PDA

View Full Version : Adrian Mutu



Pages : [1] 2 3 4 5 6 7 8

Dorin
5th May 2003, 22:16
Mutu este totusi profilul de baza al echipei si la el se fac referiri in toate articilele despre Parma .Eu l-as vrea si mai "rau " in intelesul bun al cuvintului ! :yeah: Dorin

Cristi
15th May 2003, 01:41
Mutu sta bine acolo unde e. Ce sa caute la Inter, sa faca tusa si sa fie la mana unui idiot ca Cuper? (sper sa il zboare rapid pe ratatul ala de antrenor) Eventual sa fie complexat de starurile pe care le-ar avea ca si coechipieri? Aia sunt plini de fite. Oricum, Mutu era un pusti cand a ajuns la Inter, de aia i se urcase la cap. Si mai e ceva, ca sa joace la 100% Mutu trebuie sa fie liderul echipei. Cam greu la Inter. In special pt ca e roman.

Parma e locul ideal pentru Mutu. Are locul asigurat, are colegi buni in atac care il mai ajuta sau au ce face cu pasele lui. La nationala o sa isi intre in mana... eu zic ca ar trebui facut capitan (pt moral).

Oricum, in acest moment este cotat de Gazzetta dello Sport ca CEL MAI BUN jucator din Serie A (cea mai mare medie a notelor primite in cele 32 de etape de pana acum - 6.6). Asta mi se pare fantastic. Mai bun ca Del Piero, Totti, Nedved, Maldini... incredibila constanta a avut baiatul asta.

inter
15th May 2003, 12:59
pai daca e un jucator valoros (si in acest sezon a demonstrat ca este :yeah: ) poate sa joace la orice echipa de top din serie A, are posibilitatea sa se impuna (daca recoba si crespo au fost jenanti in dubla cu milan , s-a vazut ca cuper i-a introdus pe martins si kallon)
Cristi tin sa te contrazic in privinta lui Cuper, a ajuns in finala CL si locul 2 in spania cu valencia, o echipa care era cam pe locul 6 in clasamentul valorii loturilor, iar pe Inter i-a adus in prim planul campionatului dupa o perioada de 14 ani in care devenise o echipa de pluton in italia in ciuda banilor si jucatorilor adusi de Moratti :happy
si oricum Mutu este peste emre, okan, almeyda, c.zanetti ...:D:D

nemo_
15th May 2003, 19:17
sa vina inapoi la Dinamo!!!

Dorin
18th May 2003, 14:06
Mutu are un sezon fantastic in campionatul italian .Devine tot mai sigur si la nationala .Sa fie el liderul noii generatii pe care toti il asteapta ???Ca argesan zic de 2 ori multumesc da :yeah: Dorin

ad3an
19th May 2003, 01:37
Mutu a avut un sezon excelent in Il Calcio dar nu cred ca se poate vorbi acum de un lider in nationala,viitorul Hagi va fi tanarul atacant al Farului
ZICU

inter
19th May 2003, 10:02
hagi la varsta lui zicu reusea sa faca 4 meciuri bune din 5, pe cand zicu joaca bine 30 min. din 5 meciuri.......... cam greu :drak: , in afara de faptul ca sunt machedoni........nimic nu poate fi comparat :ciocan: intre cei 2 jucatori

ad3an
19th May 2003, 15:24
O sa ramana de vazut eu insa sunt sigur ca ZICU va fii The best
RESPECT!!!!!!!!!!!!! happy

diablo20
19th May 2003, 17:55
In acest moment Mutu este cu siguranta jucatorul roman al momentului avand un sezon fff bun la Parma(17 goluri, in jur de 10 pase decisive si 4 goluri in Cupa Uefa). in plus el este considerat al 2- lea jucator strain ca valoare din Italia dupa Nedved, fireste, si in primii 5 din campionat asadar are toate sansele sa ajunga la o echipa mare din sezonul urmator, poate face schimb juve intre el si di vaio, deoarece ca Parma este pt el ca o rampa de lansare neavand posibilitati de a obtine si performante mai bune. :happy

ad3an
21st May 2003, 13:29
Ti se pare diablo20 ca mutu e jucatorul roman al anului, unde e parma pe ce loc in campionat,unde a ajuns in cupele europene,in schimb Cristi Chivu a ajuns in sferturile ligi campionilor,si asta nu prin noroc,uitate sa vezi ce grupa a avut si mai vb atunci si sa nu mai vorbim de faptul ca Cristi este si capitanul lancierilor,parerea mea este ca Cristi este mult mai constant decat Mutu un jucator pe care totusi il respect pentru ca merita
Don vara sper sa ajunga la Mil;an in locul lui Rivaldo sau Inzaghi

Ayrton
23rd May 2003, 14:19
Se pare ca Mutu va ajunge la Juve, la schimb cu Micolli si Iuliano, plus niste bani...
Oricum, si eu l-as vrea la Milan, dar nu vrea el... Cica nu va juca decat la Inter, nu si l-a Milan... asa a declarat el.

diablo20
23rd May 2003, 14:33
Ti se pare diablo20 ca mutu e jucatorul roman al anului, unde e parma pe ce loc in campionat,unde a ajuns in cupele europene,in schimb Cristi Chivu a ajuns in sferturile ligi campionilor,si asta nu prin noroc,uitate sa vezi ce grupa a avut si mai vb atunci si sa nu mai vorbim de faptul ca Cristi este si capitanul lancierilor,parerea mea este ca Cristi este mult mai constant decat Mutu un jucator pe care totusi il respect pentru ca merita
Don vara sper sa ajunga la Mil;an in locul lui Rivaldo sau Inzaghi
chivu merita tot respectul nostru dar se pare ac in ultimul timp este din ce in ce mai eliminat iar faptul ca este si capitan la o asemenea echipa... :happy :happy .sper totusi sa nu i se urce la cap toata admiratia pe care a starnit-o (mai ales din partea ficei lui berliusconi) si sa joace la fel de bine cum a jucat. cu toate aceste eu cred ca tot mutu este cel mai bun. la parma el joaca cam singur si nu putem compara lotul lui ajax cu cel a lui parma . parerea mea

inter
23rd May 2003, 15:20
cristi a fost eliminat in ultimul sezon de 4 ori , din acestea 4 , 2 au fost recunoscute de presa olandeza ca incorecte.
nu uita ca el joaca pe postul de libero, la o echipa care "ataca" in campionatul olandez, si pe deasupra mai da si goluri :D :D
mutu (sa-i mearga tot asa de acum inainte), e atacant si in acelasi timp beneficiaza de o "presa excelenta"......... nu putem compara impactul ziarelor italiene cu cel al olandezilor :D:D:D
si sa nu uitam ca ajax nu era creditata cu sanse de calificare in faza a 2-a a grupelor CL.......... nu avea decat numele, iar acum se pare ca va reveni printre protagonistele CL

ad3an
23rd May 2003, 23:42
8)
Normal nu putem compara un libero cu un atacant dar,poate ca pana la urma ambi vor claca(aproape sigur),pentru ca se pare ca uita ca in primul rand sun jucatori de footbal si pe urma "fotomodele",hagi cand avea cati ani au cei doi jucatori muncea din greu nu facea figuri si chestii
totusi Regele e rege yeah

baubau
24th May 2003, 12:27
Mutu a fost ales de presa italiana cel mai bun dribleur!Asta cred ca zice ceva la un atacant,sa zicem in comparatie cu Inzaghi sau Vieri :o

Edgar
25th May 2003, 02:36
Mutu a marcat shi in meciul cu Empoli, cashtigat de Parma cu 2 - 0, ajungand astfel la cota 18. Shi-a egalat propriul record din perioada Dinamo shi a devenit cel mai bun marcator strain in acest sezon. Jos palaria! :yeah:

ad3an
25th May 2003, 17:23
Hai sa lasam ce zice presa de-o parte ok,anul trecut Cristi Chivu a fost ales cel mai bun jucator din campionatul olandez,si nu are rost sa punem in paralel presa olandeza cu cea italiana,iar chestia cu cel mai bun dribler din calcio e asa de forma pentru ca,probabil driblerul aflat pe locul 15 in campionatul spaniol poate okupa locul 1 in cel italian,nu stiam ca si itlieni stiu sa dribleze,iar comp dintre mutu si vieri sa fim seriosi okk
lol

Dorin
26th May 2003, 00:49
Avem un sportiv pe care o presa diabolica precum cea italiana il apreciaza si ii da note asa de mari la toate meciurile .Si Mutu a venit nou la o echipa precum Parma si este liderul ei absolut .Bucurati-va cit puteti si nu da-ti in el . A compara jucatorii intre ei este prea dificil .Vieri are un rol si Mutu altul. :yeah: Dorin

inter
26th May 2003, 11:25
vieri joaca cu totul altceva, fata de MUTU :happy , intimp ce aproape tot Inter-u alearga pt. vieri si crespo, Mutu are si rolul de "creator" :happy ,
oricum intr-in clasament tip nhl mutu e inaintea lui vieri :)

Dorin
26th May 2003, 15:03
Feicitari lui Inter pentru un raspus obiectiv si dintr-o pozitie de interist!
Forza Inter si Vieri ! Forza Mutu ! Dorin

diablo20
26th May 2003, 16:58
probabil driblerul aflat pe locul 15 in campionatul spaniol poate okupa locul 1 in cel italian,nu stiam ca si itlieni stiu sa dribleze,iar comp dintre mutu si vieri sa fim seriosi okk
:D
iti spun cateva nume de jucatori italieni care stiu sa dribleze: totti, del piero, baggio, camoranesi.. si zi acum si mie niste spanioli care sa se comape cu acesti italieni(eu cred ca cel mai bun este tristan)?? nu cred ca au fost si vor fi vreodata spaniolii mai tehnici dacat italienii, asata ac sa nu mai vorbim si de altele la care spaniolii sunt clar in urma italienilor.

inter
26th May 2003, 17:12
mai diablo tu nu te-ai prins ca "spaniolii" lui sunt zidane, saviola......:D:D:D

Dorin
27th May 2003, 00:50
In ziarul Corriere dello sport , Mutu are media cea mai buna a notelor din campionat si inaitea atit a italienilor cit si a stranierilor. Fantastic!!!! :yeah: Dorin

Cipangoo
27th May 2003, 10:58
diablo: camoranesi??? italian? Numai cu numele.

ad3an
27th May 2003, 14:39
Eee diablo20,esti culmea,eu ma refeream la campionatul italian nu la jucatori italieni,in cele din urma daca tot zici ca italieni sunt tehnici si stiu sa dribleze cum se face ca Mutu a fost ales de presa cel mai bun dribleor,cu delpiero,totti,sii multi alti,
Are rost sa il comp pe mutu cu zidane sau figo sau riquelme,eee
ai inteles gresit.

rasheedkpenny
27th May 2003, 17:04
Dupa Serie A din anul asta incep sa-mi schimb si eu parerea incet-incet despre Mutu. Momentul de cotitura in viziunea mea a reprezentat meciul bun facut de Mutu vs. Danemarca.

Sper sa confirme si la anul in serie A!

diablo20
27th May 2003, 17:24
Eee diablo20,esti culmea,eu ma refeream la campionatul italian nu la jucatori italieni,in cele din urma daca tot zici ca italieni sunt tehnici si stiu sa dribleze cum se face ca Mutu a fost ales de presa cel mai bun dribleor,cu delpiero,totti,sii multi alti,
Are rost sa il comp pe mutu cu zidane sau figo sau riquelme,eee
ai inteles gresit.
chiar daca am spuns ca italienii sunt tehnici asta nu inseamna ca nu poate fi cineva mai tehnic decat ei si cand am afirmat aces t lucru eu comparam italieni vs spanioli.
spune si mie ce inseamna pt tine: "nu stiam ca si italieni stiu sa dribleze"???
dupa mine este clar ca aici te referi la jucatorii italieni nu la cei din campionatul italian. :drak:

Edgar
28th May 2003, 22:16
Adrian Mutu divortzeaza. Daca din cauza despartzirei de blondina aia cu figuri in cap incepe sa joace prost, eu ma duc s-o tund zero pe asha zisa vedeta de televiziune. :evil:

rasheedkpenny
29th May 2003, 10:35
La o bârfa mica:
Se aude ca elementul determinant in divort ar fi fost avansurile facute Alexandrei de catre Alberto Tomba. Eu zic ca Muta a comis-o asa putin cu Tomba si Mutulica a aflat. :D

Sau lui Mutulica cel far' de frica i s-a urcat "faima" la cap? :D

inter
29th May 2003, 10:58
e pacat de copilu ala :evil: , despre ei ce sa zic, mutu a luat-o pe urmele lui "nasu" hagi (sper sa joace la fel ca gica :happy ), iar despre ea ............era toata un zambet (cei drept fortat) la emisiunea lui "nasu"

rasheedkpenny
29th May 2003, 11:08
Inventie!!!

Alexandra Mutu(fosta Dinu) va trebui sa revina la numele ei de fata(mare) :D . Cica nu prea ar vrea, dar va trebui sa o faca!

O solutie: ca sa ramana la situatia de a fi casatorita cu un fotbalist si sa pastreze si numele oarecum -> se poare casatori cu Dorel Mutica de la Steaua! :D :D :D

He might not have the looks, but he "almost" has the name! Ca sa zic asa...

mishu
29th May 2003, 11:31
umbla zvonul ca totusi si mutu ar fi altoit-o de cateva ori... si asta inainte sa auda de tomba-tiribomba... pacat totusi de ei... nici nu li se topise inghetata bine la gura... lumea se apucase sa-i compare cu Beckham si Victoria... da acu s-o vad eu pe muta cum o sa mai devina ea vedeta de televiziune in italia... poate doar daca intr-adevar s-a jucat cu bomba lui tomba... omu e mare gagicar dar ar putea s-o ajute...

ad3an
29th May 2003, 13:29
x x x
Haide-ti ma,nu fiti rai pana la urma subiectul asta e pentru cel mai bun fotbalist roman nu pemtru cel mai bun Gigolo asa ca va rog,
E mutu sau nu e cel mai bun,nu e a demonstrat-o si tomba ca e mai bun ca si el
lol lol

mishu
29th May 2003, 13:46
stii care e faza... dupa ce a alergat atata pe teren... ce mai vroiati sa mai presteze si in pat...

Dorin
29th May 2003, 13:51
Mai fetelor suratelor ce discutie de fotbal e asta cu divortul ? Sint reviste de specialitate mentru madame care se ocupa de asta ! Important este sa nu-l afecteze prea mult inaintea atitor momente importante care se apropie. Ramine de vazut cit de mult il afecteaza si asta cit de curind ! :yeah: Dorin

rasheedkpenny
29th May 2003, 14:23
Pacat ca primul meci important al lui Mutu e chiar cu Nationala... sunt curios cum o sa se miste! Poate va fi si mai bun acum ca nu mai are grija Alexandrei!

Oricum se stie ca barbatii bârfesc mai ceva ca FMI-le!


stii care e faza... dupa ce a alergat atata pe teren... ce mai vroiati sa mai presteze si in pat... uite d'asta era mai proaspat Tomba ca el nu alearga, el aluneca! :D :D :D

Sergio
29th May 2003, 21:08
Mai rasheed,de ce esti rau?De ce nu poti lasa chestiile astea si sa recunosti ca e cel mai in forma roman din Europa?Sau tu crezi tot ce apare in presa? :happy

baubau
30th May 2003, 10:01
Eu cred ca nu prea o sa-l afecteze divortul asta...dupa cate am barfit si se barfesc prin mass-media,cei doi nu se intelegeau de mai mult timp(de ex, 6 luni),dar vad ca Mutu a continuat sa joace bine si foarte bine...poate din cauza ca nu mai avea obligatii la patutzu'conjugal! :D
Ce o sa-l afecteze va fii soarta copilului,unde si cum va ramane!

rasheedkpenny
30th May 2003, 11:38
Mai Sergio, mai glumeam si eu putin... . Oricum nu putem nega jocul bun al lui Mutu din ultimul an. Sper ca si in meciul cu Bosnia sa joace bine!

ad3an
30th May 2003, 14:53
Sper ca "MUTULICA"sa continue sa joace bine si in meciurile cu nationala,si ami sper ca presa sa il lase in pace sa nu mai apara tot felul de articole care sa nu il poata lasa sa se concentreze asupra fotbalului,intelegeti ce vreau sa spun.Si asa e prea mult
yeah

diablo20
3rd June 2003, 17:44
intrebare luata de pe www.eurosport.com
FOOTBALL
Who should Man United buy to partner Ruud van Nistelrooy?
- Patrick Kluivert
- Ronaldinho
- Nihat Kahveci
- Roy Makaay
- Djibril Cissé
- Adrian Mutu
- No one. Ole Gunnar Solskjaer is good enough

rezultate:

FOOTBALL: Who should Man United buy to partner Ruud van Nistelrooy?
1. Patrick Kluivert 16 %
2. Ronaldinho 23 %
3. Nihat Kahveci 12 %
4. Roy Makaay 9 %
5. Djibril Cissé 4 %
6. Adrian Mutu 25 %
7. No one. Ole Gunnar Solskjaer is good enough 11 %

Number of votes: 20516
Expires: 04/06/2003

spune multe despre valoare si apreciarea de care da dovada mutu

inter
3rd June 2003, 18:05
mda, o chestie asemanatoare si pe calciomercato referitoare la cine ar trebui sa vina la milan, unde chivu e pe locul 2 :happy

Edgar
3rd June 2003, 18:09
Pai vorbitzi cu Ferguson shi cu Ancelotti sa se uite pe eurosport shi calciomercato. :D

inter
3rd June 2003, 18:20
beckham 38.07%
ronaldinho 12.88%
chivu 17.40%
stam 12.15%
morientes 8.38%
figo 11.13%
intrebarea este : pe cine trebuie sa aduca galliani la milan? :evil:

ad3an
4th June 2003, 14:01
La Milan nu e nevoie decat de chivu eventual si beckham
De Mutu nici vorba, Costa e mult peste roman cel putin deocamdata si sa nu uitam ca pe banca de rezerve se afla si Rivaldo

diablo20
4th June 2003, 16:40
La Milan nu e nevoie decat de chivu eventual si beckham
De Mutu nici vorba, Costa e mult peste roman cel putin deocamdata si sa nu uitam ca pe banca de rezerve se afla si Rivaldo
parerea mea este ca mutu este mult maui bun decat rui costa. ce a facut costa in primul sau sezon la milan???-nimic sau mai bine spus stergea praful de pe banca de rezerve!!! noroc ca si-a mai revenit in acest sezon dar cred ca si-a revenit datorita lui seedorf care-l ajuta fff mult. ce a facut mutu in primele sezoane???- la verona ca si la param a fost principalul marcator al echipei dar mai mult decat atat fiind si un fff bun servant cu multe pase decisive. cei 2 au asezari oin teren aproape asemanatoare si au libertate de miscare deplina dar cu toate astea mutu este mai bunnnn!!! :happy :happy
cat despre chivu ar fi fff bine daca ar veni la milan pt ca ar castiga mult experienta de la "veterani" si si-ar face cu usurinta loc in prima echipa, iar despre beckham ce sa mai zicem -cu el ffff bun pasator si cu centrarile impecabile ar fi lulte goluri mai eles ca in atac sunt shevchenko si inzaghi, 2 atacanti cu lovituri fff bune de cap.
milan: portar-dida
fundasi-contra, nesta, chivu, maldini
mijlocasi-beckham, gatuso, rui costa(ambrosini), seedorf
atacanti-shevchenko, inzaghi :drak: :drak:

ieppy
4th June 2003, 17:18
In primul rand Mutu este mai bun decat Costa insa nu joaca pe acelasipost. Costa e conducator de joc in stilul clasic si Mutu este un al doilea atacant. Daca Mutu ar ajunge la Milan ar fii greu sa se bage in locul lui Seva insa ma gandesc ca ar reusi. Contra in nici un caz nu va ajunge la Milan. Exista o mica sansa daca pica transferul lui Cafu la Milan o chestie putin probabila. Chivu nu va ajunge la Milan deoarece Galiani a anuntat ca ei nu au nevoie de un fundas central pentru ca sunt acoperiti cu Nesta, Maldini, Roque Junior, Costacurta si Laursen. Chivu in momentul de fata le da clasa la toti in afara de Nesta. dar asta e decizia lui Galliani.

ad3an
5th June 2003, 14:54
Sa fim seriosi,mutu nu are nici o sansa sa ajunga la milan,si nici nu este nevoie,cat despre comp dintre mutu si sheva hai maa ca ma faci sa rad sheva este mult peste mutu iar daca ar avea o nationala cat de cat ar fi probabil cel mai bun jucator din lume

Chivu va veni la Milan deoarece Roque Junior si Maldini sunt deja mosi iar in viitor Milan o sa aibe nevoie de cineva
SPER

ieppy
5th June 2003, 17:15
Sa le iau pe rand: Seva nu a mai juact fotbal de un an si jumatate(give ori take 6 luni). Stiu ca a fost accidentat si ca de aia dar de revenit la valoarea pe care l-a consacrat nu a reusit. Cat despre Chivu inca odata, daca Galliani spune NU, Nu ramane, mai mult ca sigur. O fii Maldini batran dar spre diferenta de Hierro el inca mai duce nivelul la care joaca Milan. Iar batranul Roque Junior are 27 de ani. Dupa parerea ta ar trebuii sa iasa deja la pensie?

ad3an
6th June 2003, 14:31
LA anu Seva va fi cel mai bun jucator din lume si inca ceva nu uita ca dat lui milan a ajun in finala,iar roque junior e cam sclabut pt nivelu milanului si chivu o sa vina la milan sper!!!!!

inter
10th June 2003, 10:21
da nici la Lazio nu i-ar sta rau, daca isi rzolva baietii problemele financiare :D , ar fi bine pt. mutu sa fie la Lazio :happy

nemo_
27th June 2003, 18:26
spuneti si voi ce parere aveti despre un eventual transfer al lui Adi Mutu....in afara Italiei.....!
poate la Manchester..........

nemo_
27th June 2003, 18:32
parerea mea e ca mai bine ar ramane la Parma!cel putzin...inca vreo doi ani!

inter
16th July 2003, 15:28
a intrat si Olympic Lyon pe filiera Mutu :happy :happy :happy :happy

Dorin
16th July 2003, 18:53
Mutu si agentul ar vrea la Chelsea pentru bani si interes mondial dar eu nu m-as bucura prea tare pentru cariera lui ! :yeah: Dorin

riva
16th July 2003, 19:01
mutu ar fi pericol sa mearga la cheslea si sa isi faca aia o echipa de sa spulbere pe real :))) ce visuri, nu?

IlMILAN
17th July 2003, 13:22
Salve tuturor....

cool forum....se pare ca aici sunt suporteri adevarati....

eu unul sper ca Mutu sa-si vada de treaba , si sa joace fotbal nu de alta dar in ultimul timp numa divort si alte chestii...sa joace fotbal ori la Parma ori la alta echipa ca ne prinde bine in criza asta financiara sa ne laudam ca noi romanii avem doi jucatori cu o cota undeva la 20 mil E. Pacat de Contra ca i-a trebuit lui bataie si scandal.Acuma avea si el Champions League :x dar asta e ce sa facem , fiecare pasare pe graiu ei piere... sper din tot sufletul sa nu intre si Mutu in umbra...ca o fi Juve ,Inter Roma,Lazio Chelsea , Barcelona sau Lyon sa joace fotbal ... daca pleaca eu sper sa aleaga Milan... :P

Have fun

Ayrton
17th July 2003, 13:30
Bine ai venit IlMILAN!

Si eu zic nu mai pleaca Mutu de la Parma, ca desi vin ofertele, suma ceruta de parmegiani e imensa in conditiile economice de azi...

PS: Forza Milan!

IlMILAN
17th July 2003, 13:40
Bine v-am gasit fratilor...
io is foarte suparat ca nu mai am presa sportiva autohtona de citit..
gazeta si Prosportul numa asa ceva nu is...doar barfe...iar forumurile numa cu injuraturi...

in ce-l priveste pe Mutu cred ar fi cazul sa mai stea la Parma poate va fi capitan plus ca i-au marit salariul ....

inter
17th July 2003, 17:55
Lyon ofera 23 mil.euro pt. Mutu :P
sa vedem daca pleaca, dupa mine sa dai campionatul italian pe cel francez nu este o afacere /nope/

seby
17th July 2003, 20:33
Ai dreptate inter mai bine ar fi să mai stea un an la Parma și apoi să plece la o echipă mai mare din Italia, Spania sau Anglia. :happy

IlMILAN
18th July 2003, 13:53
07/18/2003. Parma coach Cesare Prandelli has insisted that Adrian Mutu is not leaving the club.

"Adrian is ours and will remain here," he said. "He is only a youngster and had a magnificent season.

"He is a great player but he now faces his most difficult test because he has to repeat his performances from last year. If he does that then he will become a champion."

Mutu has been linked with Lazio.
SA Italy

Ayrton
18th July 2003, 14:15
Lazio a facut o noua oferta pentru Mutu: Claudio lopez si 7 milioane de euro!

inter
18th July 2003, 14:17
:) mai merge, desi aia de la parma tin de el............

Dorin
18th July 2003, 16:09
Impresionanta recunoastere a valorii lui Mutu in oferta lui Lazio .Parma l-ar vinde pentru 23 mil euro :yeah: Dorin

riva
18th July 2003, 16:59
e timpul ca mutu s faca pasul cel mare, eu cred in ceea ce zice hagi, adica ca ar putea juca la orice echipa din europa, e timpul sa mearga pentru ka la parma nu ar putea obtine performanta de care este el in stare! Sa merga undeva in spania sau italia, sau la chelsea or` manchester! la lyon nu are rost pentru ka ar fi un pas inapoi! are clasa si trebuie sa o dovedeasca la o echipa de top! bafta mutu

inter
25th July 2003, 18:18
Ioan Becali agentul lui Mutu a declarat azi ca Adi ramane la Parma.
intrebat de reporterul italian daca Lazio mai este in carti, Becali a spus ca nici Mutu nici el nu au fost contactati de laziali, si pe moment :P , exclude orice posibilitate ca Mutu sa paraseasca clubul parmegian :D

inter
29th July 2003, 09:08
In contradictie cu articolul de azi din Prosport, Mutu a fost desemnat aseara capitan al echipei Parma :D :D :D :D :D :D :D

inter
30th July 2003, 12:43
azi la 20.30 Parma -Reggina, debut al lui Mutu in calitate de capitan, Morfeo si un interesanta duel Nakata-Nakamura care deja creeaza valuri in Japonia, peste 10 televiziuni acreditate si 150 jurnalisti :happy

inter
30th July 2003, 14:04
http://www.datasport.it/immagini/nakatamura.jpg
:thinkso:

player-
23rd August 2003, 18:54
Dupa ce n-a jucat nimic pana in minutul 45, a dat o lovitura libera in zid, mingea a revenit la el si a tras din nou in plasa.

vreau TV sportul naibii

Dorin
23rd August 2003, 19:09
La extern , Chelsea ,alte raspunsuri actuale despre Mutu ,Chelsea , Abramovich :yeah: Dorin

EDMOND_
23rd August 2003, 20:46
In pauza meciului Steaua - Dinamo , se poate vedea pe Romania 1 golul lui Mutu!

Dorin
13th September 2003, 22:27
Adrian are un sezon uluitor ! La Chelsea este deja incoronat rege al echipei .Englezii sint extaz ! Europa il admira iar noi romanii ne mai alinam necazurile cind vedem ce face .Ce ambasador al fotbalului romanesc avem ! :yeah: Dorinhttp://www.chelseafc.com/Images/-MATCHES/spurs_h1.jpg

realmadrid.com
13th September 2003, 22:31
Senzational Mutu 2 goluri in meciul lui chelsea castigat cu 4-2 dar nu stiu inpotriva cui n-am fost atent poate imi spuneti voi

Tudose
14th September 2003, 00:35
A marcat tocmai impotriva marilor rivali de la Tottenham.

EDMOND_
14th September 2003, 04:04
Practic a marcat in fiecare meci din cele jucate pana acum , in Anglia!!
Astept sa-l vad si pe Chivu , cu Roma....

ovidiudod
14th September 2003, 19:09
A marcat si Chivu.

Ce pacat. La vara stam acasa cu jucatori ca Mutu su Chivu.

Mama ta Maier

DRAGOS
14th September 2003, 21:19
Stam acasa cu jucatori ca Stoican, Pancu, Lobont, Bratu si altii nu numai Chivu si Mutu. Dar intr-adevar ei sunt liderii echipei nationale.
In vreo 2 ani vom avea o echipa nationala ca cea de acum 8-9 ani care a jucat la mondialul din USA.

inter
15th September 2003, 09:51
THE FANS RATINGS

These are the average ratings, compiled from fans votes. The results are automatically updated, multiple votes from the same person are ignored.
You can add your ratings to the latest match by Voting Here


PLAYER
RATING
MoM

Mutu
9.19
53.77%

Gronkjaer
7.08
8.02%

Petit
7.21
7.08%

Hasselbaink
7.07
5.66%

Cudicini
6.72
4.25%

Babayaro
6.95
4.25%

Duff
7.33
4.25%

Lampard
7.16
4.25%

Terry
6.75
2.83%

Desailly
6.74
2.83%

Melchiot
6.51
2.83%

Gallas
NaN
0%

Makelele
NaN
0%

Cole
NaN
0%

CFC Overall
7.38

Referee
6.6

Fair Score
3.24 - .98






--------------------------------------------------------------------------------


E clar, Adi e noul idol al fanilor lui Chelsea :thinkso:







--------------------------------------------------------------------------------

Delia
15th September 2003, 12:30
Bravo lui!
Sunt foarte curioasa pana unde va ajunge Chelsea in Champions League.
Echipa mi se pare (deocamdata) o adunatura, dar are pretentii...

IlMILAN
15th September 2003, 12:39
Chelsea are un lot foarte valoros,
Adi e un jucator de geniu dupa parerea mea. Sa dea Dumnezeu sa nu se accidenteze. Mie personal nu-mi place de Ranieri.
Sper sa-i rupa pe Machester si Arsenal anu asta.....
:yeah: :yeah:

DRAGOS
15th September 2003, 18:02
Cum zice Delia: Chelsea in acest moment= o adunatura. Dar cu timpul va deveni o echipa omogena si cred ca va face o figura frumoasa in UCL. MUTU va inscrie jumatate din golurile echipei in Champions League. Bravo Mutu!!!!

Swordlord
23rd September 2003, 02:18
Mutu s-a accidentat! :D :happy :P :D :yeah: :thinkso: :D :D :D :D
Tradatorul!

ovidiudod
23rd September 2003, 18:09
Stam acasa cu jucatori ca Stoican, Pancu, Lobont, Bratu si altii nu numai Chivu si Mutu. Dar intr-adevar ei sunt liderii echipei nationale.
In vreo 2 ani vom avea o echipa nationala ca cea de acum 8-9 ani care a jucat la mondialul din USA.
Cu al de bratu e logic ca stam acasa. 8 goluri in aprope 30 de meciuri nu-ti spun nimic ptr un atacant?

Baccardi
30th September 2003, 04:42
Mutu

Ai vreo porecla la Chelsea?
(Ride) Da. Colegii imi zic Puff Daddy. |mi place muzica R&B si o ascult des. Trupa "50 Cent" are o melodie care-mi place mult. Versurile se traduc cam asa: "Eu sint un diamant in intuneric pe care tu nu-l gasesti/Sint regele underground pe care tu nu-l gasesti/Sint cel mai mare, ca Ali in ringul sau". (Ride) |mi place. Ei zic ca mi se potrivesc.


ce tare e , "trupa 50 cent" , mutu e fan trupa 50 cent, din pacate si asta sufera de sindromul "Hagi", cam devreme as zice eu, macar hagi si-a luat-o in cap pe la 30 de ani incolo. ce pacat ca, chivu e fundas singurul care e si om si fotbalist de valoare in acelasi timp. Mare mirare de n-o fi fost si el implicat in violul ala atat de mediatizat

DRAGOS
30th September 2003, 21:49
Maine MUTU da piept cu Il Luce si Pancone!!!!!!! Vom vedea ce stie Adi....

Dorin
1st October 2003, 00:59
Eu nu m-am dat cu turcii , asa ca hai Chelsea ! :yeah: Dorin

DRAGOS
1st October 2003, 16:20
Eu nu m-am hotarat deocamdata cu cine sa tin. La Chelsea e Mutu, la Besiktas e Pancu si Lucescu dar totusi inclin spre englezi. Un egal ar fi destu de bun pt. ambele echipe.

diablo20
1st October 2003, 16:25
cu tot respectul pt pancu si lucescu in aceasta seara sunt fan chelsea(mutu)&lazio

realmadrid.com
1st October 2003, 22:43
Nici o sansa pt il luce si pancu
Forza Chelsea

gabilove
1st October 2003, 23:38
MUTU IN SEARA ASTA JOACA PROST

Dorin
2nd October 2003, 01:52
Il Luce este mare strateg . Iar a surprins pe toata lumea cu planul lui de batalie si a castigat cind probabil nicii turcii nu credeau asta !!!! :yeah: Dorin

Dorin
8th November 2003, 18:31
Va reamintesc faptul ca avem un subiect special despre Mutu unde se poate scrie si cind nu ne referim la Chelsea... :yeah: Dorin

gabilove
12th November 2003, 23:34
MUTU E MAI BUN CA HAGI

ady_azzuro
13th November 2003, 12:58
Sigur ca asa e... doar o zice gabilove :D :D :D

bebitza tu mai mult de 5 cuvinte stii sa scrii? :D :D :D

Sachil
13th November 2003, 15:26
bebitza tu mai mult de 5 cuvinte sti sa scri? :D :D :D

dar tu stiii sa scriii? /nope/

ady_azzuro
13th November 2003, 16:00
yo de obicei nu pun accentul pe iii ca tine /nope/ /nope/ /nope/

Sachil
13th November 2003, 16:14
Aici nu e vorba de accent, doar de ortografie.
:thinkso:
Hai Craiova!

ady_azzuro
13th November 2003, 16:37
Da` aici nu e vb de ortografie ci de ADRIAN MUTU :yeah: :yeah: :yeah:

Pe forumul STIINTEI nu treci daca zisashi ca esti fan CRAIOVA?
:) :) :)

Sachil
13th November 2003, 17:45
Nu-s un fan asa pasional ca majoritatea celor de aici, dar o sa trec.

ady_azzuro
13th November 2003, 18:07
OK :happy :happy :happy :happy

vince
14th November 2003, 00:23
Am citit postarile voastre despre Adrian Mutu....tot ce pot sa spun e ca eu am fost placut impresionat de el in ultima vreme....
Acu vreo 3 ani era arogant, plin de sine....era buricul pamintului....mai nou am citit o multime de materiale despre el si pare ca s-a schimbat.
Spun asta nu numai pt ca ziaristii (ca si alde Decebal RAdulescu de la Gazeta Sporturilor care parca il au pe Mutu pe inventar , parca ei il au in proprietate, ziarul si nu articolele despre el le vind lor ziarul) se intrec in a-l prezenta intr-o lumina favorabila.

Eu am vorbit telefonic cu Adrian ....ma asteptam in primele 5 secunde sa-mi inchida telefonul dar nu a fost defel asa.....a folosit un limbaj cit se poate de civilizat ( nu jargon cum nu stiu de ce m-as fi asteptat) si a fost foarte foarte politicos si dispus sa-mi raspunda la intrebari cu toate ca nu sunt ziarist si nu sunt acreditat de nici un ziar sau asa ceva.

Urmaresc meciurile lui din Anglia saptaminal si pot sa spun ca s-a schimbat total si asta se vede si in jocul lui unde nu numai ca marcheaza dar si paseaza mult, e altruist, vine des in aparare si alearga foarte mult....asta e drept pt ca nu are incotro ...daca vrea sa prinda primul 11.

So far so good....Hai Adrian Mutu...hai Romania!!!!

Dorin
14th November 2003, 00:57
http://www.adrianmutu.com/index.asp O adresa utila !!! :yeah: Dorin

vince
14th November 2003, 01:06
Mersi...eu sunt ownerul siteului.... :thinkso:

ovidiudod
14th November 2003, 18:01
Intrand pe pagina ziarului As puteti vota ptr. candidatii Balonului de aur.


Bineinteles simulare


http://www.as.com/votaciones/balondeoro03/

Dorin
14th November 2003, 20:40
Chiar numai realistii???!!!???
:yeah: Dorin

Dorin
15th November 2003, 10:58
Ranieri se vaita ca trebuie sa vorbeasca cu jucatorii in trei limbi . Cica Adrian nu pricepe nimic in engleza .Chiar asa este ? Presa suedeza sustine asta .... :yeah: Dorin

vince
15th November 2003, 21:05
Ei nu e nici chiar asa...Adrian vorbeste un pic de engleza...basic....si trage tare sa invete cit mai bine limba.

DRAGOS
16th November 2003, 11:53
Ce ziceti, are sanse Mutu la Balonul de Aur?????
Eu nu prea cred dar cine stie....ar fi ceva superb!!!!!

DRAGOS
16th November 2003, 11:59
M-am inscris si eu pe forumul de pe site-ul lui Adi!!!!! E altfel decat acesta dar e destul de fain!!! :yeah:

DRAGOS
16th November 2003, 12:58
Nu Dorin!!! :evil: Iata ca a venit si un bianconer!!!! :D :thinkso: :thinkso: :P

MATRIX98
16th November 2003, 19:04
makar la simulare sa ia vro unu din ei:))))))))

vince
17th November 2003, 18:27
Da e intradevar altfel...pt ca aproape nimeni nu are curajul sa-si scrie acolo opiniile....poate incepi tu....si de altfel....acolo se posteaza in 3-4 limbi si toti raspund dupa aia in engleza....please translate that for me.....
Parerea celor din Anglia si Italia (cei de pe forum) e ca articolele romanesti sunt cele mai cu miez si mai bune decit cele ce apar in ziarele tarilor respective.

vince
17th November 2003, 18:42
Hmmmmm am vazut cu stupoare ca Decebal Radulescu imi preia din idei....bravo lui macar asa mai afla si publicul anumite amanunte despre Adrian Mutu....macar daca le-ar si prelua corect....

I-am setat telefonic of course adresa de e-mail lui Adrian.....
adrian@adrianmutu.com si binenteles a doua zi apare si in Gazeta sporturilor un mesaj cum, ca puteti sa-i screti lui Adrian pe adr4esa adrianmutu_gsp@hotmail.com

Hahaha....asta e buna....puteti sa-i scrieti al a adresa aia si probabil Decebal o sa va raspunda.....adica adresa are numele lui adi si Trademark-ul _gsp adica gazeta sporturilor....macar daca ii setau o adresa de email like adrianmutu@gazetasporturilor.com.....suna mai profesional asa ramane @hotmail.com..... :thinkso:

In concluzie...daca vreti sa-i scrieti direct lui Adrian puteti sa o faceti la adresa: adrian@adrianmutu.com ....daca doriti sa-i scrieti prin intermediul lui Decebal....puteti sa-i scrieti la :
adrianmutu_gsp@hotmail.com

Poate mai invata si Decebal engleza....de fapt in urma interviului din Gazeta Sporturilor....am vazut si eu ca mai are de invatat.....
by the way cintecul preferat al lui Adrian se numeste "Many men (wish death on me)" si nu MAIN MAN cum a aparut in ziar.....
:ciocan:

realc
17th November 2003, 20:16
Nu cred ca are sanse dar... as vrea sa castige el balonul de aur!
Favorit il vad pe Henry!

ricky
17th November 2003, 21:32
Favoritul meu e NEDVED, dar vine dintr-o tara...stiti voi...

Asa ca, doar NISTELROOY sa-l mai ia ! De asta insa nu-mi place ca e prea...LACATUS !

Pina la urma, NEDVED ar avea un atu ca echipa lui NATIONALA...le-a dat CLASA olandezilor.

Oricum, noi nu contam...

Dorin
17th November 2003, 21:43
Mici..... :yeah: Dorin

ad3an
17th November 2003, 22:51
Maldini poate pentru in ntreaga cariera
Ar fi super pentru fotbalul romanesc chiar daca Mutu ar tremina intre primi 3

mory
17th November 2003, 23:41
Raspunsul meu este categoric : NU
Mutu nu are nici o sansa sa câstige Balonul de Aur.

Acest trofeu se atribuie unor jucatori care au contribuit la câstigarea unui trofeu.

Swordlord
18th November 2003, 07:15
Eu nu sunt fan Mutu, nici pe departe, si nici n-o sa fiu vreodata. (Si parerea mea e ca nationala nu trebuie sa se bazeze pe Mutu. Oamenii pe care poti baza o nationala -- ca Dobrin sau Hagi -- apar o data la 30 de ani, daca ai noroc.)

Oricum, revenind la domnul Mutu, sunt curios, ce oameni sunt fani Mutu? Suporteri dinamovisti nu-mi inchipui ca sunt, pentru ca Mutu i-a dezamagit cand aveau nevoie de el cel mai mult (cand a executat la misto un 11-metri pe ghencea, si cand a plecat la Inter in mijlocul sezonului); suporteri stelisti sau rapidisti nici atat nu-mi inchipui sa fie fan Mutu. Craioveni? -- 'ce-are Sulla cu prefectura'? Eu nu cunosc pe nimeni fan Mutu, nici in Bucuresti, nici in alta parte.

Asa ca, cine naiba e fan Mutu, bai fratilor? Numai argeseni sunteti?

mory
18th November 2003, 14:56
Asa ca, cine naiba e fan Mutu, bai fratilor? Numai argeseni sunteti?

Eu nu sunt argesean.
Mutu si Chivu sunt fotbalistii români ai momentului. Poate viitorul fotbalului nostru.

Nu te obliga nimeni sa fii "fan" Mutu, însa cred ca trebuie sa te apleci în fata evidentei.

8) 8) 8)

ady_azzuro
18th November 2003, 15:43
Yo sunt fan Adi Mutu :happy
Imi place ca s-a schimbat , are cu totul alta atitudine in joc , dar la nationala in meciul cu italia m-a dezamagit :(

vince
18th November 2003, 16:24
Ok o sa-ti raspund la intrebarea asta....
Fani Mutu sunt poate peste un milion de persoane in proportie de 60-70 % din strainatate (in categoria asta intra si romanii din strainatate) care sunt curiosi si vor sa afle pina la ultimul detaliu despre Adrian.....si asta pentru ca in momentul de fata Adrian e cel mai mediatizat jucator roman (si nu uit de Chivu cind spun asta) si cu siguranta si cel mai in forma jucator.
Daca o sa traiesti in alta tara decit Romania o sa vezi ca dupa un timp nu o sa te mai intereseze defel campionatul lui Mitica si nicidecum despre mizeriile care se intimpla in campionat...incepi sa urmaresti evolutiile jucatorilor care confirma...si nu celor care...sa nu dau nume care si-au dorit neaparat sa joace afara...unde fac banca ,,,,,
Iti spun si cum am devenit fan Adrian Mutu.....la inceput nu-mi placea defel de el pt ca era mult prea individualist, si credea ca lumea se invirte in jurul sau( asta daca urmarea-i si interviurile cu el).
In ultima vreme e mult schimbat si in bine....e mult mai modest (priveste si prietenia dintre el si Chivu....unde desigur e destula rivalitate...si ultima lui declaratie ca el ii incalzeste doar banderola de capitan la Chivu pt ca el e adevaratul capitan denota ceva caracter).
Urmareste si jocul lui la Chelsea unde alearga dupa orice minge si daca e pierduta (asta place in campionatul Angliei si ne e de mirare ca are atatia fani) face faza de aparare si pe linga asta si marcheaza.
Pe linga asta e am vorbit cu el la telefon si pot sa spun ca am ramas uimit despre felul cum am putut discuta cu el......(vezi postingul de mai sus) asa ca pot sa afirm ca la momentul actual orice roman poate sa fie mindru ca are un jucator ca si Adrian Mutu.
Binenteles la fel ca si oricine si el are scapari, momente de slabiciune etc....meciul cu Italia nu a avut o miza f mare si totul era sa nu se accidenteze....la o adica asa am fi facut oricare...nimeni nu-si risca slujba pt o miza redusa.
In concluzie, cred ca daca privesti peste campionatul Romaniei ( unde vesnic vor fi divergente , nu mai departe de divergentele de pe acest forum intre diferite echipe romanesti) daca esti roman vei fi mai mult sau mai putin fan Adrian Mutu.

P.S. Daca consideri ca gresesc sau nu am dreptate poti sa-mi trimiti mesaj privat.

MATRIX98
18th November 2003, 19:40
Nu cred ca are sanse dar... as vrea sa castige el balonul de aur!
Favorit il vad pe Henry!

realc ma mir ca nu-l vezi pe pitu favorit . Mutu categoric nu are nici o sansa, o sa iasa si in urma lu` chivu . Sper sa-l castige Maldini, chiard aca poate sunt altii mai in forma ca el la ora asta ...da nu a castigat niciodata si merita ..ptr cate a facut la viata lui..!

inter
18th November 2003, 19:53
/nope/

ady_azzuro
18th November 2003, 20:00
Da
Are sanse , dar Nedved va castiga :thinkso:

inter
18th November 2003, 20:03
Yo sunt fan Adi Mutu
Imi place ca s-a schimbat , are cu totul alta atitudine in joc , dar la nationala in meciul cu italia m-a dezamagit


eu nu sunt fan Mutu , si sa vazut duminica seara diferenta dintre el si TOTTI :thinkso:

inter
18th November 2003, 20:04
Da
Are sanse , dar Nedved va castiga

cam ciudat raspunsul tau Ady :D :D

ady_azzuro
18th November 2003, 20:08
De ce?
Mutu e bun , dar nedved e foarte bun , asta e diferenta , propui pe cineva de la inter :D :D :D [/quote]

MATRIX98
18th November 2003, 20:09
si io cre`ca tot nedved o sa câstige ! ...

ady_azzuro
18th November 2003, 20:10
Nu e adevarat , Totti a avut jucatori buni langa el si a putut colabora cu ei , Mutu e atacant el trebuie sa primeasca mingile, dar nu prea a avut de la cine...
Mutu e mai bun ca Totti , ma refer la evolutia de la echipa de club :thinkso:

inter
18th November 2003, 20:11
Ady , Mutu nu are nici o sansa sa castige, ceea ce tot scrii pe aici sunt ............ mai bine tac :thinkso:

ieppy
18th November 2003, 20:13
are cam la fel de multe sanse(anul asta cel putin) cum am eu sa ajung la Inter(zi sincer intere cati-a placut asta). daca vreti sa cititi un articol interesant despre balonul de aur intra-ti pe http://www.soccerage.com/en/13/r3402.html. Cam asta e si parerea mea despre acest premiu.

inter
18th November 2003, 20:13
iar vorbesti din carti :thinkso: , mai linistestete cu observatiile tale pt. ca esti departe de adevar :thinkso:

inter
18th November 2003, 20:14
:ok: ieppy :D

ieppy
18th November 2003, 20:15
ia zi intere, ar fii bun Mutu la Inter? Are loc in echipa? O comparatie intre Mutu si Totti zic eu ca nu isi are rostul. Totti este mult mai bun decat Mutu in momentul de fata, dar asta se poate schimba.

inter
18th November 2003, 20:18
nu spun ca Mutu nu are sanse sa creasca , dar cand a fost la Inter, venea in tara si "inchiria" manelistii sa-i cante la ureche :x , apoi cand l-au pus pe lista de transferuri i-a venit mintea la cap :happy

Daca continua tot asa in vreo 3-4 ani va ajunge in varful piramidei :yeah:

ady_azzuro
18th November 2003, 20:19
Nu stiu daca vb prostii , tu l-ai vazut pe Mutu la toate meciurile care le-a jucat la Chelsea , yo l-am vazut si joaca foarte bine.
Nu degeaba are a2a sansa dupa Nedved la casele de pariuri :)

inter
18th November 2003, 20:20
Ady mai dai o camila daca nu va fi in primii ......... 7 ? :thinkso:

ady_azzuro
18th November 2003, 20:25
Nu dau nimic /nope/ , va termina sigur in primii 7.
Tu ce dai daca castiga balonul de aur :drak:

ady_azzuro
18th November 2003, 20:28
Si mai bun ca Totti :thinkso:

ieppy
18th November 2003, 20:28
Hai ca ma bag si eu la pariul asta. desigur ca de partea lui inter. Ady zi tu tata pe loc o sa termine dar nu intre 1 si 50 si eu fac pariu cu tine.

inter
18th November 2003, 20:29
iar raspunzi in 2 peri :D :D :D , deci sa inteleg ca daca nu termina in primii 7 mai dai o camila, daca termina iti dau un tricou original al lui Inter :) , dar daca nu te tii de cuvant esti mancat :D :D :D

inter
18th November 2003, 20:29
normal :happy

vince
18th November 2003, 21:02
Pai asta denota caracter....faptul ca realizeaza ca a gresit si a facut totul sa se schimbe....nu multora ( si in special vedete) le e la indemina sa recunoasca ca au gresit.
Si parerea mea este ca daca o tine tot asa o sa creasca f mult si noi ii tinem pumnii.....

realc
18th November 2003, 23:00
Pt. MATRIX98:
Daca ai avea doar valoarea pe care o are PITU la degetul mic de la picior ai fi si tu bun la ceva asa ca... :P :P :P
__________
Hala Madrid!

ady_azzuro
18th November 2003, 23:27
iar raspunzi in 2 peri :D :D :D , deci sa inteleg ca daca nu termina in primii 7 mai dai o camila, daca termina iti dau un tricou original al lui Inter :) , dar daca nu te tii de cuvant esti mancat :D :D :D

:? :? :?

Nu fac nici un pariu :D :D :D , lasa sa castige unu` de la inter asa mai "talentos" si mai vb...
Te-am intrebat daca e vreun jucator de la inter candidat si nu mi-ai raspuns :)

MaPaX
18th November 2003, 23:56
Sa castige orice jucator, inafar de Nedved! :)

ieppy
19th November 2003, 01:31
Pt. MATRIX98:
Daca ai avea doar valoarea pe care o are PITU la degetul mic de la picior ai fi si tu bun la ceva asa ca... :P :P :P
__________
Hala Madrid!


Matrix vezi ca a inceput razboiul stelelor (adica tu si cu mine) impotriva piticilor (adica realc si pitu).

Distractiv baiatul nu am ce spune. Nu prea are argumente insa da din gura mult si cu putin folos. Ia sa vedem se ia si de mine?

Swordlord
19th November 2003, 05:21
Mie mi s-a parut ca a jucat bine in meciul cu Italia, ady_azzuro. Si el, si Mitea... si Lobont, bineinteles (Lobont a jucat cel mai bine, dupa parerea mea.)

Vince, pai daca dumneata ai discutat la telefon cu Mutu, atunci esti prieten al lui, nu fan. Nu-i asa?

Dar nu cred ca o sa-l depaseasca vreodata pe Totti. In primul rand ca jucatorii tehnici nu se duc in Anglia. Cel mai tehnic jucator din Anglia cred ca e Henry, dar nu-l vad pe Mutu depasindu-l nici pe Henry la tehnica. Si daca nu e maestru in driblinguri, atunci nu poate sa fie play-maker-ul nationalei. Macar daca ar ajunge ca Beckham, expert in centrari, ca finalizatori s-or gasi.

Sa nu ne imbatam cu apa rece, domnilor. Nu stiu cine zicea ca Mutu o sa fie golgeter la Chelsea, doar cu cateva saptamani in urma...

Cat despre campionatul romanesc, sa nu mai vorbim; daca toata lumea il vroia pe mitica dat jos, si nimeni n-a putut sa-l dea...

vince
19th November 2003, 07:50
Hmmm.... eu nu pot sa spun ca as fi prieten cu el.....nici macar nu ne-am vazut vreaodata....se intimpla sa colaborez cu el...si in ultima vreme sa imi placa jocul lui si caracterul sau din ultima vreme.
De altfel discutia pe care ai deschis-o SwordLord era despre cine ar putea fi fan Adrian Mutu....si cred ca ai raspunsul meu mai sus...si fiind ownerul siteului adrianmutu.com pot sa spun ca , chiar daca tu nu esti fan Adi Mutu s-or gasi destui in lumea asta care il sustin si admira pe Adi. Daca ar fi sa o luam dupa nr de e-mailuri pe care le primeste....si 99% din ele sunt de bine si de incurajare....as spune ca sunt destui fani ai lui si in special peste hotare...pina si din China (se pare ca au auzit si ei de fotbal).
Un alt puct de vedere.... e greu sa judeci tehnica unui jucator sa sa o compari cu a altuia , totul e relativ si e raportat la momentul de fata.
Eu urmaresc etapa de etapa campionatul Angliei...si consider ca e mai frumos decit cel italian...dar nu pot sa spun ca Thiery Henry a spart gura tirgului desi e un jucator de clasa. Eu consider ca Mutu are sanse sa fie playmakerul nationalei pentru ca are destula tehnica pentru asta....dar sa vedem ce va aduce viitorul.....
Eu consider ca putem spera la un viitor mai bun al nationalei fara sa "ne imbatam cu apa rece", totul e sa avem jucatori care sa si aiba meciuri in picioare in campionatele puternice nu sa avem un lot de rezerve pe la echipele de club....dar asta nu noi o hotarim si stim bine ca suntem neputinciosi in a schimba cev ain campionatul intern....

mory
19th November 2003, 11:18
[quote="ady_azzuro"
Nu degeaba are a2a sansa dupa Nedved la casele de pariuri :)[/quote]

Care casa de pariuri ady_azuro?
Credeti-ma, eu ma ocup de treburile astea.

Nu exista nici o cota pentru Balonul de Aur.
Poate doar pariurile între voi 8) 8) 8) 8)

ady_azzuro
19th November 2003, 16:10
Sa nu ne imbatam cu apa rece, domnilor. Nu stiu cine zicea ca Mutu o sa fie golgeter la Chelsea, doar cu cateva saptamani in urma...


Yo ziceam :D
Yo sunt sigur ca el va fi goalgheterul lui Chelsea, poate si goalgheterul Anglia,dar va fi foarte greu...

ady_azzuro
19th November 2003, 16:52
Ma yo asa am auzit la o emisiune de sport , ca Mutu are sansa a2a inaintea lui Zidane si dupa Nedved.

MATRIX98
19th November 2003, 17:03
ieppy, cum sa nu aiba realc argumente?? Nu ai observat ca da dovada de o inteligenta iesita din comun :)). Cât despre valoarea lu`pitu.... am martori, ca atunci cand juca la Craiova, si era al draq de iubit si el si toti mercenarii lu`netoiu, ne-am intalâlnit cativa cu el prin oras. Era in masina la semafor, si m-am dus la el si l-am intrebat daca el e pitu( cika io nu stiam). Si prostu` a crezut ca vreau sa-i cer autograf ceva si a lasat geamu in jos . Si normal ca "l-am spalat" pe fatza. De cand il vazusem mi-am tinut flegma in gura ca sa i-o aplic( ce scârbos sunt). Si dupa cand au inceput toti aia sa urle si sa-l injure, jur pe ce vrei ca a zburat pe rosu de frica. Asta da valoare. Cine nu ma crede sa-mi de un pm ca-i aduc dovezi !:))
PELUZA SUD , cu cazier , ii da la m**E lu` gigel !!!

realc
19th November 2003, 23:46
ieppy de tine nu ma iau ptr. ca se ocupa Steaua de fiecare data cand joaca cu Dinamo! :D :D :D
In ultimul timp pe unde va prindem va dam ceaiul si eu speram sa vi-l dam si un Cupa Uefa dar .. voi mai aveti mult de invatat(de pilda sa pierdeti la o diferenta mai mica de 3 goluri cu Spartak!!!! /fu/ )... asa ca ciocu micutzzzzz....! :P :P :P
__________
Hala Madrid!

vince
20th November 2003, 00:30
Adrian Mutu face legea la lotul reprezentativ

"""Faptul ca tocmai doi dintre veteranii echipei nationale, Dorinel Munteanu si Ionel Ganea, fac obiectul acestor discutii nu pare chiar intamplator. Surse din sanul tricolorilor confirma faptul ca noul lider valoric al Nationalei, Adrian Mutu, ajutat si de alti coechipieri de varsta lui, ar incerca sa impuna legea la lot. Sprijinit de evolutiile excelente de la Chelsea, dar si de la echipa nationala, Mutu nu uita usor conflictul pe care l-a avut cu Ganea in timpul turneului cipriot, sagetile trimise reciproc de pe aeroporturi fiind apoi acoperite de declaratii de pace si neagresiune, ba chiar de o prietenie surprinzatoare. Mutu, Pancu, Lobont si compania nu se afla la prima isprava de acest gen, in urma cu un an si ceva, acelasi Mutu, sprijinit de Lobont, a avut un conflict cu Bogdan Stelea. Starul lui Chelsea incearca, asadar, marginalizarea veteranilor pentru a face loc tinerilor sai colegi, Bratu, Alin Stoica, Dica sau Mitea. Inca un amanunt interesant... Vi se pare intamplator ca Ionel Ganea si Dorinel Munteanu nu au contract cu firma lui Ioan Becali?! """


Asa o fi?????

MATRIX98
20th November 2003, 18:22
Nu e adevarat , Totti a avut jucatori buni langa el si a putut colabora cu ei , Mutu e atacant el trebuie sa primeasca mingile, dar nu prea a avut de la cine...
Mutu e mai bun ca Totti , ma refer la evolutia de la echipa de club :thinkso:

ady, vezi frate ca te faci de râs cu afirmatiile astea :)) Eu vad aproape toate meciurile lu roma si chelsea , si nu se compara mutu cu totti, ...si mai sunt multi cu care inca nu se compara. Mutu e bun, chiar foarte bun , da totti e un geniu, cum putini sunt( zidane, ronaldo, ronaldinho..etc)

MATRIX98
20th November 2003, 18:28
Adrian Mutu face legea la lotul reprezentativ

"""Faptul ca tocmai doi dintre veteranii echipei nationale, Dorinel Munteanu si Ionel Ganea, fac obiectul acestor discutii nu pare chiar intamplator. Surse din sanul tricolorilor confirma faptul ca noul lider valoric al Nationalei, Adrian Mutu, ajutat si de alti coechipieri de varsta lui, ar incerca sa impuna legea la lot.

Vince nu`s de acord cu tine. Chivu o sa fie capitan pana se retrage, al Nationalei. Este mult mai matur in gândire decât Mutu, stie sa isi dirijeze coechipierii, pe când Mutu de abia scoate 2,3 cuvinte din gura in timpul meciului. Si având in vedere faptul ca, Chivu este fundas, eu cred ca e mai valoros ca Mutu. Zic ca o sa termine peste Mutu. ( a nu se intelege gresit, vb despre balonul de aur.) Real, Barcelona, Juventus, Milan, Manchester..etc daca ar fi sa-si aleaga intre Mutu si Chivu , cred ca pe Chivu l-ar prefera majoritatea. E doar o parerea de-a mea.
btw, nu iti e scârba de gsp??? Cel mai penibil ziar.

ady_azzuro
20th November 2003, 18:52
Hai lasa-ma :D :D :D
Daca totti e geniu eu sunt super valoare in fotbal.
Nu poti sa-l compari pe totti cu zidane sau ronaldo.
Totti a jucat si el bine un meci la nationala si-l ridicati in slavile cerurilor , parca vezi Doamne ar fi ajutat Romania sa castige.
Si eu vad fiecare meci al lui chelsea si roma si tot mutu e mai bun.
Un lucru cred ca e clar , totti nu e un geniu :D :D :D :D :D :D

inter
20th November 2003, 19:41
ady esti hilar :( , daca Roma ar juca in campionatul englez ar fi campioana cu vreo 7-8 etape inainta de sfarsitul campionatului :)

In ceea ce il priveste pe Totii, omul asta joaca constant (bine) de vreo 5 sezoane , pe cand Adi Mutu nu are decat un sezon si un pic :thinkso:

ady_azzuro
20th November 2003, 20:42
Avem pareri diferite , s-a vazut diferenta dintre fotbalul englez si italian la lazio - chelsea 0-4 si chelsea - lazio 2-1
U M I L I N T Z A!!!

Fotbalul englez este mult mai puternic decat cel italian si mai spectaculos

ANTI italia!!!! :no:

inter
20th November 2003, 20:45
Arsenal -Inter 0-3 si Newcastle - Inter 1-4 :yeah: :yeah: 2 ex. mai recente cu echipe cu un palmares mult mai bogat decat cel al lui Chelsea :thinkso: 9 si scorurile astea inregistrate pe pamant Englez :yeah: )

ady_azzuro
20th November 2003, 20:50
Arsenal -Inter 0-3 si Newcastle - Inter 1-4 :yeah: :yeah: 2 ex. mai recente cu echipe cu un palmares mult mai bogat decat cel al lui Chelsea :thinkso: 9 si scorurile astea inregistrate pe pamant Englez :yeah: )

Accidente :thinkso:
Adevarata valoare a fotbalului italian s-a vazut la Lazio Chelsea 0-4
Lazio a luat bataie fara drept de apel , veti vedea voi inter ce bataie o sa va administreze Arsenal pe giusepe meazza 8) 8) 8)
Yo sunt fan Chelsea , nu tin cu Arsenal , dar din campionatul italian sunt fan Juve , care face ce vrea cu toata italia si un pic cu Roma ca a venit chivu la ei :thinkso:

MATRIX98
20th November 2003, 22:19
lazie e echipa??? :)) sa fim seriosi ,cand o sa bata chelsea la diferenta asta pe roma, inter, juve, milan .... atunci mai vb :)) bafta!!

ady_azzuro
20th November 2003, 23:24
O sa vina randul si interului si milanului , cu juventus as vrea un egal :D
Cat despre roma...anu` asta joaca in uefa :thinkso:

vince
21st November 2003, 02:28
MATRIX98
Daca ai citit postingul meu de mai sus despre Mutu si Chivu etc poate te-ai uitat in titlu ca asta a fost un articol preluat din "Gardianul" de azi Numarul 453 de miercuri...nu a fost nicidecum opinia mea...singurul lucru de al meu a fost "Asa o fi?????" te rog citeste cu atentie.....

cit despre Gazeta Sporturilor ce sa mai spun....stiu doar ca Decebal ii citeste e-mailurile lui Adrian Mutu si le spune tuturor sa nu mai scrie pe adresa adrian@adrianmutu.com ci sa-i scrie pe adresa din gazeta sporturilor ca, cica ar ajunge mai repede...normal aia e pe un server hotmail.com care cine stie un pic de Internet stie ca e cel mai vulnerabil free e-mail (poti gasi usor un program care iti gaseste parola de la un cont de e-mail).

Edgar
21st November 2003, 02:37
ady_azzuro... ma zapacesti... :rolleyes: Ba tii cu Juve, ba cu Roma, ba esti impotriva fotbalului italian. Marturisesc ca logica ta imi scapa! :D

ady_azzuro
21st November 2003, 13:56
ady_azzuro... ma zapacesti... :rolleyes: Ba tii cu Juve, ba cu Roma, ba esti impotriva fotbalului italian. Marturisesc ca logica ta imi scapa! :D

:D :D :D
Gusturile nu se comenteaza :thinkso:
Juve e o exceptie , la roma joaca chivu , si cu chelsea tin de o vreme.

Swordlord
23rd November 2003, 03:58
Fotbalul englez a scazut mult anul asta, dupa parerea mea. Singura echipa care a crescut e Chelsea, bineinteles.

Englezilor ar trebui sa le fie rusine ca echipe ca Southampton, Newcastle, Liverpool si chiar si Arsenal si-au scos capetele in Europa anul asta.

Dar si nemtilor ar trebui sa le fie rusine cu Bayern si Borussia, asa ca banuiesc ca exista circumstante atenuante.

Vince, iti iese si tie ceva profit de la site-ul ala sau e doar un hobby? :drak:

vince
23rd November 2003, 18:41
Siteul pt mine e doar un hobby :happy oricum am destule alte siteuri care-mi aduc bani asa ca nu ma pling. Oricum daca nu o sa pot colabora cum as dori cu Adrian il voi scoate la vinzare....sunt destui amatori sa-l cumpere din Japonia sau Emirate.... :yeah:

Swordlord
24th November 2003, 09:10
Daca Mutu e atat de de treaba precum ai zis, atunci probabil ca site-ul o sa aiba o viata destul de lunga.

Apropo, daca chiar devii bun prieten cu Mutu in viitor, o idee buna ar fi sa vinzi suveniruri, bineinteles -- doar e site-ul lui oficial, nu? (Oricum, probabil ca te-ai gandit la ideea asta si dumneata... :drak:)

ad3an
24th November 2003, 22:43
Realc lasal pe "NEO" saracu, nu ai ce ii face!!!!!!!!!!!!!
Realc ne int la meciul cu faru?

vince
25th November 2003, 03:27
Siteul poate sa aiba viata lunga chiar daca nu voi fi eu ownerul lui...dar probabil atunci va fi doar in engleza... :P

Swordlord
25th November 2003, 05:37
L-ai tradus si-n romana? Marfa!...

Sa nu-l vinzi vreunui japonez, ca-l face ala harcea-parcea! :D

P.S.Poate-ar trebui sa vizitez si eu site-ul asta, numai asa, de curiozitate. Care-i adresa, Vince? adrianmutu.com?

vince
26th November 2003, 18:13
Da asta e adresa.....oricum mai am pe rol si alte siteuri...ca si Nicolaemitea.com :yeah: care e in faza de constructie

Dorin
26th November 2003, 22:45
Alegerea celor nominalizati este : Zidane , Ronaldo , Henry !!!! :yeah: Dorin

DRAGOS
27th November 2003, 16:01
Nu cred ca are vreo sansa dar am auzit ca un mare jucator al anilor '80 (nu-mi amintesc cum il cheama) a declarat ca MUTU al fi al 2-lea favorit pentru castigarea trofeului. Sa speram!!!!!! :thinkso: :yeah:

riva
28th November 2003, 04:51
in ce an sa cistige mutu balonul de aur? ca sper ka nu ai atita tupeu sa zici ka anu asta ka nu ii bine! poate in urmatorii ani daca va deveni liderul londonezilor si chelsea va juca finala champions league, poate atunci va avea sanse! cius

Swordlord
28th November 2003, 10:48
Mersi.
Se intrevede vreo posibilitate pentru BogdanLobont.com? Eu, de cand a debutat la Rapid, l-am considerat pe Lobont cel mai bun portar roman din toate timpurile... 8)

the lion king
28th November 2003, 14:47
pai mutu asta e HENRY sau NEDVED? :? Sa fim seriosi... 8)

ricky
28th November 2003, 20:39
Impresarul lui BALLACK a fost contactat de unul de la CHELSEA !
E stiut faptul ca...DACA BANII SINT BUNI (SUMA), BAYERN lasa liber ORICE JUCATOR !

Apoi, dupa parerea mea, BALLACK e prea...mielusel pentru BAYERN !

JJ
29th November 2003, 10:51
Ce jucator a lasat Bayern liber in ultimii ani? Doar pe Elber, pe care practic l-a dat afara, si asta nu pentru suma de transfer. In situatia actuala a lui Bayern, mai degraba ar mai lua jucatori, ca fanii ii linseaza daca nu castiga campionatul si iar ies din prima faza a grupelor, decat sa vanda. Oricum, daca pleaca, Bayern o sa il ia pe DÁlessandro.(Desi eu l-as vrea pe Micoud)

ricky
29th November 2003, 19:19
Politica celor care conduc destinele BAYERNului este cea scrisa de mine !
Nu sint FAN a lui BAYERN si nici nu incerc sa caut ce jucator au dat ei dupa "politica" lor dar...asa este !
Ca pui un pret in asa fel incit celuilalt sa i se para PREA MULT este o alta...mancare ! ;)

vince
30th November 2003, 21:37
Mersi.
Se intrevede vreo posibilitate pentru BogdanLobont.com? Eu, de cand a debutat la Rapid, l-am considerat pe Lobont cel mai bun portar roman din toate timpurile... 8)

Nu cred...nu din partea mea...domain nameul e luat (probabil ca de Bogdan Lobont himself) si e forwardat la siteul lui Ajax la profilul lui Bogdan ....

Deh...nu are omul bani sa-si contruiasca siteul propriu...

DRAGOS
2nd December 2003, 16:40
Nedved nu cred ca mai are sanse avand in vedere ca a ratat finala UCL cu Milanul si a facut ultimele meciuri din campionat in cel mai jegos hal!!!!!
Sunt multi altii care sunt peste nivelul sau: Henry, Del Piero, Van Nistelrooj, etc.....

lupisor lupetto
2nd December 2003, 17:22
Nu inteleg de ce apare fraza " ... poate când doarme ... " la articolul despre Mutu de pe prima pagina. Nu cred ca merita sa fie ironizat.

riva
9th December 2003, 02:25
Nedved nu cred ca mai are sanse avand in vedere ca a ratat finala UCL cu Milanul si a facut ultimele meciuri din campionat in cel mai jegos hal!!!!!
Sunt multi altii care sunt peste nivelul sau: Henry, Del Piero, Van Nistelrooj, etc.....

daca nedved nu are sanse atunci cine are fratele meu albastru? sa fim seriosi...

Mariusmadmax
10th December 2003, 02:51
Cred ca nu este roman , sa nu-si doreasca un Mutu - cistigator al balonului de aur.
NU CRED CA VA FI !
Fara suparare .

nr.zece
10th December 2003, 10:43
Degeaba ne dorim noi sa castige un roman balonul ala,
conteaza ce vor restul, aia de platesc cate 30 de euro un bilet pe stadion,
aia niciodata nu o sa-si cumpere tricouri cu mutu si asta conteaza foarte mult.
oricum nu-l merita in comparatie cu nedved, henry.......
astia sunt la europene noi in vacanta ca "nea puiu este un antrenor bun si merita sa continue munca inceputa la nationala"

DRAGOS
15th December 2003, 16:45
SI IATA CA THIERRY HENRY ESTE CASTIGATORUL "Balonului De Aur"!!!!!!!!

ieppy
15th December 2003, 18:19
eu am citit ca e vorba de Zidane. Poate cineva sa confirme

DRAGOS
15th December 2003, 20:16
Zidane era a doua prioritate a juriului format din selectioneri si antrenori!!!! Pe 3 s-a clasat Nedved!!!

Delia
18th December 2003, 13:40
Vocile indiscrete spun ca Pavel Nedved e castigatorul Balonului de Aur, Zidane a castigat Fifa World Player. Oricum, Carlo Ancelotti, antrenorul Campioanei Europei, impreuna cu Gennaro Gattuso, nu par foarte incantati de faptul ca cehul e socotit castigator(inca nu e nimic oficial, insa...). Ancelotti a declarat ceva de genul: "Mi se pare ca Champions League am castigat-o noi, nu alta echipa. O sa ma duc sa verific camera de trofee a clubului." Gattuso a zis ca nu mai are incredere in modul de acordare a acestui Balonului de Aur, pentru ca sponsorii jucatorilor au o influenta foarte mare....

N0_NaM3
4th January 2004, 23:14
Ce bine ca a cashtigat Nedved ..oricum merita poate mai putzin ca maldini da` a meritat..

Mariusmadmax
8th January 2004, 03:23
Nedved - se stie acum.
Mutu - poate anul viitor .

uti2102
8th January 2004, 23:10
Daca o sa inceapa sa dea goluri shi daca o sa faca furori cu Chelsea in Champions League pana prin finala. Shi daca o sa-i infunde pe olandezi shi pe cehi. Atunci da.

realmadrid.com
9th January 2004, 22:28
M-ai are de mancat

Mariusmadmax
15th January 2004, 07:12
Mutu - omu' cu chiloteii pe dos !
:D

DRAGOS
15th January 2004, 20:53
Iata ca "Sarpele lui Ranieri" a muscat de 2 ori aseara!!!!
2 goluri ADI MUTU cu Watford

Mariusmadmax
17th January 2004, 06:31
Sper sa fie Ok.
:D

Briliantro
15th February 2004, 23:47
Mutu este un arogant , ajuns vedeta de second hand peste noapte. Pana acum cativa ani , stelist convins fiind, isi dorea sa apere culorile ros-albastre. Destinul si jovani becali l-au facut sa treaca de la un magazin de cartier la un supermarket, adica de la FC Arges la dinamo, spre a fi vandut (cu de-a sila) la export. A castigat imagine enorma pe spatele careia ce avea sa ii dae cu picioruk mai tarziu, Alexandra Dinu si cu enormul ajutor al lui Hagi. Dupa ce a fost fortat , in ciuda faptului evident ca nu "mergea" la nationala, De data asta , pe meritul lui a prins un sezon de exceptie la Parma. Acum deja se considera el insusi mare vedeta. Aici e greseala, ca el trebuie sa fie un om simplu, sa ii lase pe altii sa il vada vedeta. Cum isi permite acum domnul mutu sa critice deciziile unui jucator ce are mai multe prezente la nationala decat are el zile la Londra, (Dorinel Munteanu), fara a sti exact care e situatia. Pai daca in vara anului trecut il chema puiu sa jaoce cu servitorii de la bodega din cismigiu, sau cu selectionata tarabagiilor din piata romana, in loc sa il lase saa se acomodeze cu cerintele lui Ranieri care totusi a platit 22 mi;ioane pe el, sa il vad atunci ce ar fizis? Oare mai ramanea mut? Oare nu sta echipa nationala in cel mai experimentat jucator in activitate (Dorinel Munteanu) si in cel mai bun jucator al ultimei editii de campionat (Mirel Radoi) ? Oare crede domnul mutu ca Aburelile cu eminescu car ela spune presei, chiar il fac mai cultivat, mai amtur? Astea-s vorbe de adormit copii. Pana ajunge mutu jucator mare (a se face diferenta intre jucator mare si umflatura mare) mai are de mancat goluri pe paine ca asta e de fapt sarcina lui. Cu parerea sa isi dea analistii, sefii federatiei, ai ligii , puiu si staful Stelei. Si-a pus stelistii in cap.

ieppy
15th February 2004, 23:55
Vai, si-a pus stelistii in cap, ce nenorocire, ma intreb cum mai doarme noaptea. Abureli ne spui tu aici. Cu ce la ajutat Alexandra Dinu pe el? Mai degraba invers ca oriunde juca el ea era angajata la o televitiune locala ca sa aiba ce face. Vandut cu dea sila, sigur ca da. De fapt i sa pus un pistol la cap si i sa spus sa semneze cu INTER MILANO el de fpat avand in cap un transfer spectaculos si care lar fi promovat in CL la Steaua. dar explica tu de ce nu are voie sa isi dea cu parerea. Eu imi dau cu parerea si nu am fost convocat niciodata la Nationala si la fel iti dai si tu cu parerea si mai il si faci arogant. Tu cate selectii ai? In plus Dorinel a fost lasat la echipa pana pe 18 insa el probabil a fost aburit(incerc sa iti folosesc vocabularul tau ca sa nu te aburesti de tot) de sefii Stelei in a semna declaratia aceea. Poate ca Dorinel ar trebuii sa mai si citeasca din cand in cand ce semneaza si sa puna intrebari cand ceva i se pare incorect. Pai cum el trebuia sa vina pe 18 insa semneaza o hartie ca nu vine pe 11? ABURELI MAJORE!

uti2102
16th February 2004, 00:24
Briliantule. Sunt de acord cu faza ca Mutu (ca shi Chivu de altfel) a cam vorbit ca sa se afle in treaba, fara sa cunoasca miezul problemei. Cu restul insa nu sunt de acord. Nu mi se pare normal sa dezvoltzi problema intr-un asemenea hal. Pana una alta Mutu ne reprezinta pe noi romanii cu mult succes shi e demn de tot respectul. Poate ca intr-adevar mai trebuie sa se maturizeze, dar de aici shi pana la povestea ta e cale lunga.
Evident ca te-ai suparat pe ce a spus dar nu cred ca e cazul sa ne suparam pe tot ce auzim in ultimele zile. Daca anti-stelishtii s-au suparat mai tare pe stelishti nu trebuie sa se intample shi reciproca. Pentru ca nu ei sunt de vina; ei sunt la randul lor nishte victime care, inconshtient, ii sustzin pe adevaratzii vinovatzi in frunte cu nenea Sandu.

gigel_bucur
17th February 2004, 21:02
Alpopa, care ar fi miezul problemei dupa parerea ta?

Briliantrole, eu, care nu-s stelist, de ce nu pot sa-mi dau cu parerea?
O fi Mutu arogant, nu zic nu, dar mi se pare ca are dreptate. Idem Chivu!
Cat crezi ca va costa Radoi daca nu va mai juca la nationala? Cine il mai vede? Cu un tur preliminar nu vinzi bine, vezi cazurile din urma. Gigi ar trebui sa stie ca el pierde la faza asta. Cat despre Dorinel, a ajuns si asta stelist dupa ce-a facut pactul cu Gigi, exact ca Meeeemeee Stoica.
mai tineti minte ce declara Meeemeee pe vremea cand era la Galati despre echipele din Bucuresti? Ataca Steaua si Dinamo in draci, acum se ia cu mainile de cap la fiecare faza a Stelei, desi nu se uita la meci. Trage cu ochiul la Gigi si, daca asta e cu ochii pe el, il apuca "crizele" de stelist impatimit.
Sa fim seriosi! parerea mea e ca a inceput un razboi prostesc (cum altfel) al orgoliilor din care n-o sa castige nimeni, ba dimpotriva.
La dorinel chiar nu ma-steptam, pe asta l-am respectat mereu pt. daruirea lui si l-am considerat cel mai profesionist dintre toti, dupa Hagi, bineinteles.

Cati fotbalisti poti sa-mi arati care nu sunt aroganti? De la un nivel (a se citi bani) incolo, ca doar n-ai vrea sa fie arogant unul de la Laminorul Nadrag. Macar Mutu are niste atuuri in plus, chiar daca n-a jucat la Steaua, ca de aia nu poti tu sa-l inghiti :ok:

p.s.- Alpopa, cred ca miezul problemei este un proces in derulare, nu "spui" care, intre doi "intelectuali" ai fotbalului romanesc.

gigel_bucur
17th February 2004, 21:09
cati dintre stelisti stiu de ce n-a mai fost Falemi titular acum un sezon?
nu cautati raspunsuri legate de forma sportiva, n-o sa gasiti! totul a pornit de la o contradictie pe teme geografice intre el si Piturca. si cum Falemi e cel mai citit om din clubul Steaua... Piturca a pierdut disputa, ca deh, cu 52 de carti nu se face primavara.

sa va mai amintesc cazul Miu? cum a fost ingropat un jucator de nationala care nu si-a mai revenit de atunci si nici nu cred ca mai are vreo sansa.
sper ca Radoi sa nu aiba aceeasi soarta. macar lui Dorinel nu-i pasa, are 36 de ani, a jucat afara si si-a facut suma.

uti2102
17th February 2004, 21:18
Miezul problemei e ceva scris in gri, deci in nici un caz cu negru pe alb. Nu se poate sintetiza toata tarashenia la "au refuzat convocarea" sau "jucatorii au dorit sa se prezinte la convocare odata cu stranierii, conform reglementarilor mondiale". Dupa parerea mea treaba e mult mai groasa. Nu shtiu ce anume e ascuns dedesubt dar miros ca e ceva putred. Iar dreptate n-or avea nici unii nici altzii. Daca priveshti din perspectiva federatziei ai zice ca Steaua a greshit, daca priveshti invers vezi o federatzie isterica shi pusa pe cearta. Sincer nu mi-ash dori sa fiu pus in situatzia de a da un verdict. Probabil totul se va decide la diferentza de un vot (daca pana la urma vor supune la vot daca sau daca nu sa-i suspende.......)

vasile314tzurka
18th February 2004, 08:25
miezul... e mai multe rici:) iodanescu cu jiji, iordanescu cu tzupirca, verii becali, mitica cu sandu etc. uite asa noi ne spargem capetele si ne indureram, jucatorii se cearta intre ei si doar nastase si ai lui vor intra in europa miine poimiine, iar fotblatul romanesc mai pe seara. de asta am facut topicul de la diverse. e prea multa coruptie si bataie de joc. bomboana pe copliva sunt cele doua ziare de sport care mai mult sunt anexe la playboy in loc sa fie repere in ansamblul sportului romanesc. in fapt continuam sa fim clientii constantului mijloc de mani****re "panem et circens" cu care cei pe care nu i-am cocotat in cap ne blagoslovesc. mai grav e ca exista suporteri ce nu au alta treaba decit sa se improaste intre ei cu noroi, asta ca sa fiu politicos, uitind ca de fapt mirlania ingroapa romania. mde.

Red Heat
18th February 2004, 12:42
HA HA HA! Cum ai spus? Vedeta de second hand? Ma faci sa rad. O vedeta de second hand nu iese cel mai bun marcator strain si al doi-lea strain ca valoare din campionatul italian. Sau nu ajunge la Chelsea sa fie adulat de spectatori si la aproape orice atingere de balon sa i se scandeze numele. Tu cred ca traiesti pe alta lume mai baiete.
Cu ce l-a ajutat Alexandra? A jucat ea pe teren in locul lui? A bagat-o ea in atze??? Ea (si-)a bagat-o in alta parte (scuzati expresia) cu alde Tomba.
Despre aroganta ce sa spun? La sfarsitul meciului cu Danemarca, in primul interviu, si-a asumat ratarea calificarii pentru ca nu a reusit sa marcheze mai multe goluri? Ai auzit tu pana acum pe vreun fotbalist din echipa nationala sa faca asa ceva???

Mariusmadmax
28th February 2004, 00:50
Mutu , sa fie sanatos !
L-a luat gura pe dinainte !
E divortat si el ca Nasu-so ( hagi ) , creiere la fel !
Ma asteptam ca jucatorii sa se abtina , sau sa ia apararea jucatorilor .

Swordlord
2nd March 2004, 02:53
Cand revine Mutu in primul unsprezece al lui Chelsea?

Swordlord
2nd March 2004, 03:00
Se mai aude ceva despre acest transfer? N-ar fi rau pentru Chelsea sa ia un mijlocas consacrat.

ToXic
5th April 2004, 01:11
Ar fi super daca ar castiga!!! :D
da nu prea cred ca are SANSE!!!!! :(

realmadrid.com
5th April 2004, 23:25
am mai zis, simplu:nu

ToXic
5th April 2004, 23:43
am mai zis, simplu:nu

Yeah right!!!! :mad: :mad:
:jerk:

Denis
6th April 2004, 04:19
Nu cred dar ar fi frumos sa fie asha:
1. Kluivert /hello /hello /hello
2. Mutu /hello /hello
3. Nistelrooy /hello

Denis
6th April 2004, 04:30
Hell NO. La' ca sta bine acolo la Chelsea.

ToXic
6th April 2004, 23:27
Sa Plece La Juventus!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ricky
6th April 2004, 23:36
Si voi credeti ca JUVENTUS va avea loc pentru el ?!

Eu cred ca va fi imprumutat altei echipe satelit .

Vere, in ultimul timp, MUTU incepuse sa se lege si de jucatorii nostrii din tara !
Din pacate (pentru el) am impresia ca i s-a urcat la cap !

alx_ro
8th April 2004, 13:27
Cred ca ar trebui sa plece la Juve. Daca va fi imprumutat altei echipe, cu atat mai bine...pentru el. Pentru ca asa cum a zis si ricky "i s-a cam urcat la cap" statutul de vedeta si trebuie adus cu picioarele pe pamant. Oricum si modul in care va fi transferat poate fi considerat ca o plecare pe usa din dos...

fanfotbal
8th April 2004, 13:30
e vai de capul lui. va ajunge exact ca si adi ilie. i-au ajuns aerele de vedeta la culme si acum e in cadere libera. "Bravo" MUTU. pacat ca sunt talentati dar fara creier.

andreiush
8th April 2004, 22:57
Nici Chelsea si nici Juve nu prea sunt echipe pt Mutu. Lui Mutu ii trebuie o echipa ca si Parma, unde el sa fie liderul echipei, sa poata juca ceea ce stie. Daca merge la Juve face banca. Nu are loc acolo de Trezeguet, Di Vaio, Micoli.

Cucu
8th April 2004, 23:38
Nici Chelsea si nici Juve nu prea sunt echipe pt Mutu. Lui Mutu ii trebuie o echipa ca si Parma, unde el sa fie liderul echipei, sa poata juca ceea ce stie. Daca merge la Juve face banca. Nu are loc acolo de Trezeguet, Di Vaio, Micoli.
perfect deacord, cred si eu ca va face banca, dar cred ca asta e e bine.
Asa cel putin va trebui sa dovedeasca ca merita sa inceapa.

ADelPiero
8th April 2004, 23:45
lui Mutu cred ca ii convine mai mult stilul italian de joc.... ar fi frumos sa ajunga la JuVe :D
Forzaaaaaa JuVe

fia
18th April 2004, 15:21
Oriunde e daca nu se apuca de munca nu ii va fi bine... Poate doar sa se intoarca in tara :D.

MaPaX
18th April 2004, 16:27
lui Mutu cred ca ii convine mai mult stilul italian de joc.... ar fi frumos sa ajunga la JuVe :D
Forzaaaaaa JuVe
Daca eu as fi fan Juve as zice ca mai bine sa nu vina Mutu si sa ramana Del Piero, diferenta intre acestia este enorma adica Del Piero este mai bun ca Mutu si intre unu care da un suporgol odata la o luna si unu care munceste meci de meci si este la Juve de peste 7 ani nu stiu de ce ti-ar place tie sa plece Del Piero la Chelsea si sa vina Mutu la Juve.

ADelPiero
18th April 2004, 17:11
da mai MaPaX.. .da eu ma gandesc intai ... la situatia financiara a lu` Del Piero ... la Chelsea o sa castige calumea ... si oricum el are 30 de ani ... si se cam apropie sfarsitul ... si dupa cum vezi .. mai mult timp e accidentat ....eu zic ca e o mutare buna. .. parerea mea ... oricum el sunt sigur ca se va intoarce la JuVe :D
:ok:

MaPaX
18th April 2004, 17:19
asa este dar tu ce faci ramai cu nick-ul asta?:P sau spui unui admin sa il schimbe?:D

ADelPiero
18th April 2004, 17:38
asa este dar tu ce faci ramai cu nick-ul asta?:P sau spui unui admin sa il schimbe?:D

Asta ramane pe veci .. alt jucator pt mine nu mai exista ...

DRAGOS
18th April 2004, 23:02
Eu am votat varianta a 2-a!!!!
Sa plece la Juventus dar nu la schimb cu Del Piero!!! Acesta nu va pleca de la echipa nici pt. cea mai buna oferta din lume!!!! E ca un simbol pt. torinezi.

Si dupa cum ati mai spus lui Mutu i se potriveste mai mult stilul italian. Hai Mutu!!! Trebuie sa-ti revii (pt. echipa nationala)!!!

Pancone
20th April 2004, 10:25
Daca Del Piero pleaca la Chelsea sau in alta parte renunt sa mai urmaresc fotbalul !

Padrino
20th April 2004, 17:19
Mutu ar putea sa spuna „multumesc“ daca ar ajunge la Juve. Sa nu cumva sa ajunga rau...

Kidu
21st April 2004, 02:12
Mutu asta e un firfizon, un jucator care s-a ajuns si acuma nu isi mai vede lungul nasului. Oricum asta cred stim cu totii. Ideea este ca daca el nu constiintizeaza ca daca nu pune osul l-a treaba este terminat, atunci e f nasol. Personal nu ma impresioneaza cu nimic ca i-o trage lu` aia sau aialalta. El e fotbalist si ar face bien sa isi vada de treaba.

ADelPiero
2nd May 2004, 17:49
Mutu asta e un firfizon, un jucator care s-a ajuns si acuma nu isi mai vede lungul nasului. Oricum asta cred stim cu totii. Ideea este ca daca el nu constiintizeaza ca daca nu pune osul l-a treaba este terminat, atunci e f nasol. Personal nu ma impresioneaza cu nimic ca i-o trage lu` aia sau aialalta. El e fotbalist si ar face bien sa isi vada de treaba.

tu zici asa :mda: ... numa` daca erai in locul lui .. io nu cred ca nu faceai ca el :cool: .. hai sa fim seriosi :headbang:

baubau
5th May 2004, 18:14
Si Totti e un simbol pt Roma si se pare ca va ajunge la Real:yuk: ....Mutu daca e luat de Juve cred ca o sa fie imprumutat la echipe gen Ancona,Lecce etc

ieppy
5th May 2004, 18:55
ma indoiesc ca o sa fie asa baubau mai ales ca se aude ca viitorul antrenor al lui Juve va fi prandelli, antrenor cu care Mutu sa inteles excelent la Parma. asa ca sa faca bine sa plece de la Chelsea si sa mearga la Juve unde cu siguranta ii va fi mai bine pe plan profesional.

ADelPiero
6th May 2004, 01:49
Doamne da sa nu vina Prandelli ... plsssssssss :(

fia
6th May 2004, 08:41
Mai nou e posibil sa se face schimbul cu Nedved

ADelPiero
7th May 2004, 00:21
am auzit si eu :(
Doamne da sa nu`l deie pe Nedved !!!! ce drq de mijloc mai avem ?!? :(

ady_azzuro
9th May 2004, 22:57
Ramane la Chelsea si antrenorul va fi sigur schimbat! ;)

alejandro
10th May 2004, 20:16
Fiecare sa stea la casa lui:Mutu la Londra,iar Nedved & Del Piero la Torino!!!

N0_NaM3
11th May 2004, 00:36
Corect Pancone ...Del Piero=Juve shi Juve=Del Piero .

alejandro
11th May 2004, 18:21
Corect Pancone ...Del Piero=Juve shi Juve=Del Piero .
Juve=Del Piero,dar nici fara Nedved nu ne sta bine :D

N0_NaM3
11th May 2004, 23:12
Asta cam asha este ...:D

ADelPiero
12th May 2004, 15:48
cand spui Del Piero .... zici Juventus .. deci nu e nici o diferenta :D

Magnum1
12th May 2004, 17:01
Mutu va ramane la Chelsea ..asa cum Del Piero nu are cum sa plece de la JUVE..hai sa fim seriosi..ca doar adevaratii juventini stiu ce inseamna Del Piero pentru JUVENTUS...dupa Roby Baggio...a fost copilul teribil a lui JUVE..si inca mai este..in alta ordine de idei...daca Mutu vine aici..nu spun ca nu e binevenit dar va face o mica tusa..asa de inceput.. :D ceea ce pentru el nu ar fi prea bine..vom trai si vom vedea!!!

N0_NaM3
12th May 2004, 23:54
Nu ar fi bine ptr el o mica tusha...hai sa fim serioshi ca i`ar prinde bine o tusha lui Mutu in acest moment.

Ultras
13th May 2004, 13:19
Mutu a revenit la valoarea lui. Mediocru. S-o tina tot asa! :ciocan: :ciocan: :ciocan: :ciocan: :ciocan: :ciocan:

flash
15th May 2004, 11:29
Mutu trebuie sa joace ca sa revina la nationala. Deocamdata nu ar trebui sa aiba loc. Nu a aratat mare lucru in ultima vreme. Nu conteaza prea mult la ce echipa de club joaca, dar trebuie sa joace.