PDA

View Full Version : Etapa 17: Pandurii - Dinamo



ADelPiero
12th March 2006, 23:49
Sambata, 18.03.2006: Pandurii - Dinamo, ora 15:00, TVR 2
Comentarii despre acest meci, inainte si dupa, aici.

Paul
12th March 2006, 23:55
Dinamo reintra in forma , iar in Oltenia se simte ca acasa.
2 solist !

Ginxler
13th March 2006, 03:41
Mai acasa decat Pandurii n-au cum sa se simta :D
Pronoshtick : (DOAMNE DAI 1 :D ) x :P - 2 :no:

rhadoo
13th March 2006, 07:08
pronostic 2

Vand vise
13th March 2006, 07:41
3-0 :))

Ammadeus
13th March 2006, 09:06
pandurilii au ocazilii sa demonstrezilii

gexge
13th March 2006, 09:18
Hai baieti! Hai ca ne-am saturat de dinamo tot mereu acolo sus in clasament. Hai pandurii, jucati ca si cind ar fi secu si militia in spate la echipa adversa.
Hmmmm.... de fapt.... ma rog.... cine stie...?

george-dinamo
13th March 2006, 09:39
poate bufonii care au imbracat tricuol alb-rosu sambata seara se trezesc si isi aduc aminte ca sa fii pe primul loc te obliga la victorii. poate macar din orgoliu. merg totusi pe un 2.

MariusTR
13th March 2006, 09:44
Daca zic ca o iau maidanezii si de la Pandurii cu 3 - 0 , voi fi bland... la cum joaca Dinamo ma astept sa o ia la scor in mod serios. Mizez clar pe 1.

walt.mann
13th March 2006, 12:09
Cred ca Dinamo va incepe sa se trezeasca... Pronostic X.

tuxie
13th March 2006, 12:11
Nesimtire crunta: 0-0 :D

pff
13th March 2006, 12:31
meciu cu galati a fost o simpla greseala .. o sa vedeti sambata ...... pandurii 0 - 2 Dinamo

UrsMeier
13th March 2006, 15:37
Pandurii trebuie sa ia puncte cat mai multe pt a se scapa de la retrogradare......si cred ca o sa reuseasca si cu dINAMO

dede
13th March 2006, 15:58
2...printr-o minune, dinamo isi va reveni

six
13th March 2006, 16:05
Pandurii trebuie sa ia puncte cat mai multe pt a se scapa de la retrogradare......si cred ca o sa reuseasca si cu dINAMOasa as vrea si eu dar...:rolleyes:

Hipgnosis
13th March 2006, 16:46
dc joaca la fel ca si cu otzelul, dinamo nu are nici o sansa la victorie
cred ca bate dinamo. in schimb, pandurii isi recupereaza punctele de la arges.
hai, da-ti drumul la injuraturi :ok:

matei_viola
13th March 2006, 16:51
1 solist (1-0) :evil:

starsteel
13th March 2006, 16:52
Asta e un joc clar de 1X2 nici o varianta nu poate fi exclusa.

starsteel
13th March 2006, 17:05
[QUOTE=hip]cred ca bate dinamo. in schimb, pandurii isi recupereaza punctele de la arges.
Daca castiga Dinamo nici o problema, dar Doamne fereste sa fie asta modalitatea, e adevarat ambele echipe sunt compatibile cu scenarii din astea.

UrsMeier
13th March 2006, 17:59
pandurii isi recupereaza punctele de la arges.
hai, da-ti drumul la injuraturi :ok:
Hai ca asta e buna......dar ce sa ma mai astept de la tine

remy
13th March 2006, 19:30
Daca pierde si acum Dinamo (ceea ce nu cred), la fel, sa piarda si Steaua cu Nationalul, lupta se incinge rau.
Cred ca o sa fie cel mai dur campionat.

cip_81
13th March 2006, 19:40
dc joaca la fel ca si cu otzelul, dinamo nu are nici o sansa la victorie
cred ca bate dinamo. in schimb, pandurii isi recupereaza punctele de la arges.
hai, da-ti drumul la injuraturi :ok:

Nu te injura nimeni, dar tu imi aduci aminte de un catren (m-am saturat sa raspund la nesfarsit prostiilor pe care le debitezi cu o frecventa uimitoare). Ce zici, sa ti-l spuuuuun, sa nu ti-l spuuuuun ? Hai sa ti-l spun (poate il stii si tu)...nu m-am putut abtine.

Cu prostul nescolarizat
Te lupti putin si ai scapat.
Dar duci o lupta colosala,
Cu prostul care are scoala.

Pai, nene, cine este prietenul cel bun al lui Jiji ? Nu cumva pe numele sau de buletin Condescu ? Cine mergea cu steaua pe la Berlin ? Nu cumva Condescu ? Cine l-a ajutat pe Jiji sa conctruiasca, case sinistratilor ? Nu cumva Condescu ? Oare nu Jiji l-a convins pe Condescu sa directioneze voturile "minerilor" (si cica astia au facut pana la urma diferenta) spre M Sandu la alegerile de la federatie (si cica nu ar fi "rautacisme").

Dar ai dreptate la un punct...intr-adevar, Pandurii au castigat la Pitesti, iar Pitestiul a castigat etapa imediat urmatoare in Stefan cel Mare. Ce zici, ma crezi pe cuvant ca asa au stat lucrurile ?

marcel
13th March 2006, 21:07
poate bufonii care au imbracat tricuol alb-rosu sambata seara se trezesc si isi aduc aminte ca sa fii pe primul loc te obliga la victorii. poate macar din orgoliu. merg totusi pe un 2. aici ai dreptate:D

APercele79
13th March 2006, 21:18
si eu as vrea sa cred ca meciul se simbata a fost pur si simplu un "accident" cum zice clubul

daca se mai intampla inca vreun accident....o sa inceapa sa zboara hotii din conducere unul cate unul...inadmisibil sa joace la fel de prost si etapa asta, tinand cont ca pandurii este slaba rau

merg pe un 2, dar nu pot sa zic ca sunt convins...

Ammadeus
13th March 2006, 21:26
anticipez ca dinamo va umbla la arbitrii pt. meciul asta...sa fim serioshi, la modul cum joaca acum n-au sanse sa cashtige nici macar la olteni acasa...

APercele79
13th March 2006, 21:31
anticipez ca dinamo va umbla la arbitrii pt. meciul asta...sa fim serioshi, la modul cum joaca acum n-au sanse sa cashtige nici macar la olteni acasa...
saracutul de tine. esti cam stresat cu arbitrii, chiar suferi umpic de paranoie
daca batea dinamo 3-0 pe galati, sigur era blat!!

apparte
13th March 2006, 22:27
saracutul de tine. esti cam stresat cu arbitrii, chiar suferi umpic de paranoie
daca batea dinamo 3-0 pe galati, sigur era blat!!
Arbitrul meciului : Ionica Serea !!!!! E pe bune,tocmai s-au anuntat arbitrii!

Universal
13th March 2006, 22:50
Dinamo reintra in forma , iar in Oltenia se simte ca acasa.
2 solist !


Nu vo bATE nici acum dinamovistii nu sunt omegeni iar Marin mai are nevoie de timp eu spun 0-0 sau 1-1

Universal
13th March 2006, 22:51
Nesimtire crunta: 0-0 :D
ESte realitate,vei vedea,la vcum joaca Dinamo...

Universal
13th March 2006, 22:53
Daca pierde si acum Dinamo (ceea ce nu cred), la fel, sa piarda si Steaua cu Nationalul, lupta se incinge rau.
Cred ca o sa fie cel mai dur campionat.
Omule,trebuie sa fim realisti,ca sa-si revina Dinamo ,au nevoie de 3 -4 meciuri cu noul antrenor,este clar ca nu vor castiga vor face cel muöt 0-0 sau 1-1 dar mai mult nu pot.SE vede ce a facut spaniolul cu ei..adica nimic.

cip_81
13th March 2006, 23:01
Mai, omule, foloseste cu incredere butonul ala de edit, ca nu musca. Nu mai posta consecutiv.

Referitor la meci, daca nu-si vor schimba atitudinea fata de joc, atunci vom asista la a doua infrangere consecutiva. Daca totusi se vor trezi la viata, atunci vom bifa primele 3 puncte.

Ammadeus
13th March 2006, 23:04
Nu vo bATE nici acum dinamovistii nu sunt omegeni iar Marin mai are nevoie de timp eu spun 0-0 sau 1-1


de ce am pregnanta impresie ca dinamo+ionica vin cu 3 pcte de la pandurii? cu moralul si valoarea la pamant, cineva trebuie sa-i ajute sa iasa din criza...ca doar nu s-o plimbat netoiu pana in china sa-si aduca penibilii inapoi si pe urma sa piarda pe bune si la tg. jiu; 1-2 cu arbitrii, egal sau victorie gazdele, pe bune

george-dinamo
14th March 2006, 00:17
mai ammadeus, dar tu nu crezi ca o echipa din fruntea clasamentului poate bate pe bune o echipa din partea inferioara, al carei conducator e si prieten bun cu patronul rivalei? cred ca daca ma uit la posturile tale de la meciurile cu DINAMO numai de blaturi cu adversarii sau cu arbitrii vorbesti. mai ia o pauza man.
@hip....nu stiu daca stii, probabil nu, dar dati este o forma a verbului a da, si nu se scrie da-ti (noi dam, voi dati....drumul la injuraturi). niste lectii de gramatica, pe langa unele de tactica cred ca ti-ar prinde bine. hai pa.

Swisstec
14th March 2006, 01:32
Cred ca Dinamo va castiga acest meci, nu-si mai permit inca un esec, s-ar putea sa fiu prezent la acest meci!:D

remy
14th March 2006, 01:36
I-am spus de zeci de ori ca nu prea stie aceasta limba, si se mai lauda ca este ziarist (nu vrea sa ne spuna excat la ce fitzuica este), si licentiat (???) !
HIP-ule, cum de nu mai zici de vreun blat, ceva, al dinamovistilor ?
Deja Dinamo a blatuit meciul cu Otzelul. Nu stiai ? Pacat, ca mai vedeam iar balarii marca Hip.
Ti-a disparut entuziasmul de vreo 2 saptamani.
Asta e bine.
Hai, Dinamo, revino-ti incepand cu meciul cu Pandurii, altfel e de rau.

Ammadeus
14th March 2006, 01:38
mai ammadeus, dar tu nu crezi ca o echipa din fruntea clasamentului poate bate pe bune o echipa din partea inferioara, al carei conducator e si prieten bun cu patronul rivalei? cred ca daca ma uit la posturile tale de la meciurile cu DINAMO numai de blaturi cu adversarii sau cu arbitrii vorbesti. mai ia o pauza man.
@hip....nu stiu daca stii, probabil nu, dar dati este o forma a verbului a da, si nu se scrie da-ti (noi dam, voi dati....drumul la injuraturi). niste lectii de gramatica, pe langa unele de tactica cred ca ti-ar prinde bine. hai pa.


...deci sportu-dinamo a fost pe bune? da' gloria-dinamo? eu anticipez doar ca arbitrii vor trage pentru dinamo, n-am afirmat ca se aranjeaza la nivel de cluburi...daca dinamo pierde meciul asta isi poate lua adio de la titlu, nu va bate la timisoara sau pe steaua; plus ca vine la cluj, unde n-as vrea sa fiu in blana voastra, veti vedea de ce! daca meciul se joaca pe bune va fi probabil egal.

deep purple
14th March 2006, 03:36
Serea la centru, D. Burloiu la tuse... nasol de Pandurii. Interesant cum alege computerul ala de la CCA. Ii potriveste la fix.
Mda, prima victorie in acest retur pt Dinamo.

apparte
14th March 2006, 03:58
Serea la centru, D. Burloiu la tuse... nasol de Pandurii. Interesant cum alege computerul ala de la CCA. Ii potriveste la fix.
Mda, prima victorie in acest retur pt Dinamo.
de burloiu nu stiam, pt ca n-au prezentat aia la radio decat centralii!:D

george-dinamo
14th March 2006, 09:33
da ma CCA condus de un arbitru de casa al stelei da arbitri la meciul lui DINAMO ca sa traga pt noi. cand se vor termina odata aceste banuieli? inaintea fiecarui meci gata e blat. ori cu arbitrii ori cu adversarii. mai incercati si altceva. sau voi chiar credeti in asta? ca sincer, poate mai faceau cate una-doua, dar de o vreme s-au lasat de sportul asta.

matei_viola
14th March 2006, 13:02
Serea la centru, D. Burloiu la tuse... nasol de Pandurii. Interesant cum alege computerul ala de la CCA. Ii potriveste la fix.
Mda, prima victorie in acest retur pt Dinamo.

Este bine ca la Tg.Jiu nu este NOCTURNA sa se vadă vre-o fanta ;)

elrifle
14th March 2006, 13:04
e simplu: dinamo trebuie sa castige si o va face. cred in revirimentul echipei. o mica schimbare de tactica si va fi bine. pandurii - dinamo 0-3.
nu de alta dar sa ne scoatem si golaveraju ca doar asta ne mai tine in fata stelei pana la meciul direct.

apparte
14th March 2006, 13:37
da ma CCA condus de un arbitru de casa al stelei da arbitri la meciul lui DINAMO ca sa traga pt noi. cand se vor termina odata aceste banuieli? inaintea fiecarui meci gata e blat. ori cu arbitrii ori cu adversarii. mai incercati si altceva. sau voi chiar credeti in asta? ca sincer, poate mai faceau cate una-doua, dar de o vreme s-au lasat de sportul asta.
George,bine ca nu vi l-au dat pe Serea la meciul cu Progresul !! Da-mi voie sa am dubii in privinta corectitudinii,s-au lasat de "sportul" asta in timpul lui Giovanni(uiti prestatia lui Serea la meciul cu Progresul din Cupa anul trecut)!La Borcea si Netoiu corectitudine?

Sauron
14th March 2006, 15:36
Bat Pandurii fara probleme , 2-0 :ok:

APercele79
14th March 2006, 18:08
...deci sportu-dinamo a fost pe bune? da' gloria-dinamo? eu anticipez doar ca arbitrii vor trage pentru dinamo, n-am afirmat ca se aranjeaza la nivel de cluburi...daca dinamo pierde meciul asta isi poate lua adio de la titlu, nu va bate la timisoara sau pe steaua; plus ca vine la cluj, unde n-as vrea sa fiu in blana voastra, veti vedea de ce! daca meciul se joaca pe bune va fi probabil egal.

acelasi CLUJ care a luat-o in tur de la dinamo 4-1?? (parca era 4-1, scuzati-ma daca gresesc)
tin minte ca dorinel munteanu dupa meci a zis ca nu a mai vazut echipa atat de bine organizata; nu-i vorba ca atunci toti luau cate 5 boabe

bai astia cu blaturile sunteti penibili...daca erau blaturi, nu si-o lua dinamo pe cocoasa 3-0 etapa trecuta...si stelistii ar trebui sa tina ciocul mic ca deaia l-au luat pe oli antrenor: ptr ca le-a dat campionatul anul trecut pe tava!!
blatistilor :jerk:
sa nu mai zic de sechelariu, etc.

dinamo-pandurii 2-0

Hipgnosis
14th March 2006, 18:25
george_dinamo: sorry, my mistake, m-am grabit
:rosu: - pt. mine
remy: get a life, ai scris cateva posturi numai de mine. :rosu:

TaciAcolo
14th March 2006, 19:24
meci greu pt pandurii x2 :( nu prea cred ca pierde dinamo de 2 ori sau poare repeta povestea cu 7 infrangeri consecutive:)

Ammadeus
14th March 2006, 22:31
acelasi CLUJ care a luat-o in tur de la dinamo 4-1?? (parca era 4-1, scuzati-ma daca gresesc)
tin minte ca dorinel munteanu dupa meci a zis ca nu a mai vazut echipa atat de bine organizata; nu-i vorba ca atunci toti luau cate 5 boabe

bai astia cu blaturile sunteti penibili...daca erau blaturi, nu si-o lua dinamo pe cocoasa 3-0 etapa trecuta...si stelistii ar trebui sa tina ciocul mic ca deaia l-au luat pe oli antrenor: ptr ca le-a dat campionatul anul trecut pe tava!!
blatistilor :jerk:
sa nu mai zic de sechelariu, etc.

dinamo-pandurii 2-0


chestia cu olaroiu, corect, la meciul cu dinamo 0-5, tzefferu a avut la 0-0 un penalti neacordat si un jucator macelarit de imbecilul galamaz (de unde apar numele astea de kkt?); dinamo vine in retur la cluj, nu va ashteptatzi la nici macar o jumatate de punct!

fifa2006
14th March 2006, 22:37
cainii sa ne mai lase ca ne-am saturat de atata latrat, clasa lor s-a vazut in meciul cu otelul si in parcursul european. eu cred ca FAPTELE SPUN TOTUL RESTUL E APA DE PLOAIE. SUCCES STEAUA SI RAPID

APercele79
14th March 2006, 22:40
eeee ramane de vazut...daca joaca cum au jucat simbata, o sa isi ia dinamo vreo 5 (tot zic ca nu se mai intampla asemenea meciuri, dar mai stii?)
dar eu zic victorie lejera in cluj...

Paul
14th March 2006, 22:42
dar eu zic victorie lejera in cluj...
e un turneu de juniori la cluj , participa si DInamo ?

Mare favorita la turneu de anunta Liberty Oradea , da cine stie ...

APercele79
14th March 2006, 22:46
e un turneu de juniori la cluj ...

eu zic ca trebuie sa participi si tu...
cand implinesti 21 de ani, pe urma te poti baga in seama cu astia mai mari....

Ammadeus
14th March 2006, 23:14
la cluj, 3-1 tzefferu, scor/diferentza minima; putetzi si uita de meci/puncyele in joc; altfel, on topic pe bune 1-1 sau 1-0, altfel, adica dinamo+arbitrii 1-2

APercele79
14th March 2006, 23:46
dar si daca va o mai luati in retur inca o data 5 la poponakis, sper sa nu te mai vad pe aici vreo 2 luni
skimba-ti adresa, nr de mobil, email, etc.

da-te ranit vreo perioada...venim toti peste tine cu tzfereul tau cu tot

gicu
14th March 2006, 23:48
aici vorbim de Pandurii nu de vreo echipa din Cluj. Asteptati ca va vine si voua randul.

Jucatorii nostri ar face bine sa trezeasca...si sa castige aceasta partida!

deep purple
15th March 2006, 00:08
Jucatorii nostri ar face bine sa trezeasca...si sa castige aceasta partida!

ALO!!! Sereaaa!!! Burloiuuuuuuuuuu!!!
TREZIREA BA!!!!

Ess
15th March 2006, 00:15
aici vorbim de Pandurii nu de vreo echipa din Cluj. Asteptati ca va vine si voua randul.

Jucatorii nostri ar face bine sa trezeasca...si sa castige aceasta partida!
Lol ma Jicu...las-o jos...Ii mai domolala dambovitza ca someshu' si berea noroc (cum dracu ne putetzi jigni cu asa ceva?) ca jepeu'...
Despre ce meci ii vorba?
Oricum pierde Ceahlaul Piatra Neamtz:P

Ammadeus
15th March 2006, 00:50
dar si daca va o mai luati in retur inca o data 5 la poponakis, sper sa nu te mai vad pe aici vreo 2 luni
skimba-ti adresa, nr de mobil, email, etc.

da-te ranit vreo perioada...venim toti peste tine cu tzfereul tau cu tot



locul 3 de-l prindetzi la sfarsit o sa fie mai mult decat decent...vei vedea tu cum expiratii importatzi din china nu fac 2 parale...unde o sa-i mai vindetzi in vara? in bangladesh? vietman? poate in coreea de nord!

100%rapidist
15th March 2006, 00:55
Dinamo va pierde doua puncte printrun egal cu panduri:2-2!!!!

APercele79
15th March 2006, 00:56
daaaa, deasta saliva oierul de nea jiji cand a auzit ce vine alexa inapoi in ro...
deaia i-a facut oferta, pentru ca alexa e parnaie
si danciulescu, ce nasol e....

pai astia 2 la voi la CFR nu ca sunt doar titulari in lot, dar pe loc ajung si capitani de echipa, pot sa candideze si la primaria orasului...
nici o alta echipa din ro nu scoate jucatori in italia-spania-anglia asa ca nu vorbi prostii

asta e valoarea diviziei A!!!

Swisstec
15th March 2006, 01:11
Se pare ca nu voi mai merge la Tg. Jiu...:(
Oricum, succes Dinamo!

gicu
15th March 2006, 02:07
deep, e greu sa scapi de boala aranjamentelor? ;) Vorbeam de trezirea jucatorilor ca la cum au jucat cu Otelul nici mama arbitrilor nu-i ajuta :D

ess fuel, zau daca am priceput ce vrei sa zici cu berea, cu somesu', cu jepeu' :D Bausi ceva? No acu' pa' bune...ce legatura are meciul asta cu fotbalul clujean? :mda:

Ammadeus
15th March 2006, 10:26
hai disneyland, varo-n atze de vreo 2 ori! dinu e asa de speriat sa antreneze echipa ca s-ar ascunde si sub pulpana lu jiji, ciobanul evazionist, aiuritor de suflete sarace cu duhul

remy
15th March 2006, 14:47
george_dinamo: sorry, my mistake, m-am grabit
:rosu: - pt. mine
remy: get a life, ai scris cateva posturi numai de mine. :rosu:
Eu am mai spus ca esti pseudo-ziarist, daca ai fi asa, n-ai baga en-gross greseli de toate felurile. Si mai zici ca ai si facultate ! In fine, poate te mai calmezi si cu jignirile.
Si mai usor cu Serea, ca doar nu-i angajat al unei echipe sau alteia.
Ce mai, daca Dinamo bate cu niste goluri clare, e clar ca arbitrul a fost vinovat !
Chiar mi-e frica sa nu vrea sa faca invers, pt. a se revansa fata de noii sefi, care-s pro-Steaua !

sun
15th March 2006, 16:21
Da , meciul asta e arbitrat de Serea . Sunt curios cum va arbitra ;)

Nu ma intereseaza ce face Dinamo , dar inca o infrangere nu strica ..... :P

Hipgnosis
15th March 2006, 16:53
1. Eu am mai spus ca esti pseudo-ziarist, ...
2. Si mai usor cu Serea, ca doar nu-i angajat al unei echipe sau alteia.


1. termina cu atacurile la persoana. teoretic ar tb sa fie o lupta de idei. mi-am recunoscut greseala, alta n-ai sa mai vezi decat de "dactilografie" :happy

2. "Serea in finala". - titra GSP dupa ce dinamo batea nationalul si se califica in finala cupei romaniei. La o saptamana dupa acel meci, Nationalul umilea dinamo cu 5-1.
Luand in considerare aceste fapte, au sau nu microbistii motive intemeiate sa discute macar posibila maniera de arbitraj a lui Serea. ??????
ps: la acel meci a eliminat 2 jucatori de la national, a aratata vreo 2 penaltiuri pt. dinamo, si a iertat un dinamovist de rosu.

remy
15th March 2006, 18:18
Si, e valabil si acum, chiar daca ar fi fost asa ?
Mai ales ca e urmarit ca ultimul infractor.
Sper sa nu arbitreze impotriva lui Dinamo, sa arate ca nu e pro-Dinamo.
Doar e "stelistul" de Costica Valcea sef, si-l beleste daca n-asculta de JIJI.
Asa ca, oricat ati discuta, nu e real ce spuneti despre Serea cel de acum.

Hipgnosis
15th March 2006, 18:58
Doar e "stelistul" de Costica Valcea sef...

in afara de tine nu mai zice nimeni ca asta e stelist !!! :rosu:
nicaieri in presa nu s-a zis asta, e doar o aberatie de a ta pe care vad ca au preluat-o inca cativa dupa forum.
ala a fost arbitru, nu a a vut niciodata vreo legatura cu Steaua.
ps: vezi ca e un poll cu cea mai hulita / detestata echiap din romania si acolo conduce detasat dinamo.
majoritatea si-au motivat votul pro- dinamo (vorva vine pro :happy ) prin faptul ca dinamo este campioana blaturilor all-time.
Asa ca nu te mai simti ofuscat ca la toate meciurile lui dinamo pluteste pe deasupra un norisor pe care scrie: "oare va fi blat?".

cip_81
15th March 2006, 19:05
Cum poti sa spui asa ceva, ca in afara de remy nimeni nu a spus ca "Valcea" este recunoscut pentru simpatiile steliste ? Am spus-o si eu, a facut-o si uti, s-a scris si in presa (am sa caut articolul si am sa ti-l "bag pe gat"). Cine a fost arbitrul meciului de 100 de minute ?


Asa ca nu te mai simti ofuscat ca la toate meciurile lui dinamo pluteste pe deasupra un norisor pe care scrie: "oare va fi blat?".

Chiar ne bucura...vedem si noi cum se manifesta paranoia.

Acum pune placa cu blatul de sambata, de la meciul cu Pandurii. Sau o pui pe aia cu fluierasii ?

remy
15th March 2006, 19:14
Lasati-l pe baietash, ca zici ca are 15 ani, repeta placa cu blaturile teoretice de ni se acreste. Chiar tot ce spune seful tau, JIJI, o iei de buna ?
Esti Mafalda sa stie ca Serea va face totul pt. Dinamo, chiar inainte de a se disputa meciul ?
De asta fotbalul e ceea ce este, datorita unora care, tot ce viseaza noaptea, varsa aici.
Alte scuze pt. echipa Steaua cea "umflata", nu mai aveti (o spune chiar Finu' Radoi) ? Hai, bagati placile voastre prafuite, pe care nu le ia nimeni in seama.
Chiar asa, nu esti informat, Don' "ziarist" HIP, ca un arbitru precum Costica Valcea a nenorocit un mare antrenor (MATEIANU), doar pt. ca el asculta de fam. Ceausescu, "patroana" Stelei din Anii '80 ? Hai, zi ca nu-i adevarata nici faza asta, ca vom crede altceva despre tine.
Mai ia o pauza, ca prea scrii aberatii, si ne ajunge.
Ce ti-a mai suflat MEME sau JIJI, cu cine se mai fac blaturi ... de tort ?

APercele79
15th March 2006, 19:19
majoritatea si-au motivat votul pro- dinamo (vorva vine pro :happy ) prin faptul ca dinamo este campioana blaturilor all-time.
Asa ca nu te mai simti ofuscat ca la toate meciurile lui dinamo pluteste pe deasupra un norisor pe care scrie: "oare va fi blat?".

Domnule Hip, trebuie sa va re-amintim cum ati castigat campionatul anul trecut????
cand a vazut nea jiji la pauza ca dinamo ia campionatul, a apelat la nea oli sa ii lase pe stelisti sa dea si ei asa 2 goluri la misto....si ca recompensa, l-a adus in ghencea antrenor...
hai sa fim seriosi....sa nu mai zic de FCM Bacau, care cand are meci cu steaua....NO COMMENT
zici ca sunt gaini constipate in cel fel alearga pe teren, se vede de la o posta cit de mult vor victoria
Boala este contra lu Dinamo ca asa vrea presa...stim prea bine ca presa dirijeaza tot..la blatul cu bacau nu s-a zis nimic; in schimb, la dinamo otelul 4-1 in tur, clar BLAT!!! Deasta presa e plina de niste *******i infecti...si nu ii prea baga nimeni in seama

Deci nu ma intelege gresit, NU ZIC CA DINAMO NU A FACUT BLATURI......DAR toate echipele mari au apelat la jocuri strategice (multi fosti jucatori au si recunoscut, dupa 5-10 ani)...doar nu o sa cumpere meciul pandurii....astia mari le cumpara, astia mici se apleaca

cine neaga chestia asta ori e orb, ori prea naiv

OVIDIU 62
15th March 2006, 23:45
Dinamo va reusi sa invinga pentru ca nu poate sa piarda 2 meciuri la rand.

tuxie
16th March 2006, 10:43
Dinamo va reusi sa invinga pentru ca nu poate sa piarda 2 meciuri la rand.

Eu sper sa reuseasca din nou performanta cu "agentu' 007" :D

six
16th March 2006, 10:47
Dinamo va reusi sa invinga pentru ca nu poate sa piarda 2 meciuri la rand.ba poate.....dar din pacate depinde de olteni...:drak: :headbang: :headbang:

Ammadeus
16th March 2006, 11:39
in mod normal, logic vorbiind, asta e meci de 1 clar...oltenii au nevoie de punctele de acasa, otzelu' si vasluiu' se vor salta, raman ei cu jiul si bacaul (care pica); la nivel de conduceri nu se vor intzelege, deci singura shansa a lui dinamo sa scoata 3 pcte e sa vina cu arbitrii dupa ei...anticipez ca asha se va intimpla; pe bune:2-1, dinamo cu arbitrii:1-2

esku
16th March 2006, 13:18
2-1 :evil: .... numai sa nu isi aminteasca "ionica" ca e caine.....:rosu: ... da mi`e ca il ia la bataie hizo :happy :happy

Ammadeus
16th March 2006, 13:30
2-1 :evil: .... numai sa nu isi aminteasca "ionica" ca e caine.....:rosu: ... da mi`e ca il ia la bataie hizo :happy :happy


cate butelii face serea? sau ca ma intzeleaga si dinamovishtii, cu cate butelii il cumparatzi pe arbitrul de centru? da' cei de la tusha?

Hipgnosis
16th March 2006, 17:20
Chiar asa, nu esti informat, Don' "ziarist" HIP, ca un arbitru precum Costica Valcea a nenorocit un mare antrenor (MATEIANU), doar pt. ca el asculta de fam. Ceausescu? Hai, zi ca nu-i adevarata nici faza asta, ca vom crede altceva despre tine.

Da, si un presedinte ales democratic, la fel ca Basescu (Hitler), a declansat un razboi mondial. Asta inseamna ca si Basescu e un criminal????

"Un arbitru precum Costica Valcea...". Woaw m-ai dat gata cu afirmatia asta.
presupun ca urmeaza "un criminal in serie de profesie oier a fost impuscat". Probabil ca a ta concluzie va fie "Gigi trebuie impuscat ca e si el oier". :happy :happy :happy

Vi3rme_X
16th March 2006, 17:38
1-0 pentru Pandurii.Vreau sa vad cum se prabuseste dINAMO:evil:

Hipgnosis
16th March 2006, 17:55
"Ionica Serea a arbitrat partida retur dintre formatiile Dinamo si FC National, contānd pentru semifinalele editiei 2004-2005 a Cupei Romāniei, meci īncheiat cu victoria dinamovistilor cu scorul de 4-0.

Īn urma acelei partide, Comisia Centrala a Arbitrilor (n.r. - prezidata de actualul director general al FCU Politehnica Timisoara, Ion Craciunescu) l-a retrogradat pe termen nelimitat la Divizia C pe Serea si l-a retras de pe lista FIFA, considerānd ca arbitrul bacauan a acordat īn mod eronat doua penaltiuri :rosu: :rosu: īn favoarea echipei Dinamo si i-a eliminat usor pe jucatorii bancari Jonathan McKain :rosu: si Catalin Lita :rosu: . Serea a fost din nou delegat sa conduca meciuri din Divizia A īn turul acestei editii de campionat". (Pro Sport)

remy
16th March 2006, 22:55
Si ce legatura vezi tu, copile in gandire, cu Craciunescu, de care mereu urlai ca e dinamovist ? Incep sa cred ca ai ceva care-ti lipseste.
Nu mai urli ca seful arbitrilor, Craciunescu a fost cu Dinamo si atunci, cand l-a dat afara pe Serea, daca a gresit ? O intorci ca la Ploiesti, numai in favoarea ta. Ciudat mai esti.
Nu-ti convine ca e real ca seful arbitrilor e stelist dovedit ?

be@
17th March 2006, 12:46
Nasol de olteni . Urmeaza doua infrangeri pentru ei : una e cu Dinamo , si cealalta la Iasi . :evil:

saphicus
17th March 2006, 14:36
Daca nici acum, atunci...cand? Pronostic normal: 2 :ok:

Hipgnosis
17th March 2006, 20:30
remy: raspunde la postari, ca numai asta nu faci.
doar ataci persoana.
esti jenant :jerk:

cap
17th March 2006, 20:43
bai poate bate dinamo dar eu mizez pe un egal as vrea sa vad dinamo suferind pt cas foarte increzuti si se cred stapanii diviziei a galatiul va trasou :))

cap
17th March 2006, 20:45
:rosu: bai poate bate dinamo dar eu mizez pe un egal as vrea sa vad dinamo suferind pt cas foarte increzuti si se cred stapanii diviziei a galatiul va trasou :)) /hello /hello /hello /hello /hello /hello /hello

Swisstec
17th March 2006, 22:06
Dinamoviştii īntīmpinaţi de suporteri la Tg. Jiu

Jucătorii dinamovişti au ajuns acum 20 de minute la Tīrgu-Jiu, unde au avut parte de o primire frumoasă din partea suporterilor locali. Peste 100 de fani i-au īntīmpinat pe jucătorii alb-roşii la hotel, aceştia acordīnd autografe fanilor.
Ce lingai!

starsteel
18th March 2006, 12:05
Personal imi doresc un egal la meciul asta dar Condescu si Netoiu s-ar putea sa cunoasca deja rezultatul.

bunduche
18th March 2006, 14:08
SlateBlue"]Nu-ti convine ca e real ca seful arbitrilor e stelist dovedit ?[/COLOR][/B]


Ce fain ca seful arbitrilor e stelist, in cazulasta Dinamo poate sa-si ia adio de la titlu:D . Cred ca si arbitrii care au arbitrat la meciurile lui Dinamo in cupa UEFA tot stelisti erau:D .

HAI PANDURII

duxdeorum
18th March 2006, 14:38
hai pandurii!! macar un egal :)

cip_81
18th March 2006, 14:53
Personal imi doresc un egal la meciul asta dar Condescu si Netoiu s-ar putea sa cunoasca deja rezultatul.

Cred ca mintea ta e la borcan...pai, afla ca Jiji si Condescu sunt ca doi pederasti. Nu era Jiji cel care-l "plimba" pe miner cu avionul la partidele stelei din UEFA ? Auzi la el, Condescu sa-si tradeze amicul.

Acum pe bune, tu esti responsabil de ceea ce debitezi pe aici ?

my_bogdan
18th March 2006, 16:04
meci mare.....sa vedeti numai cu ce scor o sa o ia Pandurii......din surse proprii stiu asta :mda: sper sa ma insel

SORENSEN
18th March 2006, 16:47
Cum p*** mea l-au pus pe Sereasa arbitreze pe Dinamo mi se pare incredibil...in caz de surpriza din partea Pandurilor sa-i execute al 12-lea jucator dinamovist + ca comentatorul e pus sa-i pupe-n c** pe dinamovisti..penibil

Paul
18th March 2006, 16:50
Cred ca mintea ta e la borcan...pai, afla ca Jiji si Condescu sunt ca doi pederasti. Nu era Jiji cel care-l "plimba" pe miner cu avionul la partidele stelei din UEFA ? Auzi la el, Condescu sa-si tradeze amicul.

Acum pe bune, tu esti responsabil de ceea ce debitezi pe aici ?

ce faci domne te uiti la meci :evil;

Pandurii nu isi depaseste conditia de echipa mica , si cam atat.
Apropos , unde e Zicu :headbang:
Nu mai joaca favoritul meu :rosu: Sapaliga


Cum p*** mea l-au pus pe Sereasa arbitreze pe Dinamo mi se pare incredibil...in caz de surpriza din partea Pandurilor sa-i execute al 12-lea jucator dinamovist + ca comentatorul e pus sa-i pupe-n c** pe dinamovisti..penibil
E doar inceputul.
Urmeaza Corpodean la Dinamo - Steaua . Trust me!

Swisstec
18th March 2006, 17:00
Pana la gol Dinamo a jucat prost! Pandurii joaca interesant, dar sper sa o ia pe coaja!:D

waterboy
18th March 2006, 17:40
meci mare.....sa vedeti numai cu ce scor o sa o ia Pandurii......din surse proprii stiu asta :mda: sper sa ma insel
Se pare ca sursele tale nu prea sunt de incredere.
Ca sa vedeti unde ajunge paranoia: daca Dinamo castiga meciul acesta cu 4-0, toti veneau aici si sareau in sus ca a fost blat ca asa a scris cineva inainte de meci, si se stia dinainte rezultatul (s-a intamplat la fel si cu tragerea la sorti din cupa UEFA).

dede
18th March 2006, 17:45
2-0 pt dinamo...nu prea meritau...

relansat
18th March 2006, 17:57
Asta este , poate data viitoare :drak:

Paul
18th March 2006, 17:59
era previzibil ca bate Dinamo ... :P
nu se impiedica ei de nou-promovare :P

King of Hell
18th March 2006, 18:03
nu are ce cauta in A o astfel de echipa cum e pandurii. un an in A le-o fost de ajuns. varza total. mai ales perisici ala.

esku
18th March 2006, 18:48
ce meci de kkt....mai aveam putin si adormeam..... echipa asta vrea sa iasa campioana romaniei??? :o:

OVIDIU 62
18th March 2006, 18:59
A fost inca un meci slab facut de cea care se vrea in liga campionilor.Au avut noroc.

pinky
18th March 2006, 19:06
ce meci de kkt....mai aveam putin si adormeam..... echipa asta vrea sa iasa campioana romaniei??? :o:

Te pomenesti c-o vrea FC Fundu-n Poarta... aaa, pardon, FC Arges! :jerk:

Victorie meritata pentru Dinamo! Foarte stresati oltenii astia si nush de ce ca oricum n-au nimic de-a face cu fotbalul ei... sau poate tocmai de aia is asa! Foarte indulgent arbitrul ala cu ei, mai un pic si-si lua vreo doi pumni! :rolleyes:

Intr-adevar, am avut noroc, daca nu se aliniau planetele sa faca un unghi de 928350123905 grade cu soarele, chiar nu vad cum i-am fi batut! :mda:

sun
18th March 2006, 19:10
Ce slabi is Pandurii . Dumnezeule . Retrogradeaza sigur

Dinamo a jucat cat avea nevoie sa isi revina dupa umilinta , dar putin pentru pretentille ei .

esku
18th March 2006, 19:21
Te pomenesti c-o vrea FC Fundu-n Poarta... aaa, pardon, FC Arges! :jerk:

nici n`as putea sa cred asa ceva.... si nici n`am batut vreun apropo ... pana una alta "FC Fundu-n Poarta" v-au tras`o la voi acasa cu 2-1 ...sau nu iti mai amintesti.... Am spus doar ca echipa asta ... dinamo .... nu are fata de campioana a romaniei...sunt alte echipe care joaca de "n" ori mai bine .... stai linistit nu ma refer la "FC Fundu-n Poarta" ....:rosu: :ciocan: :rosu:

pinky
18th March 2006, 19:48
Pai, de obicei nu te iei dupa un meci sau doua cand vorbesti de echipe care merita sa fie campioane... asa, nici Barca nu merita sa fie campioana dupa cum a jucat etapa trecuta la Osasuna, nu? (comparatia e exagerata, ideea e aceeasi!)

Imi aduc aminte prea bine ca ne-ati batut in tur la noi acasa, stai linistit ca stiu sa vad si esecurile echipei pe care o sustin, nu numai victoriile, dar cum am mai spus, campionatul are 30 de etape si ies campioni cei ce castiga cele mai multe meciuri! Echipele alea, care joaca de "n" ori mai bine, ce-au facut pana acum, de ce nu-s pe primul loc, ne-a batut vreuna pana acuma?

Fiecare echipa mai are si meciuri mai proaste, mai ales cand joci contra unei echipe precum Pandurii si pe un teren ca ala! Asa, si Steaua e mai buna ca Arges si n-a batut-o etapa trecuta, asta inseamna ca nu mai intra in cursa pentru titlu?

In fine...

esku
18th March 2006, 20:27
ai si tu dreptatea ta pe undeva, dar imi mentin afirmatile :evil:

bunduche
18th March 2006, 21:46
Imi pare rau ca nu a putut Pandurii sa scoata macar un egal, au avut noroc Dinamo de Petre si Niculescu.

Swisstec
18th March 2006, 21:49
Bine Dinamo, n-am tzinut niciodata cu voi, dar azi da!:D

King of Hell
18th March 2006, 21:58
daca nu ma insel...pesicacacici ala din poarta lu Pandurii nu o fo si la Vaslui si l-o dat afara ca isi dadea autogol, dadea cu stangu in dreptu, sarea in stanga in loc de dreapta, era prins in offside, juca table in timpul meciului si nush ce?

AxinTe
18th March 2006, 22:01
nu... ala e Pesic iar asta e Pustinjakovici

Swisstec
18th March 2006, 22:45
Il confunzi probabil cu Perisici, care mi se pare ca e mijlocas!

Darius
19th March 2006, 00:19
Dinamo Is Back!?!?!?!?

Swisstec
19th March 2006, 01:38
Nu, a fost doar o eroare!:happy O eroare primita cu bratzele dashcise, cum zicea cineva dat afara de arabi, de totzi JIULISTII din LUME!!!

remy
19th March 2006, 03:40
Ce slabi is Pandurii . Dumnezeule . Retrogradeaza sigur

Dinamo a jucat cat avea nevoie sa isi revina dupa umilinta , dar putin pentru pretentille ei .

Ce sa mai zicem de meciul Stelei cu Vasluiul, cand era sa si-o fure de la ultima clasata !
Daca Dinamo juca spectaculos cand castiga cu 5 goluri marcate de meci, cu ce s-au ales ?
Asa ca joaca si ei precum Steaua, ei au introdus stilul asta de joc, bazat pe aparare si pe contraatacuri sporadice.
Asta-i stilul putin spectaculos, italian, adus de Zenga si Olaroiu !
Tot asa au batut pe Heerenveen si Betis, mai ales cu goluri pe final, cand adversarii erau calare pe ei, dar neglijand apararea.
Dovada ca FC Argesul, daca s-a aparat, a contracarat pe Steaua.
Daca ar vedea si Rapidistii si celelalte echipe tactica Stelei, n-am mai auzi atatea osanale aduse ei.
Asta e, strainii n-au stiut ce tactica sa adopte cu perversii.
Daca era o echipa stil FC Arges in meciurile de la Heerenveen si Sevilla, se califica.

Angelina Jolie
19th March 2006, 03:46
Ba remy stii care ii problema ta? Ca orice iti zice cineva despre dinamo, tu raspunzi cu o replica despre steaua. Tineam numa sa mentionez, nu tre sa-mi raspunzi.
UNIREA si CFR vor baga "u" CLUJ in C!

remy
19th March 2006, 03:51
Cred ca ai fost atenta ca a fost o legatura mare cu Steaua: stilul de joc al lui Dinamo, total schimbat.
Ce vroiai sa fac, daca e adevarul ca stilul Stelei e de asteptare a greselii adversarului ?
Si Dinamo a jucat cam la fel ieri, ceea ce ma nemultumeste ca spectacol, dar e mai eficient.
Eu as vrea Dinamo-ul care juca f. bine pana in momentul in care avea 5 puncte avans fata de Steaua si spulbera pe Everton, care se vede ca e o echipa de mijloc in Anglia, e chiar f. greu de invins acum.
Ce sa-i faci, cand si-a bagat coditza Don' Giovanni, s-a destramat totul !

Angelina Jolie
19th March 2006, 03:56
Ba remy stii care ii problema ta? Ca orice iti zice cineva despre dinamo, tu raspunzi cu o replica despre steaua. Tineam numa sa mentionez, nu tre sa-mi raspunzi.
UNIREA si CFR vor baga "u" CLUJ in C!
Precum ziceam. Probabil te-ar citi mai des lumea daca ai raspunde la obiect si ai avea si mesaje care sa nu le contina numele boilor de jiji si meme. Cam atat ca nu vreau sa o dam in off topic.

remy
19th March 2006, 04:14
Citeste postarea de mai sus, si pe urma mai vorbesti.
Oricum, nu cele doua domina fotbalul Romanesc ?
Ce are daca se pot face legaturi intre ele ?
Si vezi, ca totul a fost pt. a demonstra stilul de joc al lui Dinamo cu Pandurii, ca e asemanator Stelei, ceea ce nu e prea bine, ca nu mai e spectaculos, doar cu o aparare beton, nu poti castiga mereu.

Angelina Jolie
19th March 2006, 04:28
Bine ma, cum zici tu. Esti irecuperabil.
NUMAI si NUMAI CFR! RESTUL LA JILAVA!

Romeo
19th March 2006, 10:20
Putem vorbi de o mani****re a pariurilor de catre Dinamo si Steaua ? Cāt s-ar fi pariat pe Pandurii daca Dinamo nu ar fi pierdut acasa cu Otelul ? Asa, au fost naivi care au crezut ca Pandurii vor bate lidera si acestia si-au pierdut banii. Pacalirea pariorilor exista peste tot in lume, de ce n-ar exista si in tara tuturor smecheriilor ? Apoi Mitica vorbeste de o lupta strānsa si iata ca dupa chixurile lui Dinamo, Steaua sau Rapid avem parte de o incalzire a duelului. Cāt este adevar si cāt este trucaj in campionatul nostru ?

starsteel
19th March 2006, 11:50
Pandurii o echipa extrem de modesta iar Dinamo departe de o echipa adevarata.

Vladek
19th March 2006, 11:59
Meci undeva intre jalnic si mediocru, cu Dinamo jucand cam slabut-mediocru dar suficient cat sa se impuna in fata unei formatii jalnice de-a dreptul. Nu tu viteza, tactica, idei, ceva, orice ! Victoria lui Dinamo, sa zicem meritata, nu a venit dupa cine stie ce joc spectaculos. Pur si simplu, Pandurii au fost mai slabi decat ei.
Oricum, dupa asa meciuri cu echipele de pe locul 12-15, Dinamo n-are fata nici de Sampon Lig, daramite de cupe europene. La taraboiul pe care il face, trebuia sa le dea de la 5 in sus la ambele echipe.

six
19th March 2006, 12:45
Meci undeva intre jalnic si mediocru, cu Dinamo jucand cam slabut-mediocru dar suficient cat sa se impuna in fata unei formatii jalnice de-a dreptul. Nu tu viteza, tactica, idei, ceva, orice ! Victoria lui Dinamo, sa zicem meritata, nu a venit dupa cine stie ce joc spectaculos. Pur si simplu, Pandurii au fost mai slabi decat ei.
Oricum, dupa asa meciuri cu echipele de pe locul 12-15, Dinamo n-are fata nici de Sampon Lig, daramite de cupe europene. La taraboiul pe care il face, trebuia sa le dea de la 5 in sus la ambele echipe.bey,mai luat vorbele din gura,asa ca sunt de acord cu tine 100% doar as completa ca pacat de olteni ca se bat singuri :headbang: :) ;)

remy
19th March 2006, 14:18
Pandurii o echipa extrem de modesta iar Dinamo departe de o echipa adevarata.
Daca Pandurii este o echipa modesta, de ce Steaua, in tur, abia le-a smuls victoria, dupa ce aia erau calare pe Steaua ?
Sau sa nu mai vorbim de Vaslui si Gloria Bistrita, pe care Dinamo le-a batut. :ok:
Baremi Dinamo i-a spulberat pe Otelul in tur, iar acum, ca si cum ar fi pierdut in deplasare, deci au luat minim 3 puncte normale.
Imi place stilul vostru de gandire, chiar ma distreaza. /hello
Nici un meci nu seamana cu altul, la fel si valoarea unei echipe sau alteia.

King of Hell
19th March 2006, 14:40
Bine ma, cum zici tu. Esti irecuperabil.
NUMAI si NUMAI CFR! RESTUL LA JILAVA!

ioi ca rad aci de 10 minute ca bou'...:happy :happy

Rossi
20th March 2006, 00:42
http://img210.imageshack.us/img210/5882/clasament1tj.jpg

gicu
20th March 2006, 00:51
arata frumos, dar cred ca la final locurile 2-3 vor fi inversate :)

Din ce-am vazut Pandurii n-au jucat chiar rau, un plus pt. Sava (s-a miscat bine) si Scarlatache. Daca se tine de treaba baiatul asta ajunge sus (adica se intoarce la noi :P). Dinamo a jucat destul de apatic, a fortat numai cat sa castige. Mai e mult de lucru la Dinamo...dar incet-incet se aseaza lucrurile :yeah:

Vladek
20th March 2006, 02:10
Gata baieti ? Deja traiti orgasmul specific echipei din groapa de gunoi la gandul ca aveti 2 puncte avans ? :D :D

Las ca mai sunt etape ... si n-o sa jucati numai cu Pandurii sau Gloria Bistrita. :drak: :drak:

tafu
20th March 2006, 02:37
se revine iar la divizia a netoiu
rusine
cu asemenea jocuri cainii vor face de ras Romania

bmarian
20th March 2006, 10:55
bai penibililor.... ati vazut primul gol al lui dinamu.... in careu nu se afla nici un fundas de la pandurii.... era doar un baiat de la dinamo 2 care il ruga pe petre sa o bage in poarta......

george-dinamo
20th March 2006, 12:40
asa e bmarian...a fost blat clar. e interesant ca pe acest site se stalceste numele lui DINAMO, dar daca facem si noi la fel cu numele altor echipe imediat sar adminii. alpopa de ex foloseste unele denumiri deosebite pe un alt thread si vad ca nu se agita nimeni.

Aurel.D
20th March 2006, 17:00
Cum p*** mea l-au pus pe Sereasa arbitreze pe Dinamo mi se pare incredibil...in caz de surpriza din partea Pandurilor sa-i execute al 12-lea jucator dinamovist + ca comentatorul e pus sa-i pupe-n c** pe dinamovisti..penibil

In cazul in care nu stii, arbitrii sunt desemnati de computer, mai nou!!
Cand seful CCA a fost intrebat cum crede ca o sa se descurce Serea la meciul asta dupa scandalul acela, a zis ca este treaba lui Serea, de aia este arbitru; daca are personalitate sa se descurce!!
Mai informeaza-te inainte sa iti debitezi ideile aici!

Aurel.D
20th March 2006, 17:06
Mai baietasi, daca nu va place Dinamo, nu mai postati pe threadurile care se refera la aceasta echipa ci ramaneti pe ale voastre, sa va certati despre cum trebuia sa joace Olaroiu, pana o sa faceti scurta la degete; ca si asa debitati numai rautati si aberatii. Mai bine ati vedea parul din ochiul vostru decat paiul din ochiul altuia.
Simplu, la mintea cocosului!

PS: Multumiti-i lui Giovani Becali pt. care starea in care se afla echipa acum dar nu va ingrijorati prea tare; Dinamo o sa isi revina curand!!

Hipgnosis
20th March 2006, 17:18
Nu am vazut meciul, foar golurile

primul gol: petre nemarcat in careu...era pustiu pe acolo, parca trecusera turcii (a se citi porcea)

al doilea gol: uitati-va cum tine portarul mainile: intoarse spre poarta. desi a ajuns la minge, a preferat sa o impinga si mai tare in poarta.

Mult suces dinamo in Divizia Netoiu. Aici sunteti clar pe primul loc. Din pacate pt. voi nu face cat un sfert de UEFA :ok: , oricate meciuri ati manari in campionatul asta :ciocan:

atdi
20th March 2006, 17:53
parerea mea e ca nu afost blat, ci pur simplu dinamo a intalnit o echipa foarte slaba la toate capitolele. de altfel nici dinamo nu a jucat cine stie ce. daca si-au revenit cu adevarat vedem etapa viitoare la Constanta, dar eu cred ca mai mult de un egal nu o sa obtina acolo.

remy
20th March 2006, 18:16
Nu am vazut meciul, foar golurile

primul gol: petre nemarcat in careu...era pustiu pe acolo, parca trecusera turcii (a se citi porcea)

al doilea gol: uitati-va cum tine portarul mainile: intoarse spre poarta. desi a ajuns la minge, a preferat sa o impinga si mai tare in poarta.

Mult suces dinamo in Divizia Netoiu. Aici sunteti clar pe primul loc. Din pacate pt. voi nu face cat un sfert de UEFA :ok: , oricate meciuri ati manari in campionatul asta :ciocan:
Conspiratie mondiala impotriva Stelei !
Francmasoneria lucreaza !
Aberel, ai aparut iar cu obsesiile blaturilor ?
Mai aud laude la adresa Stelutei Cre(s)tine ?
Ca deja ne-am saturat de hazul vostru, ca tot timpul vedeti barna din ochii altora.
Dovediti ca au fost blaturi anul asta facute de Dinamo.
Dar ceva dovedit, nu visele erotice sau cosmarurile lui JIJI si MEME.
Dinamo a intalnit o echipa slaba acum, asta e !
Nici ei n-au mai jucat pe atac, ca inainte ! Au pastrat rezultatul.
Asta-i fotbalul !
Steaua are un stil si mai defensiv. Si nici nu recunosc ca nu prea au valoare.
Impotenta lor s-o vada, nu greselile arbitrilor.

Aurel.D
20th March 2006, 18:57
hip
al doilea gol: uitati-va cum tine portarul mainile: intoarse spre poarta. desi a ajuns la minge, a preferat sa o impinga si mai tare in poarta.

Pai trimite-i un mail lui Ioanitioaia, sa analizeze mai nou la procesul etapei si cum ar trebui sa tina portarul mainile la o lovitura libera!!:happy
Mare este gradina lui Dumnezeu...pacat ca poarta este inca deschisa!!:D

gicu
20th March 2006, 19:23
hip si zi asa: n-ai vazut meciul, nu?:D Hai navigare placuta...

Ayrton
20th March 2006, 19:34
Ce vrei gicule, astia-s stelistii ... google-ul e prietenul lor (mai era unul p-aicea care stia rezultatele numai de pe site-uri si facea morala tuturor de zici ca era cel putin Topescu+Ioanitoaia la un loc... e cam banat acum, dar revine el in curand... :D ), n-au vazut doua meciuri cap-coada in viata lor, si emit teoria batului de chibrit cu o inteligenta cel putin scanteietoare... :evil:

Rossi
20th March 2006, 19:38
HAHAHAHAHHA

ce penibile pot fi uneori oitele :happy

Dinamo a jucat sambata ...si nimeni nu a comentat meciul si arbitrajul ... toti au fost de parere ca Dinamo sa miscat ceva mai bine DAR a avut si putin noroc ...

Dupa ce au vazut ca steaua nu a jucat nimik au inceput sa acuze ca meciul cu Pandurii ba a flost blat ... ba ca Dinamo a fost ajutata de arbitri ...:ciocan:

sunteti de ras si de caterinca :jerk:

cip_81
20th March 2006, 19:48
Exact, acuzele au venit dupa meciul stelei din Cotroceni. Chiar se poate verifica. Vai de capul vostru, va mai suporta pamantul ?

remy
20th March 2006, 20:31
Cel putin Hip, care jigneste pe toti, este campionul aberatiilor si ale discutiilor infantile.
Cati ani are copilul, ca parca e o placa de patefon stricata ?
E O CONSPIRATIE MONDIALA IMPOTRIVA STELISTILOR, E CLAR.
DACA A ZIS-O JIJI, O IAU DE BUNA.
DE, ASTIA-S STELISTII !
CUM EI NU POT MAI MULT, CUM SAR SA SE SCUZE JALNIC.
CEL PUTIN, RADOI, ASA CUM ESTE EL DE CIOBAN, ACUM VREO 2 SAPTAMANI, A FOST REALIST, CAND A SPUS CA STEAUA NU E CHIAR ASA CUM SPUNE NASHU-SAU, JIJI.
MECIUL PANDURII-DINAMO A FOST CORECT DIN TOATE PUNCTELE DE VEDERE !

Vladek
20th March 2006, 21:54
Terminati cu prostiile. Am mai zis-o, Dinamo n-a castigat fiindca a jucat mare lucru. A castigat fiindca a dat peste niste aiuriti chiar mai slabi decat "vedetele" echipei din groapa de gunoi. Meciul a fost intre slab si mediocru, dar nu cred ca a fost blat.

remy
21st March 2006, 01:16
Le-a revenit pulsul

Ros-albii au reusit sa-si refaca moralul sifonat dupa meciul cu Otelul lui Grigoras. Ciinii au invins cu 2-0 la Tirgu-Jiu si au mai linistit apele in Stefan cel Mare, cel putin pina la partida din etapa urmatoare, tot din deplasare, cu Farul Constanta. Dinamo a intilnit un adversar care a sutat periculos pe poarta abia in minutul 85.
Ion Marin a pregatit meciul cu Pandurii precum un doctor rezident care isi da lucrarea de diploma pe un pacient care trebuie salvat cu orice pret. A adus echipa la Tirgu-Jiu cu o zi inainte, ca si cum acest meci ar fi fost vreo finala. Dinamo nu isi permitea pasi gresiti. Ar fi fost un nou prilej de sedinte prin toate colturile Bucurestiului, tensiuni si poate chiar demisii prinse doar in editiile tirzii ale ziarelor.

Importanta partidei s-a oglindit foarte bine in loja stadionului. Salba de actionari dinamovisti a semanat cu echipa de profesori universitari veniti sa asiste la cea de-a doua operatie realizata de Sapaliga. Prima a lasat pacientul cu o rana deschisa, iar acum se cauta, in primul rind, recapatarea pulsului. Si Ion Marin a schimbat reteta. A jucat cu trei fundasi centrali si a scazut concentrat ia de mijlocasi la inchidere, lasindu-l in fata apararii doar pe Alexa.

Si jocul a iesit, chiar daca Dinamo a avut in fata un adversar apatic, de la portar si pina la public. Pandurii lui Hizo, singurul om din tabara oltenilor care s-a agitat, au parut o echipa fara putere, fara tupeu si fara calitati. Etalonul imaginii gorjenilor a fost mijlocasul de Google, Vranjcovic. Un sirb care, cel mai probabil, va trece Dunarea inainte de finalul campionatului.

Primul semn de resuscitare a venit in minutul 23 si a fost dat de Florentin Petre, capitanul ciinilor reusind sa finalizeze o actiune plecata de la Grigorie si continuata de Danciulescu. Vintilescu a dat emotii, atunci cind mingea a trecut prin fata lui fara sa aiba nici o reactie. In repriza a doua a urmat o lupta surda, din care tot Ion Marin a cistigat.

Cu doua minute inainte de final, Claudiu Niculescu a trimis lumea acasa. Si-a aranjat mingea cu ritualul lui Wilkinson si a transformat o lovitura libera de la 25 de metri. 2-0 si pacientul se simte mai bine.

Mister, la comanda
Cornel Dinu a fost somat sa stea pe banca la Tirgu-Jiu, dar acesta s-a opus. Pina la urma, Mister a fost in tribuna oficiala. Arbitrul a fluierat, el s-a uitat la ceas si a asteptat. Dupa numai un sfert de ora si-a scos telefonul. La celalalt capat al firului, Tica Danilescu. Directorul sportiv ii trasmitea indicatiile tehnicianului, insa este greu de spus daca acesta s-a conformat sau nu. Cert este ca l-a chemat de mai multe ori la marginea terenului pe Alexa, pentru a-i trasa sarcini pentru el si pentru coechipieri.

La conferinta de presa, cind a fost intrebat despre secretul telefoanelor, Ion Marin a negat. "Nu este victoria domnului Dinu, nici a mea, nici a sefilor. Este a echipei. Aveti imagini? Eu zic sa le ba- gati la arhiva", a spus Sapaliga, cind i s-a spus ca Danilescu si Dinu au fost filmati cind vorbeau la telefon. (Alexandru Bradescu)

Debut Ropotan
In turneul din Cipru, Adrian Ropotan a fost marea surpriza a ciinilor. Totusi, in prima etapa, mijlocasul a fost lasat la echipa a II-a, jucind in infringerea cu FC Caracal. Ion Marin l-a convocat, insa, pentru meciul de la Tirgu-Jiu, el intrind in minutul 89 in locul lui Niculescu, debutind astfel in Divizia A. (Catalin Muresanu)

I-au cerut demisia
Antrenorul Viorel Hizo a fost contestat dupa golul lui Petre cind, din peluza, s-a auzit "Demisia!". Apoi, tot stadionul s-a ridicat sa-l apostrofeze cind, in minutul 74, l-a inlocuit pe Disney. La final, fostul antrenor al Pandurilor, Emil Sandoi, i-a spus unui apropiat la iesirea din tribuna: "Schimbarile le-a facut prost. Cum sa-l bagi pe Glisca pe teren? Si, mai ales, cum sa-l joci acolo unde l-a jucat?". (Alexandru Bradescu)

Aurel.D
21st March 2006, 15:36
. Meciul a fost intre slab si mediocru, dar nu cred ca a fost blat.

Vai, cum poti sa admiti ca acest meci nu a fost blat? Pai nu toate meciurile lui Dinamo sunt aranjate? Inclusiv meciul amical cu CS Otopeni de acum o luna.
Vedeti voi vreun meci curat al lui Dinamo? Nu exista!!!
Numai ceilalti sunt neprihaniti si feriti de pacatul inselaciunii si vanzarii (ca sa ma exprim pios, pe placul lui Gigi Becali).

remy
21st March 2006, 16:16
Vad ca au cam amutit stelistii de cand cu acuzatia de blat dinaintea meciului cu National.
Asta e, soarta !
Cine sapa groapa, cade singur in ea.
Poate vom avea mai multa liniste pe Forum, si vom scapa de cei care jignesc cu orice pret, dandu-se cocosi ca ei sant stelisti, si nimeni nu mai e ca ei.
Ar fi bine sa vorbim altfel aici pe Forum, mai calculat si civilizat.
Numai zilele trecute au fost 2 care injurau golaneste si jigneau, dar au fot banati.

Hipgnosis
21st March 2006, 17:33
Cel putin Hip, care jigneste pe toti, este campionul aberatiilor si ale discutiilor infantile. ![/B]

ti-am mai zis si iti repet!
nu jignesc pe toata lumea, doar pe cel mai cretin de aici. :rosu: :rosu: :rosu:
dar, ca sa nu fiu banat:mda: nu o sa spun si cine e cel mai cretin.
dar daca se face un poll sigur afli si tu cine este :happy :happy :happy

remy
21st March 2006, 23:02
Uitati dovada jignirilor si postarilor fara nici o alta intentie decat de a jigni, si care n-are nici o legatura macar cu sportul, dara-mi-te cu subiectul threadului.
De ce nu ia o pauza copilul, sa se spele putin cu apa rece, sa-si revina ?
Numai postari de-astea vedeti la acest specimen.
Chiar va rog sa cititi toate posturile lui, in care peste 1/2 sant doar atacuri la persoana, fara nici o legatura cu Forumul.
Chiar te pun pe ganduri asupra capacitatii lui de discernamant.

Si acum sa revenim la "oile" noastre"

"S-o tinem tot asa"
Jucatorii liderului spera ca, prin victoria de la Tirgu-Jiu, sa se fi depasit toate problemele pe care le-au avut in intersezon. Ciinii spun ca au nevoie de mai multe partide reusite pentru a spala rusinea patita in prima etapa. Alb-rosiii afirma ca batalia pentru titlu o vor da cu Steaua si cu Poli Timisoara
Dupa infringerea cu galatenii, meciul de la Tirgu-Jiu a venit ca un pansament pe rana pentru dinamovisti. Victoria obtinuta a calmat situatia in sinul clubului si, cel mai important, i-a pastrat pe ciini pe prima pozitie a clasamentului, la doua puncte in fata Stelei. Juca torii spun ca, totusi, mai au mult de muncit pentru a ajunge la forma pe care o asteapta toata lumea, dar sint fericiti pentru ca nu s-au impotmolit pe terenul gorjenilor.

"A fost o victorie muncita. Ma asteptam ca Pandurii sa ne dea o replica foarte puternica si asa a si fost. Sper sa continuam la fel, deoarece mai avem nevoie de victorii ca sa spele rusinea din fata Galatiului", a spus Dan Alexa. Si Claudiu Niculescu a fost pe aceeasi lungime de unda cu mijlocasul. "A fost greu, dar, prin atitudine, am reusit sa cistigam. Mai e mult de lucru, dar sint increzator ca, usor-usor, vom regla toate problemele pe care le-am avut pina acum", a declarat atacantul.

Acesta a facut si previziuni asupra bataliei pentru cistigarea campionatului: "Lupta se ascute, au mai ramas acum doar doua-trei echipe. Aici ii incadrez si pe cei de la Poli Timisoara". Cosmin Barcauan a marsat si el pe aceeasi idee ca si colegii sai: "Sa nu ne grabim. Trebuie sa tragem si mai tare acum. Ne as- teapta un drum lung, sa nu uitam ca returul de-abia a inceput, dar e bine ca sintem pe primul loc".

Capitanul Florentin Petre a afirmat si el ca e bine ca s-a trecut peste infringerea-soc din prima etapa. "Sper s-o tinem tot asa si sa nu se mai intimple accidente de acel gen. Acum putem spune ca sintem cu adevarat pe drumul cel bun si ca ne-am revenit", a spus mijlocasul.

Bratu si Cristea, accidentati
Adrian Cristea nu a efectuat sedinta de pregatire, fiind accidentat. Mijlocasul are o leziune fibrilara si va sta pe tusa citeva zile, insa va fi refacut pina la meciul cu Farul din etapa urmatoare. De asemenea, Florin Bratu a parasit sedinta de pregatire la jumatatea ei. Atacantul a resimtit dureri la spate si nu a vrut sa riste, preferind sa se retraga la vestiare dupa doar un sfert de ora.

Hipgnosis
22nd March 2006, 10:27
De ce nu ia o pauza copilul, sa se spele putin cu apa rece, sa-si revina ?

imi pare rau dar te anunt ca stau la bloc si am apa calda 24 de ore pe zi, si fiind inca frig prefer sa fac cu apa calda.