PDA

View Full Version : Cine ne sunt sateliții?



krapulax
28th June 2007, 22:02
se pare ca destule echipe vor avea acest rol in actualul sezon. nu?

Luis Garcia10
28th June 2007, 22:06
Va rog fara scandal pe aici :|

Sateliti? Buzaul si Mioveniu` probabil...:(

Kainsashiki
28th June 2007, 22:12
Toate echipele din prima liga sunt satelitii lui Steaua si Steaua va castiga campionatul cu 34 de victorii.

ReDog 4ever
28th June 2007, 22:14
34 nu, dar 10 echipe (20 de meciuri) le cam aveti garantate

Hard
28th June 2007, 22:20
asa se spunea si la inceputul anului trecut...v-ati plafonat cred:)

Rossi
28th June 2007, 22:27
34 nu, dar 10 echipe (20 de meciuri) le cam aveti garantate

Gloria Buzau , Unirea Urziceni , Poli Iasi , Farul , Otelul , UTA , Vaslui , Pandurii , Ceahlaul = 9 ... a 10-a care e ? :evil:

Cristian
28th June 2007, 22:28
Gloria Buzau , Unirea Urziceni , Poli Iasi , Farul , Otelul , UTA , Vaslui , Pandurii , Ceahlaul = 9 ... a 10-a care e ? :evil:

Tu esti sclav ma cumetre... mars mars mars La ce naiba i-ati mai dat drumu individului astuia cu mutra de dulau pe forum ???

Vladek
28th June 2007, 22:29
Gloria Buzau , Unirea Urziceni , Poli Iasi , Farul , Otelul , UTA , Vaslui , Pandurii , Ceahlaul = 9 ... a 10-a care e ? :evil:

Dinamo. Le mai da GG 2 milioane la conducatori si ambele meciuri vor fi blaturi. :lol::lol::lol:

Serios vorbind : rog sa nu se transforme SI threadul asta in camp de batalie. Intrucat nimeni nu are habar in realitate cine e satelitul cui, si nici nu poate dovedi ceva, sugerez sa nu va agitati prea tare.

Cristian
28th June 2007, 22:32
Inchideti dracu rahatu asta de thread ca iese scandal.


se pare ca destule echipe vor avea acest rol in actualul sezon. nu?


Ma alde regresu nu poti sa-ti vezi de treaba ta in B ???????

be@
28th June 2007, 22:40
Gloria Buzau , Unirea Urziceni , Poli Iasi , Farul , Otelul , UTA , Vaslui , Pandurii , Ceahlaul = 9 ... a 10-a care e ? :evil:



Alo, ia te rog frumos. Care Poli Iasi? Ai uitat ca la Iasi au terminat in 8? Il vezi pe Boca prin birourile ciobanului? Am imprumutat noi vre-un jucator de la ei, sau am dat? Mai da-ti seama ce scrii.

BAK
28th June 2007, 22:42
eu am votat toate optiunile din poll.......trebuiau pusi si satelitii din liga 2, de exemplu nationalul va fi satelitul lui dinamo2

Kainsashiki
28th June 2007, 22:43
Gloria Buzau , Unirea Urziceni , Poli Iasi , Farul , Otelul , UTA , Vaslui , Pandurii , Ceahlaul = 9 ... a 10-a care e ? :evil:

Cum le stie Mister. Bianco-Rosii pe toate. Ai naibii sateliti si-au uitat gradele acasa sezonul trecut.

Unirea Urziceni a tipat o luna dupa ce i-am batut.

Poli Iasi - Steaua 1-1

Farul - Steaua 1-1

Otelul - Steaua 2-1

UTA - Steaua 0-0

Vaslui - Steaua 1-0

Pandurii - Steaua 0-0

Ceahlaul - Steaua 0-0

ba, ce de sateliti !!!

Bianco-Rossi, astept un raspuns din partea ta. Vreau sa aflu de ce n-a castigat Steaua in meciurile cu "satelitii" ei.

CFR1907
28th June 2007, 22:44
Ati uitat sa puneti pe U Cluj in sondaj. Chiar daca pe teren U nu va fi sclavul nimanui, in tribuna mai mult ca sigur vor fi sclavii lui Dinamo. Daca nu ma credeti asteptati meciul direct si o sa-mi dati dreptate atunci.
In rest cred ca Buzaul, dupa cum a declarat si Gigi, vor juca mai "relaxat" cu Steaua. Restul satelitilor nu prea mai conteaza...

Cristian
28th June 2007, 22:47
Singurul sclav al stelei e dinamo, ca ei au ajutat pe steaua sa ajunga in CL.

Radu
28th June 2007, 22:47
mda...steaua are fff multi sateliti...s-a vazut si anul trecut cati sateliti am avut noi si cati dinamo!:ok:

bada_otelul
28th June 2007, 22:48
Gloria Buzau , Unirea Urziceni , Poli Iasi , Farul , Otelul , UTA , Vaslui , Pandurii , Ceahlaul = 9 ... a 10-a care e ? :evil:

dinamo

Radu
28th June 2007, 22:48
Singurul sclav al stelei e dinamo, ca ei au ajutat pe steaua sa ajunga in CL.
corect...oierul i-a dresat pe "spartani" :happy:happy:happy

Cristian
28th June 2007, 22:51
Da i-a dresat bine, macar v-a dat o bombonica ptr fiecare tumba (adik gol) ?
Ce-i mai pupa ciobanu atunci in fund pe catei, iar acu ii slobozeste.

bada_otelul
28th June 2007, 22:53
dinamo

raspuns corect:ok:

Cristian
28th June 2007, 22:58
:happy

delaparis
28th June 2007, 22:59
Ce faci bada ? , meditezi ? :D

be@
28th June 2007, 22:59
eu am votat toate optiunile din poll.......trebuiau pusi si satelitii din liga 2, de exemplu nationalul va fi satelitul lui dinamo2

Eu deja am obosit de cate ori ti-am zis ca esti penibil si frustrat. Vad ca inca mai suferi, nu ti-a trecut...

bada_otelul
28th June 2007, 23:00
Gloria Buzau , Unirea Urziceni , Poli Iasi , Farul , Otelul , UTA , Vaslui , Pandurii , Ceahlaul = 9 ... a 10-a care e ? :evil:

pt toti latraii care inca n-au aflat,Otelul este singura echipa din Romania care a reusit sa invinga sezonul trecut cele mai importante simboluri ale comunismului din liga 1:secera si ciocanul...pardon steaua si dinamo...tot aia e:evil:

Cristian
28th June 2007, 23:02
Asa Bada zi-le tu ca le zici bine :yeah: JOS COMUNISMU !!!

hamsterutz
28th June 2007, 23:02
Gloria Buzau , Unirea Urziceni , Poli Iasi , Farul , Otelul , UTA , Vaslui , Pandurii , Ceahlaul = 9 ... a 10-a care e ? :evil:

poli a facut 1-1 cu steaua si a luptat pana in ultimul min...nu te mai arunca tu in acuzatii :ok:

Cristian
28th June 2007, 23:03
Sclavii lu steaua... dinamo-s sclavii lu steaua.... :cry:

Luis Garcia10
28th June 2007, 23:05
Ai vazut ce s-au batut ca sa ajungem noi in Liga! Astia da "sclavi" :evil:

Cristian
28th June 2007, 23:07
Am vazut Luis :) I-a dresat bine Jiji. Mancau pamantu, iar Borcica dadea din coada.

Kainsashiki
28th June 2007, 23:08
In sezonul trecut, Steaua a obtinut sase puncte doar cu CFR Cluj, Unirea Urziceni, FC Arges, FC National si Jiul. Cu asta am spus tot cred si e evident pentru toata lumea ca Steaua, in sezonul trecut, nu a avut "sateliti".

Daca avea "sateliti" nu credeti ca era usor sa obtina sase puncte din cele doua meciuri ?

Frustrarea vorbeste pentru unii, care nu vor sa gandeasca, de parca le-ar fi topit caldura creierul.

Sergiu
28th June 2007, 23:10
Mai degraba stelistii is sclavii lui dinamo din moment ce patronul lor le dadea bani, le saruta fularul, le purta steagul. Cand ai asa sclavi loiali le mai dai si lor cate o firimitura de paine.

Oricum mi-au placut Bak si caine19 care au votat si ultimile 2 optiuni, adica exista multe, dar in acelasi timp nu exista nici una.

Cristian
28th June 2007, 23:12
Sergiu, crezi ca ei stiu pe ce planeta se afla ?????????

Luis Garcia10
28th June 2007, 23:12
Sergiu ... si de cand dau sclavii bani stapanilor? ;)

ReDog 4ever
28th June 2007, 23:14
Unirea Urziceni a tipat o luna dupa ce i-am batut.


batut sau furat???? baiat bun acest tudor....

Sergiu
28th June 2007, 23:14
Luis Garcia ce cheama bir si se practica inca din antichitate...
Plus ca trebuie sa se puna bine cu stapanii ca altfel nu mai primeau de mancare deloc.

ReDog 4ever
28th June 2007, 23:16
dinamo

noroc ca ne-a cumparat jiji si ne-am oprit la 4-1 in ghencea, ca putea fi 9-1 daca jucam la aceiasi intensitate:drak:

Radu
28th June 2007, 23:18
noroc ca ne-a cumparat jiji si ne-am oprit la 4-1 in ghencea, ca putea fi 9-1 daca jucam la aceiasi intensitate:drak:
da mah...ati fost mai buni...ne-ati batut...dar eu ma intreb dc nu aveti performante si in europa???

Luis Garcia10
28th June 2007, 23:18
Fiecare vede cum vrea...oricum s-ar putea noi sa radem si ei sa planga pana la urma :ok:

Cristian
28th June 2007, 23:19
ReDog nu e vorba de meciul din ghencea, e vorba de meciul dintre dinamo si CFR, meci decisiv ptr stabilirea locului 2 la finalul campionatului. Sau nu-ti mai amintesti ca ciobanu in loc sa strige behehe a strigat Au...Au...AU... in Stefan cel Mare ?

ReDog 4ever
28th June 2007, 23:20
ne-am calificat din grupe sezonul trecut, anul asta veti vedea mai multe succese

voi jaloane in CL, jalonul sevilliei in UEFA, anul asta nici nu treceti de turul II

Radu
28th June 2007, 23:20
Fiecare vede cum vrea...oricum s-ar putea noi sa radem si ei sa planga pana la urma :ok:
stai felx...si anul asta o sa radem...iarin stefan cel mare iara o sa ploua cu televizoare!:evil:

delaparis
28th June 2007, 23:21
ReDog nu e vorba de meciul din ghencea, e vorba de meciul dintre dinamo si CFR, meci decisiv ptr stabilirea locului 2 la finalul campionatului. Sau nu-ti mai amintesti ca ciobanu in loc sa strige behehe a strigat Au...Au...AU... in Stefan cel Mare ?

da shi ? ..; blondule ... acolo s-a jucat corect ..; toti au recunoscut ... poate singurul meci corect din sezonul trecut :evil:

Sergiu
28th June 2007, 23:21
Fiecare vede cum vrea...oricum s-ar putea noi sa radem si ei sa planga pana la urma :ok:

Asta e buna, cum sa planga ei. Pai ei au castigat campionatul asa ca ei rad si voi va multumiti cu locu 2.

Cristian
28th June 2007, 23:22
Da asa e, Otelul - steaua 2-1 a fost blat, nu delafranta ??????

ReDog 4ever
28th June 2007, 23:22
ReDog nu e vorba de meciul din ghencea, e vorba de meciul dintre dinamo si CFR, meci decisiv ptr stabilirea locului 2 la finalul campionatului. Sau nu-ti mai amintesti ca ciobanu in loc sa strige behehe a strigat Au...Au...AU... in Stefan cel Mare ?


pai dinamo a batut ca e smechera si pt ca ardelenii castigasera in tur...degeaba faceti voi sa para ca si cum dinamo a jucat pt steaua, ca tot asa incercati voi sa va ascundeti neputiinta:rosu:

Radu
28th June 2007, 23:22
ne-am calificat din grupe sezonul trecut, anul asta veti mai multe succese

voi jaloane in CL, jalonul sevilliei in UEFA, anul asta nici nu treceti de turul II
sa mori tu ca nu trecem...mah hai sa facem un pariu...daca nu intra steaua in grupe eu nu mai intru pe forumul asta...daca dinamo nu trece de turul trei u nu mai intrii...ok???

Radu
28th June 2007, 23:23
pai dinamo a batut ca e smechera si pt ca ardelenii castigasera in tur...degeaba faceti voi sa para ca si cum dinamo a jucat pt steaua, ca tot asa incercati voi sa va ascundeti neputiinta:rosu:
stai putin...jucatorii dinamovisti au jucat pt bani...ce bani au luat ei de la dinamo nu au luat nu iau si nu o sa ia niciodata de la borcea!:ok:

delaparis
28th June 2007, 23:24
sa mori tu ca nu trecem...mah hai sa facem un pariu...daca nu intra steaua in grupe eu nu mai intru pe forumul asta...daca dinamo nu trece de turul trei u nu mai intrii...ok???

usor mai ... nu vrem sa pierdem toti userii pe aici ... :happy

ReDog 4ever
28th June 2007, 23:24
noi jucam cu liverpool iar voi o sa va chinuiti cu FC hrofertiunkdr

las-o mai subtire cu pariul tau, ofera-l altuia

Cristian
28th June 2007, 23:25
pai dinamo a batut ca e smechera si pt ca ardelenii castigasera in tur...degeaba faceti voi sa para ca si cum dinamo a jucat pt steaua, ca tot asa incercati voi sa va ascundeti neputiinta:rosu:

Care neputinta ma ? Otelul - steaua 2-1 (3-0 in ghencea) Otelul - dinamo 2-1 (3-0 in Stefan cel Mare) A si Otelul - rapid 0-7 (3-3 in giulesti l-am uitat)
Ati tras pentru steaua si cu asta basta. V-a amagit ciobanu cu acele 2 milioane de Euro

be@
28th June 2007, 23:25
Sezonul trecut, pe teren propriu nu ne-a invins niciuna dintre s-d-r ! Si cred ca am spus totul cu asta!

Radu
28th June 2007, 23:26
noi jucam cu liverpool iar voi o sa va chinuiti cu FC hrofertiunkdr

las-o mai subtire cu pariul tau, ofera-l altuia
poi atunci tai in plm din gura si nu mai vb de steaua...steaua asta a facut performanta in europa...in timp ce voi faceati laba in fata tv-ului!:ok:

ReDog 4ever
28th June 2007, 23:27
sezonul Trecut, Pe Teren Propriu Nu Ne-a Invins Niciuna Dintre S-d-r ! Si Cred Ca Am Spus Totul Cu Asta!

haha sunteti tari, noi am serbat campionatul pe terenul vostru iar voi ati primit cadou de la corpodean in min 90...ce penalty, radeau toti 22 de jucatori...nu mai putea dinamo de acel meci...in derbiurile importante, am UMILIT

ReDog 4ever
28th June 2007, 23:28
poi atunci tai in plm din gura si nu mai vb de steaua...steaua asta a facut performanta in europa...in timp ce voi faceati laba in fata tv-ului!:ok:

macar acum te-ai dat de gol cum te uiti tu la TV cand e fotbal :(

delaparis
28th June 2007, 23:28
reveniti la subiect va rog frumos

Cristian
28th June 2007, 23:28
haha sunteti tari, noi am serbat campionatul pe terenul vostru iar voi ati primit cadou de la corpodean in min 90...ce penalty, radeau toti 22 de jucatori...nu mai putea dinamo de acel meci...in derbiurile importante, am UMILIT


Pai atunci pe noi de ce ne bagati ma in seama daca voi numai in derbiurile importante vreti sa bateti ???

ReDog 4ever
28th June 2007, 23:30
meciurile cu voi sunt bune doar pt puncte
derbiurile = puncte + MUUUULT ORGOLIU

Radu
28th June 2007, 23:31
macar acum te-ai dat de gol cum te uiti tu la TV cand e fotbal :(
ba acesta...fi mai explicit...ce mai performante aveti voi in europa dupa anii 90...k nu are rost sa vb innainte de 90!:ok:

be@
28th June 2007, 23:31
haha sunteti tari, noi am serbat campionatul pe terenul vostru iar voi ati primit cadou de la corpodean in min 90...ce penalty, radeau toti 22 de jucatori...nu mai putea dinamo de acel meci...in derbiurile importante, am UMILIT

Bine ma, a gresit Corpodean. Dar egalul e meritat, aminteste-ti ce mingi a scos Lobont de sub bara. Asa ca...

tataleone
28th June 2007, 23:43
Cum le stie Mister. Bianco-Rosii pe toate. Ai naibii sateliti si-au uitat gradele acasa sezonul trecut.

Unirea Urziceni a tipat o luna dupa ce i-am batut.

Poli Iasi - Steaua 1-1

Farul - Steaua 1-1

Otelul - Steaua 2-1

UTA - Steaua 0-0

Vaslui - Steaua 1-0

Pandurii - Steaua 0-0

Ceahlaul - Steaua 0-0

ba, ce de sateliti !!!

Bianco-Rossi, astept un raspuns din partea ta. Vreau sa aflu de ce n-a castigat Steaua in meciurile cu "satelitii" ei.

Bai voi inca nu ati inteles ca pentru ca o echipa sa fie "satelit" nu trebuie neaparat sa cedeze toate cele 6 puncte, an de an...:shocked:

Rezultatele insirate de tine se datoreaza atat jocului dezastruos al Stelei cat si faptului ca unele din echipele alea aveau nevoie disperata de puncte. Faptul ca intr-unul din meciuri si-au aparat corect sansele nu scuza blatul din celalalt meci :rolleyes: (Diablo, poate ai uitat, dar campionatul se joaca tur-retur. De ce nu ai pus toate rezultatele?)

In concluzie, rezultatele alea NU demonstreaza ca echipele respective nu ar fi sateliti!!

YoYoyOi
28th June 2007, 23:46
aha, deci avem sclavi de tur si sclavi de retur :D

Luis Garcia10
28th June 2007, 23:48
Ce thread :mda:

YoYoyOi
28th June 2007, 23:49
thread de intersezon :D

dede
28th June 2007, 23:54
ce thread... :cry:

buey, voi aveati chef de cearta si nu mai erau subiecte interesante? :happy

le: Yoyo si Luis, nu v-am vazut posturile cand am scris :happy :cry:

tataleone
29th June 2007, 00:00
aha, deci avem sclavi de tur si sclavi de retur :D

Tu tot n-ai inteles :groggy:
Ajunge sa fie un singur blat ca sa poti numi o echipa "sclava"
Ar fi prea de tot sa faca blaturi tur-retur, an de an, timp de 10 ani, nu?
Ca sa-ti raspund la intrebare, sclavii nu sunt de tur si de retur, ci in functie de interesele de moment :)
Cineva mai sus zicea ca Steaua va avea anul asta 10 sateliti, deci 20 de meciuri castigate, deci 60 de puncte :shocked: Nici chiar asa, cred ca-s vreo 7-8 sateliti care le vor aduce vreo 25-30 de puncte sigure (exact ca si sezonul trecut de altfel)

Luis Garcia10
29th June 2007, 00:02
Bine ma...ok am inteles! Altceva?

ReDog 4ever
29th June 2007, 00:02
primul pas, ati inteles...pasul 2: acceptati adevarul!!!

Luis Garcia10
29th June 2007, 00:04
Am inteles ca sunteti irecuperabili...acum accept adevarul ;) :D

orbette
29th June 2007, 00:04
nu stiu care vor fi sateliti, dar sper ca daca se va vedea ceva, vor fi excluse din campionat echipele vinovate :evil:

Vladek
29th June 2007, 00:10
Off-topic : daca nu persoanele ... (se stiu ele care) nu termina cearta si scandalul, threadul asta se va inchide foarte curand ...

YoYoyOi
29th June 2007, 00:12
cred ca-s vreo 7-8 sateliti care le vor aduce vreo 25-30 de puncte sigure (exact ca si sezonul trecut de altfel)

ia baga tu asa frumos, cu doua puncte si cu liniuta cam care ar fi punctele alea, respectiv satelitii :ok:

danpuric78
29th June 2007, 04:46
Obiectiv vorbind, se pare ca au disparut satelitii clasici, echipele care cedau 6 puncte neconditionat stapanilor. Se pare ca cei mici s-au smecherit, si atunci cand vad un meci, il dau la bucata probabil pe bani, sau avantaje, mai insemnate.

Ulysses
29th June 2007, 06:49
Gloria Buzau , Unirea Urziceni , Poli Iasi , Farul , Otelul , UTA , Vaslui , Pandurii , Ceahlaul = 9 ... a 10-a care e ? :evil:

in afara de buzau care a jucat in b anul trecut restul echipelor enumerate de individ au incurcat STEAUA :no: poate a incurcat echipele care au fost sprijinite de acesti " sateliti"?:happy:happy:happy

Mario Di Lazi
29th June 2007, 07:42
Tu esti sclav ma cumetre... mars mars mars La ce naiba i-ati mai dat drumu individului astuia cu mutra de dulau pe forum ???

dar ție de ce ți-au dat drumul ? :D

tataleone
29th June 2007, 09:23
ia baga tu asa frumos, cu doua puncte si cu liniuta cam care ar fi punctele alea, respectiv satelitii :ok:

Echipele le-a bagat Bianco-Rossi mai sus, punctele...o sa vedem :P

YoYoyOi
29th June 2007, 09:44
ce o sa vedem? :o:

ai zis "exact ca si sezonul trecut".... astept sa vad distributia punctelor din sezonul trecut, cele 25-30 de puncte pe care Steaua le-a luat cu satelitii.

ReD_Devil
29th June 2007, 09:51
Tu tot n-ai inteles :groggy:
Ajunge sa fie un singur blat ca sa poti numi o echipa "sclava"


Otelul-dinamo 2-1 ...dinamo avea camp castigat...multi au zis ca au jucat "relaxati" (cu toate ca intrau la rupere si nu erau in nici un caz in vacanta )...dupa explicatiile tale inseamna ca dinamo is sclavii nostri :happy:drak:marfa :yeah:

PS:nush cine vor fi "satelitii/sclavii" dar stiu ca ceahlaul va trebui sa "multumeasca"pt local lasat de tulcea ;) rusine:rosu:

*Coco*
29th June 2007, 11:12
Dinamo are cei mai multi sateliti ca are multi jucatori imprumutati la echipe de Liga I:P

Bancaru
29th June 2007, 11:28
Pe multi ii deranjeaza ca li se spune ca mananca *****, desi spumele pe care le fac la gura sunt maronii. Iar pentru suporterii echipelor care mananca ***** un sfat: stati linistiti ca voi doar il mirositi.

Cristian
29th June 2007, 11:44
dar ție de ce ți-au dat drumul ? :D

Nu cred ca e problema ta stimabile.

Rossi
29th June 2007, 12:22
Gloria Buzau , Unirea Urziceni , Poli Iasi , Farul , Otelul , UTA , Vaslui , Pandurii , Ceahlaul = 9 .....

in afara de buzau care a jucat in b anul trecut restul echipelor enumerate de individ au incurcat STEAUA

Am zis ca JJ se bazeaza pe aceste echipe ... nu ca sunt sateliti cu "acte in regula" ...
E adevarat ca nu toate din acea lista sunt echipe satelit cu acte in regula ... dar , ciobanasul are "influenta" la anumiti conducatori , la anumiti jucatori , la care apeleaza cand "e loc" .... Un exemplu , Farul , o echipa care "donase" in ultimile 3 intalniri toate punctele si care datorita "crizelor" facute de Bosanceanu dupa partida din tur 06-07 , a jucat corect la Constanta si a incurcat Steaua ... A trebuit ca Bosanceanu sa "tipe" in toata presa ca jucatorii lui au vandut meciul , sa dea chiar detalii visavis de cine a intermediat blatul , sa dea amenzi , sa faca excluderi din lot , pentru ca la Constanta , Farul sa-si apere sansele corect ...
10 puncte in ultimile 4 intalniri din campionat contra Farului ... nu a fost deloc rau pt Steaua ...
Am dat un exemplu ... nu are rost sa intru in detalii si cu restul echipelor din lista ...

Kooler
29th June 2007, 14:00
Am zis ca JJ se bazeaza pe aceste echipe ... nu ca sunt sateliti cu "acte in regula" ...
E adevarat ca nu toate din acea lista sunt echipe satelit cu acte in regula ... dar , ciobanasul are "influenta" la anumiti conducatori , la anumiti jucatori , la care apeleaza cand "e loc" .... Un exemplu , Farul , o echipa care "donase" in ultimile 3 intalniri toate punctele si care datorita "crizelor" facute de Bosanceanu dupa partida din tur 06-07 , a jucat corect la Constanta si a incurcat Steaua ... A trebuit ca Bosanceanu sa "tipe" in toata presa ca jucatorii lui au vandut meciul , sa dea chiar detalii visavis de cine a intermediat blatul , sa dea amenzi , sa faca excluderi din lot , pentru ca la Constanta , Farul sa-si apere sansele corect ...
10 puncte in ultimile 4 intalniri din campionat contra Farului ... nu a fost deloc rau pt Steaua ...
Am dat un exemplu ... nu are rost sa intru in detalii si cu restul echipelor din lista ...

Pai ce vroiai sa batem non stop steaua? Unu intr-adevar e suspectat de blat dar, nu patronul ci jucatorul (ceilalti stiau de blat si nu au alergat prea tare) care sta acum pe banca la Farul.

Ceea ce vreau sa spun ca a fost o simpla mituire si nu satelit sau alte prostii...

TaciAcolo
29th June 2007, 14:05
cine e bagat Pandurii in poll e hahalera uitati`va ce rezultate au avut in sezonul trecut ba hahalelelor

Rossi
29th June 2007, 14:38
nu patronul ci jucatorul (ceilalti stiau de blat si nu au alergat prea tare) care sta acum pe banca la Farul.

Ceea ce vreau sa spun ca a fost o simpla mituire si nu satelit sau alte prostii...

de acord cu asta ... nici nu am zis ca Bosanceanu stia , ca daca ar fi stiut nu ar fi tipat asa ...

Bancaru
29th June 2007, 14:45
Daca citim opiniile exprimate nu exista nici macar un satelit. Iar daca mai stam mult Dinamo va fi satelitul Stelei si inevrs. Oricum, Turcu a anuntat ca ii ajuta.

Kooler
29th June 2007, 15:30
Nu sunt sateliti, dar asta nu inseamna ca nu sunt blaturi, atat in arbitraj, cat si intre echipe, de obicei la meciurile decisive.

Rossi
29th June 2007, 16:27
Alo, ia te rog frumos. Care Poli Iasi? Ai uitat ca la Iasi au terminat in 8? Il vezi pe Boca prin birourile ciobanului? Am imprumutat noi vre-un jucator de la ei, sau am dat?

M-am gandit destul de bine ... Din ce imi aduc eu aminte , Steaua a luat 6 puncte in 05-06 ... victorii la limita obtinute din penaltyuri facute cadou de ieseni ... La Iasi in 06-07 ati avut 2 penaltyuri mutate in afara careului , dar nu ati protestat nici in timpul si nici dupa partida .... de meciul din Ghencea ce sa mai zic ?! ...
Nu zic ca Poli Iasi este satelitul Stelei , dar ciobanasul are 2-3 jucatori acolo care il ajuta cand "e loc" ...

Kainsashiki
29th June 2007, 16:28
Bianco-Rossi, te-am intrebat ceva aseara: http://www.onlinesport.ro/forum/showpost.php?p=1406303&postcount=12

astept raspuns :ok:

Ulysses
29th June 2007, 16:44
o sa astepti mult si bine caci acesti suporteri isi merita din plin supranumele de caini : musca si fug:happy:happy:happy explicatii =0(zero) pentru ca nu au justificari coerente la ce ineptii debiteaza !pentru ei singura bucurie e sa piarda STEAUA nicidecum nu-i intereseaza echipa lor !:no:nu vezi ca-si pun la echipe favorite dintre alea care au invins STEAUA?au atins culmea penibilitatii si umilintei:happy:happy asta de mai sus e un exemplu elocvent : daca nu -i constanta satelit atunci jj a cumparat 2-3 jucatorihappy:happy
s-o fi desfiintat meseria de hingher in romania oare?:headbang:

TaciAcolo
29th June 2007, 16:49
ma termina ma cu tampenile sezonul asta o sa fie cel mai curat:ok: multe locuri de cupe europene, multe retrogadeaza

caine19
29th June 2007, 16:51
Bianco-Rossi, te-am intrebat ceva aseara: http://www.onlinesport.ro/forum/showpost.php?p=1406303&postcount=12

astept raspuns :ok:

raspund eu in locul lui :

sa nu bata la ochi , oricum sanse la titlu nu mai aveati :ok:

kooler , mita nu ti se pare un lucru grav ?

Cappone
29th June 2007, 17:01
steaua nici daca ar avea 16 sateliti nu ar castiga campionatul.....prea inapti

be@
29th June 2007, 17:36
M-am gandit destul de bine ... Din ce imi aduc eu aminte , Steaua a luat 6 puncte in 05-06 ... victorii la limita obtinute din penaltyuri facute cadou de ieseni ... La Iasi in 06-07 ati avut 2 penaltyuri mutate in afara careului , dar nu ati protestat nici in timpul si nici dupa partida .... de meciul din Ghencea ce sa mai zic ?! ...
Nu zic ca Poli Iasi este satelitul Stelei , dar ciobanasul are 2-3 jucatori acolo care il ajuta cand "e loc" ...

Mai baiatule, tu ai baut? Ne-au acuzat ca in turul campionatului trecut jucatorii nostri au fost platiti sa le rupa picioarele!!!! Adu-ti aminte de Nesu, aduti aminte ca Onut si Gigel Coman au fost eliminati.
Si zici ca n-am protestat? Sa mori tu? Ia uite aici, declaratii dupa meci:

http://www.onlinesport.ro/forum/showpost.php?p=833381&postcount=1542


Nichita la atac

Primarul Iașiului spune că, împotriva Stelei, Poli trebuia să aibă pînă în minutul 70 două penalty-uri și doi jucători în plus. Dacă antrenorul Ionuț Popa a refuzat să comenteze arbitrajul de la meciul de duminică seara, singura persoană care a luat poziție vizavi de maniera brigăzii conduse de Tiberiu Lajos a fost primarul Iașiului, Gheorghe Nichita

"Eu respect foarte mult Steaua și apreciez faptul că performanțele ei în Europa au dus la o creștere importantă a fotbalului din țara noastră. Puteau să ne bată dacă marcau în prima repriză la una din cele două mari ocazii. Nu pot însă să fiu de acord cu afirmațiile lor vizavi de faptul că au fost dezavantajați de arbitraj. Să nu se uite că pînă ce Lajos a acordat penalty pentru ei, Poli trebuia să beneficieze de două lovituri de la 11 metri, iar Neșu trebuia eliminat în minutul 70, la atacul violent asupra lui Toma. Cu doi oameni în plus și două penalty-uri pînă în minutul 70, cum ar fi decurs jocul?! Cum noi am recunoscut faptul că Gavatorta a faultat în careu, deși nici o imagine nu demonstrează clar acest lucru, mă așteptam ca și ei să facă acest lucru", a spus Nichita, care e și președinte de onoare al clubului din Copou. Primarul Iașiului a spus că dezaprobă intrările dure ale jucătorilor săi pe finalul meciului: "Îi înțeleg pe băieți, pentru că e greu să treci peste atîtea momente în care ai fost defavorizat, dar nu îi aprob. Ciobanu a greșit că l-a împins pe arbitru, iar Onofraș trebuia eliminat la faultul asupra lui Neșu. Sînt convins însă că, dacă arbitrajul era corect pînă atunci, nu se ajungea la asemenea gesturi".


http://www.onlinesport.ro/forum/showpost.php?p=833380&postcount=1541

Sorin Boca (președinte Poli Iași):
"Observatorul și șeful arbitrilor ar trebui să se autosesizeze că Lajos ne-a refuzat două penaltiuri"


Bucuria obținerii unui punct, chiar și în Copou, în fața campioanei Steaua (scor 1-1), nu a șters deloc din memoria oficialilor ieșeni prestația penibilă a arbitrului Tiberiu Lajos, care le-a refuzat gazdelor două penaltiuri clare.

Cel mai vehement împotriva timișoreanului a fost președintele executiv Sorin Boca, fost arbitru asistent la prima ligă, care a spus încă înainte de a revedea caseta că nu are nici un rost să întoarcă fazele pe toate părțile, deoarece lucrurile sînt foarte clare. "Voi revedea caseta, deși nu are rost s-o fac, pentru că lucrurile sînt foarte limpezi. Ni s-au refuzat două penaltiuri clare ca lumina zilei, pe care doar Lajos nu le-a văzut", ne-a spus ieri șeful Politehnicii, care a anunțat, însă, că nu va înainta nici un memoriu în acest sens. "Meciul a fost supervizat de un observator pentru arbitri, și nu unul ca oricare altul, ci de Nicolae Grigorescu, fost șef al arbitrilor. În plus, a fost prezent și actualul președinte al Comisiei Centrale, Gheorghe Constantin, și consider că nu este cazul să mai introducem nici un memoriu. Sînt suficiente prezențele dumnealor, care pot lua măsuri chiar și după cele înscrise în raportul de observare de către Grigorescu. Am încredere că cei doi vor lua deciziile care se impun", a completat președintele din Copou.

La rîndul său, antrenorul Ionuț Popa, afectat încă de decesul socrului, s-a ferit să-l atace deschis pe arbitru, pe motiv că este născut chiar în orașul din care provine arbitrul partidei de duminică. "Este prietenul meu de la Timișoara și nu pot spune nimic împotriva lui. Deja nu mă mai interesează ce a fost în meciul cu Steaua; mă gîndesc că am amîndoi fundașii centrali suspendați (n.r. – R.Ciobanu și Onuț) pentru partida de la Pitești. Și, oricum, în fotbal, ca în orice alt domeniu, cine greșește plătește. Mai important este că îmi este din ce în ce mai greu să încropesc o formulă competitivă pentru întîlnirile următoare", ne-a declarat și Popa.

Balaci
29th June 2007, 17:38
Poli Iasi e satelitul lui Dinamo, toata lumea stie asta...

Rossi
29th June 2007, 17:38
Bianco-Rossi, te-am intrebat ceva aseara
astept raspuns :ok:

pai raspunsul l-am dat in ultimele 2 posturi pe acest thread ...
nu pot sa spun ca acele echipe sunt sateliti , dar JJ are 2-3 jucatori la acele echipe , care atunci cand primesc ordin , incearca sa-l "satisfaca" (contra cost) pe ciobanas

@ be@ ... te rog nu-mi pomeni de Onut...ala e 100% unul dintre oamenii lui JJ

be@
29th June 2007, 17:43
Poli Iasi e satelitul lui Dinamo, toata lumea stie asta...

Oltene, mi se pare ca esti cam obosit. In 2005-2006 le-am luat un punct in Groapa, cu golul unui fost dinamovist, Rednic, iar sezonul trecut, am facut egal la Iasi.
Deci in ultimele doua campionate le-am pus probleme. Pandurii cate puncte le-a luat lui Dinamo in ultimele meciuri din campionat? Mai bine taceai.

Balaci
29th June 2007, 17:46
Pandurii i-au eliminat din Cupa:evil:

Bumbescu
29th June 2007, 17:46
Ehe....de cand ii spun eu ca e obosit....:D

Rossi
29th June 2007, 17:46
Una peste alta sper sa se joace toate meciurile pe teren ... si echipele sa-si merite locul in clasament :ok:

NORGEMAN
29th June 2007, 17:57
kra****x, esti praf! cum poti sa treci UTA pe lista aia??!!!

Buzau, clar.. e curva stelei!

be@
29th June 2007, 18:03
Pandurii i-au eliminat din Cupa:evil:

Oltene, nu te fa ca nu pricepi. Eu te-am intrebat clar, in campionat cate puncte le-ati luat lui Dinamo.

Si ca fapt divers, compara atacul lui Poli : Balba, Cernoch, Palimaru, Leucuta Stiubei si Peres, ca astia sunt toti, cu cei 7 atacanti ai lui Dinamo. E o diferenta ca de la cer la pamant.

Rossi
29th June 2007, 18:04
sa mori tu ca nu trecem...mah hai sa facem un pariu...daca nu intra steaua in grupe eu nu mai intru pe forumul asta...daca dinamo nu trece de turul trei u nu mai intrii...ok???

chiar daca pariul ii era adresat altcuiva , ma ofer eu ... daca Steaua cade in turul III cu Fener , accept eu pariul :P

six
29th June 2007, 18:13
Noi suntem mai modesti,avem doar doi sateliti;Poli2 si Uta:dance::dance::dance:

maur85
29th June 2007, 20:04
Noi suntem mai modesti,avem doar doi sateliti;Poli2 si Uta:dance::dance::dance:

mai degraba Uta este satelitul Otelului pt ca ne-au ajutat sa ajungem in intertoto:D

krapulax
29th June 2007, 20:46
ma bucur ca v-a placut threadul meu, mai poftiti si alta data. interesant ca doar 3 oameni au votat 'nu exista sateliti', dar toti cei 3 au bifat la futu-i ma-sa, adica tot, deci le putem considera voturi nule :cool:.

BAK
30th June 2007, 05:26
da mah, foarte interesant thread.......asa de interesant a fost, incat m-am emotionat si am votat toate variantele.

Bancaru
30th June 2007, 09:09
Bak, tu ai votat asa din alte motive. Tu ai alte probleme.

BAK
30th June 2007, 11:06
nu stiu daca eu am probleme, sau tu suferi dupa mine...ce faci acum, ma urmaresti?

caine19
30th June 2007, 14:03
Noi suntem mai modesti,avem sateliti Uta:dance::dance::dance:

Hmm... v-au cam tras-o satelitii , atat pe plan sportiv cat si ultras :evil::evil::ok:

miril
30th June 2007, 20:15
Apreciez autocenzura la Kra****x si bak...de seama ca unii incalca regulamentul sistematic, sper sa fie pentru ultima data. In rest, on topic, toate echipele de fotbal din Romania sunt "satelitele" sistemului clientelar inventat de ********ocomunisti. In schimb, beneficiarele...e numai unele. Nu spun care. Halal fotbal de performanta! Ne certam degeaba, zarurile, nu spui ale cui, sunt de mult aruncate.

becaligr
2nd July 2007, 19:42
astea nu se fac de acuma aranjamente aia satelitu lu aia depinde de situatie sa zicem cu era dinamo faru cand era una la nevoie isi dadeau puncte mereu bacau lu steaua acum recunosc chiar dak sunt stelist.Si pe la final de campionat astea mari se inteleg cu astea mici care nu au griji cu retrogradarea sa nu le dea multe se inteleg la 1 gol 2 ceva de genu asta aranjamete pe care toate astea le fac cum cred k crf va face cu U cluj
A si acum un an parca Pandurii a facut un aranjament cu national cand a batut la bucuresti sponsorizare 100 000 de euro !!! asta da bine pus la punct asta e un blat legal

bancarule de unde iau ma sio poza asta???

trimite mah si mie poza asta la italian_d3_giurgiu_f0r_u@yahoo.com com te rog e criminala

caine19
2nd July 2007, 20:15
:happy:happy:happy:happy

auzi id : italian_de_giurgiu_for_u :headbang::headbang:

:ras-plans::ras-plans:

tataleone
2nd July 2007, 20:47
ce o sa vedem? :o:

ai zis "exact ca si sezonul trecut".... astept sa vad distributia punctelor din sezonul trecut, cele 25-30 de puncte pe care Steaua le-a luat cu satelitii.

Scuze pentru intarziere...:D N-am mai urmarit thread-ul, am avut impresia ca s-a inchis...
Uite aici:

UTA-Steaua 0-3
Steaua-Farul 3-0
Steaua-Urziceni 3-0
Steaua-Poli Iasi 1-0
CFR-Steaua 1-2
Steaua-Otelul 3-0

deci "doar" 18 puncte, la care se adauga punctele castigate cu ajutorul arbitrilor

Steaua-Vaslui 3-1 +2p.
Arges-Steaua 0-1 +2p.
Steaua-Rapid 1-1 +1p.
Steaua-Gloria 2-1 +2p.
Poli Iasi-Steaua 1-1 +1p.
Urziceni-Steaua 1-2 +2p.
Steaua-Pandurii 1-0 +2p.

in total inca 12 puncte...
Daca am uitat ceva, astept completari...

Pentru cei care se pregatesc sa sara in sus sa spuna ca in meciurile cu Otelul sau CFR nu putea sa fie blat, le amintesc ca si unul sau mai multi jucatori cumparati de la echipa adversa tot blat inseamna...:rolleyes:

YoYoyOi
2nd July 2007, 20:52
CFR si Otelul satelitii Stelei :cry: :cry: :cry:

si ai zis 25-30, tu ai exemplificat doar 20... mai astept inca 5-10 puncte explicate :rolleyes:

Nico21
2nd July 2007, 20:56
Cu Cfr-ul a fost clar ceva...pana si Bergodi a admis acum vreo saptamana,ca a fost ceva ciudat la acel meci,si nu a inteles atitudinea unor clujeni la meciul cu Steaua...iar Otelul este de foarte multi ani,o capra in fata Stelei...

YoYoyOi
2nd July 2007, 20:59
:cry: :cry: :cry:

ai uitat sa zici de Rapid ca si ei au stat capra in retur :cry: :cry: :cry: :cry:

dede
2nd July 2007, 21:07
:cry: :cry: :cry: ce frustrati pe aici :happy


ai uitat sa zici de Rapid ca si ei au stat capra in retur
neah, cu rapid a fost arbitrul :cry: :happy

Ioca10
2nd July 2007, 21:13
Cum rapid nu e satelitul nostru:shocked:...eu ma gandeam ca e evident:happy

Vladek
2nd July 2007, 21:13
Scuze pentru intarziere...:D N-am mai urmarit thread-ul, am avut impresia ca s-a inchis...
Uite aici:

UTA-Steaua 0-3
Steaua-Farul 3-0
Steaua-Urziceni 3-0
Steaua-Poli Iasi 1-0
CFR-Steaua 1-2
Steaua-Otelul 3-0


:lol::lol::lol:Deci in concluzie, Steaua nu are voie sa bata cam pe nimeni. Astept cu mult interes si dovezile ca meciurile de mai sus au fost blaturi. Adica : numele jucatorilor cumparati, suma, numarul de cont unde s-au depus banii sau poze compromitatoare cu momentul primirii pungutei cu 2 bani, sau orice alta dovada clara si verificabila a "blaturilor". Parerile de genul "a vazut o tara intreaga" nu se accepta, pentru ca din pacate pentru unii zona Giulesti nu e inca o tara independenta - cel putin ultima oara cand am verificat.



deci "doar" 18 puncte, la care se adauga punctele castigate cu ajutorul arbitrilor

Steaua-Vaslui 3-1 +2p.
Arges-Steaua 0-1 +2p.
Steaua-Rapid 1-1 +1p.
Steaua-Gloria 2-1 +2p.
Poli Iasi-Steaua 1-1 +1p.
Urziceni-Steaua 1-2 +2p.
Steaua-Pandurii 1-0 +2p.

in total inca 12 puncte...
Daca am uitat ceva, astept completari...

Pentru cei care se pregatesc sa sara in sus sa spuna ca in meciurile cu Otelul sau CFR nu putea sa fie blat, le amintesc ca si unul sau mai multi jucatori cumparati de la echipa adversa tot blat inseamna...:rolleyes:

:lol::lol: Momentele de delir continua, criza se agraveaza vazand cu ochii ! Atentionam pe toti cei interesati ca auto-aplicarea de pumni in cap in momentele de ciuda si furie dauneaza grav logicii.
Pentru exemple, vezi mai sus, unde nea Capello of Giulesti ne scade de zor puncte ca asa vrea oftica sa. Mai ametitule, vezi ca daca luam echipa plangaciosilor din Giulesti la scuturat bine, putem scadea cel putin la fel de multe puncte de la voi. Lasa balta placa asta cu "blaturile" si "arbitrii", ca toate echipele din liga lui Mitica mai fac aranjamente, si toate se mai ajuta si cu unii arbitri. Si toate mai sunt si dezavantajate de arbitri. Inclusiv Steaua, Dinamo, Rapid, si cine mai vrei tu.

PS : Una - doua faze discutabile intr-un meci nu decid jocul, indiferent cat de tare vor tipa unii. Au fost echipe care au batut in 10, au fost si echipe care au invins si dupa ce li s-a refuzat un penalty.

Nico21
2nd July 2007, 21:14
Bai pentagrama galbena,de T-34,voi ati reusit anul trecut sa ne invingeti doar printr-un noroc exceptional...nu uita ca in a doua repriza,nu ati trecut de 5 ori jumatatea terenului...iar in tur,doar Salomir v-a bagat in traista,un punct...

bada_otelul
2nd July 2007, 21:19
Cu Cfr-ul a fost clar ceva...pana si Bergodi a admis acum vreo saptamana,ca a fost ceva ciudat la acel meci,si nu a inteles atitudinea unor clujeni la meciul cu Steaua...iar Otelul este de foarte multi ani,o capra in fata Stelei...

ori esti prost ori te faci
2001-2002 Otelul rapid 2-0 Otelul steaua 1-0
2002-2003 Otelul rapid 0-0 Otelul steaua 1-1
2003-2004 Otelul rapid 0-1 Otelul steaua 2-2 steaua pierde titlul
2004-2005 Otelul rapid 1-0 Otelul steaua 1-0 steaua aproape de a pierde titlul din cauza noastra
2005-2006 Otelul rapid 3-3 Otelul steaua 0-3
2006-2007 Otelul rapid 0-7 Otelul steaua 2-1
in deplasare singurul rezultat pozitiv obtinut este 3-3 la rapid primavara asta si in cazul asta da-mi voie sa te intreb unde plm vezi tu ca stam noi capra la steaua din moment ce in ultimii ani am pierdut mai multe puncte cu voi decat cu ei

Ioca10
2nd July 2007, 21:20
voi ati reusit anul trecut sa ne invingeti doar printr-un noroc exceptional...nu uita ca in a doua repriza,nu ati trecut de 5 ori jumatatea terenului...

normal asa se comporta echipele cu satelitzii lor:evil:

dede
2nd July 2007, 21:24
Bai pentagrama galbena,de T-34,voi ati reusit anul trecut sa ne invingeti doar printr-un noroc exceptional...nu uita ca in a doua repriza,nu ati trecut de 5 ori jumatatea terenului...iar in tur,doar Salomir v-a bagat in traista,un punct...
in uefa v-am eliminat nu stiu din ce cauza, in supercupa v-am batut iar nu stiu de ce, in tur a fost arbitrul, in retur norocul... :mda: hai, mai bagati si alte scuze, ca numai asta stiti sa faceti...

tataleone
2nd July 2007, 21:24
CFR si Otelul satelitii Stelei :cry: :cry: :cry:

Eram sigur ca asta o sa scrii :happy:happy Daca ai fi citit tot mesajul, ai fi inteles:




Pentru cei care se pregatesc sa sara in sus sa spuna ca in meciurile cu Otelul sau CFR nu putea sa fie blat, le amintesc ca si unul sau mai multi jucatori cumparati de la echipa adversa tot blat inseamna...:rolleyes:




si ai zis 25-30, tu ai exemplificat doar 20... mai astept inca 5-10 puncte explicate :rolleyes:

Am exemplificat fix 18 plus 12 adica 30 (si in mesajul initial ma refeream la campionatul care urmeaza!)

YoYoyOi
2nd July 2007, 21:31
aha, am inteles :D

deci Rapid satelitul Stelei :yeah: :yeah:

Ioca10
2nd July 2007, 21:32
Pai da..altfel cum mai jucam noi o semifinala de UEFA:evil:

Vladek
2nd July 2007, 21:32
in uefa v-am eliminat nu stiu din ce cauza, in supercupa v-am batut iar nu stiu de ce, in tur a fost arbitrul, in retur norocul... :mda: hai, mai bagati si alte scuze, ca numai asta stiti sa faceti...

Terenul, arbitrii, comunistii, observatorii, jucatorii cumparati , <insert_patetic_excuse_here>, martienii, evreii, lorzii Shit, klingonienii, samd ....

Am auzit ca ultima teorie in voga prin spatele marfarelor e ca si Badoi a fost "cumparat" de Steaua inca de pe vremea sfertului de cupa UEFA.

Pornind de aici, cred ca putem enunta si niste axiome bazate pe teoria fotbalului din Giulesti :

1. Rapidul castiga absolut toate meciurile.

2. Rapidul ar trebui sa castige absolut toate meciurile.

3. Daca Rapidul nu castiga, ar fi trebuit sa castige intrucat ei joaca intotdeauna mai bine decat adversarul.

4. Daca Rapidul nu castiga, desi au jucat mai bine decat adversarul, e din cauza arbitrului.

5. Daca Rapidul nu castiga, desi au jucat mai bine decat adversarul, iar arbitrul e strain si nu poate fi banuit, infrangerea se datoreaza norocului adversarului.

6. Daca evenimentul din axioma 5. se repeta de mai multe ori, e tot din cauza "bulanului" adversarului.

7. Daca toate axiomele de mai sus nu se realizeaza, ramane totusi sansa de a umple adversarul de flegme reale si din gura, dovada "farmecului vietii", de sub pod.

:ok::ok:Bagati-le bine la cap copii, fiindca va caracterizeaza.

caine19
2nd July 2007, 21:36
rapid nu conteaza in campionat , singura lor sansa e sa joace Dinamo si steaua extraordinar de prost ca sa prinda un loc 2 :)

tataleone
2nd July 2007, 21:36
:lol::lol::lol:Deci in concluzie, Steaua nu are voie sa bata cam pe nimeni. Astept cu mult interes si dovezile ca meciurile de mai sus au fost blaturi. Adica : numele jucatorilor cumparati, suma, numarul de cont unde s-au depus banii sau poze compromitatoare cu momentul primirii pungutei cu 2 bani, sau orice alta dovada clara si verificabila a "blaturilor". Parerile de genul "a vazut o tara intreaga" nu se accepta, pentru ca din pacate pentru unii zona Giulesti nu e inca o tara independenta - cel putin ultima oara cand am verificat.



:lol::lol: Momentele de delir continua, criza se agraveaza vazand cu ochii ! Atentionam pe toti cei interesati ca auto-aplicarea de pumni in cap in momentele de ciuda si furie dauneaza grav logicii.
Pentru exemple, vezi mai sus, unde nea Capello of Giulesti ne scade de zor puncte ca asa vrea oftica sa. Mai ametitule, vezi ca daca luam echipa plangaciosilor din Giulesti la scuturat bine, putem scadea cel putin la fel de multe puncte de la voi. Lasa balta placa asta cu "blaturile" si "arbitrii", ca toate echipele din liga lui Mitica mai fac aranjamente, si toate se mai ajuta si cu unii arbitri. Si toate mai sunt si dezavantajate de arbitri. Inclusiv Steaua, Dinamo, Rapid, si cine mai vrei tu.

PS : Una - doua faze discutabile intr-un meci nu decid jocul, indiferent cat de tare vor tipa unii. Au fost echipe care au batut in 10, au fost si echipe care au invins si dupa ce li s-a refuzat un penalty.

Corect, toate mai fac aranjamente, dar nu cu zecile intr-un campionat...Si altele mai sunt si avantajate si dezavantajate, nu curg toate greselile in acelasi sens...
Eu nu mai am de gand sa raspund la aceste mistouri ieftine, am explicat ce aveam de explicat, aceleasi lucruri in legatura cu blaturile le-a explicat si bianco-rossi, dar...cu morile de vant n-are rost sa te lupti ... :(

YoYoyOi
2nd July 2007, 21:49
mai dar stati asa :o:

daca CFR e satelitul Stelei si Rapidul la fel, blatul de anul trecut din vara intre satelitii Stelei ce-a fost? :shocked:

Nico21
2nd July 2007, 21:52
:happy:happy:happyBlat...avea Mirel pe telefon dovada...insa cand a fost rugat sa o dea Procuraturii,s-a fastacit...:happy:happy:happy

YoYoyOi
2nd July 2007, 21:54
aha, tot pe telefon ai si tu si prietenul tau dovezile blaturilor Stelei? :sleep:

Nico21
2nd July 2007, 21:57
Hai bre,ce naiba...la voi este treaba clara...chiar patronii echipelor,impotriva carora ati jucat,v-au acuzat ca le-ati umblat la jucatori...

tataleone
2nd July 2007, 22:11
Hai bre,ce naiba...la voi este treaba clara...chiar patronii echipelor,impotriva carora ati jucat,v-au acuzat ca le-ati umblat la jucatori...

E clara...dar nu pentru cei care asculta orbeste de Becali...

Nico21
2nd July 2007, 22:15
Asta e un fel de invatacel al lui Chioru...:happy:happy:happy...pune botu' la tot ce zice crocodilul ala cu barba...:D:D:D

becaligr
3rd July 2007, 19:19
niciunu

Aurel.D
5th July 2007, 10:24
Sunteti off topic de 2 pagini. Iar ati dat-o pe istorie! :o: Reveniti la subiect, va rog!

miril
5th July 2007, 10:36
Pai satelitii tin de istorie, deci nu-i chiar off topic.

Aurel.D
6th July 2007, 14:59
Thread inchis. Discutii repetate fara legatura cu subiectul.

YoYoyOi
6th July 2007, 15:41
thread redeschis.

am ramas la faza ca Rapid e satelitul Stelei :yeah:

Ess
6th July 2007, 15:50
Bine Quittaro ca ai inchis threadu cand am scris vreo 20 de randuri :mda:
Am scos si eu, pt prima data de cand sunt pe forumul asta, o chestie desteapta, si cand sa dau PQR, "sorry, this thread is closed" :mda:

in semnm de protest, ma duc sa ma mucesc :D

hello neibar :kiss:

YoYoyOi
6th July 2007, 15:51
:cry: :cry: :cry:

helo neibar, mai baga o data :D

miril
6th July 2007, 15:52
Sincer sa fiu, mai bine off topic dect cenzura asta pe la spate. INCHIS si la propriu si la figurat.

YoYoyOi
6th July 2007, 15:56
ce cenzura miril? :o:


http://www.onlinesport.ro/forum/showthread.php?t=124597

miril
6th July 2007, 16:10
Let It Be!