PDA

View Full Version : programul turului in sezonul 2007-2008 pt poli



boni2204
2nd July 2007, 15:34
Etapa 1: Politehnica Timisoara - Politehnica Iasi

Etapa 2: Politehnica Iasi - Universitatea Craiova

Etapa 3: Steaua Bucuresti - Politehnica Iasi

Etapa4: Politehnica Iasi - Gloria Buzau

Etapa 5: Ceahlaul - Politehnica Iasi

Etapa 6: Politehnica Iasi - Farul Constanta

Etapa 7: Politehnica Iasi - Dinamo Bucuresti

Etapa 8: CFR Cluj - Politehnica Iasi

Etapa 9: Politehnica Iasi - Pandurii Tg. Jiu

Etapa 10: Unirea Urziceni - Politehnica Iasi

Etapa 11: Politehnica Iasi - Rapid Bucuresti

Etapa 12: UTA Arad - Politehnica Iasi

Etapa 13: Politehnica Iasi - F.C. Vaslui

Etapa 14: Dacia Mioveni - Politehnica Iasi

Etapa 15: Politehnica Iasi - Gloria Bistrita

Etapa 16: Universitatea Cluj - Politehnica Iasi

Etapa 17: Politehnica Iasi - Otelul Galati

noir_desir
2nd July 2007, 16:21
e mai bun decat cel din sezonul trecut... Insa, pana la urma, tot ce conteaza e seriozitatea jucatorilor, nu o ordine aleatorie a meciurilor.

hamsterutz
2nd July 2007, 16:57
e mai bun? e super greu...pt ca in primele 3 etape daca scoate 1 pct...o sa fim demoralizati si gloria o sa aiba sanse...daca nu i-am batut...am ratat turu :|

noir_desir
2nd July 2007, 17:57
super greu? ma cam indoiesc, eu zic ca in primele 4 etape se pot scoate 6 puncte, trebuie doar sa fim atenti si sa nu facem gafe

be@
2nd July 2007, 19:02
E asa si asa... Primele 3 etape sunt grele, dupa aia alterneaza meciurile usoare cu cele mai dificile.

hamsterutz
2nd July 2007, 22:35
super greu? ma cam indoiesc, eu zic ca in primele 4 etape se pot scoate 6 puncte, trebuie doar sa fim atenti si sa nu facem gafe

eu cred ca scoatem 1 singur...parerea mea de artita cu buzau se leaga deznodamantul turului.

boni2204
3rd July 2007, 00:35
parerea mea e ca ultima parte incepand cu etapa 12 este cea mai facila, dar avand in vedere ca sezonul trecut cam din etapa 12 am inceput sa dam rateuri si in tur si in retur plus ca vor fi si multe accidentari e cam nasol totusi ca acest sir de meciuri nu este pe la mijlocul programului cand se presupune ca esti in varf de forma
diferenta e ca anul trecut pe final am avut meciuri cu echipe care trageau la titlu si chiar daca am fi fost noi in varf de forma tot aveam sansa a doua si nu ne faceam calcule cu puncte obtinute din acele meciuri, in schimb anul asta acest sir de meciuri ar trebui sa ne aduca multe puncte legate ca altfel e nasol

noir_desir
17th August 2007, 22:36
eu zic ca in primele 4 etape se pot scoate 6 puncte, trebuie doar sa fim atenti si sa nu facem gafe

nah ca am avut dreptate... urmeaza meciurile cu Ceahlaul si Farul, unde, daca ne concentram putin, putem lua minim 4 puncte... Apoi 2 meciuri grele cu Dinamo si CFR Cluj, in care daca luam 1 punct, e foarte bine...
In orice caz, alternanta asta de meciuri grele si meciuri (cel putin teoretic) mai usoare ar putea sa fie in folosul nostru...