PDA

View Full Version : Otelul Galati - comentarii din presa si TV



degady64
15th March 2006, 08:09
DOL - Ati jucat cu Dinamo in Stefan cel Mare de multe ori, ca jucator in teren si ca antrenor pe banca tehnica. Cand v-a fost mai usor?
PG - Intotdeauna este greu. Si ca jucator si ca antrenor, mereu este greu sa joci impotriva lui Dinamo. Ea este o echipa mare, titrata si da fiori cand intri pe teren ca adversar, indiferent in ce ipostaza.

DOL - Cum gandeste fotbalul un varf de atac devenit antrenor?
PG - Eu sunt din start adeptul jocului ofensiv. Clar. Asta nu inseamna ca neglijez faza de aparare. Dar sunt adeptul jocului deschis, ofensiv, combinativ. Imi face placere si consider ca fotbalul este un joc pana la urma, este facut pentru public, iar publicul trebuie sa vada spectacol.

DOL - Acest lucru s-a si observat si probabil acesta este si motivul pentru care la finalul jocului de sambata, suporterii dinamovisti v-au aplaudat cand v-ati indreptat spre vestiare. Pentru ca au apreciat ca echipa Dvs a jucat fotbal.
PG - Am fost chiar surprins placut de reactia suporterilor. Sincer nu ma asteptam la asa ceva.

DOL - Chiar unii au scandat "Grigoras vine in Groapa/Ne da 2-3 si pleaca". Asta, pe de o parte, in semn de respect si admiratie pentru munca Dvs si de jocul practicat de echipele pe care le conduceti si pe alta parte in semn de repros fata de evolutia jucatorii nostri si de atutudinea "oficialilor" echipei Dinamo.
PG - Eu sunt si trebuie sa fiu un profesionist si de aceea, la echipele pe care le antrenez, vreau sa incerc sa le fac sa joace un fotbal adevarat, nu sa mimeze si sa pacaleasca jocul si spectatorii, indiferent de numele echipei pe care o intalnesc. Uneori reusesc, alteori nu, dar nu abdic nicodata de la aceste principii.

DOL - Cum ati gandit Dvs asezarea tactica a Otelului in meciul cu Dinamo?
PG - Ce sa spun, pentru mine a fost destul de usor, pentru ca jucam contra liderului campionatului si nu aveam in acest meci o presiune a rezultatului. Am considerat acest meci ca o piatra de incercare, pentru ca, tinand cont ca este o echipa noua a Galatiului, ideea era sa vedem unde suntem la ora actuala. Daca pierdeam nu era nici o problema, ne batea Dinamo si cu asta basta, o luam de la zero. Daca reuseam un egal sau o victorie era foarte bine pentru noi. Asa ca am mizat pe un joc destul de ofensiv, agresiv si iata ca a iesit.

DOL - Dar cum si de ce ati asezat jucatorii in teren in acest 1-4-3-2-1?
PG - Mie mi-a fost frica de zonele laterale ale lui Dinamo, gandindu-ma ca Florentin Petre este un jucator extrem de agresiv, extrem de percurtant, cu disponibilitate pentru faza de atac mai ales, iar pe partea cealalta era Pulhac care are acelasi profil. Dar din pacate si cu parere de rau, baiatul s-a accidentat si normal, urma schimbarea, ma gandeam la Vlad Munteanu.
In aceste conditii date, era normal sa-mi fie teama ca jucatorii mei de banda sa nu fie depasiti, si de aceea, le-am cerut fundasilor mei laterali sa-i dubleze.

DOL - Si in dinamica jocului s-a observat ca, de multe ori, Petre si Munteanu s-au trezit cu 2 jucatori pe partea lor si nu au putut face fata, fiind depasiti aproape mereu.
PG - Acest 2 contra 1 pe ambele aripi a aparut pentru ca era stiut dinainte, si le-am cerut ca in cazul in care orice jucator de pe benzile laterale era depasit, fundasii de pe aceea parte sa-si lase omul si sa iasa in intampinare, ca sa nu ne retragem foarte mult. A fost o chestie care ne-a iesit.

DOL - Cum ati gandit Dvs ca va juca Dinamo din punct de vedere tactic, al asezarii in teren?
PG - Eram convins ca, in scurta perioada de timp pe care a avut-o la dispozitie, noul antrenor al lui Dinamo nu va schimba asezarea pe care au pregatit-o in vacanta competitionala. Era clar ca Dinamo va juca cu 4 fundasi, 2 inchizatori iar in atac cu 3 mijlocasi si 1 atacant sau, poate cu 2-2 in fata.

Secretele antrenorului

DOL - Cum ati reusit in cateva saptamani sa inchegati o echipa dintr-un lot aproape integral nou?
PG - Eu zic ca atmosfera din cadrul echipei a fost extrem de buna.

DOL - Va referiti la jucatori doar? Dar relatia cu indienii, cu Combinatul?
PG - Ma refer la absolut orice, incepand de la Combinat, continuand cu presedintele clubului si pana la jucatori. Absolut totul a fost in armonie. Chiar daca aveam 9 puncte, stiam ca urma un retur de campionat foarte greu. Dar mi-am zis si le-am spus si jucatorilor sa isi imagineze ca acum incepe campionatul si ca am plecat cu un handicap mare la adevar. Si normal ca am incercat, in timpul cat mai scurt, sa formam o unitate, o familie, pentru ca de omogenitate nu se putea pune problema. Nu ai cum sa faci omogenitate cu 17 jucatori noi in lot, in 2 luni de zile.
Si atunci am apelat la altceva, la unitate, la sentiment, la bun simt, la chestii de genul asta.

DOL - Cum ati reusit sa il stapiniti pe Semeghin? Stiti ca antrenorii de la Dinamo au avut mereu probleme cu viata extra-sportiva a lui.
PG - Eu zic ca orice jucator are sentimente, are un anumit caracter, si poate sa greseasca. Depinde cum il iei. Semeghin este un jucator care poate fi strunit extrem de usor, chiar daca uneori greseste, dar fiecare dintre noi gresim in viata. Atata timp cat intra in teren si alearga de "ii ies spumele la gura" cum se spune, ii ierti si unele maruntisuri, hai sa-i spunem "scapari". Sunt convins ca a gresit, dar sunt greseli inerente, de copil, dar agresivitatea si daruirea in teren acopera greselile pe care le face in general.

"Nu ma consider inca un mare antrenor/;

DOL - V-ati gandit sa ajungeti pe banca tehnica a unei echipe mari din Romania? Care?
PG - Deocamdata nu. Sigur nu. Pentru ca nu ma consider inca un mare antrenor si mai am multe de invatat pana sa fac acest pas.

DOL - Dar daca l-ati face, ce echipa ati alege? Probabil Steaua ca acolo ati jucat 1 an
PG - Nu e adevarat. In primul rand nu este vorba de ales aici. Noi nu ne alegem echipele, ele ne aleg pe noi.

DOL - Ati accepta sa deveniti antrenor la Dinamo?
PG - Nu poti sa excluzi nici o echipa din lume si nici o echipa din campionatul nostru. Dar eu raman cu picioarele pe pamant, si stiu ca va mai trece mult timp pana cand sa simt eu ca pot face pasul acesta.

DOL - In ce campionat v-ati vedea sau v-ati dori sa profesati?
PG - Nu stiu, in orice caz intr-un campionat spectaculos si al o echipa ofensiva. Pentru ca asta imi place si nu cred ca o sa ma schimb niciodata.

Cutiuta cu amintiri si sentimente

DOL - Care a fost idolul Dvs ca jucator si acum ca antrenor?
PG - Ca jucator, pe timpul meu, nu stiu daca am vrut sa copiez pe cineva. Eu mi-am dorit sa joc intotdeauna bine, nu am avut idoli. Imi placea intr-adevar Van Basten, iar actualmente sunt incantat de jocul lui Barcelona si de al lui Ronaldinho. Sint fan Barcelona, dar nu de acuma, ci de cand juca acolo Van Basten si antrena Cruyff.

DOL - Care vi se par cei mai buni 3 antrenori romani?
PG - Consider ca sunt multi antrenori buni in Romania. Poate ca unii nu au sansa sa se exprime, sau nu au sansa sa arate intotdeauna ce pot. Luandu-ne dupa rezultate, normal ca antrenorii primelor echipe in clasament si care au si rezultate internationale sunt cei mai buni in acest moment, Razvan Lucescu si Olaroiu sunt principalii candidati.

DOL - Care a fost cea mai frumoasa/trista amintire ca jucator si ca antrenor?
PG - Cea mai mare bucurie a mea a fost, mai ales ca antrenor, cand am promovat cu Farul Constanta, contra lui FCM Bacau in urma acelui meci de baraj de pomina. A fost cea mai mare realizare a mea si un moment unic pe care nu pot sa il uit. Am promovat in Divizia A cu Farul la primul meu an de antrenorat.

DOL - V-ati bucurat ca un copil la terminarea acelui meci.
PG - Da, intr-adevar, cu toate ca invinsesem si retrogadasem tocmai echipa la care am debutat in Divizia A. Si care ulterior si-a cumparat locul si a ramas in prima Divizie.

DOL - Si, coincidenta, ati debutat intr-un meci pierdut acasa in fata lui Dinamo, cu 3-1, in august 1988.
PG - Asa este, si totusi acel meci ramane o amintire placuta pentru mine deoarece era debutul meu pe prima scena fotbalistica, la SC Bacau, dupa ce jucasem la Aripile Bacau.

DOL - Si cea mai trista amintire, pe care ati vrea sa o ingropati in nisipul Saharei?
PG - Ca regrete, poate faptul ca nu am jucat niciodata in echipa nationala, ca nu am fost selectionat niciodata in lot ca jucator. Dar nu stiu daca meritam neaparat, dar poate... Daca as fi jucat in ziua de astazi sunt sigur ca as fi avut cateva selectii.

"Suporterii adevarati sunt cei care merg pana la capat"

DOL - Va multumesc pentru amabilitate si va rog sa adresati cateva cuvinte suporterilor dinamovisti, in aceste momentele mai putin placute pentru noi.
PG - Este un moment mai greu, dar in viata fiecarei echipe se pot intampla lucruri bune si rele. Suporterii adevarati sunt cei care merg pana la capat, indiferent daca este bine sau rau. Esti suporter adevarat atata timp cat sustii echipa mai ales la greu si nu numai la bine. Va doresc bafta multa si sper sa va indepliniti visele.

starsteel
15th March 2006, 11:18
Nu doream sa deschid un nou thread in mod expres dar ma determinat noua aparitie "Interviu cu Petre Grigoras" care nu vad ce continuare poate avea asa ca va invit sa mentionati aici articole din ziare, afirmatii de la TV etc.

"Posibil chiar de la partida cu Poli Iaşi, pe arena din Ţiglina se va filma intens, zilele acestea urmând să fie montată o instalaţie de supraveghere video care a costat clubul de la Dunăre aproximativ 20.000 de euro."....

"Oficialii grupării locale, care la fiecare partidă de pe teren propriu vor dispune de peste o sută de "stewarzi", ca-n campionatul Angliei, susţin că orice manifestare violentă va fi retezată din faşă."

"Clubul a dat bani pe o staţie de amplificare de 1.000 de waţi, iar jucătorii pregătiţi de Petre Grigoraş vor fi familiarizaţi cu o cortină sonoră specială care va "exploda" la golurile marcate în poarta adversarilor."

"Tichetele de intrare la partida Oţelul - Politehnica Iaşi, programată vineri, de la ora 15.30, costă 7 RON (70.000 de lei vechi) şi vor fi comercializate începând de mâine la casele stadionului."

''capii Oţelului au hotărât să scoată la vânzare şi bilete de 3 RON (30.000 de lei vechi) pentru persoanele care nu fac parte din galerie, dar care doresc să stea la peluza a doua."

P.S. solicit si introducerea postarii "Interviu cu P. Grigoras" aici.

starsteel
7th April 2006, 22:55
"...Cătălin Tofan a prefaţat întâlnirea cu Gloria Bistriţa, de mâine, încercând să rememoreze confruntările cu această grupare din perioada în care activa ca jucător. "Ieşeau meciuri dure cu bistriţenii. De câte ori mi-am luat coate în burtă... Să ştiţi că, atunci când voia, Bistriţa punea probleme oricui în campionat. Dar la noi voia tot timpul", a precizat Tofan, spre hazul ziariştilor prezenţi la întâlnire. Tot el a explicat şi motivul pentru care la tribuna zero nu se va mai intra decât pe bază de bilet (n.r. - 14 RON/140.000 lei vechi). "La meciul cu Steaua am oferit mai multe invitaţii pentru această zonă din faţa tribunei oficiale şi au fost invitaţii doar pentru oameni din oraş. La golurile Stelei, primii care s-au bucurat au fost ei. Poate nu toţi, dar majoritatea. Aşa că cine va dori de-acum încolo să se bucure la tribuna zero a Stadionului "Oţelul" pentru Bistriţa, Cluj sau Steaua va trebui să plătească. Biletul, nu altceva", a conchis oficialul gălăţean...."

OVIDIU 62
20th April 2006, 21:00
Observ in ultimul timp o tendinta a comentatorilor de fotbal, si mai ales in meciurile cu echipele bucurestene de a aprecia eronat echipa noastra dar si de a proslavi echipele bucurestene. Vad ofsaiduri imaginare la echipa noastra, dau crezare arbitrilor cand gresesc in favoarea echipelor bucurestene.As vrea sa nu uite ca ei sunt platiti si din banii nostri ai celor multi din provincie si ca BUCURESTIUL reprezinta doar 10% din po****tia tarii.Poate ca ar trebui sa ne gandim la o modalitate de a avea televiziuni particulare apartinand unei anumite provincii si sa nu mai platim aceste televiziuni bucurestene care i-si lauda in detrimentul provinciei echipele.Aceste posturi bucurestene ar trebui platite doar de bucuresteni pentru ca prezinta situatia numai din BUCURESTI.RUSINE CAPITALISTILOR.

starsteel
25th April 2006, 14:16
"Ştiam că Oţelul nu riscă retrogradarea încă de la victoria-trăsnet din Şoseaua Ştefan cel Mare, dar sincopele de pe parcurs ale "roş-alb-albaştrilor" i-au cam dat cu locul din clasament în cap microbistului gălăţean. Cel mai mare cucui a venit după "dubla" cu Sportul şi Rapid, în care formaţia lui Petre Grigoraş a marcat două goluri, a încasat şapte - şi n-a luat nici măcar un punct pentru zile negre. Un eşec în Valea Jiului mi-ar fi schimbat prima frază a acestei cronici - iertată să-mi fie labilitatea, dar trei înfrângeri consecutive ar fi însemnat vrie şi nicidecum echilibru. Oţelul a demonstrat sâmbătă, la Petroşani, că înainte de a fi o echipă valoroasă (chiar mult peste poziţia ocupată în ierarhia actuală a Diviziei A!) are la rever o maturitate care şochează. Ce lipsă de omogenitate, ce relaţii precare de joc? Trupa lui "Grig", închegată (se potriveşte de minune acest termen) în iarnă, sfidează abc-ul fotbalului."

OVIDIU 62
25th April 2006, 20:09
Sunt de acord cu tine dar as vrea sa putem invinge acasa ca sa multumim si spectatorii galateni care vin si asa greu la stadion.Atunci am deveni cu adevarat o echipa competitiva.Poate de la toamna.

desdemona
9th May 2006, 17:19
Tare dragut articolul asta

http://www.vlg.sisnet.ro/index.php?page=articol&id=8003

starsteel
17th May 2006, 14:09
Marele "cunoscator" in ale fotbalului Florin Calinescu a declarat aseara ca "Otelul sa mentinut in A datorita mismasurilor".
Nu era odata pe langa echipa lui Netoiu, Rocar? Penibilul!

Doctor_Satan
17th May 2006, 14:58
Iata un articol din ProSport referitor la meciul cu FC National:

"Înfrângere cu premeditare

Naţionalul n-a forţat, menajându-se pentru Cupă

Dorinel ARTENE
FC Naţional a venit la Galaţi cu gândul mai mult la Cupa României, în vreme ce Oţelul avea nevoie de o victorie pentru îndeplinirea unui obiectiv nespus: clasarea la final între primele zece echipe.
Cu toate că Bergodi i-a lăsat pe bancă pe Săpunaru, Herea şi Griffiths, Naţionalul a început mai bine şi, în minutul 8, după o greşeală a lui Nogo, şutul lui Abiodun a şters bara porţii lui Vâtcă. Gălăţenii dobândesc treptat atitudinea pe care o au la meciurile din deplasare şi împing jocul către poarta bucureştenilor. Ocaziile nu întârzie să apară şi, în minutul 31, la o centrare de pe dreapta a lui Costin, Daniel Stan sare mai sus decât Ghindeanu, însă nu se alege decât cu o accidentare. Cu cinci minute înainte de pauză, Semeghin pasează excelent pentru Paraschiv, dar lovitura acestuia trece pe lângă poarta lui Nae.
Repriza a doua debutează tot în nota de dominare a gazdelor, ceea ce stârneşte furia lui Roberto Iancu, care vede roşu după ce îl loveşte pe Brujan fără minge. Naţionalul se recunoaşte învinsă în minutul 64, când Bălţoi înscrie calm, cu latul, în colţul lung al porţii lui Nae. Bucureştenii nu par că au de gând să reacţioneze, iar Crăciun stabileşte scorul final în minutul 85, după o pasă a lui Bălţoi."

Mie mi se pare cam fortat articolul! Mi s-a parut ca meciul a fost pe bune, mai ales ca ne-am pierdut cel mai bun marcator pentru vreo doua luni!

Doctor_Satan
19th May 2006, 09:08
Ca tot eram curios ce-i cu Stelea, am gasit un articol in Gazeta Sporturilor!

Stelea: „Nu mă las!”
Răzvan Rotaru


Adus ca un salvator la Galaţi, într-un moment în care echipa era aproape retrogradată, "Arnold" nu a reuşit să evolueze nici măcar un minut pentru echipa gălăţeană în acest retur de campionat. La începutul acestei săptămîni, portarul de rezervă al Oţelului, Marius Iorga, s-a accidentat la un antrenament şi a devenit indisponibil pentru aproximativ o săptămînă, moment în care antrenorul Petre Grigoraş l-a anunţat pe Stelea că va fi reţinut în lot pentru partida cu Poli Timişoara.

Ghinionul s-a ţinut însă scai de fostul internaţional, la ultimul antrenament înainte de plecarea spre oraşul de pe malul Begăi, accidentarea lui Stelea de la muşchiul piciorului drept recidivînd! "În ultimele minute ale antrenamentului, la o mişcare mai bruscă, a simţit o durere la pulpă şi a spus că nu mai poate", a declarat antrenorul Petre Grigoraş. Ieri, Stelică a fost la consult la doctorul Pompiliu Popescu. "Am făcut o rezonanţă magnetică şi s-a constatat că nu am nimic. Este doar frica mea să nu mă reaccidentez", a spus Stelea care a infirmat zvonul că ar pune punct carierei de fotbalist: "De la vară cu siguranţă voi mai juca. O să vedeţi că nu este finalul carierei lui Stelea".

OVIDIU 62
19th May 2006, 17:29
Nu te lasa STELICA inca poti sa ajuti echipa de la DUNARE.

starsteel
20th May 2006, 12:05
Sa fim seriosi Stelica e varsat deja, avem nevoie de inca un portar sezonul viitor.

"Cred că am demonstrat în acest retur că pentru noi nu există meciuri în care mergem la egal sau la "mica ciupeală". Ne dorim să batem pe Bega, iar acum ne poate fi mai uşor, ţinând cont de faptul că am scăpat de presiunea retrogradării. Din păcate, avem probleme de lot, Daniel Stan şi Sergiu Costin (n.r. - primul e accidentat, al doilea suspendat) fiind doi oameni pe care ne-am bazat în toate meciurile de până acum." a declarat Grigoras

Doctor_Satan
22nd May 2006, 09:19
"Cred că am demonstrat în acest retur că pentru noi nu există meciuri în care mergem la egal sau la "mica ciupeală". Ne dorim să batem pe Bega, iar acum ne poate fi mai uşor, ţinând cont de faptul că am scăpat de presiunea retrogradării. Din păcate, avem probleme de lot, Daniel Stan şi Sergiu Costin (n.r. - primul e accidentat, al doilea suspendat) fiind doi oameni pe care ne-am bazat în toate meciurile de până acum." a declarat Grigoras
Si uite ca am batut si fara ei! Desi s-a vazut ca au fost faze la care daca era Stan in teren, nu-i ierta! Ar fi fost 2-0 la pauza, nu la final!

Doctor_Satan
22nd May 2006, 09:26
Iata un articol din ProSport:

"Noroc că se termină

Iancu poate să îi mulţumească lui Olăroiu pentru punctele din tur, fiindcă Poli ar fi putut retrograda.

Dan JAKABHAZI
Meciul a început trist la Timişoara. Fără miză, fără galeria lui Poli, fără chef din partea jucătorilor.
Moldovenii au condus ostilităţile, prima mare situaţie a oaspeţilor ivindu-se în minutul 20, când Bălţoi a fost oprit prin fault de portarul Popa, aventurat în afara careului. Centralul Ioniţă s-a arătat milostiv însă, arătându-i timişoreanului doar cartonaşul galben. Ioniţă a mai greşit o dată, acordând doar lovitură liberă atunci când Torje (‘28) a fost faultat în careu de Semeghin, gălăţeanul putând fi şi eliminat deoarece era deja avertizat.
De cealaltă parte, Poli a trăit prin cursele lui Torje, care l-a umilit în repetate rânduri pe experimentatul Semeghin, însă nu a fost suficient. Puştiul a driblat, a şutat, a centrat, dar printre adversarii săi ieri s-au numărat şi câţiva în tricouri violet care l-au încurcat. Petre, Coman sau Gluscevic s-au târât şi au pasat penibil, în timp ce “oţelarii” se mirau de neputinţa echipei lui Hagi. Golul lui Tănase, din penalty, a venit după ce Soporan l-a tras pe Bălţoi de tricou, iar acesta a căzut prompt în minutul 64. Golul lui Elek (‘87), în urma unui contraatac-şcoală, a parafat o victorie clară a gălăţenilor, care s-ar fi mulţumit şi cu un egal. Cât despre Poli Timişoara, aceasta a pierdut de mult totul."

Ce prosti! Cand ataci din primul minut, nu esti echipa care se multumeste cu egalul! Niciodata nu ne vom mai multumi cu egaluri!
Forza OTELUL!

WOLF_ULTRAS
22nd May 2006, 20:33
Oţelul va testa patru jucători străini

Oţelul Galaţi va testa, în pauza campionatului, prilejuită de turneul echipei naţionale din Statele Unite, un internaţional din Burkina Faso şi trei portughezi, a declarat antrenorul formaţiei gălăţene, Petre Grigoraş.

Grigoraş: "Sunt nume fără renume. Nu e nici Eto'o, nici Ronaldinho, ci nişte jucători care sperăm să ne fie utili atât în compartimentul de mijloc, cât şi cel din atac. Îi voi testa în cele două jocuri amicale pe care sper să le disputăm în această scurtă pauză competiţională".

Tehnicianul are în vederile sale un internaţional din Burkina Faso, precum şi trei jucători portughezi, cu performanţe la nivelul echipelor de tineret ale Portugaliei, toţi liberi de contract.

Jucătorii Oţelului Galaţi sunt invitaţi de conducerea clubului, începând de miercuri, în staţiunea Mamaia, pentru un sejur de 10 zile, alături de soţii, copii şi persoanele apropiate.

"Îmbinăm utilul cu plăcutul. Vom rămâne la Constanţa până la jocul cu Farul, însă vom avea şi antrenamente", a precizat Grigoraş.

Doctor_Satan
24th May 2006, 08:41
Ieri citeam pe net ca la Otelul sunt in probe 3 portughezi si unul din Burkina Faso!
Azi dimineata la Realitatea erau 4 portughezi si un burkinean!
In ritmul asta, mai facem o echipa!

starsteel
13th June 2006, 20:55
"Fundaşul central Florin Lazăr (26 ani), al cărui acord cu divizionara secundă FC Bihor Oradea a expirat în urmă cu o săptămână, a semnat, ieri, un contract pe trei ani cu Oţelul Galaţi şi se va afla pe 21 iunie la startul pregătirilor formaţiei antrenate de Petre Grigoraş. Anunţul a fost făcut de conducerea formaţiei ardelene, care în iarnă i-a mai pierdut, tot înspre Dunăre, pe Vâtcă, Daniel Stan şi Gado.
În tratative foarte avansate cu "oţelarii" se află şi vârful de peste 1.90 metri al Universităţii Cluj - Emil Gabriel Jula (25 ani)."

Marius.B
14th June 2006, 10:43
Aia de la Gsp scriu ca portarul Jiului ,Hotoboc va semna cu Otelul miercuri.

starsteel
22nd June 2006, 00:32
"Echipa Oţelul Galaţi s-a reunit, astăzi, în vederea începerii pregătirilor pentru sezonul competiţional 2006/2007, la primul antrenament fiind prezenţi 32 de jucători.
Printre noutăţile din lotul echipei Oţelul se numără Florin Lazăr, achiziţionat de la formaţia FC Bihor Oradea, trei jucători de la Gloria Bistriţa, Răzvan Radu, Lorincz şi Florin Măjer, portarul Dumitru Hotoboc, de la Jiul, Spârlea (FC Vaslui), căruia gruparea gălăţeană s-a hotărât să-i achite clauza de reziliere de 40.000 de dolari, Daniel Bănaru (Dunărea Giurgiu), Gabriel Jula (U Cluj) şi Iulian Arhire, care era liber de contract.
De la primul antrenament au lipsit Iulian Apostol, pentru care se negociază un nou împrumut de la Farul Constanţa, Marius Baciu, Salif Nogo şi Davi Rancan, învoiţi, şi Dorin Semeghin, căruia i-a expirat contractul şi se află în străinătate pentru a-şi găsi echipă. Gruparea Oţelul Galaţi a renunţat la serviciile portarului Bogdan Stelea, în timp ce Alexandru Bălţoi s-a întors la Dinamo."

lolo_grupa_c
22nd June 2006, 09:38
sa speram ca seme va alege tot OTELUL!!!..cat despre apostol..ce se mai aude???

Marius.B
23rd June 2006, 08:15
Daca Braila devine satelitul Otelului aici in aceasta zona se va dezvolta un centru fotbalistic foarte puternic.

P.S. Apostol trebuie sa isi rezolve problemele cu Farul.Nu il putem cumpara pt ca este detinut in coproprietate de Astra.Singura solutie este un nou imprumut.

SORINULTRA
23rd June 2006, 10:36
braila e deja satelitul stelei asa ca sa nu aud de braileni

starsteel
30th June 2006, 12:27
Inegalabilul Boanghis, in fapt o boanghina, in orice articol indiferent de subiect mai lanseaza cate un atac asupra lui M. Stoica facand referiri insa la perioada din Galati. Mincinosul e extrem de credibil mai ales dupa ce odata a scris ca stie el ca mic fiind Meme umbla cu fularul lui Dinamo la gat ?! Acum ineptia e de forma...."cum proceda Meme Stoica la Galati. Isi ambala imaginatia de siderurgist inca de luni, facea asocieri tampite intre cuscrul tusierului si verisoara antrenorului secund advers, iar meciul se juca sambata." Adica cu alte cuvinte succesele Otelului erau realizate in afara terenului sau cel putin se incerca acest lucru de catre reprezentantul infectei meserii de siderurgist. Oricum toata tara stie ca nu aici juca de-alde Bistrita dar Boanghina continua atacul personal asupra lui Meme lansand indirect si atacuri asupra echipei Otelul, oamenilor care prin munca lor grea sustin aceasta echipa si implicit asupra orasului Galati. Pt. jenghinos a mentiona ca Meme e din Galati este sinonim cu rasul tamp a unui bucurestean la auzul ca provii dintr-un sat uitat de undeva din tara.

starsteel
4th July 2006, 10:49
"Delegatia galateana se va pregati in perioada 4-16 iulie in localitatea austriaca Lobersdorf. Lotul galatean care a facut deplasarea este format din Vitca, Bors, Iorga – portari, Craciun, Nogo, Baciu, Lazar, Rancan, Somodean, S. Ilie, Semeghin (acesta fiind asteptat sa faca jonctiunea la Aeroportul International “Henri Coanda” cu ceilalti coechipieri) – fundasi, V. Tanase, Sg. Costin, Sfirlea, Brujan, Gado, Arhire, Brujan, Madjer, Paraschiv, Marginean (mijlocasi), Daniel Stan, Banaru, Jula, Elek, Apetri (atacanti). In Austria fotbalistii lui Petre Grigoras vor sustine si cinci amicaluri dupa urmatorul program: pe 5 iulie cu Zilina (Slovacia), de la ora 18.00, pe 7 cu Medermujjie (Croatia), pe 9 cu Wisla Plock (Polonia), pe 12 cu TSV Leoben (Austria) si pe 15 cu FC Korona (Polonia)." sursa Monitorul de Galati

starsteel
7th July 2006, 00:45
"Ciuperca ucigaşă de la Oţelul!
Gazonul stadionului Oţelului a fost "ars" de o ciupercă adusă de vânt, pe o suprafaţă de câţiva metri pătraţi arătând ca în urma atacului turcilor * Şi terenul de antrenament al echipei gălăţene a avut de suferit din cauza mucegaiului, iar tratamentul acestor boli la care este expusă iarba "tânără" sare peste mia de euro
Noul teren al Oţelului a dat pe spate întregul campionat românesc, specialiştii apreciind că suprafaţa pe care joacă din primăvară alde Viorel Tănase poate rivaliza cu orice alt "dreptunghi verde" din ţară. Responsabilii clubului gălăţean, mândri că nu-şi mai primesc oaspeţii ca într-un coteţ de chirpici, au fructificat din plin momentul dării în folosinţă a gazonului născut în 2006. "De-acum încolo, rugăm adversarii să se descalţe înainte de a intra pe acest teren", spunea hâtrul antrenor Petre Grigoraş, pentru ca omologul său de la Poli Iaşi, Ionuţ Popa (primul adversar care a testat suprafaţa respectivă), să afirme, tot în glumă, că jucătorii săi şi-au uitat lecţia la vederea "minunăţiei". "Au uitat cum îi cheamă în momentul în care au văzut aşa un teren", afirma ieşeanul.
Cel mai moderat dintre toţi gălăţenii a fost Eugen Ralea, directorul administrativ al Oţelului. Fiind însărcinat să păstreze ca nouă atracţia principală a arenei, omul evita laudele la adresa tânărului gazon. "Abia după ce va creşte ca lumea, după ce va avea vechime, cum se zice, mă voi bucura şi eu", repeta întruna Ralea. Ştia el ceva şi nu s-a înşelat. Nici nu s-a încheiat bine campionatul 2005/2006 al Diviziei A că au şi început să apară problemele. Fiind vulnerabilă ca un bebeluş, iarba de pe stadionul echipei de prim eşalon s-a îmbolnăvit, fiind atacată de o ciupercă ucigaşă! Pe o suprafaţă de aproximativ trei metri pătraţi a apărut o pată oribilă - e ca şi cum ai vedea pe chipul Monalisei o urmă de ketchup!
"Ştiam că există riscuri câtă vreme gazonul este tânăr şi, de aceea, am preferat să fiu mai rezervat. Vom avea un gazon foarte bun, dar trebuie să mai aşteptăm", zice Eugen Ralea. Apoi, explică "atacul" din preajma careului situat lângă Peluza Nord: "Boala aceasta a fost adusă de vânt, este o ciupercă ce se transmite prin spori. Ciuperca mucegaiului. Problema este că şi terenul II, de antrenament, a fost atins de această boală. Din păcate nu există profilaxie." Administratorul stadionului opinează că abia la anul gazonul de pe "Oţelul" va căpăta imunitatea necesară evitării unor asemenea neplăceri. "Firma care a realizat această suprafaţă se confruntă cu probleme şi mai mari în Grecia. La Salonic, unde lucrează la un teren, se confruntă cu câte o boală la două, trei zile. Aşa s-a întâmplat şi cu gazonul din Complexul Naţional Lia Manoliu", adaugă oficialul dunărean.
Tratamentul antimucegai este foarte scump, clubul plătind mai bine de 1.000 de dolari pentru câteva kilograme de erbicide (n.red. - Quadris, Terrasol, Aliet). "Se face un amestec din câteva pachete de erbicid cu apă şi se pulverizează pe întreaga suprafaţă a terenului. În mod normal, după o pulverizare ar trebui să sesizăm primele semne de însănătoşire a gazonului. În acelaşi timp, tundem iarba arsă, facem alte însămânţări şi udăm cât mai des zona afectată", a explicat "doctorul" verdelui de pe arena gălăţeană. El crede că, până la începerea noului campionat, imaginea gazonului de pe "Oţelul" va fi refăcută în totalitate."
sursa Viata Libera

starsteel
7th July 2006, 13:25
Vigilenti astia de la Prosport deja dimineata aveau un articol extras exact din materialul de mai sus.:D

starsteel
20th July 2006, 20:26
"Apetri şi-a luat concediu!
Gabriel Apetri a făcut, în iarnă, obiectul unuia dintre cele mai controversate transferuri ale Oţelului. Trecut pe linie moartă de clubul din Craiova, după ce a fost descoperit în toiul unui şpriţ prelungit, el a avut şansa de a ajunge la Galaţi odată cu "trenul cu fotbalişti" garat de Marius Stan la începutul anului. De marţi seară, nimeni nu mai ştie pe unde umblă Apetri. "Nu răspunde la telefon", a spus Stan despre fotbalistul-problemă. Deşi legat contractual de Dunăre, personajul pare să fi ajuns în curtea echipei Jiul şi riscă o suspendare aspră din partea clubului gălăţean. Altfel, antrenorul Grigoraş testează zilele acestea un sârb - pe fundaşul stânga Marko Marovici (23 de ani), care a jucat la Partizan Belgrad şi FK Obilic" sursa VL

starsteel
22nd July 2006, 00:39
"Victorie clara, umbrita de un incident!?
Spuneam ca Otelul poate decola în noua întrecere interna? Nu este nicio exagerare, mecanismul lui Grigoras merge bine, iar amicalul de aseara, sustinut cu Poli Iasi, a fost câstigat la pas: 4-1! Profitând de apatia si nervozitatea trupei lui Ionut Popa, alde Tanase au punctat prin Craciun (minutul 22), Daniel Stan (34', 61') si Gabi Jula (80'), ratând si un penalti în minutul 39 (executia lui Tase a fost scoasa cu piciorul de portarul Branet!). Oaspetii, care au redus din diferenta prin Bâlba (54', lovitura de pedeapsa), au avut nervii întinsi la maxim dupa un incident petrecut în momentul în care se aflau la încalzire. Atunci, doi "ultrasi" galateni din "Sidexplozia", care n-ar mai merita sa calce pe stadion vreo doi ani, le-au furat un steag celor cinci fani ieseni veniti la partida. Dupa ce l-au batut pe unul dintre ei, au dat cu pumnii si într-un fotbalist de la Poli, Dan Iurisniti, care intervenise pentru a calma spiritele! Conducerea clubului dunarean, absolut socata de eveniment, a promis ca va lua masuri aspre împotriva celor doi."

Un episod mai mult decat jenant, singurul mesaj care il putem transmite celor 2, desi am inteles ca ar fi fost mai multi este, RUSINE!

hamsterutz
22nd July 2006, 01:20
rusine ne rusine va umflam ochii in ultima etapa :))....plus ca am inteles ca cel mai sifonat a iesit pretenu meu cel mai bun asa ca .... e de naspa :))

lolo_grupa_c
22nd July 2006, 02:53
rusine ne rusine va umflam ochii in ultima etapa :))....plus ca am inteles ca cel mai sifonat a iesit pretenu meu cel mai bun asa ca .... e de naspa :))

mai du_te ma cu posta.....o sa venim acolo si nu o sa ne faceti nimica,si stiti de ce???pt. ca aia care au fost la galati sunt sclavi de la steaua si mai presus de orice ,in afara de ala care a sarit gardul si ala brunet gras nimeni nu prea au facut nimica,.....si ca sa vezi ironie: le_am dat steagul inapoi ca plangeau dupa el..dar bannerul ,nu!!ala e captura frate...si asteptam sa venim la iasi..sa vedeti ca si la voi va fugarim

bada_otelul
22nd July 2006, 12:32
tot nu am inteles de ce le-ati luat steagul si bannerul,pacat ca s-a intamplat asa ceva tocmai la prezentarea oficiala,nu pot sa uit expresia fetei lui tase dupa incidente,era suparat.mare pacat ca s-a intamplat...

starsteel
22nd July 2006, 13:36
Mizeria asta au facut altii pe la meciuri oficiale noi am reusit sa o facem la un amical cu Poli Iasi. Prima etapa jucam cu CFR Cluj o echipa cu capul plecat la frf&lpf poate o punem de o suspendare.

dragos_popa17
22nd July 2006, 16:37
Vad ca iar a dat Jula gol. De fiecare data cand ma uit peste rezultatele din amicale ale Otelului vad ca a dat gol. Sper sa faca treaba buna la voi :ok: Cand se ambitioneaza e de neoprit.

Q.
22nd July 2006, 18:05
mai du_te ma cu posta.....o sa venim acolo si nu o sa ne faceti nimica,si stiti de ce???pt. ca aia care au fost la galati sunt sclavi de la steaua si mai presus de orice ,in afara de ala care a sarit gardul si ala brunet gras nimeni nu prea au facut nimica,.....si ca sa vezi ironie: le_am dat steagul inapoi ca plangeau dupa el..dar bannerul ,nu!!ala e captura frate...si asteptam sa venim la iasi..sa vedeti ca si la voi va fugarim

Ba terminatule inca de la 24 ani....vezi ca zice unu de la Iasi ca ati "uitat" material cu numele grupa C & betzivanii in mana a 2-3 ieseni cu care v-ati batut ma "vitejilor" ...apropo de stele..vezi sa nu uiti sa vii in deplasare si sa-ti pui si-o "stea" ceva in frunte poate te scoate unu' din chinuri. Desi nu ar trebui sa fie treaba noastra. Pana una alta cica mizeria aia capturata de la voi e asa de infecta ca nu vrea nici sa arda...:D

Dregan
22nd July 2006, 20:43
Ba terminatule inca de la 24 ani....vezi ca zice unu de la Iasi ca ati "uitat" material cu numele grupa C & betzivanii in mana a 2-3 ieseni cu care v-ati batut ma "vitejilor" ...apropo de stele..vezi sa nu uiti sa vii in deplasare si sa-ti pui si-o "stea" ceva in frunte poate te scoate unu' din chinuri. Desi nu ar trebui sa fie treaba noastra. Pana una alta cica mizeria aia capturata de la voi e asa de infecta ca nu vrea nici sa arda...:D


Bai ce a fost a fost. Dar nu te mai lauda ca ati pus si voi mana pe o esarfa. Nu uitati ca voi ati fost cei care ati pierdut un banner si un steag(asta face cat vreo 1000 de esarfe). Eu zic sa incheiem subiectul ca n-are rost.

tutye
22nd July 2006, 21:06
Bah tata esarfa aia s-a luat la ingramadeala...i-a cazut lu unu de la noi de la gat...cat despre ultrasi vostri respect doar pt ala care a sarit gardul in pumni ...in rest...ceilalti isi dadeau si chilotii de pe ei....si fulare si banner....hai k nu are rost...auzi tu se mandresc cu o esarfa...

starsteel
23rd July 2006, 00:03
Bune comentariile astea, de unde sunt din presa sau de la TV ?

tutye
23rd July 2006, 00:24
de la Radio...:happy

WOLF_ULTRAS
23rd July 2006, 14:07
rusine ne rusine va umflam ochii in ultima etapa :))....plus ca am inteles ca cel mai sifonat a iesit pretenu meu cel mai bun asa ca .... e de naspa :))

dg va laudati ca unflati ochi chesti de astea dar trebuie sa va ganditi ca vine si returu asa ca trebuie sa va ganditi de 2 ori ce aveti de gand sa faceti :evil:

starsteel
24th July 2006, 00:25
"Regretăm sincer gestul iresponsabil al unor aşa-zişi susţinători ai noştri şi cerem scuze public echipei Politehnica şi susţinătorilor săi veniţi de la Iaşi", a declarat preşedintele Oţelului Galaţi, Marius Stan

lolo_grupa_c
24th July 2006, 01:55
...noi nu regretam nimic.....si la iasi o sai fugarim .....

Doctor_Satan
25th July 2006, 16:44
Ba terminatule inca de la 24 ani....vezi ca zice unu de la Iasi ca ati "uitat" material cu numele grupa C & betzivanii in mana a 2-3 ieseni cu care v-ati batut ma "vitejilor" ...apropo de stele..vezi sa nu uiti sa vii in deplasare si sa-ti pui si-o "stea" ceva in frunte poate te scoate unu' din chinuri. Desi nu ar trebui sa fie treaba noastra. Pana una alta cica mizeria aia capturata de la voi e asa de infecta ca nu vrea nici sa arda...:D

La baie cu voi! Mergeti la threadul vostru si vorbiti singuri!
Vad ca nici n-ati venit bine in A si deja faceti gat, aveti impresii de suporteri de mare echipa, dupa ce ani la randul ati tinut cu Dinamo, Steaua sau Rapid!
LA CULCARE!

starsteel
27th July 2006, 21:54
"Inca o achizitie
Asa cum v-am anuntat, inca din aceasta saptamina Otelul va mai realiza un transfer. Este vorba de un jucator de la Hapoel Tel Aviv, Hassan. Acesta ajunge luni la club si cred ca este ultimul transfer pentru echipa noastra in acest sezon, a declarat Marius Stan."

khaos1ft
27th July 2006, 22:09
starsteel, de ce esti si "star" si nu esti doar "steel"? esti ipocrit! bine ca postezi la Otelul destul de des!:evil:

apropo, e transfer sau doar vine evreu in probe?

starsteel
27th July 2006, 22:26
Sunt star si sunt si steel ca sa raman starsteel, oricum sunt mandru cu ambele echipe a carui suporter sunt.
Ipocrit inseamna făţarnic, mincinos, perfid, prefăcut, şiret, viclean iti garantez ca nu ma caracterizeza nici una din aceste insusiri daca declaram ca doar una dintre echipe e favorita deabia atunci puteam fi considerat ipocrit ce am in suflet declar cu voce tare. Stirea e preluata dintr-un ziar local nici nu pare evreu dupa nume mai degraba arab.

bada_otelul
27th July 2006, 22:31
Sunt star si sunt si steel ca sa raman starsteel, oricum sunt mandru cu ambele echipe a carui suporter sunt.
Ipocrit inseamna făţarnic, mincinos, perfid, prefăcut, şiret, viclean iti garantez ca nu ma caracterizeza nici una din aceste insusiri daca declaram ca doar una dintre echipe e favorita deabia atunci puteam fi considerat ipocrit ce am in suflet declar cu voce tare. Stirea e preluata dintr-un ziar local nici nu pare evreu dupa nume mai degraba arab.

pai ce nume sunt astea?otelul in primul rand este substantiv articulat iar varianta ta din eng nu are articol,asa ca nu ai nimerit-o.de vina e partea stelista...:evil:
sunt pus pe shtouri

WOLF_ULTRAS
27th July 2006, 23:15
"Inca o achizitie
Asa cum v-am anuntat, inca din aceasta saptamina Otelul va mai realiza un transfer. Este vorba de un jucator de la Hapoel Tel Aviv, Hassan. Acesta ajunge luni la club si cred ca este ultimul transfer pentru echipa noastra in acest sezon, a declarat Marius Stan."

Hassan asta de ce origine este ...nu este Hassan SaS ala din turcia care a jucat la Galatasary si la nationala turciei ???

starsteel
27th July 2006, 23:19
Am vrea noi dar oricum daca e adus de M. Stan in mod sigur are valoare si poate ajuta Otelul.

WOLF_ULTRAS
27th July 2006, 23:24
Am vrea noi dar oricum daca e adus de M. Stan in mod sigur are valoare si poate ajuta Otelul.

deunde ai citit dami si mie sa vad :)
Cand eram mai mic si Galata juca in champions legue si se batea de la egal la egal cu real ac milan Hasan SaS era ca un idol imi placea tare de el cum juca ce fel il servea pe Jardel , Hakan Sukur

starsteel
27th July 2006, 23:26
http://www.monitoruldegalati.ro/

WOLF_ULTRAS
27th July 2006, 23:33
http://www.monitoruldegalati.ro/

Ce draci am eu pe siteul asta ca de 2 zile numi merge nu se incarca pagina....poti sa copii ce e acolo si sal pui la noutati :D pls

Doctor_Satan
28th July 2006, 15:51
Hassan asta de ce origine este ...nu este Hassan SaS ala din turcia care a jucat la Galatasary si la nationala turciei ???

Nu e Hassan Sas, pt ca din cate stiu, Sas s-a retras!
Era cam batranel in vremurile alea de glorie!

starsteel
28th July 2006, 16:29
"Atit conducerea administrativa a Otelului, cit si conducerea tehnica, au declarat ca obiectivul echipei galatene pentru campionatul 2006-2007 este ocuparea unui loc intre pozitiile 6-8. Petre Grigoras, antrenorul Otelului, crede ca va fi un campionat echilibrat, fara discrepante valorice intre echipe.

Marius Stan, directorul general al clubului, a declarat ca Otelul trebuie sa faca o figura buna in acest sezon pentru a continua tendinta ascendenta din campionatul trecut. La rindul sau Petre Grigoras a declarat ca pentru noul campionat formatia galateana se va prezenta mult mai puternica. In ceea ce priveste competitia in sine, Grigoras a declarat ca nu crede ca s-a realizat o discrepanta intre primele formatii din tara si restul echipelor. “Cred ca va fi un campionat foarte echilibrat, asa cum a fost si cel de anul trecut. Nu cred ca vor fi diferente asa de mari intre favoritele la titlu si restul participantelor”, a sustinut antrenorul galatean. Marius Stan a precizat ca obiectivul pentru campionatul in curs, locurile 6-8, este unul ce poate fi indeplinit. Directorul general a fost sustinut de antrenorul galatean care a declarat ca un obiectiv dificil ar fi fost clasarea pe primul loc si obtinerea titlului, in schimb clasarea intre primele 8 este un tel realizabil pentru Otelul.

Primul hop, CFR Cluj

Meciul cu CFR-ul lui Dorinel Munteanu va fi primul hop pentru echipa lui Petre Grigoras. “Si asa echipa din Cluj era una puternica. Cu achizitiile din vara acestui an a devenit probabil si mai solida. Oricum am inteles ca au venit jucatori valorosi la Cluj, dar sincer nu-i cunosc foarte bine. Nu i-am urmarit in mod special, cred insa ca va fi un meci destul de dificil. Nu cred ca toxiinfectia de care s-au lovit unii dintre jucatorii galateni va conta, dar CFR este o echipa puternica”, a declarat Grigoras.

Inca o achizitie

Asa cum v-am anuntat, inca din aceasta saptamina Otelul va mai realiza un transfer. Este vorba de un jucator de la Hapoel Tel Aviv, Hassan. ”Va ajunge luni la club si cred ca este ultimul transfer pentru echipa noastra in acest sezon”, a declarat Marius Stan."

SORINULTRA
29th July 2006, 10:06
forza otelul , .....

starsteel
3rd August 2006, 22:06
"Grig nu se multumeste cu un egal

Fotbalistii de la Otelul au trecut repede peste socul infringerii rusinoase din partida cu CFR Cluj si vor sa stearga cit mai repede impresia lasata fanilor la debutul in noua editie de campionat. Niciodata nu mi-am propus de la un meci sa iau un punct sau trei. Mergem la Constanta sa jucam si, daca echipa va evolua la nivelul pe care-l astept de la ei, putem spera la o victorie pentru ca in fotbal orice este posibil. Eu vreau sa incercam sa ne revenim ca joc si sint convins ca vom putea sa ne intoarcem de pe Litoral cu toate cele trei puncte, chiar daca nu vom intilni o echipa modesta care se va preda in fata noastra. Nu trebuie sa ne gindim ca, daca i-am invins anul trecut, sa plecam cu o idee preconceputa pentru ca niciodata un meci nu seamana cu altul. Sint convins ca dorinta de revansa a adversarilor nostri este mare de tot, iar Farul a demonstrat ca este o echipa omogena cu jucatori valorosi si se impiedica cam greu pe teren propriu. Am speranta ca vom face un joc bun, rezultatul nu-l poti sti dinainte, a declarat antrenorul principal Petre Grigoras. Nu au facut deplasarea portarul Iorga si fundasul Rancan, care nu sint complet refacuti dupa accidentarile suferite in presezon. Delegatia galateana a plecat increzatoare spre litoral, ieri la prinz, si si-a stabilit cartierul general la Hotelul Royal din statiunea Mamaia. Aseara, de la ora 19.30, ros-alb-albastrii au efectuat un antrenament de acomodare pe stadionul constantean. Chiar daca inca nu a primit cartea verde, israelianul Manour Hassan a facut deplasarea pentru a se acomoda cu noua sa familie. Partida va fi arbitrata de Augustus Constantin (Rm. Vilcea) central, Ionel Popa (Pascani) si Horia Bochis (Dej) asistenti. Arbitru de rezerva: Aurel Bogaciu (Bucuresti). Observatori: Valentin Alexandru, Valeriu Ionita

Formatii probabile:

Farul Constanta: Curca - Bacila, Gheara, Schiopu, L. Florea, Gurita, Pacuraru, Larie (Lungu), Apostol L. Mihai, Disney.

Otelul Galati : Vitca - Lazar, Nogo, Baciu, Semeghin, Gado, Sg. Costin, Paraschiv, Cr. Craciun, V. Tanase, D. Stan."

Cristian
3rd August 2006, 22:55
Interesanta formula de start a Farului. :D

starsteel
4th August 2006, 10:01
Cuvintele cele mai importante spuse de Grig sunt, "eu vreau sa incercam sa ne revenim ca joc"....sunt chiar mai importante decat rezultatul, daca jocul merge rezultatele imposibil sa nu apara.

starsteel
4th August 2006, 14:46
"Mai vine un atacant la Oţelul: clujeanul Szekely!
Ultima achiziţie a gălăţenilor, israelianul Manor Hassan, a urcat în autocarul de Constanţa, alături de lotul stabilit pentru această deplasare. "Vrem să se acomodeze cu echipa", a explicat conducerea tehnică, însă nu fotbalistul din Orientul Mijlociu încheie campania de achiziţii a Galaţiului. Un atacant, Janis Szekely de la Universitatea Cluj, este foarte aproape de a semna cu Oţelul. Ajuns să-şi renegocieze contractul cu formaţia ardeleană, vârful în vârstă de 22 de ani s-a arătat nemulţumit de oferta primită şi a depus memoriu prin care solicită rezilierea grabnică a înţelegerii cu "U". Szekely şi-a manifestat interesul de a se transfera la Oţelul, echipă la care, în această vară, a fost adus colegul său din atacul Clujului, Emil Gabriel Jula.
Dănuţ Lungu


Farul, fără cinci titulari
Antrenorul Momcilo Vukotici a declarat, ieri, că nu va putea conta pe serviciile a cinci jucători titulari la meciul cu Oţelul Galaţi. Jucătorii indisponibili din cauza unor accidentări sunt Barbu, Guriţă, Todoran, Voiculeţ şi Senin. De asemenea, Lungu este incert."

Cristian
6th August 2006, 23:04
Slab tare ne prezentam in noua editie de campionat.
Daca nici pe urziceni nu batem atunci pe cine ???

SORINULTRA
12th August 2006, 15:09
negru de suparare trebuie neaparat sa se ia niste masuri altfel viitorul e negru rau

lolo_grupa_c
12th August 2006, 21:59
Slab tare ne prezentam in noua editie de campionat.
Daca nici pe urziceni nu batem atunci pe cine ???

......pe real madrid....:drak:

Hard
19th August 2006, 19:49
Un suporter al echipei de fotbal Oţelul Galaţi nu va mai participa timp de un an la meciurile echipei favorite pentru că a înjurat atât spectatorii cât şi jandarmii în timpul mai multor partide de fotbal, transmite corespondentul AMOS News....

daca iti lasi barba si te vopsesti in cap nu ai treaba

tutye
19th August 2006, 20:11
Am pierdut timp de un an unul dintre cei mai reprezentativi oameni ai peluzei......:( ...Asta e... mergem mai departe....

SORINULTRA
20th August 2006, 10:05
inca nu sa vedem ce va fi

starsteel
20th August 2006, 10:19
"Dacă înjuri jucătorii, eşti interzis pe stadion!

Un suporter al echipei de fotbal Oţelul Galaţi nu va mai participa timp de un an la meciurile echipei favorite pentru că a înjurat atât spectatorii cât şi jandarmii în timpul mai multor partide de fotbal, transmite corespondentul AMOS News.
In urmă cu trei luni, în timp ce oţelarii disputau un meci la Petroşani cu echipa Jiul, Valentin Comănescu a adresat injurii şi semne obscene spectatorilor şi jandarmilor.
Deşi suporterul nervos a fost sancţionat contravenţional cu două milioane de lei, Comănescu a recidivat, în mai puţin de o lună. Jandarmii hunedoreni i-au întocmit dosar penal gălăţeanului. De curând Instanţa de judecată din judetul Timiş a decis ca Valentin Comănescu să nu mai participe la nici un eveniment sportiv, timp de un an în nici o tribună din ţară."

SORINULTRA
20th August 2006, 12:07
aste nu sunt decat manevre de genul s a dam un exemplu si prin partile alea , pe vremea comunistilor singurul loc unde puteai sa injuri era stadionul , astia sunt de 100 de ori mai rai ca , comunistii

lolo_grupa_c
20th August 2006, 12:56
in aceasta situatie mai sunt cativa membri din G.C,dar sa spewram ca nu se va ajunge la asa ceva....iar daca e sa citim ce scrie pe fiecare amenda pe care o primim,va spun eu ca ramaneti socati!!!NUMAI MINCIUNI!!!nu ca suntem noi cheie de biserica da' se exagereaza la maxim!!!si cu toate acestea VA PROMITEM la toti ca VOM intra in continuare pe stadion ,indifewrent de situatie....daca ar fi fost un site sigur pozele ar spune tot...GRUPA C ...

SORINULTRA
20th August 2006, 15:15
bannerul g. c. tot v a fi pe gard la fiecare meci indiferent cati membrii ai brigazii ar suspenda comunistii astia . p.s. eu popika unul din membri fondatori ai G. C. renunt singur la campania in care este implicata brigada alaturi de alte brigazi din tara "BASARABIA PAMANT ROMANESC" fiind scarbit de oamenii cu putere de decizie din tara pe care o iubim cu toti . nu am fost niciodata un nationalist convins

OVIDIU 62
22nd August 2006, 09:08
Din presa trebuie sa luam ceea ce este bun si nu ce este rau pentru echipa noastra.

lolo_grupa_c
26th August 2006, 21:44
bannerul g. c. tot v a fi pe gard la fiecare meci indiferent cati membrii ai brigazii ar suspenda comunistii astia . p.s. eu popika unul din membri fondatori ai G. C. renunt singur la campania in care este implicata brigada alaturi de alte brigazi din tara "BASARABIA PAMANT ROMANESC" fiind scarbit de oamenii cu putere de decizie din tara pe care o iubim cu toti . nu am fost niciodata un nationalist convins

poi si ce treaba are una cu alta...eu zic ca te_ai cam grabit in aceasta decizie...oricum esti fratele nostru si fiecare decizie trebuie respectata...

starsteel
27th August 2006, 23:14
Berbecii de la Recursul etapei anunta ca Otelul are 4 puncte si se afla pe locul 14. Meritati un :rosu:

Dregan
27th August 2006, 23:56
Berbecii de la Recursul etapei anunta ca Otelul are 4 puncte si se afla pe locul 14. Meritati un :rosu:


Wow!!! Dar se mai uita careva la emisiunea aia!?:evil:

starsteel
6th September 2006, 11:23
"Clubul gălăţean de Liga I îşi lansează siteul oficial

Oţelul se califică pe Internet!

- Era una dintre marile dorinţe ale fanilor echipei…
- Ştiam acest lucru şi era normal să le satisfacem această dorinţă. Mai mult decât atât, un site oficial reprezintă o necesitate. Îi anunţăm pe toţi suporterii echipei noastre că vor beneficia de un site profesionist care, sperăm, să satisfacă toate gusturile. Evident, orice idee, orice critică sunt binevenite pentru a putea perfecţiona acest produs al nostru.
- Poate rivaliza noul proiect al clubului cu cel al marilor echipe din ţară?
- Da, putem afirma şi acest lucru. Toate marile echipe şi, în ultima vreme, mai toate echipele de fotbal - şi nu numai - comunică direct prin acest mijloc specific mileniului III. Considerăm acest site ca o poartă pe care o deschidem tuturor către interiorul clubului gălăţean şi, totodată, un parteneriat cu toţi susţinătorii noştri.

"Dacă va fi nevoie, de fiecare dată voi aduce ceva nou"
- Acum, că Oţelul se califică şi pe Internet, vreau să ştiu dacă siteul va fi simplu de accesat.
- Bineînţeles. Deşi respectă cele mai exigente norme de grafică şi concepţie, proiectul facilitează accesul tuturor către toate compartimentele sale.
- Sunteţi un împătimit al Internetului. Veţi intra zilnic pe site?
- Cu siguranţă, pentru că voi aştepta atât aprecierile cât şi "corecţiile" utilizatorilor. Personal consider Internetul o necesitate, căci aici putem găsi - cu o repeziciune greu de imaginat altădată - o impresionantă bază de date.
- Intră siteul "la apă" cu o victorie a Oţelului? Mă refer la jocul cu Pandurii Tg. Jiu... Cred că ar fi cea mai potrivită inaugurare.
- Am debutat în calitate de oficial la Oţelul Galaţi cu o victorie acasă, respectiv cea cu Ceahlăul, sper ca şi debutul siteului să îmi poarte noroc şi să le oferim gălăţenilor o victorie categorică. Iar dacă va fi nevoie ca la fiecare meci de acasă să fiu prezent cu ceva nou pentru a câştiga, vă asigur că nu voi precupeţi niciun efort

Pagină creată de "americani"
- Cine a realizat acest site?
- Am avut mai multe oferte şi am fost nevoit să o aleg pe cea care îmi realiza produsul în cel mai scurt timp, păstrând însă raportul calitate-preţ. De fapt, am ales o echipă de tineri profesionişti, formaţi în Statele Unite ale Americii, şi care sper că nu mă vor dezamăgi. Firma se numeşte New Flavor Studio.
- Sunt români, nu?
- Români, evident, numai că au un stagiu de pregătire efectuat peste Ocean. Tot cu ei, dacă va fi oportun, vom realiza şi versiunea în limba engleză a siteului.
- Suporterii se întreabă când va apărea şi un magazin de prezentare al clubului care să le faciliteze achiziţionarea de articole cu sigla şi culorile Oţelului.
- În primul rând, trebuie răbdare şi înţelegere. Nu se pot face multe peste noapte. Am deja în lucru un proiect în acest sens, însă prefer să nu îl dezvălui. Nu peste mult timp, sper să putem găsi o locaţie potrivită pentru a le oferi suporterilor o gamă cât mai variată de produse." VL 06.09.2006

starsteel
30th September 2006, 19:40
A şaptea “minune”

MERG CEAS Otelul a reusit sa câstige fara probleme partida cu UTA, reusind al saptelea succes consecutiv în Liga I

Petre Grigoras continua sa faca minuni pe banca Otelului, dovedind ca apelativul de “cel mai tare din oras“ i se potriveste de minune, indiferent de echipa pe care o antreneaza.

Gazdele au reusit a saptea victorie consecutiva, performanta la care nici cel mai optimist suporter probabil ca nu visa dupa ce primele trei etape au consemnat tot atâtea esecuri. In ciuda numeroaselor absente din lot, galatenii au început meciul tare, dominându-si teritorial adversarii si deschizând scorul dupa numai 12 minute, prin Emil Jula, care a pacalit defensiva aradenilor si a marcat din interiorul careului. Dupa câteva zeci de minute fara ocazii de poarta, Paraschiv a ratat sansa desprinderii în doua rânduri, facându-l pe Grigoras sa-si puna mâinile în cap. Mult mai cuminti decât în deplasarile anterioare, cei de la UTA nu au avut decât o ocazie de poarta în prima parte, dar sutul lui Ionut Balan de la 25 de metri a trecut putin pe lânga.

Dupa pauza, Marius Lacatus a schimbat “mâinile moarte” din prima repriza, Daniel Chirita si sârbul Miloslavjevic, dar nici asa UTA nu a reusit sa revina în joc, tot galatenii fiind cei care au punctat, în minutul 65, prin Ramses Gado.

Otelul a continuat sa deseneze frumos, Paraschiv, Semeghin si Jula tratând cu lejeritate trei ocazii de a face scor de forfait. A marcat însa Sabin Ilie, si a facut-o frumos, dintr-o lovitura libera executata plasat, dar UTA nu a avut puterea sa remonteze tot handicapul.

La patru ani dupa ce a facut din Otelul campioana provinciei, Lacatus a parasit cu capul plecat stadionul din cartierul Tiglina, în aplauzele publicului, el fiind învins chiar de fostul sau coleg de camera de la Steaua de la sfârsitul anilor ’80.

sursa Prosport

starsteel
30th September 2006, 19:45
Protest la adresa FRF si LPF

NEMULTUMIRE Ambele galerii au afisat la meciul de azi mesaje de protest la decizia Comitetului Executiv al FRF de a interzice bannerele de pe stadioanele din România. Astfel, fanii gazdelor, supranumiti “Sidexplozia Ultra” au avut nu mai putin de trei mesaje: “Nesimtire si decizii murdare / Cenzurati dreptul la libera exprimare”, “FRF si LPF egal PCR” si “Exprimarea libera, garantata prin Constitutie / Art. 30, alineatul 1”. La rândul lor, cei 30 de fani aradeni au afisat un banner pe care scria: “In peluzele ultra cuvântul vreti sa-l oprimati / Sunteti niste comunisti frustrati!”.

sursa Prosport

Doctor_Satan
2nd October 2006, 10:34
Stie careva si care-i adresa site-ului oficial?

starsteel
2nd October 2006, 11:57
Nu am inteles....a cui adresa?

Doctor_Satan
2nd October 2006, 16:51
Tot anunta ca au lansat site-ul oficial al clubului si eram curios care-i adresa de net, ca nu am vazut-o scrisa pe nicaieri!

STEEL
2nd October 2006, 18:11
Tot anunta ca au lansat site-ul oficial al clubului si eram curios care-i adresa de net, ca nu am vazut-o scrisa pe nicaieri!

www.otelul-galati.ro curios ca nu-l cunosteai pana acum,desi,exista de ceva timp...;)

starsteel
2nd October 2006, 21:26
Ai o bila neagra Dr Satan, sa nu stii tu ca site-ul e inaugurat inca din ziua meciului cu Pandurii.

Doctor_Satan
3rd October 2006, 09:08
Stiam ca a fost inaugurat de atunci, dar imi erau anchilozate degetele si-mi era lene sa caut! Am asteptat sa apara o persoana binevoitoare sa-mi spuna!
Multumesc!

Jar-Gon
3rd October 2006, 11:12
incredibil suntem dupa dinamo cea mai buna echipa si nu ne baga presa in seama.ce mai e de spus aici e simplu nu ne baga si nici nu ne vor baga in seama vreodata ziarele si televiziunile.

khaos1ft
3rd October 2006, 15:44
incredibil suntem dupa dinamo cea mai buna echipa si nu ne baga presa in seama.ce mai e de spus aici e simplu nu ne baga si nici nu ne vor baga in seama vreodata ziarele si televiziunile.

ne vor baga, ai rabdare, dar trebuie sa avem constanta

au mai fost echipe care au avut cateva meciuri bune, dar apoi au picat. trebuie sa dovedim ca suntem o echipa demna de luat in seama cu steaua, dinamo si rapid, apoi vei vedea ca o sa se mai scrie si de otelul

starsteel
3rd October 2006, 16:40
Amical cu Zimbru Chisinau
03/10/2006 09:25:04

"Fereastra" ivita in calendarul Ligii I, pauza creata pentru meciul nationalei Romaniei cu Belarus in preliminariile CE-2008, le va oferi "otelarilor" ocazia de a sustine un meci de verificare. Delegatia clubului FC Otelul va pleca sambata, 7 octombrie, in capitala Republicii Moldova pentru un test cu Zimbru Chisinau. Jocul va avea loc duminica. "Iata ca mergem si noi peste hotare dupa acest sir frumos de victorii", a glumit antrenorul Petre Grigoras pe seama acestei deplasari. Fotbalistii formatiei noastre, aflati acum intr-o minivacanta, vor reveni la antrenamente miercuri, la ora 18.00.
sursa site-ul oficial

Cristian
3rd October 2006, 16:52
starsteel tu ai user pe site-ul oficial ? si daca da, care ???

starsteel
3rd October 2006, 17:12
Am insa in ciuda a 2 incercari conturile sunt inactive chiar mai devreme am incercat imi e imposibil sa intru.

Dregan
3rd October 2006, 18:43
Am insa in ciuda a 2 incercari conturile sunt inactive chiar mai devreme am incercat imi e imposibil sa intru.


Pai trebuie sa primesti o confirmare pe mail ca sa te poti inregistra. Confirmarea asta(din pacate) se duce in sectiunea Bulk a mailului nu in Inbox. Foarte multi s-au lovit de problema asta pana acum. Mai incearca si daca tot nu reusesti trimite-mi un mesaj privat si se rezolva.

starsteel
3rd October 2006, 19:24
In bulk l-am gasit i-am dat "continue website" si "return message" rezultatul, pauza nimic chiar a devenit enervant. Din 404 de conturi 120 sunt active iar 69 au peste 10 postari cred ca o cauza e si inactivarea contului.

Doctor_Satan
4th October 2006, 08:49
In bulk l-am gasit i-am dat "continue website" si "return message" rezultatul, pauza nimic chiar a devenit enervant. Din 404 de conturi 120 sunt active iar 69 au peste 10 postari cred ca o cauza e si inactivarea contului.

Contul meu e activ!
Nu stiu care-i faza, de ce ceilalti au probleme!
Mai incearca!

starsteel
4th October 2006, 08:55
A rezolvat problema Dregan ii multumesc si pe aceasta cale.

STEELMAN
6th October 2006, 08:55
vrei sa iti arati profundul tau devotament pt steaua si pe forumul local?

starsteel
6th October 2006, 13:05
acolo nu e cazul dar nici nu voi arunca vreodata cu piatra in campioana absoluta a fotbalului romanesc

SORINULTRA
7th October 2006, 10:15
as zice sa te rezumi absolut la forumul ols , nu cred ca e decent din partea ta un stelist sa intre pe forumul clubului otelul.

starsteel
7th October 2006, 12:37
La multi ani, Tase!
07/10/2006 10:42:34

Capitanul echipei noastre implineste astazi 36 de ani, varsta la care joaca precum in tinerete. Viorel Tanase sustine ca, de ziua sa, isi doreste sanatate deplina si victorii cat mai multe pentru Otelul Galati. Sa ne traiesti, Viorele si sa mai joci vreo trei sute de ani! Asta daca nu cumva conducerea ti-a prelungit deja contractul cu inca o jumatate de mileniu.
sursa site-ul oficial

sorin_otelarul
7th October 2006, 18:36
la multi ani taseeeeeeeeee!!!!!!!!!!!!!!!1

Redboy
7th October 2006, 18:47
Si din partea mea un sincer "La Multi Ani !" :D
sa speram ca nu se va retrage chiar acum...mai avem nevoie de experientza lui

starsteel
8th October 2006, 16:45
Zimbru - Otelul 1-2
08/10/2006 15:25:32

Echipa galateana a disputat in jurul pranzului o partida amicala de fotbal pe terenul fostei campioane a Republicii Moldova, Zimbru Chisinau. Intalnirea a fost castigata de ros-alb-albastri, scor 2-1 (0-0), prin golurile marcate de Dorel Banaru si Gabriel Jula. Pentru gazde a inscris ex-vasluianul Filip Popescu, acesta "dezmortind" tabela de marcaj cu un sut la coltul lung, din marginea careului de 16 metri. Reusitele "otelarilor" a venit in urma unor centrari perfecte ale lui Dorin Semeghin, Banaru si Jula punctand in acelasi fel: deviere cu capul din mijlocul suprafetei de pedeapsa!

Otelul a jucat in formula: Vatca - Marginean, Lazar, Baciu, Semeghin - Gado, Costin, Paraschiv, Badescu - Baltoi, Jula. Dupa pauza, antrenorul Petre Grigoras i-a mai utilizat pe Bors, Majer, Arhire, Banaru si Tismanaru. Africanul Salif Nogo si brazilianul Davi Rancan nu au efectuat deplasarea, ei nereusind sa primeasca in timp util viza pentru Moldova. Viorel Tanase si Cristian Craciun vor reincepe abia maine pregatirile, cot la cot, cu intreaga echipa.

sursa Site-ul oficial

Cristian
8th October 2006, 16:45
De ce ma copii ma a ? :D

starsteel
8th October 2006, 16:50
Ma uitam deasupra am crezut ca am postat acelasi lucru dupa tine de bucurie. De ce "ma copii"?

starsteel
10th October 2006, 12:25
Baza de la Chisinau, formidabila
09/10/2006 16:03:06

Conducatorul clubului FC Otelul, Marius Stan (foto), este de parere ca in Romania nu exista o baza sportiva asemanatoare celei ridicate de gruparea Zimbru Chisinau. "Cazi pe spate, nu alta! Au un stadion nou-nout, cu 12.000 de locuri, toate acoperite, cu instalatie de incalzire a terenului, au terenul II excelent si inca unul sintetic de dimensiuni normale, scoala de fotbal cu toate utilitatile, sala de sport super-utilata, camere de cazare si pentru grupele de copii si juniori, vestiare super. Ce mai, e o baza formidabila, bestiala!", povesteste Marius Stan. "Ar fi un vis sa aiba si Otelul o asemenea baza", a continuat "bossul" echipei galatene.

sursa siteul oficial

starsteel
20th October 2006, 17:24
La bilete, înapoi!


S-au vândut numai 500 de bilete la meciul cu Steaua

* Preţul special mărit pentru această partidă şi obiceiul microbiştilor de a-şi lua tichet în ziua meciului fac ca cele 10.000 de bilete tipărite pentru jocul Oţelul - Steaua să rămână, cel puţin pentru moment, în stoc * În trei zile de vânzări, s-a încasat contravaloarea a numai 500 de tichete!

Vânzătorii de bilete îngheaţă degeaba
Dacă astăzi s-ar disputa meciul Oţelul - Steaua, pe stadionul echipei gălăţene ar intra maxim 2.500 - 3.000 de oameni. Sumbră estimare, s-ar putea spune, dar, la cum se vând biletele pentru marea partidă de duminică, nu prea este loc de alte constatări. În cele şase puncte de comercializare a tichetelor nu au fost date mai mult de 500 de bucăţi, număr aproximativ comunicat de Cătălin Tofan, directorul general adjunct al clubului dunărean. Clubul are o mie de abonaţi, iar galeria - care ar putea forma cu această ocazie şi 700 de voci - îşi garantează prezenţa pe stadion. De ce-i bate vântul degeaba pe oamenii trimişi pe teren ca să "înarmeze" microbiştii cu tichete? Un motiv - care încă-i linişteşte pe capii Oţelului - este obiceiul românilor de a-şi lua bilet în ziua evenimentului propriu-zis.

În ziua meciului se închide casa!
Problema este că duminică, 22 octombrie, nu vor mai exista bilete la vânzare! Cel puţin aceasta este decizia conducerii grupării locale, care se teme de îmbulzeală şi speculă. "Vrem să eliminăm un mare risc, şi anume bişniţa, dar avem în vedere şi evitarea aglomeraţiei pe la porţile stadionului. Oamenii trebuie să ştie exact că vin la stadion numai pentru a intra la meci. Nu avem nevoie de forfotă, unii să caute bilete, alţii să intre etc. Este un meci cu grad ridicat de risc şi nu vrem să avem probleme", a explicat, ieri, Cătălin Tofan. Şi totuşi, microbistul român are două tabieturi-religie în ziua unui joc de fotbal: îşi ia bilet şi o pungă de seminţe. Aşa s-a învăţat şi-i vine peste mână să caute un permis de intrare cu două-trei zile înainte.

Bucureştenii n-au solicitat niciun tichet
În mod normal, dacă până sâmbătă nu se va epuiza stocul celor 10.000 de bilete tipărite pentru acest derbi, ar trebui să existe tichete la vânzare şi duminică. Tofan n-ar vrea să facă o excepţie de la regulă: "Dacă ar fi după mine, n-aş mai vinde şi în ziua meciului, dar o decizie va fi luată în zilele următoare. N-aş vrea să dăm un semn de slăbiciune, şi îi rog pe toţi suporterii care vor să vină la meci să-şi cumpere bilete din timp. Dacă va fi să facem o excepţie, duminică se vor găsi bilete doar până la prânz." Oficialul gălăţean susţine că din partea echipei Steaua n-a sosit încă nicio rezervare, dar precizează că, pentru orice eventualitate, va exista un sector disponibil, de 600 de locuri, la Peluza de Sud.

Scump, dom’le, scump...
Celălalt motiv pentru care, de marţi încoace, vânzătorii de bilete nu prea au primit bună ziua este lesne de intuit. Preţul tichetelor, triplat pentru întâlnirea cu formaţia campioană (n.red. - 30 de lei, intrare generală), i-a întors pe oameni din drum, aşa cum remarca însuşi Cătălin Tofan. "Este un meci de interes maxim, iar cine vrea să vadă cele două echipe, ar putea plăti. Nu cred că preţul este aşa de mare. Sper ca toate biletele să se vândă pentru că FC Oţelul trăieşte şi din încasări. Este o strategie de marketing pe care toată lumea din ţară o face la meciurile cu echipele mari", a justificat fostul fotbalist.

"Unde găsim bilete?"
Cititorii "Vieţii Libere" ne-au informat, atât prin poşta electronică, cât şi telefonic, că vânzătorii stradali nu prea sunt de găsit! Amplasaţi la Stadionul "Oţelul", la poarta Combinatului Mittal Steel, în staţia din faţa Spitalului de Urgenţă, la fosta Casă Roşie, în staţia de la "Potcoava de Aur" şi în faţa Magazinului "Modern", unii dintre ei au ales să se deplaseze şi pe străzi lăturalnice, răspunde Tofan. "Văzând că n-au succes, au crezut că aşa pot atrage mai mulţi clienţi, dar le vom comunica să rămână în locurile stabilite", a adăugat el.
sursa VL

starsteel
21st October 2006, 14:27
Cătălin Tofan, directorul general adjunct al Oţelului, pare să fi găsit reţeta succesului în derbiul cu "militarii". "Avem şanse de victorie, ca la orice joc, dar trebuie să avem şi noroc, nu ca în primăvară. Dacă vom marca primii, vom câştiga acest meci", a afirmat fostul fotbalist, care a câştigat de câteva ori în faţa clubului din Capitală atunci când îşi punea jambiere şi şort. Pentru confirmarea teoriei lui Tofan, tehnicianul Petre Grigoraş va miza pe următorul prim "unsprezece": Vâtcă - Brujan, Nogo, Baciu, Semeghin - Mărginean, Costin - Gado, Paraschiv, Bălţoi - Jula. Partida cu Steaua, care va începe la ora 15.00, va fi arbitrată la centru de Augustus Constantin, din Rm.Vâlcea.

Oţelul va juca mâine o partidă cu iz jubiliar
De 600 de ori în prima Ligă!

* Meciul cu Steaua vine după 599 de partide disputate în prima Ligă * Duminică, fanii Oţelului aşteaptă o victorie care să marcheze această bornă din istoria clubului dunărean

"Ce-a trecut timpul!"...
Era, poate, greu de crezut pentru echipa din 1986, care ducea, în premieră, Oţelul în liga superioară, că va veni şi ziua meciului cu numărul 600 pe prima scenă. La exact 20 de ani de la prima promovare, Oţelul antrenat de Petre Grigoraş şi manageriat de Marius Stan, prezent în lotul formaţiei din ’86, pregăteşte partida 600, joc care oricum era foarte important graţie adversarului, Steaua Bucureşti! "Nici nu ştiu când au trecut 600 de meciuri, este de-a dreptul fantastic", a reacţionat Marius Stan când l-am pus, faţă-n faţă, cu istoria primului eşalon. La fel a reacţionat şi Viorel Anghelinei, primul căpitan din Divizia A al Oţelului: "600 de meciuri? Ca ieri intram în prima divizie... Ce-a mai trecut timpul!"

Debutul, pe 17 august 1986
Primul meci în "A" a coincis cu o victorie, 2-0, în propriul fief, cu Victoria Bucureşti, o grupare favorizată de regimul ceauşist. Se întâmpla pe 17 august 1986. Apoi, după o neaşteptată retrogradare, au început să apară disputele cu titlu jubiliar. Prima partidă cu număr "rotund" (100) avea să se desfăşoare totuşi în sezonul competiţional 1988-89, cel în care Oţelul revenea pentru doi ani în Divizia B: 0-1 la FC Braşov (14 iunie ’89). Nici meciul 200 în eşalonul de elită n-a ieşit mai bine, formaţia Galaţiului fiind depăşită, tot în deplasare, de Universitatea Craiova: 2-1, pe 6 aprilie 1994. Abia jocul 300 a constituit o sărbătoare în adevăratul sens al cuvântului, roş-alb-albaştrii învingând pe FC Braşov cu 2-1, pe malul Dunării (3 mai 1997). Termenii "victorie" şi "jubileu" s-au confundat şi pe 31 martie 2000, când gruparea locală a susţinut meciul cu numărul 400 în Divizia A: 1-0 cu Farul Constanţa, acasă.

Va veni succesul cu numărul 247?
Tot cu Farul s-a jucat şi confruntarea care marca a 500-a prezenţă a Oţelului în liga internă care contează cel mai mult. Pe 16 august 2003, pe Litoral, echipa dunăreană a remizat, scor 1-1. Mâine, 22 octombrie 2006, este timpul jocului 600 în Liga I, trupa lui Grigoraş având în faţă poate cel mai dificil adversar. "Sper să învingem, ca să fie o sărbătoare frumoasă", spune Grig, care este la Galaţi de 26 de meciuri (16 victorii, 3 egaluri, 7 înfrângeri). Oţelul a strâns până acum 599 de partide în "A", dintre care 246 sunt victorii, 116 remize şi 237 eşecuri. Trei goluri îi mai trebuie formaţiei roş-alb-albastre şi bifează 750 de reuşite în istoria de prim eşalon. Poate vin cu Steaua!

sursa VL

starsteel
24th October 2006, 11:52
"Deşi golul său a îngenuncheat campioana, Emil Jula se declară un fan înrăit al roş-albaştrilor. Atacanul venit în vară de la divizionara secundă U Cluj i-a îngropat duminică pe stelişti, care sînt la 12 puncte de rivala Dinamo. "Sînt stelist de mic şi nu credeam vreodată că o să ajung să înscriu împotriva echipei mele favorite, mai ales că i-am cam scos din cursa pentru titlu. Imediat după reuşită nu îmi venea să cred şi de aceea mi-am pus mîinile în cap"...
sursa gsp

E o realitate pe care trebuie sa o acceptati/suportati simpatizanti stelisti sunt peste tot.

Dregan
24th October 2006, 15:56
E o realitate pe care trebuie sa o acceptati/suportati simpatizanti stelisti sunt peste tot.


In Galati nu veti fi acceptati niciodata! Asta e o realitate pe care trebuie sa o accepti tu...

STEEL
24th October 2006, 16:03
Se discuta prea mult despre steaua pe suporter Otelul.:no: :headbang:
Haide-ti sa dam mai multa importanta echipei noastre.:ok:

starsteel
24th October 2006, 16:30
In Galati nu veti fi acceptati niciodata! Asta e o realitate pe care trebuie sa o accepti tu...
Realitatea e ca suntem parte(importanta) din Galati(ca in toata tara dealtfel) impartiti in 2 categorii stelisti si otelari-stelisti asa ca cei care sunt obligati sa accepte sunteti voi.

Se discuta prea mult despre steaua pe suporter Otelul.:no: :headbang:
Haide-ti sa dam mai multa importanta echipei noastre.:ok:
Ai perfecta dreptate.

WOLF_ULTRAS
24th October 2006, 19:13
Realitatea e ca suntem parte(importanta) din Galati(ca in toata tara dealtfel) impartiti in 2 categorii stelisti si otelari-stelisti asa ca cei care sunt obligati sa accepte sunteti voi.

Ai perfecta dreptate.

Nici peste cadavrul meu nu voi accepta stelisti ..[edit] :rosu:

starsteel
25th October 2006, 11:18
Otelul si-a trimis rezervele in Cupa!
25/10/2006 08:45:44

Echipa noastra va sustine, astazi, de la ora 14.00, meciul din 16-imile de finala ale Cupei Romaniei, in compania gruparii de liga secunda Corvinul Hunedoara. FC Otelul si-a trimis la Targoviste, locul de disputare a partidei, o echipa formata din fotbalisti care au jucat mai putin in campionat. Titularii sunt menajati pentru intalnirea de duminica, din Liga I, cu FC Arges Pitesti. "Drumul Galati - Targoviste si retur este destul de obositor si am decis sa trimitem rezervele la meciul cu Corvinul. Pana la urma, trebuie sa stim ce pot si acesti jucatori, nu? Eventual, la iarna, vom sti pe cine ne vom baza si pe cine nu. Printre ei se afla si jucatori precum Daniel Stan si Craciun, abia refacuti dupa ce au avut unele probleme de sanatate", a explicat antrenorul Petre Grigoras. Singurul fotbalist "otelar" care va bifa 90 de minute la Targoviste si alte 90 la Pitesti este brazilianul Davi Rancan, care va profita astfel de absenta lui Marius Baciu, suspendat o etapa.

FC Otelul va juca azi in formula: Bors - Arhire, Lazar, Rancan, Craciun - Tismanaru, Majer, Banaru, Badescu - Elek, D. Stan.

Meciul Otelul - Corvinul, de pe stadionul "Eugen Popescu" din Targoviste, va fi arbitrat de Teodor Craciunescu (Rm. Valcea), la tuse fiind delegati Bela Szoke si Adrian Midisan (ambii din Constanta).
sursa siteul oficial

WOLF_ULTRAS
25th October 2006, 13:10
Otelul si-a trimis rezervele in Cupa!
25/10/2006 08:45:44

Echipa noastra va sustine, astazi, de la ora 14.00, meciul din 16-imile de finala ale Cupei Romaniei, in compania gruparii de liga secunda Corvinul Hunedoara. FC Otelul si-a trimis la Targoviste, locul de disputare a partidei, o echipa formata din fotbalisti care au jucat mai putin in campionat. Titularii sunt menajati pentru intalnirea de duminica, din Liga I, cu FC Arges Pitesti. "Drumul Galati - Targoviste si retur este destul de obositor si am decis sa trimitem rezervele la meciul cu Corvinul. Pana la urma, trebuie sa stim ce pot si acesti jucatori, nu? Eventual, la iarna, vom sti pe cine ne vom baza si pe cine nu. Printre ei se afla si jucatori precum Daniel Stan si Craciun, abia refacuti dupa ce au avut unele probleme de sanatate", a explicat antrenorul Petre Grigoras. Singurul fotbalist "otelar" care va bifa 90 de minute la Targoviste si alte 90 la Pitesti este brazilianul Davi Rancan, care va profita astfel de absenta lui Marius Baciu, suspendat o etapa.

FC Otelul va juca azi in formula: Bors - Arhire, Lazar, Rancan, Craciun - Tismanaru, Majer, Banaru, Badescu - Elek, D. Stan.

Meciul Otelul - Corvinul, de pe stadionul "Eugen Popescu" din Targoviste, va fi arbitrat de Teodor Craciunescu (Rm. Valcea), la tuse fiind delegati Bela Szoke si Adrian Midisan (ambii din Constanta).
sursa siteul oficial

FF misto .....:headbang: :headbang: :headbang:
Nici nu vreau sa ma gandesc ce ne asteapta nici grigoras nu sa dus:mda:

starsteel
25th October 2006, 13:32
Nici Grigoras?!...asta e bataie de joc adica isi bat joc de munca lor si ne dovedim o echipa neserioasa. A inchis indianu robinetu?...prea multe victorii?

Dregan
25th October 2006, 13:48
Dap fiecare echipa va avea antrenorul secund pe banca si numai rezerve in teren(atat Otelul cat si Corvinul).

Cristian
25th October 2006, 15:01
DESFASURAREA MECIULUI:

45' - Prima repriza se incheie, cu un scor alb. Echipa noastra este fluierata si huiduta de publicul targovistean, in numar de aproximativ 300 de voci, stiut fiind faptul ca acest oras simpatizeaza, in genere, cu formatia Steaua Bucuresti;

40' - Badescu si D. Stan poarta un atac bun pe partea stanga, dar in careul advers mingea este recuperata de jucatorii de la matineu;

39' - Rancan reia, din foarfeca, la cativa centimetri de poarta pazita de Opric! Buna situatie de gol pentru galateni;

32' - Nicio ocazie de gol pentru Otelul!; In tribuna se afla, printre altii, secundul lui Dorinel Munteanu, de la FC Arges, fostul international Gheorghe Mihali;

31' - Mondea, de la Corvinul, trage foarte bine de la 18 metri, mingea se loveste de blocajul facut de Lazar! Portarul Bors era batut!;

19' - Lazar scapa o minge, hunedorenii pleaca pe contraatac, in superioritate numerica 2 contra 1, dar fundasul Otelului se repliaza la timp si elimina pericolul;

15' - Galatenii se intrec in balbe in careul Corvinului, trei ros-alb-albastri luftand la 13-14 metri de tinta;

12' - Pribac intra in suprafata de pedeapsa a Otelului, suteaza de la 14 metri, iar Bors respinge in corner!;

5' - Rancan reia, cu capul, langa bara, din careul formatiei de liga inferioara;

Sclavi obositi ne fluiera.

Kainsashiki
26th October 2006, 18:54
Amendă de 500 de dolari pentru jucătorii Oţelulului


Directorul general al grupării Oţelul Galaţi, Marius Stan, a anunţat, joi, că toţi jucătorii care au intrat pe teren în partida cu divizionara secundă Corvinul Hunedoara, din 16-imile Cupei României, scor 5-1, după prelungiri, vor fi amendaţi cu câte 500 de dolari.

Jucătorii echipei Oţelul Galaţi vor fi amendaţi, deoarece au câştigat abia în prelungiri, scorul după 90 de minute fiind 0-0.

"Chiar dacă nu am fost cu titularii, nu există scuze. După cum s-a desfăşurat jocul, a fost poate cel mai penibil din cariera mea pentru echipa pe care o conduc. Nivel de "C" e mult, meci de judeţ. Inadmisibil, am fost aproape de a fi eliminaţi de către o echipă care nici nu voia să se prezinte. Tot ce au construit ceilalţi jucători în campionat au demolat ei peste noapte, să plătească pentru prejudiciul de imagine pe care l-au adus", a declarat Marius Stan.

În plus, atacantul Daniel Bănaru a fost amendat cu 1.000 de dolari şi trimis pe termen nelimitat la echipa a doua, pentru că a refuzat să se echipeze după ce a aflat că nu va fi titular.

WOLF_ULTRAS
26th October 2006, 22:58
Amendă de 500 de dolari pentru jucătorii Oţelulului


Directorul general al grupării Oţelul Galaţi, Marius Stan, a anunţat, joi, că toţi jucătorii care au intrat pe teren în partida cu divizionara secundă Corvinul Hunedoara, din 16-imile Cupei României, scor 5-1, după prelungiri, vor fi amendaţi cu câte 500 de dolari.

Jucătorii echipei Oţelul Galaţi vor fi amendaţi, deoarece au câştigat abia în prelungiri, scorul după 90 de minute fiind 0-0.

"Chiar dacă nu am fost cu titularii, nu există scuze. După cum s-a desfăşurat jocul, a fost poate cel mai penibil din cariera mea pentru echipa pe care o conduc. Nivel de "C" e mult, meci de judeţ. Inadmisibil, am fost aproape de a fi eliminaţi de către o echipă care nici nu voia să se prezinte. Tot ce au construit ceilalţi jucători în campionat au demolat ei peste noapte, să plătească pentru prejudiciul de imagine pe care l-au adus", a declarat Marius Stan.

În plus, atacantul Daniel Bănaru a fost amendat cu 1.000 de dolari şi trimis pe termen nelimitat la echipa a doua, pentru că a refuzat să se echipeze după ce a aflat că nu va fi titular.

Asa le trebuie :ok:

SORINULTRA
27th October 2006, 08:16
bravo stane , delasarea duce la dezamagiri

starsteel
27th October 2006, 11:55
Un articol penibil!
26/10/2006 18:06:11

Cotidianul Prosport a titrat astazi, sub forma unei cronici de meci de o calitate indoielnica, faptul ca Otelul Galati si Corvinul Huendoara (scor 5-1) "nu s-au omorat cu firea si au regizat o piesa de teatru ieftin, provocand ilaritate si buna dispozitie celor cateva mii de spectatori prezenti pe stadionul din Targoviste." Publicatia citata semnaleaza, sub egida impersonalului "se pare ca", o droaie de infractiuni, cea mai mare fiind urmatoarea: "Se pare ca sume importante de bani s-au pariat pe obtinerea unui rezultat de egalitate la finalul celor 90 de minute regulamentare intre cele doua formatii."

Reactia directorului general al FC Otelul, Marius Stan, a fost concisa: "De la a juca penibil, asa cum a fost de fapt, si pana la aparitia unui articol in care sa se dea de inteles ca a fost blat, mi se pare exagerat total. Pe cat de penibil a fost jocul nostru, pe atat de penibil a fost si acest articol!"

Marius Stan a explicat si motivul pentru care partida s-a jucat cu rezerve si juniori: "Stiam ca cei de la Corvinul nici macar nu voiau sa se prezinte la meci, pentru ca n-aveau bani de transport si pentru ca schimbarea de regulament a venit neanuntata. Toate echipele mici sperau sa joace pe teren propriu cu echipe de Liga I, ca sa aiba incasari, sa fie stadioanele pline. Cand au vazut ca e vorba de meciuri pe teren neutru, majoritatea au vrut sa renunte la competitie. Corvinul a venit cu juniorii, aflasem informatia asta, si era normal sa ne odihnim o parte dintre jucători."

sursa siteul oficial

STEEL
31st October 2006, 03:12
Oţelul începe să devină o partidă bună pentru debranşaţii campionatului de fotbal. Există vreo echipă care nu mai are ce pune pe ea? Nicio problemă, avem mantaua de ploaie în trei culori, roşu, alb şi albastru. S-a găsit formaţia care să moară de frig la polul sudic al clasamentului? Vorbe! Gruparea dunăreană poate ţine de cald când joacă din amintiri, cum a făcut-o duminică la Piteşti. Este nevoie de o gură de oxigen într-una din văgăunile întrecerii interne de fotbal? OK, vine clubul gălăţean cu viteza luminii şi, în regim de ambulanţă, rezolvă problema. Cel puţin la Urziceni, Vaslui şi Piteşti, acolo unde nici vântul nu mai avea ce să sufle, s-a demonstrat că trupa care a închiriat locul 3 în clasament a venit pe post de calmant, anestezic, plasture, unguent, balsam, bani de lumânări etc.
Dacă am putea transpune, imaginar fireşte, funcţiile vitale ale echipei locale într-un reprezentant al "regnului" masculin, am obţine un bărbat de vază, persoană publică, eventual un şef de Stat Major în armată, pe care îl trosneşte soţia exact atunci când are ea chef. Ţanţoş, la patru ace şi prezentabil, mânca-l-ar revistele de specialitate să-l mănânce!, românul nostru o păţeşte de fiecare dată când îşi laudă realizările în prezenţa consoartei. Nu ştiu dacă este cel mai bun exemplu şi n-am trăit această frustrare (probabil că nu mă laud niciodată!). Era mai sugestiv tabloul în care un karateka de vază o ia pe şale de la un vânzător de legume?
Ce s-ar fi întâmplat dacă nu trăiam cele trei eşecuri, petrecute în bătături din care dispăruseră speranţa, pofta de joc şi valoarea? Oţelul ar fi fost acum în coasta lui Dinamo, la doar şase puncte! Steaua ar fi suferit la acelaşi număr de puncte distanţă, dar pe poziţia a treia, iar meciurile cu Rapid şi Dinamo, programate în etapele următoare, ar fi îmbrăcat ţoale de derbi. Din păcate, se demonstrează încă o dată, cu argumente solide ca numele clubului (se pomeneşte des de mentalitatea precară, de limitele unei echipe de provincie), că Galaţiul nu poate fi un "grande" al Ligii I. Chiar dacă va scoate măcar trei puncte în cele două confruntări. Nu-şi va permite, la o adică, să joace şi să piardă ca o echipă mare. Bine, nici la retrogradare nu vor fi probleme, dar parcă ne-am săturat să tot vorbim despre nimicuri.
Aşadar, subiecte de genul "Oţelul este pe loc de Champions League" nu sunt decât discuţii conjuncturale, exagerate. Fără îndoială, presa le umflă şi ca să-şi vândă ziarul, dar cui nu i-ar plăcea să scrie din nou o cronică de Cupa UEFA (dacă s-ar putea la Galaţi, nu cum a fost ultima dată, în 2004, pe la Constanţa, în sufrageria altora)? Până atunci, trebuie să remarcăm paradoxul unei echipe care, până mai ieri, avea un buchet impresionant de victorii şi care, în prezent, udă canapeaua când vizitează vreo haltă fotbalistică. Când eşti mare cu marii şi minuscul cu cei mici, nu poţi fi un campion. Poate liderul absurdităţilor.

sursa vlg (ziar local)

Nu stiu daca comentariile ar mai fi de prisos....Din pacate acest articol este foarte sugestiv dupa cele 13 etape.

STEEL
1st November 2006, 00:33
= La partida cu Steaua de acum 10 zile s-a luat initiativa ca un bilet de intrare pe stadion sa coste 30 de lei. “Am vindut 2.200 de bilete, la care trebuie adaugate si cele 1.000 de abonamente, plus galeria. Consiliul de Administratie a decis ca la jocul cu Rapidul sa se revina la pretul obisnuit de 10 lei. Multi ne-au reprosat ca biletele au fost cam scumpe si speram ca acum stadionul sa se umple”, ne-a precizat Catalin Tofan.=

sursa: monitorul de galati (ziar local)

OVIDIU 62
4th November 2006, 09:40
Atata timp cat televiziunea centrala tine cu echipele din capitala stau si ma intreb de ce platim noi restul tarii abonamentele la TV.Ca sa tii in brate toti indivizii care discuta numai de Rapid,Dinamo si Steaua.Ar trebui finantati numai de Bucuresti si atat.

SORINULTRA
4th November 2006, 11:12
bine zis ovidiu :ok:

starsteel
4th November 2006, 20:12
"Infirmeria "oţelarilor" pare să aibă magnet, altfel nu se explică de ce formaţia locală nu poate să abordeze nici meciul de mâine cu efectivul complet. Deşi Viorel Tănase şi-a revenit şi va fi, cel mai probabil, rezervă, Cristian Crăciun nu are nicio şansă de a intra pe teren. "Cristi acuză o stare febrilă, are temperatură, amigdale umflate… De două zile, are 38 cu 5", ne-a spus antrenorul, care pentru postul de fundaş dreapta nu-l poate folosi nici pe titularul de drept Sergiu Brujan, entorsa suferită în jocul de la Piteşti rămânând "în priză". Semeghin şi Jula, şi ei chinuiţi de nişte lovituri, sunt acum apţi şi vor păşi din primul minut al întâlnirii programate mâine, de la ora 14.00. Oţelul ar putea începe duminică în formula: Vâtcă - Lazăr, Nogo, Baciu, Semeghin - Mărginean, Costin - Gado, Paraschiv, Bălţoi - Jula."
sursa VL

Doctor_Satan
6th November 2006, 08:49
"1, 2, 3... 7!

UMILINTA La un an de la meciul în care au fost egalati, desi condusesera la un moment dat cu 3-0, giulestenii au învins fara drept de apel pe malul Dunarii

Aflat în postura antrenorului echipei de pe ultima pozitie a podiumului, Grigoras a jucat ieri într-o distributie ultra-ofensiva, cu trei vârfuri, hotarât fiind sa repete istoria din partida cu Steaua.

Lovitura de cap a lui Emil Jula si ghiuleaua lui Sergiu Costin, care a nimerit vinclul, au dat impresia ca Otelul poate. N-a fost decât un simplu foc de paie.

Prima oara a iesit la rampa noul “magician” al Grantului, Zicu, aflat ieri într-o forma de zile mari. In minutul 11 a “inventat” o pasa de geniu catre Buga, dar acesta a trimis slab din pozitie ideala, permitându-i lui Vâtca sa retina fara probleme. Apoi, machedonul a reusit sa deschida scorul în minutul 36, dupa o faza în care a facut de unul singur sah-mat apararea galatenilor. Din acel moment, meciul a curs numai într-o singura directie, giulestenii razbunând cu vârf si îndesat rusinea acelui 3-3 de pomina din stagiunea precedenta. Liber ca pasarea cerului în careu, Grigore si-a marcat si el printr-un gol revenirea în primul “11”, dintr-o centrare a lui Badoi. Pâna la pauza s-a facut 3-0, Mazilu înscriind dupa ce a ramas singur cu Vâtca.

Umilinta gazdelor nu s-a oprit însa aici. La zece minute de la reluare, acelasi Mazilu a reusit “dubla”, printr-un sut fara preluare din sapte metri, pentru ca dupa numai doua minute Badoi sa marcheze si el dintr-o lovitura libera din marginea careului. In numai o ora de joc, Otelul era deja KO. Cu toate acestea, rusinea nu era nici pe departe încheiata aici. Buga a facut 6-0, desi nu i-a iesit “scarita”, iar Zicu a închis tabela în minutul 77, printr-o lovitura de cap.

In numai 90 de minute, Otelul s-a transformat subit din revelatie în rusinea campionatului, aratând mai degraba ca o echipa de maidan decât ca o formatie care se bate pentru un loc în viitoarea stagiune a Cupei UEFA. De apreciat însa atitudinea galeriei gazdelor, care a cântat ca si cum ar fi fost în avantaj."
Sursa: ProSport

Cristian
6th November 2006, 09:29
Publicul a cântat în ciuda scorului astronomic
La o asemenea hidoasă diferenţă de scor, sute de spectatori au plecat de pe stadion, uluiţi de cele văzute. Şi măcar au scăpat de cel de-al şaptelea gol bucureştean, picat din fruntea lui Zicu (77'), ex-dinamovistul trimiţând balonul în aţe de lângă Florin Lazăr care rămăsese pironit! La 0-7, diferenţă fără precedent pe arena "Oţelul", motoarele formaţiei lui Răzvan Lucescu s-au oprit. Poate mai şocantă decât scorul a fost reacţia fanilor gălăţeni, care, conduşi de galeria "Sidexplozia", şi-au încurajat favoriţii până la final. De aceea pare să se fi oprit Rapidul, altfel ar fi fost nevoie de două cifre pe tabela de marcaj în dreptul vizitatorilor. A rămas fatidica cifră şapte care, până acum, purta noroc: şapte victorii în deplasare, în campionatul precedent, şapte succese consecutive în actuala stagiune. Reversul medaliei a venit ieri: Oţelul a luat bătaie ca-n "Şapte păcate"!

Sursa: VLG ziar local...

BRAVO SUPORTERILOR ADEVARATI SI BRAVO GALERIEI.

SORINULTRA
6th November 2006, 12:46
Nu Ne Vom Opri Aici

STEEL
14th November 2006, 19:34
Atacantul Alex Baltoi a suferit o recidiva la piciorul operat in aceasta vara si a incheiat deja sezonul competitional.

Conform primelor estimari, el va trebui sa se opereze din nou in Belgia. Suparati ca nu au putut conta mai deloc in acest campionat pe serviciile atacantului imprumutat de la Dinamo, conducatorii galateni sint decisi sa renunte la serviciile acestuia. Contractul de imprumut de la Dinamo este valabil pina in vara, dar a devenit putin probabil ca pina atunci Baltoi sa poata fi recuperat 100%.
(sursa fanatik)

:mda: Daca e adevarat ce se spune in acest articol inseamna ca suntem pe cale de a-l pierde si pe Baltoi,de data asta definitiv.:headbang:

SORINULTRA
14th November 2006, 19:42
asta e doar nu l pierdem pe hristos , m am saturat sa i suport pe mediocrii astia desi o fac de 15 ani , pleaca baltoi asta e doar nu e ronaldo , nimeni nu e de inlocuit

STEEL
14th November 2006, 20:34
asta e doar nu l pierdem pe hristos , m am saturat sa i suport pe mediocrii astia desi o fac de 15 ani , pleaca baltoi asta e doar nu e ronaldo , nimeni nu e de inlocuit

Era totusi un atacant bun cand se afla in forma insa,sunt si eu de acord ca nu vom muri fara el la Otelul mai ales ca aproape tot turul am jucat fara contributia lui pe teren,iar cand a facut-o.........a fost mai mult cu numele.

starsteel
14th November 2006, 21:10
Daca articolul e real atunci Baltoi este sezonul asta exact ce a fost Stelea sezonul trecut; asta e, castigi pierzi negustor te numesti....oricum nu era al nostru definitiv asa ca nu e mare pierdere.

OVIDIU 62
16th November 2006, 12:08
Cei din capitala nu ne inghit asa ca singuri trebuie sa ne purtam crucea,la fel si comentariile de la TV sunt pro-Bucuresti.

SORINULTRA
21st November 2006, 18:47
pai e logic meciurile cu audienta mare sunt in buc. si comentatorii acolo halesc o paine , plus ca si ei is din bucuresti