PDA

View Full Version : Apogeul frustrarii dinamoviste - diversiune la Steaua - Rapid



Paul
24th March 2006, 08:29
Diversiune?
Răzvan Rotaru, Dan Udrea



"Sīnt īngrijorat pentru ceea ce s-ar putea īntīmpla la meciul retur, de pe stadionul «Lia Manoliu», din 6 aprilie", a spus Mihai Stoica imediat după ce e ieşit miercuri din sediul FRF, unde a participat alături de reprezentanţi ai Jandarmeriei şi Poliţiei referitor la organizarea "dublei" Steaua - Rapid. Managerul general al Stelei a explicat apoi de ce īi este frică. "Mă tem pentru că sīnt foarte multe surse care spun că vor veni suporteri ai altor echipe care vor īncerca să strige trivialităţi şi să ne facă nouă rău", a declarat MM.

Stratagema „cīinilor”
Ieri, mai multe persoane din galeria lui Dinamo au confirmat pentru Gazetă că, īntr-adevăr, susţinătorii "cīinilor" le pregătesc o lovitură sub centură rivalilor din Ghencea. Īn ce ar consta ea? Fanii dinamovişti vor veni la stadionul Naţional īn mod neorganizat, dar īşi vor cumpăra bilete īn acelaşi sector al arenei, şi nu vor purta fulare sau triocuri cu īnsemnele echipei favorite. O dată ajunşi aici, vor striga trivialităţi şi lozinci rasiste īmpotriva Rapidului, īn acest fel putīnd determina o sancţiune severă din partea UEFA contra Stelei.

„Minţi bolnave”
Unul dintre liderii galeriei "cīinilor", Mihnea Ionescu, a respins ideea complotului intuit de roş-albaştri: "Īntre cele două rivale ale noastre, poporul dinamovist urăşte mai tare formaţia din Ghencea. Dar suporterii dinamovişti nu vor veni la partidele lor din UEFA. Numai o minte bolnavă se poate gīndi la aşa ceva. Iar Mihai Stoica, īn loc să născocească poveşti de-astea, ar face mai bine să pregătească pacheţele cu mīncare pentru liderii Stelei, īnfometaţi acolo unde sīnt īn prezent".

„Mai degrabă fanii rapidişti s-ar putea infiltra īn anumite grupuri să strige lozinci rasiste, fiindcă echipa lor ar avea de cīştigat”
Mihnea Ionescu, unul dintre liderii galeriei lui Dinamo

„Am auzit şi eu despre un asemenea scenariu. Dar noi vom şti cum să procedăm ca să īmpiedicăm acţiunea asta. Īi vom rade pe toţi cei care vor īncerca să facă rău clubului”
Dorin, unul dintre liderii galeriei Stelei

Mustaţă īn arest 29 de zile
După ce miercuri dimineaţa a fost reţinut de "mascaţi", Gheorghe Mustaţă a aflat ieri la prīnz că instanţa a dispus arestarea lui preventivă pentru 29 de zile. Īmpotriva lui şi a celorlalţi 13 complici s-a declanşat o anchetă pentru constituirea unui grup infracţional organizat, complicitate la tentativă de omor calificat şi ultraj contra bunelor moravuri. Cum Mustaţă era liderul galeriei Stelei, ultraşii din Ghencea au rămas fără şef. "Noi eram de fapt 7 persoane care conduceam galeria, acum am rămas 6, deci n-au rămas suporterii fără conducător", a declarat Dorin, unul dintre cei 6 şefi ai suporterilor campioanei. (Eduard Apostol)

„Eu sīnt īn spital, voi fi operat de fiere. N-am cum să merg īn Giuleşti, dar voi fi la retur. Nu voi conduce īnsă galeria. Acum nu văd pe nimeni īn stare s-o facă de unul singur”
Jean Pavel, preşedintele Ligii suporterilor stelişti, fost lider al galeriei

24 martie 2006

--------
Cata frustrare , daca isi imagineaza ca pot face asa ceva !!!
Vom fi acolo si ii vom identifica. Lozinca "M*** Dinamo" nu e rasista. Cand vom vedea ca cineva nu scandeaza "m*** dinamo" dar canta multe cantece cu "tigani " sau "cioroi" sunt dinamovisti

Si totusi de ce s-a ajuns aici? Ar fi prea greu pentru ei un asemenea soc - Steaua in semifinalele UEFA

uti2102
24th March 2006, 10:17
Nu prea imi vine mie sa cred ca se va face asha ceva. Oricum, eu unul, shi inca catziva sigur, voi altoi pe oricine incearca sa strige "rasisme". Daca e maidanez cu atat mai bine ...

SORENSEN
24th March 2006, 11:38
Nu cred ca ar indrazni ..desi poate vor fi cativa care vor primi corectia bine meritata daca vor marai ceva...

alejandro
24th March 2006, 11:49
nici eu nu cred ca va fi asa...insa sa vedem...

don_denver
24th March 2006, 11:50
deja...s-a facut brigada si cel care va striga orice slogan rasist si-o va lua rau pe coaja...am surse foarte sigure....:evil:

Paul
24th March 2006, 11:52
daca nu se scandeaza organizat , nu se va scanda nici individual ...
e bine ca se fac aceste articole prin presa , ca sensibilizeaza lumea !

mee_tza
24th March 2006, 11:55
Dar daca canta rapidistii pe Giulesti slaganuri rasiste , ca sa ne discrediteze??

alejandro
24th March 2006, 11:57
n-o sa cante...ca ei cica-s cei mai civilizati suporteri:rolleyes:

mee_tza
24th March 2006, 12:01
am vazut in epidosul Giulesti `2005 , cat sunt de civilizati ... scaune , pietre si brichete pe teren !

don_denver
24th March 2006, 12:02
eh...parca ai nostri au fost mai breji.....

starsteel
24th March 2006, 12:07
Daca se ajunge la asa ceva e clar ca numai Dinamo o poate face doar asta a fost profesia lor ma refer la M.I. nu la suporterii obisnuiti.
Gesturile deplasate din Ghencea sunt o consecinta a manevrelor pe care le fac diversionistii e pacat ca multi suporteri stelisti nu inteleg asta si pun botul. Cand stii aceste manevre dar nu poti sa iesi la inaintare din lipsa de dovezi, de dreptate nici nu poate fi vorba, e greu sa te poti stapani.

relansat
24th March 2006, 12:46
E greu de crezut ca ar putea sa faca ashe ceva ... nu cred ca se va intampla acest lucru

Paul
24th March 2006, 12:49
nu e greu deloc !
Isi iau 500 de bilete si au rezolvat problema...

relansat
24th March 2006, 12:53
Actiunea asta e usor de facut, insa e greu de crezut ca se va intampla ... sa ne vedem de ai nostri care nu sunt usa de biserica ... si de rapidisti

bluesky
24th March 2006, 14:46
voi ce spuneti la meciul stelei au strigat numai suporteri stelei sau a u fost si de la alte echipe?ma refer la meciul cu heerenven de acasa.

Rossi
24th March 2006, 14:47
http://www.cvucs.ro/files/ironii/steaua7.jpg

ASTIA AU STRIGAT ^

DOAR NU VA IMAGINATI CA AU VENIT SUPORTERII LU' DINAMO PE STADION LA STEAUA-HEREENVEN ....

bluesky
24th March 2006, 14:50
bai da actualizeaza poza ca la meciul stelei era cam seara si nu prea cred sa fi fost zi ca sa jucat in nocturna.mai gindestete

Paul
26th March 2006, 11:52
atentie sunt periculosi
ati vazut ce au putut face ieri la Constanta ...
grija mare , daca ii identificati pe Lia , nu dati in ei , ca iese show !
Omorati-i :evil:

uti2102
26th March 2006, 14:39
Bine le-au facut jandarmii. Auzi la ei, "nu va punetzi cu noi!" :o: 'tu-va-n ....... de maidaneji tembeli.

Paul
26th March 2006, 14:41
popica fa curat pe forum ca si`a bagat achilles coada cu niste poze (apropo , altii care au postat pozele pe forum : adica cry , si-a luat avertisment de 2 ori , inclusiv pentru publicarea linkului)

Asa ca ia imparte niste avertismente :P

walt.mann
27th March 2006, 10:02
Nu vor reusi sa faca nimic, daca la bilete vor fi si din galeria noastra, ceva cam ce-a facut Rapidul pentru meicul tur, unde ultrasii lor erau la casele de bilete si rejectau pe cei suspectati de a fi stelisti.

