PDA

View Full Version : Rapid - Steaua (dubla mansa)



Pages : [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11

RstInPc
17th March 2006, 14:32
Despre acasta dubla mansa (30 Martie - 6 Aprilie) discutati aici.

KLMN
17th March 2006, 14:42
A iesit cum am pronosticat : Rapid-Steaua. Eu zic ca e bine, ptr ca vom avea sigur o echipa in semifinala, care urmeaza sa intalneasca invingatoarea dintre
Middlesbrough si Fc Basel, astfel incat este foarte usor ca una dintre echipele romanesti sa joace finala. Cine ar fi crezut l adebutul acestui sezon. Sa vezi acum pe forum injuraturi intre cele doua tabere ale suporterilor Stelei si Rapidului.

Sorin Blaj
17th March 2006, 14:45
Meciuri cu casa inchisa.

be@
17th March 2006, 14:47
Nu va fie frica / Rapidu se califica. :D

P.S. Cica Mitica a propus sa se joace ambele manse pe Lia Manoliu . Oare va accepta Rapid ? Eu zic , mai bine in Giulesti . Acolo sunt acasa .

MariusTR
17th March 2006, 14:52
Ok, stelisti, scoateti securea din dulap... avem de scalpat niste visinii :P

relansat
17th March 2006, 14:52
Eu zic ca e bine, ptr ca vom avea sigur o echipa in semifinala

:o:

Nu e bine deloc, pt simplul motiv ca aveam sanse si ashe ... puteam pica cu Sevilla si Schalke in cel mai rau caz ...

Extragere de kkt ... :no:

Paul
17th March 2006, 14:52
Hmmm ... situatia preliminara

Avantaje Rapid:
- Bostina nu joaca in Giulesti
- Returul nu se joaca in Ghencea

Avantaje Steaua
- primul meci in deplasare , deci putem juca defensiv/prudent
- Rapid are absenti : Pancu (fara drept de joc) , Maldarasanu si Karamian accidentati. Inca nu stiu cum sta treaba cu galebenele ,o sa socotesc

Sper sa:
- nu fie prea multe cartonase rosii
- sper ca nici una dintre echipe sa nu se aleaga cu terenul suspendat dupa cele 2 manse :evil:
- sper sa nu moara oameni nevinovati , din cauza batailor dintre suporteri

RstInPc
17th March 2006, 14:54
Sa vezi acum pe forum injuraturi intre cele doua tabere ale suporterilor Stelei si Rapidului.
Da sa vezi avertismente si banuri ce or sa-si ia daca fac asta !

Cam nasol. Una va parasi competitia si in mod clar d.p.d.v. al punctajului va fi mai prost.


PS: Este cam aglomeratie pe aici si merge netul infiorator !

superchumbo
17th March 2006, 14:56
Nu va fie frica / Rapidu se califica. :D
.

Zise bamse. :ciocan:


Oricum o echipa in finala avem sigur. Ideea e sa nu ne omoram din nou, sa ne aruncam scaune si pietre in cap, ca sa ne suspende stadioanele pentru 2006/2007

MariusTR
17th March 2006, 14:56
Orice va fi, dupa meciuri Romania nu se va bucura... Un ochi va rade , celalalt va plange... Va fi macel in P-ta Universitatii!

claudio25ro
17th March 2006, 14:57
Am trait sa o vad si pe asta..RAPID-STEAUA in sferturile UEFA. Poate e rau..poate e mai bine asa..important e ca avem una in semifinale si ca vom avea o echipa din 2007 direct in Champions League...cam 85% probabilitate. De aici inainte sa vezi injuraturi specifice....oricum MULTA BAFTA in semifinale...nu zic cine! ;)

armin
17th March 2006, 14:58
Nasol de tot pentru Romania. Nu stiu cine se bucura de trageri, in afara de dinamovisti.

Emilio
17th March 2006, 15:00
Lupta, lupta, CFR!

Eu invit suporterii la fair play si sa castige cel mai bun!

Sa aratam ca suntem in stare sa jucam si sa ne comportam la nivel european.

Hai Rapid!

Sa vina Cupele,
Sa vina Cupele,
Sa vina Cupele-n Giulesti!

MariusTR
17th March 2006, 15:00
Dinamovistii sunt in orgasm acum... extaz ca in Rai pe la ei.

Mey Emillio, va batem de va va suna apa in cap in culori visinii!

Hipgnosis
17th March 2006, 15:00
cea mai proasta tragere la sorti posibila :rosu:
forzza steaua

fia
17th March 2006, 15:00
Ce porcarie ca acum ne apucam sa ne injuram intre noi. Nu era suficient campionatul? Trebuie sa ne intalnim si in UEFA?
Imi pare rau, pana acum am tinut cu Steaua in UEFa, de acum.... Liber..... multa "dragoste" pentru Steaua!

Sorin Blaj
17th March 2006, 15:01
Sa privim partea pozitiva a lucrurilor: Avem o echipa romaneasca intr-o semifinala de cupa europeana, dupa 17 ani (Steaua, calificata in finala Cupei Campionilor).

rasheedkpenny
17th March 2006, 15:02
Mie tragerea asta mi se pare "putin aranjata"... care era probabilitatea? Mi se pare ca UEFA a vrut cu orice pret sa opreasca Romania pentru a nu mai acumula puncte! :(

Am votat cu inima... sa speram ca de data asta inima o sa fie peste minte!

relansat
17th March 2006, 15:03
Si cea negativa care este? Nu se incumeta nimeni sa zica ? :drak:

Belisarius
17th March 2006, 15:03
Pacat, mare pacat, la ce echipe au ramas ambele echipe aveau sanse mari sa treaca cel putin in semifinale. Desi nu-mi placce Mitica, are dreptate cred: nu i-ar conveni nimanui o finala romaneasca la Eindhoven (nici macar semifinala), caci ar fi un fiasco dpdv al audientei si implicit al incasarilor! Asa ca baietii s-au asigurat sa nu se intample:no: Oricum, fie ca cel mai bun sa invinga si sa treaca de M'boro ca sa castige finala cu Schalke sau Sevilla/hello

miruna`
17th March 2006, 15:03
aiurea rau de tot

e ceva incredibil...mise pare nasol sa joace 2 echipe romanesti si in Uefa...

multzi oameni vor avea de suferit...

maximus3ad
17th March 2006, 15:03
nu[mi place pt. una va fi eliminata, cred ca le=a fost frica de noi si asa ne-a pus impreuna - meciul asta va fi un macel, pacat. Totusi, Hai Steaua :)

cip_81
17th March 2006, 15:03
Desi era de evitat o astfel de intalnire, cred ca pentru steaua este o tragere nefavorabila, iar pentru Rapid una acceptabila. Daca ar fi sa apelam putin la statistica, ce vom vedea ? Ca Rapid nu a primit gol in Giulesti, ca steaua nu a marcat inca pe Lia Manoliu, ca Rapid a marcat in toate deplasarile.

Oricum, Rapid mi s-a parut o echipa mai inchegata si cu un joc mai consistent...o consider favorita pentru calificare in semifinale (o spun cat se poate de obiectiv...sa nu creada stelistii ca as avea ceva cu echipa lor sau ca asa mi-as dori sa se intample).

tu26dor
17th March 2006, 15:04
eu nu pot sa votez! sunt stelist declarat, dar mi-e ciuda ca au picat impreuna.
imi pare rau ca am pronosticat asta... am fost convins.
oare e o magarie a fifa?
am pus pe multi pe ganduri.
puteam juca impreuna in finala nu in sferturi.
acum in loc sa le uram bafta la amndoua trebuie sa ne injuram reciproc si sa ne ridicam fiecare in slavi echipa favorita.
nu cred ca vreau sa iau parte la asa ceva.
hai steaua
hai rapid.
cine castiga sa ajunga in finala si daca e posibil sa o si castige.

apparte
17th March 2006, 15:05
Ce porcarie ca acum ne apucam sa ne injuram intre noi. Nu era suficient campionatul? Trebuie sa ne intalnim si in UEFA?
Imi pare rau, pana acum am tinut cu Steaua in UEFa, de acum.... Liber..... multa "dragoste" pentru Steaua!
Si viceversa:D !

adbogdan
17th March 2006, 15:06
In mod normal ar trebui ca ai de-afara sa stie cam cat se iubesc bucurestenele. Si suporterii lor. Tare mi-e ca indiferent cine se va califica va avea terenul suspendat pentru meciul din semifinala. Sau - in cel mai bun caz - va juca fara spectatori.
Plus ca probabil arbitrii vor realiza ca vreo 5-6 galbene / meci si echipa n-are ce sa strice.

miruna`
17th March 2006, 15:06
partea proasta e k puteau sa fie si Rapid si Steaua in semifinale....
mai bine pica Rapid tot cu nemtzi (Shalke) decat cu Steaua

MariusTR
17th March 2006, 15:06
Ce porcarie ca acum ne apucam sa ne injuram intre noi. Nu era suficient campionatul? Trebuie sa ne intalnim si in UEFA?
Imi pare rau, pana acum am tinut cu Steaua in UEFa, de acum.... Liber..... multa "dragoste" pentru Steaua!
Cu cea mai mare placere visinosule :P

VA RUPEM , OLE OLE!

1. Vom vedea eliminari multe la ambele echipe
2. Ne vor suspenda stadioanele
3. Stadioanele vor trebui sa fie renovate dupa macel
4. Capete si guri sparte in tribuna si teren

Concluzia : Suntem blestemati!

STEAUA-MANIA
17th March 2006, 15:06
Superb!Ma bucur de aceasta tragere la sorti!
Mama,cat o sa scrie la acest topic..o sa doboram orice record de postari:D
LUPTA STEAUA!

Datenshi
17th March 2006, 15:07
Era pe dracu' mai bine cu Shalke. Teoretic Steaua e mai accesibila, dar e trist ca s-a intamplat asa.

mblue
17th March 2006, 15:08
tragere super aiurea, in loc sa vad 4 meciuri super tari in sferturi, o sa vad doar 2, pacat, tare pacat.
Analizand putin lucrurile putem spune ca Steaua are jucatori dar nu are antrenor, iar rapid are antrenor si nu prea are jucatori.

miruna`
17th March 2006, 15:08
oricum..sansele sunt cat se poate de egale...!!

deko
17th March 2006, 15:08
oricine ar castiga merita sa castige si finala, asa ca succes ambelor echipe ! cu toate ca eu voi fi in galeria rapidista la cele 2 meciuri !

CoolRain
17th March 2006, 15:09
Dinamovistii sunt in orgasm acum... extaz ca in Rai pe la ei
Marius, tu ar trebui sa-ti scrii acolo "Stupid man". Vorbesti prostii.

In alta ordine de idei: cred ca Rapid trece mai departe. Sper sa nu se supere nimeni pe mine, dar asa-i feeling-ul meu in acest moment. Si sper sa nu fie 2 egaluri.

Vand vise
17th March 2006, 15:11
steaua o sa castige ambele meciuri
forza steuaaaaaaaa

Emilio
17th March 2006, 15:11
Mircea Lucescu a declarat ca este o "facatura UEFA" pentru ca "UEFA nu putea concepe ca 2 echipe din Est si, in plus, din aceeasi tara sa aiba sanse la finala Cupei UEFA".

Mircea Lucescu risca cel putin atentionare din partea UEFA si probabil ca isi va retrage cuvintele cu scuzele de rigoare la adresa UEFA.

Probabilitate matematica exista, evident, dar trebuie vazut daca UEFA are contract si cu Iozefini.

tu26dor
17th March 2006, 15:12
Mie tragerea asta mi se pare "putin aranjata"... care era probabilitatea? Mi se pare ca UEFA a vrut cu orice pret sa opreasca Romania pentru a nu mai acumula puncte! :(



iti dau dreptate. asa am preconizat. era de asteptat

defCon
17th March 2006, 15:12
ar fi cazul sa dovedim ca suntem civilizati sa incercam sa nu dam in petec...ar fi pacat sa ne suspende terenul(oricare ar fi el)...asa ca suporteri stelisti si rapidisti da-ti dovada de fair-play...eu zic ca am ajuns prea departe pentru a strica aceasta impresie frumoasa pe care am lasat-o in europa

alejandro
17th March 2006, 15:12
E cat se poate de aiurea...dar totusi nu prea cred ca Uefa a aranjat ceva...
Din pacate am ajuns ca noi sa ne batem tot cu ai nostri...ce chestie...
Forza Steaua!

nr.zece
17th March 2006, 15:12
rapid pt ca: joaca un fotbal mai bun
are antrenor mai bun
are conducatori mai inteligenti

Aurel.D
17th March 2006, 15:13
Inainte de '90, incepuse sa se puna intrebarea pe la noi, ce ar fi daca ar cadea Steaua cu Dinamo in cupa UEFA (pe atunci aveam regulat 2-3 echipe in primavara europeana)!?
Nu pot spune daca a fost aranjata tragerea sau nu (deh, boala asta a scenariior ne macina!!) dar uite ca acum, s-a intamplat sa pice Steaua cu Rapid in UEFA. Nu stiu ce sa zic, iar cine spune ca asta ii bucura pe dinamovisti, nu are nici o logica.
De ce sa ne bucure pe noi? Oricum este o performanta ca au ajuns pana aici, nici nu mai conta daca mergeau mai departe!!
Sincer imi pare intr-un fel rau ca au picat amandoua acum, ar fi fost mai frumos in semifinala!! Dar astept cu interes meciurile....

In ce priveste suporterii celor doua echipe, cred ca ar trebui sa faca un pact de neagresiune legat de aceste doua meciuri; si cei care pierd sa accepte infrangerea asa cum este, fara patima si sa ii respecte pe cei care au castigat. Cam greu la romani dar cred ca se poate.

miruna`
17th March 2006, 15:13
repet: sansele sunt cat se poate de egale..asa k stelistilor..nu va facetzi sperantze...

adbogdan
17th March 2006, 15:14
Se pare ca echipele ai caror suporteri se manifesta rasist in mod repetat ar putea fi excluse din competitie. Si cum Steaua deja a avut odata terenul suspendat ...

take care
:drak:

One-Man Show
17th March 2006, 15:14
O tragere la sorti care mi-a lasat un gust amar...Ma gandesc ce ar insemna pentru Uefa o finala intre 2 echipe din Europa de Est:rolleyes: Bani foarte putini...pentru ca in fond fotbalul este o afacere.Ma pot gandi ca a fost un "aranjament"...Sa fi fost gluma olandezului mai mult dekat o metoda de a destinde atmosfera ? E pakat...In alta ordine de idei...va fi un meci foarte tare,foarte disputat.Sper sa nu se repete incidentele de la partida din Giulesti din tur.Mi-as dori sa se ajunga la un akord intre cele 2 cluburi si sa se joace ambele meciuri pe Lia Manoliu,mai ales ca ar fi o reteta financiara foarte buna pentru ambele cluburi.CEL MAI BUN SA MEARGA MAI DEPARTE (ADIK STEAUA:D )

rasheedkpenny
17th March 2006, 15:15
Cu cea mai mare placere visinosule :P

VA RUPEM , OLE OLE!

1. Vom vedea eliminari multe la ambele echipe
2. Ne vor suspenda stadioanele
3. Stadioanele vor trebui sa fie renovate dupa macel
4. Capete si guri sparte in tribuna si teren

Concluzia : Suntem blestemati!

Diferenta e ca voi, stelistii o sa ne distrugeti nou stadionul... iar noi nu o sa distrugem Stadionul National. PENIBIL! Bine mai Mariuse ca instigi la violenta pe stadioane!

Eu si cu Marius, daca nu ma insel, suntem nascuti in aceeasi zi... fiecare dintre noi spera sa primeasca cadou calificarea echipei favorite - cel putin asta vrea eu! We will see!

miruna`
17th March 2006, 15:16
nu cred k a fost "aranjata" extragerea..nu avea cum doar a fost live..



PS. CEI MAI BUNI SA CASTIGE..INDIFERENT CARE ECHIPA AR FI

CINE VA TRECE DE ACEASTA DUBLA MASNA MERITA SA IA UEFA!!!

Darius
17th March 2006, 15:17
Sansele de calificare sunt egale, oricare echipa se poate califica...sa vedem...

Vand vise
17th March 2006, 15:18
Sansele de calificare sunt egale, oricare echipa se poate califica...sa vedem...
steaua are 80% sanse sa se califice.. :D

catalin.dumitru
17th March 2006, 15:19
Eu cred ca tragerea la sorti a fost aranjata! Vrea cineva de la UEFA o finala STEAUA-RAPID??!NU! Si Steaua si Rapid au nimerit cel mai dificil adversar.Pacat.:headbang:

tuxie
17th March 2006, 15:19
steaua are 80% sanse sa se califice.. :D
Iar tu ai ajuns la concluzia asta descifrand o inscriptie antica a aztecilor, sau care a fost metoda, ca nu ma lamuresc?

One-Man Show
17th March 2006, 15:19
nu cred k a fost "aranjata" extragerea..nu avea cum doar a fost live..


ACELE BILE SUNT DIN METAL...O METODA AR FI FOST INCALZIREA BILELOR...DE ACEEA AM FACUT SHI REFERIRE LA GLUMA OLANDEZULUI

Emilio
17th March 2006, 15:20
Fair play, va rog!!!

Nu isi au rosturile atacurilor la adresa lui Dinamo sau a altei echipe.

Repet ce am spus la postarea 13, sa castige cel mai bun si sa demosntram ca jucam si ca ne comportam la nivel european.

Hai Rapid !

dede
17th March 2006, 15:20
un simplu meci (totusi, nu chiar asa de simplu) de pe #Divzia A s-a mutat pe Europa...eu preferam sa vad cele 2 echipe jucand impreuna mai incolo...parca in sferturi e prea devreme :(

JJ
17th March 2006, 15:20
E bine... desi mai bine era sa jucam impreuna in semifinale. Mai sunt bilete? :)

tu26dor
17th March 2006, 15:21
fiti atenti ce spune lucescu: e o conspiratie fifa! fifa nu avea interes sa vada o finala intre doua echipe din romania. nu ar fi existat nici o satisfactie pt. ei
oricum se fereste sa voorbeasca, dar lasa de inteles

Darius
17th March 2006, 15:21
Nu a fost nimic aranjat...nu inteleg cum se poate pune problema in acest mod.
E vorba de Cupa UEFA!

Marius DG
17th March 2006, 15:23
eu nu pot sa votez! sunt stelist declarat, dar mi-e ciuda ca au picat impreuna.
imi pare rau ca am pronosticat asta... am fost convins.
oare e o magarie a fifa?
am pus pe multi pe ganduri.
puteam juca impreuna in finala nu in sferturi.
acum in loc sa le uram bafta la amndoua trebuie sa ne injuram reciproc si sa ne ridicam fiecare in slavi echipa favorita.
nu cred ca vreau sa iau parte la asa ceva.
hai steaua
hai rapid.
cine castiga sa ajunga in finala si daca e posibil sa o si castige.

Eu nu stiu daca e o chestie aranjata,intardevar cred ca este cel mai rau,asta din punctul de vedere al microbistului neutru( roman) daca sar fi intilnit in finala cu totul alta situatie !ar fi fost ideala !


acum in loc sa le uram bafta la amndoua trebuie sa ne injuram reciproc si sa ne ridicam fiecare in slavi echipa favorita.
Dece trebuie sa va injurati reciproc,dece nu puteti sa va concentrati la echipa favorita si sa o incurajati !?

tu26dor
17th March 2006, 15:23
pacat ca dinamovistii isi vor baga coada iar si ne vor intarata sa ne cartam mai tare. pacat ca din douya galerii care mergeau impreuna va iesi acum razboi
spare sa ma insel si sa fie totul fair play.

otinho
17th March 2006, 15:24
o sa fie haos in bucuresti .. :headbang:

Tudose
17th March 2006, 15:25
Rapid - Steaua in sferturi... unii spun ca e facatura UEFA, care nu a dorit ca ambele echipe romanesti sa mearga in finala. Nu cred in aceasta varianta, dar pana la urma nimic nu e exclus - erau totusi sanse 14,28%, ceea ce nu e putin.

Este prima data cand in Cupele Europene se intalnesc 2 echipe din Romania, aceasta implica faptul ca una din ele va fi eliminata si nu se vor putea acumula nici cele maxim 22 de puncte care mai erau posibile daca s-ar fi intalnit cele doua in finala.

Totusi, sunt destule aspecte pozitive:
- vom avea in mod sigur o echipa in semifinale
- invingatoarea dintre cele doua va da piept mai departe cu castigatoarea dintre Basel si Middlesbrough, ceea ce inseamna sanse bune pentru finala
- vom avea aproape sigur o echipa in grupele Ligii Campionilor in editia 2007/2008
- este o lovitura de imagine pentru Romania (e drept, nu la nivelul unei finale)
- va fi o reteta financiara foarte buna

Datenshi
17th March 2006, 15:25
Lucescu oricum vede intotdeuna conspiratii. Acum asta e. Eu personal vreau ca meciul de casa sa fie in Giulesti.

Hipgnosis
17th March 2006, 15:25
Ambele au sanse egale
pacat ca va fi o tesniune suplimentara atat in jocul ehipelor cat si pe stadion /strazi.
Meci de 1x2 pe ambele terenuri.

ps: oare dinamovistii cu cine tin? :happy :happy
probabil ne dam seama dupa cum voteaza la poll, pt. ca in 90% din cazuri votul reprezinta de fapt "dorinta fiecarui".

deko
17th March 2006, 15:25
io ma gandesc c-au facut vreun semn discret pe una din bile, o zgarietura ceva, un punct cine stie.
nu cred ca ar fi vrut tartorii uefa o finala sau chiar o semifinala romaneasca. se prea poate sa fie trasa de par aceasta tragere la sorti !

R9
17th March 2006, 15:26
Tragere de sorti aiurea.
Asta ar fi trebuit sa fie finala.

Steaua ! Steaua ! Steaua ! Steaua ! Steaua !

tu26dor
17th March 2006, 15:26
Dece trebuie sa va injurati reciproc,dece nu puteti sa va concentrati la echipa favorita si sa o incurajati !?

nici nu incepuse meciul retur dintre betis si steaua si deja existau suspiciuni!
eu cred ca multi s-au temut de asta.
ar fi bine sa ne incurajam si atat... ma repet spunand ca isi vor baga multi coada si se vor crea dispute poate inutile

Darius
17th March 2006, 15:26
steaua are 80% sanse sa se califice.. :D

Pe ce te bazezi?

miruna`
17th March 2006, 15:26
nu cred k o sa fie prea mult fair play ..mai ales k stelistii de ficare data cand ne vad ne spun "ciori"..sincer nu stiu dc...ei oare nu se unita la Nicolita si oare nu se uita prin tribune sa vada catzi tzigani sunt printre ei???

sa fim seriosi...!!

corto
17th March 2006, 15:26
Pai hotarti-va! Cine a conspirat? FIFA sau UEFA? Din cate stiu eu sunt doua organizatii diferite. Ma rog, o sa avem o formatie din Romania in semifinale. Si poate chiar in finala. Hai fair-play-ul!

Vand vise
17th March 2006, 15:26
o sa iasa macel dupa ambele meciuri :D


Pe ce te bazezi?
pe valoarea stelei :P

STEAUA-MANIA
17th March 2006, 15:28
Mama,meciul asta e la fel de asteptat precum asteptau cei de la West Ham meciul cu Milwall(Green Street Hooligans) sau cei de la Chelsea un meci cu aceeasi Milwall(Football Factory) O sa fiu khaos...este inevitabil...

Darius
17th March 2006, 15:28
Macel mai ales in tribune...nu as vrea sa ne dam in stamba in fata Europei.

Kroenan
17th March 2006, 15:28
Tragerea la sorti `miroase` la fel ca presa sportiva din Romania...

Si eu m-am gandit la posibilitatea intalnirii celor doua... Acum vedem cat de mici suntem.
Poate acum o sa incetam cu acele comparatii penibile gen Rapid e mai tare ca Juventus :D, sau Steaua e Barcelona estului.

UEFA s-a speriat ca vor fi surprize mari si astfel si-au luat masuri...

sicabets
17th March 2006, 15:29
Dupa o tragere la sortzi de rahat, cu un sentiment de aranjament(multzi incepeau sa se sperie de eventuala unei finale rapid-steaua), va datzi seama catzi bani ar fi pierdut de uefa.
Sincer nu imi palce ceea ce s-a intamplat.Nu cred ca voi putea urmari aceste 2 meciuri, nationalismul din mine nu ma lasa.
Din pacate cea mai mare tristetze a mea este ceea ce se va intampla intre suporterii celor 2 echipe.Este un moment 0 pentru fotbalul romanesc, acum se va vedea daca incepem sa fim civilizatzi,(oare vor lipsi scandarile m... steaua, m... rapid, din pacate nu prea cred , si lucrul asta ma scarbeste)Va fi un adevarat macel, iar avand in vedre ca totzi ochii din europa vor fi pe noi, s-ar putea sa o dam rau de tot in bara.
STITZI CE AR FI FRUMOS?Oricare dintre cele doua echipe se va califica, ar fi frumos ca suporterii ambelor echipe sa se bucure impreuna in piatza universitatzii?OARE VA FI POSIBIL?NU.Dar daca va fi, din momnetul ala voi spune cu mandrie ca sunt romana, si ca imi iubesc tzara aceasta, ca am reusit int-o noapte sa recuperam 100 de ani fatza de adevaratele natziuni ale europei, FATZA DE CIVILIZATZIA EUROPEI, ca ne vom putea lauda si noi ca traim intr-o tzara civilizata.
SUNA FRUMOS, DAR OARE ESTE POSIBIL, MA REPET ESTE POSIBIL
NU NU NU NU NU!!!!
Din pacate am ajuns de la agonie la extaz, dura mai e viatza uneori..
Macar sa invatzam ceva din aceasta confruntare, nu doar la nivelul celor 2 meciuri, ci la nivel national si international, sa ne civilizam si noi odata..... sa le dam tutror peste nas, ca atunci cand vom adera in ue, sa fim consideratzi un un popor civilizat, ca o tzara civilizata, care sa fie integrata nu pentru piatz ade desfacere si resurse, ci pentru oamenii ei.


HAI STEAUA HAI RAPID(ORDINEA ESTE ALEATOARE) HAI ROMANIA, HAI O NATIUNE CIVILIZATA...........................HAI SA FIM MACAR O DATA UN POPOR ADEVARAT.


atat am avut de zis, sper ca macar 50% din cei care citesc sa imi dea dreptate si sa ia atitudine in acest sens.
fitzi nationalisti nu dusmani de moarte.
prietenia duce mult mai departe decat ura,.............................................. .
asa ca avetzi grija ce varianta vetzi alege!!!!!


am incredere in voi,HAI ROMANIA, HAI O TZARA CIVILIZATA!!!!!!!!!!!!!!!!!!

tu26dor
17th March 2006, 15:29
Dece trebuie sa va injurati reciproc,dece nu puteti sa va concentrati la echipa favorita si sa o incurajati !?
s-a vazut inainte de returul betis - steaua ca incepeau mici impunsaturi. plutea ceva in aer... :))
sper sa nu iasa razboi.
sunt curios cum va fi tratat olaroiu?
si care va fi efectul in campionat?

KPax
17th March 2006, 15:30
macar in al 12-lea ces sa ne trezim si sa lasam fazele astea cum ca toti ne vor raul, ce naiba suntem cel mai bolnav popor vedem conspiratie peste tot

in al doilea rand nu au rost amenintarile dintr-o parte in alta, oricum toti se asteapta la asta, sa le dovedim ca nu e chiar asa.

desi tin cu Steaua, vreau sa castige cea mai buna echipa

cinste lor: Bravo Rapid, bravo Steaua

One-Man Show
17th March 2006, 15:31
nu cred k o sa fie prea mult fair play ..mai ales k stelistii de ficare data cand ne vad ne spun "ciori"..sincer nu stiu dc...ei oare nu se unita la Nicolita si oare nu se uita prin tribune sa vada catzi tzigani sunt printre ei???

sa fim seriosi...!!

ce se intampla cand se baga fetele la fotbal:happy :evil: :D nu vb despre stelisti ca shi cum sustinatorii rapidului ar fi nishte ingerashi...SPER SA NU IASA MACEL...dak vor sarbatori oricare din ei la Universitate va iesi mare scandal:no:

Hipgnosis
17th March 2006, 15:32
nu cred ca e o conspiratie !!!!
terminati cu asta. oricum, "zarurile au fost aruncate"....
ps: cineva mai sus facea apel la calm si la fair-play.
fac si eu acest apel, nu isi au nici un rost injuraturile. sa facem din acest meci o sarbatoare, nu un prilej de injurat in dreapta si in stanga.
Forzza Steaua

miruna`
17th March 2006, 15:34
2 lucruri dunt sigure:

1.vom avea o echipa in semifinala
2.indiferent cine va merge mai departe o sa fie o adevarata catastrofa!!!!!!

waterboy
17th March 2006, 15:35
Lasati consipratile la o parte. Daca vroiau sa nu ajunga ambele echipele romanesti in finala aranjau meciuri: Shalke - Steaua si Midelsborough - Rapid in sferturi si invingatoarele intre ele. In felul asta erau sanse sa nu ajunga nici in semifinale.
De ce credeti ca e vorba numai de echipele romanesti. Levski si cu Zenit credeti ca aduc mai multe incasari? Pe cele doua de ce nu le-au pus in acelasi sfert, ca doar sunt si ele neinteresante pentru spectatorii neutri.
Eu zic ca se exagereaza prea mult: deja toata lumea sare in sus ca Rapid si Steaua mergeau la pas pana in finala. Stati linistiti ca nu era asa de sigur.
Pentru cei care joaca la pariuri: Rapid sa cada cu Steaua era o sansa de 7 la 1. Cate bilete ati pus voi cu cota finala mai mare de 7? Eu cred ca multe, si de fiecare data va gandeati ca poate castigati. Cand o faceati erati super fericiti, acum cand a iesit o cota de 7 toata lumea a luat foc.

tu26dor
17th March 2006, 15:36
corect "hip"! hai sa ne bucuram cu totii, iar dupa meci sa iesim cu totii in strada din nou indiferent cine iese invingatoare.
hai sa ne bucuram cu totii.
e mizez pe doua jocuri egale. asta e pronosticul meu.

dragos_popa17
17th March 2006, 15:36
Incepe razboiul pe OLS :D

Partea buna a lucrurilor ca vom vedea 100% o echipa romaneasca in semifinalele cupei UEFA (desi cred ca am fi vazut cel putin una oricum, si fara tragerea asta)

Nu cred ca va fi o dubla cu multe goluri. Echipele se cunosc f bine intre ele.

Marius DG
17th March 2006, 15:36
eu nu pot sa votez! sunt stelist declarat, dar mi-e ciuda ca au picat impreuna.
imi pare rau ca am pronosticat asta... am fost convins.
oare e o magarie a fifa?
am pus pe multi pe ganduri.
puteam juca impreuna in finala nu in sferturi.
acum in loc sa le uram bafta la amndoua trebuie sa ne injuram reciproc si sa ne ridicam fiecare in slavi echipa favorita.
nu cred ca vreau sa iau parte la asa ceva.
hai steaua
hai rapid.
cine castiga sa ajunga in finala si daca e posibil sa o si castige.

Eu nu stiu daca e o chestie aranjata,intardevar cred ca este cel mai rau,asta din punctul de vedere al microbistului neutru( roman) daca sar fi intilnit in finala cu totul alta situatie !ar fi fost ideala !


acum in loc sa le uram bafta la amndoua trebuie sa ne injuram reciproc si sa ne ridicam fiecare in slavi echipa favorita.
Dece trebuie sa va injurati reciproc,dece nu puteti sa va concentrati la echipa favorita si sa o incurajati !?

hadriano
17th March 2006, 15:38
Mie nu mi se pare deloc un lucru rau ca au nimerit asa in sferturi. Avem sigur o echipa calificata si o adversara accesibila in semifinale. E de preferat unei duble de genu' Steaua - Schalke , Rapid - Sevilla.

Doua meciuri care nu se termina egal ar mai da o gramada de puncte pentru Romania in clasamentul uefa, si probabil o echipa calificata direct in Champions League.

Asa ca Hai Steaua, Hai Rapid, HAI ROMANIA!!!!!!!!!!!!!

tu26dor
17th March 2006, 15:38
miruna? va fi catastrofa? fii sigura de asta.
ai vazut ce furios a iesit copos cand a vazut ca au cazut cu steaua?

Cristy
17th March 2006, 15:41
blat ordinar , asta e clar.

logic , ar trebui sa ne calificam lejer , insa cei 10 care au galben o sa fie foarte nasol , bine il excludem pe malda, deci 9 .

o sa fie razboi .

miruna`
17th March 2006, 15:43
meci fara cuvinte!!!!!!:(

Belisarius
17th March 2006, 15:44
Pai fratilor, Steaua - Rapid inseamna automat 5 puncte la orice scoruri (egal: 1pct, victorie 2 pcte si 1 bonus)!!! Deci suntem deja pe locul 10 la coeficienti si in functie de Zenit si de ce o sa faca semifinalista noastra urcam poate mai sus!!! Oricum, cel mai bun sa treaca in semifinale, sansele sunt 50 - 50%!!!

a nice guy
17th March 2006, 15:47
Avem nevoie de inteligenta ca sa contracaram perfidia ticalosilor aia care au organizat tragerea. Avem nevoie de un meci curat, iar echipa invingatoare sa declare public intentia de a castiga si dedica trofeul (una din cele doua il ia sigur) si pentru echipa care a pierdut. Avem nevoie de solidaritate intre Steaua si Rapid, sa castige cel mai bun fara ca invingatorul sa-si faca din asta o chestie de mandrie. Nenorocitii nu ne-au vrut cu doua echipe, asta-i adevarul !

Marius DG
17th March 2006, 15:47
eu nu pot sa votez! sunt stelist declarat, dar mi-e ciuda ca au picat impreuna.
imi pare rau ca am pronosticat asta... am fost convins.
oare e o magarie a fifa?
am pus pe multi pe ganduri.
puteam juca impreuna in finala nu in sferturi.
acum in loc sa le uram bafta la amndoua trebuie sa ne injuram reciproc si sa ne ridicam fiecare in slavi echipa favorita.
nu cred ca vreau sa iau parte la asa ceva.
hai steaua
hai rapid.
cine castiga sa ajunga in finala si daca e posibil sa o si castige.

Eu nu stiu daca e o chestie aranjata,intradevar cred ca este cel mai rau,asta din punctul de vedere al microbistului neutru( roman) daca sar fi intilnit in finala cu totul alta situatie !ar fi fost ideala !


acum in loc sa le uram bafta la amndoua trebuie sa ne injuram reciproc si sa ne ridicam fiecare in slavi echipa favorita.
Dece trebuie sa va injurati reciproc,dece nu puteti sa va concentrati la echipa favorita si sa o incurajati !?

Hipgnosis
17th March 2006, 15:49
1. blat ordinar , asta e clar.


2. o sa fie razboi .

3. culmea tupeului e ca vrea sa se joace ambele pe lia manoliu, ca nu au spurcatii stadionu gata .

1. ai infformatii precise???
2. poate pt., cei cu IQ sub 15 si cu mintile infirbantate, asa cum te vad pe tine
3. nu Steaua a propus acest lucru ci Mitica!!! Ideea era sa vina cat mai multi spectatori la meci!!! (rapidisti! pt. ca era considera meciul de acasa al Rapidului)
"Spurcati"???? ai vazut pe cineva ca va face tigani???\
Noi incercam sa pastram decenta si tu vii sa inflamezi lucrurile? la ce ar folosi oare sa ne injuram??? Ti-ar face tie placere. lasa-ne dc. numai de astea ai in cap si discuta fair-play si cat mai obiectiv despre meci.
Dc. ai de gand sa incepi cu "spurcati" si alte apelative fii sigur ca totul va degenara.

Cristy
17th March 2006, 15:50
asta este nesimtire curata...nici aici nu suntem capabili de mai mult ? ...dak se va continua in aceasta maniera mai bine inchidem thread-ul:no:

din aceasta cauza nu vroiam sa se califice steaua , stiam ca uefa o sa faca manarii in rest , RAPID merge in semi finale

Darius
17th March 2006, 15:51
Pai fratilor, Steaua - Rapid inseamna automat 5 puncte la orice scoruri (egal: 1pct, victorie 2 pcte si 1 bonus)!!! Deci suntem deja pe locul 10 la coeficienti si in functie de Zenit si de ce o sa faca semifinalista noastra urcam poate mai sus!!! Oricum, cel mai bun sa treaca in semifinale, sansele sunt 50 - 50%!!!

Daca Romania va fi pe locul 10 in clasamentul coeficientilor, atunci vom avea o echipa (campioana tarii) calificata direct in grupele Champions League din sezoanele urmatoare, nu?

miruna`
17th March 2006, 15:53
atat Copos cat si Becali au spus k nu conteaza cu cine pica in sferturi...uite..acum k suntem in fata faptului implinit oare tot asa e??

Pending
17th March 2006, 15:56
Cu sau fara tragere aranjata, Steaua joaca cu Rapid. Una dinter ele va castiga cupa UEFA. Sunt convins. Nu am avea noi ca tara de castigat daca nu ne-am bate intre noi? Daca ne-am bucura pt invingatoare? Haideti macar in Europa sa nu ne spargem capete daca in Divizia A o facem...

Cristy
17th March 2006, 15:57
da ?
si cei 7 8 mii de stelisti de la universitate care au injurat toata noaptea pe Rapid si Dinamo de ce dau dovada , destepule ?

nr.zece
17th March 2006, 15:57
a inceput show-ul :) :) :)

uti2102
17th March 2006, 15:59
Sa profitam un pic de faptul ca mai sunt 2 saptamani pana la prima mansha shi sa incercam sa ratzionam un pic obiectiv : cele doua cluburi au o responsabilitate foarte mare in fatza UEFA !
Zilele acestea FIFA a dat noi reglementari cu privire la atitudinea suporterilor de pe stadioane, mai ales legat de trivialitatzi shi de scandarile rasiste. Nu intru in detalii, insa noile recomandari ale FIFA sunt dure, mergand de la penalizare shi pana la suspendarea din competitzii a cluburilor aflate in culpa !
Parerea mea e ca preshedintzii celor doua cluburi, la fel ca shi liderii celor doua galerii, ar trebui sa poarte o discutzie civilizata shi sa stabileasca nishte termeni care sa fie respectatzi shi care sa impuna o atmosfera decenta pe cele doua stadioane, care sa nu degenereze ! Va datzi seama ca UEFA shi intreaga Europa sta cu ochii pe noi ! Daca se intampla iar ca la ultima partida din Giuleshti, sau la penultima, din Ghencea, e foarte posibil ca ambele noastre echipe sa fie lasate pe-acasa ! Asha ca mare atentzie ! E nevoie de un pic de discernamant in pregatirea "administrativa" a celor doua partide.

Parerea mea personala, avand in vedere ca la noi regulile sunt mai degraba facute ca sa fie incalcate, e ca indiferent ce se va aranja, tot vor exista evenimente nedorite. In aceste conditzii eu unul sustzin ca cele doua cluburi sa nu incheie conventzii cu privire la bilete, pentru a nu fi vandute bilete galeriilor adverse. Eu cred ca e singura solutzie pentru a nu avea emotzii de ordin organizatoric : aceea ca pe Giuleshti sa nu fie permis accesul galeriei rosh-albastre, iar pe Lia Manoliu sa nu fie permis accesul lui Corsicanu&Co.
Desigur ca ultrashii ma vor contrazice dur. Le spun doar atat : daca vretzi spectacol intre galerii BAGATZI-VA MINTZILE IN CAP SHI PURTATZI-VA CIVILIZAT ! MACAR ACESTE 2 MECIURI !

robertms
17th March 2006, 15:59
Forza Rapid!!!
Dinamovistii va sustin ! :yeah:

robertms
17th March 2006, 16:00
Forza Rapid!!!
Dinamovistii va sustin! :yeah:

Hipgnosis
17th March 2006, 16:01
da ?
si cei 7 8 mii de stelisti de la universitate care au injurat toata noaptea pe Rapid si Dinamo de ce dau dovada , destepule ?


Aici suntem pe forum! Antena 1 a dat la stirile de la ora 8 rapidisti strigand ceea ce ai scris tu!!!

nr.zece
17th March 2006, 16:02
:drak:
Forza Rapid!!!
Dinamovistii va sustin! :yeah:

gata au inteles nu mai posta de o mie de ori
dar pe elias l-ai intrebat daca-i sustine?

Nea Vasile
17th March 2006, 16:03
din aceasta cauza nu vroiam sa se califice steaua , stiam ca uefa o sa faca manarii in rest , RAPID merge in semi finale si steaua o ia la ****


Bravo! Onlinesport admin, sper ca aveti un motiv suficient de bun sa bannati userul care face asfel de declaratii pina dupa dubla mansa. Manifestari de acest gen cauzeaza suspendari de terenuri pt echipele romanesti in ultima vreme. Pacat.

Benny
17th March 2006, 16:03
Nu vrea nimeni o finala intre doua echipe din acelasi oras. De aceea UEFA a aranjat si acum cativa ani tragerea la sorti pt. semifinala Champions League de au jucat AC Milan cu Internationale, astfel ca doar una sa poata juca in finala. Astfel ca finala a fost AC Milan - ... Juventus Torino.

Asa cum acum finala va fi Steaua/Rapid - Zenit/Levski, iar una din cele 2 bucurestene va razbuna pe Dinamo!

Belisarius
17th March 2006, 16:04
c pt ce e mai rau cei de la UEFA! Dar, oricum, vad ca sfertul Steaua - Rapid e in centrul atentiei si pe uefa (3 articole deja!!!) si pe eurosport ( http://www.eurosport.com/football/uefa-cup1/2005-2006/sport_sto851965.shtml )!
Am demonstrat ca meritam sa fim bagati in seama !!!

Triphat
17th March 2006, 16:05
Mai rau nu se putea... vroiam sa jucam cu rapidul in semifinala daca ajungeam ambele acolo. Sansele sunt egale, fifty fifty. Sa jucam ca aseara si cu putin noroc o sa ne calificam mai departe! Lupta Steaua!

Cry...mai lasa cuvintele alea acasa, mai vorbesti de stelisti ca injura si sunt vulgari..??!! Tu cum esti ?! Comportament tiganesc din partea ta de fiecare data cand e vorba de STEAUA.:ciocan:

FORZA STEAUA! /hello

nr.zece
17th March 2006, 16:06
care sunt suspendarile alea din ultima vreme nea vasile?

inter
17th March 2006, 16:07
Nu vrea nimeni o finala intre doua echipe din acelasi oras. De aceea UEFA a aranjat si acum cativa ani tragerea la sorti pt. semifinala Champions League de au jucat AC Milan cu Internationale, astfel ca doar una sa poata juca in finala. Astfel ca finala a fost AC Milan - ... Juventus Torino.



au gresit anul asta :D:D

miruna`
17th March 2006, 16:07
Bucharest rivals Steaua and Rapid will face off in the quarter-finals after the draw was made on Friday. The Romanian pair will meet over two legs with the winner playing the victor of Basel's clash with Middlesbrough. Sevilla take on Zenit St. Petersburg while Levski Sofia challenge Schalke.(euro sport)

Romanian rivals go head to head
Friday, 17 March 2006


Former European champions FC Steaua Bucuresti will have to overcome city rivals AFC Rapid Bucuresti in the UEFA Cup quarter-finals if they are to keep alive their dream of a second continental title 20 years after their maiden success.(uefa.com)

Cristy
17th March 2006, 16:12
hai cu banu dragii mei admini obiectivi :o:

batem tur egal la retur ca vom avea suspendari multe :rosu:

Vand vise
17th March 2006, 16:13
@JJ

dinamo joaca cu cs otopeni in cupa pockemon :))))

STEAUA-MANIA
17th March 2006, 16:13
Daca nu gasiti suficiente motive sa va bucurati de aceasta uriasa SANSA pe care o avem, va dau eu cateva. Si vorbesc acum de sansa de a demonstra cine suntem cu adevarat!

- UMILINTELE INDURATE IN 50 DE ANI
- FANFARONADA UNUI PATRON GROTESC - BECALI
- DECLARATIILE SI TUPEUL LUI MM, UN PERSONAJ DE O AROGANTA IESITA DIN COMUN. IN PLUS, ANTIRAPIDIST NOTORIU
- VREAU SA RAZBUNAM BUCURIA AFISATA DE MM CAND A AFLAT CA SUNTEM CONDUSI CU 2-0 LA HAMBURG
- NU E INTAMPLATOR CE S-A PETRECUT. PUR SI SIMPLU DUMNEZEU NE DA OCAZIA SA FACEM NOI INSINE DREPTATE - NIMIC NU POATE FI MAI FRUMOS DECAT ASTA!
- DECLARATIILE DESPRE SINGURUL DERBY DIN FOTBALUL ROMANESC. DACA V-A FOST VREODATA SILA ASCULTANDU-LE, ACUM E MOMENTUL SA LE RAZBUNATI!
- PROPAGANDA DESANTATA DE CARE STEAUA S-A BUCURAT IN ULTIMII ANI. HAIDETI SA DISTRUGEM ODATA PENTRU TOTDEAUNA MITUL ARTIFICIAL CREAT AL ACESTUI CLUB BOLSEVIC

Daca pana acum a trebuit sa jucam cu sufletul, aceste doua meciuri vor fi jucate cu memoria noastra, cicatricele pe care le purtam in suflet, ura nascuta din nedreptati indurate, sila fata de tratamentul preferential de care adversarii nostri de bucura. Jucam pentru istoria si viitorul nostru.

E UN MECI PENTRU ISTORIE! E UN MECI PENTRU DREPTATE!


de bog0311
http://www.forzarapid.ro/index_stire.php?t=Avem%20sanse%20mari%20sa%20ajung em%20in%20semifinale
Cata frustrare...se vede ca e rapidist....

Emilio
17th March 2006, 16:13
Sa nu uitam ca in ultimele 2 meciuri Rapid - Steaua si Steaua - Rapid, violenta a fost generata de Steaua, de galeria Stelei, de conducerea Stelei si de comentatorul Stelei.

Galeria Rapidului stie sa-si faca temele si sa se comporte fair-play la nivel european.

Solutia cea mai buna pentru a evita scandaluri ar fi ca Gigi Becali sa renunte la discursurile sale de lupta, MM Stoica asisderea, Galeria Stelei sa stea la jandarmerie pe parcursul meciului si sa lase adevaratii stelisti (cei care sunt fair-play) la stadion.

De asemenea, ar mai trebui ca stelistii sa renunte la sloganuri de genul "Romania - Steaua, Europa - Steaua" ca astea nu mai sunt valabile si vor deveni oricum caduce dupa sfertul de finala. Insa asemenea sloganuri ar face numai sa produca violenta.

De asemenea, Steaua ar trebui sa-si ceara scuze (ca mai e timp - 2 saptamani) pentru toate umilintele aduse ideii de fair-play in fotbal de catre regimul comunist. Caci asta devenise Steaua in anii cei mai de groaza ai comunismului - echipa printisorului Valentin Ceausescu. Parca am fi fost in Evul Mediu cu printisorul care avea echipa de gonaci, pe domeniile de vanatoare ale regelui, iar stelistii stateau si aplaudau aceasta echipa de gonaci spre satisfactia printisorului si a regelui.

Astea sunt conditiile rapidistilor pentru a avea cu adevarat fair-play in fotbalul romanesc. Sunt stelistii suficient de maturi?

Revenind la meci: Rapid a castigat toate meciurile din Cupa UEFA anul asta, fara sa ia gol. Steaua nu a marcat gol pana acum pe Lia Manoliu.

adi84
17th March 2006, 16:14
Steaua este favorita in disputa cu Rapid mai ales pentru ca rapidistilor le lipsesc 2 piese de baza:Maldarasanu si Karamyan.Stie cineva ce suspendati mai au?

Darius
17th March 2006, 16:16
With two teams paired in today's UEFA Cup quarter-final draw, Romanian sides are enjoying their best season in European football since 1988/89.

Famous season
AFC Rapid Bucuresti will take on FC Steaua Bucuresti in the quarter-finals following the draw at the Evoluon centre in Eindhoven. It could be the highlight of a fine European season for Divizia A sides. However, back in 1988/89, Romanian clubs were celebrating an even better season as three local sides claimed places in the quarter-finals of the three major UEFA competitions.

Romanian finalists
FC Victoria Bucuresti reached the last eight of the UEFA Cup, FC Dinamo Bucuresti progressed to the same stage in the UEFA Cup Winners' Cup while Steaua, who had won the competition in 1985/86, went all the way to the final of the European Champion Clubs' Cup, losing 4-0 against AC Milan in Barcelona.

Traditional giants
Traditionally, Steaua and Dinamo have been the two powerhouses of Romanian football. Aside from their two European Champion Clubs' Cup final appearances, Steaua reached the semi-finals of the same competition in 1987/88 and the quarter-finals of the UEFA Cup Winners' Cup in 1971/72 and 1992/93.

Dinamo honours
Dinamo earned a European Champion Clubs' Cup semi-final appearance in 1983/84 and played in the last four of the 1989/90 UEFA Cup Winners' Cup. The only other sides to reach such high levels in European competition were 1982/83 UEFA Cup semi-finalists FC Universitatea Craiova, the now-defunct Victoria and now Rapid.

Rapid rise
Founded in 1923, initially as a railway workers club, Rapid were regarded as the team of the oppressed before the 1989 revolution in Romania. They won just one league title before the fall of communism, in 1967, but picked up eight Romanian Cups and reached the UEFA Cup Winners' Cup quarter-finals in 1972/73.

New ownership
Since the revolution, the club has received a major overhaul. With wealthy businessman George Copos having taken charge, Rapid won league titles in 1998/99 and 2002/03 as well as two Romanian Cups and three Super Cups. However, Romanian success had not been transformed into European success until now.

Superb coach
The 37-year-old coach Razvan Lucescu, son of FC Shakhtar Donetsk coach Mircea Lucescu, has been the architect of this achievement. Dedicated and wise beyond his years, the young schemer has created a strong team ethic at Rapid which has allowed some fine individual players to shine. Daniel Niculae, Marius Maldarasanu and Danut Coman have all impressed while Mugurel Buga has scored nine UEFA Cup goals since his side entered the tournament in the first qualifying round back in July 2005.

Tiring schedule
And despite still competing for honours on three fronts - the UEFA Cup, Romanian Cup and Divizia A - Rapid are not running out of steam. They have yet to concede a goal in their seven UEFA Cup home games so far and have beaten the likes of Feyenoord, Shakhtar and Hamburger SV, all of whom dwarf them in terms of finances.

Financial concerns
Indeed, the club have faced financial problems in the course of their campaign, with players complaining about unpaid wages and bonuses, while Lucescu was dismissed by Copos for 12 hours but quickly reappointed under pressure from fans, players and the club's executive president Dinu Gheorghe.

Endurance test
Under such circumstances, Lucescu believes his side has showed what they are made of, saying he was "impressed by the commitment all the players have shown in all of their matches". With a relentless schedule now demanding that Rapid play a match every three days until the end of the season, Herculean endurance will be demanded.

İuefa.com 1998-2006. All rights reserved.

www.uefa.com

Nea Vasile
17th March 2006, 16:16
care sunt suspendarile alea din ultima vreme nea vasile?

Acum citeva luni Steaua si Rapid au avut in campionat meciuri fara spactatori (nu terenuri suspendate, rectific) din cauza comportarii necivilizate (ca sa nu spun huliganice) din partea galeriilor. Steaua a trebuit sa joace la Constanta in cupele europene din acelasi motiv: mitocania din tribune. Si toate astea din cauza "suporterilor" ca unii de pe forum, care fac cel mai mare rau tocmai echipelor pe care zic ca le "sustin".

otinho
17th March 2006, 16:17
hai cu banu dragii mei admini obiectivi :o:

batem tur egal la retur ca vom avea suspendari multe :rosu:

sa speram ca o sa te ajute admini si n-o sa te vedem o perioada .

CUM ZICEA SI JIJI .. N-AVETI NICI O SANSA ! :happy

VA SPULBERAM ! (joke)

tot ce vreau e sa fie 2 meciuri frumoase si cine castige sa ajunga in finala (evident sper sa fie Steaua) /hello

dragos_popa17
17th March 2006, 16:19
Steaua este favorita in disputa cu Rapid mai ales pentru ca rapidistilor le lipsesc 2 piese de baza:Maldarasanu si Karamyan.Stie cineva ce suspendati mai au?

De la Steaua lipseste Bostina
De la Rapid nu lipseste nimeni, dar vreo 10 jucatori risca suspendarea in retur daca primesc un galben in tur.

DarkPeace
17th March 2006, 16:19
simplu... fara rivalitati...the best team shall win
HAI ROMANIA!!!!

Ultras
17th March 2006, 16:21
Rapid are prima sansa, pentru ca are in primul rand antrenor. Daca Steaua nu se califica, returul de pe Lia Manoliu va fi cu siguranta ultimul meci al lui Olaroiu in "Ghencea"...

Cristy
17th March 2006, 16:22
hai cu banu domnu admin , si astept sa iei aceleasi decizii si cu stelistii .

calificare lejera , sa speram ca nu avem accidentati pentru semi finale sau suspendati .

deko
17th March 2006, 16:22
@ STEAUA _ MANIA "VREAU SA RAZBUNAM BUCURIA AFISATA DE MM CAND A AFLAT CA SUNTEM CONDUSI CU 2-0 LA HAMBURG"

nu inteleg unde ai vazut tu ca MM sa-r fi bucurat cand a auzit ca rapidul e condusa? mainile in cap si injuraturile reprezinta moment de fericire? nu esti roman daca nu te-ai bucurat la reusita celor 2 echipe ! /hello
Hai Romania !

thanathos
17th March 2006, 16:22
Din pacate 90% din cei ce vor fi pe stadion la ora meciului au tot atat creier in cap cat are si Cristy. Jucatorii au inceput sa aiba o mentalitate europeana. Suporterii au ramas la subsol. Rivalitatile dintre 2 echipe/suporteri primeaza in fata intereselor sportului, fotbalului si a unei tari intregi.
Pacat ca amandoua meciurile se vor desfasura in capitala. Capitala prostiei in fotbal la nivel de suporter. Ar trebui ca macar unul sa se desfasoare la Timisoara sa vedeti si voi un stadion ce ar canta 90 minute fara sa scoata o injuratura. Sau la Cluj. Sau la Brasov.
Un ochi rade si unul plange dupa aceasta tragere la sorti. ce e mai rau e ca-mi plange inima din cauza omniprezentei subculturi romanesti ce va iesi la iveala odata cu aceste 2 manse. N-as vrea ca rapidul sa joace acasa pentru ca e pacat de stadiunul acela. Daca joaca pe manoliu, ambele galerii o sa devasteze stadionul, ca doar nu-i a nici uneia din ele...:jerk:
:headbang:
mi-e mila de oamenii nevinovati ce o sa fie batuti mar de "adevaratii suporteri" a uneia sau alteia dintre echipe. Nimeni nu se va putea bucura de victorie, pentru ca vor fi cu frica-n san ca-i asteapta cineva sa le dea in cap dupa urmatorul colt.
:ciocan:
asta e romania, si de-asta am plecat din ea cat mai departe posibil

grande
17th March 2006, 16:25
Asa au decis sortii ! nu avem ce sa facem ,pacat !!!
Dar stiti cat de usor se pot truca aceste trageri la sorti ? un mic exemplu : au pus in urna 8 bile ,dintre care doua mai grele cu numele celor doua echipe romanesti si iata cum am cazut sa jucam intr-e noi !
Sper ca sa avem arbitrii straini la cele doua meciuri !

Cine este mai bun sa castige !!!

delaparis
17th March 2006, 16:31
Bai ce ghinion !!!!

Amindoua echipe sunt in forma si puteau ajunge in semi orice adversar ar fi avut.
Rapid pleaca cu prima sansa parerea mea ...

Dubioss
17th March 2006, 16:31
Sal. pacat,foarte pacat,ambele formatii sa-u luptat ca sa ajunga pana in aceasta faza a cupei uefa,si acum se lupta intre ele,nu e de mirare ca Copos a plecat imediata din fata jurnalistilor,de ce? pentru ca macar in uefa vroia sa se bucure linistit de parcursul echipei,fara sa asculte declaratiile penibile ale lui Becali si nu numai. E clar o echipa va merge mai departe,dar pentru pierzatoare va fi cu atat mai dureros cu cat a luat bataie de la o echipa romaneasca.Cu siguranta ca europa e cu ochii pe noi,si deci ar trebui sa ne purtam civilizati ca sa imbunatatim imaginea romaniei.
Fie ca cea mai buna echipa sa castige.

fia
17th March 2006, 16:32
Evident ca straini. Doar nu crezi ca-l pun pe Corpodean :D?
Nu avem arbitrii "calificati" in sferturi :D

STEAUA-MANIA
17th March 2006, 16:33
Semi-final task
The winners of the all-Bucharest tie will play the winners of the game between FC Basel 1893 and Middlesbrough FC
Jucam finala..de ziua regelui,STEAUA va juca finala Cupa Uefa!:D

relansat
17th March 2006, 16:34
Vad ca meciu` a inceput deja ... si eu care`l stiam peste 2 saptamani :D

orixontel
17th March 2006, 16:34
Imi pare rau ca in semifinale vom avea doar o echipa, pe cand erau sanse sa le avem pe ambele. Sa castige cel mai BUN iar cel ce va pierde sa nu provoace pagube echipei castigatoare ! 49% Rapid, 51% Steaua.....

Ultras
17th March 2006, 16:36
In functie de cine se califica din celalalt sfert de finala ar fi de preferat ca in caz ca va fi Basel sa se califice Rapid, daca va fi Middlesbrough sa se califice Steaua. Chestie de stil...:drak:

STEAUA-MANIA
17th March 2006, 16:36
@ STEAUA _ MANIA "VREAU SA RAZBUNAM BUCURIA AFISATA DE MM CAND A AFLAT CA SUNTEM CONDUSI CU 2-0 LA HAMBURG"

nu inteleg unde ai vazut tu ca MM sa-r fi bucurat cand a auzit ca rapidul e condusa? mainile in cap si injuraturile reprezinta moment de fericire? nu esti roman daca nu te-ai bucurat la reusita celor 2 echipe ! /hello
Hai Romania !
Daca te-ai fi uitat mai bine..ai fi vazut ca textul e luat de pe un site.:ciocan:

cimitiru branesti
17th March 2006, 16:48
Ba nene, Scooter nici nu a auzit inca de aurolacii din ghencea! Probabil daca ar afla ca hitul lui este folosit pe post de imn de niste paralitici ca si gabi safta si alti asemenea lui, si-ar fi renegat de mult cariera muzicala!:sleep: Du-te si teculca, deja esti rosu la cap si albastru la posterior!

Nu te temi c-o sa-ti cam iei un...ban :D

Paul
17th March 2006, 16:49
In functie de cine se califica din celalalt sfert de finala ar fi de preferat ca in caz ca va fi Basel sa se califice Rapid, daca va fi Middlesbrough sa se califice Steaua. Chestie de stil...:drak:

Totusi , in mod conventional , Steaua nu ar fi deloc deranjata de o semifinala Steaua - Basel.
Oricum finala obligatoriu cu FC Sevilla , altfel nu are farmec :rolleyes:

nachos
17th March 2006, 17:10
rezultatul la polu asta va fi sigur in favoarea stelei..ptc sunt mai multi suporteri stelisti..asta ptc au castigat cupa campionilor in '86....
dar nu va fie frica dragii mei stelisti ca dupa ce Rapid castiga cupa uefa anu asta, vor veni din spate o multime de rapidisti..
p.s.mi-ar placea sa vad la meciul asta cum se canta imnul Romaniei la inceputul meciului si tot stadionul canta...macar la inceputul unui meci sa nu imi mai fie scarba ca sunt romani....ca o sa imi fie dupa meci de la bataile din Bucuresti de la sfarsitul meciului.....

mi-ar placea sa vad la inceputul meciului cum tot stadionul canta imnul Romaniei....cred ca m-ar lua cu fiori..
pe voi nu?

arcasul75
17th March 2006, 17:23
Obiectiv Vorbind Steaua E Favorita...cunoaste Rapidul Foarte Bine, Si Au Un Stil De Castigatoare. Rapidul Reprezinta Lupta, Dar Steaua Talentul Si Calitatea. Totusi, Fie Ca Cel Mai Bun Sa Castige Si Sa Mearga Pana In Finala....hai Romania!

bunduche
17th March 2006, 17:23
mi-ar placea sa vad la inceputul meciului cum tot stadionul canta imnul Romaniei....cred ca m-ar lua cu fiori..
pe voi nu?

Da ar fi frumos sa cante imnul Romaniei, sper ca sa nu fie incidente mari intre suporterii celor doua echipe si sa fie mai retinuti, desi sunt putine sanse.
O sa fie doua meciuri supertari, cu o incarcatura psihologica enorma, echipa care va aborda meciul mai cu calm va avea sanse mai mari sa castige. Tot Bucurestiul va '"arde in flacari", va fo o nebunie totala.:)
Cred ca si experienta stelistilor in cupele europene va cantari foarte greu si sper ca Steaua sa castige/hello , dar sincer sa spun as fi vrut ca Steaua si Rapid sa se fi intalnit in finala.

FORZA STEAUA:yeah:

SORENSEN
17th March 2006, 17:29
Ce va fi pe 30 martie si 6 aprilie e greu de anticipat ...dar va fi o saptamana de neuitat.
VIS FRUMOS.
Hai Steaua !

sun
17th March 2006, 17:31
Norocul proverbial al Stelei la tragerile la sorti nu s-a schimbat !! Am intalnit cel mai accesibil adversar . !! :P

PARANOIA GEORGE COPOS si BORCEA . Paranoia paranoia !!
ce m-as rade sa piarda Dinamo cu Pandurii maine :yeah: glumeam si io , mai destind atmosfera :ok:
Oricum DINAMO a pierdut obiectivul anu asta , CUPA romaniei :D

esti ingrozitor remy . Dar esti de-al nost` :l

ONTOPIC :

RAPID - STEAUA 1-2
STEAUA - RAPID 3-2

Datenshi
17th March 2006, 17:32
Hehe, asta cu experienta stelistilor in cupele europene a fost tare. In meciul asta cred ca se va sari un pic peste experienta si valoare, cred ca si peste tactica si alte rahaturi la un moment dat. Va fi 99% daruire, pentru ca e cel mai tare derby pe care cele doua il vor juca impreuna ever. Sau ma rog, pana cand vor ajunge sa-si dispute o semifinala de champions league ceva.

FORZA RAPID :D

cimitiru branesti
17th March 2006, 17:34
Norocul proverbial al Stelei la tragerile la sorti nu s-a schimbat !! Am intalnit cel mai accesibil adversar . !! :P


Da, cel mai slab adversar posibil. Trebuie sa-i macelarim si pe teren si mai ales in tribune, si poate dispare definitiv rasa lor.

Man_USA
17th March 2006, 17:34
Mie imi pare rau doar ca parca ar fi in Cupa Romaniei nu in UEFA. Altfel nu ma tem de personalu' din Giulesti

Paul
17th March 2006, 17:35
M`am bagat la niste socoteli.
Astfel urmatorii jucatori , daca iau galben , sunt suspendati:

de la Steaua: Paraschiv si Andrei Cristea
de la Rapid: Coman , Rada , M. Constain , N. Constantin , Badoi , Maldarasanu ,Dica ,Vasilache si Burdujan.
Am ingrosat titularii

bunduche
17th March 2006, 17:36
Hehe, asta cu experienta stelistilor in cupele europene a fost tare. In meciul asta cred ca se va sari un pic peste experienta si valoare, cred ca si peste tactica si alte rahaturi la un moment dat.

Nu sunt de acord cu tine, va conta mult experienta ros-albastrilor in cupele europene. Nu va fi de ajuns daruirea, fara tactica sau alte chestii. Oricum Steaua va obtine calificarea in semifinale, fiindca e mai buna ca Rapid.

FORZA STEAUA:yeah:

Ayrton
17th March 2006, 17:46
in giulesti coman n-a luat gol o sa fie 0-0 ca si steaua se apara bine, iar in retur pe 23 aug steaua nu poate da gol si se termina 0-0 … si sa vezi la penaltyuri ce crize de inima o sa faceti!
normal ca se va califica steaua, doar ei sunt "norocosii" condusi de "cel cu stea in frunte"! :D

fia
17th March 2006, 17:48
M`am bagat la niste socoteli.
Astfel urmatorii jucatori , daca iau galben , sunt suspendati:

de la Steaua: Paraschiv si Andrei Cristea
de la Rapid: Coman , Rada , M. Constain , N. Constantin , Badoi , Maldarasanu ,Dica ,Vasilache si Burdujan.
Am ingrosat titularii
Eu sper ca astia de la Rapid sa ia galben in prima mansa cu Steaua ca sa fie suspendati in a doaua, ca de eliminat oricum va eliminam. Asa o sa avem lotul curat pentru semifinala.

Paul
17th March 2006, 17:53
in giulesti coman n-a luat gol o sa fie 0-0 ca si steaua se apara bine, iar in retur pe 23 aug steaua nu poate da gol si se termina 0-0 … si sa vezi la penaltyuri ce crize de inima o sa faceti!
normal ca se va califica steaua, doar ei sunt "norocosii" condusi de "cel cu stea in frunte"! :D

Nu se mai pastreaza nici o teorie aici.
Aici vom sti ca vor fi pe teren 2 echipe in care mijlocul sufera.
Rapid fara Maldarasanu , si Karamian , Steaua fara Bostina.
Avantaj usor Steaua la mijloc.

Aparare si atac , depinde de inspiratia de moment , dar cel mai mult va conta motivarea.
Valoric (la nivelul jucatorilor) STeaua e peste Rapid , fara nici un dubiu.
Problema ramane la nivelul antrenorilor , unde Razvan are atuuri in plus fata de Oli (mai ales in planul motivarii , al inspiratiei , etc)

Calificarea e deschisa oricarui rezultat , insa favorita hartiei (a pariurilor) este Rapid.

Insa Rapid s-a calificat deja de 2 ori contra curentului (Herta si HSV) deci ca in bancurile cu bula , a III-a oara se schimba situatia.

deko
17th March 2006, 17:54
poate doar in numele traditiei, dar avand in vedere sezonul actual , Rapid a demonstrat ca este cea mai puternica echipa romaneasca. va fi un meci pe viata si pe moarte si pe strazi ,in declaratii si nu in ultimul rand pe teren.
o sa-mi fie frica sa merg pe strada in ziua meciului !
pacat de mentalitate!

Paul
17th March 2006, 17:56
Eu sper ca astia de la Rapid sa ia galben in prima mansa cu Steaua ca sa fie suspendati in a doaua, ca de eliminat oricum va eliminam. Asa o sa avem lotul curat pentru semifinala.

Vezi mah ca trebuie sa aliniati 11 jucatori in retur.
Aveti un lot de 25 din care 4 sunt portari.
Deci 21 de jucatori de camp :evil:
daca 8 sunt suspendati + Kamanian accidentat , ramanetzi sa veniti la retur cu alde Gigel Ene si Adrian Rusu titulari :ciocan:

B0gdaaaN
17th March 2006, 17:56
Fanii Dinamovisti ii poftim pe Animal Planet TV sa priveasca meciul din sferturi =))=))=)) deci se califica Steaua!!

BlueEnergy
17th March 2006, 17:57
Sincer nu stiu ce sa zic... daca juca cu o echipa straina atat Steaua cat si Rapid as fi avut emotii si as fi vrut sa mearga mai departe amandoua. Cum sunt stelist imi doresc ca, logic, Steaua sa mearga in semifinala! Avand in vedere meciurile din ultima vreme eu zic ca sansele sunt 50%-50%! Norocul si inspiratia de moment vor decide cine merge mai departe!

Paul
17th March 2006, 17:59
Steaua super favorita la pariuri.

La 100 $ jucati pe Steaua , castigati 150 $ (profit 50 $)
La 100 $ jucati pe Rapid , castigati 240 $ (profit 140 $).

Jucati pe Rapid , ca pana la urma cotele se vor echilibra :ok:

Cristy
17th March 2006, 18:18
Nu se mai pastreaza nici o teorie aici.
Aici vom sti ca vor fi pe teren 2 echipe in care mijlocul sufera.
Rapid fara Maldarasanu , si Karamian , Steaua fara Bostina.
Avantaj usor Steaua la mijloc.

Aparare si atac , depinde de inspiratia de moment , dar cel mai mult va conta motivarea.
Valoric (la nivelul jucatorilor) STeaua e peste Rapid , fara nici un dubiu.
Problema ramane la nivelul antrenorilor , unde Razvan are atuuri in plus fata de Oli (mai ales in planul motivarii , al inspiratiei , etc)

Calificarea e deschisa oricarui rezultat , insa favorita hartiei (a pariurilor) este Rapid.

Insa Rapid s-a calificat deja de 2 ori contra curentului (Herta si HSV) deci ca in bancurile cu bula , a III-a oara se schimba situatia.

aerieneeeeeeeeeee pai voi ce aveti atac baaaaaaaaaaaaaaaaaaa ?
noi avem golgeterii cupei uefa buga 9 niculae 8 [MODERATED] :happy

auzi valoric steaua e peste RAPID si ei nu au atacanti , a pardon cristea20demil$ :happy

ultima propozitie e de rasul curcilor :happy
pai asa si steaua s-a calificat cu 2 echipe praf iar a 3 a este una peste betis si hereenven deci clar va batem , cam asta gandesti tu copile :happy

daca nu iau galbene cei care au deja 1 , ne calificam lejer, asa ne va fi un pic mai greu cam cum a fost cu hamburg .

sa speram ca aia din cimitire cu pungile sa nu mai distruga GIULESTIUL , insa dupa mintea lor daca RAPID e gazda pe lia manoliu ei ar distruge si acest stadion


Vezi mah ca trebuie sa aliniati 11 jucatori in retur.
Aveti un lot de 25 din care 4 sunt portari.
Deci 21 de jucatori de camp :evil:
daca 8 sunt suspendati + Kamanian accidentat , ramanetzi sa veniti la retur cu alde Gigel Ene si Adrian Rusu titulari :ciocan:


in retur , bagam RAPID 2 , doar ei v-au eliminat din cupa RO :happy

miruna`
17th March 2006, 18:25
sa nu uitam k Rapid joaca pe 3 fronturi (Cupa Romaniei, Cupa UEFA si campionat) pe cand Steaua a fost scosa din Cupa Romaniei de Rapid 2 la penalty`uri.
..cred yo k asta e un avantaj pt Steaua..in fine

CEL MAI BUN SA CASTIGE!!


HAI RAPID!!!!

relansat
17th March 2006, 18:39
Rapid lupta pentru campionat ? De unde ai scos`o pe asta ?

andreiush
17th March 2006, 18:46
relansat, miruna a zis ca Rapid joaca. Oricum nu despre asta e vorba aici, nu despre campionat, desi fiind ambele echipe romanesti tindem sa deviem spre divizia A.

Ideea era ca Rapid joaca o groaza de meciuri in urmatoarea perioada, si ca asta ar putea fi un avantaj pentru Steaua (e posibil ca rapidistii sa fie obositi, accidentati ...).
Dar eu cred ca intr-o astfel de dubla, joci la nivel maxim si daca ai jucat cu o zi inainte de meci.

Hipgnosis
17th March 2006, 18:47
Steaua lupta pe 21 fronturi - UEFA, Campionat
Rapid pe 2 fronturi - UEFA, Cupa

gheorghe
17th March 2006, 18:51
Dinamovistii sunt in orgasm acum... extaz ca in Rai pe la ei.

Mey Emillio, va batem de va va suna apa in cap in culori visinii!

Ba tati, esti tare optimist...Stii optimismul este o mare calitate, pacat ca doar tu mimezi aceasta stare. In realitate chiloteii tai sunt galbiori gandindu-te ca veti lua bataie tocmai de la rapid.:evil: Inca ceva, oita barsana: daca Scooter ar sti ca un club reprezentat de Gabi Safta, MM Stoica si JIJI i-a furat melodia, intinand-o ca imn, de mult erati dati in judecata!:yeah:

Sunchase
17th March 2006, 19:07
E UN MECI PENTRU ISTORIE! E UN MECI PENTRU DREPTATE!

Daca pana acum a trebuit sa jucam cu sufletul, aceste doua meciuri vor fi jucate cu memoria noastra, cicatricele pe care le purtam in suflet, abuzurile si nedraptile din perioada comunista trebuiesc indreptate. E o sansa unica ! Jucam pentru istoria si viitorul nostru.

DUMNEZEU ESTE RAPIDIST !

rradur
17th March 2006, 19:07
Nu cred c-a fost blat la tragere. UEFA daca vroia ne "facea" cu arbitri de n-ajungea nici o echipa romaneasca in semifinale.
S-au facut greseli mari de arbitraj si la campionate mondiale, intentionat sau nu.
Eu zic ca este bine ca avem o echipa in semifinale.

Gabriel28
17th March 2006, 19:10
Nu vad ce extaz pot avea dinamovistii, cred ca borcea a fost de vreo 3 ori in prag de sinucidere. STEAUA si RAPID joaca sferturile cupei UEFA, Dinamo au pierdut acasa cu Otelul...atat.

Hopshio
17th March 2006, 19:20
:(:(:(:( ce mai najpa tragere la sorti....haide Steaua!!!!!

Sunchase
17th March 2006, 19:27
Dupa 2-0 in tur pe pe templu vor mai veni 1000 de stelisti pe lia.

uti2102
17th March 2006, 19:29
E UN MECI PENTRU ISTORIE! E UN MECI PENTRU DREPTATE!

Daca pana acum a trebuit sa jucam cu sufletul, aceste doua meciuri vor fi jucate cu memoria noastra, cicatricele pe care le purtam in suflet, abuzurile si nedraptile din perioada comunista trebuiesc indreptate. E o sansa unica ! Jucam pentru istoria si viitorul nostru.

DUMNEZEU ESTE RAPIDIST !

Hahaahaaaaa :happy
S-au gasit sa "indrepte" ei nedreptatzile comuniste in meciul cu Steaua :happy
E o shansa unica, intr-adevar. O shansa unica sa va vedetzi, odata shi pentru totdeauna, unde va e locul in fotbalul romanesc !

Sunchase
17th March 2006, 19:32
Vom invinge si pentru trecut si pentru viitor !

SORENSEN
17th March 2006, 19:34
Unii stelisti nu au invatat nimic din lectiile luate de Feyenoord ,Hertha sau HSV ...
Meci intens si care se va decide greu...

Paul
17th March 2006, 19:36
copilasi rapidisti , tineti cont de un lucru
de vre`o 15 ani , Romania inseamna Steaua in Europa.
Ati scos un pic capu. E o perfermantza , dar e deja prea mult.
Ce e asa greu sa intelegi ca nimeni nu a depasit Steaua , in materie de parcurs european , decat in sezoanele in care Steaua nu s-a calificat.
In rest am fost cei mai tari.

Cat despre sanse , e sansa Rapidului sa vada care e nivelul lor.
DIn pacate pentru rapizi , Steaua nu e HSV si nici Herta sa ii trateze de sus.
Ii vom trata cu respect , si ii vom face sa ne poarte respect :evil:

miruna`
17th March 2006, 19:51
tu ai vazut ce ai scris mah????

in prima faza zici k nu avem nici o sansa si k Romania inseamna Steaua sau invers si apoi zici k voi nu suntetzi HSV sau Hertha si nu tratatzi de sus ..uita-te si tu cat potzi sa te contrazici!!!

inca nici nu s-a jucat turul si voi va vedetzi deja in finala
sa fim seriosi!!!

Cristy
17th March 2006, 19:55
copilasi rapidisti , tineti cont de un lucru
de vre`o 15 ani , Romania inseamna Steaua in Europa.
Ati scos un pic capu. E o perfermantza , dar e deja prea mult.
Ce e asa greu sa intelegi ca nimeni nu a depasit Steaua , in materie de parcurs european , decat in sezoanele in care Steaua nu s-a calificat.
In rest am fost cei mai tari.

Cat despre sanse , e sansa Rapidului sa vada care e nivelul lor.
DIn pacate pentru rapizi , Steaua nu e HSV si nici Herta sa ii trateze de sus.
Ii vom trata cu respect , si ii vom face sa ne poarte respect :evil:

normal ca steaua nu e hsv si nici hertha , e o echipa de 2 ori mai slaba acele echipe , doar uita-te ce calificari chinuite cu 2 superi puteri hereenven si betis pe loc retrogradabil , penibil :headbang:

turcu
17th March 2006, 19:56
Ambele au sanse egale
pacat ca va fi o tesniune suplimentara atat in jocul ehipelor cat si pe stadion /strazi.
Meci de 1x2 pe ambele terenuri.

ps: oare dinamovistii cu cine tin? :happy :happy
probabil ne dam seama dupa cum voteaza la poll, pt. ca in 90% din cazuri votul reprezinta de fapt "dorinta fiecarui".

Cu Rapid desigur... m-am chinuit sa tin cu Steaua in meciul de ieri, asa ca sunt recunoscator ca nu o sa mai am astfel de trairi in sferturi. :happy

Cristy
17th March 2006, 19:56
Unii stelisti nu au invatat nimic din lectiile luate de Feyenoord ,Hertha sau HSV ...
Meci intens si care se va decide greu...

respect :ok:

exista si asemenea suporteri , din fericire.

BrasovFans
17th March 2006, 19:58
Sa incep cu inceputul. Forza Rapid!!! Am vazut k "astia" de la Steaua se cred deja in semfinala! Stati bah nenea ca nu e asa! Atzi batut pe Betis cu 3-0 si vati luat aripi, ati uitat ca duminica l-ati injurat pe Oli din cauza rezultatelor. Stati sa vedeti ce va fi in Giulesti. Bah Rapid a eliminat pe HAMBURG, HERTHA, SHATIOR, PAOK, RENNS, FEYNOORD etc!!!voi pe cine ati batut in Eurpoa, ca sa zicetzi ca ati avut adversari mai tari ca ai Rapidului. Oricum sintetzi varza mah, pe bune acu, nu ca am ceva cu voi! Uitati-va si la patronul vostru care zice ca Steaua are sanse de calificare de 90% iar Rapid are doar 10%. Mai bine sa taca, nici el nu stie ce vorbeste. Apropo "Jiji" asta unde a facut liceul :) ??? Hai k va mai scriu si mai tarziu. Hai Rapid, Hai Giulesti!!!

Ioca10
17th March 2006, 20:07
K am impresia sau am picat cu rapidul:D aha am picat cu rapidu nu intzeleg un lucru de ce sunt asa de multzi bagatori de seama pe aici sa isi sustina fericitzi echipele lor cat despre noi am am acontat deja cupa uefa;)

BrasovFans
17th March 2006, 20:18
bah "Ioca10" tu ce [MODERATED] faci??? tu nu itzi sustii echipa sau ai venit la bagat de seama!!! hai sa nu zici k sunt rau si nu te bag in seama! uite ca tzi-am raspuns ! esti fericit acu?

Cristy
17th March 2006, 20:21
K am impresia sau am picat cu rapidul:D aha am picat cu rapidu nu intzeleg un lucru de ce sunt asa de multzi bagatori de seama pe aici sa isi sustina fericitzi echipele lor cat despre noi am am acontat deja cupa uefa;)



ahahah gata ti-ai revenit , pana acum nu stiai cum sa-i mai injuri pe oli , banel "bunicu" si acu gata luati uefa , vai ce oameni :happy

voi pentru cupe si flori , noi pentru aceste culori :ok:

BlueEnergy
17th March 2006, 20:22
normal ca steaua nu e hsv si nici hertha , e o echipa de 2 ori mai slaba acele echipe , doar uita-te ce calificari chinuite cu 2 superi puteri hereenven si betis pe loc retrogradabil , penibil :headbang:

Bah nu va dadea Hamburg vreo 6-7 goluri si acum nu mai sareati atata in sus! Acum va dadeati la posturi de genul "multa bafta Steaua". Da a reusit Rapid eliminarea unor nume din fotbalul european! Stiti ce? Asta e un avantaj ptr Steaua! De ce? Fiindca rapidistii vor intra pe teren asemeni voua fanilor care daca credeti ca Rapid a reusit sa elimine 2-3 echipe bune nu vor avea nici o problema cu Steaua! Ca jucatori Steaua are lot mai valoros ca a lui Rapid! Vezi clasamentul la zi in campionat! Ca antrenor, sa zicem ca Razvan e mai inspirat ca Olaroiu! Peste 2 saptamani vom stii numele echipei care merge in semifinale si daca aceea va fi Steaua sa vad pe unde mai scoateti camasa cu marea echipa a Rapidului care a facut legea prin Europa! Sau au facut-o pana le-a scos Hamburg fotbalul din cap!

turcu
17th March 2006, 20:22
Mie imi pare rau doar ca parca ar fi in Cupa Romaniei nu in UEFA. Altfel nu ma tem de personalu' din Giulesti

offtopic... Man ce zici de Wizards in seara asta? Ii batem pe Dallas. Arenas e meserias rau

ontopic... Rapid va castiga ca are antrenorul mai bun

Paul
17th March 2006, 20:22
Bah Rapid a eliminat pe [COLOR="DarkRed"]HAMBURG, HERTHA, SHATIOR, PAOK, RENNS, FEYNOORD etc!!![COLOR="Black"]voi pe cine ati batut in Eurpoa, ca sa zicetzi ca ati avut adversari mai tari ca ai Rapidului. Oricum sintetzi varza mah, pe bune acu, nu ca am ceva cu voi!

ce se intelege prin acel etc ?
Santa Julia si Vardar Skopje?

E foarte usor sa arunci cu noroi , si sa minimalizezi.

Sahtior - meci dubios a fost , si asa va fi
PAOK - o rusine pentru Grecia in Europa ... verifica-le "performantzele"
Rennes e sub Lens in campionat
Hertha - am vazut ce el poate pielea , in acel 0-0

Bun raman Feyenoord si HSV.
Ok , Feyenoord ramane din punctul meu de vedere cel mai tare adversar pe care l-a eliminat Rapidul.

Cu HSV a fost noroc chior , o egalitate perfecta , etc

Bun , vezi ce usor e sa ajungi la concluzia ca ati jucat cu pescarusii :rosu:

BrasovFans
17th March 2006, 20:22
ce ma puteti enerva mah (stelistilor) sunteti prea imfumurati! sa dea Domnul sa va bata Rapid de sa va sara capacele. Asa ma rad, sa vad atunci ce declaratii mai dati, pt k vad ca va considerati deja calificatii in semifinale. bah, dak Rapid n-ar fi avut valoare n-ar fi ajuns pana aici, dar au dovedit k au valoare. in toamna cand juca cu feynoord nimeni nu credea ca Rapid va ajunge in Sferturile Cupei UEFA !!! Mai bine era sa fie Dinamo in locul stelei! era mai bine! Asta-i viata!

Paul
17th March 2006, 20:24
ce ma puteti enerva mah (stelistilor) sunteti prea imfumurati! sa dea Domnul sa va bata Rapid de sa va sara capacele. Asa ma rad, sa vad atunci ce declaratii mai dati, pt k vad ca va considerati deja calificatii in semifinale. bah, dak Rapid n-ar fi avut valoare n-ar fi ajuns pana aici, dar au dovedit k au valoare. in toamna cand juca cu feynoord nimeni nu credea ca Rapid va ajunge in Sferturile Cupei UEFA !!! Mai bine era sa fie Dinamo in locul stelei! era mai bine! Asta-i viata!
Ma mir ca nu ai zis FC Brasov.

Nu uita cine a inventat "mode UEFA" anul trecut.
Am fost un model pentru restu , si a venit momentul cand profesorul sa`i dea clasa elevului.

Cristy
17th March 2006, 20:27
ce se intelege prin acel etc ?
Santa Julia si Vardar Skopje?

E foarte usor sa arunci cu noroi , si sa minimalizezi.

Sahtior - meci dubios a fost , si asa va fi
PAOK - o rusine pentru Grecia in Europa ... verifica-le "performantzele"
Rennes e sub Lens in campionat
Hertha - am vazut ce el poate pielea , in acel 0-0

Bun raman Feyenoord si HSV.
Ok , Feyenoord ramane din punctul meu de vedere cel mai tare adversar pe care l-a eliminat Rapidul.

Cu HSV a fost noroc chior , o egalitate perfecta , etc

Bun , vezi ce usor e sa ajungi la concluzia ca ati jucat cu pescarusii :rosu:

of ma copile , si acu crezi ca a fost blat ? la mintea ta e normal.
ce sa zic de marile echipe eliminate de steaua : halmsdats,hereenven, betis, sau juniorii lu valerenga , doamne :headbang:

hertha 0 0 steaua , asa ca taci .

ne-am calificat cu bulan ? e si ce?
voi daca jucati cu hamburg nu va calificati asa ca mai taci .

calificare in semifinale si luptam pentru finala clar :ok:

inaint de meciu cu betis aveai emotii mari ca poate nu va calificati si asta din cauza jocului slab practicat de voi , si acum ca ati batut cu 3 0 o echipa terminata.
deja va vedeti cu, cupa in vitrina aia infecta

BrasovFans
17th March 2006, 20:28
blueEnergy, recunoaste ca Rapid a avut adversari mai tari in Cupa UEFA!! Si in grupe a avut adversari tari dar si in 16-imi si 8-imi. Recunoaste asta! Betis e pe 18 in Spania iar Hamburg e pe 2 in Germania!!! Dak ar fi un meci Hamburg - Betis itzi garantez ca va bate Hamburg !!!

"Important este ca Rapid exista!" Asta zice un mare actor roman. Aceste cuvinte nu mai au nevoie de comentari!!!

ultrasblueshark
17th March 2006, 20:31
Nu mai conteaza acum cine pe cine a eliminat pana in sferturi. Irelevant.
Tot ce conteaza e sa bata Rapid !!!! :D

De Ce ? Pt Ca M-am Saturat Pana Peste Cap De Toti Stelistii Din Constanta !!! Si Pentru Ca Rapid Joaca Mult Mai Bine Decat Steaua In Momentul Asta

Paul
17th March 2006, 20:41
, recunoaste ca Rapid a avut adversari mai tari in Cupa UEFA!! Si in grupe a avut adversari tari dar si in 16-imi si 8-imi. Recunoaste asta! Betis e pe 18 in Spania iar Hamburg e pe 2 in Germania!!! Dak ar fi un meci Hamburg - Betis itzi garantez ca va bate Hamburg !!!


Domne , nu fac un secret ca in primavara am avut adversari mai usori ca voi.
Dar in grupe , au fost mult mai tari ai nostri.

Apropos , Rapid e cel mai accesibil adversar pe care l-am avut in uefa , exceptand desigur Halmstads-ul

BlueEnergy
17th March 2006, 20:41
Aleks poate ca iar bate Hamburg pe Betis... poate ca nu! Eu stiu doar ca Betis a venit din Liga Campionilor dupa ce a reusit sa ii bate chiar pe Chelsea acasa la Betis, si au reusit sa bata acasa chiar liderul la zi din campionatul spaniol, nimeni alta decat FC Barcelona. Dar voi o trageti sus si tare cu Hamburg care a venit in cupa UEFA dupa ce a jucat in cupa Intertoto!Mdeah...

be@
17th March 2006, 20:53
Pacat ca amandoua meciurile se vor desfasura in capitala. Capitala prostiei in fotbal la nivel de suporter. Ar trebui ca macar unul sa se desfasoare la Timisoara sa vedeti si voi un stadion ce ar canta 90 minute fara sa scoata o injuratura. Sau la Cluj. Sau la Brasov.


Eu zic mai bine sa se joace in Stefan cel Mare . Ca sa vada si cainii un meci de sferturi in Cupa UEFA ! :D Si sper sa se ajunga la penalty-uri . Ce fain ar fi ! :D :happy

Paul
17th March 2006, 21:03
de obicei ne prieste la penalty-uri , dar dupa ce ne`a ars rapid II-ul , nu prea am vrea sa riscam :evil:

Victorie in Giulesti & egal "acasa"

deko
17th March 2006, 21:06
mai Paul sustii ca Rapidul este cel mai accesibil advresar al stelei. Nu-i nimic probabil asa au spus si Shahtior, Hertha , HSV, si Feyenoord si uite ca acum se uita la tv la sferturi, deci sa fie intr-un ceas bun remarca ta si fie ca toti stelistii sa sustina Rapidul in finala !

andreiush
17th March 2006, 21:09
Frumoasa declaratia lui Buga, pe care am citit-o pe OLS:
Mugurel Buga: "Era bine să mergem mai departe cu două echipe. Acum vom merge numai cu una - Rapid Bucureşti"
:ok:

grande
17th March 2006, 21:13
........ nu a facut decat sa spuna adevarul !

Ioca10
17th March 2006, 21:13
Foarte frumos da ce vroiai sa zica Steaua Bucuresti:D
Forzza Steaua!!!!

duru2000
17th March 2006, 21:14
Un ochi rade, altul plange... pacat ca Steaua si Rapid au cazut impreuna, dar la ce echipe au ramas in UEFA oricare dintre ele are sansa sa ajunga in finala si sa o castige!!!
Opinia ca UEFA a masluit tragerea la sorti mi se pare nefondata, sunt o groaza de romani care ar umple stadionul din Eindhoven. Eu si alti prieteni din Canada deja cautam bilete de avion pentru 10 Mai, chiar daca ne va costa un salar si mai bine, intr-o finala de cupa Europeana romanii ajung o data la 20 de ani (sa-mi fie gura aurita)

STEAUA-MANIA
17th March 2006, 21:18
aerieneeeeeeeeeee pai voi ce aveti atac baaaaaaaaaaaaaaaaaaa ?
noi avem golgeterii cupei uefa buga 9 niculae 8
Asa e....marii golgeteri ai Europei,niculae si buga au marcat impotriva unei echipe de GALACTICOS,bine,desi e tara invecinata Spaniei..nu e vb de Real Madrid,ci de Saint Julia.:headbang:

stefanm14
17th March 2006, 21:21
Mie mi-e cam indiferent cine se califica, vreau niste meciuri frumoase...parca totusi inclin un pic spre Rapid ...

Paul
17th March 2006, 21:24
aerieneeeeeeeeeee pai voi ce aveti atac baaaaaaaaaaaaaaaaaaa ?
noi avem golgeterii cupei uefa buga 9 niculae 8

Amice , uite aici de pe un forum european.
Sper ca stii engleza.


Kaeser and SHEV, are you envy? Please don´t be, perhaps next year, decade or maybe century it´s your country´s turn to be no.1 in Europe! It´s too difficult to pick up a single player but I vote for Goian from Steaua, a defender scoring 4 goals until now.

Asta pe un topic despre cel mai bun jucator din Cupa UEFA.

alex36
17th March 2006, 21:26
Ambele au sanse egale
pacat ca va fi o tesniune suplimentara atat in jocul ehipelor cat si pe stadion /strazi.
Meci de 1x2 pe ambele terenuri.

ps: oare dinamovistii cu cine tin? :happy :happy
probabil ne dam seama dupa cum voteaza la poll, pt. ca in 90% din cazuri votul reprezinta de fapt "dorinta fiecarui".

Cu Rapid:evil:

duru2000
17th March 2006, 21:29
Cu Rapid:evil:
As vrea ca ambele meciuri sa se joace pe terenul neutru de pe Stadionul National.

Sunt caine rosu pana la moarte dar in primul rand sunt ROMAN!!!
Hai Steaua !!! Hai Rapid !!!

grande
17th March 2006, 21:33
@ duru
nu ti se pare ca tu vrei cam multe ? :headbang:

Paul
17th March 2006, 21:36
@grande
Copos era suparat ca "pierde" 500.000 E din cauza ca joaca cu Steaua din televizarile externe.

Daca joaca pe Lia , castiga din start 150.000 la bilete.
Insa oricum Rapid si Steaua , recupereaza din paguba , prin faptul ca nu mai chestuie minim 100.000 E pe avion si cazare.

Deci jumate din paguba si`ar acoperi-o cu bilete si avion.

Insa prefer sa jucam in Giulesti.
Pe Lia Manoliu inca nu ne-am obisnuit.
Jucam mai bine in deplasare :evil:

DIXX
17th March 2006, 21:39
Sper sa mearga Rapidul mai departe si teoretic au sanse mai mari.
-Rapidul n-a luat gol in Giulesti
-Steaua n-a dat gol pe Manoliu
-Rapidul a dat de fiecare data gol in deplasare
-Mugurel,al nostru brasovean e in forma maxima
Daca traditia se mentine avantaj Rapid

duru2000
17th March 2006, 21:41
@ duru
nu ti se pare ca tu vrei cam multe ? :headbang:
In nebunia mea am vrut meciul asta pe 10 Mai in Eindhoven.
In gluma : pot sa joae si in Stefan cel Mare, ca echipa mea favorita (serios) sa vada fotbal adevarat si nu certuri de culise.
In legatura cu banii: oricum vom lua banu' de la UEFA in Champions League unde vom intra direct cu echipa peste 2 ani.

One-Man Show
17th March 2006, 21:42
am vazut 2 inconstienti la Fanatik Show care in loc sa faca o invitatie la calm shi echilibru mai rau au infierat spiritele:ciocan:

Paul
17th March 2006, 21:44
da`ne niste detalii , ca noi nu urmarim zero tv

BrasovFans
17th March 2006, 21:49
bah paule, nu schimba tu acum subiectu' !! n-ai scapare si vrei sa vb de FC Brasov? dak vrei vb ! zimi si mie meciurile "tari" al lui steaua dak zici ca Rapid a avut doar 2 adversari tari, adik Feynoord si Hamburg. Steaua de ce nu a batut pe Hertha??? aud, de ce? ati facut 0-0, pe cand Rapid a batut cu 1-0 la ei acasa si 2-0 in Giulesti. Acu zici ca Rapid sa calificata norocos, dupa ce a batut pe hamburg acasa cu 2-0 de a uimit Europa, si a pierdut pe 2 greseli individuale a unor jucatori din aparare, mai bine zis Perja si Stancu. Steaua a facut 0-0 acasa cu Betis, iar dupa meci latzi injurat pe Oli de nu mai avea saracu' om liniste! acu ca a castigat la Betis il pupatzi in c*r pe romaneste! scuzatzi-mi limbajul, dar asta e adevarul.

zicetzi si voi de nu e adevarat ce se intampla la steaua !

duru2000. de ce vrei sa se joace ambele meciuri pe Lia Manoliu? de ce? Rapid are stadion la standarele UEFA !!! dak nu avea mai ziceam, dar asa !

Paul
17th March 2006, 21:55
bah paule, nu schimba tu acum subiectu' !! n-ai scapare si vrei sa vb de FC Brasov? dak vrei vb ! zimi si mie meciurile "tari" al lui steaua dak zici ca Rapid a avut doar 2 adversari tari,
Amice , daca vrei sa mai ai dialog cu mine , invata forma de genitiv /dativ al substantivului Steaua. Aceasta este Stelei , si nu lui Steaua.

2. Meciuri tari. Sa zicem Lens si Betis. Poate nu ai vazut la BUcuresti cum ne-au tinut la respect.Insa am impresionat prin scor!

Acu zici ca Rapid sa calificata norocos, dupa ce a batut pe hamburg acasa cu 2-0 de a uimit Europa, si a pierdut pe 2 greseli individuale a unor jucatori din aparare, mai bine zis Perja si Stancu.
Norocul a fost la Bucuresti . Gol de 30 de m , si calcai , sunt forme ale norocului.


Steaua a facut 0-0 acasa cu Betis, iar dupa meci latzi injurat pe Oli de nu mai avea saracu' om liniste!
Asa ii motivam noi.
Scandal a fost si inaintea meciului cu Valenci anul trecut.
Cand a fost liniste... vezi meciurile cu Villareal /Rosenborg sau returul cu Herenveen , am luat-o in bot.

Ioca10
17th March 2006, 21:55
"pt totzi cei care ma irita am o vorba sa va spun gura mica" asa ca vb dupa meci pana atunci luatzi apa in gura ca facetzi praf;)
Romania STEAUA Europa STEAUA oriunde STEAUA campionii din Ghencea!!!
FORZZA STEAUA SEVILIA SEVILIA SEVILIA

One-Man Show
17th March 2006, 21:57
da`ne niste detalii , ca noi nu urmarim zero tv

a avut proasta (de fapt pt el a fost bine,adik audienta mare) inspiratie sa ii sune pe corsicanu' shi pe mustata...in loc sa ajunga la o solutie de compromis( macar promisiunea ca se vor intalni) au recurs la mishtouri ieftine...nu au acceptat propunerea lu' memelu de a se juk fara suporteri stelisti pe giulesti shi fara rapidisti pe lia manoliu...au inceput sa faca apeluri la mase sa dem care e adevarata valoare a galeriilor...deci o sa fie mari probleme...de la scandari rasiste (ce ne-ar putea aduce suspendarea) pana la grave incidente de strada(s-ar putea sa ne plangem suporterii in loc sa sarbatorim o calificare)

duru2000
17th March 2006, 21:58
duru2000. de ce vrei sa se joace ambele meciuri pe Lia Manoliu? de ce? Rapid are stadion la standarele UEFA !!! dak nu avea mai ziceam, dar asa !
Pentru ca nu conteaza cine se califica mai departe... sunt curios ce le va zice Basescu ca am auzit ca se intalneste in curand cu ambele echipe.
Cel mai mare adversar momentan e ... Zenit St. Petersburg care as vrea sa nu mai faca nici un punct, iar Steaua/Rapid sa faca minim 9 puncte UEFA de acum inainte... iar peste 2 ani sa mearga de manutza in grupele CL ...
damn it, parca ziceam ca sunt dinamovist...

BrasovFans
17th March 2006, 21:58
bah paul! am invatat la scoala de dativ, genitiv si trebuie sa ne dam in spectacol??? hai sa vb pe un limbaj poetic, n-ai vrea sa vorbim prin poezi, ce zici, ca vad ca stai si studiezi atent ce-a ce scriu.

Paul
17th March 2006, 22:00
a avut proasta (de fapt pt el a fost bine,adik audienta mare) inspiratie sa ii sune pe corsicanu' shi pe mustata...in loc sa ajunga la o solutie de compromis( macar promisiunea ca se vor intalni) au recurs la mishtouri ieftine...nu au acceptat propunerea lu' memelu de a se juk fara suporteri stelisti pe giulesti shi fara rapidisti pe lia manoliu...au inceput sa faca apeluri la mase sa dem care e adevarata valoare a galeriilor...deci o sa fie mari probleme...de la scandari rasiste (ce ne-ar putea aduce suspendarea) pana la grave incidente de strada(s-ar putea sa ne plangem suporterii in loc sa sarbatorim o calificare)

E o ocazie excelenta a rapizilor sa-si arata muschii.
E clar ca iese urat de tot. Daca nu iesea asa , parca nu eram noi , astia romanasii ...
Nu uita ce s-a intamplat la INter - AC Milan...

deko
17th March 2006, 22:01
@ paul
se pare ca esti singurul stelist p-aci si nici tu nu crezi afirmatiile tale , io te las ca e tarziu si tre sa ies . dar valerenga ,heerenven si betis nu se compara cu formatiile infrante de Rapid !

BrasovFans
17th March 2006, 22:01
tot pt paul. zimi si mie ce parerea ai de golul lui Niculae de la 35 de metri, care a uimit Europa, ce sa mai zicem si de calcaiu' lu' Buga. Buga un jucator adevarat cu mare experienta in fotbalul romanesc si extern. Se vede k Buga a jucat la FC Brasov, aici si-a inceput el cariera de fotbalist.

deko ai mare dreptate. Primeste laudele mele !!! :)

One-Man Show
17th March 2006, 22:02
E o ocazie excelenta a rapizilor sa-si arata muschii.
E clar ca iese urat de tot. Daca nu iesea asa , parca nu eram noi , astia romanasii ...
Nu uita ce s-a intamplat la INter - AC Milan...

da...pakat ca nu suntem shi noi in G 14 sa scapam de repercursiuni asha ushor...3 etape de suspendare ? ieftin au scapat baietii...

BrasovFans
17th March 2006, 22:04
tot pt paul. Sa nu uiti k Marius Lacatus, simbolul stelei a plecat in fotbalul mare tot de la FC Brasov. Sa nu uiti k FC Brasov a dat fotbalului romanesc multe nume mari. Razvan Lucescu si-a inceput cariera de antrenor chiar la FC Brasov, si uite rezultatul, dupa ce a plecat a ajuns la o echipa mare, unde se vede rodul muncii sale. Calificare in sferturile cupei UEFA nu este o intamplare. Sa tzi minte k FC Brasov a fost, este, si va fi un club cu traditie in fotbalul romanesc.

Paul
17th March 2006, 22:06
da...pakat ca nu suntem shi noi in G 14 sa scapam de repercursiuni asha ushor...3 etape de suspendare ? ieftin au scapat baietii...

Parca au fost 4 , si pierderi (din bilete) de vre-o 9.000.000.
Iti dai seama ce ar insemna suspendarea terenului Stelei.
Hai ca noi le putem facem in preliminariile Ligii , dar sa ajungi in Liga dupa 10 ani , si sa joci pe la Sofia sau Belgrad e rusinos.

FIindca Champions LEague se poate juca doar in Ghencea...
Desi si aici e dubioasa treaba.
Noi daca facem prostii , ne suspenda Lia Manoliu.
Pe cand Ghencea ar fi curat :evil:

SB81ADY
17th March 2006, 22:06
bah paule, nu schimba tu acum subiectu' !! n-ai scapare si vrei sa vb de FC Brasov? dak vrei vb ! zimi si mie meciurile "tari" al lui steaua dak zici ca Rapid a avut doar 2 adversari tari, adik Feynoord si Hamburg. Steaua de ce nu a batut pe Hertha??? aud, de ce? ati facut 0-0, pe cand Rapid a batut cu 1-0 la ei acasa si 2-0 in Giulesti. Acu zici ca Rapid sa calificata norocos, dupa ce a batut pe hamburg acasa cu 2-0 de a uimit Europa, si a pierdut pe 2 greseli individuale a unor jucatori din aparare, mai bine zis Perja si Stancu. Steaua a facut 0-0 acasa cu Betis, iar dupa meci latzi injurat pe Oli de nu mai avea saracu' om liniste! acu ca a castigat la Betis il pupatzi in c*r pe romaneste! scuzatzi-mi limbajul, dar asta e adevarul.

zicetzi si voi de nu e adevarat ce se intampla la steaua !

duru2000. de ce vrei sa se joace ambele meciuri pe Lia Manoliu? de ce? Rapid are stadion la standarele UEFA !!! dak nu avea mai ziceam, dar asa !
Da dar Steaua nu mai avea nevoie de victorie remember? Asa ca in meciul cu Herta ,Steaua nici nu trebuia sa forteze pt a obtine primul loc in grupa...

BrasovFans
17th March 2006, 22:08
SB81ADY. si tu incerci acu' sa va scoatetzi. asa e romanu' trebuie el sa se scoata cumva.

ronaldinho
17th March 2006, 22:22
meci aranjat, nu neaparat de UEFA, care poate a dat o mana de ajutor, ci de soarta. Este un meci clar de 11XX22....si in tur si in retur. Sa nu uitam ca Olaroiu, i-a dat o lectie de fotba lui Razvan 0-3 in Giulesti. Aici nu cred ca se va pune problema de antrenor. Aici este un meci al orgoliilor, orgoliile jucatorilor. Un lucru e clar, oricare va fi prestatia arbitrilor, nu vom avea cum s-o suspectam.
Din punctul meu de vedere, Steaua are o echipa mai omogena, si in mod normal, porneste cu un oarecare +. In schimb, Rapid are sansa de a razbuna in acest meci toate nedrepatile comise la adresa echipei de-a lungul istoriei.
Din punct de vedere al fanilor, nu cred ca va fi un macel. Sunt sigur ca se vor lua toate masurile de precautie care trebuiesc luate. Tot din punctul de vedere al fanilor, este clar ca echipa care va castiga acest meci, va castiga o doza enorma de simpatie din partea suportrilor neutrii.
Referitor la jucatori....Rapidul are indivdualitati mai de marca decat Steaua, iar daca nu vor intra in jocul Stelei are mari sanse sa se califice, inca dupa primul meci. Steaua are niste fundasi greoi, pe care Buga, Nico sau chiar Moldovan ii pot depasi usor in viteza. Conteaza foarte mult absenta lui Bostina de la primul meci, Steaua neavand practic nici o solutie pe partea stanga...si cred ca Olaroiu va recurge la o improvizatie.
Fie ca cel mai bun sa castige......HAI RAPID!!!!!

One-Man Show
17th March 2006, 22:22
@paul...dak ar vorba de teren nu s-ar agita nimeni...da' am fi la a doua abatere(pt rasism,ca pt asta ma tem cel mai tare) shi am putea privi urmatoarea editie la tv ...yo spun ca ar fi pakat

be@
17th March 2006, 22:24
au inceput sa faca apeluri la mase sa dem care e adevarata valoare a galeriilor...deci o sa fie mari probleme...de la scandari rasiste (ce ne-ar putea aduce suspendarea) pana la grave incidente de strada(s-ar putea sa ne plangem suporterii in loc sa sarbatorim o calificare)

Am inteles ca UEFA deja a avertizat . Daca vor fi manifestari rasiste , se poate ajunge pana la suspendari .

Nexus
17th March 2006, 22:29
Paul , poate ai mai spus asta pe undeva dar nu am rabdare sa caut , spune-mi te rog : e adevarat ca si locul 10 intre tari ne asigura automat CL daca campioana UCL va fi si campioana sau vicecampioana ( pe acolo ) in tara lor ?

Paul
17th March 2006, 22:32
Paul , poate ai mai spus asta pe undeva dar nu am rabdare sa caut , spune-mi te rog : e adevarat ca si locul 10 intre tari ne asigura automat CL daca campioana UCL va fi si campioana sau vicecampioana ( pe acolo ) in tara lor ?

Cam asa ceva.
vezi aici: http://www.onlinesport.ro/forum/showthread.php?t=11693

Nexus
17th March 2006, 22:32
multumesc :)

SB81ADY
17th March 2006, 22:36
meci aranjat, nu neaparat de UEFA, care poate a dat o mana de ajutor, ci de soarta. Este un meci clar de 11XX22....si in tur si in retur. Sa nu uitam ca Olaroiu, i-a dat o lectie de fotba lui Razvan 0-3 in Giulesti. Aici nu cred ca se va pune problema de antrenor. Aici este un meci al orgoliilor, orgoliile jucatorilor. Un lucru e clar, oricare va fi prestatia arbitrilor, nu vom avea cum s-o suspectam.
Din punctul meu de vedere, Steaua are o echipa mai omogena, si in mod normal, porneste cu un oarecare +. In schimb, Rapid are sansa de a razbuna in acest meci toate nedrepatile comise la adresa echipei de-a lungul istoriei.
Din punct de vedere al fanilor, nu cred ca va fi un macel. Sunt sigur ca se vor lua toate masurile de precautie care trebuiesc luate. Tot din punctul de vedere al fanilor, este clar ca echipa care va castiga acest meci, va castiga o doza enorma de simpatie din partea suportrilor neutrii.
Referitor la jucatori....Rapidul are indivdualitati mai de marca decat Steaua, iar daca nu vor intra in jocul Stelei are mari sanse sa se califice, inca dupa primul meci. Steaua are niste fundasi greoi, pe care Buga, Nico sau chiar Moldovan ii pot depasi usor in viteza. Conteaza foarte mult absenta lui Bostina de la primul meci, Steaua neavand practic nici o solutie pe partea stanga...si cred ca Olaroiu va recurge la o improvizatie.
Fie ca cel mai bun sa castige......HAI RAPID!!!!!Daca imi aduc bine aminte din meciul de aseara Nicolita a marcat al 3 lea gol de pe partea stanga asa ca nu vad sa fie vreo improvizatie in afara ca Oprita va juca pe dreapta si Nicolita pe stinga.Iar de V.Moldovan sa treaca in viteza de fundasii centrali ai stelei nu prea cred ca sa nu mai vorbim de benzile lateral Ogararu si P.Marin.:)

SB81ADY
17th March 2006, 22:48
Dupa o tragere la sortzi de rahat, cu un sentiment de aranjament(multzi incepeau sa se sperie de eventuala unei finale rapid-steaua), va datzi seama catzi bani ar fi pierdut de uefa.
Sincer nu imi palce ceea ce s-a intamplat.Nu cred ca voi putea urmari aceste 2 meciuri, nationalismul din mine nu ma lasa.
Din pacate cea mai mare tristetze a mea este ceea ce se va intampla intre suporterii celor 2 echipe.Este un moment 0 pentru fotbalul romanesc, acum se va vedea daca incepem sa fim civilizatzi,(oare vor lipsi scandarile m... steaua, m... rapid, din pacate nu prea cred , si lucrul asta ma scarbeste)Va fi un adevarat macel, iar avand in vedre ca totzi ochii din europa vor fi pe noi, s-ar putea sa o dam rau de tot in bara.
STITZI CE AR FI FRUMOS?Oricare dintre cele doua echipe se va califica, ar fi frumos ca suporterii ambelor echipe sa se bucure impreuna in piatza universitatzii?OARE VA FI POSIBIL?NU.Dar daca va fi, din momnetul ala voi spune cu mandrie ca sunt romana, si ca imi iubesc tzara aceasta, ca am reusit int-o noapte sa recuperam 100 de ani fatza de adevaratele natziuni ale europei, FATZA DE CIVILIZATZIA EUROPEI, ca ne vom putea lauda si noi ca traim intr-o tzara civilizata.
SUNA FRUMOS, DAR OARE ESTE POSIBIL, MA REPET ESTE POSIBIL
NU NU NU NU NU!!!!
Din pacate am ajuns de la agonie la extaz, dura mai e viatza uneori..
Macar sa invatzam ceva din aceasta confruntare, nu doar la nivelul celor 2 meciuri, ci la nivel national si international, sa ne civilizam si noi odata..... sa le dam tutror peste nas, ca atunci cand vom adera in ue, sa fim consideratzi un un popor civilizat, ca o tzara civilizata, care sa fie integrata nu pentru piatz ade desfacere si resurse, ci pentru oamenii ei.


HAI STEAUA HAI RAPID(ORDINEA ESTE ALEATOARE) HAI ROMANIA, HAI O NATIUNE CIVILIZATA...........................HAI SA FIM MACAR O DATA UN POPOR ADEVARAT.


atat am avut de zis, sper ca macar 50% din cei care citesc sa imi dea dreptate si sa ia atitudine in acest sens.
fitzi nationalisti nu dusmani de moarte.
prietenia duce mult mai departe decat ura,.............................................. .
asa ca avetzi grija ce varianta vetzi alege!!!!!


am incredere in voi,HAI ROMANIA, HAI O TZARA CIVILIZATA!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Ar fii mult prea frumos sa vedem asa ceva.../hello

jay
17th March 2006, 22:50
Amice , daca vrei sa mai ai dialog cu mine , invata forma de genitiv /dativ al substantivului Steaua. Aceasta este Stelei , si nu lui Steaua.

A substantivului, nu al! O forma, doua forme... Cum-necum, acolo unde, scarbit de ceea ce vede, intoarce si tramvaiul 41, formele care se disting sunt tot secera si ciocanul.:drak: E haios sa vezi cum unii analfabeti se cred discipoli ai lui Densusianu.:)

Mult succes, Rapid Giulesti!!!

BlueEnergy
17th March 2006, 23:13
tot pt paul. zimi si mie ce parerea ai de golul lui Niculae de la 35 de metri, care a uimit Europa, ce sa mai zicem si de calcaiu' lu' Buga. Buga un jucator adevarat cu mare experienta in fotbalul romanesc si extern. Se vede k Buga a jucat la FC Brasov, aici si-a inceput el cariera de fotbalist.

deko ai mare dreptate. Primeste laudele mele !!! :)

Care Niculae mah? Ala de la Hamburg nici nu am stiut ca e pe teren? Care Buga? Norocosul ala care a reusit sa devieze cu calcaiul mingea in poarta? Si la Hamburg a avut noroc de greseala de portar si ca i-a cazut mingea la 1 m de el. Mare vedeta ati facut din Niculae asta! Sincer eu sper sa joace toti incluvis impedicatul ala de Viorel Moldovan!

dasal
17th March 2006, 23:14
Nasoala situatie pentru un spectator roman din afara grupurilor de suporteri implicati in sferturi.Daca ar fi sa aleg o echipa ,nu stiu ce sa aleg,Rapid pentru constantza in meciurile din cupa UEFA,si au fost destule meciuri,sau Steaua pentru coeziunea echipei,stilul de joc (defensiv),citeodata dar daca joaca cum a jucat cu Betis !!!!!!!!!!!! Nu stiu e greu sa ma hotarasc cu cine sa tin .:P /hello Sper doar sa fie doua meciuri frumoase

dragosh_vl
17th March 2006, 23:33
Rapidddd

Vladek
17th March 2006, 23:41
Pacat ... speram sa vina meciul asta mai tarziu. Asta e, vedem ce iese.
Normal, ca orice stelist, sper sa castige echipa mea de suflet. Echipa de la Sevilla !

Sansele, obiectiv vorbind, sunt cam 50-50, va depinde foarte mult si de situatia loturilor in ambele tabere la ora meciului. Mai pot aparea accidentari, etc.
Fie ce-o fi ! Fortza STEAUA !!

Belisarius
17th March 2006, 23:44
Da, propun schimbarea numelui cupei Uefa in Cupa Tramvaiu' 41!

alex_6tm
17th March 2006, 23:46
Eu tin cu Rapidul in acest meci..pe stelisti pur si simplu nu ii mai suport..atata se umfla. Or venit si in centrul Timisoarei unii sa sarbatoreasca. Dar or uitat sa spuna ca multi dintre ei si-au luat-o spre spinare in drum spre casa(camine ca majoritatea erau din complexu studentes)
FORZA RAPID

alex_6tm
17th March 2006, 23:48
fORTZA rAPID DOAR IN MECIUL CU sTEAUA CA IN REST ANTI buCUResti:)
FORTZA VIOLA

alex_6tm
17th March 2006, 23:54
[QUOTE=Paul]Parca au fost 4 , si pierderi (din bilete) de vre-o 9.000.000.
Iti dai seama ce ar insemna suspendarea terenului Stelei.
Hai ca noi le putem facem in preliminariile Ligii , dar sa ajungi in Liga dupa 10 ani , si sa joci pe la Sofia sau Belgrad e rusinos.

:)) vOI CHIAR SPERRATZI SA LUATZI TITLUL ANU ASTA? LAS CA II BINE CA GANDESTI POZITIV:happy

]

vadergrd
18th March 2006, 00:07
salutare la toata lumea!! chiar la toata lumea.sunt rapidist si n-am de gand sa amintesc de comunism si alea alea ca nu are rost.despre dubla mansa ce va urma si echipele ce se vor intalni pe 30 martie si 6 aprilie pot spune ca Rapid este favorita si nu pentru ca asa vreau io ci pentru ca Rapid a intalnit adversari mai valorosi pe parcursul acestei competitii.Pe unii dintre acestia i-a eliminat avand loturi cu cate 4 titulari sau jucatori de baza absenti.de asemea rapid are 2 golgheteri ai cupei uefa buga si niculae si cel mai bun portar roman si din Romania :DANI COMAN!!!.cred ca tragerea la sorti nu a fost intamplatoare ... nici nu putem demonstra nimic da parca prea e cusut cu ata alba.atat stelistii cat si rapidistii adevarati (nu alti microbisti care sustin echipele romanesti in uefa din patriotism) considera o dezamagire tragerea la sorti.La modul cum cele 2 echipe s-au prezentat pana acuma puteau juca FINALA daca nu erau pe acelas culoar.alt avantaj al Rapidului este in opinia mea antrenorul !In rest sanatate la toata lumea si vorba lui Vali Negru:"Emile, acum să vedem cine e Dică!".

duru2000
18th March 2006, 00:09
Va mai amintiti cine a inceput toata aceasta nebuna campanie europeana? In care ne-am amintit ca putem fi egali cu orice echipa (egali e prea putin spus)...
CFR Cluj aproape a castigat finala cupei Intertoto in toamna, deci sunt sanse ca anul viitor echipele care joaca in Europa sa nu ne faca de ras.
Pacat ca Mitica a marit numarul de echipe la 18 si se vor dilua valorile, dar parca nu mi-e jena cu Poil Timisoara sau CFR Cluj... iar uit de Dinamo :)

vadergrd
18th March 2006, 00:14
Mare prostie sa revenim la 18 echipe.terenuri nu avem si abea a devenit prima divizie competitiva si combativa!

One-Man Show
18th March 2006, 00:16
@alex 6Tm
ei lasa ca o sa-l ia euro-flegma lu' nea iancu:mda:

philos
18th March 2006, 00:24
in primul rand felicitari ambelor echipe pt ca au ajuns pana aici... eu sincer speram sa nu joace una impotriva celeilalte in sferturi...cred ca ambele ar fi avut sanse sa mearga in semifinale...

in fine, tin cu steaua si sper sa se califice...insa daca-mi pastrez cat de cat obiectivitatea, rapid mi se pare un pic favorita...cu un 55-60% ... diferenta o poate face insa absenta unor jucatori din tur si mai ales din retur...

ca sa concluzionez, bafta echipei care se va califica...sper sa avem o echipa si-n finala...si, de ce nu, poate chiar o castigatoare a finalei :)

P.S. ajung pe 28 in tara, sper sa mai prind 'belete' la ambele meciuri...

duru2000
18th March 2006, 00:24
Sa revenim la topic: cred ca Rapid va merge mai departe, desi Steaua da semne de revenire la forma din toamna. Rapid pe teren poate sa castige cu 2 - 0, sa-si faca plinul la galbene ca suspendatii sa nu joace in returul cu Steaua(sa fie OK in semifinala). In retur va adopta tactica FC Arges (cu locomotiva in poarta, ca doar nu cu autocarul) si poate chiar cu 2 portari (a se vedea banca de rezerve din returul cu Hamburg)

BlueEnergy
18th March 2006, 00:32
Faza e ca Steaua se pare ca "rupe" in deplasare! Sa nu dea tot vreo 3 boabe Rapidului si in retur sa stea Steaua cu autobaza in poarta!:D

One-Man Show
18th March 2006, 00:38
P.S. ajung pe 28 in tara, sper sa mai prind 'belete' la ambele meciuri...

pai cum sa n-ajutam noi un stelist ? :D problema e cu memelu...

alex_6tm
18th March 2006, 00:41
@one man show
Vb dupa ce se termina campionatu..sa vad at ce mai zici
Forza Viola

duru2000
18th March 2006, 00:41
Faza e ca Steaua se pare ca "rupe" in deplasare! Sa nu dea tot vreo 3 boabe Rapidului si in retur sa stea Steaua cu autobaza in poarta!:D
Cel mai frumos ar fi ca una dintre ele sa-si ia un avantaj serios din meciul tur (3 - 0 ) si pe final sa-si galbejeasca cu cartoane pe jucatorii in cumpana sa nu aiba probleme in semifinala/finala. Locomotiva e mai mare decat autobaza de oi a lui JiJi...
Cel mai bun sa castige (Cupa UEFA normal, ca de fapt pe asta se bat Steaua si Rapid la ce traseu au anul asta)

alex_6tm
18th March 2006, 00:49
Oricum o sa se ingalbeneasca de numa numa...la ce orgolii is:rosu: :rosu: :rosu:


E o ocazie excelenta a rapizilor sa-si arata muschii.
E clar ca iese urat de tot. Daca nu iesea asa , parca nu eram noi , astia romanasii ...
Nu uita ce s-a intamplat la INter - AC Milan...


Si eu zic ca o sa fie macel la meciul asta daca nu se i-au ceva masuri speciale...foarte speciale

Triphat
18th March 2006, 00:59
Cica fara galerii in deplasare. O sa iasa macel si mai mare daca se pune in practica aceasta sugestie! Conducere de kkt!

Nexus
18th March 2006, 01:23
daca Poli nu prea are ce sarbatori....

asa e , vin altii si sarbatoresc. Noroc ca sunt niste ghertzoi pusi pe scandal in fiecare oras din tara.



Eu tin cu Rapidul in acest meci..pe stelisti pur si simplu nu ii mai suport..atata se umfla. Or venit si in centrul Timisoarei unii sa sarbatoreasca. Dar or uitat sa spuna ca multi dintre ei si-au luat-o spre spinare in drum spre casa(camine ca majoritatea erau din complexu studentes)
FORZA RAPID

bigubax
18th March 2006, 02:53
Stelist fiind...nu, nu paduri cutreieram ci meciuri urmaream. Hai Steaua! Daca Rapidul se dovedeste mai abila, bravos ei! Am sustinut-o si-n primul meu post pe acest forum: sper ca Steaua sa ajunga in semifinala macar, dar daca Rapidul se va dovedi mai buna dupa dubla-mansa, Hai Rapidul! Conteaza s-avem meciuri faine dpdv calitativ.

dragos_popa17
18th March 2006, 08:12
Nu cred ca meciurile vor fi spectaculoase. Echipele se cunosc foarte bine si le va fi greu sa se surprinda una pe alta. Cred ca vom avea parte de o dubla foarte tacticizata, cu putine goluri. Foarte importante vor fi fazele fixe, poate chiar decisive. Ramane de vazut. Oricine va merge mai departe, sper sa mearga pana la capat.

Romeo
18th March 2006, 08:44
am zis inainte de tragere: Rapid cu Middlesbrough sau Steaua. Daca Steaua si englezii se califica, avem sanse la finala, deoarece Steaua a mai scos echipe engleze, daca acestea nu au fost foarte puternice, ceea ce este Middlesbrough. Fireste, o semifinala este un meci adevarat, nu se compara cu Dinamo-Everton sau Rapid-Feyenoord, unde adversarii nu prea se alegeau decat cu alte multe meciuri.
Este uimitor cum Mircea Lucescu, un om care a beneficiat de blaturile in serie ale lui Dinamo in anii 1986-90 acuza forul european de aranjament. De altfel Lucescu are mentalitatea romanului: atunci cand pierde, acuza arbitrii, comploturile, orice altceva decat jocul mai slab. Unii ziaristi, in lipsa de senzational, au inceput si ei sa comenteze aranjamentele. Confundand UEFA cu parlamentul Romaniei, unde orice smecherie in dauna poporului român aduce bogatie familiei parlamentarului (sau ministrului, nici o diferenta!), ziaristii in cauza si-au mai gasit un subiect de discutie. Intreb aici: daca Rapid si Steaua picau cu Zenit sau Schalke sau Middlesbrough, ce sanse aveam ca ambele sa mearga in semifinale ? Cu exceptia lui HSV, ai nostri au eliminat echipe care nu si-au dorit cu adevarat calificarea, la ei nu este sarbatoare nationala cand se califica cineva. Am fost obisnuiti sa ii consideram pe altii zei, totul este impotriva noastra, etc in loc sa consideram un simplu joc facut de profesionisti. Tot asa, orice provine din vest este de calitate si astfel ne eliminam productia autohtona, de multe ori facuta superficial, dar in primul rand fara sustinere mediatica. Iata ca marile firme arunca bani grei pe reclama, dar surclaseaza productia autohtona. Cand vom termina de exportat padurile si fierul vechi, cand spaniolii se vor satura de cersetorii si hotii de buzunare migrati de la noi acolo unde au ce fura, din vom mai trai ? Minunea cu programele de computer va apune si ea, nici Windows nu mai lanseaza super-programe in fiecare an. Intr-o tara obisnuita cu banii negri la ce naiba avem nevoie de programe de computer, cand Linuxul este legal-gratuit ? Si atunci vom avea noi suficient de multi fotbalisti de exportat la Ajax (satul de romani in ultima vreme), Inter sau Valencia ?

Paul
18th March 2006, 11:00
de asemea rapid are 2 golgheteri ai cupei uefa buga si niculae

Amice ,atat in Liga cat si in UEFA , nu se numara golurile din preliminarii.
In Liga golgeter e Shevcenko , si nu vre-un jucator de la Liverpool care a dat 7 goluri in preliminarii cu echipe de prin Luxemburg sau Andorra.

In concluzie:

Rapid a dat 13 goluri in UEFA , astfel
BUga 5
NIculae 3
Maldarasanu 2
Vasilache , Burdujan , Negru 1

Steaua a dat 19 astfel

Iacob 5
Dica 4
Goian 4
Radoi 2
Banel 2
Paraschiv , Bostina 1

Goluri primite:
Steaua 3 (Valerenga , 2Herenveen )
Rapid 6 (Feyenoord , 2 Stuttgard , 3 HSV)