PDA

View Full Version : Etapa 18: Rapid - FC National



ADelPiero
19th March 2006, 23:41
Duminica, 26.03.2006: 18:30, Rapid - FC National, NATIONAL TV
Comentarii despre acest meci, inainte si dupa, aici.

Rossi
19th March 2006, 23:47
1
bate Rapidul ...
daca nici in al 3 lea meci nu reusesc sa castige ...o sa iasa scandal

rhadoo
19th March 2006, 23:58
1
Hai Jiul Petrosani!

esku
20th March 2006, 00:20
hmmmz .... cred ca va fi un 1x :)

THE HUN
20th March 2006, 00:23
Bate National,sa vazut ca lui Rapid ii este deocamdata greu sa joace in trei competitii(nici R.Lucescu nu pare sa forteze in campionat0.

gexge
20th March 2006, 03:54
X

Prea speriate de infringere amindoua echipele.

Telespan
20th March 2006, 05:10
Bate Rapid cu 2-0...

Luptam,luptam si cistigam....forzza Rapid!!!!

Vand vise
20th March 2006, 06:09
0-0 :)

relansat
20th March 2006, 08:11
Sper ca FC National sa joace la fel de motivat ca etapa care tocmai a trecut:evil:

walt.mann
20th March 2006, 08:21
E meci de X. Sper ca macar Nationalul sa joace la fel de hotarat ca si cu Steaua...

Sunchase
20th March 2006, 09:21
Trebuie sa castigam urmatoarele 3 meciuri acasa.

alamar
20th March 2006, 09:35
Repetitie pentru finala cupei. Ambele meciuri vor fi castigate de F.C. National.

stefanm14
20th March 2006, 09:40
Daca Rapidul nu bate, iese din lupta pt campionat (chiar daca se pare ca asta s-a intamplat de mult si se concentreaza pe Cupa). Daca bate, Nationalul poate visa frumos in continuare. Un egal nu avantajeaza pe nimeni.

george-dinamo
20th March 2006, 09:54
cred ca rapid va fi din nou obosita si va menaja titularii pt meciul care va urma in uefa, asa ca prevad un x, sau chiar o victorie a bancarilor. cred ca rapid a realizat ca in campionat nu mai are mari sanse, mai ales datorita programului incarcat si se va concentra pe singurele competitii care ii pot oferi participarea in uefa si sezonul urmator.

UrsMeier
20th March 2006, 10:26
Cred ca va bate rapidul

six
20th March 2006, 10:44
Cred ca va bate rapidulsi eu as vrea dar.....cred ca x ca ei sunt obisnuiti ;)

tuxie
20th March 2006, 12:16
La meciul asta chiar nu ma pronunt.

Universal
20th March 2006, 12:18
Rapid bate cu 3-0 clar ca toata ziua

Universal
20th March 2006, 12:26
Bate cu 1-0 sau..daca este cazul 2-0:) of.....argesule...de ce ..:mda: hai rapiddd:yeah: :yeah:

King of Hell
20th March 2006, 12:27
Nu cred ca poate Nationalul sa puna vreo problema unui Rapidulet pe val. :D

alamar
20th March 2006, 12:33
Nu cred ca poate Nationalul sa puna vreo problema unui Rapidulet pe val. :D
Da ce, in Giulesti se face surfing? Atunci nu ne putem pune cu ei.

george-dinamo
20th March 2006, 14:46
rapidul e pe val in uefa...acasa in campionat nu mai e chiar pe val. imi mentin parerea ca ar trebui sa se concentreze pe cupa si eventual pe uefa, pt ca nu vor rezista acestui ritm pe toate fronturile pana la sfarsit.

dede
20th March 2006, 14:54
1-1...se poate altcumva?

grande
20th March 2006, 16:42
Va fi un meci deschis oricarui rezultat !

orixontel
20th March 2006, 22:34
Acest meci va semana fff mult cu National - Steaua. Pariez pe 0-0. ;)

Bancaru
20th March 2006, 22:55
Eu am pus miza pe un egal, desi si o victorie ma multumeste. Indiferent de rezultat tin pumnii Rapidului in urmatorul meci in cupa UEFA. Mai exact in urmatoarele 2. Noi batem pe Rapid si Rapid pe Steaua, de 2 ori, sau chiar 3, si toata lumea e multumita.

alex_6tm
20th March 2006, 23:14
Meci greu pt Rapid...Nationalul se baga in poarta..vine la un 0-0..sa vedem ce va fi

Ammadeus
21st March 2006, 04:08
2 clar

Rossi
21st March 2006, 06:40
Nu cred ca National este capabila sa tina piept furiei rapidiste din Giulesti ...mai ales ca au si ei o gramada de accidentati dupa meciul cu steaua ...

La Rapid e ...totul sau nimik ... daca nu castiga partida asta sa terminat campionatul pt ei ...

Eu cred ca Rapid va alinia prima garnitura si o sa castige mai mult decat lejer ...

Binenteles ca daca o sa castige Rapidul , or sa ia foc stelistii in frunte cu Jiji si MM ... parca vad : " National nu a jucat la fel cum a jucat cu noi "

Bancaru
21st March 2006, 11:44
Probabil Sapunaru va primi indicatia sa ii rupa urechile lui Buga. Ca nu carecumva sa fim acuzati ca nu suntem echidistanti. Rupem tot.
Sper ca Rada sa isi faca norma de un gol, macar un gol mai mult, in poarta Stelei.
Nu imi este simpatica echipa Rapid, dar macar unii oameni de acolo incearca sa impuna o stare de bun simt si incearca sa calmeze spiritele. Ma refer la Razvan. Copos nu conteaza. El e haituit. Sper sa il haituiasca si constiinta.
Egal e bun si un joc frumos, sa se simta bine si Alamar. Un 3-3 ca pe vremuri ideal.

be@
21st March 2006, 11:55
Partida interesanta , fiindca amandoua echipele vin dupa meciurile din Cupa Romaniei . Vom vedea ce va fi . Parerea mea e ca putem scoate un punct in Giulesti .
Rapidistilor , va tin pumnii stransi in UEFA ! Bafta !

miril
21st March 2006, 12:05
Bafta peste tot, Rapid, except...You Know! Impartasesc ce spune Be@!

Cristy
21st March 2006, 14:28
2 clar


o domnu frustrat ai revenit ?:happy

ai trecut peste umilinta de la petrosani ? JIUL 5 1 chefere :happy

1 solist , sper sa nu avem accidentati .....

atdi
21st March 2006, 14:35
Eu zic ca bate Rapidul de data asta.
1 solist

Emilio
21st March 2006, 14:41
Meci greu, cu un FC National care a mai obtinut puncte in Giulesti, un adversar redutabil.

Ambele echipe joaca miercuri in Cupa Romaniei deci si jucatorii lui FC National vor fi obositi (mai ales ca vin si dupa meciul cu Steaua).

Desigur, Rapid va trebui sa pregateasca meciul din Cupa UEFA cu Steaua si s-ar putea sa menajeze cativa jucatori plus sa incerce noi scheme de joc pentru meciul cu Steaua.

Cred totusi ca Rapid se va impune, la limita, dar se va impune.

Bancaru
21st March 2006, 15:11
Emilio, oboseala nu se acumuleaza numai dupa 2, 3 meciuri. Pai voi veniti dupa nu stiu cate meciuri. O dam la pace. Noi luam puncte de la voi si va invatam reteta succesului cu Steaua. Stai sa ne aduca Netoiu banii promisi de Badea. Sper sa aiba Borcea contul plin.
Sa vezi licitatie la Becali acum sa va ciomagim si sa va spargem la tibie. Bafta in UEFA!

grande
21st March 2006, 16:33
Este capabil ciobanul de Becali sa umble cu vreo smecherie !

miril
21st March 2006, 16:40
Da, ne plateste ca sa...castigam noi si Cupa si campionatul. Vorbind serios, ambele echipe vin dupa meciuri importante, jucate la intervale scurte. Cine reuseste sa faca recuperarea mai bine va avea un avantaj, un rol jucand si cu ce scor s-au treminat partidele din Cupa.

stefy_deva
21st March 2006, 16:52
eu zic k ink o etapa pt Rapid fara victorie in campionat ar pune conducerea in capul lui Razvan!!insa nu cred k mai marii Rapidului il vor da pe Razvan afara!!!!
Rapidul va castiga sigur!
Rapid 2-0 National

HAI RAPID!!!!

Emilio
21st March 2006, 17:03
Rapid, ca orice echipa care se respecta, trebuie sa puna castigarea campionatului printre obiective in fiecare an.

Anul asta insa dupa ce in tur am pierdut usor puncte (Bistrita, Sportul) dupa deplasari grele in UEFA si dupa ce avem acum 8 puncte distanta de locul 1, conducerea Rapidului a taiat castigarea campionatului de pe lista de obiective. Chiar si majoritatea spectatorilor (inclusiv eu) sunt de acord cu strategia asta. Caci lotul nostru este subtirel. Chiar si in UEFA (inclusiv la meciul cu Hamburg) nu aveam banca de rezerve, Razvan Lucescu trebuind sa inscrie pe foaia de arbitraj 2 portari de rezerva!!!

Si cum nu lasi vrabia din mana pentru cioara de pe gard, Rapidul va juca meciul cu National la menajare, cu gandul la sfertul de cupa UEFA.

Noi vom juca economic, ne vom apara (!!!) si vom ataca cu grija, ferindu-ne picioarele de atacuri tari. Cu toate astea cred ca vom castiga. La limita, dar vom castiga.

Bancaru
21st March 2006, 18:06
Rapid ori castiga UEFA, ceeea ce e foarte greu, dar va doresc, ori ia cupa, ceea ce nu va doresc, pentru ca o vrem si noi si Farul (nici lor nu le doresc, pentru ca o vrem... ati ghicit, tot noi). Loc pe podium care sa duca in cupe europene nu vad cum o sa ocupe. Asa ca, Razvan poate aborda campionatul cu o tactica si niste jucatori atat cat sa nu i se suie lumea in cap. Noi am tot fost nasii vostri iar voi ai nostri. Ca sa respectam, si anul asta, traditia, sper sa va mai nasim o data. Voi o sa va consolati cu podiumul UEFA. Sa vezi... Eu am o presimtire. Ii vad pe Rapid ca pe greci la european. Nu stiu de ce. In mod normal, tot ce a ramas e de batut. Adica nu e imposibil.

alejandro
21st March 2006, 18:21
hai Bancaru,ca zic eu!!!
sa jucati asa si cu Rapid,sa-i spargeti fata lui Buga sau lui Niculae:evil:

miril
21st March 2006, 18:26
Asta inseamna instigare! Ce s-a intamplat cu Steaua a fost neplanificat. Asa-i fotbalul cand este sa...se intample. Sa nu se mai repete!

Emilio
21st March 2006, 18:27
Buga si Niculae o sa inceapa meciul de pe banca de rezerve si isi vor feri picioarele de eventuale atacuri nesportive.

grande
21st March 2006, 18:27
@ alejandro

vad ca santeti obsedati de atata violenta ! :rosu:

treziti-va la realitate si nu stiu daca voi cunoasteti ce inseamna asta ?



FAIR-PLAY

alejandro
21st March 2006, 18:31
Grande,nu stii despre ce vorbesc:ok:
Bancaru a zis inainte de Steaua ca spera ca dupa meci stelistii sa zica "sa jucati asa cu Rapid si Dinamo"!
Uite,eu zic asa:"sa jucati asa cu Rapid si Dinamo"!Ce ai impotriva?
Apropo,hai sa fim serios,eu fac instigare?:D
Adica ma citeste Burca de la National si zice,uite ma ca ma sfatuie oamenii,asa am sa fac:happy
A fost o gluma,ce naiba...

Miril,planificat,neplanificat tot avem de suferit:(

miril
21st March 2006, 18:47
Repet, imi pare rau pentru Iacob si pentru ca am iesit mai sifonati decat este cazul, din acest meci. "Si nu te mai lua dupa ce zice Bancaru. Este un diversionist notoriu!!!". In rest, va fi un meci disputat, dar fara...efectele Razelor X asupra Visini(i)lor.

OVIDIU 62
21st March 2006, 22:11
Meci de x cu doua echipe obosite din cupa .

Cristy
21st March 2006, 23:44
Sapunaru: 'Tin cu Rapid!'

Cristian Sapunaru, internationalul de tineret de la FC National, a devenit fara voia lui personajul principal al meciului cu Steaua. Sapunaru il trage de mana pe Iacob. Il mai tine o data in careu! Sapunaru s-a batut cu Olaroiu la pauza, Sapunaru i-a rupt urechea lui Paraschiv. Jucatorul care va implini 22 de ani la 5 aprilie a fost si eroul, si “eraul” meciului cu “ros-albastrii” (0-0).

Libertatea: Cristi, vreun penalty contra Stelei?
Cristi Sapunaru: Al doilea se putea da, dar i-am dat drumul la timp lui Victoras Iacob, iar arbitrul era usor mascat! Primul nici nu se pune problema! N-a fost!

L-ai batut pe Olaroiu la pauza?
Glumiti, nu! A fost o altercatie involuntara acolo. Radoi l-a facut “cioara” pe Abiodun, am sarit sa-l apar pe nigerian, au venit in meleu si Ghionea, si Goian la bataie...Olaroiu, care mi-a fost antrenor, a venit sa ne desparta si mi-a bagat mana in gat. N-am ri-postat! Atat a fost! Lucurile s-au calmat.

"Poate a fost penalty la al doilea duel cu Iacob"

Ati jucat dur?
Pai ce, suntem la balet?! Asa jucam noi in meciurile tari! Eu sunt obisnuit, deja am fost poreclit “Bruce Lee”.

Au venit bani de la Dinamo?
Eu nu stiu nimic de ei!

Zvonurile cu Steaua si tentativa de blat...
Auzisem ceva! Le-am aratat noi blat!

Unde ai vrea sa joci in tara?
La Steaua in nici un caz. Dintre echipele noastre importante, tin cu Rapidul si le urez bafta in sferturile de finala ale Cupei UEFA.

Nascut si crescut in Cotroceni, Cristi a inceput ca varf. Chiar Olaroiu l-a transformat in stoper, dupa ce a observat ca “baga material” la antrenamente. Apoi Oli l-a pus sa joace fundas dreapta. Idolul din juniorat era Pancu, “acum sunt propriul meu idol”

Cristi s-a insurat acum doi ani si are o “mogaldeata” de opt luni.

A debutat recent la nationala de tineret.

In 2004, a ramas fara mama: “Era bolnava de cancer. S-a stins acum doi ani. Pe mine nu m-a anuntat nimeni, si am jucat in aceeasi zi in meciul cu Steaua. La final, am fost distrus”.

“Meciul de la Constanta, din prima mansa a semifinalelor Cupei, nu e decisiv. Va fi greu, dar mai e o mansa. Facem cel putin un egal pe Litoral si ne calificam acasa”.

un interviu interesant, respect :ok:

1 solist :P

miril
21st March 2006, 23:50
Cry, stim si noi ca tine cu...voi! Dar stie sa se lupte bine pentru...noi!

Cristy
21st March 2006, 23:57
eu nu stiam :P , poate il vedem la Rapid intr-un viitor apropiat :P

de jucatori din astia avem nevoie , nu javre ca bRATU :mda:

miril
22nd March 2006, 00:39
E prea zgarcit, Copos! Oricum, nu-i de vanzare si nici vandut nu este!

Ammadeus
22nd March 2006, 06:11
meci de x2, progenitura nu are receptzie la celular si astfel nu mai poate aplica indicatziile tehnico-tactice ale vicleanului balaoachesh...

relansat
22nd March 2006, 06:53
:o: ....

Cred ca va invinge Rapidul, are mare nevoie de asta si suporterii ii vor impinge catre un succes :ok:

Paul
23rd March 2006, 00:07
Unde ai vrea sa joci in tara?
La Steaua in nici un caz. Dintre echipele noastre importante, tin cu Rapidul si le urez bafta in sferturile de finala ale Cupei UEFA.
Aha , de aia a luat azi un rosu , sa nu cumva sa iasa interpretari duminica la meci ...

On topic.
Bate Rapidu lejer, FC National si-au luat ciolanu din Giulesti pentru munca in folosul comunitatii , acum vor arata ca au caracter si nu`i vor deranja pe rapidisti inainte de cel mai important meci al vietii lor...

solistul etapei de luat la pariuri !

Sunchase
23rd March 2006, 00:15
Antrenament inainte de meciul cu comunistii ! :D

Bancaru
23rd March 2006, 10:35
Da. Facem si noi antrenament cu public. Rapidul e in dilema: sa-si menajeze din titulari pentru meciul cu Steaua, sau sa se concentreze pe meciurile din campionat. Eu le propun prima varianta.

relansat
23rd March 2006, 11:37
Cred ca ashe ar fi normal, de vreme ce au ajuns in finala Cupei , oricum campionatul e compromis

be@
23rd March 2006, 11:50
Aha , de aia a luat azi un rosu , sa nu cumva sa iasa interpretari duminica la meci ...


Exact. Vezi cum te-ai prins ?
Acuma vorbind serios . Din cate stiu eu , Sapunaru se ducea cand era mic in galeria Rapidului , si probabil a ramas cu o simpatie pentru ei .


Bate Rapidu lejer, FC National si-au luat ciolanu din Giulesti pentru munca in folosul comunitatii , acum vor arata ca au caracter si nu`i vor deranja pe rapidisti inainte de cel mai important meci al vietii lor...

solistul etapei de luat la pariuri !


Tu n-ai sa te schimbi niciodata...

relansat
23rd March 2006, 11:53
La prima vedere ashe credeam si eu ... ca merge 1 dupe cum am shi votat ...
insa acum lucrurile s`au schimbat putin :D

six
23rd March 2006, 12:16
Da. Facem si noi antrenament cu public. Rapidul e in dilema: sa-si menajeze din titulari pentru meciul cu Steaua, sau sa se concentreze pe meciurile din campionat. Eu le propun prima varianta.asta sa o crezi tu...nushtiu de ce am o presimtire ca si la meciu asta ies scantei....pronostic:habarnam ;)

Cristy
23rd March 2006, 14:25
Aha , de aia a luat azi un rosu , sa nu cumva sa iasa interpretari duminica la meci ...

On topic.
Bate Rapidu lejer, FC National si-au luat ciolanu din Giulesti pentru munca in folosul comunitatii , acum vor arata ca au caracter si nu`i vor deranja pe rapidisti inainte de cel mai important meci al vietii lor...

solistul etapei de luat la pariuri !

frustrare maxima , ca intotdeauna.

blatul din tur cand i-ati batut cu 5 1 l-ai uitat (parca 5 1 a fost , nu mai stiu sigur) ? si etapa urmatoare ne-au batut cu 1 0 .
hai pa , copil frustrat .

o sa menajem mai multi titulari la meciul asta, ca sa-i avem odihniti pentru meciu cu comunistii .

Vi3rme_X
23rd March 2006, 14:53
x !!!

Bancaru
23rd March 2006, 16:45
Anul trecut am luat bataita de la Steaua cu 4-0. 5-1 fusese cu un an inainte. Sapunaru incepuse meciul titular. Din pacate pentru el a fost ziua cand i-a murit si mama. Nu o sa joace acum cu Rapid. Nu e nimic. Intra Pancone. Panc al nostru, nu Pancu al vostru. Iarsi avem avantajul a doua rezultate din 3. Mai mare o sa fie presiunea pentru rapidisti. Vor fi timorati si de intrarile criminale, cu iataganul inainte, ale lui Burca&Co. Lasand gluma as vrea ca Rapidul sa fie in cea mai buna forma pentru urmatorul meci de UEFA. Rapidul va lua cupa UEFA. Fac pariu.

Platanu
23rd March 2006, 17:22
Totusi,este un meci destul de dificil pentru National,mai ales ca se joaca pe Giulesti.Sper sa lupte bancarii ca etapa trecuta.

grande
23rd March 2006, 17:34
.Sper sa lupte bancarii ca etapa trecuta.

Aloo !!! sper ca te referi la o lupta sportiva ,nu la ce a-ti facut in meciul cu Steaua ;)

dac55
23rd March 2006, 18:55
Normal ar trebui sa bata Rapidul...dar s-au aciuat cam multi dinamovisti la National incat totul este posibil.

andrei1921tm
23rd March 2006, 19:00
NU cred k RapiD o sa scoata mai mult de un egal.E clar k o sa fie cu mintea la Uefa si lucescu o sa tina titulari pe banca.

stefy_deva
23rd March 2006, 19:36
este un meci greu pt Rapid pt k acestia se concentraza p cupa UEFA dar sper sa scoata 3 pct. din acest meci!
dk lucescu ii va folosi p toti cei 4 atacanti atuci bancarii vor avea viata grea in giulesti!!!

HAI RAPID!!!

Platanu
23rd March 2006, 19:45
Aloo !!! sper ca te referi la o lupta sportiva ,nu la ce a-ti facut in meciul cu Steaua ;)Evident.

Universal
23rd March 2006, 22:03
Rapid bate cu 2-0 pe National .Victorie clara

Sunchase
24th March 2006, 00:09
Rapidul va lua cupa UEFA. Fac pariu.


/hello Sa te auda cine trebuie :rolleyes:

Darius
24th March 2006, 01:10
Va fi un meci foarte interesant...sa vedem cat timp va putea sa tina Rapid ritmul crescut in cele trei competitii...

alamar
24th March 2006, 08:41
Normal ar trebui sa bata Rapidul...dar s-au aciuat cam multi dinamovisti la National incat totul este posibil.
Care? Ene vine de la Steaua, Mozacu de la Otelul, Sapunaru este al nostru dar tine cu Rapidul, Mehmedovici este bosniac si imprumutat de la Timisoara, Shroj este australian, Herea este al nostru, Oprea este imprumutat de la Timisoara, Abiodun este nigerian, Bundea vine de la Craiova dar a jucat si la Rapid, Iancu este al nostru, Griffith este australian, Chihaia a jucat la Sportul (cea mai lunga perioada), Dinamo (un tur pe banca), si la noi (doua campionate), restul (care au ceva ani la National) ar mai fi Panc venit de la Steaua, Ghindeanu de la Brasov dar provenit de la Extensiv Craiova, Chiacu crescut de noi, Manta care a mai jucat la Rocar si UTA dar care a stat ceva timp pe langa fotbal, Marian Savu care a jucat multi ani la noi si la Sahtior Donetk. Ar mai ramane Burca si Tamas care au jucat ceva timp la Dinamo. Ce nu ati inteles voi este ca anul trecut cu 2 dinamovisti imprumutati (Cristi si Vlad Munteanu) in teren i-am batut pe Dinamo cu 5-1, iar anul asta (cu lotul actual) cu 2-0. Dar asta nu conteaza duminica. Nationalul va castiga meciul asta. La toamna Rapidul si Steaua vor avea sansa sa se afirme in Intertoto.:o: Va urez succes "eurofantasticilor".:sleep:

Ammadeus
24th March 2006, 09:40
duracell e o firma renumita pt. baterii, imi este teama sa nu i se descarce sursa de inspiratzie progeniturii, fiul nereushit al vicleanului balaoachesh, unul dintre cancerele ascunse ale fotbalului romanesc; 3-2 natzionalul, de la rapid doar moldovan o sa va mai spele pacatele, probabil cel mai bun oportunist in fatza portzii din divizia a la ora actuala; pe pancu il platitzi degeaba, se va vedea o data in plus...

be@
24th March 2006, 10:26
Sapunaru: 'Tin cu Rapid!'

Cristian Sapunaru, internationalul de tineret de la FC National, a devenit fara voia lui personajul principal al meciului cu Steaua. Sapunaru il trage de mana pe Iacob. Il mai tine o data in careu! Sapunaru s-a batut cu Olaroiu la pauza, Sapunaru i-a rupt urechea lui Paraschiv. Jucatorul care va implini 22 de ani la 5 aprilie a fost si eroul, si “eraul” meciului cu “ros-albastrii” (0-0).

Libertatea: Cristi, vreun penalty contra Stelei?
Cristi Sapunaru: Al doilea se putea da, dar i-am dat drumul la timp lui Victoras Iacob, iar arbitrul era usor mascat! Primul nici nu se pune problema! N-a fost!

L-ai batut pe Olaroiu la pauza?
Glumiti, nu! A fost o altercatie involuntara acolo. Radoi l-a facut “cioara” pe Abiodun, am sarit sa-l apar pe nigerian, au venit in meleu si Ghionea, si Goian la bataie...Olaroiu, care mi-a fost antrenor, a venit sa ne desparta si mi-a bagat mana in gat. N-am ri-postat! Atat a fost! Lucurile s-au calmat.

