PDA

View Full Version : Bernd Schuster



Kainsashiki
30th June 2007, 12:29
Bernd Schuster va fi noul antrenor al Realului incepand de saptamana viitoare. Ca antrenor, nu a reusit prea multe, dar totusi va fi numit pe banca Realului.

Fortuna de Colonia - (Germania) 1997 - 1998
Colonia - (Germania) 1998 - 1999
Xerez Club Deportivo - (Spania) 2001 - 2003
Shakhtar Donetsk - (Ucraina) 2003 - 2004
Levante Unión Deportiva - (Spania) 2004 - 2005
Getafe Club de Fútbol - (Spania) 2005 - 2007
Real Madrid - (Spania) 2007 - ... (nu sta prea mult:D)

Credeti ca Schuster este antrenorul potrivit pentru Real?

georg40
30th June 2007, 13:10
Nu, eu cred ca nu. Schuster este un om destul de sensibil, care nu cred ca va rezista la presiunea la care va fi supus aici. Si este si destul de suparacios. La timpul repectiv, in floarea varstei (fotbalistice) s-a retras din echipa nationala pentru cine stie ce neintelegeri. Un aspect insa trebuie relevat ca foarte pozitiv: el este foarte legat de Spania, a jucat multi ani acolo, vorbeste limba la perfectie, este integrat social , ceea ce ar putea sa-l ajute in munca sa. Desi am dubiile mele, sa vedem. Fiecare om merita (o anumita) incredere.

kain
30th June 2007, 15:06
Daca asta va face echipa sa joace cum juca pe vremea lui del Bosque, cu o defensiva mai precisa, nu mai vreau nimic de la el, caci rezultatele nu au cum sa nu vina ;)

PS: revine spectacolul la Madrid :ok:

ducus
1st July 2007, 21:22
Multi spun ca nu va apuca returul campionatului. Voi ce credeti? Se mai vorbeste ca daca nu se va avea bine cu Raul, va strica treburile in vestiar si ca vezi-Doamne, de-aia a facut Del Bosque treaba la Real, ca s-a avut bine cu Raul. Pe vremea aia banderola de capitan o purta Redondo, si pe urma Guti.

Catalanul
1st July 2007, 21:24
Pe vremea aia banderola de capitan o purta Redondo, si pe urma Guti.

din cate imi aduc eu aminte pe vremea aia capitan era Hierro.

in ceea ce-l priveste pe Schuster... chiar nu stiu ce sa zic... e genul de antrenor care face treaba buna la echipe mici... sa vedem cum se va descurca la unul din granzii europei.

ducus
1st July 2007, 21:37
in ceea ce-l priveste pe Schuster... chiar nu stiu ce sa zic... e genul de antrenor care face treaba buna la echipe mici... sa vedem cum se va descurca la unul din granzii europei.
Schuster e prea mic pentru o echipa mare precum Realul. Mai degraba ii aduceam pe Rafa Benitez, Guus Hiddink sau Luis van Gaal. Totusi cred ca succesul lui la Real va depinde de modul in care va sti sa tina stransa echipa, va mai dura ceva pana se vor acomoda cu el. Sa vedem si pe cine va mai aduce in afara de Metzelder si ce schimbari va face in sistemul de joc. Cine va ocupa locurile lui Ronaldo si Beckham?

Messi19FCB
1st July 2007, 21:44
Del Bosque nu mi s-a parut un antrenor extraordinar , cu Zidane si Figo in plina forma , Hierro capitan si stalp in aparare si Raul dand gol dupa gol era si culmea ca rezultatele sa nu fie cele care au fost . Totul a inceput sa se prabuseasca atunci cand Hierro s-a retras iar Zidane,Figo,Raul si Roberto Carlos au devenit prea batrani sa mai care echipa in spate

Sasuke Uchiha
1st July 2007, 22:24
nu cred ca va termina sezonul :D

kain
2nd July 2007, 00:57
Del Bosque nu mi s-a parut un antrenor extraordinar , cu Zidane si Figo in plina forma , Hierro capitan si stalp in aparare si Raul dand gol dupa gol era si culmea ca rezultatele sa nu fie cele care au fost . Totul a inceput sa se prabuseasca atunci cand Hierro s-a retras iar Zidane,Figo,Raul si Roberto Carlos au devenit prea batrani sa mai care echipa in spate

Acelasi lucru se poate spune si despre Rijkaard, cu Ronaldinho in forma maxima, cu un Messi senzational, Deco , Xavi coordonatori.. Eto'o gol dupa gol.. Puyol in aparare.. si multi altii : Belleti, Gio, Iniesta.. cum sa nu faci treaba? :ras-plans:

Sasuke Uchiha
2nd July 2007, 18:14
pai uite ca in ultimul an nu a facut nimic :D

Messi19FCB
2nd July 2007, 18:36
Eu nu am spus niciodata ca Rijkaard este un antrenor excelent

kain
2nd July 2007, 18:52
Eu nu am spus niciodata ca Rijkaard este un antrenor excelent

Nici eu nu am spus ca del Bosque ar fi fost un antrenor excelent, dar a castigat mai multe trofee ca Rijkaard ;) Bernd Schuster sper sa fie cam la fel :cool:

Lordul
2nd July 2007, 19:11
sa vedem ce va face Schuster la Real

raulmad
3rd July 2007, 11:35
Poate ca del Bosque n-a fost un antrenor excelent dar a stiut sa gestioneze o echipa plina de nume mari si ce este si mai important a avut rezultate (2 Cl, 2 campionate, Cupa Intercontinentala, Supercupa Europei). Pe vremea lui del Bosque echipa facea spectacol, juca un fotbal minunat, dadea gol dupa gol dar in aparare era varza. Hierro era pe final de cariera asa ca nu putem spune ca era "stalpul apararii". Noroc ca l-au descoperit pe Casillas care i-a "scos" in nenumarate meciuri (ca si acum, de altfel, cand apararea e mult mai sigura).
Apoi au inceput sa se schimbe antrenori pe banda rulanta, fiecare cu sistemul lui de joc si s-a stricat caruta. Plus ca s-a ridicat si Barca.
Schuster? Nu mi se pare potrivit la Real dar cum spunea cineva mai sus sa vedem ce face. Sa nu aruncam cu pietre de la inceput....

Thanya
4th July 2007, 14:20
Catalane....parca ti-ai mai revenit,imi place cum gandeshti.
Antrenorii modeshti care vor sa demonstreze ceva,uneori sunt mai benefici decat cei cu renume.Poate va face treaba buna....speram sa faca :P

Universal
4th July 2007, 14:39
Eu zic ac va aduce un tittlu cu Real

Thanya
4th July 2007, 14:43
Eu sper sa aduca un CL...ca titluri avem 30 ne trebuie suma rotunda si la cupe CL!!:D

Lordul
4th July 2007, 14:45
mda 10 Cupe ,greu asta foarte greu..n-ati facut transferuri in afara de Chivu foarte greu

Thanya
4th July 2007, 14:58
Mai avem timp de transferuri.Poate ne ajuta Saviola :P.

Catalanul
4th July 2007, 15:02
saviola e liber de contract de 4 zile... din cate s-au spus a semnat cu voi inca din mai... asa ca nu inteleg de ce nu a fost prezentat pana acum :) poate pentru ca totul a fost o minciuna gen marca :D

kain
4th July 2007, 15:03
saviola e liber de contract de 4 zile... din cate s-au spus a semnat cu voi inca din mai... asa ca nu inteleg de ce nu a fost prezentat pana acum :) poate pentru ca totul a fost o minciuna gen marca :D

Nu a fost prezentat pana acum deoarece Calderon si Mijatovic au spus ca nu prezinta jucatorii decat atunci cand vor avea antrenor, si cum antrenorul nu e, jucatorii nu sunt prezentati :yeah:

Universal
4th July 2007, 15:03
A ajuns mey Chivu pana la urma la Real??

kain
4th July 2007, 15:04
A ajuns mey Chivu pana la urma la Real??

Cica isi negociaza salariul.. el ar vrea 5 mil pe an :P

Thanya
4th July 2007, 15:11
Mdea...si cica astazi semneaza pana la urma.
Catalane....Saviola inca ashteapta telefonul Madridului!!!

ducus
4th July 2007, 18:59
Eu zic ac va aduce un tittlu cu Real
Ce sa mai aduca, nu-i ajunge Realului titlul de anul asta? Real nu ma mai intereseaza de cand au plecat pe rand: Hierro, Redondo, Zidane, Ronaldo si Beckham. Recunosc ca mereu am tinut cu Barcelona in Primera Division. Sper sa se repete situatia de acum 2 sezoane cand Barca a castigat si campionatul spaniol si Champions League, iar noi sa avem amandoua echipele ce vor participa in CL calificate direct.

realmadrid.com
4th July 2007, 19:12
Robben, Fabregas...Diego...astia, nu Saviola :D

Universal
4th July 2007, 19:17
Eu sper la UCl cu Real Madrid, meciuri fantastice si titlul in Spania

kain
5th July 2007, 19:50
Schuster, antrenorul lui Real de saptamana viitoare

Presedintele clubului Real Madrid, Ramon Calderon, a declarat ca Bernd Schuster va deveni incepand de saptamana viitoare noul antrenor al echipei de pe Santiago Bernabeu.

Initial, Getafe nu voia sa-i dea drumul lui Schuster la Real Madrid si le cerea galacticilor sa plateasca 400 de mii de euro, clauza de reziliere a neamtului.

"Se va rezolva saptamana viitoare. Cred ca si-a rezolvat probleme contractuale cu Getafe si acum e logic ca el va fi antrenorul lui Real Madrid. El a fost intotdeauna intre cei trei-patru antrenori cu care am vorbit, insa trebuia sa-si rezolvele probleme contractuale. Acum nu ar trebui sa mai fie vreo problema", a spus Ramon Calderon.

Ramon Calderon a explicat ca nu a fost niciodata panicat pentru ca Real Madrid nu avea un antrenor si a mentionat ca ii pregateste lui Schuster o surpriza: un nou centru de antrenament care se bazeaza in special pe nutritia jucatorilor. :ok:

Sasuke Uchiha
5th July 2007, 20:25
am mai zis si o repet, asta nu termina sezonul :D

kain
5th July 2007, 21:09
am mai zis si o repet, asta nu termina sezonul :D

Eu zic ca o sa ia si un titlu.. de terminat sezonul.. floare la ureche ;) A terminat cu Getafe pe locul 9, insa a avut perioade cand a fost chiar pe 3 sau 4 :P A eliminat Barca din Cupa Spaniei..

Universal
5th July 2007, 21:12
Si i-a invins cu 4-0....

Sasuke Uchiha
5th July 2007, 21:12
asta nu inseamna nimic, acum nu i se cere sa termine pe 9 sau sa bata pe barsa si nici doar sa castige campionatul ( pt asta ramanea capello ), trebuie sa joace spectaculos si sa castige campionatul

kain
5th July 2007, 21:13
Real Madrid e de 9 ori mai puternica decat Getafe.. deci nu ar trebui sa aiba probleme :D

Sasuke Uchiha
5th July 2007, 21:16
anu asta au pierdut la getafe si au facut egal pe bernabeu , deci nu cred ca e asa puternica :D

ce va face bernd va depinde foarte mult de ce jucatori ii aduc in aceasta vara

kain
5th July 2007, 21:17
In duelul direct.. insa per total.. :P

Am observat ceva insa la Getafe.. uneori facea meciuri senzationale.. si apoi facea meciuri neasteptat de slabe.. Mi-e frica sa nu joace si Real asa.. un meci super bun, si unul super prost.. :(

kain
9th July 2007, 02:46
Schuster isi plateste clauza de reziliere a contractului cu Getafe

Bernd Schuster nu mai are rabdare. Tehnicianul german a decis sa achite din propriu buzunar clauza de reziliere a contractului cu Getafe, club cu care este sub contract inca un sezon, deoarece Real, unde e asteptat sa-l inlocuiasca pe Fabio Capello, nu vrea sa achite suma sti****ta drept despagubire, 480.000 de euro. Dupa ce va deveni liber, Schuster va semna, probabil, pe 3 stagiuni, apoi va discuta despre componenta lotului. Madrilenii conteaza, momentan, pe un singur nou sosit, fundasul central Metzelder, luat gratis dupa expirarea acordului cu Dortmund. Prioritatea lui Schuster e aducerea unui coordonator de calitate, primul dorit fiind brazilianul Kaka (Milan), urmat de Cesc Fabregas (Arsenal). Pe flancul sting, au crescut sansele cumpararii olandezului Robben dupa ce clubul englez Chelsea s-a inteles cu Lyon pentru Malouda, 20 de milioane de euro. ;)

dardar_3
18th October 2007, 16:20
Ce nasoala e gagica lu Schuster....:happy

http://img248.imageshack.us/img248/3492/65672schusterec8.jpg

kain
18th October 2007, 17:50
Bernd Schuster a fost zarit alaturi de o blonda la turneul de tenis de camp ce se desfasoara in aceasta saptamana la Madrid. Atat au reusit sa afle jurnalistii: domnisoara se numeste Elena si are 30 de ani. In rest, speculatii. Unii sustin ca e asistenta pe care i-a pus-o la dispozitie clubul, altii ca ar fi o ziarista din Salamanca.

Ultima bomba a fost lansata de cotidianul El Mundo: "Elena e iubita lui Schuster". In momentul in care tehnicianul german a decis sa antreneze in Spania, acum 6 ani, sotia lui, Gaby, care-i e si manager, a ramas in Spania, impreuna cu copiii. Impreuna au doi baieti, care locuiesc acum in Statele Unite, si doua fete. Cea mai mica, Rebecca, e la liceu, in timp ce Sarah e deja casatorita si are un copil.

Asta este povestea :ok: