PDA

View Full Version : Etapa 17: Sportul - Farul



ADelPiero
12th March 2006, 22:54
Sambata, 18.03.2006: Sportul Studentesc - Farul Constanta, ora 15:30, National TV
Comentarii despre acest meci, inainte si dupa, aici.

Rechinul Ucigas
13th March 2006, 01:20
merg pe victoria echipei mele , desi mereu am avut probleme cu sportul :D
etapa 1 : singura echipa care a batut pe teren propriu :D

Angelina Jolie
13th March 2006, 02:04
Si eu merg pe victoria echipei tale, ca deja mi-e greata de toti alb negrii de pe lume, de la juventus in jos.

Ammadeus
13th March 2006, 08:04
2 solist, clar, cu totzi mazilitzii cu tot...

ultrasblueshark
13th March 2006, 08:44
Merg pe un x2... dar bineinteles ca asi prefera 2:D Oricum, un meci greu pt Farul. Sper sa-si revina de tot Todoran , iar Vukotic sa inceapa cu el titular, pt ca, sincer vorbind, s-a simtit lipsa unui coordonator in meciul cu Pandurii.

six
13th March 2006, 10:46
merg pe 1solist.....prietenii de la balta stiu de ce ;) :evil: :cool:

gigel_bucur
13th March 2006, 13:01
merg pe victoria echipei mele desi va fi un meci greu. Farul ne-a creat mari probleme in Regie in ultimii ani, dar avand in vedere ca Grigoras s-a facut "hingher" sper intr-o victorie.

Kroenan
13th March 2006, 13:16
.....prietenii de la balta stiu de ce ;) :evil: :cool:


Am o propunere... Cand mai apar pe forum `glandele salivare` ale lui Iancu, sa fie interzise:D

Cat despre balta... O sa vii tu aici prin etapa 25 daca nu ma insel. Sa vezi ce-o sa zbori impreuna cu Hagi ala.

On topic> As merge pe un X, dar mai bine ar fi un 2 tinand cont de meciul tur si egalarea Sportului din minutul 96.

himi
13th March 2006, 13:27
O fi fost minutu 106...
N-am mai batut Farul in Regie cam de multisor... Asa ca 1 solist!

tuxie
13th March 2006, 13:45
Am o propunere... Cand mai apar pe forum `glandele salivare` ale lui Iancu, sa fie interzise:D

Vezi ca le-a facut mancand aripioara de rechin, asa ca nu-i duce tu grija lu' Iancu. Mai bine v-ati vedea de balta voastra, ca nu va vad prea roz in retur. Macar in Cupa de-ati reusi performanta mult-visata. Iar pana in etapa 25 o sa mai curga multa apa pe Dunare, asa ca n-are rost sa ne ca..m in ea de pe acum.

six
13th March 2006, 14:07
Cat despre balta... O sa vii tu aici prin etapa 25 daca nu ma insel. Sa vezi ce-o sa zbori impreuna cu Hagi ala.

oops,marinare acuma vad ca esti un fel de rechin(suporter fARU)dar sa vezi ce o sa zbor cu 3 (trei)puncte de la balta ca sunteti cam varza,pe Constanteanu Hagi puteti sa=l zburati ca nu ma intereseaza(chestie de civilizatie)iar la meciul sportului cu :P cred ca o so luati lejer....stelistilor...pardon faristilor :rosu: :headbang: :drak:

UrsMeier
13th March 2006, 14:12
meci greu dar cred ca pana la urma o sa castige Sportul cele 3 puncte

Ultras
13th March 2006, 14:16
Si eu merg pe victoria echipei tale, ca deja mi-e greata de toti alb negrii de pe lume, de la juventus in jos.

Ti-as da ceva sa iti treaca greata, da' nu o sa intelegi despre ce e vorba si o sa te superi... Greata ar trebui sa iti fie de echipa din deal, mai ales de conducatorii ei. In doi ani nu a putut invinge nici macar o data pe Sportul, rezultatele demonstrand ca studentii sunt superiori [MODERATED]...

Revenind on-topic: Farul cred ca a facut cea mai mare greseala cand l-a schimbat pe Grigoras si de aceea cred ca Sportul va invinge la diferenta de doua goluri.

dede
13th March 2006, 15:18
x...o sa fie un meci interesant...

ultrasblueshark
13th March 2006, 18:03
Infatuatii din tIMISOARA... SCUTITI-NE !!! Sincer, nu prea ne intereseaza parerea voastra despre meciurile Farului...

deep purple
13th March 2006, 19:48
Da' cu ce v-am suparat? Hagi a ales sa vina la noi, ca doar Iancu i-a facut oferta. Apoi ca v-am batut in ultimele intalniri... Asta-i fotbalul, asta ne e valoarea.
La meciul cu Sportul nu pot sa dau un pronostic. Acest meci alturi de cel de la Galati le consider cele mai echilibrate ale etapei. Asa ca pun un X ca sa fie ceva, dar orice e posibil.

P.S. Unde ai vazut suparare cand un farist si-a dat cu parerea despre meciurile lui Poli? Faceti-va un forum si stati acolo daca Onlinesportul e prea po****t pt voi.

rhadoo
13th March 2006, 19:50
Si eu merg pe victoria echipei tale, ca deja mi-e greata de toti alb negrii de pe lume, de la juventus in jos.
vezi sa nu ti se aplece,voi oricum sunteti un surogat de echipa si un teren de sc generala
revenind la meci cred ca va bate sportul,nu se lasa multescu:ok:
HAI JIUL PETROSANI!

U|L|T|R|A|S|
13th March 2006, 21:24
Acesta este un meci foarte echilibrat....
Noi ne-am luptat cu sportul si in divizia b...la ultima promovare....de atunci nu ii mai suport..
Eu mizez pe un 2 .... au mai putini suporteri pe stadion decat pe Internet...
FORZA FARUL - VINCI PER NOI!

Ammadeus
13th March 2006, 21:43
0-2, sportu e doar echipa nimanui...plus ca faru se poate bate la titlu anu asta...pacat ca l-ati irosit pe cristocea dindu-l la steaua... nu stiatzi ca olaroiu nu shtie ce sa faca cu el?

Ultras
13th March 2006, 21:50
Normal ca nu mai suporti Sportul de cand jucam in B. Atunci am fost mai buni si am promovat de pe primul loc. In meciurile directe o victorie pentru Sportul si un egal la Constanta, cu Multescu pe banca.

Raportat la numarul de echipe din Bucuresti care joaca in Divizia A Sportul are destui suporteri. Farul reprezinta un judet si joaca doar cateva meciuri intr-un campionat cu stadionul plin, ceea ce spune totul despre cati suporteri are... Asa ca mai bine te-ar f... grija de ai tai...

Ultras
13th March 2006, 21:52
0-2, sportu e doar echipa nimanui...plus ca faru se poate bate la titlu anu asta...pacat ca l-ati irosit pe cristocea dindu-l la steaua... nu stiatzi ca olaroiu nu shtie ce sa faca cu el?

Vorbeste si prostu' din varfu' dealului sa nu adoarma. Sustine o echipa de kkt si se simte frustrat. Chiar si una din culorile clubului e kkt curat...

Ammadeus
13th March 2006, 22:11
Vorbeste si prostu' din varfu' dealului sa nu adoarma. Sustine o echipa de kkt si se simte frustrat. Chiar si una din culorile clubului e kkt curat...


...intzeleg frustrarea...1916 nu e 1907, locul 9 nu e locul 5, afacerile la negru cu alcool nu sunt afaceri la lumina zilei, lipsa becurilor in vestiar nu se compara cu vestiare proaspat renovate, 3 suporteri (2 cu transfuziile dupa ei) nu se compara cu 10000 locuri ocupate, statu' capra in fatza lui dinamo nu se compara cu lupta cinstita cu dinamo, chiar daca esti dezavantajat de arbitrii si imbecili itzi rup coastele si raman nesuspendatzi in marea lor nesimtzire, mai vrei sa continui sau legi pliscu' ala nenorocit, balkanic de dambovitza?

U|L|T|R|A|S|
13th March 2006, 22:29
3 suporteri (2 cu transfuziile dupa ei) nu se compara cu 10000 locuri ocupate

Multi ....3 sunt doar la derby-uri....si oricum au si o alta favorita in afara sportului....:D
ultras- nu uita ca si noi am promovat in sezonul ala ... fara jocuri murdare...
Acum un an an fost 100 la buCUResti....pe ultrasii ca tine ai sportului nu prea i-am vazut....de auzit nu mai spun...
Imi e si frica sa fac deplasarea asta la sportul....e cea mai periculoasa deplasare..:o:
Ultrasi suntem noi
Niciodata voi
Sa te nasti sa cresti
Anti- buCUResti!

Angelina Jolie
13th March 2006, 22:38
O fost vreo 2 si la Cluj. Aveau mai multe banere pe gard decat oameni in sectorul lor.

ultras_sportul
13th March 2006, 23:03
Asta dovedeste ca oamenii care tin cu Sportul nu sunt niste pustani care fug de acasa cu autocarul pus la dispozitie de conducerea clubului. Cei care au stat acasa poate in ziua aia erau la servici in locuri unde nu puteau sa se invoiasca. Poate in ziua aia aveau operatii de facut fiind doctori. Poate aveau de efectuat laboratoare cu studentii fiind profesori. Poate ca stingeau un incendiu undeva fiind pompieri. Poate participau la expozitii peste hotare si nu puteau sa se teleporteze. Poate aveau copii mici de crescut.
Cei care tin cu Sportul nu sunt o gasca... poate asta nu inteleg unii... noi tinem cu Sportul desi toti ne intreaba de ce tinem cu o echipa mica cand in Bucuresti sunt 3 echipe mari... daca ar veni in Regie poate ar pricepe misterul... dar pentru asta ar trebui sa aiba suflet.. multora le lipseste insa si vor continua sa grohaie in clisa suficientei lor bazata pe cantitate...

rhadoo
13th March 2006, 23:05
Asta dovedeste ca oamenii care tin cu Sportul nu sunt niste pustani care fug de acasa cu autocarul pus la dispozitie de conducerea clubului. Cei care au stat acasa poate in ziua aia erau la servici in locuri unde nu puteau sa se invoiasca. Poate in ziua aia aveau operatii de facut fiind doctori. Poate aveau de efectuat laboratoare cu studentii fiind profesori. Poate ca stingeau un incendiu undeva fiind pompieri. Poate participau la expozitii peste hotare si nu puteau sa se teleporteze. Poate aveau copii mici de crescut.
Cei care tin cu Sportul nu sunt o gasca... poate asta nu inteleg unii... noi tinem cu Sportul desi toti ne intreaba de ce tinem cu o echipa mica cand in Bucuresti sunt 3 echipe mari... daca ar veni in Regie poate ar pricepe misterul... dar pentru asta ar trebui sa aiba suflet.. multora le lipseste insa si vor continua sa grohaie in clisa suficientei lor bazata pe cantitate...
lasa ca sunt ei tare multi!

Angelina Jolie
13th March 2006, 23:12
Asta dovedeste ca oamenii care tin cu Sportul nu sunt niste pustani care fug de acasa cu autocarul pus la dispozitie de conducerea clubului. Cei care au stat acasa poate in ziua aia erau la servici in locuri unde nu puteau sa se invoiasca. Poate in ziua aia aveau operatii de facut fiind doctori. Poate aveau de efectuat laboratoare cu studentii fiind profesori. Poate ca stingeau un incendiu undeva fiind pompieri. Poate participau la expozitii peste hotare si nu puteau sa se teleporteze. Poate aveau copii mici de crescut.
Cei care tin cu Sportul nu sunt o gasca... poate asta nu inteleg unii... noi tinem cu Sportul desi toti ne intreaba de ce tinem cu o echipa mica cand in Bucuresti sunt 3 echipe mari... daca ar veni in Regie poate ar pricepe misterul... dar pentru asta ar trebui sa aiba suflet.. multora le lipseste insa si vor continua sa grohaie in clisa suficientei lor bazata pe cantitate...
Ma io vorbesc la misto de voi ca ma enerveaza ultras nu de alta. Asa ca dau si io din gura sa va irit. A si ma mai enerveaza culorile voastre.
Si am fost si eu la zeci de meciuri pe stadion la CFR cu 200 de spectatori, si acum cand ma gandesc parca era mai frumos. Atunci veneau cei carora le pasa, acum e la moda si vin toti plictisitii si pitipoancele de prin Cluj.

ultras_sportul
13th March 2006, 23:18
Ai ajuns la vorba mea... :) nota 10 pentru tine ca ai recunoscut cum merge treaba cu suporterii care umplu stadionul si nu sunt in stare sa spuna cine juca la echipa in urma cu 10 sau 20 de ani.

Eram doi ultrasi in peluza clujeana si un suporter al Universitatii Cluj.

De vreo 4-5 ori am scandat si noi in repriza a doua si trebuie sa recunosc ca vantul rece din Gruia m-a adus in pragul amigdalitei :)

Ultras
13th March 2006, 23:30
3 suporteri (2 cu transfuziile dupa ei) nu se compara cu 10000 locuri ocupate

Multi ....3 sunt doar la derby-uri....si oricum au si o alta favorita in afara sportului....:D
ultras- nu uita ca si noi am promovat in sezonul ala ... fara jocuri murdare...
Acum un an an fost 100 la buCUResti....pe ultrasii ca tine ai sportului nu prea i-am vazut....de auzit nu mai spun...
Imi e si frica sa fac deplasarea asta la sportul....e cea mai periculoasa deplasare..:o:
Ultrasi suntem noi
Niciodata voi
Sa te nasti sa cresti
Anti- buCUResti!

10.000 unde? Intr-o tribuna si-o peluza? Sa fim seriosi! Mai va da unguru' bani sa veniti la meciuri? Ca la deplasari sigur va da. Un vagon de tren pentru 30 de insi aburiti...

Nu am spus ca Farul nu a promovat corect. Ambele echipe erau valoroase, multi dintre jucatorii de atunci joaca si acum. Numai ca Sportul a promovat direct si Farul a mers la baraj. Nu am spus altceva. Iar despre ce nu cunosti nu vorbi. Acum un an, la acel 1-1, Farul (echipa) a venit cu doua microbuze, iar suporteri ai Farului nu erau mai multi de 20. Este vorba de meciul in care Farul a jucat cu 2 jucatori dopati, Senin si Apostol, care au fost si suspendati. Filmuletul este edificator, daca nu cumva erau ascunsi in spatele peluzei (in film se vede doar poarta de la peluza unde stau oaspeti). Cred ca te referi la alt meci. Din pacate, nu merge sa pun filmul in attach (imi da eroare), dar incerc sa il incarc pe un site si bag link cat de repede...

U|L|T|R|A|S|
13th March 2006, 23:32
Pentru cei doi suporteri nu am decat RESPECT....
ultras_sportul - am doua intrebari: Unde erau jandarmii...ca astia nu lipsesc din nici o poza:D ? Chiar daca sunt 5 suporteri in galerie ei sunt 20 (cu scuturi in maini)
Unde e ultras ala in poza asta?...ca face cam multa galagie pe forum....ultras de tastatura..:o:

ultras_sportul
13th March 2006, 23:37
Cred ca te mananca pielea cand spui ca ultras este suporter de tastatura ...

Despre jandarmi ce sa spun ... oamenii erau vreo 10 langa noi care eram 5 si se uitau foarte linistiti la meci ...


te asteptam sambata sa vezi ce tastura wireless avem la stadion ... cu ea le dam pe cocoasa la oaspeti ... cate 2,3 goluri pe repriza.

Ultras
13th March 2006, 23:40
Nu am fost acum, eram cu treaba. Am fost deja de 2 ori in gruia si mi-a ajuns (in cupa si campionatul trecut).

U|L|T|R|A|S|
13th March 2006, 23:41
Trebuie sa imi fac curaj sa plec deplasarea asta...:D
Voi sunteti mai periculosi decat Chelsea Headhunters...:D
Si cu asta am incheiat...
Sa vorbeasca echipele pe teren

ultras_sportul
13th March 2006, 23:42
Nu ne place stadionul din Gruia, asta e adevarul :)

Ultras
13th March 2006, 23:45
Uite una de la Constanta, din vara, cand am cuplat deplasarea cu FM (mai sunt poze la FM-uri)
http://www.onlinesport.ro/forum/attachment.php?attachmentid=12026&d=1141094624
Poate recunosti carciuma... :drak:

PS. Pe "suporter de testatura" trebuie sa imi platesti drepturi de autor...

Uite si filmuletul cu ultimul meci din Regie dintre Sportul si Farul...
http://www.fevanet.com/sportul/soccer/common/multimedia/2004-08-27-01.wmv

Angelina Jolie
13th March 2006, 23:50
Nu ne place stadionul din Gruia, asta e adevarul :)
Ma nush cum nu va place dar daca esti cinstit tre sa recunosti ca este cat de cat decent. Ii lipseste o a doua tribuna dar se pare ca se va construi. Am vazut ca au pus scaune si in sectorul galeriei oaspetilor. Ma gandesc ca e mai placut decat sa stai pe beton cand sezi, nu?

Ultras
14th March 2006, 00:01
Ma nush cum nu va place dar daca esti cinstit tre sa recunosti ca este cat de cat decent. Ii lipseste o a doua tribuna dar se pare ca se va construi. Am vazut ca au pus scaune si in sectorul galeriei oaspetilor. Ma gandesc ca e mai placut decat sa stai pe beton cand sezi, nu?

Pai ce vii la spectacol sa stai pe scaun? Chiar ma enerveaza ca au pus scaune si in peluza dinspre Regie. Ma incomodeaza...
Problema in gruia e ca pleci bolnav. E deschis vraiste! Si nu e nici o carciuma decenta langa stadion unde sa bei o bere.

Era sa uit! Mai e si dealu'...

Ammadeus
14th March 2006, 00:10
Ai ajuns la vorba mea... :) nota 10 pentru tine ca ai recunoscut cum merge treaba cu suporterii care umplu stadionul si nu sunt in stare sa spuna cine juca la echipa in urma cu 10 sau 20 de ani.

Eram doi ultrasi in peluza clujeana si un suporter al Universitatii Cluj.

De vreo 4-5 ori am scandat si noi in repriza a doua si trebuie sa recunosc ca vantul rece din Gruia m-a adus in pragul amigdalitei :)


dude, suntetzi simpatici, bravo, suntetzi aproape la fel de multzi ca si fanii de calitate de la u cluj- n-ah ca iara o sa auzim de la t.b. pe threadul asta; pt. ultras: e un deget mijlociu mare aratat romanilor din cluj faptul ca un ungur investeste de unul singur la singura lor echipa din a, in conditziile in care orasul a stat impietrit 12 ani sub anti-romanul funar, om plantat de serviciile secrete ca sa impiedice posibila secesiune a transilvaniei dupa modelul croat; pentru asta a trebuit sa platim cu o incredibila ramanere in urma vis-a-vis de orase ca timisoara si arad; sunt roman get-beget, dar tot respectul ungurului pt. faptul ca sustine financiar echipa; personal, daca eram in pielea lui investeam altundeva, numai la cluj nu! on topic:1-2

tchibos
14th March 2006, 00:27
e simplu: anul asta nu ne mai impiedicam de sportul. Daca nu va fi 2 va fi x dar nu plecam cu mana goala de la sportul

Angelina Jolie
14th March 2006, 00:37
Problema in gruia e ca pleci bolnav. E deschis vraiste! Si nu e nici o carciuma decenta langa stadion unde sa bei o bere.
Era sa uit! Mai e si dealu'...
Nu inteleg ma. Cum adica e deschis vraiste? Io am fost la meciuri pe ploaie si ninsoare si n-am avut nici pe dreaq.
Da oricum sa nu fiu offtopic va bate Farul.

Ultras
14th March 2006, 00:51
Pai daca asa intelegeti voi p-acolo ospitalitatea si pe oaspeti ii trimiteti intr-un colt de peluza care depaseste marginea terenului... nu cred ca ai stat vreodata acolo...

Angelina Jolie
14th March 2006, 01:29
Ce-i drept nu am stat acolo, da daca te gandesti logic nu prea aveau unde sa ii puna.

Ultras
14th March 2006, 01:39
Poate puteau sa construiasca o tribuna din cele 28 de miliarde primite de la primarie in 2 ani + alte 10 primite pentru participarea in Intertoto...? Sau din sutele de milioane de euro pe care le manevreaza patronul (sa nu-i mai zic bozgoru')...? Pana acum nu am vazut nici o investitie serioasa la cfr... Doar propaganda... L-am auzit pe Muresan (cred ca la Fanatik Show) ca pentru montarea scaunelor au fost cheltuite 12 miliarde. Cred ca este caz de DNA sau in cea mai buna situatie este un caz de management defectuos. Ce stie sa faca un scaun pentru 50 de euro? Eu mi-am luat DVD Player cu banii astia...

De constructia tribunei tot aud de vreo 3 ani. Numai texte bagate din top. Daca vroiau sa faca ceva, puteau sa faca una provizorie de cateva sute de locuri, care nu ar fi costat foarte mult...
Pe Arpad il inteleg, are misiunea lui... Dar pe Muresan nu pot sa il suport. Colaborationistii sunt cei mai rai si cand o fura, o fura cel mai urat.

Angelina Jolie
14th March 2006, 02:14
Bine. Uite cand se vor apuca de constructia noii tribune, vom fi cred ca unica echipa din Romania ultimilor ani la care se intampla acest lucru. Atunci poate vei fi si tu in stare sa apreciezi.

Ultras
14th March 2006, 02:50
Au mai fost Rapidul si Bistrita... Erau singurele stadioane neterminate la vremea respectiva... Gruia e cam singurul acum. Da' a doua peluza unde o sa o construiasca? Din cate am vazut nu prea e loc...?:drak:

Angelina Jolie
14th March 2006, 03:25
Pe terenul de zgura e loc destul. Mai ales ca probabil vor darama cabana aia. Si Rapidu si-a tras peluza din banii ministerului, deci nu se compara. Gloria nu stiu.

ultrasblueshark
14th March 2006, 07:39
Aloooooo.... aici ar trebui sa se discute despre meciul Sportul-Farul. Vad ca aici e mai mult o disputa CFR-Sportul. Moderatorul doarme? Cam multe posturi off-topic.

Ultras
14th March 2006, 11:55
Pe terenul de zgura e loc destul. Mai ales ca probabil vor darama cabana aia. Si Rapidu si-a tras peluza din banii ministerului, deci nu se compara. Gloria nu stiu.

Pai cum? Si tribuna si peluza in acelasi loc?

Angelina Jolie
14th March 2006, 21:10
Ce peluza ma? Terenul de zgura este langa cel de iarba pe latura lunga, deci unde ar trebui sa fie tribuna. N-are legatura cu peluza. Oricum eu sper sa o faca si atunci poate isi vor da seama mai multi ca Arpi a facut ceva pt fotbalul clujean. Scuzati de offtopic.
Pronostic 2.

ady51a
14th March 2006, 22:50
Meci fara Pascovici si Tibi Balan.

Ultras
15th March 2006, 00:04
Avantaj noi. Tibi mi-a mancat ficatii in meciul cu cfr. O singura pasa in tot meciul, in rest a frecat-o de-a innebunit-o...:mda: Inca nu stiu daca va juca Secareanu, care ar fi o pierdere mult mai importanta decat Balan.

rhadoo
15th March 2006, 00:13
bate sportu,cu greu,dar va bate
bafta baieti!
HAI JIUL PETROSANI!

07Ex
15th March 2006, 00:35
Bate Sportul cu 2-1

tchibos
15th March 2006, 02:59
Meci fara Pascovici si Tibi Balan.


ce e cu pascovici?

Ultras
15th March 2006, 06:34
Ca si Balan, a colectionat 4 galbene...

ady51a
15th March 2006, 07:45
da dar unul l-a luat la meciul din ultima etapa din tur cu CFR Cluj cand a fost penalty clar iar Tudor a dat galben pt simulare (de asta a luat si pauza de 4 etape) :rosu: :rosu:
Tudor e TamPitt nu Brad Pitt:rosu:

Ammadeus
15th March 2006, 09:27
1-2, 1-3 si mazilitu se dezumfla pe masura ce vine primavara...

Ultras
15th March 2006, 10:11
Te-a lasat mamica ta singur acasa si ai scapat la net? De ce nu iti vezi tu de carnatii tai unguresti, de ancute, tilifrici si alte aratari care nu au nici o tangenta cu fotbalul? Doar ai auzit ce a spus Munteanu... Jucatorii cfr-ului nu au valoare. O adunatura de looseri din care incearca, fara prea mare succes, sa faca ceva imposibil.

Angelina Jolie
15th March 2006, 10:22
Ma, loseri se scrie cu un singur o. :D Nu fii rau ca nu-ti sta in caracter. Ioi ce am zis-o.
Bate Faru!

Rechinul Ucigas
15th March 2006, 12:27
zerosase - noi astia de la "balta" v-am dat 4-0 camp trecut .. 3-1 acum cativa ani si tot asa nu stau sa caut exp pt unu ca tine ; timisoara lasa-nee!!
farul- sportul pot sa il numesc derby
mereu am avut meciuri grele cu ei ; si noi am luat pct de la ei si ei de la noi asa ca nu se stie
eu merg pe mana echipei mele scor final 1-2 :D

b3bito
15th March 2006, 21:33
Clar bate farul
no comment :P
1-3 ;)

dorryn
16th March 2006, 03:38
trebuie sa bata Farul ..trebuie sa tinem aproape de timisoara..ca vad ca baietii si-au luat-o in cap..norocul nostru ca n-a venit hagi la noi..asa..sa fie ei linistiti ca iar vom fi peste ei la final.

six
16th March 2006, 09:45
trebuie sa bata Farul ..trebuie sa tinem aproape de timisoara..ca vad ca baietii si-au luat-o in cap..norocul nostru ca n-a venit hagi la noi..asa..sa fie ei linistiti ca iar vom fi peste ei la final.:) ha ha ha ha ha ha si iara ha ha ha ...pronostic 1 solist victorie SS Buc ....ce-i Dorele ai fost la mARE??? :cool: :evil: ;) :ok: :cool:

Ammadeus
16th March 2006, 10:47
Te-a lasat mamica ta singur acasa si ai scapat la net? De ce nu iti vezi tu de carnatii tai unguresti, de ancute, tilifrici si alte aratari care nu au nici o tangenta cu fotbalul? Doar ai auzit ce a spus Munteanu... Jucatorii cfr-ului nu au valoare. O adunatura de looseri din care incearca, fara prea mare succes, sa faca ceva imposibil.


va umflatzi in pene de cand cu mazilu asta, huligan care bate arbitrii in extrasezon...bah, va termina faru', da' n-o sa sufere nimeni, ca n-are cine! stadionu' vostru ar trebui sa aiba un singur rand de scaune la cata aderentza la public are sportul studentzesc (apropos, unde atzi gasit denumirea asta cretina? care e sportul studentzesc/al studentzilor? intri la faculta si urmatorii 4-5 ani faci acest sport? care-i logica, bah, hai ca ma /enervez si va cer desfiintzarea! 1-3

esku
16th March 2006, 12:16
meci de X .... :ok:

Rechinul Ucigas
16th March 2006, 12:23
:))))))) tare faza cu un rand de scaune :)))))
timisoara aveti voi pica pe noi dar nu sh de ce ; eu zic sa iti vezi de echipa ta lasa pe farul ca noi nu ne-am legat de poli a ta , ok ?

Ammadeus
16th March 2006, 12:34
:))))))) tare faza cu un rand de scaune :)))))
timisoara aveti voi pica pe noi dar nu sh de ce ; eu zic sa iti vezi de echipa ta lasa pe farul ca noi nu ne-am legat de poli a ta , ok ?


sincer, farishtii ar trebui sa se bucure ca au scapat de hagi ca antrenor...in divizia a hagi nu va fi in vecii-vecilor capabil sa ia campionatul...e doar o lovitura de imagine, rafo-penalu' n-are nici cea mai vaga idee sa obtzina titlul;

six
16th March 2006, 13:10
timisoara aveti voi pica pe noi dar nu sh de ce ; eu zic sa iti vezi de echipa ta lasa pe farul ca noi nu ne-am legat de poli a ta , ok ?serios??uitate la unele postari ale unor constantenii deaitai si vezi ce dulce graiesc despre noi ca de Hagi nu comentez(chestie de civilizatie),pe care o respect ....si o inteleg :drak: :evil: ;)cat priveste gruio penalu nu comentez deoarece nu ma pot cobori la un asemenea nivel:rosu: :headbang: :headbang:

Ultras
16th March 2006, 15:14
care e sportul studentzesc/al studentzilor? intri la faculta si urmatorii 4-5 ani faci acest sport? care-i logica, bah, hai ca ma /enervez si va cer desfiintzarea! 1-3

Din punctul asta de vedere ai dreptate! Singura echipa care isi merita denumirea din intreg fotbalul romanesc este cfr gruia halta, deoarece la aceasta celebra echipa joaca doar franari si acari...:drak:

PS Ca sa te luminez un pic. Oricum, "student" iti va ramane o notiune straina, pentru ca nu am auzit de vreo facultate cu specializarea Frane.
Sportul Studentesc a fost infiintata de un geniu (Traian Lalescu, care a infiintat si Politehnica Timisoara) si un grup de profesori si studenti, pentru a fi, in principal, clubul studentilor si elevilor din Bucuresti, dar si al muncitorilor. Initial a purtat denumirea de Sporting Club Universitar. In 1919 a fost adoptata denumirea "Sportul Studentesc".
In acest moment, la Sportul majoritatea celor implicati sunt profesori, studenti sau elevi. Profesori: Mac Popescu (rector), Siman (profesor de istorie), Lazar, Mazilu, Rusu (profesori), Tarnacop (elev - a castigat Cupa Liceelor anul asta). Doar cateva exemple care sunt suficiente. Stancioiu, Ciupe, Dedu, Ratiu, Ferfelea, Patriche, Curelea, etc. Poate doar 3 sau 4 nu au facut facultate sau nu sunt studenti... Da' daca se supara Siman nu mai joaca pana nu se inscriu la o facultate... :drak:

Kroenan
16th March 2006, 15:41
serios??uitate la unele postari ale unor constantenii deaitai si vezi ce dulce graiesc despre noi ca de Hagi nu comentez(chestie de civilizatie),pe care o respect ....si o inteleg :drak: :evil: ;)cat priveste gruio penalu nu comentez deoarece nu ma pot cobori la un asemenea nivel:rosu: :headbang: :headbang:


Cu tine si cu inotatorul:D de Iancu ne-am lamurit ce inseamna acest cuvant ``civilizatie``...

Totusi, ce zici daca te poftesc in mod politicos la sectiunea dedicata echipei tale? Si nu uita sa iei si varianta ta de `civilizatie` ca e contagioasa :D

P.S Tu chiar nu-ti dai seama ca te faci de ras doar prin simplul fapt ca intri pe forum, nefiind nevoie sa postezi ceva?

Rechinul Ucigas
16th March 2006, 15:45
stai tu linistit zerosase sunt doar de pe net vorbe ...la farul mereu ati fost primiti bine si noi la voi , mereu prieteni asa ca nu are rost sa vb prostii pe aici din cauza mandriei

tuxie
16th March 2006, 15:47
:))))))) tare faza cu un rand de scaune :)))))
timisoara aveti voi pica pe noi dar nu sh de ce ; eu zic sa iti vezi de echipa ta lasa pe farul ca noi nu ne-am legat de poli a ta , ok ?
Eu zic sa nu generalizezi fenomenul ca nu e cazul. Unii dintre suporterii lui Poli poate chiar simpatizeaza farul, iar unii nu-i inghit, dupa cum nici la voi o buna parte nu ne inghit pe noi. Fiecare cu borsul lui la o adica.

gigel_bucur
16th March 2006, 16:03
va umflatzi in pene de cand cu mazilu asta, huligan care bate arbitrii in extrasezon...bah, va termina faru', da' n-o sa sufere nimeni, ca n-are cine! stadionu' vostru ar trebui sa aiba un singur rand de scaune la cata aderentza la public are sportul studentzesc (apropos, unde atzi gasit denumirea asta cretina? care e sportul studentzesc/al studentzilor? intri la faculta si urmatorii 4-5 ani faci acest sport? care-i logica, bah, hai ca ma /enervez si va cer desfiintzarea! 1-3
Copile, in primul rand in primul rand noi nu ne umflam in pene. Si chiar daca ne-am umfla am cam avea cu ce, la noi au jucat ceva nume de care voi ati auzit doar la TV. La voi, in afara de Dorinel nu cred ca s-a mai auzit de cineva, evident exceptand cate un foc de paie gen Tilifaragol sau "fatuca" aia, Anca parca o cheama. Spun O cheama si nu IL cheama din respect pt. patronul vostru.
Daca un fenomen studentesc, din anii cand stra-strabunicul tau era flacau, ti se pare idiot, atunci ai o problema de ideologie. Nu stau sa-ti spun ca numele echipei tale de pensionari este comunist, n-ai intelege! Erai prea mic cand fenomenul isi dadea obstescul sfarsit. Nu ar strica sa pui mana pe o carte de istorie inainte de toate, si, dupa ce te lamuresti cum e cu istoria tarii in care faci umbra, ti-ar prinde bine si una legata de fotbal.
Pana una alta iti spun ca la noi nu se zice "merinos":jerk:

p.s - scuze de offtopic dar m-am simtit dator sa raspund la offtopic. poate ar trebui instituita o regula, si anume: anumiti pustani din Gruia pot scrie peste tot ce le trece prin "cap" si nu se considera offtopic!

vasile314tzurka
16th March 2006, 16:20
amadeus, bag io seama ca ti s-a urit cu binele? nu cumva mazare v-a dat ordin sa injurati prin miselia pavoazarii? la voi e mai bine cu palmieri morti si delfini la gratar. cit despre nume mai bine e sa tacem din gura la povesti comuiste de tip "faru'". mai ales ca l-ati tras in carter sa va vada lume ce bengosi sunteti:)

op.s. nu am nimic cu suporterii farului si numele echipei, dar cind vad un gruian dedat la malul marii imi vine sa-mi amintesc de vopsitul semafgoarelor in albastru rosu si galben. mai bine o luau invers. adica oral:)

Ammadeus
16th March 2006, 16:27
serios??uitate la unele postari ale unor constantenii deaitai si vezi ce dulce graiesc despre noi ca de Hagi nu comentez(chestie de civilizatie),pe care o respect ....si o inteleg :drak: :evil: ;)cat priveste gruio penalu nu comentez deoarece nu ma pot cobori la un asemenea nivel:rosu: :headbang: :headbang:


...ce performantze are hagi ca antrenor? are 15 etape in fatza, 6 pct de recuperat si declara ca titlul e putzin probabil?????? sa recuperezi 6 pcte de cate zeci de etape are nevoie domnul hagi? cat despre nivel, bai ashtia de la tim, v-atzi luat nasu' la purtare de la o vreme de cand penalul iancu face o laba de echipa cu hagi, craciunescu si alte venituri; daca nu suntetzi in stare sa facetzi echipa cu investitor local si staff local, facetzi si pe dracu'-n patru, uitatzi ca suntetzi anti-dinamo, anti-mafia, anti-establishment, doar doar se lipeste si de voi ceva glorie trecatoare; e spoiala, fraiere, nu va mai simtzitzi asa importantzi, ca nu suntetzi;

vasile314tzurka
16th March 2006, 16:32
ce performante ai tu ca individ? esti vreo glorie si noi nu stim?

Ammadeus
16th March 2006, 16:33
Din punctul asta de vedere ai dreptate! Singura echipa care isi merita denumirea din intreg fotbalul romanesc este cfr gruia halta, deoarece la aceasta celebra echipa joaca doar franari si acari...:drak:

PS Ca sa te luminez un pic. Oricum, "student" iti va ramane o notiune straina, pentru ca nu am auzit de vreo facultate cu specializarea Frane.
Sportul Studentesc a fost infiintata de un geniu (Traian Lalescu, care a infiintat si Politehnica Timisoara) si un grup de profesori si studenti, pentru a fi, in principal, clubul studentilor si elevilor din Bucuresti, dar si al muncitorilor. Initial a purtat denumirea de Sporting Club Universitar. In 1919 a fost adoptata denumirea "Sportul Studentesc".
In acest moment, la Sportul majoritatea celor implicati sunt profesori, studenti sau elevi. Profesori: Mac Popescu (rector), Siman (profesor de istorie), Lazar, Mazilu, Rusu (profesori), Tarnacop (elev - a castigat Cupa Liceelor anul asta). Doar cateva exemple care sunt suficiente. Stancioiu, Ciupe, Dedu, Ratiu, Ferfelea, Patriche, Curelea, etc. Poate doar 3 sau 4 nu au facut facultate sau nu sunt studenti... Da' daca se supara Siman nu mai joaca pana nu se inscriu la o facultate... :drak:



ai ocolit subiectul de la care te-ai incins, amice! oricum, o luatzi 1-3; cat despre cat is de studentzi jucatorii de la ss, lasa-ma, am fost "coleg" de generatzie la cluj cu suficientzi jucatori de la u ca sa intuiesc ce buni is la invatzatura mazilu et comp.; lasa tonul lacrimogen cu vatra de stiintza si educatzie din vestiarul vostru fara becuri si mai bine ai dona ceva cartzi echipei fiindca orice alfabetizare trebuie sa aiba un inceput...

gigel_bucur
16th March 2006, 16:35
nu ne dati becul lui Paskany? :evil:

vasile314tzurka
16th March 2006, 16:39
ai ocolit subiectul de la care te-ai incins, amice! oricum, o luatzi 1-3; cat despre cat is de studentzi jucatorii de la ss, lasa-ma, am fost "coleg" de generatzie la cluj cu suficientzi jucatori de la u ca sa intuiesc ce buni is la invatzatura mazilu et comp.; lasa tonul lacrimogen cu vatra de stiintza si educatzie din vestiarul vostru fara becuri si mai bine ai dona ceva cartzi echipei fiindca orice alfabetizare trebuie sa aiba un inceput...

serios? ai fost coleg? mai sa fie. deci daca esti la sportul studentesc tyrebuie sa fii student la steaua galaxie si la dinamo dinam. la rapid ceva intercity...

despre alfabetizare mai bine spune cite litere cunosti. eu vreo 53.

Ultras
16th March 2006, 17:55
Mai Amma, de alfabetizare are nevoie 90% din gruia, dar "in loc de abecedare, Arpi v-a dat fulare"... (asta e un citat). Si nu mai crede tot ce debiteaza proasta aia de Iulia ca ratezi orice sansa de a-ti pastra intact neuronul... E atat de proasta ca nu e in stare sa gaseasca intrerupatorul cand intra intr-o camera... Nici nu ma mira la cat a supt de la ungur...

tuxie
16th March 2006, 18:05
...ce performantze are hagi ca antrenor? are 15 etape in fatza, 6 pct de recuperat si declara ca titlul e putzin probabil?????? sa recuperezi 6 pcte de cate zeci de etape are nevoie domnul hagi? cat despre nivel, bai ashtia de la tim, v-atzi luat nasu' la purtare de la o vreme de cand penalul iancu face o laba de echipa cu hagi, craciunescu si alte venituri; daca nu suntetzi in stare sa facetzi echipa cu investitor local si staff local, facetzi si pe dracu'-n patru, uitatzi ca suntetzi anti-dinamo, anti-mafia, anti-establishment, doar doar se lipeste si de voi ceva glorie trecatoare; e spoiala, fraiere, nu va mai simtzitzi asa importantzi, ca nu suntetzi;

Care-l mai baga in seama pe puricosul asta pe bune de nu face risipa inutila de biti pe conexiune, pana si suruburile de la traversele tzeferului sau rahatul de pe adidasii lui hagi au mai multe graunte la mansarda decat domnia sa.
:rosu:

Ammadeus
16th March 2006, 18:28
Care-l mai baga in seama pe puricosul asta pe bune de nu face risipa inutila de biti pe conexiune, pana si suruburile de la traversele tzeferului sau rahatul de pe adidasii lui hagi au mai multe graunte la mansarda decat domnia sa.
:rosu:


...nu-i asha ca e dureros sa anticipezi (corect) incercarea disperata sortita esecului, a lui hagi de a lua campionatul? si el shtie ca nu poate, da' la cashul cu care-i platit tu ti-ai vinde si familia traficantzilor sholdoveni de carne vie...poli tim a devenit echipa mafiota prin simpla prezentza a sforarului oltean (a ajuns un oltean sa va conduca! jalnic); bah, la voi ionescu a ajuns un fel de urs plimbat de mafiotzi ca sa capete legitimitate in ochii fraierilor catine, situatzie identica cu a lui laca la steaua...da' ce-mi bat eu capul cu echipa aia spoita peste noapte a voastra? sunt pe threadul asta sa anticipez victoria clara a farului cu echipa-fara-becuri!

Ultras
16th March 2006, 18:55
Becuri alimentate la baterie mai folosesc doar franarii. Saracii inca nu au auzit de tuburile cu neon. Cand le vad, cred ca sunt OZN-uri... Doar cele mai multe au fost semnalate in zona Clujului. Cand se aprind neoanele seara in oras, astia din deal cred ca iar au venit extraterestrii sa le fure ciocanele...

t.b.
16th March 2006, 19:03
in conditziile in care orasul a stat impietrit 12 ani sub anti-romanul funar, om plantat de serviciile secrete ca sa impiedice posibila secesiune a transilvaniei dupa modelul croat; pentru asta a trebuit sa platim cu o incredibila ramanere in urma vis-a-vis de orase ca timisoara si arad;

E mai grav decat imi imaginam... :headbang: :headbang: :headbang: asta-i cam ca si teoria cum ca Mosadul a fost implicat in 9/11 ca sa aiba americanii motive sa-i intre in Irak :rolleyes:

Somnul ratiunii naste monstrii, orice asemanare cu citatul de mai sus e pur intamplatoare :D


On topic, castiga Sportul

tchibos
16th March 2006, 20:06
Clujul si timisoara sa se exluda de pe topicul asta ca nu stiu cati jucatori de la Farul sau Sportul stiti fara internet sau ziar de sport in fata, asa ca nu ne mai agasati cu off topicul ca va vine si vreme sa va spuneti parerea despre sportul sau farul... mai asteptati un pic si mai discutam ... cu cfr nu am nimic dar cu timisoara o sa imi dau drumul la gura la momentul potrivit despre antrenorul ala de clasa pe care il aveti . Pana una alta aici se discuta despre sportul - farul care va fi un meci greu pentru ambele echipe si fiecare spera ca echipa lui sa castige. Deci daca aveti ceva de spus despre subiect bine daca nu, la revedere va spunem

ultras_sportul
16th March 2006, 20:52
Meciul este extrem de greu pentru ambele echipe, terenul va fi principalul adversar pentru toti jucatorii, dupa atata apa cazuta cred ca deja a rasarit orezul ;)

Swisstec
16th March 2006, 21:55
Vreau sa castige Sportul, pentru nea Gigi!:)

dorryn
17th March 2006, 02:51
joaca mario carlos cu sportul.. sper sa fie tereneul cat de cat bun..poate daca bate vantul.. avem nevoie de 3 puncte!o sa castigam..zic eu..greu dar o sa castigam...

six
17th March 2006, 10:04
cu timisoara o sa imi dau drumul la gura la momentul potrivit despre antrenorul ala de clasa pe care il aveti :headbang: :rosu: :drak: pronostic 1solist...;)

be@
17th March 2006, 12:36
Sportul si Farul , 2 echipe foarte frumoase . Sincer , imi este foarte greu sa dau un pronostic , dar stiu ca este un meci care nu trebuie pierdut .

haihui
17th March 2006, 12:49
... dar stiu ca este un meci care nu trebuie pierdut .... de farul! /hello

Ultras
17th March 2006, 13:30
joaca mario carlos cu sportul...

Daca nu e vreun Ronaldinho, nu cred ca este o miscare prea isteata pentru Farul. Din cate am inteles este mijlocas central, ceea ce inseamna ca la constructie pot aparea probleme. Nu cred ca a avut suficient timp pentru a intra in relatiile de joc ale Farului. Sportul va juca cu Lazar si Cruceru in partea centrala si cred ca va fi o paine buna de mancat. Schimbarea sistemului de joc este alta greseala pentru Farul. S-a vazut in prima etapa ca forta ofensiva cu care Farul a impresionat in campionatul trecut a disparut. Probabil ca Sportului ii va fi greu sa marcheze. Vukotici foloseste acelasi sistem ca si Piturca la Nationala (4-3-2-1), dar nu cred ca dispune de jucatori care sa-l aplice. Ma refer la ofensiva. Gurita este singurul caruia i se potriveste acest sistem. Cel putin asa a jucat in meciul cu Panduri. S-ar putea sa schimbe asezare. Sportul cred ca va castiga la limita. Nu stiu inca daca Multescu ii va folosi pe Varga si Stancu ca extreme, dar mi se pare cea mai buna solutie in conditiile in care lipseste Pascovici, iar Varga are viteza superioara lui Farmache. Totusi, e de asteptat ca meciul sa fie castigat de echipa care va face mai putine greseli. Nu cred ca se vor marca mai mult de 2 goluri.

STEELMAN
18th March 2006, 10:23
chiar ma intrebam intr-un timp ce au suporterii farului cu baltoi.e VARZAAAAAA!!!!!!!!!!!!!!

ultrasblueshark
18th March 2006, 17:05
Mda... ce meci urat...
Ca cizmele joaca faristiii

relansat
18th March 2006, 17:12
Bravo Sportul :ok: ... las` ca`i bene ashe :D

ultrasblueshark
18th March 2006, 17:25
N-am vazut nici o idee de joc la Farul. Asa a fost si-n prima etapa cand am fost la stadion si am inghetat ca un rahat, ca sa vad un meci la fel de urat ca asta. Mi-am zis ca asa e inceputul, mai greu... dar acum pot sa spun raspicat ca Vukotiv asta n-are nici o treaba !!! Incep sa-l regret din ce in ce mai mult pe Grig. Mai vrem sa castigam si cupa... pai cu cine?!?

himi
18th March 2006, 17:28
1-2, 1-3 si mazilitu se dezumfla pe masura ce vine primavara...

MAZILIREA!!!
Asa va trebuie daca l-ati enervat pe forum...
Am tremurat un pic din cauza ca ne-am facut viata grea la 2-0! Trebuia un 4-0 scurt si terminam povestea.

Bravo Ionutz!

U|L|T|R|A|S|
18th March 2006, 17:37
Cel mai bun jucator al sportului a fost farmache...probabil nu a uitat de vremurile cand juca in regie...:ciocan:
Trebuie din pacate sa recunosc ca sportul a meritat victoria...:mda:

miril
18th March 2006, 17:38
A dat doua pase de gol, una pentru Farul si alta pentru Sportul.

esku
18th March 2006, 17:43
inca un hattrick si etapa asta ..:D

claudio25ro
18th March 2006, 17:54
felicitari SPORTUL...de FARUL ce sa zic...cizme si nimic mai mult..daca se merge in ritmul asta fara o idee de joc...adio cupa..adio tot !!!

OVIDIU 62
18th March 2006, 18:04
Cum face SPORTUL dar mereu castiga.Cert este ca la FARUL lipseste poate cea mai importanta piesa adica GRIG.

07Ex
18th March 2006, 18:15
Meritata victoria Sportului. Sper ca etapa viitoare sa repete figura si sa-i bata si pe Jiul. In orice caz Mazilu a fost super.
Imi pare insa rau pentru Farmache care la golul 2 a gresit copilareste. Oricum nu cred ca a facut-o din rea intentie.

Felicitari Sportul, felicitari Mazilu!

Klingon
18th March 2006, 18:58
Trei goluri din zona Farmache, de langa Farmache, prin Farmache, cu si pentru Farmache. N-am inteles din imagini pe cine a pus Vukotic sa-l marcheze pe Mazilu. Pe nimeni, sau pe Farmache? De fapt nu conteaza, e tot aia.

Si Barbu se remarca prin absenta de la locul faptei, iar Schiopu ofera atacantilor adversi cai sigure, drumuri numai de el stiute, pe unde balonul poate trece fara a fi tulburat nici de Soare: printre picioarele sale.

Bravo lui Tibor, care a dat un gol de divizia A, din viteza, din cadere, marcat fiind de fundasul sau, o situatie in care nu s-ar gasi niciodata daca ar juca impotriva lui Farmache.

Rezultat jenant, sa speram ca este dusul rece de care aveam nevoie inaintea semifinalei din cupa.

Cred ca putem renunta linistiti la pretentii in meciurile cu echipe care au un atacant infipt in dreapta apararii noastre. Acolo este autostrada Farmache, numarul 2, etaj parter, apartamentul de langa ghena. Pe autostrazi se circula in regim de mare viteza, fara stopper, fara marcaj sau alte deranjuri.

La GSP si ProSport nu gasesc caseta meciului, iar cea de la OLS nu poate fi corecta din moment ce Carlos nu apare in formatia initiala dar apare ca ar fi inlocuit in minutul 54 de Gurita. I guess everybody had a bad day.

tchibos
18th March 2006, 19:21
un meci in care Farul se autodepaseste in a juca foarte slab si asta o pun, inca o data, pe carca antrenorului, care era anuntat ca fiind unul ofensiv, dar care uimeste printr-o asezare extraordinar de neinspirata a jucatorilor in joc. Singurele momente in care Farul a contat cat de cat au fost pe final cand Mumcilo le-a dat mana libera fundasilor pentru a urca in atac si a introdus ceva mai multi atacanti si s-a jucat "marca Grig". Oare sarbului nu i-a spus nimeni ca cea mai buna aparare e atacul? Concluzia = singurul vinovat e antrenorul, unul de la care Farul a avut asteptari mult prea mari decat poate duce. Daca nu va schimba stilul de joc, asezarea si mentalitatea jucatorilor pentru a ataca "rechineste" nu a se ascunde "struteste" la umbra atacurilor adverse, vom avea viata grea si in cupa unde chiar ar fi un dezastru un asemenea meci

executorru
18th March 2006, 21:29
Ufff oare cat osa mai indur asemenea joc de kk :( ce sa fac sa se schimbe ceva in jocul echipei mele oare e nevoie sa schimban denumirea cred ca nu o sa mai spun nimanui ca am fost legitimat la faru fortza faru numai atat mai pot spune :((

Swisstec
18th March 2006, 21:44
Sa ne lase unii cu Radoi al lor!!! Mazilu-cel mai bun jucator din Romania!!!
Bravo Multzescu, bravo Sportul!!!:)

ultras_sportul
19th March 2006, 00:22
Farul ne-a pus probleme mari in ultimile 10 minute dar evolutia exploziva a lui Mazilu a rezolvat meciul ;)

Oricum la Sportul au debutat doi jucatori azi, Costin Gheorghe (16 ani si 8 luni) si Florin Mladin (18 ani)

Ultras
19th March 2006, 00:28
Acum am ajuns si eu p-acasa. In mod normal, la acest scor ar trebui sa nu mai comentez nimic. Dar am totusi doua:
1. Gigi Multescu a spus ca Trandu asta a arbitrat confuz. Eu spun ca a fost calare pe noi tot meciul. Si nu spun mai mult.
2. Anumiti jucatori de la Farul nu pot depasi un anumit nivel. Acest nivel este de stana, bordei ... Si nu spun mai mult.


Revenind la un ton pozitiv trebuie spus ca azi a debutat in Divizia A un baiat de 16 ani si cateva luni, Costin Gheorghe, care a si centrat la golul al doilea.
In al doilea rand, analiza mea a fost corecta, cu exceptia numarului de goluri marcate. Cu toate ca am avut un vis premonitoriu (3-1 pentru Sportul) pe care l-am impartasit inainte de meci la "Nicu", nu am mai scris nimic pe forum. Si aici am avut o mica eroare, unul dintre goluri fiind marcat de Postolache care nu a mai ajuns in aceasta iarna la Sportul.
Trebuie sa ii dau o bila alba lui Bosanceanu. Stie sa accepte infrangerea cu capul sus si pare a nu fi jigodie ordinara ca alti conducatori de club (care de altfel sunt majoritari). Chiar daca a avut vreo contributie la prestatia jenanta a Trandului. Momentan cam atat...

Quartz@nu
19th March 2006, 11:07
meci pierdut pe mana noului antrenor al Farului care a inceput meciul cu cele doua" muraturi " L. Mihai & Carlos ( de asta mai avea nevoie Farul ? ...in loc sa gaseasca ,conducerea o varianta pentru inlocuirea kilerului Farmache ....au adus un varf ....de kkt) .
cum au intrat Gurita & Moldovan s-a vazut diferenta ...dar a fost Farmache care a daramat tot...si Mazilu pe care , sincer il felicit !

six
19th March 2006, 11:39
:headbang: :rosu: :drak: pronostic 1solist...;)
iar ma citez pe mine!!??asa cum am spus.....si culmea am avut dreptate,marinarilor...:drak: ;)

Quartz@nu
19th March 2006, 13:34
iar ma citez pe mine!!??asa cum am spus.....si culmea am avut dreptate,marinarilor...:drak: ;)
mai bine ai fi.....UNUOPT ....:ciocan: :rosu:

executorru
19th March 2006, 17:36
acum cei care iubiti sau doar va place fotbalul tineti-ne pumni si fi-ti cu sufletele alaruti de faru si de: suporteri in meciul din cupa :ok: /hello :drak:

tchibos
19th March 2006, 19:38
executorru trebuia sa faci apelul asta si pe sectiunea suporte farul, mai exact aici: http://www.onlinesport.ro/forum/showthread.php?t=8685&page=11

rhadoo
19th March 2006, 19:50
FELICITARI SPORTUL!
asa cum am pronosticat ati batut si inca la un scor la care nu se poate comenta prea multe
oricum etapa asta a fost a alb negrilor sportul-faru 3-1 si JIUL- cfr anonimi 5-1
HAI JIUL PETROSANI!

Rossi
19th March 2006, 20:05
Farul a fost pilaf la acest meci

Sportul a aratat ca are valoare :ok: