PDA

View Full Version : Vom avea anul acesta 2 echipe in liga?



becaligr
3rd July 2007, 23:11
Ce credeti despre sansele echipelor romanesti au sanse la mearga brat la brat in liga???

georg40
3rd July 2007, 23:24
Colegul a deschis un thread care va invita la o discutie despre sansele echipelor romanesti, Dinamo si Steaua, de a evolua in grupele finale ale Ligii campionilor.
Cum vedeti voi aceste sanse, ce optiuni si dorinte aveti ?

Lordul
4th July 2007, 09:57
Numai Dinamo se va califica ,parerea mea

becaligr
4th July 2007, 17:28
cred k tampit sa fi sa crezi k numai dinamo chiar si fan dinamovist cand voi da-ti de echipa gen sevilla liverpoll milan si alea nemtesti numai capi de serie si anderlect care e mai acesibila va termina thereau !!! va ucide k si asa trebuia din ghnecea sa va dea da a dat bari alea alea

Elvis81
4th July 2007, 17:45
Numai Dinamo se va califica ,parerea mea

inca unul foarte realist:happy:happy

cred ca sunt sanse sa mearga amandoua,insa mici deoarece dinamo are doar 2 echipe accesibile cu care ar putea cadea: anderlecht si levski

Universal
4th July 2007, 18:31
cata prostie .... de partea unor useri care numai rasism vad in fata
in alta ordine de idei eu sper ca amandoua sa ajunga mai departe, chira daca tin cu Steaua.

Unde este problema?
Atitudinea...

georg40
4th July 2007, 18:39
@becaligr: iti dau un sfat: mergi si trage un pui de somn. Iar cand te trezesti incepe aici in forum o viata noua ! Altfel nu vei face aici pureci prea multi. Nu-mi raspunde ! Fa-ti timp si mediteaza.

Universal
4th July 2007, 19:07
e deja banat..nu mai are cum sa-ti raspunda.oricum....

Elvis81
4th July 2007, 19:08
in alta ordine de idei eu sper ca amandoua sa ajunga mai departe, chira daca tin cu Steaua.
.

pai si eu as vrea la fel...dar cam mici sansele totusi...

Universal
4th July 2007, 19:28
Steaua va ajunge cred in UCl, Dinamo zic eu, va bavea viata grea

Lordul
4th July 2007, 20:52
cu ajutorul lui Dumnezeu vom avea 2 echipe in grupe CL

Sasuke Uchiha
4th July 2007, 22:22
dinamo are rivali grei si steaua il are pe hagi, aproape imposibil sa avem macar o echipa

gabi94
4th July 2007, 23:52
cred ca anu asta nu vom avea nici o echipa in grupele Ligii ...dar la anu doua ...

Mario Di Lazi
5th July 2007, 07:48
NU
pentru că la cât suntem noi de ghinioniști ... parcă văd că una din ele nu se califică ... :(

Rey619Mysterio
5th July 2007, 11:11
:D sper ca Dinamo sa nu ajunga in Liga...FORZZA STEAUA ;)

dirica
5th July 2007, 11:46
[QUOTE=becaligr;1417157]Ce credeti despre sansele echipelor romanesti au sanse
la mearga brat la brat in liga???[/QUOTE

daca vor aborda cu seriozitate si fara trac au sanse.

cind vorbim de sanse pentru echipele romanesti, un om normal nu poate decat sa fie optimist, indiferent de simpatiile pe care le are pe plan intern( stelist, dinamovist)cei care gandesc altfel, cred ca au o problema, trebuie sa mearga la un psholog.

crissis
5th July 2007, 12:59
Ambele echipe vor termina aventura lor in CL in turul trei si vor continua in UEFA cit despre grupe totul este doar gargara ieftina si vise de bani multi.

Lordul
5th July 2007, 13:00
Dinamo am incredere ca se va califica

Vladek
5th July 2007, 13:23
Dinamo am incredere ca se va califica

Din pacate ma tem ca nu-i de ajuns.

Am mai facut si in alta parte socoteala, si din 16 echipe parca, de-abia vreo 4-5 ar fi comparabile ca valoare cu Dinamo. Adica de-abia cu aia ar avea Dinamo sanse egale sau apropiate.

Din partea mea, bafta, ca mai bine sa alerge prin CL si sa simta ce inseamna adversarii de acolo Dinamo.

crissis
5th July 2007, 13:24
Unde se vor califica?

Mario Di Lazi
5th July 2007, 13:26
:D sper ca Dinamo sa nu ajunga in Liga...FORZZA STEAUA ;)

Ești un adevărat român ... sunt mândru de tine ... :drak:

georg40
5th July 2007, 16:13
Toata discutia va avea cu adevarat sens cand vom sti adversarele...

kain
5th July 2007, 16:16
Vom avea 2 echipe in liga mai mult ca sigur ! :ok:

Geografu
5th July 2007, 16:38
Sa dea Dumnezeu ca ambele echipe romanesti sa meraga brat la brat in cea mai puternica competitie din lume : UCL ! :yes:

Universal
5th July 2007, 16:39
Poate fi chiar posibil ca niciuna sa ajunga in Liga....numai sa nu se intample, Doamne Fereste :o:

Radu
5th July 2007, 16:39
Ambele echipe vor termina aventura lor in CL in turul trei si vor continua in UEFA cit despre grupe totul este doar gargara ieftina si vise de bani multi.
sa mori u ca se va opri in turul 3...depinde de ce echipe prindem...chiar dak sunt stelist sper sa se califice in grupe si dinamovistii...:ok:

Universal
5th July 2007, 16:53
sanse au cam 25% sa ajunga in Liga Dinamo...este clar ca nu aus ansele Stelei

Tamara_Steaua
5th July 2007, 18:46
Steaua se va califica .Dinamo mai greu

Elvis81
5th July 2007, 20:30
cind vorbim de sanse pentru echipele romanesti, un om normal nu poate decat sa fie optimist, indiferent de simpatiile pe care le are pe plan intern( stelist, dinamovist)cei care gandesc altfel, cred ca au o problema, trebuie sa mearga la un psholog.[/QUOTE]

ori au o problema ori numele din buletin e borcea:happy

Universal
5th July 2007, 21:25
Ori nu-s romani ;)

Elvis81
5th July 2007, 21:54
Ori nu-s romani ;)

zise neamtul:D

Universal
5th July 2007, 22:17
ei......acum ma faci sa rosesc :D

crissis
6th July 2007, 15:06
sa mori u ca se va opri in turul 3...depinde de ce echipe prindem...chiar dak sunt stelist sper sa se califice in grupe si dinamovistii...:ok:

:( Atat stii atat spui

Elvis81
6th July 2007, 18:16
da' tu de unde stii ca se vor opri amandoua in turul 3,nostradamus mic ce esti? poate dinamo cade cu levski si Steaua cu rosenborg si se califica amandoua...eu asa sper...

YoYoyOi
6th July 2007, 18:34
e greu sa avem 2 echipe in grupe. Mai degraba doar una... nu stiu care dintre ele :groggy:

georg40
6th July 2007, 18:40
De ce este greu? Fiecare joaca independent de cealalta, fara cea mai mica influenta reciproca.

Universal
6th July 2007, 20:05
Poate nu sportiv..dar mai degraba la vorbe..fapte..presa..mass-media

sun
7th July 2007, 08:34
De ce este greu? Fiecare joaca independent de cealalta, fara cea mai mica influenta reciproca.

Dar daca Dinamo va trebui sa joace pe Ghencea, si cele 2 echipe vor fi trase in grupe din aceeasi "jumatate" ( adica grupele A-D, sau E-H , care joaca in aceeasi zi? ) :D

Luis Garcia10
7th July 2007, 10:03
Cainii nu au ce cauta in Ghencea stai linistit ;)

georg40
7th July 2007, 10:49
Dar daca Dinamo va trebui sa joace pe Ghencea, si cele 2 echipe vor fi trase in grupe din aceeasi "jumatate" ( adica grupele A-D, sau E-H , care joaca in aceeasi zi? ) :D

In principiu nici aceasta nu are nici o influenta asupra rezultatelor sau comportarii generale. La asta m-am referit.

Cum e cu terenul nu pot sa raspund. Dinamo va trebui sa se preocupe din timp sa propuna la UEFA un teren omologat sau omologabil.

Celso
7th July 2007, 15:03
discutii fara rost...Dinamo va juca pe stadionul National:sleep:..se stie deja

georg40
7th July 2007, 18:22
discutii fara rost...Dinamo va juca pe stadionul National:sleep:..se stie deja

Iarta-mi nestiinta , "National" este fostul "Republicii" ?

Universal
7th July 2007, 19:21
Despre care este vorba?

Cotroceni, unde joaca Fc national?
Stadionul Lia Manoliu...
Stefan Cel Mare
23 August
sau altul?

