PDA

View Full Version : De ce e vinovata conducerea de plecarea lui Protasov



S2K
14th March 2006, 10:04
Tocmai citesc pe site-ul GSP ce spune mm stoica despre plecarea lui Protasov... si are dreptate in ceea ce spune... dar numai pana cand se apuce sa disculpe coducerea de vina plecarii sale.

Pai in primul rand conducerea a gresit cand i-a pus in acel contract clauza de 350.000 euro. Pur si simplu acea clauza ar fi trebui sa fie, daca tot ar fi fost, de cel putin un milion, asa nu pleca Protasov imediat... Asta pe de-o parte. Apoi si faptul ca nu i-au oferit sansa sa discute anumite conditii pentru care sa ramana pe loc... va amintiti cum spuneau stoica si fecali ca ei sunt siguri ca Protasov pleaca si ucraineanul parca ar mai fi dorit sa ramana.

Asa ca... Protasov nu a plecat doar pentru bani. A plecat pentru ca sa scape si de o conducere incompetenta.

fecali si stoica... :jerk:

Timm
14th March 2006, 12:32
La fel am spus si eu. Se vedea ca regreta totusi Protasov si ca nu e ferm convins si, totusi, Gigi si gasca nu au incercat sa faca nimic sa il convinga sa ramana. Asta pentru ca il vroiau neaparat pe Olaroiu cu care isi permiteau sa se traga de sireturi spre deosebire de Oleg care isi vedea de treaba lui.
Eu simt ca Steaua l-a lasat sa plece usor si fara regrete asta e parerea mea.
Au crezut ca vor gasi Protrasovi la tot pasul si iata ca nu e chiar asa. sincer eu nu cre dca vom mai gasi vreun antrenor care sa se potriveasca atat de bine cu ceea ce dorim noi de la steaua.
Chiar ca Oleg ne-a facut sa visam. Lucru pentru care, eu personal, inca o data ii multumesc.

Paul
14th March 2006, 15:27
putem discuta 20 de ani pe subiectul Protasov

Sunt sigur ca e plcat fiindca asa a vrut el ,pleca ACASA la Dnipro , pleca la salariu mai bun;

Universal
14th March 2006, 20:48
nu,pleca fiindca parintii lui erau si sunt bolnavi.

One-Man Show
14th March 2006, 20:57
MM era primul care tzipa ca pleaka Protasov...ii venea tovarashu'...dak s-ar fi dorit cu adevarat Protasov ar fi ramas la Steaua pana la sfarsitul campionatului !!!

Universal
20th March 2006, 15:02
Asta este viata,nu poti avea jucaria cea mai frumoasa,se ne multumim cu ce avem

Paul
4th April 2006, 15:11
Ca sa nu-l uitam pe Protasov.

Niste rezultate din Ucraina :


02-04-06 Premier League Metalurg D Dnipro 1 - 1
26-03-06 Premier League Dnipro Vorskla 0 - 0
19-03-06 Premier League Illichivets Dnipro 0 - 0
12-03-06 Premier League Dnipro Zakarpattya 4 - 0

alejandro
4th April 2006, 15:19
ar fi trebuit sa pui si un clasament,sa vedem ce pozitii ocupa echipele cu care a jucat dnepr...oricum,presupun ca n-are nici un lot tocmai valoros,in orice caz e sub cel al Stelei!

4star
4th April 2006, 15:22
Respect Protasov pentru ce ai facut la echipa, parere de rau ca nu s-a putut mai mult (oare mai conteaza acum cauza?), succes unde vei fi dar fiecare trebuie sa privim mai departe (adica inainte).
Mai are rost acum sa taiem firul in patru?

Paul
4th April 2006, 15:30
ar fi trebuit sa pui si un clasament,sa vedem ce pozitii ocupa echipele cu care a jucat dnepr...oricum,presupun ca n-are nici un lot tocmai valoros,in orice caz e sub cel al Stelei!

ia de aici

http://www.soccerway.com/national/ukraine/first

dede
4th April 2006, 15:34
se stia ca Oleg nu va avea aceleasi rezultate pe care le-a avut in Ro...e o diferenta intre cele 2 echipe

mee_tza
4th April 2006, 15:40
Pai in Ucraina avea 15 mil de $ buget de transferuri.
In Romania are 15 mil $ buget pe 4 ani ...

Si totusi Ucraina e sub Romania ... opinia mea !

Paul
4th April 2006, 18:06
se stia ca Oleg nu va avea aceleasi rezultate pe care le-a avut in Ro...e o diferenta intre cele 2 echipe

Nu l-a dat nimeni afara.
A plecat , a fost decizia lui.
:cya:

Dudubetwin
4th April 2006, 19:16
a gresit cand a plecat asta`i clar !! s`a dus la o echipa de paie unde singurul obiectiv este sa nu ia multe cu sahtior si dinamo kiew si sa`i bata pe restu care sunt la paman .. si vasluiu ii bate :happy

Paul
4th April 2006, 19:21
Dnipro a fost 2 ani la rand in Grupele UEFA.
S-a dus la Dnipro cu ideea ca il pe Radoi cu 5mil , si cu inca 10 mil mai ia 4-5 stelisti , si da lovitura...

A luat o mare muuuuuue

dede
5th April 2006, 15:30
Nu l-a dat nimeni afara.
A plecat , a fost decizia lui.
:cya:
am zis eu altceva? :rolleyes: el stia cand a plecat ca nu va avea aceleasi rezultate ca aici...macar primeste bani mai multi

Universal
6th April 2006, 20:27
DAr nu si suporteri..nu secompara cu suporterii stelisti cei din Dnipro,si aici is alte pretentii

mee_tza
8th April 2006, 16:06
Eu l-am regretat pe Protasov dar cand vad echipa lui Oli , parca inteleg ca era mertitul jucatorilor si mai putin al antrenorilor !

Paul
28th April 2006, 01:09
hai baieti , ascultam regretele dupa Oleg ...
bagati mare :D

One-Man Show
28th April 2006, 01:39
Terminati Cu Prostiile ! Nici Protasov Nu Era Mare Antrenor, Da' Cu Oleg Nu Pierdeam Asha De Rushinos !

walt.mann
28th April 2006, 01:59
Paul, explica-mi si mie ce ai inteles din tactica lui Oli. Nu zic ca cu Protasov ne-am fi calificat, insa nu pot sa inteleg deloc cum a putut sa faca Oli schimbarile pe care le-a facut!!! Parca i-a invitat pe englezi sa atace! Ar fi fost o idee buna daca aveai om de contraatac (poate Baciu era omu' asta, dar mi-a scapat asta).

uti2102
28th April 2006, 02:03
Oli a facut mai multe gresheli, insa la cum s-a prezentat echipa nu shtiu cat de mult ar fi schimbat soarta meciului daca nu le facea. Oricum, ca antrenor shi principal raspunzator de jocul din teren, el avea datoria sa incerce sa schimbe ceva in partea a doua. Parerea mea e ca a greshit pentru ca :
- nu l-a introdus pe teren pe Cristea in debutul partzii secunde
- nu l-a inlocuit pe Bostina mai devreme, cu un jucator ca Cristocea, capabil sa tzina mingea
Eu cred ca el a simtzit precipitarea jucatorilor shi a incercat sa-i ajute introducand jucatori de fortza, cu profil defensiv. A greshit. Nu putem shtii ce s-ar fi intamplat daca facea mutarile amintite mai devreme, poate Cristea ar fi alergat in van dupa nishte mingi bubuite.....nu putem shtii.
Principala eroare e a grupului, un grup inspaimantat de o finala. Prea mare pentru ei shi pentru noi totzi !

walt.mann
28th April 2006, 02:06
alpopa, aici e buba! Ce a vrut Oli sa faca?
Ai dreptate cand te referi si la jucatori. Dupa mine, jucatorul "invizibil" din seara asta a fost Ogararu, si o spun cu parere de rau, pentru ca el e preferatul meu.

delaparis
28th April 2006, 02:09
Alpopa: Tu nu crezi ca e o boala a noastra sa ii tot credem pe englezi prosti ?

Fotbalul lor e ciudat ... Nu se stie ... joaca si cistiga ..; joaca si pierd ... joaca si ... sunt in finala ... asta e ... INTIMPLARE .... te maninc pe cuvint :drak:

apparte
28th April 2006, 02:10
De acord...dar Bostina,atat cat a jucat,a facut si faza defensiva pe care Cristocea n-o face!Ce m-a deranjat a fost cuplul de fundasi centrali,au gafat de parca acum ar fi jucat prima data impreuna!Vrea sa stiu(poate ne ajuta cineva)daca portarul Carlos vorbeste romana...altfel sunt inexplicabile gafele pe care le-a comis la iesirile pe centrari,nenumaratele ciocniri cu fundasii etc.

miril
28th April 2006, 02:24
Apparte, se cheama limba fricii. In celelalte meciuri intelgea limba si acum...

apparte
28th April 2006, 03:54
Mirile,da-o dracului,la celelalte meciuri,nu am vazut faze de genul celor care le-am vazut azi(cu Ghionea scotandu-i mingea din brate,Goian degajand din fata lui)...parca n-ar fi zis nimic!

alejandro
28th April 2006, 11:11
Au vazut ca e varza si incercau sa-i ia totul din fata,ceea ce nu prea le-a reusit nici lor.Clar,Carlos a fost depasit.Ce naiba a vrut sa faca atunci cand a lovit mingea cu genunchiul in finalul primei reprize?Mare noroc a avut ca mingea n-a intrat in poarta,insa nu pot sa-l inteleg.Portarii n-au voie sa puna mana pe minge?

uti2102
28th April 2006, 12:50
Nu incercatzi sa scoatetzi tzapi ispashitori. Carlos a scos 3 goluri ca shi facute, iar singura lui vina exclusiva e la golul doi, golul lui Viduka. La fel de bine putem gasi diverse vine pentru ceilaltzi jucatori, daca ii luam in parte.
Aseara nu a greshit unul singur, aseara a greshit toata lumea, de la MM, Oli shi pana la ultima rezerva. N-au fost in stare, douazeci shi ceva de oameni sa se trezeasca din pumni. Nu unul, nu doi, nu trei ! Patru pumni au luat shi au fost fara reactzie ! O spun cat se poate de serios, echipa asta are nevoie de un psiholog. La pauza nu era nevoie de nici o indicatzie tactica, ci doar de cineva care sa le spuna jucatorilor ca pentru a ajunge in finala trebuie sa traga cu dintzii in partea a doua, sa joace fotbal. Nimeni ! Nimeni din staff-ul tehnic n-a fost in stare sa faca asta ! Asta e cel mai dureros !

Paul
28th April 2006, 15:27
Oli a facut mai multe gresheli, insa la cum s-a prezentat echipa nu shtiu cat de mult ar fi schimbat soarta meciului daca nu le facea. Oricum, ca antrenor shi principal raspunzator de jocul din teren, el avea datoria sa incerce sa schimbe ceva in partea a doua.
Astea nu se pot schimba din mers. Pur si simplu e "vina" lui Oli , ca nu s-a aflat in toata viata lui de antrenor sub un asemenea asediu. Daca i se poate reprosa ceva , asta e . Ca nu a luat in calcul (inainte de meci , evident) ca se poate sa avem 1-0 (sau 2-0) si cum trebuie sa-l gestionam. A zis bine: mergem sa marcam. SI asta a facut. Oricum fata de echipa de anul trecut , care mergea in deplasari pe principiul "sa nu luam multe , ca poate dam mai mult decat luam in retur la Bucuresti") acum se vede alt stil. Am marcat in toate deplasarile din primvara. 9 goluri in 4 jocuri.