PDA

View Full Version : ZIARE.... ZIARISTI.... Stiri reale sau dezinformari cu intentie?!



EDMOND_
5th December 2003, 23:50
Pentru ca mai trebuie sa ne si amuzam , deschid acest subforum in care voi posta zilnic aiurelile caraghiosului de Morcov in paginile celor doua gazete ( de sud si sporturilor ")... Deci sa ne amuzam cu Morcov pe care stiu ca-l iubiti mult...si care trebuie sa inventeze stiri deoarece nu-l mai primeste nimeni prin vestiarele Universitatii ...

EDMOND_
5th December 2003, 23:58
Dupa ce alartaieri l-a anuntat pe Stefanescu viitorul antrenor al Universitatii , ieri morcov s-a razgandit..a hotarat ca viitorul antrenor este Rednic...
Ei bine in ziarul de maine lucrurile se schimba radical , pasami-te liderii galeriei Blondu si Charlie au declarat ca suporterii vor performanata si ca aceasta nu va putea fi obtinuta decat aducandu-l la club pe Hagi ( !!! ) cu care am da si o lovitura legata de imagine... Daca liderii galeriei au facut acest lucru ( ceea ce ma indoiesc ) sa faca bine sa nu uite ca nu a trecut decat un an de cand Hagi se batea cu pumnul in piept ca in Romania nu va antrena decat pe Steaua...

EDMOND_
6th December 2003, 00:02
Aceste stiri sa le numim "morcovisme"....
Si iata ca Morcov anunta si primele transferuri : in aceasta iarna Daouda , Njock si Bengondo s-ar transfera in campionatul Belgiei ( tot in ziarul de maine ) ..
Sunt convins ca morcov asta facea echipa buna , buna cu gabilove..
Nu credeti?

klm
6th December 2003, 00:31
Edmond inteleg treaba cu Morcov , chestia cu Hagi o prevedeam inainte de demisia lui Hagi de la Bursa ,ce bine ar fi daca Hagi ar fi un mare caracter , eu zic ca ar fi bun la Craiova , cu conditia sa lucreze in echipa cu Baditza .

klm
6th December 2003, 01:37
E Limpede :
SUPORTERII AU LUAT POZITIE ! Pavel Badea nu trebuie sa se supere , trebuie sa colaboreze cu Hagi daca acesta va veni !

La sediul clubului Universitatea Craiova s-au adunat, ieri, aproape 50 de suporteri ai "Stiintei", care au venit cu o doleanta speciala si, totodata, neasteptata. Acestia i-au cerut presedintelui Adrian Mititelu ca, in cazul in care ...

Albastreata
6th December 2003, 03:53
Hm... Pana la urma se pare ca "morcovismele" nu sunt chiar 100% aiureli! Nici venirea lui Hagi si nici plecarea celor trei "stranieri" in Belgia nu sunt imposibile, ba chiar dimpotriva! Asta nu inseamna ca "Morcoveata" al nostru nu are destule perle demne de ras! E doar chestie de rabdare sa stai sa i le gasesti... :D

Blue
6th December 2003, 06:18
nu stiam de grupul ala inconstient,stie cineva amanunte?

NU SINT DE ACORD
hagi ar fi cea mai idioata mutare posibila.

inter
6th December 2003, 10:21
am ramas si eu siderat de ceea ce am citit in gds-ul de azi, despre grupul de suporteri care il vreau pe hagi antrenor :O
gabi blondu o vrea probabil sa faca revelionul la Constanta la "Iaki" , oricum daca ce apare in ziarul de azi referitor la declaratiile liderilor galeriei este adevarat, acesti pseudolideri au din partea mea :rosu:

Lion
6th December 2003, 10:36
daca este adevarat ce s-a intamplat azi la club,parerea mea este ca aici este mana lui giovanni becali si a lui gica popescu.
giovanni a vazut ca nu este dorit in bucuresti de nici o echipa si doreste sa se bage si el in lupta cu jiji,badea si copos...iar craiova este singurul loc adevarat pt clanul ISM...avem traditzie,suporteri,stadion si catziva jucatori destul de buni...asa ca totul este posibil...
sa asteptam sa vedem ce se va mai intampla in zilele urmatoare...
FORZZA STIINTA

Sorin
6th December 2003, 11:04
daca este adevarat ce s-a intamplat azi la club,parerea mea este ca aici este mana lui giovanni becali si a lui gica popescu.
giovanni a vazut ca nu este dorit in bucuresti de nici o echipa si doreste sa se bage si el in lupta cu jiji,badea si copos...iar craiova este singurul loc adevarat pt clanul ISM...avem traditzie,suporteri,stadion si catziva jucatori destul de buni...asa ca totul este posibil...
sa asteptam sa vedem ce se va mai intampla in zilele urmatoare...
FORZZA STIINTA
de asta nici nu vreau sa vina hagi, alexanco la fel. Ei sint servitorii lui becali. Pe ala nu-l intereseaza sa faca echipa, doar sa vanda jucatorii in detrimentul echipei si a patronilor, la fel cum a facut la dinamo prin intermediul lui netoiu si borcea.

EDMOND_
6th December 2003, 14:35
Corect , Craiova a ridicat capul , are un lot foarte tanar si multi intrevad aici o paine de mancat... s-ar putea insa ca Staicu sa cedeze unor promisiuni din partea lui Becali pentru eventuale vanzari de jucatori pe bani buni ..si aducerea altora tineri sa se rodeze aici... Aducerea lui Hagi ar avea si alte implicatii.... o bataie lunga spre Gica Popescu:
Insa eu nu doresc aceasta varianta si nici nu cred in ea: Pana la urma stie cineva daca este adevarata stirea cu suporterii care il cer pe Hagi , nu a aparut decat in cele doua gazete ! Pe Craiova maxima a intrat cineva!?

inter
6th December 2003, 15:13
da, Edmond, eu pe la 11 si erau toti in week-end :cool:

sa te interesezi si tu duminica daca e adevarata chestia aia cu suporterii

klm
6th December 2003, 15:23
intra [e mirc si intreaba

EDMOND_
6th December 2003, 16:02
Inter , pe maxima ce scriau ? Eu cred ca este o aiureala ...nu-l vreau pe Hagi ...

inter
6th December 2003, 16:05
Edmond, nimeni nu a postat nimic interesant pe acolo.

Eu personal sunt categoric impotriva venirii lui hagi la Stiinta :mad: :mad:

ady_azzuro
6th December 2003, 17:42
Hagi va strica atmosfera la echipa , el este un antrenor foarte nervos , nu cred ca s-ar potrivii Craiovei, ii avem deja pe Cartu si Badita corelici , altii nu ne mai trebuie :nah:

EDMOND_
6th December 2003, 22:05
klm . incep sa cred ca faci o diversiune aici, esti singurul care il doresti pe hagi ,
stirea cu hagi si cu suporterii care il vor a aparut numai in cele doua gazete ...
Ia spune klm , tu de unde stii de grupul de suporteri!?

EDMOND_
8th December 2003, 23:22
Ultima gaselnita a gazetei de sud este ..TITI DUMITRIU! Acesta este antrenorul de maine! Poimaine...probabil alta surpriza...

ady_azzuro
8th December 2003, 23:28
:D :D :D
E bun titzica , dar tot pe Badea il prefer...

nr.zece
9th December 2003, 10:29
lasa-l si pe klm sa aiba dreptul la o parere, ce daca il vrea pe hagi, nu o sa se intample niciodata.
nu poate fi vorba de colaborare intre ei , din cauza lui hagi si trupa lui : petrescu, Popescu, lacatus, balint......
a fost blocat accesul lui Badita la nationala.
Nu cred ca vor putea lucra impreuna niciodata, nici nu pot sa comunice, vorbesc limbi diferite: Badita - Romana, hagi habar nu am.

EDMOND_
11th December 2003, 01:16
Morcovel arunca o noua bomba : la turneul de la Valcea Universitatea ar fi tratat cu Dica pentru 400000 dolari. E tot o aiureala , daca era adevarat s-ar fi discutat cu Popescu si Victor Becali , care sunt agentii jucatorului ..iar o suma mai mare Pitestiul ar fi obtinut-o fara probleme dandu-l in strainatate!

nr.zece
11th December 2003, 10:08
unde sa-l mai dea ? in est poate, voi nu vedeti ca nimeni din vest nu mai vrea jucatori de la noi si asta din 2 motive:
umflarea valorii jucatorilor gen: nicolae, niculescu 1, niculescu 2, mihalcea, codrea, rosu, c. munteanu, tamas, ov petre,........
- prea multi bani la negru ceruti de kkti, gen fratii becali, netoiu, otelea, ianul
daca dica era scula pleca la echipe ca inter cum a facut mutu

MATRIX98
11th December 2003, 21:10
E Limpede :
SUPORTERII AU LUAT POZITIE ! Pavel Badea nu trebuie sa se supere , trebuie sa colaboreze cu Hagi daca acesta va veni !

La sediul clubului Universitatea Craiova s-au adunat, ieri, aproape 50 de suporteri ai "Stiintei", care au venit cu o doleanta speciala si, totodata, neasteptata. Acestia i-au cerut presedintelui Adrian Mititelu ca, in cazul in care ...

klm , imi zici si mie ce suporteri l-au cerut pe hagi antrenor??? Iti zic eu : Nici un suporter. (ma refer la membrii galeriei) .Nu-l dorim pe Hagi la Craiova. Si nu o sa vina. Oricum , pana acum este cu mult sub Badea la capitolul asta.
EDMOND_ , buna idee sa deschizi un topic despre morcov , deci când citesc articolele astuia ma intreaba persoanele de langa mine : de ce râzi ? citesti bancuri ? :)) E penibil tipu` . Da nu-l uita nici pe liviu bistriceanu, alt ziarist de 2 lei , si chiar si horia ivanovic de la editie , care ar fi baiat bun daca nu o mai ia si razna de multe ori.

ady_azzuro
11th December 2003, 21:12
Nimeni nu-l vrea pe hagi la Craiova de pe acest forum, numai klm il doreste la Stiinta!

MATRIX98
11th December 2003, 21:14
Asta cu Dica imi placu si mie :))) Ce imaginatie bolnava are omuletu` asta. Iti dai seama , scrie in gds si gsp si in editie, care e ziaru` lu mititelu` nu scrie nimic :)

EDMOND_
11th December 2003, 21:32
Nu mai este primit pe la club si daca nu i se mai dau nici un fel de stiri inventeaza...am inceput sa ma distrez si sa-mi imaginez pe cine mai transferam maine....ma astept in scurta vreme sa avem in vizor pe Raul ....

ady_azzuro
11th December 2003, 21:34
Si asa vine van nisterlooy sau thierry henry la real madrid , asa ca raul nu o sa mai aiba loc, poate vine la noi :)

MATRIX98
13th December 2003, 23:06
Citirarati cele 2 (deja celebre) gazete?? :) Imi placu articolu`lu` Bistriceanu. E mai penibil decât morcovel. In GAZETA SPORTURILOR(?!?!?!?!??!?!) pe prima pagina (ca de obicei) e foarte dezbatut articolul de sport : E acesta motivul? (aluzie la despartirea lu` mutu de "aia" ...nu am idee cum o cheama) . Eu personal o sa le trimit mail, sa le sugerez sa schimbe numele la ziar ... GAZETA BÂRFELOR sau ceva asemanator...

EDMOND_
16th December 2003, 14:25
Culmea este ca in aceste momente ziarul cel mai temperat in priviinta lui Napoli este Gazeta Sporturilor ,
... daca va continua asa va trebui sa inchid acest subiect si sa-l redeschid probabil in retur...
Postez aici editorialul lui Ioanitoaia , de astazi :



Editorial






"Deoarece tribuna craioveană se împarte în două categorii, una care ştie mult fotbal şi alta care ştie foarte mult, numirea lui Nicolo Napoli pe banca tehnică a Universităţii a stîrnit destule rezerve în rîndul suporterilor alb-albaştri. Că italianul mai degrabă a făcut tuşa decît a jucat la Juventus, că n-a antrenat pe nimeni, că poartă nume de cîntăreţ etc.

Deşi rămîn la părerea că merita păstrat Badea, nu cred că Napoli, care a evoluat 4 sezoane la Juve şi a contribuit, printre altele, la cîştigarea Cupei UEFA din 1990, trebuie primit cu reticenţă. De acord, pînă la 42 de ani, el n-a pregătit decît echipe de amatori, dar să nu uităm că nici spaniolul Alexanco şi nici italianul Zenga n-aveau la venirea în România cărţi de vizită impresionante ca antrenori. Practic, ei au debutat în Divizia A. Amîndoi însă, foşti mari fotbalişti, au reuşit o sumedenie de lucruri frumoase, remarcîndu-se mai ales prin strădania de a schimba atitudinea jucătorilor, angajamentul şi mentalitatea acestora. Căutînd să-şi transforme elevii în adevăraţi profesionişti, nu şi-au atins toate ţintele, dar nici n-au dezamăgit. Dimpotrivă, au lăsat în urmă amintiri plăcute şi chiar regrete.

Poate că Napoli, într-o vreme membru al unui colectiv lărgit condus de Lippi, nu trebuia adus. Existau şi în ţară, Rednic ori Ţiţi Dumitriu, variante de luat în seamă. Dacă a fost însă adus, ar constitui o imensă greşeală să fie tratat ca un neica-nimeni, ba şi, prin ironii sau şicane, împiedicat să lucreze. Tocmai în ideea că-şi va propune să continue ce au început Alesanco şi Zenga, lui i se cuvine o şansă."
Ovidiu Ioanitoaia

ion-1
16th December 2003, 17:41
Ioanitoaia este un ziarist mediocru si parerea lui ma lasa rece atat timp cat stiu ca este un specimen perfid.
Poate gandi ceva de genul hai sa incerc sa mai dreg busuiocul cu oltenii, pe de o parte iar pe de alta daca tot cred ca macaronarul e slab hai sa-i incurajez sa-l tina sa-i ingroape in retur.

ion-1
16th December 2003, 17:44
Mass-media din Craiova (ma refer la cea sportiva, dar banuiesc ca nici restul nu are cum sa fie altfel) este jalnica atunci cand nu este penibila.
gazeta de sud are o tenta prostelista care se vede de aici din america, editie speciala se remarca printr-o atitudine la limita obscenului cand doreste demolarea cuiva, iar cuvantul libertatii este ceva de genul de ce-ai mai fost de ce-ai mai fi ...

ion-1
16th December 2003, 17:49
M-am referit la presa sportiva craioveana deoarece este cea care as putea spune ca ma intereseaza in primul rand.

Stiu ca un presedinte american a fost deranjat de atitudinea unui ziar important ..il tot criticau flacaii de la ziarul respectiv sarind calul ..si tipul (cred ca era kennedy, dar nu bag mana in foc) la o conferinta de presa a spus foarte linistit: acest ziar denatureaza adevarul ca urmare am cerut consilierilor sa-l excluda din ziarele pe care sa le citesc..atat..a fost o lovitura teribila pt ziarul respectiv.

Gerson
16th December 2003, 19:30
ioanitoaia a atacat de cele mai multe ori Craiova.La fel si cei din anturajul.Nici un ziar nu a improscat Craiova cu noroi mai mult si mai fara motiv. Sa nu uitam Badea criminal in serie.
Acum ioanitoiul jubileaza la gafa imensa facut de Staicu cand l-a dat jos pe Badea si a adus pe acel italian.

nr.zece
16th December 2003, 20:40
dar dupa gafa Badea, s-a continuat cu gafa Napoli.
ce sa le mai reprosam altora cand ai nostri sunt niste tampiti.
eu unul nu am incredere in acest Napoli si sunt curios cati dintre voi au?

ady_azzuro
16th December 2003, 20:43
Eu am incredere in el, dar nu mai multa ca in Badea...

EDMOND_
16th December 2003, 21:23
frozen , nu imi dau seama ce vrei sa sspui cu "gafa Badea" ?

nr.zece
17th December 2003, 10:04
rectific, gafa inlocuirii antrenorului Badea, asta am vrut sa spun.

EDMOND_
17th December 2003, 12:55
Dupa ultimele declaratii atat ale lui Badea cat si a lui Mititelu , Badea stia ca nu va continua la Universitatea , nici daca va obtine sapte victorii din sapte ...intelegerea cu Napoli era din octombrie.... Daca este asa se explica de ce atat Badea cat si Papura ( capitanul echipei ) au avut mai degraba o pozitie favorabila aducerii italianului..
Ultima stire postata de Morcov in gazeta sporturilor este ca jumatate din salariul antrenorului italian va fi suportata de Juventus Torino...

gsm
17th December 2003, 14:52
dupa ce l-au declarat pe "badea criminal in serie" mi-am schimbat total parerea despre ioanitoaia et comp. vreau sa stiu si eu care dintre jurnalistii de azi, este un adevarat fan al stiintei? stie careva?? :rolleyes:

EDMOND_
5th January 2004, 02:15
""Sint sanse mari ca ivorianul Stiintei sa plece din Banie
Daouda intre Steaua si strainatate
(M.M.)

Fundasul Universitatii, Mariko Daouda, care va reveni in Romania pe 11 ianuarie, are sanse minime de a mai ramine in Banie. Dupa ofertele sosite din strainatate, Belgia si Franta, ivorianul se afla primul pe o lista intocmita de Victor Piturca la Steaua, dar numai in cazul in care bucurestenii se vor desparti de Mirel Radoi. Contactat ieri, impresarul fotbalistului, Mugurel Elisei Oancea, a declarat: „Nu stiu nimic. Am auzit si eu chiar ca Steaua ar fi dispusa sa achite clauza de reziliere de 500.000 de dolari, dar deocamdata nu ne-a cautat nimeni de la Steaua“. Oricum, surse apropiate jucatorului sustin ca acesta va reveni la Craiova, dar din primavara are sanse de 90 la suta sa nu mai imbrace tricoul alb-albastru din mai multe motive: vrea sa joace la o formatie la care se face performanta, care sa evolueze in cupele europene, dar si din cauza salariului sau de la Universitatea. Desi i s-a promis marirea contractului, intelegerea a fost doar una verbala, iar Daouda s-a saturat sa tot astepte oficializarea ei. Chiar si asa, ieri, presedintele oltenilor a spus: „Piturca m-a contactat spunindu-mi ca-l doreste pe Daouda. Eu i-am spus ca e netransferabil si discutia s-a incheiat“. Chiar s-o fi incheiat? "

Este un articol din gazeta de sud de astazi prin care Mario Morcov incearca in continuare sa otraveasca atmosfera in tabara craioveana! Daca o fi ceva adevarat macar am aflat clauza de reziliere a lui Daouda - 500 000 dolari! Pe 31 decembrie pe prima pagina a gazetei de sud cine credeti ca ura "la Multi Ani" oltenilor ?! George Constantin Paunescu , presedintele de onoare al Stelei! Care se pare ar fi in continuare patronul acestui ziar...
Asta ar justifica stradaniile lui "Morcovel" de a tulbura apele in tabara alb albastra!

EDMOND_
5th January 2004, 02:19
De fapt am observat aici vreo trei stiri " in premiera" inventate de Morcov , care in mod sigur vor aparea si in alte ziare ( Jurnalul National , Gazeta Sporturilor...)... Este clar ca nu mai putem avea nici cea mai mica urma de incredere in gazeta de sud!.

Gerson
7th January 2004, 07:00
Cred ca morcovul si-a inghitit pixul, s-a otravit, ii tremura mainile de cand a trebuit sa explice academic cum Papura n-a plecat la Toulouse desi el il daduse sigur plecat, 95%
99% ,110%

EDMOND_
10th January 2004, 14:52
Gerson , acum Morcov se ocupa de transferul lui Bundea !!!!

inter
10th January 2004, 14:56
Edmond_ , astia anunta prin ziare 2 transferuri bomba pt. luni ....... stii ceva?

EDMOND_
10th January 2004, 15:01
Nu cred ca vor fi chiar bomba.... posibil Gigel Bucur ...ca tot este "prietenul" nostru...mai vedem

inter
10th January 2004, 15:05
:D da cunostiinte "vechi" si in primul rand "prietenul" lui Ady :p

ady_azzuro
10th January 2004, 16:00
M-as bucura sa vina la Craiova, mai ales ca as avea si eu pe cine sa injur :)

Pacala
20th January 2004, 03:00
si se subtiaza si lotul sportului in acelasi timp :D

EDMOND_
20th January 2004, 04:11
Uite ca la asta nu m-am gandit..:) pai atunci sa facem presiuni la dinel sa-l ia....

EDMOND_
25th January 2004, 18:33
Pericolul din umbră

De Marius Cilibia

De mai multe ori, în presa centrală, am citit declaraţii ciudate, date de către fotbalişti vizaţi de Universitatea Craiova pentru eventuale transferuri: "De ce să merg la Craiova? Nu sunt bani acolo şi nici performanţă nu se face!...". Toată această senzaţie este indusă de către ziariştii care scornesc tot felul de certuri, animozităţi şi situaţii financiare delicate, otrăviţi de faptul că nu mai pot... "suge" de la firma alb-albastră absolut nimic. Aşadar, cei care citesc toate astea stau cu morcovul... vorba românului! De fapt, singurul pericol care pândeşte cea mai iubită echipă a Olteniei este reprezentat de zvonurile şi scornelile acestor oameni. Ce urmăresc ei? Treaba lor, nu asta ne frământă pe noi, numai că răfuielile astea nu aduc nimic bun. Dacă imaginea se mai poate spăla, energia consumată şi nervii cheltuiţi numai dacă sunt motivate financiar au vreun sens... Recent, s-a vehiculat zvonul că impresarul Gică Popescu ar intenţiona să-i "călăuzească" spre Rapid pe tinerii internaţionali craioveni Rada şi Stancu. Acum aţi priceput cine întreţine atmosfera de ură permanentă din jurul lui Gică Popescu? Cunoscută fiind apropierea sa de conducătorul, ca şi de antrenorul clubului Rapid, se pune, astfel, la îndoială buna credinţă şi profesionalismul celui ce a fost, timp de un deceniu, simbolul fotbalului oltean! Neţinând cont de valurile (minuscule, totuşi) stârnite de pescarii aceştia în ape tulburi, Universitatea are şansa să meargă mai departe şi să demoleze toate pronosticurile rău-voitorilor! Până la urmă, de umbre le este teamă doar fricoşilor...

Am transcris aici articolul aparut in editie speciala de astazi... probabil voi inchide acest thread... Morcov si ai lui au trecut de faza cand ne faceau sa radem... au inceput sa otraveasca premeditat atmosfera din jurul echipei.... cu cat tindem spre mai bine cu atat mai opariti si mai agresivi sunt ei... Cred ca nu mai are rost sa mai dam atentie acestui ziar..

ady_azzuro
29th January 2004, 20:21
Edmond, subiectele 'Staicu vinde Craiova pt 6 milioane $' si 'Daouda pleaca din Banie', nu sunt subiecte de ris? :D

EDMOND_
29th January 2004, 23:20
Nu mai este nimic de ras...ineptiile au devenit normalitate la gazeta de sud.
Transcriu aici ultimul articol al lui morcoveata si cred ca in curand am sa inchid acest thread

Suporterii alb-albastrilor s-au saturat de promisiuni
Razboi impotriva conducerii Universitatii
• Mario MORCOV

Fanii craioveni ataca din nou conducerea Universitatii. Suporterii alb-albastrilor nu mai au rabdare, doresc rezultate imediate si vor protesta impotriva campaniei de achizitii facuta de Stiinta in aceasta iarna. Nemultumirea lor este ca inca nu s-a adus nici un atacant de valoare. „Vrem performanta la Universitatea, nu declaratii sforaitoare. Staicu sa se potoleasca cu aberatiile de tot genul pe care le spune. Sa aduca fotbalisti si sa nu vinda pe nimeni!“, a spus ieri unul dintre liderii galeriei oltene, Irinel Coanda. „Charly“, primul om al brigazii „Sezione Ultra“, impreuna cu membrii gruparii, dar si cu alti suporteri adevarati ai Stiintei care fac parte din alte brigazi au declarat ieri razboi actualilor conducatori ai Universitatii.

„Dinel este Netoiu doi!“
Dupa intilnirea saptaminala, care a avut loc aseara, suporterii au hotarit ca, incepind de astazi, sa puna bannere la club, sa le faca vizite, mai putin protocolare, oficialilor craioveni, in care sa le ceara socoteala: „Luam foc! Asa nu se mai poate. Spun ca vor performanta, dar nu se vede nimic! Ne-am saturat ca, de atitia ani, toti cei care conduc echipa sa faca doar promisiuni! Apoi, sa se laude ca au salvat echipa de retrogradare! Daca nu sint in stare sa duca Universitatea in frunte, sa ne lase!“, a mai spus Charly. Acesta a adaugat: „Cind Netoiu a luat echipa de la Ilinca, a promis multe, dar nu a facut nimic, decit propriile interese. Asa face si Staicu. Pentru noi, in acest caz, Dinel este Netoiu doi! Daca nu inceteaza cu declaratiile sforaitoare si nu face treaba, ii vom aplica acelasi tratament. Nu vom mai avea rabdare, vrem totul imediat. Cum am scapat de Netoiu, vom scapa si de el!“. Dorinta „tifossilor“ este ca, in aceasta perioada, Staicu sa aduca fotbalisti de valoare la echipa, „nu luati de pe internet!“

„Cum sa vina fotbalistii?“
Fanii Universitatii s-au saturat de Staicu si compania si „au luat foc“, mai ales dupa declaratia patronului craiovean, conform careia „Vind echipa cui imi da sase milioane de euro!“. Acestia se intreaba: „Cum sa mai vina fotbalistii la Universitatea daca Staicu e primul destabilizator? Cine e prost sa vina acolo unde incertitudinea e in floare? Vrea performanta sau afacere?“, au fost intrebarile suporterilor Universitatii.

Vai de Daouda!
Astazi, fanii vor protesta la sediul clubului, la firmele lui Staicu si Mititelu. Acestia vor protesta si impotriva lui Mariko Daouda. „Vom arbora un banner si impotriva lui Daouda. Nu e posibil sa declare asa ceva! Cica o sa-i fie dor doar de praz! Daouda sa nu uite ca, atunci cind a venit la Universitatea, era un nimeni! S-a ridicat pe spatele echipei, nu invers! Acum, vrea sa plece la mai multi bani! Sa stea aici sa obtina intii rezultate cu echipa si apoi sa se gindeasca la bani. Daca nu ar fi fost Cirtu, poate si acum era un nimeni!“, a spus Irinel Coanda.

ady_azzuro
30th January 2004, 18:13
:happy
Trista situatie...si eu cred ca inchiderea acestui subiect este cea mai buna solutie. :)

EDMOND_
4th February 2004, 10:06
Pe masura trecerii timpului si apropierii de data de incepere a returului , gazeta de sud devine din ce in ce mai insistenta in incercarea de a tulbura apele la echipa.
Ultima stire ,de astazi : cum ca jucatorii nu i-ar mai vrea pe colegii lor de echipa veniti din tari exotice... Daouda , Njock , Biemme .. daca ar fi amintit numai de Biemme as fi luat-o ca pe o stire credibila , dar stiut fiind cat de po****r este Njock printre jucatori am taxat-o ca pe o stire in nota lor obisnuita... nicoi macar nu amsa mai fac comentarii am sa trec toate stirile fanteziste aici si vom comenta la sfarsitul returului.

EDMOND_
5th February 2004, 09:51
Mario Morcov - 05 februarie , gazeta sporturilor

Luni îl prezentăm pe Tibi Moldovan!"

După ce, marţi, conducerea Universităţii le-a oferit oficialilor de la Apulum Alba Iulia 300.000 de dolari pentru transferul atacantului Tibor Moldovan, preşedintele Adrian Mititelu a afirmat ieri că "există şanse foarte mari ca propunerea noastră să fie acceptată de ardeleni, pentru că este cea mai convenabilă. Dacă Apulum îşi dă acordul, Moldovan va fi duminică în Craiova, iar luni îl prezentăm oficial". Aflat în Italia, antrenorul Nicolo Napoli a declarat că "achiziţionarea lui Moldovan depinde de tratativele pe care le purtăm pentru aducerea unui vîrf italian de valoare. Dacă-l luăm pe acesta, jucătorul de la Alba Iulia s-ar putea să nu mai vină la noi". y Mario Morcov (Craiova)

In mod sigur asta e inca o stire inventata . Din ce spun celelalte ziare , Mititelu nu a afirmat decat " tratativele continua , sunt sanse sa luam jucatorul". Si nu vad unde l-ar prezenta oficial luni la Craiova , lotul revine din cate stiu eu in jur de 15.
De fapt morcov isi doreste din suflet sa nu se realizeze nici un transfer... el ar fi cel mai fericit om daca Universitatea ar fi undeva , in subsolul clasamentului...

EDMOND_
17th February 2004, 09:58
M Morcov - Gazeta de sud
"Reveniti in Romania dupa aproape trei saptamini petrecute in Italia, componentii lotului Universitatii au dat iama in restaurante pentru a minca o ciorba. „Ce bine ca ne-am intors. Ne imbolnaveam de stomac daca nu mincam o ciorba «ca la mama acasa»“, au sustinut acestia. Duminica seara, jucatorii alb-albastri au mincat macar cite o portie de ciorba, cei care au luat masa in oras, si cite doua-trei farfurii aceia care au ajuns la casele lor. Atacantul adus in aceasta iarna de la FC Botosani, Cristi Ungureanu, a plecat acasa. „Cind am ajuns la Bucuresti, i-am sunat pe ai mei acasa sa le spun sa-mi faca o ciorba. Mama, ce buna a fost! Mi-a facut mama o ciorba cum numai ea stie, cu de toate. Cu zarzavaturi, cu carne, ce sa mai, o minunatie“. Ardelean fiind, Romulus Miclea s-a dus la Tirgu Mures. „M-au asteptat ai mei cu ciorba, pentru ca ii anuntasem ca nu vreau altceva. Mi-a facut mama o ciorba de perisoare trasnet. Daca mai stateam mult in Italia, nu stiu cum ieseam la liman. Cred ca nu mai vreau sa aud de macaroane un an!“, a spus Miclea. Csaba Borbely a venit la Craiova, unde era asteptat de iubita sa. „Pentru ca nu am putut sa fiu alaturi de ea de Valentine' s Day, am iesit duminica in oras. I-am zis ca vreau sa maninc neaparat o ciorba, asa ca am comandat una de vacuta“, a spus „Ciobi“. Alti colegi de-ai lor au mincat fasole cu ciolan, ciorba de burta sau ciorbe de zarzavaturi, dupa cum au declarat, iar Moti i-a completat: „Cascavalul pane mi-a lipsit enorm“.

Stire in stilul lui caracteristic , sunt convins ca nu a stat de vorba cu nici un jucator!

EDMOND_
11th November 2004, 13:04
Din pacate, pipernicitul Morcov, ajuns ziarist peste noapte , are destula putere la ora actuala. Stirile lui, majoritatea inventate, ajung in paginile a nu mai putin de cinci ziare, din care vreo patru nationale . Poate influenta opinia publica si poate fi o nuca tare pentru orice jucator sau antrenor care nu se poarta cu manusi cu el. Nu face exceptie probabil nici Badea, din moment ce anumite stiri din anturajul echipei sunt date preferential catre Gazeta de Dolj , cotidianul local unde scrie Morcov.

ricky
11th November 2004, 13:41
EDMOND, din pacate...sint destui care si cred astfel de povesti !

Am o ruda, artist (sculptor ) !
[ Deh ! Nu toti din familia mea sint TARANI PROSTI ! :evil: ]

Vine omul, impreuna cu un coleg, sa-si vinda ceva lucrari la o EXPO in MAINZ !
Un sfirsit de saptamina l-am petrecut la STAND !
Printre altele, imi povesteste colegul rudei (atentie ! nu e oltean ! :evil: ) :
"Dom'le, n-as putea trai in Germania nici sa ma legi !
piinea e proasta si berea slaba !"
Dupa citeva luni, ruda (care mai tot timpul isi vinde lucrarile prin strainatate !) trece si pe la noi !
Il intreb de coleg si...ce piine si bere au consumat !
"Ei ! Si tu ?! Ca sa facem economie, am cumparat piine de la ALDI (si bere la fel !) ! defapt, era piinea cea mai ieftina care se foloseste pentru...TOASTER !" :evil:
Ruda ridea iar eu am facut ochii...mari !

Gonzo
12th November 2004, 17:50
"Grupul ziaristilor care scriu numai minciuni, saluta Zapp share free" :yeah:

asta va fi urmatoarea reclama :evil:

EDMOND_
16th December 2004, 19:45
Gazeta de Dolj , ziarul la care scria Morcov in ultima vreme , a incetat sa mai existe imediat dupa alegeri... se pare ca urmatoarea destinatie a acestuia va fi Editie Speciala, ziarul lui Mititelu.

EDMOND_
1st March 2005, 00:52
Din cauza unor anumite stiri scrise intr-un ziar nou aparut pe piata craioveana se pare ca Morcov va fi interzis in preajma echipei de fotbal Universitatea Craiova. Daca se dovedeste a fi adevarat trebuie sa va pregatiti de o avalansa de stiri false si un razboi intre conducerea Universitatii si ziaristul mai sus mentionat , tinand cont de faptul ca acesta ajuns corespondent la nu mai putin de patru ziare locale si nationale ( Jurnalul National, Gazeta Sporturilor...)..

litza
1st March 2005, 16:57
Da,ai dreptate,Vad ca Marcov e mai interesat de viata intima a familiei Staicu decat de fotbal.Ar trebui sa scrie asta la evenimente mondene sau in ziarele de scanadal

Acum vad ca se zvoneste ca Ienei ar putea fi inlocuitorul lui Badea,daca acesta nu scoate minim 6 puncte din 3 meciuri

litza
1st March 2005, 16:59
Acum vad ca se zvoneste ca Ienei ar putea fi inlocuitorul lui Badea,daca acesta nu scoate minim 6 puncte din 3 meciuri :o:

pompieru
1st March 2005, 17:16
eu cred ca e gargara... da, ar trebui sa ne punem o problema daca nu avem 6 puncte din 3 meciuri, dar Jenei nu credd ca e solutia pentru noi... mi se pare un antrenor din vechea garda, care nu stiu cat de mult contact are cu fotbalul modern..

litza
1st March 2005, 17:24
Intr-adevar e grav daca nu avem cel putin 6 puncte din 3 meciuri,dar nu trebuie sa ne ambalam asa devreme.Oricum nu Jenei e solutia cea mai buna

Maximus
1st March 2005, 20:12
P'asta cu Jenei tot Morcov a scos-o?

EDMOND_
1st March 2005, 20:27
Nu, Morcov doar pune presiune, prin ziarele cu care colaboreaza...cred ca vine de la Mititelu. Cativa lideri de galerie, s-au intalnit cu Staicu si au cerut schimbarae lui Badea ..cu Jenei sau cu Nae Ungureanu....chestia este ca sunt convins ca au fost impinsi in fata...Jenei nu cred ca mai este in stare sa antreneze o echipa...iar schimbarea lui Badea inaintea primei etape ar fi cred, o gresala... daca se dorea asta trebuia facuta acum doua luni.

EDMOND_
3rd March 2005, 13:03
Morcov s-a transferat la un ziar nou aparut pe piata, in urma cu cateva zile. In primul numar, din dorinta de "a lua ochii" ziaristii au pus multe titluri "bomba"
vrand sa isi faca o intrare cat mai consistenta pe piata. Printre materialele din primul numar s-au numarat atat articolul cu referire la un eveniment legat de familia Staicu (eveniment despre care nimeni nu poate spune ca a avut loc sau nu, deoarece sunt deja aproape cinci luni de atunci, si oricum nu mai era de actualitate) dar si atacuri asupra antrenorului Pavel Badea , cu privire la iminenta debarcare a acestuia. Considerand ca aceste atacuri (cu numai o saptamana inainte de inceperea campionatului) sunt scrise intentionat pentru a tensiona atmosfera in jurul echipei de fotbal, se pare ca Staicu a luat masura interzicerii ziaristului din preajma echipei de fotbal. Nu a fost nici o declaratie in acest sens dar nici unul din fotbalistii sau oficialii echipei nu au dorit in cursul zilei de ieri sa stea de vorba cu vreunul din ziaristii de la respectivul ziar.
Desi tot ieri cei de la " Prima ora" au dat semne ca ar dori un armistitiu se pare ca Staicu a scos definitiv morcovul din meniul echipei :drak:

EDMOND_
14th March 2005, 19:02
Uite, prietenul nostru Morcov.... ce titlu baga in ziarul de astazi:
"Retrogradare usoara, olteni!" ... Ziarist oltean adevarat, ce mai... seamana bine cu amicul Bob, de aici de pe onlinesport :rosu:

bogho
8th April 2005, 15:59
Un articol care ar trebui citit si inteles de catre multi.
http://www.expres.ro/sport/?news_id=183483


Aflu ca Ilie Balaci este de acord cu salvarea de la retrogradare a Craiovei prin orice mijloace. Argumentul: Universitatea face parte, alaturi de Steaua si Dinamo, din grupul restrins al echipelor care n-au retrogradat niciodata. Lasind la o parte faptul ca Steaua si Dinamo nici macar n-au promovat (s-au nascut direct in “A”, in primii ani ai ocupatiei sovietice), se cuvine sa-l invitam pe Ilie sa se linisteasca. Daca nu va reusi sa se salveze prin joc, Stiinta poate merge in “B” cu fruntea sus. In viata fiecarui club normal de pe aceasta lume exista perioade mai bune sau mai proaste. O echipa mare poate disparea, nu si clubul, daca e puternic - spune o vorba englezeasca. Pe vremea cind Balaci era jucator, in Anglia stralucea Notingham Forest, de doua ori cistigatoare a Cupei Campionilor. Acum padurarii sint in liga a doua. Pe penultimul loc. Au fost sau mai sint in diviziile secunde nume mari precum Milan, Olympique, AC Torino, Lazio, Ipswich, Napoli, Eintracht Frankfurt - toate cistigatoare sau finaliste de cupe europene. Indiferent in ce divizie au jucat sau joaca, ele impun respect adversarilor si sint iubite de fani. Asta inseamna forta unui club. Craiova isi va dovedi puterea dupa felul in care va reusi sa treaca aceasta cumpana: cu demnitate sau in mod josnic. Din pacate, Ilie a ales varianta a doua. Ce vor alege sutele de mii de fani?

litza
11th April 2005, 21:41
A fost blat si la Iasi nu e asa domnilor ziaristi?

EDMOND_
15th April 2005, 20:24
Campania Prosport!!

As fi apreciat campania acestor ziaristi daca as crede ca ea este pornita din suflet si din grija pentru fotbalul craiovean.
Din pacate este doar o inveninare a atmosferei in preajma unui meci foarte important. Putin le pasa lor de faptul ca Universitatea este intr-o situatie limita si ca o eventuala victorie ar mai oferi sanse in lupta pentru evitarea retrogradarii.... Nu stiu cine marcheaza banul ( probabil cineva care vrea sa cumpere ieftin) ... Sa ne amintim putin cine sunt acesti ziaristi...
Sunt cei care au lansat cate un scandal inaintea fiecarui meci jucat in ultima vreme..sa ne reamintim putin..scandalul cu Papura ( care ar fi pariat pe victoria Sportului ) , presupusele tentative de blat la meciurile cu Sportul si Iasiul... totul fara nici o dovada , toti cei implicati negand categoric (inclusiv jucatorii si oficialii Iasiului si Sportului!)
Unde au fost dragii nostri ziaristi cand Netoiu jecmanea Craiova si pleca cu tot lotul de jucatori in tabara lui Dinamo? De ce nu au protestat atunci , de ce nu au dezlantuit atunci o cruciada in favoarea Craiovei... de ce nu au fost de partea noastra cand am fost defavorizati de arbitri, cand ne-au fost anulate goluri perfect valabile sau am primit eliminari aiurea...
As fi dorit sa fim lasati sa ne jucam sansa pana la sfarsit... cand nu ar mai fi fost nici o sansa puteau ziaristii sa dezlantuie iadul pe pamant..
felul in care ziaristii au procedat de mai multe ori in ultima luna ma face sa nu cred nici un moment in sinceritatea lor.

Cui foloseste noul scandal exact inaintea meciului cu Steaua si in momentul in care echipa a aratat ca poate reveni..(vezi victoria cu Farul)?

crista
15th April 2005, 20:36
Campania Prospoprt

Cui foloseste noul scandal exact inaintea meciului cu Steaua si in momentul in care echipa a aratat ca poate reveni..(vezi victoria cu Farul)?
Chiar lor celor de la Prostport le foloseste pt. asi face publicitate si pt. a atrage atentia asupra lor. Poate mai vand cateva sute de exemplare in plus fata de carpeta sporturilor."Orice numai sa ne vindem ziaru." Ii intereseaza de Craiova in ideea ca, daca va retrograda vor vinde mai putine ziare in Oltenia.

EDMOND_
30th June 2005, 02:43
Gazeta Sporturilor a deschis astazi focul impotriva lui Mititelu. Nu sunt convins ca interviul aparut este in intregime real... se pare ca lupta dintre cele doua ziare locale mai importante se prelungeste si in paginile ziarelor de sport care promoveaza scandalul cu orice pret.
Una peste alta , iar se vor perpeli paspa si be@ ca vad alb- albastru de Craiova in fata ochilor. Chiar , de ce n-or scrie domne mai mult despre ieseni .. ca antrenorul ala al lor abia asteapta sa apara pe prima pagina :drak:

be@
30th June 2005, 11:46
Vezi , Edmond, cum ma provoci sa scriu la voi, pe "Suporter" ?
Lasa mai, sa scrie de Stiinta ! Chiar nu vedeti ca astia fac misto de voi ,de enormitatile care le spune Mititelu? Vad ca iar ati inceput cu declaratii din astea, fanteziste ca rupeti tot...bla, bla, bla! Se pare ca inca n-ati invatat nimic !


"Lăsaţi-ne să rîdem!
Daniel Nanu


Se spune că, în dese rînduri, realitatea bate imaginaţia. Dacă ar fi vrut să facă un interviu imaginar cu noul patron al Craiovei, Adi Florea n-ar fi reuşit să creioneze dialogul de mai sus. Replicile lui Mititelu vor intra în antologia fotbalului românesc, aşa cum poantele altui oltean, Amza Pellea, au intrat în cea a Televiziunii Române.

Mititelu nu prea are bani, n-are jucători, antrenor şi stadion, dar va rupe norii Diviziei B. Anunţă că echipe rezonabile precum Petrolul şi FC Sibiu i-au luat deja frica. În copilărie visa că va deveni patronul Universităţii. Copilăria lui Mititelu coincide cu începutul îngheţului sub Ceauşescu. Nea Nicu se pupa cu Kim Ir Sen, iar micul Mititelu se visa patron de echipă de fotbal! Ieri, fan-clubul "Blue Lions" a emis un comunicat în care se scrie: "Destinul Universităţii Craiova a ajuns pe mîna unui personaj discutabil. Craiova n-avea nevoie de Adrian Mititelu, dar Mititelu avea nevoie de Craiova pentru a-şi proteja afacerile. În scurt timp, echipa va fi îngropată în Balta Craioviţa, acolo unde Mititelu are nişte pămînturi...".

Deşi e alcătuit din oameni respectabili, "Blue Lions" se grăbeşte. Ar fi păcat ca Mititelu să renunţe. Sîntem destul de trişti ca să refuzăm uriaşa sursă de umor care e Adrian Mititelu."

EDMOND_
30th June 2005, 14:51
Tu stai prost cu perceptia. Daca nu aveai astfel de probleme ai fi vazut ca am scris mai sus ca toate articolele aparute in Gazeta de astazi nu au nici o baza reala. Si ca este o prelungire in presa centrala a luptei pentru suprematie pe care o duc cele doua ziare locale. Pentru tine este greu sa citesti printre randuri , iti trebuie un anumit exercitiu pe care nu il ai.
Si nici nu cred ca il vei avea vreodata....

Am pus un pariu cu doi dintre suporterii nostri de aici, cum ca citesti zilnic ce se scrie pe forumul nostru si ca nu vor trece douzeci de ore si vei scrie un mesaj aici.
Am castigat cinci beri , pe care le voi bea diseara gandindu-ma cum este sa fii suporteri a doua echipe, dar sa urmaresti zilnic, cu sufletukl la gura, ce se intampla cu o alta. Pentru ca esti prezent zilnic aici iti propun sa adaugi si Universitatea Craiova la echipele preferate. :D Sa fie trei si sa nu mai ai mustrari de constiinta dimineata pentru ca deschizi intai paginile noastre si abia apoi pe ale celelalte. :)

be@
30th June 2005, 15:19
1.Pai ce dovada ai tu, Edmond, ca acel interviu nu e real ? De unde stii tu asta?
2.Sa stii ca mie imi place sa fiu un om informat, asa ca mai arunc cate un ochi si pe la celelalte formatii, sa vad ce mai spun suporterii lor! ASTA NU INSEAMNA CA SUNT FANUL VOSTRU !!!! Uita-te sa vezi ca pe "Suporter Steaua" ,de exemplu,scriu si rapidisti sau dinamovisti ! Asta inseamna ca tin cu acea echipa?
3.Ma bucur pentru tine ca ai castigat pariul ! :ok:

EDMOND_
30th June 2005, 15:32
Eu ma bucur de cate ori vad un articol despre Universitatea Craiova. In fiecare dimineata zambesc gandindu-ma la otrava care ii cuprinde inima lui be@, paspa & co. la aparitia fiecarui astfel de articol.
Nu trebuie sa am dovezi, cel putin nu in sensul in care te gandesti tu.
Stiu ca este asa cum spun pentru ca dispun de alte posibilitati de analiza decat tine.

Vietnam
30th June 2005, 15:53
da articole ca pleaca mititelu nu aveti? De alea si cu dovezi! Si sa vedem ca vine Berlusconi ca patron la Universitatea?? Macar sa-i spuna cineva lui mititelu sa taca din gura si sa faca mai mult!

corto
30th June 2005, 16:33
Ma scuzati ca ma bag in vorba la doar al 3-lea post, da de ceva vreme tot dau tarcoale pe aici si pe craiova-maxima si din pacate am ajuns sa vad opinii de genul "eu cred numai ce citesc in Editie Speciala" de la persoane care altfel au un simt foarte dezvoltat al realitatii ... Da e adevarat ca cele doua cotidiene craiovene se balacaresc continuu, e adevarat ca in Gazeta de Sud se scrie la comanda, cu o singura exceptie - Ion Jianu - dar de aici pana la a spune ca Editia e ziarul care scrie adevarul e o cale asha de lunga .... la fel de lunga cum este sa crezi ca presa centrala ar fi parte a unei consipiratii impotriva lui Mititelu sau a echipei. Nu veti ca omul asta se face singur de ras? Personal eu nu prea cred ca GSP ne-a bagat in B. Sau altii.

Iar in ce-l priveste pe M, am avut neplacerea sa-l cunosc personal. Chiar cand "marea" lui gazeta lua nastere ... cand capul de ziar avea steagul UE ... cand se vorbea de layout si degin, de promovare si el o dadea cu secvente din Mihai Viteazul ... dumb, dumb, dumb.

Omul asta nu are simtul realitatii si asta se observa de la o posta. De aia rade lumea de el. Si ca iubeste Craiova, so what, atata vreme cat nu e in stare macar sa se incojoare de oameni competenti daca nu se pricepe.

Dar, ma rog, speranta moare ultima. Sau pe undeva pe la nivelul diviziei C. Un amic de-al meu zicea acu vreo cateva zile: "If you have a soft heart, better have a hard butt" ...

Numai bine,
Corto.

EDMOND_
30th June 2005, 21:21
Nu cred ca a afirmat cineva ca mizeaza numai pe articolele care apar in Editie Speciala. Dimpotriva. Si nu vorbim de ce a fost , ci de ce se intampla acum.
Daca ati observat Mititelu nu vorbeste decat foarte rar , si fara perlele de altadata. Probabil a fost sfatuit in acest sens.

Cine a fost prezent la antrenamente probabil este surprins de atmosfera calma si de seriozitatea pe care o manifesta toti. Neasteptat , Gazeta Sporturilor publica nu mai putin de trei articole in care il ataca pe Mititelu si Universitatea. Exista vreo motivatie pentru aceste articole?
La antrenamentul de dupa amiaza Mititelu a afirmat categoric ca nu a vorbit la telefon cu ziaristul respectiv ( cel care a publicat interviul respectiv).

Si de ce nu sunt buni oamenii cu care s-a inconjurat Mititelu? Sa-l dam afara pe Lung chiar daca a facut parte din Craiova -Maxima .. Sa renuntam si la Stanga, Mogosanu si Cristescu ca doar au facut parte din echipa care a adusultimul titlu in Banie! ( si in provincie, de altfel? ). Astia sunt oamenii pe care i-a adus Mititelu sa reconstruiasca echipa. Care sunt bubele lor si cine sunt aia pe care ar fi trebuit sa mizeze in acest moment?

ASP
1st July 2005, 13:55
deocamdata ce face mititelu este promitator

dragosblue
1st September 2005, 22:40
INCREDIBIL !!!!
Am deschis un thread numit "FC Dinamo = conducatori din Ministerul de Interne",
iar dupa 20 de minute nu mai este pe forum!!!!
Brava la voi, mici moderatori !
Iata mesajul " No Thread specified. If you followed a valid link, please notify the webmaster "

Gonzo
1st September 2005, 23:24
mai deschide-l o data... cred ca sunt ceva probleme cu forumul... in ultimile zile au disparut multe threaduri din senin

Paul
1st September 2005, 23:34
INCREDIBIL !!!!
Am deschis un thread numit "FC Dinamo = conducatori din Ministerul de Interne",
iar dupa 20 de minute nu mai este pe forum!!!!
Brava la voi, mici moderatori !
Iata mesajul " No Thread specified. If you followed a valid link, please notify the webmaster "

si care e problema ...
normal ca l-au sters , prin asta se cauta scandal , pe cand pe forum nu se mai vrea scandal !

ASP
2nd September 2005, 09:56
super-ziaristi de la ols care mint, mint, mint si tot mor de ciuda.

nr.zece
2nd September 2005, 14:23
mai dragosh, este ca si cu ala din corabia de venea la galeria si ii injura in tricoul stelei
asa si tu cu threadul tau in care vruiai sa condamni ceauseii, mai loveai si in stelisti indirect

dragosblue
2nd September 2005, 16:38
Cel putin Jiji a bagat bani si a incercat, cit l-a dus capul, sa faca echipa.
Ceilalti "granzi", in schimb, fura pe puteri din banul public !

inter
3rd September 2005, 00:21
O STIRE PRELUATA DE PE GRUPPO-MAXIMA :
"Facu Mititelu ce facu...si de la noapte Mario Morcov scrie la Editie Speciala.... .. asta dupa ce acum putin timp l-a racolat pe Cosmin Staicu..."

ASTA E UN LUCRU POZITIV, PT. CA , CRETINUL ALA NU VA MAI INVETA "STIRI"!

sonty
3rd September 2005, 08:40
ASTA E UN LUCRU POZITIV, PT. CA , CRETINUL ALA NU VA MAI INVETA "STIRI"!
hai domne sa fim seriosi. a venit toamna, vine si iarna. cum sa iasa omul din casa pentru a se informa? de inventat le va inventa in continuare, dar le va vopsi altfel. obisnuinta e a doua natura.

Maximus
3rd September 2005, 10:39
O sa inventeze stiri pozitive acum...Pazea, Ronaldo, Ronaldinho, etc...

EDMOND_
3rd September 2005, 16:15
Nu am vazut comentariu penibil ca al alora de la TV Sport.... o repriza intreaga au tinut-o cu Argintaru in sus, Argintaru in jos... cel care a intrat in locul lui Orac a fost Salih Jaber, nu Argintaru..... a dat si ultimul gol. M-am distrat teribil cand comentatorii aia se plangeau ca nu vor putea sa il vada pe Jaber in teren, deoarece au fost facute trei inlocuiri. In acelasi ton Prosportul si Gazeta Sporturilor.... Jos palaria in fata celor de la Total Sport..singurul ziar care a scris corect autorul golului trei...
Normal , nu au gresit nici cei de pe Gruppo-Maxima ... pe pagina respectiva Catalin Nicola a facut probabil cel mai bun material despre acest meci....

inter
3rd September 2005, 16:30
:D:D voievoade vrei sa facem o paralele intre niste .... "jurnalisti" ? :drak:

mai stiu eu pe unii care nu le prii masa de pranz :evil:

Che Guevara
3rd September 2005, 16:39
Pai acum Mroi Morcov sat nemancat o saptamana asteptand sa poata scrie ceva de rau despre Stiinta sau despre Mititelu, in timp ce Cristi Stancescu se duce sa bage batul printre gard la Jiul Petrosani sau la Timisoara. Din pacate lumea s-a cam prins cum sta treaba cu ei si nu ii prea mai inghite nimeni.

Ca sa nu mai spunem ca Ioanitoiu face spume la Gazeta, iar Horia Ivanovici moare de necaz ca nu mai are motiv sa-si manifeste toata aprecierea si tot pupincurismul de care este capabil fata de Gigi caiNetoiu.

EDMOND_
3rd September 2005, 16:55
Che Guevara, nu esti la curent....de azi noapte Morcov lucreaza la Editie Speciala... nu mai poate sa il injure pe Mititelu.... :D

inter
3rd September 2005, 17:28
lasa Voievoade , ca nu citi atent :D

EDMOND_
3rd September 2005, 19:40
Nu am sa ii inteleg niciodata pe cei care pun stirile pe onlinesport. Asteapta cu limba scoasa un eveniment nefericit ca sa sara repede cu stirea pe prima pagina , iar cand echipa face un joc foarte bun si castiga clar in deplasare la un scor concludent se ascund si nu mai scrie nimeni nimic... Nu as fi scris aceste randuri daca nu ar fi evidenta satisfactia lor de fiecare data cand pot scrie "rau" despre Universitatea... Total lipsiti de obiectivitate .. nu pot sa fac nici o deosebire intre ei si anumiti utilizatori de pe forum... be@ de exemplu ... Continuati asa , baieti , sunteti niste profesionisti adevarati ! :drak:

sonty
8th September 2005, 08:53
ma fratilor sunt bolnav rau. nu ma pot abtine sa nu deschid articolele de pe ols in care e vorba de craiova. si asta desi stiu ce-o sa gasesc in ele. ma intristeaza sa vad atata talent literar risipit. cum se vindeca boala asta? stie careva?

Zebrone
8th September 2005, 10:30
prin impuscare, ca pe caii bolnavi :D

Che Guevara
8th September 2005, 10:40
Eu cred ca tratamentul pe care i l-am prescris fetei aleia nemultumite a functionat asa ca le sugerez si celor care scriu articolele pe OLS: mai putine droguri, baieti, si mai mult sex.

Zebrone
8th September 2005, 11:17
mai mult sex cu persoane de gen opus cred eu ca ar o precizare buna :D :D

EDMOND_
8th September 2005, 11:44
Imbracati in tricouri cu Steaua sau Dinamo si uitati pe "Ion Oblemenco" in sectorul Peluzei Sud ..... :drak:

sonty
10th September 2005, 09:58
si tocmai cand credeam ca oamenii nu sunt ei prosti, ci doar au ceva cu noi vin vreo 10 articole despre suspendarea terenului stelei... dupa ce ca sunt multe, mai sunt si scrise din buda (cel putin alea 3-4 citite de mine). atata rasism si xenofobie n-am mai vazut de multa vreme aruncata la un loc. imbecili care n-au cunoscut niciodata un om de culoare si foarte probabil nici vreun maghiar, nici macar minoritar in romania, ii spurca pe toti si le dau anonime pe urma. poate se sesizeaza careva si-i inchide si p-astia. nu cred c-as avea dupa ce sa-mi para rau. auzi la ei, 99% dintre suporteri zic ca nu-s rasisti, da' le-a placut de minune sa fie facuti tigani la meciul cu cehia de la praga si mai pe unde se duc, asa ca au zis si ei sa le faca placerea altora cand vin pe la ei. si saracii de noi asupriti mereu de cruzii nostri dusmani straini. na ca nu-mi mai amintesc ce echipa si-a luat-o rau cand spectatorii au inceput sa imite si ei maimute la adresa lui ronaldinho si-a lui rijkaard.

BornWild
10th September 2005, 10:20
Te contrazic......am vazut un utilizator al acestui forum, sustinator al echipei in cauza, evident, ca si-a scris sub nick ca e rasist.......bine, el zice ca e o forma de protest, dar aceste manifestari ar trebui interzise sub orice forma.
Steaua ar trebui sa-si aduca aminte decat de o declaratie data de patronul ei in iarna in care era vorba de Manssour de la Timisoara.......si se va vedea cam despre ce e vorba.
Evenimentul zilei a atras atentia asupra acestui fapt intr-un articol amplu..dar la noi in tara nimeni nu se auto-sesizeaza........uite ca s-a autosesizat UEFA

P.S
""Să ne vedem de treabă şi să nu mai greşim, iar cei vinovaţi să plătească. Dacă aş fi eu la Steaua, m-aş duce să joc la Craiova, că ar veni 35.000 de spectatori"
Dumitru Dragomir, preşedinte LPF

Asta e cel putin nebun.As vrea sa vina la Craiova sa isi ia cea mai mare umilinta si sa joace impotriva a 35.000 de spectatori :happy

Che Guevara
10th September 2005, 23:58
Daca ar juca la Craiova cred ca nici la Vallerenga nu s-au vandut atatea tricouri cate se vor cumpara aici pentru meciul cu Steaua. /hello /hello

danny_sarari
18th September 2005, 15:07
Inca un blat facut de Craiova...sau cel putin asta insinueaza gsp...de cand a inceput campionatul gsp numai asta stie sa scrie...
"La startul actualului sezon al Diviziei B, patronul Craiovei, Adrian Mititelu, anunţa că nici o echipă din B2 nu îi poate încurca pe olteni în lupta pentru promovare. Începutul sezonului i-a dat dreptate, dincolo de suspiciuni sesizîndu-se şi o diferenţă de valoare. Decalajul a fost maxim ieri, replica Inter Gazului fiind foarte modestă, cu o singură ocazie de gol, irosită de Didă (45), care a tras în portarul Bornescu de la 4 metri"...
"A avut Mititelu treabă prin Popeşti?
La finalul jocului, patronul Craiovei, Adrian Mititelu, a comentat zvonurile potrivit cărora ar fi fost văzut în urmă cu cîteva zile în comuna Popeşti-Leordeni, pe lîngă stadionul unde Inter Gaz îşi dispută meciurile de acasă. "Nu e nimic adevărat. Craiova are nevoie să facă blaturi cu Inter Gaz? Credeţi că am să vorbesc eu vreodată cu cineva din conducerea lor?", s-a întrebat Mititelu, vizibil iritat de aceste acuzaţii."

Gonzo
18th September 2005, 15:12
n-ai ce sa le ceri la aia de la gsp... aia fac din rahat tort cu ciocolata numai sa le cumpere cineva hartia de wc... daca si dupa 7 meciuri in care avem 7 victorii mai pot inventa asa ceva, atunci cred ca sigur au o problema... hai sa zica de un meci ca e blat, inteleg... dar sa pui aceeasi placa dupa fiecare meci... o fi gazar ala de scrie stiri despre Craiova :D :D :D

danny_sarari
19th September 2005, 02:27
in continuare pe gsp se scrie tot despre Craiova:
"Cele două eşecuri suferite de "găzari" în rundele 3 şi 4, 0-1 la Sibiu şi 1-2 cu Rîmnicu Vîlcea, au aşternut liniştea peste ura dintre cele două cluburi. Revenirea la viaţă a Petrolului, care s-a impus clar sîmbătă, în faţa lui Rapid II, a reaprins disputa. Cel care a atacat primul de astă-dată a fost acelaşi Bercea: "Vreau să promovăm prin jocul prestat pe teren, nu în culise, cum văd că procedează alţii", a afirmat ieri "vicele" Petrolului, făcînd aluzie la seria de cinci victorii din cinci meciuri reuşită de olteni. "Avem un lot mai bun ca al Craiovei şi putem termina pe primul loc. Fundul sacului se apropie şi la ei. Au mai ajuns şi alţii în prima divizie prin alte mijloace şi rezultatele se văd", a adăugat Bercea"

Gonzo
19th September 2005, 02:35
vedem in meciul direct... sa zica si atunci ca i-am cumparat ca o sa-l cred :D :D :D

stefanm14
19th September 2005, 10:57
astia de la petrolul vor si ei ceva atentie din partea presei.....da imi pare rau pt ei, ca 10 ani nu mai ies prin prima divizie... :D

Adrian
20th September 2005, 16:31
Citii de dimineata pe site de bataia de la meciul Steaua- Dinamo...am ramas profund dezamagit; pai cum ma, nu numai oltenii fac scandal? Chiar nu au gasit nici un oltean acolo din cauza caruia a pornit totul? Nici un pic de sange pe tricou, nimic...naspa...

Che Guevara
20th September 2005, 17:44
Sa vedem care vor fi masurile ce se vor lua de catre FRF in urma incidentelor petrecute la acest meci. Mie mi se par niste incidente mult mai grave decat cele de la partida Progresul Corabia - Universitatea Craiova. Poate aflam si ce amenzi vor primi cele 2 cluburi si pe ce termen va fi suspendat stadionul din stefan cel Mare pentru bannerul rasist: ARIEL pentru Banel.

Sezione_
26th September 2005, 04:24
citeam un articol copiat de cei de pls din evz, numai ca erau insirate numele unor echipe ca si cand ar avea cifre superioare, in relaiate erau niste minciunele izvrate din invidie :D interesanta si josnicia unora, de multe ori atinge cote pe care nu le-am fi crezut :D

desigur insasi clasamentul prezentat in evz este eronat si prezentat de o persoana
bolnava de prostie si ura. Dar sa vedem clasamentul:
Topul echipelor cu aparare invincibila

Echipa Tara Liga Linie de clasament
1. Universidad Catolica Chile 8 6 2 0 12-0 20
3. Universitatea Craiova Romania 6 6 0 0 12-0 18
2. Spartak Varna Bulgaria 6 6 0 0 9-0 18
pentru a trage de Craiova baieteii scazusera Universitatii si punctele penalizare desi n-are nici o legatura cu aceasta statistica

pe urma sint trecute toate echipele care n-au primit gol, mai lipsesu trecute echipele din campionatele care inca n-au inceput si au zero meciuri sau cele in care s-a jucat doar o etapa :evil: ura si prostia , merg de mana in jurnalismul romanesc

4. Berane Serbia 6 4 2 0 5-0 14
5. Salamanca Spania 5 4 1 0 8-0 13
6. Olympiakos Pireu Grecia 4 4 0 0 12-0 12
7. Gallipoli Italia 4 4 0 0 8-0 12
8. Chimia Brazi Romania 4 4 0 0 6-0 12
9. Monza Italia 3 1 0 8-0 10
10. Sporting Braga Portugalia 4 3 1 0 4-0 10
11. Napoli Italia 4 3 1 0 4-0 10
Criterii: numar de meciuri, numar de puncte, numar de goluri marcate

Mititelu: „Io ma contrariez doar cu aia mari!”

Cu alte cuvinte, mai exista o singura echipa cu un reocrd mai bun, o echipa chiliana care n-a primit gol dupa 8 meciuri dar a inregistrat doua egaluri albe.
Universitatea Craiova a obtinut pana acum 6 victorii din 6 meciuri cu propria poarta imaculata.

Acelasi ziar deplange gramatica lui Mititelu, ca si cand Gigi Becali, Giovani becali,Borcea, Netoiu vorbesc mai corect :D
problema cea mai trista este ca majoritatatea ziaristilor care lucreaza in lumea sportului, de fapt a fotbalului sint aproape la fel de anafabeti.
Pe mine prostia si lipsa de cultura a ziaristilor ma sperie.Pentru ca astia, scriind, sau vorbind in public, dau o nota de incultura unei largi paturi de consumatori de sport. Sint multi copii care vazand imensele lacune de cultura la ziaristi, cred ca asa este normal.Un semnal de alarma.
N-ar fi rau ca in viitoarea legea a presei sa se introduca un test de capacitate, un fel de test de gramatica limbii romane si un test de cultura generala, care trebuie trecut daca cineva vrea sa exerseze aceasta meserie.

sonty
26th September 2005, 09:02
eu as zice ca noi nu prea mai avem reporteri de sport, ci doar reporteri de divizia A. mi-am adus aminte ce pustiu era de exemplu site-ul asta in pauza diviziei A. atat stiu, atata-i duce capul. nici macar fotbal in general nu-i intereseaza, dar baremi sa se mai bage si prin alte sporturi. apare un articol fara legatura cu divizia A? imediat rasar si vreo 10 care au. ei nu sunt ziaristi, sunt unii care si-au mutat discutiile de dupa meci de la o bere pe hartie si s-au trezit ca nu mai au voie nici sa-njure.

Gonzo
26th September 2005, 12:32
din cate stiu ziaristii mai vechi si ma refer aici la cei mai in varsta care scriau inainte de revolutie si putin dupa se documentau cateva zile, analizau atent si ofereau informatii corecte... acum in noul val sunt toate rebuturile societatii... toti nepriceputii au devenit ziaristi sau gardieni publici... o noua meserie apare acum pt nepriceputi: politia primariei... sper sa se mute acolo :D

ASP
26th September 2005, 19:39
stati linistiti ca scalvii aia de la EVZ sunt anti-Craiova de mult timp. am impresia ca sunt ceva aradeni ca prea o ridicau in slavi pe uta. oricum nu ar trebui sa ne mire atitudinea EVZ pentru ca sef acolo e unul Cartianu.

Sezione_
26th September 2005, 20:11
:D partea haioasa este ca Grigore Cartianu este oltean si suporter al Universitatii Craiova , incurcate sint caile Domnului

ASP
26th September 2005, 20:28
Cartianu e ca si "Oanitoaia". zice ca tine cu noi dar ne face pe unde ne prinde

dragosblue
26th September 2005, 20:29
:D partea haioasa este ca Grigore Cartianu este oltean si suporter al Universitatii Craiova , incurcate sint caile Domnului
Cunoastem mai multi :degete: :degete: :degete: care se declara suporteri ai STIINTEI, olteni fiind.
Uita ca toti sintem muritori, pe cind STIINTA E VESNICA :ok: /hello

Che Guevara
27th September 2005, 00:58
Si Gh.Popescu e dintrasta. tine cu Craiova cand e de luat ceva de aici si nu mai tine cu Craiova cand e de dat ceva pe aici. Onanitoiu e si el cam la fel. Craciunescu nici nu mai discutam... Toti sunt sclavii lui Giovani :degete:

danny_sarari
2nd October 2005, 00:42
si inca un blat facut de Craiova...asa zice iar gsp...VIDEO GSP / Blatul Minerul Motru - U Craiova 1-2...acuma sunt si mai directi...

Patrick
2nd October 2005, 00:53
de data asta cred totusi ca este deja prea mult, am vazut la antena1 acel reportaj mai mult decat tendentios, cine vede tot meciul isi face cruce vazand ca aia au scris blat, dar tonul, se impotmoleste autocarul, ei spun de bancuri cu olteni de parca e singurul autocar ramas in namol, la faza primului gol cand A.Ionescu suteaza din unghi, mingea sare din namol, spune ca se da la o parte portarul ciudat...inseamna ca si cel de la CFR Cluj s-a dat la o parte, pt ca la ala nici n-a atins-o si a si iesit din poarta, pe urma chestia cu nici un meci fara scandal pentru galerie desi in afara evenimentelor de la Corabia, galeria Craiovei a fost foarte sportiva iar acolo se batem cativa motreni, de fapt cum se vede si la goluri tot stadionul se ridica in picioara si aclama Universitatea Craiova.La golul lor desi ala este impins in bara nici nu inteleg ce vrea sa spuna, toata saptamana au mancat kkt astia din gs ca vine National la Craiova, deja este foarte ciudata aceasta campanie impotriva Craiovei, este dusa cu ura, cu furie si din motive care imi scapa. Adica este evident ca-si bat jos si eu zic ca Universitatea Craiova trebuie sa faca totusi un protest ceva, o reclamatie, o actiune in justitie, nu stiu dar deja e prea mult si este total deplasat.bravo, bravo, pai daca faceam blat, faceam in asa fel incat sa nu luam gol.
Cred ca suporterii trebuie sa umpla si ei tribunele cu bannere impotriva gs si sa boicoteze complet foaia de scandal. Trebuie facut ceva si din partea clubului si din partea suporterilor.

nr.zece
2nd October 2005, 00:58
pai daca mititelu nu cotizeaza la gazeta, nu-l stii pe ionitzoiu?
totul pentru bani

Leviss
2nd October 2005, 09:42
Fratilor asta e doar inceputul , pe noi ne-au acuzat doi ani a rand si am supravietuit:) ,nu ii mai bagati in seama pe oamenii lui ioanitoaia ,oricum felicitari pentru parcursul de pana acum...

EDMOND_
4th October 2005, 11:48
Despre presupusul blat de la motru bat apa in piua si profesionistii de pe site ul online sport. Fara sa aduca nici un fel de justificari ( nu vorbesc de dovezi) in favoarea acestei ipoteze lanseaza acuzatii la adresa Craiovei urmand practic linia lansata de Gazeta Sporturilor imediat dupa meci.
Daca pe cei de la cotidianul respectiv ii inteleg ( se stie in lumea fotbalului modul de lucru de acolo si faptul ca exista anumite "cotizatii" pentru a se lucra la imaginea unor oameni de fotbal sau echipe) celor care scriu despre Craiova pe onlinesport nu le gasesc motivele decat in "iritarea" vizibila cand Universitatea merge bine, in "supararea" ( ura era prea mult spus) permanenta pe aceasta echipa....

In mod civilizat si fara patima am sa incerc eu sa spun de ce nu cred ca poate fi adus in discutie blatul.
1. Pentru ca Universitatea s-a dovedit , pana in acest moment, superioara colegelor de serie si numai cine nu vrea nu vede ca echipa joaca un fotbal curat, construieste mult,foloseste inteligent tot terenul, are o foarte buna posesie si inscrie prin aproape toti jucatorii , indiferent de post.
2. La Motru s-a jucat pe un teren mizerabil iar cei din Motru au pus "osul la bataie" avand o prima dubla pentru acest meci plus o motivatie suplimentara din partea unei echipe din apropierea capitalei. Cel mai elocvent este faptul ca in ultimul sfert de ora craiovenii au luat nu mai putin de cinci cartonase galbene , doi dintre principalii jucatorii (Ciuca si Stoica ) fiind pasibili de suspendare inaintea apropiatului meci cu Petrolul. Nu vad de ce ne-am fi batut singuri cuie in talpa si nu am fi facut un "aranjament" curat in care sa nu luam cinci cartonase ( sau sa ia jucatori care nu au probleme la contabilizarea lor).
3.Suporteri locali i-au apostrofat permanent pe jucatorii de la Motru acuzandu-i ca in alte meciuri acasa ( mai ales intr unul cu Resita, se pare, in cupa) nu au jucat cu atata ambitie si de ce o fac acum. la un moment dat , capitanul echipei, parca Amzucu, le-a raspuns aratand niste grade imaginare ( "asa este ordinul) ....cred ca avem si fotografia respectiva ..
4. Prima schimbare pe care au facut- o cei din Motru a fost inlocuirea fundasului Naicu, suspectat ca ar putea juca mai slab in acest meci tinand cont de afinitatile cu zona Craiovei...
5.In plus Minerul Motru este satelitul celor de la Pandurii , iar Condescu si Mititelu sunt la cutite ( a se vedea si jignirile dure pe care si le-au adus cei doi dupa meci.

Daca tot am fi aranjat meciul nu vad de ce nu am fi facut-o curat, adica fara sa primeasca Bornescu gol ( si sa ramana cu poarta imaculata) si fara sa ne umplem de cartonase galbene , mai ales in zona oamenilor indispensabili echipei, Stoica si Ciuca. Cred ca cel care a scris articolul pe onlinesport a facut-o asa, sa se afle in treaba, sa mai aiba si el un articol la activ... I-as fi respectat parerea doar daca ar fi venit cu niste argumente de genul celor care le-am punctat eu aici. Insa nu a facut-o. Asa ca pun semnul egalitatii intre el si "celebrul" Buduru ( un om de fotbal curat si cinstit, nu -i asa!!??) care a afirmat ieri intr/o emisiune televizata ca nu e "treaba curata " cu rezultatele Universitatii. Asta dupa ce a mancat bataie cu 3 - 0 pe teren propriu de la aceeasi Universitatea.

krapulax
4th October 2005, 22:57
norock ca nu ma uit la 0t\/. da si eu le fac aceeasi dedicatie la baietii astia.

nr.zece
4th October 2005, 23:00
RedBaron
\U|T|A/ Join Date: Apr 2003
Echipa favorita: Scuderia Ferrari
Posts: 1,698

Avertisment (sau Ban daca este cazul), ptr PIMP, injurii repetate aduse mod. pe subiectul "U" Craiova - Urziceni, Intern/Div. B.

edmond, roaga-l te rog pe redbaron ala sa imi arate si mie mesajele in care sustine ca l-am jignit, nu ca ma deranjaza avertismentul care mi-l da el, dar nu l-am jignit
emoticons nu se pun jigniri ca altfel nu ar mai exista pe forum

EDMOND_
4th October 2005, 23:32
Pai o sa explice probabil pe restricted , daca are vreo motivatie... eu nu am apucat sa vad toate mesajele ca le-a sters\ repede insa cat am vazut nu au fost jigniri....

Insa trebuie sa stii ca red are o problema cu oltenii si trebyuie sa mergi in varful picioarelor prin ograda lui. Eu o sa ma feresc sa scriu pe acolo ca sunt si eu pus pe lista aia neagra pe care o tine in buzunar....

nr.zece
5th October 2005, 00:00
eu nu merg pe varfuri in fata nimanui poate pe fata lui
daca abuzeaza de functia de moderator sa i-o retraga, poate e prea avansat pentru asta

EDMOND_
5th October 2005, 00:07
pai nu merge nimeni, asa se gandeste el. Am spus ca are un cui impotriva oltenilor si nu poate fi obiectiv.

Che Guevara
5th October 2005, 00:08
Si era atat de frumos mesajul meu despre ziaristii de nimic care traiesc din frimiturile lui Jiji. Cum e posibil a mi-l stergi pe tot? Putei sa cenzurezi cuvintele care nu ti-au placut. Asa era corect. Sau au intrat Daniel Nanu impreuna cu Horia Ivanovici de mana pe acest forum ca sa se planga la tine ca i-am jignit?

EDMOND_
5th October 2005, 00:21
Che, cum ghicisi, ma batura aia la cap vreo treizeci de minute..mai ale Iovanovici....:) pai ce puteam sa editez din mesajul ala , ca nu mai ramanea nimic!

PS adevarul este ca era frumos.:D

nr.zece
5th October 2005, 00:23
Today, 23:10
Vadim
sportaholic Join Date: Nov 2002
Location: Bucuresti
Age: 29
Echipa favorita: Chicago Bulls
Posts: 7,881

Re: ai moderatori care abuzeaza de postul lor

--------------------------------------------------------------------------------

Quote:
Originally Posted by PIMP
pai au vazut si altii mesajele, intreaba-l pe edmond
dar banuiesc ca are dreptate oricine impotriva oltenilor

Da, ai ghicit...
__________________
Another day, another match.

asta e raspunsul lui vadim
in conditiile astea eu unul nu mai postez pe aici si ii las pe domni ziaristi sa o faca
ma voi muta pe un alt forum public , macar ala e curat

Che Guevara
5th October 2005, 00:35
Che, cum ghicisi, ma batura aia la cap vreo treizeci de minute..mai ale Iovanovici....:) pai ce puteam sa editez din mesajul ala , ca nu mai ramanea nimic!

PS adevarul este ca era frumos.:D
Puteai sa il salvezi ca il puneam in alta parte. Acum nu mai am inspiratie ca imi trecura nervii.

EDMOND_
5th October 2005, 00:38
Pimp, cum vrei, este alegerea ta si te inteleg.

Gonzo
5th October 2005, 00:48
Today, 23:10
Vadim
sportaholic Join Date: Nov 2002
Location: Bucuresti
Age: 29
Echipa favorita: Chicago Bulls
Posts: 7,881

Re: ai moderatori care abuzeaza de postul lor

--------------------------------------------------------------------------------

Quote:
Originally Posted by PIMP
pai au vazut si altii mesajele, intreaba-l pe edmond
dar banuiesc ca are dreptate oricine impotriva oltenilor

Da, ai ghicit...
__________________
Another day, another match.

asta e raspunsul lui vadim
in conditiile astea eu unul nu mai postez pe aici si ii las pe domni ziaristi sa o faca
ma voi muta pe un alt forum public , macar ala e curat

la ce raspuns de asteptai... el cu gura lui a zis ca are ciuda pe olteni din cauza ca astia i-au dat o gramada de tzepe in viata reala... :D

Adrian
7th October 2005, 02:00
Voi care sunteti din Craiova: ce invarteste Camataru pe acolo? Vad ca isi da cu parerea mai ceva ca Mafalda...despre Nationala, despre Craiova, despre tot... mi-aduc aminte ce s-a oparit cand l-a comparat cineva pe Njoc cu el, in perioada cand Njoc marca meci de meci...
Pentru mine si-a pierdut orice urma de respect in momentul in care si-a batut joc de "Gheata de Aur", facand o tara intreaga de ras...asta cu toate ca tin minte ca ieri golul dat englezilor cu 3 aparatori catarati pe el ca vrejurile de dovleac...pacat...
Asadar, ce imagine are Rodion Camataru in oras?
==============
Si inca una: e adevarat ce citii pe OLS despre Piturca Jr?

EDMOND_
7th October 2005, 15:19
Din cate stiu eu ce ai citit pe OLS despre Piturca nu este adevarat.
Jucatorul a fost invoit o zi si ziaristii au speculat legand asta de intimplarea cu cazinoul pe care tot ei au "construit-o".
Voi scrie mai multe dupa antrenamentul din dupa amiaza asta.

Vadim
7th October 2005, 15:43
Mai scoate-i tu o data. :D Mama, mama parca esti ofiterul de presa al clubului. Este 100% adevarat ce s-a scris despre Piturca si despre Camataru.

corto
7th October 2005, 15:54
Pai zi-ne tu Vadim de unde stii ca Piturca a fugit. "Editie Speciala" il da invoit. Oricum, mare branza n-a facut pana acum, ori cu el, ori fara el, tot un drak.

edit: si hai sa zicem ca nu e corect sa dezvalui sursa din pct. de vedere jurnalistic, dar mie imi vine greu sa cred ca OSL stie ceva ce nu stiu nici ziarele anti-Mititleu din Craiova. Sau poate l-a vazut cineva din Bucuresti agatat de roata avionului spre Finlanda, ca in pasagerul 57.

EDMOND_
7th October 2005, 16:56
Mai scoate-i tu o data. :D Mama, mama parca esti ofiterul de presa al clubului. Este 100% adevarat ce s-a scris despre Piturca si despre Camataru.


Nu am vrut sa spun mai multe , dar dupa antrenamentul de astazi am sa pun un material (raportat la acest caz) despre cele doua superziare de sport...
Prosport si Gazeta Sporturilor. Si o sa va dat seama si singuri cum se fabrica stirile. daca vreti putem extinde si la onlinesport , dar iar intram in discutii aiurea si nu are rost. pentru ca atunci cand discuti despre acest subiect trebuie sa ai la tine mult detergent .... sa cureti bine si sa scrii numai de bine.
asa ca ne vom opri la cele doua ziare .....

Legat de Piturca si Orac intimplarea in care presa face din tantar elefant :) nici macar nu s-a petrecut inainte de meci asa cum au scris ziarele ci duminica cand jucatorii se reintorceau de la Bucuresti. In drum spre Craiova s-au oprit pentru aproximativ o ora la Pitesti la un restaurant ( si cazinou) care se deschidea in ziua respectiva. acolo nu au jucat si nici nu au consumat bauturi alcoolice.
Nici nu este un asa de mare mister prezenta lor acolo. Cel care a deschis respectivul complex este un craiovean care a dorit sa fie si jucatorii la deschidere si caruia Piturca ii promisese de multa vreme ca va veni la deschidere. Se pare ca doar au servit masa acolo si nu au stat mai mult de o ora , dupa care au continuat drumul spre Craiova.

Diseara, dupa antrenament, discutam de felul in care au "construit" cele doua ziare de sport stirea. Nu o sa va vina sa credeti.

Vadim
7th October 2005, 19:38
Si asta tot minciuna e: http://www.onlinesport.ro/sport/fotbal/fotbal%20intern/divizia%20b/index.php?meniuId=46&viewCat=172&viewItem=5656

Noi, fanii, asteptam detalii.

corto
7th October 2005, 19:44
Piturca junior, amendat si trimis la echipa a doua

Alexandru Piturca a fost amendat si trimis la echipa a doua a Universitatii, dupa ce a acordat un interviu fara acordul clubului si a fost prins intr-un cazono, pentru ca apoi sa fuga de la antrenament.


Alexandru Piturca a fost amendat cu 2.000 de dolari pentru incalcarea unei clauze din contract care ii interzicea sa ofere interviuri presei in afara unui cadru organizat.

In plus, Piturca a mai fost amendat de club cu inca 2.000 de dolari pentru ca a participat la inaugurarea unui cazino in Pitesti.

El a fost trimis la echipa a doua si lasa Craiova fara solutii in atac. Antrenorul Ovidiu Stanga a declarat ca va resimti lipsa lui Piturca junior in etapa viitoare, cu Apulum.


...no comment. Hai s-o lasam balta si sa vorbim despre secretare (http://www.onlinesport.ro/forum/showthread.php?p=387364#post387364)

Vadim
7th October 2005, 19:53
Ok, tine minte ideea, daca nu mergi la cazono. Da-i acolo un F5. :) Il asteptam si pe ofiterul de presa. :) Poate nici asta nu e adevarata. :)

corto
7th October 2005, 19:57
Acum n-o da si tu dupa cires Vadim, ca nu despre prezenta lui Piturca Jr. la cozonac ...aaa... pardon, cozonoi era vorba. Era vorba despre "fuga" din cantonament. Toata luma stie ca a fost la cazino, dar numai OSL l-a dat "disparut".

Vadim
7th October 2005, 19:59
Te contrazoc, pardon controzac:

Piturca jr. a fugit de la Craiova (Evenimentul Zilei)

SUPARARE. Alexandru Piturca a fost dat disparut de oficialii formatiei Universitatea Craiova, unde este legitimat. Piturca junior ii instiintase miercuri pe reprezentantii clubului din Banie ca este accidentat, dupa ce duminica participase, impreuna cu coechipierul sau Daniel Orac, la inaugurarea unui cazinou din Pitesti. Mai mult, fiul selectionerului n-a catadicsit sa vina la antrenamentul de ieri. Se pare ca „Piti” cel mic a fost deranjat de faptul ca Adrian Mititelu, patronul divizionarei B, anuntase ca urmeaza sa-l sanctioneze.

Si, adaug eu: iata ca l-a si sanctionat. Deci fuga e pe bune.

corto
7th October 2005, 20:05
La cate suturi in fund si-au tras EZ si Piturca, nimic nu ma mai mira. Oricum, fugit, nefugit e inutil. Iar solutiile din atacul Craiovei se numesc Orac, Dina, Jaber si daca vrei Stemat, nicidecum Piturca. El a intrat de fiecare data la final de meci, n-a dat nici un gol, n-a facut mai nimic. Nici macar aia de Editie Speciala n-au avut pentru ce sa-l pupe in fund cum ii pupa pe toti ceilalti. Ziceam si mai devreme, ori cu el, ori fara el, tot un drak.

Vadim
7th October 2005, 20:07
Ok, spui tu. Eu pot sa iti spun ce a zis azi Stanga:

"Antrenorul-jucãtor al Universitãþii, Ovidiu Stângã, a declarat cã trimiterea lui Piþurcã la echipa a doua îi creeazã mari probleme în ofensivã pentru meciul cu Unirea Urziceni, programat, sâmbãtã, în etapa a VIII-a a Diviziei B. "Am mari probleme în atac pentru meciul cu Unirea. Am auzit cã este o echipã robustã. Ne lipseºte Andrei Ionescu, convocat la naþionalã, ne lipseºte Alex (n.r. - Piþurcã), iar pe irakianul Jaber trebuie sã-l lãsãm puþin mai liber din cauza Ramadanului. Totuºi, voi încerca sã-l folosesc atât cât va putea sã evolueze. Sper sã câºtigãm meciul cu Unirea, o echipã consideratã de mulþi mai bunã decât Petrolul Ploieºti", a afirmat Stângã.
MEDIAFAX

ps: EDMOND_ tot la antrenament e? E clar ca oricat spune ofiterul de presa ca nu s-a intamplat nimic, Piturca a facut ceva grav, motiv pentru care a primit 4000 de dolari amenda si a fost retrografat. Sta in picioare ca a primite pedepsele astea numai pentru ca a dat declaratii presei in afara clubului? Ce declaratii a dat? Hai sa fim seriosi.

Leo_
7th October 2005, 20:12
Ols, evenimentul zilei...in atac-online n-a aparut nimic despre stirea asta? ciudat...tot nu m-am lamurit de un lucru: cand jucam cu Apulum? nu de alta, dar sa-mi iau belet :D

corto
7th October 2005, 20:16
Daca asta zice domn' antrenor, atunci asha e. Mie nu-mi lipseste. Deloc. Ia mai da-l innapoi in Ghencea pe Piturca, sa intre Jaber ca-l facem otrodox. Daca mai ai stiri despre jucatori din astia de mana a doua Vadim, mai baga ca asha imi fac si eu mai repede 400 de posturi sa pot sa scriu "prazar" in custom title :P

Vadim
7th October 2005, 20:19
Corto, eu stiu ca Piturca junior nu e o miza. De aia nu inteleg de ce atata tevatura pe marginea lui. E clar ca a calcat pe bec si a fost sanctionat.

Leo_, da-i F5 acolo, Apulum a fost etapa trecuta. :)

EDMOND_
7th October 2005, 20:33
Mie nu imi plac oamenii care vorbesc sa se afle in treaba si care fac din tantar armasar pentru ca asa au invatat ei ca se castiga cititorii.

Ajunse Piturca Jr marele atacant a carui absenta o resimte acut Craiova.
Poate cei care nu mai pot de dragul nostru ( "noi, fanii" - asta o sa o tin minte...:D ) se uita si ei in casetele tehnice sa vada cat ne-am bazat noi in campionatul asta pe Piturca. asta una la mana...

doi la mana. Am fost si noi la conferinta de presa si stim ce s-a spus acolo. Stim si ce a fost spus asa pentru presa si stim si care este adevarul.
Pana acum am avut dreptate. Publicatiile alea infecte din care vad ca se inspira solid si OLS - ul au anuntat in prima faza ca au fost la cazinou inaintea meciului cu Motru. S-a intamplat duminica de fapt , cand se intorceau de la Bucuresti. Nimeni nu a vrut sa dea o dezmintire , in plus stirile au fost facute de asa natura incat s-a lasat sa se inteleaga ca jucatorul a consumat alcool si a jucat la casino.

In afara de presa si de stelistii de pe ols care mor de dragul Universitatii am sa spun adevaratilor fani:drak:
1. Piturca nu are cum sa joace la echipa doua pentru ca este trecut intre primii 11 jucatori , care pot juca doar la echipa mare.
2. Amenda este doar de 2000 de euro , deranjul fiind ca a dat un interviu presei, in afara acceptului dat de club.
3. Daca era sa fie amendat pentru prezenta la restaurantul din Pitesti ar fi trebuit sa primeasca aceeasi amenda si Orac , care s-a antrenat normal astazi si care va fi probabil titular maine.

sa o lasam moarta cu Piturca, gasi OLS ul din ce sa mai fabrice un mic scandal , ca si ala cu galeria la Motru....
Sa discutam despre subiectul in cauza , despre ziare si ziaristi. Am sa va spun cum au preluat cele doua ziare o stire care se vrea de scandal, dar care ar trebui sa fie absolut minora , sa tina de bucataria clubului.

Vadim
7th October 2005, 20:39
Uite si prima parte a stirii Mediafax, pentru ca pe a doua am pus-o mai devreme:

"(SPORT) DIVIZIA B-U. CRAIOVA-PIÞURCÃ / Alexandru Piþurcã amendat cu 4.000 de dolari ºi trimis la echipa a doua

CRAIOVA, 7 oct (MEDIAFAX) - Atacantul Alexandru Piþurcã a fost trimis pentru o lunã la echipa a doua a grupãrii Universitatea Craiova, divizionara C Primavera Craiova, dupã ce joi a acordat un interviu fãrã acordul clubului, transmite corespondentul MEDIAFAX.

Potrivit unui comunicat remis de conducerea divizionarei B, Piþurcã a fost ºi amendat cu suma de 2.000 de dolari, pentru încãlcarea clauzei contractuale privind interdicþia de a acorda declaraþii sau informaþii presei în afara unui cadru organizat. De asemenea, Alexandru Piþurcã a mai fost penalizat financiar cu alte 2.000 de dolari pentru faptul cã, duminicã noaptea, a participat la inaugurarea unui cazino din Piteºti, împreunã cu coechipierul sãu Daniel Orac ºi cu Gino Piþurcã, oficial al clubului Universitatea Craiova.

Orac a primit aceeaºi amendã ca Piþurcã, 2.000 de dolari, ºi avertisment."

Ok, admit ca OLS minte, dar nu si Mediafax. De fapt, informatiile coincid. Nu e vorba de nici un scandal, repet Piturca junior nu e o miza nici pentru echipa si nici pentru fani. :)

Un fan. :D

EDMOND_
7th October 2005, 20:44
Pai Ols preia de la unul sau altul, inclusiv probabil de la mediafax. Nu am spus ca minte, am spus ca asta i s-a spus presei ca raspuns la un scandal aiurea pe care l-a fabricat!
Pana acum ne omorasi cat de important este pentru Universitatea Piturca , acum o dadusi la intors. Sa inchidem subiectul Piturca, ca vorbim aiurea.
Daca tu crezi ca este un subiect, deschide un thread pe intern, eventual da-le de lucru moderatorilor de la divizia B...:D

Vadim
7th October 2005, 20:59
Chiar nu inteleg. Cine a fabricat scandalul?

EDMOND_
8th October 2005, 00:35
Uite cum se lucreaza in presa sportiva la noi :

""Suporterii divizionarei B Universitatea Craiova au provocat, sâmbătă, o serie de incidente în timpul partidei pe care favoriţii lor au câştigat-o, în deplasare, cu scorul de 2-1, în faţa formaţiei Minerul Motru, în etapa a VII-a a Diviziei B, seria a II-a.În minutul 53, între suporterii Universităţii şi cei ai echipei gazdă s-a iscat o bătaie, după ce fanii olteni au furat un banner al galeriei din Motru. Câţiva suporteri ai gazdelor au venit în dreptul celor aproximativ 500 de craioveni cu intenţia de a-şi recupereze banner-ul, dar au fost luaţi la bătaie. Unul dintre susţinătorii echipei din Motru a fost lovit în cap cu o bâtă, primind apoi îngrijiri medicale pe pista stadionului. La meciul dintre Minerul Motru şi Universitatea Craiova au asistat aproximativ 5.000 de spectatori. Este a doua oară în acest sezon când fanii Universităţii Craiova provoacă incidente la un meci din deplasare, după cele de la partida cu Progresul Corabia, din faza a V-a a Cupei României."

va suna cunoscut? amandoua ziarele de sport au pus textul pe internet absolut identic , fara sa schmbe macar o virgula.
GSP la ora 16.00 , Prosport la 16.01. Ciudata intimplare, in acelasi timp si fara sa schimbe o virgula.... :) ... dupa zece minute GSP -ul modifica si pune 15.00...:D

Sa va mai spun ca unul dintre ziare a bagat mai tarziu si o poza , care insa era facuta la Corabia si care arata bita care nu a existat la Motru. Sa va mai spun si ca suporterii olteni nu au furat un banner al galeriei echipei din Motru si un banner in culorile Stelei , banner care nu avea ce cauta acolo, deoarece nu juca Steaua. Nu a existat nici o bita. Nici unul din ziare si nici "superobiectivul" si "informatul "OLS nu au spus nici macar in treacat ca grupul de "stelisti" ar fi trebuit evacuat din primul sfert de ora....Ca au fost acolo doar sa provoace, nu ca i-ar fi interesat in vreun fel meciul. Inca de la inceputul partidei au balacarit suporterii si echipa Universitatii au folosit cuvinte greu de descris. Daca juca Steaua acolo intelegeam. Iar la imbrancelile care au urmat dupa au participat si "localnici" care tineau cu Universitatea....

A avut cineva vreun interes sa prezinte cu obiectivitate situatia? Nu, grija lor era sa obtina, daca se poate o eventuala suspendare a terenului Craiovei...

corto
8th October 2005, 01:51
Mai Vadim, da-o undeva! ... diferenta e clara intre ce ati scris voi si ce v-a venit de la Mediafax ... pe OSL sunt pareri, ca si in EZ, pe Mediafax sunt fapte, lucruri clare. Nimeni nu va cere sa fiti de partea Universitatii, dar fiti cat de cat obiectivi. Ok, o sa-mi zici ca Zelea :D a fost obiectiv cand a descris amandoua blaturile etapa trecuta ... Da-mi voie sa cred, sa sper ca OSL nu vrea sa fie un ziar-online de scandal ... pentru binele tuturor suporterilor, nu numai cei ai Craiovei. N-ash vrea sa detaliem chestia asta aici, asha ca daca esti interesat de parerea mea, sunt modalitati mai private de a discuta. Daca nu, sterge te rog mesajul meu, si s-o lasam balta. Pana la urma pe mine ma doare mai mult ce se petrece cu Craiova, decat parerea altora. Numai bine.

Vadim
8th October 2005, 12:21
va suna cunoscut? amandoua ziarele de sport au pus textul pe internet absolut identic , fara sa schmbe macar o virgula.
GSP la ora 16.00 , Prosport la 16.01. Ciudata intimplare, in acelasi timp si fara sa schimbe o virgula.... :) ... dupa zece minute GSP -ul modifica si pune 15.00...:D
Sint informatii luate de pe Mediafax.

Stirea de pe ols legata de aventurile lui Piturca era ca si pe agentiile de presa. Piturca nu a fost sanctionat pentru niste declaratii, ci pentru ceea ce a facut: mers in cazino (si jucat la cazino) si plecare de la echipa dupa ce a auzit ca va fi sanctionat.

corto
8th October 2005, 14:15
Ok, Vadim, asa sa fie. Diferenta dintre stirea venita de pe Mediafax si ce s-a scris prin alte parti e clara. Oricum, mi se pare normal sa aperi punctul de vedere al OLS, asa ca discutam de pomana. Hai la o bere ... :D

Vadim
8th October 2005, 17:39
Nu e vorba de a apara, ci de a privi obiectiv. A privi obiectiv nu inseamna sa privesti din punctul de vedere al clubului Universitatea Craiova, asa cum face Edmond.

EDMOND_
8th October 2005, 17:59
Nu, Vadim , o sa sustin punctul tau de vedere, ca este intotdeauna cel mai obiectiv. In primul rand jucatorii erau in timpul lor liber. In al doilea rand daca il sanctionau doar pentru prezenta la cazinou primea aceeasi sanctiune ca si Orac. A primit mai mult , pentru ca a dat un interviu in afara cadrului oficial al clubului. Si mai mult asta este chiar sanctionarea cu trimiterea la echipa doua, unde din cat stiu eu nu are drept de joc.
Depui prea mult efort in ceea ce priveste Craiova. Presupun ca nu iti cade deloc bine parcursul ei si astepti cu nerabdare prima infringere. Sa vezi atunci spectacol si bucurie....:drak:

Parca era vorba ca nu ai nici o legatura cu site ul si nu trebuie sa pronuntam numele tau cand discutam despre acest aspect. Nu ti se pare ca te implici prea mult pentru unul care nu are nici o legatura cu site ul.? Este atat de greu sa scoti pe altcineva la inaintare?
Si mie se pare mie, sau cauti iar nod in papura?

Vadim
8th October 2005, 22:42
Presupun ca nu iti cade deloc bine parcursul ei si astepti cu nerabdare prima infringere. Sa vezi atunci spectacol si bucurie....:drak:
Nope, astept sa promoveze. :D Sa vezi atunci...

Sa imi zici si daca asta tot dezinformare e: http://www.onlinesport.ro/sport/fotbal/fotbal%20intern/divizia%20b/index.php?meniuId=46&viewCat=172&viewItem=5671

ASP
8th October 2005, 23:17
stai linistit vadime ca de la anu' nu se stie dar poate veti avea ceva derbiuri locale cu cfr timisoara.

spinU
15th October 2005, 14:06
gazeta sporturilor nu se dezminte...prezinta din nou ceea ce s-a intamplat pe stadion cum vor ei si se observa tenta de "bascalie" a articolului...

http://www.gsp.ro/index.php?a=25139&shift=1

inter
15th October 2005, 14:58
niste infecti ....... sunt paraleli cu fotbalul ...

Che Guevara
15th October 2005, 15:01
Daca doriti sa stiti care este adevarul inprivinta faptelor relatate in acest articol cititi aici: http://www.craiova-maxima.ro/index.php?meniuId=6&viewCat=235&viewItem=655

EDMOND_
15th October 2005, 19:33
Pai de ce adevarul? Doar pentru ca ai scris tu articolul?:D
O exprimare mai eleganta si ceva mai corecta ar fi : " daca vreti sa aflati si o alta opinie cu privire la evenimentele recente..."

Gds nu prea are treaba cu adevarul.... eu vraeu sa mentionez ca cifra reala a spectatorilor a fost undeva in jur de 17 000 de spectatori.... nu 25000 cum au exagerat anumite ziare , dar nici 10 000 cum scrie gazeta sporturilor. Si asta in situatia in care a plouat toata ziua!

Che Guevara
16th October 2005, 00:11
Dar in timpul meciului nu a plouat. Si nude scrie ca daca ploua intr-o zi nu mai trebuie sa mergem la stadion?

EDMOND_
16th October 2005, 00:24
Pai si care este legatura. Au fost 17000 de spectatori... in conditiile in care un Bacau- Rapid abia a adunat 4000 , nu mai vorbesc de National- Arges, cu 400!

Maximus
16th October 2005, 11:43
Noi suntem 15000 cu suflteul. ceilalti nu aduna 4000 de inimi alaturi. aduna 4000 de privitori, care e cu totul altceva. asta-i diferenta dintre noi si ei. si, pentru ca sunt constienti de asta, sunt marcati de frustrari. din acest motiv ne urmaresc si aici. sa se convinga singuri ca e adevarat. nu pot sa creada asa ceva. este peste puterea lor de intelegere. nu poti intelege ceva daca nu-l traiesti! fiti mindrii!

stefanm14
16th October 2005, 11:50
au fost undeva pe la 22-23 mii ..de la tunelu de la vestiare si pana la tunelul de pompieri :D , erau decat vreo 2-3 randuri libere (cele de jos), ceea ce inseamna sa zicem 2000 locuri... + vreo 4 sectoare goale in totalitate, inca vreo 4000....deci undeva pe la 22 mii + cei care stateau sus...:P

EDMOND_
16th October 2005, 11:54
Stefane, iti spun eu ca in mod sigur nu au trecut de 18 000. Dar este o cifra oricum foarte mare fata de ceea ce intilnesti in mod obisnuit in divizia A.

Gonzo
16th October 2005, 12:44
spune-mi un meci la care au fost 18.000 de spectatori in divizia A... in afara de poli...

spinU
16th October 2005, 12:52
nici macar la poli...etapa asta au fost vreo 6.000...

stefanm14
16th October 2005, 15:34
nu am zis mey nimik, si publicul si galeria au fost la inaltime ...de exemplu eu in prima repriza am stat in galerie..si dupa aia m-am dus si io sa ma uit la bataie :D si am ramas la peluza nord in repriza a 2-a ...si se vedea superb galeria...inca o data am dovedit ca suntem cei mai buni :ok:

Che Guevara
17th October 2005, 02:59
Tot stadionul cand este plin ochi are 28.000 de locuri. Nu putem spune ca la acest meci am fost mai mult de 15.000, maxim 17.000 de spectatori. Nu ma intereseaza sa ma compar cu echipe ca Farul sau Fc Bacau. Eu vreau sa vad stadionul plin meci de meci. De-aia e atat de mare ca sa fie folosit nu sa privesc scaune goale la meciuri.

Ziaristii de la GSP sunt niste ...... Daca voiau sa scrie despre meciul cu Petrolul trebuiau sa faca investigatii pe cont propriu nu sa citeze mesajele mele de pe un alt forum. Astept ca ziarul lui Ioanitoiu sa imi trimita prin posta recompensa materiala pentru faptul ca m-a citat fara a-mi cere acordul.

Puc
22nd October 2005, 03:44
Din Libertatea de azi 22.10.05 :
"12.000 $, pretul victoriei craiovene?
Surse autorizate au dezvaluit ca de cateva zile oficialii prahoveni sunt asaltati cu oferte venite dinspre Craiova pentru a se preda astazi. Craiova ar fi oferit 12.000 $ Campinei pentru a nu-si apara corect sansele. "Nu cred ca s-au inteles, mai ales ca oltenii au anuntat ca banii vor ramane la ei pana la finalul partidei. Faptul ca nu exista nici o garantie ca-si vor incasa recompensa, dar si incapatanarea antrenorului Nanu, care si-a propus sa castige cu orice pret, au facut ca aranjamentul sa se clatine", au incheiat sursele campinene."

dragosblue
22nd October 2005, 03:55
ce mizerabili, nu vor inceta niciodata sa ne atace.

Vietnam
24th October 2005, 13:49
Pina nu ne punem la punct cu PR-ul nu cred ca vom vedea articole corecte prin ziare, chiar daca jucam minunat!