PDA

View Full Version : Steaua vs Rapid - cum este privit meciul de stelisti



Paul
23rd March 2006, 20:15
Asta nu e threadul de pronosticuri sau scandaluri. Pentru amatori :
http://www.onlinesport.ro/forum/showthread.php?t=12299

----
Sper ca rapidistii sa ne onoreze cu lipsa de pe acest thread.

Care ar fi probleme la care trebuie raspuns.

1. Cine trebuie sa joace pe stanga (in locul lui Bostina) si cine in locul lui Iacob?
2. Credeti ca trebuie sa se faca protocol la bilete?
3. Razboiul psihologic ... rapidistii vad meciul ca pe o sarbatoare , noi ca pe oricare altul
4. Care credeti ca sunt avatajele/dezavantajele noastre?

relansat
23rd March 2006, 20:25
Iti raspund la prima intrebare : trebe facut schimb de locuri, Banel pe stanga si pe partea dreapta Oprita :)

Paul
23rd March 2006, 20:29
la prima intrebare , e clar ca antrenoru decide , deci mai bine povestim dupa meci ;)

Sunt curios cum va fi primit Mirel , in vacarmul de pe Giulesti ...
De fapt primul care iese e Carlos , sper sa intre in stilul caracteristic ... cu o acadea Chupa Chups in gura , si pumnul in aer (in cazul asta se accepta si degetul mijlociu :evil:)

relansat
23rd March 2006, 20:54
Ce scenarii ai in cap :D

Ar fi un lucru foarte urat ca Mirel Radoi, cel mai bun jucator din Divizia A, sa fie huiduit :no:

Ma astept la orice din partea lor, dupe faza de ieri seara :(

Hopshio
23rd March 2006, 20:58
dak o sa fie huiduit...atuncea el o sa aiba ambitie si o sa bage gol...ca daka il huiduie sa le arate ca ii cel mai bun!!!:D

Paul
23rd March 2006, 21:19
Ce scenarii ai in cap :D

Ar fi un lucru foarte urat ca Mirel Radoi, cel mai bun jucator din Divizia A, sa fie huiduit :no:

Ma astept la orice din partea lor, dupe faza de ieri seara :(

Ar fi cel mai bun lucru posibil. Sa ne huiduie.
Eu stiu ce au patit Villarealii anu trecut ... au fost huiduiti inca de la incalzire (cu celebrul we willl fuck you de la queen) si nu au gresit mai mutl de 10 pase

Pe cand Valencia , a venit relaxata , ca lumea era resemnata inaintea meciului...

relansat
23rd March 2006, 21:22
Sa stii ca acest lucru nu merge de fiecare data :)

One-Man Show
23rd March 2006, 21:41
Carlos - Ogararu,Marin,Goian,Ghionea - Nicolita,Dica,Radoi,Paraschiv - Cristea,Oprita

In cazul in care nu se poate adopta propunera lui MM...Sa se faca protocol ,dar pentru numarul minim de bilete ( 5% dak nu ma insel )

Intr-adevar,ei vad meciul ca pe o sarbatoare...eu ca pe o alta sansa de a le scoate fotbalul din cap:evil:

Dezavantajul in tabara Stelei ar fi Ancelotti...Inca nu am avut ocazia sa vad un pressing ucigator ( ca pe vremea rusnacului ).Bineinteles ca mai este problema lui Iacob...un juk foarte important in angrenajul Stelei.Imi este teama sa nu ne lasam prada suficientei...In rest suntem peste ei la toate capitolele.

uti2102
23rd March 2006, 21:44
1. Cine trebuie sa joace pe stanga (in locul lui Bostina) si cine in locul lui Iacob?
2. Credeti ca trebuie sa se faca protocol la bilete?
3. Razboiul psihologic ... rapidistii vad meciul ca pe o sarbatoare , noi ca pe oricare altul
4. Care credeti ca sunt avatajele/dezavantajele noastre?
1. Cristocea pe stanga shi Opritza varf impins. Va da gol.
Apoi, dupa pauza sa intre Cristea, ca sa-i linishtim cu inca o boaba pe contra-atac.
2. Pana la urma cred ca e bine ca se vor da doar numarul minim de bilete
3. Steaua ishi va arata experientza europeana shi rezistentza psihica, mult calita in incleshtari tensionate
4. Stafful shi echipa, foarte echilibratzi shi maturi, pregatitzi sa fie concentratzi 200% timp 180 de minute indiferent de evenimentele care vor avea loc pe parcurs

Paul
23rd March 2006, 21:47
Oprita varf impins ...
Io zic Oprita - Cristea in fatza , si Dica mijlocas stanga !
Si atunci pot sa joace defensiv ai nostri , ca tot ii ciupim daca jucam cu Banel (D) , Oprita , Cristea (A) , Dica (S)

uZZi_Razvy
23rd March 2006, 21:48
nu cred ca mai e vorba de o astfel de motivatzie ! Jucatorii vor fi mobilizati la maxim si toti vor da totul pe teren ....
Sper ca acest meci sa il readuca pe Cristea in prim-plan printr-o evolutie buna...
pe banda stanga ar putea interveni o surpriza : Cristocea ( pe care rapidistii nu-l prea stiu....) ar putea fi o surpriza placuta!! Forza STEAUA !!!

Paul
23rd March 2006, 21:54
sa speram ca vor fi mobilizati , ca atunci ii belim cu tot cu fulgi (sau pene) fix la ei acasa :D

relansat
23rd March 2006, 21:59
Am facut si eu o schita cu echipa probabila ... nu cred ca introducerea lu` Cristocea in meciu` asta e un lucru bun ...

mee_tza
23rd March 2006, 22:46
esti talentat , vezi ca nu iti fure rapidisitii schema ;)

Dudubetwin
23rd March 2006, 23:02
plin de talent Ionutz asta ... oricum si eu ma gandeam tot la echipa asta !! :ok:

SORENSEN
23rd March 2006, 23:37
Eu cred ca ar trebui incercat Cristocea in meciul cu TImisoara pe stanga sa vedem daca se adapteaza....daca nu ramane varianta cu Banel.Iar Oprita varf impins la prima varianta, la a doua Cristea si Dica in atac cu Oprita pe dreapta( se pare ca si Olaroiu ar merge pe prima varinata ...vom vedea mai intai cu Poli apoi cu Rapid care e treaba)

Avantaje/dezavantaje Steaua:
Avem cel mai bun si echilibrat lot.
Avem cei mai buni fundasi( de departe).
Avem un atac in principiu mai slab ...
Benzile sunt mai bune ca ale lor Bostina-Marin si Nicolita-Ogararu dar si Nicolita-Marin sau Oprita-Ogararu par acceptabile
Portari cam egali..dar un plus pt Coman care mi se pare ca fiind mai incercat este mai in vana.

relansat
23rd March 2006, 23:45
Sunt mai bune pt ca avem 2 jucatori de banda in plus :P , ei folosind 3-4-3 sau 3-4-1-2 :D

lily_ac_milan
24th March 2006, 01:32
1. Cine trebuie sa joace pe stanga (in locul lui Bostina) si cine in locul lui Iacob?
2. Credeti ca trebuie sa se faca protocol la bilete?
3. Razboiul psihologic ... rapidistii vad meciul ca pe o sarbatoare , noi ca pe oricare altul
4. Care credeti ca sunt avatajele/dezavantajele noastre?

1.ar fi destul de riscant sa-l bage pe cristocea titular, dar daca nu risti, nu castigi; as merge mai degraba pe mana lui oprita in atatc, decat varianta cristea;
2.oricum tot cate bilete vor ei se vor pune in vanzare si asta e...nu tine de suporteri
3.nu cred ca noi vedem meciul ca pe oricare altul, doar ca felul in care abordam problema e mai matur...si asta e un avantaj, indraznesc sa spun, pentru ca in timp ce rapidistii probabil se vor lasa un pic dusi de val, prinsi de entuziasm, fericiti ca au ajuns pana aici, stelistii vor aborda meciul cu calm. si pana la urma, nu e o sarbatoare doar pentru rapidisti, ci si pentru noi.
4.avantaje:putem surprinde prin cristocea; viteza contra-atacurilor; apararea; faptul ca meciul retur e pe lia manoliu;
dezavantaje:lipsa lui mustata poate fi un minus...cineva trebuie sa-i tina in frau pe cei din galerie, daca nu vrem sa fim eliminati de uefa pentru scandari 'rasiste'; atacul nu prezinta consistenta...lipseste un om de careu...dar, in definitiv, de-aia exista olaroiu si de-aia e platit, sa gaseasca solutii.

btw...olaroiu e un plus sau un minus? :confused:

DR. LITTO
24th March 2006, 02:11
Doar la capitolul absente de marca sunt egale echipele...in rest Steaua e mult peste Rapid. Totusi Rapid e un adversar incomod care nu poate insa sa surprinda pe steaua asa cum a facut cu echipele germane. Suporterii nu cred eu sa decida meciul...cu cat mai putini stelisti cu atat mai bine...(sa nu aiba rapidistii cu cine sa se ia la bataie cand vor fi invinsi.... se vor bate saracii intre ei.....) asa sa fie :D

Paul
24th March 2006, 08:21
Sunt mai bune pt ca avem 2 jucatori de banda in plus :P , ei folosind 3-4-3 sau 3-4-1-2 :D

Pai jucatorii lor de banca au mari sarcini de contructie / defensive. Jocul lui pe benzi e 0 , sau incepe de la cele 2 varfuri care stau mult in extrema...

Distractia e pe centru , fiindca ei au 3+2+3 jucatori de centru , iar noi doar 2+2+2 = 6

Deci pe benzi e 4 contra 2 , deci acolo trebuie sa-i facem !

mee_tza
24th March 2006, 11:58
Pai cum sa privim noi meciul.
Ca pe orice meci care te poate duce in semifinalele Cupei UEFA.
Ori e Rapid , ori Shalcke ori Sevilla , la fel de mult trebuie sa ne concentram !!

alejandro
24th March 2006, 12:07
ai perfecta dreptate,mee tza:ok:
trebuie sa-i luam in serios pe rapidisti,sa nu patim ca toti cei care nu i-au luat in serios.
parerea mea e ca nici feyenord,nici hertha dar mai ales nici hamburg nu i-au tratat de la egal la egal,si de aia si-au luat-o pe coaja...tre' sa fi ma atenti,sa nu le facem jocul...

Paul
24th March 2006, 12:51
hamburg i`a trat tare , da numa in retur ;)

relansat
24th March 2006, 12:51
Pe banda e Nicolita against Vali Badoi/Ionut Stancu in cazul in care Banel este mutat pe partea dreapta ashe cum cred yo ....

Iar pe partea ailalta va fi Oprita contra Vali Badoi ... plus Petre Marin si Ogararu care vin in ajuntorul mijlocasilor ...

In centru suntem mai slabi decat ei , atacantii lor fac un pressing si vin in centru ... depindem foarte mult si de Dica

Paul
24th March 2006, 12:52
pai Badoi e dreapta si Stancu e staga ...
Ei n`au pe benzi nimic , totul e la plesneala...

One-Man Show
24th March 2006, 12:55
... depindem foarte mult si de Dica

Tristul adevar...

relansat
24th March 2006, 12:56
Au mey, pt ca Vali si Stacu vin si in defensiva, sunt ca un resort ... trebe sa compenseze lipsa unui fundas ... nu e chiar la plesneala,

densitatea de jucatori de la mijlocul terenului fiind o problema pt multe echipe ... unt predispusi la efort

dede
24th March 2006, 14:41
Steaua vs rapid un simplu meci(uri) intre cele mai bune echipe romanesti in sferturile cupei uefa :evil:

dezavantajul nostru e ca nu joaca Iacob si Bostina, insa sper ca Oli sa gaseasca cele mai bune solutii

bluesky
24th March 2006, 14:47
eu as vrea ca in urma dublei steaua rapid sa nu se mai accidenteze alti jucatori ai stelei ca va fi rau si amar mai incolo

my_bogdan
24th March 2006, 17:30
Badoi poate sa faca si faza defensiva si cea ofensiva , pe cand Stancu joaca ceva mai defensiv.
Eu cred k Banel va juca pe partea stanga, avandu-l adversar pe Badoi...iar pe dreapta va juca Oprita(si Cristea stie sa joace ca mijlocas) contra lui Stancu...cred k Oprita ar putea sa-si revina in meciu asta, sa-i iasa si lui cateva driblinguri sa-i creasca moralul si apoi va juca bine

relansat
24th March 2006, 17:36
Dacava juca pe partea stanga, Banel nu il va avea pe Badoi ca adversar pt ca Lupul joaca pe partea dreapta :)

Cristea poate juca si ca mijlocas ofensiv, cum ai spus tu...in acest caz pe cine mai folosim ca atacant ? :P

Dudubetwin
24th March 2006, 19:38
rely .. chiar ca nu inteleg .... mijlocasul stanga de la o echipa .. il are adversar direct pe fundasul dreapta de la cealalta echipa .... asa ca daca maftei joaca pe dreapta si banel pe stanga o sa fie -><- ;)

Universal
24th March 2006, 20:22
Cu Banel Si Goian plus Radoi Rapid pierde

Dudubetwin
24th March 2006, 21:06
noi avem echipa .. nu jucatori foarte buni individuali .. pt noi joaca echipa ... nu x sau y ...

relansat
24th March 2006, 21:12
Ai dreptate caline, my bad ... m`o ametit banel de la cate pozitii schimba :P

dede
24th March 2006, 22:06
noi avem echipa .. nu jucatori foarte buni individuali .. pt noi joaca echipa ... nu x sau y ...
noi avem de toate...si echipa, si jucatori...mai tre'be lucrat un pic pe la conducere

relansat
24th March 2006, 22:22
Ce nu iti place la conducere mey simpaticule ? :)

dede
24th March 2006, 22:24
ca bat din gura cam mult :D

bluesky
24th March 2006, 23:04
mm ar trebui sa isi mai tina gura din caind in cand ca de multe ori il ia gura pe dinainte si ar trebui sa mai taca.cind au venit din spania a dat cu muci in fasole cind a auzit ce au facut stelisti in cinstea victoriei,spunin sec doar atat..... dar ce dracu ar vrea sa fac suporteri stelei sa dea in cap sa devalizeze magazine?/??/? pentru victoria stelei?

dede
24th March 2006, 23:08
mie mi-a placut faza cu "numai atat"...banuiesc ca a zis-o intre ", a vrut sa compare nr stelistilor cu cel al rapidistilor :evil:

bluesky
24th March 2006, 23:16
lasa ma ca a zis cu ironia lui caracteristica daca ai vazut interviu?asta dupa ce a batut un suporter mai face si ironii care nu isi au locul,mai ales dupa victoria cu betis

dede
24th March 2006, 23:19
noah lasa, nu te mai supara...poate era suparat omu' pe suporteri ca l-au cam injurat pe Oli...nu-i motiv de stres asta

bluesky
24th March 2006, 23:22
bun il inteleg dar uneori o comite rau.i-a zis bine cirtu,ia dat peste nasa original

dede
24th March 2006, 23:26
mda...mai are si mm unele momente mai proste, insa pe mine mult mai tare ma enerveaza declaratiile lui jiji...desi cateodata pot fi simpatice :D

bluesky
24th March 2006, 23:43
bai la becali am mai spus parerea mea despre acest om.ce imi palce la el este faptul ca ajuta oameni,da bani in stinga si in dreapata nu are o treaba nu se uita la bani ex cele 150 de case construite de el,putini oameni cu dare de mina au facut asa un gest:ok: .ce nu imi place la el e ca se exteriorizeaza atucnci cind da declaratii.si ultima faza alui becali este cea cu televizarea meciului din uefa de irealitatea tvvvvvv:rosu: daca va lua ex lui iancu de timisoara ar fi ok sa fie calm cind da o declaratie sa nu gesticuleze,asa da/hello

DR. LITTO
25th March 2006, 02:47
Oricum Steaua Fara Jiji Nu Ar Exista... Si Nici Invers...:( Mi-emi Place Tare De Tot De Jiji... Nu Ma Condamnati Pls :d

bluesky
25th March 2006, 12:05
bbecali face cit toti actionari lui dinamo care vor sa ajunga in sapa liga dar ttre sa mai astepte sa vine tiriac sa bage bani mai serios .

Dudubetwin
25th March 2006, 12:12
si mie`mi place de jiji .. imi place ca baga bani in fotbal si ca vrea sa faca ceva foarte bun .. a spus parca alaltaieri la National TV ..

la Madalin Ionescu, ca nu pleaca nimeni de la Steaua .. nici pe Radoi nu`l mai da pentru 5-6 milioane .. o zis ca nu poate da jucatori

cu 5-6 milioane ... cand el vrea sa cumpere un coordonator de joc cu atatia bani .. :ok: BRAVO GIGI !

SORENSEN
25th March 2006, 12:23
Cu toate problemele sale Becali a tinut Steaua cu bani si pana la urma e aproape de a face o mare performanta ...eu unul nu sunt fan BEcali dar pana la urma il accept pt ca daca ar putea fi inlocuit de cineva imediat as fi de acord..DAR DOAR DACA BAGA BANI nu gen Copos sau metoda Dinamo.
Asadar meciul cu Rapid e unul extrem de important si cred ca vom invinge.
Hai Steaua !

bluesky
25th March 2006, 12:55
ii bun ca a mentinut echipa si nu dat jucatori ca cei de la dinamo care au dat jucatori ca pinea calda si mai vor performanta, din parti mai lume.astaii secretu pastrezi jucatori .si le dai bani ca in occident ex sal lui radoi 500000de e anu asta.sa vedem ce oferte o sa mai aiba iacob dupa accidentarea din meciul cu national,sa nu scada cota lui ca re era destul de buna .il vor si cei de la hamburg.

uZZi_Razvy
25th March 2006, 14:51
Pai pe langa Copos , Becali e ZEU !!!
copos de fiecare data cand apare la TV se plamge cat de sarac e el si cat de sarac e rrapidu ... si el ii in primii 50 de bogati ai tzarii !!

Dudubetwin
25th March 2006, 14:52
nu numa ca`i in primi 50... ii in primi 10 !!! si in plus zice ca rrapidu ii haituita ... asta ma enerveaza cel mai mult !!

uZZi_Razvy
25th March 2006, 15:10
e ma...si cat so ***** pe el sai dea la Maldarasanu cateva zeci de mii de $$ in plus . Gigi mareste salariile cu sutele de mii de $$...si nu numa cand il ameninta jucatorii ca pleaca.
asa ar trebui procedat ca fotbalu romanesc sa creasca....salarii mari ...nu sa plece jucatorii in china rusia azerbaijian....cine stii unde....

bluesky
25th March 2006, 16:03
becali la felul cum plateste ii un ex de luat pentru ceilalati actionari din fotbal

uZZi_Razvy
25th March 2006, 16:05
si cati au luat exemplu de la el?????...din pacate NIMENI !!!

bluesky
25th March 2006, 16:08
este unu care da bani dar nu stiu sigur .porumboiu baga bani daca este vorba sa bage.a bagat bani aiurea in niste jucatori care nu au facut nikk

dede
25th March 2006, 21:13
si cati au luat exemplu de la el?????...din pacate NIMENI !!!
totusi, e o diferenta fata de alti ani...celelalte echipa (dinamo, rapid) au vazut ce a reusit Steaua in Europa anul trecut si au mai incetat sa-si vinda toti jucatorii

Paul
25th March 2006, 21:31
Pai pe langa Copos , Becali e ZEU !!!
copos de fiecare data cand apare la TV se plamge cat de sarac e el si cat de sarac e rrapidu ... si el ii in primii 50 de bogati ai tzarii !!
Copos are o imagine ceva mai buna. Educat si bun simt minimal.
In rest e discutabil. Sa nu`l facem pe Becali Zeu , fiindca acu un an ne sugera sa ne inchinam la picioarele lui :ciocan:
Jiji e un gunoi , da e un gunoi cu bani !

uZZi_Razvy
25th March 2006, 21:57
bine ma.... copos ii cu bun simt....are sute de milioane de $$$ si ne zice cat de sara e el...."hotzu striga hotzu! "cam asa ceva....
Becali e zeu in privinta darniciei ...a modului in care da banii pe langa copos....
copos abea da la ceshetori cate 10 mii..... nu mai vb de ajutoare la sinistratzi .....etc

my_bogdan
25th March 2006, 22:28
pai Copos abia a scos in ultima clipa bani sa plateasca jucatorii pt calificarea in optimi ....si i-a scos din profit...nu din buzunar

bluesky
25th March 2006, 23:23
ca bine zici mai paul cam asa ii becali.

Paul
26th March 2006, 11:57
bine ma.... copos ii cu bun simt....are sute de milioane de $$$ si ne zice cat de sara e el...."hotzu striga hotzu! "cam asa ceva....
Becali e zeu in privinta darniciei ...a modului in care da banii pe langa copos....
copos abea da la ceshetori cate 10 mii..... nu mai vb de ajutoare la sinistratzi .....etc

Diferentza e urmatoarea.
Copos face politica , Jiji face politica.
Jiji se foloseste de Steaua in politica (in mod direct) , Copos nu (in mod direct).
Stai linistit ca daca Jiji nu ar fi facut politica un ar fi asa "bun la suflet" :ciocan:

walt.mann
27th March 2006, 09:59
1. Cine trebuie sa joace pe stanga (in locul lui Bostina) si cine in locul lui Iacob?
2. Credeti ca trebuie sa se faca protocol la bilete?
3. Razboiul psihologic ... rapidistii vad meciul ca pe o sarbatoare , noi ca pe oricare altul
4. Care credeti ca sunt avatajele/dezavantajele noastre?

1.Dupa meciul de aseara, Cristocea este o solutie, iar Cristea trebuie sa inceapa titular.
2.Eu zic ca e bine asa cum e, pentru ca n-am chef sa stam duapa aia afara din Europa pentru niste scandari.
3.Noi suntem obisnuiti cu performanta, la ei e ceva accidental, de-aia sunt asa entuziasti.
4.Avem avantajul omogenitatii, aparare de fier si mijloc beton. Stam prost pe atac.

alejandro
27th March 2006, 12:14
dupa etapa de ieri,sunt mult mai increzator in sansele Stelei,mai ales la cum joaca Banel in acest moment:o: :yeah:

dede
27th March 2006, 12:23
mai ales ca ieri am jucat si cu cateva rezerve :evil:

sper sa joace Goian joi

Ella14
27th March 2006, 12:31
Eu zic ca va fi un meci al dracului de greu. Dar sa speram ca STEAUA va reusi pina la urma!!

uti2102
27th March 2006, 12:36
Joi reintra Goian, Para (deshi Lovin n-a jucat deloc rau) shi Marin. In atac cred ca trebuie inceput cu Opritza, urmand apoi sa fie schimbat la pauza cu Cristea (moment in care vom fi in avantaj shi vom avea nevoie de contra-atacuri taioase) :yeah:
Extreme desigur Jardel shi Cristocea, care a facut un meci mare ieri.

STEAUA-MANIA
27th March 2006, 12:40
Meciul am sa-l vad..color:D
Sunt curios daca olaroiu va juca cu acelasi prim 11 din mec cu poli aek bragadiru timisoara.Sper sa-l scoata pe Oprita si sa joace dica- cristea.

uZZi_Razvy
27th March 2006, 13:49
pai va ieshi Baciu si va intra GOIAN !!! ;)
Paraschiv in locul lui Lovin !!!:D
oricum sper sai batem !!

Dudubetwin
27th March 2006, 15:26
ii batem razvy ... rrapidul face pressing si ii putem prinde ushor cu pase rapide si un`doiuri !! Lovin a jucat EXCELENT ieri ... !!

ar putea juca si cu rrapid !! nu merita sa riste cu Paraschiv daca inca nu`i bine ... oricum nu s`a vazut nimik la paraschiv . la ureche !

dede
27th March 2006, 15:33
trebuia sa se vada?
Lovin a jucat bine aseara...am putea incerca cu el, insa in campionat...pt uefa eu zic sa-l lasam pe Paraschiv

One-Man Show
27th March 2006, 15:33
$$$ special thanks to alsign $$$

cam asha o sa arate lucescu jr. dupa 2 incursiuni ale lui Baneldinho,1 lovitura libera marca Cristocea(d3d3 ;) ) shi un gol in stil Goian :evil:
(click on me :D )

dede
27th March 2006, 15:35
dupa meciul retur...din pacate joi nu joaca Bostina...

bluesky
27th March 2006, 16:15
numa sa nu i se urce la cap lui banel banelinho ca ii naspa

Paul
27th March 2006, 18:44
Merge un rapidist ales prin vot secret de catre seuporteri la Creatorul Suprem si zice:
- Supremule , ne-am facut echipa dar nu avem culoare... vrem si noi culoare.
- Prea bine, zi ce culoare vrei..
- Rosu ca sangele.
- Nu se poate, e luata de Steaua si Dinamo
- Alb ca zapada
- Nu se poate , e luata de Dinamo
- Albastru ca marea
- Steaua, Craiova
- Galben ca soarele
- Poli, Brasov
- ...
( dupa o ora ) Disperat , rapidistul exclama:
- Creatorule, n-a mai ramas nici o culoare? ..Oricare... o alegem noi, vrem culoare!
- Bine... visiniu ca un ochi umflat.

banc primit de la cineva :evil:

Paul
27th March 2006, 19:05
Informatie utila pentru cei care vor bilete in Giulesti...

Ia`ta ce am dedus dintr-o disctutie cu un fost membru activ al galeriei steliste , acum suporter de tribuna a II-a

Ideea e simpla.
Ori va luati bilete de la galeria Stelei (845 de bucati , sanse mici) ori aveti urmatoarea alternativa:

- daca sunteti din provincie , faceti o cerere la Liga Suporterilor Rapidisiti si ei va rezerva 2 bilete/persona , pe care le luati in ziua meciului
Rapidistii au sistat eliberarea de abonamente ! , dar inscrierile in Liga SUporterilor Rapidisti continua numai pentru cei din provincie

- cand va ridicati abonamentul , sunteti intrebati chestiuni elementare din cultura Giulestiului : in primul rand numere de jucatori si apoi anul infintarii , primul titlu, etc (chestiuni elementare) ...asta asa pentru triere

- va luati biletele , si stati intre rapidisti ....

Cei care mergeti in peluza stelista , cred ca ati aflat : cine striga rasism si`o ia peste cap de la stelisti in primul rand

desdemona
27th March 2006, 19:47
- va luati biletele , si stati intre rapidisti ....
Pfuuu... o placere :sleep:

uZZi_Razvy
27th March 2006, 20:00
sa vedetzi cum iau vreo 5-6 rrapidisti galeben : Buga nicolae constantin E dica maftei...:D
abea astept meciu :D:D
nu mai pot ashtepta :D:D...

Paul
27th March 2006, 21:05
sa vedetzi cum iau vreo 5-6 rrapidisti galeben : Buga nicolae constantin E dica maftei...:D
abea astept meciu :D:D
nu mai pot ashtepta :D:D...

terminati cu gunoaiele Gazetei

Din datele uefa , Maftei , Niculae si Buga au 1 avertisment. Adica sunt curati.
Din socotelile mele:

Coman , Rada , M. Constantin , Badoi , E.Dica si Burdujan sunt titularii Rapidului care in caz de galben sunt out.

Altii sunt : N. Constantin , Maldarasanu si Vasilache.

Nu vad unde au Buga , Nicolae si Maftei cate 2 galbene :ciocan:

uZZi_Razvy
27th March 2006, 21:08
asa au zis astia la TV.....si nu numa la o emisiune. da si aia is buni.... sa ia si ei :D

Paul
27th March 2006, 21:19
incita spiritele aiurea ,desi ei stiu bine ca Niculae , Buga si Maftei au un singur galben !!

Dudubetwin
27th March 2006, 21:24
Gigi Becali: nu`mi permit sa pierd cu rrapid !! :happy

One-Man Show
27th March 2006, 21:33
incita spiritele aiurea ,desi ei stiu bine ca Niculae , Buga si Maftei au un singur galben !!

Paule ...yo am gasit alta situatie pe net...adik vreo 10 rrapidisti in pericol...cu tot cu Maldarasanu:mda:

Dudubetwin
27th March 2006, 21:37
asa`i !! is vreo 10 !! oricum ii batem si daca intra toti 22 sau cati is in lot !! :yeah:

bluesky
27th March 2006, 21:49
si zise becali ;scot sabia si la lupta pe ei pe mama lor,ca io deh is razboinicul lumini si nu am frica decat de dumnezeu.deci rapid aveti grija ca vine becali cu excalibur:happy

Paul
27th March 2006, 21:52
Paule ...yo am gasit alta situatie pe net...adik vreo 10 rrapidisti in pericol...cu tot cu Maldarasanu:mda:

Bun si ce zicea situtatia asta a ta , ce surse ai folosit.
Hai ca ma pasioneaza subiectul.

Sper ca pe Ilyes nu l-au numarat. Si el are 2 , dar eu nu l`am numarat !

desdemona
27th March 2006, 21:54
:happy

radeam asa... sorry :D A fost numai o reactie brusca... ma amuzam cat de serios ai fost la postul precedent (citatul si mesajul tau), nu tu ":evil:", nimic! :happy

(raspuns la mesajul urmator)

One-Man Show
27th March 2006, 22:12
Bun si ce zicea situtatia asta a ta , ce surse ai folosit.
Hai ca ma pasioneaza subiectul.

Sper ca pe Ilyes nu l-au numarat. Si el are 2 , dar eu nu l`am numarat !

Paul...respira adanc...go to your happy place...

AFC Rapid Bucuresti will walk a disciplinary tightrope in this week's UEFA Cup quarter-final first legs with ten players one booking short of a suspension.

Rapid list
The Romanian side go into their local derby at home to FC Steaua Bucuresti with Mugurel Buga(1), Lucian Burdujan(2), Danut Coman(3), Nicolae Constantin(4), Marius Constantin(5), Emil Dica(6), Marius Maldarasanu(7), Daniel Niculae(8), Ionut Rada(9) and Ciprian Vasilache( ten ) all seeking to avoid the referee's notebook.

nu-s vreo prescolara sa ma sperii in fatza pc-ului ...olimpicule;)

Paul
27th March 2006, 22:15
One Man Show , eu am luiat de pe www.uefa.com , rapoartele oficiale si am numarat de 2 ori. Asa pe site`urile astea si Banel Apare in situatie de suspendare.

Si totusi e un aspect:

Cartonasele galbene din preliminarii se anuleaza
Repet le-am numarat manual.

Apropo , din lista ta lipseste BADOI care are 2.
Deci e dubioasa treaba !

One-Man Show
27th March 2006, 22:17
http://www.uefa.com/competitions/UEFACup/news/Kind=1/newsId=407346.html ;)

Paul
27th March 2006, 22:22
hmmmm

http://www.uefa.com/competitions/UEFACup/FixturesResults/Round=2211/Match=83811/Report=EV.html

Badoi galben min 30

http://www.uefa.com/competitions/UEFACup/FixturesResults/Round=2210/Match=82436/Report=EV.html

Badoi galben min 48


Are 2 galbene , cel din meciul cu HSV l-am vazut cu ochii mei . Cu Hertha nu sunt sigur ca a luat sau nu galben ca nu l`am vazut.

Totusi e posibil ca rapoartele de pe uefa.com sa fie gresite sau sa fie omise!

Paul
28th March 2006, 10:07
http://www.gsp.ro/images/content/articles/2006/3/38410/untitled1-141632746c7cfc0888f35_600_302_.jpg

Profesionism 0 de la gsp.
uefa are o varianta , gsp.ro o varianta

my_bogdan
28th March 2006, 12:44
pai de unde l-au gasit pe Viorel Moldovan cu 2 galbene??? ...ai dreptate Paul...0 profesionism pt gsp

otinho
28th March 2006, 13:08
Carlos - Marin Goian Ghionea Nesu - Ogararu Radoi Paraschiv Nicolita - Dica Cristea si le dam 2-3 boabe :D

DACA MAI JOACA OPRITA TITULAR MOR :headbang:

uZZi_Razvy
28th March 2006, 13:09
e. dica nu are? /:)??

uZZi_Razvy
28th March 2006, 19:32
Cu toate că organizatori au alocat un număr de 850 de bilete pentru susţinătorii Stelei, aceştia au reuşit, prin diferite mijloace, să achiziţioneze peste 3000 de bilete. ;););)

Paul
28th March 2006, 19:37
primii tradatori sunt angazatii clubului Rapid , care vand cu 500.000 un bilet la tribuna a II-a

joi sunt in giulesti , undercover :yeah:

desdemona
28th March 2006, 19:47
Asta inseamna ca vineri vei fi la FM-ul aniversar? :) Vino sa iei autograful :P

Paul
28th March 2006, 19:52
stai asa ca numa maine dimineatza am confirmarea ca oamenii nostrii au beletele in mana ...

apoi , va fi o actiune fulger , adik plecare joi ora 11.00 (3 ore de scoala) , sosire vineri 05.00 , si de la 8 la scoala ...
Asa cantitatea de chiu e minima (3 ore joi) ca nu mai am voie sa lipsesc sub nici o forma ...
Da ce mei tu vi la meci /FM ?
Oricum la stadion sunt undercover. Nu vreau sa mor in Giulesti , asa ca evit orice rapidist , chiar daca ii cheama mihai sau fia si imi inspira un minim de incredere...

desdemona
28th March 2006, 19:59
Nici nu se ridica in discutie o participare la FM, doar n-o sa imi fac programul in functie de el.... n-au intrat zilele in sac. Pentru meci as fi tras niste sfori, dar ce folos... Daca as lucra dimineata, mi-as permite sa vin dupa-amiaza in Bucuresti - joi. Dar lucrez dupa-amiaza, ceea ce face total imposibil acest plan... :( O sa ma uit la TV, de la munca! :ciocan:

volare
28th March 2006, 23:33
nu cred ca e cel mai potrivit loc ptr asta dar.... :D
Un rapidist da peste lampa lui Aladin. O freaca el si din ea iese un duh, gata sa-i indeplineasca o dorinta.rapidistu zice: - Fa-l pe puradelul de fiul meu cel mai inteligent om de pe planeta. Duhul raspunde: - Asa ceva e imposibil. Uite-te la el, e retardat mintal, jegos, plin de paduchi, nici nu stie sa scrie, sa citeasca. E prea greu. Ai vreo alta dorinta? - Atunci fa sa castige RAPID campionatul. La care duhul se scarpina in cap si zice: - Ia adu-l pe fiul tau sa mai ma uit o data la el )))))))) hahahaha )))))))penala fazaaaaa aaaaa si ForZZa Steaua

uZZi_Razvy
29th March 2006, 18:24
mai putzin de 24 de ore.....:D
abea astept:D:D

grande
29th March 2006, 18:28
mai putzin de 24 de ore.....:D
abea astept:D:D

Tu stii la ce ora incepe meciul ?:rosu: greu cu matematica

alejandro
29th March 2006, 18:34
bey grande,ai citit threadul?esti stelist cumva?
pe acest thread nu ne intereseaza parerile voastre,le citim pe threadul special dedicat!
asa ca por favor,exprima-ti parerile acolo!
gracias,hasta luego:)

uZZi_Razvy
29th March 2006, 18:54
24....27....tat pacolo ii :P
m-am incurcat :D

One-Man Show
29th March 2006, 21:36
E groasa treaba...ce ne facem fara asta ? Apara Cernea ? :headbang:

starsteel
29th March 2006, 21:43
nu cred ca e cel mai potrivit loc ptr asta dar.... :D
Un rapidist da peste lampa lui Aladin. O freaca el si din ea iese un duh, gata sa-i indeplineasca o dorinta.rapidistu zice: - Fa-l pe puradelul de fiul meu cel mai inteligent om de pe planeta. Duhul raspunde: - Asa ceva e imposibil. Uite-te la el, e retardat mintal, jegos, plin de paduchi, nici nu stie sa scrie, sa citeasca. E prea greu. Ai vreo alta dorinta? - Atunci fa sa castige RAPID campionatul. La care duhul se scarpina in cap si zice: - Ia adu-l pe fiul tau sa mai ma uit o data la el )))))))) hahahaha )))))))penala fazaaaaa aaaaa si ForZZa Steaua
Raule! FORZA STEAUA!!!

alejandro
30th March 2006, 11:33
E groasa treaba...ce ne facem fara asta ? Apara Cernea ? :headbang:
poate intra jiji,ca tot a zis ca n-avem nevoie de portar:happy

bluesky
30th March 2006, 13:45
in poarta va sta cernea asta ii sigur du pa declaratiile lui olaroiu care aspus ca cernea va fi titular in locul lui carlos care are o ruptura de 2mm.

starsteel
30th March 2006, 13:56
Sa raspund la intrebarea thread-ului: CU INCREDERE!

dede
30th March 2006, 15:15
cat interes pt meciul asta...peste tot: in ziare, la tevelizor, pe internet se vb doar despre rapid-Steaua

imi si imaginez cat de invidiosi pot fi unii...despre Steaua si rapid se vb incontinuu, iar despre ei nimic...trebuie sa faca ceva scandaluri ca sa mai apara si ei pe la teveu :evil:

Universal
30th March 2006, 18:33
Este u meci mare,se anunta cel mai important meci din istoria Rapidului,si cea ami interesanta confruntare a Cupei Uefa- 2 echipe romanesti lupta pentru glorie,este intr-adevar un lucru senzational unde am fost si unde am ajuns.

Respect si complimente ambelor echipe

dede
31st March 2006, 14:39
dupa meciul de aseara, stelistii au mai multe sanse sa se califice...

dar totusi, dupa meciul de aseara, cine a avut mai multe de castigat? rapidu, ca a reusit sa egaleze dupa o faza in care au avut mult noroc, sau Steaua, ca a scos un pct din deplasare, inscriind si un gol? :mda:

Paul
1st April 2006, 11:40
pana la urma un egal convenabil , insa care trebuia sa fie o victorie...
sa vine returu` , semifinala se vede deja :P

alejandro
3rd April 2006, 10:17
adevarat ca o victorie ar fi fost mult mai frumoasa,insa oricum,0-1 sau 1-1 cam tot aia e,rapidistii sunt obligati sa incrie,iar daca n-o fac,treaba lor:P

SORENSEN
3rd April 2006, 10:24
Meciul retur este poate mai greu..pentru ca pt Rapid e totul sau nimic pe cand Steaua nu trebuie sa se grabeasca ci poate juca linistit si sa-i contreze pe rapidisti.
Hai Steaua !

dede
3rd April 2006, 14:25
le dam un gol rapid si dupa aia intra Oli in actiune...n-o sa ne dea gol nici daca se va juca o zi intreaga :evil:

Paul
3rd April 2006, 14:48
Meciul e mai greu decat se pare.
Sansele Rapidului la titlu sunt mici , dupa rezultatele bune din ultima vreme , e riscul sa apara relaxarea.

Daca la Betis si in Giulesti am jucat cu cutitu la os , acum atmosfera e prea buna pentru un euromeci.

Daca vom fi concentrati si motivati , si avem un minim de noroc , ne calificam fara probleme.

walt.mann
3rd April 2006, 15:54
Ii prindem sigur, pentru ca Rapidul va juca un pic mai ofenisv. Trebuie insa sa avem grija, daca joaca cu 3 varfuri, sa nu fim surprinsi.

SORENSEN
3rd April 2006, 19:48
Chestia buna pt noi e ca ei vin dupa o victorie de casa la Timisoara si se cred macar Barcelona ...si asta cred ca o sa-i coste.

my_bogdan
3rd April 2006, 21:40
Credeti ca daca Bostina e apt de joc ar trebui bagat titular in echipa joi?
Eu zic ca Nicolita joaca f bine pe stanga, iar Oprita pare sa-si revina

uti2102
3rd April 2006, 22:23
Nu shtiu ce sa zic, sunt intr-o sitatzie cum nu poate fi mai placuta : orice ar alege Oli m-ar surprinde placut shi ar fi ceva de bun augur. Cu Rapid putem juca cu Nicolitza, Bostina/Cristocea/Opritza pe extreme, deci sunt cam 4 cominatzii posibile. Sa vedem ce va alege Oli, eu unul inclin spre viteza lui Cristocea. Ii luam repede shi tare in prima repriza. Apoi bagam doi oameni care tzin de minge, Bostina shi Opritza. Dar... sa vedem :D
Inspiratzie multa itzi doresc Oli ! Shi mult curaj celor care vor juca /hello

SORENSEN
3rd April 2006, 23:57
Oricum Cristocea pare ca inca nu face fata 90 minute ...joaca o repriza ii fenteaza pe rapidisti si gata conducem la pauza si facem schimbari cu forte proaspete.
Hai Steaua !

bluesky
4th April 2006, 13:36
o sa fie meci tare steaua- rapid cu multe goluri.

alejandro
4th April 2006, 14:05
Lui Carlos nu i se pare un vis finala Cupei Uefa, ci chiar o realitate:


" Sunt convins ca vom ajunge sus. Castigarea trofeului nu trebuie considerat un vis, ci o realitate la care putem ajunge pas cu pas."

Doamne ajuta!!!

dede
4th April 2006, 14:12
orice e posibil...

pana una alta...Steaua-rapid e arbitrat de Medina Cantalejo...

Paul
4th April 2006, 14:34
Oricum Cristocea pare ca inca nu face fata 90 minute ...joaca o repriza ii fenteaza pe rapidisti si gata conducem la pauza si facem schimbari cu forte proaspete.
Hai Steaua !

da bre , da Bostina mai are si atributii defensive
apoi sa nu vezi ca fundasi lu Rapid se compara cu aia de la Otelu sau de la Poli...

putina moderatie domnilor :ok:

prvmao1
5th April 2006, 11:31
da bre , da Bostina mai are si atributii defensive
apoi sa nu vezi ca fundasi lu Rapid se compara cu aia de la Otelu sau de la Poli...

putina moderatie domnilor :ok:


nu se compara...dar au si zile cand se compara cu fundasii de la Foresta Falticeni /hello ...maine e timpul sa aiba ziua respectiva :D:yeah:

mirung
6th April 2006, 17:04
ŢIGÁN ~i m. 1) Persoană care face parte dintr-un grup etnic originar din India, răspândit aproape în toată lumea, ducând (în unele zone) o viaţă seminomadă; rom. ◊ A se muta ca ~ul cu şatra (sau cu cortul) a se muta foarte des; a nu avea un loc stabil de trai. A se deprinde ca ~ul cu scânteia (sau cu ciocanul) a se deprinde cu greutăţile, cu nevoile. A se îneca ca ~ul la mal a suferi o nereuşită tocmai la sfârşitul unei acţiuni. Tot ~ul îşi laudă ciocanul se spune despre o persoană care se laudă (fără motiv) cu ce are. Calea ~ului Calea Lactee. 2) pop. iron. Persoană brunetă. 3) peior. Persoană cu apucături urâte. /<bulg. ţiganin
Trimis de siveco, 21/08/2004. Sursa: NODEX


se mai mira oare de ce sunt numiti peste tot rapizii cu definitia de mai sus?


definitia e din DEX....deci a Academiei Romane


dinu vama amenita cu UEFA pt ca a indraznit Turcescu sa transmita live cand se concentrau rrapizii la antrenamentul oficial

uti2102
6th April 2006, 17:26
Dinu Vama, saracu' de el, va incerca sa recurga la orice pentru a opri Steaua din drumul spre finala ! Nu va reushi !!!

Haidetzi la meci shi hai sa ne incurajam baietzii ! Sa uitam de Rapid, sa ne gandim numai la Steaua ! /hello

Universal
6th April 2006, 20:00
NU v areusi, vom bate sunt sigur Hai Steaua!

adriancostin83
7th April 2006, 00:21
Steaua-rapid 0-0 ...bravo STEAUA...eram 100% sigur de calificare!...jucam cu Middlesborough si sper ca ii batem si pe astia!

One-Man Show
7th April 2006, 11:48
Drumul spre finala trece prin Anglia:drak:

alejandro
7th April 2006, 12:05
Steaua vs Rapid - cum este privit meciul de stelisti ?

cum sa fie privit?cu sufletul la gura!!!
in timpul meciul am fost foarte tensionat,la sfarsit m-au luat frigurile si a inceput sa ma doara capul de la atatea emotii!!!!
bine ca s-a terminta cu bine si am lamurit odata si pentru totdeauna care-i echipa mai buna la moment!!!:P

uti2102
7th April 2006, 12:57
Am avut emotzii mai mari decat am avut vreodata la un meci la care am fost pe stadion... Ultimele minute imi simtzeam pulsul in timpane. Era frica de a nu pierde o semifinala shi frica de a nu ne face de ras, fiind eliminatzi de Rapid. Pana la urma a ieshit bine, chiar daca baietzii au fost clar marcatzi de tensiunea jocului, fiind mult prea crispatzi.

dede
7th April 2006, 15:03
era si cazul sa ramanem singurii romani din Europa...deh, ce s-ar face Romania fara Steaua? :evil:

alejandro
7th April 2006, 15:09
am o intrebare pentru voi,mai bine zis ar fi un sondaj:D
ce stelist v-a placut mai mult ieri?
mie Ghionea si Cristea!!!
Voua?

uti2102
7th April 2006, 15:19
Dupa revolutzie, de fiecare data cand Steaua a participat in cupele europene, nu a parasit niciodata competitzia inaintea altei reprezentante a Romaniei. Cu alte cuvinte, cand Steaua a parasit Cupele Europene, s-a terminat shi drumul celorlalte echipe romaneshti ! Traditzia se pastreaza ! Steaua e din nou singura echipa romaneasca in cupe shi, de fapt, singura reprezentanta a fotbalului est-european. La bataie cu natziuni colosale, ca Spania, Anglia, Italia shi Germania !

starsteel
7th April 2006, 18:12
Vorbim deja de meciul din campionat?

Paul
7th April 2006, 18:40
Pai nu e clar ca se termina 0-0 :evil:

Rapid II - Steaua (Cupa) 0-0
Rapid - Steaua 0-0
Rapid - Steaua 1-1
Steaua - Rapid 0-0
Steaua - Rapid urmeaza
Steaua - Rapid - SuperCupa Romaniei

-------
despre meciurile cu Rapid: s-a calificat echipa care poate reprezenta Romania mai bine in continuare !
Adica Steaua.

mee_tza
8th April 2006, 16:02
Dupa revolutzie, de fiecare data cand Steaua a participat in cupele europene, nu a parasit niciodata competitzia inaintea altei reprezentante a Romaniei. Cu alte cuvinte, cand Steaua a parasit Cupele Europene, s-a terminat shi drumul celorlalte echipe romaneshti ! Traditzia se pastreaza ! Steaua e din nou singura echipa romaneasca in cupe shi, de fapt, singura reprezentanta a fotbalului est-european. La bataie cu natziuni colosale, ca Spania, Anglia, Italia shi Germania !

In plus suntem singura echipa care dupa revolutie a atins primavara europeana (exceptand Rapidul in sezonul asta).

Singurii care am juca in grupele Ligii Campionilor .

Dudubetwin
8th April 2006, 16:51
Cred ca trebuie inchis acest thread deoarece am trecut de rrapid !! :happy

Paul
8th April 2006, 17:00
mai rraitule ... scrie rapid cu un r , ca poate te vad baietii cu ochi albstrii si o iei pe coaja :D

Dudubetwin
8th April 2006, 19:11
ai ma .. tastatura asta numa asa vrea sa scrie .. "rrapid"... eu ce sa`i fac ?? :D

Paul
8th April 2006, 19:14
hehe ... pana una alta threadul se inchide !

Meciul a trecut opiniile de final au trecut. Avand in vedere ca am voie (fiindca am deschis threadul) o sa apas pe close.