PDA

View Full Version : Cine e cel mai ciumeg din zona?



Paul
19th March 2006, 23:42
poll de poll ce mama :drak: -ului

Imi cer scuze , dar am selectat pe spranceana cei 20 de clasici ciumegi
Daca am omis pe cineva ...sorry

relansat
20th March 2006, 01:01
Mey as fi votat cu Vadim insa mi se pare previzibil :D (el e boss`ul si atat)

Dupe aia m`am gandit la tine ... :P , dar nu erai ...

Al treilea lucru: m`am uitat sa imi vad numele ... dar nimic :P ... ashe ca am ajuns la o concluzie finala :

fia e cel mai tare :happy ... un vot cat se poate de obiectiv :drak:

Darkslowstar
20th March 2006, 01:08
Pacala, fara discutii. Paul si tu esti in top :D

philos
20th March 2006, 05:16
remy, indiferent de ce i se spune, el tot pe a lui o tine... :D

Angelina Jolie
20th March 2006, 05:33
Ma Paul intai define ciumeg, sa stiu la ce se refera. Dar io oricum m-am votat pe mine preventiv. Asa ca sa te fereasca Domnul sa zici amu ceva de rau.

Ayrton
20th March 2006, 17:00
Io am votat cu inter, asa ca subscriu la cererea sa definesti "ciumeg" ... Abia astept! :evil:

Vadim
20th March 2006, 17:03
L-am scos pe grij_jr si l-am inlocuit cu Paul pe care l-am si votat. Paul e cel mai ciumeg. :D

alejandro
20th March 2006, 17:05
Paul,ma simt flatat,m-ai inclus si pe mine in poll:o:
Apropo,nici eu nu inteleg ce inseamna ciumeg...de la ciomag se trage?daca-i asa la noi nu-i prea de bine apelativul asta:P
Dar cum tu esti banat acum,astept raspunsul tau peste 3 zile:P

Ayrton
20th March 2006, 17:15
Atunci imi schimb si eu votul: pune-l la socoteala tot la Paul! ... Abia astept sa revii ciumegule! :P

Leo_
20th March 2006, 17:18
orice am face si orice am zice, tot Vadim ramane cel mai ciumeg din zona (if you catch my drift ;)) :D:D

don_denver
20th March 2006, 17:23
oricat ar fi vadim de ciumeg...daca e sa ma refer doar la o alta latura a cuvantului si nu neaparat...sa merg pe principiul daca eu sunt sef..sunt si, binenteles, ciumeg, l-am votat pe ieppy. pe mine n-avea rost - daca ma stiu eu, nu tre sa ma stie altii, afla la mom potrivit..:evil:

Vadim
20th March 2006, 17:26
Ai votat bine, eu nu sint sef si nici ciumeg.

don_denver
20th March 2006, 17:32
doar foarte modest ....:P..

Vadim
20th March 2006, 17:35
Am observat cu stupoare ca lipseste Tudose din acest poll. De ce?

alejandro
20th March 2006, 17:46
Poate pt ca Tudose nu-i ciumeg?:rolleyes: Orice ar insemna cuvantul ala:D

denver,foarte modest,foarte modest mai esti...ciumegule:P
las' ca dupa ce aflu ce inseamna te votez yo:happy

Ayrton
20th March 2006, 17:49
Am observat cu stupoare ca lipseste Tudose din acest poll. De ce?

De-a lungul vietii sale de forumist onlinesport-ist Paul s-a simtit foarte nedreptatit probabil de catre Tudose si a dorit sa-si manifeste frustrarea neincluzandu-l in poll... :drak:
Imi inchipui ce sufera acum Tudose... :evil: :evil:

alejandro
20th March 2006, 17:54
mey,eu am observat cu stupoare ca nici o d-ra nu-i inclusa in poll:(
n-avem nici una "ciumeg"?:happy

don_denver
20th March 2006, 17:56
alejandro..cand ma vei intalni..vei vedea....desi..te voi dezamagi..nu sunt..:D

alejandro
20th March 2006, 17:59
sa te vad prezent cu lantul de 2 kg la gat,cu multe inele,cu cheile de la X5,cu toata gama,sa-mi arati cat de modest esti:P

don_denver
20th March 2006, 18:02
asa n-o sa ma vezi niciodata sasha...decat daca vrei sa ai cosmaruri...:P

nr.zece
20th March 2006, 18:12
da' edmond, unde e edmond.................. :)

relansat
20th March 2006, 20:30
Lupta e stransa, nimeni n`a adunat mai mult de 2 voturi :D

Cneazul
20th March 2006, 23:09
:no: sir alejandro e pe ambele poll-uri . bine zici . lupta e stransa . io am votat cu andreiush pentru ca m-o certat de mai multe ori .

Cneazul
20th March 2006, 23:10
apropo . o intrebare . de ce il scrie pe andreiush inclinat ?

relansat
20th March 2006, 23:11
Off @daroczi consumase ceva vadim cand si`a facut userul andreiush si dadu` pe Italic :drak:

Mihai
20th March 2006, 23:15
apropo . o intrebare . de ce il scrie pe andreiush inclinat ?

Cu cine votezi in poll ti-l arata inclinat:P ca sa nu uiti cumva cu cine ai votat. Sau sa nu votezi gresit in caz ca vrei sa votezi Craiova si apesi pe steaua de obicei (cum face Vadim de vreo 3 ani inco':drak: )

andreiush
20th March 2006, 23:19
Pentru ca eu is mai special pentru tine mah daroczi. Multam!

Cneazul
20th March 2006, 23:32
cu placere si-altadata nu mai cere

Cneazul
20th March 2006, 23:33
inter a preluat sefia . macar aici ca in campionat nu au mai luat un titlu de vreo 20 de ani

andreiush
20th March 2006, 23:39
Mai, astia care nu stiu ce inseamna ciumeg :D
ciumeg = cel mai tare din parcare, al' mai bazat :D

Cneazul
20th March 2006, 23:41
p-aci prin Jibou , ciumeg inseamna schiop .

Mihai
20th March 2006, 23:43
Daca va prinde inter :drak: sa vezi ce o sa schiopatati voi;)

Lidia
21st March 2006, 01:16
ce-mi place cand se voteaza fara sa se stie ce anume..:happy

Din cate stiu eu, ciumeg este expresie de balta iar intelesul cuvantului difera de la o zona la alta. In Salaj, asa cum spunea si daroczi, inseamna si "schiop" dar de cele mai multe ori este folosit cu sensul de "om inferior, cu handicap". Prin Moldova, folosit in formele ciumete/ciumeg, am auzit ca s-ar folosi si cu sensul de "imputit". Cand am ajuns in Bucuresti am aflat cu stupoare ca este folosit cu sensul de "smecheras/istet"...

Paul: tu la care sens te-ai referit? :D

relansat
21st March 2006, 01:21
Prin Moldova, folosit in formele ciumete/ciumeg, am auzit ca s-ar folosi si cu sensul de "imputit". Cand am ajuns in Bucuresti am aflat cu stupoare ca este folosit cu sensul de "smecheras/istet"...

Nu e adevarat, si pe aici are cam acelasi inteles ... nu prea mai e uzitat, dar are aceeasi semnificatie ... >> om bazat :drak:

Lidia
21st March 2006, 01:34
relansat: am zis "prin Moldova,..., am auzit ca s-ar folosi si cu sensul de "imputit".
Am scris cateva dintre intelesurile cuvantului, nu toate intelesurile lui din fiecare zona. Sunt convinsa ca si in numite parti ale Ardealului este folosit si cu sensul de "smecheras"... adica unul cu mot in frunte :P

Repet... doar Paul poate sa spuna acu ce anume se voteaza :D

White Shadow
21st March 2006, 02:25
Mai, astia care nu stiu ce inseamna ciumeg :D
ciumeg = cel mai tare din parcare, al' mai bazat :D

Paul e cel mai ciumeg ,clar :D , nu exista ciumeg mai ciumeg decat ciumegul de Paul care e cel mai ciumeg dintre ciumegi , sunt multi ciumegi pe forum dar nici unu nu se compara cu ciumegul de Paul care e cel mai ciumeg dintre toti ciumegii care posteaza pe forum.

Traiasca ciumegii , traiasca Paul care e seful ciumegilor.

stefanm14
21st March 2006, 10:10
Ce inseamna ciumeg ? Din care zona ? :D

Ayrton
21st March 2006, 11:41
Pai Paul e din Bistrita ... adica vecin cu cei din Salaj ... si cum ciumeg inseamna schiop p-acolo ... atunci intrebarea corecta la care s-a gandit Paul ar fi "Cine e cel mai schiop din zona?" :lol:

MariusTR
21st March 2006, 12:14
Daca ciumeg inseamna dus dupa smeura japoneza sau campionul rateurilor logice atunci votez Paulica.

