PDA

View Full Version : Bannerul furat de la pitesteni



Alex15
15th March 2006, 16:46
Dupa cum banuiesc ca stiti la meciul Steaua-FC Arges din prima etapa suporterii stelisti din sud au capturat un banner al ultras-viola , cu ajutorul jandarmilor bineinteles!!!

Alex15
15th March 2006, 16:50
Comunicat Ultras Viola Dupa meciul de duminica cu steaua grupul Ultras Viola isi anunta autodesfiintarea dupa ce bannerul nostru a fost capturat de fanii stelei de la peluza sud.Consideram ca este un gest normal , atata timp cat bannerul nostru a fost capturat de suporteri adversi.Vom continua sa sustinem pe FCARGES indiferent de grupul din care vom face parte!La aceasta captura a participat in mod special si jandarmeria romana care a permis stelistilor sa se infiltreze printre noi si cand a fost sa ne recuperam bannnerul ne-au barat drumul si ne-au impins cu forta in autocare.

JH
15th March 2006, 17:09
mare captura domn`le, in etapa trecuta s-au mai facut vreo 4-5, nu deschizi un topic pentru fiecare? ...ce realizari au avut astia pan` acuma, pe deasupra mai sunt si stelisti cativa din ei.

Vi3rme_X
15th March 2006, 19:58
JH , nu mai vb dak nu sti...arata-mi tu 1 stelist care face parte din ultras viola si eu imi mananc capu`.
.!. la jandarmi

Triphat
15th March 2006, 20:02
Eh.. cand pierzi bannerul tot timpul apar scuze. Clujenii au avut scuze, Sezione Sibiu au avut iar acum ex-Ultras Viola au scuze. Lasati voi jandarmii...nu trebuia cei de la Steaua Sud sa puna mana pe bannerul vostru in primul rand.. acolo ati gresit voi.

apparte
15th March 2006, 20:03
Asta e o tampenie!:no:

Vulturul
15th March 2006, 20:34
Ultras Viola s-a desfiinţat!
Incredibil, dar după prestaţia excelentă de la meciul cu Steaua, cānd a susţinut jucătorii piteşteni din tribune şi a creat o coregrafie apreciată, galeria Ultras Viola a anunţat că se desfiinţează! Motivul nu este vreun conflict intern, aşa cum se īntāmplă des la grupările de suporteri, ci unul de principiu: “După meciul de duminică cu steaua (n.r. – numele echipei adverse este scris cu litere mici), grupul Ultras Viola īşi anunţă autodesfiinţarea după ce bannerul nostru a fost capturat de fanii stelei de la peluza sud. Considerăm că este un gest normal, atāta timp cāt bannerul nostru a fost capturat de suporteri adverşi. Vom continua să susţinem pe FC ARGEŞ indiferent de grupul din care vom face parte! La această captură a participat īn mod special şi jandarmeria romānă, care a permis steliştilor să se infiltreze printre noi, iar cānd am vrut să ne recuperăm bannnerul, ne-au barat drumul şi ne-au īmpins cu forţa īn autocare”, de arată īntr-un comunicat al galeriei Ultras Viola. Pentru că bannerul cu inscripţia Ultras Viola nu a mai putut fi recuperat, gruparea de suporteri se va reorganiza sub o altă denumire.

Sursa:Top

Vulturul
16th March 2006, 14:16
pe deasupra mai sunt si stelisti cativa din ei.

de unde ai scos-o pe asta? habar nu ai despre ceea ce vorbesti... citesti pe alt forum si vii aici si aberezi!


Lasati voi jandarmii...nu trebuia cei de la Steaua Sud sa puna mana pe bannerul vostru in primul rand.. acolo ati gresit voi.
nu a dat nimeni vina doar pe jandarmi...vina ne apartine noua, dar si jadarmii au partea lor... in fine, ce a fost a fost mergem inainte!

Vulturul
17th March 2006, 08:48
Īn ziua īn care şi-au pierdut identitatea
Ultraşilor le-a fost confiscat un banner
Ceea ce s-a văzut duminica trecută īn tribunele stadionului „Lia Manoliu” a fost doar o mică parte din coregrafia pe care galeria Ultras Viola a pregătit-o cu ocazia meciului cu Steaua. Asta pentru că jandarmii care au asigurat „ordinea” īn mijlocul lor au avut grijă să le interzică unele mesaje, dar au şi ajutat īntrucātva la furtul bannerului Ultras Viola, cel care a dus la destrămarea grupării Ultras. Suporterii povestesc că au avut parte numai de şicane, două mesaje fiind interzise: „Călcăm īn oraşul vostru doar ca să avem noroc” şi „De la ruşi vine Steaua”. Forţele de ordine au vrut să confişte şi afişul imens care conţinea un vultur imens care are īn gheare stema Stelei şi alături pe cele ale Rapidului, Dinamo şi FC Naţional. Jandarmii au confundat frunza de platan din Cotroceni cu marijuana şi vulturul cu cioara.

Sursa:Top

DanJuve
19th March 2006, 23:05
pai da jandarmii au un coeficient de inteligenta mai mic decat al primatelor.asa ca normal sa confunde vulturul cu cioara:headbang:
ma abtin sa mai spun si altceva despre jandarmi ca imi dau astia ban pe forum,oricum se stie doar unde e cea mai proasta meserie nu?:evil:

esku
19th March 2006, 23:38
da nu ati auzit bomba de bomba.... frunza aia de pe stema lu national au zis k e marijuana .... :))))))))))))))))))) si k nu ne lasa sa intram cu asa ceva :))))))) PENIBIL ... orikum nu vad rostu topicului asta....

Paul
26th March 2006, 13:37
desfintatii in actiune

ieri la Bistrita aceeasi viola , acelasi steaguletz PIC (ce frumos se face reclama mascata) , doar cu alta denumire (Nucleo Viola)

Tudose
26th March 2006, 13:45
Care e problema ta, Paul? Nu au voie baietii sa faca reclama la PIC? Nu au voie sa mai vina la meciuri? Trebuie sa iti ceara tie aprobare? :ciocan:

Spre deosebire de alti "ultrasi" care si-au pierdut insemnele dar au continuat sub aceeasi denumire, cei despre care tu vorbesti au respectat codul nescris al onoarei si s-au desfiintat.
Spre stiinta ta, "Nucleo Viola" este un alt grup, care exista de mai mult timp, iar regulile nescrise ale ultrasilor permit acest lucru sau infiintarea unei alte grupari. Iti spun asta ca sa te informezi, stiu ca tu nu prea ai treaba cu fenomenul - nici cel ultras, nici cel fotbal.

Pentru suporterii lui FC Arges: nu mai intrati in discutii cu Paul, el vine numai sa se dea rotund si sa provoace, apoi se lauda ca e smecher. Va pierdeti timpul de pomana si va enervati degeaba. Cand nu va mai fi bagat in seama, o sa il doara mai tare. Iar primul care va urma acest sfat este chiar autorul acestui mesaj. :D

Paul
26th March 2006, 18:37
Spre stiinta ta, "Nucleo Viola" este un alt grup,
e o brigada din Ultras Viola ... deci ... :ciocan:

Cat despre ultima parte , vad ca repeti aceasta idee (sa ma ignore oamenii tai) da un esti primul care ma bagi in seama , ceea ca ma onoreaza extrem de mult...
hai bre , chiar m`am ingrasat asa tare de nu mai incapetzi de mine ?
-----
cat despre reclama la PIC , sa faca reclama cata vor la ei acasa (adica la Pitesti/Mioveni)

Ce zici daca imi fac o grupa ultras la Gloria (ultras Cosmote) si imi trag banner cu sigla Cosmote , si iau 500 $/meci , pentru expunerea bannerului
Din banii astia , platesti si deplasare la 10 oameni , si faci si un ban cinstit :evil:

Parca vad ca dupa ce va interzise bannerul , o sa sariti la bataie ca si dinamovisti , ca deh jandarmii au treaba cu voi ...
Aveti grija cu vulturii , ca vine garda si vi`l ia ... raistilor

Triphat
26th March 2006, 18:43
Sunt ex-membrii Ultras Viola si au voie oricand sa isi faca un grup nou, dar cu alt nume.

Totusi mi se pare prea penibil sa faci reclama la PIC. Halal "ultrasi".

Paul
26th March 2006, 18:49
bun si atunci care e diferentza

adik ok , imi fura steagu , ma "desfintez" prin comunicat , apoi ma numesc Ultra Viola Curva , imi fura steagu si ma numesc Comando Viola Ultra Curva , iar imi fura steagu , iar ma desfintez si imi zic Comando Viola Ultra Curva Sud

ultravioletcanada
26th March 2006, 18:50
zau mah? dupa mintile voastre noi om fi inventat si asta. un exemplu rapid care imi vine in minte acum. steagul alb-visiniu pe care scria mare cu verde CONNEX ce era?
atunci de ce nu luati pozitie? ca nu era unu ros-albastru cu o OAIE pe el? sau pt ca pe vremea aia mergeati in picioare pe sub pat?
hai ca va las, ultrasssssssilor. :jerk:
by the way, poate imi povestiti si mie ce e cu vacarm, care dau 3 comunicate ca se defiinteaza, apoi se lauda ca au fost in deplasare cu steaguri de grup. ultraserie de bistritza sau de prelungirea ghencea. iar cei cu steagurile furate de boys (vreti link-uri cu poze?) ce au facut? s-au calugarit si nu au mai intrat pe stadion niciodata?

Paul
26th March 2006, 18:53
steag rapidist cu connex..
sa fie sanatosi , ei pana acu 4 ani , stateau la tribuna a II-a , nici vorba de peluza , mentalitate 0

ultravioletcanada
26th March 2006, 18:58
pai hai sa-ti mai povestesc si de altii. parca era si unul alb-albastru cu wiesana sau topway pe el. si unul alb-rosu, si parca si unul ros-albastru. noi sintem mai la tara, si moda a ajuns mai greu la noi. deci... cu asta am pus punct. cit despre refacerile de galerii si brigazi, mai avem muuuuuuuuult de munca pina a ajunge la miscarile browsiene din peluza din ghencea, unde nici ei nu mai stiu din ce fac parte.

Paul
26th March 2006, 19:30
pai hai sa-ti mai povestesc si de altii. parca era si unul alb-albastru cu wiesana sau topway pe el. si unul alb-rosu, si parca si unul ros-albastru. noi sintem mai la tara, si moda a ajuns mai greu la noi. deci... cu asta am pus punct. cit despre refacerile de galerii si brigazi, mai avem muuuuuuuuult de munca pina a ajunge la miscarile browsiene din peluza din ghencea, unde nici ei nu mai stiu din ce fac parte.
mai miscare browniana , aia e de inteles
suporterii erau sclavii lu ilinca care vindea margarina , unde e problema?
va asumati si voi rolul de sclavi , sau va pretindeti independeti ...

ultravioletcanada
26th March 2006, 20:55
ai dreptate. browniana.
aia care aveau pe steaguri scris cosmorom sau ford ai cui sclavi erau?

Triphat
26th March 2006, 21:20
ultravioletcanada arata-mi un banner de brigada din toata istoria stelei care face reclama la ceva.

http://www.fcarges.net/imagini/suporteri/s1_mic.jpg

Bannerul ULT*RAS a fost furat dintr-o masina... daca era o captura corecta atunci cred ca se desfiinta grupul.

Tudose
26th March 2006, 21:38
Triphat, spui tu ca daca a fost furat banner-ul dintr-o masina nu trebuia desfiintat grupul. Atunci spune-mi te rog ce intelegi printr-o "captura corecta" care sa duca la un astfel de rezultat.
Banner-ul "Ultras Viola" a fost capturat dupa meciul Steaua - FC Arges, cand un suporter el echipei din Ghencea a fugit cu acesta, iar fortele de ordine le-au barat calea celor care incercau sa il recupereze. Consideri ca o captura realizata cu complicitatea jandarmilor pe care multi ii detesta si ii ataca este corecta? Si adaug inca o data, grupul de la Pitesti s-a desfiintat fara sa mai stea la discutii de genul a fost/n-a fost corect!

Triphat
27th March 2006, 02:06
Cum exact a fost furat bannerul Ultras Viola ? De unde a fugit stelistul ala cu el ? Credeam ca aia de la sud s-au dus peste galeria pitestenilor si au plecat cu steagul. Poate imi explica cineva cum a fost capturat bannerul, pana cand si comunicatul Ultras Viola n-a spus multe, doar scuze.

ultravioletcanada
27th March 2006, 02:25
triphat, nu stiu citi ani aveai cind in galeria stelei se lafaia mare un steag ros-albastru cu FORD scris pe el. nu am poze cu el si nici nu am fost curios sa fac poze cu el.
in al doilea rind, sudul vostru imita cu multa ardoare sudul dinamovist. ei sint desfiintati, nu suporta echipa decit individual, dar fac capturi...
din cite stiu eu, citiva stelisti, fara fulare sau alte insemne, au trecut ca prin brinza prin cordonul de jandarmi, si au intrat intre ai nostri. oricum, sa le fie de bine, si cu asta am incheiat discutia.
cit despre reclamele din galeria voastra, stai calm. miine poimiine o sa-mi spui ca si coregrafiile sint facute din banii vostri. daca e asa, aia de la sud de ce au plecat?
oricum, batem cimpii, si precum am zis mai devreme, noi sintem mai la tara, si "moda" ajunge mai greu la noi.

Samy
27th March 2006, 17:57
ultravioletcanada arata-mi un banner de brigada din toata istoria stelei care face reclama la ceva.

http://www.fcarges.net/imagini/suporteri/s1_mic.jpg

Bannerul ULT*RAS a fost furat dintr-o masina... daca era o captura corecta atunci cred ca se desfiinta grupul.

in poza asta e un banner "vulturii violeti" adica din aia ai lu` george (fostul sef de galerie - sclavii clubului).. bannerul a fost facut de Pic pt ei si logic ca i`au obligat sa`l puna asa.. cu reclama cu tot.

as vrea sa vad si eu o poza cu bannerul "Nucleo Viola" care face reclama la Pic...

dspirii
19th April 2006, 18:24
Cer un raspuns din partea membrilor Ultras Viola care stiu despre ce e vorba:
Pe coregrafia voastra de la meciul cu steaua era desenata si emblema lui fc national langa cele ale lui rapid si dinamo?

Vulturul
19th April 2006, 20:43
Cer un raspuns din partea membrilor Ultras Viola care stiu despre ce e vorba:
Pe coregrafia voastra de la meciul cu steaua era desenata si emblema lui fc national langa cele ale lui rapid si dinamo?
da era desenata si stema nationaluilui!!!

gh
20th December 2006, 22:58
ba nu face nicio reclama...si dak face ce va intereseaya pe voi ma_