PDA

View Full Version : Răzvan Raț



kain
4th July 2007, 20:27
Rat la Real Madrid?

TVR 1 anunta ca viitorul antrenor al Realului, Bernd Schuster, le-a cerut oficialilor spanioli sa il transfere pe internationalul roman Razvan Rat de la Sahtior Donetk.

Tehnicianul il cunoaste pe fundasul stanga al nationalei inca de pe vremea cand a pregatit Sahtiorul, fiind unul dintre preferatii sai. Acesta ar urma sa il inlocuiasca pe brazilianul Roberto Carlos, transferat la Fenerbache

Romanul are si un avantaj, tinand cont ca salariul cerut de el este unul infim fata de cel pe care il vor alti jucatori de aceeasi valoare. :lol:

Universal
5th July 2007, 15:31
Da, am auzit si eu de acest lucru, ar fi fenomenal sa existe 2 fundasi romani la Real

kain
5th July 2007, 15:59
Greu de crezut.. in plus Rat nu se compara cu Chivu :P

Universal
5th July 2007, 16:04
asta se stie, dar nu ar strica...imi aminteste de fenomenul barcelona cu hagi si Popescu

Bumbescu
5th July 2007, 16:41
Ar fi declinul definitiv al Realului

Universal
5th July 2007, 16:48
de ce crezi acest lucru? la Barcelona nu a fost asa

Bumbescu
5th July 2007, 18:27
Pt ca Rat nu are cum sa joace la Real, nu are nici jumatate din valoarea necesara.

Sasuke Uchiha
5th July 2007, 20:28
nu ajunge asta la real niciodata

Universal
5th July 2007, 20:47
Esti sigur?

kain
5th July 2007, 21:11
Rat: ''De la declaratie pana la transfer e cale lunga''

Fundasul Razvan Rat a vorbit joi dupa amiaza despre interesul pe care viitorul antrenor de la Real Madrid, Bernd Schuser, l-ar manifesta pentru un transfer al romanului de la Sahtior.

“E o onoare pentru mine acest interes, dar de la declaratie pana la transfer e cale lunga. Sa ajungi la Real Madrid ar insemna varful piramidei”, a spus Rat, cotat de sefii lui Sahtior la 3 milioane de euro.

Televiziunea nationala a anuntat miercuri ca Bernd Schuster, cel despre care se spune ca va fi noul antrenor al Realului, a declarat ca si-l doreste pe Razvan Rat in echipa “galacticilor”, ca inlocuitor pentru brazilianul Roberto Carlos, plecat la Fenerbahce. :P

Universal
5th July 2007, 21:13
Ar fi fantastic..dar pana acum e doar un zvon

Sasuke Uchiha
5th July 2007, 21:14
Esti sigur?

credema si eu as vrea sa vina la real, si el si chivu insa in cazul lui este practic imposibil, eu nu cred in acest transfer

realmadrid.com
5th July 2007, 22:19
Ce sa faca ma Ratz la Real ?...vbeste cu Abramovich, poate ajunge la Chelsea :D

Sasuke Uchiha
6th July 2007, 00:10
ce sa fac asta la chelsea, nu are loc pe stanga

mArIuSeL
27th July 2007, 16:27
Stati linistiti ca nu ajunge Rat la Real!

Mario Di Lazi
25th January 2008, 09:01
RAT, PREA SCUMP PENTRU SUNDERLAND
Internationalul român Razvan Rat de la Sahtior Donetk nu se mai afla pe lista de achizitii a gruparii engleze Sunderland, conform publicatiei Sunderland Echo. Clubul din Premier League a abandonat pista Rat în primul rând ca urmare a pretului de 5 milioane de euro, considerat prea mare pentru un aparator. Ultimele achizitii ale managerului Roy Keane, fundasul Phil Bardsley si vârful Rade Prica, au costat câte 3 milioane de euro.
prosport.ro

Geografu
12th April 2008, 18:52
Fotbalistul Răzvan Raț a marcat un gol în meciul câștigat de Șahtior Donețk, sâmbătă, în deplasare, cu scorul de 3-1 (2-1), în fața formației Dnepr Dnepropetrovsk, în etapa a XXV-a a campionatului Ucrainei.
Raț, care a fost integralist la echipa antrenată de Mircea Lucescu, a înscris în minutul 44, pentru 2-1.
La Dnepr, Ionuț Mazilu a intrat în joc în minutul 79.

Mediafax

ducus
17th May 2008, 23:40
Rat curtat de Schalke!

Dupa ce a primit o oferta concreta de la Lazio Roma, de 5 milioane de euro, Razvan Rat mai are o propunere. De la Schalke 04 Gelsenkirchen, care il curteaza intens si pe Adrian Mutu. Potrivit cotidianului francez Le Monde, gruparea germana ar fi dispusa sa achite tot 5 milioane de euro, la fel ca si Lazio. Numai ca Sahtior Donetk pretinde cu un milion de euro in plus.
http://www.ifotbal.ro/rat-curtat-de-schalke/

moty
17th May 2008, 23:42
ar fi bine sa mearga la lazio, cred eu

Sir. Eko
18th May 2008, 09:29
imi place foarte mult cum joaca Rat ,e foarte bun
cel mai bine pentru el ar fi sa mearga sa joace `mai in vest`....

Cipri
17th December 2008, 15:43
Răzvan Raț ar putea ajunge la Rubin Kazan

http://gsp.ro/stire/rat-ar-putea-ajunge-la-rubin-kazan-114139.html

Denis
2nd January 2009, 07:56
Rat e un jucator foarte bun care imi place mult cum joaca. Dupa parerea mea e de neinlocuit pe banda stanga a apararii Romaniei. E un jucator care nu-i este frica sa plece din aparare si care face un joc bun si pe plan ofensiv.