Daca ciumeg inseamna TATA LOR, atunci clar Vadim : moderator obiectiv, fin cunoscator al psihicului uman... astea...

PS: Bagati si la mine voturi, buey ... ciumegii lu' tata! :D

relansat
21st March 2006, 13:01
Tu figurezi in alt top Mariuse ... :D

nr.zece
21st March 2006, 14:13
inter sune tu cine este lideru' :)
la egalitate, dar tot e bine

desdemona
21st March 2006, 14:22
Nici o egalitate!! :ok:

andreiush
21st March 2006, 14:39
Pai da cu votu daca nu vrei egalitate :ok:
Sau la poll-ul acesta ai dubii? :D:rolleyes:

fia
21st March 2006, 15:02
Iete ce zice Paul. Sincer nici nu am citit mesajul, am dat doar cu copy paste. Daca sunt jigniri ceva, imi cer scuze. Oricum eu nu am urmarit forumul in ultimele zile, nu stiu ce se mai intampla.



In primul rand , am ban (meritat nu`i vorba :evil:) , deci am sa rog pe
cineva sa posteze mesajul asta pe threadul deschis de mine.
As fi explicat ce si cum e cu ciumegii , da nu am mai avut timp.

Sa incep cu inceputul.

1. Vad ca unii zic ca ciumeg = schiop prin Ardeal :o: . Ala e ciung
nu ciumeg.
2. Unii se intreaba de ce nu am inclus fetele in poll. Tocmai de aia ,
ca din cauza interpretarii sensului ,
poate unele s-ar fi simtit jignite de includerea in lista "ciumegilor".
3. In faza initiala am omis , minorii. Ei nu au voie sa fiu ciumegi ;)
Vad ca cineva m-a adaugat si pe mine.

Bun ce e ala ciumeg (in interpretare forumistica)

- un individ cu putere (la noi pe forum a se citii adminii /
supermoderatorii). Moderatorii nu sunt "cu putere" - poate doar
contabilul andreiush are putere ca el numara avertismentele.
- un individ controversat (majoritatea celor din poll au stranit
controverse in diverse discutii )
- in individ care a fost implicat in scandaluri , sau mai e implicta in
diverse scandaluri (scandal cu proprietarul forumului
e un avantaj)
- alte sensuri (locale): unii cu limbaj colorat sau ultra colorat ; cei
cu mare succes in randul don`soarelor de pe forum (lider
de departe Mihai in diverse polluri) , "lideri" de grup : inter taticul
oltenilor , sergio - capul polistilor , Ultras - captenia
"Gastii nebune" , popica de la steaua , etc

O sa revin cu amanunte (si cu vot) cand voi posta cu cuvintele mele.

PS. Threadul l-am deschis la 10 min , dupa ce a fost deschis ala cu pe
cine simpatizati a lui daroczi. La misto , da vad ca
devine interesant si lumea vrea lamuriri.

MariusTR
21st March 2006, 15:05
Clar... deci Paul nu e ciumeg. E doar obsedat de OLS. Viata sociala 0 .

relansat
21st March 2006, 15:23
Profiti de faptu` ca e plecat? :D

Cand se intoarce se lasa cu show, ca de obicei :drak:

Cneazul
21st March 2006, 16:39
nu am gasit cuvantul in DEX-ul din `80. vad ca aici au votat 22 . mai votati si dincolo . cine i-a datban lui paul ? mie dor de spectacol .

nr.zece
21st March 2006, 17:41
Pai da cu votu daca nu vrei egalitate :ok:
Sau la poll-ul acesta ai dubii? :D:rolleyes:
o fi vrut sa voteze desdemona, dar se pare ca a uitat

:happy :happy :happy

desdemona
21st March 2006, 18:25
Uitai sa-l votez pe inter, scuzele mele... m-am luat cu diverse chestii si am uitat de la mana pana la gura :D Dar voi stiti ca-i cel mai cel pe toate planurile :kiss: , nu mai era nevoie de confirmarea mea :P

@PIMP, andreiush mersi... :) as fi observat eu la un moment dat, dar mai bine ca s-a rezolvat acum :ok: Daca diseara se impart deja premiile? :D

philos
22nd March 2006, 08:41
imi place vinul sec, imi place sa petrec, sunt ciumeC

mai sunt si alte forme :D...in sudul tarii pre unde mi-am facut eu veacul "ciumeg/c=smecher"...

