PDA

View Full Version : Jean Vladoiu a renuntat la cariera de antrenor... !!!!



Bancaru
4th July 2007, 11:00
Ma gandeam ca poate intereseaza pe cineva. Oricum, e plin de thread-uri super interesante, iar echipele de fotbal trebuie tratate in mod egal. A renuntat la cariera un mare caracter si un mare profesionist, cu alte cuvinte mic la stat si mare la sfat. Drum bun, Ciarlii! Sper sa nu ne intalnim pe la intersectii, la volan fiind.

Elphax
4th July 2007, 11:01
detalii?

Bancaru
4th July 2007, 11:14
Pai ce mai vrei mai mult? Omul si dat seama ca... Asteptam si noi detalii.

miril
4th July 2007, 11:17
Daca vrei detalii sa te astepti ca va scoate pu...sca. Ciao, Ciarli!

Adi Da Samraj
4th July 2007, 11:17
SOC !!!!!!!





Cine naiba e Jean Vladoiu ? :lol:

Kainsashiki
4th July 2007, 11:18
A antrenat doar la Snagov si FC National, nu? Pacat, s-a stins de tanar...

Cea mai mare performanta a lui a fost cea de la "Straini de fotbal":D

Bancaru
4th July 2007, 11:30
Pai daca e SOC!!! ca a plecat unul de ce nu ar fi si asta socant? Totul e socant. Eu, de acum inainte, numai asa o sa incep un topic nou:
SOC !!! Ce culoare preferati?
SOC !!! Gateste sotia bine?
SOC !!! Unde va petreceti vacanta de vara?

miril
4th July 2007, 11:32
Soc! Acasa!

Vladek
4th July 2007, 11:33
Pai daca e SOC!!! ca a plecat unul de ce nu ar fi si asta socant? Totul e socant. Eu, de acum inainte, numai asa o sa incep un topic nou:
SOC !!! Ce culoare preferati?
SOC !!! Gateste sotia bine?
SOC !!! Unde va petreceti vacanta de vara?

Bancarule .. sa nu ramanem cu totii socati ... la cate socuri primim din toate directiile ...

Luis Garcia10
4th July 2007, 11:33
Se va intoarce peste ceva timp...:rolleyes:

caine19
4th July 2007, 12:10
A vazut si el in sfarsit ca se castiga mai bine din afacerile cu terenuri :ok:...

Bancaru
4th July 2007, 12:24
De ce ati modificat? Mie mi se pare socant. Asta se cheama ca se trateaza preferential. Astept ca topicul cu Oli a plecat sa nu mai fie considerat SOC !!!! Eu, de exemplu, nu am ramas asa socat la aflarea vestii. Defapt am si inchis televizorul, ma asteptam la faza aia, pentru ca Becali i-a zis: iti dau la misto sa semnezi un contract pe 3 ani, hahalero, iar tu, intre timp, iti cauti echipa, hahalero. Deci nu era nimic socant. Socant era sa ramana: SOC !!! Olaroiu nu pleaca.
Deci va rog sa scrieti la loc SOC !!! Multumesc.
Vladek, nu ramai socat, dar cateva zile te afecteaza. Eu nu imi revin de 10 minute de cand am aflat stirea asta, acum o ora.

Last edit: si ince ceva pentru moderatorii de pe intern. Daca tot modificati topicuri asa animate, modificati-l si pe cel cu Cine retrogradeaza, pentru ca, din cate imi aduca aminte, nu aveai posibilitatea decat la o optiune, ori, chiar daca liga va modifica regulamentul, teoretic 4 vor lua drumul B ejaniei.

Platanu
4th July 2007, 12:28
Vai....a renuntat Jean Vladoiu la cariera de antrenor?:sad:
Mare pacat.......:(

miril
4th July 2007, 12:34
Pentru colegii moderatori, putina ironie pe Intern nu strica. Au rezistat ele topicuri lovite de alte socuri decat cele mediatice. Titlul lui Bancaru, era facut cu ochiul ala de pirat din avatar, deci putea sa treca. Socul, la el ma refer. Vladoiu face bine ca se lasa de fotbal si se ia de...viata. A fost dintotdeauna un bon viveur. Sa recunoastem! Bafta, Ciarli!

Bumbescu
4th July 2007, 12:35
A fost vreodata antrenor?:D

hamsterutz
4th July 2007, 12:48
si asa era degeaba....nush ce soc vedetzi in asta.

apropo pt steistu ala care a zis cine e jean vladoiu...daca imi aduc bine aminte...acuma cativa ani a dat vreo 3 goluri pt steaua in derby-ul cu dinamo...(sper sa-mi aduc bine aminte,daca nu scuze)

Luis Garcia10
4th July 2007, 12:51
Da..iti aduci foarte bine aminte! Dar a marcat doar 2 ;)

miril
4th July 2007, 12:53
Eu vad soc-ul, dar depinde ce ochi folosesti! Omul cred ca s-a exprimat la misto.

Bumbescu
4th July 2007, 12:54
Da..iti aduci foarte bine aminte! Dar a marcat doar 2 ;)

In 2000 la 4-1 in ghencea

Herc_Reloaded
4th July 2007, 13:06
S-a nascut talent, a murit speranta (ca si antrenor). Iti "multumim" Vladoiu, si tu ai contribuit la retrogradarea in B a Progresului. Nu te vom uita niciodata. Pe BUNE.

A fost un SOC. Ca nu s-a lasat inainte sa se apuce.

miril
4th July 2007, 13:10
Soc a fost cand l-a numit Iacov antrenor principal. Si, totusi, acesta dovada de evaluare obiectiva a lui Vladoiu, in ceea ce-l priveste, este un soc in sine, trebuie sa recunoastem.

SORINULTRA
4th July 2007, 13:39
pai parca era antrenor pe la niste grasi pe la prima tv , nu mai antreneaza acolo ?

Herc_Reloaded
4th July 2007, 13:42
Soc a fost cand l-a numit Iacov antrenor principal. Si, totusi, acesta dovada de evaluare obiectiva a lui Vladoiu, in ceea ce-l priveste, este un soc in sine, trebuie sa recunoastem.

Miril, te rog nu devia discutia spre alti .. socati (adica Iacov). Ca poate ne uimeste si el, si renunta la fotbal.

Bancaru
4th July 2007, 13:55
Miril are dreptate - am adaugat putina ironie in titlu, dar am vrut sa atrag atentia asupra topicurilor cu aspect de OTV. La cat de mare a fost socul cu Olaroiu cam asa a fost si cu Vladoiu. Eu inteleg preponderenta stelistilor, dinamovistilor, rapidistilor, timisorenilor, craiovenilor, etc dar si noi avem dreptul la socurile noastre. Nu am vazut sa modifice cineva subiectul cu plecarea lui Oli. Ma asteptam la acelasi tratament, pentru ca regulile nu sunt facute pentru cei putini ci sunt facute pentru toti. Parerea mea...

hamsterutz
4th July 2007, 14:03
uite eu nu sunt stelist dinamovist sau rapidist...ba chiar ii displac pe toti miticii...dar...altfel sta treaba cu olaroiu...ala a fost un soc intradevar di cauza declaratiilor de dinainte ale lui becali ale lui olaroiu ale jucatorilor + obiectivele stab...pe cand decizia unui antrenor care a retorgradat o echipa...mie se pare normala...adik normala din punctul de vedere ca a plecat...ca s-a retras din activitate...asta sa zicem ca ar fi un soc.

YoYoyOi
4th July 2007, 14:08
:thinkso:

si? cine a fost el ca antrenor ca sa merite o discutie speciala? :sleep:

Liviu
4th July 2007, 14:12
Cateva meciuri la Snagov si alte cateva (si mai putine) la National. In total nu cred ca sunt mai mult de 10.

Era prea nervos ca sa fie antrenor si ma refer si la declaratiile lui de la National cand acuza ca-l fura toata lumea...

Bancaru
4th July 2007, 14:22
Dar aici vorbim despre parerile personale, eu nu trebuie sa ader la ce simtiti voi. Pentru mine a fost un soc si am facut un topic ca atare. Eu poate cred ca era promitator. El stia meserie dar nu l-au ajutat conducatorii si jucatorii si tocmai de aici SOCUL - o cariera (com)promitatoare omorata in fasa. Oamenii mici fac fapte mari. Nu neaparat si bune. SOCANT pentru mine.
Daca zice Muresan ca au lot de campionatul intergalactic este OK pentru INTERN pentru ca CFR au bani acum (cat o mai fi si Paszkany, asta). Daca eu scriu ca Progresul a fost subminat de toti angajatii ligii, incepand cu femeia de serviciu, managera pardon, menajera imi sar toti in cap ca e topic de toata jena. Pai de ce? Ori punem pe SUPORTER ce tine de echipe ori mai si acceptam forma propusa. Nu am injurat si nu am jignit ca sa mi se modifice. Sa se revizuiasca primesc, dar sa nu se schimbe nimic, decat pe ici , pe colo, prin partile esentiale.

miril
4th July 2007, 14:51
Pacat ca unii au devenit mai catolici decat Pa Pa. Pentru majoritate, in campionatul nostru sub-urban nimic nu este socant, nici mitocania si prostia ubicuitara a conducatorilor de la FRF, LPF si de la cluburi, nici grosolania si agresivitatea frecventa a suporterilor suiti inutil pe garduri de aranjamentele si facaturile de prost gust ale celor numiti de mine inaintea lor, nici prostitutia proferata cotidian de jurnalistii struniti de impulsul spagii si de isteria ratingurilor. La noi, anormalul este normal iar o stire care nu intra in tiparul isteriei de conjunctura este taxata ca nesocanta si, in consecinta, este trimis la sub-solul traficului. C-asa vrea ei care e...multi, domne. Dictatura ne-simtita a majoritatii ne impune jocurile ei secunde si ne interzice dreptul la starea de soc, fie ea justificata sau nu. Noroc ca, minoritar fiind, ma multumesc si eu cu cate un dicton care-mi salveaza starea de sprit si ma face imun la orice soc, fie el si majoritar. Ah, totusi, am si eu cu ce sa sochez, tin cu PROGRESUL! Cat o mai tine. Progresul, se intelege.

delboca
4th July 2007, 15:09
ca si jucator a fost bun dar ca si antrenor s-a remarcat mai mult la prima Tv ca striga la grasii aia de la straini de fotbal....in fotbalu adevarat a contribuit la retrogradarea nationalului

Vladek
4th July 2007, 15:11
Deci ... subsemnatul este responsabil cu schimbarea titlului threadului ... mi s-a parut ca avem destule "socuri". Am modificat si titlul threadului cu schimbarea lui Olaroiu, sa nu se spuna ca-s partinitor.

Am sa pun si poll si daca votul majoritatii va arata ca doreste sa ramana cuvantul "soc" in titlu ma voi supune ...

Lordul
4th July 2007, 15:16
asta e si-a dat seama ca n-are stofa de antrenor

delaparis
4th July 2007, 15:25
Si cine vine in locul lui ? ... aveti informatii ?

miril
4th July 2007, 15:26
Pai n-a parasit pe nimeni, doar cariera de antrenor. Dupa el vor mai veni cativa. Nu spun care. Secret de stat!

Bancaru
4th July 2007, 15:28
Asta e ca vulpea si cu strugurii.
Vladek stiam ca esti tu, dar iti multumesc pentru alternativa. Ce-i corect... e corect. Poate scapam la un moment dat de stiri banale transformate in spectacole de gala. Mergand pe acelasi principiu va spun ca mi s-a parut de un prost gust teribil ideea cu Ion "Vioara" Viorel cantand la vioara, dar nu oricum, ci intr-o pozitie de virtuoz sadea. Eu inteleg ca rrasa il face sa aiba o oarecare legatura cu maestrii scripcii, dar sa ii pui astuia Vioara in mana numai ca e poreclit asa... Arata de parca ii pusesei lui Cartarescu, cu fizicul lui debordant, un tarnacop pe spate si o cascheta cu lampas.
Mai era unu poreclit Limba. Cum naiba o rezolvam? Socant, nu?

miril
4th July 2007, 15:32
Adevarat socant este: Bancaru, "Tigan Imputit". Si uitat-te si cum arata. Afara cu el, ca ne socheaza cu ava-taruri si ata-visme. Soc pa el!

YoYoyOi
4th July 2007, 16:25
ce poll e ala fratilor? :shocked:

ce soc, dragilor? ca eu si uitasem ca Vladoiu a fost antrenor la viata lui... Threadul asta nici nu trebuia sa existe, poate asa vreo 10 posturi pe vreun "offtopic" :groggy:

Ferko
4th July 2007, 17:20
SOC ? Si eu am renuntat la antrenorat. Nici n-am antrenat vreodata ! El a antrenat, dar ceva rezultate ? SOC ??? Ar fi fost SOC sa antreneze in continuare !!!!

Bancaru
4th July 2007, 17:22
Vedeti... Ce va ziceam. Yoyoy, soro, eu am cerut cuvantul SOC in titlu. Si alte subiecte s-au lansat cu SOC, desi nu au reprezentat un SOC pentru mai nimeni. Eu am ramas Mutu cand Ciarli a zis ca se lasa. Cum ma, Jeane, tocmai tu? DPDV fotbalistic nu as putea sa spun daca e vreo pierdere, dar este inimaginabil.

Elphax
4th July 2007, 17:31
astia de la Fanta au scos shokata aia?

mai exista?

Universal
4th July 2007, 17:34
Pai daca e SOC!!! ca a plecat unul de ce nu ar fi si asta socant? Totul e socant. Eu, de acum inainte, numai asa o sa incep un topic nou:
SOC !!! Ce culoare preferati?
SOC !!! Gateste sotia bine?
SOC !!! Unde va petreceti vacanta de vara?

:ras-plans: Oricum...Vladoiu a fost un exemplu :ok: dar ca antenor....ma abtin sincer de la orice comentarii rele

miril
4th July 2007, 19:22
Yoyo, cinstit, cu replici d'astea vom avea zile triste de acum inainte, de cand se taie-n frunza si-n iarba care ar trebuie sa creasca dupa voia forumistilor. Putin umor, nu ar strica, ca de imbecilitatile debitate de Gigi B., Borcea C., Iancu Ghiul Baban sau de declaratiile tampe ale lui Mitica Omida Mica si d'alde d'astia ne-am saturat. Tu nu? Sa nu uitam ca este un forum pentru useri si nu pentru moderatori, mai ales cand nu s-a sarit nici capra, nici berbecul, era sa zic.

delaparis
4th July 2007, 20:55
astia de la Fanta au scos shokata aia?

mai exista?
n-am facut nimic eu mai :D ... eu am alte socuri in de preocupat ... masini, soccer, decizii etc :D

YoYoyOi
4th July 2007, 21:02
bine mai socatilor.... :sleep:

Sergio_D
4th July 2007, 21:03
Bancaru, vrei "SOC" in titlul threadului?

deep purple
4th July 2007, 21:49
Cred ca s-a lasat din cauza ca dupa trei minute de la inceputul partidei a plecat in viteza din spatiul tehnic si prin alunecare, i-a aplicat doua talpi peste tibii arbitrului asistent. Si-a dat seama ca nu se poate abtine si la sfatul intregului judet Arges s-a decis sa puna costumul si cravata in cui. Astfel a plecat suparat in mashina sa Jeep Mitshubitshi Suzuki Samurai Bushido si a jurat ca de azi ininte va incalta numai Adidas Nike speciali pt fotbal in spatele blocului.

Luis Garcia10
4th July 2007, 21:52
Mare pierdere! Avea un viitor stralucit inainte :sleep:

Adi Da Samraj
4th July 2007, 23:35
Pai daca e SOC!!! ca a plecat unul de ce nu ar fi si asta socant? Totul e socant. Eu, de acum inainte, numai asa o sa incep un topic nou:
SOC !!! Ce culoare preferati?
SOC !!! Gateste sotia bine?
SOC !!! Unde va petreceti vacanta de vara?

rosu-albastru
Da
mare , munte

krapulax
5th July 2007, 06:26
eu cred ca numa ne amageste. daca papura n-o sa puna echipa pe un drum bun, parca vaz cine ne va fi salvatorul.

Herc_Reloaded
5th July 2007, 08:06
Eu ii prevad o frumoasa cariera in FRF. Sa nu uitam ca si Mircea Sandu a luat multe "rosii" la viata lui de jucator, asa ca Vladoiu poate urma acest exemplu.

Antrenoratul era prea putin pentru el, pentru talentul sau Cind Prunea va fi alungat, el ii va putea locul, ca este mai nervos. Cand Sandu va iesi la pensie, peste 20 de ani, Vladoiu va fi apt sa-i ia locul. Cand Dragomir se va pensiona, peste 30 de ani, la fel. etc etc.

Elphax
5th July 2007, 08:23
dar Vladoiu cand a fost antrenor mai?

Bancaru
5th July 2007, 13:45
Probabil ca vrea sa forteze mana celor care inca nu sunt hotarati. Un lucru e clar, nu are cum sa il inlocuiasca pe Florin "FLOCEA" Marin in inima lui Netoiu. Oricum, pe aceasta cale anunt ca si eu ma las de antrenorat. SOCant, nu?
@Sergio D, pune si tu SOC in titlu. De ce nu? WTF?

Cappone
5th July 2007, 13:51
oricum era vai si amar ca antrenor.mai bine pentru el ca s-a lasat.dupa experienta steaua cred ca si hagi va face la fel

Sergio
6th July 2007, 22:57
Ma gandeam ca poate intereseaza pe cineva. Oricum, e plin de thread-uri super interesante, iar echipele de fotbal trebuie tratate in mod egal. A renuntat la cariera un mare caracter si un mare profesionist, cu alte cuvinte mic la stat si mare la sfat. Drum bun, Ciarlii! Sper sa nu ne intalnim pe la intersectii, la volan fiind.
ce-i asa socant in asta? sper sa-si dea seama si hagi cat mai repede si sa-i urmeze exemplul.

Universal
6th July 2007, 23:00
Na..poate se razgandeste, cine stie :o:

Lordliv
7th July 2007, 09:39
cine este jean vladoiu?

Bancaru
7th July 2007, 13:37
Iata un raspuns (!) misto: Cine este Jean Vladoiu?
Ma gandesc sa fac un topic nou cu numele asta.

Benny
9th July 2007, 13:40
rosu-albastru
Da
mare , munte

Dat fiind ca Bancaru nu a intrebat "SOC: ce culori preferati?" ci "SOC: ce culoare preferati?" raspunsul tau e incorect. Trebuia sa indici o singura culoare. Sunt sigur ca nu te vei putea decide care dintre ele, asa ca eu propun sa le amesteci si o spui pe a dreapta: culoarea ta preferata este violet.

Ferdininho
9th July 2007, 23:59
Unii incearca si cand isi dau seama ca nu sunt facuti pentru ceva renunta cu demnitate, bravo lor.........decat sa te scalzi in mediocritate.

P.S Astept cu nerabdare primele 5 meciuri ale Stelei si dubla cu polonezii..

Herc_Reloaded
10th July 2007, 08:21
Anticipezi o noua retragere soc???

Bancaru
10th July 2007, 11:14
A cata va fi? Si ma intreb cine va fi de vina de data asta.

Herc_Reloaded
10th July 2007, 11:30
Cu certitudine va fi un conflict cu Gigi Becali, urmat de o demisie spectaculoasa. Dar despre asta, sa mai asteptam citeva luni, si normal, un alt topic.

Pina atunci, pune de un gratar Jeane, ca poate vine si Prunea.

miril
10th July 2007, 11:39
...si alti mistreti.

Bancaru
12th July 2007, 11:35
Prunea vine cu patricianul ala al lui...

miril
12th July 2007, 11:37
O sa fie marea...sfaraiala! Cica vine si Udrea din...Troia, la...pro tap. Ahoia (fonetic: Ah O Ia)!

Bancaru
12th July 2007, 15:57
Cocoselul cu punguta cu doi...
Ar trebui sa mai fac un topic cu stiri care nu ne intereseaza. Sa vedeti ce mai umplem paginile acolo.

miril
12th July 2007, 16:24
Daca mai scriem ceva de...mistreti si alte pro...spaturi va trebui sa mutam topicul la sectia...Vanatoare. De aceea il intreb in...direct pe Vladoiu, nu ti-e dor de Noi? Si nu ma refer la mine si la Bancaru, sa ne intelegem bine. Bine? Astept!

Bancaru
12th July 2007, 17:17
Pai din cauza noastra a renuntat. Si aici ma refer la noi doi.

Ferdininho
12th July 2007, 17:26
Care cariera, avea vreuna?

miril
12th July 2007, 19:13
Asa e. Sa faca o declaratie de avere. Daca n-are yacht, nu face...cariera la noi. D' asata a si plecat. Ah, si din cauza mea si a lui Bancaru.

Bancaru
12th July 2007, 20:52
Are o cariera de jucator in spate, si nu unul de duzina. A fost bunicel. Mi se pare totusi de tot rahatul sa declari ca renunti la antrenorat de parca ai fi cel putin Magath. E ca si cum eu as spune ca renunt la functia de profesor universitar asta pentru ca am cochetat cca un an cu pedagogia. Daca stau sa ma gandesc mai bine eu aveam mai multe drepturi pentru ca am sta mai mult timp in functie si am facut si o scoala in sensul asta. Vladoiu a facut scoala de antrenori?

miril
12th July 2007, 20:55
E-n cur...s cu R...iciu.

Bancaru
12th July 2007, 20:57
Miril, te rog sa fii si tu serios. Nu iti ajunge ca ai cur...mat o cariera promitatoare? Si apoi l-am vazut pe Riciu si pot sa va spun ca nu avea nimic in ... E adevarat ca Jean e mic, dar nici Riciu nu avea salvari.

miril
12th July 2007, 21:00
Adica, ca Riciu nu-i Vladoiu. Asa profesor, asa elev. Jeane, atande, bre! Ma insciu si eu, adica.

Bancaru
12th July 2007, 21:02
Jeane te iubim, ca ca Riciu nu gasim. Unui copil aflat in tabara la Navodari i s-a pus o intrebare (acum la Realitatea TV):
- Ce iti place la Navodari?
- Imi place chiuveta!

miril
12th July 2007, 21:05
Se varsa bine de to(r)t! Jeane, nu te lasa! A ajuns el Base presedinte, d'apoi tu, la...Chiajna, antre(pre)nor.

Sergio
15th July 2007, 12:33
urmeaza hagi si restul generatiei de aur. :D

Bancaru
15th July 2007, 17:24
Sabau nu cred ca are motive sa o faca. Vladoiu a fost si el din generatia de aur? Pai daca judecam asa, toti decreteii sunt din generatia aia. El face parte din generatia de ... taur.