PDA

View Full Version : Real Madrid - o echipa de fotbal sau o afacere?



Pages : [1] 2

Shiftish
6th December 2003, 22:15
Nu sunt un fan al echipei Real Madrid dar am deschis acest subiect de plictiseala......Real Madrid a cumparat jucatori precum Beckham si Ronaldo fara a avea nevoie extrema de ei.Iar acum ii vrea ori pe Henry ori pe Owen.Varfuri de atac.....deci.....intr-o echipa cu Raul si Ronaldo Florentino Perez il vrea pe Henry........are logica???????? si totusi realu nu si-a cumparat un fundas de care are mai mare nevoie decat de un atacant........aceste lucruri ma duc cu gandul la faptul ca realul din madrid este o afacere.........asa cum a spus becali. astept discutiile voastre........

baubau
7th December 2003, 11:05
Si ce treaba are topicul asta cu Anglia? :rolleyes:

DRAGOS
7th December 2003, 20:26
S-a rezolvat!!!
Am mutat subiectul pe Extern-Spania!!!

Smic
12th April 2004, 15:30
Deci real si-o luat-o de la nush ce echipa fantoma cu 3-0 ieri :headbang: io zic ca daca nu il cumpara pe chivu :D cat mai repede..is varza..aaa...adica afacere :yeah: in rest numai de bine,,, /hello hai steaua

ady_azzuro
13th April 2004, 22:19
Categoric ca e afacere, fotbalul, insushi ajungand o afacere ;)

SVensson
2nd May 2004, 11:18
Ambele, dar mai mult afacere.

ADelPiero
2nd May 2004, 13:18
cand vezi ce jucatori sunt la real ...ai impresia ca nu ii poate bate nimeni ...
dar cum la real ... se uita mai mult la bani .. la alte tranferuri .. clar ca e o echipa de afacere :)

Thanya
2nd May 2004, 20:01
Mda...o afacere in care oricine ar vrea sa intre......

ADelPiero
2nd May 2004, 22:54
acuma, cica urmeaza Totti si Rud :) ... inca doi grei ...
Sc Real Madrid Srl :evil:
cumparam si vindem :p cu 30% mai mult decat pretul initial :p

fia
3rd May 2004, 05:05
Dupa parerea mea este o echipa de fotbala car reprezinta afacera ideala. Totusi au si ceva ceva rezultate... chair destul de bune... si scot si o groaza de bani dun publicitate samd. Asa trebuie sa arate o echipa.

Thanya
3rd May 2004, 21:49
Aici ai dreptate fia..daca nu ar insemna ceva pt. fotbalul european shi chiar mondial nu s-ar mai face atata taraboi:Real in sus,Real in jos......cat despre rezultate....se intampla sa ai momente mai proaste,dar sa nu uitam ca au cashtigat cupe peste cupe shi titluri peste titluri...go go go..RealMadrid

madridista
4th May 2004, 10:05
Toata lumea vb de real si nu stiu daca ati observat dar destul de putini ii suporta.oare o fi invidia?hmmm.....intrebare intrebatoare.....

SilverZeus
4th May 2004, 19:45
Real ? ...e categoric :O AFACERE....pare chiar una falimentara la felul in care joaca acum.....pacat....si tinde sa devina un "cimitir de fotbalisti"....dar totusi e si echipa "de fotbal" spre deosebire ,de exemplu, de Chelsea care cred ca nu altceva decat o "perdea" ce trebuie sa acopere "spalarea banilor" lui R.A......

Thanya
4th May 2004, 21:53
Am observat ca toata lumea ishi face griji ca Real o sa dea faliment.Fitzi linishtitzi...nu se va intampla lucrul acesta....in aceasta''afacere'' nu intra bani doar din meciurile cashtigate......au ei shi alte surse shi credetzi-ma nu sunt putzine.Un exemplul foarte bun sunt turneele lor......reclamele....tricourile pe care le vand....etc.

realmadrid.com
4th May 2004, 22:16
Perez a reusit sa distruga o echipa frumoasa cu un palmares impresionant

Pancone
5th May 2004, 08:39
Daca vor avea probleme cu banii vor face un turneu in Asia , mananca orez si problema e rezolvata .

SilverZeus
5th May 2004, 14:50
Perez a reusit sa distruga o echipa frumoasa cu un palmares impresionant

....exact la asta ma refeream si eu in postarea mea anterioara, si nicidecum nu-mi fac probleme legat de partea financiara a Realului....numai ca in ritmul asta vor arata intotdeauna ca un mar frumos pe dinafara ,dar cam "uscat" pe dinauntru....

SilverZeus
5th May 2004, 14:54
turneele lor......reclamele....tricourile pe care le vand....etc.[/QUOTE]

...si cam la atat se rezuma aspiratiile lui Perez: la bani....voi ,suporteri credinciosi asteptati ....poate primavara viitoare va fii mai bine....

ADelPiero
5th May 2004, 15:05
au bani destui .. nu va faceti griji ... numa` mai declara si ei .. sa isi faca publicitate... :ok:

fia
5th May 2004, 16:04
Perez a reusit sa distruga o echipa frumoasa cu un palmares impresionant
In ce sens a distrus-o? Mie mi se pare ca la palmares acesta s-a imbogatzit considerabil in ultimii ani! Banii nu mai zic! Care e partea rea a clubului? Mie mi se pare super club, un club de nota 10! Oricum nu poti sa castigi tot.... eu zic ca scot maxim pe planul performantelor (faceti un calcul, cine in ultimii 10-15 ani a castiagt cele mai multe din europa, nu stiu cine, dar sunt destul de sigur ca real) si in plus o groaza de bani. Plus fani.

Nixx
6th May 2004, 23:13
Care fani?Fanii lui Beckham + fanii lui Ronaldo + fanii lui Zidane = fanii realului???Daca Beckham pleaca din vara de la Madrid,"galacticii" ramin fara jumatate din ei.Astia nu sunt fani!!!Toti asiaticii sunt fanii realului dupa ce aceshtia l-au plimbat pe Beckham pe la ei.

fia
7th May 2004, 06:44
Care fani?Fanii lui Beckham + fanii lui Ronaldo + fanii lui Zidane = fanii realului???Daca Beckham pleaca din vara de la Madrid,"galacticii" ramin fara jumatate din ei.Astia nu sunt fani!!!Toti asiaticii sunt fanii realului dupa ce aceshtia l-au plimbat pe Beckham pe la ei.
Ok, poate nu am nimerit-o cu fanii, cu toate ca stadionul ala e plin tot timpul, dar eu am plecat de la afirmatia ca Perez a distrus Real-ul. Tot nu vad unde e distrugerea...

Thanya
7th May 2004, 21:34
Care fani?Fanii lui Beckham + fanii lui Ronaldo + fanii lui Zidane = fanii realului???Daca Beckham pleaca din vara de la Madrid,"galacticii" ramin fara jumatate din ei.Astia nu sunt fani!!!Toti asiaticii sunt fanii realului dupa ce aceshtia l-au plimbat pe Beckham pe la ei.

Cred ca te insheli amarnic.Ce ar trebui sa intzeleg....ca Realul nu avea suporteri cand Beckham nu juca la ei?Hmmm.....

Nixx
8th May 2004, 00:13
Cred ca te insheli amarnic.Ce ar trebui sa intzeleg....ca Realul nu avea suporteri cand Beckham nu juca la ei?Hmmm.....
Ar trebui sa intelegi ca nu aveau atitia cit acum.Crede-ma ca avea mai putini(totusi, destul de multi, recunosc)...Cel putin erau fani adevarati,iubeau echipa,nu doar unii jucatori.Acum cine poarta un tricou cu numele lui Beckham e considerat fan al realului.Sincer sa fiu,inainte imi placea jocul lor,chiar daca e real.Acum...??? :jerk:

Nixx
8th May 2004, 00:24
Ok, poate nu am nimerit-o cu fanii, cu toate ca stadionul ala e plin tot timpul, dar eu am plecat de la afirmatia ca Perez a distrus Real-ul. Tot nu vad unde e distrugerea...
Unde???Ai vazut vreodata banca realului?Queiros are la dispozitie 6 vedete + inca 5 titulari shi...atit.Daca se accidenteaza Ronaldo,cine-l inlocuieshte?Portillo.Nu cred ca se ridica la nivelul cerintelor.Ca sa nu mai zic de Roberto Carlos.(Sevilla - real 4-1,fara el).Shi la sfirshit de sezon pe cei 11 abia ii mai tin picioarele.De ce crezi ca au ratat finalul sezonului?Perez nu shtie ca o echipa mai are shi banca de rezerve.Barca in retur a avut multi accidentati,insa intotdeauna au gasit inlocuitori pe masura,de aceea rezultatele bune au avut continuitate.

Thanya
10th May 2004, 00:54
Ar trebui sa intelegi ca nu aveau atitia cit acum.Crede-ma ca avea mai putini(totusi, destul de multi, recunosc)...Cel putin erau fani adevarati,iubeau echipa,nu doar unii jucatori.Acum cine poarta un tricou cu numele lui Beckham e considerat fan al realului.Sincer sa fiu,inainte imi placea jocul lor,chiar daca e real.Acum...??? :jerk:

Ai shi tu putzina dreptate......insa Realul mereu a avut suporteri...iar eu consider ca daca eshti fan inrait a unui jucator eshti shi a echipei la care joaca....

