PDA

View Full Version : Intrebari, contestatii, comentarii



stefanm14
12th March 2006, 19:11
Aici puteti pune orice intrebare legata de vreo nelamurire pe care o aveti fata de regulamentul concursului, eventuale contestatii si comentarii referitoare la clasament, pronosticurile celorlalti concurenti etc...

Rechinul Ucigas
13th March 2006, 17:54
te-ai luat dupa noi :D

stefanm14
13th March 2006, 21:58
Da :D Stii tu ca ideile bune se copieaza repede :D

ady51a
14th March 2006, 00:18
PREMIILE nu sunt inca stabilite in totalitate, insa cu siguranta PREMIUL I va fi un DVD-RW. Alte premii vor fi anuntate cat de curand, insa am considerat ca nu este necesar sa astept finalizarea negocierilor pt premii pt a incepe concursul (oricum, deja s-a pierdut o etapa).

:rosu: Normal incep cei din Divizia A mai intai. Un premiu tb sa vina si la noi la Constanta ca ati copiat aproape tot :D

stefanm14
14th March 2006, 00:33
Ma, acu ce vreti ? M-am mai inspirat si de la voi in regulament, dar mai ales in redactarea lui, neavand la dispozitie f.mult timp, de-aia seamana. In rest, cam la asta ma gandisem si eu. Daca puneam toate meciurile din serii era mai mult alba-neagra si nu era numai despre Craiova. Daca puneam decat meciul Craiovei si rezultat corect, iarasi nu era bine ca era prea sumar si erau multe egalitati, astfel incat am mai pus si marcator pt o departajare. Asa ca o sa vina premiu de consolare la Constanta :D

ady51a
14th March 2006, 00:42
Premiul de consolare e deja la voi, de asta sunteti prin B :D si aveti derby cu CARACALU :D

inter
14th March 2006, 00:56
mey rechinilor.. probleme? vreti un abonament la Editie si nu stiti cum sa-l obtineti? ... va sponsorizam :D:D

stefanm14
14th March 2006, 11:15
Da mey ady, da noi facem audienta pana si la un derby cu Caracalu' :P

@paul : puteai sa joci si serios, ca tie tot nu-ti dadeam premiu' :D:D

stefanm14
15th March 2006, 11:30
Cred ca multi s-au tapit cu amanarea asta, eu de exemplu l-as fi pus pe Baird daca as fi stiut ca joaca, da' las ca da si Dina unu-doua :P

tchibos
24th March 2006, 23:56
Da :D Stii tu ca ideile bune se copieaza repede :D




macar punei si tu de unde te-ai "inspirat" si un link catre Farul cum au facut aia de la Rapid. Din punctul asta de vedere jos palaria pentru aia de la rapid si un:rosu: pentru voi

nr.zece
29th March 2006, 18:49
toti il vor pe baird sa speram ca va marca macar unul din cele 3 goluri

joao pinto
7th April 2006, 18:07
Ce facusi, Fanica, unde e etapa 19 ?
Vezi ca ai cateva pronosticuri pentru Juve-Stiinta (ce bine suna, nu-i asa ? :D ) puse la etapa 18.
Mai e valabil concursul asta sau nu?

luciano_1644
13th April 2006, 22:43
Am si eu o intrebare,la modul cel mai serios: daca pun Giurgiu-Craiova 0-0,pot sa pun marcator? In cazul in care scorul este altul decat 0-0,dar ghicesc marcatorul,primesc punctele sau nu?

inter
13th April 2006, 23:21
Mai e valabil concursul asta sau nu?

da

dar deoarece stefan are treaba ... nu va poate raspunde ...

alb.albastru
14th April 2006, 14:42
Am si eu o intrebare,la modul cel mai serios: daca pun Giurgiu-Craiova 0-0,pot sa pun marcator? In cazul in care scorul este altul decat 0-0,dar ghicesc marcatorul,primesc punctele sau nu?

intrebare capcana:happy , nu poti pune marcator din moment ce pui 0 0 (asa cum nici pe biletu de pariu nu poti pune 1x2 sau 0-0 si marcator) :) , si cum la 0 0 nu exisa marcator nu cred ca o sa se ia in considerare:).

luciano_1644
14th April 2006, 18:40
intrebare capcana:happy , nu poti pune marcator din moment ce pui 0 0 (asa cum nici pe biletu de pariu nu poti pune 1x2 sau 0-0 si marcator) :) , si cum la 0 0 nu exisa marcator nu cred ca o sa se ia in considerare:).

Merci ptr raspuns! Sper ca inspiratia sa ma ajute din nou!

luciano_1644
17th April 2006, 00:37
La clasamentul dupa etapa cu Dunarea Giurgiu s-au strecurat greseli! Va rog sa refaceti punctajul! Multumesc anticipat!

spinU
17th April 2006, 14:01
Nu-l mai puneti pe Saceanu marcator pentru meciul cu motru ca nu joaca , e suspendat .... :P

luciano_1644
17th April 2006, 19:24
Rog pe cei ce calculeaza punctajul sa refaca calculele! Cred ca sunt mici greseli in calcularea punctajului ptr ultima etapa!

alb.albastru
17th April 2006, 19:35
Rog pe cei ce calculeaza punctajul sa refaca calculele! Cred ca sunt mici greseli in calcularea punctajului ptr ultima etapa!


Concurentul X pronosticheaza :
FC Caracal - Universitatea Craiova 1-2, marcator Velcovici
Daca partida se incheie cu 2-1 pt Universitatea, iar Velcovici marcheaza unul dintre goluri, concurentul X primeste 5 puncte
Daca partida se incheie cu 2-1 pt Universitatea, iar Velcovici nu marcheaza, concurentul X primeste 3 puncte.
Daca partida se incheie cu oricare alt scor in favoarea Universitatii, iar Velcovici este printre marcatori, concurentul X primeste 3 puncte.
Daca partida se incheie cu oricare alt scor, iar Velcovici este printre marcatori, concurentul X primeste 2 puncte.
Daca partida se incheie cu un scor in favoartea Universitatii, dar Velcovici nu marcheaza, concurentul primeste 1 punct.
Daca partida se incheie cu un scor la care Universitatea nu castiga, iar Velcovici nu marcheaza, concurentul X nu primeste nici un punct.


Concurentul Y pronosticheaza :
Universitatea Craiova - Astra Ploiesti 0-0
Daca partida se incheie cu scorul de 0-0, concurentul X primeste 3 puncte.
Daca partida se incheie cu oricare alt scor egal, concurentul X primeste 1 punct.
Daca partida se incheie cu oricare alt scor, in afara de egalitate, concurentu X nu primeste nici un punct.

alb.albastru
17th April 2006, 19:40
Si acu sa-ti zic de ce ai 15 puncte si nu 16.

Daca dai scorul corect iei 3 puncte, daca il gresesti scorul, iar meciul se termina cu avantaj de partea echipei careia tu ai zis ca bate, iei 1 punct.

Tu ai primit 3 pt ca ai spus scorul exact, deci ala 1 punct, nu se aduna cu alea 3.

Adica, primest 1 punct sau 3, vezi tu la regulament ceva de 4? :D clasamentu e calculat bine. ;) Sper ca te-am lamurit.:yeah:

luciano_1644
17th April 2006, 19:50
Si acu sa-ti zic de ce ai 15 puncte si nu 16.

Daca dai scorul corect iei 3 puncte, daca il gresesti scorul, iar meciul se termina cu avantaj de partea echipei careia tu ai zis ca bate, iei 1 punct.

Tu ai primit 3 pt ca ai spus scorul exact, deci ala 1 punct, nu se aduna cu alea 3.

Adica, primest 1 punct sau 3, vezi tu la regulament ceva de 4? :D clasamentu e calculat bine. ;) Sper ca te-am lamurit.:yeah:

Foarte lamurit! Multumesc si scuze ptr eventualul deranj! Apropo,desi inca nu am pariat ptr meciul cu Motru,vad ca unii au mers pe mana lui Saceanu,care este suspendat.Au voie acestia sa-si schimbe pariul?

alb.albastru
17th April 2006, 19:56
Foarte lamurit! Multumesc si scuze ptr eventualul deranj! Apropo,desi inca nu am pariat ptr meciul cu Motru,vad ca unii au mers pe mana lui Saceanu,care este suspendat.Au voie acestia sa-si schimbe pariul?


Se vor acorda 3 puncte pt fiecare scor ghicit, 2 puncte pt fiecare marcator ghicit si 1 punct pt fiecare solist ghicit.

Iata aici doua exemple de punctare :

Concurentul X pronosticheaza :
FC Caracal - Universitatea Craiova 1-2, marcator Velcovici
Daca partida se incheie cu 2-1 pt Universitatea, iar Velcovici marcheaza unul dintre goluri, concurentul X primeste 5 puncte
Daca partida se incheie cu 2-1 pt Universitatea, iar Velcovici nu marcheaza, concurentul X primeste 3 puncte.

Ce am citit in regulament, aia ne baga in ceatza, "si 1 punct pt fiecare solist ghicit."
, cum e posibil? ori 3 puncte pt. scor corect ori 4!?!? Ori e greseala de regulament ori trebuie refacut clasamentu, cineva sa-mi zica....dar cred ca aia cu "si 1 punct pt fiecare solist ghicit."
ar trebui scoasa, pt ca nu se pot acorda 2 bonusuri pt un scor corect " parerea mea" daca nu se scoate recalculez clasamentu....astept raspuns:headbang:

alb.albastru
17th April 2006, 19:58
si de marcator, eu propun sa se poata schimba pana cand se inchide threadu, adica cu 5 min inainte de inceputul meciului :D. Incepand cu etapa urmatoare sa nu se supere careva :) , dar asta numai in cazul in care a dat un marcator care nu joaca.

spinU
2nd May 2006, 15:17
La threadul pt pronosticuri Petrolul - Universitatea am pus , din greseala , et. 23 in loc de 24 cum este corect.Rog un moderator sa modifice...

alb.albastru
6th May 2006, 14:54
atentie!!! Etapa 25 Se Joaca Miercuri Pt Ca E Etapa Intermediara!!!

alb.albastru
6th May 2006, 14:55
Asa Ca Grabiti-va Cu Pronosticurile :)

spinU
31st May 2006, 02:36
Concursul de pronosticuri mai este valabil ? Ca nu mai vad nici un moderator sa se ocupe...

Cra10veanu
31st May 2006, 04:43
acuma eu sint moderator pe forumul Craiovei, dar daca ma bati nu ma bag la concurs, SpinUle te poti ocupa tu de concurs daca tii neaparat :ok:

spinU
31st May 2006, 13:05
@Cra10veanu , pe mine sincer nu prea ma intereseaza ...Cred , ca nu este corect fata de cel care va castiga ...
Nu eu am initiat acest concurs.
Si eu , si alb.albastru am incercat doar sa ajutam ca am inteles ca fostul moderator a avut unele probleme.
Atunci cand tu ai devenit moderator aici cred ca era corect sa spui si daca mai este valabil.

Cra10veanu
31st May 2006, 21:15
nici eu n-am initiat acest concurs, am participat doar ca toata lumea
si de unde vrei sa stiu eu daca mai e valabil sau nu ?

inter
31st May 2006, 23:16
este... de cate ori sa va repet?
eu am spus ca premiez locul 1 si asa va fi ... sa vad care-i castigatorul!:P

spinU
2nd June 2006, 00:40
este... de cate ori sa va repet?
eu am spus ca premiez locul 1 si asa va fi ... sa vad care-i castigatorul!:P

:ok: