PDA

View Full Version : Propuneri pentru numele mascotei FC Farul



ady51a
15th March 2006, 12:50
Deschid threadul asta pt propuneri pentru numele mascotei oficiale a clubului FC Farul Constanta

ady51a
15th March 2006, 12:56
Iata si mascota: :ok:

Swarovski
15th March 2006, 20:08
Sharkdinhio :D:D

Kooler
15th March 2006, 22:53
Falcii :)

ciorbicafaristu
16th March 2006, 00:05
Bos/OLE/

Klingon
16th March 2006, 09:08
Simpatica mascota. Eu i-as scoate totusi terenul din spate. Este o complicatie probabil inutila. Cred ca mingea de fotbal este suficienta sa arate ca nu este sigla unei firme de pescuit oceanic. :)

In ce priveste numele rechinasului... m-am gandit la el cale de cateva unitati temporale klingoniene si n-as putea spune ca m-a impresionat vreo idee cat s-o aduc in fata consiliului de razboi. Eu am aruncat undita si mai astept, poate-poate pica vreun neuron treaz. :P

b3bito
16th March 2006, 14:17
falci chiar suna bine =)) caterincos asa ...dar poate poate vom avea alte idei mai bune :D

tchibos
16th March 2006, 19:16
sharky

novio
20th March 2006, 22:13
Blue Marinne

uti2102
20th March 2006, 22:20
Amiralu'
Comandante
...
.....
........
BASESCU :happy

Bute_Farul
22nd March 2006, 22:32
Amamoo k pe portaru ala negru care a fost la noi

Kroenan
23rd March 2006, 13:33
Si mie imi place Falci... Suna destul de `ofensiv`:D

Black sea shark
24th March 2006, 15:41
Sharp

Seahawk
24th March 2006, 19:11
Falci e misto, macar e romanesc :)

tchibos
24th March 2006, 19:59
nu stiu ... poate fac nota discordanta dar daca nu era celebrul film intitulat falci, eu m-as fi gandit la un porc, iar treaba cu o bila alba pentru varianta falci pentru ca e un cuvant din lb. romana nu cred ca e un atu. Poate vom ajunge in Eurpa si atunci o varianta din lb. engleza ar fi mai potrivita, in plus o varianta engleza a numelui nu e un punct dezavantajos si doar pentru simplu fapt ca nu mai sunt persoane care sa nu recunoasca un nume ca sharky

Kooler
25th March 2006, 00:44
Sharky nu era cainele ala al prietenei lui Eak ?

don_denver
25th March 2006, 00:48
ba da...ai dreptate...bun..caine...scuzati deranjul..falci..mi se pare ok...dar voi stiti...cel mai bine

tchibos
25th March 2006, 11:42
Sharky nu era cainele ala al prietenei lui Eak ?

habar nu aveam... daca e asa renunt la idee...o sa ma gandesc la atceva

k474laNu_2006
25th March 2006, 16:34
Cel ami bine suna SHARKY, Falci nu prea ne caracterizeaza :D

Klingon
26th March 2006, 07:40
Exista un rechin cunoscut care are si nume: Bruce, din Finding Nemo. Este un rechin care incerca sa devina vegetarian dar... cand simtea mirosul sangelui mai avea... scapari. :evil:

Alte nume care i s-ar potrivi oarecum unui rechin: Vlad Tepes, Borgia, Rasputin, Atila, Jack Spintecatorul, Predator ...

Daca ma gandesc la locul nostru in clasament, ar trebui sa numim mascota "pestisorul de aur": cum ne prinde cineva, ii si indeplinim trei dorinte (3 puncte). :evil:

dorryn
29th March 2006, 20:27
gigi

b3bito
29th March 2006, 21:36
:evil: :evil: :evil: :rosu: salomir:rosu: :evil: :evil: :evil:

RamaruFaristu
12th April 2006, 11:01
Augustus :ok:

Dunker_Farul
15th April 2006, 13:27
papushel :))

BrasovFans
6th May 2006, 10:13
Seal = foca

Cred k e destul de potrivit

ULTRAS-CT
7th May 2006, 00:42
facem un rechin shi il numim chiforeanu

tchibos
9th May 2006, 11:34
pana la urma ce se mai aude de mascota aia?

lolo_grupa_c
9th May 2006, 12:50
.....as zice ca mascota sa se numeasca galeria........sau invers....poate faceti schimb de idei,nu?

tchibos
20th May 2006, 20:10
pana la urma ce se mai aude de mascota aia?

:rolleyes:

b3bito
21st May 2006, 01:23
.....as zice ca mascota sa se numeasca galeria........sau invers....poate faceti schimb de idei,nu?

mai spart,la faza asta....:headbang: :headbang:

am3ricanu
28th May 2006, 14:15
Farutzu` ;)) ar fi un nume frumusel pt rechin ca provine de la Farul e o alintatura sa`i zik asha :)) dar oricum noi ne zbatem pt nume si mascota nici nu este in planuri macar :))) sa promita stie oricine dar de la a promite pana la a face e cale lunga ;) FoRzA FaRuL!!!

ULTRAS_TAVY
11th June 2006, 11:00
Eu zic sa il numim falci:drak: n va face sa n simtim niste fiare!!!!!Nu farutul cum a zis americanu ca asha o sa n simtim guvizii:) Deci Falci sa fie:yeah:

Napoletan
11th June 2006, 15:14
Deci... cel mai bine sa nu fie deloc! Ce legatura au rechinii cu clubul/orasul/chiar si cu Marea Neagra?! Daca tot vreti mascota... puneti un pirat/marinar/popeye, sau ceva care are legatura! Nu e de ajuns ca avem destui bufoni in teren, macota ne mai trebuie, sa venim exact ca la circ.

b3bito
11th June 2006, 19:46
eu as zice ka la fiecare meci,ca mascota s fie ori un jandarm....

k ei chiar sunt nijte bufoni

ULTRAS_TAVY
11th June 2006, 20:13
Bai Napoletan da c rau esti tu!!!! Dak asha a ales clubul!!!! Piaratiii vrei tu nu avem destui????Eu zic mascota sa fie seful jandarmilor ala batran !!!:headbang:

U|L|T|R|A|S|
11th June 2006, 22:56
Noi suntem "MARINARI" si atat... iar pe stema sper sa avem mereu un pescarus...astia suntem noi....asta e traditia noastra....
Faza cu rechinii mi se pare o aberatie...e o strategie de marketing..sa se vanda 2 brelochuri in plus...
Noi nu avem unde sa ne facem nevoile pe stadion si ei ne baga o mascota in fata...nu le pasa ca vin doar 2000 de spectatori la stadion....

M... fotbalului modern (Business fotball)......doar teatru si business....

Cat despre chiforeanu... el in sine e o mascota...sper sa ne paraseasca cat mai curand

Napoletan
11th June 2006, 23:25
Subscriu la ce a scris U|L|T|R|A|S|. Din pacate chiforeanu, care este finul lui bosanceanu din cate stiu eu (nu bag mana in foc), nu o sa plece curand, iar daca o va face o va face impreuna cu bosanceanu.
NU fotbalului modern!

King of Hell
11th June 2006, 23:47
Ziceti-i Nemo :)

ULTRAS_TAVY
12th June 2006, 08:48
Bai asta de la U esti p toate threadurile shi t bagi in seama cu japca!!Auzi sai zicem nemo:) Tu gandesti cu picioarele:rosu: :no:

King of Hell
12th June 2006, 23:51
Da ma, cu picioru, ca unu e de lemn. No scuze ca nu stiam ca nu acceptati straini in discutiile voastre. :D

dorryn
13th June 2006, 02:12
king of hell stai ma calm.. noi suntem suparati de situatia de la noi.Chestia asta cu mascota e penibila deoarece toata lumea stie ca adevarata mascota e chiforeanu.Multumim pt propunere.

ULTRAS4LIFE
28th June 2006, 11:41
Tibor :) shasha tibor face senzatie meci d meci knd ii injura pe caini :)

only FARU
3rd July 2006, 17:54
Asta da grije: " cum o numim pe mascota farului" Pai daia nu are faru suporteri la stadion, ca nu are mascota, alta grije nu aveti. Un semn de intrebare pt voi "faristii cu fluarul stelei la gat ": D c nici macar in intertoto nu suntem mai multi ca adversarii, jucand acasa?" Astept raspuns....dc exista. .......

tchibos
3rd July 2006, 20:04
prietene... nici eu nu ii agreez pe cei ce confunda culorile alb si rosu, asa incat in loc sa poarte un fular alb-albastru cu mandrie, il poarta pe cel ros'-albastru... totusi un raspuns exista (si spun asta in numele celor care au vrut sa mearga la stadion sau care s-au dus la ora opt si au stat doar o repriza ca au cam racit un pic). Raspunsul il gasesti aici http://www.onlinesport.ro/forum/showthread.php?t=18325&page=12

si ca sa fiu si on topic:

Mascota face parte din tot ceea ce inseamna Farul, e adevarat ca nu e cea mai strigenta problema dar nu strica sa zica fiecare cate ceva pe subiectul asta nu?

Ultras Farul
3rd July 2006, 20:37
Asta da grije: " cum o numim pe mascota farului" Pai daia nu are faru suporteri la stadion, ca nu are mascota, alta grije nu aveti. Un semn de intrebare pt voi "faristii cu fluarul stelei la gat ": D c nici macar in intertoto nu suntem mai multi ca adversarii, jucand acasa?" Astept raspuns....dc exista. .......



Acum sa fim seriosi , pe vremea aia cum sa vina suporterii la stadion? . Chiar daca ignorai ploaia torentiala era greu sa ajungi la stadion , n-ai vazut ce inundatii erau in oras . La meciu cu Pobeda ar fi trebuit sa vina mai multi.

dorryn
3rd July 2006, 21:11
chestia e ca sunt unii care si in timpul meciurilor de campionat in timp ce noi suntem pe stadion ei comenteaza meciul pe forum aici.. marii suporteri.. a ratat ala, a dat ala gol, hai aiaa,hai aialalti, bravoo aia,hai ca se poate,minutul 80 1-1 etc.De ce se mai dau faristi daca stau acasa cand joaca Farul aici?Ii intereseaza pe unii de Farul cum ma intereseaza pe mine de hcm.

sebi_farul
3rd July 2006, 21:40
Rechininho

dorryn
4th July 2006, 00:23
oricum faza asta cu "rechinii" si cu tot ce se vorbea despre schimbarea siglei e o porcarie.Noi suntem marinari ! Rechinii nu au nici o legatura cu orasul asta spre deosebire de pescarusi..care sunt un simbol si e normal sa fie pe sigla..Una dintre cele mai frumoase...

tchibos
4th July 2006, 00:31
mie imi plac rechinii ca simbol al clubului... dau bine pe esarfe sau banere si in plus suntem si noi mai fiorosi

Armandihno
6th July 2006, 10:58
Armandihno :)