PDA

View Full Version : Etapa 17: FC Arges - Rapid



ADelPiero
12th March 2006, 22:58
Duminica, 19.03.2006: FC Arges - Rapid, ora 15:30, National TV
Comentarii despre acest meci, inainte si dupa, aici.

Paul
12th March 2006, 23:04
bate Rapid lejer , de cand e sponsorizat FC Arges de catre Ana Group :P
o sa vedeti cum subit jocul ultra defensiv al Argesului devine unul ofensiv , si raman descoperiti ...

Swisstec
12th March 2006, 23:06
Greu, probabil un egal, se pare ca ai nostri nu pot rezista sa joace joi-sambata/duminica, ma refer la toate echipele!

Cristy
12th March 2006, 23:06
bate Rapid lejer , de cand e sponsorizat FC Arges de catre Ana Group :P
o sa vedeti cum subit jocul ultra defensiv al Argesului devine unul ofensiv , si raman descoperiti ...


puteam sa pun pariu ca asta zici :happy :happy
cred ca nu ai vazut meciul tur :happy

2 solist :evil:
prieteni pitesteni :evil: :rolleyes: :ok: :P

rasheedkpenny
13th March 2006, 00:04
Meci greu, dar Argesul nu joaca la fel de bine acasa, cum o face in deplasare... sa speram ca invingem! :)

THE HUN
13th March 2006, 00:37
Pronostic X2,de data aceasta Argesul trebuie sa construiasca

cokko20
13th March 2006, 11:08
Rapidistilor, stati linisti, nu va mai umflati in pene ca de la Pitesti nu plecati cu puncte, ati vazut ce ati facut cu FC Vaslui :). scor final 2-0 pt FC Arges. Voi bateti-va in cupa UEFA mai departe si lasati campionatul :)

ISTORIA VIOLA SUNTEM NOI

strainu
13th March 2006, 11:23
X2, oricum nu conteaza, joi e meciul adevarat...

grande
13th March 2006, 11:29
Va fi un meci destul de greu pentru noi ,avand in vedere ca baieti nu au timpul necesar de a se recupera dupa calificarea de la Hamburg !
@ cokko 20
off topic : ai grija cu gramatica limbii romane !:rosu:


X2, oricum nu conteaza, joi e meciul adevarat...
ATENTIE ! meciul adevarat este MIERCURI !

pff
13th March 2006, 11:37
un egal ar fi chiar bun ... dar daca nu ma insel .. copos parca e senator de pitesti nu ?? si ca sa fie totu` bine mai e si ana group la mijloc .. ciudat ... sa vedem ce`o sa iasa ..

Cristy
13th March 2006, 13:34
aha si in tur de ce a fost 1 1 ca a fost blat nu ?
vai ce oameni frustrati.

UrsMeier
13th March 2006, 14:00
rapid joaca bine in UEFA...dar in campionat cam scartzie.Mai ales ca o sa fie si putin obosita echipa dupa meciul cu Hamburg.
1 solist

B4 Felix
13th March 2006, 14:08
Sa ne calificam in sferturi si sa luam Cupa Romaniei .
Sa-i lasam pe alti sa se bata pt titlu .
Oricum avem un program infernal .
RAPID, lupta daca ne iubesti !!!

dede
13th March 2006, 14:09
daca rapid castiga miercuri in uefa (si egalu-i bun) castiga arges...sau va fi egal
daca rapid pierde miercuri, in meciu' asta castiga rapid...

Vi3rme_X
13th March 2006, 15:10
Trebuie sa demonstram k putem juca si ofensiv...deci, avem o singura varianta: VICTORIE
FORZA VIOLA SI...ATAT

DanJuve
13th March 2006, 16:00
rapid va fi obosita dupa meciul cu hamburg,si poate,doamne ajuta unul,doi jucatori indisponibili pt meciul cu noi:evil: .eu cred ca ARGESUL meu va face lejer un egal.Si rapidistii vor mai fi si obositi dupa meciu cu hamburg.din partea mea sa se califice,cu ei dar sa ne lase noua punctele:D din weekend>
Hai Baietzii!!/hello

Emilio
13th March 2006, 17:52
O sa fie un meci tare. Cartu este un antrenor bun care cu siguranta a analizat jocul Stelei si al Rapidului in vacanta de iarna. Asa cum Rapid a pregatit exceptional meciul cu Hertha, la fel a pregatit si Cartu meciurile astea cu Steaua si Rapid.

Sa castige cel mai bun!

Hai Rapid!

Cristy
13th March 2006, 17:56
adica noi :drak:

oricum daca isi revine si kara si dica ar fi foarte bine , plus sa nu se accidenteze altcineva
si cu un atac format din Pele,Moldo si Nae

republican
13th March 2006, 18:00
mah Ana Group e o poveste pe care unii nu o inteleg Copos sponsorizeaza F.C. Arges nu ca ar vrea , el este obligat sa o faca. Nu o sa fie nici un aranjament o sa fie un meci greu pt. Rapid 1 solist

Emilio
13th March 2006, 18:26
mie mi se pare normal ca Ana IMEP sa sponsorizeze Argesul. Are 3000 de angajati la Pitesti si banuiesc ca aia tin cu Argesul in marea lor majoritate. In plus, Copos este senator de Arges.

Cristy: normal ca noi.

republican
13th March 2006, 19:11
Copos a fost obligat de catre Consiliul Judetean sa dea bani avand scutiri de impozit

Emilio
13th March 2006, 19:36
Republican: scuza-ma dar n-are nicio acoperire legala ce spui tu acolo. Nu exista nicio lege in Romania care leaga eventuale scutiri de impozit de sponsorizari de echipe de fotbal. Si chiar daca ar fi asa, ar fi ilegal sa numesti echipa de fotbal ce trebuie sa primeasca sponsorizarea.

Dar daca o astfel de decizie a consiliului judetean chiar exista, esti dragut sa-mi dai un link? Caci ar fi 100% ILEGALA!!!

Ammadeus
13th March 2006, 20:12
2-0, 2-1, in cel mai bun caz pt. rapid; dupa imbatatul cu apa rece din muefa "calitatzile" de antrenor ale progeniturii vor fi din nou etalate...se pare ca de-acum incolo, cupa romaniei va fi rezervata rapidului fiindca in campionat mai sus de 5 n-au cum sa urce...

Sunchase
13th March 2006, 21:05
Deplasare in cel mai urat oras din Romania :headbang:

esku
13th March 2006, 21:16
Deplasare in cel mai urat oras din Romania :headbang:
.... Mioveni! :happy :happy :happy


p.s.:Oricum esti penibil daca te refereai la Pitesti!


Am un mesaj catre toti cei care amintesc de sponsorizarea lui copos prin ANA IMEP (inclusiv catre paul): ACEASI SITUATIE A FOST SI IN TUR!!! SI ATUNCI AM JUCAT CU ANA IMEP PE SPATE SI AM FACUT 1-1.... DECI NU VAD DE UNDE SE MAI NASC SUSPICIUNI!

On-topic: Argesul va juca ofensiv cum de obicei joaca in meciurile de "acasa" .... Vom castiga cu 1-0 sau 2-1, dar f greu!
FORZA VIOLA!

Cristy
13th March 2006, 21:42
bine ai revenit ammadeus dar tot frustrat ai ramas si o sa ramai :o:

2 solist, sa speram ca argesu nu se va apara cu toata autobaza :happy

Ammadeus
13th March 2006, 21:49
bine ai revenit ammadeus dar tot frustrat ai ramas si o sa ramai :o:

2 solist, sa speram ca argesu nu se va apara cu toata autobaza :happy


...deci sa cred ca r.l. e un antrenor potrivit pt. ambitziile lui rapid? hai sa mai asteptam pina pe 15 aprilie si atunci sa vedem ce a mai facut baiatu' asta...adevarul iese la iveala, mai devreme sau mai tarziu...

Universal
13th March 2006, 21:56
bate Rapid lejer , de cand e sponsorizat FC Arges de catre Ana Group :P
o sa vedeti cum subit jocul ultra defensiv al Argesului devine unul ofensiv , si raman descoperiti ...


Nu..sunt foarte comapcti rapidistii,vor bate pentru ca au multe jocuri in picioare si apararea este superba.0-2 clar

esku
13th March 2006, 21:56
nu prea cred ca ne vom apara...de fapt sunt sigur... va fi un meci f frumos la capatul caruia vom mai acumula 3 puncte..... :ok:

Universal
13th March 2006, 21:59
Deplasare in cel mai urat oras din Romania :headbang:


Te inseli,Pitesti este frumos,pürimarul este compentent,Pendiuc il cheama,si primavara poti sa te plimbi f misto prin mall-uri,este un oras bun.

apparte
13th March 2006, 22:01
nu prea cred ca ne vom apara...de fapt sunt sigur... va fi un meci f frumos la capatul caruia vom mai acumula 3 puncte..... :ok:
Pe ce te bazezi?Io zic ca nu o sa va mai aparati in 11 ci doar in 8!Si fara nici o rautate,va fi 0-0 ca si in editia trecuta de campionat!

ultravioletcanada
13th March 2006, 22:01
probabil egal. 2 greeeeeeeeeeu, iar 1 tot greeeeeeeeu. autobaza va iesi din poarta si se va plasa strategic la linia careului de 16m :P , de unde vom contraataca fulgerator, dar din pacate, in poarte e coman, si asta e naspa pentru noi :mda: in plus, rapidul va fi la al patrulea meci in 12 zile, si cum noi sintem cam departe de englezi...

Alex15
13th March 2006, 22:01
Bate Argesul!!!! 2-1!! Rapidul va fi prea preocupat de meciul din sferturile cupei uefa!!!

esku
13th March 2006, 22:07
ma bazez pe faptul ca acasa am atacat mai mereu si am inscris multe goluri ... ex: FC Arges - Poli Iasi 3-0; FC Arges - Sportul 2-2; FC Arges - Gloria 2-0.....etc

Cristy
13th March 2006, 22:15
va lasam sa visati pana la meci , dupa va treziti singuri la realitate :drak:

2 solist, sa speram ca nea sorin nu va juca ca in tur ca ne va fi greu sa facem scor :evil:

esku
13th March 2006, 22:27
asa ne lasau sa visam si stelistii la X2 .... :evil: PRONOSTICT: 1!

UrsMeier
13th March 2006, 23:12
2 solist, sa speram ca nea sorin nu va juca ca in tur ca ne va fi greu sa facem scor :evil:
Sa ne bateti la scor cum ati batut si pe Vaslui :evil:

Cristy
13th March 2006, 23:24
trebuia sa fie vreo 3 1 ;) plus golu lu buga, dar arbitrii trag cu moldovenii , ca deh e porumboiu acolo ....

Ammadeus
14th March 2006, 09:28
posibil scenariu: dupa 1-4 la hamburg, arges bate 2-0 mai lejer decat arata scorul si grefele cu expiratzii moldobut (deh, asta era in 2001) si pancone isi spun cuvantul...

philos
14th March 2006, 12:40
rapidistii vin obositi fizic...si cu probleme de moral (castiga: se culca pe-o ureche; pierd: logic ca-s terminati dupa ce au avut avantaj de 2-0)....ar trebui sa-i rupa pitestenii...
nu-i asa ca vad lucrurile fara pic de impartialitate :D:D:D

Cristy
14th March 2006, 13:45
posibil scenariu: dupa 1-4 la hamburg, arges bate 2-0 mai lejer decat arata scorul si grefele cu expiratzii moldobut (deh, asta era in 2001) si pancone isi spun cuvantul...

si mai posibil ca tu sa mori de nebunie si de frustrare maxima .

2 solist dupa califcarea de la hamburg

Tristan
14th March 2006, 14:09
Este destul de greu, insa nu va lasati dusi in eroare de jocul de pe Lia Manoliu. acolo ne-am aparat pentru ca au fost conditiile de asa natura. In schimb la Mioveni o sa fie altceva.
Indiferent de rezultatul meciului de la hamburg, vom invinge. Greu, pentru ca Dani este un portar foarte bun, dar nu este imposibil.

Cristy
14th March 2006, 14:12
sigur ca da :happy

din cate stiu singuru vostru atacant cat de cat de valoare e tanasa care nu joaca parca /hello

Tristan
14th March 2006, 14:44
Nu fi atat de convins ca Tanasa este singurul atcant de valoare din lot. este Bilasco, Nastasie. Eu spun ca meciul va fi unul extrem de greu. Dar daca joaca Perja cred ca se descurca si Bogdan stancu cu el.

esku
14th March 2006, 14:56
Nu fi atat de convins ca Tanasa este singurul atcant de valoare din lot. este Bilasco, Nastasie. Eu spun ca meciul va fi unul extrem de greu. Dar daca joaca Perja cred ca se descurca si Bogdan stancu cu el.

`tiar ala al dreaq.... :headbang: de cand ma rog sa nu`l mai vad in primii 11 si degeaba.... ala e vai de capu lui ... da un gol la 20 de meciuri si face un dribling pe sezon....:rosu:

Cuplu de atac in meciul cu Rapid ar trebui sa fie Nastasie - Costescu.:ok:

Cristy
14th March 2006, 15:08
nu o sa joace perja fi fara griji, desi pt mine ori maftei sau rada ori perja e tot aia , toti joaca bine .
perja chiar a scos un gol cu vasluiu.

esku
14th March 2006, 15:18
lasa ca o sa scoata si la mioveni ....... mingea din poarta lui DANI COMAN (respect!) :D

Emilio
14th March 2006, 15:30
.....la antrenamentul de dinainte de meci... (cu acelasi respect)

Cristy
14th March 2006, 16:05
a se joaca la mioveni , deci e meci pe teren neutru , oricum ii batem si la ei si pe teren neutru .

Tristan
14th March 2006, 16:08
Cata siguranta! Nu ati reusit sa ne bateti la voi in tur, asa ca eu zic sa te mai gandesti.:ok:

Emilio
14th March 2006, 16:25
esku, emilio: gata cu repsctul sa nu va vina greatza
x2

on topic, please

Tristan: noi suntem siguri ca o sa castigam, voi sunteti siguri ca nu o sa pierdeti --- o sa discutam dupa meci. Ca pana atunci mai e returul cu Hamburgul si va lasam sa va pregatiti in liniste.

Tristan
14th March 2006, 16:40
Pai si conform dorintei tale ar trebui ca noi sa ce? Sa nu mai discutam pana dupa meci doar pentru ca voi sunteti convinsi ca veti castiga si ca aveti meci cu Hamburg? Eu nu sunt convins ca nu vom pierde. Eu sunt convins ca vom castiga!Greu, dar vom castiga.
Asta cred ca a reiesit din ceea ce am postat.

Emilio
14th March 2006, 17:43
Pai si conform dorintei tale ar trebui ca noi sa ce? .

pai faceti ce vreti in rastimpul asta.:)

UrsMeier
14th March 2006, 18:06
La meciul cu Vaslui nu erati siguri ca o sa castigati?.........asa ca nu mai fiti chiar asa de siguri nici la meciul asta

republican
14th March 2006, 18:38
Deh mah ala nu se pune pt ei :D Las ca dupa meciul cu ei o sa trecem in fatza lor in clasament 1 solist

Emilio
14th March 2006, 18:49
Rapid a pierdut extrem de multe puncte in campionatul asta in partide ce veneau imediat dupa victorii in UEFA.

Dar asta nu inseamna ca Rapid nu are prima sansa. Evident, orice meci incepe de la 0-0.

Cristy
14th March 2006, 19:46
Cata siguranta! Nu ati reusit sa ne bateti la voi in tur, asa ca eu zic sa te mai gandesti.:ok:

sa-ti aduc aminte in ce minut ati dat golu si ca ati avut 1 2 ocazii in tot meciu ?:rosu: las-o balta.

apropo si pe voi v-au batut pandurii acasa, asa ca nu va mai bucurati ca am facut egal cu vasluiu cu tot cu golul neacordat , dar cu arbitrajele romanesti ce sa faci :headbang:

esku
14th March 2006, 20:40
iar te roade frustrarea cry... in fine... ex-cry....
FOTBALUL SE JOACA PE GOLURI.... de cate ori trebuie sa iti zic ca sa intelegi?
Ne-a ajutat pe noi cu ceva ca in meciul tur cu steaua am atacat tot meciu chiar si in inferioritate numerica... n`am creat o groaza de ocazii si in final nu am luat nici macat un punct.....

Hipgnosis
14th March 2006, 21:13
iar te roade frustrarea cry... in fine... ex-cry....
FOTBALUL SE JOACA PE GOLURI.... de cate ori trebuie sa iti zic ca sa intelegi?
Ne-a ajutat pe noi cu ceva ca in meciul tur cu steaua am atacat tot meciu chiar si in inferioritate numerica... n`am creat o groaza de ocazii si in final nu am luat nici macat un punct.....

ei las ca ati luat in tur, fara sa trageti macar un sut SPRE poarta aparata de Carlos sau sa obtineti macar un corner.
Cred ca mister Cartu ii va surprinde pe rapidisti jucand .... ofensiv, in speranta ca adversarii sunt obositi dupa meciul cu Hamburg.

Ammadeus
14th March 2006, 21:24
se pare ca asta va fi saptamana neagra la rapid, 2 infringeri din tot atatea posibile, bineintzeles cu eliminare din uefa; se freaca copos pe labele sale de caine roshu ca nu mai trebuie sa scoata cash de la el, acum cind DNA il strange cu usa si are de dat la procurori...

esku
14th March 2006, 21:43
ei las ca ati luat in tur, fara sa trageti macar un sut SPRE poarta aparata de Carlos sau sa obtineti macar un corner.
Cred ca mister Cartu ii va surprinde pe rapidisti jucand .... ofensiv, in speranta ca adversarii sunt obositi dupa meciul cu Hamburg.

retur:happy :happy :happy

Ammadeus
15th March 2006, 07:10
0 pcte pt. rapid saptamina asta, progenitura vicleanului va fi pusa pe farash...nu-l apuca 15 aprilie pe banca, miorlaitu' e dezastru...2-1 sau 2-0; ca de obicei expiratul familist moldobut dovedeshte lipsa de angajament, pancone e cam terminat, afacere proasta aducerea lui.

cokko20
15th March 2006, 14:04
X2, oricum nu conteaza, joi e meciul adevarat...

Macar daca tot tii cu Rapidul, trebuie sa stii cand joca in cupa UEFA :happy. Rezultat final 1-0

forza viola


ISTORIA VIOLA SUNTEM NOI

Cristy
15th March 2006, 14:07
0 pcte pt. rapid saptamina asta, progenitura vicleanului va fi pusa pe farash...nu-l apuca 15 aprilie pe banca, miorlaitu' e dezastru...2-1 sau 2-0; ca de obicei expiratul familist moldobut dovedeshte lipsa de angajament, pancone e cam terminat, afacere proasta aducerea lui.


gata frate e a n a postare pe topicu asta si doar il jignesti pe lucescu si pe jucatori si ca luam bataie, opreste-te

Tristan
15th March 2006, 15:07
Adevarul e ca Pancu si Moldvan nu au arata cine stie ce in prima etapa. Dar de aici si pana la a jigni este un drum lung. Sper insa ca cei 2 sa arate aceeasi forma si la Mioveni:evil:

sun
15th March 2006, 15:26
ce sa-i faci cristy. un egal nemeritat cu Steaua si deja li s-a urcat la cap .

Tocmai de aia tre sa ii bateti :evil:

Vi3rme_X
15th March 2006, 17:09
Scuza-ma mister sun dar nu ne-a batut nimeni in Bucuresti...deci nu ni s-a urcat la cap...chiar suntem buni..ok?
Fc Arges 2 Rapid 0

Iar Ammadeus nu e suporter al Argesului, deci...

PiTiKu
15th March 2006, 17:52
Ma ...nu am luat bataie pana acuma in bucureshti..si de aceea cred ca nici cu rapid nu vom lua...asha k..nu mai ziceti voi ca ne-am aparat ..am venit pe Lia Manoliu sa luam un punct si l-am luat asha ca nu mai ziceti voi tot felu de chesti...eu zic sa taceti mai bine...si oriqm FORZA VIOLA

ma baieti..fiti fara griji ca sorinaccio va pregateste ceva frumos..numai fiti asha sigur ca va bate rapid..oricum FOrza Viola si F.C.Arges-Rapid 2-0

republican
15th March 2006, 20:51
ce sa-i faci cristy. un egal nemeritat cu Steaua si deja li s-a urcat la cap .

