PDA

View Full Version : Etapa 17: Unirea Alba-Iulia - FC Bihor Oradea



ADelPiero
13th March 2006, 01:49
Etapa 17 - 18.03.2006
Unirea Alba-Iulia - FC Bihor Oradea

dupa program, Unirea ar trebui sa joace cu Oradea....

insa luand in calcul situatia actuala... acest meci este pus sub semnul intrebarii...

spmihai
14th March 2006, 15:08
90% nu se va juca. numai o minune ar face k FRF sa programeze acest meci. sa speram totusi pana joi cand au adunarea aceea.

Darkslowstar
14th March 2006, 15:14
Sa plateasca datoriile, asta e singura solutie si sper ca nu se vor incapatana in prostie. O spune unul care e pe sfert aiudean (adica am stat un sfert din copilarie acolo)

ADelPiero
14th March 2006, 20:05
Dark, tu ai plati niste datorii pe care nu le`ai facut tu ?

jorgensen
20th March 2006, 14:54
acum spuneti-mi, tre' sa venim la Alba sau stam acasa si numaram zilele pana la un nou meci pe teren propriu ?

ADelPiero
21st March 2006, 03:09
se va juca :D puteti sa veniti .... si sa va intoarceti cum ati si venit :P

jorgensen
21st March 2006, 06:30
Esti tu atat de sigur ? :)) Venim, daca venim, invingem, bem si plecam cu toate punctele. Las; ca-i bateti pe cloojeni, ca pe noi nu aveti nici cea mai mica sansa.

spmihai
21st March 2006, 15:36
niciodata nu se stie ce se va intampla. orice-i posibil. poate veniti si plecati cu coada intre picioare :P

jorgensen
21st March 2006, 18:14
Dar poate nu ! Cati jucatori aveti??? Daca nu ma inseala memoria... doar 11 !!!
Altceva ?

ultra_alba
21st March 2006, 20:31
bate unirea cu 2-1,mereu am fost nasii oradenilor

giginamol
21st March 2006, 21:41
http://www.gsp.ro/index.php?a=37185&shift=1

Apoi io nu stiu care i spielu pe la voi acolo. Odata ati platit iar a doua zi va desfiintatzi. Del Piero fa bine si clarifica-ne si pe noi

Darkslowstar
21st March 2006, 22:09
Dark, tu ai plati niste datorii pe care nu le`ai facut tu ?

Hai lasa-o jos ca macane. Cand cumperi o persoana juridica o cumperi cu pasiv si activ. Ce au facut conducatorii vostri afost o incercare de a insela pe toata lumea. Jucatoii aia nu au jucat la Unirea? Nu trebuiau platiti? Nu exista niste contracte inca in vigoare? E atat de evident ca suntetiin culpa, ca ma mir ca mai spi ceva. Daca vreti sa luati parte la joc trebuie sa-i respectati regulile.

ADelPiero
22nd March 2006, 03:18
nu ai ce sa cumperi .. noi nu am cumparat nimic .. decat locul ... nu avem palmares si nume si etc (pasive, active)... alea nu ... doar locul ... asta e alta societate... ti`am dat niste link`uri despre treaba asta... si federatia si comisia si`au dat ok`ul si acum cu 2-3 zile inainte de meci (nr. cel cu Gazul), hopa .. nu se poate ...


giginamol, meciul cu Oradea se va juca..... iar cel cu Gazul nu se va rejuca, deci am pierdut 3-0...

spmihai
22nd March 2006, 20:44
acuma avem si noi mai mult de 11 jucatori :P si se pare k vor putea juca si kiraly si muzac, suspendarea lor ispasindu-se in prima etapa, cu gazu', cand am pierdut la masa verde :rosu: . pacat k nu poate juca cioby, din cauza la clauza aia din contract, da' asta e.

Darkslowstar
22nd March 2006, 23:01
Delpi, cazul e clar pt mine. daca e vorba de alta echipa atunci trebuia sa o ia de jos, sau sa cumpere un loc intr-o divizie. Aici vad ca nu s-a schimbat numele, tot Unirea Alba Iulia se cheama. Cine a preluat echipa trebui sa preia tot, atat activul si pasivul, nu e lgal sa preiei numai activele si sa refuzi datoriile.

De ce linkuri vorbesti?

ADelPiero
23rd March 2006, 05:20
nu ai inteles si nici nu ai citit ce ti`am dat... e parerea ta, dar eu nu sunt de acord cu ea... explicatiile ti le`am dat in posturile trecute cu link`urile incluse...

echipa inainte se numea FC Apulum Unirea Alba Iulia... iar acum FCM Unirea Alba Iulia...

Darkslowstar
24th March 2006, 16:31
Ba am inteles foarte bine. Conducatorii echipei au incercat sa fenteze creditorii trecand pe alta persoana juridica, cu scopul de face pierdute datoriile avute de club. Chiar nu are importanta cum se numeste (schimbarea de nume nu-i ceva complicat) este acelsi club, are acelasi echipa de fotbal, in B3, chiar crezi ca se mai lasa cineva pacalit de toata tevatura asta?
Unde mi-ai dat linkuri, ca n-am gasit? Si cred ca sunt destul de bine in tema, juridic vorbind, ca sa inteleg foarte bine despre ce e vorba. Am mai spus de multe ori, nu se poate lua activul fara sa vina si pasivul impreuna. Adica, nu poti lua echipa cu jucatori si locul in B3 fara sa te potcovesti si cu datoriile facute de fosta conducere. Ce-i atat de greu de priceput?
Daca nu vor si datoriile sa o ia de la capat din Onoare sau sa cumpere o alta echipa (curata) dintr-o divizie inferioara sau eventual superioara.

spmihai
24th March 2006, 19:02
no lasati acuma, nu mai conteaza ce a fost. conteaza ce va fi de acum incolo, sa speram ca vom scapa de retrogradare, desi sansele sunt foarte mici. sa batem maine k e esential un start bun :yeah:

ADelPiero
24th March 2006, 19:51
Am mai spus de multe ori, nu se poate lua activul fara sa vina si pasivul impreuna. Adica, nu poti lua echipa cu jucatori si locul in B3 fara sa te potcovesti si cu datoriile facute de fosta conducere. Ce-i atat de greu de priceput?
Daca nu vor si datoriile sa o ia de la capat din Onoare sau sa cumpere o alta echipa (curata) dintr-o divizie inferioara sau eventual superioara.


e alta echipa, alta conducere, alti jucatori (+transferati) .... nu intelegi ?!

INTRA AICI (http://www.onlinesport.ro/forum/showpost.php?p=554766&postcount=466)

Conform contractului de cesiune între Fotbal Club Apulum Unirea (fostul club) şi SC "Fotbal Club Municipal Apulum" SA Alba, încheiat în 21 iulie 2005, se arată următoarele: "Clubul cesionează ferm şi irevocabil Societăţii dreptul de participare în competiţiile de fot­bal Divizia B şi juniori organizate de FRF începând cu 1 iulie 2005 (...). În cazul exis­tenţei vreunei obligaţii financiare sau materiale faţă de terţe persoane, Clubul va suporta în mod exclusiv acestea, dacă au fost făcute până la data de 21 iulie 2005", situaţie co­mentată de preşedintele executiv Nicolae Lupu: "Am preluat doar locul în B, ce nu poate fi evaluat. N-am luat patrimoniul, jucătorii, însemnele sau palmaresul clubului. Chiar şi pe Ov. Maier, Fl. Cotora, Kiraly sau M. Stanciu i-am transferat de la vechiul club. Vor să ne pună în cârcă greşelile altora şi e absurd. Nu cred că federaţia se poate conduce după alte legi. Când am chestionat LPF asupra drepturilor de televizare cuvenite după sezonul 2004/2005, ni s-a răspuns ferm că nu putem beneficia de ele", a răbufnit Lupu.

ultra_alba
25th March 2006, 10:11
deci suntem ca si timisoara?:headbang: :headbang: :headbang: si adevarata unirea unde e?eu nu mai inteleg nimic:headbang:

ADelPiero
25th March 2006, 14:27
OLEEEEEEEEEEEEEEEE VICTORIE !!!!!!!!!!!!!! 2-1 !

hai UNIREA, hai UNIREA, haideeeeeeeeeeee /OLE/

Kiraly, omul meciului :D ne`a bagat 3 puncte in sac :D

himi
25th March 2006, 18:06
Fenomenal! mai ales ca Bihoru trage macar la locu 2!

Care dupa cum vad e ocupat de Salonta....:) :) :) :) :)
:o: :o: :o: :o: