PDA

View Full Version : "Moderatorul" universal.



Lover
6th July 2007, 20:21
acel ...om cu username`ul " universal " mi`a dat o infractiune pentru un post pe sectiunea " PARIURI SPORTIVE " .
din cate stiu eu, el nu este moderator pe acea sectiune.
Vadim, astept sa iei masuri...drastice, pentru ca isi face de cap pe unde are chef.

EDIT: inca un avertisment, pentru un post pe " administrativ " .


ipocrit este o jignire? ( avand in vedere ca am avut dreptate, si o pot dovedi cu posturi de pe acest forum )

White Shadow
6th July 2007, 20:24
Delaparis ....ce drak ...parca am mai vorbit despre acest lucru odata.....spune-i la soldatul universal sa nu se mai bage peste alti moderatori......

Nu ai nici un pic de respect Universal fata de alti moderatori.....

Lover
6th July 2007, 20:27
nu e vorba de respect pentru alti moderatori, ci si pentru respectul pt useri si in principal pentru sine ( cred ca are o imagine buna despre el, daca isi pune poze cu actori si zice ca e el ).

DeLaParis , ceva de spus ? de ce este ala moderator? cu ce am gresit, noi, forumistii sa-l avem ca si moderator ?

georgemp
6th July 2007, 20:29
Da pe Platanu nu-l vede nimeni?
Mi-a dat warn pe alte sectiuni decat cele pe care modereaza si sta ca un obsedat cu ochii pe mine.
Cu Universal n-am nimic.E un moderator foare bun.Platanu nu.

Universal
6th July 2007, 20:30
@Lover
acum chiar exagerezi, dupa ce ca tu m-ai jignit, acum vrei sa iesi cu basma curata??

nu inteleg logica ta,Lover

@Shadow: Nu , nu m-am bagat peste moderatori, m-am aparat.Ori vrei sa a spui ca daca cineva doreste sa te jigneasa tu stai cu mainile-n san????

Am procedat corect.Nu eu am sfidat, ci el.

Eu sunt un moderator responsabil puteti vedea thread-ul Extern -Germania, in curand avem si un concurs de Pronosticuri si am deschis foarte multe thread-uri, imi fac treaba, insa nu eu am probleme aici pe forum, ci Lover

Uitati-va cate antecedente are, si apoi la mine.

Faceti un calcul si analizati corect :ok:

White Shadow
6th July 2007, 20:30
daca stau mai bine sa ma gandesc consider ca ai procedat foarte bine avand in vedere faptul ca Dj Jaxxx nu a mai postat nimik pe forum din 29 iunie si Moshu nu a mai postat nimik pe forum din 24 iunie.......si la ora cand ai dat acel avertisment nu a fost nici un moderator de pe pariuri online......

Universal
6th July 2007, 20:36
Absolut nimeni.

Ce era sa fac? Sa fiu lasat jognit? Asta trebuie sa accepte un moderator?
Am o responsabilitae

Ulysses
6th July 2007, 21:27
nu va luati dupa lover - "amantul impotent"!:headbang:

Lover
6th July 2007, 23:04
nu va luati dupa lover - "amantul impotent"!:headbang:

haha...ai verificat ? sau ti`o zis mamica ?

Lover
6th July 2007, 23:05
Absolut nimeni.

Ce era sa fac? Sa fiu lasat jognit? Asta trebuie sa accepte un moderator?
Am o responsabilitae

regulile sunt reguli. nu conteaza ca nu era moderator... daca Vadim nu e aici nu inseamna ca Delaparis se apuca si baneaza pe toata lumea cum vrea el...





Uitati-va cate antecedente are, si apoi la mine.



hai ma fii serios...tu, care ne minteai in fiecare zi cu pariurile tale... care pui poze cu actori in locul tau... care zici povesti despre suedia si germania...

delaparis
6th July 2007, 23:13
Care e problema ? ... serios

Lover
7th July 2007, 00:17
Care e problema ? ... serios

nu ma face sa cred ca si tu esti ca si universal.
pai cum care-i problema? el nu e moderator pe pariuri, ca sa ma sanctioneze pe mine. si l`am facut ipocrit...pentru ca asa e, minte foarte mult.

delaparis
7th July 2007, 00:22
Bun ..; l-ai facut ipocrit ... atunci sa aduci dovezi clare ... altfel se considezra jignire si are dreptate sa te sanctioneze

Universal
7th July 2007, 00:39
@Loverdaca vrei neaparat sa-ti arat pasaportul meu figura mea si data nasterii, orasul, Nr. si tara (De), tu cazi aici de fraier.

Vrei si poze de la birou?

Iti dau cate vrei tu, si apoi mai vb cat vrei tu de pariuri.

Daca vrei neaparat sa te faci de cacao nici o problema, vrei sa vb si in suedeza, germana? No problem
oricand la orice ora, te astept, si putem conversa.

Is deschis.


Ia, acum tu ce imi poti arata, daca tot vrei confruntare?


Eu am zis ca am gresit vara trecuta, si am admis ca am gresit,mi-am cerut scuze, dar acum s-a dus totul,a nu se uita ca au trecut de atunci nu mai putin de 10 luni(!!!), acum nu am gresit cu nimic, poate fiindca te-am avertizat ca m-ai jignit???

Asta consideri tu o greseala???


Scuza-ma daca iti spun, dar asta inseamna imaturitate din toate punctele de vedere.

Ulysses
7th July 2007, 07:08
haha...ai verificat ? sau ti`o zis mamica ?
nu vorbesc cu mamele userilor din principiu , cu atat mai putin cu a ta ca uite ce greseala a facut:happy:happy:happy:happy

Rossi
7th July 2007, 15:09
ipocrit este o jignire? ( avand in vedere ca am avut dreptate, si o pot dovedi cu posturi de pe acest forum )

ipocrit = mincinos, perfid, prefăcut, șiret, viclean

daca se penalizeaza "ipocrit" , sa se penalizeze si sinonimele

Universal
7th July 2007, 15:32
sunt eu perfid,viclean ???


oricum, nu potb spune ca sunt perfect, nobody does, dar nu cred ca is un moderator care taie si spanzura dupa pofta si dointa.Incerc sa fiu tolerant si diplomat cu toti, toti au aceleasi drepturi :ok:

Lover
7th July 2007, 22:23
sunt eu perfid,viclean ???


oricum, nu potb spune ca sunt perfect, nobody does, dar nu cred ca is un moderator care taie si spanzura dupa pofta si dointa.Incerc sa fiu tolerant si diplomat cu toti, toti au aceleasi drepturi :ok:

ipocrit = mincinos, etc.

sa`ti mai amintesc de atunci cand pe pariuri, l`ai pus pe shadow sa se dueleze cu bunica-ta, care sa fim seriosi, tot tu erai... si ar trebui sa fi banat permanent pentru clona, uiti de aceasta regula ?

ullyses nu te mai baga in seama... ca tu esti singurul prost... asa e la 12 ani, am trecut si eu prin aia ;)

iuli
7th July 2007, 22:37
Daca nu esti mod pe pariuri ar trebui sa dai report post. Pentru astfel de lucruri exista asa ceva.

PS. e cineva mod pe pariuri? :)

Lover
7th July 2007, 22:41
Daca nu esti mod pe pariuri ar trebui sa dai report post. Pentru astfel de lucruri exista asa ceva.

PS. e cineva mod pe pariuri? :)

sunt 3 moderatori, ca nu prea intra...partea a 2-a. sa se ocupe delaparis, ca e supermoderator, sau diablo...da nu stiu daca si el e supermoderator.

Universal
9th July 2007, 12:12
am dat report post.
Cu asta nu mai postez aici. M-am saturat sa tot vad aici tot felul de nesimtire si rea-credinta.


Nu imi bat capul cu prostii.In acest caz nu esti inclus,Iuli .

Am iesit.

Lover
9th July 2007, 17:49
am dat report post.
Cu asta nu mai postez aici. M-am saturat sa tot vad aici tot felul de nesimtire si rea-credinta.


Nu imi bat capul cu prostii.In acest caz nu esti inclus,Iuli .

Am iesit.

stii cum se zice...hotii striga hotii.... in cazul asta, prostu` striga prostii.
apropos, cu ce drept ma faci tu prost? :D tu esti un nimic ma... nu exista om pe forumu` asta care sa fi mintit mai mult ca tine... pai sergent e de 10X mai bun ca si om ca tine...


cu ocazia asta, vreau sa-l intreb pe delaparis:
delaparis, vad pe lista neagra o gramada de banati pt clone, pe soldatul universal de ce nu`l banati pentru ca si`a facut clone? asa cum se respecta regulamentul pe intern...vad ca si pe aici, bravo... excelenti moderatori ;)



ps: nu pot posta pe valea plangerii, RELANSAT , ne vedem pe alte meleaguri :lol: 563trops <-

Ulysses
9th July 2007, 20:07
ipocrit = mincinos, etc.



ullyses nu te mai baga in seama... ca tu esti singurul prost... asa e la 12 ani, am trecut si eu prin aia ;)
mai nea lovere pentru tine toti sunt prosti , numa' tu te crezi istet ? e uite ca nu esti !:ok: dupa cum ai spus esti ramas la 12 ani dar in plus nu-ti vezi lungul nasului care cam face brazde , brazde pe pamantul patriei :happy sunt destui complexati si chinuiti de talente ca sa vrei sa fii tu cireasa de pe tort :no:daca tii insa cu tot dinadinsul o sa castigi si acest titlu ;) bafta 'ntelectualule de 2 bani:yeah:

Lover
9th July 2007, 21:33
alt moderator incapabil...si postu` de mai sus, e ontopic ?
sunteti praf... toti

White Shadow
9th July 2007, 21:37
Lover , nu sunt praf toti...sunt cativa care se agita prea tare si care intotdeauna au impresia ca sunt jigniti........din astia mai sensibili , sufletisti......la care daca le spui ca sunt slabi incep sa planga..........


ipocrit = mincinos, etc.

sa`ti mai amintesc de atunci cand pe pariuri, l`ai pus pe shadow sa se dueleze cu bunica-ta, care sa fim seriosi, tot tu erai... si ar trebui sa fi banat permanent pentru clona, uiti de aceasta regula ?

si eu care am crezut ca-i bunica lui..........

delaparis
9th July 2007, 21:53
Lover:
Daca se adevereste ca Universal si-a facut clone atunci o sa fie sanctionat ca toti ceilalti.

Lover
9th July 2007, 22:10
Lover:
Daca se adevereste ca Universal si-a facut clone atunci o sa fie sanctionat ca toti ceilalti.

din cate stiu eu se poate verifica :headbang: sau asteptati sa zice universal " am clona, vreau ban :ban: "
vezi...hildegard , sau cum era celalalt... shadow tu poate stii mai bine, ca te-ai duelat cu " bunica-sa "


Lover , nu sunt praf toti...sunt cativa care se agita prea tare si care intotdeauna au impresia ca sunt jigniti........din astia mai sensibili , sufletisti......la care daca le spui ca sunt slabi incep sa planga..........



si eu care am crezut ca-i bunica lui..........

eh, m`am grabit si eu...sunt foarte multi moderatori buni...care stau cuminti si moderereaza cum trebuie: geografu, cei de pe wrestling, baschet, si multe alte sporturi... cam in afara de intern, pariuri si inca cateva exceptii...diverse...

White Shadow
9th July 2007, 22:14
Lover...nu eu m-am duelat cu bunica lui...Diablo a fost primul...normal ca am vrut sa vad si eu de ce-i in stare bunica...dar Diablo s-a bagat in fata mea.......

http://www.onlinesport.ro/forum/showthread.php?t=40010

Kainsashiki
9th July 2007, 22:27
Ce vremuri...Doamna UniBuni a fost un competitor serios :ras-plans:

Lover, hai, te rog eu, sa incheiem acest subiect. A gresit omu' acum un an, a recunoscut, incearca sa se schimbe.

White Shadow
9th July 2007, 22:31
ai avut ceva probleme cu doamna Hidelgrad , tin minte , frumoase vremuri....

Incearca....bine ai spus aici..."incearca"......

Universal
9th July 2007, 22:39
Da, mi-am facfut clone, un nr.de 2 sau 3

R.Marius
Subway
Hildegard

asta a fost anul trecut ,mi le-am facut prin august, cand am gresit, si atunci a fost faza critica a vietii mele.Vadim le-a unit atunci, intelegand ca trec prin momente grele.Multi insa s-au debarasat de mine, eu mi-am cerut iertare dar nu am fost iertat.Accept acest lucru. De atunci insa nu am mai ajuns in nici un scandal sau vreo tampenie .Am ramas cuminte.

Din august pana in iule anul acesta au trecut exact 11 luni.Faptul ca am fost iertat de Vadim Diablo si multi altii a insemnat un nou inceput pt mine in forum din septembrie.
Am devenit in septembrie moderator pe Exzern-Germania si mi-am facut treaba bine.Pot afirma acest lucru minim 20 de moderatori.Plus seful.
In noiembrie insa nu am mai putut fii moderator deoarece mi-am scris Lucrarea pt diploma.
Am terminat cu Studiile Europene in Bachelor ( iata facultatea: http://www.uni-passau.de/

iata unde am studiat:http://www.phil.uni-passau.de/

ce am studiat: http://www.phil.uni-passau.de/studium/studiengaenge/ba-european-studies.html

si am intrat in Master

iata ce studiez acum:

1.http://www.phil.uni-passau.de/studium/studiengaenge/master-ma-european-studies.html
2.http://www.phil.uni-passau.de/studium/studiengaenge/ba-medien-und-kommunikation.html



Am scapat de perioada grea.Am promis ca nu mai gresesc a doua oara, am aratat biletele la pariuri,nu am mai mintit lumea.Am zis ca imi voi schimba atitudinea si mi-am schimbat-o.

Am fost jignit si am avertizat nu am acordat puncte. In acea faza nu era nici un moderator prezent in al doilea rand user-ul ma dispretuieste de mai mult timp, desi nu eu am inceput sa ma iau de el ci el de mine.Si pot dovedi prin postari acest lucru.Din cauza lui ai a altora a trebuit sa-l pun pe Dudubetwin sa-mi stearga thread-ul Bilete Universal -deoarece ajunsese caterinca pe forum .

Am deschis unul nou , in care il inchid, si poate se poate comenta orice, numai pe forum-ul meu nu

Aici a fost si greaseala mea fiindca nu am putut sa exprim de ce aleg cote mici, desi nu ar trebuis a intereseze pe nimeni de ce joc eu cote mici

Este ca si acum ai intreba de ce esti mod pe Germania si nu pe Franta.



Unde este atunci problema?


Au mai existat si alti useri cu care am avut probleme, unul din acestia fiind Iuli

Insa Iuli a incetat sa se ia de mine.
A devenit mai responsabil, in toate .Eu de la inceputul lui aprilie nu am avut pace cu acest Lover. Eu am propus sa inceteze sis a vb normal, asa cum fac cu Iuli.

Dar nu a vrut, i-am si scris pe PM sa ne respectam, sa nu mai scrie in thread-ul meu, dar credeti ca ajutat la ceva?

De remarcat este totusi ca subiectul de anul trecut este si acum actual.Cum, numai unii pot intelege acest lucru.

Am remediat o mare parte din probleme, dar ura fata de mine nu a incetat.Ma fac vinovat de faptul ca am gresit, dar trebuie inteles lucrul ca de atunci mi-am facut treaba si m-am comportat normal.

Unde este deci problema?

1.Rea-credinta
2.Imaturitatea
3.Rasismul
4.Neintelegerea

Eu doresc sa ma inteleg cu toti, daca nu se poate, voi incerca de tot atatea ori pana cand se va intelege.

Dar nu se doreste.Ce este de facut?


Unde este deci problema?

La mine ?
Sau la Lover?

Universal
9th July 2007, 22:57
Ia sa vedem daca poti explica comportamentul tau? onlinesteaua.ro insemna onlinesport.ro pt cei care nu inteleg

Vadim, tu vei proceda cel mai corect in aceasta privinta

Kainsashiki
9th July 2007, 22:59
Universal, da delete la mesajul asta, nu e corect ce faci.

Lover
9th July 2007, 23:05
da, acolo ma refeream doar la UNIi useri... care behaie prea mult, uita-te pe intern :D
de exemplu Shadow, chiar si Diablo in ultimul timp ( in afara de discutiile cu maghiarii :lol: ) , delaparis ( chiar daca ii vorbesc mai "tare" cateodata, asta doar ca sa-si faca treaba :cool:, modereaza bine...) ...se poarta exemplar, si nu am ce sa le reprosez. si aici mai am de zis despre unul care mi se pare ca s-a schimbat fatza de acum cateva luni :cool: luis_garcia ... nu raspunde cu injuraturi si alea alea, ca si samm ulyses sau polar bear la orice spun unii, raspunde calm... chiar daca tot pro-steaua :D

dar cum sunt si unii useri ca si tine...asta e... am boala, BOALA, pe userii ca tine.... si recunosc, nu ma ascund... poate sa-mi dea si ban, pe tine tot nu te suport, in principal din cauza minciunilor, nu ma intereseaza ca incerci sa te schimbi, tot acelasi ramai, minti in continuare.

Universal
9th July 2007, 23:23
Universal, da delete la mesajul asta, nu e corect ce faci.

Oh really?
El de ce isipermite sa ma acuze de fapte comise acum 11 luni?

Este corect fata de mine?Is eu nedrept fata de el? Is EU nedrept?

Cu asta , am dovedit clar ce intentii are.

Universal
9th July 2007, 23:25
da, acolo ma refeream doar la UNIi useri... care behaie prea mult, uita-te pe intern :D
de exemplu Shadow, chiar si Diablo in ultimul timp ( in afara de discutiile cu maghiarii :lol: ) , delaparis ( chiar daca ii vorbesc mai "tare" cateodata, asta doar ca sa-si faca treaba :cool:, modereaza bine...) ...se poarta exemplar, si nu am ce sa le reprosez. si aici mai am de zis despre unul care mi se pare ca s-a schimbat fatza de acum cateva luni :cool: luis_garcia ... nu raspunde cu injuraturi si alea alea, ca si samm ulyses sau polar bear la orice spun unii, raspunde calm... chiar daca tot pro-steaua :D

dar cum sunt si unii useri ca si tine...asta e... am boala, BOALA, pe userii ca tine.... si recunosc, nu ma ascund... poate sa-mi dea si ban, pe tine tot nu te suport, in principal din cauza minciunilor, nu ma intereseaza ca incerci sa te schimbi, tot acelasi ramai, minti in continuare.


zi-i opmule pe fata ce ai cu mine de ma urasti.
Te-am injurat cumva de familia ta?
Ti-am zis eu inainte sa vi in forum ca te detest?

Unde te-am atacat eu pe tine?


EXPLICA

White Shadow
9th July 2007, 23:25
el a vorbit despre cateva lucruri facute de tine pe ACEST FORUM ....tu spui despre cateva lucruri pe care le face el pe alt forum..........nu are nici o legatura una cu alta....

Universal
9th July 2007, 23:32
Da...el vorbeste de lucruri scrise acum 11 luni, eu vorbesc la prezent.Care este realistul aici?
Unde este deci realitatea? Corectitudinea?

Dau eu dovada de nedreptate daca ii iau comportamentul la puricat?
Au trecut 11 luni ,aproape 1 an, si el tot pe ale lui le tine

Asta inseamna rasism si memorie buna.

Rasism fata de mine.Si fata de forum.Nu are una nimic
cu cealalta? Logic are.Etic are.Realist are.

Motiv:
1De ce a plecat din forum- Pentru ca a creat scandal si nu i-a mai convenit ca era ''amendat''

Lover
9th July 2007, 23:33
Oh really?
El de ce isipermite sa ma acuze de fapte comise acum 11 luni?

Este corect fata de mine?Is eu nedrept fata de el? Is EU nedrept?

Cu asta , am dovedit clar ce intentii are.

imi permit orice , daca nu stiai... nu conteaza cand le`ai facut, tot facute raman...
hai sa-l iertam pe ala care a doborat WTC ...ca au trecut mai mult de 11 luni :lol:

eu sunt rasist? da esti nigger ? sau ce ? vezi tu ca am eu ceva cu ungurii, sau cu altcineva ?

Universal
9th July 2007, 23:37
Du-te ma de aici cu prostiile, am omorat eu cumva oameni? Tu pe ce lume traiesti?

Nu mai stii sa faci o simpla diferenta intre realitatea virtuala si cea cotidiana.
Asta numesti tu expresie''imi permit orice''

Oh really, orice? Atunci familia ta se mandreste tare bine cu educatia ta,nu?
O, da Lover este un baiat cuminte, nu spune prostii, se poarta bine, este bun la Facultate, are prieteni, stie ce vrea de la viata, este realist.Presupun ca sunt madri de tine,nu?Cu asa expresii

White Shadow
9th July 2007, 23:38
Da...el vorbeste de lucruri scrise acum 11 luni, eu vorbesc la prezent.Care este realistul aici?
Unde este deci realitatea? Corectitudinea?

Dau eu dovada de nedreptate daca ii iau comportamentul la puricat?
Au trecut 11 luni ,aproape 1 an, si el tot pe ale lui le tine

Asta inseamna rasism si memorie buna.

Rasism fata de mine.Si fata de forum.Nu are una nimic
cu cealalta? Logic are.Etic are.Realist are.

Motiv:
1De ce a plecat din forum- Pentru ca a creat scandal si nu i-a mai convenit ca era ''amendat''

tu vorbesti la prezent..atunci hai sa vorbim la prezent...hai sa vad 10 posturi unde ai fost jignit de Lover..........hai sa vad un singur post unde ai fost jignit de Lover...te afli pe un forum unde posteaza zilnic foarte multi oameni care au caractere diferit , personalitati diferite....nu intotdeauna toti vor fi de acord cu parerile tale made in Suedia , intotdeauna vor exista discutii contradictorii si daca cineva ii mai dur in afirmatii acest lucru nu inseamna ca tu sa te plangi zilnic pe forum

Rossi
9th July 2007, 23:42
Ia sa vedem daca poti explica comportamentul tau? onlinesteaua.ro insemna onlinesport.ro pt cei care nu inteleg
Vadim, tu vei proceda cel mai corect in aceasta privinta



sunt eu perfid,viclean ???

http://www.onlinesport.ro/forum/attachment.php?attachmentid=26733&d=1184011019

da esti ... rusinos din partea ta .... asta ca sa nu te jignesc

gabi94
9th July 2007, 23:43
Calmati-va stimati useri...de ce nu incercati sa-i priviti pe ceilanti asa cum sunt ei si cu partea lor buna si cu cea mai putin buna ???

Lover ,pe langa maturitatea precoce de care dai dovada incearca sa fii si tolerant.....nimeni nu-i perfect ...dar nu rezolvi nimic prin agresivitate...

Universal
9th July 2007, 23:47
tu vorbesti la prezent..atunci hai sa vorbim la prezent...hai sa vad 10 posturi unde ai fost jignit de Lover..........hai sa vad un singur post unde ai fost jignit de Lover...te afli pe un forum unde posteaza zilnic foarte multi oameni care au caractere diferit , personalitati diferite....nu intotdeauna toti vor fi de acord cu parerile tale made in Suedia , intotdeauna vor exista discutii contradictorii si daca cineva ii mai dur in afirmatii acest lucru nu inseamna ca tu sa te plangi zilnic pe forum

stii, una este sa fii luat de prost si alta e sa te aperi.Iar mie nu-mi mai convine sa fiu luat de prost.Tie ti-ar conveni? Eu am vrut sa fiu lasat in pace, nu s-a intamplat, acum ma apar cu tot ce am mai bun.

Vrei sa spui ca nu ai vazut pana acum nici un post in care m-a jignit ?????? :shock:

in thread-ul meu nu ai ntrat sa vezi? Nu te-ai intrebat de ce il tin inchis?
Nu te-ai intreabt vreodata de ce a fost sters celalalt?

Cu acest lucru sper ca ti-am dat motive de gandire.Eu vreau si cer si acum sa pot osta pe pariuri fara probleme.Dar nu se poate.Daca nu se poate, il tin inchis.

Desi nu mi se pare deloc normal.


Este un act de discriminare impotriva mea.

eu vreau sa se termine totul cu o impacare.Nu vreau mai mult.

White Shadow
9th July 2007, 23:54
stii, una este sa fii luat de prost si alta e sa te aperi.Iar mie nu-mi mai convine sa fiu luat de prost.Tie ti-ar conveni? Eu am vrut sa fiu lasat in pace, nu s-a intamplat, acum ma apar cu tot ce am mai bun.
Vrei sa spui ca nu ai vazut pana acum nici un post in care m-a jignit ?????? :shock:

in thread-ul meu nu ai ntrat sa vezi? Nu te-ai intrebat de ce il tin inchis?
Nu te-ai intreabt vreodata de ce a fost sters celalalt?

Cu acest lucru sper ca ti-am dat motive de gandire.Eu vreau si cer si acum sa pot osta pe pariuri fara probleme.Dar nu se poate.Daca nu se poate, il tin inchis.

la tine in Suedia toti sunt de acord cu tine in tot cea ce faci ?....nu ai nici o discutie contradictorie cu nimeni ?.....tu nu intelegi ca nu toti sunt perfecti ca si tine , nu toti au mentalitatea ta perfecta de suedez-german-roman.....

nu...nu am vazut nici un post unde te-a jignit si ti-am spus sa postezi aici posturile unde ai fost jignit.......

nu...nu mai intru la tine pe thread pt ca nu are rost , nu vad nimik interesant.....de un an de zile tot acelasi lucru il vad.....pariuri pe centi la un euro castigul..........

delaparis
9th July 2007, 23:56
Aici intervin si pot spune ca am urmarit un pic ce s-a intamplat acolo iar Universal are dreptate ... cativa l-au sacait in continu acolo desi el nu facea decat sa posteze ponturi linistit :rolleyes:

White Shadow
9th July 2007, 23:59
Aici intervin si pot spune ca am urmarit un pic ce s-a intamplat acolo iar Universal are dreptate ... cativa l-au sacait in continu acolo desi el nu facea decat sa posteze ponturi linistit :rolleyes:

si el cum ii o fire mai sensibila si fragila imediat a reactionat , corect , ai dreptate.......

delaparis
10th July 2007, 00:05
Hai sa nu exageram ... fiecare cu sensibilitatea lui ... dar masura este totusi reper aici !!!

Sa vedem: un tip e serios si posteaza corect iar altii sacaie in continu ... tipul reactioneaza ... bun ... pe cine "pedepsim" in primul rand ? :D

White Shadow
10th July 2007, 00:06
pe orice forum daca ar posta biletele alea magice pe care le joaca la pariuri ar avea parte de aceleasi reactii...............de acolo au pornit toate .....si asa il stiu majoritatea userilor : omul cu centii.....

Universal
10th July 2007, 00:07
cum sa nu reactionez? ce sunt prostul forum-ului?

Moticul pt cae bag pariuri la cote mici pe mize mici este

1.Vreau sa ajung de la aproape 0 pe top...cum au inceput toti
2.Postez din placere, nu am presiune , caci nu bag mize mari si cote mari
3.Daca vedeti bine pe thread-ul meu am acum 12.5 E , acum 15.5 castigati.Deci nu se pune problema ca bag mize chiar de nr.centilor

Am alta menalitate.iar chestia ca ai spus ''Omul cu centii' este o mare prostie. Asta nu denota porecla mea.Porecla mea este Universal si nu alta.

Cert este:

Nu imi convine sa fiu luat la misto.Sa fie clar asta.Ce,sunt mai special ca toti? Cu ce sunt mai special? Cu ce sunt eu perfect?

Am vrut sa mi se dea pace, am si zis de nenumarate ori motivele mele,nu am fost ascultat, ce era sa fac mai mult?

Ce,sunt mielul de Pasti care trebuie sacrificat.NU CU MINE.
Nu ma las eu ,sa fie clar asta.Am vrut liniste si pace, ce era asa de greu, nu mi s-au dat aceste conditii, am cerut o critica constructiva si un ontopic asupra pariurilor, adica de ex.

de ce ai bagat 1x la 1,15 daca echipa nu mai castigase de 3-4 etape....si nu de genul- esti dus bai, dai ponturi proaste..bou, retardat etc

intelegeti? am vrut alt fel de conversatie si nu injuri, caci nu pt asta am venit in forum, dar ce am fost ascultat.No way. S-a contnuat asa pana cand mi s-a pus pata si am inchis thread-ul.Thread-ul meu este batjocura altora, sa fie clar,eu am vrut comentarii si nu jigniri de ultima speta.

gabi94
10th July 2007, 00:11
Chiar incep sa ma distrez...parca sunteti la gradinita .....

Universal
10th July 2007, 00:12
pe orice forum daca ar posta biletele alea magice pe care le joaca la pariuri ar avea parte de aceleasi reactii...............de acolo au pornit toate .....si asa il stiu majoritatea userilor : omul cu centii.....


nici dupa atata timp nu m-ai inteles.

Da...pe forum-ul roman postez si sunt criticat ..iar pe cel german castig un concurs de Pronosticuri :ras-plans:

Unde este aici greseala si mentalitatea ???

unde gresesc eu ? :ras-plans:

delaparis
10th July 2007, 00:14
Chiar incep sa ma distrez...parca sunteti la gradinita .....

des grands enfants :D

Universal
10th July 2007, 00:18
problema se pune in felul urmator: de ce sunt injrat.motivul: a facut o greseala acum 11 luni.

delaparis
10th July 2007, 00:19
Nu exista motiv valabil ca sa fii injurat

White Shadow
10th July 2007, 00:22
problema se pune in felul urmator: de ce sunt injrat.motivul: a facut o greseala acum 11 luni.

mai taci ca nu te-a injurat nimeni.....

eu am venit cu cateva critici constructive la tine pe thread...te-au ajutat cu ceva ?...

Universal
10th July 2007, 00:22
Ba exista...a ba nu este expirat , a expirat acum 11 luni :lol:

insa exista totusi unul: Rasismul, lui lover nu-i plac nemtii , asta se vede clar de la o posta.Ce vina am eu in asta?

Universal
10th July 2007, 00:23
mai taci ca nu te-a injurat nimeni.....

eu am venit cu o critica constructiva la tine pe thread...te-a ajutat cu ceva ?

da, ai scris normal .Nu ai scris bazaconii.Mi-a placut ca pot conversa cu un om cu mai mult bun simt.

Lover
10th July 2007, 00:23
delaparis, ne`am luat toti de el deoarece ne mintea foarte mult, pe un forum avea aceleasi bilete cu sute de euro...si aici cu 56 de centi,
el pune poze cu actori si zice ca`i el, povesti eroice despre bunica lui.
de aia ne`am luat de el...uita-te ca mai sunt si altii care posteaza ponturi, si nu se ia nimeni de ei, pentru ca ei nu`s niste mincinosi ordinari ;)


tu esti de alta rasa ? sau ce ? daca da... :pace: nigga

Universal
10th July 2007, 00:26
11 luni.11 luni.11 luni.11 luni alta atitudine.11 luni alta atítudine.Postare bilete.Sume adevarate.Postare bilete sume adevarate. Ultima greseala: acum 11 luni....

:confused: cine are dreptate?


ne-am luat toti de el fiindca ne mintea foarte mult...


ne mintea- trecut

prezent- nu minte

cine are dreptate :confused:?

delaparis
10th July 2007, 00:27
Lover:

fiecare isi cultiva imaginea cum vrea ... :rolleyes:
Asta nu inseamna ca trebuie luat "repede" ... toti citesc , toti pricep :rolleyes:

Kainsashiki
10th July 2007, 00:27
apa trece...pietrele raman...

Universal
10th July 2007, 00:28
toti citesc,aproape toti pricep, unul inca mai crede.UNUL.

Logica perceptiei: Cultivarea imaginii, prejudecata notorrie.

delaparis
10th July 2007, 00:32
apa trece...pietrele raman...

jigniri la adresa moderatorilor :happy


toti citesc,aproape toti pricep, unul inca mai crede.UNUL.
Logica perceptiei: Cultivarea imaginii, prejudecata notorrie....moderna

Cine ? :D

Universal
10th July 2007, 00:33
Ghici ciuperca ce-i

gabi94
10th July 2007, 00:33
delaparis, ne`am luat toti de el deoarece ne mintea foarte mult, pe un forum avea aceleasi bilete cu sute de euro...si aici cu 56 de centi,
el pune poze cu actori si zice ca`i el, povesti eroice despre bunica lui.
;)




Uni chiar ai facut asa ceva ???? nu te cred in stare ....spune-mi ca nu-i adevarat!!!!!

Universal
10th July 2007, 00:36
Este adevarat. Am facut-o in Poze cu Forumisti , l-am pus pe Brendan Fraser si m-am dat drept Universal cu el.Am gresit , este adevarat, de ce sa neg un adevar.Dar apoi m-am pus pe mine.Si acum creste iarba peste caz.
Si acum se discuta despre asta.Am omorat oameni multi........daaaa,
desi treaba s-a aflat dupa cam 2 saptamani , tot pot spune ca nu m-am impacar cu aceasta greseala.
Mi-am cerut iertare dar nu am fost iertat.

Logica perceptiei : Sia- cerut iertare, s-a schimbat, se vede schimbare, dar tot lup este.

Asa se vede in continuare.Foarte bine din partea unor asa zi-si ''oamni culti''

greseala regretata este jumatate iertata.Iar eu am regretat amar.

Universal
10th July 2007, 00:40
delaparis, ne`am luat toti de el deoarece ne mintea foarte mult, pe un forum avea aceleasi bilete cu sute de euro...si aici cu 56 de centi,
el pune poze cu actori si zice ca`i el, povesti eroice despre bunica lui.
de aia ne`am luat de el...uita-te ca mai sunt si altii care posteaza ponturi, si nu se ia nimeni de ei, pentru ca ei nu`s niste mincinosi ordinari ;)


tu esti de alta rasa ? sau ce ? daca da... :pace: nigga

Ghici ciuperca ce-i?
Perceptia nu se schimba.Caz logic de prejudecata.

gabi94
10th July 2007, 00:40
Este adevarat.
Si acum se discuta despre asta.Am omorat oameni multi........daaaa

e clar trebuie sa te judecam .... ani grei de temnita te asteapta.....

Universal
10th July 2007, 00:43
daaaaa, multi ani, am comis o crima oribila.Primesc minim 5 ani de temnita.

Lover
10th July 2007, 00:51
pe jumatate iertata...da mai este o jumatate :D :pace: nigga

iuli
10th July 2007, 00:55
In mare parte, lover are dreptate. Universal asta are probleme grave; eu l-am lasat in pace, imi bateam capul aiurea cu el. Pentru ceea ce a facut in trecut nu poate fi uitat, iar biletele sale de acum creeaza amuzamentul tuturor.
In plus, sunt o gramada de posturi aiurea pe tot forumul...

gabi94
10th July 2007, 00:59
pe jumatate iertata...da mai este o jumatate
Un pas spre un armistitiu...e de bun augur...

Lover
10th July 2007, 01:05
apa trece...pietrele raman...

good point.

delaparis
10th July 2007, 01:05
gabi: un pas mic pentru un om dar un pas imens pentru umanitate :D

Lover
10th July 2007, 01:08
gabi: un pas mic pentru un om dar un pas imens pentru umanitate :D

si un pas urias pt ols...uita-te ce de posturi s`au facut :ras-plans:
nu`mi place sa am atatea posturi...nu se pot pune mai putine acolo ? :D

gabi94
10th July 2007, 01:17
gabi: un pas mic pentru un om dar un pas imens pentru umanitate :D

a se citi pentru linistea comunitatii pariorilor...

Ulysses
10th July 2007, 19:45
io zic ca prea se sparge in figuri lover asta , ce vrea, sa-i ceara iertare universal in genunchi? dar ce , el e usa de biserica?sa mai lase toanele astea de martir ca nu prea il prind ! hai , lovere du-te la munca in zanzibar ca-s posturi vacante :ok:

Zabriskie
10th July 2007, 19:55
insa exista totusi unul: Rasismul, lui lover nu-i plac nemtii , asta se vede clar de la o posta.Ce vina am eu in asta?

asta nu e rasism, pentru un om cu studiile tale ar fi trebuit sa stii deja :D

Lover
10th July 2007, 21:51
io zic ca prea se sparge in figuri lover asta , ce vrea, sa-i ceara iertare universal in genunchi? dar ce , el e usa de biserica?sa mai lase toanele astea de martir ca nu prea il prind ! hai , lovere du-te la munca in zanzibar ca-s posturi vacante :ok:

n`am ajuns in halu` ala, sa vreau ceva de la universal... nu vreau nimic, doar sa primeasca ban ca si ceilalti, pt CLONE. altii iau ban pentru asta
tu vezi-ti de jegu` tau...si lasa`ma in pace, ca ma plictisesti

Ulysses
10th July 2007, 22:59
ti se pare ca m-am adresat tie , un nimeni al forumului cu pretentii de primadona ? ti s-a parut gresit , ia reciteste postarea , poate te prinzi a doua oara desi e mai greu pentru tine ... pur si simplu mi-am exprimat o parere in mod liber pe un forum deschis dicutiilor libere , necenzurate ... ca esti implicat si tu , care te ineci in jeg (al tau sau al altora ) , nu e problema mea ...:ok:

White Shadow
10th July 2007, 23:06
daca ai ceva cu Lover te rog frumos sa iti rezolvi problemele pe pm sau pe mess dar nu strica designul forumului cu posturile tale de 2 bani..........pt ca nimeni nu-i obligat sa citeasca posturile voastre second-hand........

Lover
10th July 2007, 23:19
daca ai ceva cu Lover te rog frumos sa iti rezolvi problemele pe pm sau pe mess dar nu strica designul forumului cu posturile tale de 2 bani..........pt ca nimeni nu-i obligat sa citeasca posturile voastre second-hand........

eu n`am nimic cu el ... il las in pace, ca nu merita... l`ai sunat ma pe italian ?

White Shadow
10th July 2007, 23:26
mi-a spus ca mai are ceva afaceri de terminat prin Sicilia si doar sambata voi putea sa vorbesc mai multe lucruri cu el......

trebuie doar sa-i spun adresa si de restul se va ocupa italianul.....

iuli
11th July 2007, 00:23
umbra am si eu o problema cu unii prin bucuresti...se poate rezolva? :drak:

Ulysses
11th July 2007, 06:16
daca ai ceva cu Lover te rog frumos sa iti rezolvi problemele pe pm sau pe mess dar nu strica designul forumului cu posturile tale de 2 bani..........pt ca nimeni nu-i obligat sa citeasca posturile voastre second-hand........

pai , nu mai citi mai umbra (ti se potriveste 100% ) mesaje pe forum , mai pune mana pe o carte , apropo ai trecut de faza cu "alba-ca -zapada"?
ps rahaturi cu italia si alte ineptii care se vor secretoase discutati-le la telefon ... sau nu mai aveti bani de cartele ? la capsuni , tata , la pasuni atunci!:ok:

Universal
11th July 2007, 14:28
1.Mult zgomot pentru nimic
2.Nu-mi cer scuze caci nu am de ce-de aproape 1 an nu am creat scandaluri si nu am iesit in evidenta, se poate vedea uitandu-va dand click pe numele meu.
3. nu cad la genunchii nimanui,sa fie clar asta.Nu ma cert eu pt lucruri care nu-si mai au rostul.
4.Acest thread va fi inchis

5. Ultim

Daca nu se va inceta cu amenintarile sui cu nesimtirea aceasta voi ''vorbi'' serios cu Vadim si atunci vom rezolva treaba in alt mod.Doresc seriozitate si
SA MA LASATI IN PACE. Vreau sa am liniste!

Este clar?

White Shadow
11th July 2007, 15:42
Iuli...daca sunt probleme nesemnificative atunci nu are rost ...daca e ceva mai grav atunci se rezolva

Ulise...nu ai inteles mesajul postului meu....era de asteptat.....

Universal....daca vrei liniste ....atunci pastreaza si tu linistea....

Universal
11th July 2007, 16:01
eu o pstrez .Numai sa nu mai vine vreunul cu prostii.Atata tot.
Nu sunt prostul nimanui.

Sa fie tuturor clar acest lucru.Cine nu inetelege este problema lui.Nu a mea.

Kainsashiki
11th July 2007, 16:05
bah, ia terminati ma. ce dreaq aveti.

ma, cand astepti scuze de la cineva, inseamna ca acea persoana te-a suparat cu ceva? lover, ai fost suparat vreo clipa din cauza lui universal? eu cred ca ar trebui sa-i multumim lui universal pentru cat am ras si cata caterinca am facut de el si de buni la aceea vreme.

Lover, inca ceva: Pe Serjent esti suparat? Nu uita ca si ala si-a facut clone si a facut un lucru si mai rau decat unibuni. Posta cu clonele pe threadurile sale si se lauda sau isi punea intrebari...

Lover
11th July 2007, 19:05
suparat pe universal ? niciodata :D, ps, poate doar putina mila pt el... doar ca vreau sa se respecte regulile pentru toata lumea, pe langa ca si`a facut clone mai si da avertismente aiurea, cand nu are dreptu`.

pe serjent? nici atata :ras-plans: el mai facea macar ceva pt sectiune, mai punea cate o predictie...chiar daca era copy/paste :D sau vreun sistem luat de pe e-pariuri.

Universal
11th July 2007, 22:31
Mi-AM SCHIMBAT ATITUDINEA

Nu Voi Permite Nimanui Sa Se Mai Dea La Mine! Altfel e de rau...... :angry:

Sa Va Fie Odata Clar Pentru Totdeauna!

:angry: :angry: :angry:

Bye Bye stupid Uni....

Lover
11th July 2007, 22:39
delaparis , o intrebare.

are voie sa ma ameninte cu PM`uri ? ca o sa am probleme daca nu incetez?

uite ca nu incetez , nu ascult sfaturile clonelor, sorry

iuli
11th July 2007, 23:25
Doar mila imi inspira uni buni asta...
E de rasul forumului si se da mare si tare; sper sa nu vii deloc pe la noi prin Romania ca te faci de ras.

delaparis
11th July 2007, 23:43
bun ... sa fie clar ...

o sa intervin doar daca sunteti mai putin copii ... :sleep:

am obosit sa va citesc prostiile pe aici si va rog frumos sa postati serios pe acest forum.

BAK
12th July 2007, 05:34
uni asta are probleme grave de personalitate si moderator tot din mila a ajuns.....nu stiu de ce suferi, dar cu sigurantza ai probleme serioase cu "ficatul"........

Universal
12th July 2007, 15:54
ignore la greu.Bak, stai linistit ca nu am probleme de personalitate :ok:
Moderator nu am ajuns din mila, ci fiindca sunt competent

nu crezi?

intra pe http://www.onlinesport.ro/forum/forumdisplay.php?f=30 si convinge-te :ok:

BAK
13th July 2007, 03:40
si marmota invelea ciocolata in staniol.....cand intrai cu numele de UNI, te comportai de parca aveai 5 ani, treceai de la o stare la alta, parca erai pe extasy si apoi intrai in criza....ti-ai facut clone, crezi ca asta te face competent? si btw, ce fel de neamt esti tu cand abuzezi de "puterile" pe care le ai ca si moderator? chiar daca s-a legat omul de tine si te-a insultat, tu nu ai voie sa ii faci nimic din postura in care te afli.....eventual report post si altcineva se ocupa de el......

Universal
13th July 2007, 15:41
omul mai greseste in viata- m-am linistit

Lover
13th July 2007, 15:55
ce bine rad de faza cu ignoreu :ras-plans: zice la toata lumea ca da ignore... mortal omu`... Editat de , mine :D

iuli
13th July 2007, 19:30
ioi, ce naspa arata forumul ala pe germania :cry:
Threaduri pt toate echipele si posteaza doar el si georg :cry:

delaparis
13th July 2007, 19:40
gata cu off-topic si prostii !!!

Universal este moderator ols si cu asta am incheiat subiectul.


PS: iuli, pacat ca gandesti asa ... acolo este una dintre sectiile cele mai serioase de pe forum unde se poate citi confortabil si este plina de informatii despre fotbalul din Germania. Ne deschidem un pic mintea si putem acceda la un nivel superior al gandirii ... asta daca avem bunavointa ... :rolleyes: