PDA

View Full Version : Schimbare de antrenor



tchibos
10th March 2006, 23:42
sunt dezamagit total...
de ce?...


ptr ca:

nu stiu in ce limba le vorbeste sarbul jucatorilor dar cred ca nu inteleg nimic si in plus are o metoda ciudata de a-i "urechea". Ii cheama pe rand la marginea terenului ca la generala

nu stiu ce pregatire fizica au facut baietii nostri de cand s-a schibat staful tehnic dar sunt mai obositi decat inainte de pauza

nu stiu ce a atuuri a vazut sarbul la fiecare jucator dar am ramas efectiv uimit de tactica adoptata: pentru un antrenor de care se spunea ca este unul ce agreeaza jocul ofensiv, am vazut la un corner pe finalul meciului nu mai putin de sase insi in jumatatea noastra tinand doi jucatori (parca nu aveau voie sa plece la centrare)

mutari de neinteles: am jucat mult timp cu un varf, senin (despre care cred ca nu merita numarul pe care il are) a fost mult impins si nu i s-a potrivit numarul, liviu mihai la fel mult impin si, cu exceptia a catorva minute in care chiar i s-a potrivit rolul de "varf impins" (de altfel cam atunci a si marcat) nu a facut mai nimic. Si ce m-a indignat cel mai tare a fost ca Gurita a fugit tot timpul de minge, cand mingea era pe stanga el fugea pe dreapta si invers, de parca s-ar fi dorit desfacerea apararii adverse. Dupa mine asta a fost cea mai mare greseala a sarbului care ar fi trebuit sa puna in valoare viteza lu' Gurita care sa vina din exterior in interior (cum facea in tur) si nu invers fugind de minge de parca avea aviara

.. in rest sunt bucuros ca pandurii au fost o idee mai slabi ca noi, traiesc speranta ca pe masura ce se vor mai inlatura problemele de "comunicare" vor dispare si deficientele tactice impuse. 3 punct obtinute greu sunt un inceput bun dar daca vom juca asa in urmatoarele partide iesim si din cupa iar in campionat va urma o serie de esecuri ca in finalul turului

solutia propusa: schimbare de tactica

U|L|T|R|A|S|
10th March 2006, 23:45
Eu nu inteleg cum acest antrenor il tine pe banca de rezerve pe Dinu Todoran, care este dupa parerea mea cel mai valoros jucator al Farului...

Rechinul Ucigas
11th March 2006, 13:14
io nu inteleg de ce nu a jucat tibor de la inceput , aveam mai multe sanse de a inscrie cu liviu mihai tibor si guritza altfel statea treaba :)

sergius
13th March 2006, 08:36
:rosu: liviu de *****,cum joaca asta care nu stie sa alerge?

pff
13th March 2006, 10:17
ma de kkt asa cum e el .... bine ca a dat un gol de 3 pcte ... si oricum .. tre` sa`l lasam pe antrenor sa demonstreze ca are valoare .. sa speram ca are :)

ULTRAS-CT
13th March 2006, 18:55
liviu cand face cate un meci bun ... cand face un meci de kko ... din pacate mai multe meciuri de kko din partea lui ... stie numai sa dribleze... pacat de driblingurile alea ca , cu o depunere de efort mai mare ar putea face ceva frumos ;) .. in rest ce sa zic este omul potriv la locul potrivit ( nu tot timpul ) parca tot mai bine ii statea la farul II

b3bito
13th March 2006, 21:19
Eu nu inteleg cum acest antrenor il tine pe banca de rezerve pe Dinu Todoran, care este dupa parerea mea cel mai valoros jucator al Farului...


nu vrea sa`i iau apararea,dar nu era total refacut dupa o acidentare suferita in pauza conpetitionala...

tchibos
18th March 2006, 19:41
singura perioada din meciul din meciul cu sportul a fost cand Vukotic a dat mana libera jucatorilor si erau si atacanti in teren. Trebuie schimbata tactica ca jucam jalnic, si asta trebuie sa se intample repede daca nu adio obiectiv

ultraseby
18th March 2006, 20:01
Parerea mea este ca apararea anul acesta e punctul cel mai slab si mai spun ca trebuie schimbata in sistemul cu trei fundasi centrali ca de doi ani jucam cu patru si se vede din avion ca Schiopu si Barbu nu se pot obisnui si pe linga asta ii mai avem si pe Farmache si Florea care alaturi de Senin nu se ridica la valoarea si obiectivele echipei.

tchibos
20th March 2006, 18:05
ce ma deranjeaza cel mai mult e ca sarbul asta face pe desteptul si nu asculta de nici o sugestie si se mai cearta cu jucatorii, culmea e ca se cearta cu cei mai buni din echipa, iar bosanceanu ii canta in struna. Daca nu se mai gandeste sarbul si nu isi revizuieste atitudinea astfel incat sa ii motiveze pe jucatori pana miercuri vai fi vai si amar si atunci sa vezi scoateri si bagari de ....

Rechinul Ucigas
20th March 2006, 18:09
daca miercuri si sambata pierdem mucila asta sa plece , ca ne strica rostul de tot o s aterminam pe locul 10 daca avem noroc si nici cupa ...

tchibos
23rd March 2006, 01:08
din ce am vazut pana cum vad ca Mumcilo foloseste urmatoarea tactica care imi displace total:

incearca sa desfaca jocul, Gurita si Senin fiind mult impinsi spre tuse, Liviu Mihai mult impins in centru (de asta a si marcat in ultimile meciuri) si restul in aparare sau la mijoc dar cu vadite sarcini defensive

kerosene
4th June 2007, 11:25
S-au oprit la Gache

În condițiile în care colaborarea cu antrenorul Basarab Panduru s-a încheiat, Farul neprelungindu-i contractul scadent, clubul constănțean tratează cu Constantin Gache, care a promovat în Liga 1 cu Delta Tulcea.

„Am discutat în ședință și numele noului tehnician. Am prezentat stadiul tratativelor cu antrenorii cu care am intrat în contact sau care ne-au contactat. S-a decis să continuăm discuțiile cu Constantin Gache. Deocamdată, nici noi nu am spus da, nici el nu a spus da“, a declarat, sâmbătă, Gheorghe Bosînceanu. Tot sâmbătă, Gache a spus: „Abia acum, după ce Delta este promovată în Liga I, pot să mă gândesc la oferta domnului Bosînceanu. Mă simt mulțumit și împlinit după această promovare. Șansele să vin la Farul sunt foarte mari“

kerosene
9th June 2007, 16:34
Se pare ca s-a ajuns la un acord cu Gache.Luni va fi prezentat oficial.
Poate cu jucatori si antrenori de la care nu ai pretentii prea mari,vor reusi totusi sa faca ceva.

Kooler
9th June 2007, 20:41
Da, eu am incredere in Bosanceanu si deci si in Gache si nu vreau sa ma gandesc la altceva decat rezultate mai bune ca sezonul trecut, in special cu echipe mai slab cotate, pentru a nu da senzatia de candidata la retrogradare.

kerosene
11th June 2007, 10:09
Constantin Gache, doi ani antrenor al Farului



S-a stabilit, antrenorul Farului va fi Constantin Gache. Tehnicianul de 50 de ani, fost jucător al Farului, apoi antrenor și vicepreședinte, care a pregătit, în sezonul trecut, Delta Tulcea, formație pe care a promovat-o în Liga 1, va semna un contract pe doi ani. Gache va fi prezentat astăzi de Farul într-o conferință de presă.



„Este o onoare pentru mine să fiu antrenorul Farului. Am jucat ani întregi pentru această formație. Mă consider un farist adevărat. Vreau să îmi măsor și eu forțele și să văd dacă pot face ceva bun pentru constănțeni. Farul are un lot valoros. Sunt optimist că vom face treabă bună“, a declarat Constantin Gache.

„Sper ca, avându-l antrenor pe Constantin Gache, Farul să realizeze obiectivele pe care le-am stabilit împreună cu tehnicianul și chiar mai mult de atât. Ne-am propus, pentru primul dintre cei doi ani ai săi de contract, restructurarea și întinerirea lotului și, în același timp, clasarea în prima jumătatea clasamentului. Obiectivul pentru anul al doilea îl vom stabili la terminarea primului“, a spus, pentru „Cuget Liber“, Gheorghe Bosînceanu, președintele consiliului director al Farului.

@Koller> Oricum,acum nu stiu cine vrea cupe europene.e clar ca obiectivul va fi salvarea de la retrogradare.Dar poate se va forma o echipa care sa joace ceva.
Erau cu sifuranta alternative mai bune si pt antrenor si jucatori,dar...daca nu ne intra mana in buzunar...:(

dorryn
11th June 2007, 23:02
macar Gache e farist convins.. performanta nu o sa avem aici niciodata cat timp va fi bosanceanu... dar macar sa fim reprezentati de cat mai multi FARISTI ..

Klingon
12th June 2007, 15:53
La clubul Farul nu este timp pentru contracte.

Candva intre penultima si ultima etapa a sezonului recent incheiat, Bosanceanu si Panduru anuntau ca acesta din urma va mai antrena Farul un an. Ne-am inteles dar n-am semnat nici un contract pentru ca n-am avut timp, spunea Panduru. Intalnirea lor avusese loc la 10 noaptea si l-am crezut. N-a fost asa. La venirea lui Gache, episodul se repeta: ne-am inteles dar n-am avut timp sa semnam contractul, zice si Gache.

Oare cat de mult timp poate dura semnarea unui contract la Farul?! Nu ca ar conta prea mult contractele astea... acum cateva luni semnase si Gurita unul pe inca 2 ani, iar azi e la Steaua.

kerosene
12th June 2007, 23:19
Pai cred ca face contractul acasa,si pana se gandeste ce sa scrie...mai dureaza.Si astia cred ca-l citesc pe tot,ca cine stie la ce sa te astepti de la sef,poate mai aduci si bani de acasa.Mai antreneaza saracii si pe degeaba.
Buna afacere.Pana semneaza contractul mai antreneaza cateva etape si dupa il da afara.Daca face asta cu vreo 6-7 antrenori,gata campionatul.Rentabil nu?

kerosene
3rd October 2007, 09:39
Antrenorul Lucian Marinof, licențiat Pro
Marian BOCAI

Antrenorul Farului II, Lucian Marinof, a obținut licența Pro, care îi dă dreptul să antreneze ca principal în Liga 1 și în străinătate. Dintre cei 18 absolvenți ai cursului Pro, Marinof a fost al treilea, cu media finală 9,30, după Lucian Burchel - 9,60 și Viorel Moldovan - 9,55.
„Sunt puțin nemulțumit de nota pe care am primit-o la proba practică - 8. La examenul teoretic am luat 9, iar la celelalte probe - 10", a declarat Marinof, pentru „Cuget Liber”.

---------------------------------

Oare-n cazul unei demiteri a lui Gache,se va cauta antrenor in afara clubului?
Deja oamenii se pregatesc

tchibos
3rd October 2007, 12:05
e clar care va fi urmatorul antrenor al Farului

Klingon
3rd October 2007, 13:01
Marinof sa treaca mai intai prin Liga II, ca are nevoie. Sau mai bine sa promoveze acolo cu echipa lui si s-o mentina. Gache a facut asta cu o liga mai sus si tot e plin de probleme la Farul.

Oricum Bosanceanu poate pune orice "antrenor" pe banca Farului, cu sau fara licenta pro, ca-l are pe Marin director tehnic.

Bruno
4th October 2007, 11:10
bine ar fi sa ne lase Marin catelul. poate avem noroc si ne lasa pana in iarna

Bruno
4th October 2007, 11:12
chiar daca are Marinof licenta pro nu cred ca Bosanceanu se gandeste la el, cred ca va aduce un antrenor din afara clubului, asta daca vom continua asa. poate ne revenim cine stie? si daca imi aduc bine aminte marinof a castigat ceva partide in scurtul interimat de l-a avut acum ceva timp perioada in care stateam cam ca acum.

bahaus_84
8th October 2007, 17:05
Gache o tot scalda, trage de timp, asa mai ia si el un ban, ca atunci cu cartonasele cand a vandut-o pe Farul, Otelului, prin meciul pierdut de Farul la masa verde noi am ratat cupa UEFA, iar Otelul s-a salvat de la retrogradare ! Acum, acelasi tradator, a reusit performanta unica in istoria clubului ca in 9 meciuri Farul sa inscrie 4 goluri, adica 1 gol si ceva la... 3 meciuri ! Halal performanta, halal antrenor, halal patron !

kerosene
9th April 2009, 20:53
FC Farul, în tratative cu Dorinel Munteanu

Ajunsă într-o situație disperată în clasament, FC Farul încearcă să se salveze miraculos de la retrogradare, iar conducerea clubului constănțean a decis să facă eforturi pentru a aduce un antrenor cu nume pe banca tehnică pentru a-l înlocui pe demisionarul Ion Marin. După ce i-au contactat pe Dorinel Munteanu și Eugen Neagoe, oficialii Farului au decis să înceapă negocierile cu primul. Astfel, patronul echipei constănțene a purtat ieri o primă discuție cu “Munti”, dar tratativele nu au avansat prea mult. “Este adevărat că am discutat cu patronul Farului, a fost un interes din partea Constanței, dar deocamdată atît. Pînă la o decizie mai este mult. Probabil că vor mai urma discuții”, a declarat Munteanu. “M-aș bucura să vină Dorinel Munteanu, dar deocamdată nu este vorba de așa ceva”, a adăugat patronul Farului. Pentru că a antrenat deja o echipă în Liga I în acest sezon, “Munti” nu are dreptul să ocupe postul de antrenor, astfel că, dacă se va ajunge la un acord, i se va repartiza o altă funcție în cadrul grupării de pe litoral. În aceste condiții, dacă “Săpăligă” nu va accepta să stea pe banca tehnică și la meciul cu Steaua, titulatura de antrenor principal ar putea să-i revină lui Lucian Marinof, singurul din cadrul clubului care deține licența de antrenor PRO, însă echipa va fi condusă efectiv de secundul Cristian Cămui. Venirea unui nou antrenor l-ar pune într-o poziție delicată pe Ion Marin, care ar putea rămîne totuși în cadrul clubului în postura de director tehnic. “Mai am contract cu Farul, dar nu ca antrenor, ci ca director tehnic. Am semnat însă o demisie în alb prin care mă pun la dispoziția clubului. Ce voi face în continuare depinde de hotărîrea Consiliului de Administrație, pentru că eu nu mă prevalez de nicio clauză din contract”, a explicat “Săpăligă”.

Kooler
9th April 2009, 23:36
Ar fi super sa vina Munteanu la Farul.... Cred ca e un antrenor bun, sa vedem daca-l convinge sa i-a echipa asa chiar daca o sa retrogradeze....

kerosene
10th April 2009, 22:56
Cica nu s-au inteles inca la bani.Deci s-ar putea sa-l nu-l vedem deloc,la ce chitros e corabieru`.

ducus
13th April 2009, 19:14
'Săpăligă' poate pleca liniștit

Lucian Marinof, principal la Farul

Farul Constanța are, în sfârșit, un nou antrenor, după ce Ion Marin și-a dat demisia de mai bine de zece zile și a rămas pe banca tehnică doar pentru a ajuta echipa până în momentul în care șefii aveau să aducă un înlocuitor cu licență Pro. Deși zvonurile îl dădeau pe Dorinel Munteanu drept favorit la preluarea acestui post acum câteva zile, conducerea Farului a anunțat astăzi că Lucian Marinof este noul 'principal'.

Marinof va fi ajutat la gruparea de pe malul mării de Sebastian Iovănescu (antrenor secund) și Cristian Cămui (consilier tehnic). "S-a decis să se dea gir unei echipe tinere, formată din foști jucători ai Farului. Să sperăm că totul va decurge bine și ne vom salva. Cămui va lua deciziile, el coordonează această echipă tehnică", a declarat Dan Pâra, director executiv la Farul Constanța.

Fostul antrenor secund din mandatul lui 'Săpăligă' a declarat căproiectul început acum se va întinde pe o perioadă de doi ani, indiferent dacă echipa va retrograda în eșalonul secund la finele acestui sezon. "Vrem o echipă care să aibă unitate, așa cum am avut noi ca fotbaliști. Sper ca echipa să aibă rezultate, proiectul este pe doi ani, indiferent dacă se retrogradează sau nu", a spus Cămui.
http://www.prosport.ro/fotbal-intern/liga-1/lucian-marinof-principal-la-farul-4210262
Ce credeti, va reusi acest nou antrenor de care n-am ami auzit pana acum sa salveze "rechinii" de la inec? :D Conducerea a spus ca vrea sa ii dea credit pentru 2 ani, indiferent daca echipa retrogradeaza sau nu. Asta inseamna ca omul isi va asuma si greaua misiune din Liga 2, in eventualitatea unei retrogradari. Intrebarea se pune: va reusi sa readuca Farul pe prima scena, asa cum a reusit Grigoras acum cativa ani?

Kooler
13th April 2009, 19:31
Intrebarea se pune: va reusi sa readuca Farul pe prima scena, asa cum a reusit Grigoras acum cativa ani?

Sper ca da, in primul rand sa nu retrogradam. Daca se claseaza Delta Tulcea pe locul 2, si are sanse foarte mari si nu are licenta de liga I atunci avem sanse mai daca se decide sa nu jucam in liga secunda, altfel greu, pentru ca a mai ramas numai meciuri grele, prea grele pentru acesti tineri.

CosminGrc
22nd April 2009, 00:47
Hai ca ne merge bine pana acuma...cred ca o sa treaca si gaz metan peste noi.

kerosene
23rd April 2009, 12:08
Cand joci cu nanu si pantelie,e si normal,ca joci in 9

CosminGrc
6th May 2009, 00:25
gaz metan a trecut peste noi...oare reuseste si otopeniu ?

Kooler
6th May 2009, 01:36
gaz metan a trecut peste noi...oare reuseste si otopeniu ?

Sper sa nu. Oricum la ce antrenori avem ne meritam soarta. La anu' in liga II.

kerosene
5th July 2009, 15:07
Noul antrenor principal al Farului este, de astăzi, Marius Șumudică. „Marius a semnat pe doi ani. În primul sezon are obiectiv clar promovarea în Liga 1, iar în al doilea - construirea unei echipe care să nu aibă emoții la retrogradare”, a declarat Mircea Crainiciuc.