PDA

View Full Version : Tragerea la sorti , vineri @14.00



Paul
17th March 2006, 00:21
poll , il fac a II-a oara

Paul
17th March 2006, 00:39
Pronosticul meu:

Steaua vs Levsky

Da stim , Steaua e super norocoasa.
Mereu pica cu cel mai slab adversar posibil , care fie e la retrogradare , fie joaca cu juniorii fie mama dracului mai stie ce.

In plus , ca sa se oftice dinamovistii , jucam cu echipele care au eliminat Dinamo.

Indiferent de rezultatul tragerii , prima mansa in deplasare ,fiindca avem o medie de 3 goluri pe meci ,si sa privim returul linistiti !


Rapid ... cu Shalcke04 , ca cica ulciorul nu merge de prea multe ori la apa :evil:

Datenshi
17th March 2006, 00:41
Am votat Rapid-Basel si Steau-Levski, pare cel mai bine asa pentru amandoua.

t.b.
17th March 2006, 00:44
E Schalke :rolleyes:
Eu zic Steaua - Basel si Rapid - Zenit :cool:

Paul
17th March 2006, 00:46
Prezentare Rapid a echipelor:

Steaua - locul 2 Romania
Rapid - locul 6 Romania
FC Sevilla - locul 6 SPania
Shalcke04 - locul 3 Germania
Basel - locul 1 Elvetia
Boro - locul 15 Anglia
Levsky - locul 2 Bulgaria
Zenit - locul 6 Rusia , sezonul trecut (incheiat in iarna)

Adversari tari: Sevilla , Shalcke si Boro
Adversari acceptabili: Zenit si Basel
Adversar facil: Levsky

andreiush
17th March 2006, 00:48
Si Steaua si Rapidul cum sunt? :evil:

Eu zic ca Boro e un adversar acceptabil pentru oricare dintre echipele noastre.

vasile314tzurka
17th March 2006, 00:49
sa dea domnu sa mearga bine. oricum afara cu olaroiu:D

otinho
17th March 2006, 00:49
Paul zenit joaca chiar bine .. parerea mea e sa-i schimbi cu boro :D

Datenshi
17th March 2006, 00:49
Nu cred ca ai vazut cum joaca Zenit. Nu sunt deloc un adversar acceptabil. Prefer Boro.

Paul
17th March 2006, 00:54
Nu cred ca ai vazut cum joaca Zenit. Nu sunt deloc un adversar acceptabil. Prefer Boro.

Prefet Levsky :yeah:

sHperacLu
17th March 2006, 01:03
Plus ca la ruşi e incredibil de frig, si ei stiu sa se descurce in mediul lor. Zenit NU este un adversar facil. :no: Am votat ca totusi Steaua ii va avea adversari... s-a terminat cu norocul...

krydo
17th March 2006, 01:13
Ati uitat adversari super-tari: Steaua si Rapid :D

Moshu
17th March 2006, 01:19
nu stiu de ce...dar am presimtirea ca steaua o sa pice cu Boro(ceea ce ar fi bine pt ca Steaua are experienta in duelurile cu echipe englezesti) iar Rapid cu Basel(ceea ce ar fi iarasi bine pt k din cate imi amintesc...sper sa fie bine...rapid a invins 2-0 intr-un amical asta iarna pe Basel)

Gabriel28
17th March 2006, 02:45
Sa pice cu oricine inafara de Shalke, Middles', si Zenit. Serios acum, Middles' le-au dat 3-0 lu CHELSEA in campionat, sunt o echipa foarte tare, dar ghinionista. Sezonul asta am vazut cateva meciuri cu ei din Premier League. Shalke...la fel, au un lot, zic eu peste cel al lui Hamburg, iar Zenit sunt in super forma.

A si binenteles, ar fii cel mai de rahat sa pice Steaua cu Rapid.

Emilio
17th March 2006, 02:45
mi-e indiferent cu cine pica Rapidul. Ar fi de evitat Steaua. Nu ca ne-ar fi teama (ca oricum trimitem pe Rapid II) dar ar fi pacat sa joci si in Cupele Europene tot cu romani. In finala da, ca nu ai cum, dar pana acolo, mai bine cu altii.

KLMN
17th March 2006, 03:13
Cel mai acceptabil adversar pentru Steaua este Middlesbrough, iar cel mai de temut este Rapid-ul, ptr ca acestia va trimite in teren pe Rapid II, cei care i-au eliminat din Cupa Romaniei. Prima garnitura a Rapid-ului se va odihni pentru dubla cu Petrolul din Cupa Romaniei.

apparte
17th March 2006, 03:42
N-au voie ca nu-s trecuti pe lista FIFA:D !

ronaldinho
17th March 2006, 03:55
lolo. L-am intrebat si pe Vali Badoi ce echipa prefera....mi-a zis ca ar vrea ca Rapidul sa joace cu Boro. Personal, si eu mi-as dori sa joace cu Boro Rapidul, iar Steaua cu Levski :D

RstInPc
17th March 2006, 07:15
Cel mai tare ar fi:
Steaua - Sevilla si
Rapid - Shalke04 sau inversate Sevilla cu Shalke04.
Totusi, aceste meciuri, plus meciul direct Steaua-Rapid ar fi de evitat acum. Atat spaniolii cat si nemtii s-au ars prea rau ca sa ne mai priveasca de sus.

MariusTR
17th March 2006, 08:27
Am vazut ca unii isi doresc acest sfert de finala.
Dupa umila mea parere asa ceva ar insemna un DEZASTRU enorm.

IN NICI UN CAZ ASA CEVA!!! :no:

E mai bine sa vedem iar 4 meciuri bune cu 2 meciuri acasa cu stadione pline la refuz.

my_bogdan
17th March 2006, 08:49
ar iesi macel intre suporteri daca s-ar intalni acum, in sferturi....:rolleyes:

Ayrton
17th March 2006, 09:40
Am votat Rapid-Basel si Steau-Levski, pare cel mai bine asa pentru amandoua.

Asa am votat si eu.

ca echipa de evitat spre binele stelei si rapidului este doar una: Zenit. Ascultati ce va zic, asta e cel mai periculos adversar, sunt omogeni si joca bine.

Mihai
17th March 2006, 09:55
Orice e echipa e buna ca adversar pt rapid, dar nu vreau sa vad un meci Steaua - Rapid!

dragosh_vl
17th March 2006, 10:21
Rapid-Shalke04 sa luam la rand pe nemti si sai batem. :)
Steaua-Levski sa le dovedim la bulgarei de pe acum ca suntem mai bun ca ei si ca acesi soarta va avea si nationala Bulgariei cu Romania :)

tuxie
17th March 2006, 10:25
Steaua - Basel [1]
Rapid - FC Sevilla [1]
Zenit - Levski [1]
Middlesbrough - Shalke 04 [2]

Am o ne^H^Hpresimtire :D

4star
17th March 2006, 10:28
Valoarea echipelor ramase este destul de echilibrata si nu putem sa ii judecam doar dupa un singur meci (ex. Boro-Chelsea 3-0). Eu cred ca si Steaua si Rapid pot trece de oricare din echipele ramase in cursa asa ca imi este greu sa am o preferinta.
Rapid s-a dovedit ca este nasul nemtilor, asa ca daca o va scoate si pe Schalke o sa ii opreasca aia acolo la Bundeliga.
Steaua s-a descurcat bine si cu anglo-saxoni si cu spanioli.
Pana la urma parca mai periculos ar fi cu esticii astia imprevizibili.
Am totusi o dorinta: Steaua - Rapid sa fie doar in finala.

SORENSEN
17th March 2006, 11:06
Eu cred ca Rapid-Basel si Steaua-Boro va fi tragerea...
Ce adversari as vrea pt Steaua ....in faza asta ORICARE pt ca nu imi e frica (nu ca am fi cei mai buni ci pur si simplu pt ca suntem o echipa care putem trece de orice echipa ramasa dar si putem pierde la oricare din ele)

MariusTR
17th March 2006, 11:13
Imi cer scuze ca va dezamagesc... dar am o veste de ultima ora. Unele surse vorbesc despre faptul ca UEFA a facut in asa fel incat azi la 14.00 Steaua sa cada cu Rapidul. Nu se doresc 2 echipe romanesti pe podium, e vorba despre ratiuni economice. Ceea ce nu dorim din tot sufletul se va intampla, din pacate.

dragos_popa17
17th March 2006, 11:15
Cel mai bine ar fi sa cadem cu Zenit si Levski. Rusii au avut noroc cu carul in meciul cu Marseille iar bulgarii s-au chinuit cu Udinese, care au jucat cu rezervele si au declarat inainte de meci ca vreau sa scape de povara Cupa UEFA.
Restul sunt tari dar acceptabili. Middlesbrough si Schalke, desi la prima vedere sunt mai tari, au un stil care noua ne-ar conveni. Joc previzibil si viteza redusa. Mai greu ar fi cu Sevilla si in special cu Basel. Sunt mai imprevizibili, dar cu putina concentrare si organizare se poate. Parerea mea.

Ayrton
17th March 2006, 11:27
Imi cer scuze ca va dezamagesc... dar am o veste de ultima ora. Unele surse vorbesc despre faptul ca UEFA a facut in asa fel incat azi la 14.00 Steaua sa cada cu Rapidul. Nu se doresc 2 echipe romanesti pe podium, e vorba despre ratiuni economice. Ceea ce nu dorim din tot sufletul se va intampla, din pacate.

:D
zi zau cu limba scoasa... ce surse ai tu la Eidinhoven? Sau esti var cu Blatter si ti-a zis azi-dimineata cand ai vorbit cu el i-ai transmis sarutari de maini doamnei Blatter... :D

SORENSEN
17th March 2006, 11:28
Imi cer scuze ca va dezamagesc... dar am o veste de ultima ora. Unele surse vorbesc despre faptul ca UEFA a facut in asa fel incat azi la 14.00 Steaua sa cada cu Rapidul. Nu se doresc 2 echipe romanesti pe podium, e vorba despre ratiuni economice. Ceea ce nu dorim din tot sufletul se va intampla, din pacate.
Nu cred ca e asa ...nu sti ca Nasul e pe blat cu UEFA :rolleyes:
Oricum nu m-ar deranja ...ca e cu Rapid sau alta echipa e la fel ...

alejandro
17th March 2006, 11:31
Va fi asa:
Rapid-Zenit
Steaua-Levsky...eu asa cred:rolleyes:

esku
17th March 2006, 11:35
Sa pice cu oricine inafara de Shalke, Middles', si Zenit. Serios acum, Middles' le-au dat 3-0 lu CHELSEA in campionat

si betis batuse pe chelsea in CL. :ok:


steaua - sevilla :D
rapid - shalke :D

walt.mann
17th March 2006, 11:52
Varianta cea mai rezonabila: Steaua - Levski si Rapid - Basel.
E bine sa evitam acum Sevilla, dar si pe Zenit.

stefanm14
17th March 2006, 11:53
Mie cel mai usor mi s-ar parea :

Steaua - Levski
Rapid - Basel

sau si invers, da' ar fi mai bine asa.

De evitat, dupa mine, Boro si Schalke...

Mihai
17th March 2006, 12:00
Deci va ma zic odata nu vreau Steaua - Rapid :)
as vrea Rapid - levski sau rapid - FC sevilia
si steau nu prea imi pasa, poate cu Middlesbrough ca le-a mers bine cu astia din anglia:) acu cativa ani.

MariusTR
17th March 2006, 12:01
oK, am si eu o intrebare , pe care o pun acum inainte de vacarmul care o sa fie pe aici in numai 2 ore :

Vom juca primul meci in deplasare? Deja se stie treaba asta?

dragos_popa17
17th March 2006, 12:06
Nu se stie. Se trage si asta la sorti.

Ayrton
17th March 2006, 13:06
Vad ca toti la doriti rapidistilor Basel in sferturi... Credeti ca o sa-i ambitionati mai tare avand in vedere ca elvetienii joaca in rosu-albastru? :drak:

axterix
17th March 2006, 13:11
Rapid vs Shalke04
Steaua vs Sevilla
pana acuma au avut noroc cu echipele din aceste tari:)

maximus3ad
17th March 2006, 13:18
toate echipele ramase sant periculoase, nu conteaza cu cine picam numai Steaua cu Rapid sa nu pice, lasa sa se intalneasca in finala :)

ursuverde
17th March 2006, 13:31
cred ca cel mai greu adversar e Schalke , sper sa nu picam cu ei, sau daca picam sa ii batem ;) in orice caz, daca picam cu Rapid ii spargem !!

v-ati gandit daca picam cu Sevilla pe ce stadion o sa jucam ???

Sevilla! Sevilla! Sevilla!

cezet_1968
17th March 2006, 13:32
Numai Steaua-Rapid sa nu fie, pot sa pice cu orice echipa ca tot bine o sa fie!

MariusTR
17th March 2006, 13:34
in orice caz, daca picam cu Rapid ii spargem !!

In orice caz :D , daca picam cu Rapidu o sa fie o baie de sange in tribune... stelistii si rapidistii cu cutitele la gat si cu scaune peste moaca... capete sparte si ochi scosi... Asta vrei, mey ursule? :ciocan:

B4 Felix
17th March 2006, 13:35
Steaua - Shalke
Rapid - Basel
Sa mai joace si Steua cu nemtii ca noi ne-am saturat de ei !!!
Ne vedem in Giulesti !

ursuverde
17th March 2006, 13:40
In orice caz :D , daca picam cu Rapidu o sa fie o baie de sange in tribune... stelistii si rapidistii cu cutitele la gat si cu scaune peste moaca... capete sparte si ochi scosi... Asta vrei, mey ursule? :ciocan:

ma refer la meciu de fotbal in special, stai linistit, sau esti cumva rapidist si ti-e frica ?

mie oricum nu mi-ar displacea sa cadem cu rapid, nu stiu de ce oamenii nu vor sa se intample asta :cool: :ok:

am avea cel putin o ehipa asigurata in semifinale

MariusTR
17th March 2006, 13:43
ma refer la meciu de fotbal in special, stai linistit, sau esti cumva rapidist si ti-e frica ?

:happy Da, sunt rapidist si am deschis topicul Steaua vs. Dinamo de pe Arena ( da, eu am fost autorul moral ) in calitate de suporter prea inflacarat , cu excesii de nebunie :happy


am avea cel putin o ehipa asigurata in semifinale
Asta e logica romanului resemnat.
Mai bine 2 finaliste decat o semifinalista. Parerea mea.

ORICE sa fie dar nu Steaua vs. Rapid!

Paul
17th March 2006, 13:47
indiferent ce iese , trebuie sa jucam primul meci in deplasare , si daca se poate sa evitam Shalcke si FC Sevilla :P

relansat
17th March 2006, 14:00
Rapid - Zenith , Steaua - Levsky mi`ar placea :ok:

Paul
17th March 2006, 14:03
Levsky - Steaua ,nu Steaua - Levsky :evil:

MariusTR
17th March 2006, 14:07
Gata buey .. a inceput!

relansat
17th March 2006, 14:08
Eu am scris dupe poll :D

superchumbo
17th March 2006, 14:08
4 echipe din est, 4 din vest. Sa iasa vreun razboi fratricid ????? ;)

Darkslowstar
17th March 2006, 14:11
A inceput? Ca pe uefa.com si OLS nici o veste? Sevilla e de evitat. in rest toate merg :ok:

relansat
17th March 2006, 14:13
Hai cu Levsky :happy

Darkslowstar
17th March 2006, 14:17
Ce naiba se intampla, a inceput cu adevarat tragerea sau inca sunt la bla bla?

MariusTR
17th March 2006, 14:18
Ok... deja e tarziu... sa zica careva ceva!
Are we there yet?

Cine palaria mea transmite? ... ca doar nu fac astia tragerile in vreo pivinta!

SORENSEN
17th March 2006, 14:21
hai ca vine..tragerea
eurosport si tvr 1

RstInPc
17th March 2006, 14:23
Bai sunt culmea ! Ce naiba o lalaie atat !

Darkslowstar
17th March 2006, 14:24
De fapt nu stiu de ce ne agitam atat. La nivelul asta nu prea conteaza cu cine pici. :)

remy
17th March 2006, 14:26
Steaua cu Sevilla, Rapid cu Levski :ok:

superchumbo
17th March 2006, 14:27
ai vrea tu nebunule!!!!!!!!!!!

remy
17th March 2006, 14:28
Doar n-o pica Steaua cu Rapid !

remy
17th March 2006, 14:29
Am zis-o !!!
Scuze !

superchumbo
17th March 2006, 14:29
n-o sa PICA sigur, poate o sa pice

Edgar
17th March 2006, 14:30
Rapid - Steaua. :D

MariusTR
17th March 2006, 14:30
remy asta cade tocmai cand nu trebe :P

miril
17th March 2006, 14:30
Steaua-Rapid!!! Sau ma bine zis...invers, invingatoarea intalnind invingatoarea dintre Boro si Basel. Miroase a finala!

otinho
17th March 2006, 14:30
Rapid - Steaua Hahahahahhaa

remy
17th March 2006, 14:32
Am presimtit in urina !
Ce sanse au amandoua sa joace in finala.
Sant echipe slabute rau pe tabloul Stelei.
Doar Schalke e ceva mai buna

inter
17th March 2006, 14:32
istoric meci ... :D:D chiar voi vedea 2 meciuri din sferturi in deplasare :D

Armag3don
17th March 2006, 14:33
La draq...!! Sa ma p.s pe jocurile de culise de la UEFA!!

KLMN
17th March 2006, 14:35
A iesit cum am pronosticat : Rapid-Steaua. Eu zic ca e bine, ptr ca vom avea sigur o echipa in semifinala, care urmeaza sa intalneasca invingatoarea dintre
Middlesbrough si Fc Basel, astfel incat este foarte usor ca una dintre echipele romanesti sa joace finala. Cine ar fi crezut l adebutul acestui sezon. Sa vezi acum pe forum injuraturi intre cele doua tabere ale suporterilor Stelei si Rapidului.

MariusTR
17th March 2006, 14:39
Shit happens :(

BAGAMI-AS!

nsd
17th March 2006, 14:39
Ce pacat, ce pacat :headbang: :headbang: :headbang: :headbang:

alejandro
17th March 2006, 14:40
imposibil:headbang:
incepe razboiul dintre Steaua si Rapid...gata cu fratia si cu romanismul:happy

remy
17th March 2006, 14:41
Ce sanse au amandoua sa joace in finala !
Sant echipe slabute rau pe tabloul Stelei sau Rapidului.
Doar Schalke e ceva mai buna. Poate sa fie una dintre ele in finala, daca se va trece de Middlesborough.

miruna`
17th March 2006, 14:59
incredibil!!!!!!!

sferturile Cupei Uefa Rapid-Steaua.!!!

prevad o catastrofa..:D

remy
17th March 2006, 15:00
IAR ARE NOROC STEAUA, CA DE OBICEI.
DACA S-AR CALIFICA, CEEA CE NU CRED, ARE CULOAR USOR PANA-N FINALA.
Oricum, cred ca a fost dirijata tragerea, sa nu mai aduca Romania multe puncte din UEFA.
Ce meci a fost Levski - Udinese ! A dat mai inainte pe Eurosport.
Ratari incredibile, dar si joc al bulgarilor extraordinar.
Marseille nu s-a calificat datorita greselii copilaresti a portarului, care nu a fost Barthez.

alejandro
17th March 2006, 15:05
mey remy,zau asa,mai lasa steaua din gura,ce tot mai vrei de la noi acum...vezi ca aici discuta 2 echipe din Uefa,nu e de valoarea voastra,pregatiti-va de Sampions lig...

Steaua-Rapid,parca ar fi din campionat...am ajuns s-o vad si pe asta...
Apropo,poate sa-mi confirme cineva?Eu cred ca e prima confruntare romaneasca in Europa.Asa este?

Darkslowstar
17th March 2006, 15:07
Si in semifinala ori cu Basel ori cu Boro! :ok:

remy
17th March 2006, 15:11
Mai tata, lasati-i pe rapidisti sa ia Cupa UEFA, pt. ca si-asa ati ratat rusinos obiectivul din anul 2005-2006: Champions League, cu o echipa slaba ! Chiar JIJI a spus-o, asa ca il credem ca a spus ca aceasta Cupa UEFA nu inseamna nimic pt. el. Ori il contraziceti ?
Sa incerce si altii intrarea in Ch. League.

Thomas
17th March 2006, 15:12
IAR ARE NOROC STEAUA, CA DE OBICEI.
DACA S-AR CALIFICA, CEEA CE NU CRED ...

Pai cum mai remy: zici ca au prins cu Rapid un adversar cu care nu crezi ca se califica, dar au avut noroc ...:ciocan: :headbang: :mda:


Oricum, cred ca a fost dirijata tragerea, sa nu mai aduca Romania multe puncte din UEFA.

Sigur, normal, doar prin aceasta tragere Romānia are garantate puncte UEFA, si implicit aproape sigur un loc īn CL, ca la orice alta combinatie, putea sa faca 0 puncte.:headbang:

Multumim Nasule! I-ai blatuit si pe aia de la UEFA si ne-au dat loc īn CL:P /hello

dragos_popa17
17th March 2006, 15:31
Prevad cel mai tacticizat meci pe care l-au vazut cupele europene anul acesta :D Echipele se cunosc foarte bine, deci nu ma astept la multe goluri.
Totusi, pacat ca se intalnesc intre ele acum :( Finala cupei UEFA se disputa mai devreme anul acesta :)
Macar nu se mai obosesc cu deplasarile. :P

Ella14
17th March 2006, 15:47
Remy asta are probleme mari!!! Eu zic ca un psiholog l-ar ajuta foarte mult sa scape de complexul asta de inferioritate. Dar, Remy daca gasesti un psiholg bun du-l si la DINAMO pentru meciul cu PANDURII!!

garfield
17th March 2006, 15:48
ce ziceti de urmatorul scenariu:

steaua si rapid strang destule puncte si permit romaniei sa inscrie 2 echipe la startul CL, una direct in grupe

si cele doua echipe sa fie dinamo si poli timisoara