PDA

View Full Version : SPMT -> Calea catre succes



dardar_3
29th June 2007, 01:04
Pentru a va fi mai usor in calitatea de manager a echipei pe care o detineti in soccerproject va puteti instala urmatorul programel care iti da sfaturi pentru echipa si nu numai.


Cei mai ingeniosi de pe Soccerproject au creat acest programel ajutator:
SPMT.

Url: http://spmt.sohosted.com/download.php


Apasati cu incredere Download. Deschideti fisierul ZIP pe care l-ati downloadat si rulati programelul. O sa se instaleze pna la programul respectiv un o aplicatie .NET Rulati apoi din nou aplicatia si se va instala SPTM-ul.


Dupa instalare va aparea un shortcut cu SPTM.



Rulati shortcut-ul si o sa apara o fereastra "Log on" in care va trebuie sa scrieti Username-ul si password-ul din joc si selectati limba dupa care apasati pe butonul Logon.

Dupa ce ati apasati pe butonul Logon se deschide o fereastra SoccerProject Management Tool.

In aceasta fereastra gasiti username-ul vostru sus la stanga iar la dreapta scrie cand sa facut ultimul update.

Ma jos veti gasi 10 butonase ... aceste butonase sunt

Players - aici puteti sa aflati detalii despre jucatorii vostri ... partea grozava este ca exista un mic computeras care calculeaza salariul, face predictii si spune cand este antrenat complet jucatorul respectiv.:D

Staff - aici puteti sa aflati detalii despre personalul clubului tau

Manager - aici puteti sa aflati in ce situatie esti :D

Club - aici puteti sa aflati detalii despre clubul tau, adica in ce sitatie se afla

Stadium - aici puteti sa aflati cum stai cu stadionul ... partea grozava este ca si aici ai un mic computeras care afla valorile ideale

League - aici puteti sa aflati detalii cum stai in clasament ... partea grozava este ca are si un mic computeras care spune in ce divizie promovezi ( daca promovezi :D ) sau in ce divizii retrogradezi ( daca retrogradezi :dance: )

Selection - Aici puteti sa faceti selectie jucatori ... partea grozava este ca are un mic computeras care iti recomanda ca formula sa folosesti si jucatori

Forum - link catre forumul Soccerproject Management Tool

Website - link catre website-ul Soccerproject Management Tool

Exit - se iese din aplicatie....:evil:





Pentru intrebari nu ezitati....:ok:

Liviu
29th June 2007, 23:01
Care e treaba cu "calitatea ascunsa" ? Ce reprezinta ea ? O valoare maxim posibila a uneia dintre calitati ? :confused:

io_poenaru
29th June 2007, 23:06
@Liviu: calitatea ascunsa e o caracteristica a dezvoltarii jucatorului. Cu cat aceasta este mai mare cu atat mai bine dar pot fi jucatori care ajung la global 75% chiar daca aceasta este 65 de exemplu.

Din cate stiu eu influenteaza mai mult forma din timpul meciurilor si progresul acesteia o data cu progresul jucatorului.

dardar_3
29th June 2007, 23:41
poenaru nu este asa...

Calitatea ascunsa e logic ca difera de calitatea globala... Insa e la fel de importanta ca ultimele 2 skiluri de la fiecare jucator...

Probabil ati vazut ca sunt unii care scot de exemplu 60 rating pe meci desi au calitatea globala 85... Insa sunt unii care scot 60 pe meci avand numai 75% calitate globala...


Calitatea asta ascunsa e surprize inainte de a transfera un jucator...:drak:

io_poenaru
30th June 2007, 00:04
Din cate stiu eu influenteaza mai mult forma din timpul meciurilor si progresul acesteia o data cu progresul jucatorului.

Acelasi lucru l-am spus si eu dardar. :ok:

Forma=Rating= un fel de nota a jucatorului pentru meciul respectiv.

delaparis
2nd July 2007, 21:16
dardar_3 : am facut echipa azi pe programul tau si am pierdut doua meciuri la rand :drak:

data viitoare sa precizezi cand vrei sa faci blaturi ols-socceriste :evil: de genul asta :D

Doctor_Satan
2nd July 2007, 21:34
Eu iti dau o alta indicatie (sper ca mai buna): uita-te care-s cei mai buni 10 jucatori de camp din echipa si incearca sa faci sistemul de joc in functie de asta. Apoi foloseste programul pentru a vedea care sunt ordinele individuale care i se potrivesc fiecarui jucator.
Ce-i drept, oferta de tactici la soccerproject nu e prea grozava! Mie, spre exemplu, in jocurile de management imi place sa joc 4-2-4, dar aici as putea obtine cel mult un 4-4-2 cu aripile ofensive!

delaparis
2nd July 2007, 22:03
ms Doctor ... o sa incerc si asa :)

e greu totusi sa stabilesti care e jucatorul cel mai bun pe un post anume.... intre forma, moral etc ... :groggy:

Ma intreb daca pastrezi o formula stabila poate sa fie benefic la rezultate in timp scurt ... adica o echipa tip care sa se rodeze si sa joace "cu ochii inchisi" :D

Doctor_Satan
2nd July 2007, 22:29
Poti sa afli cum joaca fiecare pe pozitia lui, jucand si amicale. Iar daca joci destule, o sa ajungi sa ai ambele echipe cu moralul la 100%.
Eu zic ca in 3-4 meciuri (din liga sau amicale) iti poti da seama cu certitudine cam ce hram poarta jucatorii tai si atunci o sa ai o echipa foarte buna pentru meciurile importante si cel putin inca una pentru amicale.
Surpriza interesanta pe care ti-o ofera jocul asta este aceea ca o sa ai destul de rar echipa cea mai buna in teren, asta din cauza accidentarilor si a suspendarilor (cartonasele se dau ca painea calda sila 2 galbene, parca, jucatorul este suspendat).

Doctor_Satan
10th September 2007, 14:56
Intrebare: cum pot vedea in SPMT calitatile unui jucator scos la vanzare de alta echipa?

dardar_3
10th September 2007, 15:47
Ai o optiune de player control in meniu...

Si introduci tu valorile :D... iti va spune cat scote in meci aproximativ in momentul de fata...:ok:

Doctor_Satan
10th September 2007, 16:57
Si atunci, betonistul de unde stia calitatea ascunsa a unui jucator pe care-l vindeam eu?

torn_beton
10th September 2007, 17:44
Si atunci, betonistul de unde stia calitatea ascunsa a unui jucator pe care-l vindeam eu?

E dat dracu' betonistu si din cauza asta stie. :drak::drak:

Vezi ca ai acolo un calculator de jucatori. Introduci valorile si poti afla calitatea ascunsa. Mai exista si metoda manuala, dar e mult prea dificila, mai bine folosesti SPMT. :ok: