PDA

View Full Version : TSV 1860 München



ricky
9th March 2004, 18:38
Presedintele clubului 1860 MÜNCHEN, Karl-Heinz Wildmoser a fost arestat !

Se presupune ca WILDMOSER ar fi primit 2,8 mil EURO de la firma care urmeaza sa construiasca noul stadion "ALLIANZ ARENA" !
Impreuna cu presedintele a fost arestat si fiul acestuia.

GoPens
10th March 2004, 15:52
unul din ceilalti 2 (oameni de paie) arestati a depus marturie.
se pare ca aud un *zdup*.

n-a fost Wildmoser ala care acu' vreo 5-6 ani a zis unui ziar ca sasii din ardeal sunt putori si stau numai pe ajutor social?

ricky
10th March 2004, 18:32
Nu stiu nimic de sasi !
La omul asta n-am remrcat decit parul rosu si tigara ! :cool:

ricky
10th March 2004, 18:36
Cind m-am intors, ieri, dupa un sfirsit de saptamina de carat si aranjat mobila, am gasit in cutia mea postala un eMail..."infectat" !
L-am...trimis la plimbare dar astazi...din nou !

A mai fost o perioada, inainte de inceperea IRAKULUI cind mi s-a intimplat asa ceva !
Curios ca se intimpla dupa ce mi-am spus parerea despre un articol...

Dar...exista si pentru acestia...ace ! :p

GoPens
10th March 2004, 20:02
fericitule. eu primesc vreo 5-6 pe zi.

ricky
11th March 2004, 07:31
GO PENS, nu vorbesc de adresa pe care am dat-o la inregistrarea pe SITE-uri !
Acolo nici nu le deschid ! Pur si simplu le sterg !
Baiul e ca s-au dat la adresa, hai sa-i zicem, privata ! :rolleyes:

GoPens
11th March 2004, 10:03
mi-am luat acu vreun an jumate de la baur un dulap unde sa-mi tin cartile, TV-ul etc. de-atunci tot primeam mostre de reviste cretine trimise pe numele meu. am sunat la una din aceste "edituri" si i-am obligat (dindu-le cu legea in cap) sa-mi zica de unde au numele si adresa mea. guess what? baur. idem pentru premiere. dar de cind ii pun sa-mi stearga datele si sa-mi trimita confirmare in scris ca asa au facut, nu prea mai vine reclama pe numele meu.
asa ca, daca firma care-ti trimite reclamele (chiar si prin mail) e in Germania poti sa-i enervezi putin.

ricky
11th March 2004, 12:22
Chiar asta e problema ! Nu e din GERM !
E Mailurile vin de pe o adresa din Ardeal.
Urmatoarea o voi inspecta mai de-aproape ! :ok:

ricky
13th March 2004, 10:25
FC BAYERN MÜNCHEN s-a oferit sa joace un meci (impotriva REALULUI) in beneficiul victimelor antentatelor din MADRID ! /hello

ricky
13th March 2004, 10:28
SUNDAY OLISEH (NIGERIA) i-a tras un cap in figura (rupindu-i nasul !) colegului de echipa, iranianul VAHID HASHENIAN.
OLISEH, imprumutat de DORTMUND, a fost urgent dat afara din echipa ! Contract reziliat cu BOCHUM. La fel a procedat si DORTMUND.

ricky
13th March 2004, 10:29
YVONNE CERNOTA (GERM) a murit in urma unui accident pentrecut pe pista de bob.
Bobul tinerei de 24 de ani a parasit pista. Colega de TEAM a fost accidentata la brate .

ricky
13th March 2004, 10:32
Fostul presedinte (intre timp si-a dat demisia) al clubului 1860 MÜNCHEN, WILDMOSER, arestat zilele trecute impreuna cu fiul sau pentru luare de mita, a fost eliberat !
Fiul a recunoscut ca tatal sau n-are nici un amestec in treaba cu cele 2,8 mil primite "bacsis" de la firma de constructii care va ridica noul stadion, ALLIANZ ARENA, din MÜNCHEN . :rolleyes:

ricky
13th March 2004, 10:38
Echipa de fotbal EINTRACHT TRIER, la care joaca si romanul nostru RACANEL, a cistigat cu 4-0 meciul de ieri seara impotriva echipei JAHN REGENSBURG.
La 2-0, oaspetii au avut, in decurs de 2 minute, 2-3 sanse de a marca. Apoi...a venit golul lui RACANEL (al 8-lea in actuala stagiune !) care a taiat elanul oaspetilor !

COTTBUS, echipa la care activeaza IORDACHE SI REGHEKAMPF, a smuls un 0-0 la penultima clasata AHLEN.
COTTBUS ocupa, cel putin pina miine seara, locul 1 in liga a 2-a, avind 4 puncte avans fata de locul 4 !

GoPens
13th March 2004, 10:54
Fiul a recunoscut ca tatal sau n-are nici un amestec in treaba cu cele 2,8 mil primite "bacsis" de la firma de constructii care va ridica noul stadion, ALLIANZ ARENA, din MÜNCHEN .


vorba lu' "Focus":
cum se cheama un 1860 cind e la parnaie?
"Baulöwe"
:drak:

Go Mainz05 !

ricky
20th March 2004, 07:47
La inceputul lunii ianuarie, mai exact pe 3, la tragerea lotto, un tip a prins toate numerele "6 + numarul SUPER" !
Ce mai ! A spart JACKPOTUL de 9,1 mil EURO !
De atunci...tacere !

Abia zilele trecute, tipul, in virsta de 50-60 de ani, a sunat agentia si...
"Cum de ai sunat asa tirziu ?"
" Pai...n-am vrut sa-mi ridic premiul ! Ar insemna sa-mi schimb modul de viata etc, etc. Mi-a trebuit timp sa prelucrez noua situatie ! Acum, am de gind sa donez banii..." etc., etc...
Pina sa afle mai multe detalii despre el...tipul a intrerupt convorbirea nu inainte de-a spune..."va voi gasi eu..."

Dom'le, cum n-am fost inspirat sa le dau, celor de la lotto, contul meu ?! :p

Universal
27th June 2007, 17:29
Totul despre ''leii'' din München

Universal
27th June 2007, 18:19
Primul test castigat

Intr-un joc-verificare la Nördlingen,s-a putut remarca faptul ca ....echipa este in plina ascensiune..

''Leii'' au marcat 9 goluri , 3 dintre ele au fost marcate de Josh Wolff , jucator al Nationalei americane.

Iata cum a derulat verificarea:

1860, 1. Repriza : 1 Hofmann - 20 Burkhard, 4 Hoffmann, 5 Berhalter, 23 B. Schwarz - 8 D. Schwarz, 17 S. Bender - 27 Ziegenbein, 25 Ledgerwood, 7 Bierofka - 9 Di Salvo.

1860, 2. Repriza: 12 Tschauner - 16 Thorandt, 30 Szukala, 5 Berhalter, 3 Schäfer - 19 Ghvinianidze, 22 L. Bender - 11 Wolff, 18 Gebhart, 33 Johnson - 10 Göktan.

goluri:

0:1 Ziegenbein (8.), 0:2 Ledgerwood (15.), 0:3 Burkhard (19.), 0:4 Göktan (50.), 0:5 Gebhart (51.), 0:6 Wolff (52.), 0:7 Wolff (65.), 0:8 Johnson (67.), 0:9 Wolff (87.).
Spectatori:: 2.000 in Rieser Sportpark in Nördlingen.

Universal
27th June 2007, 18:21
Au venit:

Markus Schroth (1. FC Nürnberg), Nicolas Ledgerwood (a fost imprumutat la Wacker Burghausen ), Daniel Bierofka (VfB Stuttgart),
Timo Gebhart (1860 U19), Benjamin Schwarz (1860 II)

Au plecat:

Daniel Baier (VfL Wolfsburg), Roman Tyce (SpVgg Unterhaching),
Philipp Pentke (FC Augsburg), Patrick Milchraum (Alemannia Aache)
Nicky Adler (1. FC Nürnberg), Paul Agostino (Adelaide United),
Nemanja Vucicevic (1. FC Köln), Harald Cerny (Sf. de cariera)

georg40
29th June 2007, 21:24
"Leii" vor avea un singur cantonament: 5-15.7 la Pörtschach in Austria.
Meciuri amicale:cu TSV Nördlingen - a si avut loc scor:9-0 !; TSV Hergensweiler (29.6), SV Etzenricht (3.7), VfL Wolfsburg (8.7), Sparta Praga (13.7), Bielefeld (18.7), Turneu fulger in Großbardorf (21.7), Panionos Athen (28.7).

geno
8th July 2007, 10:45
Sper ca anul asta sa faca mai multe decat promit si sa promoveze odata !!!!
Abia astept sa vad din nou un meci pe Allianz (pana acuma am prins numai 10 minute si un gol) !
Veiss Blau !!!!!Veiss blau !!!!!!!!! TSV!!!!!!!!!!!

georg40
8th July 2007, 10:48
TSV s-a intarit realmente cu cativa jucatori care pot trage echipa inainte, mai sunt de rezolvat unele probleme financiare fara de care succesul este iluzoriu, dar planurile de promovare nu sunt nerealiste.

geno
8th July 2007, 10:51
merita din plin un nou derby pe prima scena mai ales pt a rasplati numarul mare al suporterilor si fidelitatea acestora .!

Geografu
10th July 2007, 19:22
La aceasta ora se desfasoara amicalul dintre germani si echipa din Romania FC Vaslui.La pauza este 0-0.
Voi revenii cu detalii ! :ok:

Geografu
10th July 2007, 20:26
Scor final FC Vaslui - TSV 1860 Munchen - 1-2.Pentru romani a marcat Jovanovic ! :ok:

Geografu
26th July 2007, 13:22
TSV a pierdut serviciile lui Marcel Schafer care azi s-a transferat la WFL Wolfsburg din 1.Bundesliga.
Fundasul a jucat 90 de meciuri in liga a 2-a germana in cariera sa profesionista.
Este a 10-a noutate pentru lupi si se va alatura curand in cantonamentul noii sale echipe de la Schneverdingen.

TSV 1860 Munchen,WFL Wolfsburg

Universal
19th September 2007, 15:26
TSV are un inceput superb in Zweite Bundesliga , ea este surpriza ,rezultatele vorbesc de la sine:

16.09.2007 D2 2. Bundesliga Aachen TSV 1860 0-0
31.08.2007 D2 2. Bundesliga TSV 1860 Koln 1-1
26.08.2007 D2 2. Bundesliga Hoffenheim TSV 1860 0-3
19.08.2007 D2 2. Bundesliga TSV 1860 Kaiserslautern 3-1
12.08.2007 D2 2. Bundesliga Augsburg TSV 1860 2-6
04.08.2007 Cup Round 1 SC Verl TSV 1860 0-3


si clasamentul...

1. TSV 1860 5 11 3 2 0 13 4 9
2. Greuther Furth 5 11 3 2 0 7 2 5

primele 2 locuri ocupate de echipe din Bayern, acest lucru nu s-a mai vazut de foarte mult timp.Felicitari echipei :ok:

ducus
12th November 2009, 21:59
Lotul lui TSV 1860 Munchen pentru acest sezon:
1 GK Gábor Király
2 DF Antonio Rukavina
3 MF Marcos Antonio
4 DF Torben Hoffmann
5 DF Radhouène Felhi (on loan from Étoile Sportive du Sahel)
6 DF Mathieu Béda
7 MF Daniel Bierofka
8 MF Aleksandar Ignjovski (on loan from OFK Beograd)
9 FW Antonio Di Salvo
10 MF Sascha Rösler
11 FW Benjamin Lauth (captain)
12 GK Philipp Tschauner
13 DF Florian Jungwirth
14 MF José Holebas
15 MF Stefan Aigner
17 FW Charilaos Pappas
18 MF Alexander Ludwig
19 DF Mate Ghvinianidze
20 MF Tarık Çamdal
21 MF Sandro Kaiser
23 DF Benjamin Schwarz
24 MF Florin Lovin
25 GK Michael Hofmann
26 FW Peniel Mlapa
27 FW Manuel Schäffler
28 DF Matthias Wittek
29 FW Mathias Fetsch
30 MF David Manga
31 MF Ardijan Djokaj
32 FW Kushtrim Lushtaku
33 FW Kenny Cooper
35 MF Emanuel Biancucchi
36 MF Dominik Stahl
Din echipa muncheneza face parte si fostul stelist Florin Lovin.

ducus
12th February 2010, 20:32
Lotul din retur al echipei muncheneze:
1 Hungary GK Gábor Király
2 Serbia DF Antonio Rukavina
3 Brazil MF Marcos Antonio
4 Germany DF Torben Hoffmann
5 Tunisia DF Radhouène Felhi (on loan from Étoile Sportive du Sahel)
6 France DF Mathieu Béda
7 Germany MF Daniel Bierofka
8 Serbia MF Aleksandar Ignjovski (on loan from OFK Beograd)
9 Serbia FW Đorđe Rakiæ (on loan from FC Red Bull Salzburg)
10 Germany MF Sascha Rösler
11 Germany FW Benjamin Lauth (captain)
12 Germany GK Philipp Tschauner
14 Germany MF José Holebas
15 Germany MF Stefan Aigner
17 Greece FW Charilaos Pappas
18 Germany MF Alexander Ludwig
19 Georgia (country) DF Mate Ghvinianidze
20 Germany MF Tarık Çamdal
21 Germany MF Sandro Kaiser
22 Nigeria MF Eke Uzoma (on loan from SC Freiburg)
24 Romania MF Florin Lovin
25 Germany GK Michael Hofmann
26 Germany FW Peniel Mlapa
27 Germany FW Manuel Schäffler
29 Germany FW Mathias Fetsch
30 France MF David Manga
32 Kosovo FW Kushtrim Lushtaku
35 Argentina MF Emanuel Biancucchi
36 Germany MF Dominik Stahl

Mario Di Lazi
20th March 2011, 08:24
Karlsruher, umilită pe Allianz Arena

Karlsruher, cu Andrei Cristea titular, a fost învinsă de TSV 1860 München cu scorul de 5-1, și are în continuare emoții, fiind în zona minată din clasament.

Scorul a fost deschis rapid de Kevin Volland, în minutul 8. La scurt timp, pasatorul de la primul gol, Kai Bulow (21) a marcat golul 2 al gazdelor, iar 14 minute mai târziu, Daniel Halfar șutează de la marginea careului și stabilește scorul pauzei, 3-0.

În repriza a doua TSV a mai lovit de două ori, prin Kevin Volland, în minutul 68, reușind dubla și Benjamin Lauth, 9 minute mai târziu. Karlsruher a înscris golul de onoare în minutul 79 prin Alexander Iashvili.

Liderul Hertha nu a reușit victoria la Ingolstadt cu toate că, în minutul 70, Pierre-Michel Lasogga a deschis scorul pentru echipa din capitala Germaniei. Surpriza ultimelor etape, Ingolstadt nu s-a dezmințit și a obținut până la urmă un rezultat de egalitate, cu 10 minute înainte de final. Stefan Leitl, care în prima repriză a ratat un penalty, a trimis excelent în careu și Marvin Matip a adus egalarea, stabilind totodată și scorul final.

După înfrângerea de la Karslruher, Duisburg s-a impus pe teren propriu în fața celor de la Fortuna Düsseldorf cu scorul de 1-0. Golul victoriei a fost înscris de Stefan Maierhofer în minutul 68, dar în ciuda celor trei puncte acumulate, șansele de a reveni în lupta pentru promovare sunt reduse.

bundesliga.ro

Mario Di Lazi
10th April 2011, 18:56
Clubul 1860 Munchen ar putea fi salvat de un investitor iordanian

Un investitor iordanian este hotărât să salveze clubul din 2.Bundesliga, 1860 Munchen, la care evoluează fostul stelist Florin Lovin, aflat în dificultate financiară gravă, fiind la un pas de desființare.

"Dacă nu apare nimic neașteptat, și datele oferite de club sunt corecte, nu văd nicio problemă de ce să nu investesc aici", a spus omul de afaceri Abdullah Ismaik Hasan, citat de Sueddeutsche Zeitung.

Iordanianul de 34 de ani vrea să cumpere 49 de procente din acțiunile clubului bavarez, atât cât îi permite statutul DFL unui investitor străin, pentru suma de aproximativ 13 milioane de euro, urmând ca în următorii trei ani să investească 20 de milioane de euro în scopul de a readuce echipa în Bundesliga.

Potrivit sursei citate, TSV Munchen ar trebui să evolueze în continuare pe Allianz Arena, proprietatea clubului rival al orașului, Bayern Munchen, însă în viitorul apropiat nu se exclude varianta construirii unui stadion propriu.

Clubul are nevoie urgentă de o injecție financiară pentru a putea primi licența de a continua și din sezonul viitor în divizia a doua germană.

bundesliga.ro

ducus
14th June 2011, 08:36
Iata lotul pe care il are la dispozitie antrenorul Reiner Maurer:
1 Hungary GK Gábor Király
2 Serbia DF Antonio Rukavina
3 Germany DF Stefan Bell (on loan from Mainz 05)
4 Germany DF Kai Bülow
7 Germany MF Daniel Bierofka
8 Serbia MF Aleksandar Ignjovski (on loan from OFK Beograd)
9 Serbia FW Đorđe Rakiæ
11 Germany FW Benjamin Lauth (captain)
12 Germany GK Philipp Tschauner
13 Germany DF Necat Aygün
14 United States FW Bobby Wood
15 Germany MF Stefan Aigner
16 Germany MF Dominik Stahl
17 Germany DF Stefan Buck
18 Germany MF Alexander Ludwig
20 Germany MF Tarık Çamdal
23 Germany DF Benjamin Schwarz
24 Romania MF Florin Lovin
26 Germany DF Christopher Schindler
28 Germany MF Daniel Halfar
29 Germany FW Markus Ziereis
30 Germany GK Vitus Eicher
31 Germany FW Kevin Volland (on loan from 1899 Hoffenheim)
34 Germany DF Daniel Hofstetter
36 Germany DF Julian Ratei
37 Central African Republic DF David Manga
40 Germany GK Björn Bussmann