PDA

View Full Version : All Star Game 2007



cristane
2nd July 2007, 16:39
S-au stabilit loturile pentru All Star Game-ul din acest an, ce va avea loc pe 10 iulie, la San Francisco.

American League

Starteri

C Ivan Rodriguez (Detroit)
1B David Ortiz (Boston)
2B Placido Polanco (Detroit)
3B Alex Rodriguez (Yankees)
SS Derek Jeter (Yankees)
OF Vladimir Guerrero (LA Angels)
OF Magglio Ordonez (Detroit)
OF Ichiro Suzuki (Seattle)

Pitcheri

Josh Beckett (Boston)
Dan Haren (Oakland)
Bobby Jenks (Chicago WS)
John Lackey (LA Angels)
Gil Meche (Kansas City)
Jon Papelbon (Boston)
JJ Putz (Seattle)
Francisco Rodriguez (LA Angels)
CC Sabathia (Cleveland)
Johan Santana (Minnesota)
Justin Verlander (Detroit)

Rezerve

Martinez (Cle), Posada (NYY), Morneau (Min), Roberts (Bal), Guillen (Det), Young (Tex), Lowell (Bos), Crawford (TB), Hunter (Min), Ramirez (Bos), Rios (Tor), Sizemore (Cle)


National League

Starters

C Russell Martin (LA Dodgers)
1B Prince Fielder (Milwaukee)
2B Chase Utley (Philadelphia)
3B David Wright (NY Mets)
SS Jose Reyes (NY Mets)
OF Carlos Beltran (NY Mets)
OF Barry Bonds (San Francisco)
OF Ken Griffey Jr (Cincinnati)

Pitchers

Francisco Cordero (Milwaukee)
Brian Fuentes (Colorado)
Cole Hamels (Philadelphia)
Trevor Hoffman (San Diego)
Jake Peavy (San Diego)
Brad Penny (LA Dodgers)
Takashi Saito (LA Dodgers)
Ben Sheets (Milwaukee)
John Smoltz (Atlanta)
Jose Valverde (Arizona)
Billy Wagner (NY Mets)

Rezerve

McCann (Atl), D. Lee (Cubs), Pujols (StL), Young (Wsh), Hudson (Ari), Sanchez (Pit), Hardy (Mil), Cabrera (Fla), Holliday (Col), C. Lee (Hou), Rowand (Phi), Soriano (Cubs)

Cucu
3rd July 2007, 15:11
par destul de reusite echipele
... sper sa-l i-a si pe Zambrano ca pitcher

cristane
6th July 2007, 16:14
Ultimii doi acceptati: Chris Young, liderul MLB la ERA, si Okajima.
S-ar putea ca A-Rod sa nu participe la All Star Game din cauza unei usoare accidentari. Decizia finala o va lua dupa meciurile din weekend.

On the other hand, luni, cu o zi inainte de All Star Game, va avea loc traditionalul Home Run Derby, un concurs intre cei mai tari la homers din MLB. Bonds a declinat invitatia din cauza varstei, insa vor fi altii foarte tari pe-acolo :) Eu unul abia astept :D

r0bby
6th July 2007, 18:58
Astept cu nerabdare ALL STAR GAME-ul!Intotdeauna spectaculos!:DStie cineva un site de torrente pentru baseball?

manai
9th July 2007, 12:57
O sa bata iar AL-ul pt ca acolo sunt banii mai multi,deci si jucatorii mai buni.cred ca au castigat ultimele 7 sau 8 all star-uri si nu vad de ce anu asta sa fie diferit.

Cucu
9th July 2007, 15:11
castiga NL-ul anul asta ca sa fie Bonds fericit

georgebz
9th July 2007, 18:56
nu prea cred ca au sanse de a castiga NL-ul :D ... merg pe mana celor din AL ... sper sa fie multe run-uri , nu sa fie un meci in care pitcherii sa iasa in evidenta ;)

georgebz
10th July 2007, 10:32
pentru cei ce nu ati vazut HomeRun Derby ... il puteti viziona gratuit pe www.mlb.com ;)

cristane
10th July 2007, 10:38
Am stat azi-noapte sa-l vad, si a meritat. A fost spectacol total. Concert Counting Crows inainte de start, stadion arhiplin, locatie senzationala, apa de linga teren plina de barcutele celor ce sperau sa prinda mingile ajunse in zona, home run-uri (nu foarte multe, ce-i drept), toate all-star-urile prezente pe margine, buna dispozitie, Bonds discutind continuu cu A-Rod, si Vladi Guerrero cistigator dupa ce a primit de la Ortiz o bata noua (cu a lui incepind foarte prost prima runda :D). Anyway. Un show total, cum numai americanii stiu sa faca.

georgebz
10th July 2007, 13:06
www.sportbit.org - gasiti All Star Game-ul de anul trecut ... si se pare ca il vor uploada si pe cel de anul acesta nu la multa vreme dupa ce va avea loc ;)

Cucu
10th July 2007, 15:04
in jocul asta de All-Starts se va merge pe regurile NL pentru ca se joaca in San Francisco ... ultimii ani a fost in Chicago(Cellular Park) si in Detroit, amandoua AL.
Merg pe mana lui NL: 9-5.

atisha
10th July 2007, 15:41
eu imi doresc un joc strans, competitiv, fara concesii (la All Star-ul NBA nu ma mai pot uita, looks so fake), si anticipez un scor de genul 4-2, pentru oricine va fi sa castige.

georgebz
10th July 2007, 19:00
AL castiga 7-4 ;)

cristane
10th July 2007, 22:46
Starteri vor fi Haren si Peavy. A-Rod will bat cleanup, as usual. Bonds e al doilea la NL. Vad ca pronosticati. Well, here I go: 4-3 AL.

atisha
11th July 2007, 03:04
sunt pe receptie... let's get ready to rumble...:)

atisha
11th July 2007, 03:32
numai sa nu vina ploaia cu atatea prezentari :)

atisha
11th July 2007, 07:06
5-4 AL, meci superb, cu de toate, home runs, catches, bate rupte, bietul arbitru lovit de doua ori (si are 37 de ani de arbitraj) si un final de infarct. Cel mai bun mi s-a parut Ichiro, a jucat practic fara greseala si cu homerun-ul lui a intors meciul.
s-a meritat sa stau 4 ore la meciul asta.

manai
11th July 2007, 14:50
mie jocul in sine nu mi s-a parut cine stie ce.spectaculozitatea(ca la orice all star) a fost sa vad toti super jucatorii la un loc dar jocul nu m-a extaziat.ALul si-a dovedit inca o data superioritatea la toate capitolele(pitcherii din NL au avut decat un strikeout), la NL in afara de reyes restul slabuti.Dar nu pot spune ca nu ma asteptam , in AL se joaca baseballul mai bun.Diferenta s-a facut pitcheri si relieveri,in NL nu exista nici un closer de mare calitate pe cand in AL,aproape toate echipele bune au closer de exceptie: J.J.Putz, K-Rod,Rivera,Pappelbon,B.J.Ryan(chiar daca e accidentat),Nathan,Huston Streat,Bobby Jenks si lista continua....

cristane
11th July 2007, 15:01
Nici pe mine nu m-a extaziat jocul, insa a fost totusi un meci reusit. A fost primul All Star Game de MLB vazut de mine, si pot spune ca mi s-a parut mult mai interesant decit la celelalte sporturi. A fost un meci foarte competitiv si disputat, ceea ce nu se poate spune de NBA, unde apararea e 0, iar de Pro Bowl nici nu mai are rost sa amintesc. Ichiro a meritat titlul de MVP. Sint curios daca Mariners o sa-l lase sa devina free agent dupa sezonul asta sau o sa-i faca o oferta fabuloasa.
Anyway, all in all, se pare ca Yankees vor avea home field advantage in World Series anul asta :D

Cucu
11th July 2007, 15:13
speranta moare ultima cristane ...
World Series va fi Yankees cu Pirates :)

despre meci ... plictisitor pana in inningul #9 cand a devenit interesant ... pacat ca A. Rowand e asa speriat ... daca lua cateva pitchuri cred ca avea sanse mai bune sa loveasca ceva .

atisha
11th July 2007, 15:21
nu te puteai abtine :)
pe mine tocmai asta m-a surprins, elementul competitiv, jucau serios, nu ca-n alte sporturi americane la all-star, si apoi nu vezi in fiecare zi un play ca al lui Ichiro (acel homerun inside), bate distruse de fastballs, colaborare atat de buna intre jucatori care de obicei nu sunt impreuna.
plus finalul a fost foarte tensionat, K-Rod nu reusea sa termine odata meciul.
ciudat ca Pujols n-a jucat, poate reusea sa intoarca rezultatul in favoarea celor din NL.
cat despre Yankees in World Series, mai gandeste-te :)

p. s. Ichiro a primit intr-adevar o oferta serioasa, pe 5 ani. dupa cum a jucat aseara era si cazul.

georgebz
11th July 2007, 19:24
am ghicit invingatoarea si nr run-urilor invinsilor :D ... as fi vrut macar mai multe "hits" daca nu "run"-uri ... oricum nu m-a dezamagit ... acum sa vedem ce ne va rezerva a 2-a jumatate a sezonului

Cucu
12th July 2007, 15:08
da ... nu inteleg de ce nu l-a bagat pe Pujols.
De fapt inteleg, Toni stie ca nu au sanse sa ajunga la playoffs asa ca macar nu-i pasa ... in plus si in declaratile inainte de meci mi-a dat sa inteleg ca nu prea se inteleg prea bine ei doi.

manai
12th July 2007, 20:22
Ar fi trebuit sa-l bage,dar din ce am auzit se pare ca la sfarsitul anului,daca St Louis nu prinde playofful(si totusi mai au sanse pt ca divizia aia e slaba rau) ori La Russa ori Pujols pleaca,pt ca se pare ca lui Pujols i s-a cam urcat valoarea la cap si strica atmosfera in vestiar.