PDA

View Full Version : Bombă media: meciul retur pe Realitatea TV !



remy
19th March 2006, 12:59
Bombă media: meciul retur pe Realitatea TV!
Realitatea TV a achiziţionat drepturile de televizare ale meciului Steaua - Rapid, returul sferturilor de finală din Cupa UEFA, programat pe 6 aprilie !

BrasovFans
19th March 2006, 13:06
Bravo lor!!! TVR, ProTV si Antena1 se bateau pe drepturile de televizare si bomba a sosit de la RealitateaTV. Oricum sper ca Realitatea sa poarte noroc Rapidului !!!

relansat
19th March 2006, 13:10
Cand ma uit ca remy a dat vestea incep sa imi pun intrebari :D

Daca este ashe, este foarte rau ... ma gandesc ca un asemenea meci ar trebui achizitionat de TVR pt a putea fi vazut in toata Romania :no:

Paul
19th March 2006, 13:10
Bombă media: meciul retur pe Realitatea TV!
Realitatea TV a achiziţionat drepturile de televizare ale meciului Steaua - Rapid, returul sferturilor de finală din Cupa UEFA, programat pe 6 aprilie !

Wow , ce noutate , era oare nevoie de un nou thread?
Deja sunt 7 pe tema Rapid vs Steaua.

Mutati-l pe mass-media.

Paul
19th March 2006, 13:12
Daca este ashe, este foarte rau ... ma gandesc ca un asemenea meci ar trebui achizitionat de TVR pt a putea fi vazut in toata Romania :no:

Nu.
Meciul tur s-a dat cu 120.000 $. TVR a zis : maxim 80.000 $. Deci unde e farmecul sa dai meciul la TVR?

Pana acum pentru meciul retur se bat Antena 1 si TVR 1 . Licitatia a ajuns la 150.000 (suma oferita de Antena1). Se pare ca TVR nu vrea sa dea mai mult , deci returul pe Antena 1.

relansat
19th March 2006, 13:16
Ma gandesc ca pana la urma e bene si ashe ... macar antena 1 se mai prinde si pe la sate ... oricum ar fi trebuit dat pe TVR :(

SORENSEN
19th March 2006, 13:28
Cica e clar ca e pe Realitatea TV si s-a platit 200 000 $ :ok:
http://www.gsp.ro/index.php?a=37574&shift=1

interfan
19th March 2006, 13:30
E bine ca vedem meciul insa cu Antena 1 m-am convins!! Sunt varza la transmisiuni sportive!! Macar Realitatea TV sper sa faca o transmisiune demna de sferturile Cupei UEFA!! Cred ca sunteti de acord cu mine ca o transmisiune ca cea facuta de televiziunea spaniola la meciul cu Betis din deplasare nu am vazut inca la o televiziune din Romania! :(

relansat
19th March 2006, 13:47
Sa fim seriosi, TVR`ul are si comentatori pentru o asemenea transmisiune :) ... mare pacat ... o faza de toata rusinea, sa ia Realitatea drepturile :no:

One-Man Show
19th March 2006, 13:51
oricine ar transmite meciul tot nu o sa-l vedem bine...iar trage ancelotti de camere shi da vina pe vant:evil: sa vedem potetialul lui terzian la mic de comentator...dintre tvr shi antena aleg oricand prima varianta...cu aia de la antena nu te intelegi...trag cu dinamo shi rapid de parca n-ar mai fi ziua de maine

Zapada
19th March 2006, 13:54
e pacat pentru noi care locuim in afara, ca nu putem sa vedem meciurile la TV!
doar TVR transmitea meciurile in direct la TVRI
pacat ca aceste televiziuni de 2 lei ca Antena1, ProTV sau mai nou Realitatea nu dau meciurile si pentru romanii care locuiesc in afara.

SORENSEN
19th March 2006, 14:08
Pai Realitatea e o televizine fara program international doar antena 1 si protv au

Zapada
19th March 2006, 14:11
Pai Realitatea e o televizine fara program international doar antena 1 si protv au

pai tocmai ca Antena1 si Protv nu dau meciurile nici macar inregistrate

Antena1 si realitatea se prinde dar meciurile sunt criptate

stefanm14
19th March 2006, 16:31
Mare tampenie daca o sa fie asa, nu dispun de potentialul uman si nici material cred sa faca o asemenea transmisie...

Paul
19th March 2006, 16:37
Mare tampenie daca o sa fie asa, nu dispun de potentialul uman si nici material cred sa faca o asemenea transmisie...

Pai si Antena1 si ProTV inchiriaza Carul 5 de la TVR. Asa va face si Realitatea.

Cat despre "uman" se gasesc 2 comentatori.

remy
19th March 2006, 16:47
Ce sa-i faci, daca S.O. Vantu are bani garla ?
Vom mai vedea surprize de-astea.
Mai stii, poate si Prigoana baga pe Etno TV sau Taraf TV, finala Ligii Campionilor de anul asta.

Ehcar
19th March 2006, 17:47
Realitatea TV este dupa parerea mea cel mai bun post de stiri!
Astept sa vad penru prima data o transmisie sportiva.
Cred ca le va fi greu, dar asa e cu concurenta!!

Paul
19th March 2006, 19:53
Realitatea TV este dupa parerea mea cel mai bun post de stiri!
Astept sa vad penru prima data o transmisie sportiva.
Cred ca le va fi greu, dar asa e cu concurenta!!

Totul depinde de comentatoti. Transmisia se face cu carul 5 al TVR-ului. Sa vedem cine comenteaza. Desi cred ca Manolo Terzian e ok (l-am auzit azi vara la Turul Frantei , si la cateva meciuri din Cupa Frantei pe Eurosport , si mi se pare ok).

Sa vedem cu cine face pereche.
Care e partea buna (pe langa bani): Ca realitatea va trasmite inainte de meci (atmosfera si alea alea) , poate face si un "studio" la Lia Manoliu. Pe cand TVR ce facea. Nici nu se vedea coregrafia , ca erau preocupati cu publicitatea.

------
BTW.
Deja se anunta o super reteta economica pentru Steaua:

- drepturi TV: 200.000 E
- bilete: 350.000 E (cu urmatoarele preturi : 15 peluza , 30 II , 50 I , 300 0)
- publicitate pe stadion : 150.000
- prima uefa pentru calificare in sferturi: 150.000 franci elvetieni (nu stiu cursul , cred ca ~100.000)

Total : 800.000 E

Doar daca am fi jucat cu Middlesbough sau Shalcke04 , am fi iesit mai bine (mai multi bani din televizari in Anglia ~500.000 , sau Germania ~300.000).

Insa in cazurile astea , se pierdeau bani cu avion+ cazare.
-----------------------------------------------------------
Care este miza meciului pentru Steaua: calificarea pentru o semifinala cu Boro care inseamna

1. 300.000 franci elvetieni de la uefa (==>200.000E)
2. 500.000 E televizare de la televiziunile englezesti
3. Minim 200.000 televizare in Romania
4. Bilete : Minim 500.000 E (300.000 lei = pretul MINIM la bilet , adica 10E*50.000 de bilete = 500.000).
5. Publicitate pe stadion : se vinde direct la englezi toata . Olandezii au dat 350.000. Acum se anuntza minim 600.000 E.

Deci : Necalificarea Stelei in semifinala , inseamna o pierdere de 2.000.000.
Daca ne calificam si jucam cu Basel , pierdem banii din televizari (in loc de 500.000 luam 100.000 , si publicitatea pe stadion care e nesemnificativa).

Steaua - Middlesbourgh ~2.000.000
Steaua - Basel ~1.000.000

----
La Rapid aceeasi situatie , doar ca ei la bilete , au de 5 ori mai putini bani (mai putine locuri , jumate din stadion ocupat cu abonati).

Deci
Rapid - Middlesbough ~1.600.000
Rapid - Basel ~600.000

Cam astea sunt valorile , si de aici trebuie calculate primele pentru sferturi .


In concluzie:

Steaua - Herenveen : 1.000.000
Steaua - Betis : 600.000
Steaua - Rapid 800.000

-----
2.400.000

Cu un Steaua - Middlesbourg ==>total 4.400.000,adica cat Champions League

Cneazul
19th March 2006, 20:51
dezastru ! rusine ! tvr trebuia sa transmita deoarece e the best . oricum , nici nu mai conteaza asta . ce meci va fi , iar romanii nu vor putea urmarii meciul . rusine . trbuia sa-l dea la tvr chiar daca plateau mai putin

deko
19th March 2006, 21:55
e foarte multa lume care nu va putea urmari meciul ,e pacat deoarece este meci de colectie ! pe cand la tvr sau antena 1 altfel statea treaba.
cat despre abonati paul ,acestia nu intra pe baza de abonament la meciurile Rapidului in Uefa doar pe baza de bilet . si cred ca si la ei va fi mai scump un bilet decat la meciul cu Hamburg

Cneazul
19th March 2006, 21:58
de era pe tvr se putea viziona si pe tvr international . si protv-ul are international . ei dau si liga campionilor si au experienta mai mare decat antena 1

DanJuve
19th March 2006, 22:12
cel mai rau e ca nu o sa mai poata SA vada oricine acest meci pt ca aia din mediul rural nu prind realitatea tv,poate cativa care au max tv,da in rest un meci atat de important va fi ratat de o gramada de oameni,eu unu nu imi fac probleme ca o sa l vad dar sunt milioane de romani care or sa injure mult de tot din cauza asta

poliis
19th March 2006, 23:13
Desi cred ca Manolo Terzian e ok (l-am auzit azi vara la Turul Frantei , si la cateva meciuri din Cupa Frantei pe Eurosport , si mi se pare ok).

Sa vedem cu cine face pereche.


poate cu Geambasu...ca tot il are ajutor la emisiunea de duminica

si lasati-o mai usor cu "trebuia sa dea tvr..ca se prinde in toata tara" - in iasi realitatea e preluata de telem si se vede in tot judetul, si sunt sigur ca si in alte zone se intampla la fel...daca au marcat banu'-bravo lor

relansat
20th March 2006, 07:24
@poliis pb numai in Iasi e preluata de Tele M :no:

E ca si cum te`ai uita la un film, vezi inceputul, putin pe la mijloc dupe care te anunta ca filmul a fost reprogramat ...

Multumim oameni buni pentru ce ati reusit sa faceti ... peste vreo cativa ani se duce si exclusivitatea TVR`ului la meciurile

echipei nationale ... ashe ati facut si cu telesportul ... totul incepe sa se destrame ... da`va dreak de nesimtiti ! :no:

remy
20th March 2006, 11:38
Cand ma uit ca remy a dat vestea incep sa imi pun intrebari :D

Daca este ashe, este foarte rau ... ma gandesc ca un asemenea meci ar trebui achizitionat de TVR pt a putea fi vazut in toata Romania :no:

Eu cred ca ar trebui sa-ti pui intrebari tu, despre tine.
Cand am pus eu aici stiri nedocumentate ?
Doar nu le pun eu, le preiau din mass-media.
Dar cum nu prindeti Realitatea, unde traiti, n-aveti TV prin cablu ?

relansat
20th March 2006, 11:40
Scuze ca m`am indoit de tine remy :drak:

Eu prind Realitatea, dar vorbeam in numele omului care traieste intr`o catune pierdut ...

la asta ma refeream ... se pare ca iar nu ai inteles, nimic nou sub soare ! :no:

Vadim
20th March 2006, 11:43
Care e bomba media ca nu o vad? Ca da Realitatea meciul? :D Ati innebunit...

remy
20th March 2006, 11:47
Pai nu era stirea in presa ?
E greu sa se citeasca presa, sa vezi titlul asta ?
Noi, cei de-aici doar citim presa, nu punem de la noi.
Si chiar e o bomba media ca un post eminamente de stiri sa transmita un meci din Europa.
Ce-ar fi sa transmita si TVR Cultural sau Taraf TV, meciuri.

relansat
20th March 2006, 11:55
Gandeste`te vadime, e ca si cum OLS`ul ar deveni subit forumul no.1 in Romania :P

SORENSEN
20th March 2006, 12:01
Nu e comfirmat 100 % dar totusi e vina noastra ca Vantu marca 200 000 $ ..Steaua trebuie sa produca si bani...adevarat ca nu se vede in toata tara...dar noi ne-am obisnuit cu pomenele TVR...
dar vorbiti cu cei din vest(romanii care locuiesc pe acolo) si veti vedea ca acolo nu conteaza acoperirea postului ci suma oferita ..poate aiba si 50 000 de abonati daca isi permit sa-l ia sa-l ia NU?

MariusTR
20th March 2006, 12:04
Io-s din Vest, Nord-Vest si nu mi-e indiferent cine-l ia.

Realitatea TV sux.


Sa-l dea aia de la CartoonNetwork.. ca oricum tocmai la ora aia se termina Puwerpuff Girls.

PS: Da , ma uit la desene animate... e vreo problema?

stefanm14
20th March 2006, 12:05
Mie mi-e indiferent cine il transmite, atata timp cat au un comentariu si o transmisie cat de cat decenta (nu-mi tre' cine stie ce), adica mai exact cat sa nu te enerveze...

alejandro
20th March 2006, 12:25
si mie mi-e indiferent,ca avem Realitatea la Chisinau:D
tot ce conteaza e sa castigam noi:ok:

dede
20th March 2006, 14:21
nu ca ar conta f mult cine il da, da' pt realitatea e ceva nou...mai ales ca e vb si despre un meci in sferturile uefa intre 2 echipe rom...
sa vedem de ce-s in stare...

MariusTR
20th March 2006, 14:25
Numai sa nu-l bage la comentat pe Tatulici... ca asta apare la tot ce inseamna transmisiune LIVE.

Universal
20th March 2006, 14:32
Cat mai bine,modernitataea invinge... offff

relansat
20th March 2006, 14:35
Apropo, au comentatori acceptabili ? :D

MariusTR
20th March 2006, 14:38
Parca si vad comentatorii Realitatii ( ca si editorii ... ) :
"Nicolitza e la minge si percuteaza milimetric pe diagonala spre poarta , centreaza stiintific catre poarta asezata strategic... si Radoi se aseaza in dispozitiv, da cu capul in centrul mingi si este gol... sa vedem problema dpdv fotbalistic... este gol.. dau legatura la comentatorii Realitatii sa-si expuna si ei parerea..."


Sincer il prefer pe Gradinarescu care tzipa animalic : GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOLL!

dede
20th March 2006, 15:12
inainte sa criticam mai bine am astepta sa vedem ce va fi

sper ca, in caz de ceva stire de ultima ora, sa nu intrerupa meciul ca sa bage vreo editie speciala de stiri :mda:

MariusTR
20th March 2006, 15:25
Ce editie speciala? Astia au o editie pe care o repeta din ora in ora....
BTW, ati urmarit vreoadata stirile sportive din ora in ora aceleasi over & over & over...

dede
20th March 2006, 15:33
astia ar fi in stare sa bage vreo editie speciala, bineinteles, in caz de "urgenta"...mai ales ca sunt un canal de stiri...

parca si vad ca in pauza meciului...iar stiri :evil:

alejandro
20th March 2006, 15:49
si eu as vrea o sedinta foto cu Sharapova in pauza...decat stiri:evil:

Vadim
20th March 2006, 21:21
Pai nu era stirea in presa ?
E greu sa se citeasca presa, sa vezi titlul asta ?
Noi, cei de-aici doar citim presa, nu punem de la noi.
Si chiar e o bomba media ca un post eminamente de stiri sa transmita un meci din Europa.
Ce-ar fi sa transmita si TVR Cultural sau Taraf TV, meciuri.
Nu m-as mira, asta e struto-camila in din Romania. Daca pun unii bomba media, e dreptul tau sa inghiti sau nu. Eu nu vad nici o bomba aici sincer. Decat bani spalati, pardon aruncati.

Hai sa facem un pariu. Rapid-Steaua va avea audiente mai slabe decat meciurile precendete din Cupa UEFA dintre echipele noastre si cele de afara. Asta o sa fie bomba media. :D oricum in momentul in care tvr sau antena 1 se plangeau ca nu isi scot 60.000 de euro pe un meci de anvergura, in acest caz o sa fie o gaura mare. Dar persoana care da banu' probabil nu e interesata. Da cineva 250? Se pun 300. Asa s-a ajuns si la suma asta.

relansat
20th March 2006, 21:25
Ce minuni face Copy/Paste`ul :drak:

E normal sa aiba audienta mai mica ... de vreme ce nu toata lumea prinde Realitatea :)

Oricum sondajele se fac in city`uri, deci ma bag la un pariu cu tine vadime ... abia astept sa iti iau banii :P

SORENSEN
21st March 2006, 01:00
"Cea mai mare oferta a facut-o Realitatea, 200.000 de euro plus TVA, deci 240.000. Cea mai aproapiata oferta fusese de la TVR, cu 150.000 plus TVA", a declarat Becali despre vanzarea drepturilor tv ale returului sferturilor de finala ale Cupei UEFA, Steaua - Rapid.

"Numai ca datele s-au schimbat. M-a sunat luni Vantu (n.r. finantatorul televiziunii Realitatea). Mi-a spus Vantu: <<Gigi, stiu ca vei castiga sferturile de finala cu Rapid. Vreau sa iti propun sa imi dai tot mie drepturile pentru semifinale. Este un business pentru care ofer 400.000 de euro plus TVA, adica 500.000 de euro>>", a spus patronul Stelei.

Chiar e incredibil cu cei 500 000 ...daca e real ca Jiji abereaza de multe ori

relansat
21st March 2006, 07:14
Ar fi de domeniul fantasticului o asemenea suma pe la noi, dar .... ("nimic in lume nu e intamplator" Mitica Dragomir:P)

MariusTR
21st March 2006, 07:20
Asa e. Gigi a declarat ca a primit 500.000 euro pentru transmisiune , la care adaugam faptul ca realitatea va transmite si semifinala in cazul in care Steaua se califica. Dovada:

http://tinyurl.com/pnh3x



"Numai ca datele s-au schimbat. M-a sunat luni Vantu (n.r. finantatorul televiziunii Realitatea). Mi-a spus Vantu: <<Gigi, stiu ca vei castiga sferturile de finala cu Rapid. Vreau sa iti propun sa imi dai tot mie drepturile pentru semifinale. Este un business pentru care ofer 400.000 de euro plus TVA, adica 500.000 de euro>>", a spus patronul Stelei.
Chiar e incredibil cu cei 500 000 ...daca e real ca Jiji abereaza de multe ori
Asa este si cu asta... ieri seara la Madalin, Gigi a confirmat: " Pt. 500.000 le dau si semifinala!"

http://tinyurl.com/fyarf

relansat
21st March 2006, 07:34
De unde stim ca Gigi nu spune baliverne? :D

MariusTR
21st March 2006, 07:53
Stim, buey tata. Vezi captura de mai sus ( prima ) ? Ei bine, tipul de mai sus a declarat ieri pe la 17.00 ( am auzit cu urechile mele ) chiar cand am surprins captura : " De ce o asemenea investitie? Probabil nu va fi amortizata , dar noi vom dezbate partida din toate punctele de vedere : social, politic si bineinteles fotbalistic "
Deci va iesi o varza...

relansat
21st March 2006, 12:47
Pana nu vad contractul eu nu cred ... oricum bv JJ daca a reusit sa faca un asemenea targ :D

Sper sa ii investeasca in echipa, de fapt am mare incredere in asta :)

bluesky
21st March 2006, 13:21
mecuil de pe lia manoliu va fi transmis pe realitatea tv si-a dat acordul becali, si returul va fi transmis pe antena 1 .

andreiush
21st March 2006, 13:32
Turul ai vrut sa zici. Adica meciul din Giulesti va fi pe Antena 1. Adica bate Rapid cu 2-0 in cazul acesta :D Numai pe antena 1 ma uit de acum inainte daca bate Rapid cu 2-0, goluri Buga si Niculae :D

MariusTR
21st March 2006, 13:40
Adica asa cum a zis baimareanul meu simpatic :P ... returul pe " Editorii realitatii".

bluesky s-a grabit putin stiind ca va batem si la voi si la noi, adica nu conteaza la care primul ;)

bluesky
21st March 2006, 13:40
da ii asa cum spui tu scuze am facut io o incurcatura.mea culpa

dede
21st March 2006, 14:17
iar antena 1? comentatorii de acolo ma streseaza :mda:

pacat ca tvr1 nu mai da nimic...sper ca aia de la realitatea stiu sa comenteze un meci

relansat
21st March 2006, 14:19
d3d3 fa ca mine: atunci cand ma uit la meciurile transmise pe Antena 1 sau la formula 1 dau pe fundal muzica, e mai bene ashe :happy

dede
21st March 2006, 14:24
eu il dau pe mute :P

MariusTR
21st March 2006, 14:33
Degeaba veti face jmekeria asta pe Realitatea MTV... tot veti vedea stiri pe scroll in timpul meciului :happy

Chiar, buey frate, oare vom avea scroll peste meci ? : " Azi a explodat o buda in piata Rosetti... au murit doozeci oameni...urmariti stirile..."

relansat
21st March 2006, 14:39
Imi place sa vad stiri, atata timp cat nu ii aud pe aia e OK ... d`astea subtitrate suport :D

dede
21st March 2006, 14:45
daca aia pun stiri pe scroll jumatate din teren nu o sa se mai vada :mda:

oricum nu moare nimeni daca vreo 2 ore nu dau nici o stire

alejandro
21st March 2006, 16:11
sa-mi bag picioarele...eu nu prind Antena 1:ciocan:

julius
21st March 2006, 18:15
mda, eu care stau in afara nu prind nici realitatea nici antena
doar tvri
si ma bucurasem ca prostu' ca acum sigur vad meciurile :ciocan:

alejandro
21st March 2006, 18:27
mey,si eu stau afara,adica la mine acasa:D da' realitatea am,antena 1 insa:ciocan:

grande
21st March 2006, 18:30
Hai ca te invat eu ce sa faci :

cu un abonament la digitv rezolvi problema !

uti2102
21st March 2006, 19:07
Sa le dea shi pe OTV, nu ma intereseaza, oricum o sa fiu pe stadion shi in sferturi shi in semifinale ! Shi cu putzin noroc, chiar shi in finala !

relansat
21st March 2006, 20:20
Norocos mai esti mey alpopa, sa speram ca te vei duce si la semifinala jucata de Steaua :ok:

stefanm14
21st March 2006, 21:24
mey,si eu stau afara,adica la mine acasa:D da' realitatea am,antena 1 insa:ciocan:

Fa-i un drum pan' la Iasi peste Prut :D

relansat
21st March 2006, 23:03
alejandro nu se gaseste digiTV pe acolo ?

Stiu pe cineva cu TV tunner ... prinde numai cateva sute de posturi :D

Cristy
21st March 2006, 23:13
Sa le dea shi pe OTV, nu ma intereseaza, oricum o sa fiu pe stadion shi in sferturi shi in semifinale ! Shi cu putzin noroc, chiar shi in finala !

aiurea tu care nu te duci la meciurile stelei , te duci acum si la meciurile RAPIDului din semifinale , felicitari :ok:

relansat
22nd March 2006, 07:16
@alejandro daca nu poti sa vezi meciul, vino la mine in camin ca te primesc cu cea mai mare placere :happy (am plasma :P)

MariusTR
22nd March 2006, 07:32
Va vaicariti ca si babele.

Mutati pe Radio Romania Actualitati pe 6 aprilie... comenteaza Teohariu Hoca Hosma, comentariu de-ti face parul maciuca :D

alejandro
22nd March 2006, 10:49
Nu pot mey Stefan,ca sunt la munca o doua zi:ciocan:
Daca era sa fiu liber,era sa ma duc la Bucuresti,pe 30 poate chiar la meci:rolleyes:

Relansat,da' telecomanda si bere ai?:P

BTW,la Chisinau a aparut si TV Sport si Telesport,tot mai multe si mai multe/hello
Deah,de ce nu-l dau pe TV Sport meciul tur?:D

B4 Felix
22nd March 2006, 11:11
Ciobanu are bani gramada .... dar tot a ascuns meciul cu steaua pe obscura Realitatea tv...
Mare cioban ....

MariusTR
22nd March 2006, 11:15
Felixule incepator... suntem in Romania , care va intra in UE. Ne mandrim ca avem economie de piata. Vrem concurenta libera, vrem performante.

Antena 1 a oferit 210.000 euro, Editorii realitatii 500.000. Cerere si oferta. Si eu faceam la fel.
Tu nu luai cei 500.000? Care-i ciobanul la faza asta?

Buey, nu mai vorbiti ca sa va aflati in treaba!

B4 Felix
22nd March 2006, 11:22
Patriotul care face afaceri cu Vantu cel Cinstit ...
Cu astia doi ne integram ..... in absolut

bluesky
22nd March 2006, 12:10
pai daca iese banu de ce sa nu profite de 500000 de e ca nu is din drum:ok: si is bani muncitiiiii:evil: stie sa faca becali afaceri profitabile dr la faza asta a dat cu bat in balta:headbang: cijne drac se uita pe irealitatea tv:rosu:

MariusTR
22nd March 2006, 12:12
80 % din romani au tembeliziunea asta pe cablu.
Nu e frumos ce a facut Jiji fata de romani , dar e in pur spirit economic.

bluesky, te intreb si te rog sa raspunzi sincer : Tu nu luai cei 500.000?

bluesky
22nd March 2006, 12:20
mai degaraba il dadeam pe tvr 1 ca sa vada toata natia romina:ok: dar afacerile is afaceri si becali la faza asta sa gindit numai la buzunarul sau:jerk: si pentru asta ii dau o bila neagra:no: eu nu ii acceptam la faza asta

MariusTR
22nd March 2006, 12:31
Ok, am deschis pollul cu vanzarea sfertului. Am vrut sa fac posibila doar votarea fara comentarii ... si a iesit o varza... rog ajutor si deschideti doar pollul ca sa putem vota.
Mersi

PS: Mi-am inchis singur pollul :(

relansat
22nd March 2006, 13:58
Am votat din greseala Da :no:

Poate fi si o strategie de`a lu` Gigi ... important pt el este ca a luat 200.000 :ok:

dede
22nd March 2006, 14:25
mai degaraba il dadeam pe tvr 1 ca sa vada toata natia romina:ok: dar afacerile is afaceri si becali la faza asta sa gindit numai la buzunarul sau:jerk: si pentru asta ii dau o bila neagra:no: eu nu ii acceptam la faza asta
asta zici acuma, da' daca vedeai banii nu m-ai gandeai tu asa

oricum, uite cum mai face jiji niste bani :ok:

relansat
22nd March 2006, 14:28
Fiecare se gandeste la propria persoana si gandeste`te ca Becali este unu` din oamenii care baga bani in fotbal :ok: ... ma intreb ce ar fi facut altii :)

dede
22nd March 2006, 14:38
altii probabil si-ar fi bagat banii in buzunar...sper ca gigi sa foloseasca acesti bani pt echipa

grande
22nd March 2006, 19:53
Cu banii astia il va scoate pe Mustata din puscarie !!!! :happy

alejandro
22nd March 2006, 19:58
poate cumpara arbitrii de la meciul cu Rapid:happy

grande
22nd March 2006, 20:09
De ce nu ......? este capabil de orice !!!:happy

bluesky
22nd March 2006, 20:10
poate ii baga in stadion sa il modernizeze

alejandro
23rd March 2006, 09:57
De ce nu ......? este capabil de orice !!!:happy
sau poate il cumpara pe Buga:happy

relansat
23rd March 2006, 12:04
Nu vrem intrusi in echipa :D

alejandro
23rd March 2006, 12:14
nu-l vrei pe Pele in echipa?:happy

4star
23rd March 2006, 12:30
Nu pot sa votez aici pentru ca e o situatie mai nunatata decat atat.
Din punct de vedere economic, este o tranzactie justificata care are la baza principiul liberei negocieri intre entitati economice (s-a intalnit cererea cu oferta).
Din punct de vedere al spectatorilor (cei care doreau sa vizioneze meciul) era datoria televiziunii publice sa ofere pretul cerut si sa ofere publicului acest eveniment sportiv (ca doar de aia ii platim abonament chiar daca de multe ori nu avem ce vedea).

Asa ca raspunsul depinde cum priveti lucrurile. Sincer as fi vrut sa fie transmis de tvr si oferit si dcelor de pe alte meleaguri prin TVRi.

relansat
23rd March 2006, 12:31
Nu vreau mey nici un Pele nimik :)

Universal
23rd March 2006, 21:36
Rapid si Steau in sferturi.nu-mi imaginam asa ceva..dar pe REalitatea tv? macaar sa aiba comentatori buni,apropo,unde pot vedea partida international,sau pe internet....nu stau in Rom

Vadim
23rd March 2006, 21:42
Realitatea are feed de net in direct. Ramane de vazut daca are si drepturile de a difuza pe net meciul si, daca da, in ce masura o sa le tina serverele.

Universal
23rd March 2006, 21:43
Perfect,merci pt info,sper sa bata oricare,numai sa avem puncte pt UCL

starsteel
23rd March 2006, 21:54
Sorin Ovidiu Vantu mai trage o teapa romanilor.

Universal
23rd March 2006, 21:54
Ce? UNa? Zi cateva milioane pentru telespectatorii romani care nu au cum sa se uite la meci..ce rusine...

starsteel
23rd March 2006, 21:57
Eu pot urmari meciul numai pana la 21.45 pierd si spectacolul noptii de dupa meci vreau sa stiu la ce ora e programat returul.
La naiba pe site-ul UEFA e anuntata ora 20.30

relansat
23rd March 2006, 22:15
Vadime sunt mai mult ca sigur ca nu va fi dat pe net meciul :)

Ce TVR transmitea meciurile pe net ?

Universal
23rd March 2006, 22:21
Care Vadim????


NU stiu,insa sunt sigur ca daca exista partida pe vreun canal arab -acesta il transimte si pe net,insa nu cunosc doar 12 canale ,insa nu am aflat nici pana acum nimic

florinm
23rd March 2006, 23:09
GolTV transmite in US si Canada numai meciul tur, de pe Giulesti.
http://www.soccertv.com/canada.cfm

Cred ca nu poate transmite returul, din cauza ca Realitatea TV a achizitonat drepturile ;-(

alejandro
24th March 2006, 10:30
mey ce chestie...voi nu puteti vedea returul,in schimb eu am sa vad returul,dar turul nu pot sa-l vad din cauza Antenei 1:ciocan:
Asta trebuia sa fie adevarata bomba:"Antena 1 transmite turul,si cei de peste hotare nu pot vedea meciul!":mda:

4star
24th March 2006, 10:58
Astia de la Realitatea au inceput o campanie in forta pentru promovarea evenimentului. Dar o sa scoata si bani pe masura din publicitate (aici o sa depinda f mult si de rezultatul din tur). Ar putea totusi sa faca un gest frumos sa dea pe net pentru doritori.

starsteel
24th March 2006, 11:15
Realitatea vor transmite si semifinala, Gigi deja a luat banii, 480.000 $.:drak:

Thomas
24th March 2006, 11:20
... apropo,unde pot vedea partida international,sau pe internet....nu stau in Rom

Daca ai antena satelit îl poti vedea (în mare parte a Europei (http://www.realitatea.net/index.php?sat)). Banuiesc ca va fi transmis si pe satelit. Le-am scris un mail, va comunic raspunsul.

starsteel
24th March 2006, 11:23
Eu pot urmari meciul numai pana la 21.45 pierd si spectacolul noptii de dupa meci vreau sa stiu la ce ora e programat returul.
La naiba pe site-ul UEFA e anuntata ora 20.30
Am incurcat datele se pare ca problema asta va fi in returul semifinalei asa ca nu ratez noaptea calificarii in semifinale.
Pt. a evita inconvenientul daca returul semifinalei se joaca la Bucuresti vin la meci si sarbatoresc calificarea dupa meci impreuna cu echipa sa retraiesc noaptea magnifica de dupa meciul cu Valencia.

Thomas
24th March 2006, 11:57
Daca ai antena satelit îl poti vedea (în mare parte a Europei (http://www.realitatea.net/index.php?sat)). Banuiesc ca va fi transmis si pe satelit. Le-am scris un mail, va comunic raspunsul.

Tot respectul pentru Realitatea!:ok: Raspuns super prompt!


Da, se transmite si pe satelit. daca aveti antena parabolica, trebuie sa o pozitionati ca atare (coordonatele le puteti gasi pe site, www.realitatea.net. Succes ! Sorin Rusu.

/hello

Thomas
24th March 2006, 12:15
Vadime sunt mai mult ca sigur ca nu va fi dat pe net meciul :)


Raspuns de la Realitatea TV:


de asemenea, puteti urmari meciul si pe internet

:)

SORENSEN
24th March 2006, 12:23
Vad ca deja Realitatea Tv si-a facut programul pt dubla Rapid-Steaua .
http://www.realitatea.net/?sport11
Cu emisiuni si dezbateri ...

relansat
24th March 2006, 13:23
Mersi Thomas, nu tre` sa ma mai duc la terasa, stau in camera relaxa si ma uit la meci :happy

andreiush
24th March 2006, 13:34
relansat, la voi nu s-a inventat broadcastu de pe retea? :) Eu asa vedeam toate meciurile pana alaltaieri, cand mi-am luat tuner :P

Si.. cum sa stai relax la un astfel de meci? :thinkso:

dede
24th March 2006, 14:19
faptul ca meciul se transmite pe realitatea are si o parte buna...emisiuni, chestii...mai mult interes fata de acest eveniment

julius
24th March 2006, 14:48
@thomas: nu cred ca sunt sanse realiste de a vedea meciul pe net
calitatea transmisiei (la ora actuala) nu permite acest lucru
si probabil si serverul va ceda :)

Thomas
24th March 2006, 15:19
@thomas: nu cred ca sunt sanse realiste de a vedea meciul pe net
calitatea transmisiei (la ora actuala) nu permite acest lucru
si probabil si serverul va ceda :)

Asa e. Si acum, când probabil nu sunt mii de oameni pe server se tot fragmenteaza ...:no:

De aceea eu o sa ma catar pe acoperis sa-mi reorientez antena ... e mai sigur ...:P

Universal
24th March 2006, 19:45
Realitatea vor transmite si semifinala, Gigi deja a luat banii, 480.000 $.:drak:


Este o vulpe omul ala,stie sa faca bani din orice,nu stie el carte,dar are simtul banului.

stefanm14
24th March 2006, 20:20
Eu in locul vostru nu m-as baza pe transmisia pe net. In cel mai bun caz, daca o sa tina serverul, calitatea va lasa de dorit...

Universal
24th March 2006, 20:48
nu pot prinde din pacate RealitateaTV insa daca am o sansa sa vad partida pe net,credeti-m ama uit fara ezitare..numia ca nu gasesc....

becali
25th March 2006, 10:16
Pai Realitatea e o televizine fara program international doar antena 1 si protv au


Ce inseamna "International" pentru tine?

Pro TV International transmite FTA (Free To Air), Antena 1 partial FTA (doar emisiunile prorpii), la fel si TVR1.

Daca vrem sa ne dam destepti, la fel ca si domnul de la CNA cu nume de fata sa discutam putin.

1. Cine receptioneaza Protv International are si Realitatea TV, sunt pe acelasi satelit, deci nu putem vorbi ca nu are acces la acest post (Sirius este un satelit care se poate receptiona in toata Europa).
2. Din luna decembrie a anului 2004, Romania a intrat in randul tarilor cu platforma DTH, acum sunt 3 platforme (Digi, Max si Focus), iar a patra sta sa se lanseze (Boom).
Pana atunci, romanii din strainatae erau privati de transmisiile sportive, TVR-ul transmitand codat meciurile, asa ca daca intrebai pe orice microbist din strainatate, ar fi preferat ca meciul sa fie transmis pe Realitatea (Canal transmis, dupa cum am mai spus FTA)
3. La noi in tara cablul este cam peste tot, Realitatea fiind in grila la toate societatile de cablu, nu stiu daca este la fel cu Pro TV-ul (as avea si exemple, dar .....)

Pentru informatii suplimentare vizitati www.rdi-sat.com sau forumul www.rdi-sat.com/f2 care este cel mai complet site din Romania in domeniul transmisiunilor prin satelit (onlinesport al satelitilor:) ) si veti vedea impactul avut de lansarea platformelor digitale pentru romanii din diaspora (nu ma refer doar la sport, pur si simplu erau privati de majoritatea programelor prin cablu, inainte putand viziona doar cateva posturi romanesti, cele transmise FTA, printre care, bineinteles, si RTV)

In alta ordine de idei, se pare ca vom avea parte de o transmisiune ca in champions league a meciului, produsa de Mediaset (daca nu ma insel)


P.S. Nu lucrez la nici un post de televiziune si nici in cadrul unui trust de presa, pur si simplu noi romanii aruncam tot timpul cu noroi fara sa stim despre ce este vorba, probabil ca nr posturilor de pe forum este mai important

Zapada
25th March 2006, 14:33
Rusine TVR ca nu sunteti capabili sa transmiteti nici macar unul din aceste 2 meciuri!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

am auzit ca Antena1 va transmite meciul tur si RealitateaTV va transmite meciulö retur!

e pacat ca noi cei din afara granitelor nu vedem nici unul din aceste 2 meciuri
Doar TVR prin TVRI transmitea meciul si pentru noi

Rusine TVR

grande
25th March 2006, 16:27
@ ZAPADA

tu la Polul Nord nu ai digi tv ?
Parerea mea este ca cel putin 80% din romanii din afara au un abonament digitv ,asa ca nu mai fii ingrijorat pentru noi !
Asa ca noi santem mai avantajati dacat multi romani de acasa ,deci vom vedea ambele meciuri !
HAI RAPID !

Elphax
25th March 2006, 17:54
Rusine TVR ca nu sunteti capabili sa transmiteti nici macar unul din aceste 2 meciuri!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

am auzit ca Antena1 va transmite meciul tur si RealitateaTV va transmite meciulö retur!

e pacat ca noi cei din afara granitelor nu vedem nici unul din aceste 2 meciuri
Doar TVR prin TVRI transmitea meciul si pentru noi

Rusine TVR

TVR nu mai poate transmite pe net Meciuri internationale din cate stiu eu... Doar din campionatul intern sau amicale.

Zapada
25th March 2006, 20:19
@ ZAPADA

tu la Polul Nord nu ai digi tv ?
Parerea mea este ca cel putin 80% din romanii din afara au un abonament digitv ,asa ca nu mai fii ingrijorat pentru noi !
Asa ca noi santem mai avantajati dacat multi romani de acasa ,deci vom vedea ambele meciuri !
HAI RAPID !

nu am digi tv.

am antena cu motor si prind 22 programe romanesti pe mai multi sateliti, printre care si Antena1, 2. 3. 4, precum si realitatea dar Antena cripteaza meciurile.
nu stiu cum va fi cu realitatea

Thomas
26th March 2006, 14:51
Cum am mai spus, meciul pe Realitatea TV va fi transmis pe satelit necriptat!

Cum este cu Atena 1 nu stiu, dar banuiesc ca va fi deasemeni necriptat fiind productie proprie.

În orice caz poti vedea ambele meciuri pe canalul german de sport DSF iar daca ai motor pe antena uite aici gasesti transmisia:

Satellit analog: Astra 1E (11,523 GHz horizontal)
Satellit digital: Astra 1H Transponder 104, 12480 vertikal, 27500 3/4

Vizionare ploacuta:)

Zapada
26th March 2006, 23:18
Mersi Thomas
am bagat deja programul DSF si se vede minunat
acum sunt asigurat in cazul ca Antena1 va transmite meciul criptat ca de obicei pentru cei din afara

Zapada
27th March 2006, 18:24
Thomas, am vazut azi meciul de ieri in care Sergiu Radu a ratat un 11 m si echipa lui a pierdut acasa cu 1-0.

