PDA

View Full Version : Ilie Nastase la Dinamo ?



fanatic88
30th June 2007, 01:34
Dinamoviștii încearcă să dea o lovitură de imagine, prin cooptarea stelistului Ilie Năstase în staff-ul administrativ

Steliștii au prins în Ștefan cel Mare! Fie ca oficiali, fie ca fotbaliști. Constantin Dănilescu, Ionel Dănciulescu, Cătălin Munteanu, Dennis Șerban sînt doar cîțiva dintre cei care au contribuit la cîștigarea unor trofee importante pe plan intern. Dinamo încearcă să mai importe un nume cu greutate: Ilie Năstase! Un om cu o imagine extraordinară în România și în străinătate se dorește a fi adus în staff-ul administrativ al "cîinilor".
Discuțiile de principiu cu Nasty deja au avut loc. Fosta mare glorie a tenisului mondial a fost invitat și a participat la nunta lui Claudiu Niculescu, de duminica trecută. S-a conversat amical cu Cristi Borcea și cu ceilalți oficiali ai "cîinilor" prezenți la eveniment. De fapt, a fost singurul stelist invitat. Posibilitatea ca Năstase să devină unul dintre finanțatorii lui Dinamo a fost dezavuată de mai multă vreme. În schimb, lui Ilie i s-a propus să ocupe o funcție administrativă și să promoveze imaginea clubului din Ștefan cel Mare în lume. Aceasta este una dintre politicile actuale ale roș-albilor, de a atrage oameni cu o imagine pozitivă care să promoveze brandul Dinamo.

caine19
30th June 2007, 14:08
Am votat da , cred ca ar fi un lucru pozitiv pentru imaginea clubului , dar nu stiu cat de caine este :mask

vlad1607
30th June 2007, 14:11
no thanks... a urlat mereu ca e stelist asa sa ramana! poate Tiriac desi sigur nu e cazul....Nastase? NO WAY ! FORZA CAINII!

Celso
30th June 2007, 14:48
sa ne lase:mda:

fanatic88
30th June 2007, 15:19
de cand s-a afisat la nunta lui clau am presimtit ceva ;poate e benefica macar pt imagine,daca se pricepe la fotbal macar jumate cat tenis e bine ...eu zic ca ar fi benefica

Lordul
2nd July 2007, 19:31
nu avem nevoie de el ,va fi un spion al Stelei infiltrat la noi

fanatic88
3rd July 2007, 16:01
asta nu cred ...da oricum vad ca a fost doar o speculatie a presei

becaligr
4th July 2007, 02:15
cum sa vina iliuta la voi mah? asta creasta..

fanatic88
4th July 2007, 22:22
pastrati-l voi daca nu-ti convine

necon
5th August 2010, 22:38
ilie sa-si vada de racheta la steaua

Pedro1984
9th August 2010, 12:55
niciodata la dinamo :)