PDA

View Full Version : Va Reusi Hcm Constanta Sa Termine Neinvinsa Campionatul 2005-2006?



alex-hcm
12th March 2006, 23:10
Ar fi un adevarat record. Insa de acum incolo intalnim echipa sub noi ca valoare , asta e clar, desi multi o sa se supere. Daca ar fi sa pierdem ar fi doar daca ne-am menaja jucatorii pt cupele europene, ceea ce ar merita. Oricum trebuie sa pierdem 4 meciuri ca sa nu mai luam campionatul, ceea ce e clar imposibil.

andreiush
12th March 2006, 23:33
Nu ar fi nici un record. Nici Fibrexul nu a pierdut nici un meci. Asa mi se pare.

danikunyak
13th March 2006, 10:47
la baia mare sper sa jucati cu titularii pt a vedea handbal cu adevarat!!!!!!

alex-hcm
13th March 2006, 23:57
Mie Mi-ar Conveni Sa Menajeze Niste Jucatori Miercuri La Baia Mare Ca Tot Joaca Din 3 In 3 Zile Si S-a Vazut Si Duminica La Deerby-ul Cu Steaua Oboseala Acumulata. Si Nu Mai Vrem Nici Accidentari Asa Ca Vor Intra Cat Mai Multe Rezerve Pe Parcurs. Oricum Chiar Daca Ne Bateti La Baia Mare Tot Ne Calificam.

Darkslowstar
14th March 2006, 00:41
E posibil, dar mai important e sa bata in Spania :ok:

krysty_b1984
14th March 2006, 00:57
Andreiush,Fibrexul a pierdut la Ploiesti singurul meci in acel campionat,in al doilea cand a luat titlul,si nu mai stiu sigur dar mi se pare ca a pierdut si in primul an.
In campionat nu mai au unde pierde,dar cred ca vor pierde miercuri la Baia-Mare,ar fii o victorie importanta pt. tinerii handbalisti baimareni,chiar daca in retur ar pierde si la diferenta mare.

andreiush
14th March 2006, 01:10
E posibil sa fii pierdut Fibrexul, nu stiu sigur nici eu.

Si chiar ar fi o victorie mare pentru Baia Mare in fata Constantei. Mai ales ca sala va fii iar arhiplina, daca la meciul cu Tg. Jiu au fost 2000 de oameni...

leo.mocanu
14th March 2006, 06:11
A pierdut la Ploiesti Fibrexul in acel an. A fost cutremur la Piatra Neamt. Mi-l amintesc pe Omer care spunea la conferinta de presa de la Constanta ca si in jocurile de verificare cu Suceava i se impunea norma de goluri. Nu avea voie sa incerce scheme, sa caute solurii cu jucatori mai putin utilizati in meciuri oficiale. I se cerea sa castige la minim zece, daca nu, Paleu se uita urat la el.
Din pacate nici la Constanta nu prea e altfel. Are Nicusor niste cautaturi cand rateaza ai nostri...
Nu am fost niciodata adeptul unanimitatii. Numai victorii ti se mai urca la cap ca prea esti bun. I-ati vazut pe baieti dupa Zaporoje, unde au condus la pauza si au pierdut la patru goluri cum au bagat coada intre picioare si au jucat ca eroii la Constanta?
Sau dupa egalul de la Cluj, cum i-au zdrobit pe Minaur?
Care rezerve sa joace, Alex, pentru a fi menajati titularii? Si asa cu cei doi accidentati echipa are probleme (mai ales fara Stavrositu). La Constanta oricum joaca toti meci de meci.
Omer si echipa au trei obiective clare. Unul atins, unul foarte aproape, al treilea...mai e drum lung. Minaur, apoi Steaua, apoi Dinamo. Asta cu conditia sa treca de fiecare data in turul urmator. Nu-i mai vedea ca pe niste zei. Sunt si ei oameni. Nu le mai face thread dupa thread. Diluam discutia. Ne place sa ne privim in oglinda si sa spunem "Vai ce frumosi suntem!"

Iar despre problema cu menajatul si cu cainatul ca joaca din trei in trei zile, nu le purta tu de grija, ca nu impart primele cu nimeni. Eu merg la serviciu zilnic, iar in week-end ma cheama ei. la fel sunt miliarde pe lumea asta. Fiecare cu meseria lui.

danikunyak
14th March 2006, 13:19
andreiush in primul sezon na pierdut fibrex nimic iar in al doilea doar la ploiesti
!!!!

alex-hcm
14th March 2006, 22:55
Se pare ca nu vor juca BAICEANU, STAVROSITU,BURICEA,SAULESCU SI ADZIC toti accidentati usor.