PDA

View Full Version : Ne temem de ceva necurat cu Dinamo?



ady51a
24th March 2006, 12:10
"Asa se aude, ca ar fi 5-6 insi care <ar sta capra>. Banuielile au aparut pentru ca Petre Buduru are niste <copii> aici, la Constanta, iar el a mai fost si presedinte la Farul. Sunt la noi in echipa jucatori care au venit pe filiera Buduru, cum ar fi Todoran sau Pascovici. Pe Lungu l-a ajutat tot el, cand era aici, la centrul de copii si juniori. De obicei nu iese fum fara foc, iar daca mai lasa de dorit si atitudinea lor, e clar", a spus Mihailescu pentru Radio Total Sport.

La Farul nemultumirea jucatorilor este mare, pentru ca acestia nu si-au primit salariile.




Duşman “acasă”


Ion Marin revine pe litoral, unde a antrenat īn două rānduri, dar unde īşi doreşte īn acest moment să se impună, pentru a putea continua marşul spre titlu.


“Săpă-league” spune că el este cel care a pus bazele actualei echipe a “rechinilor albaştri”, o formaţie care a jucat tot timpul spectaculos.
Ion Marin se īntoarce la Constanţa exact de ziua lui, māine antrenorul “cāinilor” urmānd să īmplinească 51 de ani. “Aştept ca băieţii să-mi facă un cadou frumos prin obţinerea celor trei puncte”, a declarat tehnicianul. Din cāte se pare, el va primi cadouri şi din partea foştilor săi elevi, care īi pregătesc la rāndul lor o surpriză. “Pe Farul o cunosc foarte bine, am antrenat de două ori pe litoral. Fetiţa mea cea mică, Denisa Alexandra, s-a născut acolo, iar īn primul mandat a trebuit să-mi reziliez contractul tocmai pentru a pleca din ţară cu ea la operaţie”, a spus Ion Marin. “Īn a doua perioadă cānd am antrenat la Constanţa am pus bazele actualei formaţii, una care joacă şi acum spectaculos. Am avut o contribuţie decisivă īn aducerea lui Guriţă, Florea şi Paşcovici, pe Todoran īl ştiam şi de la Petrolul, dar şi pe ceilalţi jucători īi cunosc foarte bine. Vrem revanşa pentru īnfrāngerea din tur şi, īn plus, ar trebui să īnregistrăm un salt īn calitatea jocului, să asigurăm o posesie a balonului. Dinamo are un stil ofensiv format, dar noi o să vizăm īn primul rānd rezultatul”, a mai adăugat “Săpăligă”, care a glumit că va purta īn continuare geaca īnscripţionată cu A8, pe care a avut-o şi la Tārgu Jiu. Tehnicianul “cāinilor” s-a referit şi la atacurile lansate de Gigi Becali la adresa lui Dinamo: “E deja prea mult. E normal să se teamă de noi, dar nu pānă īntr-acolo īncāt să inventeze tot felul de acuze şi jigniri. Aşteptăm să se ia măsuri”.

Zece cunoştinţe vechi

Ultimul mandat al lui Ion Marin la cārma “marinarilor” a avut loc īn perioada 2003 -2004. De atunci, lotul constănţenilor a suferit puţine schimbări. Interesant este că “Săpăligă” i-a antrenat pe zece dintre fotbaliştii care fac acum parte din primul “11” al dobrogenilor. Aceştia sunt: Curcă, Barbu, Farmache, Florea, Cosmin Paşcovici (foto), Şchiopu, Lungu, Todoran, Guriţă şi Liviu Mihai. Ion Marin a fost demis din funcţia de antrenor principal al “marinarilor”, deoarece patronul Gheorghe Bosānceanu s-a arătat nemulţumit de faptul că echipa nu a reuşit să depăşească sub comanda lui “Săpăligă” statutul unei formaţii mediocre, lucru care s-a īntāmplat de atunci īncoace, de cānd este considerată o revelaţie. Prosport!


Eu, sincer, nu cred si sper sa mai vedem inca o victorie in fata cainilor. /hello /hello Voi ce parere aveti?

U|L|T|R|A|S|
24th March 2006, 12:50
mihailescu vorbeste si el ca sa nu taca.... asta face orice numai sa apara prin ziare....
Nici vorba de blat...in tur tot blat a fost...

Forza Farul - Vinci Per Noi!

Si sper ca o sa fim cati mai multi spectatori pe stadion...cainii vor veni in numar mare la Constanta...
Si sorin...sa ne mai lase cu aberatiile lui...

Rechinul Ucigas
24th March 2006, 13:24
Dinamo vine cu 500 de suporteri

Dinamo a īnştiinţat Farul că va fi īncurajată la meciul de sāmbătă seara de 500 de suporteri, care fac deplasarea la Constanţa īn ziua partidei, cu microbuze. Delegaţia oficială a „cāinilor“ soseşte pe litoral astăzi, la ora 13, şi va fi cazată la hotelul „Bavaria Blu“ din Mamaia. Īntoarcerea la Bucureşti se face imediat după meci. (M.B.)

Kroenan
24th March 2006, 13:58
Pentru cei care nu stiu, Mihailescu (si inca 100 de insi) sunt sclavii Stelei, strigandu-si `oful` la orice colt.
Din cauza lui s-a ajuns la concluzia idioata ca toata Constanta ar fi `sclava` Stelei.

In fine, era logic ca acest individ sa primeasca indicatii, probabil de la vreun `oficial` stelist, sa creeze valva inainte de meci.
Daca jucatorii vroiau sa `stea capra` puteau sa o faca si in tur, asa ca insinuarile de 2 bani ale presei sunt, ca de obicei deplasate

Singurele lucruri mai ciudate ar fi declaratiile celor 2 antrenori:
1) Momcilo - `Nu am avut timp sa pregatim meciul`. Eu zic ca e doar o strategie de inducere in eroare ca altfel s-a dat singur de gol.
2) Ion Marin - `Sunt sigur ca vom castiga`. Nu stiu de unde e asta asa sigur ca va castiga, tinand cont de echipa subtire de care dispune, si de faptul ca Dinamo, atunci cand a castigat la Constanta a facut-o doar cu ARBITRII

U|L|T|R|A|S|
24th March 2006, 15:16
Contactat de acelasi post de radio, Dinu Tudoran a spus: "Mihailescu trebuia sa se informeze cine m-a adus la Constanta, dupaia sa isi dea cu parerea. Ma deranjeaza pentru ca e seful galeriei si nu trebuie sa zica asa. Intr-un meci cu Dinamo o sa fie presiune si la ei si la noi. O sa promit ca o sa joc bine si daca reusesc sa dau gol o sa fie foarte bine, insa important e sa castigam, nu cine marcheaza. Pericolul numarul unu este Danciulescu".

"Cel mai important e pentru Constanta. Vrem sa castigam pentru Constanta. Nu m-am dus la Steaua pentru ca cei de la Constanta nu mi-au dat drumul pentru ca suntem in Cupa Romaniei si avem o sansa. Banii sunt la zi, nu s-a pus niciodata ca sa fie intarzieri la bani", a incheiat Todoran.

Concluzia: mihailescu mananca kkt...

Cam nasol....500 de insi....plus intariri din judetul nostru...sper sa nu ne acopere...

Rechinul Ucigas
24th March 2006, 15:22
cum sa va acopere ma ? stadionul o sa fie plin !

U|L|T|R|A|S|
24th March 2006, 15:42
Degeaba e stadionul plin...nu stiu daca la noi o sa strige 500 de insi...
In plus galeria noastra e divizata in doua....

Nu stiu inca ce coregrafie au pregatit galeriile noastre...dar sper sa fie ceva deosebit ca de fiecare data..

ady51a
24th March 2006, 16:04
Galeria Farului prin liderul Sorin Mihailescu a spus ca sunt zvonuri ca meciul dintre echipa lor si Dinamo nu se va juca in teren.



"Galeria e suparata pe jucatori. Ei joaca de patru ani impreuna, au relatii de joc si ar trebui sa joace. Depinde cum joaca. Daca joaca si iau bataie, asta e, dar daca ii vezi ca se dau la o parte... Pentru ca vezi un jucator ce vrea si ce nu vrea", a spus liderul galeriei de la Farul, Sorin Mihailescu.

"Se spune ca Buduru ar avea cativa "copii" aici la Constanta. El a fost si presedinte la Farul. Au venit pe filiera lui... Todoran care a venit la fel, Pascovici a venit si el pe filiera lui. LA fel si pe Lungu l-a ajutat cand era aici, la centrul de copii si juniori. Sunt suspicioni, insa acum eu nu pot sa bag mana in foc. Nici nu pot sa-i acuz aiurea", a mai spus Mihailescu pentru radio Total Sport FM.

Contactat de acelasi post de radio, Dinu Tudoran a spus: "Mihailescu trebuia sa se informeze cine m-a adus la Constanta, dupaia sa isi dea cu parerea. Ma deranjeaza pentru ca e seful galeriei si nu trebuie sa zica asa. Intr-un meci cu Dinamo o sa fie presiune si la ei si la noi. O sa promit ca o sa joc bine si daca reusesc sa dau gol o sa fie foarte bine, insa important e sa castigam, nu cine marcheaza. Pericolul numarul unu este Danciulescu".

"Cel mai important e pentru Constanta. Vrem sa castigam pentru Constanta. Nu m-am dus la Steaua pentru ca cei de la Constanta nu mi-au dat drumul pentru ca suntem in Cupa Romaniei si avem o sansa. Banii sunt la zi, nu s-a pus niciodata ca sa fie intarzieri la bani", a incheiat Todoran.


Si eu sunt de parere ca sunt valuri facute aiurea.
Forza Farul!!! Sa sa-i rupem pe catelusi!!! :ok:

tchibos
24th March 2006, 16:49
nu ne temem de nimic necurat, ne temem doar de un joc slab al farului, insa nu datorita unui presupus aranjament ci datorita antrenorului slab pe care il avem... m-as bucura foarte tare sa ii rupem pe catelusi dar cred ca daca vom scoate un egal va fi bine

U|L|T|R|A|S|
24th March 2006, 18:11
tchibos - cand o sa plece vukotici, cred ca o sa fii cel mai bucuros am din Constanta....:)
Si eu il regret pe Grig.....dar hai sa ii acordam putin credit sarbului....

tchibos
24th March 2006, 20:05
o sa fiu bucuros cand o sa vad rezultate... nu am nimic cu sarbul dar vreau sa vad ceva rezultate si poate un joc mai frumos... in rest sanse cat cuprinde de la mine pentru noul antrenor

ady51a
24th March 2006, 21:11
Dacă Ion Marin a spus că ştie foarte bine echipa de pe litoral, pe care a antrenat-o īn două rīnduri, constănţenii sunt mult mai inventivi. "Pe teren nu va cānta N&D, ci se va auzi imnul Farului, cāntat de suporteri", spun jucătorii lui Vukotici. "Vom vedea dacă jucătorii noştri vor avea puterea psihică şi valorică să evolueze la fel de bine ca īn semifinala Cupei Romāniei cu FC Naţional. Sīnt convins că echipa noastră va repeta meciul bun pe care l-a făcut īn urmă cu două zile", a spus tehnicanul Farului, Momcilo Vukotici GSP

Lungu:"Nu ne e frica de Dinamo"
Mijlocasul constantean Florin Lungu e sigur ca echipa sa poate obtine un rezultat bun simbata, in meciul cu Dinamo.
Si antrenorul sirb Momcilo Vukotici are incredere in echipa sa: "La trei zile de la meciul cu FC National, avem o alta partida dificila, cu liderul campionatului. Sint sigur ca Farul se poate mobiliza si in acest meci. Astept de la echipa sa joace la fel, sa fie motivata, sa lupte, sa aiba aceeasi disciplina a jocului si sa fie la fel de buna tactic. Am incredere in jucatori ca pot obtine rezultate bune impotriva oricarei echipe puternice din Divizia A".

Florin Lungu spune ca Farul nu trebuie sa se teama de Dinamo. "I-am mai invins si alta data. Au nume mari, au echipa foarte buna, dar nu ne e frica de ei. Ion Marin ne cunoaste foarte bine, dar si noi o stim pe Dinamo, asa ca va fi un meci echilibrat. Sper sa cistigam", a spus Lungu.

Meciul Farul Constanta - Dinamo Bucuresti este programat simbata, de la ora 20.30. Spt

ady51a
24th March 2006, 23:05
Mihăilescu: „E incorect să se facă afirmaţii īn numele meu“

Sorin Mihăilescu, liderul galeriei Farului, a infirmat informaţiile apărute, vineri, īn mai multe mijloace de informare, şi atribuite lui, potrivit cărora ar exista suspiciuni de blat la meciul Farul - Dinamo şi că mai mulţi jucători constănţeni ar urma să nu joace pe bune.

„Bănuielile au apărut pentru că Petre Buduru are nişte «copii» aici, la Constanţa, iar el a mai fost şi preşedinte la Farul. Sunt la noi īn echipă jucători care au venit pe filiera Buduru, cum ar fi Todoran sau Paşcovici. Pe Lungu l-a ajutat tot el, cānd era aici, la Centrul de copii şi juniori. De obicei, nu iese fum fără foc, iar dacă mai lasă de dorit şi atitudinea lor, e clar“, sună declaraţia.

„N-am declarat nimănui nimic, a fost o discuţie cu Gabi Safta (n.n. - jurnalist şi crainic la meciurile Stelei), care m-a īntrebat dacă e vreun jucător blat la meciul cu Dinamo, că aşa ar fi auzit. I-am spus că la fel am auzit şi eu, dar aşa s-a vorbit şi cu Craiova, şi cu Braşovul, şi cu Rapidul. Şi asupra acestor meciuri au planat suspiciuni de blat, dar le-am cāştigat pe toate. Să fie şi acum la fel. Eu unul, chiar dacă gāndeam aşa ceva, nu aveam voie să o zic. Sunt destul de nebun să spun multe, dar dacă n-am spus, n-am spus. Mi se pare incorect să facă cineva afirmaţii īn numele meu. Printre cei pe care i-aş fi nominalizat apare şi Lungu, īnsă, cānd acesta a venit la Farul, Buduru nici măcar nu era la club“, a declarat Mihăilescu. Cuget liber!

b3bito
24th March 2006, 23:46
Hai bah iar verau sa isi fack sorin reclam? ce naiba mah? astea sunt lucruri serioase...sunt curios ce va zice dak farul; va castiga....

ady51a
25th March 2006, 00:03
Sa speram ca o sa auzim ce o sa zica! :ok:
Forza Farul !!!

Bute_Farul
25th March 2006, 00:34
Asta nu stie cum sa si mai faca reclama.Sa se duca dupa mustata de la steaua!!meci de 1 solist 3,50 cota.FORZA FARUL!!!

Klingon
25th March 2006, 00:35
Eu ma tem ca nu stiu cum si cand s-a accidentat Pasovici. :D

ady51a
25th March 2006, 00:55
E cam ciudat. La meci am observat ca atunci cand Pascovici a fost schimbat si a vazut numarul lui pe tabela arbitrului secund a parut putin mirat de decizia lui Vukotic. Chiar eram curios in acel moment ce face Vukotic tinand cont ca-l scosese la margine pe Decebal Gheara (fundas) iar in faza urmatoare Sapunaru a fost eliminat. Pe moment eram convins ca nu va mai face acea schimbare si ca-l va introduce pe Moldovan in atac tanand cont ca o sa avem un om in plus si ca e cazul sa fortam putin. Cand stupoare atat la mine cat si la Pascovici probabil :D
Intra Gheara iese Pascovici care in acel moment facea marcaj la Petrus Manta dupa un meci recunosc nu prea reusit din partea lui Cosmin. Adica a cam facut Abiodun cam ce a vrut cu el :headbang: .

ady51a
25th March 2006, 01:12
"Nu va fi blat"

Galeria Farului īi bănuieşte pe jucători că nu-şi vor apăra corect şansele cu Dinamo. "Se aude că 5-6 inşi vor sta capră. Bănuielile au apărut pentru că Petre Buduru, fost preşedinte la Farul, i-a adus la Constanţa pe Todoran şi Paşcovici. Iar pe Lungu l-a ajutat tot el, cīnd era aici, la centrul de juniori. De obicei nu iese fum fără foc", a declarat liderul galeriei "rechinilor", Sorin Mihăilescu, la Total Sport FM.

Managerul sportiv al roş-albilor, Petre Buduru, a respins această idee şi a contraatacat ieri: "Da, am adus mai mulţi jucători la Farul īn cariera mea, iar Todoran este printre aceştia. Dar cum să-l privesc eu īn ochi şi să-i spun să facă blat? Asta e o tīmpenie, probabil cei de la Farul vor să agite spiritele. Apoi, īn Constanţa am prieteni, cum aş putea să apelez la mijloace murdare?".

Buduru, fost preşedinte al Farului īntre anii 1989-1994, a continuat: "Clubul constănţean există şi datorită mie. Tot complexul īn care stă echipa şi īnchiderea potcoavei de la stadion sīnt făcute şi pentru că eu am insistat. Am ajutat financiar pe Farul atunci cīnd a avut nevoie, iar suflarea de acolo, inclusiv liderul galeriei, care e angajat la club, trăieşte şi datorită banilor lui Buduru. Puteam să-mi fac vile din acei bani sau să-i aduc acasă, la familie, dar am preferat să-i investesc la Farul".


"Numai minţi bolnave! Promit să joc foarte bine, īnsă eu oricum īncerc mereu, la orice meci, să joc bine. Mă dor astfel de acuzaţii, mai ales că īmpotriva am avut īntotdeauna evoluţii apreciate"
Dinu Todoran


2.000 de dolari este suma promisă de conducere jucătorilor constănţeni īn cazul īn care īnving pe Dinamo

1.200 de dolari este prima de victorie a "cīinilor" la Constanţa


"Cuplul N&D nu a mai scos un hit de multă vreme, aşa că pe stadion se va auzi doar 3rei Sud-Est, care cīntă imnul Farului"
Florin Lungu, mijlocaş Farul

"Farul e o echipă foarte bună, dar Dinamo este o echipă foarte, foarte, foarte bună. Va fi un meci dificil, īnsă noi vrem să continuăm pe linia victoriilor"
Dan Alexa, mijlocaş Dinamo


FARUL - DINAMO
stadion Farul
Azi, ora 20:30
Īn direct - Antena 1

FARUL (albastru)
1 G. CURCĂ - 2 FARMACHE, 6 D. GHEARĂ, 5 ŞCHIOPU, 4 PAŞCOVICI - 8 FL. LUNGU, 20 L. FLOREA, 14 VOICULEŢ - 11 GURIŢĂ, 17 TODORAN - 7 L. MIHAI
Antrenor Momcilo Vukotici
Rezerve: 22. Vlas, 9. Apostu, 10. Senin, 13. M. Carlos, 16. V. Păcuraru, 19. V. Gheorghe, 23. T. Moldovan
ABSENT: I. Barbu (suspendat)

Arbitru M. Salomir (Cluj). Asistenţi I. Popa (Paşcani), M. Savaniu (Sibiu)

DINAMO (roşu)
23 CR. MUNTEANU - 24 BĂRCĂUAN, 15 GALAMAZ, 4 MOŢI - 8 Fl. PETRE, 5 ALEXA, 16 CĂT. MUNTEANU, 14 D. FLOREA - 10 DĂNCIULESCU - 21 FL. BRATU, 9 CL. NICULESCU
Antrenor Ion Marin
Rezerve: 1. Gaev, 2. Curt, 6. Mărgăritescu, 7. Zicu, 18. Mihuţ, 22. Vl. Munteanu, 26. R. Ştefan
ABSENŢI: Grigorie (suspendat), Pulhac, Ad. Cristea (accidentaţi)

Bilete: 4 RON (peluze), 8 RON (tribune)

Bărcăuan: "E un derby"


Fundaşul Cosmin Bărcăuan spune că Dinamo va avea o partidă mult mai dificilă la Constanţa decīt la Tīrgu Jiu, cu Pandurii (2-0). "Orice meci care vine ţi se pare mai greu decīt cel pe care l-ai trecut cu bine. Īn plus, Farul e una dintre echipele imprevizibile din Divizia A, o formaţie cu forţă, aşa că acest meci poate fi considerat un derby al campionatului romānesc. Noi aşa simţim, ceea ce e bine, fiindcă sīntem concentraţi la maximum şi nu ne mulţumim decīt cu victoria. Orice alt rezultat nu-l acceptăm", a afirmat Bărcăuan.


Vukotici: "Ştiu ce joacă Dinamo"
Antrenorul Momcilo Vukotici vrea ca Farul să repete prestaţia din meciul de Cupă cu FC Naţional (1-0): "Dacă jucăm la fel, avem mari şanse să cīştigăm. M-a preocupat īn aceste zile să-i refac pe jucători din punct de vedere psihologic şi le-am cerut aceeaşi dăruire pe teren. Am destule informaţii despre Dinamo şi nu mă tem de lider". (Ionuţ Coman)


Dedicaţie pentru "Săpăligă"
Avīnd īn vedere că Ion Marin īmplineşte chiar azi 51 de ani, Cosmin Paşcovici a ţinut să-i facă o dedicaţie cu această ocazie: "Cīnd era la noi, īi aduceam un tort, acum o să-i dăruim o īnfrīngere". Şi Florin Lungu a fost ironic cīnd a venit vorba despre "Săpăligă", fostul său antrenor din 2003: "Domnul Marin nu ne mai poate surprinde cu nimic, poate doar dacă vine la meci cu o geacă A3 sport". (Ionuţ Co
GSP


Si Cuget Liber il anunta in primul 11
FC Farul (antrenor, Momcilo Vukotic): G. Curcă - Farmache, Gheară, Şchiopu, Paşcovici - Lungu, Voiculeţ, L. Florea - Guriţă, Todoran - L. Mihai

„Rechinii“ vor să sfāşie şi „cāinii roşii“

Fotbaliştii lui Vukotic sunt hotărāţi să o zdrobească pe lidera campionatului



Antrenorul principal al Farului, Momcilo Vukotic, şi doi dintre elevii săi, Florin Lungu şi Laurenţiu Florea, s-au arătat, vineri, la conferinţa de presă a clubului, extrem de hotărāţi cānd au vorbit de obţinerea victoriei şi īn meciul cu Dinamo, partidă care se dispută sāmbătă, la Constanţa, īn etapa a 18-a a Diviziei A.

„La trei zile distanţă de meciul cu FC Naţional, avem o altă partidă dificilă, cu liderul campionatului, o echipă tare. Sunt sigur că Farul se poate mobiliza şi īn această confruntare. Aştept de la băieţi să joace la fel, să fie motivaţi, să alerge, să lupte, să aibă aceeaşi disciplină a jocului şi să fie la fel de buni tactic. Am īncredere īn jucători. Pot obţine rezultate bune īmpotriva oricărei echipe din Divizia A“, a spus tehnicianul sārb. Vukotic a mărturisit că nu i-a cerut amănunte despre Dinamo fostului tehnician farist Petre Grigoraş, īntrucāt a văzut la televizor ambele jocuri din retur ale „cāinilor“, cu Oţelul şi cu Pandurii, la acesta din urmă Farul avānd şi un „spion“ la faţa locului. „Avem destule informaţii despre Dinamo“, a mai arătat Vukotic, care a dezvăluit că prima soluţie pentru īnlocuirea suspendatului Barbu este Gheară.



„Săpăligă“ şi... A3 Sport

„Trebuie să fim pregătiţi să batem orice echipă. Nu trebuie să ne fie frică de Dinamo. I-am mai īnvins şi altă dată. Au nume mari, au echipă foarte bună, dar nu ne e frică de ei. Ion Marin ne cunoaşte foarte bine, dar şi noi o ştim pe Dinamo, aşa că va fi un meci echilibrat. Va fi o partidă care pe care. Sper s-o cāştigăm“, a declarat Lungu.

Īntrebat cum i-ar putea surprinde pe „rechini“ fostul lor antrenor, Ion Marin, actualmente la Dinamo, Florin a glumit: „Ar putea să ne surprindă dacă va purta cu o geacă «A3 Sport» sau ceva de genul acesta“, aluzie la geaca inscripţionată A8 pe care „Săpăligă“ a avut-o la Tg. Jiu şi de care s-a făcut atāta caz.

Mijlocaşul de fier al Farului a avut o replică imediată şi cānd i s-a amintit de cuplul „N & D“ (Niculescu - Dănciulescu“), care a băgat īn sperieţi multe apărări: „Sāmbătă, nu va cānta «N & D», cred că noi vom cānta. Se va auzi doar imnul nostru“.



Īi opresc fără probleme

Laurenţiu Florea este de părere că, dacă Farul va juca cum trebuie, nu va fi nicio problemă. „Īntr-adevăr, Dinamo este o echipă foarte bună, cu jucători valoroşi, dar să nu uităm că şi noi alcătuim o formaţie omogenă. I-am bătut de atātea ori şi sperăm să facem acelaşi lucru şi acum. Să se īntāmple ce s-a īntāmplat şi miercuri, īn semifinala «Cupei», iar cele trei puncte să rămānă la Constanţa“, a fost categoric Laurenţiu. Fotbalistul crede că apărarea „rechinilor“ are forţa de a-i opri pe puternicii atacanţi dinamovişti. „Au ei cel mai bun atac, dar şi noi avem un compartiment defensiv solid. Cred că īi vom stopa fără probleme“, a spus constănţeanul, căruia, īn acest moment, nu-i stă gāndul la bani, ci doar la victoria cu Dinamo: „Prima pe care jucăm contează mai puţin acum. Să cāştigăm noi şi, automat, vor veni şi banii“.
Cuget Liber!

ady51a
25th March 2006, 01:22
“Dinamo e cel mai corect club!”


Patronul dobrogenilor a ironizat adversarul echipei sale.

Plecat din ţară şi aflat la bordul unui vas, Gheorghe Bosānceanu era ieri īn drum spre Constanţa.
Omul de afaceri nu a fost surprins atunci cānd a auzit declaraţiile făcute de şeful galeriei “marinarilor”.
PRO: Sunteţi īngrijorat de afirmaţiile făcute de Sorin Mihăilescu?
BOSANCEANU: Nu, fiindcă nu cred că se va īntāmpla ceva necurat. Dinamo e cel mai corect club din ţară şi niciodată nu a făcut presiuni asupra jucătorilor adverşi şi nu a fost implicat īn scandaluri cu meciuri aranjate! Nu vedeţi că ei au echipa cea mai iubită din Romānia şi īn toate deplasările pe care le fac sunt primiţi cu urale de spectatorii care īi trimit īn U.E.?
PRO: Sunteţi ironic, dar aceste zvonuri afectează īn primul rānd fotbaliştii Farului...
BOSANCEANU: Suspiciunile plutesc mereu īn aer şi īn toate domeniile. Eu am vorbit cu jucătorii mei īnainte să plec din ţară, iar ei mi-au zis că sunt hotărāţi să dea totul din ei īn partida cu Dinamo. Ce e drept, ei au spus acelaşi lucru şi īnaintea meciului cu Sportul şi au avut o evoluţie sub orice critică. Dacă vor juca la fel şi contra lui Dinamo, atunci cu siguranţă corectitudinea unora dintre ei va fi pusă sub semnul īntrebării! Dacă voi simţi ceva necurat, voi declanşa o investigaţie amănunţită.
PRO: Cum credeţi că va fi revederea cu Ion Marin chiar īn ziua īn care īmplineşte 51 de ani?
BOSANCEANU: Cu siguranţă, nu-l vom primi cu aplauze. Noi īncurajăm doar antrenorul nostru şi echipa Farului.

"Eu doar am auzit de blat şi de zvonurile conform cărora unii jucători constănţeni nu-şi vor apăra corect şansele. Nu am dat īnsă nici un nume."
Sorin Mihăilescu, lider galerie Farul

"Mă simt curat şi nu sunt deloc afectat de aceste zvonuri! Atmosfera la echipă este destul de bună, deşi unii vor să o strice īnaintea unui meci foarte important."
Florin Lungu, mijlocaş Farul

"Nu e prima dată cānd se aruncă īn noi cu asemenea mizerii. Staţi liniştiţi, fiindcă Dinamo nu are punctele asigurate la Constanţa şi nu va cāştiga aici."
Cosmin Paşcovici, fundaş Farul

OVIDIU 62
25th March 2006, 23:12
Va rupt arbitrul SALOMIR care s-a dovedit a fi un DINAMOVIST convins,probabil ca are vreun dosar penal pe undeva .Mare mizerie de arbitraj.Nu sa schimbat nimic de la plecarea lui CRACIUNESCU.