MariusTR
22nd March 2006, 09:14
Ciumeg e , nu ciumec. Aici nu sunt dubii.

relansat
22nd March 2006, 15:18
Spune omu` cum ii place , e democratie :happy

Cneazul
22nd March 2006, 15:41
ciumeg . cel mai ciumeg .ma rog , inter se mentine lider ( in serie B )

MariusTR
22nd March 2006, 15:49
ciumeg . cel mai ciumeg .ma rog , inter se mentine lider ( in serie B )
Si-n seria A care-i ciumegu' , nepotule?

Mi-e dor de un individ istet, care sa nu arunce cuvintele la intamplare, care sa nu vorbeasca doar sa se afle in treaba, un tip matur care sa ma uimeasca prin profunzime, care sa nu-mi dezamageasca neuronii. Pana atunci...

relansat
22nd March 2006, 15:55
Vorbeste cu tine insuti Mariuse, numai ashe vei gasi persoana :ok:

MariusTR
22nd March 2006, 15:58
Cand vad pe unii sub varsta minima permisa cum isi dau cu parerea si scot ce scot imi vine sa-mi trag palme. Ce sa ma fac?

aliss
22nd March 2006, 15:59
....imi vine sa-mi trag palme. Ce sa ma fac?
trage-ti palme

MariusTR
22nd March 2006, 16:01
Si daca asta nu-i face pe indivizi de genul sa se opreasca din aberat, ce sa mai fac, dom'soara secretara?

aliss
22nd March 2006, 16:02
continua sa iti tragi palme...poate te opreste pe tine din aberat.

relansat
22nd March 2006, 16:02
Cred ca e unanimitate aici ... da`ti doua randuri de palme pentru fani :happy

MariusTR
22nd March 2006, 16:06
Cred ca e unanimitate aici ...
Binamitate...ca sunteti doi :evil:

PS: Cred ca a inteles mesajul ... si a plecat /hello

Later edit : Buey, am un vot de la axterix... pe el il stiu de pe alte meleaguri... ne-am intalnit pe CG si am discutat despre SC4. Po****ritatea nu are limite. THNX axterix.

relansat
22nd March 2006, 16:10
Cred ca a fost in dilema atunci cand a votat : ce sa aleaga, freezer, MariuTR ori clona :evil:

alejandro
22nd March 2006, 16:10
Cred ca e unanimitate aici ... da`ti doua randuri de palme pentru fani :happy
ba nu ,sa fie 3:happy

MariusTR
22nd March 2006, 16:11
ce sa aleaga, freezer, MariuTR ori clona
Nu cred, recreatule :D ... acolo nu mi-am facut nicodata clone si nici nu am fost "rau", acolo discutam despre cu totul atceva....

relansat
22nd March 2006, 16:14
Oops, da edit daca nu mai vrei un avertisment ... doar stii ca ai mai luat unu` pt nerelansat,preanerelansat deci ce alegi ? :D

MariusTR
22nd March 2006, 16:17
Nu ai inteles.... "recreatule" este un adjectiv ... nu e Subiectul propozitiei... ai inteles acum?
Relansat recreatule... ai inteles acum?

Greu se misca roata la deal

later edit : Paul cel suspendat permanent vacation e la egalitate cu inter 5 voturi.

relansat
22nd March 2006, 16:19
Mda, subiect subinteles ... cunosc povestea ... faceai o afirmatie cu un quote a mesajului meu deci e clar cui raspundeai :P

MariusTR
22nd March 2006, 16:22
Nu ai inteles. Mai relansatule , tu esti mereu asa de incet la reactie cognitiva sau acum faci pe nestiutorul ca sa ma derutezi ?

Ca si cum as fi zis : "Mai preafrumosule,..." aceeasi treaba. Te rog nu mai deranja cu kestii slabe.

aliss
22nd March 2006, 16:24
Mi-e dor de un individ istet, care sa nu arunce cuvintele la intamplare, care sa nu vorbeasca doar sa se afle in treaba, un tip matur care sa ma uimeasca prin profunzime, care sa nu-mi dezamageasca neuronii. Pana atunci...
Nu-ti dori ce nu poti duce...:ok:

relansat
22nd March 2006, 16:25
Si ce dreak va sa insemne "recreatule" ? Ca mie nu`mi place ... ai grija ca patinezi pe gheatza subtire ...

P.S : lasa`ma cu explicatiile tale de doi bani ... nu am ce invatza de la tine

MariusTR
22nd March 2006, 16:27
relansat, eu te pot baga in buzunar cu experienta mea ... te surclasez la orice ora in orice treaba.

Recreat inseamna cel care are vacanta la mansarda... adica e rasfirat... se misca usor in fapte si idei, e un compliment. Ai inteles? Unde palaria moderezi tu pe aici ? Ca eu nu te-am vazut pe nicaieri.... si umblu mult pe aici...

aliss
22nd March 2006, 16:28
tu pe cine crezi ca prostesti?:D

relansat
22nd March 2006, 16:32
MariusTR acu` mai inainte te`am recreat timp de 30 secunde ... te`am bagat si te`am scos unde nici nu visai tu ca o sa ajungi azi ...

Cred ca trebe dat ignore la categoria asta de oameni : tu, remy si inca alte personaje fabricate !

alejandro
22nd March 2006, 16:34
mey,dupa explicatiile lui Paul,adica ciumeg=cel care face multe scandaluri,care se bate cu adiministratorii, alea alea il votez pe Paul!
eu cred ca el de asta a si creat threadul asta,sa-i faca concurenta lui daroczi..si cum daroczi acolo e cel mai iubit,aici tre' sa fie Paul,ca doar e threadul lui:P

don_denver
22nd March 2006, 16:48
hm..am primit vot..:)....mc..Gabriel....dar nu sunt cel mai ciumeg..si nici printre cei mai ciumegi...sunt ciumeg..doar cand e cazul...:evil:

Gabriel
22nd March 2006, 16:55
esti destul de ciumeg...ca doar esti din mahala de acolo de la noi :D

stefanm14
22nd March 2006, 21:05
Paul preia conducerea...e oare el cel mai ciumeg dintre ciumegi ? :D

Cneazul
22nd March 2006, 23:41
da . yo zic ca da. el e ciumegu ciumegilor ( desi nu stiu ce e ala ciumeg ).nici macar aici nu este inter pe primu loc.

Cneazul
22nd March 2006, 23:45
acum vad ca tanaru marius m-a atacat pe pagina 4 a thread-ului . ce ? te consideri superior ? ti-am dezamagit neuronii ? hai dom`le lasa-ma in pace . nu am timp de scandal . nu voi mai avea timp de imapacari. Ma rog . dupa cum zicea si tudor musatescu :''Numai dupa invidia altora iti dai seama de propria valoare.''

relansat
22nd March 2006, 23:49
Votul meu dat pentru fia sta stingher :)

Paul
23rd March 2006, 00:25
Votul meu dat pentru fia sta stingher :)
Nu bre , poate lumea nu e la curent cu "ciumegiile" lu fia , iar la loc de cinste sta operatiunea secreta denumita "medicamente" , strict pentru cunoscatori (sau pentru membrii de partid).

L-am votat pe fia , desi am avut dubii . Forumul are din punctul meu de vedere mai multi "ciumegi universarsali" intre care se remarca: Vadim , fia , inter si ieppy. Si parca fia e mai ciumeg ca restu ...

relansat
23rd March 2006, 08:17
Uite mey, parca acum este altceva :ok:

fia
23rd March 2006, 09:22
Nu bre , poate lumea nu e la curent cu "ciumegiile" lu fia , iar la loc de cinste sta operatiunea secreta denumita "medicamente" , strict pentru cunoscatori (sau pentru membrii de partid).

L-am votat pe fia , desi am avut dubii . Forumul are din punctul meu de vedere mai multi "ciumegi universarsali" intre care se remarca: Vadim , fia , inter si ieppy. Si parca fia e mai ciumeg ca restu ...
Multumesc, multumesc, doresc cui are nevoie o tona de medicamente, medicamente!
Dedic aceste voturi primite tututor cunoscutilor mei, rudelor, prietenilor si nu in ultimul rand persoanei care m-a ajutat cel mai mult pentru a ajunge aici, Vadim.

MariusTR
23rd March 2006, 10:37
Dedic aceste voturi primite tututor cunoscutilor mei, rudelor, prietenilor si nu in ultimul rand persoanei care m-a ajutat cel mai mult pentru a ajunge aici, Vadim.
Dar domnului Tudose nu-i multumeste nimeni pentru "ajutor" ? :D
Can i thank him... heah, can i , can i ?
Toata lumea il simpatizeaza pe Vadim si El Greco... eu zic sa ne mai schimbam preferintele ca poate unii se supara ( stiu eu cine ) :D

Paul
23rd March 2006, 10:37
si ce chestie , fia a votat cu mine :evil:
reciprocule ;)

MariusTR
23rd March 2006, 10:39
Geezăs Paulică ... credeam ca eu ti-s simpatic :D

Paul
23rd March 2006, 10:42
frizer , mi`esti foarte simpatic dintr-un anumit motiv ... imi inspiri mila , si ca sa nu te necajesc prea mult iti sunt simpatic

Apropo , imi esti dator cu o berica ca te-am bagat in poll , langa alti 18 balauri OLS , desi nu prea aveai ce cauta pe aici (erau altii mult mai indreptati sa fie).
Insa din cauza scandalurilor provocate de tine , am zis ca poate in fatza unora pari ciumeg ... din pacate , poate doar Constantine te va mai vota ;)

Cneazul
23rd March 2006, 23:40
ba ciumegule ( nr. andreiush ) . de ce imi tot stergi post-uri ? tu nu esti off-topic . vrei sa-ti arat posturi in care esti off-topic ? eu macar am avut motive sa fiu

andreiush
23rd March 2006, 23:57
Pentru ca esti offtopic pe tot forumul asta.

Paul
24th March 2006, 00:00
ba ciumegule ( nr. andreiush ) . de ce imi tot stergi post-uri ? tu nu esti off-topic . vrei sa-ti arat posturi in care esti off-topic ? eu macar am avut motive sa fiu

daca nu aveai 15 ani , fi sigur ca ajungeai la puscarie , alaturi de frizeru care nu si-a platit taxa de protectie la al mai ciumeg din zona , si alaturi de remy care a croncanit in parohie

varsta te ajuta :rolleyes: , ca altfel nu mai erai pe forum

MariusTR
30th March 2006, 09:43
frizer , mi`esti foarte simpatic dintr-un anumit motiv ... imi inspiri mila , si ca sa nu te necajesc prea mult iti sunt simpatic


De ce paul imi poate poci numele si sa ma jigneasca cu apelative jignitoare?

REGULAMENTUL PREVEDE AVERTISMENT !!!
O FACE IN ZECI DE POSTURI!

OBIECTIVITATE!!!
DREPTATE!!!

Eu sunt Marius Trufasu si nu sunt frizer, ma jigneste apelativul. Rog avertisment.

Later Edit: MariusTR mai primeste un avertisment pentru a N-a pocire de nume a unui forumist pe "ArenA". ( n.r : a lui paul )
ACELASI TRATAMENT! TOTI SUNTEM EGALI!

mblue
10th April 2006, 17:27
imteresanta chestie, sa deschizi un poll : cine e cel mai ciumeg si sa conduci tu :)

Paul
10th April 2006, 20:50
nu m-am inclus in poll :D
cineva m-a adaugat ;)

Telespan
22nd April 2006, 08:18
...data viitoare sa deschideti un nou thread "cine este cel mai zmardoi dintre zmardoi"
Abureli ,idioteni si frecusuri de 2 lei facute de ghertoi.....

Hopshio
22nd April 2006, 09:36
nush pe care sa votez...pe alpopa..totusi:)

Universal
8th May 2006, 23:33
Bine ca nu am fost inclus si eu :) Bine ca sunt neutral .Dar frumos nume,ce ziceti de numele..Universal?

Bancaru
9th May 2006, 00:22
Kra****x zic eu ca este.

Ursu carpatin
17th May 2006, 17:21
MariusTR, ai avut onoarea să te votez! Nici n-a trebuit să-i citesc pe toţi. Când ţi-am văzut fizicul pus la vot, nu m-am putut abţine. Sper să câştigi!
P.S. Dar cu-al meu paizan ce-aţi avut de l-aţi plasat spre votare?

nadolucristina
17th December 2006, 14:25
caut regulamentul jocului de baseball

r0bby
17th December 2006, 20:52
In primul rand..nu aici e locul unde sa postezi..esti off-topic
in al doilea rand ma bucur ca mai este cineva interesat de acest sport pe forum...fiind un iubitor al sporturilor americane stiu regulamentul...insa nu voi sta sa ti-l explic!Acestea sunt unele reguli de baza ale baseball-ului(nu basseball)....

Baseball


Deci sa incepem cu inceputul,baseball este un joc sportiv de echipă, asemănător oinei în care o minge (ball) de mărimea pumnului este aruncată de un jucător defensiv numit pitcher și este lovită de un jucător ofensiv batter cu un băț rotund, neted, numit round, bâtă (bat). Chiar mingea se numește baseball. Scorul se realizează de către batter care fuge și atinge o serie de patru semne situate pe sol, numite baze. În engleză, baseball mai este uneori numit hardball pentru a-l diferenția de softball, cu care este înrudit îndeaproape, și de alte jocuri similare.

Baseball-ul este po****r pe continentul american și în Asia de est. În Japonia, Puerto Rico, Republica Dominicană, Cuba, Panama, Corea de Sud, Taiwan și în alte câteva țări și regiuni, este unul dintre cele mai po****re sporturi. În Statele Unite ale Americii, baseball-ul a fost mult timp privit, neoficial, ca distracția națională; totalul spectatorilor la jocurile din Liga de baseball fiind aproximativ egal cu cel al tuturor sporturilor profesioniste de echipe, luate la un loc. Totuși, în rândul telespectatorilor americani, baseball-ul a fost depășit ca po****ritate (la audiență tv) de fotbalul american și de cursele automobilistice.


Structura generală

Baseball-ul se joacă de către două echipe compuse din câte nouă jucători pe un teren de baseball, de obicei sub supravegherea unuia sau mai multor oficiali numiți arbitri (umpires, eng.). În jocurile din liga principală sunt de obicei patru arbitri; până la șase (minim unul) pot oficia întâlnirile, în funcție de ligă și de importanța meciului. Există patru baze. Numerotate în sens invers acelor de ceasornic, prima, a doua și a treia bază sunt perne (uneori numite saci) în formă de pătrate cu latura de 38 cm (15 in), care se află la mică înălțime deasupra solului; împreună cu a patra bază (home plate) formează un pătrat cu laturile de 27.4 m (90 picioare), numit diamant. A patra bază (home base, eng.) este o dală pentagonală de cauciuc cunoscută ca home plate. Terenul este împărțit în două mari zone: terenul interior (infield, eng.) conține cele patru baze, iar dincolo de cele două laturi adiacente ale „diamantului” :Dse găsește terenul exterior (outfield:P)
Sper ca ai inteles!:D

andrei1921tm
17th December 2006, 21:34
eu de ce nu sunt in poll?:rasc:

tchibos
17th December 2006, 23:24
pentru ca e poll de ciumegi.. ce sa cauti tu aici?

YoYoyOi
17th December 2006, 23:27
Mda nici macar delaparis nu e in poll:lol:

tchibos
17th December 2006, 23:35
e un poll vechi.. multi din poll nu mai sunt pe aici

eu unul nici nu stiam de existenta poll-ului si sunt destul de vchi si eu.

Oricum am aflat cu ocazia asta de la ce vine MariusTR :)

relansat
17th December 2006, 23:37
Prea multi nu mai sunt :(

tchibos
17th December 2006, 23:42
dap.. roata se invarte.. multi buni pleaca, vin altii mai buni, iar cei si mai buni raman :)

relansat
18th December 2006, 01:06
Daca zici, au plecat multi oameni de calibru de pe ols, asta trebuie sa recunoastem. Dintr`un motiv sau altul, forumul nostru e plin de lume cu varste fragede, un forum tanar cum ar spune cineva.

Vadim
18th December 2006, 02:22
Prea multi nu mai sunt :(
Asa e, prea multi nu mai sunt. :)

Kainsashiki
18th December 2006, 10:18
inter, pt ca e singurul care a "supravietuit" ;)

relansat
18th December 2006, 10:34
Acela nu`i zambetu` tau vadime :evil:

Oricum, un nou inceput :ok:

andrei1921tm
18th December 2006, 11:36
e un poll vechi.. multi din poll nu mai sunt pe aici

eu unul nici nu stiam de existenta poll-ului si sunt destul de vchi si eu.

Oricum am aflat cu ocazia asta de la ce vine MariusTR :)

aaa de aia nu sunt in poll:D
ps>stiu ca nu ma ai la suflet...nici macar tu nu eshti in poll:D
Bafta:ok:

Vadim
18th December 2006, 12:11
Facem unul nou si te punem si pe tine. :)

Jerry20cm
18th December 2006, 12:15
hai Vadime fa unul nou:D

Vadim
18th December 2006, 12:16
Acela nu`i zambetu` tau vadime :evil:

Oricum, un nou inceput :ok:
Asa e, nu e, sunt foarte suparat. :rasc: Sunt suparat ca se scrie dublu fata de anul trecut sau inceputul anului, ca intra de 3-4 ori mai multi membri zilnic pe forum si mai adauga tu motive de suparare, ca numai in suparari de astea as vrea sa o tin. :drak:

Vadim
18th December 2006, 12:17
hai Vadime fa unul nou:D
Fa-l tu, ca nici pe cel de mai sus nu l-am facut eu. :)

MariusTR
18th December 2006, 12:49
Numai eu si inter ce am mai ramas pe aici , ma rog, unii din cei doi partial :D

Vadim
18th December 2006, 12:53
Doar Jerry te poate adauga, el a facut poll.

MariusTR
18th December 2006, 12:56
Asa se intampla, faci multe pentru OLS, te implici, activezi, rezisti si ramai cu buza umflata ... nici macar nu te amintesc intr-un amarat de poll ... singurul in afara de mine prezent pe OLS din vechea garda sunt eu ... la ce folos ? :(

Mario Di Lazi
18th December 2006, 13:41
Si eu vreau in poll ... doar sunt RAU si io ... :D
Sunt pitbull ... lazial ... :D

delaparis
18th December 2006, 13:43
Da dar nu esti ciumeg :happy

andrei1921tm
18th December 2006, 15:31
Facem unul nou si te punem si pe tine. :)

hai mah ca eu glumem...nu am nici vechime...nu am nici un motiv sa fiu pus...ma bagam si eu in seama...
Si oricum dupa cate vad eu ,marea majoritatea celor din poll sunt mod...
Ar fi culmea..poate dupa ce trec de 10.000 de posturi:D

the lion king
18th December 2006, 15:37
poti fi moderator si cu mai putin de 10 000 de posturi....EU UNUL TE SUSTIN!!!
/hello

andrei1921tm
18th December 2006, 15:41
a mai fost luata in considerare mod(pe intern ca la asta cred ca te referi),insa nu indeplinesc toate criteriile...Oricum nu asta e telul meu in viata...
Si aici era vb despre includerea mea in poll...ceea ce o treaba deplasata:)

the lion king
18th December 2006, 16:03
nu e nimic deplasat..esti ok...poti fi moderator...asta e parerea mea,bineinteles.

Hard
20th December 2006, 03:53
care e premiul?

Cristian
11th January 2007, 15:14
inter e ciumeg :D:D

Elphax
11th January 2007, 15:20
nu prea se voteaza aici...
:D nu ca eu as fi votat

07Ex
29th January 2007, 01:57
Clar... deci Paul nu e ciumeg. E doar obsedat de OLS. Viata sociala 0 .

LOL!!! :happy

Dupa parerea mea cel mai 'ciumeg' e Pacala.

*Coco*
29th January 2007, 21:42
inter e cel mai ciumeg:yeah: :yeah: :yeah:

Sergio_D
29th January 2007, 23:04
Pastrati-va voturile, ca peste cateva luni, o sa trebuiasca sa ma votati... :lol: :lol:

inter
29th January 2007, 23:12
Sergio ... fericitule ... ai de dat cate o bere la toti userii pt. fericitul eveniment :D:D "milionarule"!

relansat
29th January 2007, 23:15
Ce fac oltenii, se voteaza intre ei? :drak:

Serjiule - te votez cu prima ocazie :D

Sergio_D
17th February 2007, 03:08
merci, nea rielansatule, apreciez sprijinul tau :cool:

BigStar
17th February 2007, 20:20
Cine e cel mai ciumeg? Vadim e sigur. :drak:

edd
17th February 2007, 20:46
jumate din cei care au votat sunt banati! :happy deci nu ma risc :happy

ADelPiero
2nd January 2013, 06:24
Welcome, ADelPiero.
You last visited: 15th April 2011 at 05:14 :groggy:

La multi ani, Onlinesport!

Doctor_Satan
4th January 2013, 13:49
Laudarosule!
Si ia zi: pe unde ai fost mai bine de un an jumate?

ADelPiero
6th January 2013, 05:58
pff... prin toate partile :D

Sir. Eko
6th January 2013, 15:41
Eu.

Doctor_Satan
7th January 2013, 12:53
Tu ce?

kerosene
2nd February 2013, 12:10
El :D

Vadim
2nd February 2013, 12:12
El, de acord. :D

Sir. Eko
2nd February 2013, 13:45
El, de acord. :D

Eu.

Intra pe "Schimbari de nume" si fa ma Sir.