SORENSEN
27th March 2006, 11:22
Mda asta ar fi solutia sa supravegheze oamenii din galerie ...sa nu fie vreo urma de maidanez sau rapidist sau de ce nu vreun caine ...sau poate chiar vreun dinamovist....
Asa ca nu cred ca scapa prea multi neaveniti ...

Paul
27th March 2006, 23:31
asa o sa se faca
pentru meciu tur , am inteles ca Dorin preia conducerea si nu misca unu`
la retur e mai naspa , dar daca fiecare al 5-lea stelist are simt civic nu vor fi probleme

eu zic ca ar trebui sa editeze un proram de meci , si sa scrie clar !!!

SORENSEN
27th March 2006, 23:35
Da ar trebui facut un program...plus ca frumos ar fi sa se cante imnul la dubla asta si in program sa se pune si cateva strofe din imn sa iasa frumos cand il canta lumea ...
In rest cred ca dinamovisti nu prea au cum sa intre neinvitati la noi dar sa fim totusi atenti.

Triphat
27th March 2006, 23:41
Man not Machine buna ideea! Dar nu cred ca UEFA va permite..

Cat despre infiltrarea javrelor.. Mihnea Ionescu (liderul galeriei dinamoviste) a declarat ca galeria nu va participa la asa ceva... dar nu se stie cati dinamovisti batuti in cap sunt pe lumea asta.

Paul
1st April 2006, 11:42
s-au pus in vanzare biletele... aveti grija sa nu ia ei belete :D
care striga rasism pac 2 dupa urechi :D

Rossi
1st April 2006, 18:33
Bine le-au facut jandarmii. Auzi la ei, "nu va punetzi cu noi!" :o: 'tu-va-n ....... de maidaneji tembeli.


Mda asta ar fi solutia sa supravegheze oamenii din galerie ...sa nu fie vreo urma de maidanez sau rapidist sau de ce nu vreun caine ...sau poate chiar vreun dinamovist....
Asa ca nu cred ca scapa prea multi neaveniti ...


? edit ? avertisment ? :rosu: :rosu:

Paul
1st April 2006, 18:40
mai achilles in loc sa zici mersi ca te lasa lumea pe aici sa scrii cu clona ta , dupa ce ai injurat de trebuia sa iei DEFINITIV , acu vi si faci pe moralistu :evil:

L.G.
1st April 2006, 21:29
Mai nu se poate face nimic in legatura cu arbitrajele astea??? Ma uit la dinamo-poili iasi...e pauza...1-0 ptr caini gol din oofside...ca altfel dinamo nu poate castiga decat cu arbitrii....O sa castige dinamo campionatul pe arbitraje de astea...o sa intre in liga campionilor pe spinarea noastra si a rapidistilor, o sa se faca de ras evident...alde borcea si netoiu o sa se imbogateasca cu banii luati ptr participare...poate mai vand vreo cativa jucatori ca doar na au jucat in liga...Imaginea clubului dinamo chiar nu conteaza deloc...Macar imaginea romaniei nu conteaza? Chiar nimeni din tara asta nu poate face nimic pentru a nu ne mai pata imaginea tarii cu porcarii de astea...Borcea si Netoiu chiar sunt mai presus de orice...Ar trebui bagat in regulament ca orice echipa care castiga un numar de puncte cu largul ajutor al arbitrilor cum face acum dinamo sa fie penalizata cumva la un moment dat...

dede
1st April 2006, 21:43
oricum dadeau gol...cu sau fara arbitrii :mda:

Paul
1st April 2006, 21:43
Nu se poate face nimic.
Degeaba sunt suspendati arbitrii ...
Ai vazut Rapid - Steaua... arbitrii straini , prezumtie de nevinovatie , a anulat un gol Stelei , l-a iertat pe Banel de eliminare , nu a comentat nimeni nimic ca sunt nemti.
In schimb la noi gresesc intr-o singura directie ...
Arbitrii straini .. sa asteptam Dinamo - Steaua

dede
1st April 2006, 21:48
pana una alta 1-1...sper sa nu intre arbitrii in actiune...din nou

L.G.
1st April 2006, 21:49
pana una alta 1-1...sper sa nu intre arbitrii in actiune...din nou


ba tu tii cu ursu'?

Paul
4th April 2006, 14:56
tare sunt curios cati si-or fi luat belet :evil: