PDA

View Full Version : prima zi pe stadion



SORINULTRA
6th July 2007, 14:12
detalii despre primul meci cand a fost /cum a fost....

STEELMAN
6th July 2007, 14:15
nu fac decat sa dau un copy-paste de pe un site de specialitate

"nu mai stiu exact la ce meci am fost prima data dar am cateva secvente de prin 85-86 anul cand am promovat pt prima data in istorie,stadionul otelul full meci de meci,victorii de la 4-5 goluri in sus,nu intelegeam prea multe evident,pt sfarsitul anilor '80 im raman memorabile derby-urile cu braila dar mai ales meciul cu juventus din 88.pana in 96 semintar de lux:D poate si datorita faptului ca ma mutasem intr-un cartier mai departat de stadion ca apoi usor-usor sa ma "infing" in galerie cu prima deplasare in 97 la un meci de cupa otelul-dinamo cu vreo 2-3 mii de galateni in peluza.din 99 activ"

WOLF_ULTRAS
6th July 2007, 18:10
Nici eu nu mai stiu primul meci care am fost...dar prin 94 a
fost cu tata de mana :)) nici eu nu intelegeam ce se petrece dar usor usor am prins microbul si cateodata cand tata nu putea sa mearga fugeam pe stadion fara voia lui ca nu ma lasa singur :D....mereu stateam in peluza dar nu la galerie langa ea pe scaunele albastre dinspre spital....apoi din 2004 in galerie :) si atunci a fost si prima deplasare in finala cupei...anu trecut am facut 3 deplasari...anul acesta sper cat mai multe daca se poate toate

bada_otelul
6th July 2007, 20:01
la capitolul asta am fost precoce,m-a dus tata chiar in 86 in primul sezon din divizia a desi nu implinisem inca 2 ani si inca mai udam hainele involuntar:D
a urmat o perioada de acalmie dupa retrogradarea Otelului si venirea revolutiei
primul meci pe care mi-l amintesc cu adevarat a fost la revenirea pe stadion in 94 cand Otelul conducea la pauza cu 2-1 pe national,dar avea si 2 oameni in minus...s-a terminat 2-5! cu un gol de la jumatea terenului luat de calugaru:(
pana in sezonul 97-98 am mers sporadic la meciuri in acel sezon avand loc explozia mea ca otelar/otelist.de atunci am pierdutmaxim 6-7 meciuri acasa si am prins si cateva deplasari(abia sezonul recent incheiat)
in primavara lui 2006 am achizitionat un apart foto digital sony cu care fac poze si filmulete in principal galeriei dar nu numai,materiale care ajung pe mana binevoitorilor gabori...care din fericire nu stiu sa citeasca poze:happy
munca de cameraman si fotograf amator s-a dovedit foarte obositoare,apreciata de unii neapreciata de altii,si periculoasa pentru amicul meu sony care a facut in cateva randuri insolatie.
cam asta as fi eu,injurati-ma ca stau la tribuna,dar nu ma injurati ppentru ca iubesc Otelul
p.s. daca mor sa ma ingropati cu fularul la gat indiferent ce ar zice lumea:D

Dregan
7th July 2007, 08:53
Primul meci... Undeva prin '89-'90 (jucam pe Otelul si eram in Divizia B)... Tin minte ca am invins cu 5-1, dar nu mai stiu contra cui jucam. De prin '99 nu am mai pierdut niciun meci al echipei disputat acasa desi va dati seama ca au fost momente cand a trebuit sa aleg... si am ales... tot timpul Otelul.

Cristian
8th July 2007, 00:59
Primul meci la care am fost, in carca lu tata eram :D a fost meciul cu Juventus Torino, amanunte nu cunosc intrucat aveam doar 4 ani :(

valy_no
23rd December 2007, 22:07
Pe o vreme ploioasa...ud pana la chiloti...la Otelul-Rapid 1-4...
A marcat pentru noi Tofan si pentru aia Robert nita tripla si Ilies..nu mai tin minte cine a marcat..
Ma ajuta cineva cu anul..?

bada_otelul
23rd December 2007, 22:21
Pe o vreme ploioasa...ud pana la chiloti...la Otelul-Rapid 1-4...
A marcat pentru noi Tofan si pentru aia Robert nita tripla si Ilies..nu mai tin minte cine a marcat..
Ma ajuta cineva cu anul..?

singurul Otelul-rapid 1-4 pe care il stiu eu e ala in care ne-a dat pancu 4 goluri :( prin 2000,2001

Dregan
24th December 2007, 11:09
ala e...atunci a si plouat rau... a dat Pancu 4 bucati si la noi a marcat unul Cristescu parca...e de prin 99-2000 meciul... antrenor Ilie Dumitrescu parca.

Hard
24th December 2007, 11:34
Primul meci a fost ala cu Juventus ,dar singurul in care m-am bucurat pt otelul a fost meciul ala cu dinamo 3-1 cu prunea in poarta si o atmsofera misto in tribune .

starsteel
24th December 2007, 11:53
19 mai 2001 Otelul - Rapid 1-4 (0-1)....la mine primul meci a fost pe Dunarea undeva intre anii 1975-1977. Au urmat stadioanele Portu Rosu, Ancora, DVA, Victoria TC dupa care a venit in sfarsit stadionul Otelul prin 1979-1980, nu existau nici macar gradene pe atunci.
P.S. Primul meci in UEFA Cup a fost pe 7 sep 1988 Otelul - Juventus 1-0 (0-0) iar in Cupa Campionilor Europeni 1989 Steaua - Eindhoven 1-0 (1-0) la olandezi juca Romario.

valy_no
24th December 2007, 14:17
19 mai 2001 Otelul - Rapid 1-4 (0-1)....la mine primul meci a fost pe Dunarea undeva intre anii 1975-1977. Au urmat stadioanele Portu Rosu, Ancora, DVA, Victoria TC dupa care a venit in sfarsit stadionul Otelul prin 1979-1980, nu existau nici macar gradene pe atunci.
P.S. Primul meci in UEFA Cup a fost pe 7 sep 1988 Otelul - Juventus 1-0 (0-0) iar in Cupa Campionilor Europeni 1989 Steaua - Eindhoven 1-0 (1-0) la olandezi juca Romario.
La Victoria TC am jucat si eu in vara asta..defapt ma antrenam acolo..."stadionul" lor este pe langa azilul ala de batrani.:happy

valy_no
24th December 2007, 14:18
singurul Otelul-rapid 1-4 pe care il stiu eu e ala in care ne-a dat pancu 4 goluri :( prin 2000,2001

Pancu a dat..?eu credeam ca Robert Nita..

Otelul_Galati23
13th February 2008, 17:26
Prima experienta... Otelul juca pe stadionul Dunarea aproape plin ,prin 92 ,stiu ca am invins cu 2-0 dar nu stiu adversarul

Dar e posibil sa fie Steaua :
28 Mar 1992 21 Otelul Galati 2(1-0)0 Steaua Bucuresti

sportsbetting12
30th July 2008, 13:14
just give a facility to view this fourm in english also

Denis
8th March 2009, 11:59
si eu ca si bada_otelul...m`a dus tata la primul meci dar eram mititel, mititel... aveam in jur de 3-4 ani, deci nu prea mai tin minte. Dar apoi imi amintesc pe la 8-9 ani cum mergeam cu vreo 2-3 amici de`ai mei la fiecare meci de acasa si ne bagam printre oameni ca sa fim selectati sa intram moaca. Pe vremea aceea apara Arcanu si Bordeianu in poarta Otelului. Tofan era capitanul Otelarilor.:)