PDA

View Full Version : HIM in Romania



Utilizator
21st March 2006, 17:34
Formatia finlandeza H.I.M va concerta pe 15 iulie, in Piata Mare a Sibiului, in cadrul turneului mondial de promovare a ultimului album, "Dark Light". (EvZ)

Celebra formatie finlandeza H.I.M. va fi prezenta pentru prima oara in Romania, in iulie, pentru un concert ce-l va sustine la Sibiu, in cadrul primei editii a Festivalului Artmania, se arata intr-un comunicat. Festivalul, organizat de Fundatia Artmania, va avea loc la Sibiu, in perioada 14-16 iulie. H.I.M., la ora actuala una dintre cele mai de succes formatii din lume, aclamata atat de public, cat si de catre critica de specialitate, cu peste patru milioane de albume vandute, a ales sa includa Sibiul in cadrul turneului mondial de promovare a ultimului album, "Dark Light", alaturi de cele mai mari festivaluri europene unde va concerta in vara acestui an. Concertul va avea loc sambata, 15 iulie, in Piata Mare a Sibiului, unde H.I.M intentioneaza sa filmeze si un DVD care sa cuprinda atat secvente live din concert, dar si imagini din orasul medieval si din imprejurimile lui. Alaturi de H.I.M. vor mai canta si rockerii de la "Amorphis", autorii albumului "Eclipse", dar si alte trupe de gen din Finlanda. Festivalul Artmania va include si sectiuni dedicate artelor vizuale, filmului si literaturii, cu invitati speciali din strainatate.

Lidia
21st March 2006, 18:21
Utilizator: danke uti... eu stiam si am zis ca o sa ma duc dar nu pentru HIM ci pentru Amorphis :)

Utilizator
21st March 2006, 18:27
Pentru gay? :D
Va fi super spectacol. :ok:

Leo_
21st March 2006, 22:04
HIM? hmm :D No, thanks...dar Amorphis...alta treaba :yeah:

Lidia
22nd March 2006, 00:06
Uti: Care sunt gay? :D
Sunt convinsa ca va fi super spectacol :ok:

Utilizator
22nd March 2006, 16:33
Pai de Amorphis zvonurile sunt destul de serioase cum ca ar fi..., dar s-a mai spus tangential si de unii de pe la HIM :D

Utilizator
22nd March 2006, 16:35
Pai de Amorphis zvonurile sunt destul de serioase cum ca ar fi..., dar s-a mai spus tangential si de unii de pe la HIM :D

adriana18p
1st May 2006, 16:17
eu o sa merg la concert si o sa merg pentru HIM nu pt amorphis
dar nici unul de la HIM nu e gay in caz ca nu stiati
dar presupun ca te refereai la ville valo el nu e gay, e chiar logodit
in fine mie imi plac la nebunie cum canta versurile tot absolut tot
toate albumele lor sunt superbe