PDA

View Full Version : Etapa 17: Otelul Galati - Poli Iasi



ADelPiero
12th March 2006, 22:47
Vineri, 17.03.2006: Otelul Galati - Poli Iasi, ora 15:30, Telesport
Comentarii despre acest meci, inainte si dupa, aici.

B0gdaaaN
12th March 2006, 23:23
aici merg pe un x2 :)

be@
12th March 2006, 23:26
Trebuie sa recuperam punctele pierdute pe teren propriu .

THE HUN
13th March 2006, 00:19
Bate Otelul,dupa ce i-am vazut atat pe ieseni cat si pe galateni(la tv.) jocul galatenilor mi se pare mai organizat.

Angelina Jolie
13th March 2006, 02:13
Dupa mentalitatea tipic romanesca cred ca bate Iasu.

arfel
13th March 2006, 07:28
inainte de meciu cu dinamo am zis ca e 2 solist acuma ma inclin spre un x cu tendinte spre 1...:(

Rocko
13th March 2006, 08:25
am incredere in baieti ca pot scoate macar un egal (asta in cazul in care se va juca pe teren si nu in alta parte)... victoria galatiului la dinamo nu e intamplatoare... si dupa cum s-a mai zis dinamo face jocurile in divizia A... :rosu:

hamsterutz
13th March 2006, 08:35
daca v-a cont vremea asta ....e greu speram sa scoatem pct oricat ar fi ele.... 1 sau 3 tot sunt bune :P

six
13th March 2006, 10:43
inainte de meciu cu dinamo am zis ca e 2 solist acuma ma inclin spre un x cu tendinte spre 1...:(io stiu??cred ca otzelu nu are voie sa se incurce,pronostic 1....parerea mea :ok:

rhadoo
13th March 2006, 14:25
SCURT circuit intre moldoveni,ce bine le ar sra in aceiasi serie.
sper un x
grija cu cantina ca se supara stefan
HAI JIUL!

be@
13th March 2006, 14:34
Bate Otelul,dupa ce i-am vazut atat pe ieseni cat si pe galateni(la tv.) jocul galatenilor mi se pare mai organizat.

In primul rand nici un joc nu seamana cu altul . Daca au castigat in Stefan cel Mare , asta nu inseamna ca de-acuma bat tot .
In al doilea rand , nu prea ai avut ocazia sa vezi joc organizat la noi , pentru ca nu ne-a permis terenul ala jalnic sa construim . Mai mult s-a jucat cu mingi lungi .

Marquise MGP
13th March 2006, 14:39
veti avea ocazia la galati ... terenul arata impecabil desi ploile ne sacaie si pe noi ;)

be@
13th March 2006, 14:42
Sa speram ca va fi un meci frumos , ca otelarilor li se va urca la cap victoria din Stefan cel Mare , iar noi vom aduce 3 puncte la Iasi , fiindca avem o revansa de luat .

starsteel
13th March 2006, 14:48
Otelul a zburdat in primul meci si datorita faptului ca nu avea practic nimic de pierdut, acum exista o presiune, victoria este absolut necesara deci trebuie tratat cu mare seriozitate orice meci acasa, indiferent de adversar.
Pe langa faptul ca acum avem echipa si antrenor, revenim acasa pe stadionul Otelul impreuna cu publicul care dupa multa vreme va deveni al 12-lea jucator.

arfel
13th March 2006, 14:53
SCURT circuit intre moldoveni,ce bine le ar sra in aceiasi serie.



ma nu sunt in aceeasi serie?Ca la Italieni serie A

dede
13th March 2006, 14:56
x2...dupa ce otelu' a facut spectacol cu dinamo, va urma un meci mai prost pt ei...ca deh, asa-i la romani

alejandro
13th March 2006, 15:08
2-1 pt galateni...

UrsMeier
13th March 2006, 16:50
X.....galatenii inca nu au castigat nici un meci pe propriul teren, iar iesenii trebuie sa isi recupereze punctele pierdute etapa trecuta.

starsteel
13th March 2006, 16:54
Galatenii in tur nu au jucat nici un meci pe teren propriu (stadion).

B0gdaaaN
13th March 2006, 19:11
pe ce stadion se joaca ? pe Dunarea sau pe Otelul??

Rocko
13th March 2006, 19:35
marius stan a spus astazi la emisiunea "arena" de pe tvr2 ca meciul se va juca pe stadionul otelul dupa aproape 2 ani... se pare ca va fi un teren excelent cu mult peste ce am avut la iasi in prima etapa...

deep purple
13th March 2006, 19:53
E cam greu, daca nu imposibil sa ai ceva sub ce-a fost la Iasi in prima etapa. Probabil un bazin de polo ar fi mai rau.

marcel
13th March 2006, 20:10
otelul castiga ,2-0! ar fi pacat sa urmeze un esec dupa partida de pomina cu dinamu

Rocko
13th March 2006, 20:43
apropo... batem 2-1 la galati...

B0gdaaaN
13th March 2006, 21:45
x pauza,2 final ...sper sa am si cota bunicica la PariLoto :D

Ammadeus
13th March 2006, 21:45
1 solist, 2-0 sau 3-1, se stringe latzu' pt. clovn

Universal
13th March 2006, 22:22
Da,insa numai daca Popa va reusi sa ii frece bine si sa-i certe as da un 2-2 .




X.....galatenii inca nu au castigat nici un meci pe propriul teren, iar iesenii trebuie sa isi recupereze punctele pierdute etapa trecuta.

starsteel
13th March 2006, 22:53
pe ce stadion se joaca ? pe Dunarea sau pe Otelul??
Se joaca pe stadionul Otelul gazonul va fi masa de biliard, tribunele vor fi pline, gazonul precum majoritatea stiti este langa tribuna iar gardul de protectie are maxim un metru deci toate conditiile sa punem presiune pe oaspeti mai ales ca acum avem si echipa.
/OLE/ /OLE/ /OLE/

erreyy
13th March 2006, 23:21
Se va juca pe "Otelul", terenul este masa de biliard, de altfel el va fi inaugurat cu ocazia acestui meci dupa doi ani de chin pe "Dunarea", stadionul este renovat complet si veti vedea ce va face echipa la Galati, va asteptam iesenilor uitati ca din vechea echipa nu este titular decat Craciun, fundas dreapa si mai revin si Iulian Apostol si Baltoi, rezultat final Otelul-Poli Iasi 4-0, Fortza Otelul! Fortza Galati! "Dunarea batrana ne-a invatat...", "Suntem strajeri la poarta Moldovei, nascuti din lacrimi de Dunare, facem otel si construim nave, Dumnezeu de rele sa ne apere"!/hello :yeah: :ciocan:

STEELMAN
14th March 2006, 08:23
cu gard de 1 m si cu stewarzi ai impresia pt un moment ca esti in anglia.atentie galateni la comportament ca s-au montat cateva zeci de camere video doar pt monitorizarea noastra!dupa 2 ani acasa...ce mai numai sa facem un joc bun ,dar va fi de 3 ori mai greu decat la dinamo.p.s. 30 de mii intrarea la Peluza Nord

bizarr
14th March 2006, 10:09
LA NOI E "FOAME DE GOLURI" ; DACA GAZONUL ARATA EXCELENT LA GALATI, MERG PE UN X2 DAR SE VA INCLINA PE FINAL SPRE 2

FORTZAAA POLI IASI:ok: :ok: :ok:

six
14th March 2006, 10:47
LA NOI E "FOAME DE GOLURI" ; DACA GAZONUL ARATA EXCELENT LA GALATI, MERG PE UN X2 DAR SE VA INCLINA PE FINAL SPRE 2
;) optimistule :)

OVIDIU 62
14th March 2006, 12:47
Echipa va fi completa adica cu IULIAN APOSTOL si cu BALTOI sunt 100% convins ca OTELUL va invinge si nu la un gol diferenta.Publicul va fi ca si in teren pe stadionul OTELUL iar gardul ca si inexistent.Va fi o presiune pe echipa ieseana iar ARHIRE va fi fluierat pana la sfarsit.Merg pe un 4-0 fara dubii.

Rocko
14th March 2006, 13:12
numai 4-0... stai cuminte... daca ati batut dinamo cu 3-0 de acu castigati toate meciurile la diferente cat mai mari... niciun meci nu seamana cu altul... si nu uita ca voi sunteti totusi la retrogradare si cred ca presiunea va fi pe echipa voastra... si inca ceva:voi nu ati castigat nik akasa si este primul meci pe stadionul otelul si pt jucatorii vostri si nu ai de unde sa stii cum se vor descurca... e un meci de care pe care... sper sa castigam si sa ne luam revansa fata de blatul din tur... FORTZA POLI IASI

Dariel
14th March 2006, 13:23
Conasule, nu te mai arunca in declaratii speculante fara dovezi. Nu cred ca sunteti in postura de a concesiona puncte, mai ales pe teren propriu. Pentru ca daca a fost asa cum spui tu, a fost un blat a naibii de dezavantajos pentru voi.

De pe Otzalu' o sa plecati cu mana goala de puncte... am zis.
Hai Otzalu' !

Rocko
14th March 2006, 13:27
sa nu-mi spui tu mie ca meciul din tur nu a fost blat ca nu te cred... marius stan e capul rautatilor... isi pregatea venirea la galati... dupa meciul ala a mai stat o etapa cand am castigat la tg jiu si apoi si-a dat demisia...

Dariel
14th March 2006, 13:35
Stiu ca dupa meciul din tur au ramas scorul si numarul de puncte adaugate in dreptul nostru. Restul sunt vorbe fara acoperire.

starsteel
14th March 2006, 13:44
cu gard de 1 m si cu stewarzi ai impresia pt un moment ca esti in anglia.atentie galateni la comportament ca s-au montat cateva zeci de camere video doar pt monitorizarea noastra!dupa 2 ani acasa...ce mai numai sa facem un joc bun ,dar va fi de 3 ori mai greu decat la dinamo.p.s. 30 de mii intrarea la Peluza Nord
Uite asa patrunde civilizatia si in fotbalul nostru, subscriu si eu la afirmatia ca va fi un joc mai greu decat cu cainii.

katalinkostel
14th March 2006, 13:49
Apel catre toti Galatenii!!!!!! Veniti vineri la stadion cu trompete,tobe,steaguri,confeti,papelitos,sau cu orce ce poate face galagie si sa bagam Iasul in sperieti.Convinge inca doi trei prieteni sa mearga cu tine si sa cantam 90 de min.Baietii au nevoie de noi! Daca esti otelar adevarat,trimite acest mesaj acolo unde crezi tu ca ajunge sa fie vazut de Galateni. UMPLETI STADIONUL!!!!!!!!

be@
14th March 2006, 15:02
Va fi o presiune pe echipa ieseana iar ARHIRE va fi fluierat pana la sfarsit.Merg pe un 4-0 fara dubii.

Da' de ce sa-l fluierati pe Arhire? Fiindca a jucat la Otelul ? Doamne , ce prostie ! Iar presiunea va fi pe voi , nu pe noi . Stai linistit . Pentru ca sunteti la retrogradare , pentru ca jucati pe teren propriu si e obligatoriu sa castigati . Iar Politehnica joaca mai bine in deplasare , decat acasa . Cat despre 4-0 , cred ca ai visat prea frumos azi-noapte .

Hipgnosis
14th March 2006, 17:03
stan joaca??? :happy :happy

bada_otelul
14th March 2006, 18:30
dupa ce le-am facut cateilor cred ca orice meci din div A e de 1x2.gazonul este excelent si avantajeaza echipa care ataca(otelul) dar nu conteaza numai asta.sper ca nu si-au luat-o in cap dupa victoria cu dinamo.daca vor fi cu picioarele pe pamant au sanse foarte mari sa castige dar iasiul trebuie tratat cu respect.va fi meci greu oricum diferenta de un gol (sper pt otelul).hai OTELUL!

veste bomba:ceahlaul si-a tras nocturna.la noi cel mai devreme de sezonul viitor nu e pacat.nocturna e cam singurul lucru care ne lipseste la stadion.ce bine ca m-am nascut otelar!

DanielAndrei
14th March 2006, 20:12
sper sa jucam urat...dar sa castigam...ulciorul nu merge de doua ori la apa...ciao

STEELMAN
14th March 2006, 20:23
hai sa nu ne imbatam cu apa rece si sa fim realisti ionut popa e antrenor si cine il va fluiera pe arhire treaba lui si de ce?pt ca e galatean?si branet e galatean sau altii.sa vedem cine va fi mmai bun va merita felicitari.4-0?nu cred ma multumesc cu 1-0

Cra10veanu
14th March 2006, 20:35
face macel otzelu :D hattrick stan din nou :D

fifa2006
14th March 2006, 21:19
eu cred ca sabia lui stefan cel mare a fost facuta la mittal steel galati. otelul va da clasa si ca veni vorba sabia aia nu stie sa omoare numai d'alde Boschito

Ammadeus
14th March 2006, 21:26
pacat de clovn, o sa-l ia u cluj probabil, trebuie reciclat; altfel, meci plictisitor, 2-1 probabil

katalinkostel
14th March 2006, 21:26
Pentru Bizarr.Cred ca iti este rau .Nu cred ca o sa va intilniti cu mingea la Galati.UMPLETI STADIONUL!!!!!!!

alexandu
14th March 2006, 21:26
bai nu va mai agitatzi ca oricum iasi-ul pierde!!!
FORZA OTELUL!!!

starsteel
14th March 2006, 21:32
Incepe forumul sa se umple de galateni, asa mai baieti, ce naiba doar suntem oras de peste 300.000 locuitori.

erreyy
14th March 2006, 21:48
"Suntem strajeri la poarta Moldovei
Nascuti din lacrimi de Dunare,
Facem otel si construim nave,
DUMNEZEU DE RELE SA NE APERE..."

ceau
14th March 2006, 21:52
O pagina in care nu a postat niciun iesean :o:
Ce facurati cu ei?:happy
Pronostic: x2 :P (sa fie si beshift2 fericita :D )

STEELMAN
14th March 2006, 21:57
ma bucur sa vad mai multi galateni pe forum dar sa fie realisti sa nu iasa in evidentza cu ,comentarii care nu isi au locul pt ca noi nu prea am iesit in evidenta cu scandaluri pe prima pagina si tot felul de declaratii "suparate"
FORZA OTELUL FORZA GRUPA C -MILITANTA ULTRA!

Rocko
14th March 2006, 21:57
pai ce sa le spui la galateni... meciul nici nu s-a jucat si ei gata au si castigat cu 4-0... o sa vedem vineri ce va fi... insa ca orice suporter astept victoria favoritilor... FORTZA POLI IASI

erreyy
14th March 2006, 22:08
Sa mergeti la stadion vineri sa incurajati echipa asa cum numai noi stim sa o facem, galatenii adevarati care iubesc aceasta echipa, noi cei care nu putem ajunge (locuim in alte orase), vom urmari meciul la tv si vom tine pumnii stransi ptr. Otelul, echipa pe care eu o iubesc de cand m-am nascut si voi fi suporterul ei chiar si cand se lupta la retrogradare, pentru ca sunt galatean 100% si nu voi dezamagi niciodata aceasta echipa, sper sa ajung la meciul cu Bacaul ca locuiesc la 40 km de Bacau sa merg la galerie si sa incurajez echipa alaturi de Sidexplozia, cea mai tare galerie, asa ca cei care iubiti echipa asta si puteti merge la stadion mergeti si multumiti-le pentru meciul cu Dinamo, umpleti stadionul si faceti valuri si pentru noi, cei care suntem mai departe de oras, Fortza Otelul! Fortza Galati! "Dunarea batrana ne-a invatat, Sa fim cavaleri de neuitat, Sa-ncurajam o echipa atat de mare, Si pe care o cunoaste fiecare" "Suntem strajeri la poarta Moldovei, Nascuti din lacrimi de Dunare, Facem otel si construim nave, DUMNEZEU DE RELE SA NE APERE

Marquise MGP
14th March 2006, 22:09
pai ce sa le spui la galateni... meciul nici nu s-a jucat si ei gata au si castigat cu 4-0... o sa vedem vineri ce va fi... insa ca orice suporter astept victoria favoritilor... FORTZA POLI IASI

pai si noi tot asta asteptam ... victoria ... cu 4-0 :D

@erreyy

vom fi acolo ... don't worry :ok:

starsteel
14th March 2006, 22:25
Sa mergeti la stadion vineri sa incurajati echipa asa cum numai noi stim sa o facem, galatenii adevarati care iubesc aceasta echipa, noi cei care nu putem ajunge (locuim in alte orase), vom urmari meciul la tv si vom tine pumnii stransi ptr. Otelul, echipa pe care eu o iubesc de cand m-am nascut si voi fi suporterul ei chiar si cand se lupta la retrogradare, pentru ca sunt galatean 100% si nu voi dezamagi niciodata aceasta echipa, sper sa ajung la meciul cu Bacaul ca locuiesc la 40 km de Bacau sa merg la galerie si sa incurajez echipa alaturi de Sidexplozia, cea mai tare galerie, asa ca cei care iubiti echipa asta si puteti merge la stadion mergeti si multumiti-le pentru meciul cu Dinamo, umpleti stadionul si faceti valuri si pentru noi, cei care suntem mai departe de oras, Fortza Otelul! Fortza Galati! "Dunarea batrana ne-a invatat, Sa fim cavaleri de neuitat, Sa-ncurajam o echipa atat de mare, Si pe care o cunoaste fiecare" "Suntem strajeri la poarta Moldovei, Nascuti din lacrimi de Dunare, Facem otel si construim nave, DUMNEZEU DE RELE SA NE APERE
erreyy scuze am crezut ca esti nou aici cand ti-am urat bun venit prin PM se pare ca eu sunt mult mai nou aici ca tine daca vrei sa mai intrebi ceva iti stau la dispozitie, poti sa-l intrebi si pe Marquise MGP ca e moderator si stie mai multe.

poliis
14th March 2006, 22:37
vedeti de dati cu antiderapant...sa nu se rastoarne autocarul nostru, la fel ca al vecinilor :drak:
poate se termina un 1-1

erreyy
14th March 2006, 22:39
Salutari tuturor galatenilor adevarati de pe acest forum, si multumiri speciale pentru starsteel (stie el de ce):ok: , voi incerca sa intru mai des pe forum desi programul nu-mi prea permite, dar voi fi alaturi de voi cat de des voi putea, "Mama te iubesc, dar nu ca pe Otelul"/hello /hello /hello /hello /hello /hello /hello /hello /hello

STEELMAN
14th March 2006, 22:41
chiar nu vreau vreme rea la meci!cu toate ca nu sunt vesti prea bune

starsteel
14th March 2006, 22:41
Pt. Poliis (am crezut ca esti de la politie)
Nici o grija va dorim la meci ca sa avem pe cine invinge.:drak:

STEELMAN
14th March 2006, 22:43
Salutari tuturor galatenilor adevarati de pe acest forum, si multumiri speciale pentru starsteel (stie el de ce):ok: , voi incerca sa intru mai des pe forum desi programul nu-mi prea permite, dar voi fi alaturi de voi cat de des voi putea, "Mama te iubesc, dar nu ca pe Otelul"/hello /hello /hello /hello /hello /hello /hello /hello /hello
multumiri?pur si simplu ignore!tine cu otelul 100%?

starsteel
14th March 2006, 22:47
multumiri?pur si simplu ignore!tine cu otelul 100%?
Din dragoste pt. Otelul eu am realizat thread-ul: Otelul - rezultate all-time asa ca fara acuzatii de 100%, cand tineam cu Steaua, Otelul era a 4 echipa a orasului ce vrei prima dragoste nu se uita nu stii?

STEELMAN
14th March 2006, 22:48
asa si?

erreyy
14th March 2006, 22:48
eu cred ca da, cel putin asa sper, asa mi-a facut impresia...

STEELMAN
14th March 2006, 22:49
apreciez si atat

starsteel
14th March 2006, 22:50
asa si?
Doar nu vrei sa ne contram, tinem cu aceeasi echipa, nu are rost, primii care ar rade ar fi iesenii.

M|tea
14th March 2006, 22:53
forza SIDEXPOLZIA!

merci steelman, ptr ajutorul acordat la bucuresti [fc_otelul sunt]...:) ho ho de cand nu am mai intrat aici!
despre meciu de vineri ce sa zic...sper ca castigam 2-0 , sa avem 15000 de spectatori si sa facem show!

STEELMAN
14th March 2006, 22:54
nu vreau contre dar chiar nu tii la aceiasi intensitate.de ce eu sunt 100%

starsteel
14th March 2006, 22:56
nu vreau contre dar chiar nu tii la aceiasi intensitate.de ce eu sunt 100%
Fiecare simte in felul lui. Si cu asta punct la acest subiect.

erreyy
14th March 2006, 23:09
Ce se aude cu tabela, a fost schimbata, renovata?

pacat de vremea asta tampita, se pare ca nu va fi o vreme buna de fotbal vineri, sa vedem ce va fi...

M|tea
14th March 2006, 23:31
Ce se aude cu tabela, a fost schimbata, renovata?

pacat de vremea asta tampita, se pare ca nu va fi o vreme buna de fotbal vineri, sa vedem ce va fi...

tabela inca nu a fost schimbata din cate stiu eu
dar va fi vineri schimbata de multe ori in dreptul gazdelor sper eu sa ii facem proba pana pe la 4-5
/hello /hello /hello
ABSOLUT FAN OTELUL GATATI!

STEELMAN
15th March 2006, 07:16
forza SIDEXPOLZIA!

merci steelman, ptr ajutorul acordat la bucuresti [fc_otelul sunt]...:) ho ho de cand nu am mai intrat aici!
despre meciu de vineri ce sa zic...sper ca castigam 2-0 , sa avem 15000 de spectatori si sa facem show!

bai esti nebun?ce ajutor ma?stai linistit.cum ai facut de ai reintrat pe forum?ti-ai aminit parola?:ok:

petru
15th March 2006, 07:28
bate otelul cu 2-0.

arfel
15th March 2006, 07:30
vi s-a urcat alcoolu la cap?..mai incep ca va duceti la vale...a fost o intamplare cu dinamo gata v-ajunge bucuria

erreyy
15th March 2006, 08:05
POLI IASU SI CU POPA VA VOR DUCE IN DIVIZIA B:yeah:

Ammadeus
15th March 2006, 09:20
1 solist, minim 2 goluri diferentza, da' iasiul nu pica anu' asta; doar se leapada de clovn...

starsteel
15th March 2006, 10:59
vi s-a urcat alcoolu la cap?..mai incep ca va duceti la vale...a fost o intamplare cu dinamo gata v-ajunge bucuria
Repetam vineri intamplarea.

simi_id
15th March 2006, 11:11
Cred ca o luam de la otelul cum am zis ca o luam si de la timisoara. Ma rog ...

Sa fie macar 4-0 si nu 6-0 precum cred eu. :D

be@
15th March 2006, 11:11
POLI IASU SI CU POPA VA VOR DUCE IN DIVIZIA B:yeah:


Eu cred ca pana la urma va veti duce voi .Si mai cred ca nu te-ai uitat peste clasament . Nu-i nimic , daca nu stii , iti spun eu . Sunteti pe locul 15 , cu 12 puncte , iar noi pe 10 , cu 20 de puncte .
Deci mai usurel cu frazele astea , ca pana una , alta , voi sunteti la retrogradare . V-ati cam luat lumea in cap !

bizarr
15th March 2006, 11:31
ESTE SI NORMAL CA GALATENII SA FIE SUPER-OPTIMISTI DUPA VICTORIA CU DINAMU; NOI AVEM DE LUAT O REVANSA;
P.S. CAND A-TI AVUT VOI ULTIMA DATA 15.000 DE OAMENI LA STADION???
NICI DACA LASA INTRAREA GRATIS NU VA ADUNATI ATATIA

be@
15th March 2006, 12:09
Ramses Gado si Viorel Tanase au incasat cartonase galbene in meciul cu Dinamo , si nu vor juca impotriva Politehnicii .

katalinkostel
15th March 2006, 12:27
PENTRU BIZARR. FRATE TU NU TRAIESTI IN ROMANIA? NU VEZI CA A INCEPUT FENOMENUL OTELUL GALATI? 15 MII NU O SA FIE PE STADION, CA LA NOI LA GALATI ESTE ZI LUCRATOARE, DAR 10 MII O SA FIE SIGUR.I-MI PARE RAU PENTRU VOI,DAR CRED CA O SA VA CIOCANIM CAM TARE.:ciocan: STAI LINISTIT VOI NU O SA CADETI.

PENTR be@AI AUZIT CE IULIAN APOSTOL SI DE BALTOI??? ASTA E PROBLEMA LA OTELUL,AU REZERVE LA VALOAREA TITULARILOR.

starsteel
15th March 2006, 12:31
Ramses Gado si Viorel Tanase au incasat cartonase galbene in meciul cu Dinamo , si nu vor juca impotriva Politehnicii .
Astazi s-a anuntat ca acestia vor fi inlocuiti cu I. Apostol si Baltoi :drak:, pt. Baltoi nu pun inca mana in foc dar Apostol este sa stii favoritul publicului.

iaro
15th March 2006, 13:01
Eu as merge pe un 2-1 pentru Otelul. Daca suprafata de joc va fi buna (nu stiu cum e la Galati, dar la Iasi ninge din nou), poate scoatem un egal. Victoria noastra ar putea fi considerata o surpriza luand in calcul meciul din tur si etapa trecuta.
Oricum, Otelul nu merita sa mearga la retrogradare, la fel cum nici Poli nu merita (desi unii fani galateni sustin asta). Sa nu cadem in latura "sa pice toti ca noi luam campionatul"! Cat despre "fenomenul Otelul", chiar mi-ar placea sa il vad, iar echipa voastra sa reintre in cupe! Sincer! /hello

M|tea
15th March 2006, 16:14
fac pariu ca stadionul va fi full! chiar daca e zi lucratoare, stadionul se va umple! la Galati e foame de fotbal, de specatcol, si e un dor nebun de stadionul propriu, dupa ce mai bine de 1 an am jucat pe dunarea.Gazonul este excelent, la fel ca pe Giulesti sau Lia Manoliu!

@STEELMAN : da ma am reusit sa gasesc parola :)
gata de acum sunt "pe ei si pe mama lor" :)))

FORZA SIDEXPLOZIA!
/hello /hello /hello

B0gdaaaN
15th March 2006, 19:05
face macel otzelu :D hattrick stan din nou :D


asta e belea...sa mor de nu..DIVIZIA A e aici..B`ul mai jos...
cred ca tu esti frustrat ca Poli a luat Stiintei 4 pct sezonul trecut

bada_otelul
15th March 2006, 19:19
ESTE SI NORMAL CA GALATENII SA FIE SUPER-OPTIMISTI DUPA VICTORIA CU DINAMU; NOI AVEM DE LUAT O REVANSA;
P.S. CAND A-TI AVUT VOI ULTIMA DATA 15.000 DE OAMENI LA STADION???
NICI DACA LASA INTRAREA GRATIS NU VA ADUNATI ATATIA

anul trecut am avut 17000 cu steaua.voi cand ati avut ultima oara 17000

STEELMAN
15th March 2006, 21:18
imi place sa cred ca v-om castiga ,dar mai mult decat asta imi place sa fiu realist.ca dam 3,4 6-0 set la tenis sa fim seriosi..!si dfaca se incepe cu recensamantul la spectatori..deja e prea mult ne batem cu pumnul in piept ca am avut sau nu 15 mii cu steaua deci concret ridicam steaua in slavi...personal nu cred ca v-or fi mai mult de 10 mii.FORZA GRUPA C -MILITANTA ULTRA!

erreyy
15th March 2006, 22:29
Punem pariu ca la sfarsitul campionatului Otelul va fi peste Poli Iasi in clasament?:drak:

OVIDIU 62
15th March 2006, 22:29
si locul 15 lasandu-l poate chiar pentru Jiul care nu are antrenor,o sa va convingeti.

Marquise MGP
16th March 2006, 01:20
anul trecut am avut 17000 cu steaua.

din cate stiu eu stadionul are capacitate de 13500 ... pe dunarea era alta treaba ... o jumatate de peluza va fi goala din motive de siguranta deci mai raman 10-11000 ... sa fie astea ocupate si va fi excelent :ok:

hamsterutz
16th March 2006, 07:37
ma mie imi place asa euforia voastra e tare periculoasa insa....o sa vedem vineri poate ... va revenitzi la loc....iar cat despre 15 000 pe stadion vb cuiva de mai inainte, nici daca lasa liber nu vin atatia :))), daca o sa fie 3000 sa zici sarumana :)

six
16th March 2006, 09:38
Punem pariu ca la sfarsitul campionatului Otelul va fi peste Poli Iasi in clasament?:drak::) as raspunde eu dar....mai bine o las pe be@ ;)

bizarr
16th March 2006, 09:46
puneti si voi o poza ceva sa vad de unde 17.000 de insi

bazz
16th March 2006, 11:10
Daca nu bateatzi la iasi anu trecut cate puncte aveatzi acuma?Cred ca trebuie sa dati punctele inapoi..si suntem chit!:evil:

tonicu
16th March 2006, 11:16
Matematic vorbind, in meciurile amicale din iarna, Dinamo a pierdut de la o echipa din Ucraina (Cernomoret Odessa nu sunt sigur) cu scorul de 3-0, cu care Otelul a facut o remiza 1-1, de unde rezulta ca era normal ca Otelul sa faca 3-0 cu Dimamo. Acum normal cu Poli Iasi cum ar fi? E o problema cu o singura necunoscuta - x, acel x fiind numarul de goluri pe care le va primi Poli. (x apartine intervalului {2,3,...infinit}. Sa vedem matematicienii lui Grigoras cum rezolva problema?

be@
16th March 2006, 11:42
Vad ca sunteti foarte increzatori . Mai vorbim dupa meci , dragi galateni . Pana atunci , ar trebui sa cititi acest articol :


Marius Stan, trecut şi prezent

Actualul preşedinte al formaţiei de la malul Dunării va īnfrunta māine, pe teren propriu, pe Poli Iaşi, echipă pe care a condus-o timp de două sezoane şi pe care a promovat-o īn Divizia A după zece ani de matineu.

Partida dintre Poli şi Oţelul reprezintă nu doar un duel al supravieţuirii, ci şi revederea lui Marius Stan cu foştii săi colaboratori.
După aproape şapte luni de la plecarea din fruntea echipei din Dealul Copoului, Marius Stan se va afla vineri faţă īn faţă cu echipa pe care a promovat-o īn “A” şi pe care a dus-o īn sezonul trecut pe poziţia a noua a clasamentului primului eşalon. Paradoxal, la meciul din tur dintre cele două echipe, disputat pe stadionul ”Emil Alexandrescu”, cānd Stan era preşedintele clubului ieşean, victoria a revenit gălăţenilor, cu 1-0.
“Va fi un meci foarte greu, nu doar pe teren, ci şi din punct de vedere emoţional pentru mine. Vreau să cred, şi o spun chiar dacă dau dovadă de lipsă de modestie, că Poli este şi creaţia mea. Cunosc foarte bine echipa ieşeană şi ştiu că ne aşteaptă un meci extrem de greu. Trebuie īnsă să-l cāştigăm. Dacă la Dinamo aveam şi varianta unui egal, acum nu intră īn discuţie decāt victoria”, a spus preşedintele Oţelului, Marius Stan.
De cealaltă parte, şefii Politehnicii Iaşi īi transmit să recupereze punctele ce le vor pierde ”oţelarii” vineri īn a treia etapă a returului. “Am rămas īn relaţii foarte bune cu Marius Stan. Vorbim des la telefon şi m-aş bucura să se salveze de la retrogradare. Vreau īnsă să-l batem”, a replicat vicepreşedintele ieşenilor, Neculai Ciulu.

Īi este frică să nu piardă partida de vineri

Şeful executivului Oţelului, Marius Stan , a declarat că nu īi este frică de un jucător anume de la Poli, ci de īntreaga echipă. “Īi cunosc foarte bine pe băieţi şi ştiu că īn deplasare formează o echipă redutabilă, dovadă că īn tur au obţinut multe puncte īn afara Iaşiului. Cu siguranţă vor veni la Galaţi pentru cele trei puncte, dorind să anuleze īnfrāngerea din meciul cu Poli Timişoara. Va fi foarte greu pentru noi, dar am īncredere īn Petre Grigoraş şi īn echipă”, a adăugat Marius Stan.

Otzelaru'
16th March 2006, 11:46
Nu va fi un meci usor, pentru ca iasul are de recuperat punctele din tur dar oricum otelul nu cred ca se va incurca....nu prea are cum.. acum au si un stadion adevarat pe care se poate juca fotbal:yeah:

Ammadeus
16th March 2006, 12:11
cum sa nu fie meci usor cand m. stan shtie pe de rost tactica clovnului? poli iasi are sanshe sa bata doar daca la ei joaca si chucky, the devilish puppet;

esku
16th March 2006, 12:14
nu trebuie sa va lasati intimidati de succesu otelului in groapa.... meci de x2:ok: .... mai mult un x ... adik 1-1

hamsterutz
16th March 2006, 12:40
cum sa nu fie meci usor cand m. stan shtie pe de rost tactica clovnului? poli iasi are sanshe sa bata doar daca la ei joaca si chucky, the devilish puppet;
wei clovn sa-i zici cui vrei tu numa nu nea Popica nu, sper sa batem ca vad ca vi s-au urcat fumurile de la sidex la cap :jerk:

Marquise MGP
16th March 2006, 12:48
puneti si voi o poza ceva sa vad de unde 17.000 de insi

pe stadionul dunarea crede-ma ca au intrat si 30.000 iar pe otelul cand antrena lacatus la galati in meciul cu steaua au fost mai bine de 17.000 si vreo 10.000 au ramas afara desi multi dintre ei aveau bilete ... cu siguranta nu vor veni asa de multi acum dar vor fi destui cei care vor sa vada stadionul,echipa si antrenorul iar rezultatul din groapa ii impulsioneaza pe suporteri :ok:

starsteel
16th March 2006, 13:41
La Galati in ciuda faptului ca a plouat si a nins de 5 zile un antrenament s-a desfasurat pe terenul de joc, e clar suprafata rezista chiar si in aceste conditii.

M|tea
16th March 2006, 14:08
alo IASU? bai baiti ce aveti ma? oare chiar credeti ca puteti sa luati puncte la Galati? ce transferuri ati facut voi ma? noi am catigat la Iasi in tur cu niste jucatori de 2 lei, acum cand avem echipa cred ca va fi foarte usor ! si Popa ala mustaciosu sa-si vada lungu nasului ma.e clar ca la Galati Otelul in returul asta nu pierde nici un meci!

hai pa ca sunteti de belea.paraca noi suntem in divizia C si voi sunteti Barcelona.
in caza ca ati uitat: POLI IASI- POLI TIMISOARA 0-1 !
DINAMO BUC.-OTELUL GALATI 0-3 !!!

six
16th March 2006, 14:33
hai pa ca sunteti de belea.paraca noi suntem in divizia C si voi sunteti Barcelona.
in caza ca ati uitat: POLI IASI- POLI TIMISOARA 0-1 !
DINAMO BUC.-OTELUL GALATI 0-3 !!!:) dar o sa castigati greu,Iesenii-s bunicei ....parerea mea ;)

STEEL
16th March 2006, 16:57
Unde in europa???Cand vreo data....

[COLOR="Red"][B]Am citit ultimele pagini de pe forum si am ramas placut surprins de "incrancenarea"data de suporterii celor doua echipe.Sunt un fan 100% al echipei Otelul.Inca de mic urmaream cu sufletul la gura meciurile Otelului,am facut parte si din galeria Sidexplozia...asta cu ceva ani in urma,nu pierdeam nici un meci al echipei eram prezent in toate deplasarile pt.ai incuraja frenetic.Emotiile care le-am trait in decursul timpului nu le-as putea spune in cuvinte niciodata...am trecut de la agonie la extaz dar nu am incetat niciodata sa-i venerez.Se pare ca Otelul se afla pe drumul cel bun,lucrarile la stadionul-mama "Otelul" sunt in proportie de 99% rezolvate.Nu poate sa faca altceva decat sa ma bucure lucrul asta.Nu cred ca maine vom avea un meci usor in compania Iasiului nicidecum o victorie zdrobitoare cu o ploaie de goluri in poarta iesenilor.Iasiul va veni la Galati sa se apere si nu vor scapa ocazia sa se faca periculosi pe contraatacuri,eu asa vad meciul de maine.Deci,dragi suporteri galateni sa nu spunem hop pana nu sarim.Important esta ca echipa sa repete acel joc deosebit facut in groapa, un joc sigur si precis cu o foarte mare dorinta de-asi adjudeca toate punctele puse in joc.Numai asa vom putea sa ne facem jocul si implicit victoria ne va fi asigurata.Salut toti suporterii,iubitorii si simpatizatorii echipei de la Dunare.FORZA OTELUL,FORZA GALATI...

bada_otelul
16th March 2006, 20:17
la meciul otelul-juventus torino au fost pe dunarea 35000 nu stiu daca voi ati avut macar stadion de atatea locuri.apropo otelul e singura echipa din romania care a batut marele juventus (1-0) asa ca nu mai comentati atat de otelul.meciul nu va fi usor da sigur nu va fi doar de x2. si tot intrebai unde au fost 17000 sa stii ca acum dunarea are 23000 si stadionul era aproape plin.vor fi si maine destui nu-ti face griji.forzza otelul!

STEELMAN
16th March 2006, 20:20
din nou acasa dupa aproape 2 ani. doar ce am venit de la stadion se fac ultimele retusuri.sa speram intr-un rezultat bun ,stiu ca nu va fi ushor.FORZA GRUPA C MILITANTA ULTRA!

Swisstec
16th March 2006, 20:34
Probabil/sper ca va bate Iasiul!!! Haidie-tzi moldovienii miei, la luopta!!!

STEELMAN
16th March 2006, 20:39
[QUOTE=Swisstec]Probabil/sper ca va bate Iasiul!!! Haidie-tzi moldovienii miei, la luopta!!![/QUO
vezi sa nu iti agati dresurile!p.s. felicitari pt transferul marelui antrenor!

be@
16th March 2006, 21:29
Probabil/sper ca va bate Iasiul!!! Haidie-tzi moldovienii miei, la luopta!!!

:o: Asta ce mai vrea sa insemne ?

Swisstec
16th March 2006, 21:53
Asta vrea sa insemne ca vreau sa bata Poli(si noi sa batem CFR-ul:D) ca sa scapam, deocamdata macar, de Otzelul!:D(sa nu se intzeleaga ca-s din Moldova, desi nu conteaza acest lucru, totzi suntem ROMANI!:D)

STEELMAN
16th March 2006, 21:59
dupa ultimele informatii vin de la iasi vreo 100 de insi dintre care 15 am auzit ca vor sa stea separat!?daca 3-4 metri inseamna a sta separat.

hamsterutz
17th March 2006, 07:33
iti zic eu ce vin....vin 2 autocare.... apoi sado vine separat si ei vor sa stea separat da nu vedem unde :)) da na treaba lor....
daca azi vin 3000 de spectatori la meci sa mor de nu scriu pe toate forumurile asta ca ma disperati cu 17 000 a vostri....
@mitea
daca obs voi va credetzi barcelona :)

Marquise MGP
17th March 2006, 08:33
esti cam aerian mai hamsterutz ... imposibil sa vina 17000 ca ti-am zis ca nu au loc si nu a spus nimeni ca vor veni la meciul cu poli atatia suporteri ... oricum , mai multi de 3000 veneau si in tur pe dunarea ;)

be@
17th March 2006, 10:46
Vin 3 autocare cu suporteri de la Iasi . Hai Politehnica ! Hai baieti !

katalinkostel
17th March 2006, 12:46
Plec la meci bine dispus si increzator in fortele noastre.Pacat ca nu joaca Apostol!!! Cred ca vom castiga si fara el. Nu ma ascun d dupa deget ,Iasul este greu de invins.UMPLETI STADIONUL!!!!!!!!!/hello /hello /hello /hello /hello /hello /hello /hello /hello

PENTRU B@.3 autocare = 150 suporteri.Stadionul Otelul 12.300 spectatori.Nu contati!

PENTRU HAMSTERUTZ. Dca vin 10.000 mii promiti ca nu mai postezi pe aici????? Ai curaj??????

Stau aproape de stadion..... deja galeria se aude , cred ca fierbe acolo.

Ieseni,voi nu o sa aveti atmosfera pe stadion cum are Otelul niciodata. Nu aveti cum pur si simplu.

starsteel
17th March 2006, 13:19
Eu ma duc la meci pe la 15,00 sper sa prind loc oricum vreau sa stau in picioare.

tonicu
17th March 2006, 13:23
E BATAIE MARE PE BILETE, CU 2 ORE INAINTE DE MECI. AM PLECAT SPRE STADION.
HAI OTELUL!!!!!!!!!!1HAI GALATI!!!!!!!!!!!!!!!!!!

starsteel
17th March 2006, 13:25
Eu astept un abonament e adevarat ca nu joaca Apostol?

saphicus
17th March 2006, 13:34
Nu merg pe principiul, confirmat deseori in fotbalul romanesc, cu...una calda, una rece, insa am argumentele mele ca Poli Iasi in mod normal, ar putea pune probleme Otelarilor, care au facut un meci MARE in groapa cu Dinamo!
Deci nu m-as hazarda la 1 solist! As merge pe un pronostic X, bineinteles daca nu ma va contrazice presedintele Otelului, Stan (ex-presedintele echipei Poli Iasi) ! Prietenii stiu de ce!!!:D :D

Rocko
17th March 2006, 13:49
Lupta Poli Iasi... Mereu Alaturi De Tine...

starsteel
17th March 2006, 13:59
OTELUL VICTORIE,
OTELUL VICTORIE,
OTELUL VICTORIE!!!!
/hello /OLE/ /hello /OLE/ /hello /OLE/ /hello

be@
17th March 2006, 14:03
Cum e vremea la Galati ?

starsteel
17th March 2006, 14:06
Intunecat dar nu mai ploua.

Sol
17th March 2006, 14:10
3-0 pt.Otelul .Iesenii nu au de ce sa se supere pe noi pt. ca ne sunt datori. Noroc de Marius Stan ca a facut o echipa care v-a avea un cuvant greu de spus in div.A/OLE/

be@
17th March 2006, 14:12
Vezi tu ? Si noua ne-a facut Marius Stan o echipa care are un cuvant greu de spus in div. A . :evil: Ia spune , daca n-o sa fie 3-0 , ce faci ?

urscla
17th March 2006, 15:36
Otelul Galati 1-2 Poli Iasi !!!!

Dariel
17th March 2006, 16:16
si marmota...

ce_bine_e
17th March 2006, 16:21
0-0 la pauza,ma uit la tv, nu am putut sa merg la gl, dar ma revansez la dinamo si faru :)

DanielAndrei
17th March 2006, 16:49
6-0 pt galati...asa zic scafandri....

arfel
17th March 2006, 16:57
3 4 5-0 unde naiba e scoru ala..ca sunt ca intr-o conserva galatenii in careu

DanielAndrei
17th March 2006, 17:18
ce pacat ca nu vad meciul....:(...arfel, nu-i asa ca inregistrezi meciurile?? :rolleyes:

arfel
17th March 2006, 17:20
nu..ca nu am spatiu

six
17th March 2006, 17:31
mda...asa ca neutru,meci slabut,otelu cred ca o avut noroc in buc si daca nu schimbati ceva nu va vad bine,in schimb poli iasi din categoria "jucam bine si pierdem"eventual completez eu:headbang: :headbang: :headbang: ...parerea mea
PS cine draq o pus stalpu in mijlocu terenului???????????

B0gdaaaN
17th March 2006, 17:31
mdea...3,4,5,6 - 0
vai de capul vostru =))=)) B`ul B`ul B`ul :)))) inecati`l pe Stan in Dunare

DanielAndrei
17th March 2006, 17:33
unde sunt scafandri?? daca aveam terenul asta cu timisoara nu scapau ingamfatii

B0gdaaaN
17th March 2006, 17:37
DanielAndrei...ai vazut meciul la Tv(eu`s la RCS si nu am vazut nimic).au jucat bine baietii??ceva lume pe stadion??

be@
17th March 2006, 17:45
3-0 pt.Otelul .


Intr-adevar . :evil:

DanielAndrei
17th March 2006, 17:48
DanielAndrei...ai vazut meciul la Tv(eu`s la RCS si nu am vazut nimic).au jucat bine baietii??ceva lume pe stadion??


eu sunt in cu totul alt oras decat Iasi...mi-au zis altii :P...la mbit se prinde klumea...cica doar galeria noastra se auzea

tuxie
17th March 2006, 17:48
[...] iar noi vom aduce 3 puncte la Iasi , fiindca avem o revansa de luat .

Chiar asa :D

Raman la convingerea ca be@ isi pastreaza farmecul unic pe partea de pronosticuri sportive.

be@
17th March 2006, 17:51
tuxie , am fost foarte aproape de a aduce 3 puncte la Iasi , daca nu rata Onofras singur din 6 m . :mda: Offf , ce sa facem . Mergem mai departe . E bun si 1 punct .

B0gdaaaN
17th March 2006, 17:51
hmdea...pe forumul echipei am pronosticat 0-0...poate cashtig baxul de vin si tricoul :D
un galatzean sa zica ceva....sau au amutzit...
si pt cra10veanu:hat-trick STAN =))=))

Rocko
17th March 2006, 17:52
DanielAndrei...ai vazut meciul la Tv(eu`s la RCS si nu am vazut nimic).au jucat bine baietii??ceva lume pe stadion??


eu sunt la mbit si telesportul s-a vazut ca printr-o minune doar pe timpul meciului... poli a jucat binisor... am avut cateva ocazii clare de gol dar din pacate am ratat cu multa usurinta... insa ratarea lui onofras cu poarta goala din 6 metri le intrece pe toate... galatiul a jucat haotic cu multe centrari inalte pe varfuri insa fundasii nostri s-au descurcat foarte bine... a fost o faza in finalul meciului in care baciu l-a faultat pe cernoch dar marlanul de corpodean s-a facut ca ploua... per ansamblu un joc modest dar e bine ca am luat un punct... sper sa castigam etapa viitoare cu pandurii si sa scapam de zona crepusculara si sa fim linistiti ca sa putem urca in clasament... FORTZA POLI IASI

tuxie
17th March 2006, 17:54
tuxie , am fost foarte aproape de a aduce 3 puncte la Iasi , daca nu rata Onofras singur din 6 m . :mda: Offf , ce sa facem . Mergem mai departe . E bun si 1 punct .

Diferenta intre un atacant si un atacant bun e faptul ca ultimul inscrie (nu sunt eu autorul, dar nici nu mai stiu pe unde am auzit fraza asta), oricum putea si Otelul sa v-o dea in ultimele minute din ce-am vazut pe comentarii, asadar mai bine 1 decat 0.

be@
17th March 2006, 18:04
Diferenta intre un atacant si un atacant bun e faptul ca ultimul inscrie (nu sunt eu autorul, dar nici nu mai stiu pe unde am auzit fraza asta), oricum putea si Otelul sa v-o dea in ultimele minute din ce-am vazut pe comentarii, asadar mai bine 1 decat 0.


Tinand cont ca ai nostri , de cand s-au intors de la Norcia n-au facut macar un antrenament pe iarba , ci au stat numai prin sali , iar Otelul practic a umilit Dinamo in Stefan cel Mare , nu pot sa le cer mai mult . Din pacate , eu n-am vazut meciul , pentru ca nu prind TS . Insa am urmarit cu sufletul la gura pe Ols si ProSport .

bada_otelul
17th March 2006, 18:06
din pacate am avut dreptate in legatura cu meciul.putea castiga oricare dintre echipe.nu-i nimic a fost atmosfera frumoasa (10000 de oameni ca tot zicea unu ca nu vin nici 3000 desi biletul a costat 70000)iar la sfarsit ne-am aplaudat favoritii asa cum trebuia.punctele pot fi recuperate chiar etapa viitoare mai ales ca pot juca tanase apostol si gado(exact ce ne-a lipsit azi pt victorie).forzza OTELUL!

katalinkostel
17th March 2006, 18:17
Meci urat. Noi nu am jucat nimic,Iasul a facut antijoc,e bine si un punct. Noi din 6 am luat 4. Iasul din 6 au luat 1.Avantaj noi.Ne vedem la Bacau.

Rocko
17th March 2006, 18:26
Meci urat. Noi nu am jucat nimic,Iasul a facut antijoc,e bine si un punct. Noi din 6 am luat 4. Iasul din 6 au luat 1.Avantaj noi.Ne vedem la Bacau.

asta a fost antijoc... ma baiatule cred ca ai vazut alt meci... daca faceam antijoc nu cred ca mai aveam 3-4 ocazii clare de gol...

codrind
17th March 2006, 18:30
Meci urat. Noi nu am jucat nimic,Iasul a facut antijoc,e bine si un punct. Noi din 6 am luat 4. Iasul din 6 au luat 1.Avantaj noi.Ne vedem la Bacau.


De ce cred eu că tu ai unghiile cam mari!!?? :evil:

Dacă şi ăsta a fost meci urāt!!?? īnseamnă că ....:ciocan:

Rezultat echitabil! cu ocazii de ambele părţi!!

/hello /hello

Marquise MGP
17th March 2006, 18:31
un galatzean sa zica ceva....sau au amutzit...

imi pare rau sa te dezamagesc dar din pacate nu avem intercity la galati ... eu am venit cu autopiciorul acasa de la stadion.

nu a fost un meci exceptional dar ar fi bine sa se abtina cei care vorbesc despre meciul asta din ce au citit ieri prin ziare ... galeria nostra s-a auzit foarte bine iar din gramada de bucurie pe care au facut-o iesenii cand au auzit fluierul izbavitor al arbitrului cred ca se poate trage o singura concluzie ... tot meciul ati tras pt 0-0 si ati sperat la "mica ciupeala" ... nu e vina voastra ca ai nostri au tras in portar din 2 metri dar nici sa aruncati acum cu declaratii pompoase pt ca daca noi am fost slabi astazi , voi ati fost "pamant".

hai noroace.

be@
17th March 2006, 18:44
Din ce am auzit eu , pentru ca , repet , nu am vazut meciul , au fost ocazii si de o parte , si de cealalta , deci egalul e echitabil . Iar baietii s-au bucurat la final pentru ca efectiv nu au avut unde sa se antreneze pentru acest meci .
Felicitari celor doua echipe care au jucat corect , in ciuda faptului ca Marius Stan a fost presedinte la Iasi si multi jucatori , inclusiv antrenorul , au fost adusi de el . SA STIE TOATA LUMEA CA POLITEHNICA NU FACE BLATURI !

be@
17th March 2006, 19:11
Otelul Galati si Poli Iasi a remizat astazi, 0-0, in primul meci al etapei a XVII-a a Diviziei A.


Dupa ce au produs surpriza etapei trecute, umilind pe Dinamo chiar in Stefan cel Mare, galatenii nu au putut sa castige in fata unei echipe foarte determinata si bine asezata in teren de catre antrenorul Ionut Popa. Atat gazdele cat si oaspetii puteau obtine victoria, insa, de fiecare data atacantii au dat gres.

http://www.totalsport.ro/stiri/Otelul-Otelul-Galati--Poli-Iasi-00_20725.html

codrind
17th March 2006, 19:16
Din ce am auzit eu , pentru ca , repet , nu am vazut meciul , au fost ocazii si de o parte , si de cealalta , deci egalul e echitabil !

Sunt, spre exemplificare chiar pe onlinesport, ratările - mari cāt roata carului!!
Şi noi POLI IAŞI, şi ei !! :mda:

cap
17th March 2006, 19:24
a fost un meci frumos un spectacol oferit de ambele echipe mie mia placut dar totusi a lipsit golul mai avem de lucrat si cred ca urmatorul meci il vom face mai bun mult mai bun pacat ca otelul na inscris forta otelul vinci pentru noi

bada_otelul
17th March 2006, 19:28
asta e .recuperam la bacau sper

Hipgnosis
17th March 2006, 20:21
nu am vazut meciul, oricum mersi Galati pt. meciul din 1 etapa :ok:
Sper sa ramaneti in A si voi si Bacaul. Iasiul - unul din fratii mai mici ai lui dinamo se poate intoarce linistit in B - nu-i va simti nimeni lipsa :happy

be@
17th March 2006, 20:37
Poate ai treaba si noi te retinem pe aici . Normal ca iti doresti sa ramana Bacaul si Otelul , ca doar is sclavii vostri . :mda:

Swisstec
17th March 2006, 21:05
Ai dreptate be@, cei mai multzi de la Steaua mi se pare ca sunt de la Bacau si Otzelul!
M-atzi dezamagit azi!:(

be@
17th March 2006, 21:15
Cine te-a dezamagit ? Noi ? Tu nu intelegi ca n-am avut un teren mai k-lumea sa ne pregatim ? Initial au vrut sa plece la Braila , numai sa se pregateasca mai bine , dar nici acolo nu aveau teren mai bun, asa ca au renuntat .

B0gdaaaN
17th March 2006, 21:18
nu am vazut meciul, oricum mersi Galati pt. meciul din 1 etapa :ok:
Sper sa ramaneti in A si voi si Bacaul. Iasiul - unul din fratii mai mici ai lui dinamo se poate intoarce linistit in B - nu-i va simti nimeni lipsa :happy


alt frustrat...mah baiatule ia`te de mana cu Cra10veanu si lasati`ma...voi ce ati fi vrut sa va dea Poli Iasi anu` trecut alea 4 pct inapoi....fii serios...sa stii si tu ca Stelea,Rosu,Bordeanu au trecut si ei pe la Steaua...mai pune frana cu B-ul...

bada_otelul
17th March 2006, 21:26
mah rezultat echitabil dupa numarul ocaziilor da ce au mai ratat!etapa viitoare trebuie sa scoatem macar un egal daca nu chiar o victorie.hai Otelul

B0gdaaaN
17th March 2006, 21:28
Grigoras: "Rezultatul īl consider echitabil"

Tehnicianul Petre Grigoraş consideră echitabil rezultatul de 0-0 īnregistrat īn meciul pe care Oţelul Galaţi l-a disputat, vineri, īn compania formaţiei Poli Iaşi, īn etapa a XVII-a a Diviziei A.

"Multe nu au mers astăzi. Presiunea a fost foarte mare pe jucătorii mei, pentru că nu am mai cāştigat un meci acasă de aproape un an. Am īntālnit un adversar extrem de dificil, iar rezultatul īl consider echitabil. Trebuie să ne adunăm, pentru că avem viaţă grea", a afirmat Grigoraş.

Directorul general al grupării gălăţene, Marius Stan, regretă că nu s-a obţinut victoria la primul meci disputat pe stadionul "Oţelul", după un an şi jumătate īn care acesta s-a aflat īn lucrări de modernizare. "Cunoşteam echipa Iaşiului şi cānd am spus īnainte de meci că vom avea o partidă grea nu am spus-o din complezenţă", a spus Stan.

bada_otelul
17th March 2006, 21:38
eu sunt in cu totul alt oras decat Iasi...mi-au zis altii :P...la mbit se prinde klumea...cica doar galeria noastra se auzea
nici macar la voi in galerie nu s-a auzit doar galeria voastra.voi aveati 50-100 de insi la otelul erau 600-700 numai in galerie.nu mai exagera

be@
17th March 2006, 21:40
Depinde . Eu la meciurile de pe Emil ALexandrescu , de unde stau , aud mai bine galeria oaspetilor , decat pe a noastra .


Popa: "Mă bucur mult pentru rezultat"

Antrenorul Ionuţ Popa se bucură că echipa Poli Iaşi a reuşit să obţină o remiză, vineri, īn deplasare, īn faţa formaţiei Oţelul Galaţi, īn etapa a XVII-a a Diviziei A.

"Nu am venit la Galaţi să scot un rezultat de egalitate, pentru că dacă aş gāndi aşa, ar trebui să stăm toată echipa īn poartă şi adversarul să aibă un ghinion fantastic, ca să nu primim gol. Mă bucur mult pentru rezultat, pentru că s-au īntālnit două echipe cu o diferenţă mare de moral şi sunt bucuros că jucătorii mei au īnţeles că trebuie să uite īnfrāngerea din etapa trecută", a spus Popa, după meciul īncheiat la egalitate, scor 0-0.

Popa a afirmat că s-a temut de gazonul bun de pe stadionul Oţelul. "Noi am vrea să cāştigăm toate meciurile, dar cāteodată nu se poate. Mi-a fost frică de gazon şi chiar le-am spus jucătorilor īnainte de meci, īn glumă, că dacă ar fi pierdut aveau o scuză, terenul foarte bun pe care au jucat", a comentat Popa. :lol:

bada_otelul
17th March 2006, 21:48
pai si eu stateam mai aproape de galeria noastra care a cantat tot meciul da vb si de numar.era normal sa avem galerie mult mai mare ca voi ca doar jucam acasa.oricum a fost atm frumoasa,nu s-au injurat galeriile(poate din cauza camerelor instalate:D ),lume multa...pacat ca s-a terminat 0-0.macar de era egal cu goluri desi mi-ar fi placut sa castigam.asta e.poate le luam la bacau!

remy
17th March 2006, 22:09
Si ce se bucurau galatenii ca au profitat de haosul creat la Dinamo de un Becaliot, care strica orice atinge: Giovannotti.
Asa ca, nu va mai bucurati asa dinainte ca ati castigat un meci, ca mi-e frica sa nu aveti dezamagiri.
Chiar putea sa piarda, dupa cate am auzit.
Nici un meci nu seamana cu altul, asa ca ...
Oricum, nu o sa retrogradeze Galatiul, noroc cu cele 3 puncte date cadou de Dinamo !
O sa fie foarte utile ! Multumiti-le.

deep purple
17th March 2006, 22:18
Si daca Dinamo le da cadou 3 puncte si Pandurilor care-ar mai fi multamu'?
A, stai... Serea+Burloiu. Da, scuze. E imposibil.

hamsterutz
18th March 2006, 00:19
nici macar la voi in galerie nu s-a auzit doar galeria voastra.voi aveati 50-100 de insi la otelul erau 600-700 numai in galerie.nu mai exagera
imi pare rau sa te dezamagesc dar confirm si eu acelasi lucru, am vazut meciul la tv si pe voi nu v-am auzit deloc, numa poli am auzit tot meciu, acuma fara vrajeala....probabil erau microfoanele indreptate spre noi....oricum atm de care ati tot vb a fost penibila :). voi nu stitzi ce-i aia atm ..... cand striga tot stadionu asa ca nu mai vb aiurea cu: "mama am facut atm" ....cel putin de fiecare data cand era cadrul pe galeria voastra (care cuprindea 300-400 nu 700) stateati si va uitati la meci nu tipa nimeni :)
cat despre meci....slab tare meciu....plictisitor era sa adorm.... 0-0 echitabil zic eu :).
l-am mai auzit pe unu care n-are treaba cu fotbalu...cica am facut anti-joc...pai sa vedem ce posesie am avut noi si ce posesie voi si dupa mai vb....daca avetzi 70-80% atunci se cheama ati joc da nu cred ca avetzi mai mult de 55% :) iar asta se cheama meci echilibrat :).

iaro
18th March 2006, 00:25
Se pare ca aveam dreptate spunand ca in conditiile unui teren foarte bun scoatem un egal! Eu cred ca e echitabil, luand in considerare ocaziile de gol. Raman la parerea ca Otelul nu merita sa retrogradeze, la fel cum nici Poli.
Nu sunt de acord cu ideea ca o echipa e "sclavul" alteia mai mari (Otelul-Steaua sau Poli-Dinamo). Iar pe fanul stelist care vrea sa ne vada in B: cunosc o multime de stelisti fair-play, dar din pacate sunt si multi care "sar gardul". Sau poate imi explica el de ce intr-o seara minunat a fotbalului romanesc ca cea de joi, fanii aceleiasi echipe (!!!!) s-au luat la bataie! :no: Sau care e justificarea ca in marsul de bucurie UNII suporteri au gasit de cuviinta sa treaca prin fata stadionului Dinamo si sa scandeze obscenitati? :rosu: Din punctul asta de vedere Rapidul e cu o clasa peste voi! Ei au stiut sa se bucure frumos!
PS: De apreciat fair-play-ul si obiectivitatea lui "bada otelul"! Bravo! /hello

codrind
18th March 2006, 08:13
Sper sa ramaneti in A si voi si Bacaul. Iasiul - unul din fratii mai mici ai lui dinamo se poate intoarce linistit in B - nu-i va simti nimeni lipsa :happy

Ca de obicei: HOŢUL strigă HOŢIIII !!! Dar la o adică, bārna....


nu am vazut meciul, oricum mersi Galati pt. meciul din 1 etapa :ok:

Cum poţi să te pronunţi , DACĂ nu ai văzut meciul??? Să fie doar o .... "durere" mai veche, un "junghi" care te ţine...

Meciul a fost echilibrat, cu un rezultat echitabil ... după cum au spus şi antrenorii celor două echipe.

bada_otelul
18th March 2006, 08:48
eu abia aseara am vazut reluarea de la faultul asupra lui d.stan.a fost penalty clar.nu e scuza pt faptul ca n-am castigat dar tare mi-e sa nu fi fost ceva intentionat.cred ca porcodean avea lectia invatata,trebuia sa se termine egal.a avut o gramada de decizii gresite impotriva ambelor echipe dar mai ales a otelului.ce au zis:sa nu castige otelul ca urca da nici iasiul ca ies definitiv de la retrogradare.frf si lpf sa se ia de mana si sa se arunce in dunare.sunt curios ce va fi la bacau ca si pe ei vor sa ii infunde(cred ca iar cauta un egal).hai otelul

intre suporterii oricarei echipe gasesti tot felul de fani.sunt multi fair play dar si multi care cred ca detin adevarul absolut.pacat

sa stii ca am vazut si eu reluarea meciului si ai dreptate.se auzea mai tot timpul galeria iasiului si mi-am dat seama de ce.galeria noastra era mai departe de locul de unde se filma.la voi erau 2 galerii ambele mai aproape decat a noastra.de multe ori galeria aia mica acoperea grosul galeriei pt ca era f aproape de camera si de microfon.eu stateam la tribuna a 2a aproape de a noastra asa ca e de inteles de ce ii auzeam pe ei.

mah sectorul alb pe care a stat galeria propriu zisa are vreo 900-1000 de scaune si era aproape plina iar galeria te asigur ca a cantat tot meciul chiar daca nu ca la eng sa se auda pana la braila.si eu nu cred ca ati facut antijoc ci ati jucat cum am jucat noi la dinamo.da nu la fel de bine.da de penaltyul la d.stan ce zici.a fost clar ca lumina zilei.

katalinkostel
18th March 2006, 09:02
imi pare rau sa te dezamagesc dar confirm si eu acelasi lucru, am vazut meciul la tv si pe voi nu v-am auzit deloc, numa poli am auzit tot meciu, acuma fara vrajeala....probabil erau microfoanele indreptate spre noi....oricum atm de care ati tot vb a fost penibila :). voi nu stitzi ce-i aia atm ..... cand striga tot stadionu asa ca nu mai vb aiurea cu: "mama am facut atm" ....cel putin de fiecare data cand era cadrul pe galeria voastra (care cuprindea 300-400 nu 700) stateati si va uitati la meci nu tipa nimeni
cat despre meci....slab tare meciu....plictisitor era sa adorm.... 0-0 echitabil zic eu :).
l-am mai auzit pe unu care n-are treaba cu fotbalu...cica am facut anti-joc...pai sa vedem ce posesie am avut noi si ce posesie voi si dupa mai vb....daca avetzi 70-80% atunci se cheama ati joc da nu cred ca avetzi mai mult de 55% :) iar asta se cheama meci echilibrat :).
Domnule hamsterutz,cand eu faceam fotbal de performanta tu te incaltai cu fesu'.Nu da tu lectii de fotbal.Cum va ciocneati cu unul de a nostru,va tavaleati pe jos parca erati corentati.Bine ca Corpodean nu s-a lasat impresionat.Apropo, stii ce inseamna antijoc?:evil:


De ce cred eu că tu ai unghiile cam mari!!?? :evil:

Dacă şi ăsta a fost meci urāt!!?? īnseamnă că ....:ciocan:

Rezultat echitabil! cu ocazii de ambele părţi!!

/hello /hello
Mai draga codrind. Nu prea am inteles aluzia cu unghiile,ca eu sunt de pe la tara.Daca tu spui ca ala a fost meci frumos, atunci cred ca sportul tau preferat este golful. Cred ca te-ai pricepe mai bine.Pot fi deacord si cu tine.Rezultat echitabil pentru noi.M-a repet: 4 din 6.:headbang:

STEELMAN
18th March 2006, 10:13
0-0.poli a jucat ca ca orice echipa in deplasare,dar nu sa inchis in aparare de apreciat atitudinea Otelului si apararea centrala a iasiului.evident fiecare parte incerca sa isi caute cat mai multe argumente pozitive,in principiu scor echitabil.
p.s. am vazut si eu reluarea meciului si la capitolul sonorizare a celor de la telesport e diferentza mare intre atmosfera care a fost pe stadion cu cea plctisitoare de la tv.poate au facut economoe la microfoane de fond.FORZA GRUPA C MILITANTA ULTRA!

[QUOTE=remy]Si ce se bucurau galatenii ca au profitat de haosul creat la Dinamo de un Becaliot, care strica orice atinge: Giovannotti.
Asa ca, nu va mai bucurati asa dinainte ca ati castigat un meci, ca mi-e frica sa nu aveti dezamagiri.
Chiar putea sa piarda, dupa cate am auzit.
Nici un meci nu seamana cu altul, asa ca ...
Oricum, nu o sa retrogradeze Galatiul, noroc cu cele 3 puncte date cadou de Dinamo !
O sa fie foarte utile ! Multumiti-le.[/QUOTEvezi poate ai treaba si noi te retinem!si ai grija sa nu iti agati dresurile!

starsteel
18th March 2006, 11:02
Dupa aspectul jocului rezultatul este echitabil chiar daca putem invoca un penalty neacordat (Corpodean e o mare jogodie intotdeuna a avut boala pe noi) si lipsa de sansa la cele cateva ocazii pe care le-am avut.
Asta e, drumul este greu, nu avem voie sa pierdem la Bacau.

bada_otelul
18th March 2006, 11:12
pt hamsterutzu:m-am uitat in pro sport la notele galeriilor si noi avem 7 iar voi 6

be@
18th March 2006, 12:25
Dupa aspectul jocului rezultatul este echitabil chiar daca putem invoca un penalty neacordat (Corpodean e o mare jogodie intotdeuna a avut boala pe noi) si lipsa de sansa la cele cateva ocazii pe care le-am avut.
Asta e, drumul este greu, nu avem voie sa pierdem la Bacau.

Corpodean, prin felul sau de a arbitra , a enervat pe toata lumea. Si voi trebuia sa aveti un om eliminat , la cotul in fata incasat de Gavatorta . Oricum , nu mai are importanta . Rezultatul final e cel care conteaza .

six
18th March 2006, 12:44
Corpodean, prin felul sau de a arbitra , a enervat pe toata lumea. Si voi trebuia sa aveti un om eliminat , la cotul in fata incasat de Gavatorta . Oricum , nu mai are importanta . Rezultatul final e cel care conteaza .be@ credema am vazut meciul,si ei dar si voi ratati ca...ceaiu,voi daca mai aveti ceva puncte ok dar ei naspa,pe bune si fara stou,ceao :ok:

Cattani
18th March 2006, 13:25
Lasa ma ca la sf meciului v-a dat corpodean vreo 4-5 lovituri libere aproape de careul nostru toate inventate aproape.

bada_otelul
18th March 2006, 13:32
sa speram ca bat poli pe bacau poate urcam si noi etapa asta macar pt moral.daca i-ar bate si la scor ar fi excelent sa fie cat mai demoralizati etapa viitoare.

M|tea
18th March 2006, 14:05
AM AVUT 11M clar ca lumina zilei!
am avut si ghinion, am ratat vre-o 2 ocazii clare.
am vrut ptr ca am presat in ultimele 10 minute Iasu nu a mai vazut poarta noastra.
Popa a stiut sa aseze jucatorii si din pacate pt noi nici unul dintre fundasii ieseni nu a gresit...ptr ca meciul nu putea fi decis decat de o greseala personala.
FORZA OTELUL!!!!

bada_otelul
18th March 2006, 14:21
am intrat pe site la poli si am o curiozitate:ce tot au unii cu marius stan?ce v-a facut asa rau:v-a adus si v-a mentinut in div a,stadionul arata bine(-gazonul),jucatori n-a luat la galati ce mai vor?l-ati fi preferat pe meme din cauza caruia am picat noi in 2003?ala ne-a luat 2 jucatori la steaua unu gratis si unul cu bani putini a lasat alti 4-5 titulari la final de contract plus antrenorul care au plecat.numai golaneli a facut.lasati-l in pace ca si-a facut treaba si la voi.era normal sa vrea sa revina acasa.forzza marius stan!

poliis
18th March 2006, 15:08
nu mai intra pe site-ul lui poli daca nu iti place :evil:

eu sincer mi-as fi dorit sa ramana stan la iasi (e de 10000 ori mai bun presedinte decat boca)...si probabil asta ar fi motivul supararii iesenilor...ca a plecat si ne-a lasat balta

referitor la stadion, nu inteleg ce treaba are stan...pt ca pana anul trecut de stadion s-a ocupat Rajac impreuna cu primaria

bada_otelul
18th March 2006, 17:17
n-am zis ca nu-mi place eram curios ce au unii cu m.stan.de stadion ma refeream ca e bine intretinut.cat a fost meeeemeeee la galati sau alt presedinte stadionul a fost lasat in paragina.renovarea a inceput pe vremea lu boghici da asta a incetinit lucrarile si le-a terminat m.stan.starea stadionului depinde si de presedinte.vad ca se pregateste o victorie "fabuloasa" a vasluiului.cineva vrea sa vada otelul si poli in b si pe vaslui in a

OVIDIU 62
18th March 2006, 18:14
A fost penalty la faza din min 36 cand STAN patruns in careu pe partea stanga a fost faultat de ONUT.Nu este prima data cand CORPODEAN are ceva cu cei de la GALATI.

B0gdaaaN
18th March 2006, 18:51
Lasa sa mai fure si pe altii arbitri nu numai pe noi :)))

noir_desir
18th March 2006, 23:23
felicitari lui Poli pt punctul obtinut....cu toate ca nu e excelent, trebuie sa ne multumim si cu atat...sa ne revansam la meciul cu Pandurii! (ce cauta echipa asta in A?, ce jalnic au jucat cu Dinamo!)...
Cat despre Otelul, succes in evitarea retrogradarii...Galatiul e un oras ce merita sa aiba echipa de A!

remy
19th March 2006, 03:04
Balonul e rotund, si nici un meci nu seamana cu altul.
Noroc ca mai sant echipe mai slabe ca Vasluiul si Bacau, care nu va lasa sa retrogradati.
Asa ca aveti grija, galateni, sa n-o furati de la Pandurii !
Ca prea v-ati crezut mari si tari daca ati batut pe un Dinamo chinuit de un Becaliot, care a provocat numai durere acolo.
Sa speram ca nu se va mai intampla ca si cu Galati.

starsteel
19th March 2006, 10:56
Nu am avut sansa in meciul cu Poli dar,
CORPODEAN ESTI UN MARE HULIGAN!!!:rosu: :rosu: :rosu:

six
19th March 2006, 11:48
sa speram ca bat poli pe bacau poate urcam si noi etapa asta macar pt moral.daca i-ar bate si la scor ar fi excelent sa fie cat mai demoralizati etapa viitoare.sa rezolvat men....:ok: :cool: ;)

poliis
19th March 2006, 14:28
sa rezolvat men....:ok: :cool: ;)


si tot pe 15 au ramas :D

oricum, etapa viitoare noi batem pe pandurii, si ei pe bacau...si urca 2 locuri :ok: (poate chiar 3...depinde ce face jiul)

starsteel
19th March 2006, 14:35
si tot pe 15 au ramas :D


Nu mai lua de bun ce debiteaza altii, iti este lene sa-ti folosesti capul, Otelul e pe locul 14.

andy_larkynn
19th March 2006, 16:27
frumos meci mia placut...da dak nu rata onofras era shi mai bine :D:P

poliis
19th March 2006, 18:04
Nu mai lua de bun ce debiteaza altii, iti este lene sa-ti folosesti capul, Otelul e pe locul 14.

da...cred ca unde m-am uitat eu, nu era actualizat cu meciul bacaului

be@
20th March 2006, 15:11
Poze de la Galati .

hamsterutz
21st March 2006, 08:51
Domnule hamsterutz,cand eu faceam fotbal de performanta tu te incaltai cu fesu'.Nu da tu lectii de fotbal.Cum va ciocneati cu unul de a nostru,va tavaleati pe jos parca erati corentati.Bine ca Corpodean nu s-a lasat impresionat.Apropo, stii ce inseamna antijoc?:evil:

cand ma incaltam eu cu fesu tu jucai fotbal si degeaba ca nici acuma nu stii ce-i ala, asa ca mai taci din gura :). nu ma pune sa-ti explic tactici de fotbal ca-ti dau clasa....cand ma documentam eu despre tactici la fotbal tu nici nu stiai ce-i ala internet asa ca taci din gura :).


pt hamsterutzu:m-am uitat in pro sport la notele galeriilor si noi avem 7 iar voi 6
pai si nu e normal ca echipa gazda sa aiba nota mai mare? eu n-am zis ca am fost mai buni ca voi ca nu aveam cum am zis doar ce se auzea la televizor :)


AM AVUT 11M clar ca lumina zilei!
am avut si ghinion, am ratat vre-o 2 ocazii clare.
am vrut ptr ca am presat in ultimele 10 minute Iasu nu a mai vazut poarta noastra.
Popa a stiut sa aseze jucatorii si din pacate pt noi nici unul dintre fundasii ieseni nu a gresit...ptr ca meciul nu putea fi decis decat de o greseala personala.
FORZA OTELUL!!!!
daca va referitzi la faza cand d. stan a driblat 2 si dupa a cazut atunci inseaman ca ori nu ati vrut sa vedetzi ori va plangetzi de mila, ori reluarile nu au fost bune.... eu iti zic la telesport s-a vazut clar cum a dat cu picioru in pamant cand a vrut sa mai faca un dribling...daca e vb de alta faza imi cer scuze :)

be@
22nd March 2006, 08:48
Stan: "Nu a fost penalty cu Iaşiul"

Preşedintele gălăţenilor, Marius Stan, a declarat ieri că "l-am acuzat incorect pe Sorin Corpodean că nu ne-a dat acel penalty la meciul de etapa trecută cu Poli Iaşi. Daniel Stan nu a fost faultat īn acea fază. Am văzut imaginile din nou şi se observă cīt se poate de clar că Daniel şutează īn pămīnt şi din această cauză cade. Īi facem noi oi negre pe arbitri, dar de data asta Sorin nu a greşit".


OOPPPSSSS . :evil:

M|tea
22nd March 2006, 12:35
Stan: "Nu a fost penalty cu Iaşiul"

Preşedintele gălăţenilor, Marius Stan, a declarat ieri că "l-am acuzat incorect pe Sorin Corpodean că nu ne-a dat acel penalty la meciul de etapa trecută cu Poli Iaşi. Daniel Stan nu a fost faultat īn acea fază. Am văzut imaginile din nou şi se observă cīt se poate de clar că Daniel şutează īn pămīnt şi din această cauză cade. Īi facem noi oi negre pe arbitri, dar de data asta Sorin nu a greşit".


OOPPPSSSS . :evil:


Atacantul galatean, D.Stan si-a dat cuvantul de onoare ca a fost "secerat" si ca meritam 11metri dar per total a spus ca scorul a fost meritat. :(

hamsterutz
23rd March 2006, 07:21
Stan: "Nu a fost penalty cu Iaşiul"

Preşedintele gălăţenilor, Marius Stan, a declarat ieri că "l-am acuzat incorect pe Sorin Corpodean că nu ne-a dat acel penalty la meciul de etapa trecută cu Poli Iaşi. Daniel Stan nu a fost faultat īn acea fază. Am văzut imaginile din nou şi se observă cīt se poate de clar că Daniel şutează īn pămīnt şi din această cauză cade. Īi facem noi oi negre pe arbitri, dar de data asta Sorin nu a greşit".


OOPPPSSSS . :evil:
dupa cum ziceam si eu a dat cu picioru in pamant :P