Celso
8th July 2007, 14:59
stadionul Lia Manoliu (23 august)...dar scrie mare pe el "NATIONAL":D...nu Repulblicii:), ala este o ruina:D

dupa ce vor sustine concertul cei de la Rolling Stongs pe 17 iulie, se vor face ceva renovari, pt a respecta cerintele CL:)

Universal
9th July 2007, 15:20
Sunt la standardele impuse macar?

jesus supremu
11th July 2007, 01:30
e greu sa avem 2 echipe in grupe. Mai degraba doar una... nu stiu care dintre ele :groggy:

avantul prabusirea:happy:happy:happy:happy:happy
rocarul:happy:happy:happy

raulmad
11th July 2007, 10:46
Sa zicem ca se vor califica amandoua. Intrebarea este ce vor face in grupe. Ca daca se califica si fac act de prezenta cum a fost cazul lui Levski anul trecut....
Fara nici o suparare: echipele nostre (indiferent ca se numesc Steaua sau Dinamo) nu au fata de LC. Cine nu vede asta isi fura singur caciula!

crissis
11th July 2007, 13:07
Sa zicem ca se vor califica amandoua. Intrebarea este ce vor face in grupe. Ca daca se califica si fac act de prezenta cum a fost cazul lui Levski anul trecut....
Fara nici o suparare: echipele nostre (indiferent ca se numesc Steaua sau Dinamo) nu au fata de LC. Cine nu vede asta isi fura singur caciula!

:happy e buna gluma.
In grupe se vor umple de glorie(kko)
Foarte multi nu vor sau pur si simplu nu inteleg ca echipele romanesti mai au mult de lucru pentru a putea face ceva in competitiile europene si totul incepe de la imputita asta de liga a lui mitica.

Bogdy LFC
18th July 2007, 17:01
NU.Doar STEAUA va intra in grupe :D

Celso
18th July 2007, 17:28
hai ma..si tu cu Steaua...:D:evil:

Ferko
18th July 2007, 17:41
As dori ca ambele sa se califice in grupe.

YoNuTzz
26th July 2007, 15:42
sa speram k se vor califica ambele, desi ptr dinamo va fi mai greu...
problema este ce vor face in grupe...echipele romanesti nu se pot compara cu granzii Europei...
un loc 3 in grupe ar fi perfect...:D

marc_basten
31st July 2007, 18:26
Azi este O zi Foarte Importanta Pentru Fotbalul Romanesc si Pentru cel mai Bun si Renumit Fotbalist Roman, Gica Hagi, De ce sa nu le tinem pumnii chair daca mai exista si alti fani pentru alte echipe, dar Azi e un Meci Important, Trbuie sa Vedem partea Buna a Lucrurilor, Eu sper din toata inima la o Victorie... Dar asta ramane de vazut... Eu le doresc Bafta la Baieti, si as vrea ca peste cativa ani sa fie fotbalul si la noi ca in alte tari, Mai mult spectacol si cat mai putin scandal ex: Anglia, Italia, Spania, Germania, s.a.

daniel-steaua
3rd August 2007, 08:30
in visele voastre.pentru cat ati pacatuit,nu o sa jucati in veci in ucl.nu aveti voi fata de asa ceva.este prea greu.cred ca urnele va rezerva iar benfica sa va mai usuiasca inca o data afara din europa.tot uefa cup va ramane si anul asta.suferinta usoara

starfire
8th August 2007, 14:06
[QUOTE=becaligr;1417157]Ce credeti despre sansele echipelor romanesti au sanse la mearga brat la brat in liga??? NU cred ca vom avea 2 echipe da cert o echipe vom avea :STEAUA ii bate pa Zaglebie Lubin cu 2-0 si trecem de ei.Da Dinamo nu stiu daca are sanse cu Lazio:(::nah

ray76
9th August 2007, 20:36
Pai, CFR Cluj cu POLI Timisoara a fost cam de 2 ori peste Steaua-Zaglebie...
Meci modest si greoi din partea jucatorilor stelisti. Daca vor continua in halul asta...Despre Dinamo ce sa zic? Tocmai l-am citit pe Rednic si-mi pare ca deja isi ia gindul de la calificare (zice ca LAZIO da gol cind vrea muschii ei...)
Asa ca... s-ar putea sa avem mai multe in UEFA !

dani3lll
10th August 2007, 17:09
eu unu zic ca nu ..cred ca o echipa va da gres si aceea va fi dinamo

YoNuTzz
11th August 2007, 05:12
steaua sigur se va califica in grupe...
la dinamo este mai greu, dar nu imposibil...
parerea mea este k totusi nu vom avea 2 echipe...

YoNuTzz
29th August 2007, 00:50
nu, dinamo - lazio 1-3 si bye bye grupe :D

delaparis
29th August 2007, 00:54
s-a terminat si cu subiectul acesta ...

raspuns final:
Sigur nu vom avea doua echipe in liga !