Thanya
10th May 2004, 00:57
Unde???Ai vazut vreodata banca realului?Queiros are la dispozitie 6 vedete + inca 5 titulari shi...atit.Daca se accidenteaza Ronaldo,cine-l inlocuieshte?Portillo.Nu cred ca se ridica la nivelul cerintelor.Ca sa nu mai zic de Roberto Carlos.(Sevilla - real 4-1,fara el).Shi la sfirshit de sezon pe cei 11 abia ii mai tin picioarele.De ce crezi ca au ratat finalul sezonului?Perez nu shtie ca o echipa mai are shi banca de rezerve.Barca in retur a avut multi accidentati,insa intotdeauna au gasit inlocuitori pe masura,de aceea rezultatele bune au avut continuitate.

Daca iese Ronaldo intra Gutti....un jucator tanar care se ridica la nivelul de Galactic...in comparatzie cu altzii...cum ar fi Beckham.......Real are pe banca de rezerva o echipa tanara care merita din plin sa intre pe teren sa joace...insa nu are loc

Nixx
10th May 2004, 14:12
Sezonul asta au avut destule sanse sa arate ca merita sa joace pt. real shi nu au facut-o,iar Guti - un sezon dezastruos.

alejandro
10th May 2004, 18:37
A jucat prost toata echipa,si daca e o echipa adevarata toti trebuie sa-si asume esecul,daca nu - sa caute vinovati! :D

Thanya
10th May 2004, 19:40
A jucat prost toata echipa,si daca e o echipa adevarata toti trebuie sa-si asume esecul,daca nu - sa caute vinovati! :D

Crezi ca e divizia A?I-ai auzit cumva pe ei ca au cautat vinovatzi?......Adevaratii invingatori shtiu intotdeauna sa piarda shi nu o dau de garduri...ex:RealMdrid

N0_NaM3
10th May 2004, 22:08
loololo ...da` suporterii cum ii fluiera de fiecare cand pierd un meci ..ha?

alejandro
11th May 2004, 16:52
Cred ca s-au cam saturat si ei de atatia martieni :D Facem pariu ca-l vor pe Morientes inapoi? :D Cam tarziu,acum nu mai vine el la Madrid :drak:

realmadrid.com
11th May 2004, 22:21
Sper ca morientes sa nu revina la o asa echipa de idiotzi
Monaco 4ever

Sper ca noul presedinte, care cred ca va fi ales deoarece perez&valdano au transformat aceasta echipa inntr-o afacere

N0_NaM3
11th May 2004, 22:41
Asha este...in ultimul timp shi`au pierdut capetele shi au umblat numai dupa bani...:)

madridista
12th May 2004, 13:48
:)gata ionutz nu mai esti fan real?acum monaco?si cand monaco nu o sa mai fie la inaltime imediat o sa treci la alta echipa....

N0_NaM3
12th May 2004, 22:05
Spune doar adevarul mai shi asta nu inseamna ca gata nu mai este fan real ,pur shi simplu este realist...asha este normal pentru un suporter adevarat...:P

Catalanul
12th May 2004, 22:19
murcia real madrid
surpriza campionatului daca murcia invinge
surpriza etapei daca realul bate (cum n-a mai castigat de 3 etape)
daca o sa fie egal trece barça pe doi

Thanya
12th May 2004, 22:34
Hmm....sa intzeleg ca daca Realul joaca prost inseamna ca umbla numai dupa bani...shi din cauza asta nu mai joaca bine?

N0_NaM3
12th May 2004, 22:39
Pai cum sa mai joace daca au salarii uriashe ??..ha ...gandeste`te shi tu un pic.

Thanya
12th May 2004, 22:44
Shi in 2003 nu au avut salarii uriashe?

N0_NaM3
13th May 2004, 22:23
Ba da...dar acum poate li s`au urcat la cap ...se vad super vedete(galactici) shi de fotbal nu mai se tin.

Tamy
13th May 2004, 22:53
real madrid o echipa de kkt

Thanya
14th May 2004, 21:48
real madrid o echipa de kkt

Hai no...poi?I-ai vazut tu?

N0_NaM3
14th May 2004, 23:14
Orice suporter adevarat vede acest lucru in acest moment mai Thanya...

Nixx
14th May 2004, 23:39
Daca o tin tot asha au shanse sa-i ajung pe...Deportivo :) ...GO real!!!

madridista
15th May 2004, 14:33
:)mai No_NaM3 ai si tu drepatate.nu sunt cei mai buni acum si de ce sa nu recunosc, dar nici sa ii injuri cand pierd cateva meciuri.toti avem zile proaste, unii mai putine, altii mai multe. dar dupa 70 de partide jucate nu te poti astepata sa fie fresh tot timpul, mai ales ca nu prea s-au folosit rezervele, si aici e si greseala conducerii clubului...

Thanya
15th May 2004, 20:25
Orice suporter adevarat vede acest lucru in acest moment mai Thanya...


eu il intrebam daca a vazut el ca erau de kkt....unde erau de kkt pe tricouri sau unde?Poate a avut unu` dintre ei probleme cu burta, no.........:):

ADelPiero
16th May 2004, 11:49
eu il intrebam daca a vazut el ca erau de kkt....unde erau de kkt pe tricouri sau unde?Poate a avut unu` dintre ei probleme cu burta, no.........:):

:evil: tu de unde stii ca nu au ?!?! :drak:

madridista
16th May 2004, 14:51
:)lol.dar tu de ce crezi ca au?

Thanya
16th May 2004, 19:46
Am zis eu ca nu au?Dar daca tot vorbim de RealMadrid ca fiind o afacere ma gandesc ca bani sa-shi spele echipamentele au...nu?Data viitoare o sa ma uit sa vad....ok?

N0_NaM3
17th May 2004, 23:12
lololo ...

N0_NaM3
17th May 2004, 23:17
:)mai No_NaM3 ai si tu drepatate.nu sunt cei mai buni acum si de ce sa nu recunosc, dar nici sa ii injuri cand pierd cateva meciuri.toti avem zile proaste, unii mai putine, altii mai multe. dar dupa 70 de partide jucate nu te poti astepata sa fie fresh tot timpul, mai ales ca nu prea s-au folosit rezervele, si aici e si greseala conducerii clubului...
Da pentru ca cheltuie o gramada pe 'super-jucatori' shi rezerve nu au deloc..adik doar produse ale clubului...shi orice echipa are momente proaste , dar mie imi place sa tachinez pe cineva cand este intr`o pasa mai prosta o echipa precum steaua sau real.. :)

Thanya
17th May 2004, 23:28
Mda...da` in comparatzie cu Real,Sateaua are un moment de criza de catziva ani....Real are rezerve.....shi inca foarte bune

alejandro
18th May 2004, 13:30
Mda...da` in comparatzie cu Real,Sateaua are un moment de criza de catziva ani....Real are rezerve.....shi inca foarte bune
Thanya,stiai ca Steaua n-are nici pe departe bugetul lu' real (cu toate ca eu cred ca este cea mai bogata echipa din tara!)? :D

alejandro
18th May 2004, 13:38
Sper ca morientes sa nu revina la o asa echipa de idiotzi
Monaco 4ever

Sper ca noul presedinte, care cred ca va fi ales deoarece perez&valdano au transformat aceasta echipa inntr-o afacere
Ionutz,apreciez capacitatea ta de a vedea clar cum stau lucrurile,si daca ii critici atunci cand joaca prost nu inseamna ca nu esti un suporter adevarat (asa cum zice thanya :drak: ) e mai rau atunci cand vezi ca dau cu capul dintr-un gard in altul si continui sa spui:We are the best!!! (asa cum spun vreo doua "chicas" pe aci!) :drak: Pana acum aveam o parere buna despre tine,acum insa ma ai de partea ta in mod total! :)

Thanya
18th May 2004, 22:36
Ionutz,apreciez capacitatea ta de a vedea clar cum stau lucrurile,si daca ii critici atunci cand joaca prost nu inseamna ca nu esti un suporter adevarat (asa cum zice thanya :drak: ) e mai rau atunci cand vezi ca dau cu capul dintr-un gard in altul si continui sa spui:We are the best!!! (asa cum spun vreo doua "chicas" pe aci!) :drak: Pana acum aveam o parere buna despre tine,acum insa ma ai de partea ta in mod total! :)


Aham...shi ce ar trebui sa fac?Sa schimb echipa shi sa strig in gura mare''Oleeeeeee Barcelona''?Shi nu am mai zis de mult ''we are the best''.Una e sa ii critici cand joaca rau shi alta e sa spui in loc de''Real 4ever'' ''Monaco 4ever''

alejandro
19th May 2004, 14:19
Aham...shi ce ar trebui sa fac?Sa schimb echipa shi sa strig in gura mare''Oleeeeeee Barcelona''?Shi nu am mai zis de mult ''we are the best''.Una e sa ii critici cand joaca rau shi alta e sa spui in loc de''Real 4ever'' ''Monaco 4ever''
E clar ca vedem lucrurile diferit!!!Ionutz s-a enervat pe cei de la real pentru ca l-au cedat foarte usor pe Morientes,pentru ca nu s-au gandit nici o clipa sa faca o echipa puternica,ci doar una plina de vedete (dovada e faptul ca nu s-au gandit sa aduca un antrenor competent,ba mai mult l-au demis pe cel care a adus ceva rezultate la Madrid!).Si daca Ionutz s-a gandit la ce-o fi fost in sufletul lui Morientes cand l-au vandut(cu toate ca juca bine!) atunci sigur ca tine cu Morientes,si cum acesta joaca la monaco si le-a dat gol fostilor sai colegi...
Ai inteles ce am vrut sa spun?ionutz tine cu jucatorii care au adus rezultate la real,nu cu aia care cheltuie baii!!! :D

Thanya
19th May 2004, 21:31
Aham..mersi pt. explicatzii..:P.Eu am auzit ca il vor inapoi pe Montieres(nush daca el mai vrea sa vina)da` parca zicea ca dupa ce se termina sezonul vine pt. ca Realul nu l-a dat de tot,doar l-a imprumutat...apoi....

madridista
20th May 2004, 20:04
:mad: bai alejandro, am spus eu vreodata ca real sunt cei mai buni dupa 3 meciuri pierdute???nu-mi amintesc!!!ai grija ce spui si nu trage repede concluzii!!!am spus ca o sa tin cu ei chiar daca vor pierde si 30 de meciuri!!!nu-mi voi schimba echipa daca o sa plece vreun jucator sau daca o sa primeasca 10 goluri!!!mai bine gandeste la barcelona(daca esti fan barca) sau la steaua si nu te mai preocupa de viitorul realului....pt asta suntem noi!!!

N0_NaM3
20th May 2004, 22:28
Morientes a declarat ca a semnat o intelegere cu chelsea...

alejandro
21st May 2004, 14:02
Ei fetitelor,ce v-ati enervat asa de tare?Atunci cand am post nu-mi amintesc sa va fi pomenit numele :p Eu doar l-am sustinut pe ionutz,care cred ca a avut dreptate :)
Thanya,zici ca morientes se intoarce la real?Vezi ce zice NO_NAM3 - cica se duce la chelsea!Cred c-au s-o dea din nou in bara :D

madridista
21st May 2004, 15:39
:degete: de acum inclo nu ma mai bag.se pare ca domnii au monopolizat discutiile si se cred cei mai tari in fotbal.sa nu cumva sa-i contrazici!!!BYE

inter
21st May 2004, 17:07
Samuel la Real contra sumei de 25 mil eu :D

Thanya
21st May 2004, 22:47
Ei fetitelor,ce v-ati enervat asa de tare?Atunci cand am post nu-mi amintesc sa va fi pomenit numele :p Eu doar l-am sustinut pe ionutz,care cred ca a avut dreptate :)
Thanya,zici ca morientes se intoarce la real?Vezi ce zice NO_NAM3 - cica se duce la chelsea!Cred c-au s-o dea din nou in bara :D

Asha...shi....daca NO_NAM3 zice ca va pleca la Chelsea inseamna ca asha e?

ady_azzuro
21st May 2004, 22:51
Se pare ca afacere is going down! :D

Thanya
21st May 2004, 22:51
:degete: de acum inclo nu ma mai bag.se pare ca domnii au monopolizat discutiile si se cred cei mai tari in fotbal.sa nu cumva sa-i contrazici!!!BYE


Shi tu trebuie sa-i bagi in seama?Sunt shi ei oameni(asha cred)shi trebuie sa traiasca.Mie mi se pare corect shi eu ash face ca ei(de fapt asha fac shi eu cu alte echipe)...fiecare are dreptul sa zica ce crede(drept garantat de constitutzie)

N0_NaM3
21st May 2004, 22:51
Mai asha am vazut , era o shtire ...mai uita`te shi tu pe teletext pe tvr la pag. 225 ...

ady_azzuro
21st May 2004, 22:53
:degete: de acum inclo nu ma mai bag.se pare ca domnii au monopolizat discutiile si se cred cei mai tari in fotbal.sa nu cumva sa-i contrazici!!!BYE
Eu zic sa nu te lasi...cred ca postarile tale au fost destul de interesante pana acum. :)

uti2102
22nd May 2004, 11:53
Morientes la Chelsea, Samuel la Real. Sa vedem ce mai pregateshte Realul, pen' ca presupun ca mai aduc un mega-star. Ma intreb pentru ce.... :evil:

madridista
23rd May 2004, 16:15
cica il aduce pe camacho....

N0_NaM3
23rd May 2004, 22:13
Sa`i bage in segunda ...Just kidding !.. :D

Thanya
23rd May 2004, 22:58
Real are mare nevoie de Samuel pt. ca daca nu se face ceva in aparare cred ca ce a zis No_NaM3 se va intampla

uti2102
23rd May 2004, 23:46
OLE OLE OLE OLE! DEPOR DEPOR! Real a cazut pe 4 asha cum anticipam! SUPEEER DEPOR! /hello

Thanya
23rd May 2004, 23:52
Shi Newcastle pe cat e?Sau mai e?

alejandro
26th May 2004, 12:49
Newcastle si- vazut de joc si nu de "stele" :drak:

uti2102
26th May 2004, 13:02
Newcastle n-a reushit sa-shi depasheasca "conditzia". N-ash spune ca Liverpool sunt mai buni, dar cu doar 2 victorii in deplasare nu potzi spera la mai mult.

alejandro
26th May 2004, 13:40
Newcastle a mai jucat si in UEFA,pe cand liverpool :p

Thanya
27th May 2004, 20:41
Newcastle si- vazut de joc si nu de "stele" :drak:


Da..am vazut?S-a tzinut rau,nu-i mai dadea drumul,saracul joc...Huh..:P

Nixx
28th May 2004, 23:14
Oricum s-a tinut mai mult timp in Europa decit real.

N0_NaM3
30th May 2004, 22:32
Au jucat o semifinala de cupa europeana in timp ce real , a spus 'adio' din sferturi..:D

Thanya
31st May 2004, 22:11
...........mda....

alejandro
2nd June 2004, 14:33
Da..am vazut?S-a tzinut rau,nu-i mai dadea drumul,saracul joc...Huh..:P
Dac' real ar fi avut 1/2 din ambitia engezilor ar fi fost altceva acum,da' asa, na - preliminarii pentru CL :D
PS:poate joaca cu cainii din Romania,a?! :D

Thanya
4th June 2004, 20:26
:)))...poate nu.Da` cine-s engezii astia?a?.....nu-mi mai zi de preliminarii ca imi vine sa......ma abtzin.Da`...eu chiar nu am auzit de engezi...hi hi hi

N0_NaM3
4th June 2004, 22:33
Nu ai auzit tu...nu vezi ca ei sunt preocupati sa se duca in Japonia , in timp ce trebuie sa joace preliminarii ?...:D

Thanya
6th June 2004, 01:54
Heh....poi este timp de amandoua.Putem considera turneul din Japonia ca pe un antrenament pt. preliminarii.Aaa....deci exista engezi,nu?Ufff.....blonda sunt,sa nu aud eu de ei...se poate asha ceva?

alejandro
8th June 2004, 17:23
Poate considerati turneul din Japonia ca un tratament pentru moralul "galacticilor"?!vor juca cu samuraii aia de la care vor castiga toate meciurile,vor veni plini de aere in Spania si aici....istoria se repeta:)))

Thanya
8th June 2004, 19:56
Ha ha ha......''istoria se repeta'' asta e cea mai neadevarata vorba pe care am auzit-o eu in viatza mea...pe bune.Toata lumea spune ''istoria se repeta'' shi ea saraca istorie nu s-a mai repetat.Stai tu linishtit ca ''samuraii aia'' nu sunt chiar lepadaturi......

N0_NaM3
9th June 2004, 23:29
:))) Asta este, joaca numai cu echipe de talie mondiala acolo , ce shtiti voi?..:)

alejandro
10th June 2004, 16:33
Da!Vor juca cu Zu Gol-Nam,cu Ha' k Pierdem Iar si....cine mai e pe la galbejitii aia?!Da...adversari puternici,nu gluma mai frate:D

realmadrid.com
10th June 2004, 18:37
se duc in japonia pentru banii, ca antrenamente din partzi, alea nu sunt echipe
Poate isi vor reveni, sau le va veni mintea la cap, ca altfel vai de echipa ce a fost odata Real Madrid

alejandro
10th June 2004, 18:48
se duc in japonia pentru banii, ca antrenamente din partzi, alea nu sunt echipe
Poate isi vor reveni, sau le va veni mintea la cap, ca altfel vai de echipa ce a fost odata Real Madrid
In sfarsit un om care spune adevarul!

realmadrid.com
10th June 2004, 23:03
trebuie sa fim realisti :(

Thanya
10th June 2004, 23:07
hmm....tre` sa recunosc ca avetzi dreptate.Insa sunt sigura ca-shi vor revenii

N0_NaM3
10th June 2004, 23:40
In sfarsit o vad pe Thanya cu ochii deschisi..:)

realmadrid.com
11th June 2004, 21:24
in stilul asta sigur nu au nici o speranta

Thanya
21st June 2004, 01:30
Mno...sa speram ca ishi vor schimba stilul...:P:

realmadrid.com
21st June 2004, 11:17
il vor schimba sigur:), cand am vazut ce transferuri au inceput sa faca:D

Thanya
22nd June 2004, 20:15
Eu am auzit ca transferurile sunt de toata prashtia.....fundashi tot nu au luat....Asha e?

Thanya
22nd June 2004, 20:38
Hmmm...noroc cu Walter Samuel

realmadrid.com
22nd June 2004, 22:16
e un inceptu si walter samuel, sper ca apoi sa vina totti ca il doresc foarte mult la real, pt al inclocui pe figo

Thanya
28th June 2004, 17:41
Shi eu il doresc pe Totti :PPPP...da` daca ar trebui sa aleg intre el shi Figo.....hmmm....Pana acum era mai mult ca sigur ca Totti va ajunge la Real shi acum o dau de garduri.Ata ete ....

alejandro
30th June 2004, 17:53
e un inceptu si walter samuel, sper ca apoi sa vina totti ca il doresc foarte mult la real, pt al inclocui pe figo
Da' ce,figo isi pune ghetel in cui?

realmadrid.com
30th June 2004, 18:48
nu stiu sigur, depinde de noul antrenor, dar eu unul las vrea pe totti in locul lui figo, dar tiam zis depinde de noul antrenor
oricum de beckam scapam, pt ca camacho ( nu stiu daca asa se scie) nu il vrea in echipa

Thanya
30th June 2004, 22:23
De unde shtii tu?Te-a sunat sau l-ai sunat?

realmadrid.com
1st July 2004, 11:50
comentatori de la tvr au spus ca, camacho nu il doreste pe beckam in echipa:D, multumita?, acu sper sa aiba si ei dreptate

ovidiudod
1st July 2004, 12:18
Camacho nu-l doreste pe Beckam in echipa, spun comentatorii de la tvr. :rosu:

Ha,, ha, ha...

realmadrid.com
1st July 2004, 12:27
te inteleg ca tu inca il doresti, ca ai vazut ce bine a jucat tot sezonul la real
transferul lui beckam au fost bani aruncatzi degeaba
din cauza ca a jucat asa bine chelsea ni il doreste, sau cel putizn nu mai vrea sa dea 30 ci doar 15 mil.
asa ca lasama cu beckam

Si inca o faza care ma lasat uimit, Perez, a pormis ca daca va fi reales, nu va cumpara jucatori ci va reface stadionul, auzi cica iese mai ieftin cu doar 30 mil.
Io zic ca Perez sa plece de la real, sa vina alt presedinte, sa lase dracu stadionul si sa cumpere jucatori care le trebuie, mai ales fundasi

ovidiudod
1st July 2004, 17:01
Ionutz n-a jucat cine stie ce, dar a jucat mai bine decat raul sau guti..

El si cu Figo au muncit cel mai mult. N-o fi prea talentat dar sezonul trecut era printre putinii care si-ai dat seama ca Queiroz nu facea nimic ramanad dupa fiecare antrenament cate o ora in sala de fitness.


Ionutz daca esti "del Madrid" trebuia sa stii pana acum ca in afara lui Samuel Perez a mai obinut acordul lui Carvalho asa ca asteapta sa se termine Eurocopa si sa fie reales presedinte. Si mai mult il aduce si pe Xabi Alonso de la Real si pe Gilberto de la Parma cu conditia ca sa-l vanda pe Morientes.

Si pe deasupra ieri a prezentat viitorul stadion. In 2008 va fi gata si costa cam 25 de milioane de euro. Dupa cate spun comentatorii sportivi va fi cel mai modern stadion din lume

HALA MADRID!!

Thanya
1st July 2004, 21:36
comentatori de la tvr au spus ca, camacho nu il doreste pe beckam in echipa:D, multumita?, acu sper sa aiba si ei dreptate

Cea mai multumita..:P

Thanya
1st July 2004, 21:45
te inteleg ca tu inca il doresti, ca ai vazut ce bine a jucat tot sezonul la real
transferul lui beckam au fost bani aruncatzi degeaba
din cauza ca a jucat asa bine chelsea ni il doreste, sau cel putizn nu mai vrea sa dea 30 ci doar 15 mil.
asa ca lasama cu beckam

Si inca o faza care ma lasat uimit, Perez, a pormis ca daca va fi reales, nu va cumpara jucatori ci va reface stadionul, auzi cica iese mai ieftin cu doar 30 mil.
Io zic ca Perez sa plece de la real, sa vina alt presedinte, sa lase dracu stadionul si sa cumpere jucatori care le trebuie, mai ales fundasi

Mey Ionutz mey....jtiu shi eu ca Beckham nu a jucat sezonul trecut mai nimic...da` tu shtii catzi bani a adus baietzashu` asta echipei?Eu daca ash fi preshedinte de club,de forma shi tot l-ash tzine(da` nu sunt :P).Ce sa o mai dam de garduri...Beckham e o mashina de bani.:)

alejandro
2nd July 2004, 16:47
da` tu shtii catzi bani a adus baietzashu` asta echipei?...Beckham e o mashina de bani.:)
Inca vreo 2 ratari de astea si nu va mai aduce nici un leu echipei:D

N0_NaM3
5th July 2004, 00:30
Deja cred ca ...oricum e terminat, eu ash scapa de el cat mai repede...shi cand ma gandesc ca a vrut Barça sa`l ia...:D

Catalanul
5th July 2004, 00:35
daca barça il lua beckham acum acesta era si pupa trofeu :D
ca ''raykard'' nu-l lasa sa comenteze asa cum facea la carlos queiroz :D:D:D

realmadrid.com
8th July 2004, 23:40
Mey Ionutz mey....jtiu shi eu ca Beckham nu a jucat sezonul trecut mai nimic...da` tu shtii catzi bani a adus baietzashu` asta echipei?Eu daca ash fi preshedinte de club,de forma shi tot l-ash tzine(da` nu sunt :P).Ce sa o mai dam de garduri...Beckham e o mashina de bani.:)

Ce dracu e gandirea asta mai?, mam saturat de atatea tampenii, cum adica il vrei pt ca aduce banii. Si in primul rand beckam nu e prost si isi ia jumate din vanzarile de echipamente, nu ca celelalte vedete din cate stiu eu
Urasc gandirea asta, fara suparare



Ionutz n-a jucat cine stie ce, dar a jucat mai bine decat raul sau guti..

El si cu Figo au muncit cel mai mult. N-o fi prea talentat dar sezonul trecut era printre putinii care si-ai dat seama ca Queiroz nu facea nimic ramanad dupa fiecare antrenament cate o ora in sala de fitness.


Ionutz daca esti "del Madrid" trebuia sa stii pana acum ca in afara lui Samuel Perez a mai obinut acordul lui Carvalho asa ca asteapta sa se termine Eurocopa si sa fie reales presedinte. Si mai mult il aduce si pe Xabi Alonso de la Real si pe Gilberto de la Parma cu conditia ca sa-l vanda pe Morientes.

Si pe deasupra ieri a prezentat viitorul stadion. In 2008 va fi gata si costa cam 25 de milioane de euro. Dupa cate spun comentatorii sportivi va fi cel mai modern stadion din lume




Ovidiu, daca perez aduce fundasi sau jucatori cu care sa creeze o echipa stabila si renunta la aducerea de masini de banii, care nu prea joaca atunci este binevenit

P.S. ca nu stiu sigur, Valdano mai este la real madrid

madridista
11th July 2004, 22:22
:)beckham cel mai bun jucator?:)ok.daca zici tu, care intr-adevar te pricepi, poate ai dreptate, dar eu m-am uitat la aproape toate meciurile si sincer figo a fost mult mai constant decat beckham.cat despre chestia cu banii....daca david nu ar mai vinde, de unde ar mai avea bani sa ia fundasii pe care ti-i doreai tu asa de mult?

Catalanul
11th July 2004, 22:33
cum florentino perez a fost reales presedinte la real madrid ar trebui sa ajunga jucatorii promisi de acesta, adica: Ricardo Carvalho, Seitaridis si Xabi Alonso :mda:

eu sper ca perez sa nu se tina de promisiune si sa nu-i aduca :D

madridista
11th July 2004, 22:39
el a promis ca ii aduce pe van nisterloy(sau cum se scrie) sau rooney ca atacant, pe xabi alonso si pe carvalho. de fapt a zis ca ii aduce pe cei pe care ii vrea camacho:)

N0_NaM3
12th July 2004, 23:02
Sa nu aduca pe nimeni, ca oricum o sa luatzi bataie shi sezonu` asta...:D

realmadrid.com
12th July 2004, 23:04
mda, vad ca totzi avetzi halucinatzi, ma voi atzi luat ceva, de visatzi chiar in halul asta:D:D:D:D

madridista
13th July 2004, 09:07
sigur ca da.:)o sa luam bataie tot anul, o sa retrogadam, barcelona o sa ne bata cu 10-0.stai e cam putin....14-0.:lol:lasa-i ionutz asa, de ce iti mai bati capul cu ei.cum ai zis tu, lasa-i sa viseze.:D

realmadrid.com
13th July 2004, 16:41
mare dreptate ai, ii lasam sa se agite pana la meciul din campionat, mi-ar placea si in cupa si in cl,ca sa-i umilim de 3 ori:D,iar atunci se va vedea ca Real Madrid inca este o fortza a fotbalului european si mondial si ca ii vor zdrobi pe totzi cei care nu cred asta

Wyzel
13th July 2004, 17:04
Eu zic ca e si una si alta...In plus Florentino Perez a aratat ca este un presedinte adevarat...

Thanya
13th July 2004, 17:27
Ce dracu e gandirea asta mai?, mam saturat de atatea tampenii, cum adica il vrei pt ca aduce banii. Si in primul rand beckam nu e prost si isi ia jumate din vanzarile de echipamente, nu ca celelalte vedete din cate stiu eu
Urasc gandirea asta, fara suparare


[QUOTE=ovidiudod]Ionutz n-a jucat cine stie ce, dar a jucat mai bine decat raul sau guti..

El si cu Figo au muncit cel mai mult. N-o fi prea talentat dar sezonul trecut era printre putinii care si-ai dat seama ca Queiroz nu facea nimic ramanad dupa fiecare antrenament cate o ora in sala de fitness.


Ionutz daca esti "del Madrid" trebuia sa stii pana acum ca in afara lui Samuel Perez a mai obinut acordul lui Carvalho asa ca asteapta sa se termine Eurocopa si sa fie reales presedinte. Si mai mult il aduce si pe Xabi Alonso de la Real si pe Gilberto de la Parma cu conditia ca sa-l vanda pe Morientes.

Si pe deasupra ieri a prezentat viitorul stadion. In 2008 va fi gata si costa cam 25 de milioane de euro. Dupa cate spun comentatorii sportivi va fi cel mai modern stadion din lume


Ovidiu, daca perez aduce fundasi sau jucatori cu care sa creeze o echipa stabila si renunta la aducerea de masini de banii, care nu prea joaca atunci este binevenit

P.S. ca nu stiu sigur, Valdano mai este la real madrid


Oooo...m-ai dãrâmat....shi daca tot e dejaba asha cum spui tu,de ce draq il mai tzin aia pe teren?
Vezi ca nu eshti chiar asha de deshtept precum vrei sa pari...ok?(fara suparare).
Vad ca-tzi place sa te contrazici cu toata lumea...da` adu shi argumente.

Thanya
13th July 2004, 17:32
Eu zic ca e si una si alta...In plus Florentino Perez a aratat ca este un presedinte adevarat...

Aha...eu cred ca Real nu se va califica in Cl......de fapt sunt sigura.Ce sa o mai dam de garduri...asta este echipa la ora actuala,nu este in stare sa cashtige nici macar un meci.

madridista
13th July 2004, 17:40
bineinteles.....cu samuel, cu ronaldo care a slabit, cu salgado odihnit si dornic de munca, cu casillas dornic de razbunare pt ce s-a intamplat la euro...sigur ca da....o sa fim varza tot sezonul.nu thanya?

Thanya
13th July 2004, 18:08
:)))....nu shtiu nu ma bag,da` cica asha se aude prin targ :P

realmadrid.com
13th July 2004, 21:54
Oooo...m-ai dãrâmat....shi daca tot e dejaba asha cum spui tu,de ce draq il mai tzin aia pe teren?
Vezi ca nu eshti chiar asha de deshtept precum vrei sa pari...ok?(fara suparare).
Vad ca-tzi place sa te contrazici cu toata lumea...da` adu shi argumente.

vrei argumente zici nu?, pai ia zimi si mie ce argumente vrei satzi dau in afara ca nu a facut nimic tot sezonul asta, in afara sa ia banii clubului, sa faca reclame la tv si sa se f**a cu fiecare tipa care ii iese in cale
Cam asa sa remarcat el sezonul asta nu prin calitatile sportive, pt ca scuza-ma dar nu a aratat practic nimic sezonul asta la madrid, nici macar loviturile libere nu iau mai iesit ca la manchester.
De ce il mai tin pe teren, pai uite de ce, pt ca exact cum zici tu este o fabrica de bani si nu isi permit sa o piarda, dar decat vedete care nu fac nimic mai bine performanta tu ce zici?

madridista
13th July 2004, 22:14
:)calmeaza-te ionutz.ce te enervezi atat?fiecare cu parerea sa.
stai, ca si m-am enervat odata la fel....tot despre beckham era vorba, numai ca eu il uram, nu eram indragostita de el, cum se spunea.dar sa o lasam balta.
trebuia sa zic si eu ceva....sa ma bag
ma scuzati:):headbang::ciocan:

realmadrid.com
13th July 2004, 22:22
nu ma enervez, iam adus argumente:D

alejandro
14th July 2004, 12:59
Nici nu s-a inceput sezonul si deja e fok pe la voi!Astia,da supoprteri adevarati:D

realmadrid.com
14th July 2004, 15:17
pei nu ar trebuie sa fie asa, dar daca se spune pe aici ca beckam merita sa ramana la real:headbang:

Thanya
14th July 2004, 17:52
nu ma enervez, iam adus argumente:D

He he he.....ar trebui sa fiu multumita de argumentele tale?Poi nu cred ca e singurul care nu a avut rezultate...da` numa` de el va luatzi.Au fost shi altii care au jucat la fel de prost.....el macar aduce ceva bani.
Nici eu nu-l inghit pe Beckham da`.....nu mi se pare corect sa va luati numa` de fundul lui.

Thanya
14th July 2004, 17:55
pei nu ar trebuie sa fie asa, dar daca se spune pe aici ca beckam merita sa ramana la real:headbang:

Da?cine a zis asha ceva?

Thanya
14th July 2004, 17:57
Nici nu s-a inceput sezonul si deja e fok pe la voi!Astia,da supoprteri adevarati:D

Poi sa nu ne plictisim......mentinem atmosfera.

realmadrid.com
14th July 2004, 18:39
Pei da ai dreptate nu numai beckam a jucat prost, dar faza proasta pt el este ca a venit de un sezon si nu a jucat nimic, ceilalti de la real au acoperire celelalte sezoane, care pot sa arate ca au fost intro pasa proasta dar la beckam nu sunt scuza
Si scuzama thania, nu doar beckam aduce bani, mai sunt si ceilaltzi galactici

Thanya
14th July 2004, 19:23
Te scuz...:P

alejandro
15th July 2004, 11:29
Pei da ai dreptate nu numai beckam a jucat prost, dar faza proasta pt el este ca a venit de un sezon si nu a jucat nimic, ceilalti de la real au acoperire celelalte sezoane, care pot sa arate ca au fost intro pasa proasta dar la beckam nu sunt scuza

Ionutz,sincer sa fiu nu prea urmaresc meciurile lu' real(doar atunci cand joaca cu Barca:D),dar cred ca si Zidane a avut o problema de acomodare la real,asa e?sau gresesc?cine stie,poate sezonul asta isi revine?sau...sezonul urmator...sau sezonul....din 2010:D

realmadrid.com
15th July 2004, 13:47
La real nu exista sezonul viitor:D, tre sa demonmstreze din prima
Si scuzama zidane a jucat din primul sezon klumea, mai ales in cl
Cine vine la real tre sa demonstreze ca merita sa ramana acolo, nu cred ca beckam va pleca dar daca nu va juca klumea camacho il va pune pe banca

alejandro
15th July 2004, 14:18
La real nu exista sezonul viitor:D, tre sa demonmstreze din prima
Si scuzama zidane a jucat din primul sezon klumea, mai ales in cl
Cine vine la real tre sa demonstreze ca merita sa ramana acolo, nu cred ca beckam va pleca dar daca nu va juca klumea camacho il va pune pe banca
Ionutz,tocmai asta era!!!Daca tin eu minte bine,cand venise Zidane la real nu juca in CL,ci doar in campionat!si culmea era ca in Cl real mergea bine iar in campionat...mai putin1de aia toti vroiau sa joace fara Zidane(ma refer la presa!).Cam asa ceva,nu?Sper ca nu am incurcat nimic!

Thanya
5th August 2004, 19:34
Cred ca acum se poate vorbi de Real ca o afacere,tinand cont ca a ajuns sa fie cea mai bogata echipa de fotbal din lume(shi la propriu shi la figurat:p)

alejandro
6th August 2004, 11:18
Bine ar fi dac' ar mai lua si titluri din cand in cand:p<joke!>

realmadrid.com
6th August 2004, 14:41
Daca Real Madrid a devenit cea mai bogata echipa din lume, este o afacere, pe cand Manchester, care a fost considerata cea mai bogata echipa din lume pana de curand, era considerata o echipa de fotbal, nu o afacere!!!!
Dar si acolo se foloseau aceleasi metode, mai putzin cumpararea de jucatori "galactici", dar sa nu uitatzi ca atunci Beckam evolua la United, de atunci acesta find considerat o afacere, un jucator care aduce multzi banii
Asa, ca pana la "afacere" real este echipa cea mai titrata din lume, cu un palmares de invidiat, pe care Barcelona nu il va avea nici in 100 de ani
Si cu asta am incheiat!

inter
6th August 2004, 14:51
Daca Real Madrid a devenit cea mai bogata echipa din lume, este o afacere, pe cand Manchester, care a fost considerata cea mai bogata echipa din lume pana de curand, era considerata o echipa de fotbal, nu o afacere!!!!
Dar si acolo se foloseau aceleasi metode, mai putzin cumpararea de jucatori "galactici", dar sa nu uitatzi ca atunci Beckam evolua la United, de atunci acesta find considerat o afacere, un jucator care aduce multzi banii
Asa, ca pana la "afacere" real este echipa cea mai titrata din lume, cu un palmares de invidiat, pe care Barcelona nu il va avea nici in 100 de ani
Si cu asta am incheiat!

afacere cu "iz" dambovitean tinand cont de afacerea facuta acum 5 ani cu terenurile :drak: :drak: :drak:
nu-i mai laudati atat ca tot de-ai lui jiji sunteti ... si va mai mirati de ce nu va inghite lumea! :cool:

realmadrid.com
6th August 2004, 14:59
Terenurile atat valorau si le-au vandut primariei din cate stiu eu:D
Spunemi si mie ce este atat de necurat in afacerea asta?, sau imi spui ca terenurile nu valorau atat???
Pei normal ca nu ne inghite lumea, toata lumea doreste sa aiba palmaresul nostru dar nu il vetzi avea niciodata:ok:, din cauza asta ne uratzi atat:D
Cum schumi este urat in f1 pt ca, castiga tot asa suntem si noi:)
Iar inter nu vad de ce te agitzi atat, pt ca echipa ta favorita nu a mai castigat nimic, cam de mult:D
Deci dupa ce castigatzi si voi serie A sau o cupa europeana mai vorbim:happy:

N0_NaM3
7th August 2004, 00:42
Cine va zis voua ca e cea mai bogata echipa din lume ma` ? ...sau hai, poate o fii...dar mai multi bani ca chelsea nu are ...asta e sigur..:P

Thanya
7th August 2004, 00:47
Acum are..Chelsea a ramas in urma.

realmadrid.com
7th August 2004, 00:54
Cine va zis voua ca e cea mai bogata echipa din lume ma` ? ...sau hai, poate o fii...dar mai multi bani ca chelsea nu are ...asta e sigur..:P


Nu potzi compara averea lui Abramovich cu a lui Real Madrid, hai sa fim seriosi, :headbang:
Real este considerata cea mai bogata echipa din lume, datorita cotatzilor de la bursa, dar presupun ca nu stiatzi :yeah:
Daca ar fi asa si AC Milan ar fi pe locul 2 dupa chelsea, datorita averi imense a lui Berlusconi :yeah:
Daca Bill Gates, cumpara pe Valencia, asta insemana ca Valencia este cea mai bogata?, nu este asa, depinde de cat de priceput este presedintele echipei respective si cum reuseste acesta sa faca banii cu aceasta echipa, deci intelegetzi ca nu averea presedintelui conteaza ci modul in care acesta investeste banii echipei :yeah:

Thanya
7th August 2004, 01:27
Eu am inteles...Sa traiti.

Catalanul
7th August 2004, 01:51
Acum are..Chelsea a ramas in urma.
da mah, aveti voi cel mai mare buget din lume ca v-ati imbogatit cu cele 15 milioane de € castigate in turneul din ASIA :D :drak:

Thanya
7th August 2004, 02:05
Ha ha ha...fii tu linishtit ca nu ne-am imbogatit noi in turneul asta.

inter
16th August 2004, 18:40
Terenurile atat valorau si le-au vandut primariei din cate stiu eu:D
Spunemi si mie ce este atat de necurat in afacerea asta?, sau imi spui ca terenurile nu valorau atat???
Pei normal ca nu ne inghite lumea, toata lumea doreste sa aiba palmaresul nostru dar nu il vetzi avea niciodata:ok:, din cauza asta ne uratzi atat:D
Cum schumi este urat in f1 pt ca, castiga tot asa suntem si noi:)
Iar inter nu vad de ce te agitzi atat, pt ca echipa ta favorita nu a mai castigat nimic, cam de mult:D
Deci dupa ce castigatzi si voi serie A sau o cupa europeana mai vorbim:happy:

pupalash, pai voi faceti afaceri cu banii lui Inter, si acum mai aveti sa ne dati 10 mil. eu din transferul lui Ronaldo , iar mai nou il vreti pe Cannavaro.... alta teapa :drak: , data de cel mai "afacerist " club din lume ! :ciocan:
iar in afacerea cu terenurile ... a "urlat" presa spaniola si nu numai da... ce sa faceti voi :mda: , suporterii :cool:

Thanya
18th August 2004, 16:37
Of of saracutii de voi...tare nedreptatiti mai sunteti.

inter
18th August 2004, 17:34
nu stam noi in banii pe care aveti sa ni-i dati , problema e ca "galactica afacere" scartaie ... si nu numai la noi sunteti datori prin decizii ale FIFA , asa ca stati flexati ...
pana cand o sa vina creditorii la palat sa-i ceara regelui banii ca voi.....

Thanya
21st August 2004, 13:49
Scartaie?Apoi ma gandesceu ca o tzâr` de bani pt. vaselina om avea...

madridista
8th September 2004, 13:17
afacerea scartaie?bugetul de anul asta e de 300 de milioane si se pare ca nu vor vreun trofeu, ci vor sa devina cel mai mare sau scump club din lume.cu david beckham si calatoriile prin asia si america....nu cred ca mai au mult:Ddar totusi sa speram ca o sa fie si un trofeu, nu?:)

Catalanul
8th September 2004, 13:25
dar totusi sa speram ca o sa fie si un trofeu, nu?:) sperati voi sperati...:sleep: ca doar speranta moare ultima :D dar anu' asta sa va luati gandul de la campionat shi champions:drak:. le veti pierde asa cum ati pierdut si cupa Santiago Bernabeu :evil:

madridista
8th September 2004, 15:08
:D se spune trofeul Santiago Bernabeu, dar te iert....se vede ca nu prea te pricepi:)am glumit
asa e, speranta moare ultima....cum credeti voi ca o sa luati si campionatul si ucl...sa fie cum zici tu.mai bine nu zicem de acum cine castiga, ci spunem care sunt favoritii.anul trecut celta era favorita la primele 5 locuri si a retrogradat cand fusese cu un an in urma pe locul 4

realmadrid.com
8th September 2004, 15:27
Degeaba se agita totzi, pt ca la toate casele de pariuri Real Madrid este favorita tuturor competitzilor in care participa:hello:

Catalanul
8th September 2004, 15:30
degeaba este favorita daca nu demonstreaza prin fapte acest lucru :rosu:
nici grecia la euro 2004 nu a fost favorita si uite...:D

realmadrid.com
8th September 2004, 15:37
Daca este sa ne luam dupa euro 2004, Athletico Madrid va castiga Primera, Murcia va castiga Copa del Rey iar CL il va castiga Shaktior:D:D:D

madridista
8th September 2004, 21:01
Daca este sa ne luam dupa euro 2004, Athletico Madrid va castiga Primera, Murcia va castiga Copa del Rey iar CL il va castiga Shaktior:D:D:D
:D:D:Dasa e!!

alejandro
10th September 2004, 17:39
afacerea scartaie?bugetul de anul asta e de 300 de milioane si se pare ca nu vor vreun trofeu, ci vor sa devina cel mai mare sau scump club din lume.cu david beckham si calatoriile prin asia si america....nu cred ca mai au mult:Ddar totusi sa speram ca o sa fie si un trofeu, nu?:)
Sa dea Dumnezeu sa aveti cat mai multi bani,sa fiti cei mai bogati, da' trofeele sa le luam noi :drak:

Thanya
10th September 2004, 19:49
Cel mai bogat club este cel care are cele mai multe trofee shi titluri cashtigate....nu cel care moare ingropat in bani.Au mai fost shi mai sunt echipe care au avut bani,trofee shi au fost cele mai bune iar acum au doar bani shi aproape ca sunt uitate de lume.

realmadrid.com
10th September 2004, 22:59
Nu sunt de acord cu tine, cel mai bogat club totusi se masoara in capitalul pe care il are, bugetul anual etc.
Trofeele sunt altceva, normala ca toata lumea isi doreste trofee, dar cei mai multzi isi doresc bani, ex clar este chiar Florentino Perez:D

madridista
10th September 2004, 23:35
manchester e cel mai bogat club si nu mai tin minte sa fii luat un trofeu in ultimii ani....

realmadrid.com
10th September 2004, 23:54
Si real este acum cel mai bogat club si sper sa i-a macar un trofeu:D

Catalanul
11th September 2004, 01:05
Cupa spaniei va ajunge ca si-asa nu ati mai luat-o demult parca :drak:
restu` lasati si voi la altii mai saraci :D

Thanya
24th September 2004, 18:18
Shi care ar fi saracii aia?

Catalanul
24th September 2004, 18:20
@Thanya pai Valencia, Depor... chiar si Barça :p

Thanya
24th September 2004, 18:30
Aham.....ele sunt sarace in portofel sau palmaresu`lasa de dorit? :p

alejandro
2nd October 2004, 12:00
Decat sa te arate toti cu degetu' ca esti cel mai bogat si n-ai trofee,mai bine sa fii sarac cu...trofee si cu Ronaldinho,Giuly si Deco :yeah:

Catalanul
2nd October 2004, 12:17
mai bine sa fii sarac cu...trofee si cu Ronaldinho,Giuly si Deco :yeah:i-ai uitat pe larsson si eto'o :p :D

realmadrid.com
3rd October 2004, 18:15
Decat sa te arate toti cu degetu' ca esti cel mai bogat si n-ai trofee,mai bine sa fii sarac cu...trofee si cu Ronaldinho,Giuly si Deco :yeah:

Aici intervine o greseala :mda: , Real Madrid este un club bogat cu o gramada de trofee, in schimb Barcelona este un club bogat, dar cu nu foarte multe trofee :evil:

Thanya
4th October 2004, 14:25
Punct ochit,punct lovit.

ADelPiero
4th October 2004, 15:42
este timp pt Barca sa`i ajunga si sa`i intreaca si la trofee :lol:

realmadrid.com
4th October 2004, 17:54
Aici ai dreptate DelPiero, cred ca intr-o 100 de ani ne ajungetzi la trofee:evil:, pacat ca nu o mai apuc si pe asta:mda:

PS_Intr-o 100 de ani ne ajungetzi la trofee daca Real Madrid se va desfintza, pt ca voi oricum castigatzi un trofeu la 10 ani:evil:

Thanya
4th October 2004, 21:16
Eh.....las` mey ca va pleca vedeta Barcei shi n-o sa mai luati voi nici un trofeu.

Catalanul
4th October 2004, 21:21
Eh.....las` mey ca va pleca vedeta Barceicare vedeta ca avem multe :evil:
stiu ca vor pleca... peste 5-6 ani :D

Thanya
4th October 2004, 21:43
Mda...shtii sau speri?

Catalanul
4th October 2004, 21:46
stiu... de sperat sper sa vina altii mai buni in locul lor (dupa ce vor pleca... daca vor pleca) ;) desi nu cred ca sunt altii mai buni decat ei :yeah:

ADelPiero
4th October 2004, 21:57
zi de zi apar vedete noi :evil:
daca real merge tot asa ... isi imbunatateste palmaresul cu o retrogradare :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Thanya
5th October 2004, 15:21
Hai no..nici chiar asha,nu fi asha aspru cu ei.
Poate ca Ronaldo,Zidane,Figo...etc.etc.,au curajul sa se injoseasca pe un loc trei,patru..........da`, sa retrogradeze?

ADelPiero
5th October 2004, 16:24
eeeeee :) am glumit ... oricum pt ei un loc 5 sau 6 = cu o "retrogradare" (din alte puncte de vedere; nu se refera la sensul propriu al cuvantului)

Thanya
5th October 2004, 18:21
Aaaaa,am inteles. Ei sunt atat de buni incat un loc 4 sau 5 ar fi ca o retrogradare :p :>

alejandro
6th October 2004, 14:10
Aici intervine o greseala :mda: , Real Madrid este un club bogat cu o gramada de trofee, in schimb Barcelona este un club bogat, dar cu nu foarte multe trofee :evil:
Ionutz,ai tinut cont de raportul bogatie - trofee?Cred ca Barca sta mai bine decat real inn acest caz.ce zici? :rolleyes:

inter
6th October 2004, 23:51
desi echipa schioapata vizibil ... afacerile merg :drak: :

DAVID BECKHAM E SCOOBY DOO INSIEME PER ADIDAS
(5-10) Mentre il Real Madrid va male in campo, può invece festeggiare per i conti societari che vedono, grazie a David Beckham, un'impennata dei ricavi provenienti dal marketing (ormai sono circa il 46% del totale). E il centrocampista della nazionale inglese è anche il protagonista del nuovo spot di Adidas in cui appare insieme a Scooby Doo, eroe dei cartoni animati di Hanna&Barbera. "Ho accettato la proposta perché Scooby Doo è uno degli show preferiti dai miei figli", ha commentato Beckham.


cred ca nu este nevoie de traducere :cool:

Catalanul
7th October 2004, 13:52
cred ca nu este nevoie de traducere :cool:noroc ca spaniola seamana mult cu italiana :p ;)

sotostone
7th October 2004, 14:11
Real prea multzi buni care se calca pe picioare in teren.... o sa-shi dea drumu' la joc cand o sa se obishnuiasca unul cu celalalt.... si atunci sa te tzii.... va fi Realul cu rezultatele din vremea lui Di Stefano si spectacolul din perioada cu E. Butragueno shi Hugo Sanchez.... numai de shi-ar da drumul odata ca imbatrnesc totzi nu numai Figo:D....de afacere e clar nici nu ma mai pronuntz..... Real cumpara actori Pepsi si nu m-ar mira sa-l achizitzioneze pe Enrique Iglesias ca shi el le are cu fotbalul.... sau poate le vedem intr-o prezentare de tricouri (ude eventual) pe Shakyra, Beyonce si Pink in atacul de vis al Realului cu numere 10, 9 shi 11 respectiv... =)) :))

alejandro
7th October 2004, 16:11
DA! :p poate asa adversarii se vor uita mai mult la cum jucatoarele lu' real fac preluarea pe piept si astfel galacticii vor inscrie mai multe goluri:D

inter
9th October 2004, 00:03
un articol "interesant" :p :

http://www.donbalon.es/front/default.asp?OPT=OP&OPID=702

Thanya
15th October 2004, 17:34
Mei voi chiar nu aveti ce sa vorbiti?

inter
15th October 2004, 22:42
adica ce vrei sa spui draguta?

Thanya
15th October 2004, 23:28
Poi mie asha mi se pare,ca nu aveti ce sa mai vb. shiaburiti lumile p`aici :p:p.Nu am dreptate?

Catalanul
15th October 2004, 23:35
faptul ca noi criticam jocul slab al realului ti se pare o ''abureala'' :drak:

inter
15th October 2004, 23:38
Hai Poli , noi nu criticam! , noi evaluam :D jocul galacticilor . :p

alejandro
16th October 2004, 13:09
Ai dreptate,inter:Dnoi vrem sa-i ajutam,sa le spunem unde si de ce gresesc,dar ei:Ddac' asa sa-i lasam in ...infrangerile lor care nu se mai termina:D

Thanya
17th October 2004, 04:21
Hai Poli,mie nu mi s-a parut ca,criticati jocul Realului ci faceati cu totul altceva.
Voi ne spuneti noua unde greshesc ei?Trimiteti-le o scrisoare shi spuneti-le lor....ca noi nu avem cu ce sa indreptam jocul Realului.

alejandro
18th October 2004, 14:11
Pai atunci ce sa facem?:DSa tacem sau...sa laudam prestatiile jucatorilor care in 7 etape au inscris 5 goluri:pHai ca si echipele italiene au un rezultat mai bun:D

Thanya
18th October 2004, 21:58
Apoi...sincera sa fiu nu prea ma mai intereseaza(cred ca e ceva pe moment....imi trece pana maine).Din partea mea puteti sa va tociti degetele pe tastatura,criticandu-i pe cei de la RealMadrid,ca oricum nu rezolvati nika.
Acum chiar ma preocupa alta problema a lor,nu criticile voastre.
Sa fiti iubiti..:p

alejandro
11th November 2005, 11:16
A mai trecut un an...jocul in schimb a ramas acelasi...

Thanya
11th November 2005, 17:59
Ha,ha,ha...chiar acelashi nu a ramas!!Daca stai sa te gandeshti bine, au plecat shi venit multi jucatori shi e normal ca jocul sa se schimbe!!Dar afacerea tot afacere a ramas!!

alejandro
11th November 2005, 18:07
stiam eu ca n-o sa rezisti si ai sa vii aici!!!:P
te impresioneaza acum jocul favoritilor?e mai bune decat cel de anul trecut?
ca afacerea sigur a ramas afacere...cam cu asta se si ocupa cei de la real...

realmadrid.com
11th November 2005, 21:39
Bai kklanilor, dupa ce revenim cu primul 11....puteti sa ne criticati...pana atunci, putin fair-play va rog :D

Thanya
11th November 2005, 22:33
Pai eu vin peste tot..pe Spania :D
De ce nu eshti sincer?Recunoashte ca tare mult ti-ar placea sa fiti shi voi o afacere!!

Nixx
12th November 2005, 09:34
Noi suntem o afacere in devenire... Numai ca mai jucam si fotbal :D

Thanya
13th November 2005, 02:19
Voi sunteti o afacere in devenire de cand ati aparut "pe piatza" shi vad ca treaba inca nu-i prea roz!!
Deci..sa va mai spun parerea mea?..bine :Real este,inainte de a fi o afacere pe cinste,o echipa de fotbal!!Mie asha mi se pare!!Este adevarat ca e cea mai buna afacere pt. cei mai buni fotbalishti din lume,da` asta-i treaba lor :P :D

CiRiC
13th November 2005, 21:51
Intr-un interviu acordat cotidianului "Gazzeta dello Sport", Luis Figo critica politica conducerii clubului Real Madrid: "La Real Madrid, cel mai important nu este sa castigi, ci doar recunoasterea internationala a acestui nume. iar pentru asta au creat ceva astronomic, aproape monstruos. Fotbalul a trecut pur si simplu pe planul secund."... si el a simtit pe proria sa piele !!!!!!!!

Thanya
13th November 2005, 21:58
Pai tu ce ai spune daca ai fi "alungat" de la o echipa?Shi el a facut parte din aceasta monstruozitate care practic a cam inceput cu el!!Figo numa` prostii spune,am zis eu ca ar trebui sa se pensioneze :D!!

CiRiC
13th November 2005, 22:04
Figo nu a avut niciodata curajul sa argumeneze transferul "aproape tradator de la Barca la Real, dar un club cu un asa NUME nu ar fi trebuit sa procedeze in asa mod(sa-l dea pentru nimic). Pur si simplu PEREZ a spus "Figo a trebuit sa plece".

sa plece pentru ca este "batrin" si nu face fata intrecerii pentru reclama.
El nu aduce profit...?

Thanya
13th November 2005, 22:23
Pai Luxemburgo a fost cel care a avut un cuvant important de spus in deciderea sortii lui Figa..cred ca s-a vazut ca nu il vroia in primul 11!!Poate e asha cum spune Perez....Figo nu mai facea aproape nimic pt. echipa...nici reclame dar nici jocul lui nu stralucea!!Toata lumea are o problema cu reclamele Realului?

CiRiC
13th November 2005, 22:33
este o problema: lui Real i se cuvine (dupa contract) 50% din suma venita unui jucator de la reclama, iar la Barca 0%, mai vorbind de Ronaldinho...

Thanya
13th November 2005, 22:50
Shi asta-i o problema?
Este adevarat ca tinem la imaginea noastra,dar nu mai mult ca voi(Bayern),ati dat cat bugetul Romaniei pt. un stadion...foarte bine ati facut,dar nu mai veniti cu texte din astea inainte sa va uitati in curtea voastra...sau eshti suparat ca vine Baros la noi? :D

Catalanul
13th November 2005, 23:18
sau eshti suparat ca vine Baros la noi? :D
Barros sau Ballack ? :thinkso:

Thanya
14th November 2005, 01:06
=)) ..ops!!Am greshit...despre Ballak era vorba :D ,incep amandoi cu "b" :)

alejandro
14th November 2005, 10:27
Thanya esti atat de emotionata incat ai si gresit numele jucatorului:P
on topic va rog!!!
Thanya,tu ce-ti doresti cel mai mult?Ca echipa sa fie o afacere sau sa joace muy bien?In fond nu cred ca-ti iese si tie ceva din aceasta afacere...:D

CiRiC
14th November 2005, 11:00
Ma tem ca daca Ballack va pleca la Real, nu va mai face cariera, deoarece va fi "prada vinatorilor de stele pentru reclame", asa cum s-a intimplat si cu Michael Owen.

alejandro
14th November 2005, 11:13
s-ar putea sa ai dreptate...

realmadrid.com
14th November 2005, 22:12
Catalane, vine Cole..de la Arsenal :D....a dreaq afacere :D

Catalanul
14th November 2005, 22:16
Degeaba vin jucatori pe banda rulanta daca de 2 ani incoace nu reusiti sa fiti o adevarata echipa :rolleyes: Trebuie sa rezolvati meciurile in urma unor individualitati si nu a unor faze de echipa :ok:

Intr-adevar, o sa fie o afacere... stie cineva cu ce firma are el contract ? :D

si stai linistit, ca inca nu e nimic oficial :)

Thanya
14th November 2005, 22:23
Pai tre` sa tot vina ca sa se descopere formula magica....shi atunci...

madridista
14th November 2005, 22:55
cred ca daca Real ar castiga cupa campionilor, liga si copa del rey ei tot ar zice ca echipa nu e buna!!lol!!!
eu m-am obisnuit!!:P
cine a zis ca nu poti fi o echipa buna si sa fii si o afacere!!!nu a reusit real acum cativa ani si manchester la fel??

Catalanul
14th November 2005, 22:57
pardon, pana sa apara florentino, real madrid era intr-adevar o echipa. de cand a venit perez a aparut buba... treba s-a transformat intr-o afacere iar rezultatul este cel de acum... multe vedete putin fotbal :rolleyes:

madridista
14th November 2005, 23:00
perez a aparut in 2000 din cate stiu eu.....si timp de 2 ani.....echipa a mers foarte bine.....champions leaguex2, liga......din 2002 a inceput sa scartie treaba...
sau ma insel??

Catalanul
14th November 2005, 23:01
din 2002 a inceput sa scartie treaba...
sau ma insel??

Exact. De cand a venit Beckham la real :D

madridista
14th November 2005, 23:04
:)aaa....beckham nu a venit din 2004 parca?
nu cred ca din 2002

Catalanul
14th November 2005, 23:06
De cand a venit Beckham la voi nu ati castigat absolut nimic. Nu mai stiu sigur daca este vorba de anul 2002 sau 2003. Cred ca cel din urma. 2004 in nici un caz.

madridista
14th November 2005, 23:10
asta asa e...nu am castigat nimic.....dar nu poti sa spui ca nu mai poate pt ca a avut cateva meciuri senzationale......acum imi aduc aminte de partida cu rosenborg de anul acesta cand a fost 4-1 parca?2 pase si un gol?sau iarasi ma insel?

Thanya
14th November 2005, 23:30
Eshti tu sigur ca nu am cashtigat nimic..?Beckham ishi revine..sper :D

realmadrid.com
14th November 2005, 23:34
Beckham este de 10 ori peste valoarea lui de anul trecut...si asta ma bucura :D...
Nu trebuie sa dai in bara de 3 ori ca sa fi star....2 pase de gol si e de ajuns :ok:

Istvan Gyuri
15th November 2005, 09:39
beckham e mai bun de 10 ori decat anul trecut doar in pat: marcheaza non stop !
clasa ti-o arati din toate punctele de vedere, eu nu am mai vazut de mult, ca el, David Beckham sa fii dat doua pase de gol :shock:

alejandro
15th November 2005, 10:08
Inseamna ca n-ai dormit demult...astia de la real viseaza tot timpul si vad cum beckham da pase peste pase:P
p.s.:Madridista,bine ai revenit:happy :happy :happy
pe unde umblasi?sau ti-a zis Thanya ca mi-a fost dor de tine?:P

realmadrid.com
15th November 2005, 13:04
Sunt 2 variante...ori esti beat...ori esti dus !
Normal ca nu vezi centrari de toata frumusetea...daca te uiti la rezumatul meciului....si nu la tot meciul :ok:

alejandro
15th November 2005, 13:16
cred Istvan s-a referit la pase serioase,la cele care aduc goluri si nu la toate incercarile sfortate ale englezului...in plus,cine are puterea sa se uite la intregul meci?:D

realmadrid.com
15th November 2005, 13:22
Centrari din care rezulta goluri....sau faze frumoase...cred ca au fost destule :ok:

alejandro
15th November 2005, 13:30
pai Istvan zicea de doua pase de gol intr-un singur meci!Nici eu n-am vazut,daca imi zici meciul (sa fie recent!!!),nu mai zic nimik:ok:

madridista
15th November 2005, 22:13
deci din cate am observat Alejandro a devenit un fel de Catalanul acum cateva luni!!!numai ca are replici mai bune.....si mai mult misto!!!:)
da...in meciul ala a avut doua pase de gol!!:P

Madrid4EVER
15th November 2005, 22:56
E adevarat ca Beckam are doar un drept(stangul e pentru momentele in kare il pipaie Victoria)da cu el centreaza bine......si odata la un an reuseste sa markeze.

Thanya
15th November 2005, 23:15
beckham e mai bun de 10 ori decat anul trecut doar in pat: marcheaza non stop !
clasa ti-o arati din toate punctele de vedere, eu nu am mai vazut de mult, ca el, David Beckham sa fii dat doua pase de gol :shock:

Nu ai vazut tu...Beckham are multe pase de gol,ultima data cand m-am interesat,Beckham avea 8 pase de gol din 14 goluri!!Ti se pare putin?
Shi...de unde shtii tu cum e Beckham in pat,ai fantezi`?

@alejandro : ma shtii pe mine ca fiind anuntzatoarea forumului? :D

alejandro
16th November 2005, 11:51
@Madridista:ma simt magulit:)
@Shorty:ai pus punctul pe "i"..odata pe an:D
@Thanya:intrebai si yo...:P

Thanya
16th November 2005, 15:48
Pai nu mai intreba daca eshti sigur de un anumit lucru :D!Ca induci lumile in eroare :D

alejandro
16th November 2005, 16:41
cine a zis ca eram sigur?si lumea crede ce vrea ea:P

madridista
16th November 2005, 16:52
@Madridista:ma simt magulit:)
nu te simti......ca nu era tocmai de bine....:P nu prea imi plac persoanele care fac misto....:)

alejandro
17th November 2005, 13:32
gata,am inteles...nu mai fac misto......voi fi muy serioso de acum in vecii vecilor:happy

Madrid4EVER
17th November 2005, 14:50
Kand o sa fie asha,un "Beckam" la Barca-niciodata.Cum aduce el banii nu ii aduke nimeni de la woi.....marmota ii sperie p` totzi kand apare in reklame!Perez a spus:"M-ai bine vand stadionul dekat pe Beckam"

realmadrid.com
17th November 2005, 15:00
Shorty...cu ce ai spus aici...ai demostrat ca te pricepi :ok:
Daca tu crezi ca atunci cand lumea spune ca Real este o afacere este foarte bine.....atunci fate ktalan :ok:
Ma doare in cot de banii adusi de Beckham, vreau sa joace....nu sa o faca pe starul Pop....cat despre Perez, este cel mai imbecil presedinte din istoria Realului :)...sa aiba kklanii bugetul nostru, pai nu-i mai bate nimeni :ok:

Nixx
17th November 2005, 15:30
Incredibil Ionutze, dar sunt de aceeasi parere cu tine...:D
Shorty, ma lasi fara replica...:rolleyes: Tie iti plac reclamele sau fotbalul? Vezi ca nici "realistii" nu te agreeaza :rosu:

alejandro
17th November 2005, 15:35
@.com:ai perfecta dreptate
@Nixx:e incepator baiatul:P

don_denver
17th November 2005, 15:39
real madrid: mai putin fotbal si mai mult marketing si imagine= multi bani...

alejandro
17th November 2005, 15:46
uite parerea unui om neutru...

realmadrid.com
17th November 2005, 16:04
Neutru pe dreaq :P :D...e Ktalan :P...oricum are dreptate.

@Shorty

Daca Perez s-a saturat de viata, sa mai dea declaratii din astea..cu vandutul stadionului :D