PDA

View Full Version : Etapa 17: FC National - Steaua



Pages : [1] 2 3

ADelPiero
12th March 2006, 23:01
Duminica, 19.03.2006: FC National - Steaua, ora 20:30, TVR 1
Comentarii despre acest meci, inainte si dupa, aici.

be@
12th March 2006, 23:14
Va asteptam ! :drak:

Vladek
12th March 2006, 23:18
Deja mi-e teama de meciul asta. Probabil, super-antrenorul nostru va incepe meciul in formula 5-3-2, cu Radoi la mijloc cu instructiuni ferme sa nu cumva sa treaca de mijlocul terenului ca e vai si-amar, iar undeva prin fata vor rataci Iacob si indolentul de Dica. Ca doar intalnim o super-echipa, si "E important ca n-am luat gol". Daca dam bine. Daca nu ... ei si ce. Important e sa nu primim.

Daca nu se schimba nimik, e meci de 0-0. Clar.

Swisstec
12th March 2006, 23:19
Probabil "Cavalerii frunzei de platan" vor castiga. Daca ne uitam la meciul Stelei si la meciul Natzionalului de astazi vedem niste Stelisti care se blocheaza cand ajung la marginea careului si niste "albastrei" care au marcat doua goluri, care construiesc frumos, la ce am vazut e azi, s-a vazut cam prost, a si nins!

be@
12th March 2006, 23:20
Asa e . Azi chiar au incercat sa joace fotbal pe gazonul ala imposibil . Putin mai atenti in aparare , si treaba e buna .

Swisstec
12th March 2006, 23:22
Bacauanii saraci, le-a ramas acelasi teren de la meciul cu JIUL din tur, cu zapada si fara linii!:D Ce face Seche oare?

be@
12th March 2006, 23:24
Si nu uitati un amanunt . Oaspetii vin dupa meciul cu Betis , care cu siguranta va fi unul foarte foarte dificil.

apparte
12th March 2006, 23:33
Si nu uitati un amanunt . Oaspetii vin dupa meciul cu Betis , care cu siguranta va fi unul foarte foarte dificil.
Dificil pe dracu,ne rezolva Oli!

SORENSEN
12th March 2006, 23:34
Nu cred ca va fi greu..ne executa repede ..cum sa venim obositi..pai Dica de vreo 3 meciuri nu s-a obosit e bine..Nicolita la fel...
merg pe 1X cum am mers pe meciul cu Pitestiul la X2

THE HUN
13th March 2006, 00:04
Dificil pe dracu,ne rezolva Oli!
Adica n-o sa va mai oboseasca prin europene sau la ce te referi?

Meci de 1X caci cu tactica folosita conta Argesului,Steaua poate sa castige numai printr-un gol inscris in propria poarta de bancari.Favorita in acest meci este National,vom vedea un meci intre o echipa antrenata de un italian si o echipa antrenata de unul caruia ii place stilul italian.

Vladek
13th March 2006, 00:45
Stil italian pe dracu. Stil Olaroiu vrei sa zici. "E bun si 0-0". "Bine ca n-am luat gol". Daca nu se intampla vreo minune, o sa iasa un X mare si lat.

PS : Roma e echipa italiana. Si joaca bine, placut si eficient.

ADelPiero
13th March 2006, 02:24
0-0 se termina :D

Ginxler
13th March 2006, 02:38
Hai National-u lu Be@ , demonstraza-ne ca mai tre' sa cumparam ceva jucatori de la voi :D si incingetzi Steaua.

Pronoshtick : 1-x ...I hope :D

remy
13th March 2006, 05:00
Aoileu, si ce facem daca bat, ca va ia Nationalul inainte in clasament ?
Am impresia ca a fost o intamplare victoria de la Iasi.
Ce-as mai rade ca Poli sa faca egal cu viitoarea retrogradata, FCM Bacau !
Surprize vor mai fi, stati linistiti.

deep purple
13th March 2006, 05:13
Ce-as mai rade ca Poli sa faca egal cu viitoarea retrogradata, FCM Bacau !
Surprize vor mai fi, stati linistiti.

Nu cred ca vei rade asa aum am ras noi sambata.
Suprize sigur vor mai fi, dar majoritatea cu Dinamo in prim plan.
Nationalul va bate greu cu 1-0 sau in cel mai nefericit caz pt ei va fi 0-0. Important e sa te aperi nu sa dai gol. Cine-i prost sa se arunce in atac? Doar brazilienii vor sa marcheze cu un gol mai mult ca adversari. Ce fraieri! :D

gexge
13th March 2006, 08:27
Se poate sa cistige Nationalu' si sa primeasca doar un punct in clasament? Sau un egal care aduce 0 (zero) puncte la ambele echipe?
Hai ca bat cimpii... Sper ca titlul sa il disputam cu Clujul, Farul sau ... hai treaca de la mine Nationalul. De fapt ... nu... fara National ... am uitat ca si ei sint in bucale..

philos
13th March 2006, 08:30
mi-aduc aminte cand era nationalu' lu' hala pe val si le-am scos fotbalul din cap...
nasol cand traiesc din amintiri, nu?!
meci greu, probabil de X...

george-dinamo
13th March 2006, 08:45
cu asa rezultate in prima etapa nici nu mai stii ce sa spui de un meci sau altul. sper ca nationalul sa joace cum au facut-o in tur cu noi. oricum va fi un retur cum nici n-am visat.

superchumbo
13th March 2006, 09:51
Daca nationalul n-o sa joace exact cum a jucat cu dinam0 in tur, adica 2-0, sigur singura explicatie va fi ca a fost blat, nu?????

Sauron
13th March 2006, 10:13
1 x, hai Be@ da in bobi, fa ceva. ;)
PS - tzucal pe Onutz :kiss:

One-Man Show
13th March 2006, 10:18
1 x, hai Be@ da in bobi, fa ceva. ;)
PS - tzucal pe Onutz :kiss:

nu mai ai loc de euro-poli...:mda: in cel mai bun caz X...un egal fara gol...in mom de fatza nu vad steaua capabila sa inscrie

tuxie
13th March 2006, 10:18
Apropos de previziuni, mai zicea careva si inaintea meciului Dinamo - Otelul ca nu-i vede pe galateni sa ia bataie, am si eu un feeling aici ca o sa castige Steaua la Sevilla ( cu 1-1 cel mai probabil ) si o sa faca egal cu bancarii (probabil 1-1 chinuit dupa ce le deschide scorul National).

miril
13th March 2006, 10:27
Philos, imi pare rau sa-ti amintesc ca nu Steaua le-a scos fotbalul din cap ci... Stiu dar mi-se Sburlea pielea de neplacere cand mi-aduc aminte de ce Ciobotarii a facut Hahaleragian, atunci. Meci greu pentru ambele echipe. Personal imi doresc un 0-0 la Sevilla cu calificare Stelei dupa...20 de ani si cu victoria noastra cu 1-0, duminica. Bergodi a luat lectii de la Zeman, asa ca stilul italian a suferit modificari, noi dand 7 goluri in ultimele trei meciuri de campionat. Avem insa carente in aparare si Steaua nu poate juca la nesfarsit ca pana acum. N-am nimic impotriva sa-si schimbe stilul si ce vor ei, dupa meciul cu noi. Am mers pe unu, pronostic sentimental.

six
13th March 2006, 10:33
dupa cum arata "ostilitatile"pronostic 1 cu rugamintea sal tineti pana la etapa urmatoare(nu insinuez nimic)....parerea mea ;) :evil: :cool:

philos
13th March 2006, 10:58
miril....cum-necum ati furat-o rau atunci :)...las' ca v-ati scos parleala cu alte ocazii...

cate despre Betis...promit ca nu ma supar daca ne bateti voi dupa ce eliminam spaniolii :D

miril
13th March 2006, 11:06
Nici eu! In rest, d'aia ne trateaza presa ca pe niste parliti?

walt.mann
13th March 2006, 11:07
La cum joaca Steaua, nu m-ar mira victoria Nationalului... Pronostic 1.

philos
13th March 2006, 11:08
elaboreaza un pic pe faza cu presa...

miril
13th March 2006, 11:58
Suntem o echipa inexistenta pentru presa si nu numai. Desi am terminat turul pe locul trei, jurnalistii vorbesc de noi parca am fi din Papua. S-a mers asa de departe incat Dragomir a zis ca la titlu se va batea pana si...Farul, aflat la 10 puncte de lider, la sfarsitul turului, dar nu si noi. Tocmai acesta omidere, pardon, omitere ma face sa ma intreb de unde pana unde acest tratament, nu ca Farul nu ar putea sa aibe sanse.. S-au stiu si ma fac ca nu pricep. Sa fim bine intelesi suntem o echipa mai degraba modesta, la momentul acesta, a contribuit si Gino la asta, dar el nu mai este in club si actualii conducatori vor sa faca treaba, sau poate de aceea nu mai vrea presa sa stie de noi. On topic, sper sa contrazicem...omiderile!

deja-vu
13th March 2006, 12:00
Doresc sincer succes Stelei si victorie sau egal (1-1 sau 2-2) in meciul...de la Sevilla. Totusi in Cotroceni, sper sa castige gazdele. Daca joaca in stilul imprimat de italian si fara a fi timorati, cred ca vor castiga.

inter
13th March 2006, 12:01
bate Nationalul ... Steaua nu mai joaca nimic ...

uti2102
13th March 2006, 12:37
Alooo, manca-v-ash, intai avem meci cu Betis ! Ce agitatzi atata pe-aici ?! Abia de vineri o sa ne gandim la voi, platanilor, asha ca pastratzi-va vorbele shi ideile pana in week-end. Acum avem alte probleme pe cap !

miril
13th March 2006, 12:58
...mersul la psiholog, Alpopa? Atunci, va recomand eu unul. Cica-i liber de luni care vine-ncolo. Oricum, va da consultanta in avans pentru miercuri. Cica veti merge mai departe la...penalty-uri, respectivul avand cunostiinte si in parapsihologie. Cica golul din penalty care va califica Steaua in sferturi va fi marcat de Para...schiv!!! Bafta cu victorie la penalty-uri la Sevilla, insucces in Cotroceni, va doresc!

vasile314tzurka
13th March 2006, 13:31
intere, cu durere in suflet sunt de aceeasi parere din pacate. alpopa, eu is batrin si bolnav de nervi. daca la betis nu e vreo minune sa il iei pe oli(tza) si sa fugi cu el cu tot :D

be@
13th March 2006, 13:32
Hai National-u lu Be@ , demonstraza-ne ca mai tre' sa cumparam ceva jucatori de la voi :D si incingetzi Steaua.

Pronoshtick : 1-x ...I hope :D
Da ? Mai vreti jucatori ? Pentru voi costa de la 3 milioane de $ in sus . Hai pa !

Presimt ca marele antrenor oLaroiu va fi demis dupa ratarea calificarii in UEFA si infrangerea din Cotroceni . Exact cum a patit Zenga .

miril
13th March 2006, 14:12
Vrei sa spui pe jumatate exact! Interesant acest meci si dpdv al circumstantelor in care se joaca, Oli nefiind sigur de post chiar si daca va castiga ambele partide. Noi, bleu-albastrii sa jucam ca si in meciul cu Dinamo din tur si pronosticul meu nu va parea, atunci, hazardat.

UrsMeier
13th March 2006, 14:16
Meci de X.......si Oli va fi dat afara :D

uti2102
13th March 2006, 14:21
Cred k Oli trebuie sa joace defensiv in Cotroceni. Sa-i lase pe platani sa atace. Nu de alta, da' nici aia nu prea shtiu ce sa faca cu mingea. In plus, se pare ca noi suntem in stare sa dam boabe doar pe contra-atac. Daca atacam asha in neshtire ne prinde Bergodi shi ne arde. Nu de alta, da' nu mai shtim sa atacam.
Asha ca mirile, ia-tzi gandul de la meciul cu Dinamo. P-aia i-atzi batut pe contre, da' nu oricum, ci cu largul lor concurs de gafeuri shi ratangii... Acu n-o sa mai avetzi contre, ca noi n-o sa mai atacam pozitzional...

alamar
13th March 2006, 14:22
Betis va invinge Steaua cu 2-0. Dupa aceea Steaua va pierde si in Cotroceni cu 1-0, iar Olaroiu va fi demis. Pa si pusi...

rhadoo
13th March 2006, 14:39
BATE STEAUA
o sa vedeti mobilizare ,ca jiji doar nu da bani degeaba
ii incinge saptamana asta de le sar fulgii
nu cred ca nationalu vrea sa intervina intre steaua si dinamo,da cine stie,oricum nici nationalu nu sa intrebuintat prea mult cu bacau
HAI JIUL PETROSANI!

miril
13th March 2006, 14:43
Alpopa, daca si cu parca, primul gol a fost lucrat cu Dinamo, iar la al doilea...aici ai si tu dreptate, dar ratarile fac parte din joc, ca daca nu batea vantul, batea...Cagliari, asa mai asteptam ceva vreme si...deznodamatul va fi acelasi, adica 1-0 pentru...National. Serios vorbind, meci greu pentru noi, cu voi, dar sper sa profitam de pasa voastra proasta, care nu va dura la infinit, asa ca trebuie sa ne grabim. HAI PROGRESUL!

dede
13th March 2006, 14:47
daca n-o sa primim gol, e bine, daca o sa primim, nu-i o noutate...oricum, de dat gol nici nu se pune problema...stie Oli de ce

Hipgnosis
13th March 2006, 16:29
uf, numai la meciul asta nu-mi sta gandul desi vad ca s-au scris 3 pagini

ce-mi doresc:
1. dc ne caliifcam la Sevilla, imi doresc sa batem si in Cotroceni

2. Dc. nu ne calificam, imi doresc sa nu batem, poate asa se "trezesc" si jucatorii si conducerea.

starsteel
13th March 2006, 16:33
Pronosticul inainte de meciul din UEFA nu are o baza solida, rezultatul este functie de meciul din cupele europene; sincer am intuit semiesecul lui Rapid din campionat dupa meciul cu Hamburg.

miril
13th March 2006, 17:21
...si acum ce intuiesti? Acelasi lucru...la Steaua? Daca Steaua se va califica dupa 0-0 la Sevilla, pacat ca nu se joaca pe 7 mai, atunci vom lua cele trei puncte, daca vor pierde nu mai discutam, dar daca vor castiga in maniera de la Heerenveen, mai...discutam. Stilul actual al Nationalului este mai deschis de aceea Steaua are sanse mari sa inscrie. Sper sa nu fie ca in toamna, atunci eram in criza noi, Landi fiindu-i dor de nevasta dar, mai ales, de desert.

remy
13th March 2006, 18:36
uf, numai la meciul asta nu-mi sta gandul desi vad ca s-au scris 3 pagini

ce-mi doresc:
1. dc ne caliifcam la Sevilla, imi doresc sa batem si in Cotroceni
2. Dc. nu ne calificam, imi doresc sa nu batem, poate asa se "trezesc" si jucatorii si conducerea.

Au, dar ce e metamorfoza asta, de nu te mai dai mare cu super-echipa ta, jignind in stanga si-n dreapta ? Unde-s laudele tale jalnice ? Asteptam momentele astea.
Sa-ti fi revenit si sa fii mai decent ?
Ar fi un pas inainte.
PUNCTUL 2. E CEL MAI PLAUZIBIL, SI DE DORIT, PENTRU BINELE SI VIITORUL STELEI !
PRIETENII STIU DE CE !
2. Dc. nu ne calificam, imi doresc sa nu batem, poate asa se "trezesc" si jucatorii si conducerea.
Hai Nationalul, pt. un cutremur la Steaua !
Nu va fie frica .... & .... pica !

cip_81
13th March 2006, 18:48
uf, numai la meciul asta nu-mi sta gandul desi vad ca s-au scris 3 pagini

ce-mi doresc:
1. dc ne caliifcam la Sevilla, imi doresc sa batem si in Cotroceni

2. Dc. nu ne calificam, imi doresc sa nu batem, poate asa se "trezesc" si jucatorii si conducerea.

E clar, de duminica viitoare incolo vei avea ocazia sa vezi daca jucatorii si conducerea stelei se vor "trezi".

Paul
13th March 2006, 18:56
Cred k Oli trebuie sa joace defensiv in Cotroceni. Sa-i lase pe platani sa atace.
Pe cuvant ca asta a fost senzatia mea aseara.
Ca am fost in stare sa pasam , cand cel putin 3-4 jucatori au Argesului erau in jumatatea noastra.Daca ieri am fi stat la cutie si sa jucam in viteza am fi avut o sansa. Asa se putea juca 2-3 ani , si tot 0-0 era.

Referitor la meci. Astept sa vad si ultima "explicatie" pe care am auzit-o. Steaua joaca mai bine in deplasare.
Aveti ocazia sa demonstrati ca cei 55.000 de suporteri va intimideaza :headbang:
Scoateti un egal la Sevilla (se accepta si 0-0 urmat de penalty-uri) si mai povestim si despre meciul cu National.
Altfel , ori invingeti ori schimbam placa.

cip_81
13th March 2006, 19:00
Da, nu numai 55.000 de spectatori ii intimideaza, dar i-au intimidat pana si 2000 (cu siguranta ca astia au facut cat toti cei prezenti la meciurile cu Heerenveen si Betis).

Pronostic x...probabil 1-1, intre o echipa antrenata de un italian, dar cu un stil ofensiv...si una antrenata de un roman, dar cu un stil italian.

Ammadeus
13th March 2006, 20:32
3-2, daca se joaca pe bune, cand granzii se panicheaza nu mai potzi fi sigur de nimik; steaua pierde dar inscrie gol

Ioca10
13th March 2006, 20:48
0-3 sec
Forzza Steaua e timpu sa fim lideri;)

One-Man Show
13th March 2006, 20:51
0-3 sec
Forzza Steaua e timpu sa fim lideri;)

de 2 meciuri nu inscriem shy tu vrei sa dam 3 in deplasare(impropriu spus ca progresu' are 50 de pensionari satui de table care tzipa shy se viseaza ultrashi:evil: ) ???

Ioca10
13th March 2006, 21:00
asta numesti tu deplasare :)))) nush ce sa zic da am eu impresia ca o sa fim lideri dupa meciu asta;)

Ammadeus
13th March 2006, 21:12
de 2 meciuri nu inscriem shy tu vrei sa dam 3 in deplasare(impropriu spus ca progresu' are 50 de pensionari satui de table care tzipa shy se viseaza ultrashi:evil: ) ???


s-ar putea sa ai dreptate, steaua bate doar daca dupa eliminarea cu sevilla olaroiu e demis si revine zenga; altfel, 3-2, maximum 2-2

Universal
13th March 2006, 22:03
in cel mai mrau caz 1-0 pentru National ,cel mai bun -1,eu spun egal,fiiindca antrenorul este foarte inteligent-are mentalitatea lui Trapatooni,un om care a facut minuni la Natiomnal( Cupa Romaniei-finala,vicecampioana Rom) plus a luat Fc Poli Aek Tim de pe un loc retrogradabil si a transformat-o in Chelsea Viola...deci ce se mai poate spune-lkasati-l sa-si faca munca,veti vedea ,este un antrenor bun,nu pentru spectacol,ci pt rezultat.




Deja mi-e teama de meciul asta. Probabil, super-antrenorul nostru va incepe meciul in formula 5-3-2, cu Radoi la mijloc cu instructiuni ferme sa nu cumva sa treaca de mijlocul terenului ca e vai si-amar, iar undeva prin fata vor rataci Iacob si indolentul de Dica. Ca doar intalnim o super-echipa, si "E important ca n-am luat gol". Daca dam bine. Daca nu ... ei si ce. Important e sa nu primim.

Daca nu se schimba nimik, e meci de 0-0. Clar.

Universal
13th March 2006, 22:12
Stai linistit ,Olaroiu este un om inteligent si joaca la 0-0 sau 0-1 dupa cum il cunosc are o stabilitate mare in ceea ce face,este foatrte constant si nu trece ,vei vedea ca Steaua ,detinatoare Cupei Campionilor din 1986 ceea ce nu areusit nici o echipa romaneasca de atunci ( ok,semifinalele Craiova Maxima cu Balaci atunci) dar castigand un TROFEU INTERNATIONAL are respectul de ase mandri ca este o echipa cunoscutain lume -toate statisticile spun asta si uefa.com si sport.de toate listele internationale ,incearca sa fii logic si gandeste mai mult inainte sa spui ceva .


Universal



Au, dar ce e metamorfoza asta, de nu te mai dai mare cu super-echipa ta, jignind in stanga si-n dreapta ? Unde-s laudele tale jalnice ? Asteptam momentele astea.
Sa-ti fi revenit si sa fii mai decent ?
Ar fi un pas inainte.
PUNCTUL 2. E CEL MAI PLAUZIBIL, SI DE DORIT, PENTRU BINELE SI VIITORUL STELEI !
PRIETENII STIU DE CE !
2. Dc. nu ne calificam, imi doresc sa nu batem, poate asa se "trezesc" si jucatorii si conducerea.
Hai Nationalul, pt. un cutremur la Steaua !
Nu va fie frica .... & .... pica !

deep purple
13th March 2006, 22:34
antrenorul este foarte inteligent-are mentalitatea lui Trapatooni,un om care a facut minuni la Natiomnal( Cupa Romaniei-finala,vicecampioana Rom) plus a luat Fc Poli Aek Tim de pe un loc retrogradabil si a transformat-o in Chelsea Viola...


De acord ca Oli e un tip inteligent, dar sa nu uitam de meritele conducerii timisorene din perioada in care a fost antrenor. Nu stiu cat de sus ajungea Oli fara nici o achizitie facuta de petrolisti.
Steaua are o echipa bine inchegata, dar daca are 2 suspendati si un accidentat e rupta in doua.
Cred ca Nationalul va invinge totusi la limita. Voi putea da un pronostic cu toata gura dupa meciul de joi de la Sevilla.

be@
14th March 2006, 00:30
0-3 sec
Forzza Steaua e timpu sa fim lideri;)


Eu zic sa-ti revii din betie . Adevarul crunt e ca de 3 meciuri n-ati mai dat un gol . :happy



de 2 meciuri nu inscriem shy tu vrei sa dam 3 in deplasare(impropriu spus ca progresu' are 50 de pensionari satui de table care tzipa shy se viseaza ultrashi:evil: ) ???

Mama , da' ce ne-ai zis-o . Bravo, frate . Esti tare .

remy
14th March 2006, 01:09
Am mai spus-o, daca ar fi multi stelisti precum One-Man Show, ar fi altfel de discutii pe aici, mai evaluate.
Bravo lui, e echilibrat rau.

apparte
14th March 2006, 02:02
Am mai spus-o, daca ar fi multi stelisti precum One-Man Show, ar fi altfel de discutii pe aici, mai evaluate.
Bravo lui, e echilibrat rau.
Imi spui si mie cum evaluezi o discutie?:D Asta-i la fel de buna ca aia a lui "mister" cu fortuit=fortat:D !

walt.mann
14th March 2006, 08:54
Sunt unii pe forum care in loc sa-si vada de echipa lor care a luat-o pe teren propriu intr-un mod rusinos, vin pe-aici sa emita judecati de valoare!
Referitor la meci, sunt curios cum va reactiona Oli la presiunea pusa de suporterii Stelei care or sa umple stadionul din Cotroceni. Acolo iti sufla suporterii in spate!

miril
14th March 2006, 10:57
Ar trebui sa discutam despre meci, nu despre numarul de spectatori sau alte lucruri care nu au de a face direct cu meciul in sine. Va fi un meci interesant, tactic, care depinde, fireste, si de rezultatul de la Sevilla. Pe deoparte Bergodi este un antrenor italian care nu se apara, pe de alta parte, Olaroiu este acuzat ca joaca prea defensiv, asta daca va mai rezista in postura de amtrenor pana la acest meci, avand in vedere nemultumirile generalizate asupra rezultatelor...nule ale Stelei din ultima vreme.

Bancaru
14th March 2006, 11:13
Nu pot sa trag nicio concluzie despre jocul Nationalului, pentru ca ala nu a fost teren. Mi s-a parut ca au atacat, dar au fost si nevoiti. Atata timp cat au fost condusi erau calare, exceptia fiind la jumatatea reprizei secunde, cand binde zicea cineva, Zeno Bundea s-a cam jucat cu ocaziile.
Ca de obicei noi suntem la inceput de sezon in reconstructie. Au plecat au venit.
Steaua a jucat pe un super teren si nu a impresionat, e drept ca si Argesul a facut jocul clasic. Eu cred ca ori batem noi cu 1 - 0, maxim 2 - 1, ori mancam bataie destul de usturator. Nasol e ca meciul cu noi e dupa Sevilla.

matei_viola
14th March 2006, 11:48
Daca o tineti tot asa va puteti considera achipa PACII (0-0) ;)

Bancaru
14th March 2006, 12:27
Da, pace armata. Sper sa batem. Ce frumos ar fi ca Steaua sa se califice iar noi sa-i batem pe calificati.

be@
14th March 2006, 12:29
Da' ce frumos ar fi ca oLaroiu sa fie demis dupa meciul cu noi !

philos
14th March 2006, 12:37
dpdv mental...parerea mea e ca aveti mai multe sanse de a ne bate daca Steaua se califica la Sevilla...
daca insa pierde cu spaniolii, pe de o parte e adevarat ca pierde moral, dar pe de alta parte poate mai au si stelistii un dram de orgoliu ca sa joace ca niste fiare ranite...

danilu74
14th March 2006, 13:32
nu vor fi surprize, Steaua se califica la Sevilla si faca remiza alba in Cotro (nu are incotro :evil: )..

Sauron
14th March 2006, 14:29
Meci de X.......si Oli va fi dat afara :D

Egoistule, tu esti cu sacii in carutza, de ce sa nu-l schimbam noi , iarasi !
Hai Nationalul

One-Man Show
14th March 2006, 16:36
@ sauron : dak veti continua in maniera asta cred ca voi ajunge sa urasc TM mai ceva dekat pe Dinamo:mda: arunk shi ceva on-topic pe langa mishtourile astea:no:

cred ca soarta meciului depinde in intregime de rezultatul meciului de la Sevilla...e o saptamana decisiva atat pt antrenor cat shi pt cativa dintre jukatori

Vand vise
14th March 2006, 16:44
Meci de X.......si Oli va fi dat afara :D
vise.. vise :)))
2 solist

apparte
14th March 2006, 21:57
Ar trebui sa discutam despre meci, nu despre numarul de spectatori sau alte lucruri care nu au de a face direct cu meciul in sine. Va fi un meci interesant, tactic, care depinde, fireste, si de rezultatul de la Sevilla. Pe deoparte Bergodi este un antrenor italian care nu se apara, pe de alta parte, Olaroiu este acuzat ca joaca prea defensiv, asta daca va mai rezista in postura de amtrenor pana la acest meci, avand in vedere nemultumirile generalizate asupra rezultatelor...nule ale Stelei din ultima vreme.
Miril,pe Olaroiu il contestam pt modul de abordare al meciurilor!Nu e posibil ca,antrenor cu pretentii fiind,sa nu "citesti" din primul sfert de ora jocul adversarului!E inadmisibil sa incepi meciul cu Argesul acasa cu 6 jucatori cu profil defensiv stiuta fiind atitudinea Argesului in deplasare!Parerea mea ca e un FRICOS!Poate asta e si cauza pt care Nationalul n-a avut rezultatele scontate(vezi meciul de la Craiova care trebuia musai:D castigat si ce a iesit)!Pt ca,fara suparare,asta a fost tactica lui si la National:apararea betonata si mingi lungi pe Savu si Sabin.Iar daca nu-i iesea aceasta procedura,il mai salva Caramarin cu cate-o executie de-a sa!Din pacate pt el,la Steaua nu-l are pe Caramarin!

miril
14th March 2006, 22:53
A fost un meci trantit, Apparte, de Vintila, Matei, cu "ajutorul" a doi dintre...conducatorii clubului, unul presedinte, altul...5-1 in Ghencea, prin asezarea ofensiva a echipei. Le stiu din surse foarte sigure. Si totusi...nu sunteti suporteri la nevoie. Luati exemplul celor de la Hereenveen!

apparte
14th March 2006, 23:25
A fost un meci trantit, Apparte, de Vintila, Matei, cu "ajutorul" a doi dintre...conducatorii clubului, unul presedinte, altul...5-1 in Ghencea, prin asezarea ofensiva a echipei. Le stiu din surse foarte sigure. Si totusi...nu sunteti suporteri la nevoie. Luati exemplul celor de la Hereenveen!
Io stiu ca acel 5-1 a fost pe baza de impresar ;) !Hint: vezi si tu ce jucator a plecat la finele acelui campionat si era urmarit de impresari la acel meci!
Cat priveste suporter la nevoie...mai greu,sange de latin!Am fost obisnuiti cu un alt stil de-a lungul anilor...ti-aduci aminte ce frumos jucau la mijlocul anilor 70...Zenga a inceput o treaba care promitea sa devina superba,dar s-au bagat Jiji Viteazu' si MM in iarna cand l-au vandut pe Neaga si nu au adus nimic in schimb!In primavara si Zenga a fost contestat,fara a se tine cont de faptul ca era cel mai putin vinovat de situatia respectiva!Abia in vara au adus varful de careu pe care l-a tot cerut Zenga...prea tarziu,Zenga plecase!

Ammadeus
14th March 2006, 23:43
Da' ce frumos ar fi ca oLaroiu sa fie demis dupa meciul cu noi !


de ce sa fie demis DUPA meciul cu voi (apropo, care meci, cu natzionalu' sau cu poli iasi?); de ce sa nu-i lashi si pe altzii sa scoate punct(e) pe ghencea? de exemplu tzefferu, si asa il iubeshte dorinel pe mm, copilul imbatrinit si lingaul de casa al ciobanului evazionist (lupta bodule!); ce propui tu aicea e cam egoist, nu crezi?

miril
15th March 2006, 08:14
Apparte, Zenga si Oli au cam acelasi stil, deci...

Ammadeus
15th March 2006, 09:18
de ce oare anticipez ca e ultimul meci al lui lacatush in actuala functzie la steaua?

alamar
15th March 2006, 10:03
Miril,pe Olaroiu il contestam pt modul de abordare al meciurilor!Nu e posibil ca,antrenor cu pretentii fiind,sa nu "citesti" din primul sfert de ora jocul adversarului!E inadmisibil sa incepi meciul cu Argesul acasa cu 6 jucatori cu profil defensiv stiuta fiind atitudinea Argesului in deplasare!Parerea mea ca e un FRICOS!Poate asta e si cauza pt care Nationalul n-a avut rezultatele scontate(vezi meciul de la Craiova care trebuia musai:D castigat si ce a iesit)!Pt ca,fara suparare,asta a fost tactica lui si la National:apararea betonata si mingi lungi pe Savu si Sabin.Iar daca nu-i iesea aceasta procedura,il mai salva Caramarin cu cate-o executie de-a sa!Din pacate pt el,la Steaua nu-l are pe Caramarin!
Cu Caramarin ai dreptate. Dar mai este o diferenta, la mijloc, pe vremea aia, juca Gabi Popescu, cu rolul lui Dorinel de la Steaua in perioada Zenga, iar in atac era Mitrovici. V. Iacob a venit la F.C. National tocmai sa-l inlocuiasca pe Mitrovici. Plecarea lui Dorinel Munteanu a lasat un gol in centrul Stelei. Protasov a inteles ca fara coordonator nu are decat sansa grabirii jocului, Radoi fiind mai mult un fundas decat mijlocas. Viteza de joc trebuia sa compensese lipsa coordonarii. Olaroiu insa a ramas ancorat in sistemul si viziunea sa. Dar fara un Dorinel sau un Gabi Popescu la mijloc si un Caramarin in fata nu cred ca va putea sa faca ceva. La Timisoara la avut doar pe Caramarin, iar jocul echipei a mers doar in returul in care a scapat de retrogradare, dar si atunci se vedea cu ochiul liber ca multe din faze erau creatia cuplului Caramarin - Coman independent de ceea ce jucau restul.
Oricum, doresc Stelei succes la Sevilla (desi nu cred ca va reusi calificarea). In Cotroceni F.C. National va invinge. Este inevitabil.

sun
15th March 2006, 15:32
meci de 0-0 :mda:

uti2102
15th March 2006, 16:36
Iaca Gino a plecat dar spiritul de jecmaneala a ramas. 150 000 de lei pretzul biletelor la T2 shi 200 000 la T1. Probabil meciul cu Steaua e un nou prilej de "imbogatzire" pentru Iacov :mda:

miril
15th March 2006, 16:47
Al(ba ca Zapada), nu-ti convine nu platesti! La Iasi va va costa 200 000 intrarea. Jecmaneala este cand iti faci echipa si palmares la...ordin si, drept rasplata, aduni astfel vreo 40...la suta de prozeliti in loc sa suporti desfiintarea. Nu ca asta v-as fi dorit, dar este bine sa va mai aduca aminte cate cineva despre...zilele glorioase. Iar te exprimi despre oameni pe care nu-i cunosti bine! Unde ti-a disparut obiectivitatea, Al(bastru-rosule)? Sper intr-un dialog mai obiectiv pe...teren. HAI PROGRESUL!

cip_81
15th March 2006, 16:47
Hai nu va mai plangeti ca niste babe in fata Oficiului de Pensii...aceleasi preturi au fost si in meciul cu Dinamo si, probabil, aceleasi vor fi cu Rapid. Nu va faceti probleme, din 5 milioane se vor gasi cativa care sa dea banii astia...sau sunteti suparati ca nu va dau ei bani la intrare ? Sau ca nu va serveste Iacov cu pizza si alune ?

Cat priveste meciul...echipa lui 0 doar cu o sansa incredibila va scoate un punct.

remy
15th March 2006, 16:59
On-topic:
Nationalul Ar Trebui Sa Joace Precum Cu Dinamo, Pt. A Nu Mai Fi Discutii, Si Sa Bata Ca Atunci !
Ar Da Dovada De Fair-play.

miril
15th March 2006, 17:27
Fratilor, sa nu transformam un meci Interesant, FC National-Steaua, pe teren, intr-un meci trist, intre Dinamo-Steaua, pe forum. Aveti ceva de spus faceti-o pe PM si nu aici. In rest, meci dificil, si prin circumstante, pentru ambele echipe. Una va intalni Sevilla, inainte in UEFA, alta va intalni Farul, dupa, in Cupa, si ambele vor avea dupa aceea meciuri grele in campionat, daca nu ma insel, cu Poli T, respectiv Rapid.

Bancaru
15th March 2006, 17:51
Sper ca dupa meci, stelistii sa zica: asa sa joace Nationalul si cu Rapid si cu Dinamo.

alejandro
15th March 2006, 17:55
"asa sa joace Nationalul si cu Rapid si cu Dinamo",dar sa ia si ceva puncte:drak:

Hipgnosis
15th March 2006, 18:02
On-topic:
Nationalul Ar Trebui Sa Joace Precum Cu Dinamo, Pt. A Nu Mai Fi Discutii, Si Sa Bata Ca Atunci !
Ar Da Dovada De Fair-play.

pt. ca acest lucru sa se intample Steaua ar trebui sa joace la fel de penal ca si dinamo, ceea ce monser este imposibil. capisci?
uf, uf, :rosu: :rosu: :rosu:
asa pot sa zic si eu ca dc bistrita nu bate in groapa, asa cum a batut in ghencea, inseamna ca e balt.
uf, uf :rosu: :rosu: :rosu:
logica ta e....

remy
15th March 2006, 18:38
"asa pot sa zic si eu ca dc bistrita nu bate in groapa, asa cum a batut in ghencea, inseamna ca e balt."
Din ce dictionar ai luat cuvantul ?
La cate teorii despre blaturi ai tu, te doare capul.
Nu-i asa, dupa logica ta, ca Bistrita a fost platita de Dinamo sa-i bata pe Steaua, la ei acasa ?
Numai despre blaturi zici in toate posturile. Poate de ... tort.
Schimba placa, ca deja ma ingrijorezi.
Si, ce as rade sa joace ultra-penal Steaua, s-o fure cu 3-0 !
Hai, Nationalul, si ingropati-i pe Oli, MEME si JIJI.
Sa fie ultimul lor meci acolo, ca ne-am saturat, mai ales de ultimii doi.
Nu au declarat cumva ca vor spulbera si pe National ?
Ca ma astept de la cei doi comici.
Ce perle or mai scoate, mai ales Lynx-ul de MEME Stoica ?
Ori il musca de varice si pe italianul de la National, precum era sa-l muste pe Cartu ?

Bancaru
15th March 2006, 19:01
Bergodi nu a intrat in polemici inutile pana acum. Nici Landi nu a facut-o, decat o data. Si atunci a fost rau. Meme are darul sa te scoata din sarite, nu ca el ar fi calmul intruchipat. E un pugilist. Sper sa-si tina ciocul. Steaua sa bata pe Betis si noi pe Steaua. Asta e o parere majoritara. Ar fi bine sa se intample asa, si nu se supara nimeni. Doar Borcea.

remy
15th March 2006, 19:15
Nu, eu m-as bucura sa se mai oboseasca stelistii in Europa, sa lase alte echipe sa ia campionatul, chiar si Nationalul are sanse daca-i bate.
Asta si ca razbunare la titlul luat anul trecut cu blat facut de Olaroiu, actualul antrenor al lui GIGEL.
Dar ce rusine ar fi ca Steaua sa nu bata pe Betis, echipa care abia mai sufla in campionat, si care joaca cu foarte multe rezerve, minim 7 !
Daca ar fi asa, cred ca va pica definitiv duminica, si Nationalul s-ar apropia de ei.
Apropo, unde se joaca meciul ? Ori pe Lia Manoliu ?

miril
15th March 2006, 19:33
V-am rugat ceva, sper sa nu mai continuati, altfel voi fi nevoit sa va...edit-ez! Hai ca se poate si altfel! Nationalul nu joaca pe...National ci in Cotroceni. HAI PROGRESUL!

UrsMeier
15th March 2006, 19:44
Bafta National.........

Vand vise
15th March 2006, 21:01
bafta dupa meciul asta :D

georgemp
15th March 2006, 23:19
bafta dupa meciul asta :D
Sper sa vina cati mai multi suporteri "nationalisti" la acest meci

Bancaru
15th March 2006, 23:31
Bafta National dupa meciul Stelei cu Betis.

uti2102
16th March 2006, 00:32
@Miril, referitor la pretzul biletelor
E dreptul lu' Iacov sa puna ce pretzuri vrea, dar e o mare magarie, cum numai la noi se poate intampla. La meciurile unde se ashteapta un numar mai mare de spectatori, tzinand seama de media foarte scazuta din Cotroceni, in loc sa scada pretzul, el creshte ! Shi nu oricum, ci de vreo 3 ori :o: Economie de piatza a la Dambovitza.

Iar maidanejilor alora frustratzi care dau din bot nu le zic decat atat : spre deosebire de ei nu-s suporter de "biblioteca" shi o sa ma duc la meci indiferent de imprejurari.

PS : bafta shi victorii FC National, insa incepand de saptamana viitoare !

cip_81
16th March 2006, 01:35
Alpopa, la cate meciuri am fost eu pe Cotroceni nu ai fost tu pe Ghencea...incepand de prin '95 (cred ca pe vremea aia tu te incaltai cu fesu'), de la primul meci (parca un 1-3 cu Bistrita). Am fost indiferent ca au jucat cu Bistrita, Otelul, Dinamo, Steaua, Sportul, Rapid, Bacau (un 2-2 jucat pe o furtuna teribila), meciuri de cupa ligii (cu Rapid si Dinamo sau finala dintre Bistrita si Bacau), Bologna in Intertoto, Brugges in UEFA sau campionatul european de tineret, din '98.

Apropo de meciurile cu Steaua....poate ma duc si la meciul asta, mai mult ca o superstitie. La meciurile la care am fost, Nationalul nu a pierdut decat un singur meci in fata Stelei (un 0-6 mileniul trecut (asta s-a jucat inainte sa inveti tu sa te incalti cu fesu'), cand antrenor era Lita Dumitru, iar Nationalul era lider)...in rest, rezultate favorabile Nationalului (a fost un 3-0 de neprezentare acum vreo 6 ani, un 4-2 in Ghencea prin 98, un 0-0 prin 2002, un 2-1 prin 96, cand a fost eliminat Prodan, si toata turma incepuse sa urle "Fura Progresul, fura de pomana/ ca tot steluta iese campioana". Un caz aparte il reprezinta meciul din '97, din Ghencea, castigat de steaua...dar Halagian si alti cativa jucatori stiu mai bine ce a fost atunci.

In rest, toate si bune si frumoase...iar Olaroiu va sta, dupa meci, pe un scaun cu 3 picioare.

apparte
16th March 2006, 02:24
Nationalul nu joaca pe...National ci in Cotroceni.
Baiu' vost' !:D

miril
16th March 2006, 08:09
Iacov aplica economie de piata de circumstanta. El stie ca voi vreti sa vedeti meciul, iar noi nu putem fi la meci de trei ori mai putini, in plus se mai cerne si...neghina. Asa ca nu-l condamn.

bunduche
16th March 2006, 09:27
Daca Steaua va juca la fel ca in meciul cu Arges nu are nici o sansa sa castige,caci Nationalul se va betona in aparare:no: , o sa bage toata autobaza in poarta, vorba lui MM:D , ba chiar poate sa piarda daca Nationalul va contraataca periculos.
Sa speram ca baietii dupa calificarea in sferturile cupei UEFA in dauna lui Betis (sper din tot sufletul ca asa va fi/hello :yeah: ) sa nu relaxeze si sa obtina victoria.

FORZA STEAUA/hello :yeah:

miril
16th March 2006, 09:30
Nationalul cu Bergodi joaca mai ofensiv decat cu alt antrenor dinaintea lui. Nu cred ca va fi un meci asemanator cu cel cu FC Arges.

bunduche
16th March 2006, 09:40
Nationalul cu Bergodi joaca mai ofensiv decat cu alt antrenor dinaintea lui. Nu cred ca va fi un meci asemanator cu cel cu FC Arges.

Pai daca Nationalul cu Bergodi joaca mai ofenisv decat antrenorii anteriori, asta nu inseamna ca nu joaca defensiv:no: , tactica Nationalului se bazeaza pe contraatac. Normal ca nu va fi un meci asemanator cu Arges, va fi cam la fel.:drak:

six
16th March 2006, 10:01
Sper sa vina cati mai multi suporteri "nationalisti" la acest mecisi eu la fel :drak: :P dar ce draq pronostic 1 as vrea ;) :pace:

miril
16th March 2006, 10:23
Nationalul cu Bergodi a marcat sapte goluri in trei meciuri, din care cinci in deplasare si doua cu Dinamo.

be@
16th March 2006, 11:48
Alpopa, la cate meciuri am fost eu pe Cotroceni nu ai fost tu pe Ghencea...incepand de prin '95 (cred ca pe vremea aia tu te incaltai cu fesu'), de la primul meci (parca un 1-3 cu Bistrita). Am fost indiferent ca au jucat cu Bistrita, Otelul, Dinamo, Steaua, Sportul, Rapid, Bacau (un 2-2 jucat pe o furtuna teribila), meciuri de cupa ligii (cu Rapid si Dinamo sau finala dintre Bistrita si Bacau), Bologna in Intertoto, Brugges in UEFA sau campionatul european de tineret, din '98.

Apropo de meciurile cu Steaua....poate ma duc si la meciul asta, mai mult ca o superstitie. La meciurile la care am fost, Nationalul nu a pierdut decat un singur meci in fata Stelei (un 0-6 mileniul trecut (asta s-a jucat inainte sa inveti tu sa te incalti cu fesu'), cand antrenor era Lita Dumitru, iar Nationalul era lider)...in rest, rezultate favorabile Nationalului (a fost un 3-0 de neprezentare acum vreo 6 ani, un 4-2 in Ghencea prin 98, un 0-0 prin 2002, un 2-1 prin 96, cand a fost eliminat Prodan, si toata turma incepuse sa urle "Fura Progresul, fura de pomana/ ca tot steluta iese campioana". Un caz aparte il reprezinta meciul din '97, din Ghencea, castigat de steaua...dar Halagian si alti cativa jucatori stiu mai bine ce a fost atunci.


Daca e asa , cip , poate vii si la acest meci. Nu de alta , dar imi doresc si de data asta sa-i batem . Insa vreau sa te intreb un lucru . Cu ce ocazie pe la meciurile Nationalului cu Bistrita, Otelul, Sportul, Rapid sau Bacau ?
In ce priveste pretul , e dreptul lui Iacov sa puna ce pret vrea . Daca iti convine , alpopa , vii , daca nu , nu .

Ammadeus
16th March 2006, 12:09
3-1, natzionalu' va matura cu steaua pe jos...radoi va fi printre cei mai penibili...olaroiu va fi demis cel mai probabil, la valoarea lui un bun geschaeft ar fi jiul sau chiar panduriilii; daca ajunge la ultimii imi permit sa ma kk pe mine de ras...

esku
16th March 2006, 12:12
3-0 poate... :D ... prietenii stiu de ce :evil: .... dar nu va fi chiar atat, poate un 1-0 sau 2-0...:ok:

Bancaru
16th March 2006, 12:52
Eu personal ii incalzesc locul lui Cip. Numai sa zica la ce tribuna vrea. Se zice ca vom baga nu stiu ce in aparare, dar, din pacate, apararea noastra a cam scartait, iar asta pentru ca desi avem antrenor Italian, fost fundas, jucam destul de avansat. Am si dat goluri, dar am si primit. De cand a venit Bergodi am reusit sa egalam plus cu minus la golaveraj, pentru ca ne umplusera de respect Steaua si Clujul, doua meciuri dubioase, din punctul meu de vedere. Primul dubios de prost pregatit, al doilea dubios de prost jucat.
Nu ne asteapta un meci usor, iar 3-0 nu cred ca va fi pentru noi. Sincer sa fiu, daca batem cu 1-0 ma multumesc si cu un egal. Sa nu pierdem! Dinamo e in deriva, Rapidul e obosit si are meci greu la Arges. Poli ce pare sa fie pe val, dar nici Bacaul nu sta cu mana in ... san, era ca zic cu*.

uti2102
16th March 2006, 12:55
Poli e pe val ca a batut la Ieshi ?! :happy
Eu zic ca Steaua va lua puncte din Cotroceni !

@Bancaru : zii la ce tribuna ne vedem :)

miril
16th March 2006, 12:59
...sau pe. Si eu gandesc cam ca Bancaru. Tribunu, tribuna 0, Alpopoa. Deci vii la meci, dar iti place sa te plangi! Tz, tz, tz, mai mai!!! Bafta, diseara!

six
16th March 2006, 13:23
Poli e pe val ca a batut la Ieshi ?! :happy
da, preconizam o victorie si in a3a si da castiga National cu habar nam cu cat dar asa de orgoliu cred.....ceao;)

Bancaru
16th March 2006, 13:43
Popa, eu la 1, inevitabil. Dar nu am timp sa ma vad cu tine, ca ii tin un loc lui Cip. Poate doar daca ne spui si tu cum a pierdut Steaua de cate ori ai venit tu in Cotroceni. :D
Sa va zic o faza: returul trecut, tot in Cotroceni, era un stelist lanaga mine care m-a intrebat cat e un abonament la noi, pentru ca ii place atmosfera si vrea sa mai vina, ba chiar si echipa e simpatica. Popa, te bagi si tu? O provocare pentru tine. Incearca ceva nou. Exotic.
Vorba lui Miril: BAFTA cu Betis.

be@
16th March 2006, 13:51
Eu le urez sa piarda azi cu Betis , sa aiba moralul la pamant Duminica ,si sa fie o atmosfera de inmormantare la clubul lor .

bunduche
16th March 2006, 14:16
Eu le urez sa piarda azi cu Betis , sa aiba moralul la pamant Duminica ,si sa fie o atmosfera de inmormantare la clubul lor .

Si eu urez Nationalului si suporterilor lui sa fie mereu o echipa mediocra, eu nu inteleg ce fel de suporteri sunteti, pe net va dati mari si tari, dar la meciuri vine doar orchestra aia mexicana. Sa-ti fie rusine:rosu: , eu n-am auzit nici un microbist roman sa spuna despre rivale ca le ureaza sa piarda si sa fie atmosfera de inmormantare la club:rosu:, esti penibil:rosu:

six
16th March 2006, 14:44
Si eu urez Nationalului si suporterilor lui sa fie mereu o echipa mediocra, eu nu inteleg ce fel de suporteri sunteti, pe net va dati mari si tari, dar la meciuri vine doar orchestra aia mexicana. Sa-ti fie rusine:rosu: , eu n-am auzit nici un microbist roman sa spuna despre rivale ca le ureaza sa piarda si sa fie atmosfera de inmormantare la club:rosu:, esti penibil:rosu:be@,aici omu are dreptate....:nah: :scared: :no:

miril
16th March 2006, 15:01
Bunduche, eu nu inteleg de ce generalizezi? Daca aveai curiozitatea, mai sus, vedeai ca sunt unii care gandesc altfel decat Be@. In ceea ce priveste urarea pentru noi si comentariul tau despre suporterii FCN-ului, care-mi dovedeste necunoasterea istoriei acestei echipe, eu il pun pe seama ca te-ai simtit provocat de Be@, lucru pe care-l inteleg. Fac un apel de armistitiu, ca sa nu zic de pace, pe tema cine ce cum ce a facut, si sa incercam sa ne referim exclusiv la meci respectandu-ne adversarii. Inca odata, bafta diseara! HAI PROGRESUL!

Bancaru
16th March 2006, 15:40
Pana la urma si Be@ are dreptul la o parere. Daca asta e parerea ei nu o poti omari si nici nu se generalizeaza. Nu a dat cu parul si nu a injurat pe nimeni. Orchestra rules! Cielito Lindo. Emiliano Zappata. Pancho Villa. Los Platanos. Batem in Cotrocenios.
Am vazut zilele astea dispute cu steagurile galeriilor asa ca aveti grija cei de la Steaua, ca ai nostri sunt putin dar buni ( a se citi rai) si va fura steagurile si se desfiinteaza factiunile. Ce va faceti atunci? Se organizeaza un comando de la Peluza I si ramaneti fara cearceaf.

uti2102
16th March 2006, 16:08
Popa, eu la 1, inevitabil. Dar nu am timp sa ma vad cu tine, ca ii tin un loc lui Cip. Poate doar daca ne spui si tu cum a pierdut Steaua de cate ori ai venit tu in Cotroceni. :D
Haoleo, pai primesc maidaneji pe Cotroceni ?! :o: Adevaru' e ca nu prea e inspirat sa stau langa Cip, mai ales ca in tensiunea meciului e posibil sa pocnesc pe cineva din jur, shanse mai mari fiind sa dau in posibilii "mishtocari" :D Pesemne tu eshti mai calm shi o sa-tzi prinda bine deconectarea lui Cip :P Asha ca ne salutam dupa meci daca vrei, dar sa nu uitzi sa vii cu o placutza pe care sa scrie "Alpopa", ca sa te vad ca lumea !
La ultimele 3 meciuri pe Cotroceni la care am fost (ale Stelei) bilantzul e 1-0-2, dar unul din meciurile astea e infrangerea din supercupa cu comunitarii...

PS : dak vin la 1 o sa stau spre peluza cu tabela, ca sa mai cant shi io cate ceva cu baietzii de la sud ...
PPS : tare faza cu aia putzini da' rai :happy:

Bancaru
16th March 2006, 16:38
Popa, repet, esti binevenit dar Cip ramane portbonheur-ul nostru. Sper ca u a zis si el asa...
Cum cu placuta? Ma fugaresc aia, or sa creada ca eu sunt Alpopa. Sau sa nu fie mai multi. Si daca tin si toti cu Steaua, ceea ce e probabil, ca pe ai nostri ii cam stiu :D... si nu avem Alpopa.
Ramane cum am zis: voi diseara noi duminica. Trebuie sa bata Nationalul altfel o sa dau o bere.

cip_81
16th March 2006, 17:52
Bancare, chiar crezi ca am vorbit sa ma aflu in treaba ? Nu, chiar am fost la aceste partide, si Nationalul nu a pierdut decat un meci, 0-6 (poate sunt unii care-si mai aduc aminte de meciul asta)...pe Ghencea ma duceam ca era aproape, iar pe Cotroceni ma duceam ca-mi placea (bine, de cele mai multe ori ma duceam cu un prieten, cotrocenist din tata-n fiu). Si am spus, daca voi fi acasa ma voi duce si la meciul de duminica, mai ales ca nu am mai fost din prima etapa (1-0 cu Bacau, partida jucata pe o vreme imposibila).

Oricum, indiferent de situatie, sper sa castige echipa mai buna....adica cea care "l-a demis" pe Zenga de la steaua.

Bancaru
16th March 2006, 20:45
Cip, eu sper ca adevar graiesti. Care-i nene cotrocenistul din tata in fiu? Ca asa sunt si eu. Asa e si Kra****x. Asa sunt multi. Cip, te asteptam. Ori la bal ori la spital, adica ori o furam rau, ca atunci cu 6-0, ori batem. Cauta si tu de fii acasa, ca avem treaba.

be@
16th March 2006, 21:46
Si am spus, daca voi fi acasa ma voi duce si la meciul de duminica, mai ales ca nu am mai fost din prima etapa (1-0 cu Bacau, partida jucata pe o vreme imposibila).


Cip , daca ai mers la stadion pe acea vreme , ai tot respectul meu .

remy
16th March 2006, 22:06
Fiti cat mai multi "bancari" pe National, si in numele meu, sa fiti iar nashii Stelei de acasa, si sa scoateti fumurile de Razboinici pleostiti stelisti.
Sa-i duceti la pascut iarba, ca sa se mai linisteasca.
Calare pe oitze, sa nu mai aiba tupeu sa se laude ca doar ei exista in Romania.
HUO Steaua !!!

Paul
16th March 2006, 22:09
mai cip , si eu de cate ori am fost in Cotroceni cand juca Dinamo , a mancat bataie :evil:

Bine am fost de fix 2 ori , da cred ca o sa`mi intensific vizitele in Bucuresti :P

Platanu
16th March 2006, 22:12
Totusi,chiar daca Steaua n-a marcat de mult timp,Nationalul are meci greu cu Steaua.Trebuie tratat cu seriozitate.In rest,zic si eu ca Bancaru:ori batem cu 1-0,ori ne-o luam urat de tot de la ros-albastrii.Cred ca prima varianta este mai probabila.HAI NATIONALUL!!!

Paul
17th March 2006, 00:48
Trebuie sa ne mentin media de goluri din deplasare.
Minim 3 :evil:

vasile314tzurka
17th March 2006, 00:51
sa vedem. prevad ceva trist:D in seara asta am avut bafta si un banel de exceptie, dar nu asa ceva e steaua.

One-Man Show
17th March 2006, 00:58
cu sigurantza va fi un meci interesant:ok: National joak un fotbal deschis,placut...Steaua poate juka shi fotbal cum ne-a dem in aceasta seara...sper intr-un meci frumos shi cel mai bun sa cashtige ( adik Steaua:D )

superchumbo
17th March 2006, 10:32
Daca cosminel o sa aplice aceiasi tactica de-acum inainte, ne trebuie jucatori de viteza in fata si nu melcul de Iacob sau Dica care nu mai alearga deloc

Bancaru
17th March 2006, 10:39
E clar ca meciul e greu pentru ambele echipe. Noi avem avantajul, asa cum ii place lui Olita sa zica, deci avantajul a 2 rezultate din 3. Steaua daca pierde puncte e mai trist. Finala UEFA e greu sa o castigi, desi la ce ciurucuri sunt in primele 8... Echipele romanesti se exclud dintre ciurucuri, normal.
Bancarii vor sa arate ca pot invinge o echipa de primele 8 in UEFA.
Raman la parere mea: batem la scor mic, sau o furam rau. Sper in mic decat in rau.

be@
17th March 2006, 10:45
Trebuie sa ne mentin media de goluri din deplasare.
Minim 3 :evil:
Paule , iar incepi ? Parca am mai auzit placa asta si la meciul cu Argesul . Nu-i nimic . Dupa victoria din UEFA va urma un esec in campionat . E o regula valabila si pentru Rapid .

bunduche
17th March 2006, 10:47
Steaua va castiga in fata bancarilor. Va marca cu siguranta Iacob, Dica si Nicolita:D , iar Carlos nu va primi nici un gol.:yeah:

MAGICA STEAUA

superchumbo
17th March 2006, 10:56
iar Carlos nu va primi nici un gol.:yeah:


PERFECT DE ACORD

alejandro
17th March 2006, 11:00
Paule , iar incepi ? Parca am mai auzit placa asta si la meciul cu Argesul . Nu-i nimic . Dupa victoria din UEFA va urma un esec in campionat . E o regula valabila si pentru Rapid .
vezi ca ne plangeai de mila si la meciul cu Betis...

miril
17th March 2006, 11:00
Optimism peste noapte!

georgemp
17th March 2006, 11:09
Trebuie sa ii batem!Am pus pariu cu 3 stelisti ca ii batem!

be@
17th March 2006, 11:20
vezi ca ne plangeai de mila si la meciul cu Betis...
Nu va plangeam de mila . Am zis doar ca imi doresc sa bata Betis . Dar poate e mai bine asa . O sa cadeti de pe un cal frumos .

alejandro
17th March 2006, 11:47
:happy :happy :happy
atunci ziceai ca daca pierdem vom fi cu moralul la pamant,acum vom cadea de pe un cal frumos dupa ce am invins...daca era sa fie egal?:happy

gicu
17th March 2006, 12:35
Dupa rezultatul de-aseara cred ca Progresul are prima sansa, deh...suntem romani :)

be@
17th March 2006, 12:41
:happy :happy :happy
atunci ziceai ca daca pierdem vom fi cu moralul la pamant,acum vom cadea de pe un cal frumos dupa ce am invins...daca era sa fie egal?:happy

Mai , eu spun doar atat . Victoria noastra va fi cu atat mai pretioasa dupa meciul de la Sevilla . :P

alejandro
17th March 2006, 12:46
mai vedem noi care pe care,nu vezi ca in deplasare jucam mai bine decat o facem "acasa":D

Bancaru
17th March 2006, 12:51
Daca mancam bataie macar pe noi ne-au batut uefantasticii. Dar Steaua ce scuza poate sa aiba? Poata numai oboseala, desi lotul lor trebuie sa fie destuk de mare ca sa acopere mai multe fronturi. Pai se poate sa aiba imparatul Ji-ji San scapari iar Shogunul Oli Tz sa nu aiba stategie?

alamar
17th March 2006, 13:18
Daca mancam bataie macar pe noi ne-au batut uefantasticii. Dar Steaua ce scuza poate sa aiba? Poata numai oboseala, desi lotul lor trebuie sa fie destuk de mare ca sa acopere mai multe fronturi. Pai se poate sa aiba imparatul Ji-ji San scapari iar Shogunul Oli Tz sa nu aiba stategie?
Nu mancam nimic. O sa manance ziaristii ceva c..., dupa. Ca Steaua in sus, ca Steaua in jos, ca au fost obositi, ca au fost euforici, vrajeli din astea. Uefantasticii?:sleep:
HAAAAAAAAAI PROGRESUUUUUUUUUUU'

saphicus
17th March 2006, 13:21
Marturisesc ca este meciul intre doua formatii la care tin enorm! Sper sa fie un meci pe cinste! Cu inima as dori un succes al progresistilor, insa ca scop in sine as dori Steaua in UEFA Ch. League, si pentru asta nu are voie sa faca pasi gresiti cum a facut cu FC Arges! "Dusmanii" din campionat stau la panda!:) Va fi un meci foarte echilibrat, desi valoric diferenta este in favoarea campionilor si pe deasupra, Steaua face deplasari foarte bune!
Intra in calcul insa, defavorabil pentru campioni, o normala relaxare dupa un asa succes pe teren strain si oboseala fiziologica normala dupa partida de calificare cu Betis!
Daca ar fi sa cuantific in procente sansele combatantelor as zice asa:
Pronostic 1 - 20%, Pronostic X - 35%, Pronostic 2 - 45%.
Sa vedem ce ne va spune realitatea din teren! Sper insa la un "meci mare" si demn de doua reprezentante de frunte ale fotbalului nostru!:ok: :ok: :ok:

six
17th March 2006, 13:27
"Dusmanii" din campionat stau la panda!:) ;) asa ceva.....:) ;)

uti2102
17th March 2006, 13:31
Zero, ce te bagi mah ca musca-n lapte ?! :drak: Voi "e" prietenii noshtrii, nu dushmani :)

Stelishtii au ocazia sa arate ca s-au trezit. Va fi nebunie pe stadion iar eu unul sper sa cashtigam, indiferent de rezultat. Avem shansa sa ne distantzam de locul 2 !
Forza Steaua !

remy
17th March 2006, 13:36
mai vedem noi care pe care,nu vezi ca in deplasare jucam mai bine decat o facem "acasa":D
Daca strainii nu studiaza stilul de joc al stelistilor, si-o fura acasa.
Ati vazut cum a stiut Cartu cum se joaca cu Steaua, ca daca se apara ca si ei, n-o sa miste stelistii. La stelisti baza e apararea-beton, stil catennaccio.
Doar DINAMO ce le-a mai dat 5 goluri in 2 meciuri, in toamna, betonatilor.
Steaua e invatata sa astepte greseala adversarului care se avanta aiurea in atac si apoi ii prinde descoperiti, logic ca dau goluri.
Daca Nationalul adopta o tactica de asteptare, asa cum face Steaua deobicei, ii poate bate.
Contra-atacul e arma adversarilor Stelei.

six
17th March 2006, 13:43
Zero, ce te bagi mah ca musca-n lapte ?! :drak: Voi "e" prietenii noshtrii, nu dushmani :)

da nici nu mam gandit la altceva "pretinilor".....ci vedeamo in tertza al Bucharest,ceao :cya: :bere: :pace:

uti2102
17th March 2006, 13:58
Vedeamo, vedeamo... in 30 la TM :evil:

Bancaru
17th March 2006, 16:39
Daca nu ma insel, in 86 dupa meciul de la Sevilla Steaua a jucat tot cu Progresul urmatorul meci oficial. Ce-i drept erau alte vremuri atunci. Eu nu am favorita la castigarea titlului, atata timp cat imi vine greu sa cred ca noi putem emite pretentii. Chiar daca jucam frumos nu ne putem pune cu petrodolarii, branzadolarii sau borceodolarii. Aia au bagat bani grei. Cu cine naiba sa luam campionatul? Cu imprumutati? Asa ca daca nu suntem noi, ma doare'n ... basca.

bunduche
17th March 2006, 17:46
Daca Nationalul adopta o tactica de asteptare, asa cum face Steaua deobicei, ii poate bate.
Contra-atacul e arma adversarilor Stelei.

Pai ar trebui ca bancarii sa ceara niste sfaturi de la galateni:D , ca au jucat bine pe contraatac:drak: .
Steaua va obtine victoria in Cotroceni cu 3-0 ( Banel Nicolita, Victoras Iacob, Nicolae Dica).

FORZA STEAUA:yeah:

be@
17th March 2006, 17:48
Viseaza in continuare . :sleep: O sa vi-o furati si voi , asa cum au facut-o si Dinamo cu Rapid .

uti2102
17th March 2006, 19:13
Bancare, pai macar de dragul performantzelor europene ale romanashilor ar trebui sa-tzi pese cine ia campionatul. Sau mai bine zis sa-tzi pese cine sa NU ia campionatul :) Dar la punctul asta n-am de ce sa-mi fac griji, in tur v-atzi facut treaba :)

Paul
17th March 2006, 19:26
O sa si`o faca si in retur :evil: , numa ca nu le dam 4 , ci numa 3 , sa ne pastram media de goluri din deplasare ;)

Hipgnosis
17th March 2006, 19:27
victorie!!!
asta e tot ce vreau
3 pct
orice scor
orice marcatori
forzza steaua

Bancaru
17th March 2006, 20:37
Popa, performante se pot face si de pe locul 2 sau 3, ceea ce s-a si dovedit cu varf si indesat. Si pana la urma, la anul nu se duce si locul 2 in şampions lig? Nu ca va doresc sa iesiti pe locul 2. Dar nici sa luati campionatul nu imi doresc. Imi scot palaria in fata Stelei pentru performantele din Europa. Si ca sa fiu off topic, si in fata Rapidului. Dar duminica vreau 3 puncte si, implicit, (+) la golaveraj.
Nu stiam ca tatal lui Ogararu a jucat la Progresul. Deci e destul de "vie" zicala orice stelist are tata progresist.

georgemp
17th March 2006, 22:21
Imi vine sa injur conducerea,petru ca au deschis peluza pentru stelisti,plus ca eu personal nu mai stiu nici unde sa stau?Apropo,daca stiti copii pana la ce varsta au intrare libera pe stadion?Ca n-as da 200 de mii...

Paul
17th March 2006, 22:36
Nu stiam ca tatal lui Ogararu a jucat la Progresul. Deci e destul de "vie" zicala orice stelist are tata progresist.
Bancare , citeam in zona forumului bancar , ca in curand o sa devi tatic :ok:
Ai ceva presimtiri in legatura cu orietarea sportiva a urmasului ;)

be@
17th March 2006, 22:39
Pai daca ai citit , ai fi vazut ca a zis . Progresist(a) .

http://www.onlinesport.ro/forum/showpost.php?p=541130&postcount=241

uti2102
18th March 2006, 00:03
Popa, performante se pot face si de pe locul 2 sau 3, ceea ce s-a si dovedit cu varf si indesat. Si pana la urma, la anul nu se duce si locul 2 in şampions lig? Nu ca va doresc sa iesiti pe locul 2. Dar nici sa luati campionatul nu imi doresc.
Abia locul 2 din campionatul viitor va juca in CL.
Shi daca nu-tzi doreshti sa ia Steaua, atunci cine itzi doreshti sa ia campionatul ?! :o: Ghinamo ?! Poli ?! :headbang:

georgemp
18th March 2006, 00:56
Abia locul 2 din campionatul viitor va juca in CL.
Shi daca nu-tzi doreshti sa ia Steaua, atunci cine itzi doreshti sa ia campionatul ?! :o: Ghinamo ?! Poli ?! :headbang:
National?:)

uti2102
18th March 2006, 00:58
Shi totushi, sa fim rezonabili :)

vagus
18th March 2006, 04:45
Sa vedem ce spune Oli:

ziarist: Dar nici nu eşti adeptul ideii de a da un gol mai mult ca adversarul.
olaroiu: Nu, pentru că marile echipe sīnt numai cele cu apărări foarte bune. Uită-te şi la Barcelona. Anul trecut, cīnd avea probleme defensive, cu toate vedetele ei, a ieşit din Ligă. Anul acesta i-a arătat lui Chelsea că a īnvăţat şi lecţia defensivei.

NO COMMENT :happy :happy :happy
National - Steaua meci de 1X. Totul depinde de bancari daca reusesc sau nu sa dea gol. Oli mai intai se apara, si apoi DACA se nimereste un gol din cele maxim 3-4 ocazii pe meci ... bine, DACA nu ... 0 0 este un rezultat bun :happy.

philos
18th March 2006, 06:26
dupa cum spuneam inainte de Sevilla...am batut acolo si nu voi face spume daca pierdem puncte la National...

Paul
18th March 2006, 11:17
Doar DINAMO ce le-a mai dat 5 goluri in 2 meciuri, in toamna, betonatilor.

Ati dat 3 boabe in supercupa , unei aparari formate din alde Keca si cu Ghionea gafand.

Sa vad eu superatacul daca misca in fatza OGGM si apoi mai povestim :ciocan:

miril
18th March 2006, 11:38
Alpopa, cu cat mai multe echipe, indiferent de numele lor, vor putea castiga campionatul Romaniei, cu atat mai bine pentru fotbalul romanesc. Sa lasam in spatele nostru...epoca de aur, in care laurii erau numai pentru...unii. Daca se va intampla asa vom avea sigur si un coeficient european facut pe teren si nu in culisele terenului. Forza National! HAI ROMANIA!

eros
18th March 2006, 11:55
3-2 (0-2) :evil: :D

bunduche
18th March 2006, 12:40
3-2 (0-2) :evil: :D


0-3 (0-1) :yeah:

miril
18th March 2006, 12:51
2-1 (1-0)!

be@
18th March 2006, 12:55
0-3 (0-1) :yeah:

79-0 .:headbang:

Platanu
18th March 2006, 13:02
Nu sunt deloc de acord cu ce zici tu,be@!97-0,nu 79-0!Acum vorbind serios,Steaua va trata meciul cu National ceva mai superficial,insa nu trebuie sa ne culcam pe-o ureche.Nationalului ii trebuie cat mai multa seriozitate si daruinta in joc pentru a avea victoria asigurata.HAI NATIONAL!

codrind
18th March 2006, 13:50
Meci de X!!

Ca toţi romānii, cei de la steaua se vor culca pe o ureche, după superba calificare!! :mda:

apparte
18th March 2006, 14:37
Meci de X!!

Ca toţi romānii, cei de la steaua se vor culca pe o ureche, după superba calificare!! :mda:
Nu-i vorba de asta!E vorba de cat de bine au facut recuperarea dupa meci(de ce oare am impresia ca nu s-a facut recuperare dupa meci?) si de cat de mult se va descoperi Progresul!In aceste conditii,stiu ca ne asteapta un meci greu,dar nu pot sa nu-mi doresc o victorie a Stelei desi in ultimii ani rar am avut motive de bucurie dupa meciurile din Cotroceni!

Bancaru
18th March 2006, 14:38
Poate sunt obositi voinicii, pe care Jiji i-a ales. Ce palosul lui...

STEAUA-MANIA
18th March 2006, 14:53
Suporterii lui Fc National prezenti pe internet..pe stadion 0:D
Maine,stadionul va fi asediat de STELISTI:yeah: STEAUA 1-0,Dica:yeah:

bunduche
18th March 2006, 14:58
Suporterii lui Fc National prezenti pe internet..pe stadion 0:D
Maine,stadionul va fi asediat de STELISTI:yeah: STEAUA 1-0,Dica:yeah:


Asa am spus si eu ca pe net se dau mari si tari, iar la meciuri vine doar LOS PLATANOS:no: , faptul ca pe tot stadionul vor fi numai stelisti e un plus mare pentru echipa.

FORZA STEAUA

STEAUA-MANIA
18th March 2006, 15:01
Dap..un zvon mi-a ajuns la urechi:fiorosii ultrasi de la "los platanos" vor iesi la incidente,la "vanatoare"...vor fi condusi de bea:))))))))
Ciao,ciao!Ma duc sa vad pandurii vs dinamo:D

bunduche
18th March 2006, 15:01
79-0 .:headbang:
Cum zici tu 79-0 dupa prima repriza si 79-179 dupa a doua:D

miril
18th March 2006, 15:07
Voi doi care nu stiti despre istoria noastra si cauzele care au facut ca sa "nu fim multi pe stadion", va spun eu de ce, din cauza Cooperativei securisistocomuniste si dictaturii Odiosului care a favorizat doua echipe, nu spun care. Asa ca lasati-va de aprecieri si vedeti-va de echipa voastra. Ca progresist de internet, fortat de...imprejurari... ********ocomuniste, imi doresc ca echipa mea sa joace bine si sa faca cel putin un egal. Cand Dealul Spirii era pus la pamant voi nu erati...activi, asa ca mai mult respect si ocupati-va de echipa favorita si nu de..."oile" gazdelor. HAI PROGRESUL!

poliis
18th March 2006, 15:10
0-0 isi revine olaroiu

krapulax
18th March 2006, 18:36
nu va inghesuiti, baietasi. am locuri pe ignore list pentru toata lumea,

saphicus
18th March 2006, 18:50
Daca nu ma insel, in 86 dupa meciul de la Sevilla Steaua a jucat tot cu Progresul urmatorul meci oficial. Ce-i drept erau alte vremuri atunci....
Te inseli Banc, in acel campionat, din nefericire, Progresul nu juca in A, iar Steaua s-a deplasat pe 10 Mai 1986 la Rm Valcea si a castigat cu 4 - 0 !!
Iar U Craiova a batut in aceiasi etapa pe Rapid, cu scorul de 7 - 0 !!!!
Scuze Off-topic ! Dar e un scor interesant pentru visinii!!!!!:) :) :)

krapulax
18th March 2006, 19:20
bancaru are dreptate. inainte de valcea a fost un meci de cupa romaniei- sferturi. progresul era intr-adevar in b, eliminase bacaul si scornicestiul. meciul s-a jucat pe 23, cu vreo 80-90,000 de spectatori si a fost 5:1 pentru steaua. ai nostri au jucat cu mult prea mult respect fata de adversar.

bunduche
18th March 2006, 22:37
Voi doi care nu stiti despre istoria noastra si cauzele care au facut ca sa "nu fim multi pe stadion", va spun eu de ce, din cauza Cooperativei securisistocomuniste si dictaturii Odiosului care a favorizat doua echipe, nu spun care. Asa ca lasati-va de aprecieri si vedeti-va de echipa voastra. Ca progresist de internet, fortat de...imprejurari... ********ocomuniste, imi doresc ca echipa mea sa joace bine si sa faca cel putin un egal. Cand Dealul Spirii era pus la pamant voi nu erati...activi, asa ca mai mult respect si ocupati-va de echipa favorita si nu de..."oile" gazdelor. HAI PROGRESUL!

Nu mai fi si tu asa de suparacios.:D Nationalul poate sa scoata egal, dar eu cred ca totusi Steaua va invinge.:yeah:

FORZA STEAUA/hello

deep purple
18th March 2006, 22:57
Interesant. Daca Nationalul bate cu 6-0, Steaua pica pe locul 3. Daca Steaua bate cu 6-0 trece pe primul loc. Daca se obtine orice victorie la mai putin de 6 goluri sau egal, atunci clasamentul podiumului nu va suferi nici o schimbare.

THE HUN
18th March 2006, 23:07
Interesant. Daca Nationalul bate cu 6-0, Steaua pica pe locul 3. Daca Steaua bate cu 6-0 trece pe primul loc. Daca se obtine orice victorie la mai putin de 6 goluri sau egal, atunci clasamentul podiumului nu va suferi nici o schimbare.
Nu cred ca se modifica clasamentul,dar eu sper ca National sa.....:yeah: :yeah: :yeah: :yeah: :ok: :ok: :ok: :ok:

Darius
18th March 2006, 23:17
Cred totusi ca va bate Steaua, desi pentru Poli ar fi bine sa bata National...

gexge
19th March 2006, 00:39
Sper sa bata Nationalul.
Dar ambelor echipe le va fi ma frica de infringere decit pofta de victorie.
0-0 (0-0)

apparte
19th March 2006, 02:00
bancaru are dreptate. inainte de valcea a fost un meci de cupa romaniei- sferturi. progresul era intr-adevar in b, eliminase bacaul si scornicestiul. meciul s-a jucat pe 23, cu vreo 80-90,000 de spectatori si a fost 5:1 pentru steaua. ai nostri au jucat cu mult prea mult respect fata de adversar.
Nu se poate!Tu n-auzi ce spun rapidistii,ca nu erau stelisti inainte de 86?:P

Angelina Jolie
19th March 2006, 02:01
De cand l-am vazut pe Boc cu fular ros-albastru la gat tin cu Nationalul!:D Hai bancarii.

cristian75poli
19th March 2006, 02:03
Aoileu, si ce facem daca bat, ca va ia Nationalul inainte in clasament ?
Am impresia ca a fost o intamplare victoria de la Iasi.
Ce-as mai rade ca Poli sa faca egal cu viitoarea retrogradata, FCM Bacau !
Surprize vor mai fi, stati linistiti.
Din pacate pt tine nu ai motiv sa razi, decat de steaua si dinamo ca ele strica fotbalul romananesc.
Si daca astepti sa piarda "POLI" sa stii ca mai ai de asteptat.
Pt tine::headbang:

One-Man Show
19th March 2006, 02:12
Din pacate pt tine nu ai motiv sa razi, decat de steaua si dinamo ca ele strica fotbalul romananesc.

intr-adevar...cashtigatoare CCE,SCE,finalista shi semi-finalista...shi o echipa ca dinamo care tb sa recunoastem ca ne-a reprezentat relativ bine in europa...tocmai aceste echipe strica o competitie atat de puternica precum Divizia A...sunt suprasaturat de aceste judecati de valoare emise de "civilizatii" suporteri ai TM...dak o sa continue rapid in urm ani cu perf in uefa va veti dezice shi de ei... sa propuna playbou',pardon, playboyu' de craciunescu sa se faca 2 competitii...una pt echipele de FOTBAL Steaua,rapid,dinamo...shi una' pentru cei care au autobaza mai mare

remy
19th March 2006, 02:28
Din pacate pt tine nu ai motiv sa razi, decat de steaua si dinamo ca ele strica fotbalul romananesc.
Si daca astepti sa piarda "POLI" sa stii ca mai ai de asteptat.
Pt tine::headbang:

STII CAT MAI AM DE ASTEPTAT ? MAXIM 2 ETAPE.
Pe urma pot sa coboare tot mai mult, iar dupa penultima etapa, sa fie la 6 puncte de Dinamo, care ii va lasa sa bata pe Poli, pt. a le lua fata Stelei, care va face egal cu Vasluiul, care va retrograda !

apparte
19th March 2006, 03:46
STII CAT MAI AM DE ASTEPTAT ? MAXIM 2 ETAPE.
Pe urma pot sa coboare tot mai mult, iar dupa penultima etapa, sa fie la 6 puncte de Dinamo, care ii va lasa sa bata pe Poli, pt. a le lua fata Stelei, care va face egal cu Vasluiul, care va retrograda ! Unde-ai disparut dupa meciul cu Betis?:D

vagus
19th March 2006, 04:10
intr-adevar...cashtigatoare CCE,SCE,finalista shi semi-finalista...shi o echipa ca dinamo care tb sa recunoastem ca ne-a reprezentat relativ bine in europa...tocmai aceste echipe strica o competitie atat de puternica precum Divizia A...sunt suprasaturat de aceste judecati de valoare emise de "civilizatii" suporteri ai TM...dak o sa continue rapid in urm ani cu perf in uefa va veti dezice shi de ei... sa propuna playbou',pardon, playboyu' de craciunescu sa se faca 2 competitii...una pt echipele de FOTBAL Steaua,rapid,dinamo...shi una' pentru cei care au autobaza mai mare
Este rusinos ca te bucuri de "performatele" lui Steaua si Dinamo din acele timpuri apuse, adica blaturi si aranjamente pentru a castiga un campionat fara valoare doar pentru a juca cu orice pret in Europa. Si in vreo 50 de ani tot fotbalul romanesc se lauda cu o cupa CCE, o finala CCE (in care ati fost umiliti) si vreo doua semifinale UEFA !!! Foarte putin ... Stiu ca asa era regimul si alt choice afara de Steaua sau Dinamo nu era, dar intr-o tara comunista, aceste echipe erau ale comunistilor care au distrus si furat tot ce s-a putut doar pentru aceste echipe. Si cu toate ca perioada aia trista a trecut acum vreo 20 ani :o: mocirla s-a mentinut, chiar daca in ultimul timp parca nu mai este asa multa. Si in tot acest timp am fost departe de ceea ce se juca in campionatele de-afara. Daca se juca macar un fotbal corect, am fi avut si noi un campionat f. puternic si eram aproape de acelasi nivel cu spaniolii sau italienii (ca doar la fotbal suntem foarte talentati). Dar poate meciul Steaua - Bacau sau Dinamo - National din sezonul trecut iti spun ceva :rosu: ...

Cat despre civilizatie n-are rost sa discutam ca nu intelegi fenomenul. Uita-te si tu mai des la meciurile lui Poli, poate-ti dai seama pana la urma despre ce este vorba :happy

Apropo, la Steaua - FC Arges din etapa trecuta ati avut 2500 de suporteri :happy , iar la Poli - Bacau 30 000. Si astia 30 000 s-au comportat mai frumos decat cei 2500 care au huiduit si au cerut demisia lui Oli. Asa ca ciocu mic si ia notite ...

deep purple
19th March 2006, 06:01
Vagus, nu-i chiar asa. 2500 au fost cu tot cu suporterii pitesteni. Deci au fost mai putini, sa nu exageram.
Probabil acum vor fi mai multi in Cotroceni ca au castigat la Betis. Daca o fura de la National, s-ar putea sa fie doar CVUCS pe Lia Manoliu duminica viitoare. :D

Si cand ii aud pe juniorii aia de sustin ca Steaua are cea mai tare galerie... :D

krapulax
19th March 2006, 08:00
Nu se poate!Tu n-auzi ce spun rapidistii,ca nu erau stelisti inainte de 86?:P
pai nu erau numa' stelisti... erau bagatori de seama, gura casca, alegatori, cetateni, public.... sa vada si ei cum arata cupa,

miril
19th March 2006, 09:26
Vagus, ce vrei sa spui cu "Dar poate meciul Steaua - Bacau sau Dinamo - National din sezonul trecut iti spun ceva ...". Ma refer, bineinteles la meciul Dinamo-National, caci i-am batut tur (1-0) si retur (5-1), iar in Cupa Serea sa fie sanatos. Ai vrut sa zici ca rezultatele au fost viciate sau trantite? In ultima varianta afirmatia ar fi fara acoperire, ca sa nu zic altfel, ma refer la meciurile Nationalului. Dupa ce Dinamo si Poli au batut, lucru de asteptat, Steaua va trebui sa joace la castig in Cotroceni. Sa vedem ce va iesi!

six
19th March 2006, 11:54
Nu cred ca se modifica clasamentul,dar eu sper ca National sa.....:yeah: :yeah: :yeah: :ok: :ok: :ok: parca as merge si eu cu acest Rapid(metaforic):yeah: :ok: ;):cool:

otinho
19th March 2006, 12:49
ii ingropam diseara .. FORTA STEAUA .. ne vedem pe stadion/hello

One-Man Show
19th March 2006, 12:56
Este rusinos ca te bucuri de "performatele" lui Steaua si Dinamo din acele timpuri apuse, adica blaturi si aranjamente pentru a castiga un campionat fara valoare doar pentru a juca cu orice pret in Europa. Si in vreo 50 de ani tot fotbalul romanesc se lauda cu o cupa CCE, o finala CCE (in care ati fost umiliti) si vreo doua semifinale UEFA !!!

Nu-mi vine sa cred ce citesc aici:o: este rushinos sa ma bucur de o reprezentare buna in cupele europene ? faceti referire obsesiv la ceea ce s-a intamplat inainte de '89...de atunci Steaua a mai cahstigat cateva campionate la rand shi a mers in UCL:ciocan: probabil ca nu shtii care a fost adversarul Stelei in cea de a doua finala...Dak intranationala in teren nu putea opri tripleta olandeza de la Milan:no:

Daca se juca macar un fotbal corect, am fi avut si noi un campionat f. puternic si eram aproape de acelasi nivel cu spaniolii sau italienii (ca doar la fotbal suntem foarte talentati).
urmaresti fenoenul ...de cand ??? de ieri ??? cel mai bun jukator roman la ora actuala (Mutu) nu face cat unul care se zbate sa ajunga in nationala Spaniei(Iniesta)

Dar poate meciul Steaua - Bacau sau Dinamo - National din sezonul trecut iti spun ceva :rosu:
Faci referire la meciul in care Oprita a egalat in minutul 90 ?

Cat despre civilizatie n-are rost sa discutam ca nu intelegi fenomenul. Uita-te si tu mai des la meciurile lui Poli, poate-ti dai seama pana la urma despre ce este vorba
indicat ar fi sa te abtii de la a face afirmatii de genul acesta...la TM am vazut 30 mii de frustrati injurand o echipa romaneasca ajunsa in sferturile Cupei Uefa:rosu:

Asa ca ciocu mic si ia notite ...
Nu am sa reiau ce sta scris mai sus. Am sa adaug insa ceva...Am apreciat publicul(pentru ca akolo nu exista galerie) din TM la acel 1 - 8 de pe vremea lu' Pitzi. Akum sa iau notite pentru ce ? NU vad dekat un display ieftin de aroganta,un aer de superioritate(care pentru a mia oara spun ca nu are absolut nici o baza) shi un repertoriu limitat...

P.S. : Am avut ocazia sa particip la 2 turnee de arte martiale organizate in TM.Cu aceasta ocazie am simtit cele enuntate mai sus...Nu sunt niste idei nascute peste noapte pe care sa le arunk aici shi sa le sustin cu frenezie.
Asta este pentru ultima data cand raspund unei asemenea provocari shi tocmai din aceasta pricina ash dori sa nu se stearga acest mesaj pe motiv de off-topic (in cel mai bun caz).

STEAUA-MANIA
19th March 2006, 13:05
O-M-S:tot ce scrie vagus este anulat de urmatorul adevar:poli timisoara joaca in C..ei,suporterii "adevarati" incurajeaza aek bragadiru.:D
Sunt curios daca Ola va schimba ceva in primul 11.

bancar100%
19th March 2006, 14:31
Hai bancarii, bateti steaua! Cred ca sunt obositi dupa ce au dat mina cu Base, frate! Sau poate va aplica grasutzu o tactica speciala gen "Baieti, ma tineti minte? Dati-va putin la o parte sa dam si noi un gol."

FORZA NATIONALU'!!!!!!!!!!!!!!!!

Paul
19th March 2006, 14:35
Dupa ce Dinamo si Poli au batut, lucru de asteptat, Steaua va trebui sa joace la castig in Cotroceni. Sa vedem ce va iesi!

Lasa-ma sa te dezamagesc , dar un rezultat de egalitate nu ar fi o tragedie.
Jucam in deplasare , suntem obositi , si dupa meciurile tari din Europa , de obicei o furam. Asa ca nu ne punem mari sperantze in acest meci.
Ne-au batut Iasi , Bistrita , CFR sau egalul cu Vaslui , deci nu vad care e problema daca ne-o serveste Nationalu

starsteel
19th March 2006, 14:50
Campionatul devine mult mai greu in continuare datorita programului incarcat urmeaza 5 meciuri de foc in 18 zile cu, National, Timisoara, Rapid(uefa), Otelul la Galati (ultima victorie a lui Otelul pe teren propriu a fost in mai anul trecut cu Steaua) si returul cu Rapid.

be@
19th March 2006, 16:19
Ar trebui sa-i administram o infrangere tupeistului ala de oLaroiu , de sa n-o uite toata viata . Auzi la el , vrea control dopping . Lasa c-o sa vada el.

Paul
19th March 2006, 16:23
in fond care e problema ... poate cere antidoping si pentru stelisti ... :P

be@
19th March 2006, 16:25
Are dreptul sa ceara , dar marlanu' tot marlan ramane . De parca n-ar fi lucrat la clubul asta...

SORENSEN
19th March 2006, 16:33
Desi e un meci greu, nu-mi e frica si cred ca vom castiga.

deep purple
19th March 2006, 16:40
Joci si tu be@? Vad ca vorbesti la persoana I cand vrei sa le "administrati" o infrangere. Sa-nteleg ca viatza e mai stresanta la Iashington ca mai la nord... in Bostonshani de exemplu.
Multa bafta. Macar un egal sa scoateti.

Paul
19th March 2006, 16:45
Joci si tu be@? Vad ca vorbesti la persoana I cand vrei sa le "administrati" o infrangere. Sa-nteleg ca viatza e mai stresanta la Iashington ca mai la nord... in Bostonshani de exemplu.
Multa bafta. Macar un egal sa scoateti.

be@ e maseuza echipei , si va da probe de urina in locul dopatilor :drak:

be@
19th March 2006, 16:58
Joci si tu be@? Vad ca vorbesti la persoana I cand vrei sa le "administrati" o infrangere. Sa-nteleg ca viatza e mai stresanta la Iashington ca mai la nord... in Bostonshani de exemplu.
Multa bafta. Macar un egal sa scoateti.

Asa vorbesc eu cand e vorba de National sau Politehnica , la persoana I . "Am castigat , am ratat " , etc.

deep purple
19th March 2006, 17:30
Deci esti in 2 locuri etapa de etapa. In afara de meciul National - Iasi cand jucati in familie.

apparte
19th March 2006, 17:37
Are dreptul sa ceara , dar marlanu' tot marlan ramane . De parca n-ar fi lucrat la clubul asta...
Poate tocmai d'aia!:D O fi stiind el ceva!:evil:

be@
19th March 2006, 17:40
Stie pe naiba . A fost control anti-dopping si la meciul cu Dinamo , iar baietii au fost curati . Noi nu ne tinem de prostii .

STEAUA-MANIA
19th March 2006, 17:41
Are dreptul sa ceara , dar marlanu' tot marlan ramane . De parca n-ar fi lucrat la clubul asta...
Vai,ce urat vb bea....rusinica,rusinica!:rosu:
Tu il faci marlan,eu te-as putea cataloga ca fiind o....dar,iti dau pace,cel mai destept cedeaza.
Oare Olaroiu se va baza pe Nesu sau pe Marin...:mda:

remy
19th March 2006, 17:43
Are dreptul sa ceara , dar marlanu' tot marlan ramane . De parca n-ar fi lucrat la clubul asta...

Nu e adevarat ce spuneam ca Steaua, sau tot ce apartine de Steaua dauneaza grav sanatatii ?
Cat a fost la National, nu prea-i mai auzeam guritza ?
Huo, Steaua !
O sa va convingeti ca tot ce atinge ciobanul-sef, o ia razna.
Inca o data, Bancari, aveti motive sa-i rupeti !

relansat
19th March 2006, 17:43
@offtopic be@ce dreak faci vii la FM sau nu ? Vad ca numai pe intern stai :P

be@
19th March 2006, 17:44
Pai daca asta e , ce vrei ? Pentru ce sa-mi fie rusine ?

be@
19th March 2006, 17:45
@offtopic be@ce dreak faci vii la FM sau nu ? Vad ca numai pe intern stai :P

Despre ce FM e vorba , ca nu stiu !

relansat
19th March 2006, 17:50
Ia si te uita unde trebe :D, ca`i offtopic aici :P

Ontopic:Olaroiu il va juca pe Marin sunt convins :ok:

vagus
19th March 2006, 19:34
Nu-mi vine sa cred ce citesc aici:o: este rushinos sa ma bucur de o reprezentare buna in cupele europene ? faceti referire obsesiv la ceea ce s-a intamplat inainte de '89...de atunci Steaua a mai cahstigat cateva campionate la rand shi a mers in UCL:ciocan: probabil ca nu shtii care a fost adversarul Stelei in cea de a doua finala...Dak intranationala in teren nu putea opri tripleta olandeza de la Milan:no:
Este rusinos sa scoti in fata de fiecare data "performantele" lui Steaua de pe timpul lui Ceasca. Ca dupa aia, si vorbesc de vreo ultimii 15 ani, Steaua nu s-a mai remarcat pe plan extern ...


urmaresti fenoenul ...de cand ??? de ieri ??? cel mai bun jukator roman la ora actuala (Mutu) nu face cat unul care se zbate sa ajunga in nationala Spaniei(Iniesta)
Se vede ca esti un pusti, generatia lui Mutu :happy. Mai tot timpul romanii au avut jucatori talentati dar cei care n-au ajuns la Steaua sau Dinamo s-au pierdut in acest campionat "preferential" plin de blaturi. Numai o competitie adevarata poate creste valori ...


Faci referire la meciul in care Oprita a egalat in minutul 90 ?
Nu, faceam referire la blatul la care oierul capetenie spunea ca doar nu vine prietenul cioban de la Bacau sa-l bata pe el la el acasa :happy ...
@miril: vorbeam de acel Dinamo - National cu Serea actor principal ...


P.S. : Am avut ocazia sa particip la 2 turnee de arte martiale organizate in TM.Cu aceasta ocazie am simtit cele enuntate mai sus...Nu sunt niste idei nascute peste noapte pe care sa le arunk aici shi sa le sustin cu frenezie.
Asta este pentru ultima data cand raspund unei asemenea provocari shi tocmai din aceasta pricina ash dori sa nu se stearga acest mesaj pe motiv de off-topic (in cel mai bun caz).

Steaua nu va fi niciodata bine vazuta la TM pentru ca timisorenii, si nu numai ei, urasc tzigania, ingamfarea si prostia mai ales atunci cand se aduna toate in acelasi loc. Si aici vorbesc de prostia lui Jiji, comportamentul lui MM, si ingamfarea unor (cam multi) suporteri stelisti, care sunt printre cei mai necivilizati din tara. No offense ... Este suficient doar sa te uiti la aceste sferturi UEFA ca sa-ti dai seama cum stiti sa transformati un asemenea meci extraordinar intr-o bascalie. A trebuit pana si presedintele tarii sa intervina si sa va ceara in mod expres sa va purtati ca oamenii si nu ca oile :happy ...

starsteel
19th March 2006, 20:21
Incepe meciul cu National va fi greu insa avem nevoie de 3 puncte.
LUPTA STEAUA, LUPTA STEAUA, LUPTA STEAUA!!!!
P.S. La tvr iar filozofeaza un personaj.

miril
19th March 2006, 20:26
Si noi avem nevoie de trei puncte. HAI PROGRESUL!!!

remy
19th March 2006, 20:29
Este rusinos sa scoti in fata de fiecare data "performantele" lui Steaua de pe timpul lui Ceasca. Ca dupa aia, si vorbesc de vreo ultimii 15 ani, Steaua nu s-a mai remarcat pe plan extern ...

Se vede ca esti un pusti, generatia lui Mutu :happy. Mai tot timpul romanii au avut jucatori talentati dar cei care n-au ajuns la Steaua sau Dinamo s-au pierdut in acest campionat "preferential" plin de blaturi. Numai o competitie adevarata poate creste valori ...

Nu, faceam referire la blatul la care oierul capetenie spunea ca doar nu vine prietenul cioban de la Bacau sa-l bata pe el la el acasa :happy ...
@miril: vorbeam de acel Dinamo - National cu Serea actor principal ...


Steaua nu va fi niciodata bine vazuta la TM pentru ca timisorenii, si nu numai ei, urasc tzigania, ingamfarea si prostia mai ales atunci cand se aduna toate in acelasi loc. Si aici vorbesc de prostia lui Jiji, comportamentul lui MM, si ingamfarea unor (cam multi) suporteri stelisti, care sunt printre cei mai necivilizati din tara. No offense ... Este suficient doar sa te uiti la aceste sferturi UEFA ca sa-ti dai seama cum stiti sa transformati un asemenea meci extraordinar intr-o bascalie. A trebuit pana si presedintele tarii sa intervina si sa va ceara in mod expres sa va purtati ca oamenii si nu ca oile :happy ...
Fii linistit, de cand ma stiu incerc sa-i trezesc din letargie pe stelisti, ca echipa aia colcaie de golani, mafioti, oameni fara capatai.
Dar ce sa stie unii copii care vad doar victoriile, nu si modul cum le obtin, avand sefi de ultima speta, si inainte, si acum !
Ar trebui sa evitam pe acei stelisti, care jignesc pe altii pt. ca nu tin cu viesparul de acolo.
Sant greu de convins !
Idolii lor sant JIJI si MEME, acest cuplu tragi-comic.
Hai, National, faceti-i sa planga pe stelisti !

Triphat
19th March 2006, 21:23
Idolii lor sant JIJI si MEME, acest cuplu tragi-comic.


Arata-mi un stelist aici care are idol pe MM sau Gigi. :headbang: Esti aerian...

relansat
19th March 2006, 21:26
Eu ... imi place de ce a facut MM la Steaua :D

STEAUA-MANIA
19th March 2006, 21:28
remy nu e aerian..doar are probleme,va las voua placerea sa ghiciti ce problema:D
Imi place cum a jucat STEAUA in prima repriza.
Da,meciul cu National.Suntem pe ei...ne lipseste doar golul.

relansat
19th March 2006, 21:31
Cum ai zis Mania ? Iti place cum a jucat Steaua ? :o: ... vb de meciul cu National nu ?

Paul
19th March 2006, 21:31
Jocul e placut ochiului , arbitrul e cretin(11 m la Iacob) ai nostri cand au ocazii rateaza.

Sunt curios ce s-a intamplat cu Goian :no:
Sa speram ca marcam si daca Nationalul ar incerca sa joaca si fotbal , ar fi excelent.

relansat
19th March 2006, 21:34
Poi tocmai asta e problema ... ca nu joaca fotbal Nationalul ...

In meciul cu Rapid o sa fie greu mai ales ca este o echipa care face si pressing ... nici nu vreau sa ma gandesc !

vagus
19th March 2006, 21:46
remy nu e aerian..doar are probleme,va las voua placerea sa ghiciti ce problema:D
Imi place cum a jucat STEAUA in prima repriza.
Da,meciul cu National.Suntem pe ei...ne lipseste doar golul.
Mai intai va lipsesc ocaziile si apoi golul ...
Steaua joaca bine, domina destul de clar, are un joc de pase f. bun ... dar in careu va pierdeti iar ocazii ... ciuciu. Si voua va lipseste golul :happy ...

relansat
19th March 2006, 21:47
Pentru Oli, sper sa fie online : scoate dreak un fundas si baga`l pe Cristea ca de el avem nevoie ... de viteza ...

Imi vine sa ma impushk :(

Triphat
19th March 2006, 21:52
Nici vorba de ofsaid la Oprita!!

relansat
19th March 2006, 21:54
Asta e cu capul ... de ce drek tine 4 fundasi in teren ? :(

Aplauze pentru ca l`a bagat pe Oprita ... ca doar nu ne trebea un jucator de viteza ... nici vorba de asta ...:no:

vagus
19th March 2006, 21:56
Nici vorba de ofsaid la Oprita!!
A fost offside. In momentul in care mingea a plecat din centrare, Oprita era deja putin avansat ...

relansat
19th March 2006, 21:58
E meci de 0-0 ... astia de la National dau impresia ca nu o sa primeasca gol nici intr`un secol :no: ... uite o echipa care joaca pervers :)

Triphat
19th March 2006, 21:58
Cum sa fie ma..? am vazut reluarea.. in momentl cand a pasat Oprita era in linie cu fundasul..poate chiar putin in spate. ala nu e offside toata ziua.

relansat
19th March 2006, 22:00
Ala e offside, ala nu`i penalty ... cunosc replica :)

vagus
19th March 2006, 22:01
Cum sa fie ma..? am vazut reluarea.. in momentl cand a pasat Oprita era in linie cu fundasul..poate chiar putin in spate. ala nu e offside toata ziua.
n-am cum sa te conving. Mai uita-te pe reluare ... Eu am vazut momentul lovirii mingii f. clar si Oprita era in offside.

be@
19th March 2006, 22:02
Hai baieti , fortati acum pe final si dati-le lovitura de gratie. :D

Bergodi cred ca nu e normal. :D Ii baga intr-un asa meci pe tinerii Herea si Iancu ? Ce curaj are !

Triphat
19th March 2006, 22:03
bine ma n-a fost.. poate e de vina calitatea imaginilor TVR (Webcast)

vagus
19th March 2006, 22:05
Lasa-i sa joace cum au jucat pana acum ca au facut-o bine. Si 0 0 este f. bun ...

relansat
19th March 2006, 22:06
A intrat si Cristea :happy

Slava Domnului, a facut si Olaroiu ceva util pe ziua de azi ... nu este in stare sa desfaca apararea adversa ...

be@ Herea este un jucator bun :ok:

f0rwardinho
19th March 2006, 22:07
nu se poate cu steaua asta ,a castigat la betis dar are un joc de tot rahatu,macar dc as vedea ca rateaza dar nici nu trage la poarta.pana acu in campionatu a jucat slab.bai baieti nu are in teren nici un jucator de creatie ,dica alearga mai incetu ca mine ,nu au motivatie .Nu exista scheme de joc ,nu exista imaginatie ,numai centrari pe iacob atata stiu!!!

relansat
19th March 2006, 22:09
Il bagau pe Cristea (nu un sfert de ora :no:) si puteau sa speculeze ... dar cine sa le gandeasca :no:

0-0 :o: ... nu imi vine sa cred

Darkslowstar
19th March 2006, 22:12
Uite cum ia Dinamo campionatul, pe prostia Stlei si a rapidului. Ce cacaciosi, cum pot sa tareze atat. Si iar nu merem in CL (echipe romanesti, adica)

vagus
19th March 2006, 22:13
obisnuiti-va cu Oli. Asa va juca de fiecare data. In zile f. bune, Steaua va castiga, altfel va face egal. Este drept ca Oli pierde mai rar, dar face mai multe egaluri decat victorii. Ceea ce inseamna ... orice numai puncte in campionat NU :happy Dar cu acest joc ar putea castiga cupa UEFA, de exemplu ... sau poate nu.

stefanm14
19th March 2006, 22:13
Tare mi-e si mie frica de asta. Mai e insa mult, si sper ca in meciurile directe sa se rezolve situatia...

Triphat
19th March 2006, 22:14
De ce n-a fost dat corner ???????? Doamne...