PDA

View Full Version : Intersezon - vara 2003



razvanm
18th June 2003, 00:02
Am ramas masca cand am aflat ca la club nu functioneaza telefoanele,ba
si alimentarea cu gaze a fost sistata...
Mai este ceva de zis?!

Tudose
18th June 2003, 11:13
Am ramas masca cand am aflat ca la club nu functioneaza telefoanele,ba
si alimentarea cu gaze a fost sistata...
Mai este ceva de zis?!
Am aflat si eu... situatia financiara e grea. Pleaca sigur Balasa si Dancia.
Oare la ce sa ne mai asteptam in viitor? Din atatea intreprinderi in oras, chiar nu se gaseste nimeni sa dea o mana de ajutor? :(

razvanm
19th June 2003, 09:18
Cica s-ar fi infiintat societatea Sportag,cea care va aduce
bani clubului!Sa speram ca va aduce bani seriosi,si nu
doar pentru o inghetata acolo...
Balasa e transferat 100% la Farul,restul vom vedea zilele urmatoare,poate
chiar luni cand e reunirea.

inter
19th June 2003, 09:24
anul trecut parca , Adi Mutu era interesat sa preia clubul argesan, a fost o "bomba" de presa sau............. :?

Tudose
19th June 2003, 13:41
anul trecut parca , Adi Mutu era interesat sa preia clubul argesean, a fost o "bomba" de presa sau............. :?

Se vorbea ca Mutu sa devina actionar la F.C. Arges, dar autoritatile locale au spus: "de acord, dar nu majoritar, pentru ca nu dorim ca acest club sa fie preluat de o singura persoana care sa aiba putere de decizie absoluta." De atunci nu am mai auzit de acest subiect. O implicare a sa in acest moment ar fi binevenita, cred eu.

Tudose
19th June 2003, 13:47
Cica s-ar fi infiintat societatea Sportag,cea care va aduce bani clubului! Sa speram ca va aduce bani seriosi,si nu
doar pentru o inghetata acolo...
Balasa e transferat 100% la Farul,restul vom vedea zilele urmatoare,poate
chiar luni cand e reunirea.

Balasa e transferat la Farul, de Dancia se zice ca merge la Dinamo, situatia lui Iordache e inca incerta. De veniri, nu am auzit nimic.

Sunt curios ce e cu societatea asta Sportag, a scris ceva in presa locala?
Pana una-alta, trebuie platite datoriile. Schiaucu promite ca luni, pe 23 iunie, la reunire. Neplacuta situatie! :x

razvanm
20th June 2003, 10:49
A scris ieri ceva de societatea asta comerciala,sa vedem daca vor veni lovelele...
Apropo de faza cu telefoanele si gazele,iata ce imi scrie un prieten din Israel:
sa stii ca situatia argesului nu e unica...
castigatoarea cupei de anul asta din israel,e o divizionara b-hapoel ramat gan. la inceputul acestui an aveau asemenea datorii ca unul dintre cei ce aveau de primit bani a venit si le -a lipit usile de la club cu banda adeziva. si anul asta ca sa poata supravietui au si vandut cativa din castigatorii cupei,doi la macabi haifa,unul la ashdod.
________________________________
Elocvent,nu?In alta ordine de idei,ieri au venit aia care se ocupa de tabela(o firma din Bucuresti) si au zis ca vina apartine astora de aici,pentru ca nu au folosit corect programul...
Sper sa ajung luni la reunire,o sa bag un material pe site eventual.

Tudose
20th June 2003, 11:16
A scris ieri ceva de societatea asta comerciala,sa vedem daca vor veni lovelele...
Apropo de faza cu telefoanele si gazele,iata ce imi scrie un prieten din Israel:
sa stii ca situatia argesului nu e unica...
castigatoarea cupei de anul asta din israel,e o divizionara b-hapoel ramat gan. la inceputul acestui an aveau asemenea datorii ca unul dintre cei ce aveau de primit bani a venit si le -a lipit usile de la club cu banda adeziva. si anul asta ca sa poata supravietui au si vandut cativa din castigatorii cupei,doi la macabi haifa,unul la ashdod.
________________________________
Elocvent,nu?In alta ordine de idei,ieri au venit aia care se ocupa de tabela(o firma din Bucuresti) si au zis ca vina apartine astora de aici,pentru ca nu au folosit corect programul...
Sper sa ajung luni la reunire,o sa bag un material pe site eventual.
Multumesc de informatii. Sper ca Sportag sa aduca bani seriosi... Daca pe vremuri eram sponsorizati de Dacia, acum suntem sponsorizati de Pic, iar diferenta se vede!
Ca exista situatii asemanatoare in Israel, nu ma incalzeste prea tare... :x As fi preferat ca asemanarea cu Hapoel Ramat Gan sa constea in castigarea Cupei, nu in datorii :P
Astept materialul de la reunire.

ultravioletcanada
20th June 2003, 22:19
Nu v-i se pare ca situatia actuala incepe sa aduca destul de mult cu cea din perioada 90-91 :? Sper sa nu ne indreptam spre acelasi deznodamint ca atunci :x

razvanm
23rd June 2003, 12:53
Am fost la reunire si va pot spune ca la primul antrenament au venit
33 de jucatori.
Nu au fost prezenti:Vladoiu,Marincau,Preda,Prepelita(la lot)Albinaru(la Plopeni,pentru ca a expirat perioada de imprumut),Tinel Petre(in aceeasi
situatie,echipa fiind de data asta Brasovul).
Noutatile nu sunt semnificative,mai ales ca cei din jurul echipei nu au catadicsit sa spuna presei numele acestor jucatori.Cica acesti cetateni
ar fi:Doicaru,Horovei,Anghelina,Dumitru,veniti de la Galati,Alexandria.
Au mai venit si urmatorii jucatori:M.Stan(nu se stie daca ramane)Neagoe,Nastasie,Modoran(International),Crac iun,Emil Dica,Balasa(ca si transferat la Farul,dar inca sub contract cu noi si cu ceva datorii ale clubului catre el.In afara de Balasa,jucatorii anterior pomeniti ne apartin si au fost imprumutati,sa vedem daca Moldovan va opri pe cineva.
Cam asta-i tot,pentru inceput.

Tudose
23rd June 2003, 15:49
Multumesc de informatii.
Sa inteleg ca au fost la reunire si Adrian Iordache si Nicolae Dica, despre care se spunea ca ar fi vrut sa plece?
Din lista celor imprumutati si reveniti, Mircea Stan ar trebui retinut, mai ales ca Tinel Petre a mers la Brasov. El a avut evolutii bune la Pitesti, dar Halagian nu l-a dorit.
Ceva noutati despre Sportag?

Am fost la reunire si va pot spune ca la primul antrenament au venit
33 de jucatori.
Nu au fost prezenti:Vladoiu,Marincau,Preda,Prepelita(la lot)Albinaru(la Plopeni,pentru ca a expirat perioada de imprumut),Tinel Petre(in aceeasi
situatie,echipa fiind de data asta Brasovul).
Noutatile nu sunt semnificative,mai ales ca cei din jurul echipei nu au catadicsit sa spuna presei numele acestor jucatori.Cica acesti cetateni
ar fi:Doicaru,Horovei,Anghelina,Dumitru,veniti de la Galati,Alexandria.
Au mai venit si urmatorii jucatori:M.Stan(nu se stie daca ramane)Neagoe,Nastasie,Modoran(International),Crac iun,Emil Dica,Balasa(ca si transferat la Farul,dar inca sub contract cu noi si cu ceva datorii ale clubului catre el.In afara de Balasa,jucatorii anterior pomeniti ne apartin si au fost imprumutati,sa vedem daca Moldovan va opri pe cineva.
Cam asta-i tot,pentru inceput.

razvanm
23rd June 2003, 22:20
E greu sa gasesti bani din senin,asa ca nu iti pot da amanunte despre Sportag...dar trebuie sa faca ceva concret.
I-am trimis lui Vadim un articol mai amplu, sper sa il puna pe site.Oricum
ce am scris eu la forum a fost imediat dupa reunire!
Chiar daca s-au platit o parte din datorii,mai este pana echipa va fi multumita.
Articolul e pe site,sper ca il veti considera cat de cat interesant.
Mai vorbim.

razvanm
25th June 2003, 12:26
Azi(25-06-2003) am fost la conferinta de presa de la club
si am aflat destule chestii despre Sportag si nu numai.
Iata pe scurt cateva chestii:
1.Clubul a facut o asociere in participatiune cu Sportag(la Craiova
mai exista o astfel de organizare.
2.Sportag va incerca sa faca diverse afaceri,iar banii rezultati
vor fi directionati spre club.
3.Chirita e posibil sa ajunga la Karpaty Lvov(Ucraina),Somcherechi si Marincau
sunt doriti de Farul,Iordache e in avion la ora la care scriu aceste randuri...,iar pentru Dancia exista discutii cu Dinamo.De asemenea sunt discutii cu Mircea Stan si se spera ca si Vladoiu sa mai ramana un an la noi.
4.Clubul incearca sa plateasca datoriile catre jucatori pana luni,dar in nici un caz nu va reusi sa ii dea pana atunci si cei 28.000$ lui Halagian!Mai mult Schiaucu,zicea ca asteapta ca Hala sa retrogradeze echipa?!Asta pentru ca exista o hotarare a LPF prin care clubul poate fi retrogradat daca
Hala nu isi primeste lovele!Dar nu cred ca se va ajunge pana aici.
In alta ordine de idei,Schiaucu se mira ca Aradul & Timisoara au mai multi spectatori decat noi.Apropo,poate va interesati(pentru mine)ca strategii adopta cluburile din tarile unde sunteti voi acum,pentru a atrage lumea la stadion,ok?Multumesc anticipat.
Totusi,e clar ca trebuie intai de toate ca echipa sa joace ceva(si asta in cat mai multe meciuri)pentru ca lumea sa vina la stadion.Dar mai sunt si alte mijloace de atragere,cred ca sunteti de acord cu mine.
Sper ca nu v-am plictisit.

Tudose
25th June 2003, 12:51
Stii cumva la ce echipa merge Iordache?

Iordache e in avion la ora la care scriu aceste randuri...

Tudose
25th June 2003, 13:38
Am aflat intre timp: a plecat in SUA, unde ar trebui sa joace la Earthquakes ("Cutremurele") pentru 25.000 $ / luna, clubul urmand sa incaseze 60.000 $. Din punctul meu de vedere, o afacere gresita, atat pentru jucator, care va intra in anonimat in America, cat si pentru F.C. Arges, care a incasat mult prea putini bani pentru un atacant cu valoarea si potentialul "Tantarului".

razvanm
26th June 2003, 09:24
Nu stiu daca are vreo importanta echipa la care va juca Iordache,mai ales
ca se duce acolo pentru bani.La conferinta de presa Schiaucu si Moldovan nu intelegeau ce cauta Iordache in SUA,desi este clar.Acum conteaza mai
putin cine l-a sfatuit...

Tudose
26th June 2003, 11:13
Intr-adevar, numele echipei nu are nici o importanta... E clar ca a mers pentru bani. Castigul va fi pe termen scurt, insa pe termen lung va iesi in pierdere. Nu prea va mai exista posibilitatea de a prinde un transfer la o echipa dintr-un campionat de varf sau de a veni la loturile nationale. In plus, nivelul fotbalului jucat acolo este scazut, ceea ce va impiedica cresterea valorii jucatorului.
Se mirau Schiaucu si Moldovan? :) Varianta americana eu o cunosteam de cateva luni, din ziare, si mi-a fost confirmata de tatal lui Iordache dupa meciul din ultima etapa, cu Sportul...

ultravioletcanada
26th June 2003, 20:52
sau poate ca spera la un loc si o bursa intr-o universitate americana, si poate ceva mai mult. poate din punct de vedere al fotbalului va pierde, dar din alte puncte va cistiga :?

razvanm
30th June 2003, 15:18
Vad ca Moldovan il vrea in continuare pe Albinaru,plus ca a mai
venit si Daniel Stan,al doilea varf de la International Pitesti.
Pe la noi mai este si Talpeanu,un jucator ce apartine lui Dinamo.
Oricum mai importanta este gasirea unei sume de bani care
sa ajunga clubului pentru noul sezon competitional.
Ce se intampla cu voi,de nu mai postati mesaje prea des?

Tudose
30th June 2003, 16:28
Vad ca Moldovan il vrea in continuare pe Albinaru,plus ca a mai
venit si Daniel Stan,al doilea varf de la International Pitesti.
Pe la noi mai este si Talpeanu,un jucator ce apartine lui Dinamo.
Oricum mai importanta este gasirea unei sume de bani care
sa ajunga clubului pentru noul sezon competitional.
Ce se intampla cu voi,de nu mai postati mesaje prea des?
Multumim de informatii.
Intr-adevar, cel mai important este sa se rezolve problema banilor. Era vorba ca azi sa se stinga toate datoriile.
Despre jucatorii de care pomenesti, mare lucru nu stiu. Care mai este situatia lui Dancia? Ne-ar trebui si un portar, nu se stie daca il vom mai avea pe Preda.
Am postat mai rar pentru ca nu am avut noutati sa scriu, nefiind in Pitesti. Am aflat doar rezultatul amicalului cu Dinamo, 3-1 pentru bucuresteni.

DRAGOS
30th June 2003, 22:37
eu cu FC CEAHLAUL :kiss: PANA LA MOARTE!!!!!!! si cu juventus torino :D

Tudose
1st July 2003, 00:33
eu cu FC CEAHLAUL :kiss: PANA LA MOARTE!!!!!!! si cu juventus torino :D
Bravo, bre, ne-ai convins, tine-o tot asa, dar pe forumul echipei tale! :yeah:

razvanm
1st July 2003, 09:44
Se pare ca vine la noi si galateanul Tanase,iar Somcherechi si M.Stan
nu mai raman.
Adevarul ca lotul se va definitiva cat de curand,mai trebuie putintica rabdare.
Apropo,de unde esti?

Tudose
1st July 2003, 12:00
Se pare ca vine la noi si galateanul Tanase,iar Somcherechi si M.Stan
nu mai raman.
Adevarul ca lotul se va definitiva cat de curand,mai trebuie putintica rabdare.
Apropo,de unde esti?
Eu sunt pitestean 100%, dar acum locuiesc in Bucuresti.
Lotul e cam subtire. Ce se va intampla cu Somcherechi si M.Stan, unde pleaca? Eu zic ca erau amandoi de tinut.

razvanm
3rd July 2003, 17:25
Somi a ales Ungaria,iar M.Stan poate tot la Brasov sau in alta parte.
Categoric ca lotul e subtire,dar acum culegem ''roadele''manageriatului
anterior si actual...
Naspa,nu?

Tudose
3rd July 2003, 22:04
Numai de-ar veni odata Sportag sau altcineva cu banii, ca altfel... :x

razvanm
4th July 2003, 15:37
Din cate am aflat eu,se pare ca Tanase,Vladoiu,Marincau sunt deja ai nostri.

Tudose
4th July 2003, 15:50
Din cate am aflat eu,se pare ca Tanase,Vladoiu,Marincau sunt deja ai nostri.
Da, am citit si eu in GS de ieri.
La capitolul plecari, ProSport de azi ii da plecati 100% pe Bogoi si Dita, cu destinatii necunoscute.
In rest, mi se par importante pierderile lui Balasa, Iordache, Chirita, Somcherechi, Mircea Stan. De Dancia nu am mai aflat nimic.
Se spunea ca Dinamo i-ar lasa in continuare pe Preda si Semeghin la Pitesti, posibil la schimb cu Dancia.

Ayrton
4th July 2003, 16:44
Ultima varianta e Preda+Fl.Parvu pentru Dancia, ca pe Semeghin il vrea Ando la Dinamo, ca daca pleaca si Vladut Munteanu iar ramane descoperit pe banda stanga.

RedBaron
4th July 2003, 20:33
Salut Tudose! Vad ca topicul merge! Nu prea am avut timp sa-l urmaresc. Oricum, bafta in campionatul viitor, deoarece am impresia ca veti avea nevoie! Situatia nu ii prea roza...