"Poate a fost penalty la al doilea duel cu Iacob"

Ati jucat dur?
Pai ce, suntem la balet?! Asa jucam noi in meciurile tari! Eu sunt obisnuit, deja am fost poreclit “Bruce Lee”.

Au venit bani de la Dinamo?
Eu nu stiu nimic de ei!

Zvonurile cu Steaua si tentativa de blat...
Auzisem ceva! Le-am aratat noi blat!

Unde ai vrea sa joci in tara?
La Steaua in nici un caz. Dintre echipele noastre importante, tin cu Rapidul si le urez bafta in sferturile de finala ale Cupei UEFA.

Nascut si crescut in Cotroceni, Cristi a inceput ca varf. Chiar Olaroiu l-a transformat in stoper, dupa ce a observat ca “baga material” la antrenamente. Apoi Oli l-a pus sa joace fundas dreapta. Idolul din juniorat era Pancu, “acum sunt propriul meu idol”

Cristi s-a insurat acum doi ani si are o “mogaldeata” de opt luni.

A debutat recent la nationala de tineret.

In 2004, a ramas fara mama: “Era bolnava de cancer. S-a stins acum doi ani. Pe mine nu m-a anuntat nimeni, si am jucat in aceeasi zi in meciul cu Steaua. La final, am fost distrus”.

“Meciul de la Constanta, din prima mansa a semifinalelor Cupei, nu e decisiv. Va fi greu, dar mai e o mansa. Facem cel putin un egal pe Litoral si ne calificam acasa”.

un interviu interesant, respect :ok:

1 solist :P

Legat de chestia asta ...Eu mai port discutii din cand in cand prin PM-uri cu Sapunaru , si l-am intrebat care-i faza cu interviul aparut in Pubertatea . Si uitati ce mi-a scris . Redau prin copy-paste :


"Bea, interviul a fost altul si in ziar a aparut altceva ... asa fac ziaristii in general ... el m-a intrebat cu cine tin dintre steaua si rapid in cupa uefa iar eu i-am raspuns ca sunt impartial dar as prefera rapid ... si multe alte raspunsuri care nu au nici macar o treaba cu ce am declarat eu ... dar asa fac ei rost de senzational ... nici nu stiu daca sunt 20% din cuvinte ale mele ... imi cer scuze daca s-a inteles altceva...

pa pa .. sper sa ne auzim curand ..."

Asta ca sa vedeti ce presa pupincurista avem in Romania .

Bancaru
24th March 2006, 10:34
Ammadeus, eu as vrea sa batem, dar Razvan nu se poate face vinovat de greselile tatalui sau. Pe care nu le luam in discutie acum. Razvan este tipul de antrenor cum ar trebui sa fie marea majoritate in campionat la noi. Este un tip cu bun simt si civilizat.
Cu toate astea doresc sa ii batem. Totodata le doresc din tot sufletul sa ia cupa UEFA. Si daca nu era magaria cu Steaua de etapa trecuta si tot cu Rapidul votam. Asa am un motiv in plus sa o fac. Dar pentru UEFA. Atat!

six
24th March 2006, 10:39
o intrebare minora,cat costa Sapunaru?????intreb asa la vrajeala nu va ganditi la altceva....ca-i destul de...rau:great: :pace:

miril
24th March 2006, 11:00
...si la Nationala de Tineret! Remarcat de olandezi!!! Tot olandezilor le-a placut si Victoras Iacob cand juca la noi, in toamna lui 2002.

Sauron
24th March 2006, 11:59
o intrebare minora,cat costa Sapunaru?????intreb asa la vrajeala nu va ganditi la altceva....ca-i destul de...rau:great: :pace:
Gasesti in oras drujbe mai ieftine ;)
O sa va fie greu cu national a de ... coase,coate,joagare etc. Aveti grija cu accidentarile ca 2.04.2006 avem treaba :drak:

starsteel
24th March 2006, 12:31
Un meci in care Rapidul in mod sigur va juca linistit sa nu cumva sa fi fost prins la pachet cu meciul lui Steaua din etapa trecuta. Dau scris ca nu vor fi intrari urate. Daca nu e asa inseamna ca Dinamo e unicul realizator din etapa trecuta.

miril
24th March 2006, 12:34
Spionita, spionita...

Emilio
24th March 2006, 13:46
Ammadeus, eu as vrea sa batem, dar Razvan nu se poate face vinovat de greselile tatalui sau. Pe care nu le luam in discutie acum. Razvan este tipul de antrenor cum ar trebui sa fie marea majoritate in campionat la noi. Este un tip cu bun simt si civilizat.
Cu toate astea doresc sa ii batem. Totodata le doresc din tot sufletul sa ia cupa UEFA. Si daca nu era magaria cu Steaua de etapa trecuta si tot cu Rapidul votam. Asa am un motiv in plus sa o fac. Dar pentru UEFA. Atat!

foarte frumos mesajul tau.

Imi pare rau de ce a declarat Copos si anume ca si campionatul este pe lista noastra de prioritati. Nu neg ca orice echipa care se respecta trebuie sa lupte pentru campionat dar pentru noi acum e cam tarziu si avem si alte prioritati. Cred ca cei de la National vor veni montati si concentrati la maxim. Despre noi: sunt curios sa vad formula de start dar parca vad ca Nico si Buga o sa inceapa de pe banca de rezerve.

Bancaru
24th March 2006, 14:05
Emilio, nu o fac din complezenta si sunt persoane aici care pot confirma. Nu ma da simpatia afara din casa, dar Razvan a schimbat mult fata Rapidului. 90% e meritul sau. Imi place ca pune mult accent pe tratarea lucrurilor cu obraz subtire. In mare parte antrenorii nostri s-au remarcat si prin mitocanie. Nu e cazul la Razvan. Ma bucur pentru el ca nu vrea sa intre in polemici inutile cu meme sau alti culturisti ai fotbalului intern. Pozitia pe care se afla l-ar indemna ca o data pe saptamana, cel putin, sa fie nevoit sa raspunda la magarii. Mai bine ca zambeste si trece mai departe.
Si acum sa lasam dulcegariile si sa va explic cum o sa va batem.... hehehehe. Zic si eu si sper. Nu mai avem un Gigel Coman sa va faca felul in final dar poate o fi Chihaia sau Griffith's. Lucescu are o dilema, fie ea si micuta. Trebuie sa aiba grija in campionat dar totodata are un meci greu pe care il gandeste, cel cu Steaua. Sa vedem ce sacrifica si pe cine. Si daca el sacrifica ceva/ cineva noi va trebui fim capabili sa speculam.

be@
24th March 2006, 19:26
Si eu il apreciez foarte mult pe Razvan . :)

marian iancu
25th March 2006, 15:17
Si eu il apreciez foarte mult pe Razvan . :)

Si eu. Cred ca o sa-l iau la echipa in locul lui Zimmermann.

byg
25th March 2006, 17:52
mai razvan e un antrenor bun in cupe ca in campionat nu prea a dat rezultate bv rapid pt participare in cupa UEFA

iaro
26th March 2006, 04:10
Cred ca Rapidul va bate cu 1-0. Nationalul nu trebuie sa mearga pe ideea ca Lucescu isi va menaja jucatorii si sa se vada deja avantajata! Uneori rezervele fac mai mult pentru ca vor sa demonstreze ceva. Bafta la amandoua echipele!

Ammadeus
26th March 2006, 09:51
Ammadeus, eu as vrea sa batem, dar Razvan nu se poate face vinovat de greselile tatalui sau. Pe care nu le luam in discutie acum. Razvan este tipul de antrenor cum ar trebui sa fie marea majoritate in campionat la noi. Este un tip cu bun simt si civilizat.
Cu toate astea doresc sa ii batem. Totodata le doresc din tot sufletul sa ia cupa UEFA. Si daca nu era magaria cu Steaua de etapa trecuta si tot cu Rapidul votam. Asa am un motiv in plus sa o fac. Dar pentru UEFA. Atat!



astia doi fac o echipa, klar! vicleanu il teleghideaza pe progenitura in sperantza ca depasheshte nivelul penibil de antrenoriat la care se gaseshte in prezent; meciurile din campionat sunt cel mai bun indicator pt. progenitura; cupa ro ii va fi rezervata rapidului fiindca altfel n-au sanse sa prinda europenele la toamna; anul asta a avut bulan gros cu hertha la bucale si cu hamburg in deplasare; probabil nu ar fi ajuns aici daca sahtiorul nu statea capra; adevarul e ca in ucraina campionatul e suficient de tern si previzibil ca sa aiba timp sa manipuleze progenitura si sa-i faca planurile de bataie la meciuri...

be@
26th March 2006, 14:36
Săpunaru: "Nu sīnt rapidist!"

Chiar dacă unii dintre apropiaţii săi susţin că este un mare suporter al echipei din Giuleşti, fundaşul "bancar" Cristian Săpunaru neagă. "Am ţinut cu Rapid cīnd eram mic, dar acum nu e loc de simpatii. Sīnt jucător profesionist, īmi fac datoria pentru clubul meu şi cīt sīnt pe teren nu fac favoruri nici unei echipe", a declarat jucătorul. Suspectat că a luat intenţionat cartonaş roşu pentru a rata meciul cu Rapid, Săpunaru a explicat: "După partida cu Steaua, eu şi Burcă sīntem vīnaţi de arbitri. Īn meciul de Cupă, cu Farul, centralul Lucian Dan mi-a zis din minutul 2: Ai grijă cu cotul, Săpunarule, că tu ai deja antecedente. Eu īmi doresc să joc şi Naţionalul să aibă rezultate bune".
:) :P

byg
26th March 2006, 15:48
bai daca nationalul joaca cum a jucat cu steaua e clar rapidul no sa se mai califice mai departe in c UEFA

rossonero
26th March 2006, 18:12
nu am nimik cu rapidul...sar sper sa bata national ca e echipa mica si nu prea e luata in seama

krapulax
26th March 2006, 18:20
bai daca nationalul joaca cum a jucat cu steaua e clar rapidul no sa se mai califice mai departe in c UEFA
dvs ati fost la meci sau vorbiti din auzite? (stoica, becali si oamenii lor credinciosi)

be@
26th March 2006, 18:30
Hai ai mei! Doamne ajuta !

starsteel
26th March 2006, 18:44
Sunt curios de maniera de joc a Nationalului, cate faulturi dure o sa faca ?
Pronosticul meu niciunul.

be@
26th March 2006, 18:57
Rapidisti , mai bine pastrati-va golurile pentri joi . Nu va obositi astazi prea tare . :P

andrei1921tm
26th March 2006, 19:24
Respect rapidistilor care au strigat pe stadion numele lui POLI.

starsteel
26th March 2006, 19:26
Fotbal nimic la meciul asta, cine vrea sa vada o echipa adevarata se poate uita de la 20,30 victima va fi Poli Timisoara.

Paul
26th March 2006, 19:47
se intrevad ceva sanse pentru National sa scoata punctul , desi inca nu prea cred
apropo , sa felicitam National , care mai nou a devenit echipa pacii , sa nu cumva sa`i atinga pe rapizi ...
unde sunt picioarele sus , unde sunt talpile ,unde sunt coatele sau tinerile

adygrassoo
26th March 2006, 19:49
trebuie sa bata Rapid!!!!

be@
26th March 2006, 20:04
apropo , sa felicitam National , care mai nou a devenit echipa pacii , sa nu cumva sa`i atinga pe rapizi ...
unde sunt picioarele sus , unde sunt talpile ,unde sunt coatele sau tinerile

Paule , iar aberezi . Uite , am luat galben .

Paul
26th March 2006, 20:06
pentru trageri de timp :evil:


trebuie sa bata Rapid!!!!
trebuia sa fi la meci , nu la tv

duru2000
26th March 2006, 20:23
Greu si chinuit, dar ciomagarii ashtia de la National o merita, din cauza lor Steaua si Rapid au sanse s joace cu juniorii in UEFA. De ce luam tot felul de rebuturi de antrenori italieni care doar lectia cu tibia rupta o cunosc?

Triphat
26th March 2006, 20:26
se intrevad ceva sanse pentru National sa scoata punctul , desi inca nu prea cred
apropo , sa felicitam National , care mai nou a devenit echipa pacii , sa nu cumva sa`i atinga pe rapizi ...
unde sunt picioarele sus , unde sunt talpile ,unde sunt coatele sau tinerile

Lasa-i Paule ca acuma n-au primit bani de la altii sa joace cum au jucat etapa trecuta:happy

grande
26th March 2006, 20:29
Am luat cele 3 puncte ! obiectiv realizat:)






FORZZA POLI TIMISOARA /hello

Datenshi
26th March 2006, 20:32
Fotbal nimic la meciul asta, cine vrea sa vada o echipa adevarata se poate uita de la 20,30 victima va fi Poli Timisoara.

Ia sa numaram cate ocazii ati avut voi cu National si cate au ratat astia azi. Numai Nico a avut vreo 3.

Eniuei, saru'mana Grigore.

diavol visiniu
26th March 2006, 20:32
o VICTORIE TOCMAI BUNA PT MORAL IN VEDEREA MECIULUI DE JOI

adygrassoo
26th March 2006, 20:35
pentru trageri de timp :evil:


trebuia sa fi la meci , nu la tv

Bun si acasa in fotoliu....stai sa vedem care din noi sta acasa joi...:evil: :evil: :rosu: asta e un meci mai mic si daca nu am fost am avut vreun motiv...:no: /OLE/

rasheedkpenny
26th March 2006, 21:18
off-topic: Paulica e mare fan, nu pierde nici un meci al Stelei... la TV! La fel si joi. :drak: RESPECTE POLI... e 2-1, hai ca se poate!

on-topic: Rapid a dominat jocul. Faulturi au fost ceva, dar arbitrul le-a sanctionat imediat cu cartonase. "A tinut jocul in mana", ca altfel...
And by the way, au fost o groaza de coate in figura la sariturile la cap!

stefy_deva
26th March 2006, 21:29
ma bucur k a kstigat Rapid si ii felicit pt k au dominat jocul!
am fost multe ocazii si pana la urma a venit golul primei victori din acest retur d kmpionat!

HAI RAPID!!!!!

be@
27th March 2006, 00:16
Felicitari Rapid pentru victorie , care este una meritata . Din pacate noi ne-am trezit pe final de meci , cand am jucat ceva mai bine ... Bafta in UEFA .

deja-vu
27th March 2006, 08:49
O victorie in extremis, dar, de ce sa nu recunoastem, meritata. Nationalul sufera mult la constructie si in special la finalizare. Jocul nu se leaga si putinele faze periculoase care apar sunt mai degraba rodul intamplarii. Cu exceptia tinerilor si a lui Manta, nu prea avem pe cine sa evidentiem.

Sunchase
27th March 2006, 14:06
Victorie de moral care ne mentine in continuare acolo in fata. Un antrenament bun inaintea meciului formal de joi