PDA

View Full Version : Etapa 17: Poli Timisoara - FCM Bacau



ADelPiero
12th March 2006, 23:55
Sambata, 18.03.2006: Poli Timisoara - FCM Bacau , ora 20:00, National TV
Comentarii despre acest meci, inainte si dupa, aici.

Swisstec
13th March 2006, 00:21
Poli Timisoara va castiga, e cea mai in forma echipa din Campionat in acest moment!

me
13th March 2006, 00:25
sa vedem cum se descurca echipa pe teren propriu, in conditiile in care bacaul se va apara cu toara echipa (probabil ca asta se va intampla)..1-0, sau 2-0 dar n-o sa fi usor..

Dejan
13th March 2006, 00:43
Poli are un atac foarte..foarte bun.. ce sa mai spun de defensiva..:)
Daca se refac Gluscevic si Coman eu prezic un 4-0..daca nu..3-0 :) .

dasal
13th March 2006, 00:47
Daca se refac Gluscevic si Coman eu prezic un 4-0..daca nu..3-0 :) .

:yeah: Dejan,ajunge si 1-0 daca echipa se misca bine e OK,3 puncte sunt valoroase la clasamentul de acum./hello

THE HUN
13th March 2006, 00:56
Nici un meci nu este usor pt. timisoreni dar cred si sper ca o sa castige cele trei puncte puse in joc.Scor 2-0 pt. Poli.

Ginxler
13th March 2006, 03:33
sa vedem cum se descurca echipa pe teren propriu, in conditiile in care bacaul se va apara cu toara echipa (probabil ca asta se va intampla)..1-0, sau 2-0 dar n-o sa fi usor..
Uite ca azi bacaul a jucat bine contra National-ului, nu cred ca se vor apara.
Si daca se vor apara, pe langa faptul ca-si vor comasa toti jucatorii in propriul teren, daca nu in propriul careu, cred ca-si vor baga si autocarul in poarta :D
1-0 , 2-0 , 3-0 , 2-1 , 3-1 , 3-2.. ce mai conteaza, sa-i batem, sa ne luom cele 3 puncte si cine stie ce bombe mai explodeaza pe la s d :D
(sa nu explodeze la noi :P )

vagus
13th March 2006, 05:37
Meci greu pentru Poli avand in vedere ca Bacaul se va apara in disperarare si va contaataca atunci cand va putea. Probabil ca Poli va fi impinsa spre victorie de vreo 25 000 suporteri care vor fi al 12-lea jucator. Pronostic: 2-0 .

gexge
13th March 2006, 09:10
La 3 puncte de virful clasamntului Poli nu are voie sa greseasca. Fiecare victorie e un pas micut catre titlu, fiecare infringere e un mare salt inapoi. Iar egalul... ca egalul... inseamna a bate pasul pe loc.
Asadar, ochii pe titlu ca pe butelie. Si cu titlul poate mai vin si ceva bani si ceva meciuri afara.
HAI POLI!

Sauron
13th March 2006, 11:07
Ai troznim shi pe astia apoi mergem sa-l schimbam pe Oli fost la POLI. :bere:
Pronostic 1 shi cu handicap 3 goluri./hello
ALE VIOLA ALE

tuxie
13th March 2006, 11:13
Eu zic sa nu te hazardezi la pronosticuri, Bacaul a fost si ramane o nuca destul de tare. Totusi plecam cu prima sansa, mai ales ca avem de platit o polita si sa speram ca Popica n-o sa mai admire ciorile si sa ia din nou gol de la 35m ca in meciul tur.

Sauron
13th March 2006, 11:20
@tuxie - la noi nu sunt ciori, la stadion ma refer :D
De ce iti este frica ? Batem lejer. :ok:

tuxie
13th March 2006, 11:23
@tuxie - la noi nu sunt ciori, la stadion ma refer :D
De ce iti este frica ? Batem lejer. :ok:
Nu am facut nici o conotatie cu termenul respectiv, era referire stricta la zburatoare si la un Marius Popa care statea in cur cand a luat golul din tur.
De ce imi e frica? De situatie - daca Poli care n-a luat bataie acasa o ia in mufa de la o echipa retrograda, vrei sa-ti zic unde se duce moralul echipei? Probabil in locul ala unde tragi apa dupa ce-ti termini treaba.
Pe de alta parte ma astept la vreun gol marca Simek si probabil o revenire a lui Gigel Bucur prin min. 80.

six
13th March 2006, 11:23
In sfarsit meci acasa,Bacaul cred ca nu poate emite pretentii dar nu va venii doar in vizita in Banat,cu toate astea victoria va fi a noastra cred eu 2-0....parerea mea ;) :cool: ;)

Danok
13th March 2006, 14:18
In sfarsit meci acasa,Bacaul cred ca nu poate emite pretentii dar nu va venii doar in vizita in Banat,cu toate astea victoria va fi a noastra cred eu 2-0....parerea mea ;) :cool: ;)

Pretentii nu am putut emite nici in meciul tur, dar totusi ati dat-o in bara.Nu puteam emite pretentii nici in meciul cu Nationalul, dar totusi am luat un punct( si era chair sa castigam ).Pretentii nu au pututu emite nici Vasluiul ( 0-0 cu Rapid ) si nici Otelul ( 3-0 cu Dinamo ), asa ca mai scutiti-ma cu chestiile astea.Mai mult de 1 punct nu o sa luati de la noi.

<<< HAI BACAUL >>>

Cristy
13th March 2006, 14:35
3 4 0 pentru Poli , topic closed ;)

six
13th March 2006, 14:59
Pretentii nu am putut emite nici in meciul tur, dar totusi ati dat-o in bara.Nu puteam emite pretentii nici in meciul cu Nationalul, dar totusi am luat un punct( si era chair sa castigam ).Pretentii nu au pututu emite nici Vasluiul ( 0-0 cu Rapid ) si nici Otelul ( 3-0 cu Dinamo ), asa ca mai scutiti-ma cu chestiile astea.Mai mult de 1 punct nu o sa luati de la noi.

<<< HAI BACAUL >>>oops sa dat liber la net la Bacau,ok man trebuie sa recunosc ca am fost modest,rectific atunci scorul va fi 4-0 ce ce inseamna 3 puncte pt noi si B-ul pt voi.....parerea mea ;) :great: :bere:

UrsMeier
13th March 2006, 15:06
1 fara discutii.Eu consider ca Bacaul are cea mai slaba echipa din campionat

Marius DG
13th March 2006, 15:58
Nici un meci nu este usor pt. timisoreni dar cred si sper ca o sa castige cele trei puncte puse in joc.Scor 2-0 pt. Poli.


Asai cum spui,noi neam cam "atras" "prieteni"care doresc din tot sufletul ca noi (Poli) sa esueze asa ca avem ceva de dovedit de fiecare data ,daca castigam sintem contestati daca pierdem sintem luati peste picior...invidia ia facut pe multi microbisti( si microbiste-vezi be@t ) sa fie orbiti si sa" vada "numai ce vor ei adica partea negativa,multi nu vad ca Timisoara au ca cetateni care tzin si cu alte cluburi si nu e nici o problema!<<<OFF TOPIC
Poli trebuie sa joace cum le cere antrenorul si atunci vor fi OK !la Iasi am dat vina pe teren ca nu am putut juca cum vrem ne place noua ca echipa ,sa vedem cum ne descurcam acasa unde din cite am inteles terenul e in conditi bune !:ok:

dede
13th March 2006, 16:04
hai sa zicem 1...ce poti astepta de la bacau intr-un meci din deplasare...?

deep purple
13th March 2006, 16:21
Mai mult de 1 punct nu o sa luati de la noi.

<<< HAI BACAUL >>>

Probabil va fi supriza etapei daca vom castiga chinuit cu Bacaul acasa. :mda:
Aici lumea da cu pronosticul, nu isi exprima dorintele.

matei_viola
13th March 2006, 16:30
1 solist si preluam sefia :evil:

Danok
13th March 2006, 16:37
Am mai vazut pe undeva siguranta asta, dar nu mai stiu exact unde si stiu ca atunci s-a terminat rau de tot pt favoriti Hmm

<<< HAI BACAUL >>>

cirdois
13th March 2006, 16:40
in fotbalu' de azi se poate intampla orice.oricum consider ca avem prima sansa si o sa batem cu 2-0.:)

deep purple
13th March 2006, 16:54
1 solist si preluam sefia :evil:


Cam greu. Noi trebuie sa batem la scor in timp ce Dinamo si Steaua s-o fure la scor. Deja vrem prea multe si riscam sa parem vistorii de care vorbeste bacauanul optimist.

Marius DG
13th March 2006, 17:13
Cam greu. Noi trebuie sa batem la scor in timp ce Dinamo si Steaua s-o fure la scor. Deja vrem prea multe si riscam sa parem vistorii de care vorbeste bacauanul optimist.

De acord cu deep,cred ca cea mai buna solutie va fi sa nu ne facem iluzii,dar sa luptam cu indirjire si daca reusim sa castigam FIECARE meci sint sanse enorme ca sa ajungem pe locul intii ,,,Steaua,eventual ( sper sa treaca de spanioli !) va fi obosita si frusttrata ,Dinamo la fel, plus scandalurile care inca vor schimba pe antrenorul pina la sfirsitul campionatului ..cel putin odata ...deci pericolul va fi de jos nu de sus ...

starsteel
13th March 2006, 17:38
Meci de 1 solist fara discutii.

axel
13th March 2006, 18:19
sper sa castigam fara probleme . . .ma abtin sa dau vreun scor :D
ar fii super dak stadionul s-ar umple la ora meciului :)

rhadoo
13th March 2006, 21:23
BATE timisoara 1 solist
nu cred ca bacaul are puterea de a face ceva in banat,eventual sa limiteze scorul
HAI JIUL PETROSANI!

Ammadeus
13th March 2006, 22:44
daca e valoare in banat, 3-0, altfel bani aruncatzi degeaba

vagus
13th March 2006, 23:07
Nu-i suficient doar sa ai valoare. Daca crezi ca a cumpara jucatori valorosi este suficient pentru ca sa incropi o echipa care sa joace din prima f. bine, te inseli. Este nevoie de un timp pentru jucatori sa se obisnuiasca unii cu altii, sa-si dezvolte niste relatii de joc, sa se prinda jucatorii ce vrea antrenorul, ... intr-un cuvant omogenitate. Iar asta nu prea este ... si cred ca la meciul cu Bacau se va vedea mai bine acest lucru. Eu cred ca Poli va munci serios sa castige acest meci ...

Universal
13th March 2006, 23:17
un 2-0 ,2-1 sau 1-0 fara probleme pentru Timisoara insa numa daca Mihaita Plesan va fi constant si va castiga duelurile cu Ganea si ceilalti.


In rest tot respectul pentru echipa lui Ghorghe Hagi..ce jucator mare a fost...si ce antrenor mare v afi... abia astept sa vad cum va creste




Poli Timisoara va castiga, e cea mai in forma echipa din Campionat in acest moment!

deep purple
13th March 2006, 23:27
Plesan e suspendat, dar se pare ca nu mai avem probleme de lot dupa trasferurile din iarna.
Statiscti vorbind, Bacaul e cea mai slaba echipa de deplasare din aceasta editie de campionat. A strans doar 2 puncte, in timp ce Poli e cea mai tare echipa din campionat pe teren propriu: 20 de puncte si doar 3 goluri incasate.

me
14th March 2006, 00:14
logic nu ar trebui sa fie probleme, dar nu ced ca era careva dintre noi care spera sa se impiedice toate bucurestenele in prima etapa..
asa ca meciul trebuie sa fie tratat foarte serios; sunt convins ca hagi va face asta, problema e s-o faca si jucatorii, desi am impresia ca la unii dintre cei noi veniti (simek, stanici, emeghara) nu o sa prea apara indolentza in joc cum se mai vedea uneori la caramarin sau coman..
si sper sa nu apara nici "lenea" la spectatori si sa vina iar la stadion, daca nici acum cand poli e pe podium si trage la un obiectiv serios nu vine lume, atunci cand? sa vada si steaua si rapid care joaca cu 45.000 (respectiv 20.000) la un meci de uefa dar cu 2000 in campionat ca se poate si altfel decat cu huiduieli..:)

alex_6tm
14th March 2006, 00:41
Eu zic ca meciul va fi foarte greu...dar sa nu uitam ca cvem de luat o revansa in fata lor...bacau o sa se apere cu toata echipa si o sa joace pe cotraatac...deci grija mare...voi vreti sa batem la scor?.da ce 1-0 nu ajunge?

Forza Viola:ok:

deko
14th March 2006, 04:32
Hai Bacaul !

Sauron
14th March 2006, 08:55
Va fi scorul etapei, o sa vedetzi. :bere:

dasal
14th March 2006, 09:01
Fotbaliştii lui Hagi nu sînt încîntaţi nici de sistemul de premiere. Conform acestuia, ei urmează să fie recompensaţi doar dacă obţin patru victorii consecutive.E greu pentru unii (fotbalisti)sa inteleaga ca la POLI se plateste performanta.

walt.mann
14th March 2006, 11:26
Cred ca o sa aveti un meci greu cu Bacaul. Sa nu va surprinda daca se va termina egal.

six
14th March 2006, 11:37
Cred ca o sa aveti un meci greu cu Bacaul. Sa nu va surprinda daca se va termina egal.:) egal fac alte echipe acasa :evil: noi ne pregatim cu Bacau pt atreia cu..oops stelutza,meci greu normal dar trei puncte deja sunt ca si luate....parerea "meu" ;) :cool: ;)

matei_viola
14th March 2006, 12:55
Cred ca o sa aveti un meci greu cu Bacaul. Sa nu va surprinda daca se va termina egal.

Inca nu avem titulatura de echipa PACII (0-0) ;)

unik
14th March 2006, 13:48
3-0 pentru Poli!

Benny
14th March 2006, 13:53
Va fi greu, fiindca Poli a avut intotdeauna meciuri grele cu Bacaul. Prin comparatie Poli s-a descurcat intotdeauna mai bine cu Iasiul. Deci pronostic 2-1.

OVIDIU 62
14th March 2006, 13:58
Dragii mei banateni, sincer imi pare rau de voi dar nu aveti antrenor. Bacaul va invinge pentru ca sa piarda etapa viitoare acasa cu OTELUL.Tot MOLDOVA este fruncea.

danilu74
14th March 2006, 14:01
Dupa cum am zis si apropiatilor un modest 5-0! Cu debuturi pe lista marcatorilor in div A! Forza Poli suntem noi!!!

gheorghe
14th March 2006, 14:30
Nea Ovidiule, tati, esti de-a dreptul nerealist! Sincer imi faci impresia unui tip care intra noaptea intr-un cimitir si, ca sa nu ii devina chiloteii maronii incepe sa fluiere!:jerk:

Sauron
14th March 2006, 15:22
Dragii mei banateni, sincer imi pare rau de voi dar nu aveti antrenor. Bacaul va invinge pentru ca sa piarda etapa viitoare acasa cu OTELUL.Tot MOLDOVA este fruncea.
Cata intzelepciune, cata imaginatzie, ce minte ... intortocheata, mai bini fuji tarii buey aviarule.:cool:
Despre meci nu-ti bate capul ca te doare, facem scorul etapei, shi o spun cu ... modestie./hello

deko
14th March 2006, 16:17
mai sauron da ce modest esti?
ce scor al etapei? doar daca castigati chinuit cu 1-0 si restu termina la egalitate puteti face voi scorul etapei!

Sauron
14th March 2006, 16:29
Da ,sunt banatan in tzoalili mele, shi sunt foarte modest.:cool:
Vizioneaza meciul, ca ai ce sa vezi, daca nu sunteti in carantina shi la TV. :D

Marius DG
14th March 2006, 17:34
ce scor al etapei? doar daca castigati chinuit cu 1-0 si restu termina la egalitate puteti face voi scorul etapei!
Deko si daac se intimpla sa castigam cu 1-0 tot 3 puncte ptr noi sint ...si e ok sa fie asa !:yeah: 3 puncte care ne vor mentine in fruntea clasamentului ..( printre primi 3-5 )

Vand vise
14th March 2006, 17:38
bate bacaul

deep purple
14th March 2006, 17:51
Jesse, aici sunt pronosticuri, nu scrisori catre Mos Craciun. Cred ca ai inteles gresit rostul topicului.

Vand vise
14th March 2006, 17:54
asta e parerea mea... am vazut cum joaca ambele echipe si nu am vazut nici o diferenta.. 0-2

Hipgnosis
14th March 2006, 18:02
bacau poate realiza surpriza

deep purple
14th March 2006, 18:03
Ai vazut? Ai vazut ca Bacau are in 16 etape doar 2 puncte aduse din deplasare? Ai vazut ca Poli are cele mai multe puncte obtinute pe teren propriu in aceasta editie si cea mai buna aparare per total?
Poate imi explici mai detaliat ce-ai dorit... pardon... vazut. :D

Vand vise
14th March 2006, 18:15
bacau a jucat doar 7 meciuri in deplasare .. o sa castige acum 3 puncte :)

Marius DG
14th March 2006, 18:17
asta e parerea mea... am vazut cum joaca ambele echipe si nu am vazut nici o diferenta.. 0-2
Omule tu ai tot dreptul bineintzeles la opinia ta,dar tu spui ca nu ai vazut nici o dif cum joace cele doua echipe,totusi determini ( printr-o formula magica) ca va castiga Bacaul ...mah tu esti moldovean din bacau ?!:rolleyes:

Vand vise
14th March 2006, 18:20
ssunt banatean =)) hahahaha

Marius DG
14th March 2006, 18:56
ssunt banatean =)) hahahaha


LOL,ei fi fost mai demult,dar acuma teai dat la mitici ( ei fi vecin cu Calinescu ) LMAO :rolleyes:

vagus
14th March 2006, 20:42
Vom castiga dar greu. 1 0 sau 2 1. 2 0 ar fi neasteptat de bine, avand in vedere ca Bacaul va baga autobaza in poarta. Dar nici un egal n-ar fi exclus ...

deko
14th March 2006, 22:25
adevarul cand spun ca bate Bacaul o spun doar asa ca din gura unui suporter infocat, stiu ca este foarte greu dar ar fi foarte buna si o remiza. sincer sa fiu as vrea ca timisoara sa prinda un loc de cupa uefa si sa le ia fata celor din bucuresti ca doar romania nu se rezuma doar la capitala, dar e foarte greu .va urez succes ! dar dupa meciul cu Bacaul

JH
14th March 2006, 22:58
meci de 1 solist, clar ...sper sa avem cel putin 2 diferenta sa nu stau cu morcovu` in ultimile 10 minute

apparte
14th March 2006, 23:17
Nu stiu ce sa zic:dupa cum s-a miscat Poli la Oradea,nu i-as fi dat nici o sansa la Iasi...in mod normal,aveti prima sansa,dar...

Ammadeus
14th March 2006, 23:17
bagatzi moldovenii mafiotzi ai lui broscoiul ala de sechelariu, despotul bacaului, in b

deep purple
14th March 2006, 23:29
Nu stiu ce sa zic:dupa cum s-a miscat Poli la Oradea,nu i-as fi dat nici o sansa la Iasi...in mod normal,aveti prima sansa,dar...
... dar Steaua e in criza si n-as vrea sa-i ajungeti. :D

P.S. Dinamo a luat 4-0 in amicalul cu Oradea si a pierdut titlul la mustata in campionat.

Ess
14th March 2006, 23:56
P.S. Dinamo a luat 4-0 in amicalul cu Oradea si a pierdut titlul la mustata in campionat.[/QUOTE]
A castigat Dinamo vreun Campionat????La ce????:happy
La prima vedere meci de 1 solist, da dupa etapa trecuta ii clar:mingea-i rotunda (chiar sferica), terenul e un plan, rezulta un PUNCT de contact.
Oricum, Fortza Poli :ok:

deep purple
15th March 2006, 00:05
Era o compatatie vizavi de meciuri amicale. Puteam sa dau mai multe exemple... ca Rapid, care a pierdut la greu in amicale in Cipru, iar in UEFA nici macar nu ia gol.

rhadoo
15th March 2006, 00:28
Macar vreo 4 bucati sa le dati
trihai jiul petrosani!mitele o telegrama sa aduca si o basculanta sa duca golurile la bacau

six
15th March 2006, 11:12
bagatzi sholdovenii mafiotzi ai lui broscoiul ala de sechelariu, despotul bacaului, in basa o sa facem civilizatule de gruia...cred :mda:

Sir
15th March 2006, 12:41
cred intr-o victorie clara a lui Poli.In general, daca ar trebui sa aleg intr-o remiza de 0-0 si alta de 3-3, as alege-o pe cea din urma.

Marius DG
15th March 2006, 16:24
ssunt banatean =)) hahahaha

Offtopic;Ei fi tu banatzean dar poate esti din ala vopsit ...ai grija sa nu te prinda ploaia !!!
:)
Poate te prind BANATZENII pe la porumbelu ....hahahaha...:D daca tu esti banatzean precum spui,eu personal te cred,dece doresti asa de mult ca Poli sa piarda?vad ca tii cu Steaua,f bine e dreptul tau,dar daca nu iti place Timisoara sau Banat nu te tine nimeni cu fortza in Banat !
Ontopic;Timisoara e un loc f frumos si f dificil de jucat fotbal ca echipa oaspete !si asta datorita suporterilor!Deci Bacaului i va fi f greu,Poli nu are lot slab deloc sint la inceput de drum cu un nou antrenor,dar sansele sint de partea noastra !
PS;ptr JJ mergi la meci sau te uiti la steaua !?

Hipgnosis
15th March 2006, 16:49
popovici v-a avea de ales intre "modelul" cartu si "modelul" grigoras.
il va alege pe primul :mda:

Marius DG
15th March 2006, 16:51
popovici v-a avea de ales intre "modelul" cartu si "modelul" grigoras.
il va alege pe primul :mda:
probabil sau o combinatie ....si eu as face la fel !

deko
15th March 2006, 18:07
@marius Dg :as veni eu ! da e departe a dracului orasul ala al vostru !

axel
15th March 2006, 20:42
ssunt banatean =)) hahahaha
si tzii cu steaua . . . . pacat :no:

Vand vise
15th March 2006, 21:59
ptr JJ mergi la meci sau te uiti la steaua !?
merg la meciul stelei cu national :)

Darius
16th March 2006, 02:11
Nici nu concep ca Poli sa nu bata pe FCM Bacau, mai ales dupa victoria de la Iasi.

deep purple
16th March 2006, 05:33
Voi chiar il credeti pe JJ cand spune ca-i banatean?! Nu va stiam asa naivi. :D

baden
16th March 2006, 09:48
popovici v-a avea de ales intre "modelul" cartu si "modelul" grigoras.
il va alege pe primul :mda:
Eu cred ca Popovici nu va alege nici un model. Nu e la fel de "patimas" cum e cartu, nici la fel de "smecher" ca grigoras si nici nu cred ca are experientele lor (Cartu, Grigoras). Eu cred ca va incerca sa impuna in joc "calitatile" echipei din Bacau. (care sunt alea le veti vedea la meci!!! :sleep: )

six
16th March 2006, 10:32
Eu cred ca Popovici nu va alege nici un model. Nu e la fel de "patimas" cum e cartu, nici la fel de "smecher" ca grigoras si nici nu cred ca are experientele lor (Cartu, Grigoras). Eu cred ca va incerca sa impuna in joc "calitatile" echipei din Bacau. (care sunt alea le veti vedea la meci!!! :sleep: )"calitatile"echipei din Bacau sunt astea :confused: :hmm: :sleep: ???dar ca sa nu fiu :P propun ca dupa acest meci sa fiti rai si sa "nenorociti".....steaua si dinamo de ex......pronostic clar ultra sigur nediscutabil 100% 1 SOLIST....:cya: :great: :bere:

esku
16th March 2006, 13:24
bate poli..... sau poate un X ... doar printr-o surpriza....

be@
16th March 2006, 14:46
"-Cum va fi meciul cu Timişoara?

Încă mă mai gândesc la partida cu FC Naţional. Cât despre Timişoara, vă pot spune că îi vom pune mari probleme. O să ne apărăm aşa cum a făcut-o Piteştiul cu Steaua. Poate îi prindem şi pe un contraatac şi venim acasă cu puncte importante. O să-i chinuim rău de tot! Timişoara nu e Barcelona ca să ne speriem de ea."

http://www.prosport.ro/index.php?c=74&a=98906

Hai moldovenii mei ! Lupati si castigati !

six
16th March 2006, 15:39
"-Cum va fi meciul cu Timişoara?

Încă mă mai gândesc la partida cu FC Naţional. Cât despre Timişoara, vă pot spune că îi vom pune mari probleme. O să ne apărăm aşa cum a făcut-o Piteştiul cu Steaua. Poate îi prindem şi pe un contraatac şi venim acasă cu puncte importante. O să-i chinuim rău de tot! Timişoara nu e Barcelona ca să ne speriem de ea."

http://www.prosport.ro/index.php?c=74&a=98906

Hai moldovenii mei ! Lupati si castigati !metaforic vorbind Timisoara este Barcelona pt unii din est dar fotbalistic vorbind cred ca va fi un meci dificil dar cu o singura castigatoare,adica NOI....luptati Banatenii mei si dupa aia la :bere: hai pa ...pardon ceao:cya: :great: /OLE/

FcPoliFan
16th March 2006, 16:01
Unii nu stiu cum se desface o aparare. Altii stiu :)

Hipgnosis
16th March 2006, 17:58
Eu cred ca Popovici nu va alege nici un model. Nu e la fel de "patimas" cum e cartu, nici la fel de "smecher" ca grigoras si nici nu cred ca are experientele lor (Cartu, Grigoras). Eu cred ca va incerca sa impuna in joc "calitatile" echipei din Bacau. (care sunt alea le veti vedea la meci!!! :sleep: )


parerea mea este ca va trebui sa aleaga intre cele doua variante tocmai pt. ca totusi, realist vorbind, bacauanii nu au f multe "calitati".

six
17th March 2006, 10:54
realist vorbind, bacauanii nu au f multe "calitati".:kiss: cred ca ai dreptate ....adica nu, sunt sigur ;) :ok:

saphicus
17th March 2006, 14:44
Meci aparent disproportionat, deci 1 solist, insa dupa "1 solist" la Dinamo-Otelul pe care l-a pronosticat majoritatea covarsitoare a forumistilor, iar in realitate s-a intamplat invers, nu mai sunt foarte sigur! O surpriza ar fi un meci egal!

six
17th March 2006, 14:52
O surpriza ar fi un meci egal!ce naspa surpriza ar fi ...da nu cred :P :D :D

Sergio
17th March 2006, 16:30
"-Cum va fi meciul cu Timişoara?

Încă mă mai gândesc la partida cu FC Naţional. Cât despre Timişoara, vă pot spune că îi vom pune mari probleme. O să ne apărăm aşa cum a făcut-o Piteştiul cu Steaua. Poate îi prindem şi pe un contraatac şi venim acasă cu puncte importante. O să-i chinuim rău de tot! Timişoara nu e Barcelona ca să ne speriem de ea."

http://www.prosport.ro/index.php?c=74&a=98906

Hai moldovenii mei ! Lupati si castigati !
ia uite moldovenii cum fac front comun... :D cand jucam cu Vaslui cu cine o sa tineti? :drak:

chiar ca ar fi o surpriza daca nu castigam... dar la cum a inceput returul, orice e posibil.

deep purple
17th March 2006, 17:31
saphicus, pronosticul de la Dinamo - Otelul l-ai pus dupa pregatirea de iarna si nu stiai la ce sa te astepti de la Dinamo sau noua echipa a Galatiului. Aici, am vazut deja cum joaca ambele formatii. Ce-i drept, in namol si/sau zapada, dar am vazut o etapa cat sa ne formam o idee.

Be@, vezi ca pe alt topic joaca moldovenii cu moldovenii. Du-te si striga "Hai moldovenii mei!!!". :D

B0gdaaaN
17th March 2006, 18:41
bate Poli Timisoara....3-1

cristian75poli
17th March 2006, 19:11
Le dam cel putin trei la moldoveni!!!

be@
17th March 2006, 19:13
Egal . :evil:

cristian75poli
17th March 2006, 19:16
bate Poli Timisoara....3-1
Nu au cum sa dea bacauanii gol la TIMISOARA!!!

cristian75poli
17th March 2006, 19:19
Egal . :evil:
La cratita d-soara, nu pe forum la fotbal care este putin mai greu pentru tine...:ciocan:

be@
17th March 2006, 19:24
La cratita va rog sa o trimiteti pe mama dumneavoastra .

cristian75poli
17th March 2006, 20:54
La cratita va rog sa o trimiteti pe mama dumneavoastra .
Eu nu am vorbit de mama dar daca vrei....:jerk:

cristian75poli
17th March 2006, 20:57
Eu nu am vorbit de mama dar daca vrei....:jerk:
Data viitoare sa te controlezi, ca unei fetite nu-i sta bine sa vorbeasca asa...:no:

cristian75poli
17th March 2006, 21:02
La cratita va rog sa o trimiteti pe mama dumneavoastra .
:headbang: Asa sa faci, ca trebuie sa-ti revii la realitate!!!

ceau
17th March 2006, 21:03
N-ati vrea voi 2 sa va mutati pe pm discutia? :rosu:
Legat de meci nu concep decat victoria, desi va fi mai greu decat anticipeaza unii...daca arges si-a parcat autobaza in poarta in meciul cu steaua, bacau isi aduce tot parcul auto pe poarta.:mda:

cristian75poli
17th March 2006, 22:04
N-ati vrea voi 2 sa va mutati pe pm discutia? :rosu:
Legat de meci nu concep decat victoria, desi va fi mai greu decat anticipeaza unii...daca arges si-a parcat autobaza in poarta in meciul cu steaua, bacau isi aduce tot parcul auto pe poarta.:mda:
Trebuie sa se controleze putin, iar eu am terminat discutiile cu ea.oricum le dam cel putin trei goluri la cei de la Bacau!
FORZA "POLI!":ok:

deep purple
17th March 2006, 23:03
Cristi, nu-i frumos din partea ta. Nu scrie niciunde ca pt a fi suporter infocat trebuie sa ai nivelul testosteronului mult peste cel al estrogenului.
Ai fost rautacios cu cratita. Be@ are o ura fatza de Poli pt ca i-am salvat clubul National de la faliment. Ea ar fi vrut sa ramana cu amintirea a ceea ce a fost Progresul candva, nu vroia sa mai sustina 2 echipe in acelashi timp.
Intelege si tu de ce vrea ea sa iasa egal. :D

P.S. Nu repeta mesaje ca pe mIRC, ca te depuncteaza administratorii.

cristian75poli
17th March 2006, 23:21
Cristi, nu-i frumos din partea ta. Nu scrie niciunde ca pt a fi suporter infocat trebuie sa ai nivelul testosteronului mult peste cel al estrogenului.
Ai fost rautacios cu cratita. Be@ are o ura fatza de Poli pt ca i-am salvat clubul National de la faliment. Ea ar fi vrut sa ramana cu amintirea a ceea ce a fost Progresul candva, nu vroia sa mai sustina 2 echipe in acelashi timp.
Intelege si tu de ce vrea ea sa iasa egal. :D

P.S. Nu repeta mesaje ca pe mIRC, ca te depuncteaza administratorii.
A fost doar o gluma, poate putin deplasata, dar d-soara s-a infoiat prea tare si nu cred ca era cazul. Ma simt nevoit sa ma repet, dar am terminat discutia cu ea. A demonstrat inca o data, daca mai era nevoie, ce educatie are...Daca asa urat vb poate ca asa este si ea in realitate.........poate gresesc dar nu prea cred...
:ok:
"POLI" - CAMPIONII!!!

be@
17th March 2006, 23:30
Eu am vorbit urat ? :lol:


Egal . :evil:



La cratita va rog sa o trimiteti pe mama dumneavoastra .


Aste a sunt mesajele mele . Arata-mi cu ce am jignit. Dar pe tine asa te-au invatat parintii sa te porti cu persoanele de sex feminin ? In plus , daca nu stii despre ce e vorba , mai bine nu te amesteca . :D

Swisstec
17th March 2006, 23:33
N-ati vrea voi 2 sa va mutati pe pm discutia? :rosu:
Legat de meci nu concep decat victoria, desi va fi mai greu decat anticipeaza unii...daca arges si-a parcat autobaza in poarta in meciul cu steaua, bacau isi aduce tot parcul auto pe poarta.:mda:
Ce a fost in tur??? Parca...1-0 pentru Bacau???

cristian75poli
17th March 2006, 23:33
Eu am vorbit urat ? :lol:







Aste a sunt mesajele mele . Arata-mi cu ce am jignit. Dar pe tine asa te-au invatat parintii sa te porti cu persoanele de sex feminin ? In plus , daca nu stii despre ce e vorba , mai bine nu te amesteca . :D
Tu stii ca eu nu am MAMA?
Si cu asta cred ca am spus totul.
Sa fi sanatoasa!

"POLI" - CAMPIONII!!!

be@
17th March 2006, 23:36
Tu stii ca eu nu am MAMA?
Si cu asta cred ca am spus totul.
Sa fi sanatoasa!

"POLI" - CAMPIONII!!!

Ok. Imi pare rau sa aud asta . Mai bine hai sa facem pace . Lupta Bacaul !

ceau
17th March 2006, 23:36
Ce a fost in tur??? Parca...1-0 pentru Bacau???
Da:ciocan: ...acum insa altele sunt datele problemei :)

PS vad ca ti-ai trecut din nou Rapid la echipa favorita :happy ...hotaraste-te odata! :evil:

ceau
17th March 2006, 23:38
Lupta Bacaul !
Si noi te iubim beshift2!!! :D

cristian75poli
17th March 2006, 23:41
Ok. Imi pare rau sa aud asta . Mai bine hai sa facem pace . Lupta Bacaul !
Sunt de acord cu tine sa facem pace, dar totusi: "POLI" CAMPIONII!!!

deep purple
17th March 2006, 23:58
Ce a fost in tur??? Parca...1-0 pentru Bacau???


Corect. Deci nu poate sa vina surpriza de 2 ori. Ar fi culmea.

be@
18th March 2006, 00:04
La ce campionat nebun avem , orice e posibil . Locul 15 umileste in deplasare liderii , "lanterna rosie" face egal acasa la UEFAntastici...

deep purple
18th March 2006, 00:40
Locul 15 umileste in deplasare liderii , "lanterna rosie" face egal acasa la UEFAntastici...

Poli Iasi ia bataie acasa... cine s-ar fi gandit.
:o:

Swisstec
18th March 2006, 01:02
Poli Iasi tocmai a facut egal in deplasare la Galatzi!:P

vagus
18th March 2006, 05:29
Pana le dam gol va fi greu. Dar scorul final cred ca va depinde de cat timp va mai fi dupa aceea la dispozitie :D ...
:yeah: - FORTZA VIOLA - :yeah:
Poli Timisoara 2 - 0 FCM Bacau

matei_viola
18th March 2006, 10:01
Un antrenament pentru cele 2 (două) intanirii cu UEfantasticii

codrind
18th March 2006, 10:25
Meci de X solist!!

restul...

PS

Poli Iasi ia bataie acasa... cine s-ar fi gandit.
:o:

Cum cine??!! protejatul lui crăciunescu : pseudo-arbitrul-mitic deaconu!!!

rradur
18th March 2006, 10:30
Desi be@ este impotriva Timisoarei prin tot ceea ce scrie, n-am vazut nici un mesaj de-al ei prin care sa jigneasca pe cineva.
Ar fi bine ca macar aici unde se discuta despre Poli sa fim cat mai civilizati pentru ca mie imi este "scarba" sa citesc acum ce se scrie despre intalnirea Rapid-Steaua in EUFA. Nici nu ma mir atata timp cat conducatorii acestor echipe se jignesc in studiouri de televiziune, culmea si in direct !

Eu cred ca meciul nu va fi usor. Si anul trecut credeam ca facem spectacol cu Vasluiul dar ne-a ajutat gafa portarului.
Victorie sa fie indiferent cum vor juca.

starsteel
18th March 2006, 12:20
Mi se pare imposibil sa nu castige Poli.

bada_otelul
18th March 2006, 12:28
teoretic ar trebui sa castige poli tinand cont de "palmaresul" bacaului in deplasare dar surprize s-au mai vazut chiar etapa trecuta.sper sa bata timisoara nu de alta da noi avem nevoie din 2 motive sa nu se departeze bacaul si sa fie demoralizati saptamana viitoare.noi v-am ajutat si pe voi cand i-am batut pe dinamo ajutati-ne si voi si pe noi printr-o victorie,eventual la scor,bafta in continuare dar aveti grija sa nu deveniti ca antipaticii aia de bucuresteni.

six
18th March 2006, 13:26
La ce campionat nebun avem , orice e posibil . Locul 15 umileste in deplasare liderii , "lanterna rosie" face egal acasa la UEFAntastici...
Be@ vrei sa incep eu!!??dar chiar te rog sa urmaresti la 20.30 victoria si publicul UEFAntasticilor Polisti....ceao :kiss: :great: :bere:
bada otzelu te ajutam cu cea mai mare placere....mama lu' Croitoru si daca se poate la scor de handbal...:ok: :cool: ;):great: :bere:

cristian75poli
18th March 2006, 13:34
teoretic ar trebui sa castige poli tinand cont de "palmaresul" bacaului in deplasare dar surprize s-au mai vazut chiar etapa trecuta.sper sa bata timisoara nu de alta da noi avem nevoie din 2 motive sa nu se departeze bacaul si sa fie demoralizati saptamana viitoare.noi v-am ajutat si pe voi cand i-am batut pe dinamo ajutati-ne si voi si pe noi printr-o victorie,eventual la scor,bafta in continuare dar aveti grija sa nu deveniti ca antipaticii aia de bucuresteni.
NICIODATA sa nu ne mai compare nimeni cu cei din "capitala", pt ca noi nu vom putea sa fim asa de josnici ca si ei...

"POLI" - CAMPIONII!!!

Danok
18th March 2006, 19:15
Sper sa luam macar un 1 si atunci o sa rad si cu curul de voi Ha HA Ha Ha.Gripa aviara inca nu a ajuns la voi, insa o sa ajunga altceva pe acolo.

<<< FORZA BACAU >>>

OVIDIU 62
18th March 2006, 19:17
Sper sa fie o victorie a gazdelor la cel putin doua goluri diferenta ca sa treaca si OTELUL mai sus.

vagus
18th March 2006, 19:55
Sper sa luam macar un 1 si atunci o sa rad si cu curul de voi Ha HA Ha Ha.Gripa aviara inca nu a ajuns la voi, insa o sa ajunga altceva pe acolo.

<<< FORZA BACAU >>>
Dar daca castiga Poli, ce zici ... sa radem noi toti si cu curu de tine? :jerk:

simi_id
18th March 2006, 21:45
Nu zic neaparat ca tin sa bateti Bacaul, ca sunt moldoveni de-ai nostri, dar tin cu voi sa ajungei sus in frunte. As vrea sa luati campionatul sau sa prindeti o cupa. Dar sa vad ca aveti vana in atac sa mai faca Hagi ceva ...

Oricum imi doresc ca sa ia si cineva din provincie campionatul.

Bafta. :)

simi_id
18th March 2006, 22:00
Gol frumos :)

Cra10veanu
18th March 2006, 22:06
bine Poli , 1-0, incepe macelu :D

Swisstec
18th March 2006, 22:47
simi id, poate ia Iasu' campionatul!!!:D

B0gdaaaN
18th March 2006, 22:49
frumos meci...cred ca o sa se termine 3-1 ...
ADEVARAT SPECTACOL IN PELUZA

relansat
18th March 2006, 23:11
Acum am votat si eu 1 pe meci (la scorul de 2-0) :drak: ... inca mai am emotii :D

my_bogdan
18th March 2006, 23:13
senzationali suporteri are Poli Timisoara.....poate mi sa parut mie dar pot sa jur ca i-am auzit strigand "Romania-Steaua, Europa-Steaua, oriunde-Steaua, campionii din Ghencea" si "Rapid Giulesti"

ati auzit si voi???:)

Belisarius
18th March 2006, 23:24
Inca 3 puncte, putem continua sa visam la titlu...
Dar urmeaza 2 meciuri de foc, cu Shtoia si Rapid, care vor arata potentialul echipei si daca e pregatita pt o performanta anul asta!

Bravo Poli!!!

deep purple
18th March 2006, 23:24
"Rapid Giulesti" e f posibil sa fi strigat. Dar aia cu Steaua cred c-a venit de la suporterii Bacaului.
Mi se pare SF sa auzi suporterii lui Poli aclamand Steaua.
E ca si cum voi (stelistii) v-ati inchina la Borcea si Netoiu.

stefanm14
18th March 2006, 23:24
Rapid Giulesti s-a strigat, insa cu Steaua ti s-a parut, sunt stelisti la Timisoara, insa nu atatia incat sa strige de bine de Steaua...nu e totusi Bistrita :D

my_bogdan
18th March 2006, 23:31
frumos meci in seara asta....bravo Poli

bunduche
18th March 2006, 23:34
Da, Poli devine o contraindicata la titlu destul de serioasa.

Darius
18th March 2006, 23:49
Bravo Poli...frumos meci...frumos public in tribune...frumos spectacol...bravo Timisoara!!!

THE HUN
19th March 2006, 00:02
Who's next?

apparte
19th March 2006, 00:06
S-a strigat de Steaua,dar modificat(nu de bine)!
P.S. Aveti grija,Dambovita-i rece,luati-va haine de schimb!:D

Darius
19th March 2006, 00:16
Intr-adevar, Who's Next?

Dejan
19th March 2006, 00:20
Eu am ajuns de curand de la stadion.. sincer.. tot meciul a fost spectacol, dupa golul lui Mansour..eram mai mult atent in tribune.. a fost superb. Dupa meciul Stelei cu Betis in centru au fost multi oameni care s-au bucurat pentru Steaua, nu neaparat stelisti, romani. La fel si acum, Timisoara se bucura pentru performantele Stelei si Rapidului, ureaza succes in cupa uefa..dar cand este vorba de compionat.. normal ca tinem cu POLI!!!!!!

HAGI SUPER ANTRENOR!!!... nu credeam asta acum cateva meciuri, dar acum sunt sigur, deci.. Bravo POLI!!!/hello /hello /hello

Angelina Jolie
19th March 2006, 00:25
Cum dracu sa se bucure Timisoara de performanta stelei ma? Nu sunteti normali.

King of Hell
19th March 2006, 00:27
ba adica io am fost bat si am auzit clar ca se striga de steaua la misto, faze cu aurolaci si nush ce...si voi ziceti ca s-o strigat de steaua de bine...tulai....

Dejan
19th March 2006, 00:41
nu zic ca s-o strigat de bine de steaua(si asta din cauza lu Becali vostru). Dar crezi ca suporterii lui poli nu s-au bucurat pt steaua ca merge mai departe in cupa uefa??..(bah..daca nu de alta, macar ca vor fi obositi pentru derby-ul cu poli..mai gandeste inainte sa vorbesti)

vagus
19th March 2006, 00:42
De mult n-am mai vazut asa fotbal la Timisoara. Bacauanii au trecut foarte rar mijlocul terenului, si atunci ... degeaba. Felicitari Poli si speram sa contiunuam la fel si etapa viitoare :ok: . Pana acum Hagi un antrenor EXCELENT :ok: , din toate punctele de vedere. Si sincer, inainte de a veni la TM, aveam o parere gresita despre el.

Angelina Jolie
19th March 2006, 00:49
Da, cred ca suporterii lui Poli nu s-au bucurat.

deep purple
19th March 2006, 00:51
Eu m-am bucurat de nivelul campionatului romanesc in Europa, nicidecum de Steaua in special. Mi se rupe sincer. Dar sa nu intelegeti ca-s ca Borcea si mor de ciuda ca merge Steaua mai departe... Ar fi culmea. Din partea mea sa castige una dintre cele doua cupa UEFA. Cu atat mai bine lor si cu atat mai bine Romaniei.
Eu tin doar cu Poli si sper la anu' cand luam titlul sa mergem direct in grupele ligii. Sa nu mai ne obosim jucatorii cu echipe ciurii-burii in tururi preliminare. :D

Abia astept sa dau jos de pe net inregistrarea meciului cu Bacaul. Am auzit c-a fost f spectaculos cu toate ca Bacaul e adepta anti-jocului. Adica, un fel de FC Arges moldovinesc.

King of Hell
19th March 2006, 01:28
bine ma, hai sa vedem care mai are sanje in barzoi sa iasa in strada in timisoara si cluj, ca de alte orase nush...dupa ce bate steaua pe rapid in sferturi.

U|L|T|R|A|S|
19th March 2006, 01:35
In Tm o sa iasa in strada rapidistii....:o:
Super peluza....pakat de scandarea rapid-giulesti...:o:
Asta a stricat tot spectacolul..:o:

deep purple
19th March 2006, 01:52
Tu, ca si constantean, ai fi recomandat Steaua-Ghencea. Din pacate nu tine la noi. :D

Galeria Rapidului e infatita cu a lui Poli, chiar daca unii timisoreni si rapidisti nu sunt de acord.

P.S. Poli era in C, si-si batea joc Zambon de ea. In Giulesti juca Rapidul cu UMT-ul in Divizia A, si tot stadionul striga "Poli Timisoara". Ti se pare ca acea scandare a stricat tot spectacolul? Mie nu.

Bega
19th March 2006, 01:59
bine ma, hai sa vedem care mai are sanje in barzoi sa iasa in strada in timisoara si cluj, ca de alte orase nush...dupa ce bate steaua pe rapid in sferturi.

Pentru ce sa ies in strada in Timisoara?
Poate voi iesi dupa ultima etapa, cu Dinamo, dar dupa Steaua - Rapid nu vad de ce as iesi in strada.

apparte
19th March 2006, 02:07
Unde era Poli cand era UMT in A?Nu cumva tot in B?Nu cumparase Zambon locul?Erati in B,Oradea in C,meci de cupa pe UMT FC Bihor-FC Arges,vin 2 autocare de pitesteni la care se mai adauga 50-60 de polisti.Atunci ati spus ca aveti aceleasi culori!Motive se gasesc intotdeauna:drak: !

me
19th March 2006, 02:09
joc frumos, un alin stoica fantastic secondat dupa parerea mea de balace..meci fara istoric, cu 25.000 de oameni in tribune la un "banal" meci cu bacaul si dupa parerea mea asta ecel mai mare merit al lui8 hagi d la venire, a reumplut stadionul..cat despre joc, numai de bine, s-a jucat frumos, pasele au curs bine..totusi am jucat acasa cu bacaul (dupa parerea mea una dintre cele mai slabe echipe din prima liga), adevaratul test e in urmatoarele doua etape..tiotusi premisele sunt bune la timisoara, echipa a jucat fotbal!

THE HUN
19th March 2006, 02:17
Unde era Poli cand era UMT in A?Nu cumva tot in B?Nu cumparase Zambon locul?Erati in B,Oradea in C,meci de cupa pe UMT FC Bihor-FC Arges,vin 2 autocare de pitesteni la care se mai adauga 50-60 de polisti.Atunci ati spus ca aveti aceleasi culori!Motive se gasesc intotdeauna:drak: !
Cred ca si tu esti suporter Steaua datorita culorilor ce la are FC Bihor.Diferenta este ca polistii poate(nu prea cred) s-au alaturat pitestenilor in meciul respectiv, iar tu din prea multa confuzie ros-albastra ai devenit stelist.

apparte
19th March 2006, 02:34
Sunt stelist dinainte de a fi junior la FC Bihor,adica de vreo 30 de ani :D!Si culmea,atunci am vazut primul meu meci pe stadion(coincidenta sau nu,FC Bihor-Poli:evil: ),iar in acea seara la un Steaua-dinamo am devenit stelist:D !

apparte
19th March 2006, 02:43
la .Diferenta este ca polistii poate(nu prea cred) s-au alaturat pitestenilor in meciul respectiv
Asta ti-o pot confirma alte cateva sute de bihoreni care au fost la meciul ala!Si au si furat-o dupa meci:P confiscandu-li-se cel putin 3 steaguri(stiu sigur ca Imi jr,cel care a murit si a fost pt vreo 10-15 ani liderul galeriei oradene,avea 2 steaguri la el cand mergea spre autocar si Mircea Englezu' mai avea unul cand i-am depasit cu masina)!Ceea ce am postat eu se referea la asa-zisa scuza gasita de Deep privind scandarile galeriei!

cristian75poli
19th March 2006, 02:48
Unde era Poli cand era UMT in A?Nu cumva tot in B?Nu cumparase Zambon locul?Erati in B,Oradea in C,meci de cupa pe UMT FC Bihor-FC Arges,vin 2 autocare de pitesteni la care se mai adauga 50-60 de polisti.Atunci ati spus ca aveti aceleasi culori!Motive se gasesc intotdeauna:drak: !
Prietene, tu unde erai cand tot clanul "ciuruitului" tragea sa castige steaua ta?
Nu o sa fiti niciodata iubiti de BANATENI.
Daca nu era vechiul regim, voi nu ati fi existat la ora asta.

"POLI" - CAMPIONII!!!

THE HUN
19th March 2006, 02:56
Asta ti-o pot confirma alte cateva sute de bihoreni care au fost la meciul ala!Si au si furat-o dupa meci:P confiscandu-li-se cel putin 3 steaguri
Combinatiile rosu-albastru si alb-rosu nu prea sunt "slavite" pe Bega,dar mai sunt unii rataciti de turma,ce sa faci padure fara uscaturi este mai greu de gasit.Sa lasam asta ca suntem off topic.

apparte
19th March 2006, 02:58
Steagurile confiscate erau alb-violet:P !Scuze daca din postarea mea s-a inteles altceva!

One-Man Show
19th March 2006, 03:04
...despre meci...prea umflat alin stoica...ovidiu petre e o solutie pentru nationala...imi pare rau pentru FCM Bacau pentru ca nu se mai bucura de sustinere din partea autoritatilor locale shi se pare ca din toamna vor juka la matineu...ceea ce face Porumboiu cu arbitrii e fenomenal...

cristian75poli
19th March 2006, 03:26
pai da...ca acesta este adevaratul public al TM...doar trebuie sa se muleze dupa bunul plac al faimosului lansator de tzepe shi euro-flegme blindat de bani caruia i-ar fi trebuit cel putin 2 ani si 5 rate sa-l achizitioneze pe oprita...cat despre meci...prea umflat alin stoica...ovidiu petre e o solutie pentru nationala...imi pare rau pentru FCM Bacau pentru ca nu se mai bucura de sustinere din partea autoritatilor locale shi se pare ca din toamna vor juka la matineu...ceea ce face Porumboiu cu arbitrii e fenomenal...
Ce sa facem si noi, daca nu avem un cioban la conducere, ne multumim cu IANCU, care este de "n" ori mai capabil decat "jiji" al vostru...
Pe de alta parte Alin Stoica face cat toti mijlocasii echipei tale, de doi bani, la un loc. Oricum National castiga meciul cu "oile" tale si Oprea are grija sa inscrie...doar a plecat de la o echipa adevarata: "POLI"...

"POLI" - CAMPIONII!!!

UrsMeier
19th March 2006, 10:39
Bravo poli......din partea mea sa luati campionatul....dar fara sa castigati meciul cu noi :P

miril
19th March 2006, 10:53
Polistii ar trebui sa fie suficienti de multumiti de jocul de ieri ca sa nu intre in discutii off topic cu adversarii din...etapa urmatoare. Alin Stoica este cea mai buna achizitie facuta de Poli, cu conditia sa-l tina...conditia. Poate singur castiga un meci. Interesant de urmarit in meciul...urmator, cum o va face.

Sorin Blaj
19th March 2006, 11:48
Poli Timisoara a dominat de la inceput la sfarsit, de o maniera categorica. Bacaul nu a emis pretentii, atacand sporadic si avand doar 2-3 faze mai periculoase. Pana in acest moment Poli este in grafic dar urmeaza doua meciuri de foc, cu Steaua si Rapid. Abia dupa aceste meciuri se poate vedea cum sta cu adevarat.

six
19th March 2006, 12:35
Bravo poli......din partea mea sa luati campionatul...Da multam fain,intradevar acum AVEM echipa,testul de foc va fi pe LM cu steaua bucuresti echipa si ea bunicica,NOI cred ca vom juca la maxima capacitate si binenteles steaua la fel....cat priveste meciul cu bacaul fara sa fiu"magarus"a fost ca un antrenament cu public unde dupa cum ati vazut a fost MIRIFIC ei fiind mai mult in vizita in Banat,oricum Felicitari echipei din Bacau care au incercat dar nu au reusit nimic.......THE NEXT IS SHOCK :great: :bere: ;)

ceau
19th March 2006, 13:34
Cred ca cei de la Bacau au jucat aseara in fata celei mai numeroase asistenţe de cand sunt ei in Div A :D (25 de mii de persoane)

Sergio
19th March 2006, 14:37
aici gresesti... la meciul din 2002 au fost vreo 35000. :D pe undeva e explicabil... era primul meci in A dupa 5 ani si erau gradene unde incapeau mai multi ca pe scaune. :P si atunci avea Bacaul echipa, nu ca a cum... Ciocoiu, Cursaru, Baciu, Lovin... :drak:

ceau
19th March 2006, 15:53
aici gresesti... la meciul din 2002 au fost vreo 35000. :D pe undeva e explicabil... era primul meci in A dupa 5 ani si erau gradene unde incapeau mai multi ca pe scaune. :P si atunci avea Bacaul echipa, nu ca a cum... Ciocoiu, Cursaru, Baciu, Lovin... :drak:
Mda...la meciul ala nu am fost din motive obiecitve (nu eram in oras).
Oricum...recordul ramane aici :D

alex_6tm
19th March 2006, 15:55
Intradevar nu la acest meci au vazut bacauanii cei mai multi spectatori ci at cand am promovat noi.Eu ma intreb cum o sa joace echipa cand o sa se refaca si Coman?Si o sa fie in teren si Plesan si Stanici(care nu cred ca-l scoate pe balace din echipa)..dar in urmatoarele 2 meciuri se va vedea adevarata valoare alu Poli

viole(n)t
19th March 2006, 16:43
N-au fost mai multi spectatori la meciul ala din 2002. Atunci au fost vreo 20.000. Pune cineva pariu cu mine?

ceau
19th March 2006, 16:53
N-au fost mai multi spectatori la meciul ala din 2002. Atunci au fost vreo 20.000. Pune cineva pariu cu mine?
S-ar putea sa ai dreptate pt ca eu am fost la urmatorul meci acasa (cu Arges era) si au fost vreo 25 de mii...in conditiile in care Poli tocmai batuse pe steaua.
Plus de asta multi au fost reticenti la inceput fata de "noua" Poli.

Danok
19th March 2006, 17:30
Unde sunt acum cei care spuneau ca Poli o sa faca cu Bacaul scorul etapei, cei care spuneau ca o sa castigati cu 6-0 ? Au disparut ? HA HA HA HA

Bega
19th March 2006, 17:36
Unde era Poli cand era UMT in A?Nu cumva tot in B?Nu cumparase Zambon locul?Erati in B,Oradea in C,meci de cupa pe UMT FC Bihor-FC Arges,vin 2 autocare de pitesteni la care se mai adauga 50-60 de polisti.Atunci ati spus ca aveti aceleasi culori!Motive se gasesc intotdeauna:drak: !

Lasa tu culorile. Amintirile erau inca proaspete dupa linsajul ce l-ati facut in 1990 la Oradea cu suporterii lui Poli, lucru de care cred ca inca esti mindru.

ceau
19th March 2006, 17:38
Unde sunt acum cei care spuneau ca Poli o sa faca cu Bacaul scorul etapei, cei care spuneau ca o sa castigati cu 6-0 ? Au disparut ? HA HA HA HA
a batut cumva o echipa la o diferenta de 3 goluri etapa asta? :D

Bega
19th March 2006, 17:38
Unde sunt acum cei care spuneau ca Poli o sa faca cu Bacaul scorul etapei, cei care spuneau ca o sa castigati cu 6-0 ? Au disparut ? HA HA HA HA

Ai dreptate. Unde sunt aia? Rusine sa le fie. Ai cistigat pariul. N-am fost in stare sa facem cu voi scorul etapei. Ati fost mai buni ca noi.

deep purple
19th March 2006, 17:50
Dar unde sunt cei care au spus ca Poli va lua toate punctele?


Vreau doar sa le spun ca au avut dreptate.
Danok, sa-nteleg ca esti f fericit (si simti ca ne-ai spart) ca ati luat doar 2 goluri. O fi si asta un motiv de bucurie... pt voi.

vagus
19th March 2006, 18:48
Nici el nu mai stie daca sa se bucure sau nu ca portarul lor a limitat proportiile scorului :happy. Ce zici Danok, sa radem noi de tine acum si cu curu? Nu-ti fa griji ca nu ne coboram noi la nivelul tau ...

miril
19th March 2006, 19:18
"...a batut cumva o echipa la o diferenta de 3 goluri etapa asta?". Da, Jiul (pana in prezent)!

Ess
19th March 2006, 20:20
Bravo Timishoara!!!
Da'...numa doua boabe???

rhadoo
19th March 2006, 20:31
a batut cumva o echipa la o diferenta de 3 goluri etapa asta? :D
da am batut noi JIUL -Anonimii 5-1
felicitari POLI!puteati sa le mai dati vreo 2 goluri
HAI JIUL PETROSANI!

Rossi
19th March 2006, 21:10
mi-a placut Ploi-AeK ...sicer ... chiar au jucat frumos ...si am ramas surprins ca au si rezerve la fel de bune ca titularii ...A.Stoica e valoare :ok:

SixeR
20th March 2006, 00:18
Bravo Poli! Un joc spectaculos practicat de banateni! Ce sa mai zic de galerie, care e de nota 10!:great:

Marius DG
20th March 2006, 00:21
Intradevar nu la acest meci au vazut bacauanii cei mai multi spectatori ci at cand am promovat noi.Eu ma intreb cum o sa joace echipa cand o sa se refaca si Coman?Si o sa fie in teren si Plesan si Stanici(care nu cred ca-l scoate pe balace din echipa)..dar in urmatoarele 2 meciuri se va vedea adevarata valoare alu Poli

Alex vezi ca nu ne dau voie astia de la federatie int.de mai mult de 11 jucatori pe teren!:)

gexge
20th March 2006, 05:01
Era unul pe-aici care zicea c o sa rida si c...rul dupa meci.
Da-i drumul tovarase, rizi pe la spate....

dasal
20th March 2006, 10:14
Bun meci facut de Poli si o galerie super.

atdi
20th March 2006, 18:39
Poli a facut un meci foarte bun si spectaculos in acelasi timp. A fost o repetitie reusita inainte de meciul cu steaua. Sper sa le mearga si pe Lia Manoliu la fel de bine jocul de pase si vor castiga cu siguranta.

Sergio
20th March 2006, 21:21
N-au fost mai multi spectatori la meciul ala din 2002. Atunci au fost vreo 20.000. Pune cineva pariu cu mine?
tin minte ca atunci era mai plin ca acuma... nu erau atatea randuri libere in fata... s-ar putea sa ma insel, a trecut mult de atunci. :D

alex_6tm
20th March 2006, 23:39
@sergio

Din cate stiu eu atunci nu aveam scaune..deci stateam mult mai inghesuiti decat acum si poate de aceea parea ca suntem mai putini cand efapt eram mult lai multi

Sergio
21st March 2006, 00:33
eu ziceam de primele randuri care acum au fost vreo 4-5 libere... atunci tin minte ca era plin ochi aproape... si normal ca fiind gradene incepeau mai multi.