PDA

View Full Version : Ols Figure Skating *Project*



Iulya
26th June 2007, 21:13
Fie ca va fi un blog, un forum sau un site ori o petitie aici vom pune tara la cale.
http://forums.randi.org/images/smilies/talk/talk002.gif
Orice idee ce ajuta la promovarea patinajului e bine venita so http://forums.randi.org/images/smilies/talk/talk005.gif

peirsolgirl
26th June 2007, 21:59
I'm in!:D

whisper
26th June 2007, 22:14
I'm in tooo:P

flying_dreamz
26th June 2007, 22:19
si eu...:P

peirsolgirl
26th June 2007, 22:19
I'm in tooo:P
Ade, ce e avatarul asta?Dezertezi?:D

whisper
26th June 2007, 22:32
http://i154.photobucket.com/albums/s275/whisper_steaua/lol.gifNope numai ca nu gasesc ceva asemanator cu Brianhttp://i154.photobucket.com/albums/s275/whisper_steaua/lol.gif Si aveam unul cu el si cu Blade si l-am pierdut :(
Pai pt forum ar fi bun serverul asta pe care e OLS-ul:P..sau megabb cum e BJDG..pt blog la asta nu ma pricephttp://i154.photobucket.com/albums/s275/whisper_steaua/lol.gif dar daca voi ziceti mysport..atunci asta sa fie :P

Iulya
26th June 2007, 22:33
mysport e puternik promovat de gsp dar sunt alte servere kare sunt super ....

whisper
26th June 2007, 22:37
Pai daca e promovat ..atunci inseamna ca ne ar putea lua in seama ..mysport sa fie..dar eu nu ma pricep asa Iulya..cand ai timp..esti sefa http://i154.photobucket.com/albums/s275/whisper_steaua/bisous19.gif

irinaidu
26th June 2007, 23:14
ok, m-a intrebat iulia mai devreme daca am inteles ce-i cu blogul. ei, inca nu prea, dar i'm working on it. si daca pot face ceva , cu placere!!!!

alyosha_87
26th June 2007, 23:15
i'm in too!
desi i'm still slow at processing :P

skater girl
26th June 2007, 23:38
Ade, ce e avatarul asta?Dezertezi?:D
nuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu
las-o!!!!!!!!!!!!!!!!!
mie imi place!!!pls mai lasa-l o saptamana!!!!

Iulya
27th June 2007, 00:05
m-am inscris pe mysport sa vad ku ce se mananca mai exact

http://blog.mysport.ro/f_skating-fan

dar inka n-am postat nimik ...o sa ma gandesc la ceva ..dk aveti voi sugestii?

i'll share the id si parola dar through pm ... dk va convine id care l-am ales

irinaidu
27th June 2007, 00:57
ok, si imi dai o parola si o scriu acolo. dar de ce ne trebuie parola, pointul nu e sa vada toata lumea? ( nu dati, incerc si eu sa inteleg )

Iulya
27th June 2007, 01:10
ok, si imi dai o parola si o scriu acolo. dar de ce ne trebuie parola, pointul nu e sa vada toata lumea? ( nu dati, incerc si eu sa inteleg )

parola e k sa te loghezi drept userul - p care l-am creat si sa scrii -iar restul ..vin vad citesc si comenteaza dk vor

irinaidu
27th June 2007, 01:47
aha, adica sa fim un user colectiv asa cu toatele!!! cred ca am inteles ( sper ).

ioanav88
27th June 2007, 10:19
subscriu. this is gonna be so much fun........ o sa postam in romana sau in engleza? (presimt ca am pus o intrebare tampita ;)) site-uri si chestii in engleza sunt cu duiumul pe net so , nu ar strica ceva in romana :)

peirsolgirl
27th June 2007, 11:00
Da..si eu abia astept...:) Si cum o sa promovam blogul?

baboo
27th June 2007, 12:31
Perfect! Ma bag si eu:P Asadar...cand incepem sa scriem? Putem sa punem acolo noutati din patinaj, programe memorabile, articole scrise de noi referitoare la anumite evolutii...patinatori faimosi...poate atragem atentia cumva in felul asta, cel putin pe mysport. Daca blogul nostru va ramane acolo probabil ca o sa fie vazut de multi pt ca site-ul in sine e intens promovat pe gsp.ro:)

Iulya
27th June 2007, 12:36
pai dk aveti inspiratie ...pute-ti scrie si aku ... i'll shall send the user si parola in a sec ...

gata - am trimis - dk n-ati primit sa-mi spuneti ... - am trimis la cei care si-au exprima opinia pe acest topik. Dk mai vrea cineva sa spuna

peirsolgirl
27th June 2007, 12:47
Am o problema..cand creez album cu poze, ce scriu la tag?
Nevermind..am gasit ce scriu la tag...dar sunt oficial imbecila...pt ca adaug poza dar nu-mi apare!

peirsolgirl
27th June 2007, 12:58
Care e problema cu pozele?Vad ca nici albumul lui Stephane nu se vede

skater girl
27th June 2007, 12:59
mie imi apare,la tags poti sa scrii ce vrei
si la bri imi apar 2 poze

peirsolgirl
27th June 2007, 13:07
Am reusit pana la urma:)

skater girl
27th June 2007, 13:15
si eu...nu-mi dadeam seama cum sa adaug mai multe poze

irinaidu
27th June 2007, 13:51
am primit parola, mersi iulia !!!! pupici fetelor!!!

si inca o intrebare complet ctretina, dar vreau sa fiu sigura ca inteleg. deci toata lumea poate vedea pozele, vids si stirile , right???? si doar cei cu parola pot scrie, right??? soory , dar sunt new la faza asta!!!

skater girl
27th June 2007, 13:57
well,i suppose so...

ioanav88
27th June 2007, 18:23
gata, facut si album Alexei :)

whisper
27th June 2007, 19:58
Nu cred ca doar cei cu parola pot sa incarce ceva..cei care nu o au ..pot scrie comentarii..n'est pas?:thinkso:

flying_dreamz
27th June 2007, 22:32
merci Iulya!:kiss:o sa postez ceva, fac un fel de compunere despre frumusetea sportului, eleganta lui, etc.....:rolleyes: e ok dak fac asta?(simt k nu trebuia sa pun intrebarea asta...:D)

ah, dar cum fac k sa scriu? k nu am mai scris intr-un blog pana acum......:D

Iulya
27th June 2007, 22:47
e super ok :ok:

cum nu s-a mai scris so far ...selectezi my blog ... si in dreapta e un buton rosu ..creaza-ti blog /....cred


raportez so far ... vid ku Stéphane Lambiel - Flamenco e pe prima pagina a mysport.ro ku 3259 de vizionari
la fel si o poza de a lu bri dar nu scrie nr de vizionari ...

http://i158.photobucket.com/albums/t84/Iulya_19/Imaged.jpg

flying_dreamz
27th June 2007, 22:48
merci!!!!!!!:) :kiss::dance:

skater girl
27th June 2007, 22:52
e super ok :ok:

cum nu s-a mai scris so far ...selectezi my blog ... si in dreapta e un buton rosu ..creaza-ti blog /....cred


raportez so far ... vid ku Stéphane Lambiel - Flamenco e pe prima pagina a mysport.ro ku 3259 de vizionari
la fel si o poza de a lu bri dar nu scrie nr de vizionari ...
imi place raportul tau,iulia!!;)foarte tare!!deci merge bine treaba!!i knew it!!:)

flying_dreamz
27th June 2007, 22:59
internetul meu are ceva... k nu vrea sa-mi deschida fereastra aia.....:( si yo maine plec la mare si nu mai am cand sa scriu...decat peste o saptamana...:(
o sa mai incerc......:) pana cand o sa se deschida.....
wowwww.....deci inseamna ca sunt multi fani patinaj prin tara.....:rolleyes: poate dak ne unim toti......:D

Iulya
27th June 2007, 23:08
scrie-l in word ..si mi-l dai mie sau cuiva si incercam noi sa-l postam

:shock: ...check the pic ...si uitati-va si voi la galeria video ce de vizionari:shock: ...

flying_dreamz
28th June 2007, 00:02
oki. asa o sa fac.:D:dance: sau mai bine va trimit prin PM.....numai asteptati s-o scriu.....si dak nu am timp sa trimit in seara asta, de abia peste o saptamana o sa mai intru......:huhu::(

Iulya
28th June 2007, 01:32
aku m-am lamurit si eu ce e ku atatea views ....:groggy: sunt ale vids de p youtube cred ... nuh?

:headbang:

irinaidu
28th June 2007, 01:52
o sa incerc si eu sa pun niste poze sa vad daca imi iese!!!!

ilinca, unde la mare mergi???? :)

irinaidu
28th June 2007, 02:17
ok, m-am straduit , dar nu prea am reusit. am facut album dar nu pot sa pun decat o poza. cum fac sa mai adaug?????

whisper
28th June 2007, 21:21
Asa cred si eu Iulya nu are cum sa aiba Flamenco asa multe doar in vreo ora doua :P ca eu l-am ulpodat aseara pe la vreo 19 :P
Irina si eu am probleme cu pozele :( am incercat sa pun cateva su nu mi-a mers nici una :(

skater girl
28th June 2007, 21:39
Asa cred si eu Iulya nu are cum sa aiba Flamenco asa multe doar in vreo ora doua :P ca eu l-am ulpodat aseara pe la vreo 19 :P
Irina si eu am probleme cu pozele :( am incercat sa pun cateva su nu mi-a mers nici una :(
pai dak vrei sa adaugi mai multe poze in album,uita-te cu atentie,in partea dreapta a paginii,trebuie sa-ti apara acolo...

peirsolgirl
29th June 2007, 20:02
He , he..suntem bune :ok:

whisper
29th June 2007, 21:43
O sa mai incerc ..am incercat cu vreo 3 poze si nu a mers..dar nu ma las http://i154.photobucket.com/albums/s275/whisper_steaua/lol.gif

flying_dreamz
8th July 2007, 21:47
Buna! Am revenit....am compus un fel de chestiune despre patinaj dar nu cred ca ar fi mare chestie. O pot posta aici? Mai imi dati niste idei sa facem ceva mai frumos? :)

P.S.: @Irina: am stat in Constanta si apoi in Mamaia :D

whisper
8th July 2007, 21:53
/hello Ilinca you're back! sper ca a fost o vacanta frumoasa :)
Sigur ca o poti scrie aici..:)

flying_dreamz
8th July 2007, 22:01
Oki deci:

Patinajul artistic este mai mult decat un sport. Este o arta, o “Arta pe Gheata”.
Imaginati-va un patinoar in aer liber…intr-o noapte in care ninge cu fulgi mari, pufosi….acolo pe gheata lucioasa, sunt doi patinatori, o fata si un baiat, facand o pirueta extraordinara….sunt imbracati intr-un costum argintiu, potrivit atmosferei de basm.... Suna frumos, nu? Imaginea reala, ar fi intr-adevar de BASM…
Ma intreb, cati dintre cei care se uita la patinaj nu raman impresionati de elganta si gratia cu care patinatorii isi executa elementele? Este un sport minunat, care pur si simplu nu poate sa nu placa…chiar daca nu este sportul favorit al multor oameni, majoritatea se uita la el cu placere…. :)

Nu este un sport usor, este adevarat. Necesita multi ani de munca, talent, vointa, determinare, si dorinta de a deveni unul dintre cei mai buni. Dar ceea ce rezulta din aceasta munca, este ceva extraordinar de frumos si elegant.

Este MARE pacat ca in Romania noastra, patinajul nu este dezvoltat….este pacat ca nu avem nici macar un patinoar care sa se ridice standardelor europene… stiati ca pana anul trecut in tara au funtionat doar 3 patinoare acoperite? Imi pare rau ca in tara noastra se vorbeste numai despre fotbal si numai in sportul asta se investesc bani….nu este pacat? Raman in umba multe sporturi frumoase, precum patinajul si pun pariu ca sunt inca multe altele.


hmmm.....avem nevoie de o incheiere.....:thinkso: nu mi-a iesit o chestie extraordinara..:( speram sa iasa mai frumos. ceva idei?
Mersi whisper.:kiss: chiar a fost

whisper
8th July 2007, 22:08
:great: job Ilinca! E sperba..da ar merge si un final mai "altfel" :P dar e foarte frumoasa :) Bravo :kiss:

flying_dreamz
8th July 2007, 22:21
merci!!:kiss: ma gandeam pentru final sa pun un citat de-al unui patinator celebru....ce zici?

whisper
8th July 2007, 22:52
Da cred ca ar merge.:)

ioanav88
9th July 2007, 12:24
i like it, flying dreamz :kiss: poti spune ceva si despre faptul ca implicarea fanilor acestui sport conteaza, si daca interesul romanilor pt patinaj va fi observat de cine trebuie, poate vor aparea si investitiile necesare dezvoltarii, si dupa aia citatul :D

flying_dreamz
9th July 2007, 13:28
o idee extraordinara, Ioana!!!:kiss:

irinaidu
9th July 2007, 15:08
ilinca. buna idee si ideea ioanei e f buna !!!! bravo fetelor. dupa ce hotarati varianta finala il puneti pe blog, nu???

whisper
10th July 2007, 19:13
Da asa trebuie! :)

flying_dreamz
23rd July 2007, 00:49
Patinajul artistic este mai mult decat un sport. Este o arta, o “Arta pe Gheata”.
Imaginati-va un patinoar in aer liber…intr-o noapte in care ninge cu fulgi mari, pufosi….acolo pe gheata lucioasa, sunt doi patinatori, o fata si un baiat, facand o pirueta extraordinara….sunt imbracati intr-un costum argintiu, potrivit atmosferei de basm.... Suna frumos, nu? Imaginea reala, ar fi intradevar de BASM…
Ma intreb, cati dintre cei care se uita la patinaj nu raman impresionati de elganta si gratia cu care patinatorii isi executa elementele? Este un sport minunat, care pur si simplu nu poate sa nu placa…chiar daca nu este sportul favorit al multor oameni, majoritatea se uita la el cu placere…. :)

Nu este un sport usor, este adevarat. Necesita multi ani de munca, talent, vointa, determinare, si dorinta de a deveni unul dintre cei mai buni. Dar ceea ce rezulta din aceasta munca, este ceva extraordinar de frumos si elegant.

Este MARE pacat ca in Romania noastra, patinajul nu este dezvoltat….este pacat ca nu avem nici macar un patinoar care sa se ridice standardelor europene… stiati ca pana anul trecut in tara au funtionat doar 3 patinoare acoperite? Imi pare rau ca in tara noastra, se vorbeste numai despre fotbal si numai in sportul asta se investesc bani….nu este pacat? Raman in umba multe sporturi frumoase, precum patinajul si pun pariu ca sunt inca multe altle.
Dar poate…doar poate(totusi sa speram) k interesul nostru pentru acest sport va fi observat de cine trebuie…si poate atunci, se vor indeplini visele fanilor din toata Romania…poate un Campionat, fie el si doar European va avea loc in Romania….Noi, fanii, asta ne dorim!!



ah... si pentru citat nu am gasit nimic care sa se potriveasaca...:(

whisper
23rd July 2007, 18:54
E foarte frumoasa si asa:) Bravo!:great:

ioanav88
8th August 2007, 23:14
hai pe blog cu el, flying dreamz :kiss:

Iulya
13th February 2008, 15:13
La ffel k wikipedia avem si noi o enciclopedie ....sportpedia.ro

ENCICLOPEDIA SPORTULUI ROMANESC

Salut. Haideti sa construim impreuna enciclopedia sportului romanesc. Sportivi mari sau mici. Cluburi celebre sau anonime. Toate merita sa existe in sportpedia. Creati profilul acestora sau completati-l pe cel existent. Fiecare informatie noua conteaza.

http://sportpedia.mysport.ro/Pagina_principalã

Cum n-am gasit nimic despre patinaj, ma gandeam sa le facem cate o pagina celor mai importanti patinatori.

whisper
13th February 2008, 22:53
:ok: Sunt de acord Iulya!

Iulya
6th August 2008, 10:46
Mai facem ceva? vreun blog, completari pe sportpedia.ro ...? un site?
Idei ar fi ...numai timp sa avem

Ce ziceti?

mikeyy
6th August 2008, 11:38
Nu stiam pana acum de acest topic...nu stiu cum de mi-a scapat :D
Pai e o idee foarte buna!
Pe gimnastica am facut asta cu inca 3 persoane....chiar ieri l-am lansat daca pot spune asa ( defapt e gata de 2 sapt)...e un blog de gimnastica: http://fangymnastics.com

As vrea sa particip si eu la orice idee pe care o aveti. Daca sunteti si voi de acord, bineinteles :D

rocs_a
6th August 2008, 11:48
count me in. un blog ar fi interesant . se pot include multe chestii pe blog, de la explicatii tehnice pana la date despre patinatori (off si on ice). ca idee, poate ar fi bine sa isi aleaga o persoana anumiti patinatori de care sa scrie constant

whisper
6th August 2008, 19:30
Pai eu zic sa facem...nu un forum...cum visam odata..dar un blog ar fi bun.:ok:
Cum sa nu fim,Mihai...ce intrebare e asta:P


ca idee, poate ar fi bine sa isi aleaga o persoana anumiti patinatori de care sa scrie constant
:cry: Stephane...dar nu ma pricep sa fac articole:plans: Nu le am cu "vorbele" de nici o culoare :(

Iulya
7th August 2008, 21:52
Am facut primul pas din proiectul nostru:
http://patinaj.weebly.com/
:)

whisper
8th August 2008, 21:38
:floricica: Multam Iulya!

Iulya
9th August 2008, 17:19
Deci, cine vrea sa participe sa spuna - aici, pe pm, pe mess ca sa va trimit id-ul si parola.
Pana acum le-am dat lui Mihai si Roxanei.
Sau daca vreti sa participati, dar nu vreti sa si editati site-ul pune-ti materialele aici sau trimiteti-le cuiva care are id-ul si parola.

Avem nevoie de mult ajutor:
Biografii ale patiatorilor
Stiri din patinaj
Linkuri
Orice articol/eseu/compunere a voastra care are legatura cu patinajul

http://patinaj.weebly.com/index.html

whisper
9th August 2008, 19:56
Pai si eu vreau...mie de ce nu mi le dai :P

Iulya
9th August 2008, 21:24
Cum sa nu ti le dau? Ti-am spus de cand ti-am aratat site-ul ca iti dau ...

whisper
9th August 2008, 21:28
:floricica:Stiu..dar nu le-am primit pana acum:P

Iulya
9th August 2008, 21:30
Am dat cui a cerut
vezi ca ti le-am dat pe mess

irinaidu
9th August 2008, 22:54
iulia, dar cu siteul celalalt pe care l-ai inceput mai de mult ce se intampla? ala mai e?

Iulya
9th August 2008, 23:48
Nu era un site ci un id/blog pe mysport.ro
Nu prea mai e nimic de el din pacate, este cred doar o colectie de poze si videouri.

irinaidu
10th August 2008, 10:34
intreb si eu ca nepriceputul: care e diferenta dintre un site si un blog??? nu dati cu pietre, ca nu ma pricep.

whisper
10th August 2008, 21:34
Thanks Iulya!:kiss: Le-am primit!

Iulya
5th January 2009, 14:35
Am adaugat o pagina si pt Zoltan Kelemen
http://patinaj.weebly.com/zoltan-kelemen.html

irinaidu
5th January 2009, 15:52
iulia eu dupa amiezele sunt mai relaxata acum, daca pot face ceva zi-mi si mie. organizeaza-ma!!!

Iulya
5th January 2009, 15:55
Poti face profilele pt diversi patinatori :cool:
Ex Yagudin, Kulik, s.a.

irinaidu
5th January 2009, 15:58
ok o sa incerc.

Iulya
23rd March 2009, 01:12
E careva interesat sa realizeze cate o cronica pentru fiecare proba a mondialelor?
pt http://patinaj.weebly.com

irinaidu
23rd March 2009, 20:53
eu as fi. dar ceva de joi seara sau de vineri incolo ca sa vad klumea. in engleza sa fie, nu? mai da-mi niste detalii.

Iulya
23rd March 2009, 20:54
Romana ... dar daca vreti puteti sa scrieti si in engleza

irinaidu
23rd March 2009, 20:56
a, ok, e mai bine asa. eu as lua lp baieti ca sper sa il vad la tv si sa fie totul ok. dar incepand de maine o sa vad daca imi merge trt-ul si atunci poate pot sa fac si altceva.

Iulya
10th April 2009, 23:52
Cum mesajele de feed-back ( comentari sugesti recomandari) ajung la mine pe mail ... le impartasesc aici cu voi:


Name: Mirela
Comments: Multumesc pentru acest site. L-am gasit, intamplator, cautand un program al parinoarului de la Miercurea Ciuc. Programul nu il stiu nici acum, dar am gasit multe alte informatii utile si frumoase. Succes in continuare!




Name: danafigure skating
Comments: patinajul artistic este cel mai frumos sport..pacat ca in Romania nu i se acorda prea mare importanta..totusi acest lucru nu ma impiedica si continui sa urmaresc cu placere toate competitiile de patinaj artistic transmise de televiziunea romana sau eurosport....Merita!!!!!!!!...

whisper
11th April 2009, 00:06
multumim, Iulya.
imi pare rau ca nu am asa mult timp sa ma ocup de site.