PDA

View Full Version : RM VALCEA - un stadion care ne-ar putea fi o gazda mult mai buna decat "milogeni"?



esku
19th March 2006, 22:15
GALERIA PITESTEANA a fost nevoita sa stea pe la porti sau chiar sa se intoarca acasa pentru ca nu ne-au fost pastrate locurile promise in tribune!!! Doar o parte a galeriei (primul autocar ajuns la "milogeni") a putut intra pe stadion dar si acestia nu au fost lasati sa urce in tribune .... iar cand am intrat cu forta au inceput toti taranii sa zbiere ca nu ne vor in tribuna ca nu vad meciu de noi ca ei vor sa stea jos ca la teatru .... toate acestea nu au fost suficiente si au mai strigat si "STEAUA STEAUA STEAUA" pe deasupra.... ASTIA CICA SUNT SUSTINATORI AI ECHIPEI FC ARGES :ciocan: ..... Din aceste motive, membrii galeriei lui FC ARGES ....sustinem ideea de a ne muta la RAMNICU VALCEA pana cand lucrarile la stadionul NICOLAE DOBRIN vor fi incheiate..... Prin acest thread va cerem si voua opinia despre aceasta idee pentru a vedea daca incepem sa demaram toate procedurile necesare acestei schimbari de locatie si pentru emiterea unui comunicat catre presa si catre conducerea clubului ..... Consideram ca oamenii din Ramnicu Valcea sunt mult mai aproape de aceasta echipa decat cei de la "milogeni" luandu-ne ca punct de reper meciul disputat impotriva Univ. Craiova chiar la Ramnicu Valcea unde s-a strigat "ARGESUL ARGESUL ARGESUL!" la acel meci.... aceia sunt suporteri adevarati care stiu si ei ca nu trebuie sa strigi numele unei rivale pt. a intarata galeria adversa .... ASTEPTAM PARERI DESPRE ACEASTA INITIATIVA!

Paul
19th March 2006, 22:20
spre cultura voastra generala , nu se poate schimba stadioanul decat intre campionate si intre tur si retur sau in caz de suspendari !

Stiu cand Netoiu ameninta in mijlocul campionatului ca "muta Craiova la BUcuresti: si tehnic era imposibil.

Deci va agitati degeaba.

esku
19th March 2006, 22:27
avem "n" motive pentru a sustine mutarea echipei..... IN ASTFEL DE CONDITII NU SE POATE JUCA FOTBAL .... incidentele puteau fi evitate pe un stadion mai mare unde exista o organizare eficienta....la netoiu era alta treaba....
TREBUIE SA EXISTE O PORTITA IN REGULAMENT!!!!

republican
19th March 2006, 23:19
bai paulica nu ai murit mah de ciuda ca nu ati fost in stare s a ne datzi un amart de gol vad ca tot te bagi in seama aiurea cu noi

leon1921
19th March 2006, 23:50
esku,lucrul asta imi pare imposibil pt ca ma gandesc la costuri in primul rand si apoi la regulamente,mi se pare mult mai costisitor pt intreaga echipa sa joace acolo decat la mioveni,eu am ramas cu un gust f f amar cand am auzit ca se strifa steaua,steaua.... acum aflu ca strigau taranii aia jepati de prin mioveni si imprejurimi..da ma rog:headbang:

esku
19th March 2006, 23:51
PE ACEST CAMP A FOST GAZDUITA O MICA PARTE DIN GALERIA ALB-VIOLETA! (doar cei care au reusit sa intre in "stadion"):rosu: :rosu: :rosu:



SUNTEM MEREU CU VOI/ SUNTEM MEREU CU VOI/ SUNTEM MEREU CU VOI/ VOI VA BATETI JOC DE NOI!!!!!!!! :rosu:

republican
20th March 2006, 20:22
E bine macar ca tot ati intrat si acolo eu am vazut meciul dintr-o gradina a unui localnic Proasta conducere avem

B_I_C
20th March 2006, 20:30
De bine, de rau la Mioveni stadionul se umple la fiecare meci in proportie de 80 %, adica in jur de 3500-4000 spectatori. Asta inseamna cam 15% din po****tia orasului. Daca ar fi sa comparam procentele, 15% din pop Pitesti-ului ar insemna 27.000 oameni, pe cand la pitesti veneau maxim 800-1000 spectatori la meciurile mai slabe si 10.000 la derby-uri. Valcenii sunt in majoritate suporteri craiova, dusmana de moarte a argesenilor.

EDMOND_
20th March 2006, 20:42
Valcenii sunt in majoritate suporteri craiova, dusmana de moarte a argesenilor.

:happy Asta este foarte tare, frate! Cand am sa ma intilnesc cu Tudose o sa scot sabia....

esku
20th March 2006, 20:43
20.03.2006
Comunicat
Asociatia Suporterilor FC Arges isi exprima public nemultumirea fata de ceea ce s-a intamplat duminica la Mioveni la partida cu Rapid Bucuresti. Nu este posibil ca suporterii Argesului care merg dupa aceasta echipa prin toata tara sa nu aiba rezervat un loc in stadion si sa fie nevoiti sa isi sustina echipa din livezi, iar altii nici macar sa nu apuce sa intre la meci. Intelegem ca la club nu se sta bine din punct de vedere financiar, insa nu trebuia ca din meciul cu Rapid sa se asigure bani pentru buget? Cum e posibil sa ramana oamenii pe la portile stadionului desi aveau bilete? Conducerea nu protejeaza imaginea clubului de murdariile presei, nu zice nimic de arbitrii pusi in bataie de joc si il lasa pe antrenorul Cartu sa isi bata capul cu probleme care nu sunt ale sale, exista un dispret total fata de suporterii fideli presarat pe alocuri cu bete-n roate, "management" si "marketing" sunt neologisme inca neasimilate. Concluzia este ca acesta conducere primeste salariu de la club ca sa stea degeaba in cel mai bun caz, pentru ca atunci cand actioneaza o face in general impotriva intereselor echipei FC Arges. Ce s-a intamplat ieri pe stadion este incredibil: au intrat diferiti suporteri care au strigat pentru o anume echipa din Bucuresti care nici macar nu juca la acea ora, iar cei care ar fi strigat pentru FC Arges au ramas sa se calce in picioare cu jandarmii si cu suporterii adversi pe la portile stadionului. Va multumim pentru acest lucru domnilor conducatori, am vazut ce insemna pentru dumneavoastra acest club!



Republica nu merge la Bistrita
Dupa meciul de ieri in care stiti bine cu totii ceea ce s-a intamplat grupul Violet Republic a luat hotararea de a nu sutine echipa favorita in deplasarea de la Bistrita.Consideram gestul nostru ca unul normal avand in vedere ca cei care se ocupa de acest club nu i-a interesat soarta galeriei in meciul cu Rapid.In afara de neprezentarea de la Bistrita vom protesta si in alte meciuri.


@B I C: TE INSELI!!

Samy
21st March 2006, 17:21
intr`un sat uitat de lume, Mioveni are ca nume, toti tarani si idioti, iar jandarmii niste prosti!

nici nu stiti cat de prosti sunt taranii din mioveni , inclusiv jandarmii!!!!!

mai bine la pitesti cu tribunele goale, decat la mioveni une toti taranii striga "Steaua"

esku
21st March 2006, 22:55
la felul cum joaca echipa iti spun io ca la meciul cu rapid erau pe putin 12.000 de insi .... CARE STRIGAU "ARGESU ARGESU!" nu alte bazaconii... nici nu are rost sa mai pronunt numele catunului ala unde am jucat cu rapid... numai tarani!!!!

Vi3rme_X
22nd March 2006, 16:30
BIC, pai crezi k la Valcea nu or sa vina cel putin 10.000 d oameni pe meci?In Valcea sunt destui suporteri ai Argesului inkt sa umple 2 stadioane.
EDMOND, dar ce vrei sa spui k suntem prieteni?:headbang:

vladi
22nd March 2006, 22:31
de ce sa nu jucan in Strand ?:-)

Samy
23rd March 2006, 08:12
hahaha :) nu mai bine jucam in curtea scolii...??? :P

esku
23rd March 2006, 12:15
si vedem meciu din barcutze :happy

vladi
23rd March 2006, 13:42
aruncam cu lebede la goluri :-))


De ce nuse joaca la Slatina ? e mult mai aproape

Vi3rme_X
23rd March 2006, 14:11
Da, e o idee buna si la Slatina k din cate stiu si acolo avem destui suporteri.

esku
23rd March 2006, 20:58
din pacate cik nu se poate schimba locatia in timpul desfasurarii turului sau returului ..... ci doar in pauza dintre sezoane sau cea dintre tur si retur.... asa ca mai avem de indurat taranii aia din mioveni vreo 6-7 etape :mda: