PDA

View Full Version : Etapa 18: Farul - Dinamo



Pages : [1] 2 3

ADelPiero
20th March 2006, 00:40
Sambata, 25.03.2006: 20:00, Farul Constanta - Dinamo, NATIONAL TV
Comentarii despre acest meci, inainte si dupa, aici.

deep purple
20th March 2006, 00:42
Alessandro, nu pui si-un poll? Ca vreau sa pun x si nu am unde.

gicu
20th March 2006, 00:47
deep, vad ca te inghesuie sa pui pronostic mai intai la meciurile lui Dinamo...si-apoi te uiti si spre Poli :D

Batem la Constanta, Faristii sunt mai slabi dupa plecarea lui Grigoras.

Rossi
20th March 2006, 00:49
meci greu pt Dinamo ...
sper sa castigam :ok:
sper sa torn cativa constanteni din galerie :happy

rhadoo
20th March 2006, 00:57
2
Dinamo nu isi mai permite pasi gresiti,insa se vede crisparea din jocul lor
sabia e deasupra capului
HAI JIUL PETROSANI!

deep purple
20th March 2006, 01:01
deep, vad ca te inghesuie sa pui pronostic mai intai la meciurile lui Dinamo...si-apoi te uiti si spre Poli :D


Nici vorba. Era primul meci pe lista mea si credeam ca Del Piero a uitat sa puna poll-ul, dar apoi am vazut ca le lipseste la toate si mi-am dat seama ca-s pe vine.
Nu sunteti asa importanti. Nu va flatati. Mai ales la felul cum jucati... :rolleyes:

Daca la Farul era Grig ar fi fost meci de 1 solist. Dar din pacate vad doar un X plictisitor.
Oricum, suces Farul!!! :evil:

THE HUN
20th March 2006, 01:07
Pronostic 1X,Farul nu-s Pandurii.

its a sport???
20th March 2006, 01:08
X-uri plictisitoare vezi la steluta,la acest meci sunt destui jucatori talentati de ambele parti sa fie un meci frumos!Cel mai bun sa castige!

esku
20th March 2006, 01:15
X si asta.... :ok:

tafu
20th March 2006, 02:42
daca talentu consta in sticla de vin si meciuri trucate asa e :)

gexge
20th March 2006, 04:57
1
Ca doar se joaca pe Gheorghe HAGI!!!
Macar atit sa faca si Farul pentru antrenorul Timisoarei....

Rechinul Ucigas
20th March 2006, 08:49
gexge stadionul s.n. FARUL daca nu stiai !
omgffs - vezi sa nu toarne ei pe tine viteazule
farul 2-0 dinamo

relansat
20th March 2006, 08:59
Se anunta un meci interesant ... haide Farul :)

cip_81
20th March 2006, 09:16
1
Ca doar se joaca pe Gheorghe HAGI!!!
Macar atit sa faca si Farul pentru antrenorul Timisoarei....

Ati fi vrut voi sa se mai numeasca asa, ca sa va laudati ca aveti un antrenor cu nume de stadion. Cam de ceva vreme si-a schimbat denumirea, dar nu-i problema...in vest stirile ajung mai greu.

Despre meci...va fi un meci in care ratarile din prima repriza a meciului tur se vor transforma acum in goluri. Sper.

george-dinamo
20th March 2006, 09:52
sper ca DINAMO sa continue imbunatatirea jocului si mai ales a rezultatelor. pronostic: 1-2 (danciu si moti, de la faru sper sa dea moldovan ca sa vada bombalaii din conducere ca nu trebuia vandut).

stefanm14
20th March 2006, 10:36
Unul din cele 3 meciuri interesante si f.importante ale etapei, sper macar intr-un X, ca Dinamo sa nu se desprinda, pt spectacolul campionatului :P

unik
20th March 2006, 10:46
:P Bagati-le FARUL in ochi la dinamo :P

george-dinamo
20th March 2006, 10:58
nu cred ca farul mai e echipa din tur dupa plecarea lui grigoras. probabil ca vom bate destul de lejer. si daca o sa fie si un egal intre steaua si timisoara atunci va fi si mai bine.

UrsMeier
20th March 2006, 11:18
Meci greu pt ambele formatii.......se poate intampla orice dar eu zac ca pana la urma se termina X

superchumbo
20th March 2006, 12:04
farul n-are nici o sansa fara grigoras

Darius
20th March 2006, 12:26
Am doar doua observatii pe seama acestui meci: -1) Farul nu mai joaca ceea ce juca pe vremea lui Grigoras;
-2) Dinamo nu se va poticni tocmai la Constanta.

george-dinamo
20th March 2006, 12:35
ma intreb cum de nu au inceput aluziile la urmatorul blat al lui DINAMO, si cum va aranja cu arbitrii de la meciul aurolacilor.

tuxie
20th March 2006, 13:13
Am doar doua observatii pe seama acestui meci: -1) Farul nu mai joaca ceea ce juca pe vremea lui Grigoras;
-2) Dinamo nu se va poticni tocmai la Constanta.
Intr-adevar, dar poate baga si ei autobaza in poarta, ca tot e la moda termenul. Nici pe caini nu-i prea vad in stare sa se infiltreze printr-o aparare densa. Meci de X2.

Universal
20th March 2006, 13:22
2
Dinamo nu isi mai permite pasi gresiti,insa se vede crisparea din jocul lor
sabia e deasupra capului
HAI JIUL PETROSANI!
:rolleyes: eeeeee ...este mai bine

Universal
20th March 2006, 13:23
Eub spun 1:1 sau 4:1 pentru Farul , Liviu Mihai,Gurita ori...invers 1-4 ,Dinamo in caatsrofa ori isi revine <ACUM este momentul adevarului

King of Hell
20th March 2006, 13:26
nu se impiedica Dinamo de Farul...ce dracu, au cel mai vero de vero atac din tara. N&D Sopra Tutti. :D

Kroenan
20th March 2006, 13:30
1
Ca doar se joaca pe Gheorghe HAGI!!!
Macar atit sa faca si Farul pentru antrenorul Timisoarei....


Hagi nu da 2 bani pe Timisoara ta... A avut ocazia sa faca performanta, e platit gras si a acceptat. Atat
Ar fi bine sa o lasi mai moale cu mistourile specifice zonei din care vii... Nu de alta dar o sa apareti si voi pe stadionul ``Farul`` peste ceva timp, si mai discutam dupa aceea... Daca scapati intregi, fireste

P.S Voi astia sunteti prea mici sa discutati despre relatia Hagi - Constanta. El a declarat de nenumarate ori un lucru pe care `flegmele lui Iancu` se pare ca nu-l digera... Doar CONSTANTA exista pentru el

Cat despre meciul cu Dinamo... Nu cred ca are importanta, asa cum nici Dinamo nu inseamna nimic... Spre deosebire de altii, Farul joaca in cupa miercuri
Deci, topicul e deschis disperatilor de la alte echipe, sa se certe cat vor:D

six
20th March 2006, 14:00
Hagi nu da 2 bani pe Timisoara ta... A avut ocazia sa faca performanta, e platit gras si a acceptat. Atat
Ar fi bine sa o lasi mai moale cu mistourile specifice zonei din care vii... Nu de alta dar o sa apareti si voi pe stadionul ``Farul`` peste ceva timp, si mai discutam dupa aceea... Daca scapati intregi, fireste

P.S Voi astia sunteti prea mici sa discutati despre relatia Hagi - Constanta. El a declarat de nenumarate ori un lucru pe care `flegmele lui Iancu` se pare ca nu-l digera... Doar CONSTANTA exista pentru el

Cat despre meciul cu Dinamo... Nu cred ca are importanta, asa cum nici Dinamo nu inseamna nimic... Spre deosebire de altii, Farul joaca in cupa miercuri
Deci, topicul e deschis disperatilor de la alte echipe, sa se certe cat vor:Dai fost la .....techergiol de esti asa"namolos" la creier???repet ca Hagi este antrenor la :cool: si nu la :P asa ca bateti cainii ca sa demonstrati ca sunteti bUNI.....dar nu cred,sud ESTICULE...:drak: :evil: :jerk:

mee_tza
20th March 2006, 14:14
In mod normal , logic si firesc: 1x
In mod exceptional (revenire incredibila a dinamovistilor , arbitrii , blat , noroc , etc) 2.

Rechinul Ucigas
20th March 2006, 14:20
bai zerosase dar mai lasa-ne frate cu timisoara ta , ce tot ne iriti mereu cu hagi tau si echipa ta ? lasa-ne in durerea noastra !

six
20th March 2006, 14:50
bai zerosase dar mai lasa-ne frate cu timisoara ta , ce tot ne iriti mereu cu hagi tau si echipa ta ? lasa-ne in durerea noastra !eu respect echipa Faru dar cand vad pe unii de la voi ca mai judeca ca la "tara"imi este greu sa ma stapanesc.....vezi si tu singur,pacat ca eu aveam mare incredere in voi dar intelectual vorbind unii de la mare sunt la "uscat"ceao:ciocan:

dede
20th March 2006, 15:40
castiga farul...sa zicem 1-0

Ayrton
20th March 2006, 17:24
Farul a decazut mult dupa plecarea lui Grigoras... Iar Mucilo Vukotici asta imi inspira aceleasi lucruri ca Esteban Vigo... Pronostic 2. :ok:

Hipgnosis
20th March 2006, 17:32
meci de 1x2

sper sa nu fie 2, si in mod normal, dupa ce joaca dinamo, nu o sa fie.

dar...never know..
farul nu mai e acelasi, s-a vazut in Regie.

starsteel
20th March 2006, 17:38
Element primordial la acest meci, ARBITRAJUL, pariu ca vor fi greseli?

starsteel
20th March 2006, 17:49
ma intreb cum de nu au inceput aluziile la urmatorul blat al lui DINAMO, si cum va aranja cu arbitrii de la meciul aurolacilor.
Orice meci care se anunta echilibrat este susceptibil de blat la Dinamo, nu e vorba de arbitraj primeaza aranjamentele ordinare. Are curajul un dinamovist obiectiv sa spuna ca 100% nu a fost blat spre exemplu la meciul cu Pandurii? Meciul clar se anunta echilibrat prin prisma formei de moment a lui Dinamo, Netoiu si Condescu sunt 2 personaje la care primeaza aceste activitati.
Pentru mine ramane un mister ca Argesul a putut sa bata in "groapa", cred ca a fost vorba de lupte interne.

Ayrton
20th March 2006, 17:51
Pai si cu Otelul a fost blat, dar cred ca nu vrei sa spui, ca e echipa ta... :lol:

Ginxler
20th March 2006, 18:48
Hagi nu da 2 bani pe Timisoara ta... A avut ocazia sa faca performanta, e platit gras si a acceptat. Atat
Ar fi bine sa o lasi mai moale cu mistourile specifice zonei din care vii... Nu de alta dar o sa apareti si voi pe stadionul ``Farul`` peste ceva timp, si mai discutam dupa aceea... Daca scapati intregi, fireste

P.S Voi astia sunteti prea mici sa discutati despre relatia Hagi - Constanta. El a declarat de nenumarate ori un lucru pe care `flegmele lui Iancu` se pare ca nu-l digera... Doar CONSTANTA exista pentru el

Se vede cum pt Hagi exista doar Constanta , doar este antrenor acolo :D
Se vede ca nu da 2 bani pe Timisoara lui, doar este antrenor acolo, si nu ii platit gras, are al 4-lea salar din tara :)
Noi astia mici , ne facem nevoile pe relatia Hagi - Constanta
PS. ne intalnim pe stadion! sau inafara stadionului, ca atunci cand ati venit la Tm, stateatzi ca mieii la taiere :D jenibilule :jerk:

PS2. :D Bate CONSTANTZA LU HAGI :D:D LOL

Rechinul Ucigas
20th March 2006, 18:56
pai sa ziceti ms mai timisorene ca si voi cand veniti la noi nimeni nu va face nimic , chiar bem cu voi la barul de langa stadion da ce sa stii tu suporter de calk !

atdi
20th March 2006, 18:59
Dinamo scoate maxim un egal la Constanta, daca o sa joace la fel ca la Tg-Jiu. Farul nu e pandurii, are echipa bunicica, in schimb pandurii are jucatori care sunt maxim de divizia C, cu exceptia lui Disney, Iulian Stefan si Sava (daca mai bea mult ajunge si asta tot la nivel de divizia C, acum e undeva intre B si A).

atdi
20th March 2006, 19:00
Orice meci care se anunta echilibrat este susceptibil de blat la Dinamo, nu e vorba de arbitraj primeaza aranjamentele ordinare. Are curajul un dinamovist obiectiv sa spuna ca 100% nu a fost blat spre exemplu la meciul cu Pandurii? Meciul clar se anunta echilibrat prin prisma formei de moment a lui Dinamo, Netoiu si Condescu sunt 2 personaje la care primeaza aceste activitati.
Pentru mine ramane un mister ca Argesul a putut sa bata in "groapa", cred ca a fost vorba de lupte interne.
Pentru ca a vrut Cirtu!

cip_81
20th March 2006, 19:15
Sa luam punct cu punct si voi incerca sa fiu cat mai scurt:


Orice meci care se anunta echilibrat este susceptibil de blat la Dinamo, nu e vorba de arbitraj primeaza aranjamentele ordinare

E o teorie lansata de tine ? E un postulat, o axioma? spune-ne si noua. Sau e vorba de o deficienta la nivel "cenusiu" ?


Are curajul un dinamovist obiectiv sa spuna ca 100% nu a fost blat spre exemplu la meciul cu Pandurii? Meciul clar se anunta echilibrat prin prisma formei de moment a lui Dinamo, Netoiu si Condescu sunt 2 personaje la care primeaza aceste activitati.

Da, eu (si numai de lipsa de obiectivitate n-ai putea sa ma acuzi). A acuza de blat un meci al lui Dinamo impotriva unei echipe patrona de un personaj bun prieten cu Jiji, ma face sa cred ca cele mai bune "prietene" ale tale, pana acum cateva saptamani, au fost papusile cu codite si fustite (mai era unul pe aici).


Pentru mine ramane un mister ca Argesul a putut sa bata in "groapa", cred ca a fost vorba de lupte interne.

Just, nu incerci sa-l dezlegi ? Te rog, fa-o pentru milioanele astea de oameni...vrem sa apara neaparat un astfel de reportaj pe Discovery sau Animal Planet. Ne-am saturat de "Tehnologie extrema", "Dosarele FBI", "Criminalistii", "Politia veterina" sau "Steve Irwin, vanatorul de crocodili". Vrem sa vedem si altceva, cum ar fi "Starsteel si enigma blatului". O sa poti ? N-as prea crede, ca si pentru mine e un mister cum de ai ajuns la varsta asta si nu vrei sa gandesti deloc.

Despre meci....ca sa ma refer strict la echipa mea. Tre' sa-si imbunatateasca jocul pentru a obtine un rezultat bun la Constanta (prin rezultat bun eu inteleg victorie), chiar daca Farul nu mai pare la acelasi nivel cu echipa din turul capmpionatului.

grande
20th March 2006, 19:31
@ fara cap

Alooo !! cine te crezi tu sa dai m...e la toata lumea asta de pe forum ?


Luati atitudine impotriva acestui ,, fara cap ,, !

Rossi
20th March 2006, 19:48
e meci de 1 x 2

daca Dinamo si'a revenit o sa bata la scor ...daca nu , o sa se chinuie sa obtina un X ....

e meci de 1x2 pt ca Dinamo inca scartaie , NU ca e Farul vreo mare echipa ...

claudio25ro
20th March 2006, 21:23
sincer la cum a inceput FARUL sa joace...nu-mi miroase a bine...da noroc ca nici DINAMO nu e departe..
meciul se va transa pe erori de aparare..asta e sigur...am pus un X ca n-am ce face..desii as prefera un 1.

starsteel
20th March 2006, 21:42
Pai si cu Otelul a fost blat, dar cred ca nu vrei sa spui, ca e echipa ta... :lol:
Otelul este o echipa urmarita, vezi penalty-ul clar din ultima etapa, pt. ca nu accepta blaturile, cand poate si e si lasata bate pe oricine indiferent ca se cheama Steaua, Rapid sau Dinamo. Crezi ca batalia care ati luat-o se datoreaza faptului ca Dinamo a vrut sa joace cinstit? In mod sigur s-a datorat faptului ca avem conducatori pt. care rezultatul e cel de pe teren nicidecum cel din culise. Soarta va plateste faradelegile, ati uitat cumva meciul de la Marsilia?

starsteel
20th March 2006, 21:47
Pentru ca a vrut Cirtu!
Ai dreptate, o dovada in plus ca antrenorul Cirtu corespundea profilului cerut de clubul Otelul de aceea a realizat si la Galati ceva, o finala de Cupa, fara sa dispuna de jucatori teribili.

starsteel
20th March 2006, 21:50
am venit de la milano sa dam m*** lu dinamo forta otelul si sper ca farul sa castige
Nu faci cinste Otelului cu limbajul asta.

orixontel
20th March 2006, 23:37
Pentru Farul vor urma 2 infrangeri. Etapa aceasta cu Dinamo iar etapa viitoare cu Jiul . (sper). Dinamo si-a revenit si isi va razbuna rezultatul din tur.:|

remy
21st March 2006, 02:31
:P Bagati-le FARUL in ochi la dinamo :P
Isi vor lua baietii ochelari fumurii, sa nu orbeasca. :ok:
Eu zic ca Dinamo are mai multe sanse sa bata, mai ales ca Farul va fi obosita dupa meciul de miercuri, din Cupa Romaniei ! :P

FatFrumos
21st March 2006, 04:00
depinde de rezultat remy daca iese bine orientativa repede la arbitrii.....daca nu luati ca restul 3 puncte.

1 Solist

Kooler
21st March 2006, 09:21
Isi vor lua baietii ochelari fumurii, sa nu orbeasca. :ok:
Eu zic ca Dinamo are mai multe sanse sa bata, mai ales ca Farul va fi obosita dupa meciul de miercuri, din Cupa Romaniei ! :P

Sper ca isi vor lua niste ochelarii inchisii de tot ca Farul are halogen si bate tare 200 m (200 m = victorie) Nu vom obosii pentru ca Farul acum joaca inteligent

Forza Farul !!!

Ammadeus
21st March 2006, 09:30
1 solist, dinamo sa fie controlata de fisc!

Ginxler
21st March 2006, 10:26
pai sa ziceti ms mai timisorene ca si voi cand veniti la noi nimeni nu va face nimic , chiar bem cu voi la barul de langa stadion da ce sa stii tu suporter de calk !
Da ma, recunosc, sunt un suporter cibernetic care nu iasa din casa numa de revelion ca sa dea cu petarde si atunci stau 2 minute si intru inapoi pe net :D
Imi reprosezi ca suntem bine primiti ? Sa nu-ti zic ca atunci cand ati avut meci la Tm si-au venit suporteri din C-ta, le-am dat tigariile mele ca stiu ca-i aiurea in deplasari si ei nu mai aveau nici bani nici tigari.
In fine, ne vedem la C-ta, bem o bere in barul mentinut mai sus si-o sa fie bine, nu?
PS. noi nu ne-am milogit de Hagi ca sa vina la Tm, ii o SLUJBA, nu avem de ce sa multumim nimanui, evident daca faci o bere cand vin la C-ta, ti-oi multumii tie :P

otinho
21st March 2006, 10:34
1 fara discutie

Rossi
21st March 2006, 11:44
1 solist, dinamo sa fie controlata de fisc!
ai vazut ce a declarat Dorinel ? ca meritati o super-mina sau un super-ciocan :happy .... cred ca a doua varianta va atrage mai mult :happy

ady51a
21st March 2006, 13:01
Se pare ca vom juca fara Barbu - suspendat pt 4 galbene

relansat
21st March 2006, 13:16
Nu avetzi inlocuitori? :)

ady51a
21st March 2006, 13:35
Ba da. Cred ca o sa joaca noul venit Decebal Gheara.

cristian75poli
21st March 2006, 13:51
sper ca DINAMO sa continue imbunatatirea jocului si mai ales a rezultatelor. pronostic: 1-2 (danciu si moti, de la faru sper sa dea moldovan ca sa vada bombalaii din conducere ca nu trebuia vandut).
Alo!!! dinamo nu poate sa castige la Farul decat daca cumpara si arbitrii, un obicei mai vechi de-al lor.
La cat de "bine" joaca catelusii cred ca termina campionatul unde pe locul 5.

"POLI" - CAMPIONII!!!
:ok:

cip_81
21st March 2006, 13:57
Vai de tine, omul si-a spus un punct de vedere fara sa calomnieze pe nimeni. Te simti mai bine daca am spune toti ca Dinamo merge la Constanta pentru a pierde ?

elrifle
21st March 2006, 13:57
Alo!!! dinamo nu poate sa castige la Farul decat daca cumpara si arbitrii, un obicei mai vechi de-al lor.
La cat de "bine" joaca catelusii cred ca termina campionatul unde pe locul 5.

"POLI" - CAMPIONII!!!
:ok:

mama cum le stii tu pa toate

cat despre poli... pe cand o victorie cu dinamo? ar fi cazul ca deja sunt niste ani buni de cand nu a mai castigat. apropo tu stii vreuna?

RstInPc
21st March 2006, 14:00
Alo!!! dinamo nu poate sa castige la Farul decat daca cumpara si arbitrii, un obicei mai vechi de-al lor.

Iar Farul este castigatoarea Ligii Campionilor si nu avem nici o sansa in fata ei.Tare rau Farul asta.
Va fi un meci greu avand in vedere ca jocul echipei inca sufera iar echipele din provincie se mobilizeaza cand joaca impotriva SDR. In final vom invinge (11m in min 93 :P )

ady51a
21st March 2006, 14:13
Salomir la Farul - Dinamo.

atdi
21st March 2006, 14:44
Pentru Farul vor urma 2 infrangeri. Etapa aceasta cu Dinamo iar etapa viitoare cu Jiul . (sper). Dinamo si-a revenit si isi va razbuna rezultatul din tur.:|
Daca joaca la fel ca la Tg-Jiu, nu o sa obtina mai mult de un punct. La Tg-Jiu nu si-a revenit, ci doar a intalnit cea mai slaba echipa din Divizia A, vorba unui jurnalist: "cu fotbalisti gasiti cu google".

Ayrton
21st March 2006, 15:44
Salomir la Farul - Dinamo.

Ba ce ghinion pt Jiji si MeeMee... si doar stabilisera cu calculatorul sa-l delege la steua-Poli... :evil:

ady51a
21st March 2006, 15:51
Pai daca e asa tot e bine pt MM si JJ ca o sa traga pt FARUL:evil: :evil: :evil:

Bute_Farul
21st March 2006, 15:57
Se pare ca vom juca fara Barbu - suspendat pt 4 galbene io zic k dak are 4 galbene suspendarea si-o face in cupa maine.

Ayrton
21st March 2006, 16:27
in cupa nu ar fi valabila decat suspendarea dupa cartonas rosu... galbenele nu se aplica decat in competitia in care s-au luat... cartonasul rosu din cupa insa ar fi aplicabil si-n campionat: deci la cat mai multe eliminari Farului in prima mansa a semifinalei! :drak:

remy
21st March 2006, 17:22
Alo!!! dinamo nu poate sa castige la Farul decat daca cumpara si arbitrii, un obicei mai vechi de-al lor.
La cat de "bine" joaca catelusii cred ca termina campionatul unde pe locul 5.
"POLI" - CAMPIONII!!!
:ok:
Incepi si tu precum stelistii ?
Te-ai virusat de la ei, e sigur.
Am eu antivirusi buni, poate te dezinfectam.
Intra pana atunci in carantina, ca molipsesti si pe altii.
Dar totusi te inteleg si pe tine, ai interese, pt. ca Poli vrea sa aiba sanse la titlu doar acuzand si ei.
Te iertam de data asta.
Dar sa promiti ca nu mai faci.

Hipgnosis
21st March 2006, 17:30
Dar totusi te inteleg si pe tine, ai interese, pt. ca Poli vrea sa aiba sanse la titlu doar acuzand si ei.
Te iertam de data asta.
Dar sa promiti ca nu mai faci.

acum ce faci le dai lectii si polistilor?
i got news for u: cel mai prost suporter polist e oricum mai destept ca tine :rosu: :rosu:
asa ca stai acasa si mai uita-te odata la semifinala pierduta acum 23 de ani de dinamo si dupa aia fa un dush rece poate iti revii :happy

walt.mann
21st March 2006, 17:50
Farul are prima sansa. Dinamo nu si-a revenit, poate doar la torturi...

APercele79
21st March 2006, 18:09
si eu sunt de acord cu astia care vad ca dinamo nu si-a revenit inca...daca jucau etapa trecuta cu o echipa buna, deabea faceau un egal amarat la cum au jucat...dar oricum e mai bine ca in meciul cu Galati, asta e cert..
usor usor ne rezolvam problemele, sa nu uitam ca o mare parte din titulari nu jucau ptr noi anul trecut..nici antrenorul...

astia care tot vorbesc de blat, cred ca ori sunt bucatari ori handicapati - de obicei stelistii, acum vin si polistii din urma
(de steaua clar nu am ce zice, ptr ca ei sunt experti la capitolul asta, iar poli le-a dat ultima etapa (de fapt campionatul) lui Steaua ca niste carpe s-au dat la o parte...asa ca mai bine s-ar uita la ei in ograda

pronostic 2-1 dinamo

OVIDIU 62
21st March 2006, 23:15
Daca ar fi fost GRIG as fi mers pe 1 solist dar asa merg pe un egal multumitor pentru ambele combatante.

alex_6tm
22nd March 2006, 01:19
Eu sper la un X in meciul asta.Dar va fi greu pt farul.Mai ales k joaca maine si in cupa romaniei in care vor da totul pt ca este principalul lor obiectiv.Deci favorita va fi dinamo(din pacate)

alex_6tm
22nd March 2006, 01:19
Eu sper la un X in meciul asta.Dar va fi greu pt farul.Mai ales k joaca maine si in cupa romaniei in care vor da totul pt ca este principalul lor obiectiv.Deci favorita va fi dinamo(din pacate)

Rossi
22nd March 2006, 04:50
ADRIAN ROPOTAN PENTRU FANI: "ATI FOST TARI LA TG. JIU! VENITI SI LA CONSTANTA!"

Imediat dupa incheierea partidei Pandurii Tg Jiu 0 - 2 Dinamo, Cristi Borcea a acordat un interviu pentru DinamoMania in care a cerut sprijinul fanilor la meciul de la Constanta:
"Ii rog mult de tot pe suporteri sa fie alaturi de noi si sa vina in numar cat mai mare la Constanta!", a fost mesajul directorului executiv.

Cu 3 zile inainte de meciul Farul - Dinamo, pustiul din Stefan cel Mare, Adrian Ropotan face si el un apel catre fanii dinamovisti:
"Veniti alaturi de noi. Veniti si la Constanta. Ati fost prea tari la Targu Jiu", spune "Ropo".
Mijlocasul la inchidere a ramas impresionat de fanii dinamovisti de la Targu Jiu, la meciul la care a si debutat in Divizia A, spunandu-ne ca spre deosebire de juniorii lui Dinamo, unde a evoluat pana nu demult, atmosfera de la meciul cu Pandurii a fost o mare schimbare:
"Ce sa zic, la juniori venea maica-mea si tipa. Acum ma simt si eu fotbalist". "Ropo" ne-a spus ca pana in ziua meciului cu Farul, Dinamo se va antrena la Saftica, plecarea spre malul marii va avea loc vineri dimineata, iar singurul absent din lotul "cainilor" este Cristi Pulhac accidentat in meciul cu Otelul Galati. Importanta meciului cu Farul este constientizata in vestiarul lui Dinamo:
"Baietii isi dau seama ca trebuie sa castigam la Constanta. Nu numai pentru puncte dar si pentru moralul echipei pentru ca vor urma meciurile alea tari." Nu incheiem discutia inainte de a prelua si noi din apucaturile lui Gigi Becali si pentru ca e la moda, l-am intrebat pe "Ropo":
"Arbitreaza Salomir care are tricou cu Steaua acasa. Crezi ca va conta?, iar raspunsul tanarului de la Dinamo e calm, civilizat si profesionist: "Nu, nu cred".

BAK
22nd March 2006, 05:52
meci de x2 insa eu credca se va termina la egalitate....farul are echipa, deja a facut doi pasi gresiti asa ca nu isi mai permite sa greseasca . pun pariu ca in 2-3 etape timisoara va fi pe primul loc..

deep purple
22nd March 2006, 06:51
"Ce sa zic, la juniori venea maica-mea si tipa. Acum ma simt si eu fotbalist".


Deci galeria lui Dinamo ii da fum mamei lui Ropo? Pai sunteti valabili! :drak:

Pacat ca Farul nu mai e la forma din tur. :headbang:

Ammadeus
22nd March 2006, 07:09
meci de 1 solist daca dinamo nu vine cu arbitrii la meci

Hipgnosis
22nd March 2006, 10:17
meci de 1 solist daca dinamo nu vine cu arbitrii la meci

sau nu cumpara jucatori
pe astia ii invatam noi sa faca blatul?

george-dinamo
22nd March 2006, 12:49
ammadeus cu acelasi refren ca la toate meciurile lui DINAMO. mai incearca si altceva.
o sa fie un meci greu dar farul nu mai e ce a fost in tur, nu-l mai are nici pe grigoras, asa ca avem sanse sa castigam, mai ales ca echipa e in revenire de forma.

atdi
22nd March 2006, 12:57
ammadeus cu acelasi refren ca la toate meciurile lui DINAMO. mai incearca si altceva.
o sa fie un meci greu dar farul nu mai e ce a fost in tur, nu-l mai are nici pe grigoras, asa ca avem sanse sa castigam, mai ales ca echipa e in revenire de forma.
Nici voi nu-l mai aveti pe Andone, si in plus Ion Marin a schimbat sistemul de joc. Meciul va fi foarte greu. Deci situatia e echilibrata la capitolul asta.

cip_81
22nd March 2006, 13:03
Ce-mi "place" la caricatura asta de Ammadeus...se da rotund inainte de meciuri, si se ascunde prin galerii ca un sobolan, dupa. Nitica apa turnata acolo cred ca n-ar strica.

Despre meci, 1-2, urmat de sectionari de carotide...acolo, pe langa sere si la fruncisti.

Ayrton
22nd March 2006, 17:21
Absenti de la Dinamo: Pulhac accidentat si Grigorie suspendat.

APercele79
22nd March 2006, 18:03
sau nu cumpara jucatori
pe astia ii invatam noi sa faca blatul?

iar vin frustratii/bucatarii cu blaturile lor
in ziua in care nea jiji recunoaste ca e blatist, stelistii tot se uita la dinamo in ograda
cu caricaturile de jiji/meme, orice e posibil

meciul va fi greu dar Farul se pare ca a scazut de cand cu plecarea lui Grigoras..sper sa mai continue aceasta scadere inca o etapa (pe urma, sa isi revina daca vor..:) )

Utilizator
22nd March 2006, 18:36
sau nu cumpara jucatori
pe astia ii invatam noi sa faca blatul?


esti expert in blaturi, de unde stii tu atatea? Aceleasi insinuari inainte de orice meci al rivalilor. Ai vreo dovada? Stii ceva de legaturi ascunse cu Momcilo? Sau e jocul traditional la acoperire in cazul foarte probabil ca 'se rateaza obiectivul' ca sa iesiti macar 'campionii morali'? :D

Intre timp vad ca se discuta despre chestii mai concrete: s-a spovedit Gigi pe la teveu precum ca... si a mai aparut si subiectul ala 'in bascalie' despre unii care si-au pierdut Mustata pentru ca ar fi fost lasata mare de Camatari.
Cavalerul nu era banuit si el de legaturi cu Fratii?

PS: Hagi e din Constanta, o fi blatuit Dinamo in triunghi? Eu auzeam ca ar fi platit Farului si pentru victoria Machedonului in Ghencea, o fi adevarat? :D
Serea e pus la siguranta ca arbitru, am auzit ca si Radoi ar fi luat bani alb-rosii. Diabolic...


Farul-Dinamo meci deschis oricarui rezultat, echilibrat. Totusi mizez pe o crestere continua a jocului dinamovistilor si cel mai probabil rezultatul final va fi in favoarea lor. Cred ca vor castiga cu 3-1 sau 3-2.

cip_81
22nd March 2006, 20:34
Absenti de la Dinamo: Pulhac accidentat si Grigorie suspendat.

Aha, sa-nteleg ca avem doar un absent...pe Pulhac. E un lucru bun....sambata le scoatem branhiile.

remy
23rd March 2006, 04:07
esti expert in blaturi, de unde stii tu atatea? Aceleasi insinuari inainte de orice meci al rivalilor. Ai vreo dovada? Stii ceva de legaturi ascunse cu Momcilo? Sau e jocul traditional la acoperire in cazul foarte probabil ca 'se rateaza obiectivul' ca sa iesiti macar 'campionii morali'? :D

Intre timp vad ca se discuta despre chestii mai concrete: s-a spovedit Gigi pe la teveu precum ca... si a mai aparut si subiectul ala 'in bascalie' despre unii care si-au pierdut Mustata pentru ca ar fi fost lasata mare de Camatari.
Cavalerul nu era banuit si el de legaturi cu Fratii?

PS: Hagi e din Constanta, o fi blatuit Dinamo in triunghi? Eu auzeam ca ar fi platit Farului si pentru victoria Machedonului in Ghencea, o fi adevarat? :D
Serea e pus la siguranta ca arbitru, am auzit ca si Radoi ar fi luat bani alb-rosii. Diabolic...

OFF-TOPIC, dar important, ca nu se mai poate asa:

Oameni buni, voi va puneti la mintea lu' Don' "Ziarist" HIP ?
Evitati-l, ca acum va trimit tot ce poate debita mintea unuia care se declara "om", dupa ce m-a jignit pe mine, dar si familia mea.
Asta ca sa va faceti o parere despre specimene de-astea care nu stiu ce cauta pe forumuri, decat sa scrie 2 fraze, si alea cu misto-uri de doi bani, si cu jigniri incredibile.
Am salvat totul (are dosarul deschis), si la inca o abatere, poate se vor lua masuri, ca n-avem nevoie de oameni care nu ne inspira incredere si care ataca diract o persoana pe care nici n-o cunoaste macar.
si va rog sa cititi toate posturile lui si sa-mi spuneti daca n-am dreptate ca nu stie decat sa repete: blaturi la Dinamo, Remy a facut si a dres (ce legatura are cu Forumul ?), Porcica si Cainetoiu au aranjat meciuri, etc.

ON-TOPIC:

Farul e destul de tare anii astia, dar m-au surprins de ce n-au jucat asa si cu Steaua, cum au jucat Vasluiul, Argesul, Nationalul, Bistrita, etc.
Ori e aliatul (pepiniera) Stelei, asa cum e si Bacaul ?
Se pare ca da, odata ce unul s-a dus deja la Steaua, si in vara urmeaza altii, aproape pe un pret de nimic.
Oricum, sa speram ca vor fi obositi dupa meciul cu Nationalul din Cupa.

its a sport???
23rd March 2006, 04:08
"asa ca stai acasa si mai uita-te odata la semifinala pierduta acum 23 de ani de dinamo si dupa aia fa un dush rece poate iti revii "BY Hip .Poate se uita si la aia din 90 cu belgienii si va aduce si voua aminte ca Dinamo este singura care a jucat o semi-finala europeana dupa revolutie,dar voi tancilor ce sa stiti,voi sunteti generatia pampers.:ok:

Ammadeus
23rd March 2006, 05:48
Ce-mi "place" la caricatura asta de Ammadeus...se da rotund inainte de meciuri, si se ascunde prin galerii ca un sobolan, dupa. Nitica apa turnata acolo cred ca n-ar strica.

Despre meci, 1-2, urmat de sectionari de carotide...acolo, pe langa sere si la fruncisti.



avetzi kkt de echipa si mai emitetzi pretentzii? meciurile cu sportu' si gloria ce-au fost? blaturi ordinare, 2-1 acum

chinezu
23rd March 2006, 09:33
Bai ammadeus cinta la alta masa ! Dupa mintea ta orice victorie a echipei Dinamo e blat ! Cred ca suspectezi si victoria cu Rapid si egalul din Ghencea !Paranoia !

george-dinamo
23rd March 2006, 11:12
si 5-0 cu cfr tot blat a fost. dar cu arbitrul...ca n-a dat penalty la o faza la care e 50-50. ne-am obisnuit cu baiatul asta sa vine mereu sa zica de blaturile noastre.
e bine ca nu joaca grigorie, ca si-asa imi scoate peri albi...si deja am cam multi :D.
am vazut farul aseara si mi se pare de batut.

Ayrton
23rd March 2006, 11:13
avetzi kkt de echipa si mai emitetzi pretentzii?

Domnule Amadeus, mai usor cu jignirile, ca aici esti pe un forum public, nu la tine acasa, ca sa poti zice orice! :rosu:

atdi
23rd March 2006, 12:06
De acord, dar cu mentiunea ca semifinala aia s-a jucat in editia 89-90, inca nu plecase nici un jucator de la Dinamo in strainatate, si inca il aveati antrenor pe Lucescu.

sun
23rd March 2006, 12:58
ammadeus e incorigibil . Ii face praf pe toti ( S+D+R+P+tz din q ... )

On topic , meci foarte interesant ... :ok:

aa , 2-0 pentru Farul sa fie :rolleyes:

six
23rd March 2006, 13:13
2-0 pentru Farul sa fie :rolleyes::ok: asta as vrea si eu ....dar nu cred...de ce?? nu din cauza arbitrajului ci mai degraba a echipei gazda(sper sa ma insel)...:evil: ;)

george-dinamo
23rd March 2006, 13:18
facem blat cu farul? sau sunt prea slabi? ca nu se prea intelege. oricum la faza cu blatul mai gandeste-te, ca aia sunt sclavii stelei.

atdi
23rd March 2006, 13:27
facem blat cu farul? sau sunt prea slabi? ca nu se prea intelege. oricum la faza cu blatul mai gandeste-te, ca aia sunt sclavii stelei.
Din cate tin eu minte, acum vreo doi, Steaua a pierdut un singur meci in turul campionatului, si asta s-a intamplat la Constanta. Nu ma intelege gresit, doar ca nu sunt de acord cu faptul ca farul ar fi slcavul vreunei echipe din Divizia A, ci pur si simplu cand au avut ocazia au batut si pe Steaua si pa Dinamo.

six
23rd March 2006, 13:29
facem blat cu farul? sau sunt prea slabi? ca nu se prea intelege. oricum la faza cu blatul mai gandeste-te, ca aia sunt sclavii stelei.varianta a doua men,ce bine ar fi sa ma insel :P normal ca stiam ca sunt cu oiteleeee....ghinion dinamo,prietenii stiu de ce :P ;) :evil:

george-dinamo
23rd March 2006, 13:41
@atdi...unde ai mai vazut echipa din prima jumatate sa ia bataie acasa cu 4-1 dupa un meci in care n-au miscat in front si apoi sa laude cat puteau pe invingatori? a fost penibil tare.
@zerosase...sper sa nu te inseli. am vazut si eu meciul de aseara din cupa si nu mai misca asa cum o faceau in tur. faru va termina pe la jumatatea clasamentului... locurile 6-8. oricum tot va fi meci greu. ca ai nostri pana se trezesc...

Kroenan
23rd March 2006, 13:50
Mda, interesant... Dupa ultima etapa din campionatul trecut, a venit o `oita` de la Aekk sa-si dea cu parerea. In locul tau mi-ar fi rusine, stimate `UNUOPT`

George... Vad ca te-a cuprins si pe tine `durerea`, despre locul pe care va termina Farul. Ce-ar fi sa-ti vezi de echipa ta de 2 bani, si sa vorbesti doar despre meci?

Pronostic: Desi personal chiar nu ma intereseaza acest meci, (Farul are alte griji- Cupa) prevad 1X

george-dinamo
23rd March 2006, 14:04
daca echipa mea e de 2 bani a ta de cati e? si pot sa am opinii si fara sa-mi cer voie de la tine sau de la altii. si chiar imi pare bine ca nu te intereseaza acest meci. sa fie la fel si cu echipa, ca de suporteri nu-mi fac griji.

six
23rd March 2006, 14:08
Mda, interesant... Dupa ultima etapa din campionatul trecut, a venit o `oita` de la Aekk sa-si dea cu parerea. In locul tau mi-ar fi rusine, stimate `UNUOPT`

vezi George, daca nu era sa va urmarim eu chiar doream sa bateti la balta,numai pt ca vad ca la CT sunt multi frustrato inteligenti da 2 lei vechi...asa ca io stiu, sper sa nu bateti dar daca da ok.....kroenan vezi ca pe faleza sunt locuri de sarit in.....ceao :drak: :evil: :ok:

george-dinamo
23rd March 2006, 14:14
o sa-ti urmam dorinta ascunsa si o sa batem, poate cineva o sa sara in...ceaooo?

Rechinul Ucigas
23rd March 2006, 15:46
adti - mi-a placut ce ai spus !
chiar daca ei nu recunosc , farul a batut si pe steaua si pe dinamo si pe rapid si pe national asa ca nu suntem scalvii nimanui ! pe steaua am batut-o chiar de mai multe ori decat am batut pe dinamo asa ca nu vad rostul jicnirilor cu sclavii !
meciul ala cand am luat-o cu 1-4 pai ala a fost blat ma ? s-a jucat pe contre stelistii au fost mai buni in meciul ala si asta e !
si dupa meciul ala au urmat infrangeri si cu rapidu si nationalul pe teren propriu , si la timisoara asa ca nu mai vb doar sate aflii in treaba sa te bage cineva in seama , doar sa creezi scandaluri ! te oftici ca numai voi nu ne-ati batut in tur si deaia asa ca JET!!!
zerosase - stii tu locurile alea de sarit in ..? cred ca ai sarit si acum te dai mare pe aici hai ceao ! tu remy si cativa dinamovisti de pe aici cautati numai scandaluri:rosu:

Vi3rme_X
23rd March 2006, 15:50
Sper sa invinga Farul. :ok:

george-dinamo
23rd March 2006, 16:07
n-a fost blat, ati stat capra sa v-o traga stelistii. dupa infrangerile cu rapid si national ce nu v-ati mai bucurat atat ca ati luat bataie de la o echipa mai buna. dupa meciul cu steaua erati mai bucurosi decat atunci cand ne-ati batut pe noi. de asta spun ca sunteti sclavii lor. si asa veti ramane. si abia astept sa va batem sambata, cu tot cu salomir care o sa aiba pe dedesubt tricoul ghencistilor.

mblue
23rd March 2006, 16:08
0-1 , autogol Fl Petre

Rechinul Ucigas
23rd March 2006, 16:16
capra stati voi mereu dar nu va vedeti lungul nasului asa ca mars javra !
farul 2-1 dinamo

george-dinamo
23rd March 2006, 16:22
poate ai sti sa vorbesti frumos, dar banuiesc ca pe malul marii e mai greu cu scolile. noi ne vedem lungul nasului si recunoastem cand e ceva, dar voi, niste carasi care va ziceti rechini...ma faci sa rad baietica.
si inca ceva...javra esti tu...noi suntem CAINI!
@mblue...cum ar putea sa dea autogol petre si sa bata DINAMO 1-0? ca meciul se joaca la farul acasa. sau esti si tu un mare cunsocator de fotbal...:headbang:

haihui
23rd March 2006, 16:40
[QUOTE=george-dinamo]poate ai sti sa vorbesti frumos, dar banuiesc ca pe malul marii e mai greu cu scolile. noi ne vedem lungul nasului si recunoastem cand e ceva, dar voi, niste carasi care va ziceti rechini...]

nu cred ca ar trebui sa generalizezi. nu de alta dar sa stii ca nu este deloc mai greu cu scolile pe malul marii decat pare a fi in alte locuri. mai greu a fost cu fotbalul in ultima vreme dar o sa ne revenim la timp, cat sa castigam (din nou) cu dinamo.

Rechinul Ucigas
23rd March 2006, 16:48
cum sa iti vb tie frumos cand tu ne faci sclavi ? am spus eu ceva de dinamo pana sa ne faci tu sclavi ? cred ca esti batut rau de tot in cap , sau pt tine sclav nu e o jicnire !
tu nu esti caine dupa cum vad esti javra !

U|L|T|R|A|S|
23rd March 2006, 16:49
Multi vad ca nu ii acorda nici o sansa Farului...
Au uitat scorul din tur....va reamintesc eu dinamo-FARUL 0-1....
Nici una dintre echipe nu e in forma... dar cu publicul de partea FARULUI si cu Zicu sa speram in mare" forma" o sa castigam..

P.S. Ne plictisiti cu "sclavii stelei"... veniti si voi cu ceva nou...faza asta e fumata.

george-dinamo
23rd March 2006, 16:51
nu am vrut sa generalizez si sunt sigur ca sunt multi baieti destepti si pe litoral, ca si in toata tara. dar uscaciuni sunt peste tot, si cand vad ca unii incep cu jigniri cand n-au argumente, sau cand nu stiu sa le invoce, care nu pot purta o discutie civilizata ma cobor si eu la nivelul lor si mai bag una de asta. imi cer scuze tuturor celor care ar putea sa se simta jigniti de postul meu de mai inainte, si sunt sigur ca rechinul ucigas nu se regaseste printre ei :D

Rechinul Ucigas
23rd March 2006, 16:53
hai marsh !!! cu ce te-am jignit eu pe tine ? ti-am spus javra pai asta esti tu ne faci sclavi eu te fac javra punct si am incheiat !

george-dinamo
23rd March 2006, 16:54
@rechinul amuzant...nu eu v-am facut, eu doar v-am spus pe nume. si ca sa stii si tu cuvantuL e jignire nu jicnire, ca tot te agiti ca un pepsi. :rosu:
@ultras ...farul nu mai e ce era in tur. nici noi nu jucam grozav dar cred ca putem bate. evident nici un argument nu poate da dreptate unuia sau altuia, doar dupa meci vom putea spune cine a avut dreptate si cine nu. am spus ca va fi un meci greu si oricine poate sa castige. eu sper sa fie DINAMO.

Rechinul Ucigas
23rd March 2006, 16:59
pai da la fel si eu ti-am spus pe nume , domnule gheorghe !
p.s. da am gresit eu la cuvant sorry

george-dinamo
23rd March 2006, 17:06
este george nu gheorghe...oricum tot nume e si celalalt, dar altul. e greu pt tine sa pricepi lucruri elementare vad. bine totusi ca ai recunoscut ca ai gresit ( ar fi fost si culmea sa nu...)...n-o sa te mai bag in seama pana dupa meci, cand probabil n-o sa mai ai curaj sa te arati pe aici.

Rechinul Ucigas
23rd March 2006, 17:09
nici eu nu te mai bag in seama domnu gheorghe nici acum si nici dupa meci indiferent ca pierdem sau nu :D

george-dinamo
23rd March 2006, 17:11
iti multumesc...m-ai scutit de pierdut timpul sa raspund unor copii nestiutori.

Rechinul Ucigas
23rd March 2006, 17:13
traitzi domnule gheorghe ! placerea e de partea mea !
farul 2-1 dinamo marcatori : gurita si todoran

cip_81
23rd March 2006, 17:19
La urma urmei tot niste oi sunt si ei...dar niste oi mutante, cu branhii, fara urechi, cu lana, cartilaginosi, cu dinti ascutiti nu tociti, cu aripioare in fata si picioare in spate, si care behaie. Mai pe scurt...oaia-rechin (sau rechinul-oaie ?).

Sa vedem cu se va comporta acest mutant dupa meciul in care va bifa a doua infrangere consecutiva in campionat.

atdi
23rd March 2006, 17:41
@atdi...unde ai mai vazut echipa din prima jumatate sa ia bataie acasa cu 4-1 dupa un meci in care n-au miscat in front si apoi sa laude cat puteau pe invingatori? a fost penibil tare.
@zerosase...sper sa nu te inseli. am vazut si eu meciul de aseara din cupa si nu mai misca asa cum o faceau in tur. faru va termina pe la jumatatea clasamentului... locurile 6-8. oricum tot va fi meci greu. ca ai nostri pana se trezesc...
Daca imi aduc bine aminte in editia 2001/2002 cand ati iesit campioni ati invins pe FC Brasov la bucuresti destul de lejer in ultima etapa, nu zic ca a fost blat, doar tin minte, parca Andrasi dupa meci a zis la un interviu ca e fericit ca si-a incheiat cariera pe terenul echipei campione si ca va felicita ca ati fost mai buni. Nu as putea si eu sa trag aceeasi concluzie, ca Brasovul v-a dat meciul atunci? Ati terminat la 2 puncte in fata lui FC National.

atdi
23rd March 2006, 17:44
Si inca ceva, in tur si Steaua juca cu totul altceva, pe cand acum cu Oli, in multe momente arata ca o echipa de bezmetici pe teren. Nu sunt fan steaua ci doar mi-a placut jocul practicat de ei in tur. Cum si acum imi place cum joaca rapidul.

george-dinamo
23rd March 2006, 17:48
nu tin minte ce a declarat andrasi, dar pe ce loc era brasovul? si nu se compara un meci din ultima etapa cu un altul de la jumatatea turului.plus ca nici n-am zis ca a fost blat cu steaua, am zis doar ca e suspect ce i-au mai felicitat antrenorul si jucatorii vostri dupa un meci pierdut acasa la o diferenta destul de mare.

atdi
23rd March 2006, 17:57
Ai mei nu, nu tin cu farul. Echipa cu care tine e undeva prin B :). Si oricum ma astept sa promoveze si sa reziste in Divizia A, pt ca mai mult nu cred ca poate face pana nu vine cineva cu bani si care sa vrea sa faca si perfomanta. Si chestia asta cu interviul lui Andrasi e reala, crede-ma. Poate gasesc pe net prin vreo arhiva interviul. In rest numai bine!

tchibos
23rd March 2006, 18:22
:ok: ii rupem pe caini :ok:

APercele79
23rd March 2006, 18:27
:ok: ii rupem pe caini :ok:
ca in finala Cupei Romaniei ne rupeti

NE BATETI RAU!!! (....cu fruntea in buric.....)

U|L|T|R|A|S|
23rd March 2006, 18:43
dinamovistii sunt mari fani borcea....auzi la el .."cu fruntea in buric"...
Nu degeaba dinamo e cea mai antipatica echipa din tara...au si cei mai antipatici suporteri...nu mai instigati...

FORZA FARUL - VINCI PER NOI!

APercele79
23rd March 2006, 18:50
Adica toti se dau la dinamo ca ne bateti ca ne rupeti si vreti sa tacem din gura???

Ca nu sufera lumea pe dinamo, e mai bine....nu as vrea sa ne simpatizeze alte echipe....fiecare ptr. el, asa e si normal

atunci hai sa vorbim mai frumos sa nu se supere lumea
VA FI UN MECI DIFICIL, SI SPER SA PLECAM CU CELE 3 PUNCTE....

PS Apropo de Borcea, nici noi dinamovistii nu il halim, ce sa mai zic de voi?
Te pomenesti ca stelistii il iubesc pe MEME, sau voi pe Bosinceanu (parca asa il cheama)
Cam toti din conduecere sunt niste papitzoi, nu ii simpatizeaza nici dracu

Hipgnosis
23rd March 2006, 18:56
sper ca DINAMO sa continue imbunatatirea jocului si mai ales a rezultatelor.


in loc de continue a se citi inceapa

Vand vise
23rd March 2006, 19:03
:ok: ii rupem pe caini :ok:

1-0 :yeah: :yeah:

andrei1921tm
23rd March 2006, 19:28
NU cred k dinamo are mari sanse de victorie pentru ca Farul a ramas aceeasi echipa care se bate pt cupa uefa si podium.Daca pierde ramane doar cu Cupa insa rechinii sunt mai destepti ca javrele si mai buni;)

APercele79
23rd March 2006, 19:32
eu zic sa te referi la plesan si ovidiu petre cu JAVRE, nu cu altii

doar o parere

andrei1921tm
23rd March 2006, 19:43
vroiai sa zici si u ceva dar nu ai reusit...mai incearca poate reusesti pana la meci sau cel mult pana la primul gol al farului

APercele79
23rd March 2006, 19:48
vroiai sa zici si u ceva dar nu ai reusit...mai incearca poate reusesti pana la meci sau cel mult pana la primul gol al farului

nu e vorba de reusit, domnul fan al POLII TIMISOARA
doar am zis adevarul si vad ca nu ti-a picat bine...daca cauti javre, te poti uita la tine in ograda si gasesti destule...
oricum noi discutam dupa ce terminati campionatul pe locul 6
acum vad ca sunteti cam tari in gura ptr. ca ati batut bacaul...bravo baieti

starsteel
23rd March 2006, 19:53
I. Marin vrea un cadou de ziua lui.
Netoiu ar fi omul cel mai indicat daca ne referim la rezultatul partidei sau eventual C. Dinu daca pune echipa bine in iarba, are momente cand e capabil de asa ceva.

andrei1921tm
23rd March 2006, 19:54
Macar noi nu am luat bataie de la Otelu.Uiatate si la parerea lumii si mai comenteaza dupa.Numai u consideri pe OV.petre si Plesan javre iar restul considera dinamo javre.Asha k las k nu ai u putere mintala sa ma faci sa nu imi pice bine ceva>mai trebuie sa studiezi sau sa stai cateva saptamani in tm k la voi oricum se cunoaste.

starsteel
23rd March 2006, 19:59
Ridicol I. Marin asta, la un fapt evident, dorinta echipei Dinamo de a amana campionatul el aduce aminte ironic ca ar fi comandat zapada.
Mai bine ar face uitat episodul, in ziua meciului 7 din 8 stadioane erau functionale iar temp. a fost de aprox. 10 grade;rasplata a venit oricum dupa o saptamana (0-3).

APercele79
23rd March 2006, 20:00
Macar noi nu am luat bataie de la Otelu.Uiatate si la parerea lumii si mai comenteaza dupa.Numai u consideri pe OV.petre si Plesan javre iar restul considera dinamo javre.Asha k las k nu ai u putere mintala sa ma faci sa nu imi pice bine ceva>mai trebuie sa studiezi sau sa stai cateva saptamani in tm k la voi oricum se cunoaste.

pai cum dracu sa nu ne faceti javre cand ati fost inferiori fata de noi toata istoria voastra?? vreti si voi pe locul 1, dar lasa ca ptr voi si 3 e ceva de nesperat...
ce sentimente crezi ca are brescia fata de juventus??? la fel ca voi fata de noi: ura si INVIDIE!!!

andrei1921tm
23rd March 2006, 20:04
credema k de invidie nu poate fi vorba pt niciodata nu ash vrea sa strig pentru o echipa de mizerii.La voi nu conteaza dor performanta si nu conteaza cum o obtineti...de aia sunteti javre.Si ce te ambalezi asha.crezi k numai eu sau noi va vacem javre?Uita-te in tzara k ti s-au prafuit ochii de atata buCUReshti

APercele79
23rd March 2006, 20:06
credema k de invidie nu poate fi vorba pt niciodata nu ash vrea sa strig pentru o echipa de mizerii.La voi nu conteaza dor performanta si nu conteaza cum o obtineti...de aia sunteti javre.Si ce te ambalezi asha.crezi k numai eu sau noi va vacem javre?Uita-te in tzara k ti s-au prafuit ochii de atata buCUReshti

hahaha cita ura ptr capitala
bine ba baiatule...stai la tine in TM si asta basta
Dumnezeule, nu poti sa iti bati capul cu toti...efectiv nu se merita

andrei1921tm
23rd March 2006, 20:11
hahaha cita ura ptr capitala
bine ba baiatule...stai la tine in TM si asta basta
Dumnezeule, nu poti sa iti bati capul cu toti...efectiv nu se merita
da normal sau nu te ajuta ceva.DE ce sa fi competitiv cand poti sa stai ,nu??
Pana la urma era vorba k dinamo ia bataie.oricum poate din cauza americanilor iq-ul scade.

george-dinamo
23rd March 2006, 20:28
stii tu ca ia bataie DINAMO? cum ai calculat tu asta? lamureste-ne si pe noi...mafalda din banat...violatul tatii.

andrei1921tm
23rd March 2006, 20:33
nu am facut calcul dar eu spre deosebire de tine gandesc;)Si lasa jignirile,vrei neaparat sa arati k eshti din buCUReshti???

Universal
23rd March 2006, 23:07
Acum am aflat : va fi 1-0 pentru o echipa-insa nu stiu care

APercele79
23rd March 2006, 23:25
de unde stii nene, ti-a citit cineva in cafea sau in palma??

apropo, cum poate sa iti placa de dinamo steaua si de rapid simultan???

este imposibil !!! am intrebat chimisti, fizicieni, etc...nu exista
esti fan doar unei din ele...si pe celalalte doua le urasti

Rossi
23rd March 2006, 23:26
cat de penibili pot fi unii ... cum de-i mai suporta pamantul ...

Dinamo inaintea meciurilor cu Arges si Jiul a fost supusa la presiuni ....ca cica ar fi blat ...daca batea Dinamo ar fi fost blat...
asa ca nu a batut , nu a mai fost .... ce gandire ...sunteti penibiliiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii

Acum se incearca acelasi lucru ... sa se puna presiune pe Dinamo ...cica o sa fie blat cu Farul muhahahahha
Daca o sa bata Dinamo or sa zica ca se stia dinainte de blat ...daca pierde nu mai e blat ...

si sau gasit tocmai cu cine sa zica ca facem blat .... tocmai cu satelitul stelei ... Farul ...
cum draq sa faci blat cu Otelu , Bacau , Farul cand astia sunt satelitii stelei ?! .....

nu stiu astia ce sa mai faca , ce sa mai declare ...ca sa uite lumea de tentativa Stelei de a face BLAT cu Nationalu'
:):):)

chinezu
23rd March 2006, 23:27
Temeri de blat la ONLINESPORT ! AVEM VAGI (BAGI ) BANUIELI CA ar FI CEI MAI SLABI JURNALISTI SPORTIVI DIN sat !

APercele79
23rd March 2006, 23:33
cat de penibili pot fi unii ... cum de-i mai suporta pamantul ...

Dinamo inaintea meciurilor cu Arges si Jiul a fost supusa la presiuni ....ca cica ar fi blat ...daca batea Dinamo ar fi fost blat...
asa ca nu a batut , nu a mai fost .... ce gandire ...sunteti penibiliiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii

Acum se incearca acelasi lucru ... sa se puna presiune pe Dinamo ...cica o sa fie blat cu Farul muhahahahha
Daca o sa bata Dinamo or sa zica ca se stia dinainte de blat ...daca pierde nu mai e blat ...

si sau gasit tocmai cu cine sa zica ca facem blat .... tocmai cu satelitul stelei ... Farul ...
cum draq sa faci blat cu Otelu , Bacau , Farul cand astia sunt satelitii stelei ?! .....

nu stiu astia ce sa mai faca , ce sa mai declare ...ca sa uite lumea de tentativa Stelei de a face BLAT cu Nationalu'
:):):)

ce repede uitam cum au luat oile ultimul campionat....etapa cu timisoara
meciul a fost pe bune!!! :ok:

U|L|T|R|A|S|
23rd March 2006, 23:41
"Asa se aude, ca ar fi 5-6 insi care <ar sta capra>. Banuielile au aparut pentru ca Petre Buduru are niste <copii> aici, la Constanta, iar el a mai fost si presedinte la Farul. Sunt la noi in echipa jucatori care au venit pe filiera Buduru, cum ar fi Todoran sau Pascovici. Pe Lungu l-a ajutat tot el, cand era aici, la centrul de copii si juniori. De obicei nu iese fum fara foc, iar daca mai lasa de dorit si atitudinea lor, e clar", a spus Mihailescu pentru Radio Total Sport.

La Farul nemultumirea jucatorilor este mare, pentru ca acestia nu si-au primit salariile.

Rossi
24th March 2006, 00:06
"Cred ca este deja mult prea mult.
Eu inteleg ca Dinamo este o grupare puternica si, indiferent de situatia prin care a trecut, ramane periculoasa.
E normal ca adversarii nostri sa se teama de noi, dar nu pana la a inventa fel de fel de jigniri, de acuze, care nu sunt fondate"

Triphat
24th March 2006, 00:08
Chinezule seful galeriei Farului a declarat asta...

Totusi, eu sper sa nu fie blat si sa bata Farul!!

Klingon
24th March 2006, 00:12
Nu stiu cum puteti sa credeti asa ceva despre echipa noastra! :o:

Pascovici s-a pregatit atat de intens pentru acest meci incat pur si simplu s-a accidentat si n-o sa mai joace deloc, iar voi il suspectati de blat? :rosu: Doar nu va bazati pe faptul ca in finala cupei de anul trecut tot Pascovici a fost probabil cel mai slab de pe teren, si din cauza lui s-a luat golul? :nah:

Si ce daca nu s-au primit salariile la Farul? Ar trebuit sa aflati ca noi nu jucam fotbal pe bani. Noi jucam pe scoici, pentru ca tocmai s-a descoperit la Vama Veche un camp de scoici cu perle inauntru. Dupa cercetari, politia a stabilit ca erau puse acolo de vamesi, dupa ce le confiscasera din bagajele calatorilor.

Si ce daca Vukotic a declarat ca n-a avut timp sa pregateasca meciul? Ar fi trebuit sa aflati ca noi ne aflam acum in faza in care nu mai avem nevoie de nici o pregatire pentru a invinge Dinamo, si oricum jucatorii nu inteleg pregatirea sarbului, asa ca mai mult ne-ar incurca. O sa vedeti, cand jucam cu Steaua trecem si de faza asta, si ajungem in cea in care jucam legati la ochi, cum facea van Damme in Sport Sangeros.

Daca Farul nu castiga acest meci, chiar ca devine o echipa fara obiectiv in campionat. Spaima pariorilor, plictiseala spectatorilor si deliciul amatorilor de coregrafie cu balonul rotund. Pregatiti-va DVD-recorderurile, Hollywoodul se va muta la malul Pontului! :yeah:

Dar si daca se trezeste instinctul hingherului din orice rechin care se respecta...

cip_81
24th March 2006, 00:12
Va dati seama la ce nivel de degradare umana au ajuns unii daca au pus stire pe prima pagina sau au deschis un thread special in urma unor afirmatii facute un dezechilibrat mintal (in paranteza fie spus, mie mi-ar fi si rusine sa ies pe strada daca as arata ca Mihailescu ala...cand si-a mai facut si parul blond ziceai ca e dracu' pe pamant vopsit blond).

U|L|T|R|A|S|
24th March 2006, 00:30
Aici ai dreptate - mihailescu ala e dus rau...sigur o sa fie un meci cinstit..
Omul face orice pentru reclama....el nu mai e de mult seful galeriei..este sef peste cativa copii din fata blocului....

FORZA FARUL_ VINCI PER NOI!

Darius
24th March 2006, 02:19
A doua deplasare consecutiva pentru Dinamo = a doua victorie consecutiva?
Will see...

Ammadeus
24th March 2006, 06:59
meci dubios, tipic dinamo

walt.mann
24th March 2006, 09:58
Culmea este ca atat timp cat a fost Giovanni la echipa, nimeni nu a suspectat vreun meci al lui Dinamo ca ar fi blat. Dar acum avem noua conducere, 100% Cooperativa, Netoiu - Borcea - Ion Marin, asa ca n-ar fi de mirare daca au sunat niste telefone "speciale" pe la Constanta...

Hipgnosis
24th March 2006, 10:12
Cam multe "coincidente:

1. Declaratia sefului de galerie - se presupune ca stie el ceva sta mereu in apropierea echipei :rosu:
2. Antrenorul care zice ca nu are timp sa pregateasca meciul- bleah, da ce joaca si ei in UEFA? :rosu:
3. Banii nu au fost primiti de cateva luni - Nu-i nimic ii aduce porcea intr-o sacosa. :rosu:
4. Buduru are cam multi jucatori la Farul- cu care "lucra" cand era la Petrolul sau farul :rosu:
5. Dinamo are jucatori imprumutati la Farul - Divizia Netoiu :rosu:
6. Pascovi - unul dintre cei mai buni njucatri din campionat nu a facut niciodata un joc bun cu dinamo - :rosu:

Cam multe stegulete rosii pt. un simplu meci de campionat.
Doar jocul prestat de farul ne va lamuri. Nu zic rezultatul pt. ca teoretic dinamo are sanse sa bata si corect (ce-i drept cam mici)

george-dinamo
24th March 2006, 10:12
nu am facut calcul dar eu spre deosebire de tine gandesc;)Si lasa jignirile,vrei neaparat sa arati k eshti din buCUReshti???
adica sa ne spui javre nu e jignire, dar violat este? esti penibil tata. stiu ca muriti de oftica din cauza ca v-a facut bucurestiul intotdeauna, si mai ales ca v-am batut in toate meciurile de cand v-ati reintors in A, dar incearca sa fii putin obiectiv...ia vezi, poti?
Cat despre aberatiile unui nebun ca mihailescu ala nici nu am ce comenta...dar asta vad ca e strategia contra lui DINAMO ...inainte de meciuri se spune ca e blat...daca bate DINAMO...s-a spus dinainte ca va fi blat, daca nu bate...s-a jucat pe bune...sunteti penibili:jerk:

george-dinamo
24th March 2006, 10:14
ba da ce mare joc are farul de nu mai poate nimeni sa-i bata, inclusiv echipa de pe primul loc? ia mai luati o pauza frate ca sunteti jalnici...daca mai si credeti in ceea ce scrieti imi pare rau pt iq-ul vostru...sincer.

Ammadeus
24th March 2006, 10:44
Culmea este ca atat timp cat a fost Giovanni la echipa, nimeni nu a suspectat vreun meci al lui Dinamo ca ar fi blat. Dar acum avem noua conducere, 100% Cooperativa, Netoiu - Borcea - Ion Marin, asa ca n-ar fi de mirare daca au sunat niste telefone "speciale" pe la Constanta...


'da cu sportu si bistritza ce-au fost? meciuri tari, pe muchie de cutzit? in acest moment singura shansa a lui dinamo de a tzine pasul e sa aranjeze cat mai multe partide; va pierde la steaua, cluj, rapid si timishoara fara nici cea mai mica indoiala, deci trebuie sa compenseze prin parcurs perfect in rest...

Ammadeus
24th March 2006, 10:50
Temeri de blat la ONLINESPORT ! AVEM VAGI (BAGI ) BANUIELI CA ar FI CEI MAI SLABI JURNALISTI SPORTIVI DIN sat !


stinge-te incet asiaticule, esti paralel cu problemele...de ce nu te joci tu cu lego-urile mai bine? bineintzeles ca va fi blat cu buduru, sapaliga si altzi dubioshi provenitzi de la faru' in tabara adversa, panicata, lipsita de forma si total incompetenta; apropo, astazi cine e sef peste caini?

cip_81
24th March 2006, 10:58
Hip, eu cred ca tu ai o minte de gandac daca tot ce-ai insirat acolo le treci la coincidente.

1. Te poti lua de mana cu vadim (de fapt, sunt 2) si va puteti duce la balaceanca daca pentru voi ce spune un lider de galerie e litera de lege.

2. Asta-i buna...un antrenor nou-venit, dar care a deprins deja metehnele fotbalului romanesc. E clar, cand ala a zis ca n-are timp sa pregateasca meciul...chiar la asta s-a referit (sa faca blat).

3. Categoric...au asteptat atatea luni (mai-mai sa isi lase fotbalistii sa moara de foame), poate s-o gasi unul mai milos care sa le aduca banii in sacosa. S-a nimerit sa fie tocmai Borcea...ghinion de nesansa.

4. De aici in colo nici nu stiu ce sa fac...sa rad sau sa te compatimesc ? Oare Buduru o mai fi lucrat si cu alti jucatori de la alte echipe ? Sa stim la ce sa ne asteptam

5. Care e aia ?

6. Ai perfecta dreptate...campionat trecut, prima etapa, meci la Constanta, Farul - Dinamo, scor 1-0, cica Pascovici ar fi marcat golul (asa spun gurile rele...nu bag mana-n foc ca asa este).

Cu siguranta, cineva cu un orizont cultural limitat si o dezvoltare intelectuala defectuoasa trebuie sa moara de plictiseala ca sa scrie numai tampenii si sa fabuleze pe aici. Noi, ceilalti, o facem de placere.

P.S. Sa nu uit, doctorii ce-au zis, mai scapi (valabil si pentru ammadeus)?

Ayrton
24th March 2006, 11:04
singura shansa a lui dinamo de a tzine pasul e sa aranjeze cat mai multe partide; va pierde la steaua, cluj, rapid si timishoara fara nici cea mai mica indoiala, deci trebuie sa compenseze prin parcurs perfect in rest...

:happy :happy :happy
Esti varza amice... hai sa-ti aduc eu aminte ce a facut Dinamo cu echipele astea pe care le enumeri tu: 2-2 in Ghencea :) , 5-0 cu CFR Cluj :D , 5-2 cu Rapid :evil: si 1-0 cu Timisoara :drak: ... parcurs perfect, dar tocmai cu echipele astea... /hello

cip_81
24th March 2006, 11:08
Degeaba i le insiri, memoria lui e una volatila. Cum e scos din priza (a se citi cand se duce seara la culcare) cum s-a pierdut toata informatia...cum il bagi iar in priza (a se citi cand se trezeste a doua zi) cum o ia iar de la capat. Asa se si explica faptul ca tot timpul scrie aceleasi lucruri...nimic in plus, nimic in minus.

Sauron
24th March 2006, 12:53
Bate Farul fara discutie, 3-0. Hai rechinii, castrati-l pe bosquito./hello

george-dinamo
24th March 2006, 13:24
si marmota....

six
24th March 2006, 13:31
si marmota....George ramane cum am stabilit..ceao :P :happy :)

Rossi
24th March 2006, 13:40
cat de penibili pot fi unii ... cum de-i mai suporta pamantul ...

Dinamo inaintea meciurilor cu Arges si Jiul a fost supusa la presiuni ....ca cica ar fi blat ...daca batea Dinamo ar fi fost blat...
asa ca nu a batut , nu a mai fost .... ce gandire ...sunteti penibiliiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii

Acum se incearca acelasi lucru ... sa se puna presiune pe Dinamo ...cica o sa fie blat cu Farul muhahahahha
Daca o sa bata Dinamo or sa zica ca se stia dinainte de blat ...daca pierde nu mai e blat ...

si sau gasit tocmai cu cine sa zica ca facem blat .... tocmai cu satelitul stelei ... Farul ...
cum draq sa faci blat cu Otelu , Bacau , Farul cand astia sunt satelitii stelei ?! .....

armin
24th March 2006, 14:19
Asa e lumea, rea :)
Cu aceiasi jucatori, farul a si batut in groapa. Chiar si Pascovici, din cate stiu, a marcat.
Nici eu nu cred ca ar trebui aduse acuze inainte de meci.

Hipgnosis
24th March 2006, 14:21
Hip, eu cred ca tu ai o minte de gandac daca tot ce-ai insirat acolo le treci la coincidente.


Nu am scris coincidente ci "coincidente" !

da, se creaza un climat favorabil pentru victoria lui dinamo. aia se plang ca jucatorii sunt nemultumiti, ca nu sunt platiti, antrenorul zice ca nu a avut timp sa pregateasca meciul...deci dc pierde, asta e, motivul exista.
exista back-groundul vostru (porcea, netoiu) inflamat acum si de venirea unui antrenor cooperatist si a unui presedinte care isi poate da doctoratul in blaturi.
Pe langa toate astea mai sunt si jucatorii imprumutati in divizia netoiu.
Nu ti se pare cam multe "coincidente".
ps: dc eu am minte de gandac, sunt curios ce geniu sade in tine.

cip_81
24th March 2006, 15:19
Si eu te-am intrebat care "e" jucatorii imprumutati la Farul. Despre restul...ramane cum am stabilit, nu-mi schimb parerea fata de tine.

superchumbo
24th March 2006, 15:41
cat de penibili pot fi unii ... cum de-i mai suporta pamantul ...
.....


remy tata ti-ai facut clona ?????????????? te simti singur ??????????

Swisstec
24th March 2006, 17:55
cat de penibili pot fi unii ... cum de-i mai suporta pamantul ...

Dinamo inaintea meciurilor cu Arges si Jiul a fost supusa la presiuni ....ca cica ar fi blat ...daca batea Dinamo ar fi fost blat...
asa ca nu a batut , nu a mai fost .... ce gandire ...sunteti penibiliiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii

Acum se incearca acelasi lucru ... sa se puna presiune pe Dinamo ...cica o sa fie blat cu Farul muhahahahha
Daca o sa bata Dinamo or sa zica ca se stia dinainte de blat ...daca pierde nu mai e blat ...

si sau gasit tocmai cu cine sa zica ca facem blat .... tocmai cu satelitul stelei ... Farul ...
cum draq sa faci blat cu Otelu , Bacau , Farul cand astia sunt satelitii stelei ?! .....

Ai dreptate! Mai ales cu JIUL, ce legatura are cu Dinamo???:o:

Kroenan
24th March 2006, 18:16
O zicala celebra suna cam asa: `Nu tot ce zboara se mananca`

Din pacate, pe acest forum se mananca tot (si ce zboara si ce nu :D). Orice idiotenie scoate presa e dezbatuta aici cu mare atentie si `pasiune`.
Si, deoarece tacamul trebuie sa fie complet, mai apar papitoii cu celebrele expresii: X sunt sclavii lui Y

Iata 2 exemple de sclavie daca tot ati adus vorba:
1) Ultima etapa a campionatului trecut, P. Aek a stat capra.
2) Dupa meciul Stelei cu Betis, aceeasi `sfinti` din Banat au sarbatorit in strada.
Si totusi, astia mai au curajul sa deschida gura... Culmea tupeului!

Apropo, nu vad nimic rau in valva care s-a creat inainte de acest meci... Acum sunt sigur ca `Dinamo-ul` o ia pe cocoasa.:D
Si chiar daca se intampla sa bata Dinamo, ce mare branza ar fi? Tot aceeasi echipa de 2 bani ramane, doar ca ar avea 3 puncte in plus

P.S Pana una alta, Farul are sansa sa fie SINGURA echipa care invinge dinamo si acasa si in deplasare.

APercele79
24th March 2006, 18:40
bai baieti, asta inseamna sa fii rau si inapoiat la bibilica

si cine vorbesc stelistii (gigi a recunoscut pe fatza ca blatuieste de rupe) iar timisoara care i-a facut pe stelisti campioni

La dinamo, in afara de circul serea (care recunosc a fost penal), totul e doar banuiala (cu sportul a fost blat ptr ca vrea gusterul de amadeus, la bistrita clar blat ptr ca asa vor stelistii..)

spuneti blat doar ca daca bate dinamo, puteti veni toti internetistii sa ziceti NU V-AM SPUS CA VA FI BLAT??? sunteti penibili !!!!!!!

Rechinul Ucigas
24th March 2006, 18:48
mai penibili ca voi nu suntem :D

APercele79
24th March 2006, 18:53
nu, toata istoria in B si pe urma in A (locurile 5 - 12) ..sunteti smekeri rau tati
si pe deasupra nu le mai dati salariile jucatorilor...ca sunt si bine platiti
(cu butelii, bilete in satul de vacanta, si o cina moca la SCOICA) :ok:

andrei1921tm
24th March 2006, 19:37
adica sa ne spui javre nu e jignire, dar violat este? esti penibil tata. stiu ca muriti de oftica din cauza ca v-a facut bucurestiul intotdeauna, si mai ales ca v-am batut in toate meciurile de cand v-ati reintors in A, dar incearca sa fii putin obiectiv...ia vezi, poti?
Cat despre aberatiile unui nebun ca mihailescu ala nici nu am ce comenta...dar asta vad ca e strategia contra lui DINAMO ...inainte de meciuri se spune ca e blat...daca bate DINAMO...s-a spus dinainte ca va fi blat, daca nu bate...s-a jucat pe bune...sunteti penibili:jerk:
ia uite cine vb de penibilitate...mai citeste odata ce ai scris tata.vezi-ti de treaba ta k ion marin o sa va afundati in mediocritate.si ti-am zis k vreisa arati k eshti bucurestean.pune creieru la contributie si scrie mai intelighent sau nu poti???

andrei1921tm
24th March 2006, 19:38
nu, toata istoria in B si pe urma in A (locurile 5 - 12) ..sunteti smekeri rau tati
si pe deasupra nu le mai dati salariile jucatorilor...ca sunt si bine platiti
(cu butelii, bilete in satul de vacanta, si o cina moca la SCOICA) :ok:
lasa mah k de cativa ani vedeti punctele de la faru prin mare....ia fa o socoteala cate a-ti luat in ultimele 5 meciuri???

Elphax
24th March 2006, 19:44
HE HE HE , imi place cum va certati, si va veti certa pana cand o sa ajunga dinamo in B si se vor certa catzeii intre ei (Da Doamne sa fie cat mai repede asta...)
Ca face sau nu dinamo blat cu Farul sau cu cine vor mai incerca - nu conteaza. Tot nu vor lua campionatul anul asta. Sapaliga? :ciocan: e un loser :jerk: , nu va face niciodata echipa de locul 1, oricate shmenuri fac borcea & co.

Vedem noi cine rade la urma...

Elphax
24th March 2006, 19:47
A, era sa uit ceva... Ar fi sanse sa ia dinamo campionatul, daca rezolva ministrul Blaga sa treaca ANS la Ministerul de Interne si baga vreo 2 generali in conducere... Sa traiti bine!:rosu:

cip_81
24th March 2006, 19:48
pot sa vars o lacrima?
ps: faptul ca esti magar e problema ta. sa nu crezi ca ma simt obligat sa-ti rapund. in curand o sa iti mai dai reply-uri doar cu remy, tinand cont ca folositi acelasi limbaj.
Oricum, poza pe care ti-ai pus-o spune despre tine mult mai mult decat ai vrea sa se afle.

E vreun mnoderator pe aici care sa ia o masura impotriva astuia ? Cam multe i se permit personajului. Daca nu se iau masuri o sa-mi fac eu singur dreptate si sa vedem unde se ajunge.

APercele79
24th March 2006, 19:48
stii tu ceva de smenuri ba baiatule...esti afacerist cumva si te pricepi la deastea? sau esti un elev de 16 ani care a citit GSP-ul si te-ai luat dupa ioanitoaia ca cica CEVA E NECURAT, ASA NE-A ZIS MIHAILESCU

cand nu esti bine informat, e inutil sa iti dai cu parerea

PS: o sa ajunga dinamo in B cand va lua echipa ta campionatul...adica niciodata

andrei1921tm
24th March 2006, 19:49
E vreun mnoderator pe aici care sa ia o masura impotriva astuia ? Cam multe i se permit personajului. Daca nu se iau masuri o sa-mi fac eu singur dreptate si sa vedem unde se ajunge.
si ce o sa ii faci?

andrei1921tm
24th March 2006, 19:51
stii tu ceva de smenuri ba baiatule...esti afacerist cumva si te pricepi la deastea? sau esti un elev de 16 ani care a citit GSP-ul si te-ai luat dupa ioanitoaia ca cica NEVA E NECURAT, ASA NE-A ZIS MIHAILESCU

cand nu esti bine informat, e inutil sa iti dai cu parerea

PS: o sa ajunga dinamo in B cand va lua echipa ta campionatul...adica niciodata
vrei sa punem pariu?????eu zic sa nu k numai u ai de pierdut

cip_81
24th March 2006, 19:52
Nimic, ce sa-i fac ? Doar ca voi discuta cu el in niste conditii tare neplacute pentru el. Doar atat, nu zic mai multe....sunt curios daca atunci se vor lua masuri.

APercele79
24th March 2006, 19:54
Nimic, ce sa-i fac ? Doar ca voi discuta cu el in niste conditii tare neplacute pentru el. Doar atat, nu zic mai multe....sunt curios daca atunci se vor lua masuri.
nu se merita...tu o sa fii BANNED, nu el
lasa-i sa vorbeasca....daca iti bati capul cu toti gusterii de pe site de aici, ajungi la spitalul 9
amuza-te cu ei, ca deaia i-a pus Dzeu pe pamant

APercele79
24th March 2006, 19:57
vrei sa punem pariu?????eu zic sa nu k numai u ai de pierdut
Eu imi garantez si viata ca nu vom cadea in B!!
sunt 1000000 % convins
tu esti la fel de sigur in echipa ta ca va lua vreun campionat de curand?

Rossi
24th March 2006, 21:40
mergem la Ct , sa-i rupem pe guvizi /hello /hello

daca Bragadiru AeK face egal cu Steaua e perfect , ne distantam la 4 puncte !!!

alex-hcm
24th March 2006, 21:51
va fi o infrangere pe care dinamo nu o va uita prea curand... 2-0 sau 3-0 oricum gol dinamo nu va da la constanta... asta e clar... Va fi un intreg stadion antidinamovist si va striga refrenul favorit.... m..e dinamo!!!

Rossi
24th March 2006, 22:05
va fi o victorie pe care Dinamo nu o va uita prea curand... 2-0 sau 3-0 oricum gol , farul nu va da la constanta... asta e clar... Va fi un intreg stadion antifarist si va striga refrenul favorit.... m..e farul !!!

asa o fi , daca zici tu /hello

APercele79
24th March 2006, 22:06
va fi o infrangere pe care dinamo nu o va uita prea curand... 2-0 sau 3-0 oricum gol dinamo nu va da la constanta... asta e clar... Va fi un intreg stadion antidinamovist si va striga refrenul favorit.... m..e dinamo!!!
poate sa strige orice constantenii
ei nu sunt joaca...doar mananca seminte

Vladek
24th March 2006, 22:15
Cred ca s-a cam depasit masura cu povestea asta. N-am absolut nici o urma de simpatie pentru Dinamo .... dar unii au cam sarit gardul cu acuzatiile de blat.
Am mai spus asta si referitor la meciul National-Steaua, dupa care unii s-au apucat sa urle la luna ca Steaua face blaturi ... are cineva vreo dovada concreta ? O poza a momentului incriminator, o inregistrare audio, video, ceva ??
Acum trebuie sa fim realisti si sa aplicam aceeasi masura si meciului Farul - Dinamo. Exista vreo urma de dovada ca vreun jucator nu-si va apara corect sansele ? Vorbesc de lucruri concrete ... nu zvonuri si barfe. Da ? Aratati-le. Nu ? Nu mai lansati acuzatii inainte de meci, fara sa le puteti dovedi. Sa vedem ce-o sa fie, dupa aia mai discutam.

PS : O alta poveste a fost ca unii jucatori ai Farului vin de la Astra, unde a fost Buduru presedinte. So what ? Oli a fost antrenor la National ani de zile. Ce sa intelegem de aici ? Ca oamenii lui preferati ( Caramarin si Coman ) nu ar trebui bagati pe teren cu Steaua, ca vor tranti meciul ? Get real, people. Om trai si om vedea ce-o sa fie ... dupa meci.

deep purple
24th March 2006, 22:37
Se cauta tot felul de legaturi din trecut pt a se obtine dovada unui presupus blat. Daca e sa mergem asa departe, vom realiza ca toate echipele romanesti sunt afiliate la LPF si se dau bine cu sefu' Mitica. Deci orice meci e blat.

OLDMEMBER
24th March 2006, 22:43
NICI UN caine nu va avea viata usoara la Constanta. Speram sa plece toti cu coada intre picioare!

APercele79
24th March 2006, 22:58
bine ma periculosule, asa e

sa va traiasca farutzu

Elphax
24th March 2006, 22:59
... are cineva vreo dovada concreta ? O poza a momentului incriminator, o inregistrare audio, video, ceva ??
[...]
Om trai si om vedea ce-o sa fie ... dupa meci.

Si daca ar fi dovezi? Crezi ca ar face cineva ceva?
Ar mai spune Mitica o gluma, ar mai repezi MinciNasul un ziarist, si gata!
:headbang:

OLDMEMBER
24th March 2006, 23:18
bine ma periculosule, asa e

sa va traiasca farutzu
bai purcele, scuze...percele voi nu v-ati plictisit sa va tot uitati la cupa uefa? iar va antrenati pentru liga campionilor si tot luati puncte cu japca? 17nentori, polonia varsovia, reyjkavik au fost pietre prea grele pentru voi in trecut! de la semifinala cu hamburg din 1983,(nu stiu daca ai auzit de asta?...) ati fost un ZEROOOOOOOOOO in Europa! Chiar credeti ca si anul asta o sa luati iar campionatu sa ne faceti de ras in EUROPA? Nu, multumim, mai b ine se duce Vasluiu in C.L.*(aia pentru care va antreneaza PORCEA)

One-Man Show
24th March 2006, 23:22
din ce am vazut pan' aku' merg pe un 1X

APercele79
24th March 2006, 23:24
bai purcele, scuze...percele voi nu v-ati plictisit sa va tot uitati la cupa uefa? iar va antrenati pentru liga campionilor si tot luati puncte cu japca? 17nentori, polonia varsovia, reyjkavik au fost pietre prea grele pentru voi in trecut! de la semifinala cu hamburg din 1983,(nu stiu daca ai auzit de asta?...) ati fost un ZEROOOOOOOOOO in Europa! Chiar credeti ca si anul asta o sa luati iar campionatu sa ne faceti de ras in EUROPA? Nu, multumim, mai b ine se duce Vasluiu in C.L.*(aia pentru care va antreneaza PORCEA)
Gasca, tu fiind suporter al farului efectiv nu ai ce discuta cu noi
e ca si cum cimentul medgidia sa vina sa se bage in seama cu tine..il calci ca pe un gandac...vorbeste cu aia de la tine despre cupa dobrogea cu agigea etc.
nu ne comparam cu smecherii europei, dar pe langa faru suntem DZEU!!!

HAI BESI CA NE OBOSESTI

OLDMEMBER
24th March 2006, 23:33
Gasca, tu fiind suporter al farului efectiv nu ai ce discuta cu noi
e ca si cum cimentul medgidia sa vina sa se bage in seama cu tine..il calci ca pe un gandac...vorbeste cu aia de la tine despre cupa dobrogea cu agigea etc.
nu ne comparam cu smecherii europei, dar pe langa faru suntem DZEU!!!

HAI BESI CA NE OBOSESTI
DACA ESTI OBOSIT, CULCA-TE! TREZESTE-TE MAINE LA 10.20 PM(ADICA POST MERIDIAN, 22.20, INTELEGI?!) SI O SA VEZI REZULTATUL! CAT DESPRE CUPA DOBROGEI, NU ESTI CHIAR ASA NEINFORMAT, CUNOSTI LOCALITATILE DIN CONSTANTA! FELICITARI AI UN OS! ION MARIN A PLECAT DE LA NOI DE INCAPABIL SI A AJUNS LA VOI DE BUN! O SA FACETI O MARE VARZA CU EL! MAI BUN ERA ESTEBAN VIGUROSU....! NICIODATA NU O SA FITI PESTE STEAUA IN EUROPA SI O SA VA UITATI MEREU LA TV PRIMAVARA(E BINE DACA O SA PRINDETI MACAR TOAMNA PRIN EUROPA)!SARACU CATEL VISATOR........................

APercele79
24th March 2006, 23:38
DACA ESTI OBOSIT, CULCA-TE! TREZESTE-TE MAINE LA 10.20 PM(ADICA POST MERIDIAN, 22.20, INTELEGI?!) SI O SA VEZI REZULTATUL! CAT DESPRE CUPA DOBROGEI, NU ESTI CHIAR ASA NEINFORMAT, CUNOSTI LOCALITATILE DIN CONSTANTA! FELICITARI AI UN OS! ION MARIN A PLECAT DE LA NOI DE INCAPABIL SI A AJUNS LA VOI DE BUN! O SA FACETI O MARE VARZA CU EL! MAI BUN ERA ESTEBAN VIGUROSU....! NICIODATA NU O SA FITI PESTE STEAUA IN EUROPA SI O SA VA UITATI MEREU LA TV PRIMAVARA(E BINE DACA O SA PRINDETI MACAR TOAMNA PRIN EUROPA)!SARACU CATEL VISATOR........................
Pestisorule, ai ceva dreptate si tu cand vrei
noroc cu handbalul ala ca mai iese si CT la iveala, ca daca stateam dupa farul si portul mureati dracu fara sa auda nici dracu de voi

daca farul oricum e puscarie (si a fost o carpa toata istoria ei), noroc cu HCM la handbal, mai vezi si tu o echipa din orasul tau cel putin respectata

pronostic maine: aplecati-va ca o luati la stuf rau

deep purple
24th March 2006, 23:46
Da mai faristilor, si mai maturati plaja aia c-am vazut niste coji de seminte. :D

APercele, gresesti f mult cand faci pe arogantul. Incerci sa privesti Farul de la prea mare inaltime, dar te contrazici singur prin simplul fapt ca iti pierzi vremea pe acest topic si apoi incerci sa faci uitat si rezultatul din tur, cand Dinamo inca juca fotbal.

Nici americanii nu i-au privit pe vietnamezi cum ii privesti tu acum pe constanteni.

OLDMEMBER
24th March 2006, 23:47
Pestisorule, ai ceva dreptate si tu cand vrei
noroc cu handbalul ala ca mai iese si CT la iveala, ca daca stateam dupa farul si portul mureati dracu fara sa auda nici dracu de voi

daca farul oricum e puscarie (si a fost o carpa toata istoria ei), noroc cu HCM la handbal, mai vezi si tu o echipa din orasul tau cel putin respectata

pronostic maine: aplecati-va ca o luati la stuf rau
MAINE LA 22.20 CUM TI-AM SPUS, TU O SA TE TREZESTI DIN SOMN CU FATA LA CEARCEAF! STUFUL O SA FIE MAI BUN PENTRU TINE(INTELEGI, NU>??/???) rusinea care ne-a adus-o dinamo in europa nu ne-a adus-o nici macar tractoru brasov (stii ca si ei au jucat in competitii europene?) .apropo, macar tu ca javra inraita stii cine e sef la dinamo? spune-ne si noua, nu ca ne intereseaza, doar asa!

APercele79
24th March 2006, 23:50
Da mai faristilor, si mai maturati plaja aia c-am vazut niste coji de seminte. :D

APercele, gresesti f mult cand faci pe arogantul. Incerci sa privesti Farul de la prea mare inaltime, dar te contrazici singur prin simplul fapt ca iti pierzi vremea pe acest topic si apoi incerci sa faci uitat si rezultatul din tur, cand Dinamo inca juca fotbal.

Nici americanii nu i-au privit pe vietnamezi cum ii privesti tu acum pe constanteni.

nu gresesc deloc deeppurple, si nu sunt deloc arogant
dau peste nas doar cui si-o cauta: adica lumea care tot jigneste
in rest, eu zic ca e meci echilibrat, si nici un caz nu cred ca e o victorie clara (doar astia care sunt 1000% convinsi ca e blat, inseamna ca dinamo are garantata victoria)
ca valoare, zic ca suntem mult peste faru...dar la cum jucam, foarte posibil sa avem surprize..in alte cuvinte, totul depinde de noi

APercele79
24th March 2006, 23:53
MAINE LA 22.20 CUM TI-AM SPUS, TU O SA TE TREZESTI DIN SOMN CU FATA LA CEARCEAF! STUFUL O SA FIE MAI BUN PENTRU TINE(INTELEGI, NU>??/???) rusinea care ne-a adus-o dinamo in europa nu ne-a adus-o nici macar tractoru brasov (stii ca si ei au jucat in competitii europene?) .apropo, macar tu ca javra inraita stii cine e sef la dinamo? spune-ne si noua, nu ca ne intereseaza, doar asa!

du-te ba acasa ca ti se raceste grisul
stai pe la internet cafe ca aurolacul si jignesti lumea....te faci de ris pe aici
du-te si baga nani ca maine aveti meci greu

esti terminat frate...

OLDMEMBER
24th March 2006, 23:57
nu gresesc deloc deeppurple, si nu sunt deloc arogant
dau peste nas doar cui si-o cauta: adica lumea care tot jigneste
in rest, eu zic ca e meci echilibrat, si nici un caz nu cred ca e o victorie clara (doar astia care sunt 1000% convinsi ca e blat, inseamna ca dinamo are garantata victoria)
ca valoare, zic ca suntem mult peste faru...dar la cum jucam, foarte posibil sa avem surprize..in alte cuvinte, totul depinde de noi
nu te-a jignit nici eu, nici deeppurple, ti-am spus adevaruri: tur dinamo-FARUL0-1, dinamo in europa=0

APercele79
24th March 2006, 23:59
nu te-a jignit nici eu, nici deeppurple, ti-am spus adevaruri: tur dinamo-FARUL0-1, dinamo in europa=0

ai vrut sa faci si tu o glumita, cu purcele.....asa ca te-am bagat putin in sedinta
in rest, crezi sau nu crezi FARUL e a 2-a echipa a mea in afara de dinamo....deci eu vreau sa terminati pe locul 2
dar maine, trebuie bataie la fundu gol ca prea mult se vorbeste...prea putine fapte

OLDMEMBER
25th March 2006, 00:06
ai vrut sa faci si tu o glumita, cu purcele.....asa ca te-am bagat putin in sedinta
in rest, crezi sau nu crezi FARUL e a 2-a echipa a mea in afara de dinamo....deci eu vreau sa terminati pe locul 2
dar maine, trebuie bataie la fundu gol ca prea mult se vorbeste...prea putine fapte
pacat, nu suntem pe aceeasi unda, la mine farul locul 1, dinamo locul -infinit; cat despre fundul gol, parca tu dormeai si era chestia ai cu stufu>>>>>>>>>>>/hello :ciocan: farul va bate ca nu aveti fata de campioni!

tchibos
25th March 2006, 00:07
dar maine, trebuie bataie la fundu gol ca prea mult se vorbeste...prea putine fapte

asta e valabil cu precadere ptr voi caini dezbracati, pregatiti pentru bataie

OLDMEMBER
25th March 2006, 00:10
o sa fii pe stadion? tine o punga de semine in mana sa te recunosc!

APercele79
25th March 2006, 00:15
o sa fii pe stadion? tine o punga de semine in mana sa te recunosc!
in afara de iulie-august ce sa caute bucurestenii in CT?

mai e pana la vara

Rossi
25th March 2006, 08:10
Farul - DINAMO 2

FORZA DINAMO

castaway
25th March 2006, 10:10
s-au impartit deja banii:D
farul-dinamo:0-2

ultrasblueshark
25th March 2006, 11:25
FARUL - dinamo 2-1, asta daca nu cumva mai primiti un penalty gratuit in min 95.
N-ar fi prima data...

tchibos
25th March 2006, 11:29
o sa fii pe stadion? tine o punga de semine in mana sa te recunosc!

si voi sa stati cu coada intre picioare sa va recunosc sau sa iei tu ceva in gura (un os sau ceva asemanator)... sau tu oi fi vreun constantean din categoria "sclavii stelei" ca am vazut ca in postul anterior la capitolul clasament ai pus pe dinamo la locul ei


in afara de iulie-august ce sa caute bucurestenii in CT?

mai e pana la vara

cred ca aici te refereai la tine si la amicul tau de mai sus bucurestene. Constanta e casa mea, clar?

AxinTe
25th March 2006, 11:59
Apercele, nu inteleg de ce bagi toti anonimii in seama.. noi ne batem cu steaua si rapid nu cu toti anonimii{farul, poli aek sau alte sate din Romania}..
In legatura cu Europa.. cate prezente are Farul in Champions League/Cupa Uefa?

tchibos
25th March 2006, 12:34
axinte cred ca ati luat-o la voi in cusca, pardon, la voi acasa tot de la anonimii astia cu care jucati si azi si de la care o sa o luati iar... o sa deveniti in cel mai scut timp hrana pentru rechini

AxinTe
25th March 2006, 12:48
pai... nu e blat? eu asa auzisem de la seful vostru de galerie..

george-dinamo
25th March 2006, 12:54
bai purcele, scuze...percele voi nu v-ati plictisit sa va tot uitati la cupa uefa? iar va antrenati pentru liga campionilor si tot luati puncte cu japca? 17nentori, polonia varsovia, reyjkavik au fost pietre prea grele pentru voi in trecut! de la semifinala cu hamburg din 1983,(nu stiu daca ai auzit de asta?...) ati fost un ZEROOOOOOOOOO in Europa! Chiar credeti ca si anul asta o sa luati iar campionatu sa ne faceti de ras in EUROPA? Nu, multumim, mai b ine se duce Vasluiu in C.L.*(aia pentru care va antreneaza PORCEA)
bai baiete...semifinala a fost cu liverpool, cu hamburg am jucat in turul 2. daca nu stii nu baga aiurea...probabil pe vremea aia nu erai nici pe teava, asa ca se explica totusi...incearca sa nu mai bagi ce nu stii...in al doilea rand nu trebuie sa-ti cerem voie tie sau altcuiva sa luam campionatul. si in al treilea rand ce a facut farul in cupele europene? sau a fost?

ady51a
25th March 2006, 14:01
pai... nu e blat? eu asa auzisem de la seful vostru de galerie..

nu e ma blat stai tu linistit trebuie sa munciti serios ca sa pierdeti cu 2-1 :evil:


Apercele, nu inteleg de ce bagi toti anonimii in seama.. noi ne batem cu steaua si rapid nu cu toti anonimii{farul, poli aek sau alte sate din Romania}..
In legatura cu Europa.. cate prezente are Farul in Champions League/Cupa Uefa?


Avem prezente in liga cam cate aveti si voi adica 0 in cupa Uefa daca cumparam si noi meciuri in trecut ajungeam si noi pe acolo.

:rosu: Dinamo :rosu: Borcea :rosu: AxinTe

ciorbicafaristu
25th March 2006, 14:08
avion, avion, pt caini telegondola-i avion!!!!

OLDMEMBER
25th March 2006, 14:32
bai baiete...semifinala a fost cu liverpool, cu hamburg am jucat in turul 2. daca nu stii nu baga aiurea...probabil pe vremea aia nu erai nici pe teava, asa ca se explica totusi...incearca sa nu mai bagi ce nu stii...in al doilea rand nu trebuie sa-ti cerem voie tie sau altcuiva sa luam campionatul. si in al treilea rand ce a facut farul in cupele europene? sau a fost?
daca tot vorbesti de teava, inseamna ca doar cu asta te ocupi! ai scapat de hingherii lui base? latrii la luna toata noaptea? bai catelus ratacit, asculta melodia IUBITI SI CAINII VAGABONZI!. e pentru toate potaile maidaneze care latra doar in stefan cel mare si nici macar acolo(tur dinamo-FARUL 0-1) Porcea s-a apucat si el de golf ca Esteban? Latra si schelacaie dupa fiecare meci al stelei si rapidului din uefa?:headbang:

byg
25th March 2006, 14:39
sper ca farul sa castige si sa scoata fotbalul din capul cainilor

OLDMEMBER
25th March 2006, 14:42
Apercele, nu inteleg de ce bagi toti anonimii in seama.. noi ne batem cu steaua si rapid nu cu toti anonimii{farul, poli aek sau alte sate din Romania}..
In legatura cu Europa.. cate prezente are Farul in Champions League/Cupa Uefa?
la sfarsitul campionatului o sa te uiti in sus dupa satele din romania care sunt peste tine! decat o prezenta rusinoasa ca voi, mai bine deloc in europa. FARUL-catei- 2-1(l mihai, gurita-salomir)

AxinTe
25th March 2006, 14:45
pai stati incet ma, ca nu mai inteleg.. in 16 pagini ati spus ca e blat sigur, ati gasit si coincidente si alea alea si acum spuneti ca bate farul?

vlad1607
25th March 2006, 16:11
meci foarte interesant diseara......sper si cred ca o sa castigam FORZA CAINII !

tchibos
25th March 2006, 17:16
axinte de la liderul galerieii au pornit discutiile despre blat, stupide dupa parerea mea

dar iata

Liderul galeriei Farului respinge blatul

Sorin Mihăilescu, liderul galeriei Farului, a infirmat sambata informaţiile apărute, vineri, īn mai multe mijloace de informare, şi atribuite lui, potrivit cărora ar exista suspiciuni de blat la meciul Farul - Dinamo şi că mai mulţi jucători constănţeni ar urma să nu joace pe bune.



'N-am declarat nimănui nimic, a fost o discuţie cu Gabi Safta (n.n. - jurnalist şi crainic la meciurile Stelei), care m-a īntrebat dacă e vreun jucător blat la meciul cu Dinamo, că aşa ar fi auzit. I-am spus că la fel am auzit şi eu, dar aşa s-a vorbit şi cu Craiova, şi cu Braşovul, şi cu Rapidul. Şi asupra acestor meciuri au planat suspiciuni de blat, dar le-am cāştigat pe toate. Să fie şi acum la fel. Eu unul, chiar dacă gāndeam aşa ceva, nu aveam voie să o zic. Sunt destul de nebun să spun multe, dar dacă n-am spus, n-am spus. Mi se pare incorect să facă cineva afirmaţii īn numele meu. Printre cei pe care i-aş fi nominalizat apare şi Lungu, īnsă, cānd acesta a venit la Farul, Buduru nici măcar nu era la club', a declarat Mihăilescu.

Cuget Liber

Elphax
25th March 2006, 18:22
Sorin Mihăilescu, liderul galeriei Farului, a infirmat sambata [...]



'N-am declarat nimănui nimic, a fost o discuţie cu Gabi Safta (n.n. - jurnalist şi crainic la meciurile Stelei)

Cu Safta a vorbit, intelectualul ala? E clar! Daca ne luam dupa Safta ajung romanii in Cupa Africii, nu in UEFA Cup...

What an idiot!:jerk:

Hai Faru'!

starsteel
25th March 2006, 20:20
Sa vedem ce joaca in seara asta Dinamo pana acum nu a demonstrat nimic prin joc.

Klingon
25th March 2006, 20:23
Hai ca m-am pregatit de victorie!
/OLE/

Adica m-am instalat frumos in fata calculatorului si astept sa-mi spuna altii ce se intampla pe teren. :headbang:

Paul
25th March 2006, 21:41
ceva ma face sa cred ca Dinamo - Poli Iasi si Dinamo - Steaua se joaca fara spectatori

deep purple
25th March 2006, 21:51
Si Dinamo - Nentori din intertoto de la vara sa va juca fara spectatori. :D

Klingon
25th March 2006, 21:54
Va rugasem sa-i imprumutati lui Gurita un pistol cu taxa inversa... :ciocan:

Anumiti suporteri ai lui Dinamo au o logica de fier, sau cel putin una care ma depaseste: bati un drum 250 de km numai pentru a fi evacuat de pe stadion dupa 15 minute? :o:

RstInPc
25th March 2006, 21:54
E clar, batem! Farul a ratat o ocazie imensa cu poarta goala. Va fi exact ce s-a intamplat la Bucuresti. Farul rateaza, noi marcam. Ne vom lua punctele inapoi!

byg
25th March 2006, 21:56
acuma vedem de ce e instare farul mancati cainii :P

Paul
25th March 2006, 22:08
Pascovici , Gurita si Todoran blat

Ce naspa pentru ceilalti 8 faristi , cand 3 *****i au vandut meciul :rosu:
Pascovici este laudat de comentatori , da e pur si simple penibil : pe langa cornerul minune la orice duel el e pe jos ...

Gurita si Todoran no comment

Respect Liviu Mihai si Schiopu !

Farul are o sansa mica , ca Dinamo joaca prost.
Dar , Dinamo se va impune.

dede
25th March 2006, 22:15
ce usor ajung unii in fata portii...

Klingon
25th March 2006, 22:18
Gheara a luat galben si nu reusesc sa vad nici macar un fundas pe foaia de rezerve a Farului. :o:

Rechinul Ucigas
25th March 2006, 22:36
INFO: Suporterii lui Dinamo au fost retinuti de Politie in spatele peluzei. Au fost culcati pe burta si apoi urcati in dube.

ma asteptam la un comportament ca asta ! cum sunt pe net asa si pe stadion !

0-0 pauza incepe repr a 2 doamne-ajuta :)

Triphat
25th March 2006, 22:45
mihai nu cred ca trebuie sa dam draptate gardei aici...

Paul
25th March 2006, 22:49
salomit rulz ...
5 galbene la caini :D

Rechinul Ucigas
25th March 2006, 22:59
io zic ca da , au rupt sacunele au aruncat in jandarmi , au lovit cativa suporteri constanteni , ce vroiai sa ii aplaude ? i-au scos afara cea mai buna solutie daca nu pot sa isi sustina echipa fara violenta !

Angelina Jolie
25th March 2006, 23:00
Cica:
"Jandarmii stau in interioriul peluzei dinamoviste cu caini lupi fara botnita!!!"
Dementi!

Paul
25th March 2006, 23:02
treaba e clara
cand te duci la cineva in vizita , respecti regulile casei
ce mare suparare , ca le-a zis sa nu stea in primele 2 randuri :o: ?

Angelina Jolie
25th March 2006, 23:05
Ba jandarmii astia ar trebui dati in judecata. Io sa ma bata jandarmeria in halu' ala as merge pana in panzele albe. Mortii mamii lor de analfabeti.