PDA

View Full Version : Song suggestions



ioanav88
2nd July 2007, 14:28
Ce melodii ati vrea sa auziti in progamele de patinaj artistic? Hai sa incercam o discutie de genul "in programul lui x mi-ar placea sa aud melodia y" sau "mi-ar placea sa aud melodia x intr-un program, indiferent cine patineaza pe ea" :D
eu sunt curioasa cum ar arata un program de gala pe "hump the bump" de la red hot chili peppers:D

skater girl
2nd July 2007, 15:25
cred k ar fi interesant!!eu de exemplu sunt innebunita dupa 'requiem for a dream',e superba melodia,foarte dramatik...nush dak a vazut cineva filmul!!e super oricum!cred k soundtrackul ar merge pt steph la un eventual sp...k nu cred k mai pastreaza blood diamond,desi e profunda si frumoasa melodia....dar omu n-are amintiri prea frumoase de la sp,deci il inteleg;)la gala se schimba treaba...eu in princiupiu vreau green day,lol,nu conteaza mel:)

peirsolgirl
2nd July 2007, 18:14
Pe Requiem au patinat anul asta si Tomas, si Pla&Bonheur..Nu stiu daca or mai fi fost si altii

Ted
2nd July 2007, 19:24
eu de exemplu sunt innebunita dupa 'requiem for a dream',e superba melodia,foarte dramatik...nush dak a vazut cineva filmul!!e super oricum!

intr-adevar filmul este devastator...mai multe nu spun ca oricum sunt offtopic:rolleyes:

skater girl
2nd July 2007, 20:45
intr-adevar filmul este devastator...mai multe nu spun ca oricum sunt offtopic:rolleyes:
ti-a placut requiem,wow:)...welcome to the club!!nu strik un mic offtopic din cand in cand,si oricum it's related to fig.skating;)
leto e un actor de nota 20!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!he rulzzz:rock:

ah,alex stiu de tomas verner...dar nu crezi k ar fi o mare diferenta intre a-l vedea pe tomy patinand pe mel asta si pe stephane!!au stiluri total diferite,altfel traiesc momentul cand sunt pe gheata,isi exprima trairile,emotiile intr-un mod diferit...stephane oricum are ceva mai multa experienta,nu-i de ieri de azi,are deja 2 titluri mondiale la activ si 2 olimpiade...e o mare diferenta de clasa...desigur nu incerc sa minimalizez talentul lui verner,dar e o mare diferenta intre ei,fie k o recunosc unii,fie k nu(din motive mai,hmmm subiective)...dar fiekre cu opinia lui!!!

peirsolgirl
2nd July 2007, 20:56
Da, dar la un sezon dupa ce a patinat pe ea Tommy, sa vina Steph...se cheama plagiat...

skater girl
2nd July 2007, 21:00
pt tomy e o adevarata onoare sa-l 'plagieze' steph!,vb vine...

Iulya
2nd July 2007, 21:04
mi-as dori sa vad o pereche nu cont disciplina patinand la o gala pe mel "when you taught me how to dance" - Katie Melua :rolleyes:

alyosha_87
3rd July 2007, 22:16
eu mi-as dori sa vad o pereche (doesn't really matter which :P) sa patineze pe Prince Igor :)

Iulya
3rd July 2007, 22:40
eu mi-as dori sa vad o pereche (doesn't really matter which :P) sa patineze pe Prince Igor :)

parka n-au patinat domnina si shabalin la prgramul liber la europenele de anu asta?

alyosha_87
3rd July 2007, 22:42
sincer? anul asta la CE nu am vazut decat proba de baieti http://www.maddogblog.com/images/sad-smiley.gif asa ca... nu prea stiu ce s-a intamplat la restul probelor :(

Iulya
3rd July 2007, 22:50
sincer? anul asta la CE nu am vazut decat proba de baieti http://www.maddogblog.com/images/sad-smiley.gif asa ca... nu prea stiu ce s-a intamplat la restul probelor :(

:kiss: http://uk.youtube.com/watch?v=EEHQKGbPdBk :kiss:

alyosha_87
3rd July 2007, 22:55
wow:kiss: 10x Iulia :D

whisper
3rd July 2007, 23:19
Mai daca Stephane si Brian(sau altii) m-ar asculta pe mine oamenii s-ar face.
Ar trebui sa aleaga o melodie din repertoriul "marilor" nostri artisti Ady de Vito,Gutza sau Costi Ionitza. Sa vezi atunci ce de fani vor avea in Romanika..si la sfasit spectatorii vor arunca pe gheatza nu cu ursuletzi de plush sau flori ci cu euroi,dolari si totul va fi fara numar.
P.S.: Va datzi seama ca glumesc..eu as vrea sa patineze cineva pe melodia lui Mika-My interpretation..mai ar fi dar acum nu imi vin in minte:)
Si da pe "Prince Igor" au patinat Domnina/Shabalin dar parca au mai fost si alti :thinkso:

alyosha_87
3rd July 2007, 23:22
:happy
good one...

peirsolgirl
4th July 2007, 17:38
Si da pe "Prince Igor" au patinat Domnina/Shabalin dar parca au mai fost si alti :thinkso:

Si Meryl Davis & Charlie White! :)

whisper
4th July 2007, 20:38
asa e.Thanks Alex:)
Mai m-am gandit si ar merge si M.Jackson-Bad sau Directia 5 -Anii :rolleyes:

peirsolgirl
4th July 2007, 21:02
asa e.Thanks Alex:)
Mai m-am gandit si ar merge si M.Jackson-Bad sau Directia 5 -Anii :rolleyes:

Pe Bad a patinat Katarina Witt in '88 la gala la Olimpiada.Super frumos.

whisper
4th July 2007, 22:57
Da? Nu stiam..trebuie sa caut programul :) Mersi ca mi-ai spus .
Si la perechi sau dans ar merge"Lady in red" Si as mai vrea sa se gandeasca cineva sa faca pt CM sau fie si CE cu "Sealed with a kiss"

ioanav88
5th July 2007, 13:53
daaaaaa, un program pe lady in red ar fi foarte frumos :rolleyes:

flying_dreamz
8th July 2007, 22:15
mie mi-ar place sa faca Kiira sau Sarah Meier o gala pe melodia "I wish I could be close to you"...:rolleyes: superba melodia......uite un link s-o ascultati: http://www.youtube.com/watch?v=Eel_2ODL3qo

whisper
8th July 2007, 22:29
ce super e melodia..dar si montajul e dragut :)

flying_dreamz
8th July 2007, 22:36
eu nu prea m-am uitat la montaj.... am ascultat melodia....si m-am indragostit de ea.:)

whisper
8th July 2007, 22:55
Ai pierdut ;) E un montaj super cute..cu trandafiri si peisaje superbe :)

flying_dreamz
25th July 2007, 15:11
si as mai fi vrut pe kiira sa patineze pe Sarah McLachlan- Ordinary Miracle....:rolleyes: la gala :D

Universal
25th July 2007, 15:35
.-...gen Demis Roussos :)

http://youtube.com/watch?v=4Tjhs6_2Tl4

whisper
25th July 2007, 19:39
Nu e o idee rea :)

ioanav88
12th August 2007, 12:14
nu stiu daca a patinat cineva pe iris de la goo goo dolls (daca stiti ceva dati-mi si mie link-ul), dar mi-ar placea sa vad un program pe mel asta :rolleyes:

irinaidu
12th August 2007, 17:16
wow ioana si mie imi place f mult mel asta.

Iulya
7th April 2009, 17:56
Ekaterina Gordeeva a patinat pe Iris - the Goo Goo Dolls la Vail Figure Skating Festival 1999
http://www.youtube.com/watch?v=os01_FgN9WQ

Mi-ar placea sa fie programe de gala pe mel celor de la Within Temptation ori Blackmore's Night desi daca ma gandesc mai bine la dans ar merge si programe de competitie