Paul
29th March 2006, 11:37
Egalitate la “caşcaval”

“Dubla” dintre Rapid şi Steaua, din sferturile Cupei UEFA, nu este doar un război al fotbaliştilor, ci şi un prilej pentru conducători de a arăta care este mai puternic în plan financiar.

Dorinel ARTENE
Sebastian STAN
Până acum, principalii jucători stelişti au încasat 55.000 de euro, în timp ce colegii din Giuleşti s-au bucurat de doar 47.500 de euro. Acum se pare că primele vor fi cam la fel.
Şi în plan financiar, Rapidul arată cu totul altfel decât în trecut. Până în acest an, cea mai mare primă pe care au încasat-o fotbaliştii echipei din Giuleşti a fost la capătul sezonului 2002/2003, când odată cu tricourile de campioni, jucătorii au primit şi câte 15.000 de euro. Odată cu accederea în grupele Cupei UEFA, plăţile către fotbaliştii giuleşteni au cunoscut o creştere semnificativă. O calificare în semifinalele Cupei UEFA le-ar mai băga în buzunar aproape 20.000 de euro.
În tabăra adversă, finanţatorul Stelei, Gigi Becali, a fixat jucătorilor o recompensă tot de 20.000 de euro. “Trebuie să ne calificăm, mai ales că întâlnim Rapidul. Nu ne putem permite să pierdem în faţa lor”, a spus latifundiarul din Pipera. Pentru a mobiliza echipa, Gigi Becali ar putea suplimenta aceste prime la 30.000 de euro, mai ales că a reuşit o reţetă destul de bună pentru retur. Steaua are şanse să umple vistieria cu peste 250.000 de euro din vânzarea biletelor, mai ales că ultimele două partide din Cupa UEFA s-au jucat cu casa închisă, la care se adaugă cei 500.000 de euro primiţi de la Realitatea TV pentru drepturile de difuzare a meciului. În plus, nu se vor mai cheltui 150.000 de euro pentru deplasare.
Jiji , sari cu banu la baieti ca te`ai scos de la realitatea.

Deci acum s-a anuntat suma adevarata...

RstInPc
29th March 2006, 11:53
Da, insa cei 500.000 reprezinta si banii pentru transmisia meciului de acasa al Stelei din semifinale, in cazul in care ar trece de Rapid. Un fel de avans. Daca Steaua nu trece, ramane doar cu 200.000 de coco din drepturile TV.

Paul
29th March 2006, 11:54
ai un link cu mai multe detalii , ca nu stiam amanuntu asta :ciocan:
desi ma indoiesc ca au vandut stelistii blana ursului din padure...

oricum daca antena 1 a dat 210.000 pe meciul tur , iar returul pe realitatea e o bomba , ma indoiesc ca e doar 200.000
apoi pe Lia se merge de la scor echilibrat , iti dai seama ca interes va fi ...

RstInPc
29th March 2006, 12:09
Da, am citit undeva. Este un contract. Adica acum iau 200.000 iar daca se califica au asigurata transmisia semifinalei pentru inca 300.000 ! O sa incerc sa caut, sper sa gasesc articolul cu pricina! Ceva scrie aici: http://www.evz.ro/article.php?artid=253740 dar nu gasesc unde am citit si chestia cu semifinala :mda:

Paul
29th March 2006, 12:12
mdeah , protovani rau prosport astia
oricum se scoate Jiji la belete ... pe Ghencea , in conditii de 8500 de abonati , vindea maxim 14.000 de bilete , din care multe la peluze , deci pret mic

aici pe Lia , grosul vine de la tribune ... la preturi de ~10 $ care sunt decente si la nivel european

RstInPc
29th March 2006, 12:20
Gata, stiu... http://www.onlinesport.ro/forum/showpost.php?p=567808&postcount=47 dar in mod sigur am mai citit undeva.

Paul
29th March 2006, 12:38
mai eu inteleg altceva

400.000 e pretul sfertului (TVA nu se pune , ca ala il da la stat , dupa ce deduce ce are dedus din cheltuieli , insa cum lucreaza la negru ma indoiesc ca e un mare platitor de TVA) dar asa ca intre domni ii garanteza ca ii da semifinala pe alti bani

Altfel mi-e greu ca un Steaua - Basel costa 300.000 , iar Steaua - Middlesborough costa tot 300.000.

Oricum ce ne doare noi capu` de economiile lu Jiji , ideea e alta : sferturile astea , au insemnat bani multi de tot.

Iar de acum miza e si mai mare.
Accesul in semifinale inseaman ~2.000.000 in cazul Boro , si 1.000.000 cu Basel.

Iar accesul in finala inseamna din start cateva milioane de la uefa indiferent de rezultatul finalei.

Important e sa nu se gandeasca la bani. Oricum acum daca se pune pe vandut , isi scoate cu ochii inchisi banii "bagati " in Steaua , basca ramane cu publicitatea care i s-a facut , ramane cu o anumite chestii cumparate (nocturna de pe Ghencea , tribuna oficiala , etc)

andreiush
29th March 2006, 13:05
Nu Paul, a zis si Jiji la Nasul saptamana trecuta. L-a sunat Vantu, a zis ca vrea meciu si da 200.000. Jiji a zis ca ok si ca o sa mai vada si alte oferte. Apoi l-a sunat iar Vantu si i-a zis ca ii da 480.000 acum pentru returul cu Rapid si pentru semifinala. Chiar daca Steaua nu merge mai departe, banii raman la Jiji. I-a si virat in cont, asa zicea Jiji.

RstInPc
29th March 2006, 13:11
Asta e mai rau! Pai asta suna a spalare de bani. Cum adica, daca nu trece banii raman la Jiji ??? Adica dai banii pentru un serviciu de care nu beneficiezi. Cu alte cuvinte din contabilitatea lui Vantu ies 480.000 (fara TVA) din care sunt folositi doar 200.000 iar restul il impart intre ei.
E aiurea !

Paul
29th March 2006, 13:12
Nu Paul, a zis si Jiji la Nasul saptamana trecuta. L-a sunat Vantu, a zis ca vrea meciu si da 200.000. Jiji a zis ca ok si ca o sa mai vada si alte oferte. Apoi l-a sunat iar Vantu si i-a zis ca ii da 480.000 acum pentru returul cu Rapid si pentru semifinala. Chiar daca Steaua nu merge mai departe, banii raman la Jiji. I-a si virat in cont, asa zicea Jiji.

Pai atunci e alta poveste.
Ca Jiji merge oarecum la sigur.
Pe un Steaua - Basel , nu ar lua niciodata 280.000 , in plus se poate sa nu ajunga in semifinala.

@RstInPc :
Pai nu domne.
EU iti vand tie toate drepturile TV , din cat a mai ramas din actuala Cupa UEFA.
Sa nu crezi ca a zis ca vinde semifinala , ci doar drepturile ...
Poate sfertul costa 479.000 , iar semifinala 1000.
Care e problema ?

De ex.poate Dinamo a vandut drepturile pentru Cupa Romaniei , sezonul viitor la prima tv , cu 100.000
Bun , crezi ca pe Dinamo il intereseaza daca merge un singur tur sau ajunge in finala?

Ati uitat de celebrul Sport Five , care a luat exclusivitate pe drepturile TV ale Rapdiului in Germania si Anglia acu cativa ani , pe o suma minuscula (50.000) , si daca Rapid ajungea sa joaca cu nemtii sau englezi , sport five negocia si dadea la Rapid 70% , iar 30 % era comisionul lor.

Cum pana anu asta Rapid nu a prea jucat cu nemti/englezi , nemtii au luat`o , iar contractul a expirat.
A fost atunci la Rapid - Liverpool un scandal imens ...
Sport 5 , iau drepturiel de la echipele din est, ca sigur cate una pica cu nemti/englezi (Belarus , Romania , Ungaria , Bulgaria , Serbia , etc)

claudio25ro
30th March 2006, 12:51
salutare fratilor..am o rugaminte...cine are idee cum receptionez eu meciul de aici din kabul ptr ca DSF-ul nu-l prind (bineinteles ca nu prind satelitul Astra1E si nici Astra1H), de Antena1 nici vorba..iar Gol TV nici atat... :(
E vreo solutie in cazul meu sa receptionez meciul asta?
PS:Poate stie cineva vreun post arab la care se face preluare ceva...ca din astea prind cu "gramada"...

Universal
30th March 2006, 17:37
baga pe internet ,daca ai,si il vezi pe net, daca nu ,atunci nu stiu,as vrea sa te ajut,insa nici eu nu stiu cum,din pacate,poate exista o sansa sa- vezi.
Bafta

claudio25ro
30th March 2006, 18:49
ce de kkt astia de la TVR..oricum sunt f.multi ca mine..ca si noi care vor sta cu ochii pe internet sau in fata radioului.....succes Romania...pana in finala ;)

Universal
30th March 2006, 19:09
ce de kkt astia de la TVR..oricum sunt f.multi ca mine..ca si noi care vor sta cu ochii pe internet sau in fata radioului.....succes Romania...pana in finala ;)
Din cauza unor mii de dollari nu se poate vedea meciul,milioane de oameni si-ar fi dorit acest lucru...mare greseala..si DSF-ul arata ...ironia sortii..nu arata TVR dar DSF da

Zapada
31st March 2006, 09:50
rusine si Antena1
au criptat meciul si a fost nevoie sa ma uit pe DSF si sa ascult comentariul acela rece pe nemteste mai ales ca nu am inteles decat 3-4 cuvinte

am inteles ca golul stelei a fost anulat pe motiv de fault dar eu nu am vazut unde a fost fault

alejandro
31st March 2006, 09:51
bine ca returul il transmite Realitatea,daca il transmitea tot Antena 1 cred ca ma dadeam cu capul de pereti!:ciocan:

@Zapada,eu am inteles ca golul Stelei a fost anulat pe motiv ca mingea a depasit terenul in aer:mda:

Zapada
31st March 2006, 09:56
e posibil dar sa stii ca nici crainicul german nu a inteles de ce a fost anulat si a folosit si cuvantul fault, iar eu am crezut ca ala e motivul

Sunchase
31st March 2006, 09:56
Arbitrul a fluierat inainte ca Oprita sa loveasca mingea.

apparte
31st March 2006, 09:58
rusine si Antena1
au criptat meciul si a fost nevoie sa ma uit pe DSF si sa ascult comentariul acela rece pe nemteste mai ales ca nu am inteles decat 3-4 cuvinte

am inteles ca golul stelei a fost anulat pe motiv de fault dar eu nu am vazut unde a fost fault
Zi mersi ca n-ai ascultat jegul de comentariu de la antena 0!Pt ei,antrenorul gazda era Razvan,al oaspetilor,Olaroiu!Comentatorul neamt a fost cel putin obiectiv!

Thomas
31st March 2006, 10:01
Asa este. Practic golul nu a fost anulat ... ci a fost marcat dupa fluierul arbitrului. Totusi, slab pregatiti baietii de la Antena 1 ...:rosu: Pai la asa meci sa nu aiba si ei o camera în dreptul liniei portii ... :no:

alejandro
31st March 2006, 10:01
e posibil dar sa stii ca nici crainicul german nu a inteles de ce a fost anulat si a folosit si cuvantul fault, iar eu am crezut ca ala e motivul
am auzit ca aia de la Realitatea au zis la un moment dat ca a fost off side:happy
BTW,m-am uitat la faza,dar nu prea am observat cand mingea a depasit terenul,poate nemtii vad mai bine?:rolleyes:

stefanm14
31st March 2006, 11:13
am auzit ca aia de la Realitatea au zis la un moment dat ca a fost off side:happy


Pai asta a zis la inceput si unu' dintre comentatorii de la antena, si dupa aia cica a, nu cred ca fault, cand a fost evident ca mingea a depasit in aer, si arbitrul era cu fanionul sus inainte ca Oprita sa dea gol...

P.S : si pe OLS e stirea ca a fost off-side...dar deh..mai are rost sa sesizam..

florinm
3rd April 2006, 21:15
Stupid question ;-) Stie cineva cum poti receptiona meciul retur la TV in Canada ? Am intrat pe site la Realitatea si calitatea transmisiei lor pe Internet e sub orice critica.

Multumesc.

SORENSEN
3rd April 2006, 23:44
Cred ca meciul tur s-a dat pe continentul nord-american pe canalul Goal TV ...poate se da si returul ...

De fapt GolTV dar se pare ca returul nu se da...
http://www.soccertv.com/canada.cfm

SORENSEN
4th April 2006, 10:31
Vor fi 16 camere
Partida Steaua - Rapid de joi va fi transmisă de către Realitatea TV cu un număr record de camere: 16! Dintre acestea, 14 vor fi aranjate conform normelor UEFA pentru transmisiuni, iar celelalte două vor avea locaţii alese de regizorul acestei transmisii, italianul Pipo Bonnici. Firma italiană care se ocupă de producţia acestui joc va folosi şi două hard-disk-uri de ultimă generaţie, care permit oferirea reluărilor cu viteză mult mărită.GSP.ro

Sper ca transmisia RTV sa fie mai buna ca la A1

RstInPc
4th April 2006, 12:09
Pana la urma, cine comenteaza meciul ? Se stie ceva sigur ?

4star
4th April 2006, 14:49
Poate vreo comentatoare de emisiuni culinare si evenimente mondene... Ho ho ho.
AM vazut intr-o seara cum spunea una ca seara a fost anuntata pentru a doua zi ca are de facut transmisie despre lotul Stelei (inainte de tur) si ea nici nu stia nimic de fotbal si nici nu cunostea fotbalistii dar a avut noroc ca ii stia cameramanul. Altfel vedeam interviuri cu ospatarii din restaurant sau cu badigardurile din locati a respectiva . Ho Ho Ho. Ce Realitate sumbra ... Sau alta faza, dupa un meci al Stelei l-au sunat pe MM in direct si stirista (sau redactora ce o fi fost acolo) i-a pus aluia o intrebare stupida, so a trimis-o MM la gradinarit si i-a inchis telefonul.

dede
4th April 2006, 15:14
cineva mi-a zis ca ioanitoaia si topescu vor comenta :evil: dar, avand in vedere ca acea persoana e posibil sa fi glumit, atunci nu-s ei
oricum, pana joi seara nu mai e asa de mult...o sa vedeti atunci

suporterita
4th April 2006, 15:55
si Zenga este pe lista comentatorilor insa vrea charter la dispozitie sa se intoarca la timp,are meci simbata.

Paul
4th April 2006, 15:58
eu zic ca Manolo Terzian si Geambasu ar fi excelenti .

Sincer emisiunea "Realitatea sportiva" , duminica 22.20@ Realitatea TV e no. 1 ca si calitate

Ei nu au nici curve de la Divizia Sexy , niste 5 invitati care se cearta pe arbitraje , si nici 200 de minute de publicitate. Plus ca e la o ora decenta si foarte concentrata !

Cine a urmarit turul frantei , cand comenta si Terzian (de obicei comenteaza RB si RN ) dar uneori se baga si Terzian ... il stie , si stie mai ales ce poate :ok:

Aurel.D
4th April 2006, 16:53
Terzian ar fi bun, dar de Geambasu sa nu aud!!! Astia de la gsp, au nimpresia ca presa sportiva a inceput si se va termina cu ei asa sunt de aroganti si de agresivi!!
Ca un punct de vedere, mie cel mai mult imi place cum comenteaza Bogdan Cosmescu de la Eurosport si TVR. Este un baiat inteligent si face un comentariu pertinent, cu multe referiri tactice la ceea ce se intampla pe teren, tinandu-te tot timpul conectat la meci.
Nu face refeririri statistice si de prost gust ca Protv-istii si nici aprecieri pripite, prostesti si subiective ca cei de la Antena 1, care in dorinta de a iesi in evidenta, devin ridicoli.

Paul
4th April 2006, 16:55
pai Terzian e de formatiune "GSP-ist" sau Prosportist de stil vechi :D
era seful de departament la GSP , dar a plecat la RTV pe bani grei :P

Cneazul
5th April 2006, 16:20
in tur , antena a avut o transmisiune impecabila . 16 camere , meci de nota 10 . sa speram ca asa va fi si maine

SORENSEN
5th April 2006, 23:16
Transmisie impecabila :o: eu as spune enervanta...pauze publicitare in timpul fazelor...faza anularii golului lui Oprita A1 era concentrata pe alta treaba ..cum n-au reusit sa aiba o reluare ca lumea la faza aia numai antenisti stiu...:rosu:
Impecabila ,clar..cristal clear...cum ar veni :D

alejandro
6th April 2006, 10:46
impecabil pentru Rapid mey,ce-i asa de greu de inteles?:D

Zapada
6th April 2006, 10:51
o sa-i injur pe toti daca vor cripta meciul

dragos_popa17
6th April 2006, 11:33
Pai astia de la antena sunt obisnuiti sa transmita meciurile lui Dinamo, unde sunt de evitat relularile menite sa clarifice anumite faze controversate :D :P Prietenii stiu de ce

RstInPc
6th April 2006, 11:49
Mai baieti, mai ales cei din afara granitelor, intrati pe http://www.meciulmileniului.ro/ . Meciul va fi transmis live pe net.

grande
6th April 2006, 11:57
Meciul este transmis deasemeni si pe canalul german DSF !

dasal
6th April 2006, 14:26
O sa comenteze meciul Andrei Gheorghe ca altcineva de unde........comentatori.TVR nu are de unde sa plateasca drepturile de televizare?PAI noi de ce draq mai platim abonament sa-i de la andreia marin 18.000 USD pe luna?

dede
6th April 2006, 14:32
cineva mi-a zis ca ioanitoaia si topescu vor comenta :evil:
stiam eu ceva...

meciul va fi comentat de Ioanitoaia si Terzian

dasal
6th April 2006, 15:19
Mari comentatori au ales:Ovidiu Ioaniţoaia şi Emanuel Terzian:evil: :evil:

Universal
6th April 2006, 15:37
rusine si Antena1
au criptat meciul si a fost nevoie sa ma uit pe DSF si sa ascult comentariul acela rece pe nemteste mai ales ca nu am inteles decat 3-4 cuvinte

am inteles ca golul stelei a fost anulat pe motiv de fault dar eu nu am vazut unde a fost fault


Eu l-am vazut , au fost buni comentatorii, na..sunt unul de-ai lor, insa cu inima romanesca :) in orice caz, si in aceasta seara tot pe Deutsches Sport Fernsehen D.S.F.)ma uit
<Hai RomaniA!!>/hello

dagr810ne
6th April 2006, 18:19
Realitatea TV va da reluarea acestui meci sau numa in direct??

Eu sunt in Canada, si am clasa in timpul meciului, si vreau sa stiu daca va arata mai odata

Zapada
6th April 2006, 19:17
ACUM DSF TRANZMITE in direct Zenit cu Sevila (ma uit si eu) iar acest meci se termina la aprox. 15 minute dupa ce incepe steaua-rapid.

vor transmite meciul de la inceput sau dupa ce se termine meciul rusilor?

poliis
6th April 2006, 19:22
Mari comentatori au ales:Ovidiu Ioaniţoaia şi Emanuel Terzian:evil: :evil:

Terzian e mai bun decat toti comentatorii de la telesport si national tv burger la un loc (chiar si antena 1)...sper ca ioanitoaia sa nu ma plictiseasca :D

ronnie09
7th April 2006, 03:11
.... (chiar si antena 1)......

Asta cred ca e o gluma. Ce comentari asa mari are Antena 1? :D Barbu, care a zis ca a fost offside la golul anulat lui Oprita in Rapid - Steaua? :sleep:

dragos_popa17
7th April 2006, 09:24
Ioanitoaia a fost de toata jena. Mi-era frica sa n-adoarma dracu pe-acolo. Un comentator trebuie sa faca meciul mai palpitant, nu sa te adoarma.

alejandro
7th April 2006, 10:28
Eu ma bucur ca au transmis Realitatea meciul,asa am putut sa-l vad si eu,in schimb Ioaniţoaia ....zici ca comenta o inmormantare...chiar n-au gasit pe nimeni in locul lui?Mai bine il aducea pe Ioan Ghiury Pascu (sau cum naiba se mai scrie!!):D

dragos_popa17
7th April 2006, 11:06
Sau pe carcotasi :D

my_bogdan
7th April 2006, 11:47
comentatori ii preferam pe aia de la Pro TV....chiar daca le mai comit si ei, au asa o voce de Ch League:D

SORENSEN
7th April 2006, 12:15
Eu as remarca transmisia TV la nivel inalt ..e clar ca un roman nu putea regiza astfel un meci...au fost mici greseli dar cred ca erau de la romani:D

dragos_popa17
7th April 2006, 12:40
Cel mai bun lucru ca nu intelegea regizoru ce zice Ioanitoaia. Altfel nu mai vedeam numa' faze dubioase, vreo doispe reluari la fazele cu presupusele penaltyuri si eventual o legatura telefonica cu domnu Craciunescu sau Porumboiu, sau amandoi, sa se si certe putin :D

apparte
7th April 2006, 13:10
Parca intreba cineva de o reluare!Va fi azi de la ora 19!

alejandro
7th April 2006, 13:57
tot pe realitatea?

dede
7th April 2006, 15:20
sa zicem ca transmisia a fost buna...la Ioanitoaia ma asteptam sa vb cu viteza redusa, se termina meciul pana zicea o propozitie, insa Terzian a fost bun
ce m-a stresat pe mine cel mai mult erau aia 2 care interveneau din minut in minut de langa cele 2 banci...mai ales ana-maria neagu (ii stiu si numele deja :mda:) interesante vesti ne dadeau, n-am ce zice

Zapada
8th April 2006, 13:59
Ovidiu Ioaniţoaia e bun doar de scandaluri la emisiunea recursul etapei, dar nu de comentator la meciuri in direct.

sper sa nu-l mai auzim si la meciul urmator

Hipgnosis
9th April 2006, 11:23
SOV a facut oricum super afacere: a cumparat si meciul din semifinala la aceeasi bani. A riscat si a castigat:ok:
A fost o afacere buna si pt. Steaua, pt. ca daca nu se califica ar fi luat oricum banii:ok:
Terzian a fost ok, Ionitoaia lent si parca se temea sa zica ceva. Transmisia nu m-a entuziasmat: le-a cazut de cateva ori sunetul inaintea meciului si parca si odata in timpul partidei. Iar "cele 25 de camere"....nu prea s-au vazut.

nic_alex
10th April 2006, 12:29
Rusine sa va fie Realitatea TV! Ce comentatori de ras ati avut la returul dintre STEAUA - RAPID. Trebuia sa ii lasa-ti pe cei de la TVR1 ca au niste comentatori cu experienta(Emil Gradinescu)

nic_alex
10th April 2006, 12:33
http://www.imagini.ro/maimuta Asta sunteti Realitatea TV! Nu sunteti in stare sa comentati un meci!

SORENSEN
14th April 2006, 14:12
Nu sunt singurul care am apreciat transmisia tv...fara comentariu desi Terzian a fost ok :

Lumea românească a lui Popi Bonnini
Radu Cosaşu
http://www.gsp.ro/index.php?a=40147&shift=1

miha_07
27th April 2006, 22:24
mah!!!!!dati-mi si mie un site in care sa vad si eu meciul in direct de pe net!!!!va roooog!!!!!

miha_07
27th April 2006, 22:32
mah!!
voi n-auziti?????????
da-ti mi si mie un amarat de site cu meciul in direct!!!!!!!!!!!