PDA

View Full Version : Departamentul de marketing - FC Farul



ady51a
13th March 2006, 16:10
Deschid acest thread pentru raspunsuri din partea clubului FC Farul.
O voce din departamentul de Marketing al clubului a venit aici la noi pe suporter Farul special pentru voi!
In speranta ca vom colabora cat mai bine va rog sa tratati acest threard cu seriozitate si bun simt promitandu-va ca se va raspunde la orice intrebare din partea clubului.

HAI FARUL!!!

MAI JOS ESTE MASCOTA OFICIALA A CLUBULUI.

Marketing_Farul
13th March 2006, 16:22
Luand act de doleantele voastre ale suporterilor faristi, am hotarat sa creeam acest thread pentru o mai buna comunicare intre club si adevaratii suporteri faristi. Va multumim si asteptam intrebarile voastre.

pff
13th March 2006, 16:25
tare mascota :) doar ca mai trebuie putin lucrat la ea .. nush .. parca nu`i finisata ... si .. ca sa fiu on-topic .. am si eu cateva intrebari :
1. O sa se schimbe si sigla clubului?
2. Cand se deschide magazinu oficial?
3. A fost decizia clubului sau a ligii sa nu se puna banerele pe garduri la meciu cu pandurii?
4. De ce nu se aduc echipe mai bune de afara pt amicale la Constanta .. cu ocazia asta poate ar veni si suporteri mai multi la stadion...

si cam atat momentan :) daca`mi mai vine ceva in cap .. revin eu :D

Marketing_Farul
13th March 2006, 17:01
1.Referitor la sigla clubului avem cateva variante ,unele chiar interesante,dar pentru moment conducerea a decis mentinerea celei existente.
2.Magazinul oficial speram sa-l deschidem cat mai curand.Pina atunci materialele promotionale vor fi scoase la vinzare la meciul cu FC national si la cel cu Dinamo-la magazinul lui Sorin.
3.Referitor la bannere decizia nu a apartinut clubului ci a apartinut Jandarmeriei,conform noilor reglementari in vigoare.
4.Referitor la meciuri amicale situatia e mai complicata-deoarece majoritatea echipelor bune cer sume mari pentru a veni.Avem in atentie si aceasta problema.In functie de programul competitional vom incerca sa gasim o varianta .

Legat de mascota: poza prezentata e mica si distorsionata calitativ.Daca doriti sa o vedeti, la club a fost montata una pe sediul clubului.
In curand vom avea o mascota si la jocurile oficiale ale echipei.

Rechinul Ucigas
13th March 2006, 17:02
toti suporterii farului , asteapta tricourile de ani de zile cand aveti de gand sa puneti la vanzare ? eu va asigur ca se vor epuiza in cateva zile deci nu e riscul de a ramane cu ele si sa iesiti in pierdere !!!

pff
13th March 2006, 17:25
aici se pun doar intrebari sau se dau si sugestii ?:)

b3bito
13th March 2006, 17:51
o sugestie de a mea ar fi micsorare preturilor la bilete(nu pt mine)tot am auzit lume care zicea k este mult biletul la intrarea pe stadion,si cand incepuse sa mai intre levi in peluza sud ca este liber,atunci gata sa pus pret pe bilet(park nu sunt sigur--k eu imi platesc biletul indiferent ca e gratis sau nu).sau este tot gratis intrarea in peluza?

Marketing_Farul
13th March 2006, 18:18
Referitor la pretul biletelor:
Intr-adevar din acest retur s-a hotarit majorarea preturilor biletelor.Trebuie sa tineti cont de faptul ca timp de 2 ani FC Farul Constanta a mentinut cele mai mici preturi din tara la bilete.Chiar si asa preturile sunt mici comparativ cu celelalte stadioane.
In acest moment nu exista nici un fel de reducere sau scutire ptr elevi,studenti,femei.Pe marile stadioane ale lumii nu exista astfel de reduceri.Cu toate acestea ,daca politica clubului o va cere,situatia va fi rediscutata.

Paul
13th March 2006, 18:30
Am si eu o intrebare (chiar daca nu am nici o tagenta cu clubul Farul)

Clubul Farul emite abonamente pentru un sezon intreg? Ma refer la abonamente , nu la invitatii gratuite sau legitimatii gratuite.
Sau alte forma de acces...
Ma refer la sensul strict al abonamentului ! Adica suporterul sa plateasca o suma de 50 % din costul total al biletelor unui sezon si sa poate cumpara un abonament.
Citeam intr-un articol dintr-un ziar local ca numarul cluburilor care emit abonamente este de fix 5.


Exista recomandari din partea LPF sa emiteti abonamente (sau obligativitatea)?

Si inca o curiozitate mica . Mascota e doar o realizare grafica , sau chiar exista pe stadion un astfel de personaj , echipat corespunzator. Are si un nume? Vad ca echipamentul lui pare a fi Lotto? Are contract individual :evil:

Marketing_Farul
13th March 2006, 18:48
Clubul a emis un numar mic de abonamente.datorita cererii reduse din anii trecuti.Acestea au fost date firmelor mari cu care colaboram,in general.
Nu exista obligativitate din partea LPF
Referitor la mascota ,momentan este doar macheta.Vom realiza in curand si o mascota ce va aparea la jocurile oficiale.In ceea ce priveste numele ne gandim si asteptam si sugestii...

ULTRAS-CT
13th March 2006, 18:49
vorbind in numele suporterilor am vrea o seriozitate mai mare din partea jucatorilor care imbraca aceste tricouri ! Dupa fiecare meci sa vina sa salute membrii galeriei ( nu doar pe cei de la tribuna B)

Paul
13th March 2006, 18:50
Ok , multumesc , deci ideea e clara: Omul de rand nu poate sa-si cumpere abonament de la casa de bilete.

ULTRAS-CT
13th March 2006, 19:06
Paul , se poate sa iti faci abonamente...stiam si preturile .. o sa ma interesez sa aflu cat costa shi iti voi spune :)

Klingon
13th March 2006, 20:52
Am mai intrebat asta pe forum, dar pe vremea aceea nu era un reprezentant al clubului prin zona.

As fi interesat de inregistrari video ale jocurilor Farului, atat din anii trecuti, oricat de vechi, cat si cele prezente. Probabil ar mai fi si alti curiosi sa-l vada pe Hagi jucand la Farul, sau pe Stefan Petcu, Iovanescu, si altii. Dar si jocuri mai recente, victorii cu Steaua, Dinamo, Steaua Rosie Belgrad, Wisla, finala Cupei... Precis clubul Farul are deja aceste inregistrari, nu are decat sa le copieze pe DVD-uri la o rezolutie acceptabila pentru TV (nu este nevoie de high definition, deci incap mai multe partide pe un DVD) si apoi sa le vanda, inclusiv prin internet.

Chiar asa, Farul ar putea avea un magazin virtual, care ar fi mai ieftin pentru club decat unul fizic, si ar putea aduce profituri mai mari, deoarece pot exista comenzi din toata lumea.

U|L|T|R|A|S|
13th March 2006, 21:08
Pana acum pe thread-urile Farului departamentul de marketing a fost aspru criticat...Acum cand o voce autorizata raspunde la intrebari, vad ca este menajat...
Am mai spus....cei din departamentul de marketing nu au nici o treaba nici cu marketing-ul si nici cu fotbalul...
Cum explicati Domnule reprezentant al clubului Farul faptul ca dupa o pauza de 3 luni, la primul meci oficial au fost doar 2500 de persoane...
D-voastra nu aveti nici o vina?
Inca o intrebare: Cati bani au fost incasati din vanzarea biletelor la meciul cu Pandurii ?

b3bito
13th March 2006, 21:12
oare ne pot oferi macar aceste sume?sau sunt confidentiale?

stanley_tiffo
13th March 2006, 21:18
"3.Referitor la bannere decizia nu a apartinut clubului ci a apartinut Jandarmeriei,conform noilor reglementari in vigoare"
as vrea sa va intreb de ce aceste "reglementari in vigoare "de care ne vorbiti au fost aplicate numai la constanta ..si pe celelalte stadioane nu
PS:nu mai trebuie sa ne prostitzi atata ....stim cu totzi cine a luat aceasta decizie .......si ar fi bine sa nu ne mai bagati pe gat aceste "reglementari "....care de fapt nici nu exista

ULTRAS-CT
13th March 2006, 21:40
buna intrebare.. de ce din toata tzara numai la Constanta nu a ne-a lasat sa punem banner-ul pe gard? chiar vrem un raspuns :D

Marketing_Farul
13th March 2006, 22:01
"3.Referitor la bannere decizia nu a apartinut clubului ci a apartinut Jandarmeriei,conform noilor reglementari in vigoare"
as vrea sa va intreb de ce aceste "reglementari in vigoare "de care ne vorbiti au fost aplicate numai la constanta ..si pe celelalte stadioane nu
PS:nu mai trebuie sa ne prostitzi atata ....stim cu totzi cine a luat aceasta decizie .......si ar fi bine sa nu ne mai bagati pe gat aceste "reglementari "....care de fapt nici nu exista

Sunt alte persoane mai autorizate sa raspunda la aceasta intrebare.Din cate cunosc,deoarece acest joc a fost primul al etapei ,noile reglementari au fost aplicate mult mai drastic la Constanta.

Marketing_Farul
13th March 2006, 22:07
Am mai intrebat asta pe forum, dar pe vremea aceea nu era un reprezentant al clubului prin zona.

As fi interesat de inregistrari video ale jocurilor Farului, atat din anii trecuti, oricat de vechi, cat si cele prezente. Probabil ar mai fi si alti curiosi sa-l vada pe Hagi jucand la Farul, sau pe Stefan Petcu, Iovanescu, si altii. Dar si jocuri mai recente, victorii cu Steaua, Dinamo, Steaua Rosie Belgrad, Wisla, finala Cupei... Precis clubul Farul are deja aceste inregistrari, nu are decat sa le copieze pe DVD-uri la o rezolutie acceptabila pentru TV (nu este nevoie de high definition, deci incap mai multe partide pe un DVD) si apoi sa le vanda, inclusiv prin internet.

Chiar asa, Farul ar putea avea un magazin virtual, care ar fi mai ieftin pentru club decat unul fizic, si ar putea aduce profituri mai mari, deoarece pot exista comenzi din toata lumea.

Ideea nu este noua.Sunt discutii in aceasta privinta cu o firma specializata sa realizeze DVD-uri cu jocurile reprezentative ale Farului,in special din ultima vreme.Facem eforturi sa obtinem si casete mai vechi cu jocurile echipei noastre.
Referitor la magazinul virtual acesta va face parte din noul site.Speram sa-i dam drumul cat mai curand posibil.

Marketing_Farul
13th March 2006, 22:32
Pana acum pe thread-urile Farului departamentul de marketing a fost aspru criticat...Acum cand o voce autorizata raspunde la intrebari, vad ca este menajat...
Am mai spus....cei din departamentul de marketing nu au nici o treaba nici cu marketing-ul si nici cu fotbalul...
Cum explicati Domnule reprezentant al clubului Farul faptul ca dupa o pauza de 3 luni, la primul meci oficial au fost doar 2500 de persoane...
D-voastra nu aveti nici o vina?
Inca o intrebare: Cati bani au fost incasati din vanzarea biletelor la meciul cu Pandurii ?

Apreciem grija fata de clubul Farul si ne insusim criticile aspre postate aici.
Sa raspund punctual:
Referitor la afluenta de public pe stadionul "Farul"s-a mai discutat pe acest site si nu numai aici.Motivele afluentei scazute sunt multiple ,in special la jocurile fara miza mare.
La jucurile cu Steaua,Dinamo,Rapid stadionul a fost aproape plin.Lumea doreste spectacol,evolutii surprinzatoare,vedete,performanta.
Desi am mentinut preturile cele mai mici din tara la bilete timp de 2 ani(chiar si acum avem preturi sub medie),desi s-au po****rizat din timp jocurile(anii trecuti cu afise in tot orasul),anunturi pe posturile locale de radio si TV,in ziarele locale,Caravane ,totusi afluenta nu afost foarte mare.
Suntem si noi ingrijorati de acest aspect si pe viitor vom incerca sa gasim si alte solutii de atragere a suporterilor .Stiti foarte bine ca aceasta problema nu este doar a Constantei,si celelalte echipe sufera din aceasta cauza(mai putin Timisoara,Steaua si oarecum Rapid).Putem vorbi mult despre asta.
Referitor la numarul de bilete vandute ,suma adunata de abia daca a ajuns pentru plata baremurilor de arbitrii si unele cheltuieli de organizare.Sunt in continuare multi suporteri care intra fara sa plateasca,chiar daca avem un sistem modern de intrare in stadion.
Speram ca evolutiile viitoare ale echipei,coroborate cu o promovare mai agresiva a jocurilor(si de catre departamentul nostru) sa aduca publicul de toate virstele la stadion.Hai Farul!
Noi va asteptam!

tchibos
13th March 2006, 23:42
Buna seara si ... bun venit !

Cateva intrebari pentru inceput:

1. Cati angajati exista la departamentul marketing al clubului Farul?
2. Care ar fi 3 (trei) cele mai importante actiuni de promovare la nivel local si care ar fi 3 (trei) cele mai importante la nivel national... sa spunem in ultimii trei ani, ale departamentului marketing.
3. In afara de discutii ce s-a realizat concret referitor la politica de marketing a clubului... personal cred ca faptul ca ati iesit la rampa cu raspunsuri e un pas inainte... sper ca nu dati inapoi in urma criticilor (care dorim sa fie constructive si cu rezultate favorabile). Ati mai avut astfel de initiative sau este prima?
4. Cum e posibil sa spuneti ca s-au dat abonamente numai firmelor mari cand personal am auzit pe stadion (in tur) ca se anunta pretul unui abonament care a propos era mai mare decat suma cumulata a valorii biletelor din intreg campionatul. Este normal sa se dea un numar de X abonamente si invitatii firmelor care de multe ori nici nu le folosesc sau le arunca in loc sa se reduca pretul lor pentru adevaratii suporteri?
5. Daca dintre noi (cei de aici) avem vreo idee interesanta in vederea promovarii clubului sunteti dispus sa o puneti in practica?

Atat deocamdata.

desdemona
14th March 2006, 02:29
buna intrebare.. de ce din toata tzara numai la Constanta nu a ne-a lasat sa punem banner-ul pe gard? chiar vrem un raspuns :D
Si eu am cautat un astfel de acord cu jandarmeria de care se vorbea pe threadul celalalt, dar n-am gasit.
Pe siteul Jandarmeriei - Punctul National de Informare Fotbal scrie clar:
http://www.pnif.ro/interna.php la "Instructiunile privind asigurarea desfasurarii in bune conditii a meciurilor de fotbal" ( link (http://www.pnif.ro/interna.php#c5) )


CAPITOLUL VIII
Masuri privind materialele de publicitate vizuala arborate de spectatori in stadioane si comportamentul etic al acestora

Art.49. In exercitarea responsabilitatilor legate de valorile sportului si spiritul de fair-play, cluburile participante la competitiile de fotbal, fie ca sunt organizatoare (gazde), fie ca joaca in deplasare (oaspeti), sunt obligate sa interzica propriilor suporteri (galerii) abordarea in stadioane a inscriptiilor, emblemelor, pancartelor, banerelor, steagurilor sau altor materiale de publicitate vizuala care incita la denigrarea tarii si a natiunii, la ura nationala, rasiala, de clasa sau religioasa, la discriminari de orice fel si violenta publica, precum si manifestarile obscene contrare bunelor moravuri.
In situatiile care aceasta dispozitie nu este indeplinita, clubul organizator va solocita sprijinul fortelor de ordine publica din dispozitivele create in incinta stadionului pentru eliminarea respectivelor materiale vizuale si evacuarea spectatorilor in cauza.
In acelasi scop, arbitrii jocurilor la care se produc astfel de evenimente vor aplica prevederile art.32 alin.3-5 din "Regulamentul de organizare a activitatii fotbalistice" - editia 1999.

Vechile recomandari UE. Nu interzic afisarea tuturor bannerelor pe gardurile care imprej****sc stadionul. Doar a celor care incita la ceva :D Altfel, ar fi fost luate aceleasi masuri pe toate stadioanele.. si dupa cum se stie, nu s-au luat in aceasta prima etapa a returului.
Ori ale voastre au incitat sau li s-a parut lor ca incita, ori ei nu stiu sa le deosebeasca si s-au hotarat sa fie foarte stricti deodata.
Ori este altceva la mijloc ;) ... si asteptam sa ne explice domnul de la club care-i smecheria :D

pff
14th March 2006, 07:43
De ce nu exista nici un chiosc butic pe stadion de unde spectatorii isi pot lua in timpu meciului sau la pauza .. un sandwich ceva .. un suc .. la pahar macar (ca sa nu aibe cu ce sa arunce pe teren).
Toaletele de la tribuna A si B ... sunt praf .. iti e si frica sa intri acolo .. sa nu mai zicem de alea ecologice de la peluze care uneori le simti mirosu de la cativa metri departare:)

Marketing_Farul
14th March 2006, 09:20
De ce nu exista nici un chiosc butic pe stadion de unde spectatorii isi pot lua in timpu meciului sau la pauza .. un sandwich ceva .. un suc .. la pahar macar (ca sa nu aibe cu ce sa arunce pe teren).
Toaletele de la tribuna A si B ... sunt praf .. iti e si frica sa intri acolo .. sa nu mai zicem de alea ecologice de la peluze care uneori le simti mirosu de la cativa metri departare:)

Aveti dreptate.Vina este a noastra,au fost cateva discutii cu anumite firme in aceasta privinta dar nu s-a ajuns la un acord.Este in atentia noastra si dorim sa o rezolvam cat mai curand.
Problema legata de toalete nu este in aria mea .Voi transmite dep.administrativ sa remedieze problemele de la trb A si B,si firmei care se ocupa de WC -urile ecologice.

Marketing_Farul
14th March 2006, 09:50
Buna seara si ... bun venit !

Cateva intrebari pentru inceput:

1. Cati angajati exista la departamentul marketing al clubului Farul?
2. Care ar fi 3 (trei) cele mai importante actiuni de promovare la nivel local si care ar fi 3 (trei) cele mai importante la nivel national... sa spunem in ultimii trei ani, ale departamentului marketing.
3. In afara de discutii ce s-a realizat concret referitor la politica de marketing a clubului... personal cred ca faptul ca ati iesit la rampa cu raspunsuri e un pas inainte... sper ca nu dati inapoi in urma criticilor (care dorim sa fie constructive si cu rezultate favorabile). Ati mai avut astfel de initiative sau este prima?
4. Cum e posibil sa spuneti ca s-au dat abonamente numai firmelor mari cand personal am auzit pe stadion (in tur) ca se anunta pretul unui abonament care a propos era mai mare decat suma cumulata a valorii biletelor din intreg campionatul. Este normal sa se dea un numar de X abonamente si invitatii firmelor care de multe ori nici nu le folosesc sau le arunca in loc sa se reduca pretul lor pentru adevaratii suporteri?
5. Daca dintre noi (cei de aici) avem vreo idee interesanta in vederea promovarii clubului sunteti dispus sa o puneti in practica?

Atat deocamdata.
Raspund punctual:
1.Din pacate nu suntem Dinamo,Steaua,Rapid.Departamentul,daca-i putem spune asa are un personal restrins,2 persoane,una avand doar cateva luni de activitate.
2.Actiuni au fost :o amintesc doar pe cea de anul trecut de Pasti, pe cea din finala Cupei.Au fost vizite la soc.comerciale,caravane la fiecare joc de acasa.
Au fost invitati pe chat sa discute cu suporterii cativa jucatori reprezentativi ai echipei:Gurita,Barbu(actiune care va continua).Nu pot spune in ultimii trei ani deoarece dep.nu functioneaza decat de 2 ani si ceva.
Trebuie sa mentionez,pentru a intelege mai bine situatia,ca activitatea principala a dep. o reprezinta atragerea de sponsori.Fiind o asociatie non-profit trebuie sa ne gestionam cat mai bine,iar dep. aduce la buget un procent destul de mare.
3.Ce s-a realizat:sunt multe lucruri bune,dar mai e de lucru.Am creionat multe produse promotionale(3 modele de fulare;6 de fanioane;diferite felicitari de paste,craciun;produse de birotica:agende personalizate,calendare ,cateva modele de pixuri,brichete,brelocuri,scrumiere;acum avem in lucru peste 20 de produse;se lucreaza la mascota;am personalizat o data autocarul echipei si incercam sa finalizam si personalizarea celui venit de curand.
In curand vom avea replici Lotto ale tricourilor de joc personalizate (si pe alb si pe albastru),si replici ceva mai ieftine.Incercam sa acoperim toata gama.
4.La aceasta intrebare am mai raspuns.Cererea redusa de abonamente din anii trecuti ne-a impus o regandire a strategiei,cel putin pe termen scurt.
5.Suntem deschisi la orice sugestii din partea fanilor si in masura in care pot fi puse in practica vom tine cont de ele.Pentru inceput dorim sugestii pentru numele mascotei oficiale a clubului(o vom posta pe forum intr-o varianta mai mare).Hai Farul!

pff
14th March 2006, 09:57
La fiecare meci al Farului de acasa .. ar trebui sa fie un stand un sa aibe fulare steaguri .. si chiar tricourile alea ieftine macar sa aibe oamenii ce sa cumpere ..

b3bito
14th March 2006, 11:09
da si asta este o idee foarte buna,un fel de magazin cum au steaua,dar logic sa fie numai in ct....k in tara nu stiu cata vanzare ar face :-?,poate vreo 2,3 fulare :)

Bute_Farul
14th March 2006, 16:10
Am auzit k jumatate din baza Farului (inclusiv terenul 2) a fost revendicata de o persoana. este adevarat?

b3bito
14th March 2006, 16:34
si dak da...care ar fi aceea persoana?

novio
14th March 2006, 16:42
Daca aveti mai multe variante pentru sigle, nu ar fi bine sa apara si pe site-ul clubului? Poate, prin vot, suporterii sa isi exprime si ei optiunea.


UN FAN DE LA TULCEA.

novio
14th March 2006, 16:50
In perioda studentiei am fost la foarte multe meciuri ale echipei. Avand in vedere ca Constanta, este un centru univesitar, veti acorda reduceri si studentilor?
In acest fel, puteti sa atrageti in tribune un marele numar de studenti.

Un suporter de la Tulcea.

Swarovski
14th March 2006, 16:51
Cand se mai renoveaza stadionul FARUL??E vai de mama lui...tabela de marcaj e de acum 30 de ani...suntem printe putinele echipe din romania care nu am renovat si noi stadionul...cei de la arges si-au pus tabela nou,cei de la timisoara nu mai vb..au renovat tot stadionul,cei de la steaua o sa inceapa si ei.Ne-am saturat ca la fiecare meci sa vedem aceleasi lucruri.Trebuie sa luam exemplu echipelor mici din olanda,belgia,elvetia,austria, care si-au facut stadioane de 15-20 mii locuri cu bani putini.

novio
14th March 2006, 16:57
Swarovski are dreptate. Trebuie facut ceva si modernizat stadionul.
Inainte de revolutie, pe perioada verii, in plin sezon turistic se organizau tot felul de meciuri cu echipe din tara si chiar din strainatate. Cred ca pe viitor, trebuie sa aveti in vedere organizarea unui turneu (sau turnee), la care sa participe echipe cunoscute din tara si din strainate.
In mod sigur nu o sa duceti lipsa de spectatori.

cristi4steaua
14th March 2006, 17:13
cand vom putea comunica si cu jucatorii farului sau cu antrenorii ? pe modelul gazetei sporturilor? macar odata pe saptamana...ar fi super interesant sa punem intebari lui gurita, liviu mihai, voiculet, pascovici..si ceilalti...cal mai tare ar fi cu antrenorul vukotic...sa vina cupa... sa vina cupa.... sa vina cupa la constanta

Marketing_Farul
14th March 2006, 17:15
Swarovski are dreptate. Trebuie facut ceva si modernizat stadionul.
Inainte de revolutie, pe perioada verii, in plin sezon turistic se organizau tot felul de meciuri cu echipe din tara si chiar din strainatate. Cred ca pe viitor, trebuie sa aveti in vedere organizarea unui turneu (sau turnee), la care sa participe echipe cunoscute din tara si din strainate.
In mod sigur nu o sa duceti lipsa de spectatori.

Ideea nu este rea,insa problema principala este programul extrem de incarcat al echipelor.Este greu de gasit o fereastra pentru un astfel de turneu.Plus ca in ultimii ani clima din Constanta pe perioada verii a fost capricioasa.Nu trebuie sa uitam si preturile pe care aceste echipe le cer pentru a fi prezenti.
De asemenea,in Constanta nu avem mai multe terenuri (momentan) ptr un astfel de turneu,cel existent nefacand fata mai multor jocuri unul dupa altul.
La aceasta se adauga si preturile foarte piperate pe care hotelurile constantene le cer.Noi ne dorim ,dovada ca am reusit in ultimii ani sa atragem echipa nationala si echipele de top sa joace la Constanta.

Marketing_Farul
14th March 2006, 17:18
cand vom putea comunica si cu jucatorii farului sau cu antrenorii ? pe modelul gazetei sporturilor? macar odata pe saptamana...ar fi super interesant sa punem intebari lui gurita, liviu mihai, voiculet, pascovici..si ceilalti...cal mai tare ar fi cu antrenorul vukotic...sa vina cupa... sa vina cupa.... sa vina cupa la constanta

Aceasta doleanta a voastra a fost deja pusa in practica,cativa jucatori reprezentativi discutand deja pe chat cu suporterii.Vom incerca si pe viitor sa mentinem acest dialog saptamina de saptamina pe site-ul oficial.

Marketing_Farul
14th March 2006, 17:28
Cand se mai renoveaza stadionul FARUL??E vai de mama lui...tabela de marcaj e de acum 30 de ani...suntem printe putinele echipe din romania care nu am renovat si noi stadionul...cei de la arges si-au pus tabela nou,cei de la timisoara nu mai vb..au renovat tot stadionul,cei de la steaua o sa inceapa si ei.Ne-am saturat ca la fiecare meci sa vedem aceleasi lucruri.Trebuie sa luam exemplu echipelor mici din olanda,belgia,elvetia,austria, care si-au facut stadioane de 15-20 mii locuri cu bani putini.


Stim ca sunteti exigenti si doriti stadioane moderne ,asa cum sunt la echipele din vest.Pentru aceasta e nevoie de sustinere guvernamentala,sau macar locala.
Ceea ce pot sa va spun este faptul ca suntem in discutii avansate de inlocuire a tabelei de marcaj cu una moderna(costurile fiind foarte mari se cauta oferta cea mai buna).Intr-adevar la Timisoara si Arges s-au montat tabele moderne,insa finantarea a fost a consiliului local.
Pe linga asta,la stadion s-au montat mai bine de 7000 scaune noi,s-a modernizat tribuna oficiala si cabinele de transmisie,s-au pus toalete ecologice,s-au reparat stilpii instalatiei de nocturna.Aceste investitii necesita destui bani.Eforturile nostre vor continua si-n viitor: vom avea 2 mini -pitch-uri cu suprafata sintetica,2 terenuri de antrenament.
Eu consider ca aceste investitii si faptul ca am fost alesi de echipa nationala de cateva ori si de echipele de club ptr a disputa jocuri internationale spune ceva.

Marketing_Farul
14th March 2006, 17:29
Daca aveti mai multe variante pentru sigle, nu ar fi bine sa apara si pe site-ul clubului? Poate, prin vot, suporterii sa isi exprime si ei optiunea.


UN FAN DE LA TULCEA.


O sa postam ,in scurt timp,variantele de sigle ptr a va spune parerea si chiar pentru a vota.

Bute_Farul
14th March 2006, 17:37
Pt centrul de copii si juniori exista vreun proiect ptr. viitor? Ma refer la terenuri de antrenament, echipamente, turnee etc.

cristi4steaua
14th March 2006, 17:54
site-ul farului este destul de inapoiat...jucatorii ar putea discuta cu noi pe acest site...cum faceti dumneavoastra....forta pentru rechini

Addy
14th March 2006, 17:54
In legatura cu modernizarea stadionului:ar trebui sa mai schimbati scaunele ca s-au decolorat de tot.Va sugerez de asemenea sa schimbati si tricourile pentru ca daca nu ma insel si Otelul a purtat aceleasi tricouri albastre la meciul cu Dinamo.Ar trebui sa avem niste tricouri originale,numai ale noastre ca orice club care se respecta.HAI FARUL !!!

Addy
14th March 2006, 17:55
nota:numai sponsorii faceau diferenta intre tricourile noastre si ale Otelului.

novio
14th March 2006, 18:01
O sugestie legata de mascota.

Rechinul sa fie in alergare, sugerand astfel, agresivitate, viteza, ....... si adversarii nu pot scapa de muscatura....
.... sau un rechin care urmareste o minge pe o suprafata de culoare verde


Daca dati aceasta tema (sub forma unui concurs cu premii) unor elevi de Liceul de arta sau unor studenti de la design, in mod sigur poate iesi ceva pozitiv.

novio
14th March 2006, 18:20
Si sigla clubului ar trebui sa apara pe tricouri. Poate reusiti sa convingeti firma de echipament sportiv sa faca niste tricori in alb-albastru, asa cum apar dispuse culorile pe sigla (ceva in genul echipamentului putat de jucatorii lui BlacKbourn Rovers)

tchibos
14th March 2006, 18:24
pretul unui abonament era mai mare decat suma cumulata a valorii biletelor din intreg campionatul.




Raspund punctual:

4.La aceasta intrebare am mai raspuns.Cererea redusa de abonamente din anii trecuti ne-a impus o regandire a strategiei,cel putin pe termen scurt.


la punctul asta nu sunt lamurit: inteleg ca ati avut pana acum cereri reduse la abonamente si drept urmare ati facut abonamente cu un pret mai mare decat daca mi-as fi cumparat bilete la fiecare meci pe care l-ar fi disputat Farul acasa. Care a fost ideea, in ce consta avantajul unui abonament?... sa nu mai stea lumea la coada la bilete, dar sa plateasca ceva mai mult?... fara suparare dar la asa oferta si cererea e pe masura

de ce nu se incearca - pentru o perioada - sa zicem pana la finele returului un concurs/tombola pentru cei ce intra pe stadion cu bilet... stiu eu - o tragere la sort - si norocosul sa bata trei lovituri de la 11 metri in pauza meciului si daca da un gol sa i se dea un tricou, daca mai da unul o minge si daca mai da inca unul ... sa fie facut titular la Farul :)

intrebarea cea mai importanta: daca luam cupa si sper sa o luam va ganditi la ceva anume pentru a sarbatori sau mergeti pe ideea "sa iasa suporterii in strada de bucurie" si atat

ps: e pacat ca marketingul se zbate sa aduca bani la bugetul clubului prin atragerea de fonduri de la diversi sponsori cand ce ar trebui sa faca ar fi doar sa gaseasca optima modalitate de a cheltui bugetul alocat de club pentru marketing si publicitate, in ideea de a promova placerea de a veni la stadion si bineinteles din asta sa iasa in cele din urma ceva bani. Sincer va intreb de ce ar vrea niste firme mari sa sponsorizeze o echipa cu spectatori putini?

cosmin_farul
14th March 2006, 19:19
:rosu: in sfarsit FARUL are director de marketing( rusine , cam tarziu)! e jale mare in ceea ce priveste imaginea FARULUI, nu au fost scoase niciodata materiale promotionale cu FARUL( TRICOURI ORIGINALE, EMBLEME, FANIOANE, FULARE, CALENDARE ETC!) ,doar sorin ce a mai avut interesul dar clubul nimic!!!!! asteptam cu mare nerabdare sa se deschida magazinul oficial l farului!! sa speram ca anul asta e gata!
1.cand se va schimba acea tabela de marcaj de care rade toata tara?
2.de ce abonamentele sunt mai scumpe decat atunci cand cumperi bilet meci de meci, e mare curiozitate a mea, cine a gandit asta! eu stiam ca daca cumperi abonament iesi mai ieftin decat atunci cand cumperi bilet meci de meci, cel putin asa era nainte sa vine domnuyl bosancean, am de 10 ani abonament, dar nu e corect cum se procedeaza acum, sunt scumpe!!!!!
3.CAND ECHIPA FARUL VA AVEA EMBLEMA CLUBULUI PE TRICOUL DE JOC!!!!!!!! SUNTEM SINGURA ECHIPA DIN LUME FARA EMBLEMA PE ECHIPAMENT!!! RUSINE!!!
4.CAND SE VA PUTEA PUNE IN VANZARE LA STADION SA PUTEM BEA UN SUC CIVILIZAT, SA LUAM NISTE ALUNE, SEMINTE, NU SA MURIM DE STRE PE STADION, CA NU SUNTE,M ;ASATI DE JANDARMI CU STICLE IN INCINTA! DECI PUNETI IN VANZARE SUC LA PAHARE OAMENI BUNI!!
5.cand se vor deschide4 larg portile la iesire sa nu ne mai inghesuim ca oile???
6. cand se va investi in organizarea ,. vara de turnee puternice ( gen memorialul 'EMANOIL HASOTTI" SAU NU STITI CINE A FOST? ) SA FIE ADUSE ECHIPE PUTERNICE DIN LUME CUM ZSE FACEA ODATA???
7.CAND JANDARMERIA NU VA MAI FACE LEGEA PE STADION, ADICA SA SE DEA ZMEI LA COPII SI CAND VIN AIA DE LA STEAUA SA FIE BATUTI MAR??? DE CE NU AI VOIE SA IESI DIN STADION DACA EU VREAU SA IMI FAC NEVOILE SI NU AM UNDE????
DEOCAMDATA ATAT! SUINT MULTE PROBLEME DACA VREM IN EUROPA!!
O IDEE EXTRAORDINARA SA FIE PUSE IN VANZARE DVD CU MECIURILE FARULUI DIN TRECUT, MECIURI MEMORABILE!!
DECI DACA EXISTA OM DE MARKETING, DE IMAGINE SPER CA SE TINE CONT SI DE ACESTE RANDURI! DE CE SA NU RECUNOSC MI-AR PLACEA SA FIU OM DE IMAGINE AL FARULUI!!!:))

pff
14th March 2006, 19:35
cosmin_farul n`ai facut nimik decat sa repeti ce am zis noi :) vino cu alte idei :)

cosmin_farul
14th March 2006, 19:56
sincer nu citisem ce au spus altii! dar am fost placut surprins sa vad ca sunt acelasi idei! asa ca nu te supara pe mine pff!!? ok? sunt si eu farist de vreo 22 de ani! ok? ciao

cristi4steaua
14th March 2006, 20:13
hai fratilor nu va mai certati si intrebatil pe omul ala ce si cum...de exemplu ....asta este singura zi in care ati putut lua legatura cu suportrii ..asa ocazional...sau vor fi mai dese astfel de „sedinte“...si daca da..cat de dese

b3bito
14th March 2006, 20:20
ahh mai am o intrebare legata de site` www.farul.ro din bani cui este site`ul?bani clubului?

pff
14th March 2006, 20:26
cosmine nu ma supar .. am zis doar ca idee :)

Marketing_Farul
14th March 2006, 22:14
In legatura cu modernizarea stadionului:ar trebui sa mai schimbati scaunele ca s-au decolorat de tot.Va sugerez de asemenea sa schimbati si tricourile pentru ca daca nu ma insel si Otelul a purtat aceleasi tricouri albastre la meciul cu Dinamo.Ar trebui sa avem niste tricouri originale,numai ale noastre ca orice club care se respecta.HAI FARUL !!!

Legat de scaune am mai facut precizari.Aveti dreptate,trebuie schimbate,am schimbat aproape jumatate si pe viitor vom incerca sa le inlocuim pe toate.E destul de greu totusi,tinand cont de faptul ca numai la un joc cu steaua se rup peste 400-500 scaune....Si nu suntem Real Madrid ,nu avem bugetul nesecat,trebuie bine gestionat.

bluedark
14th March 2006, 22:20
am si eu o intrebare, am fost la meciul cu pandurii si am vazut ca in 3 luni nu ati fost in stare sa faceti curat pe stadion, mai mare risul de mizeria din tribuna, biletele vad ca le-ati scumpit dar curatenie pauza, poate la urmatoarele meciuri se gaseste cineva sa faca ceva ordine in tribune

Marketing_Farul
14th March 2006, 22:38
ahh mai am o intrebare legata de site` www.farul.ro din bani cui este site`ul?bani clubului?


Site-ul www.farul.ro este realizat de catre Marian Moraru si inlocuieste vechiul site al galeriei.Clubul Farul nu are implicare financiara,decat poate una de suport.Multe materiale au fost puse la dispozitie de club.

Sa raspuns si la intrebarea referitoare la continuitate...voi continua sa raspund intrebarilor d-voastra(in masura in care se afla in aria mea de competenta) si voi fi atent la parerile si ideile postate aici.Sper ca pe viitor sa va pot raspunde si de pe site-ul oficial al clubului.Acolo ,dupa cum am mai spus ,veti putea comunica si cu jucatorii...si sper si stafful tehnic.

Referitor la echipament FC Farul a fost prima echipa ce a purtat acest model-i-l avem de doi ani.Varianta in dungi ,in momentul actual , nu mai este de actualitate,tinand cont de noua orientare"rechinii albastrii".

Echipament personalizat nu gasesti in Romania,si ma refer la firmele de echipament sportiv,ele vin cu cataloage si tre sa alegi.

La intrebarea unui suporter referitoare la centrul de copii si juniori nu pot detalia,sunt altii mai in masura.Ce pot sa va spun ,referitor la infrastructura,este faptul ca anul acesta vor beneficia de 2 mini-pitch-uri cu suprafata sintetica,plus terenurile de la CFR si Triunghi(refacute).Beneficiaza de vestiare moderne.Echipele aflate in competitii dispun de echipament si mingi bune .Stiu ca exista o strategie pe termen lung pe aceasta componenta.Deja roadele se vad: cativa juniori se afla in lotul mare.

b3bito
14th March 2006, 22:45
eu as mai avea un fel de propunere pt deplasarile mai lungi(tm cluj etc.)
inafara de autocarele care le oferiti pe gratis, eu de exmplu si cu baieti din brigada mea am vrea sa mergem cu autocarele dar sa ne platim locul s...nu sar putea face si deplsari care sa se plateasca mcar jumatate din bani acesteia?

Marketing_Farul
14th March 2006, 22:55
eu as mai avea un fel de propunere pt deplasarile mai lungi(tm cluj etc.)
inafara de autocarele care le oferiti pe gratis, eu de exmplu si cu baieti din brigada mea am vrea sa mergem cu autocarele dar sa ne platim locul s...nu sar putea face si deplsari care sa se plateasca mcar jumatate din bani acesteia?

Vom tine cont si de aceasta propunere.

Swarovski
14th March 2006, 23:00
De ce nu vindeti numele stadionului?Asa cum sunt majoritatea din germania.Se i-au bani frumosi.Exemple. Stadionul lu` Borussia Dortmund se numea Westfalenstadion, iar de anul trecut se numeste Signal Iduna Park. AlianzArena etc etc. Se pot castiga bani si din chestii deastea.

Marketing_Farul
14th March 2006, 23:09
Inca nu suntem in comunitate,nu exista firme atit de puternice si interesate sa faca asta.Poate in viitor.

am3ricanu
15th March 2006, 02:25
am inteles ce ati zis ca decizia nu a apartinut clubului ci a apartinut Jandarmeriei,conform noilor reglementari in vigoare dar pana la urma asa va ramane nu se vor mai pune bannerele pe gard?... macar sa ne zica inchiriem panou publicitar pe stadion sau platim cate o amenda la jandarmi ce e de facut? in toata tara se pune si sau pus bannerele pe garduri numai la constanta nu de ce oare? jandarmii nostrii sunt mai cu mot? sau care e chestia? ca nu se mai poate inghitzi mizeria lor a jandarmilor in primul rand care sunt condusi ca niste marionete de cine altcineva decat de Mincinasul si de Don Corleone.... cam atat am avut de intrebat ;) -=FoRtZa FaRuL=-
;)

StiL
15th March 2006, 17:16
o intrebare ce tine de bun simt.. am vazut ca s'a mai pus aceasta intrebare.. si s'a cam evitat raspunsu la ea.. de ce echipa nu joaca cu sigla pe tricouri? Intr'unu din chaturile de pe site'ul clubului.. si anume cu Ion Barbu.. acesta a zis ca cica nu ar fi loc din cauza sponsorilor.. un raspuns foarte aiurea. As vrea sa vad ce are de zis si directoru care are grija de imaginea Farului.

pff
15th March 2006, 17:31
am citit pe undeva ca echipa are 40 si ceva de sponsori sau ceva de genu` asta ... daca tot sunt asa multi si nu are sigla pe tricouri ... de ce nu se fac achizitii ... de ce nu se face ceva la stadion ..

ciorbicafaristu
15th March 2006, 19:11
3 intrebari...
1. pe cand un imn al echipei?
2. pe cand o instalatie de sonorizare care sa-si faca treaba?
3. nu credeti ca a venit vremea sa pensionati crainicul stadionului?

b3bito
15th March 2006, 19:51
chiar ar fi o idee buna sa angajati un crainic nou mai tanar,si mai patimas,k acesta care este acuma practic nu prea face nimica interesant,de 5 ani nu lam auzit niciodata sa fi dat si el tonu la vreo scandare ceva:rosu:

Swarovski
15th March 2006, 20:00
Ar trebui putin imbunatatit stadionul, insa sa fim realisti si sa recunoastem ca nu avem bani pt o renovare a stadionul.Noi ar trebui sa fim fericiti ca avem un asa stadion.Al nostru e printre cele mai bune din romania,doar 5-6 stadioane din romania pot gazdui in conditii normale meciuri din cupele europene.De aceea si nationala Romaniei alege stadionul Farul pt meciurile nationalei.Inca nu ne putem compara cu cei din Germania,Anglia,Franta,Italia,Spania,Olanda,Austri a,Belgia,Elvetia si asa mai departe.Sa ne multumim deocamdata cu ce avem.FORTZA FARUL !! CUPA LA CONSTANTA !!SI SA VINA PUBLICUL LA STADION CA E PACAT !!

novio
15th March 2006, 21:46
Site-ul www.farul.ro este realizat de catre ...

Referitor la echipament FC Farul a fost prima echipa ce a purtat acest model-i-l avem de doi ani.Varianta in dungi ,in momentul actual , nu mai este de actualitate,tinand cont de noua orientare"rechinii albastrii".

Echipament personalizat nu gasesti in Romania,si ma refer la firmele de echipament sportiv,ele vin cu cataloage si tre sa alegi.
...


Caini rosii joaca mai mult in alb!!!!!!
Firma de echipament, sa nu ii dam numele, imbraca 80% din echipele din prima divizie. Ca in economia de piata, cerere si oferta. Daca nu le convine exista si alte oferte .....
Vorbim aici de echipe de fotbal cu pretentii, nu de echipe de liceu. Firmele de echipament sportiv ar trebui sa isi revizuiasca atitudinea si totul poate porni de la d-voastrada, depinde ce le cereti.
Eu unul sunt pentru echipamentul alb-albastru, chiar daca rechinii sunt albastrii.

ULTRAS-CT
15th March 2006, 22:17
Ar fi frumos daca crainicul stadionului de pe " FARUL " isi face treaba ca cel de pe " Ghencea " - Gabi Safta... dupa fiecare gol sa strige numele , iar suporterii prenumele jucatorului care a inscris .. iar dupa fiecare gol sa bage o melodie cum este la steaua Scooter - maria ! Ar fi prea frumos si asa s-ar mai dezmortzii si publicul :) SPER SA TZINETZI CONT DE PAREREA MEA !

b3bito
15th March 2006, 22:41
Da Dar Ce Melodie? :-? Este Chiar De Discutat Asta,cu Melodia ,o Manea Knd Ia Farul Goll Sa Fie Costi Costitza "ooo Viatza Mea,o Echipa Mea,multe Goluri Ea Mai Ia "=)))) Doamne Fereste

Klingon
16th March 2006, 09:39
Mi s-arata in oglinda fermecata ca se-ntoarce lumea cu fundul in sus, sau macar cu stanga-n dreapta. Blatter pistoneaza cu sarg sa scoata imnurile nationale de la meciurile inter-tari (vezi Doamne, agita spiritele platitorilor de bilete si le-ar putea sari dopul) iar microbistii alearga dupa imnuri pentru echipele de club! Cele doua tabere ar trebui cu siguranta sa ia loc la Masa Tacerii si sa-l intrebe pe Brancusi unde se termina Coloana Infinitului. Acela fiind locul reconcilierii lor.

Ma rog, daca moda e sa ai o colectie de unde acustice ca acompaniament pentru momentele de glorie ale favoritilor, ar fi frumos sa alegem ceva mai cu miez decat "Maria, Maria, I like it loud!" Ceva cu valuri, cu Mare sau cu Dunare, sau cu Dobrogea, sau cu sport (The name of the game: football! Oooleeee, ole-ole-ole... e facut cu galeria lui Liverpool, daca nu ma insel, un mare port ca si noi), ceva dincolo de orizontul lui Gigi Becali, sa-i amintim ca la Constanta se vine cu dictionarul si se pleaca incarcat cu goluri. :evil:

Marketing_Farul
16th March 2006, 10:31
Sa raspund punctual la ultimile intrebari:
1.Legat de sigla va pot spune ca in turul de campionat 2005\2006 nu am imprimat-o deoarece au fost discutii referitoare la un rebranding(vizavi de noua denumire-rechinii albastrii!!!).In cele din urma s-a decis mentinerea siglei existente,cel putin pina la sf campionatului.In scurt timp vom imprima sigla pe tricouri.
2.Referitor la crainic suntem in discutii cu o persoana cunoscuta(ducem munca de lamurire!!!!).
3.In ceea ce priveste imnul chiar azi am purtat discutii cu o companie cunoscuta in domeniu,prezentinduni-se o varianta de imn.Daca toti factorii implicati o vor agreea i-l veti auzi la primul joc disputat acasa(speram semifinala de Cupa!!).

pff
16th March 2006, 11:33
cati sponsori are faru` ca nu ati rasp la intrebarea asta .. si care`s aia .. daca se poate sti ..

ULTRAS-CT
16th March 2006, 11:40
Marketing_Farul speram sa fie adevarat ceea ce spuneti .. sa nu fie ceva de genu' " sa le inchidem gura " abia astept sa aud imnul ;)

pirlinho
16th March 2006, 12:18
Stim ca sunteti exigenti si doriti stadioane moderne ,asa cum sunt la echipele din vest.Pentru aceasta e nevoie de sustinere guvernamentala,sau macar locala.
Ceea ce pot sa va spun este faptul ca suntem in discutii avansate de inlocuire a tabelei de marcaj cu una moderna(costurile fiind foarte mari se cauta oferta cea mai buna).Intr-adevar la Timisoara si Arges s-au montat tabele moderne,insa finantarea a fost a consiliului local.
Pe linga asta,la stadion s-au montat mai bine de 7000 scaune noi,s-a modernizat tribuna oficiala si cabinele de transmisie,s-au pus toalete ecologice,s-au reparat stilpii instalatiei de nocturna.Aceste investitii necesita destui bani.Eforturile nostre vor continua si-n viitor: vom avea 2 mini -pitch-uri cu suprafata sintetica,2 terenuri de antrenament.
Eu consider ca aceste investitii si faptul ca am fost alesi de echipa nationala de cateva ori si de echipele de club ptr a disputa jocuri internationale spune ceva.

Dar sa angajati pe cineva sa dea cu matura inainte de un meci costa? Sa curatati putin scaunele ca sa nu mai vin cu ziarul de acasa? Costa, insa pretul este infim comparativ cu satisfactia pe care ati crea-o.

Apoi:
1. Site-ul Farului e execrabil. Ar trebui sa angajati o companie profesionista, gen Grapefruit - vezi http://www.grapefruit.ro - sa faca o treaba ca la carte, la fel si pentru mascota si la fel si pentru logo; aceste lucruri nu trebuiesc facute intern in functie de bataia vantului; trebuie angajata o companie adevarata cu scopul de a face din clubul Farul un club/brand regional (Dobrogea + Calarasi/Ialomita/Braila) fiindca numai asa ne vom putea bate pe locurile din fata; daca ne limitam la CT n-am rezolvat nimic.
2. Atragerea suporterilor la stadion cat si castigarea unor noi suporteri trebuie facuta la fel cum isi atrage o firma clientii si nu pe filozofii de genul "ba da de ce nu vin astia la meci ca uite ca merge echipa". Pai eu ma duc la restaurant cu ziarul dupa mine, ca-i scaunul murdar si tre' sa-l sterg?
3. Sistemul sonor. E jenant. Daca-s mai mult de 3000 de spectatori pe stadion nu mai auzi nimic.

Am multe de reprosat si propus; acesta-i doar inceputul.

pirlinho
16th March 2006, 12:20
4. Nu mai lasati galeria sa se mute dupa cum au ei chef, de la peluza la B oricand au ei chef. De fapt, nu mai lasati galeria la tribune, ci numai la peluze.

Bute_Farul
16th March 2006, 13:11
De ce nu avem si noi o revista cu postere si stiri despre echipa si despre jucatori,cum au echipele din bucuresti si mai nou poli timisoara

b3bito
16th March 2006, 14:13
Da chiar ar fi buna o revista!ceva gen: Suporter Farul.ar fi o idee axcelenta,si asta este chiar usor de realizat tinand cont k cuget liber (este a lu` bosanceanu,decat sa scoata pe piatza porcaria aia de revista adolescentul mai bine ar scoate o revista pt farul.

Marketing_Farul
16th March 2006, 14:32
cati sponsori are faru` ca nu ati rasp la intrebarea asta .. si care`s aia .. daca se poate sti ..

In marea lor majoritate...ii poti vedea pe stadion(ma refer la panouri si bannere),cei mai importanti sunt afisati pe site-ul oficial.

pff
16th March 2006, 14:38
pai si tot nu mi`ati spus cati ... ce`o sa fac acum o sa incep sa numar panourile cand merg la meci ?:)

Marketing_Farul
16th March 2006, 15:04
Dar sa angajati pe cineva sa dea cu matura inainte de un meci costa? Sa curatati putin scaunele ca sa nu mai vin cu ziarul de acasa? Costa, insa pretul este infim comparativ cu satisfactia pe care ati crea-o.

Apoi:
1. Site-ul Farului e execrabil. Ar trebui sa angajati o companie profesionista, gen Grapefruit - vezi http://www.grapefruit.ro - sa faca o treaba ca la carte, la fel si pentru mascota si la fel si pentru logo; aceste lucruri nu trebuiesc facute intern in functie de bataia vantului; trebuie angajata o companie adevarata cu scopul de a face din clubul Farul un club/brand regional (Dobrogea + Calarasi/Ialomita/Braila) fiindca numai asa ne vom putea bate pe locurile din fata; daca ne limitam la CT n-am rezolvat nimic.
2. Atragerea suporterilor la stadion cat si castigarea unor noi suporteri trebuie facuta la fel cum isi atrage o firma clientii si nu pe filozofii de genul "ba da de ce nu vin astia la meci ca uite ca merge echipa". Pai eu ma duc la restaurant cu ziarul dupa mine, ca-i scaunul murdar si tre' sa-l sterg?
3. Sistemul sonor. E jenant. Daca-s mai mult de 3000 de spectatori pe stadion nu mai auzi nimic.

Am multe de reprosat si propus; acesta-i doar inceputul.

Am luat la cunostinta nemultumiirle legate de stadion,o sa le transmis celor responsabili de acesta.

Legat de site,va pot spune ca in curand va aparea o noua varianta,mult mai buna si mult mai interactiva.Ceea ce spuneti legat de o colaborare cu o companie specializata ar fi ideal,insa in momentul de fata bugetul nu ne permite.De asemenea ,trebuie sa intelegeti ca nu facem nimic asa la voia intimplarii,in bataia vintului....dupa cum va exprimati.

Cunoastem si probleme sonorizarii,speram ca din vara pe linga o tabela noua performanta sa dispunem si de un sistem de sonorizare modern.Insa toate aceste probleme necesita timp si bani .

Marketing_Farul
16th March 2006, 15:06
4. Nu mai lasati galeria sa se mute dupa cum au ei chef, de la peluza la B oricand au ei chef. De fapt, nu mai lasati galeria la tribune, ci numai la peluze.
Aici aveti dreptate..si ptr noi e o problema.La meciurile urmatoare vom rezolva aceasta situatie ,impreuna cu sefii galeriei.

Kroenan
16th March 2006, 15:19
1) Cand se vor imbunatati relatiile cu presa? Asa-zisele publicatii nationale nu dau importanta echipei Farul, ba chiar o iau `la misto`
Numai prin campanii de presa, declaratii dese, aparitii TELEVIZATE, se creeaza o emulatie in randul oamenilor obisnuiti

In caz ca nu stiati, presa trebuie ``hranita`` ca altfel ajunge sa inventeze toate aberatiile, care dauneaza tot clubului... Faza cu ciupercile pe gazon a fost memorabila

2) Se vorbea acum cativa ani de dorinta patronului de a acoperi stadionul... Mai este valabila, sau a fost doar o idee?

3) La punctul 3 am o sugestie legata tot de presa... Cand se lanseaza atacuri la adresa echipei, suporterilor, conducerii, trebuie sa existe o reactie PROMPTA in ziarele centrale, nu doar in Cuget Liber

Marketing_Farul
16th March 2006, 15:43
1) Cand se vor imbunatati relatiile cu presa? Asa-zisele publicatii nationale nu dau importanta echipei Farul, ba chiar o iau `la misto`
Numai prin campanii de presa, declaratii dese, aparitii TELEVIZATE, se creeaza o emulatie in randul oamenilor obisnuiti

In caz ca nu stiati, presa trebuie ``hranita`` ca altfel ajunge sa inventeze toate aberatiile, care dauneaza tot clubului... Faza cu ciupercile pe gazon a fost memorabila

2) Se vorbea acum cativa ani de dorinta patronului de a acoperi stadionul... Mai este valabila, sau a fost doar o idee?

3) La punctul 3 am o sugestie legata tot de presa... Cand se lanseaza atacuri la adresa echipei, suporterilor, conducerii, trebuie sa existe o reactie PROMPTA in ziarele centrale, nu doar in Cuget Liber

Aici eo rana mai veche,si e una care afecteaza toate echipele de provincie,vizavi de ziarele centrale.Acestea justifica putinele informatii despre echipele din provincie si paginile pline despre Steaua ,Dinamo ,Rapid si mai nou Poli prin numarul mare de suporteri al acestora(chestie pur comerciala!!).Clubul nostru are ofiter de presa,organizam saptaminal conferinte de presa :joi+ conferintele de presa de dupa joc: ziaristii si reporterii TVsunt prezenti in numar mare,insa in final informatia este filtrata la ziar sau la televiziunea respectiva.

Legat de acoperirea stadionului,in viitorul apropiat nu avem in vedere o astfel de investitie.E nevoie aici de sprijin guvernamental .

Kroenan
16th March 2006, 16:04
Mersi pentru raspunsurile rapide... As mai avea unele pareri, ce nu necesita neaparat un raspuns:

1) Legat de echipa de fotbal Poli Timisoara lucrurile sunt mai speciale... Aceasta este prezenta zilnic in presa nu doar datorita numarului mare de suporteri ci si a `atentiilor` primite de ziaristi pentru a-i face publicitate `deja-celebrului` Iancu

Din pacate, ziaristii romani prefera sa scrie articole pe baza unor `ciubucuri` primite in loc sa fie obiectivi... Aici nu putem face nimic.

2) Legat de echipa Farul... Eu consider ca stadionul va fi plin meci de meci numai in urmatoarele 2 conditii:
- sa se castige Cupa si astfel oamenii vor avea un motiv de mandrie, tinand cont ca (din pacate) in vitrina clubului nu exista vreun trofeu important
- sa se lupte pentru primele 2 locuri in campionat...

3) Legat de galerie... Si eu zic ca cel mai bine ar fi sa ramana la peluza

desdemona
16th March 2006, 17:58
decat sa scoata pe piatza porcaria aia de revista adolescentul mai bine ar scoate o revista pt farul.
Ar fi mult mai bine, intr-adevar. Mai ales ca nu o sa mai scoata porcaria aia ;) ar fi bine sa scoata ceva mult mai interesant :)

am3ricanu
16th March 2006, 22:07
Am citit pe aici ca cica faza cu regulile alea au fost mult mai drastic luate la constanta dc asta? noi nu facem parte din romania sa ne unim cu turcii sau cu cine? asta e cea mai mare prostie inventata dupa ce ca nu sunt spectatori in tribune sa nu mai fie nici suporteri? dragostea pt farul nu o sa ne`o puteti lua niciodata!!! in privinta mascotei, tabelei, a schimbarii celorlalte scaune, si ce sa mai discutat ... mai bine sar aduce niste jucatori ... si lucrurile astea trebuie facute dar echipa trebuie sa joaca fiind rezultate or sa fie si spectatori in tribune... in privinta galeriilor ar fi f bine sa stam toate impreuna sa cantam totzi pt farul ..... in privinta siteului nu costa exagerat de mult ca o firma se sa ocupe de site ... spuneati ca vreti sa creati o imagine mai buna echipei ... si prin internet este o imagine buna ca in ziua de azi mai tot romanu in special are acces la internet... nu ma pricep prea bine eu la facut asha ceva da totusi imi place sa ma implic in domeniu web designului.... in privinta cu rechinii albastrii si nusj ce aia e cam o prostie noi tzinem cu farul nu cu jucatorii ... ca jucatorii acum sunt faristi maine sunt dinamovisti poimaine stelisti si tot asha ... sa`i simpatizam si sa`i sustzinem e corect si logic ca joaca pt farul... va luatzi si voi dupa nea gigi oieru ala are doar 2 clase noi trebuie sa dovedim ca orashul nostru constanta e un orash de oameni limpezi la minte ... nu trebuie sa ne coboram la nivelul de ciobani.... sper sa citit si ceea ce am zis eu sunt parerile mele si a unor oameni cu o oarecare cunostinta de viata ;) FARUL RULZZZ :D

b3bito
16th March 2006, 22:12
Marketing_Farul tot nu ai raspun referitor la revista :D

am3ricanu
16th March 2006, 22:15
am uitat sa intreb .. unde trebuie sa mergem sa reclamam prostia cu bannerele si alte lucruri? ca sa stim pe cine trebuie sa judecam? ca dak nu judecam clubu ca el e principalu vinovat ca nu e de partea propriilor suporteri... sa se intample ex : ghencea nu cred ca clubul o nu o sa se opuna ... CLUBUL SUSTINE NEDREPTATEA? dak Don Corleone si Mincinashul spun sa ne aruncam in fantana noi ne aruncam ca asha zik ei? deaia Romania are rezultate slabe... Ca facem ce zik 2 PAPITZOI care cica "Conduc" Liga si Federatia!!!

am3ricanu
16th March 2006, 22:20
bebito noi avem ignore ma :)) ca la noi nu raspunde

dorryn
17th March 2006, 04:25
ha ha ha .. ce chestie... chiar se tine cont de parerile noastre? n-as crede.. da ..ideea cu revista este excelenta..de mult mi-a trecut prin cap dar cine sa se uite la noi?! iar cu nedreptatea care ni s-a facut la meciul cu pandurii ..legata de bannere.. sa fim seriosi..nu este posibil asa ceva...sunt un om liber..sa fie clar..si cred ca am dreptul sa ma mandresc cu o bucata de panza care are anumita semnificatie..si care nu deranjeaza pe nimeni!si sa fie clar din nou..ca daca vrea cineva cu adevarat sa readuca spectatorii in tribune..trebuie sa-i faca sa fie mandrii cu echipa lor..asta inseamna sa fi suporter al unei echipe..sa iubesti culorile clubului si sa te mandresti cu asta!sa arati altora ca reprezinti ceva..ori daca noi NU AVEM VOIE SA NE MANDRIM ca tinem cu Farul..si suntem cenzurati..la ce dracu sa mai venim pe stadion?doar clubul are de pierdut la faza asta ..si cineva ar trebui sa ia atitudine..dar sunt convins ca vom fi ignorati.. ce conteaza o mana de oameni pentru care Farul reprezinta cel mai frumos lucru posibil?!aa.. si faceti diferenta intre teatru si stadion ..trebuie sa inceteze abuzurile jandarmilor..cand veti lua atitudine impotriva lor abia atunci va fi alta atmosfera in peluza si incet incet vor veni tot mai multi..si e chiar usor sa faceti o revista a clubului ..o taraba langa stadion.. de unde poti sa-ti iei un tricou... un poster..sa aiba omul cu ce se mandri .."uite gigi ..asta-i echipa MEA de suflet..sambata merg la meci ..deja tremur" ..da de unde.. greu n-ar fi ...ar fi multe "bube" dar..deocamdata ajunge

pff
17th March 2006, 14:02
http://forum.farul.ro/viewtopic.php?t=30&start=15&sid=6e518c1767c0bb2a191cf112b38d187d
.... domnu` .. de la mk ... intrati putin acolo sa vedeti un exemplu` de emblema foarte reusita ..

Marketing_Farul
17th March 2006, 15:32
http://forum.farul.ro/viewtopic.php?t=30&start=15&sid=6e518c1767c0bb2a191cf112b38d187d
.... domnu` .. de la mk ... intrati putin acolo sa vedeti un exemplu` de emblema foarte reusita ..

Am vazut sigla propusa.Avem si noi 5-6 variante noi de sigla,orientate pe noul trend:cel cu rechinii albastrii.In curand le vom posta pe forum pentru a va spune parerile,opiniile,sugestiile daca e cazul.

Napoletan
17th March 2006, 18:16
Subscriu la ceea ce a zis Dorryn! Pt. un club care are pretentii de uefa este nepermis ceea ce se intampla, dar se pare ca interesele unora primeaza inca.

dorryn
19th March 2006, 18:32
pai cata rabdare sa mai am/din moment ce nu se uita nimeni la noi?la ce dracu ati mai facut formul asta daca nu pot sa zic ce ma doare?macar sa mi se dea un raspuns ..sau am atins un punct sensibil ? ..aaa ..pai ziceti asa ..si pastrati-va forumul..faceti ce vreti cu el daca-i doar o joaca de-a voastra

Marketing_Farul
19th March 2006, 19:19
pai cata rabdare sa mai am/din moment ce nu se uita nimeni la noi?la ce dracu ati mai facut formul asta daca nu pot sa zic ce ma doare?macar sa mi se dea un raspuns ..sau am atins un punct sensibil ? ..aaa ..pai ziceti asa ..si pastrati-va forumul..faceti ce vreti cu el daca-i doar o joaca de-a voastra
Daca te-ai uita mai atent am raspuns la toate intrebarile:cele legate de bannere,revista ,materiale promotionale.Incercam sa fim promti si cat mai concisi in raspunsuri,insa incercati ,va rog ,sa nu mai repetati intrebari la care s-a raspuns deja.Doar daca doriti sa veniti cu completari.

b3bito
19th March 2006, 21:00
Ce ne puteti spune despre campaniile de transfer alea farului in ultimi ani?K atzi adus jucatori care au fost de mark(tibor moldovan)si dupa o perioada petrecuta la clubul din stefan cel mare a decazut rau de tot,Dar despre transferurile despre straini K poate sunt mai ieftini si ne permitem si noi un atacant de valoare...Intleg k nu putetzi sa`l transferatzi pe mazilu,oprita,etc...:rosu:

ady51a
19th March 2006, 21:16
Dupa cum se vede si din articolul de mai jos din Cuget Liber, dir. de Marketing la clubului Farul raspunde pe forumul nostru si nu cred ca-si au rostul decat intrebarile din raza sa de activitate. Am rugamintea sa se parcurga cu atentie acest threard inainte sa se adreseze o noua intrebare pt a evita situatiile cu intrebari la care deja s-a raspuns. Daca cineva este nemultumit de un eventual raspus sau doreste sa dezvolte un anume subiect deja atins este rugat sa o faca cu argumentele de rigoare si cu propuneri concrete de rezolvare pentru problemele respective.
Am deschis discutiile in sensul asta in primul rand pentru suporteri si pentru o mai buna comunicare intre club si fani. :ok: Va multumesc anticipat pentru seriozitate si interes:ok: Sper sa unim aici cateva idei pt imbunatatirea activitatii de Marketing de la Farul si sa atragem cat mai multi faristi pe stadion.


Articol Cuget Liber:"" Dialog on-line īntre Farul şi suporteri

Fanii Farului pot discuta, pe forumul de pe www.onlinesport.ro (Forum / Fotbal / Suporter / Farul / Departamentul de marketing - FC Farul) direct cu directorul de marketing al „rechinilor“, Gabriel Diaconescu. Acesta va răspunde la orice īntrebări legate de bilete, stadion, echipă, materiale promoţionale, etc. Pe acelaşi forum al Farului de pe onlinesport.ro s-a lansat şi tema „propuneri pentru numele mascotei (n.n. - celebrul rechin)“""

am3ricanu
20th March 2006, 10:20
am vazut ca a aparut imnul lu farul asha se zvoneste ... suntem mai multzi care vrem sa`l ascultam si noi de unde il putem lua da sa fie bun nu fisier corupt sau altceva ca mia trimis unu mel si nu mere sa o ascult ca trebuie licientza sau nusj ce scrie da e corupt fisieru .... sa ne datzi un link de unde putem sa luam sa ascultam si noi imnul :) va rugam ... si mai datzii 2-3 capace lu Vukotici sa se mai trezeasca ca dak nu batem cu farul nici miercuri poate sa plece linistit .... ca pe noi nu ne intereseaza amicalele in amicale poate sa bata pe oricine dar degeaba dak ia bataie in meciurile oficiale .. cu pandurii ce a facut a dat un gol liviu si sa pastrat ala nu prea sa mai atacat nimik sau retras in aparare sau inchis ... meci sec ... tactica de 2 bani ... dak dadeau 2-3 goluri mai ziceam si nici atunci nu trebuia sa se retraga .. sa joace la spectacol!! ;) ... iar cu sportul echipa a jucat cum nu se putea mai nasol... mergi atat drum pana la bucuresti farul jucand cu o echipa care avea sanse mai mici decat farul si pierde cu 3-1 .... nu zik se mai intampla dar pana acum echipa nu a aratat absolut nimik si sa nu se mai joace cu noii veniti din primu minut ca nau aratat nimik ca sa merite sa joace titulari... cam atat am avut de zis -=FoRtZa FaRuL=-

Marketing_Farul
20th March 2006, 19:13
[QUOTE=am3ricanu]am vazut ca a aparut imnul lu farul asha se zvoneste ... suntem mai multzi care vrem sa`l ascultam si noi de unde il putem lua da sa fie bun nu fisier corupt sau altceva ca mia trimis unu mel si nu mere sa o ascult ca trebuie licientza sau nusj ce scrie da e corupt fisieru .... sa ne datzi un link de unde putem sa luam sa ascultam si noi imnul :) va rugam ... si mai datzii 2-3 capace lu Vukotici sa se mai trezeasca ca dak nu batem cu farul nici miercuri poate sa plece linistit .... ca pe noi nu ne intereseaza amicalele in amicale poate sa bata pe oricine dar degeaba dak ia bataie in meciurile oficiale .. cu pandurii ce a facut a dat un gol liviu si sa pastrat ala nu prea sa mai atacat nimik sau retras in aparare sau inchis ... meci sec ... tactica de 2 bani ... dak dadeau 2-3 goluri mai ziceam si nici atunci nu trebuia sa se retraga .. sa joace la spectacol!! ;) ... iar cu sportul echipa a jucat cum nu se putea mai nasol... mergi atat drum pana la bucuresti farul jucand cu o echipa care avea sanse mai mici decat farul si pierde cu 3-1 .... nu zik se mai intampla dar pana acum echipa nu a aratat absolut nimik si sa nu se mai joace cu noii veniti din primu minut ca nau aratat nimik ca sa merite sa joace titulari... cam atat am avut de zis -=FoRtZa FaRuL=-[/QUOTE

In momentul de fata nu pot sa va trimit imnul Farului.Pentru prima oara speram sa-l ascultati la jocul de Cupa cu FC National...iar zilele urmatoare sa-l puteti copia de pe site-ul oficial..
Referitor la echipa ,antrenor,joc nu pot sa va raspund....nu sunt in masura sa o fac...

am3ricanu
20th March 2006, 21:01
Referitor la emblema ... cea care vretzi sa o facetzi mascota e potrivita ca mascota da ca emblema pt club nu se potriveste deloc ca farul nu e echipa de desene animate ;) parerea mea trebuie ceva adecvat :) ... speram sa fi iesit ceva frumos vom asculta miercuri ;) dak zicetzi ca e facuta de 3se cred ca a iesit ceva frumos... Singurul lucru important pt miercuri este victoria farul trebuie sa invinga neaparat ca sa se cante imnul si in cupele europene :D ;) -=FoRtZa FaRuL=-

novio
20th March 2006, 22:11
Referitor la emblema ... cea care vretzi sa o facetzi mascota e potrivita ca mascota da ca emblema pt club nu se potriveste deloc ca farul nu e echipa de desene animate ;) parerea mea trebuie ceva adecvat :) ... speram sa fi iesit ceva frumos vom asculta miercuri ;) dak zicetzi ca e facuta de 3se cred ca a iesit ceva frumos... Singurul lucru important pt miercuri este victoria farul trebuie sa invinga neaparat ca sa se cante imnul si in cupele europene :D ;) -=FoRtZa FaRuL=-

am3ricanu are dreptate. Rechinul, adica mascota nu are ce cauta pe emblema clubului. Altfel, ajungem ca "javra rosie" de pe emblema nu spun cui si o sa rada si pescarusii de noi.... Daca doriti sa faceti o emblema care sa respecte o istorie a clublui, o traditie, ar trebui sa consultati si un specialist in heraldica. Daca doriti sa faceti o mascota care sa reprezinte acest club si pe care sa o puteti vinde, lansati un concurs in ziarul Cuget Liber (pacat ca in jud. Tulcea acest ziar nu se distribuie), lansati aceasta provocare elevilor sau studentilor......

Marketing_Farul
20th March 2006, 22:17
am3ricanu are dreptate. Rechinul, adica mascota nu are ce cauta pe emblema clubului. Altfel, ajungem ca "javra rosie" de pe emblema nu spun cui si o sa rada si pescarusii de noi.... Daca doriti sa faceti o emblema care sa respecte o istorie a clublui, o traditie, ar trebui sa consultati si un specialist in heraldica. Daca doriti sa faceti o mascota care sa reprezinte acest club si pe care sa o puteti vinde, lansati un concurs in ziarul Cuget Liber (pacat ca in jud. Tulcea acest ziar nu se distribuie), lansati aceasta provocare elevilor sau studentilor......
Se pare ca nu s-a inteles: cea prezentata mai sus e mascota clubului,,,emblema,sigla e cea existenta..pe care o cunosteti.....avem variante de sigle noi,dar nu au legatura cu mascota...

Napoletan
20th March 2006, 22:52
Emblema TREBUIE sa ramana neschimbata! Continuitatea creeaza traditie, traditia creeaza istorie.
Apropos, pe cand si un magazin oficial al clubului?
P.S. se scrie "Forza", e din italiana si inseamna "hai", nu "fortza", expresie pur mircomaneasca!

Bute_Farul
20th March 2006, 23:07
ai dreptate Napoletan...Asta e problema principala sa schimbe emblema.Plus k eu o am vopsita mare pe perete la mine in camera,tre sa varuiesc din nou dak o schimbati

novio
21st March 2006, 10:09
Se pare ca nu s-a inteles: cea prezentata mai sus e mascota clubului,,,emblema,sigla e cea existenta..pe care o cunosteti.....avem variante de sigle noi,dar nu au legatura cu mascota...

Scuze! M-am ambalat un pic cand am vazut pe un alt forum o propunere pentru noua sigla.

am3ricanu
21st March 2006, 11:40
Se spune ca la meciurile urmatoare se va intampla la fel ca la cel cu pandurii,adik sa fim bruscatzi,amenintzatzi noi suporterii de catre papitzoii de jandarmi...asta ce inseamna sa nu mai venim la meciurile de acasa? sau sa ne bagam cu samantzarii sa stam la spart semintzie? sau sa mergem numai la meciurile din deplasari unde este de 1000 de ori mai bine ca acasa... pt ca acolo ai cu cine vorbii cu toate ca sunt tot jandarmii si acolo cu aia se poate vorbi...jandarmii nostrii or fi de natzie unguri!!! cine stie... dak se va intampla la fel sa se puna clubul in peluza ca doar a aprobat sa se intample cu fotbalu impreuna cu chiforeanu ca domn nu pot sai zik care e paralel | | cu fotbalul in special cu farul... si jandarmii alaturi de cei de la club in peluza si cantatzi voi...vedem ce iese ;)... noi in loc sa fim uniti totzi ma refer clubul farul si noi suporterii sa nu lasam sa fim calcatzi in picioare de federatie si jandarmii voi ii sustzinetzi!!! deaia fotbalul romanesc se duce de rapa ... si farul in loc sa urce mai sus in performantze ... decade :( ... atzi zis ca nu avetzi legatura cu asta dar sa comunicatzi la cine trebuie putetzi asta ca statzi acolo la club cu totzii pt domnu de la mk... sper sa nu ne intoarcetzi spatele!!! mai tzinetzi cont si de parerile noastre....

ady51a
22nd March 2006, 06:14
Se găsesc materiale promoţionale cu Farul

Semifinala de Cupă cu FC Naţional va fi marcată de FC Farul şi prin punerea la dispoziţia celor interesaţi a unui stand cu materiale promoţionale. Acesta va fi amplasat lāngă tribuna oficială a stadionului „Farul“, de unde suporterii īşi pot cumpăra tricouri de joc (replici „Lotto“ şi replici clasice), tricouri „Cupa Romāniei“ (cu mascota clubului, celebrul rechin, ţinānd la piept trofeul), jobene cu Farul, fulare, eşarfe sau fanioane (trei modele). De asemenea, evenimentul din această seară a fost anunţat prin oraş şi prin intermediul a 100 de afişe, amplasate la chioşcurile „Cuget Liber“ şi īn jurul stadionului.
„Rechinii“ revin pe autocar

Noul autocar al Farului, de provenienţă olandeză, un Bowa albastru, a fost decorat şi el pe exterior cu „rechini“, aşa cum s-a īntāmplat şi cu precedenta maşină, un Mercedes. Amplasarea pe autocar a mascotelor Farului s-a făcut īntr-o aşezare nouă faţă de precedenta decorare

pff
22nd March 2006, 11:11
in sfarsit un lucru` bun care`l aud ca l`a facut dep de mk .. de cand s`a facut threadu` asta ..

ady51a
22nd March 2006, 14:10
Pai sunt 2 lucruri bune. Vanzarea de materiale si autocarul.

pff
22nd March 2006, 15:46
autocar aveam :) chiar.. de ce s`a schimbat autocaru` ?:)
dispunem de asa multi bani sa schimbam autocaru dupa un an ?:)

b3bito
22nd March 2006, 22:13
DOMNUL de la marketing?!?!?Ne putetzi spune si noua dc a semnat domnul chiforeanu` "parteneriatul " cu jandarmeria k noi sa nu ne mai putem sa punem bannerul pe gard?
CINE se crede acest chiforeanu?!!!!! FARUL E AL NOSTRU<NU AL TAU!!!

Napoletan
22nd March 2006, 22:45
Stimabile domn de la marketing... cu fiecare zi care trece, cu fiecare post al tau, cu fiecare ocazie cand eviti anumite intrebari, imi intaresc parerea despre tine, adica, ca nu esti cu nimic diferit de un jurnalist, care nu intelege cum un om poate face atatea sacrificii pt. clubul iubit, care nu poate dormi noaptea cand stie ca se apropie un derby, care plange si sufera cand echipa pierde, sau onoarea grupului sau este patata, un om pt.care un meci nu presupune doar 90 de minute, ci ore intregi sau chiar zile, care uneori in loc sa mearga in cluburi prefera sa mai economiseasca un ban pt. a realiza cate ceva pt.a spori prestigiul clubului si grupului sau, care in weekend in loc sa stea cu iubita, prefera sa mearga la sute sau chiar mii de km pt. echipa lui. Probabil un om strain de aceste lucruri nu poate realiza ceea ce simtim noi atunci cand nu ne este permis sa ne afisam mandria pe gard (de altfel nu este nimic trivial, rasist, xenofof etc). Nu cerem multe, cerem doar sa fim respectati noi ca persoane, si drepturile noastre cetatenesti.

arian18
24th March 2006, 17:57
Emblema nu trebuie skimbata, asta este doar o porcarie moderna, ca sau skimbat vremurile. Emblema este singura care o respect si este in inima mea, este singura dovada k avem o istorie in spate. Fara influente prostesti, emblema va ramane la fel, sa o respecte si celelalte generatii ce vor veni. IMPOTRIVA SKIMBARII EMBLEMEI! Sa fie clar pt oricine propune skimbarea ei.

tchibos
24th March 2006, 20:02
poate cu exprimarea nu sunt de acord, nefiind una prea academica, insa cu esanta gandirii sunt perfect de acord... lasati emblema asa... e poate singurul lucru bun la care nu trebuie sa se umble

pirlinho
24th March 2006, 20:07
Ati face bine sa vindeti materiale promotionale maine seara la toate tribunele nu numai la abonamente si A.

dorryn
25th March 2006, 00:55
un lucru bun n-ar face si ei...in schimb..daca se poate ..sa mai alunge un grup de suporteri de pe stadion ... sa mai strice imaginea clubului un pic.. ..putin dar sigur... macar lasati emblema.. pt mine e cea mai frumoasa din lume... nu stricati chiar totul..inteleg ca nu va preocupa imaginea..dar e chiar atat de greu de inteles ca pe unii chiar ii intereseaza ?!

Marketing_Farul
25th March 2006, 10:14
un lucru bun n-ar face si ei...in schimb..daca se poate ..sa mai alunge un grup de suporteri de pe stadion ... sa mai strice imaginea clubului un pic.. ..putin dar sigur... macar lasati emblema.. pt mine e cea mai frumoasa din lume... nu stricati chiar totul..inteleg ca nu va preocupa imaginea..dar e chiar atat de greu de inteles ca pe unii chiar ii intereseaza ?!

Se pare ca nu s-a inteles ..emblema va ramine ..nu a spus nimeni ca va fi schimbata..imaginea ne intereseaza,nu inteleg atitudinea ironica,mai ales daca te consideri suporter adevarat..

tchibos
25th March 2006, 11:46
spuneati ca puneti imnul Farului pe site-ul Farului... eu am intrat si dadea eroare. De ce nu faceti ceva ca vad ca inca exista persoane care il cer pe mail

Napoletan
25th March 2006, 14:10
Domnule de la marketing depinde ce intelegeti dumneavoastra prin suporter adevarat. Daca dvs prin asta intelegeti un om care vine la stadion doar pt. a vedea cei 22 de jucatori si pt.care nu conteaza ceea ce se intampla la clubul sau, sau in interiorul echipei, care dupa meci pleaca in aceeasi stare de spirit chiar daca echipa invinge sau pierde, sau care nu acorda o prea mare importanta valorilor clubului sau, asa e... nu suntem astfel de suporteri.

am3ricanu
25th March 2006, 16:21
tchibos potzi gasi imnul varianta mp3 pe siteul www.gnr9.as.ro ;) ... FoRzA FaRuL ... MERDA DINAMO

tchibos
25th March 2006, 16:26
k merci

am3ricanu
25th March 2006, 16:29
Pt domnul de la marketing as mai avea si eu niste intrebari cu toate ca vad ca la unele persoane nu raspunde la intrebari... Ce intzelegetzi dumneavastra prin suporter adevarat? Dc va feritzi de intrebarile sau solutiile care se refera la binele echipei si al clubului Farul ? Spuneatzi ca vreti binele echipei si al clubului cum doveditzi asta ? ... FoRzA FaRuL ...

Marketing_Farul
25th March 2006, 16:53
Pt domnul de la marketing as mai avea si eu niste intrebari cu toate ca vad ca la unele persoane nu raspunde la intrebari... Ce intzelegetzi dumneavastra prin suporter adevarat? Dc va feritzi de intrebarile sau solutiile care se refera la binele echipei si al clubului Farul ? Spuneatzi ca vreti binele echipei si al clubului cum doveditzi asta ? ... FoRzA FaRuL ...

Consider ca in masura posibilitatilor am raspuns prompt la toate intrebarile.Sunt si cateva intrebari care nu tin de responsabilitatile mele .
Un suporter adevarat ,in situatia concreta de mai sus,e acel care e aproape de echipa ,la bine si la greu.Aduce o critica constructiva ,atunci cand e cazul,vine si cu solutii,dar nu pot sa concep ironia si rautatea.Sunt destule persoane in club care iubesc culorile Farului si care fac tot ce le sta in putinta pentru binele clubului si ale echipei.Sunt multe lucruri de pus la punct,dar cu pasi mici le vom rezolva.(tinand cont si de buget).Avem nevoie si de sprijinul vostru,al suporterilor !

pff
25th March 2006, 17:40
da` de faza cu curatenia pe stadion ... si cu scaunele sterse .. nu se aude nimik .. cand o sa angajati pe cineva sa dea o matura dupa fiecare meci .. si sa stearga scaunele inainte de meciuri ?

am3ricanu
28th March 2006, 01:13
S-a vazut inca o data la meciul Farul - dinamo ca clubul farul ne ne vrea pe noi suporterii in tribune mai ales cei din peluza sud incepand de la poarta am fost luati de jandarmi cerandu`ne buletinele sa ne ia datele cica pentru verificare,iar cei care nu aveau buletine si au vrut sa intre pe stadion nebagandu`i in seama pe jandarmi nu au fost lasatzi sa intre... dak omu nu si`a luat buletinu cu el sa l-a uitat acasa ce era sa faca... apoi faza cu bannere`le a fost ceva anormal sa vedem cum vin dinamovistii de la bucuresti si ei isi pun bannere`le pe gard intradevar mai jos chipurile sa nu se vada .. iar liderul lor a stat pe gard pe o cutie din aceea metalica in care sunt difuzoarele... ei de ce au avut voie si noi nu? daca nu puteti raspunde la aceasta intrebare dumneavastra intrebatzii pe cei de la club care se ocupa de acest lucru si sa ne raspundeti... Noi nu venim pt dumneavastra cei de la club venim pt echipa noastra de suflet Farul dar macar lasatzi`ne sa ne putem incuraja echipa nu ne tzine`tzi ca pe niste detzinutzi... atzi spus ca avetzi si dumneavastra nevoie de sprijinul nostru , dar dak nu ne acordatzi incredere noi cum am putea sa va acordam? ... As mai avea o intrebare : Elevii si studentii mai au intrarea gratuita pe stadion cu carnetul de elev sau carnetul acela de studet? mau intrebat f multe persoane si nu am stiut ce sa le raspund... in fine speram ca se vor remedia aceste lucruri ... FoRzA FaRuL!!!

am3ricanu
29th March 2006, 01:17
Am vazut azi o emisiune la neptun in care un telespectator a sunat si a zis ca nu a fost lasat sa intre pe stadion cu o sticla de suc el venind la stadion cu fiul sau care era mik de ani... in aceasta privinta am si eu o intrebare cu tasnitorile de pe stadion cand se va rezolva? ca nu acest lucru nu necesita asa multi bani... ca au functionat o perioada apoi au fost oprite ... la tribuna mai functioneaza una parca da in peluza nici una... macar dak nu esti lasat sa intrii cu sticla de apa pe stadion sa ai o sursa de apa pe stadion ;) nu cred ca cerem prea mult!! ;) FoRzA FaRuL

pff
29th March 2006, 03:31
ce vorbesti ma americane .. cum sa nu ceri prea mult .. pai pt 80.000 tu vrei si apa .. si curat pe scaune .. si curat pe stadion .. cred ca te intinzi .. totusi suntem in .ro .. si in cta .. nu sunt bani .. sunt bani pt altele .. da` numai pt confortu` omului de rand nu .. nici macar nu sunt in stare sa faca niste TEC`uri pe stadion ............ tot ne ameninta cu faza deja veche ............. suntem in discutii cu nush ce firma suntem in discutii cu nush cine ... in afara de standu` ala .. care va multumim ca ne`ati ascultat ... nu ati facut nimik ........ sonorizare ......... NU ........stadion sau scaune curate NU ......... stand de fast food sau bauturi racoritoare ......... NU .......... NIMIK vreau sa zic ......... pt ce sunteti la dep, de MARKETING ..... cum vreti sa atrageti lumea la stad ... lasandui sa stea pe ziare .. lasandui sa moara de sete ... ? sa se chinuie juma de ora sa inteleaga pe cine a schimbat sarbu ?



asteptam si noi schimbarile .. pt ca nu`s chiar asa scumpe .. cu 3 mil inainte de fiecare meci faceti luna stad .. iar despre standu` de fast food si bauturi racoritoare nu cred ca trebuie sa dati vreun ban ca sa vina unu sa`si faca vanzare pe stadion .. sg probl ramane instalatia de sonorizare .... dar ... vreau sa am incredere ca o sa se rezolve si aceasta problema ... ca doar nu traim in epoca de piatra ... cel putin asa vreau sa cred eu :)

b3bito
29th March 2006, 14:45
pei in germania oameni au voie sa isi cumpere si alcool pe stadion(din cate stiu yo)pei in spania sau germania knd te duci la meciuri zici k te duci la mall nu7 la meci...ce naiba...cerem prea mult ?

am3ricanu
30th March 2006, 01:33
pff yo am nam zis bro fast foduri sau alte cele cu toate ca ar fi bune am zis macar tzasnitorile sa le faka sa functzioneze macar apa deasta meritam si noi :)) intradevar in alte tzari se bea si alcool pe stadion dar acolo e civilizatie la noi in Romania nu va exista niciodata asha ceva!!! ce sa mai discutam despre alte cele... macar sa joace echipa ca stam noi si in picioare si fara apa si fara nimik da sa joace echipa ca momentan e cam me dinafara :( ... FoRzA FaRuL !!!

dorryn
4th April 2006, 23:04
anti garda ...ultimul abuz in materie... sa intri cu buletinul pe stadion .. comunistii dreaq..in alta ordine de idei ... s-a terminat campionatul pt noi .. in cupa ne asasineaza rapidul in finala..DACA ajungem acolo ..iar in campionat ... ne bucuram de circ.. ca la noi la nimeni ..FORZA FARUL .. o echipa de .. "printese" ..prea dur antrenorul... conducerea .. prea slaba pt ambitii prea mari ... si bineinteles... toti care lucreaza in cadrul clubului vor da din umeri..ne vor ignora ..scuzati-ma domnule de la marketing..dar..cui sa spunem si noi ce ne apasa? de bine de rau macar dumneavoastra il vedeti..il cititi..chiar daca radeti si va vedeti linistit de viata ..ce am scris mai sus are legatura directa cu faptul ca stadionul e din ce in ce mai gol ..si parca departamentul de marketing isi propune sa mai repare cate ceva din imagine.. sau nu-i asa?trebuie doar vointa ..sa lasam maruntisurile de gen 'numele mascotei" si sa ne ocupam de treburi cu adevarat importante..

U|L|T|R|A|S|
5th April 2006, 00:19
Pai si jucatorii se gandesc la numele mascotei...de asta nu mai joaca nimik...
Foarte buna ideea cu buletinele....pentru ca sunt precaut o sa am la mine si certificatul de nastere, copii xerox ale buletinelor parintilor, factura de la lumina pe luna trecuta....mai am ceva de luat...aaaa o sa imi scot si cazierul maine....:D
Eu nu stiu cine se crede acest chiforeanu.....chiar si pe d-voastra domnule director de marketing, va invit sa luati loc in peluza la meciul cu poli iasi...sa nu uitati sa luati cu d-voastra practicul si atat de folositorul ziar...fara de care nu cred ca ati putea sa va asezati pe minunatele scaune....in minunata peluza sunt amplasate si o multitudine de toalete ecologice, cu un inalt standard igienic....sa nu aveti la dumneavoastra sticle cu apa....apa puteti sa consumati din minunatele "tasnitori" care nu mai functioneaza de la revolutie....sa va imbracati frumos, pentru ca daca vizionati meciul in preajma galeriei, o sa fiti filmat in permanenta...
Va asteptam cu drag, in minunata noastra Peluza Sud....

cosmin3lu
5th April 2006, 10:30
de ce nu angajati o firma specializata pentru a construi un site cu adevarat
care sa reprezinte Clubul Farul?

ULTRAS-CT
5th April 2006, 11:14
Consider ca in masura posibilitatilor am raspuns prompt la toate intrebarile.Sunt si cateva intrebari care nu tin de responsabilitatile mele .
Un suporter adevarat ,in situatia concreta de mai sus,e acel care e aproape de echipa ,la bine si la greu.Aduce o critica constructiva ,atunci cand e cazul,vine si cu solutii,dar nu pot sa concep ironia si rautatea.Sunt destule persoane in club care iubesc culorile Farului si care fac tot ce le sta in putinta pentru binele clubului si ale echipei.Sunt multe lucruri de pus la punct,dar cu pasi mici le vom rezolva.(tinand cont si de buget).Avem nevoie si de sprijinul vostru,al suporterilor !

Avetzi perfecta dreptate in legatura cu anumite chestii ... DAR nu putetzi spune ca nu avetzi sustzinere din partea noastra , din partea suporterilor .. atatzi cat sunt ei .. multzi .. putzini .. vin la stadion si incurajeaza echipa chiar daca ultima victorie a fost 1-0 chinuit si de atunci 3 etape de infrangeri consective in campionat. Suport din partea suporterilor a fost , este , si va fi .. indiferent de ce se va intampla dar nu putem sa trecem cu vederea niste prostii pe care jandarmii ni le fac meci de meci iar dumneavoastra ( clubul ) NU FACETI ABSOLUT NIMIC !!! Constanta - singurul stadion din lume cred unde nu ai voie sa iti pui bannerele acolo unde vrei , mai noua este si moda buletinului la intrare... alta prostie ... pai daca vin niste copii care nici nu au buletin ce fac !? nu intra pe stadion ?! - vedetzi? - chiar voi( clubul) descurajatzi publicul sa vina la stadion. Intelegem sa intram fara sticle , fara tortze sau petarde .. dar sa nu intrii daca nu ai buletinul la tine sau sa nu lasi sa pui steagul pe gard sunt niste aberatzii la care VOI cei din conducerea clubului datzi din umeri spunand : NU ESTE TREABA NOASTRA .
Sa va reamintesc ca cei de la poli , steaua , dinamo .. cand au anumite probleme cer ajutorul celor din club iar acestia ii ajuta indiferent de ce ar fi vorba ... la Constanta poti sa strigi cat poti de tare , ca nimeni nu te aude , sau ma rog nu vor sa te auda . RUSHINE !

ULTRAS-CT
5th April 2006, 11:22
consider ca si ce am scris mai sus este o critica constructiva ... si as vrea sa stiu daca macar dumneavoastra ii vetzi aduce la cunostinta domnului Ciforeanu spundu-i " domnule uitatzi ce am primit din partea suporterilor din peluza , ce probleme au ei .
Putetzi sa ii ajutati intr-un fel ? sau macar dati-le un raspuns ceva sa stie si ei , ca ei prostii draq vin la fiecare meci al FARULUI ... canta , aplauda a 2a zi raman fara voce iar la final nu au parte nici de un salut din partea echipei"

M'ar interesa un raspuns din partesa lui Chiforeanu in legatura cu bannerele pe gard ! va rog sa scrietzi aici ceea ce raspunde.

Marketing_Farul
5th April 2006, 11:38
In ultima vreme nu am reusit sa mai dau raspunsuri..sa ca o fac acum :
1.referitor la stadion ,am raspuns dar mai raspund odata:
-tisnitorile in numar de 12 ,sunt functionale 11 ,mai putin una de la peluza galeriei...nu poate fi reparata.
-referitor la standuri cu produse de fast -food si bauturi vom avea incepand cu jocul Farul-FCM Bacau(5 standuri sa acopere tot stadionul)
-toaletele ecologice vor fi curatate si vidanjate...vina apartine firmei cu care avem contract(au fost cateva neintelegeri specific noua romanilor!!)
-problema curateniei in stadion e una pe care o avem in vedere....personalul de care dispunem este restrins...este destul de greu sa stergi aproape 16 000 de scaune..mai ales ca ploua destul de des...si le murdareste din nou..insa vom incerca sa mentinem curatenia....
-referitor la site acesta sper sa fie gata luni...au fost cateva probleme ,dar sper sa-l punem in functiune.....bugetul este f...restrins..daca ma intelegeti....as putea sa-l fac super profesionist....insa nu am buget ptr asta...din pacate!!!
-sper sa intelegeti....problemele d-voastra sunt legate mai mult de alte departamente: administrativ,management....staff tehnic....in masura posibilitatilor incerc sa va dau raspunsuri....
ce pot eu sa va spun....in curand vom avea o mascota....vom avea un sistem nou si performant de sonorizare,,,magazinele cu materiale promotionale funtioneaza deja(vom avea in curand noi produse:bratari personalizate,odorizante de masina,cravate personalizate,mingi personalizate)
Lucrurile se misca,mai greu dar se misca....
Hai Farul!!!!...

b3bito
5th April 2006, 22:26
mai am si eu o intrebare...Ce parere aveti voi cei din conducere despre antrenorul actual?De ce nu`l dati afara?

ULTRAS-CT
5th April 2006, 22:47
In ultima vreme nu am reusit sa mai dau raspunsuri..sa ca o fac acum :
1.referitor la stadion ,am raspuns dar mai raspund odata:
-tisnitorile in numar de 12 ,sunt functionale 11 ,mai putin una de la peluza galeriei...nu poate fi reparata.
-referitor la standuri cu produse de fast -food si bauturi vom avea incepand cu jocul Farul-FCM Bacau(5 standuri sa acopere tot stadionul)
-toaletele ecologice vor fi curatate si vidanjate...vina apartine firmei cu care avem contract(au fost cateva neintelegeri specific noua romanilor!!)
-problema curateniei in stadion e una pe care o avem in vedere....personalul de care dispunem este restrins...este destul de greu sa stergi aproape 16 000 de scaune..mai ales ca ploua destul de des...si le murdareste din nou..insa vom incerca sa mentinem curatenia....
-referitor la site acesta sper sa fie gata luni...au fost cateva probleme ,dar sper sa-l punem in functiune.....bugetul este f...restrins..daca ma intelegeti....as putea sa-l fac super profesionist....insa nu am buget ptr asta...din pacate!!!
-sper sa intelegeti....problemele d-voastra sunt legate mai mult de alte departamente: administrativ,management....staff tehnic....in masura posibilitatilor incerc sa va dau raspunsuri....
ce pot eu sa va spun....in curand vom avea o mascota....vom avea un sistem nou si performant de sonorizare,,,magazinele cu materiale promotionale funtioneaza deja(vom avea in curand noi produse:bratari personalizate,odorizante de masina,cravate personalizate,mingi personalizate)
Lucrurile se misca,mai greu dar se misca....
Hai Farul!!!!...


Din punctul meu de vedere nu pot decat sa va felicit .. faptul ca avem o mascota noua , un imn , mai nou o sa avem standuri in stadion , bratari personalizate sistemele de sonorizare noi etc nu pot decat sa ma bucure si arata ca FARUL avanseaza din ce in ce mai mult din multe puncte de vedere .
Ce v-am rugat si va mai rog inca o data , chiar daca nu tine de departamentul d-voastra .. v-as ruga in numele peluzei , al suporterilor din peluza sa ne spuneti DE CE CONSTANTA ESTE SINGURUL STADION DIN ROMANIA unde nu te lasa sa iti pui steagul pe gard ?? va rugam datzi-va silinta pentru noi ... noi , bigaziile din peluza .. si cei de la tribuna B - pirates fiind singurii nebuni care mai vin meci de meci la stadion indiferent de numele echipei adverse . iar cei din club incearca in mod direct , indirect sa ne faca sa nu mai intram pe stadion . VA ROG SA RASPUNDETZI LA INTREBAREA DE MAI SUS !

tchibos
5th April 2006, 22:58
eu nu inteleg totusi care e ideea cu cerutul buletinelor de catre jandarmi, ca vad ca acum se poarta si la tribuna A. Sunt oare acesti jandarmi dotati cu o memorie de elefant si doar scaneaza datele din buletine?... eu nu am vazut sa noteze ceva. Daca se intampla lucruri care nu ar trebui sa se intample ce faceti?... ii puneti pe jandarmi sa scruteze in memorie si realizati o baza de date reala a celor care au intrat pe stadion?... e penibila situatia si asta va duce intr-o singura directie -> suporteri mai putini. degeaba faceti imn, mascota si alte astfel de tentative de a atrage suporterii daca nu stiti sa ii si respectati.

Stiu ca nu e departamentul marketing de vina dar poate ne dati o idee la ce se direste cu cerutul buletinului la intrare ca eu chiar nu inteleg... nu se mai vrea intrarea copiilor in stadioane sau ce?

Napoletan
6th April 2006, 14:31
Hai sa va zic ceva... Poblema cu bannerele este din vina lui chiforeanu! Inainte de meciul de cupa cu FC.National 2 baieti de la noi din grup au fost la jandarmerie sa rezolve problema, iar jandarmii au spus: "noi am inaintat clubului Farul o propunere prin care sa se interzica suporterilor sa-si afiseze bannerele pe gardul stadionului, iar chiforeanu a semnat!" In aceeasi zi cei 2 au fost si la chiforeanu sa ceara o explicatie, acesta raspunzand evaziv, "de ce nu stati si voi cu sorin?" Dupa ce i s-a explicat care e treaba cu galeria (pt. a "n"-a oara), acesta a ridicat din umeri.
Deci, problema este mult mai complicata decat pare, si cel putin, pt.moment, nu are vreo solutie viabila!

ULTRAS-CT
6th April 2006, 17:45
offtopic : pai Chiforeanu ce draq sa faca? decat sa se intereseze de juniori .. sau alte probleme importante .. el semneaza 3-4 hartii ( pe care nici alea nu le citeste )

Gruppo Sharks
8th April 2006, 01:34
FORZa farul!!!!!!!

ULTRAS-CT
9th April 2006, 21:35
mai e on theard-ul acesta? :)

b3bito
9th April 2006, 22:55
FORZa farul!!!!!!!
:rosu: bah u suferi de prostie?doare?:rosu:

ULTRAS-CT
12th April 2006, 22:22
In ultima vreme nu am reusit sa mai dau raspunsuri..sa ca o fac acum :
1.referitor la stadion ,am raspuns dar mai raspund odata:
-tisnitorile in numar de 12 ,sunt functionale 11 ,mai putin una de la peluza galeriei...nu poate fi reparata.
-referitor la standuri cu produse de fast -food si bauturi vom avea incepand cu jocul Farul-FCM Bacau(5 standuri sa acopere tot stadionul)
-toaletele ecologice vor fi curatate si vidanjate...vina apartine firmei cu care avem contract(au fost cateva neintelegeri specific noua romanilor!!)
-problema curateniei in stadion e una pe care o avem in vedere....personalul de care dispunem este restrins...este destul de greu sa stergi aproape 16 000 de scaune..mai ales ca ploua destul de des...si le murdareste din nou..insa vom incerca sa mentinem curatenia....
-referitor la site acesta sper sa fie gata luni...au fost cateva probleme ,dar sper sa-l punem in functiune.....bugetul este f...restrins..daca ma intelegeti....as putea sa-l fac super profesionist....insa nu am buget ptr asta...din pacate!!!
-sper sa intelegeti....problemele d-voastra sunt legate mai mult de alte departamente: administrativ,management....staff tehnic....in masura posibilitatilor incerc sa va dau raspunsuri....
ce pot eu sa va spun....in curand vom avea o mascota....vom avea un sistem nou si performant de sonorizare,,,magazinele cu materiale promotionale funtioneaza deja(vom avea in curand noi produse:bratari personalizate,odorizante de masina,cravate personalizate,mingi personalizate)
Lucrurile se misca,mai greu dar se misca....
Hai Farul!!!!...


-innainte de meci am numarat tisnitorile NICI UNA NU FUNCTIONA !
-am mancat din standurile alea pe care le-ati promis ca le veti face pana la meciul cu Bacau de m-am spart... am facut cinste la toata peluza !
-toaletele la fel de jegoase
-problema curateniei pe stadion : la fel de murdar , la fel de multa mizerie .

90% MINCIUNI !

:rosu:

dorryn
12th April 2006, 22:51
sunteti penibili..lasati-va ..astia de la marketing..nu ca as avea ceva cu voi ..dar va faceti de ras...sunteti slabi rau..si niste copii s-ar fi implicat mai mult ...va rog eu lasati pe altcineva sa se ocupe..care chiar vrea..macar incepand cu editia viitoare a campionatului..e doar vina voastra pentru atmosfera incendiara de pe stadion..asta ca sa nu mai zic de abuzurile jandarmeriei care..intre noi fie vorba s-ar fi putut rezolva cu o vorba spusa cui trebuie.Deci treaba e ca in loc sa faceti ceva bun..din contra.,nu stiti cum sa ne mai alungati de pe stadion.....treaba voastra.Mie unul nu-mi trebuie fast food pe stadion .. nu vreau sa curatati stadionul(mai ploua cand si cand) nu vreau nimic altceva decat sa fiu tratat ca un om.Daca nu faceti nimic o sa ajungem mai rau ca la gloria..parea incredibil acum 1 an ..2..dar ne indreptam vertiginos spre dezastru..ne ducem dracu de tot..doar din cauza indiferentei voastre si a tuturor celor din conducere in frunte cu bosanceanu!

Kroenan
13th April 2006, 13:02
E ciudat intr-adevar felul cum se incearca indepartare oamenilor de la stadion... Totusi sunt curios, de ce? Poate pentru faptul ca dupa o ratare a obiectivului, Bosanceanu vrea sa fie sigur ca nu vor fi multi cei care-l vor contesta

P.S Atata timp cat niste jandarmi cu 4 clase vor legitima spectatorii PLATITORI DE BILET, eu personal nu mai vin la nici un meci.

Napoletan
13th April 2006, 15:27
Rusine conducerii Farului!!! Stimabile domn de la marketing te rog frumos scuteste-ne de minciunile tale, nu mai visa cu ochii deschisi, mai megi din cand in cand pe la meciuri si vei vedea ce treaba grozava ati inceput! Bravo! Cum sa ti se ceara ma buletinu la intrare?! Sunt cumva infractor?!Si va mai mirati de ce aveti 300 de spectatori... Ai idee cati oameni cu bilete au ramas ieri pe afara?!

ULTRAS-CT
14th April 2006, 23:43
mai bene s-ar inchide acest theard ptr. ca ASTA de la markting s-a prins ca ne-am dat seama ca a zis numai minciuni de aceea nici nu mai raspunde !

pff
15th April 2006, 04:38
mai bene s-ar inchide acest theard ptr. ca ASTA de la markting s-a prins ca ne-am dat seama ca a zis numai minciuni de aceea nici nu mai raspunde !

e prea ocupat domne omu` ... se chinuie sa ne satisfaca si noua cererile .. :)) NOT !!! :))

Dunker_Farul
15th April 2006, 13:15
am o intrebare (nu am avut timp sa citesc toate posturile ... deci s-ar putea sa se repete intrebarea in forum) ... sunt din iasi si as vrea sami spuneti dak as putea cumpara articole cu farul si la ce preturi

novio
16th April 2006, 20:37
Din cate am observat, d-nul de la marketing nu a mai raspuns la intrebari ... :rosu: :no: Probabil, este ocupat cu repararea tasnitorilor sau este retinut de probleme cu mult mai importante.... :ciocan: /OLE/

dorryn
17th April 2006, 03:59
dunker .. nu-ti poti cumpara articole cu Farul decat din cta .. gasesti..tricouri,fulare..cam ce vrei..dar ce folos..toate astea nu mai au nici un farmec din moment ce suntem tratati ca animalele.. a disparut entuziasmul..a devenit o aventura sa intram pe stadion..in curand o sa ne puna si stampile pe gat..si o sa ne dezbrace..sa ne puna fiola..sa ne descalte ..sa intram legati...ce dracu vor?!la mintea lor n-ar fi exclus nimic din ce-am zis mai sus..si NU-I PASA NIMANUI..nu le pasa ca sute de oameni cu biletul in mana au fost intorsi de la poarta stadionului pt ca nu aveau buletinul la ei..nu le pasa ca etapa de etapa se destrama tot ce a fost bun candva..nu le pasa ca pana si in divizia B aveam 10.000 de spectatori la un meci obisnuit iar acum abia daca mai atingem cota asta la o semifinala de cupa!!nu le pasa ca in urma cu putin timp microbuzele de mangalia,medgidia,basarabi,fetesti,eforie,navodari erau plinde de fulare alb albastre cand era meci acasa..iar acum doar navetisti care zambesc amar cand ii intrebi daca nu merg la meci!!e strigator la cer!nu inteleg unde vor sa ajunga...dar pasiunea nu ne-o va lua niciodata nimeni..e ceva ce voi nu puteti intelege.. domnilor din conducere! felicitari,ati stricat tot intr-un timp record..SA VA FIE RUSINE !

Tavinho_kid
17th April 2006, 17:15
Farul nu ne merita! nu merita sa n agitam atat ptr ei!

arian18
19th April 2006, 16:16
Farul nu ne merita! nu merita sa n agitam atat ptr ei!
Bah cum poti sa afirmi asta? Numele clubului nu ti.a facut nimik, ci oamenii care reprezinta clubul si tara...Cand vine vorba de legi dure cei ce ar trebui sa ne reprezinte pe noi sunt primii care le adopta. Legi pe care occidentul le evita.

ULTRAS-CT
19th April 2006, 16:34
in curand o sa ne puna si stampile pe gat..si o sa ne dezbrace..sa ne puna fiola..sa ne descalte ..sa intram legati...ce dracu vor?!la mintea lor n-ar fi exclus nimic din ce-am zis mai sus..si NU-I PASA NIMANUI

o sa i-a si probe de urina
:rosu:

pirlinho
19th April 2006, 21:56
Am fost in Divizia B la meciuri ale Farului cu Apemin Borsec si alti eterni necunoscuti. Am fost la vreo 15 din 17 meciuri din B de acasa. Am fost si la penibila eliminare din Cupa Romaniei din acelasi sezon (1-2 la Portul). Am fost la f. f. multe meciuri.

Dar gata. Asa nu se mai poate. Sa umpleti tribunele cu neamurile jucatorilor de acum incolo. Sezonul acesta voi fi prezent doar la posibila finala a Cupei si poate (poate!) la meciul cu Poli Timisoara.

cosmin3lu
20th April 2006, 11:02
ce face departamentul merketing pt. imaginea clubului si a echipei si pt. spectatori? nu credeti ca ar trebui mediatizate meciurile echiei Farul ?
eu cred ca in general nu se doreste asta si nimeni nu vrea sa faca nimic si din acesta cauza FC FARUL va pierde in viitor foarte multi suporteri

ady51a
23rd April 2006, 10:11
F.C. FARUL IN COLABARARE CU O FIRMA PRIVARA AU DESCHIS DOUA MAGAZINE OFICIALE ALE CLUBULUI UNDE PUTETI GASI OBIECTE PROMOTIONALE CU INSEMNELE CLUBULUI FANION AL DOBROGEI. MAGAZINELE SUNT AMPLASATE DUPA CUM URMEAZA:
1) MAGAZINUL "METROPOL" LA ET.2 ( Str. STEFAN CEL MARE Nr. 56 )
PROGRAM: LUNI – VINERI 10 – 19, SAMBATA 10 – 17 ; DUMINICA INCHIS
2 ) DORALLY MALL ( et. 1) PARTEA DINSPRE BILLA
PROGRAM: LUNI – VINERI 9 – 20 ; SAMBATA 9 – 18 ; DUMINICA 9 - 15


TRICOU ORIGINAL "LOTTO" - 1.000.000 LEI
TRICOU REPLICA - 480.000 LEI
TRICOU BUMBAC - CUPA ROMANIEI - 200.000 LEI
TRICOU BUMBAC FARUL – 150.000 LEI
TRICOU BUMBAC ULTRAS – 150.000 LEI
FULAR F.C FARUL - 200.000 LE
FULAR MIC FARUL - 100.000 LEI
MINI FULAR PT MASINA - 50.000 LEI
FULAR PIRATES - 150.000 LEI
ESARFA FARUL - 100.000 LEI
JOBEN - 180.000 LEI
SAPCA FARUL - 100.000 LEI
FANION MIC - 60.000 LEI
FANION MARE - 100.000 LEI ( 2 MODELE )
TRENING FARUL - 1.000.000 LEI
BLUZON FARUL - 500.000 LEI
BLUZON PIRATES - 500.000 LEI

PRODUSE PENTRU ECHIPE DE FOTBAL:


SETURI DE ECHIPAMENT ( sort + tricou + nr pe spate) - 450.000 LEI
VESTE DE ANTRENAMENT - 120.000 LEI
GHETE DE FOTBAL DIN PIELE ( iarba, zgura, sala ) - 1.100.000 LEI
APARATORI DE FOTBAL cal 3 -a - 140.000 LEI
APARATORI DE FOTBAL cal 2-a - 180.000 LEI
APARATORI DE FOTBAL profesionale - 240.000 LEI
ECHIPAMENT DE PORTAR ( sort + tricou ) - 600.000 LEI
ECHIPAMENT DE ARBITRU ( sort + tricou) - 600.000 LEI
JAMBIERE - 80.000 LEI
SORT - 170.000 LEI
TRICOU - 280.000 LEI
COTIERE, GENUNCHIERE - 190.000 LEI
FLUIERE FOX - 250.000 LEI etc

INTR-O GAMA FOARTE DIVERSIVICATA MAI PUTETI GASI:

MINGII DE FOTBAL ( 15 modele) - MINIM 390.000 LEI - MAXIM 1.170.000 LEI; MINGII DE VOLEI, HANDBAL, BASCHET etc
TRENINGURI DE ANTRENAMENT, DE PREZENTARE, DE STRADA ( peste 20 de modele )
MANUSI DE PORTAR - (toate marimile) - DE LA MANUSI NORMALE DE ANTRENAMENT PINA LA MANUSI OFICIALE REUSCH etc.

Klingon
24th April 2006, 04:46
Absolut de acord.

Pentru ce s-a intamplat in a doua repriza din meciul Steaua-Farul, cred ca nici un spectator n-ar mai trebui sa mearga la meciurile Farului de pe teren propriu in acest sezon. Tribune goale. Sa le umple conducerea clubului cu neamurile lor, si sa se aplaude singuri.

Nu cumparati nimic din materialele promotionale ale Farului. Va faceti de rusine cu ele pe strada.


Am fost in Divizia B la meciuri ale Farului cu Apemin Borsec si alti eterni necunoscuti. Am fost la vreo 15 din 17 meciuri din B de acasa. Am fost si la penibila eliminare din Cupa Romaniei din acelasi sezon (1-2 la Portul). Am fost la f. f. multe meciuri.

Dar gata. Asa nu se mai poate. Sa umpleti tribunele cu neamurile jucatorilor de acum incolo. Sezonul acesta voi fi prezent doar la posibila finala a Cupei si poate (poate!) la meciul cu Poli Timisoara.

faristu nr1
24th April 2006, 12:35
Pacat ca avem problemele astea de organizare.Ce misto ar fi sa avem stadionul plin meci de meci ex:Timisoara dar asta e.
Totusi chiar daca conditiile de pe stadion sunt cum sunt ar trebui sa venim in numar cat mai mare.Pur si simplu cand am ajuns pe stadion la meciul cu bacaul,am vrut sa plec vazand un stadion gol, nu ma asteptam sa fie plin dar nici chiar in halu ala de gol. Conducerea clubului ar trebui sa faca ceva!
Hai Farul . Sa Vina Cupa La CONSTANTA

faristu nr1
24th April 2006, 12:41
Pacat ca avem problemele astea de organizare.Ce misto ar fi sa avem stadionul plin meci de meci ex:Timisoara dar asta e.
Totusi chiar daca conditiile de pe stadion sunt cum sunt ar trebui sa venim in numar cat mai mare.Pur si simplu cand am ajuns pe stadion la meciul cu bacaul,am vrut sa plec vazand un stadion gol, nu ma asteptam sa fie plin dar nici chiar in halu ala de gol. Conducerea clubului ar trebui sa faca ceva!
Hai Farul . Sa Vina Cupa La CONSTANTA
Si jandarmii astia nu ne lasa sa intram pe stadion cu sticle de suc sau alte chestii.Intr-o zi n-o sa ne mai lase nici cu seminte ca doar sunt periculoase

ULTRAS-CT
24th April 2006, 12:53
Pentru ce s-a intamplat in a doua repriza din meciul Steaua-Farul, cred ca nici un spectator n-ar mai trebui sa mearga la meciurile Farului de pe teren propriu in acest sezon. Tribune goale. Sa le umple conducerea clubului cu neamurile lor, si sa se aplaude singuri.


Nu te grabii ma frate , eu vreau sa cred ca echipa s-a pastrat pentru meciul de miercuri din cupa cu national care este mult mai important !
Nici un spectator nu ar trebuii sa mearga la meciurile Farului ( macar 1 etapa ) nu din cauza echipei ci din cauza celor care conduc acest club , cei care semneaza anumite articole impotriva suporterilor sa vada cum este sa joci fara spectatori ! Poate asa isi vor da seama de ceea ce au facut ! :rosu:

b3bito
24th April 2006, 13:40
Mah pana la urma de ce taota lumea zice k a fost blat ?poate a fot poate nu?de unde stiti voi?sunteti voi in conducerea unuia dintre aceste 2 cluburi?
Au mai fost meciuri knd toata lumea zicea k o sa fie blat nu ma refer la cel cu dianmo.acuma un sezon si la cel cu bacau lumea ziccea k o sa fie blat..si nu a fost...

Nu mai criticati voi pe toata lumea...pana la urma shtoia` nu se poate compara cu farul(si`mi pare rau:() dak te uiti atent acuma la valoarea jucatoriloe lu` steaua sdi cea a farului,va dati seama de diferenta mare,dak va uitati atenti vedetzi k steaua este cu un pas in finala cupei uefa,farul cu un pas in finala cupei rom aniei (nu se compara cele 2 cupe)
ce tot atat..gata ii e rusine k sunt farist...mai degraba ar trb sa va fie rusine k sunteti constanteni....la faptul k joaca steaua la lume pe strada ..asta da motiv sa va fie rusine...nu k a luat farul bataie cu 3-0 ( cu taota k nu mai pot de oftik k ies din casa si deja toti prietenii incep s fack mijto de mine k ce a facut farul) in tur knd a luat cu 4-1? dc nu a s`a facut asa tam tam?

imi cer scuze pt greseli dar ma grabesc...k trb sa plec numai bine
INAITE DE TOATE FARIST PANA LA MOARTE....

Klingon
24th April 2006, 13:43
Nu te grabii ma frate , eu vreau sa cred ca echipa s-a pastrat pentru meciul de miercuri din cupa cu national care este mult mai important !
Dupa meciul Stelei cu Middlesbrough am aflat cat de balcanica si neprofesionista este aceasta mentalitate. Suporterii lor se plangeau pe forumul lor ca Boro a jucat 51 de meciuri sezonul asta, iar Steaua numai 34. Si se mai plangeau ca LPF a permis Stelei amanarea meciului din divizia A din etapa 23, pentru a fi mai odihniti in cupa UEFA. Nu le venea sa creada ca s-a extins tot calendarul competitional intern de dragul Stelei. La ei nici nu se pune problema de asa ceva, si erau de parere ca UEFA ar trebui sa interzica astfel de practici. Iar Boro a jucat in weekendul asta semifinala FA Cup cu West Ham si in total ziceau ca joaca 3 semifinale in doua saptamani. Uite asa se joaca fotbalul prin alte parti. Noi vrem in cupa UEFA dar luam 3 goluri intr-o repriza de la rezervele Stelei, ca vezi-Doamne, ne odihnim...



Nici un spectator nu ar trebuii sa mearga la meciurile Farului ( macar 1 etapa ) nu din cauza echipei ci din cauza celor care conduc acest club , cei care semneaza anumite articole impotriva suporterilor sa vada cum este sa joci fara spectatori ! Poate asa isi vor da seama de ceea ce au facut ! :rosu: Conducerea este probabil mai preocupata sa nu polueze reclamele de pe marginea terenului cu pancartele de pe gard ale suporterilor. La fel cum e mai preocupata sa puna reclame pe tricourile echipei in locul siglei clubului. De fapt nici nu stiam noi cat marketing se face la clubul asta. Doar ca "adrisantii" nu sunt suporterii ci firmele.

Klingon
24th April 2006, 13:51
Mah pana la urma de ce taota lumea zice k a fost blat ?poate a fot poate nu?de unde stiti voi?sunteti voi in conducerea unuia dintre aceste 2 cluburi?

Daca n-a fost blat, visele Farului de UEFA sunt penibile.



Nu mai criticati voi pe toata lumea...pana la urma shtoia` nu se poate compara cu farul(si`mi pare rau:() dak te uiti atent acuma la valoarea jucatoriloe lu` steaua sdi cea a farului,va dati seama de diferenta mare,dak va uitati atenti vedetzi k steaua este cu un pas in finala cupei uefa,farul cu un pas in finala cupei rom aniei (nu se compara cele 2 cupe)

Totusi au jucat cu multe rezerve. Daca si la ele pierdem cu 3-0...



ce tot atat..gata ii e rusine k sunt farist...mai degraba ar trb sa va fie rusine k sunteti constanteni....la faptul k joaca steaua la lume pe strada ..asta da motiv sa va fie rusine...nu k a luat farul bataie cu 3-0 ( cu taota k nu mai pot de oftik k ies din casa si deja toti prietenii incep s fack mijto de mine k ce a facut farul) in tur knd a luat cu 4-1? dc nu a s`a facut asa tam tam?

In tur am pierdut toate meciurile din seria de foc, deci ala cu Steaua n-a fost nimic deosebit. Iar pe urma antrenorul si-a dat demisia. Destul tam-tam, zic eu.

pff
24th April 2006, 15:34
bebito cum zici ca n`a fost blat .. au fost 3 goluri identice ... daca a vazut ca nu merge cu iesitu` la offside de ce nu au schimbat nimik .. in prima repriza chiar am crezut ca o sa joace faru` .. da` cand am vazut cum incepe sa ia golurile ....... ai vazut ca am zis de acum o sapt ca o ia faru` cu 3-0 ... era de asteptat .........

dorryn
24th April 2006, 15:51
au trantit meciul dupa pauza...e mai usor sa primeasca niste bani fara sa faca nimic ..si sa mearga la sigur decat sa lupte pt victorie..care poate nu ar fi venit ..si in caz ca nu a fost aranjat..e de tot rasul ce tot declara astia din conducere..cu obiectivele lor... pai ..duca`se dracu odata cu tot cu bosanceanu ca ne-am saturat..chiar nu se poate ca un oras cum e constanta sa aiba o echipa competitiva? e al 2-lea oras al tarii si nimeni nu se implica... ba din contra..strica tot ce-a fost frumos candva ..si indiferenta asta se transmite si jucatorilor..care s-a vazut ca i-a durut in cot de suporteri si nu au vrut sa joace..pur si simplu..cu steaua nu au vrut sa joace!

RamaruFaristu
26th April 2006, 19:04
Marketing Farul numai de gargara sunteti buni. Mai bine ati avea grija sa nu retrogradam la anul,Ati distrus si ultimele sperante ale suporterilor.

Leto
26th April 2006, 22:22
am privit si azi neputincios cum Farul a fost macelarita la Bucuresti. nu e posibil sa mergi la national cu un avantaj minim (1-0) si incerci sa scoti un 0-0 mi se pare o prostie. acum ca am iesit din cupa vom face un sezon mediocru. (la fel de 15 ani). A fost adus un antrenor tare bun! :) Continuati asa, si vom juca din nou de la 11. Nu am mai fost la stadion de ceva vreme in schimb de un an si ceva am inceput sa merg la handbal la Sala Sporturilor. Macar acolo e performanta. La stadion nu mai merg deoarece nu am ce vedea. Numai jocuri mediocre, si din ce in ce mai multe reguli ptr suporteri. Vreau sa cred (si sper din tot sufletul) ca se va schimba ceva la echipa. Sa jucam si noi ptr unul din primele 3 locuri, ceva ambitie si din partea conducerii si din partea jucatorilor. Ce :drak: e asa greu de inteles? Daca ai performanta vin si bani mai multi, din toate partile.Daca se continua in acest ritm nu vom urca mai mult de locul 6-7 nici in 20 de ani. Chiar numai Bosanceanu are bani in Constanta? Nu se face nici o incercare de atragere a oamenilor cu bani la echipa. Sunt interese si cei de acolo si le protejeaza cu orice pret. Nu pot sa cred ca al doilea oras din tara, si cel mai mare port din Marea Neagra nu are destui oameni cu bani asa incat sa faca o echipa competitiva. HAI FARUL

Kroenan
27th April 2006, 10:48
Si Hagi si Mazare au vrut sa preia clubul acum vreo 2-3 ani, avand planuri mari...
S-a opus amatorul ala de Bosanceanu, care nu face altceva decat sa arate cu degetul spre suporteri, sa critice jucatorii, si sa schimbe antrenorii... EL a astricat tot

Din ce in ce mai mult asta se transforma intr-un Netoiu sau Borcea

cocostegar
4th May 2006, 16:31
cum fac si eu rost de un fular cu farul?

b3bito
4th May 2006, 17:43
vezi k ti`am trimis eu un msj privat

novio
5th May 2006, 21:59
Pacat, acest thread a fost deschis degeaba. Din cate am observat d-nul de la marketing ne-a lasat balta ...:no: :rosu:

HAI FARUL!
/hello /hello /hello /hello /hello /hello /hello /hello

BrasovFans
5th May 2006, 23:57
Bah CocoStegar... tu tzi cu Farul??? La ce iti trebuie tie fular cu Farul Constanta? Ma dezamagesti!!!

b3bito
6th May 2006, 09:32
poate omul face colectie :) si eu am fular cu mai multe echipe din Ro asta nu inseamna k tin cu ele

BrasovFans
6th May 2006, 10:12
Ar fi si asta o "scuza"... oricum eu l-am intrebat dak tine cu Farul... doar atat!

Forza Steagu'

Darius
6th May 2006, 12:23
Ce urat vorbesti...:rosu:
Si nici macar nu scrii corect din punct de vedere gramatical...

On topic: imi place mult blazonul clubului Farul Constanta...este o idee originala.

cocostegar
9th May 2006, 13:46
este pt colectie..........

b3bito
9th May 2006, 18:22
la` mah k o sa jucam cum joaca cei de la sportul...
bine dar ei se bat la titlu`...

Napoletan
9th May 2006, 22:44
JOS CENZURA!
Traiasca Romania Mare!

dorryn
9th May 2006, 23:38
bai si aici ne cenzurati ma ? incredibil ! JOS COMUNISTII

FatFrumos
10th May 2006, 02:32
nu te mai chinui ca nu o sa ii dai jos asa repede.

dorryn
10th May 2006, 03:01
nu..dar am dreptul sa arat ca nu sunt de acord cu anumite idei..iar anumiti "indivizi" nu sunt de acord ca eu sa-mi exprim parerea in mod liber

ady51a
10th May 2006, 10:21
Ai dreptul sa arati orice dar fara sa jignesti. Atata timp cat o sa jignesti pe cineva mesajul tau o sa fie sters.

b3bito
10th May 2006, 13:27
Ady Mai Intra Domnul De La Marketing?

ady51a
10th May 2006, 17:57
Pai dupa cum vezi, nu a mai intrat.

ULTRAS-CT
11th May 2006, 22:25
atunci inchide theard-ul asta .. noi ne agitam aici degeaba shi ala o freaca cu alte "treburi"

tchibos
20th May 2006, 20:04
adevarul e ca la un moment dat unii au cam luat-o razna iar nemultumirile lor s-au expus intr-un mod nu prea ortodox. Eu zic sa nu se inchida threandul, ca poate vine unul cu vreo idee interesanta, sau daca se inchide poate isi face cineva timp sa vedem ce idei construcive am avut noi forumistii. E bine de stiut care au fost propunerile.... poate le puncteaza cineva aici sintetizat

Dunker_Farul
20th May 2006, 23:48
care e siteul farului ca www.farul.ro nu mil incarca complet :(

ady51a
20th May 2006, 23:51
Site-ul oficial al clubului este www.fcfarul.ro :ok:

am3ricanu
28th May 2006, 14:10
asha zisu` domn de la marketing repara tzasnitorile de pe stadion acuma si construieste asha zisele fast-fooduri de pe stadion , schimba tabela , curatza scaunele, face curat pe stadion :))))))) deaia nare timp de noi :))) dak nu are omu` personal pt a face treaba o face el pe toata ca deaia e angajat,bine platit si sta la caldurica :)) FoRzA FaRuL!!!

ady51a
28th May 2006, 23:24
Omul v-a raspuns atat cat a depins de dansul. Cand ati venit cu intrebari care depasesc o anumita limita, probabil a considerat ca nu e bine sa mai intre pe aici. Si eu procedam la fel in situatia asta. Am incercat sa respect dreptul la opinie al fiecaruia si de asta nu am editat multe mesaje de pe threardul acesta dar unele chiar nu tin de Departamentul Marketing de la Farul.

pff
29th May 2006, 07:31
hai ady lasa vrajeala ... nu e vb ca nu a avea ce sa rasp .. e vb ca nu a stiut ce sa rasp .. pt ca toti de la faru` sunt niste incompetenti ... in afara de antrenori ... restu` praf sunt ... asta de la mk ........... pur si simplu` nimik nu a facut in afara sa zica ... k e in discutii cu nush cu cine si cu nush cu cine ... asta`i vrajeala de aburit romanu` ... tre` sa recunoastem ca faru` .. e un club de nivel mediu ... pt ca nu are oameni competenti k sa`l transforme in altceva ......... asta a ... mai traim un an in deziluzie ... si ne facem planuri degeaba .............

dorryn
29th May 2006, 16:51
ai dreptate pff.in fine.poate si-a dat demisia... desi nu cred sa aiba atata onoare.Ady stai calm ca daca s-ar fi simtit jignit sau atacat ar fi raspuns ..dar nu-l ataca nimeni doamne fereste.ne exprimam doar nemultumirea pt ca in ciuda rezultatelor mai bune fata de alti ani realizate de echipa,tot mai putini spectatori vin pe stadion.penibil de putini.si e treaba lui sa faca ceva.daca nu vrea..pacatul lui...n-o sa stea la club toata viata.poate candva va veni altcineva ..si poate si o alta conducere daca nu cer prea mult..DOAMNE AJUTA
apropo` .. vreau o revista a clubului.sunt convins ca s-ar vinde... cu un poster la mijlocul revistei..cu interviuri cu jucatori..cu interviuri cu jucatori mai vechi ..cu intamplari din vestiar ...stiri ..chestii ..e chiar asa mult? cateva pagini pe luna.Da e greu ce naiba..ce e usor la Farul?

Leto
2nd June 2006, 12:56
Am vazut pe la altii prin alte campionate marketing frate. De la tricouri, fulare, sepci, etc. pana la cani cu insemnele clubului, carti de joc cu jucatorii si altele. Nici prin cap nu iti trece pe ce pun astia insemnele cluburilor lor. la noi am vazut doar fulare si tricouri dar nu la magazinul clubului (ca nu avem asa ceva) ci la magazinul unui sef de galerie. Chiar asa clubul nu vrea sa castige ceva bani din produsele astea? Chiar nu puteti domnul de la marketing sa deschideti 1-2 magazine in acest oras? Nu mari ca sa nu platiti prea mult chiria. Ce Dumnezeu, trebuie sa va invat eu pe voi cum sa faceti bani?

danny del corco
28th March 2007, 18:53
Ne trebuiesc bilete cu chiforeanu din semi profil, asa cum aparea EMINESCU. Doar nu s-o trezi cineva pe stadion sa intrebe de opera, posteritate, etc.
Multumesc!:happy :happy :happy
P.S.= daca in loc de posteritate dnul c scrie prosperitate este O.K. Din punctul lui de vedere, evident.....