PDA

View Full Version : Transferuri Primera Division



Sasuke Uchiha
6th July 2007, 21:25
Aici vom discuta despre transferurile echipelor care nu au threadu propriu

Cuéllar, fundasul central al echipei osasuna a fost transferat la Glasgow Rangers pt suma de 3.5 mil €

Kepa atacantul echipei sevilla a fost transferat la noua echipa a lui laudrup getafe , a firmat un contract pe 4 sezoane

Clemente Rodríguez , este noul fundas al echipei espanyol , vine pt un sezon de la Spartak Moscova

Héctor Cúper, fostul antrenor al lui valencia, inter si mallorca este foarte aproape de a deveni antrenor al echipei real betis

Catalanul
8th July 2007, 21:10
Mai exista un thread asemanator...

http://www.onlinesport.ro/forum/showthread.php?t=7212

Sasuke Uchiha
8th July 2007, 21:42
e vechi , tot eu am postat ultimu acolo acum un an :cena:

Catalanul
8th July 2007, 21:46
pai daca e vechi il reactualizezi si gata :D nu e bine pentru forum sa avem mai multe topicuri care sa trateze acelasi subiect... cred ca cel mai bine ar fi sa le unesti pe astea doua

Sasuke Uchiha
8th July 2007, 21:54
nu , e bine asa !

pablo garcia jucatorul lui real si mario regueiro jucatorul lui valencia vor juca cedati sezonul viitor la nou promovata murcia

Luis Garcia10
8th July 2007, 21:59
Sunt achizitii bune :D

PS: Ce gol a dat aseara Pablo Garcia :o: :o:

Sasuke Uchiha
8th July 2007, 22:41
foarte frumos, pacat ca la real nu facea asa ceva ...

Sasuke Uchiha
9th July 2007, 14:27
Michael Laudrup este de azi noul antrenor al echipei Getafe, a firmat pentru urmatoarele 2 sezoane

Universal
9th July 2007, 14:39
La brondby nu a facut mare lucru.. a dus echipa frumos la vale :mda:

Sasuke Uchiha
9th July 2007, 14:44
cu brondby a castigat o liga si 2 cupe in 4 ani, oricum nu este nevoie sa fi bun antrenor ca sa antrenezi pe getafe

delaparis
9th July 2007, 17:19
"Campioana Spaniei, Real Madrid, l-a numit pe neamtul Bernd Schuster in functia de antrenor principal al echipei de pe Santiago Bernabeu, intr-o conferinta de presa ce a avut loc, luni, la Madrid. "

onlinesport

http://www.onlinesport.ro/stiri/fotbal/international/spania/20521/schuster-oficial-antrenorul-realului.htm

Geografu
10th July 2007, 19:25
Astazi la stadionul Sanchez Pizjuan din Sevilla a fost prezentat noul portar al echipei FC din localitate : Morgan de Sanctis cumparat de la Udinese Calcio din Italia !

Sasuke Uchiha
12th July 2007, 22:16
raul bravo jucatorul lui real madrid a firmat un contract pe 4 ani cu formatia greaca olympiacos, este al 3-lea jucator transferat in aceasta vara din campionatul spaniol la echipa greaca, dupa Luciano Galletti de la atletico madrid si Darko Kovacevic de la real sociedad
webo jucatorul lui osasuna a firmat un contract pe 5 ani cu real mallorca

Luis Garcia10
12th July 2007, 22:19
De Guardado nu zice nimeni nimic ? :rolleyes: :P

Sasuke Uchiha
12th July 2007, 22:22
e bun ?¿
collocini va pleca la zaragoza si andrade la juve

Luis Garcia10
12th July 2007, 22:25
E excelent ..nu bun! Cel mai bun fotbalist mexican in opinia mea ;) :yes:

lucian_iasi
12th July 2007, 22:32
Cred k cel mai bun e Nery Castillo..cel putin la aceasta editie a copa america a jucat foarte bine...pacat ca nu s-a concentrat in min 92 cu brazilia si a avut acea ratare incredibila.Aseara n-am vazut meciul,dar am vazut ca la 3-0 Guardado a avut o ocazie mare,mingea trecand milimetric pe langa bara

Luis Garcia10
12th July 2007, 22:35
La 0-0 Lucian a fost ocazia lui Guardado! :D :rolleyes:

lucian_iasi
12th July 2007, 22:44
Cel putin asa a zis comentatorul,la o ocazie spre finalul meciului cand scorul era 3-0 ca Guardado a ratat..daca a gresit comentatorul nu e vina mea...

Ti-am zis,n-am vazut meciul,decat spre finalul lui cand a fost dat in reluare.

Luis Garcia10
12th July 2007, 22:47
Mdeah...Sport.ro :sleep: :sleep:

Geografu
13th July 2007, 16:34
Guardado va face senzatie spun eu in Primera chiar daca a ales tricul lui Depor.Oricum bravo alb-albastrilor pentru aceasta achizitie ! :ok:

Catalanul
13th July 2007, 17:28
Boulahrouz a fost prezentat azi la Sevilla. In urma acestui transfer Alves are sanse mari de a pleca la Chelsea.

Sasuke Uchiha
13th July 2007, 17:43
a venit sa-l inlocuiasca pe aitor ocio care a plecat la Athletic

Sasuke Uchiha
14th July 2007, 19:51
Roberto Fabián Ayala este noul jucator al lui zaragoza, ayala care in iarna firmase cu villareal nici nu a avut timp sa joace cu aceasta echipa, zaragoza platind clauza de reziliere de doar 6 mil € :rolleyes:
r oliveira atacantul lui milan va juca sezonul viitor la zaragoza
http://www.onlinesport.ro/stiri/fotbal/international/italia/20769/milan-il-imprumuta-pe-oliveira-la-zaragoza.htm
2 transferuri excelente pt zaragoza :ok:

Geografu
14th July 2007, 21:12
Astazi Betis Sevilla l-a achizitionat pe portarul portughez Ricardo,marele erou de la Euro 2004.
Acesta a semnat pe 3 ani cu echipa antrenata de Hector Cuper.

UEFA

Sasuke Uchiha
16th July 2007, 19:30
Duscher(deportivo) si Jorge López(valencia) vor fi jucatorii lui racing de santander

kain
17th July 2007, 13:21
Giuly va ajunge la AS Roma

AS Roma a ajuns la un acord cu FC Barcelona si il va transfera in urmatoarele zile pe mijlocasul francez Ludovic Giuly, informeaza Channel 4.

Internationalul francez a fost anuntat de catre Frank Rijkaard ca nu mai face parte din planurile pentru sezonul viitor si a fost nevoit sa-si caute alta echipa, el fiind dorit si de Marseille, Tottenham, Manchester City si Monaco.

Conform presei din Italia, Giuly se afla in acest moment la Roma, unde se va intalni cu oficialii clubului pentru a stabili detaliile contractuale, cel mai probabil el urmand sa aiba un slariu de 2.5 milioane de euro pe sezon, in cei trei ani de contract.

Barcelona va primi 5 milioane de euro, pentru jucatorul transferat de la Monaco in 2004. :ok:

Geografu
18th July 2007, 13:52
Atletico Madrid nu a așteptat prea mult după despărțirea de golgeterul său, Fernando Torres, plecat la Liverpool pentru 36 de milioane de euro. Trupa lui Javier Aguirre a transferat o altă mașină de înscris goluri, uruguayanul Diego Forlan, de la Villarreal.

Atletico a plătit 22 de milioane de euro pentru atacantul de 28 de ani. Forlan a marcat 54 de goluri în cele trei sezoane petrecute în Primera Division, dintre care 29 în prima stagiune, când a fost și golgeterul Spaniei.

Debutul oficial al lui Forlan la gruparea de pe Vicente Calderon va fi chiar în derby-ul Madridului cu Realul.

Forlan nu va juca la Bistrița, împotriva Gloriei, în finala Cupei UEFA Intertoto, fiind suspendat. Meciul tur se dispută sâmbătă, la Bistrița, de la ora 18.00.

(Sursa: Realitatea TV si GSP)

Catalanul
18th July 2007, 20:35
e veche stirea de mai bine de o saptamana :D :P

Geografu
18th July 2007, 20:45
Da dar azi a fost prezentat ! :)

Sasuke Uchiha
18th July 2007, 22:14
Real Zaragoza la cumparat pe Matuzalem de la echipa lui lucescu Shakhtar, acesta este al 6-lea transfer pt zaragoza dupa fundasii pavon , paredes si ayala si mijlocasul gabi si atacantul oliveira

Sasuke Uchiha
19th July 2007, 23:26
Ismael Urzaiz, in varsta de 36 de ani va juca sezonul viitor la echipa olandeza Ajax, Urzaiz a jucat timp de 11 ani la Athlétic de Bilbao

W Pandiani (espanyol) sa transferat la osasuna , tot la osasuna va juca si hugo viana cedat de valencia timp de un sezon

Catalanul
19th July 2007, 23:32
sasuke vezi ca in romania nu exista cuvantul "firmat" :D dracu'... nu intelege lumea pe aici ce vrei sa zici :P

Sasuke Uchiha
19th July 2007, 23:33
acu e bine ?! :D

Catalanul
19th July 2007, 23:34
foloseste si tu a semnat :D :P (ha firmado = a semnat ... in romania :P)

Sasuke Uchiha
19th July 2007, 23:38
:D data viitoare :D
iar tu sa inveti sa faci diferenta intre gabi si diego milito :D

Geografu
20th July 2007, 18:12
Fundașul lui Real Madrid, Ivan Helguera, a semnat astăzi un contract pentru următoarele trei sezoane cu Valencia, informează Marca.

Helguera mai avea un an de contract cu Real Madrid însă a fost anunțat de antrenorul Bernd Schuster că nu intră în planurile sale pentru sezonul viitor. Helguera este al șaselea fundaș care părăsește gruparea de pe Santiago Bernabeu în această vară după Roberto Carlos, Alavaro Mejia, Oscar Minambres, Raul Bravo și Francisco Pavon.

În vârstă de 32 de ani, Ivan Helguera a mai evoluat la Manchego, Albacete, Espanyol Barcelona și AS Roma.

GSP si RTV

Sasuke Uchiha
20th July 2007, 18:22
Geografu :ok:
http://www.onlinesport.ro/forum/showthread.php?p=1450686#post1450686

Geografu
20th July 2007, 18:27
Scuzati nu trecusem si prin site ! :)

Luis Garcia10
20th July 2007, 18:30
Lafita, jucatorul Zaragozei, va evolua in tricoul alb-albastru al lui Depor :ok:

10_koln
22nd May 2011, 13:50
Real a luat doi mijlocasi din Bundesliga, de ce, poate nu sunt in forma cativa jucatori din linia mediana, iar portughezul nu vrea sa riste.

Dytza
3rd June 2011, 19:01
Ruud van nistelrooy si Toulalan au semnat cu Málaga! :D

Sir. Eko
3rd June 2011, 19:05
Toulalan inca nu...si nici nu cred ca o sa mearga.

Lordul
3rd June 2011, 19:26
se va ridica si Malaga ...un fel de City al Spaniei

Dytza
3rd June 2011, 19:31
Toulalan inca nu...si nici nu cred ca o sa mearga.

E deja acolo si e totul gata. Va fi anuntat oficial in cursul zilei (10M€)

http://s5.as.com/recorte/20110603dasdasftb_30/XLCO/Ies/b_NUEVO_REFUERZO_b_galo.jpg

Sir. Eko
3rd June 2011, 19:44
Idiot omu...

Dytza
3rd June 2011, 21:59
Urmeaza Lucho González. Ce echipa de expirati isi fac astia...

MariusMihalache
10th June 2011, 09:54
Urmeaza Lucho González. Ce echipa de expirati isi fac astia...

nu expirati ci experti as zice eu