Tocmai de aia tre sa ii bateti :evil:
:happy mah da suparat esti tu ca nu ati batut ce vroiatzi sa va invitam sa bagatzi mingea in poarta daca voi nu suntetzi in stare , oricum cu rapid va fi un meci de 1 solist

One-Man Show
15th March 2006, 21:38
Scuza-ma mister sun dar nu ne-a batut nimeni in Bucuresti...deci nu ni s-a urcat la cap...chiar suntem buni..ok?
Fc Arges 2 Rapid 0

Iar Ammadeus nu e suporter al Argesului, deci...

bazzi e cel putin un Heinze,prepelita ii da clasa lu' Lampard...o echipa de provincie cu mentalitate specifica...vine in Bucuresti,se pune pe 2 linii shi o bubuie in fatza...asta dak nu joak in Groapa...akolo se schimba plaka:mda:

UrsMeier
15th March 2006, 22:11
bazzi e cel putin un Heinze,prepelita ii da clasa lu' Lampard...o echipa de provincie cu mentalitate specifica...vine in Bucuresti,se pune pe 2 linii shi o bubuie in fatza...asta dak nu joak in Groapa...akolo se schimba plaka:mda:
Nici acum nu ti-a trecut supararea?:happy Arges poate jucat si pe atac si pe aparare...pe cand steaua poate doar pe atac si are "antrenor" care joaca doar pe aparare:evil:
Iar in Groapa: Dinamo - FC Arges 1-2. Ai uitat? :D

esku
15th March 2006, 22:55
FELICIT SI AICI RAPIDUL PT MECIUL DE LA HAMBURG!!!!! BV MAH!!!! MI`ATI MANCAT 2 ANI DIN VIATA :D

dar la pitesti tot nu luati nici un punct... :P 1 solist....

si inca ceva... un sfat prietenesc... nu`l mai bagati fratilor pe moldovan ala k va mananca meciu ....e praf.... la fel ca si perja :ok: ... (bagati`i doar cu noi :D)

Mihai
15th March 2006, 22:57
Nici nu m-as mira! Oricum nu conteaza acum :drak:

PiTiKu
16th March 2006, 09:52
ma...eu va spun sincer..voi rapidistilor nu bateti la mioveni daca faceti egal sa va bucuratzi dar eu cred ca nu veti pleca cu puncte de la pitesti...mai ales ca o sa fie un infern aici..ULTRASI duminica e meciu cu rapid sa veniti toti sa le aratam noi ce inseamna...galerie..

Cristy
16th March 2006, 12:00
daca sunt toi jucatorii valizi, in afara de malda, e clar 2 solist ;)

Ammadeus
16th March 2006, 12:06
2-1, rapid continua pasa proasta; v-atzi pacalit cu cei doi expiratzi adushi in iarna...

UrsMeier
16th March 2006, 12:24
daca sunt toi jucatorii valizi, in afara de malda, e clar 2 solist ;)
2 solist a fost si etapa trecuta si uita ca nu a iesit.......asa ca nu mai fi asa sigur:rolleyes:

esku
16th March 2006, 12:26
sunteti preaa obositi sa ne bateti.... :D 2-0 si ciocu mic.....!!!

Sunchase
16th March 2006, 12:27
Dupa succesul de ieri meciul asta si-a pierdut mult din importanta / interes ! :D

Va batem oricum :P

esku
16th March 2006, 12:29
nu prea cred.... asa ati zis si in tur :evil:

UrsMeier
16th March 2006, 12:44
Dupa succesul de ieri meciul asta si-a pierdut mult din importanta / interes ! :D

Va batem oricum :P
Daca se intampla pana acum exact ce ai zis voi erati ca si campioni :evil: ........dar mai bine fi mai atent inainte sa spui ceva :ciocan:

Sunchase
16th March 2006, 13:53
nu prea cred.... asa ati zis si in tur :evil:


Nu prea cred. Nu imi aduc aminte in tur sa o fi eliminat pe Hamburg si sa fi ajuns in sferturile cupei uefa !!

A fost un meci foarte greu , probabil multi dintre jucatori sunt epuizati.Sa-i vedem duminica...

dede
16th March 2006, 14:03
dupa meciul de aseara se cam stie cine o sa castige...argesul, ca rapidistii o sa se creada mari si tari ca au ajuns pana in sferturi...deh, asa-i la romani

PiTiKu
16th March 2006, 14:09
duminica va fi un meci pe viata si pe moarte dar tot F.C.Arges va cashtiga..oriqm ...nu uitati VIOLA este viata mea..

six
16th March 2006, 14:41
...nu uitati VIOLA este viata mea..unde am mai auzit expresia asta???:yeah: ;)

Vi3rme_X
16th March 2006, 14:47
Felicitari Rapidului pt. calificarea in sferturi dar tot noi vom castiga.

ONOAREA ARE O SINGURA CULOARE - VIOLET

Emilio
16th March 2006, 18:35
dupa meciul de aseara se cam stie cine o sa castige...argesul, ca rapidistii o sa se creada mari si tari ca au ajuns pana in sferturi...deh, asa-i la romani

nu se aplica la Rapid. Noi stim ca intotdeauna meciul cel mai greu este meciul urmator.

Cristy
16th March 2006, 19:07
dupa meciul de aseara se cam stie cine o sa castige...argesul, ca rapidistii o sa se creada mari si tari ca au ajuns pana in sferturi...deh, asa-i la romani

si voi stelistii muriti de ciuda ca am ajuns pana aici .

vor fii multi absenti la acest meci , asta e ....

remy
16th March 2006, 19:17
S-ar parea ca Rapid va pierde multe meciuri de acum.
Sper sa nu aiba emotii la retrogradare, dupa cateva etape.
Dar mai bine sa mearga in UEFA pana-n finala !
Ce bomba ar fi sa nu castige nici Cupa Romaniei, ca de Cupa Uefa e cam greu.
Atunci, in cazul ala, nu-i vom mai vedea pe Rapid in Cupa Uefa de la anul urmator, 2006-2007.

Cristy
16th March 2006, 19:39
scuza-ma cred ca ne confunzi cu dinamo in campionat, NOI JUCAM FOTBAL , ca nu degeaba suntem in uefa atat de sus .

2 SOLIST

va asteptam pe GIULESTI , astia de pe primu loc, care vor termina la jumatatea clasamentului

grande
16th March 2006, 20:44
Bai Remy ,iar o iei razna ?



voi a-ti inceput returul cu ce rezultat ? :happy
in cupa Romaniei santeti out !:happy ,
in campionat mai aveti o singura etapa sa va bucurati de primul loc :happy .
ar fi bine sa va vedeti lungul nasului si sa ne lasati in pace :evil:

on topic : pronostic 2

Cristy
16th March 2006, 20:46
cred ca razvan o sa odihneasca cativa jucatori care au jucat la hamburg , dar totusi ar trebuie sa batem LEJER, insa se stie cum e fotbalul.

esku
16th March 2006, 21:06
Nu prea cred. Nu imi aduc aminte in tur sa o fi eliminat pe Hamburg si sa fi ajuns in sferturile cupei uefa !!

alo... gara...!?!?! Ma refeream la ceea ce ai zis in final: "Va batem oricum:P"

Trebuie sa incercati sa jucati la nivel maxim "sambata-miercuri-sambata" pentru ca asa deveniti o echipa cu adevarat europeana.... nu trebuie sa va ganditi numai la faptul ca "aaa... am ajuns in sferturile uefa ... ce ne mai intereseaza campionatul?" ..... Va urez succes pe mai departe si sper sa scoateti din ce in ce mai multi romani in strada... atat voi cat si steaua.... si poate de la anu si alte echipe romanesti...

cat despre meciul de duminica, va fi unul f greu impotriva unei echipe de top din Romania, care are cel mai bun portar roman la ora actuala DANI COMAN/hello ... avem sansa noastra si trebuie sa credem in ea.... FORZA VIOLA!

Swisstec
16th March 2006, 21:48
Pentru mine incepe sa nu prea mai conteze meciurile Rapidului din Campionat! Au ajuns departe! E frumos! Parca nici nu te mai gandesti la meciurile cu umilele noastre echipe din campionatul intern!

Cristy
16th March 2006, 22:30
]

cat despre meciul de duminica, va fi unul f greu impotriva unei echipe de top din Romania, care are cel mai bun portar roman la ora actuala DANI COMAN/hello ... avem sansa noastra si trebuie sa credem in ea.... FORZA VIOLA!

vezi ca se poate :P :ok: :D

trebuie sa batem :D

republican
17th March 2006, 00:36
asa ar trebui dar nu e obligatoriu putetzi sa si pierdetzi care e problema iti continui drumul :D

Swisstec
17th March 2006, 00:59
Johnny Walker: Keep walking!:D
egal

saphicus
17th March 2006, 13:55
Desi Rapid este cu o clasa peste FC Arges la ora aceasta, meciul va fi unul foarte echilibrat!
Daca Sorin Cartu va face "antijoc" asa cum a facut cu Steaua la Bucuresti,
sigur va obtine un punct! Daca la acest sistem ultradefensiv, isi va "ascuti" varfurile, va putea realiza chiar o surpriza (victorie!!)Daca va incerca sa atace cu toate liniile, isi va semna sentinta si sigur va fi amendat de catre "artileria grea" rapidista! Merg pe un X , la acest meci!!:ok:

ultravioletcanada
17th March 2006, 15:42
cred ca razvan o sa odihneasca cativa jucatori care au jucat la hamburg , dar totusi ar trebuie sa batem LEJER, insa se stie cum e fotbalul.
i-auzi una! :o:
ia zi bre, mai rea sens sa ne prezentam? ma gindesc ca daca nu venim pierdem doar cu 3-0 :D

Cristy
17th March 2006, 16:33
clar nu ca nu are sens :D :P
daca totusi va prezentati , fara autocar pls :D

DanJuve
17th March 2006, 23:32
ba spuneti-mi si mie la cat pleaca autocarul duminica din pit la mioveni si de unde ca as vrea sa vin si eu.Forzza Viola!Vincit per noi!!!/hello

UrsMeier
17th March 2006, 23:39
La 13:30 De La Muzeu

DanJuve
18th March 2006, 00:38
merci.stii cumva cat se plateste biletul ?

UrsMeier
18th March 2006, 00:54
merci.stii cumva cat se plateste biletul ?
50mii-----drum+bilet meci

esku
18th March 2006, 01:44
@Cry: poate venim cu toata "autobaza" :happy .... (copyright MeeeMeee). Te asigur ca nu o sa dati de un Arges ca in meciul cu Steaua.... ci unul mult mai ofensiv....


p.s.: danjuve ... sa vii sa vedem si noi kare esti :D

DanJuve
18th March 2006, 03:01
(esku) da frate vin si asa eu am fost si cu steaua in deplasare.adev e ca nu am mai fost in deplasari pana acuma.bine ca cu argesu tin de cand eram un pusti.(un bididiu:D )
Forza Viola si Forza Juve:yeah:
Cat despre rapidisti eu unul le-as recomanda sa stea lin ca rapidu vine acuma dupa un meci extenuant,si pe langa asta e imposibil sa nu aiba la ora meciului cu noi o stare de multumire.Asa ca eu unul ma astept la cel putin un punct daca nu chiar victorie.HAI ARGESU' /hello

bunduche
18th March 2006, 15:04
Cate sanse are sa bata Arges pe Rapid, dupa egalul cu Steaua?

fia
18th March 2006, 15:06
zero, adica 0, nula, nil, NULL

esku
18th March 2006, 15:22
ok ... si io am fost pe lia ...da` au fost multi pe care nu`i cunosteam asa k te prezinti la meciu cu rapid :D.... FORZA VIOLA!

Putem sa ne distantam fata de rapid in campionat.... asta este sansa noastra!!!

100%rapidist
18th March 2006, 18:05
e clar ca rapidul nu va avea un meci usor dar totusi zic ca rapidul castiga!!!

DanJuve
18th March 2006, 18:48
Cate sanse are sa bata Arges pe Rapid, dupa egalul cu Steaua?
pai daca au facut egal cu steaua la ea acasa ,eu cred ca are toate sansele sa castige cu rapidu.Cred ca sansele sunt 50-50 :D
asta e ramane sa vedem ce va fi pe teren /hello ,ca asa de increzatori ca voi erau si aia de la steaua,iar dupa neci au dat-o in diverse,ba ca ama vut noroc,ba ca ne-am aparat,de parca ar fi trerbuit sa ne dam la o parte din fatza lor:headbang:
Forzza viola ,vincit per noi,forza viola ,siamo tutti conte!!!:ok:

Darius
18th March 2006, 23:27
Acest meci cu Argesul va fi un test foarte dificil pentru Rapid...sa vedem cum se descurca Rapidul si in campionat...

republican
19th March 2006, 00:01
In campionat Rapid o sa faca o figura frumoasa dar nu in meciu cu noi baietzi de data viitoare sa va revenitzi asa ca bafta dupa noi :D

alex_6tm
19th March 2006, 10:49
O sa fie foarte greu pentru Rapid sa castige.Eu zic ca se va termina egal.Cel mai probabil 0-0.

Sorin Blaj
19th March 2006, 10:53
Avand in vedere ca se vor intalni doi strategi, Cartu si Lucescu, se poate intampla orice. Dar totusi eu cred ca prima sansa o are Argesul. S-a vazut si etapa trecuta ca rezultatele din cupele europene nu garanteaza victorii in campionat. Dimpotriva.

starsteel
19th March 2006, 14:12
Joi nu ma interesa acest meci astazi sunt altele datele problemei de aceea ii urez multa bafta lui FC Arges.

stefy_deva
19th March 2006, 15:27
eu cred k RAPID o sa kstige deoarece lui razvan lucescu nu-i fac bine infrangerile si egalurile din campionat, deoarece RAPID joack bine in uefa si acest lucru ii km strik imaginea!eu zic k o sa inceapa sa ia mai in serios kmpionatul k pana acuma!

HAI RAPID!

Paul
19th March 2006, 15:32
bataie inainte de meci;
buga si nicolae rezerve;
nu joaca nici Moldovan ==> Vasilache si Burdujan sunt peste Moldo

Paul
19th March 2006, 15:46
ce meserias e Maftei asta :evil:

adygrassoo
19th March 2006, 16:00
ce meserias e Maftei asta :evil:
La fel de meserias k Radoi,sau ai uitat meciul direct de anul trecut:rosu: :evil: :evil: :drak: :jerk: :jerk:

Paul
19th March 2006, 16:04
Maftei e cam la nivelul lu Baciu ... , iar pacalici secunzi din aparare cat Daniel Balan si Alexadnru Tudose :D

Apropos , dovada de civizilzatie indiana:

Mirel Radoi , sa-mi bag mana`n mortii tai

adygrassoo
19th March 2006, 16:12
ce meserias e Maftei asta :evil:
imi cer scuze ce greseala.......e cu vreo 7 clase mai tare k radoi....tine niste pupici:jerk: :jerk: :jerk: :jerk: :jerk: :jerk:

stefy_deva
19th March 2006, 16:25
:scared: intr-adevar meci greu!!!sper k in repriza a 2-a sa-si revina si sa egaleze si mai apoi sa preia conducerea!si apararea sa nu mai :sleep: !!
cred k va inscrie pancu si niculaie!!!
HAI RAPID!!!!!!

andreiush
19th March 2006, 16:28
Pancu sa inscrie? :o:

Cu un atac format din Pancu - Burdujan - Vasilache ... la ce sa ne asteptam... Mai lipsea Nae...

Daca facem un egal suntem norocosi :ok:

SORENSEN
19th March 2006, 16:28
1-0 ..ohhhhh :rolleyes:

stefy_deva
19th March 2006, 16:33
a iesit burdujan si a intrat moldo sper k experienta lui sa se transforme intr-un gol!

relansat
19th March 2006, 16:41
Ce antrenor are Argesul ... Doamne ajuta ... Bravo d`nule Cartzu !!!!

Paul
19th March 2006, 16:42
Pancu sa inscrie? :o:

Cu un atac format din Pancu - Burdujan - Vasilache ... la ce sa ne asteptam... Mai lipsea Nae...


Vali Negru - Nae Constantin - Vasilache :evil:

PS. Sa apreciem dotarea arenei din Mioveni.
Acea tabela nemaintalnita , cu "in" si "out" si cunostintele de engleza ale arbitrului ... :P
Acum era ceva in genul : "out" - 29 , si "in" - 7 :rosu:

relansat
19th March 2006, 16:44
A intrat crema ... Buga :ok:

relansat
19th March 2006, 16:52
"Badoi centreaza in careu cu mult efect, respinge defensiva excelenta a Argesului" :)

Paul
19th March 2006, 17:12
hai Rapiduletzu pe locul 8 , la egalitate cu locul 9 /OLE/
si rapizii vorbeau de event :rosu:

relansat
19th March 2006, 17:18
Este clar ca acum lupta pt UEFA, cupa si o clasare cat mai buna in campionat ... nu cred ca titlul este tinta :)

Paul
19th March 2006, 17:23
ultradefensiva lu Cartu a pus botu , si a luat`o pe coaja ... :P
rezultat echitabil !

krapulax
19th March 2006, 17:23
n-or mai mers cârţulismele până la capăt, ain't it?

Mihai
19th March 2006, 17:24
Exact ca in tur:) am egalat in ultimele minute! Exact cum am votat X :D Sunt multumit per total pentru ca nu am jucat grozav sa meritam victoria! Bravo Moldovan, Bravo Nico... Burdujan poate mai inveti si tu fotbal;)

PS: Frumoasa imaginea de final de la TV cu Razvan si Cartu imbratisati.

relansat
19th March 2006, 17:27
Inca o data felicitari antrenorului care ocupa un loc pe podiumul antrenorilor Diviziei A :ok:

Mi se pare normal sa joace ultradefensiv la ce jucatori are ... dati`i un Dinamo sau Steaua si dupe aia mai discutam :)

andreiush
19th March 2006, 17:29
Am zis ca vom fi norocosi daca inscriem o data. Si am fost :)

stefy_deva
19th March 2006, 17:30
iata k experienta lui Moldovan si a lui Pancu si-a spus cuvantul!totusi e bun un egal tinand cont k argesul are a 3 aparare din campionat si inchide jocul excelent si k RAPIDUL joak pe 3 fronturi si oboseala isi spune cuvantul!
intr-adevar lupta la titlu cred k a luat sfarsit aici si Rapid trebuie sa se concentreze asupra cupei pt a participa si la anu in UEFA!

si cupa UEFA este un obiectiv greu d atins dar sa speram RAPIDUL se va descurca!

bobycox
19th March 2006, 17:33
Rezultata Bun. Egalare a Rapidului meritata. Lotul de jucatori, a facut diferenta.
Asta e viata , noi i-am egalat pe ei in min 89 in tur , si azi s-a intors roata.

PS. Rusine conducerii administrative de la FC ARGES. Oamenii cu bilete in mana au ramas in afara stadionului. ILINCA ,esti o rusine de presedinte

t.b.
19th March 2006, 17:35
Cine stie mai multe detalii despre incidentele de dinainte de meci?

DanJuve
19th March 2006, 17:37
bah ce egalare de doi lei ma oftic nu alta macar daca ne dadeau gol mai devreme nu in ult min de prel
ps:(relansat)stai linistit ca argesul are jucatori de valoare si daca nu ar fi plecat jucatorii care au plecat ijn ult ani argesul avea lejer un titlu pana acum
cat despre rapidisti si stelisti sa nu mai zica ei despre noi ca avem echipa slaba c ale am aratat noi cine suntem noi!!!
forza viola vincit per noi!!!!!

andreiush
19th March 2006, 17:38
iata k experienta lui Moldovan si a lui Pancu si-a spus cuvantul!
Experienta lui Moldovan si-atat!
Pancu sa traga la antrenamente si din etapa 8 poate joaca si el fotbal.

Oricum, aproape toti rapidistii parca au avut picioare de lemn azi, asa pase dadeau... :mda:

relansat
19th March 2006, 17:40
Mey DanJuve ai grija ca`s stelist si ne suparam :D

Cred ca acest tip de joc pe care`l presteaza Argesul este unul bun spre foarte bun,atata timp cat sunt rezultate :)

be@
19th March 2006, 17:42
Frumos meci. /hello
Pitesteni , da' cu autobaza ce-ati facut ? Unde ati lasat-o ? :D

dlgicu
19th March 2006, 17:48
bate Rapid lejer , de cand e sponsorizat FC Arges de catre Ana Group :P
o sa vedeti cum subit jocul ultra defensiv al Argesului devine unul ofensiv , si raman descoperiti ...

hai Rapiduletzu pe locul 8 , la egalitate cu locul 9
si rapizii vorbeau de event

ultradefensiva lu Cartu a pus botu , si a luat`o pe coaja ...
rezultat echitabil !
De remarcat ca Paul nu tine nici cu Rapid, nici cu FC Arges, el tine ca tot bistriteanul impartial, cu Steaua. Verdict: troll. Si inca unul de cea mai joasa speta, fara limita la scufundarea in... penibil.
Paul, abia astept primul tau post pe threadul Gloria Bistrita - FC Arges, incet-incet pronosticurile tale pentru FC Arges te transforma in "zapada al nostru", asa ca nu intarzia :happy

Pacat de golul pe final care i-a stricat calculele lui Cartu, ce e interesant e ca daca in cele doua partide nu se inscriau golurile de final, acum ambele echipe aveau cate un punct in plus...

relansat
19th March 2006, 17:53
@dlgicu esti contabil, de meserie ? :drak:

Mey eu zic ca a fost echitabil de vreme ce don Cartzu asta si`a propus :D ... e un om de cuvant :)

sun
19th March 2006, 17:55
Meciul a fost destul de slab , dar Argesul a controlat marea parte a lui . Parca in golul din final a fost si un pic de razbunare pentru etapa trecuta :ok:

stefy_deva
19th March 2006, 17:57
Experienta lui Moldovan si-atat!
Pancu sa traga la antrenamente si din etapa 8 poate joaca si el fotbal.

sa nu uitam k acest gol nesperat a venit din prelungirea cu kpul p spate a lui Pancu!


bah ce egalare de doi lei ma oftic nu alta macar daca ne dadeau gol mai devreme nu in ult min de prel


nu t supara in tur in c minut ne-ati egalat???:D

Mihai
19th March 2006, 17:58
bah ce egalare de doi lei ma oftic nu alta macar daca ne dadeau gol mai devreme nu in ult min de prel
Da in Giulesti cum a fost ma?:drak: Rezultat echitabil :D

relansat
19th March 2006, 18:00
Uitandu`ma la discutiile astea imi vine in minte : Peste ani si ani:D

andreiush
19th March 2006, 18:07
sa nu uitam k acest gol nesperat a venit din prelungirea cu kpul p spate a lui Pancu!
Din prelungirea cu capul pe spate a lui Daniel Niculae!
Fara schimbarile facute, Rapidul pierdea azi! A fost la fel ca in meciul cu Vasluiul...
Oricum, sa avem parte de cat mai multe scoruri de 1-1 in campionat, dupa victorii/calificari in Uefa :drak:

relansat
19th March 2006, 18:09
Rapidul nu a jucat cu Buga de la inceput ... oboseala e singurul motiv ?

Mihai
19th March 2006, 18:11
Buga si Nico trebuie sa joace bine in Cupa, semifinala cu petroul este miercuri si erau obositi dupa HSV:D

relansat
19th March 2006, 18:13
Mda ... o decizie normala, cred ca trebea sa ii joace separat .. unu in cupa si altul in campionat ... joaca totusi cu o divizionara B:)

In fine, a fost decizia lui Razvan si el stie mai bine decat noi:)

Mihai
19th March 2006, 18:16
Divizionara B care a eliminat Dinamo si Poli Timisoara! Un adversar usor nu?:sneaky:

mariomax
19th March 2006, 18:17
In campionat rapidistii isi pun increderea prea mult in Pancu. Pancu strica jocul rapidului, e sters rau...
M-a bucurat golul Rapidului ca o razbunare pentru jocul practicat de Arges [Cartzu] si in meciul cu Steaua! :rosu:

relansat
19th March 2006, 18:17
Asta este o alta discutie :) ... vrei sa ma contrazici si sa nu te califici? O sa fie meci usor ... sau nu :)

Cred ca Pancu este solutia, mai trebe rodat oleak :D

adygrassoo
19th March 2006, 18:18
E ok si asa....,numai sa nu ne invatam q rezultate d-astea!!
Dar nu prea conteaza,se vede clar ca Rapiduletu` nu mai are ca obiectiv campionatul.....
UEFA si Cupa Romaniei trebuie sa vina in Giulesti!
Si...apropos,care stie care a fost promisiunea lui Pittis,daca Rapidul ia o cupa europeana?????

Mihai
19th March 2006, 18:19
Zicea ca se tunde... insa dupa Hamburg se cam codea;)

stefy_deva
19th March 2006, 18:35
Din prelungirea cu capul pe spate a lui Daniel Niculae!
intr-adevar ai dreptate eu am gresit dar asta nu inseamna k pancu nu joak bine insa mai are nevoie d putin timp sa se acomodeze si sa inceapa sa dea randament din nou!
sa speram k-si va reveni repede la forma de odinioara k am avea nevoie d golurile lui!!

HAI RAPID!

andreiush
19th March 2006, 18:44
Nu, nu inseamna ca nu joaca bine. Joaca foarte prost!
Are nevoie de timp? Atunci sa frece banca, pana se acomodeaza cu divizia A, ca are prea multe vrajeli in cap.

stefy_deva
19th March 2006, 18:53
Nu, nu inseamna ca nu joaca bine. Joaca foarte prost!
Are nevoie de timp? Atunci sa frece banca, pana se acomodeaza cu divizia A, ca are prea multe vrajeli in cap.
si dk incalzeste tusa cum vrei sa se acomodeze??are nevoie d meciuri si d sprijinul suporterilor!

Tudose
19th March 2006, 18:56
M-am intros de la meci, am fost cu tatal meu si cu fia, care acum e deja in drum spre Bucuresti. Rezultat echitabil, desi golul Rapidului a venit in minutul 94, insa, asa cum discuta Razvan Lucescu cu spectatorii argeseni imediat dupa golul giulestenilor, "e normal, in tur voi ati facut la fel".
Dani Coman a fost foarte bine primit la Mioveni, iar la final a declarat ca este un rezultat echitabil dupa cum s-a jucat. De la noi, foarte bun Daouda, a respins o multime de mingi.
La final Cartu si Lucescu au parasit terenul unul langa altul, iar Sorinaccio nu parea prea trist, ci zambea. O sa ascult declaratiile sale de dupa meci, pana acum nu am reusit. De remarcat si felul in care a fost primit antrenorul din Grant de catre spectatorii nostri, care l-au aplaudat si l-au felicitat pentru performantele europene.
Vom reveni cu amanunte (sau poate fia, pentru ca va ajunge la Bucuresti inaintea mea).

P.S. Mihai, mi-am adus si eu aminte de promisiunea lui Pittis de acum vreo 20 de ani, chiar voiam sa intreb de ea, dar mi-au luat-o altii inainte.

DanJuve
19th March 2006, 19:05
tudose dar despre bataile intre suporteri ce stii ?i-au tavalit ai nostri sau nu?:evil:
Forzza viola ,nu-i nimic baieti le dam 3-0 lu gloria:ok:

DanJuve
19th March 2006, 19:25
nu prea cred totusi au fost ei 500 si noi 5000:drak:
asa caa nu creeeed:D
forzza viola!!!si au mai luat-o si anu trecut:happy

Vulturul
19th March 2006, 19:35
un meci bun al argesului ...o organizare de kkt a clubului...nu e posibil asa ceva...sa scoti la vanzare mai multe bilete decat ai locuri in stadion!

DanJuve
19th March 2006, 19:45
pai nu te ai obisnuiot frate cu conducerea asta?
nu stii ca mai mult nu-i duce mintea??

Vulturul
19th March 2006, 19:49
la asa ceva nu ma asteptam man...ca proprii suporteri cei care merg alaturi de aceasta echipa sa nu aiba loc in stadion...au fost penibili!

Mihai
19th March 2006, 19:52
Beeeey vulturilor:drak: Dupa ce ani buni ati stat capra pt dinamo, acum strigati si numele stelei, indiferent din ce motiv?:no:

Rossi
19th March 2006, 19:53
e bun un X cu Rapidul .... dar , doar cu remize nu faci mare branza in campionat ...:rosu:

nu cred ca vreuna din echipe se poate multumi cu acest rezultat

Vulturul
19th March 2006, 19:55
Beeeey vulturilor:drak: Dupa ce ani buni ati stat capra pt dinamo, acum strigati si numele stelei, indiferent din ce motiv?:no:
nu e vina noastra ca idiotii aia de la mioveni au strigat asa:rosu:

Mihai
19th March 2006, 19:57
Ok! Asa mai merge, sincer nu cred ca suporterii adevarati putea sa strige asa ceva!
Am 2 intrebari:
Cam cati argeseni au ramas p-afara?
Rapidisti au ramas?

Vulturul
19th March 2006, 20:03
200-300 de rapidisti si 1000-2000 de argesnei cam asa....

DanJuve
19th March 2006, 20:05
Beeeey vulturilor:drak: Dupa ce ani buni ati stat capra pt dinamo, acum strigati si numele stelei, indiferent din ce motiv?:no:
nu bah desteptule strigam asta ca sa ofticam pe fraierii cu care jucam(at cand joaca steaua se striga invers ,de fiecare data cand jucam cu o echipa ce are rivali d emoarte,ca sa i ofticam incepem si strigam numele rivalei):evil:

Mihai
19th March 2006, 20:05
Pe PRO TV au zis ca a fost bataie intre argeseni si fortele de ordine ca nu au avut loc pe stadion cei cu bilet! Nu bataie intre suporteri cum am auzit la national:)
@DanJuve: hai ca am auzit-o si p-asta:happy :happy Deci cand vine Steaua in strigati dinamo, cand jucati cu dinamo strigati netoiu... aaa.. pardon dinamo:happy

noir_desir
19th March 2006, 20:20
Rapidul a fost varza...stai si te gandesti cum au putut acei jucatori sa ajunga atat de departe in Europa...
In orice caz, de remarcat tactica lui Cartu si efortul depus de jucatorii argeseni...
Dar n-am inteles de ce se striga "Steaua" din tribune...chestia aia a fost de prost gust. In fine,
Bravo FC Arges!

DanJuve
19th March 2006, 20:29
pur si simplu s-a strigat ca sa-i intarite, acuma nu inseamna ca sustin forma asta de enervare a geleriei adverse,de obicei se practica at cand vine o echipa din alta tzara si ii strigi numele rivalei din campionatul ei.asta nu inseamna ca suporterii unei echipe sunt sclavii echipei carei a ii striga numele alta decat cea favorita.pur si simplu fac biza de suporterii adversi:evil: si adevarul e ca se crizasera rau :happy

esku
19th March 2006, 20:53
sa ma *** pe ei de tarani din mioveni !!! Cum e bha posibil sa strige "STEAUA" ??????? :o:.... io am fost printre norocosii care au reusit sa intre in stadion ... am avut noroc ca am fost in primul autocar al galeriei si asa am intrat... Partea si mai proasta e ca nesimtiti de la club alaturi de jandarmi nu ne-au pastrat locurile promise si i-au bagat pe aborigenii aia din mioveni in tribune k sa imi strige mie steaua..... noi incercam sa facem tot posibilu sa ii acoperind strigand "m*** steaua" dar ce sa faci mai mult de atat.... TARANI!!! ce sa le ceri? nu mai spun ca am intrat cu forta in tribuna, am dat jandarmii la o parte si dupaia am inceput sa ne injuram cu mucosii din "milogeni" ... au venit si ei de la sapa sa vada rapidu .. PTIU!!!! Speram sa se rezolve problema ... vom emite un comunicat catre club si catre presa si speram sa jucam la RM. VALCEA pana se termina lucrarea la stadionul N. Dobrin.......

Nu este posibil asa ceva......sa fie 4500 de locuri pe scaune si u sa vinzi 6000 de bilete :o: .... este incredibil!!!! FOAME DE BANI!!!!

cand ne-am dus sa vorbim cu ilinca sa il intrebam unde ne sunt alea 200 de locuri rezervate pt noi ... dadea vina pe jandarmerie si jandarmeria dadea vina pe primarie, iar primaria nu cred ca stia ca trebuie sa ne opreasca locuri... Orikum pacat de pitestenii adevarati care au stat pe la poarta in timp ce taranii din "milogeni" strigau steaua......:mda: ...RUSINE!!!

@DANJUVE: .... VORBESTI NU MAI PROSTII CUMETRE!!! MI~AM SCHIMBAT PAREREA DESPREA TINE!!! DACA U ASA CREZI CA II INTARATI PE RAPIDSTI VAI DE TINE ... DACA SAREAU AIA LA TINE SA TE BATA CRED CA ERAI PRIMU CARE AJUNGEAI LA PITESTI... CUNOSC MULTI CA VOI ... DOAR CU GURA... RUSINE DACA TE NUMERI PRINTRE AIA DE AU STRIGAT STEAUA.... NU ESTI SUPORTER ADEVARAT DACA ASA AI STRIGAT!!!! :rosu:


Suntem mereu cu voi ... suntem mereu cu voi ....suntem mereu cu voi ... VOI VA BATETI JOC DE NOI!!! ===> aste e dedicata conducerii pitestene in frunte cu nesimtitu de ilinca..... Noi ne ducem peste tot in tara dupa ei .... facem coregrafii din banii proprii si nu avem unde sa le afisam pt. k ei nu sunt in stare sa opreasca niste locuri pentru suporterii lui FC ARGES veniti din Pitesti.... aceiasi care au fost si pe Lia etapa trecuta ...si pe toate stadioanele tarii... MULTUMIM d-LOR! :rosu:

Vi3rme_X
19th March 2006, 20:56
Organizarea a lasat mult de dorit...nu se poate ca 1000 de oameni care au venit din Pitesti plus alti 2000 din Mioveni sa ramana pe afara desi majoritatea aveau bilete....de criticat e faptul k au fost lasati sa intre cei care au scandat "steaua" ...acesti oameni, fie ca erau simpatizanti ai stelei, fie k doreau sa-i oftice pe rapidisti au reusit intr-un final sa ne faca de ras in toata tara:rosu:
De bataie nu stiu prea multe dar am aflat k mister Corsicanu s-a ales cu capul spart :ciocan: din aceste incidente intre rapidisti si pitesteni ,indubitabil k este ceva de luat in ras :drak:
In rest pot sa zic ca Argesul a facut un meci bun...si k a fost un rezultat echitabil pt. ambele formatii.
FORZA VIOLA PER SEMPRE

stefanm14
19th March 2006, 21:04
Am vazut si eu meciul, insa nu inteleg cum marele Duru de la federatie a omologat un stadion ca cel de la Mioveni

Cat despre scandarile cu Steaua...penibil..

Quartz@nu
19th March 2006, 21:09
inca o data fair-play`ul [MODERATED] din giulesti s-a dovedit a lipsi cu desavarsire ....RUSINE ! (vezi bataia administrata barbatului si femeii din centrul orasului )

DanJuve
19th March 2006, 21:18
@esku imi pare rau ca ti ai schimbat parerea despre mine.dar in primul rind:
eu nu am strigat asa ceva si nici nu pot sa strig pt ca sunt pitestean get beget
in al doilea rind eu nu am putu sa vin la mioveni,pt ca am avut probleme cu ai mei si am vazut meciul la tv
hai noroc si nu mai fi suparat pe mine

esku
19th March 2006, 21:21
legat de meci.... n`am ce zice.... de unde am stat(GALERIA PITESTEANA) nu prea am vazut :mda: .... orikum .... k si in tur... unde si noi am egalat la fel.... rezultatul mi se pare echitabil ... pentru ca guso a scos f multe mingi ...asta este... imi pare rau ca nu am batut dar una peste alta trebuie sa acceptam ca a fost un rezultat echitabil...cu toate ca nu`mi convine sa zic asta :D.......

p.s.: are moldovan asta un bulan la milogeni..... :ciocan: ...si la cu timisoara tot el ne-a egalat.... ufff.....

RUSINE CELOR CARE S-AU OCUPAT DE ORGANIZARE!!!!!!!!!!:rosu:

INCA CEVA ..... NU FACEM PARTE DIN CEI CARE AU STRIGAT STEAUA.....NU O SA SE INTAMPLE NICIODATA ASA CEVA!

@danjuve: aaaa....atunci ok.... dar ceea ce gandesti tu e aberant..... nu trebuie sa strigi steaua ca sa ii oftici.... sunt atatea cantece care ii oftica....dar nu sa scandezi steaua ... ca nu esti stelist....!!!!! Imi amintesc si meciu ala din ultima etapa.... si atunci a fost ceva aberant.... imi parea rau ca sunt pe stadion cu asemenea oameni....dar nici atunci nu a strigat tot stadionu ci doar cei din stanga oficialei .... si de obicei acolo se strang cei veniti din costesti..... :mda:

Tudose
19th March 2006, 21:22
Revin cu completari, desi observ ca fia inca nu a aparut.
Am avut noroc ca am intrat in stadion, atat timp cat nici galeria Argesului nu a reusit acest lucru, de s-a ales praful si de coregrafie si de tot. Astept comunicatul Asociatiei Suporterilor, se vede ca a noastra conducere a comis-o din nou si inca penibil de tot!
Astfel ca nu am avut galerie organizata, ci doar spectatori. In general acestia au sustinut bine echipa noastra, mai putin scandarile cu "Steaua", pe care nu le-am inteles in ruptul capului. Au vrut sa enerveze suporterii adversi? Prost mijloc au ales, si care sa ne faca de ras :ciocan: :ciocan: :ciocan:
Eu va asigur ca adevaratii suporteri nu sunt dintre cei care au scandat asa ceva, si asta se vede si din ce scriu ai nostri pe acest thread.
Nu ma intereseaza ca e vorba de Steaua, Dinamo sau alta echipa, pe stadionul unde jucam acasa spectatorii nostri nu ar trebui sa strige numele altei echipe de pe Planeta decat FC Arges.
In general meciul s-a desfasurat fair-play, am auzit ceva de incidentele dintre spectatori, insa nu am amanunte.



C-asa-i Paul microbist / Niciodata nu e trist

Acum am vazut si mesajul de la dlgicu... Pai bine domnule, credeam ca ne-am lamurit definitiv cu "Oracolul din Bistrita" ca nu are rost sa il mai ascultam. Si-a schimbat impresia despre meci de mai multe ori in cateva zile? Pai ce te mira, el o intoarce ca la Ploiesti si in interval de cateva minute. Asa i-o fi scris lui pe mail Mama Omida zilele astea, si si-a schimbat mereu previziunile. :D

gicu
19th March 2006, 21:31
...el o intoarce ca la Ploiesti si in interval de cateva minute.
Tudose, asta e o jignire la adresa prahovenilor :) Pacat ca nu se poate un "ignore colectiv" ca am curata mediul ols.

Revenind la meci, transmiteti-i felicitari lui Danezul pt. golul dat (e primul pt. voi parca) :yeah:

esku
19th March 2006, 21:39
tudose... noi pentru ei nu insemnam nimic mah... ne ducem ....sustinem echipa peste tot.... am mers pe lia in frigu ala si pe mocaneasca aia ....de am racit de m`a luat dreaq...si nu numai io ...si ei stau cu **** la soare si ii doare in c*r de noi ..... auzi ce ne zice ilinca... nu e vina mea ca nu aveti unde sa stati..... ptiu!!!!.... mergem peste tot in tara dupa ei sa ii incurajam si ei isi bat efectiv joc de noi..... RUSINE SA LE FIE!

INCAODATA SPER CA VOM JUCA LA RM. VALCEA ...... DECAT LA mILOGENI MAI BINE LA OLTENI......
Mai bine jucam meciu asta pe Giulesti....aveam si organizare ca lumea, veneam 300-400 de suporteri din pitesti si cu asta basta......nu mai ieseau batai..... era liniste si pace......ca s-asa aia 4500 de milogeneni au strigat de 3-4 ori argesu si in rest strigau steaua.... TARANII!!!!!! :rosu:

bobycox
19th March 2006, 21:43
Cea mai mare risine , ramane indubitabil , Ramanerea oamenilor cu bilete ,pe afara. In rest cu ce s-a strigat si cu ce nu , e vrajeala de doi bani , pt ca nu suntem nici primii ,nici ultimii ,care fac asa ceva. Dar intram in istorie ca singura echipa , care isi tine suporterii la porti , pt ca o minte de BOU sau in Colturi , a avut ideea ,ca la asa meci sa asigure intrarea gratuita , la Elevi , studenti , militari si mai stie eu ,ce clasa sociala. Asta in conditiile in care stadionul de la Mioveni ,ar fi vre-un San Siro din Milano sau Santiago Bernabeu , nu o arena de 5500 locuri.

PS. Dati-va bai demisia .Nesimtitilor . Ca sunteti o rusine pt rasa umana ,dar-minte pt un post de conducere.

Nota : Feritiva de drumul Pitesti-Campulung , ca e mai rau decat, dupa al doilea, razboi mondial.

DanJuve
19th March 2006, 21:45
inca o data fair-play`ul [MODERATED] din giulesti s-a dovedit a lipsi cu desavarsire ....RUSINE ! (vezi bataia administrata barbatului si femeii din centrul Pitestiului )
cuma u batut un barbat si o femeie in centrul pitestiului?cand ?
daca au facut asta atunci nu tre sa se mai mire nimeni ca sunt [MODERATED],am auzit si eu de un baiat care a fost batut langa stadion inainte de meci.si era cu prietena.ce sa le ceri unor [MODERATED]???:no:

Quartz@nu
19th March 2006, 21:48
au dat imagini la "OBSERVATOR" ANTENA1 filmate de un amator ....inca o data rusineee:rosu:

DanJuve
19th March 2006, 21:54
tudose... noi pentru ei nu insemnam nimic mah... ne ducem ....sustinem echipa peste tot.... am mers pe lia in frigu ala si pe mocaneasca aia ....de am racit de m`a luat dreaq...si nu numai io ...si ei stau cu **** la soare si ii doare in c*r de noi ..... auzi ce ne zice ilinca... nu e vina mea ca nu aveti unde sa stati..... ptiu!!!!.... mergem peste tot in tara dupa ei sa ii incurajam si ei isi bat efectiv joc de noi..... RUSINE SA LE FIE!

INCAODATA SPER CA VOM JUCA LA RM. VALCEA ...... DECAT LA mILOGENI MAI BINE LA OLTENI......
Mai bine jucam meciu asta pe Giulesti....aveam si organizare ca lumea, veneam 300-400 de suporteri din pitesti si cu asta basta......nu mai ieseau batai..... era liniste si pace......ca s-asa aia 4500 de milogeneni au strigat de 3-4 ori argesu si in rest strigau steaua.... TARANII!!!!!! :rosu:
si in plus din ce stiu eu la valcea sunt si suporteri ai argesului,chiar daca sunt olteni,din cate stiu eu multi prefera argesu in locul craiovei la fotbal

esku
19th March 2006, 21:57
asa este.... tin minte meciul Craiova - FC ARGES jucat la RM. Valcea acum 1 an, 1 an jumate ..... tot stadionu striga la un moment dat ARGESUL... ARGESUL... si tine cont.... jucam impotriva CRAIOVEI!!! ...e rivalitate mare intre rm.valcea si craiova....si lucrul asta nu are decat sa ne faca un bine .... SUSTIN IDEEA DE A JUCA LA RAMNICU VALCEA!!!!

stefanm14
19th March 2006, 22:05
tocmai am vazut replica lui DanJuve si voiam sa ii aduc aminte de meciul Craiova-FC Arges de anul trecut de la Valcea...cum naiba poti sa spui eskule ca au fost mai multi argeseni, cand s-a vazut clar ca oltenii domina stadionul ?

esku
19th March 2006, 22:17
nu zic ca dominam noi stadionul ... zic doar ca rivalitatea intre voi este foarte mare ... si ca publicul de acolo ne-a aplaudat la finalul meciului .... si chiar in unele momente s-a strigat argesul argesul..... asta nu poti sa negi.....

100%rapidist
19th March 2006, 22:18
Am avut mult noroc!!Cartu si-o pus echipa in aparare cum stie el cel mai bine iar Rapidul a reusit sa deie gol printr-o faza in care "Moldo" si-a aratat adevarata valoare!!!Acest 1-1 urca Rapidul doua locuri parca!!!Nu trebe uitat ca Rapidul a avut miercuri meci cu Hamburg si au fost oboiti iar miercurea asta iarasi are meci in cupa cu Petrolul ploiesti!!!Razvan Lucescu e pregatit pentru meciul ala pentru ca anul asta Rapid a cam ratat campionatul si trebe castigat Cupa Romaniei ca sa se prezinte in Europa si anul viitor!!!

stefanm14
19th March 2006, 22:22
nu zic ca dominam noi stadionul ... zic doar ca rivalitatea intre voi este foarte mare ... si ca publicul de acolo ne-a aplaudat la finalul meciului .... si chiar in unele momente s-a strigat argesul argesul..... asta nu poti sa negi.....

Asa e, la Valcea nu poti spune ca domina suporterii unei echipe, sunt si multi olteni, si argeseni, dar si obisnuitii stelisti, dinamovisti...(na ca nu-i fac sclavi :D)...dar totusi in primul post ziceai ca a strigat tot stadionul...la meciul ala, cel putin mie mi s-a parut ca a fost un numar mai mare de olteni...:ok:

DanJuve
19th March 2006, 22:25
si eu tot la meciul ala ma gandeam cand am spus chestia asta despre vilceni,si stefanm14,sa stiii ca chiar erau multi ,foarte multi care strigau:argesul,argesul la meciul ala !/hello ,deci nu trebuie sa te miri,de ce a zis esku,la urma urmei ei(valcenii) nici nu se considera olteni,sau cel putin nu olteni ca voi cei din zona craiovei,(e o chestie cu faptul ca ei se afla dincolo de olt)
Si nu numai ei si aia din slatina gandesc asa ,crede-ma eu am multi olteni din zonele astea in facultate la pitesti,si stiu cum gandesc.multi se ataca at cand le spun olteni:ok:
forzza viola!!!

esku
19th March 2006, 23:09
orikum ramnicu valcea ramane cea mai buna solutie ... SPER SA NE MUTAM DIN JEGU DE LA MIOVENI!!!!!! Trebuie sa gasim o portita in regulament......

DanJuve
19th March 2006, 23:21
esku tocmai am luat un filmulet de pe siteul asta am vazut si eu ce nebunie a fost la meci .si eu aveam de gand sa vin singur,cu maxi taxiu,ca cu galeria nu mai aveam cand.nu as fi avut nici o sansa sa intru.oricum s au ingramafit localnicii de parca am fi jucat cu o echipa de pe luna:drak:
vtzarani vorba ta,or fi crezut ca e vreun tirg de animale:evil:

esku
19th March 2006, 23:34
Din 200 de insi cati am plecat din pitesti, doar astia am intrat pe "stadion" si uitati unde ne-au bagat....:rosu: :rosu: :rosu: PE CAMPU ALA IN NOROI DE INTRAI PANA LA GENUNCHI!!!! D-abia vedeai ce se intampla pe gazon din locu ala .... pozele sunt facute in repriza a doua.... MENTIONEZ CA INITIAL NU NE-AU LASAT SA URCAM IN TRIBUNA, DAR AM INTRAT CU FORTA, IAR LA PAUZA AM PLECAT DE BUNA VOIE DEOARECE LUMEA INCEPUSE SA SCANDEZE STEAUA SI NU VROIAM SA FACEM PARTE DINTRE ACEI ASA ZISI "suporteri"....:rosu:


nota: doar cei care nu au fost "cenzurati" faceau parte din grupul venit de la pitesti .... (si cel care facea poza era tot din grupul venit din pitesti :D:D:D )

inca o data va spun aceasta este doar o mica parte din cei 200 de suporteri veniti din pitesti ... sunt doar cei care au putut intra .....:mda:

@danjuve: nu aveai nici o sansa sa intrii .... m`au sunat o groaza de prieteni care erau pe la poarta .... d-abia am intrat noi primu autocar.... ca restu nu au mai putut sa intre....

dlgicu
20th March 2006, 06:54
asa ceva e incredibil... cum sa lasi frate sa intre cineva moka cand se stia ca s-au vandut toate biletele?
avem lot si antrenor de podium, cu o conducere de divizia c. sa ne lase plicitisitii astia, sa vina oricine in locul lor, macar mai schimba aerul ala imbacsit de prin birouri.

de nimic nu sunt in stare, nu protejeaza imaginea clubului de murdariile presei, nu zic nimic de arbitrii pusi in bataie de joc si il lasa pe Cartu sa isi bata capul cu probleme care nu sunt ale lui, nici o campanie coerenta de transferuri si/sau strategie de configurare a lotului de jucatori (vezi cazurile recente Radu si Tanasa), dispret total fata de suporterii fideli presarat pe alocuri cu bete-n roate, management si marketing = neologisme inca neasimilate, astia iau salariu de la club ca sa stea degeaba in cel mai bun caz, ca atunci cand actioneaza o fac in general impotriva intereselor FC Arges.

fia
20th March 2006, 08:34
M-am intros de la meci, am fost cu tatal meu si cu fia, care acum e deja in drum spre Bucuresti. Rezultat echitabil, desi golul Rapidului a venit in minutul 94, insa, asa cum discuta Razvan Lucescu cu spectatorii argeseni imediat dupa golul giulestenilor, "e normal, in tur voi ati facut la fel".
Dani Coman a fost foarte bine primit la Mioveni, iar la final a declarat ca este un rezultat echitabil dupa cum s-a jucat. De la noi, foarte bun Daouda, a respins o multime de mingi.
La final Cartu si Lucescu au parasit terenul unul langa altul, iar Sorinaccio nu parea prea trist, ci zambea. O sa ascult declaratiile sale de dupa meci, pana acum nu am reusit. De remarcat si felul in care a fost primit antrenorul din Grant de catre spectatorii nostri, care l-au aplaudat si l-au felicitat pentru performantele europene.
Vom reveni cu amanunte (sau poate fia, pentru ca va ajunge la Bucuresti inaintea mea).

P.S. Mihai, mi-am adus si eu aminte de promisiunea lui Pittis de acum vreo 20 de ani, chiar voiam sa intreb de ea, dar mi-au luat-o altii inainte.
Am ajuns si eu in Bucuresti fara incidente. Meciul de o calitate mediocra trebuie sa recunosc, Rapidul se vedea obosita, iar Argesul a facut tot ce i-a stat in putinta. In opinia mea este un rezultat echitabil. M-a mirat foarte tare ca nici Razvan Lucescu nici Cartu nu prea s-au agitat pe marginea terenului (Lucescu chiar de loc, Cartu parca tot a mai miscat un pic), o fi fost noroiul din fata bancilor de rezerve de vina.

Am egalat cu noroc, la fel a fost si in tur, asta e, asa e fotbalul. E bun rezultatul, sa fim seriosi, nu prea mai e cazul sa ne ambalam pentru campionat, ochii mari la Cupa Romaniei.

Organizare deplorabila, mi-ai intepenit picioarele in pozitia in care am stat, dar nu ma plang, macarf am intart la meci, nu ca multi altii care au ramas pe afara.

Despre strigatele cu Steaua nu o sa comentez pentru ca e mai mare rusinea.

Sunchase
20th March 2006, 09:19
Nu e tocmai inceputul ideal de retur cu doar 2 egaluri in 2 meciuri:rolleyes: Rezultatul destul de echitabil in special ca am macar golul pe final.. in rest sunt putin dezamagit ca desi returul a inceput de scurt timp deja unii jucatori resimt oboseala.
Campionatul e mai putin important acum.Cupa si mai ales dubla cu steaua capteaza tot interesul ! /hello

dasal
20th March 2006, 09:22
fia,rezultat echitabil,Rapidul chiar daca pierdea nu era un capat de tara.Totul e sa faca un meci bun cu Steaua in Uefa,daca se califica in semifinale li se iarta toate rezultatele slabe din campionat(care e cam pierdut pentru ei),si mai au sanse sa castige cupa Romaniei .

Tudose
20th March 2006, 11:11
Am ajuns si eu in Bucuresti fara incidente. Meciul de o calitate mediocra trebuie sa recunosc, Rapidul se vedea obosita, iar Argesul a facut tot ce i-a stat in putinta. In opinia mea este un rezultat echitabil. M-a mirat foarte tare ca nici Razvan Lucescu nici Cartu nu prea s-au agitat pe marginea terenului (Lucescu chiar de loc, Cartu parca tot a mai miscat un pic), o fi fost noroiul din fata bancilor de rezerve de vina.

Am egalat cu noroc, la fel a fost si in tur, asta e, asa e fotbalul. E bun rezultatul, sa fim seriosi, nu prea mai e cazul sa ne ambalam pentru campionat, ochii mari la Cupa Romaniei.

Organizare deplorabila, mi-ai intepenit picioarele in pozitia in care am stat, dar nu ma plang, macarf am intart la meci, nu ca multi altii care au ramas pe afara.

Despre strigatele cu Steaua nu o sa comentez pentru ca e mai mare rusinea.
Rapid a fost intr-adevar obosita, Argesul a incercat sa invinga, a fost aproape, insa pana la urma nu i-a iesit - acesta este fotbalul!
Nu stiu cum se agita Lucescu de obicei, insa Cartu in general nu sta locului, greu de crezut ca l-a impiedicat doar noroiul. Poate a vrut sa se mai menajeze, a mai avut probleme cu sanatatea, si l-a lasat si pe Irimescu.

Despre organizare s-a spus cam totul. Imi dau seama ce noroc am avut ca am intrat pe stadion, atat timp cat nici galeria Argesului nu a reusit. Isi da toata lumea seama ce sentimente putem sa avem noi fata de conducere, mai ales in conditiile in care avem un lot bun si un antrenor care stie sa obtina rezultate. Va urma un comunicat al Asociatiei Suporterilor. Cat despre strigatele aminitite - penibile! :ciocan:

bunduche
20th March 2006, 12:28
fia,rezultat echitabil,Rapidul chiar daca pierdea nu era un capat de tara.Totul e sa faca un meci bun cu Steaua in Uefa,daca se califica in semifinale li se iarta toate rezultatele slabe din campionat(care e cam pierdut pentru ei),si mai au sanse sa castige cupa Romaniei .

Ca si Steaua Rapidul a facut doua egaluri in primele doua meciuri, dar totusi au marcat doua goluri, felicitari.:)

Altfel doresc bafta Rapidului in Cupa Romaniei, ca in UEFA o sa multumeasca doar cu accederea in sferturi de finala.:D

esku
20th March 2006, 20:37
20.03.2006
Comunicat
Asociatia Suporterilor FC Arges isi exprima public nemultumirea fata de ceea ce s-a intamplat duminica la Mioveni la partida cu Rapid Bucuresti. Nu este posibil ca suporterii Argesului care merg dupa aceasta echipa prin toata tara sa nu aiba rezervat un loc in stadion si sa fie nevoiti sa isi sustina echipa din livezi, iar altii nici macar sa nu apuce sa intre la meci. Intelegem ca la club nu se sta bine din punct de vedere financiar, insa nu trebuia ca din meciul cu Rapid sa se asigure bani pentru buget? Cum e posibil sa ramana oamenii pe la portile stadionului desi aveau bilete? Conducerea nu protejeaza imaginea clubului de murdariile presei, nu zice nimic de arbitrii pusi in bataie de joc si il lasa pe antrenorul Cartu sa isi bata capul cu probleme care nu sunt ale sale, exista un dispret total fata de suporterii fideli presarat pe alocuri cu bete-n roate, "management" si "marketing" sunt neologisme inca neasimilate. Concluzia este ca acesta conducere primeste salariu de la club ca sa stea degeaba in cel mai bun caz, pentru ca atunci cand actioneaza o face in general impotriva intereselor echipei FC Arges. Ce s-a intamplat ieri pe stadion este incredibil: au intrat diferiti suporteri care au strigat pentru o anume echipa din Bucuresti care nici macar nu juca la acea ora, iar cei care ar fi strigat pentru FC Arges au ramas sa se calce in picioare cu jandarmii si cu suporterii adversi pe la portile stadionului. Va multumim pentru acest lucru domnilor conducatori, am vazut ce insemna pentru dumneavoastra acest club!



Republica nu merge la Bistrita
Dupa meciul de ieri in care stiti bine cu totii ceea ce s-a intamplat grupul Violet Republic a luat hotararea de a nu sutine echipa favorita in deplasarea de la Bistrita.Consideram gestul nostru ca unul normal avand in vedere ca cei care se ocupa de acest club nu i-a interesat soarta galeriei in meciul cu Rapid.In afara de neprezentarea de la Bistrita vom protesta si in alte meciuri.

Cristy
20th March 2006, 21:45
felicitarile celor care au strigat steaua steaua :no:

era de asteptat mai ales dupa gol ca nea sorin sa bage autobaza , sa nu putem juca fotbal, insa nici noi n-am facut un meci prea grozav.

oare cum se poate juca fotbal pe un asemenea stadion , vai ...:rosu:

republican
20th March 2006, 22:38
mah nu stiu eu ce tot va ambalatzi voi cu autobaza asta copiata dupa un descreierat Ce nu ai inteles ori te aperi ori ataci face parte din tactica de joc nu mai plange atata de stadion ca acolo am jucat si noi tot k voi Asta e trebuia sa va batem dar norocul bun si 1-1 nu mai fi nemultumit k nu ai de ce :)

Cristy
20th March 2006, 22:48
lol , trebuia sa ne bateti ?
asta e culmea, ati avut 2 faze un gol si trebuia sa ne bateti ?

daca dadea moldo gol atunci cand a ramas cu guso de l-a lovit in mana (ca nu a aparat-o ala ) acum aveam 3 puncte.

nu mai vorbii de noroc ca in tur asa ati facut si voi 1 1 , dupa ce am dominat tot meciu la fel si asta, dar in meciu asta am jucat faorte prost insa victoria trebuia sa fie a noastra .

maxultras
20th March 2006, 23:15
Cristy ...Nu uita k ati egalat in minutul 92...eu din cate stiu fotbalul se joaca pe goluri...in rest am un dispret profund fata de Jandarmeria Romana si fata de conducerea clubului...sunt de kkt...Lasati-ne....nu aveti niic o treaba cu fotbalul....aaa si sper k va placut primirea de la mioveni...ma refer la rapidisti..

republican
21st March 2006, 00:05
bine spus daca dadea moldovan :) daca dadeam si noi :) daca si cu parca se plimbau pe-o barca daca sa-necat parca a scapat

dlgicu
21st March 2006, 00:06
Interviu in ProSport cu Ilinca:

PRO Are sau nu Rapid dreptate?
VIOREL ILINCA Este părerea domnului Dinu că organizarea a fost proastă, însă cred că dacă ar fi câştigat nu mai spunea nimic. Sunt nişte acuze lipsite de justificare. Nimeni nu s-a plâns până acum de condiţiile de pe acest stadion. Le-aş mai spune celor de la Rapid să nu uite de “buna” organizare din meciul Rapid - Steaua, din turul campionatului.

PRO Deşi aveau bilet, foarte mulţi spectatori au rămas la porţile stadionului.
VIOREL ILINCA Nu e vina noastră că Rapid a pus la dispoziţie suporterilor nouă vagoane de tren, deşi noi îi anunţasem că le putem da doar 500 de bilete.

PRO Şi atunci de ce suporterii argeşeni vă acuză că nu le-aţi păstrat locuri?
VIOREL ILINCA Suporterii noştri au şi ei partea lor de vină, deoarece la un meci cu Rapidul nu poţi ajunge la stadion cu o jumătate de oră înaintea partidei. Cei care aveau bilete puteau veni mai devreme.

Adica daca am bilet trebuie sa vin de dimineata sa imi tin locul, ca altfel baga pe altcineva moka, sau imi mai vinde o data biletul :jerk:

Iar intr-un alt articol:
http://www.prosport.ro/images/content/articles/2006/03/20/special/14103558626a08aa93ace_250_200_.jpg
Este inadmisibil ca la un meci de Divizia A fanii să stea cu picioarele atârnate deasupra băncilor de rezerve. Rapid a sancţionat acest lucru, iar Federaţia, mai precis Viorel Duru, şeful Comisiei de Licenţiere, a trimis ieri un răspuns oficial, conform căruia, forul de acordare a licenţelor stadioanelor s-a cam spălat pe mâini. “I-am pus la dispoziţie domnului Dinu Gheorghe toată documentaţia prin care se certifică faptul că stadionul din Mioveni poate găzdui un meci de Divizia A. S-a acordat o singură derogare, privitoare la numărul de locuri. Problemele existente la meci au apărut doar din vina organizatorilor”, a explicat Duru.

Si are foarte mare dreptate Duru asta, daca ai primit licenta cu derogare la numarul de locuri, de ce vinzi peste capacitate ca un speculant ordinar si umpli clubul de rusine cu imagini precum cea de mai sus sau cele cu galeria in livada? De ce domnule Ilinca? In cel mai bun caz din incompetenta, de-aia.

DanJuve
21st March 2006, 00:49
ce a fost a fost.mai nasol e ca nu o sa scapam asa de usor de stricaciuni ca ilinca asta,mai rau este ca nu se preconizeaza prea curand o schimbare in bine la conducerea clubului.parazitii astia ordinari continua sa stea bine merci acolo,iar fata insuportabilaa lu ilinca o s-o mai vedem destul de acum incolo.desi tae as vrea sa il vad afara din orasul asta

esku
21st March 2006, 12:10
PRO Şi atunci de ce suporterii argeşeni vă acuză că nu le-aţi păstrat locuri?
VIOREL ILINCA Suporterii noştri au şi ei partea lor de vină, deoarece la un meci cu Rapidul nu poţi ajunge la stadion cu o jumătate de oră înaintea partidei. Cei care aveau bilete puteau veni mai devreme.[/i]

:rosu: :rosu: :rosu: :headbang: asta e idiot rau ...`tui mustatza aia .... NOI AM AJUNS LA STADION LA 1:55 si deja stadionul era full!!!!! Asta inseamna la el "o jumatate de ora inaintea partidei"???? Am ajuns cu o ora si 35 de minute inainte de meci si nu aveam unde sa stam... in plus mai erau si oameni pe la poarta cu bilete in mana care nu puteau intra....:jerk:

Si orikum .... daca am bilet puteam sa vin si in minutul 90 al meciului ca io trebuia sa imi gasesc un scaun liber in tot stadionu ala... nu? Atunci de ce am mai platit bilet?? CE GANDIRE DE IDIOT ARE MUSTACIOSU ASTA! RUSINE!!!!!:headbang: :rosu:

DanJuve
21st March 2006, 14:44
forzaa viola ,oricum daca jucau in trivale nu isi mai permiteau sa se manifeste cum s au manifestat la mioveni,ca am auzit ca au facut ravagii pe acolo.
Avanti viola!!!

Tudose
22nd March 2006, 11:33
Comunicat

Asociatia Suporterilor FC Arges isi exprima public nemultumirea fata de ceea ce s-a intamplat duminica la Mioveni la partida cu Rapid Bucuresti. Nu este posibil ca suporterii Argesului care merg dupa aceasta echipa prin toata tara sa nu aiba rezervat un loc in stadion si sa fie nevoiti sa isi sustina echipa din livezi, iar altii nici macar sa nu apuce sa intre la meci. Intelegem ca la club nu se sta bine din punct de vedere financiar, insa nu trebuia ca din meciul cu Rapid sa se asigure bani pentru buget? Cum e posibil sa ramana oamenii pe la portile stadionului desi aveau bilete?

Conducerea nu protejeaza imaginea clubului de murdariile presei, nu zice nimic de arbitrii pusi in bataie de joc si il lasa pe antrenorul Cartu sa isi bata capul cu probleme care nu sunt ale sale, exista un dispret total fata de suporterii fideli presarat pe alocuri cu bete-n roate, "management" si "marketing" sunt neologisme inca neasimilate. Concluzia este ca acesta conducere primeste salariu de la club ca sa stea degeaba in cel mai bun caz, pentru ca atunci cand actioneaza o face in general impotriva intereselor echipei FC Arges.

Ce s-a intamplat duminca pe stadion este incredibil: au intrat diferiti spectatori care au strigat pentru o anume echipa din Bucuresti care nici macar nu juca la acea ora, iar cei care ar fi strigat pentru FC Arges au ramas sa se calce in picioare cu jandarmii si cu suporterii adversi pe la portile stadionului. Va multumim pentru acest lucru domnilor conducatori, am vazut ce insemna pentru dumneavoastra acest club!

Dupa meciul de duminica, grupul Violet Republic a luat hotararea de a nu sutine echipa FC Arges in deplasarea de la Bistrita.Consideram gestul nostru ca unul normal avand in vedere ca cei care se ocupa de acest club nu i-a interesat soarta galeriei in meciul cu Rapid.In afara de neprezentarea de la Bistrita vom protesta si in alte meciuri.