Tudose
4th July 2003, 23:05
Bine ai revenit, Daphix_!
Cred ca avem nevoie de ceva intariri, daca e asa, apoi bafta ne-o mai facem si singuri.

razvanm
6th July 2003, 09:24
Iar am jucat cu Dinamo,de aceasta data fara cine stie ce succes,din moment ce am luat bataie cu 8-2?!

vulturul45
7th July 2003, 06:14
Multumesc pentru invitatie Tudose, eu sint mai putin obisnuit cu mesajele si cu forumul asta.N-am intrat nici prea des.
Sint cam descurajat de situatia echipei, se tot aude ca pleaca jucatorii Dica,Balasa,T.Petre,Maricau,Vladoiu,Iordache ,Dancia aproape de toti se aude ca pleaca si de venit nu vine mai nimeni.Cred ca sintem pe ultimul loc la achizitii.Nu stiu cine vine la echipa in locul lor .Chiar nu se pot pastra jucatorii? Avem una dintre cele mai promitatoare loturi

Tudose
7th July 2003, 11:46
Balasa a plecat la Farul. Iordache a mers in America, sa isi caute echipa. T. Petre era la final de contract cu Argesul. Dancia era in tratative cu Dinamo. Dica, Marincau si Vladoiu ar ramane pe loc.
Da, jucatori am avea, dar nu prea ii putem pastra... Ne lipsesc banii... :x

Ayrton
7th July 2003, 13:22
S-ar putea sa revina la Pitesti Fane Preda, si in plus si Florin Parvu pentru Dancia.

razvanm
12th July 2003, 11:57
Punind punct stagiilor de pregatire centralizate, divizionarele ”A” Petrolul Ploiesti si FC Arges Dacia Pitesti s-au intilnit, ieri dimineata, intr-un joc de verificare disputat pe stadionul ”Ilie Oana”. La capatul celor 90 de minute, pitestenii s-au impus cu scorul de 2-0, diferenta stabilita rapid in urma golurilor marcate de catre Crivac (min. 3) si Dica (17). Prima reusita a oaspetilor l-a avut ca principal vinovat pe portarul Ionut Irimia, care a fost surprins prea usor de catre sutul de la distanta expediat de Crivac. La al doilea gol, sirbul Mladenovic a speculat iesirea gresita la ofsaid a defensivei ”galben-albastrilor”, a patruns pe partea stinga si a centrat perfect pina la Dica, iar acesta, complet nemarcat in marginea careului mic, a trimis balonul in plasa cu o frumoasa lovitura de cap. In rest, daca in prima repriza au fost ceva mai timizi in atac, avind o singura mare ocazie de gol prin Marinescu, in schimb, in partea a doua a jocului petrolistii au controlat ostilitatile. In ciuda ocaziilor numeroase, cele mai mari apartinindu-le lui Aldea (singur cu portarul, sut pe linga), Lupsa (”cap” de la 5 metri exact in Coman) si Bokor (sut de la 10 metri, lateral stinga, mingea a fost respinsa de pe linia portii de Dancia), scorul a ramas acelasi, 2-0. Oricum, chiar daca petrolistii au dominat teritorial, s-a simtit insa experienta superioara a jucatorilor lui Ion Moldovan, inca o dovada a faptului ca tinara echipa a ”galben-albastrilor” va avea viata foarte grea daca va ajunge sa evolueze in Divizia A. Partida a fost arbitrata de catre bucuresteanul Alexandru Tudor, cel care, conform obiceiului, a condus exact ca intr-un meci oficial, nefacind absolut nici o concesie. Fapt mai putin intilnit intr-un amical, Tudor a acordat opt cartonase galbene, fiind departe insa de recordul stabilit asta-iarna, atunci cind, tot intr-un meci Petrolul - FC Arges, a dictat doua eliminari si alte 9 ”galbene”. Altfel, asteptind ca situatia lor sa se clarifice, petrolistii vor avea liber pina luni. Marti dimineata, incepind cu ora 11.00, tot pe ”Ilie Oana”, este programat cel de-al patrulea test din aceasta vara, in compania divizionarei ”C” Conpet Ploiesti. * Petrolul Ploiesti - FC Arges Dacia Pitesti 0-2 Marcatori: Crivac (3), Dica (17). Petrolul: Irimia - E. Tudor, Fodor, Voinea, Neagu, Preda - Lupsa, Bokor, Marinescu - Aldea, Pancovici. Au mai jucat: Cernea, Grigore - Buzean, Costache, Rohat, Badea, Panait, Cimpeanu. FC Arges: Coman - M. Radu, D. Radu, Marincau - C. Dobre, Crivac, V. Tanase, Mladenovic, Semeghin - Dica, Bilasco. Au mai jucat: Albinaru, Cr. Vlad, Nastasie, Dancia, Prepelita, Craciun

Tudose
12th July 2003, 14:32
Razvan, ce putem spera de la viitorul sezon? Eu cred ca va fi greu in continuare, in primul rand datorita problemelor financiare. Am citit ca s-au rezolvat cam 90% din datorii, aceasta ar mai aduce putina liniste.
Lotul mai trebuie intarit cu 2-3 jucatori buni. Vad ca deocamdata Dancia si Semeghin au ramas la Pitesti, dar am ramas fara Preda. Coman e totusi un portar bun, doar ca a fost accidentat mult timp campionatul trecut.

razvanm
13th July 2003, 10:24
Momentan s-au gasit bani pentru achitarea datoriilor,dar incepe sezonul si mai trebuie si alte lovele...
Despre echipa nu stiu mare lucru,pentru ca nu a jucat nici un amical aici.
Poate vii la Adunarea Generala a clubului din 24!

Tudose
13th July 2003, 22:48
E bine ca s-au gasit bani... are vreo legatura cu Sportag?
24 iulie e intr-o zi de joi... trebuie sa fiu la serviciu... Oricum, nu o sa lipsesc la nici un meci in Pitesti sau in Bucuresti. :yeah:

razvanm
14th July 2003, 10:06
Da,pica joia,dar macar ma duc eu si o sa te tin la curent...Daca zici ca vii la meciurile de aici,poate ne intalnim si palavragim putin
Te duc si la conferinta de presa de dupa meci!Am o treaba azi,asa ca
nu pot ajunge la primul antrenament al echipei.Sper sa ii vad la
lucru pe baieti in vreun amical.
Mai vorbim.

Tudose
14th July 2003, 11:41
Da, sigur, la meciuri sunt nelipsit! Sa ne tii te rog la curent cu ce se mai intampla la club.

razvanm
16th July 2003, 10:10
Salutare!

Daca pe 24 este AG a clubului,o zi mai tarziu are loc prezentarea
echipei,un meci de old-boys,dar si un concert.Toate acestea
pentru a celebra cei 50 de ani de la infiintarea clubului.
A revenit Somcherechi,cu Mladenovic sunt discutii(cica e transferat
in proportie de 60%).

Dorin
17th July 2003, 00:19
Preluare de pe Ziua :Sarbatoare in Trivale

Lotul cu care formatia FC Arges va aborda editia 2003/2004 a Diviziei A va fi prezentat suporterilor pe 25 iulie, pe Stadionul "Nicolae Dobrin", in cadrul unui spectacol aniversar prilejuit de implinirea a 50 de ani de la infiintarea clubului. In deschiderea spectacolului, de la ora 17.30, va avea loc un meci intre o echipa formata din fostele glorii ale lui FC Arges si o formatie compusa din artisti si ziaristi. In cadrul spectacolului vor concerta, printre altii, Andreea Balan, Daniela Gyorffi, Pepe, Dl. Problema, Alina Sorescu, Sensi si Gheorghe Florin. De la infiintare, FC Arges a castigat doua titluri de campioana a Romaniei, in editiile 1971/1972 si 1978/1979, participand de doua ori in Cupa Campionilor Europeni si de opt ori in Cupa UEFA. (MIG)
:yeah: Dorin

razvanm
18th July 2003, 11:05
Important e faptul ca vineri 25 Iulie are loc un spectacol fotbalistic,ca
de pseudo-vedetele muzicii usoare romanesti sunt satul pana in gat!

Ma surprinde ca la noi e posibil sa ajunga portarul Radulescu,mai ales
ca acesta nu a mai avut evolutii prea grozave de cand a plecat de la Petrolul(dovada si faptul ca a schimbat destule echipe).

Tudose
18th July 2003, 13:46
Important e faptul ca vineri 25 Iulie are loc un spectacol fotbalistic,ca
de pseudo-vedetele muzicii usoare romanesti sunt satul pana in gat!

Ma surprinde ca la noi e posibil sa ajunga portarul Radulescu,mai ales
ca acesta nu a mai avut evolutii prea grozave de cand a plecat de la Petrolul(dovada si faptul ca a schimbat destule echipe).
Cel mai bun spectacol fotbalistic pe stadionul din Trivale a fost in 1990, la retragerea oficiala a lui Dobrin. La fel, in 1993 a fost un meci demonstrativ intre fostele vedete ale Argesului si vechii internationali (Raducanu, Dumitrache...).
De Radulescu nu auzisem nimic, eu sper la revenirea in forma a lui Coman si eventual la un transfer al lui Preda.

crirad
20th July 2003, 10:21
Salutari!!!

Ce parere aveti despre situatia lui FC Arges: financiara si "morala"?

Edgar
20th July 2003, 12:56
Tudose? Raspunde-i draga omului! :thinkso:

Tudose
20th July 2003, 21:54
Salut si bun venit pe forum!

Situatia financiara este grea, a fost insa si mai grea pana acum cateva saptamani. Daca acum 2 ani eram sponsorizati de Dacia, acum avem ca sponsor PIC. Nu ca ei n-ar vrea sa faca ceva, dar nu au forta necesara. :(
Comentarii mai amanuntite gasesti pe forumul Suporter, la sectiunea "F.C. Arges".
Oricum, eu sper sa se rezolve aceste probleme, care au mai aparut si la alte echipe din Romania. Orice noutate o voi scrie la "F.C. Arges"

Sergio
21st July 2003, 00:02
Spuneti-mi si mie ce e Pic asta, ca l-am vazut si pe steagul galeriei( sa inteleg ca si galeria are acelasi sponsor?) :?

Tudose
21st July 2003, 00:10
PIC e o companie de taximetre din Pitesti (sunt foarte ieftine :happy ). PIC-ul mai da bani si pentru cate o deplasare a galeriei...

rasheedkpenny
21st July 2003, 10:41
...si se mai ocupa si cu unele produse alimentare parca!

rasheedkpenny
21st July 2003, 12:21
... si totusi acest topic nu ar fi trebuit sa fie despre ce se va intampla in Divizia A in general? :?

rasheedkpenny
22nd July 2003, 10:34
Cand aflati noul lot, poate il scrieti si voi pe aici.
Ceva "produse" din "pepiniera proprie" aveti in echipa de anul asta? Ceva jucatori de perspectiva?

Chiar sunt curios...
Tudose, ceva previziuni in sezonul care vine?

Tudose
22nd July 2003, 11:42
Cand aflati noul lot, poate il scrieti si voi pe aici.
Ceva "produse" din "pepiniera proprie" aveti in echipa de anul asta? Ceva jucatori de perspectiva?

Chiar sunt curios...
Tudose, ceva previziuni in sezonul care vine?
In principiu, noi avem mereu jucatori de perspectiva, dar pleaca repede-repede :( Sunt mai multe scoli de fotbal in Pitesti: "Leonte Ianovschi", "Nicolae Dobrin", "CSS Aripi", toate produc jucatori, dar...
Cu putin inainte de inceperea campionatului, o sa scriu aici lotul definitivat, cu jucatorii nou-promovati si cu parerea mea.

Tudose
23rd July 2003, 23:04
Razvan, pe 24 este Adunarea Generala a clubului. Daca o sa mergi acolo, te rog sa ne tii la curent cu ce se discuta.
Principalele probleme pe care le consider de interes:
- definitivarea lotului de jucatori (alte transferuri);
- problemele financiare si posibilitati de rezolvare;
- obiective pentru sezonul 2003/2004.

razvanm
24th July 2003, 11:43
O sa incerc sa ajung,dar nu promit nimic!

Tudose
24th July 2003, 11:44
O sa incerc sa ajung,dar nu promit nimic!
OK, daca totusi nu ajungi, trebuie sa scrie maine prin ziarele locale amanunte.

Tudose
24th July 2003, 11:57
Cand aflati noul lot, poate il scrieti si voi pe aici.
Ceva "produse" din "pepiniera proprie" aveti in echipa de anul asta? Ceva jucatori de perspectiva?

Chiar sunt curios...
Tudose, ceva previziuni in sezonul care vine?

Preluat dupa cotidianul "Argesul":

La sfârșitul campionatului trecut mai mulți fotbaliști piteșteni care și-au terminat contractul cu FC Argeș au refuzat să semneze prelungirea acestuia. Chiriță, M. Stan, Bogoi, Șomcherechi și Diță au încercat să prindă un contract „afară“, dar nu prea au avut noroc. Comentând acest lucru, Paul Schiaucu a declarat: „Nu doar jucătorii care au plecat de la FC Argeș au avut probleme în găsirea unor angajamente în străinătate. E o problemă în toată Europa pentru că oferta de jucători a crescut foarte mult“ - a declarat Schiaucu. Dintre jucătorii care au venit în această vară la FC Argeș, singurul care a semnat este gălățeanul Viorel Tănase. Dobre va semna în cel mai scurt timp, iar sătmărenii Roszel și Sălăgean nu au încă definitivată situația.

razvanm
24th July 2003, 22:13
Am fost la AG!Echipa are urmatoarele obiective:
Campionat:1-6
Cupa:ajungerea in sferturi.
Banii vor veni de la Sportag,din alte surse,dar e greu de
facut acum presupuneri...
Despre lot mai multe maine seara(vineri seara)cand va fi
prezentat in cadrul spectacolului.

Tudose
24th July 2003, 23:17
Am fost la AG!Echipa are urmatoarele obiective:
Campionat:1-6
Cupa:ajungerea in sferturi.
Banii vor veni de la Sportag,din alte surse,dar e greu de
facut acum presupuneri...
Despre lot mai multe maine seara(vineri seara)cand va fi
prezentat in cadrul spectacolului.
Tari obiectivele! Sunt ele insa realiste? Dupa doua sezoane cand echipa a fost in evident regres si s-a zbatut sa scape de retorgradare, dupa ce a pierdut in pauza competitionala mai multi jucatori, ne propunem sa intram in primii 6.
Eu stiu ca e nevoie in primul rand de bani (numai de-ar veni de undeva sigur!), cu restul ne descurcam noi. Jucatori tineri si talentati avem destui, doar sa putem sa ii tinem si sa ii punem sa joace.

razvanm
25th July 2003, 09:46
In Cupa Romaniei se poate ajunge in sferturi,dar in campionat e cam
greu sa fim in primele 6!!!In concluzie,acest obiectiv e nerealist.
Miercuri echipa va juca cu Universitatea Craiova in deplasare,dar nu e exclusa si prezenta oltenilor la Pitesti.
Vad ca nu prea se mai omoara suporterii sa vina pe forum...Apropo,pe www.fcarges.net o sa existe un forum similar cu asta,cel putin asa mi-a spus Radu.

Dorin
25th July 2003, 10:41
Nu , nu , si nu ! Nimic nu e nerealist .Daca nu vrei sa castigi nu ai ce cauta intr-o competitie !Mingea e rotunda pentru toti , inima e mare si suportul moral si economic pot completa imaginea . Sigur ca pe hartie sint echipe teoretic mai tari . Si ce daca ? Uitati-va la Ajax anul acesta , uitati-va la Turcia la mondiale si cite alte exemple mai vreti . Cu mentalitate si obraznicie de invingator ai castigat meciul pe jumatate de la vestiare !!!Singur conditie este sa nu fci caz dinfiecare insucces ci sa construiesi si sa lupti mai departe .chiar si la o infringere te poti bucura daca echipa lucreaza si se lupta ! Golul e bonus ! Intrebati-l pe nea Gicu si intelegeti... :yeah: Dorin

razvanm
25th July 2003, 11:09
Dorin,iti dau dreptate!Dar tine cont si de faptul ca lotul nu este asa grozav si nici resursele financiare nu sunt clare.
Dar cum speranta moare ultima,sa asteptam sa inceapa campionatul si mai vedem ce va fi,da?

Tudose
25th July 2003, 11:10
Nu , nu , si nu ! Nimic nu e nerealist .Daca nu vrei sa castigi nu ai ce cauta intr-o competitie !Mingea e rotunda pentru toti , inima e mare si suportul moral si economic pot completa imaginea . Sigur ca pe hartie sint echipe teoretic mai tari . Si ce daca ? Uitati-va la Ajax anul acesta , uitati-va la Turcia la mondiale si cite alte exemple mai vreti . Cu mentalitate si obraznicie de invingator ai castigat meciul pe jumatate de la vestiare !!!Singur conditie este sa nu fci caz dinfiecare insucces ci sa construiesi si sa lupti mai departe .chiar si la o infringere te poti bucura daca echipa lucreaza si se lupta ! Golul e bonus ! Intrebati-l pe nea Gicu si intelegeti... :yeah: Dorin
Dorin, tu ai dreptate, dar ma intreb cata mentalitate de invingator au baietii care joaca acum... Eu zic inca o data ca important e sa se rezolve problemele financiare si sa tinem jucatorii la noi, apoi totul va fi mai usor!

Tudose
25th July 2003, 11:14
Dorin,iti dau dreptate!Dar tine cont si de faptul ca lotul nu este asa grozav si nici resursele financiare nu sunt clare.
Dar cum speranta moare ultima,sa asteptam sa inceapa campionatul si mai vedem ce va fi,da?
As vrea ca jucatorii sa se bata in fiecare meci asa cum au facut-o in cel cu Farul, din penultima etapa a campionatului trecut. Exemplul cel mai bun e Vladoiu, care a intrat pe teren accidentat. Cu riscul de a recidiva, el a ramas pana la sfarsit, desi avea probleme, avand o contributie decisiva la golul victoriei din ultimul minut al prelungirilor.
Stiu ca Jean a fost operat cu putin timp in urma, sper sa poata reveni pe gazon. Am avea mare nevoie de el.

Dorin
25th July 2003, 11:18
Raspunsuri logice si inteligente, dar fara mentalitate de invingator nu ai ce cauat in teren :yeah: Dorin

Tudose
25th July 2003, 11:35
Raspunsuri logice si inteligente, dar fara mentalitate de invingator nu ai ce cauat in teren :yeah: Dorin
Pai asta e necesara cu adevarat, si la F.C. Arges, si in intreg fotbalul romanesc! Mentalitate de invingator cu adevarat am vazut la nemti! Ei lupta pana la sfarsit, indiferent de scor, si de multe ori reusesc sa rastoarne o situatie ce parea compromisa.
Exemple:
- finala CM 1954, RFG - Ungaria 3-2, dupa ce ungurii conduceau in min. 8 cu 2-0 si tot ei castigasera meciul din grupe cu 8-3!
- sfertul de finala de la CM 1970, RFG - Anglia 3-2, dupa ce englezii conduceau cu 2-0
- semifinala de la CM 1970, Italia - RFG 4-3, cand nemtii au egalat la 1 in ultimul minut de joc si au intrat in prelungiri
- finala CM 1974, RFG - Olanda 2-1, dupa ce "portocala mecanica" deschisese scorul printr-un penalty in min. 1
- semifinala CM 1982, RFG - Franta 8-7 dupa lovituri de la 11 metri. Francezii conduceau la un moment dat cu 3-1 in prelungiri si au avut avantaj si la loviturile de departajare.
- finala CE 1996, Germania - Cehia 2-1, scor rasturnat de la 0-1 in repriza a doua

Exemple mai am, dar acestea sunt doar cele mai semnificative. Ma intreb: cand vor putea pitestenii (si romanii in general) sa fie capabili de asa ceva?

Tudose
25th July 2003, 11:49
Vad ca nu prea se mai omoara suporterii sa vina pe forum...Apropo,pe www.fcarges.net o sa existe un forum similar cu asta,cel putin asa mi-a spus Radu.
Am vorbit si eu cu Radu, mi-a spus ca nu prea mai are timp sa se ocupe de site-ul www.fcarges.net. Exista acolo un mic forum, dar nu e prea activ.

razvanm
25th July 2003, 22:12
Lotul 2003-2004
Coman,Radulescu,Bosneag(portari)
Dobre,M.Stan,Chita,Dancia,Semeghin,Dragos Radu,Marius Radu,
Somcherechi,Marincau,Crivac,Prepelita,Tanase,Nicol ae Dica,Emil Dica
Craciun,Hidisan,Bilasco,Vladoiu,Tanasa,Nastasie,Ro ibu,Albinaru(jucatori de camp)
__________________________________________________ _________
E posibil sa mai apara noutati,dar asta e lotul anuntat la spectacolul de vineri!
Sambata la ora 11 avem si un amical cu Intergaz,daca sunteti doritori
va astept!

Tudose
25th July 2003, 22:31
Lotul 2003-2004
Coman,Radulescu,Bosneag(portari)
Dobre,M.Stan,Chita,Dancia,Semeghin,Dragos Radu,Marius Radu,
Somcherechi,Marincau,Crivac,Prepelita,Tanase,Nicol ae Dica,Emil Dica
Craciun,Hidisan,Bilasco,Vladoiu,Tanasa,Nastasie,Ro ibu,Albinaru(jucatori de camp)
__________________________________________________ _________
E posibil sa mai apara noutati,dar asta e lotul anuntat la spectacolul de vineri!
Sambata la ora 11 avem si un amical cu Intergaz,daca sunteti doritori
va astept!

Vad multe nume noi, probabil jucatori tineri, din propria pepiniera. Lotul ar mai trebui intarit putin cu 2-3 jucatori buni. Numai sa vina banii :)

Dorin
26th July 2003, 00:34
Cum a fost show-ul de azi de pe stadion ? :yeah: Dorin

razvanm
26th July 2003, 09:06
Show-ul a fost destul de reusit,dar m-a enervat faptul ca l-au adus pe
Ionel Stoica sa ciripeasca...Muzica nu a fost asa grozava,ciudat este si faptul ca nici lumea nu s-a inghesuit,chiar daca oficialii de la club s-au stresat sa po****rizeze actiunea.

razvanm
26th July 2003, 09:18
Azi se pare ca este un amical cu Intergaz(locul 7,in seria B1),o sa va tin
la curent.Meciul este la ora 11.

Dorin
26th July 2003, 10:56
Se pare conform descrierii ca vorba veche mai merge :" ca la noi la C.A.P"....Spectacol de luat ceva bani si cam atit ? :yeah: Dorin

Tudose
26th July 2003, 13:12
De obicei, spectacolele de genul acesteia atrag spectatorii in primul rand prin prezentarea echipei, a obiectivelor si sperantelor pentru noul sezon. Vedetele (sau uneori pseudo-vedetele) muzicii vin doar ca o completare.
Dorin, tu mai vii cumva prin Romania? Esti invitatul meu la meci! :yeah:

Dorin
26th July 2003, 13:28
Era sa vin in iunie dar probabil ca vin in octombrie .Te anunt nici o grija ! :yeah: Dorin

Tudose
26th July 2003, 13:51
Programul echipei in octombrie:

4 octombrie: F.C. Arges - Steaua
11 octombrie: F.C. National - F.C. Arges
18 octombrie: F.C. Arges - Otelul
25 octombrie: F.C.M. Bacau - F.C. Arges

Deci, doua meciuri la Pitesti si unul la Bucuresti. Pe care il preferi? :yeah:

Tudose
26th July 2003, 17:18
Show-ul a fost destul de reusit,dar m-a enervat faptul ca l-au adus pe Ionel Stoica sa ciripeasca...Muzica nu a fost asa grozava,ciudat este si faptul ca nici lumea nu s-a inghesuit,chiar daca oficialii de la club s-au stresat sa po****rizeze actiunea.
Citind "Curierul Zilei" de azi, cronica spectacolului e deosebita fata de ce spui tu (iar eu cred ceea ce spui tu :happy ). Vezi, Razvan, daca tot doreai sa intri in jurnalism (asa cum afirmai pe alt "thread"), nu te-as sfatui sa alegi acest ziar, si nici un altul asemanator! 8)

ady_azzuro
26th July 2003, 18:02
Succes la mecciu' craiova argesh.
Va fi interesant :) :) :)

razvanm
26th July 2003, 22:36
Imi cer scuze pentru ca nu am putut sa fiu mai prompt,dar am avut treaba.
Iata informatiile care va intereseaza:
FC ARGES PITESTI - INTERGAZ BUCURESTI 4-3(2-2)
Au inscris:Nicolae Dica(16),Albinaru(39),Emil Dica(60)
si Nastasie(90)/respectiv Adrian Petre(29, 35) si Craciun(autogol, 75)
FC ARGES(prima repriza):Radulescu, Cornel Dobre, Marius Radu, Dragos Radu, Marincau, Dancia, Tanase, Prepelita, Nicolae Dica(cpt), Bilasco, Albinaru.
FC ARGES(a doua repriza):Williams, M.Stan, Somcherechi, Chita, Mustafa, Semeghin, Emil Dica, Crivac,Begovic, Nastasie, Roibu.
Au mai jucat: Hidisan, Craciun.
__________________________________________________ _____
Williams si Mustafa sunt ghanezi si sunt de la EuroAfrica Busteni(scoala de fotbal ce ii apartine lui Petre Gavrila)
iar Begovic provine de la OFK Belgrad.
Elevii lui Victor Rosca au dat o replica puternica echipei noastre, e clar ca ne mai trebuie un portar,dar si
un mijlocas experimentat.
Sa vedem cum vom juca miercuri,in amicalul cu Universitatea(se joaca la Craiova).

razvanm
26th July 2003, 22:56
Dorin,poate imi aduci si mie un steag al Suediei,atunci cand o sa vii in tara!

razvanm
26th July 2003, 23:05
Sa ajung la Curierul?Nici pomeneala!Vreau la un post TV,m-as descurca mult mai usor decat la un ziar.La un ziar trebuie sa alergi permanent
si nu stiu daca fac fata.

Dorin
26th July 2003, 23:42
Nu stiu exact cind vin dar revin cu asta .Un steag pentru Razvan gasesc eu deasemenea!Si daca fiul meu este un geniu de computere iata cu ajutorul lui si o poza cu mine!Amintire din Tara bascilor. :yeah: Dorin
http://www.swefix.com/rewozz/dorin.jpg

Gabriel
27th July 2003, 01:19
he,he..Dorine ! zici ca esti irlandez ! 8)

Daca tot suntem pe forumul suporter la un subiect FC Arges ..sa va povestesc o intamplare de acum multi,multi ani...traita de mine pe stadionul 23 August din Bucuresti , la o semifinala de Cupa Romaniei....FC Arges vs. Universitatea Craiova.

Am stat la tribuna impreuna cu micutza dar inimoasa galerie pitesteana. Si chiar in fata mea erau doi oameni la vreo 40 de ani , din Pitesti , mari suporteri. Afara batea un vant rece,fiind destul de frig. Tin minte ca eu eram cu geaca de blugi pe mine. Asaaa. Unul dintre cei doi..era la bustul gol si se tot foia de zor. Putea a bautura de cred ca se simtea pe tot stadionul. E,si dupa atata bautura...s-a gandit omul sa isi cumpere o cutie de suc de la chioscut stadionului. Si se tot agita strigand astfel , cu sucul in mana : "O racoritoare....FC Arges este mare !" . Tre' sa recunosc ca e una dintre cele mai tari incurajari auzite de mine. Dupa ce termina sucul...da sa arunce cutia....dar in moemntul in care a executat aceasta operatie....s-a pravalit si el....cazand peste randul din fata. Dupa ce cu greu s-a ridicat de acolo....a inceput sa-i fie frig....si pretz de vreo juma de ora a stranutat in continuu. Am ras cu lacrimi de el.
Asa or fi toti suporterii argeseni ?

razvanm
27th July 2003, 09:28
Nu trebuie sa generalizam,poate ca acel domn a fost doar amuzant si atat.Iar daca nu a facut scandal,nu vad de ce ar fi de comdamnat.
In alta ordine de idei,as vrea sa va spun ca din trei trei stranieri testati ieri
de Moldovan,doar fundasul ghanez Mustafa mi-a placut,e tupeist si nu ezita sa intre la minge.Pot spune ca seamana oarecum cu Daouda de la Craiova.Sarbul Begovic s-a miscat el de voie,de nevoie,dar mai bine bagam in seama un tanar.Portarul nu a fost solicitat si nu ma pot pronunta.

Tudose
27th July 2003, 11:03
Sa ajung la Curierul?Nici pomeneala!Vreau la un post TV,m-as descurca mult mai usor decat la un ziar.La un ziar trebuie sa alergi permanent
si nu stiu daca fac fata.
Ti-am zis de "Curierul Zilei" pentru ca acolo am gasit articolul despre spectacolul de la Pitesti. Pentru mine, a fost un exemplu de "asa nu" in jurnalismul de azi :happy Din pacate, mai sunt destule ziare in Romania care practica acelasi stil.
Bafta cu postul TV!

Dorin
27th July 2003, 11:26
Imagini ca urmatoarea sa vedem cit de des ! :yeah: Dorinhttp://www.fcarges.net/imagini/meciuri/arges_dinamo/arges_dinamo1_mic.jpg

razvanm
27th July 2003, 11:36
Nu stiu articolul cu pricina,dar crede-ma ca am citit Curierul de multe ori si am vazut ca se publica multe tampenii.
Mersi de urare.

Gabriel
27th July 2003, 11:42
razvanm , mie mi s-a parut foarte amuzant acel suporter si d'aia am zis sa scriu aici. nu m-a deranjat cu absolut nimic. chiar imi place sa vad oameni ca el pe stadione. daca nu mi-ar placea...m-ash duce la opera !

eu stau chiar vis-avis de stadion , pe b-vdul muncii. sa vedeti cate masini cu AG la numar erau...de se blocase si circulatia. nici tramvaiele nu mai treceau.

Tudose
27th July 2003, 12:01
Imi cer scuze pentru ca nu am putut sa fiu mai prompt,dar am avut treaba.
Iata informatiile care va intereseaza:
FC ARGES PITESTI - INTERGAZ BUCURESTI 4-3(2-2)
Au inscris:Nicolae Dica(16),Albinaru(39),Emil Dica(60)
si Nastasie(90)/respectiv Adrian Petre(29, 35) si Craciun(autogol, 75)
FC ARGES(prima repriza):Radulescu, Cornel Dobre, Marius Radu, Dragos Radu, Marincau, Dancia, Tanase, Prepelita, Nicolae Dica(cpt), Bilasco, Albinaru.
FC ARGES(a doua repriza):Williams, M.Stan, Somcherechi, Chita, Mustafa, Semeghin, Emil Dica, Crivac,Begovic, Nastasie, Roibu.
Au mai jucat: Hidisan, Craciun.
__________________________________________________ _____
Williams si Mustafa sunt ghanezi si sunt de la EuroAfrica Busteni(scoala de fotbal ce ii apartine lui Petre Gavrila)
iar Begovic provine de la OFK Belgrad.
Elevii lui Victor Rosca au dat o replica puternica echipei noastre, e clar ca ne mai trebuie un portar,dar si
un mijlocas experimentat.
Sa vedem cum vom juca miercuri,in amicalul cu Universitatea(se joaca la Craiova).
Am citit in Gazeta Sporturilor ca ar trebui sa revina si Mircea Stan la Pitesti, ca ar fi semnat deja contractul. Ceva stiri?

Tudose
27th July 2003, 12:04
he,he..Dorine ! zici ca esti irlandez ! 8)

Daca tot suntem pe forumul suporter la un subiect FC Arges ..sa va povestesc o intamplare de acum multi,multi ani...traita de mine pe stadionul 23 August din Bucuresti , la o semifinala de Cupa Romaniei....FC Arges vs. Universitatea Craiova.

Am stat la tribuna impreuna cu micutza dar inimoasa galerie pitesteana. Si chiar in fata mea erau doi oameni la vreo 40 de ani , din Pitesti , mari suporteri. Afara batea un vant rece,fiind destul de frig. Tin minte ca eu eram cu geaca de blugi pe mine. Asaaa. Unul dintre cei doi..era la bustul gol si se tot foia de zor. Putea a bautura de cred ca se simtea pe tot stadionul. E,si dupa atata bautura...s-a gandit omul sa isi cumpere o cutie de suc de la chioscut stadionului. Si se tot agita strigand astfel , cu sucul in mana : "O racoritoare....FC Arges este mare !" . Tre' sa recunosc ca e una dintre cele mai tari incurajari auzite de mine. Dupa ce termina sucul...da sa arunce cutia....dar in moemntul in care a executat aceasta operatie....s-a pravalit si el....cazand peste randul din fata. Dupa ce cu greu s-a ridicat de acolo....a inceput sa-i fie frig....si pretz de vreo juma de ora a stranutat in continuu. Am ras cu lacrimi de el.
Asa or fi toti suporterii argeseni ?
Am fost si eu la acel meci, era in martie 1994. Cred ca stiu intamplarea cu pricina. Ceea ce am mai retinut a fost o scandare: "Soarele rasare, Cupa e-n Trivale". Nu a fost asa, dar am ramas cu amintirea unor meciuri extraordinare, in special eliminarea Stelei (optimi) si a lui Dinamo (sferturi), ambele la Targoviste, cand ziarele titrau: "Pitestenii nu pot fi opriti".

Tudose
27th July 2003, 12:05
Dorin, ti-am vazut poza de cand ai luat autograful de la actorul din "Lord of Rings". Ai fi tocmai potrivit pentru galerie! :yeah:

Tudose
27th July 2003, 12:08
razvanm , mie mi s-a parut foarte amuzant acel suporter si d'aia am zis sa scriu aici. nu m-a deranjat cu absolut nimic. chiar imi place sa vad oameni ca el pe stadione. daca nu mi-ar placea...m-ash duce la opera !

eu stau chiar vis-avis de stadion , pe b-vdul muncii. sa vedeti cate masini cu AG la numar erau...de se blocase si circulatia. nici tramvaiele nu mai treceau.
Acelasi lucru - invazie pitesteana - s-a petrecut si la meciurile de Cupa cu Steaua si Dinamo de care scriam mai sus, si la cel cu Steaua din '98. Ma intalneam in Targoviste cu oameni pe care nu ii mai vazusem de ani de zile in Pitesti. :yeah:

Dorin
27th July 2003, 12:15
Tudose , sansa cu galeria numai daca joaca meciurile acasa la...Göteborg ! :yeah: Dorin
http://www.black-eagle.org/blackeagle1.jpg

Dorin
27th July 2003, 12:20
Si una vesela .Prin anii 70 eram la film si in sala era si echipa de fotbal cu nea Gicu , Radu 2 ,Olteanu etc . Filmul incepe si sonorul nu era .Tacere penibila cind deodata se aude vocea lui Olteanu "-Pune-o ma pe mu****** sa vorbeasca!!" Ce izbucnire de ris a fost! :yeah: Dorin

Gabriel
27th July 2003, 12:36
ca moderator al acestui forum ma vad nevoit sa atrag atentia : NU SEPERMIT POSTURI CONSECUTIVE ALE ACELUIASI USER !
folositi cu incredere optiunea edit...si spuneti intr-un singur post tot ce aveti de spus. ceea ce ati facut voi , Tudose & Dorin se considera goana dupa posturi !

Multumesc !

Tudose
27th July 2003, 12:53
ca moderator al acestui forum ma vad nevoit sa atrag atentia : NU SEPERMIT POSTURI CONSECUTIVE ALE ACELUIASI USER !
folositi cu incredere optiunea edit...si spuneti intr-un singur post tot ce aveti de spus. ceea ce ati facut voi , Tudose & Dorin se considera goana dupa posturi !

Multumesc !
Gabriel, eu am pus mai multe post-uri pentru ca se refereau la subiecte diferite si raspundeau mai multor posturi anterioare, ale altora. Mi se pare normal sa raspunzi fiecaruia in parte. Si nu uita ca si eu, si Dorin suntem moderatori pe forum si cred ca s-a observat ca, de cand scriem aici, amandoi am pus accent pe calitate si nu pe cantitate!

Gabriel
27th July 2003, 13:18
nu conteaza la cate posturi razpunzi. asa intru si eu si raspund la tot forumul..si la sfarsitul zilei am 1500 de posturi. nici nu e marfa..si se si ingreuneaza degeaba forumul.
plus ca nu se raspunde cu "quote" la postul anterior. lasa...ca te va lamuri si ayrton , care are scoala in ce priveste forumurile.

Dorin
27th July 2003, 14:13
Mosule nu fii oribil . Tu care ai peste 8000 de posturi poate gindesti asa .De obicei cel care face un lucru ii e frica de altii ca ar putea face la fel . Din cei de pe paginile astea , eu si Tudose pot garanta ca nu avem nici o ambitie de a scrie pentru clasamentul vostru .A separa posturile este important pentru a preciza despre ceva nou . Altfel se pierde mult cind multi nu au rabdare sa citeasca mesaje lungi.Eu scriu de placere si nu intr-o intrecere Suedezii sint greu de angajat in asemenea discutii si eu ma bucur sa pot vorbii cu voi. :yeah: Dorin

Gabriel
27th July 2003, 14:25
am 8000 de posturi dar niciodata nu am facut ceea ce faceti voi. iar pe acest forum nu contez in nici un clasament. si nu contez nicaieri in clasamentul posturilor. scriu pentru ca ma pasioneaza si pentru ca imi place sa cred ca am ceva de spus.
va pricepeti la moderare ? puteti desparti acest thread de unde a inceput "cearta" noastra....si sa mutam mesajele pe forumul de generale.
eu recunosc ca nu ma pricep la acest timp de forum sa fac chestia de care am zis. in vbulletin e f. usor...aici e f. dificil. :)

PACE ! :drak:

razvanm
28th July 2003, 09:14
Tudose,Mircea Stan a jucat in amicalul cu Intergaz,deci e ca si transferat!
Stiam de meciul amical cu Craiova,interesant e faptul ca pe 2 August,oltenii ar urma sa vina ei aici.

Tudose
28th July 2003, 09:17
O veste foarte buna venirea lui Mircea Stan. Un inlocuitor excelent pentru Tinel Petre, si in plus mai tanar. Desi fundas, a marcat si destule goluri pe vremea cand a jucat la noi.

razvanm
28th July 2003, 09:37
Nu il uita nici pe Cornel Dobre!Oricum atat pe dreapta,cat si pe stanga avem concurenta serioasa pe posturi.

ady_azzuro
28th July 2003, 11:16
Este cel care a fost la craiova in era cainetoiului? (cornel dobre)

Tudose
28th July 2003, 12:08
Concurenta nu poate duce decat la ridicarea nivelului calitativ. Cred ca mai avem nevoie de un mijlocas si de un atacant. Pierderile cele mai grele au fost Balasa si mai ales Iordache.

razvanm
28th July 2003, 14:12
Da,este acelasi Dobre!Parerea mea este ca ne mai trebuie
trei jucatori:
-un portar(Coman si-a revenit, Bosneag este necopt si nu cred ca
Radulescu reprezinta cu adevarat o solutie
-un mijlocas coordonator
-un varf mai experimentat
Ca tot veni vorba de varfuri,cred ca Nastasie va fi o surpriza
placuta,baiatul e mai bun decat Tanasa.
Garantez eu!

ady_azzuro
28th July 2003, 14:19
Aha bine ca e :) :) :) .
Sa fie cum zici tu :thinkso:

razvanm
28th July 2003, 14:22
Facand abstractie de faptul e jucatorul lu'Netoiu(un individ pe care nici eu nu il pot suferi :ciocan: ,cred ca Dobre e o achizitie buna pentru echipa.
Apropo,cate grade sunt la voi acum?

ady_azzuro
28th July 2003, 14:33
Da e buna
Sunt cam 50 de grade celsius cam caldurica :P :P .
Dar oricum exista aer conditionat shi nu se pune problema chiar shi in masina oriunde :D :D

Tudose
28th July 2003, 15:41
Razvan, cam asa gandeam si eu cu jucatorii:
- Coman si-a revenit dupa accidentare, dar trebuie si un inlocuitor.
- Un mijlocas coordonator, in locul lui Balasa.
- Un varf, in locul lui Iordache.

ady_azzuro
28th July 2003, 15:48
Bine sa va vedem la meciu cu craiova :D :D
Succes

razvanm
29th July 2003, 11:43
Mi-a spus un prieten din Israel ca Marincau da probe la Macabi
Petach Tikva!
Nu am verificat stirea,pentru ca sunt de trei ore la net :)

EDMOND_
29th July 2003, 22:30
Tudose iti dau amanunte ,mai tarziu putin
U Craiova - FC Arges 2 - 1
Bundea , Njock Dica
Argesul a jucat bine si are 4-5 tineri foarte talentati....

razvanm
30th July 2003, 04:50
Nu vreau sa va intrerup dialogul,dar am o stire:cica Arges-Craiova se va juca vineri la Pitesti.

inter
30th July 2003, 08:41
da vineri deoarece initial partida fusese programata sambata la 11, Cartu replicand " ce vreti sa-mi cobiti, de la 11 sa jucati voi daca vreti " :D :D :D

Tudose
30th July 2003, 10:42
Nici o problema, Razvan, multumesc de informatie. Ai mai aflat ceva de Marincau?
Cea mai buna veste este aceea ca Argesul a jucat bine la Craiova si ca are tineri de perspectiva.

EDMOND_
30th July 2003, 11:05
Tudose , daca vrei amanunte despre meci ,am scris mai mult pe forumul Craiovei... azi noapte am fost cam obosit si nu am mai postat la voi... Mi-a placut noua echipa a Argesului , nu prea mi-a placut antrenorul , cam badaran si necioplit ... sau poate asa mi s-a parut mie ... e numai o parere ,nu trebuie sa o luati in serios...

Tudose
30th July 2003, 11:46
Antrenorul Moldovan are, cred eu, o personalitate dubla :happy Poate fi si gentleman, dar si foarte impulsiv. Eu il admir cel mai mult pentru ceea ce a facut in sezonul 1993-1994, cand a reusit eliminarea Stelei si a lui Dinamo in Cupa, dupa doua meciuri memorabile pe stadionul din Targoviste. Am mai antrenat apoi echipa in '96-'97, apoi incepand cu 2002, dar nu a mai reusit sa ii entuziasmeze la fel pe suporteri.

razvanm
30th July 2003, 22:17
Se pare ca meciul FC ARGES-CRAIOVA se va juca vineri la ora 18.In alta ordine de idei,poate ajung la antrenamentul de joi al echipei.

Tudose
30th July 2003, 23:07
Razvan, citesc in GS ca ar putea sa se faca un schimb cu Dinamo: Semeghin contra Dragan sau Pirvu. Ai auzit ceva?
Noutati cu Marincau?

EDMOND_
31st July 2003, 00:59
Acum sa nu-mi spuneti ca Marincau nu mai este la voi ca l-am inscris in mai multe echipe "fantastice" ...

razvanm
31st July 2003, 10:07
Eu am avut niste treaba prin Bucharest ieri...Antrenamentul de azi este la ora 10.30 si ma voi duce si eu,asa ca sper sa aflu ce nouatati mai sunt!
Apropo,maine cred ca voi face o cronica pentru site,numai sa fie Vadim pe faza!

razvanm
31st July 2003, 10:13
Edmond,nu prea cred ca a plecat Marincau!Dar azi voi fi 100% sigur,ok?

Tudose
31st July 2003, 10:22
Bine, Razvane, vii prin Bucuresti si nu zici nimic :) In sfarsit, o sa vin eu in Pitesti direct la meciuri!
Pe vremea cand eram elev sau student si petreceam vacanta de vara in Pitesti, obisnuiam sa merg si eu la antrenamente si meciuri de pregatire. Deocamdata, am ramas doar cu meciurile oficiale :yeah:

razvanm
31st July 2003, 12:13
Am avut treaba pana la ora 5,dupa care am plecat spre Pitesti.In plus de asta a tot plouat ieri si nu prea avea rost sa umblu...Dar ne vedem cu certitudine la meciul cu Dinamo.
Am fost la stadion si iata noutatile:
1.A venit Cl.Dragan de la Dinamo
2.Somi e accidentat
3.Nu i-am vazut pe Dobre si pe Mircea Stan.E ceva ciudat!Dar
cum nu lucrez efectiv in presa,nu m-am stresat sa aflu mai multe :)
Se pare ca Dobre a fost dus de alde Netoiu la Galati.
Dar maine la meci o sa fie clare lucrurile!

Tudose
31st July 2003, 14:37
Tot aud ca ieri a plouat in Bucuresti, dar in zona in care lucrez eu (Calea Floreasca) nu prea am simtit nimic :happy
Cam neplacuta absenta lui Dobre si a lui Mircea Stan. Sa nu ramanem si fara ei, erau oameni de baza in aparare.

razvanm
31st July 2003, 22:04
Am avut treaba in zona parcului Carol si te asigur ca a plouat destul de tare!
Uitasem sa spun ca Alin Chita e ok,nu a fost expulzat de Moldovan,asa cum a scris in Gazeta.
Maine ma duc la meci si dupa aia vin la net,macar pentru cateva consideratii!Iar sambata o sa va ofer mai multe informatii.

razvanm
1st August 2003, 09:59
Vremea e naspa,dar ma voi duce cu siguranta la meci.In alta ordine de idei,cred ca e ridicol sa ai un jucator in pregatire atata timp(ma refer la Dobre)si sa nu inchei un contract!Tocmai din acest motiv,cred ca jucatorul a si ajuns la Galati fara nici o problema.
Mircea Stan cica nu a fost tratat cum se vine de mister Ilinca,dar ca va reveni in cazul unei oferte serioase.

Tudose
1st August 2003, 10:51
Ai in curte doi jucatori foarte buni, care tin apararea, si nu inchei un contract serios cu ei... Diletantism managerial...

razvanm
1st August 2003, 10:58
Ai dreptate!Din pacate chestia asta se tot repeta...

razvanm
1st August 2003, 11:03
Cred ca stii,era preconizata infiintarea unui magazin de unde suporterii isi pot procura tricouri si alte chestii.Dar locul ales(in pasajul Magnolia)se pare ca nu era pe placul celor de la firma Errea,asa ca s-a ales praful de proiect!
Inca o dovada a ''bunei'' organizari...

Tudose
1st August 2003, 11:28
De mult imi doream si eu un magazin de genul asta, cum se lauda echipele din Bucuresti ca au! Eu am facut rost de niste chestii de la Liga Suporterilor (galerie). In Pitesti s-ar gasi cu usurinta un loc bun unde sa fie amplasat acest magazin, doar sa se vrea acest lucru!

EDMOND_
1st August 2003, 14:26
In ceea ce-l priveste pe Dobre am inteles ca a plecat la Galati dus de Netoiu la pachet cu alti jucatori... iar M Stan probabil merge la Dinamo dupa cum am citit in presa de astazi... nu cred ca are vreo vina conducerea echipei ... iar de la Dinamo a venit C Dragan care este un jucator bun ,nu prea a avut loc la Dinamo!

La Craiova exista un magazin la sediul clubului , cu tot felul de tricoori si suveniruri cu insemnele clubului si de asemenea in centrul orasului a deschis si firma mentionata de voi un magazin...

Tudose
1st August 2003, 15:21
Dobre si Mircea Stan erau oameni de baza pentru aparare. Eram chiar incantat ca fusesera adusi la echipa pentru intarirea acestui compartiment.
EDMOND_, cand ai timp, te rog sa povestesti ce s-a intamplat cu Dobrin cand a fost aproape de un transfer la Craiova. Stiu si eu cate ceva, dar tu zici ca ai fost in mijlocul evenimentelor.

EDMOND_
1st August 2003, 16:12
Am sa-ti povestesc ,poate chiar maine...... Pana atunci am sa va rog daca merge cineva la meciul cu Arges ,poate posteaza ceva aici.....

Tudose
1st August 2003, 16:26
Posibil ca Razvan sa mearga la meci si sa ne dea o cronica.

razvanm
1st August 2003, 22:16
FC ARGES-UNIVERSITATEA CRAIOVA 2-1(1-0)
Au marcat:Nicolae Dica,Prepelita,respectiv Njock

razvanm
1st August 2003, 22:43
Jocul s-a disputat nu pe arena centrala,ci pe terenul Florin Halagian!
Nu rezultatul conteaza,ci faptul ca echipa s-a miscat destul de bine.
Au fost momente in care arbitrul a cam exagerat,ca sa nu mai vb ca si
publicul a fost deplasat :x
Mircea Stan a revenit la echipa,asa ca flancul drept e ok.A reaparut si fundasul Mustafa,cred ca e posibil sa fie oprit.Nu stiu ce sa zic despre sarbul Begovici,pana la urma Moldovan decide.
Cu noroiul pana in gat,crede-ma ca nu mi-a ars de vreo cronica :happy
Toate cele bune.

EDMOND_
1st August 2003, 22:52
Multumesc inca odata pentru mesajul postat pe forumul nostru , sper ca ambele echipe vor avea un campionat foarte bun!

razvanm
5th August 2003, 12:15
Am fost la antrenamentul de astazi si am vazut ca Somi face alergari usoare(nu cred ca va juca)!Marincau e suspendat,astfel ca cel mai probabil 11 va fi asta:
Coman,Stan,D.Radu,M.Radu,Chita,Dancia,Prepelita,Ta nase,Dica,Bilasco,
Nastasie(Tanasa).Sau poate ca va juca si Cl.Dragan,desi se zvoneste ca
are o clauza in contract care prevede sa nu intre in meciurile cu Dinamo.

EDMOND_
5th August 2003, 14:29
Razvanm , am inteles ca C Dragan ar fi revenit la Dinamo! Esti sigur ca mai este la Pitesti ?
Tudose , nu am uitat de promisiunea cu povestea despre Dobrin , o sa o fac intr-o seara cand am ceva timp liber!

razvanm
6th August 2003, 11:26
Era ieri la antrenament!!!Asa ca treaba e clara.

EDMOND_
6th August 2003, 15:13
Asa este ! Am vazut in ziarele de astazi!! Insa eu nu m-as incumeta sa-l bag intr-un meci cu Dinamo!!

razvanm
6th August 2003, 15:40
Se pare ca Dragan nici nu va juca contra echipei de la care a venit...De asemenea nici Vladoiu sau Somcherechi(accidentati),plus Marincau-suspendat.

EDMOND_
6th August 2003, 20:13
Multumesc de informatii , voi tine cont de asta la Divizia fantastica!