PDA

View Full Version : Provincia vs Capitala



Pages : [1] 2

m8k
25th June 2007, 23:30
Nu pot sa cred ca in mass media apar zilnic stiri 90% cu echipele din Bucuresti si 10% cu cele din provincie. Ar fi interesant de vazut pe un forum destul de po****r, vizitat de multi microbisti daca aceste stiri reflecta interesul real!
Votati in poll si sa vedem rezultatul!

Andreiy
25th June 2007, 23:34
Categoric Provincie

Kainsashiki
25th June 2007, 23:35
E normal ca fiecare sa fie interesat de stiri despre echipa favorita, insa ziarele\televiziunile se raporteaza la numarul de suporteri pe care ii are echipa respectiva. de aceea si ordinea este: steaua, dinamo, rapid\poli timisoara\craiova, cfr (mai nou).

Probabil ca suporterii echipelor din provincie se informeaza mai mult din ziare\televiziuni locale sau din surse de la club.

Insa ce e mai grav e ca nici macar nu se mai dau stiri despre Steaua\Dinamo\Rapid. Acum se dau stiri despre ce a facut Becali, ce costum si-a luat Borcea, cum a fost la nunta, etc. Sportul a trecut in plan secund.

boni2204
25th June 2007, 23:41
E normal ca fiecare sa fie interesat de stiri despre echipa favorita, insa ziarele\televiziunile se raporteaza la numarul de suporteri pe care ii are echipa respectiva. de aceea si ordinea este: steaua, dinamo, rapid\poli timisoara\craiova, cfr (mai nou).

Probabil ca suporterii echipelor din provincie se informeaza mai mult din ziare\televiziuni locale sau din surse de la club.

Insa ce e mai grav e ca nici macar nu se mai dau stiri despre Steaua\Dinamo\Rapid. Acum se dau stiri despre ce a facut Becali, ce costum si-a luat Borcea, cum a fost la nunta, etc. Sportul a trecut in plan secund.

:mda: asta e enervant stirile sportive au devenit stiri mondene:mda:
iar in timpul alocat unor stiri mondene despre steaua dinamo sau rapid ar putea foarte bine sa dea cate o stire de 1 minut macar despre ce se mai intampla si la echipele mai mici din provincie, dar se pare ca romanilor le place barfa

BBB
25th June 2007, 23:43
Nu pot sa cred ca in mass media apar zilnic stiri 90% cu echipele din Bucuresti si 10% cu cele din provincie. Ar fi interesant de vazut pe un forum destul de po****r, vizitat de multi microbisti daca aceste stiri reflecta interesul real!
Votati in poll si sa vedem rezultatul!

ieri m-am uitat cu tata la stirile sportive de la protv si prin minutul 30 deja am ajuns sa radem de nesimtirea celor din bucuresti. tot buletinu ala jegos de stiri o fost despre steaua,hagi, hagi, adi ilie, steaua, hagi, adi ilie, gabi balint, gigi becali, hagi, steaua. JENANT!:rosu:

boni2204
25th June 2007, 23:48
ieri m-am uitat cu tata la stirile sportive de la protv si prin minutul 30 deja am ajuns sa radem de nesimtirea celor din bucuresti. tot buletinu ala jegos de stiri o fost despre steaua,hagi, hagi, adi ilie, steaua, hagi, adi ilie, gabi balint, gigi becali, hagi, steaua. JENANT!:rosu:

exact inca o chestie enervanta e ca se insista pe un subiect prin mai multe secvente de stiri in care se spune cam acelasi lucru
adica in loc sa fie o singura stire de ex gica hagi a semnat cu steaua in care sa se dea toate detaliile, televiziunile prefera sa imparta stirea pe 4-5 secvente cu alte titluri in care peste 50% se repeta:mda:

Carlos Gambino
25th June 2007, 23:49
Eu nu sunt interesat nici de stiri din capitala dar nici "din provincie"...
Daca voi va simtiti "din provincie" asta e treaba voastra, dar va spun ca e destul de degradant sa sustii asa ceva...
Fiecare regiune are o capitala, fiecare judet are un municipiu, orase, comune, sate, catune...si fiecare e sef in tribul lui, nicidecum "provincial". Hai "pa" ! :headbang:

m8k
25th June 2007, 23:50
E normal ca fiecare sa fie interesat de stiri despre echipa favorita, insa ziarele\televiziunile se raporteaza la numarul de suporteri pe care ii are echipa respectiva. de aceea si ordinea este: steaua, dinamo, rapid\poli timisoara\craiova, cfr (mai nou).

Probabil ca suporterii echipelor din provincie se informeaza mai mult din ziare\televiziuni locale sau din surse de la club.

Insa ce e mai grav e ca nici macar nu se mai dau stiri despre Steaua\Dinamo\Rapid. Acum se dau stiri despre ce a facut Becali, ce costum si-a luat Borcea, cum a fost la nunta, etc. Sportul a trecut in plan secund.

E adevarat! Dar vine intrebarea! Oare daca s-ar face atata reclama cat i se face Stelei sa zicem Timisoarei, Poli nu ar avea acelasi numar de suporteri? Daca am analiza o poza cu Iancu si Uhrin o zi intreaga, sau am vedea speciale cand soseste Uhrin pe aeroport, sau Andone nu ar mai fi intrebat de Hagi ci de Uhrin prin ziare, nu ar creste valoarea lui Poli, atat financiara cat si ca interes! Aici e problema! Pina cind Becali e televizat si la WC e normal ca ii creste si valoarea echipei atat financiar cat si valoric!

Andreiy
25th June 2007, 23:53
ar trebui sa fie altfel, toata lumea s-a saturat de aceea nici nu ma mai uit la stiri decat f. putin

Kainsashiki
25th June 2007, 23:58
E adevarat! Dar vine intrebarea! Oare daca s-ar face atata reclama cat i se face Stelei sa zicem Timisoarei, Poli nu ar avea acelasi numar de suporteri? Daca am analiza o poza cu Iancu si Uhrin o zi intreaga, sau am vedea speciale cand soseste Uhrin pe aeroport, sau Andone nu ar mai fi intrebat de Hagi ci de Uhrin prin ziare, nu ar creste valoarea lui Poli, atat financiara cat si ca interes! Aici e problema! Pina cind Becali e televizat si la WC e normal ca ii creste si valoarea echipei atat financiar cat si valoric!

Desigur, dar pentru a fi promovat de mass media trebuie sa faci ceva notabil. Pentru a aparea mereu la stiri trebuie sa oferi subiecte. O donatie substantiala, o biserica, un scandal, un transfer important - toate astea constituie subiecte de stiri.

In plus, pentru a fi promovat, echipa pe care o reprezinti trebuie sa aiba si rezultate. Cand o sa aiba si alte echipe performantele echipelor din Bucuresti atunci vor fi cu siguranta promovate insistent.

Daca iti aduci aminte de momentul in care Marian Iancu a devenit patron la Poli, atunci se vorbea numai despre EuroPoli, despre galacticii Romaniei. Sau cand a fost amicalul Poli - Juventus s-au facut speciale pe aceasta tema, prima stire era numai despre acest amical.

Un alt subiect recent este si cel cu Sportul Studentesc din urma cu doua sezoane. Performanta iti aduce si promovarea in mass-media.

Rossi
26th June 2007, 00:55
Sunteti interesat de stiri din....?
Provincie
Bucuresti

de ambele ... poate mai puneti o optiune in poll :ok:

Cristian
26th June 2007, 00:57
Provincie...

YoYoyOi
26th June 2007, 01:01
sunt interesata de ambele :)

m8k
26th June 2007, 01:14
Ambele nu merge!:D Si eu sunt interesat de capitala dar in proportie de 5%!

Luis Garcia10
26th June 2007, 01:21
Capitala :D

Kooler
26th June 2007, 05:55
Stirile din provincie cam lipsesc. Trebuie sa caut pe net pentru a ma documenta.

ReD_Devil
26th June 2007, 07:26
oare??!?!?! PROVINCIE normal :great:

BAK
26th June 2007, 07:41
pai eu sunt interesat de stirile din capitala.....acuma depinde de fiecare la ce capitala se gandeste....pentru mine Cluj-Napoca e capitala mea...eu m-am vazut si nici nu ma vad provincial...cum zicea si gambino, provincial e un cuvant degradant....automat cand spui "sunt din provincie" te gandesti la unul inferior din mai multe puncte de vedere.......

BAK
26th June 2007, 08:26
nu mah, nu cred ca ai inteles.....complexati sunt aia care isi spun provinciali si care accepta aceasta denumire(printre care si tu probabil)....nu am facut nici o referire la nici o capitala de judet sau alte municipii .....eu m-am referit la mine personal....daca eram din gherla puteam sa spun ca gherla e capitala mea si gata.....

una este sa intelegi ceea ce vrei, si alta este sa procesezi o informatie de la altcineva.....citeste mai atent...la fel si tu poti spune ca galatiul e capitala ta...insa asta nu inseamna ca esti mai destept sau cult decat unul dintr-un oras mai mic.....

ReD_Devil
26th June 2007, 09:45
nu mah, nu cred ca ai inteles.....complexati sunt aia care isi spun provinciali si care accepta aceasta denumire(printre care si tu probabil)
unnde vezi tu complexul daca te consideri provincial ...:groggy: atata timp cat in viziunea mea capitala e un lucru degradant,urat,unde se canalizeaza scursurile ...iar provincia a fost,este,si va fi baza tarii dpdv cultural,economic ,traditional(unul din cele mai importatnte asptecte )etc si sa nu uitam ca provincia este aprox 95% din suprafata tarii (teritorial vb) :ok: provincia are 20 mil DE OAMENI ! E MAJORITARA :cool: ma repet...UNDE AR TREBUI SA FIE COMPLEXUL?!?!...decat mandria de a fi PROVINCIAL :ok:

Vladek
26th June 2007, 09:51
Stirile din sport sunt interesante indiferent din ce zona provin. Problema nu e atat ca se vorbeste exagerat de mult despre trioul Steaua-Dinamo-Rapid (desi si asta e probabil adevarat) ci ca stirile nu prea mai au vreo legatura cu fotbalul propriu-zis ! Adica in loc de transferuri, tactici, statistica nu avem parte decat de "scandaluri", "bombe", "dezvaluiri senzationale", etc. Antena si ProTV-ul cel putin sunt sub orice critica. La astia, "stiri sportive" inseamna a face turul Becali-Borcea-Copos, cu ocazionale vizite pe la Iancu, Muresan sau Mititelu. Din cauza asta am ajuns sa confundam echipele si suporterii lor cu "ce-a zis Becali/Borcea/Copos/Mititelu/Iancu".

Carlos Gambino
26th June 2007, 09:56
decat mandria de a fi PROVINCIAL :ok:
Ca sa vezi unde s-a ajuns ! :D In Bucuresti de multe ori termenul "provincie" sau "provincial" e folosit in sens peiorativ...iar tu te mandresti cu eticheta asta.
Ce sa mai zici...romanul s-a obisnuit sa fie supus si sa n-aiba pic de personalitate...:mda:

ReD_Devil
26th June 2007, 10:32
Ca sa vezi unde s-a ajuns ! :D In Bucuresti de multe ori termenul "provincie" sau "provincial" e folosit in sens peiorativ...iar tu te mandresti cu eticheta asta.
Ce sa mai zici...romanul s-a obisnuit sa fie supus si sa n-aiba pic de personalitate...:mda:

n-ai inteles nimic din ce-am zis :( "In Bucuresti de multe ori termenul "provincie" sau "provincial" e folosit in sens peiorativ." nu ma intereseaza buCURestiul ... iar eu nu-l vad ca fiind un cuv folosit cu sens peiorativ (provincial):groggy: si vorbesti de lipsa de personalitate ?:happy tocmai am zis ca eu ma mandresc cu ceea ce sunt..nu exista SENTIMENTUL DE SUPUNERE FATA DE CAPITALA ...TOCMAI DE AIA nu sunt complexat (ca tine probabil) ca sunt "provincial":yeah: :yeah: :ok:

Celso
26th June 2007, 10:36
alooo provincia:D....discutam despre stirile sportive, nu despre complexe:)

on:...vreau stiri si din Bucuresti si din provincie

Cristian
26th June 2007, 10:38
Pe mine nu ma complexeaza nimeni si nimic, da tot ce vreau este sa aflu stiri mai multe despre echipele ce activeaza in provincie, mi se rupe mie de echipele din capitala, ca ala nusht ce nunta a facut, ca ala si-a botezat catelul, ca nepotu lu becali a fost batut.... si alte nimicuri de astea nesemnificative ce nu tin de SPORT.

Lordul
26th June 2007, 10:41
ambele atat din provincie cat si din Buc

Celso
26th June 2007, 10:43
si eu in primul rand vreau STIRI....despre fotbal, echipe, cantonamente, evolutiile jucatorilor...nu ce evolutii a avut unul in pat sau ce a mai zis Becali,Copos ori Borcea:)

redneck
26th June 2007, 10:44
In sfirsit un poll destept...sa vedem ce efect va avea pe onlinesport si media sportiva din Romania.

ReD_Devil
26th June 2007, 10:47
si eu in primul rand vreau STIRI....despre fotbal, echipe, cantonamente, evolutiile jucatorilor...nu ce evolutii a avut unul in pat sau ce a mai zis Becali,Copos ori Borcea:)

exact ! :ok: aste-as stiri mondene de la tv...nu sport...maine poimaine le prezinta bahmuteanca :D

Aurel.D
26th June 2007, 11:03
Threadul asta este mai potrivit pe Mass media, nu credeti?

Luis Garcia10
26th June 2007, 11:05
La stirile din sport ziceti ca se vorbeste mult de scandaluri ..sau de BBC ( Becali-Borcea-Copos :happy ) Perfect de acord! Dar intreb eu...aici pe forum despre ce se vorbeste?! Si mai ales pe intern ;) Cate threaduri sunt despre tactica, cantonamente, evolutia jucatorilor etc??? ;) Asta spune tot! NOI CEREM ...Si ni se da :D :|

Cristian
26th June 2007, 11:05
Spune si tu Aurel, nu-i asa ca vrei stiri mai multe din provincie ? :D:D:D

Paul
26th June 2007, 11:06
Bucuresti ... provincia nu conteaza deloc
in afara de vesnicile caraieli si frustrari ca ei de ce nu sunt bagati in seama , nu se remarca cu nimic

Cluburile de provincie care respecta toate elementele minime ale civilizatiei fotbalistice (site actualizat , conferintza de presa saptamanala) sunt putine...

Provincia va conta in fotbal , cand vor dovedii tupeu sa nu vanda nimic in Bucuresti sau in provincie.

Cat timp Pandurii (Vranjikovici) , Otelul (Vatca) , Bistrita (Muresan) , Vaslui (Badea, Crotoru, Frunza) , Poli Timisoara (Emeghara) , isi lasa vedetele in Bucuresti (si am enumerat doar cluburile de top din provincie) , dar au pretentii de "anti Bucuresti" ele nici nu conteaza.

Cristian
26th June 2007, 11:09
I-auziti--l pe Paulica asta care cik gandeste.
Pai omule Vatca a fost cumparat cu 12000 Euroi de la Bihor, iar daca-ti vine un cioban si-ti da 540.000 E ia spune tu daca ai fi conducator de club, nu l-ai da ??? Iti spun eu, l-ai da cu ambele maini.

hamsterutz
26th June 2007, 11:29
In sfirsit un poll destept...sa vedem ce efect va avea pe onlinesport si media sportiva din Romania.

0 barat pt ca toata mass-media e condusa din bucuresti si nu-i intereseaza alte stiri...greseala noastra a celor din provincie este ca le dam si atentie :d. probabil daca nu le-am cumpara ziarlee revistele etc si ne-am uita numai la posturile locale (asta in cazil in care si-ar imbunatati si ei grila de televizare) si-ar schimba si ei atitudinea :D si s-ar da in ton cu noi...pt ca nu cred ca ar rezista cu doar 2 mil de oameni.

Aurel.D
26th June 2007, 14:51
Pe mine, cand se mai vorbeste la stirile din sport si despre sport :), ma intereeseaza in primul rand ce se intampla in primul rand la Dinamo, in rest, nu prea conteaza...
Insa la meciurile din Liga I, ma uit deseori si la meciuri mai putin importante dar cu nerv, gen Gloria- Pandurii, de exemplu. Ma interseaza si ce fac echipele mai putin mediatizate..

ReD_Devil
26th June 2007, 15:51
Cat timp Pandurii (Vranjikovici) , Otelul (Vatca) , Bistrita (Muresan) , Vaslui (Badea, Crotoru, Frunza) , Poli Timisoara (Emeghara) , isi lasa vedetele in Bucuresti (si am enumerat doar cluburile de top din provincie) , dar au pretentii de "anti Bucuresti" ele nici nu conteaza.

de cand si pana cand era vatca vedeta la Otelul ?:confused:

krapulax
26th June 2007, 16:21
bucuresti, dar numai despre progresul

baubau
26th June 2007, 16:34
Stirile despre sport

tchibos
26th June 2007, 17:31
Niste pareri cel putin stupide de la niste oameni pe care ii credeam mai inteligenti.. si aici tin sa il nominalizez pe Paul drept exemplu...

Cea mai mare eroare pe care o fac televiziunile, ziarele, site-urile de sport s.a.m.d. este sa canalizeze toata atentia catre evenimente care au legatura minima cu sportul "mare". Ca si pe net, si la Tv exista cuvinte cheie care atrag atentia: Steaua, Dinamo, Rapid, Becali, Copos, Borcea,... si lista e lunga si pe cat de lunga pe atat de gretoasa e. Pot sa pun pariu ca, o televiziune care ar da mai multe stiri din fotbalul "provincial", stiri curate despre transferuri, meciuri s.a. ar avea mai multi telespectatori. Din pacate insa banul face legea. Si cum in mult iubita noastra capitala se "da ora exacta" in orice domeniu si cum banii "provincialilor" sunt "corect impartiti" de cei care ne conduc tara este normal ca "evenimentele adevarate" sa se "intample artificial" doar in Bucuresti. Cat de batut in cap poti sa fii ca sa spui ca un club din provincie care se chinuie sa scoata capul la lumina printre mizerabilii care fac prezenta obligatorie in mass media, nu prezinta importanta pentru ca isi vand jucatorii. Pai din ce sa traiasca?.. lapte de cuc?

ps: tin sa il felicit pe cel care a deschis treadul.. oare cate semnale de alarma trebuie sa mai fie trase???

dede
26th June 2007, 17:56
acum toti ziceti ca vreti stiri numai din provincie... dar o mica intrebare: pe un suporter al lui poli, de exemplu, ce-l intereseaza mai mult, o stire despre ceahlaul sau una despre Steaua? :confused: bineinteles ca cel mai mult ar vrea sa auda despre poli, dar stiri numai despre o echipa nu se poate...

Carlos Gambino
26th June 2007, 18:31
n-ai inteles nimic din ce-am zis :( "In Bucuresti de multe ori termenul "provincie" sau "provincial" e folosit in sens peiorativ." nu ma intereseaza buCURestiul ... iar eu nu-l vad ca fiind un cuv folosit cu sens peiorativ (provincial):groggy: si vorbesti de lipsa de personalitate ?:happy tocmai am zis ca eu ma mandresc cu ceea ce sunt..nu exista SENTIMENTUL DE SUPUNERE FATA DE CAPITALA ...TOCMAI DE AIA nu sunt complexat (ca tine probabil) ca sunt "provincial":yeah: :yeah: :ok:
Adevarul e ca nici tu nu prea intelegi ce zici...

hamsterutz
26th June 2007, 18:32
acum toti ziceti ca vreti stiri numai din provincie... dar o mica intrebare: pe un suporter al lui poli, de exemplu, ce-l intereseaza mai mult, o stire despre ceahlaul sau una despre Steaua? :confused: bineinteles ca cel mai mult ar vrea sa auda despre poli, dar stiri numai despre o echipa nu se poate...

pai vrei dovada ca se poate?eu vad ca se poate, steaua e singuru club despre care se dau stiri 24 din 24 o sa ajunga sa se cheme rubrica sport steaua nu sport simplu...numa urari de "bine" televiziunilor. :jerk: :jerk: :jerk:

six
26th June 2007, 18:34
... dar o mica intrebare: pe un suporter al lui poli, de exemplu, ce-l intereseaza mai mult, o stire despre ceahlaul sau una despre Steaua? :confused: bineinteles ca cel mai mult ar vrea sa auda despre poli, dar stiri numai despre o echipa nu se poate...GRESIT BEY,VREM STIRI DESPRE UTA APOI DESPRE STEAUA SI DINAMO.......:drak: :drak: ;)

matei_viola
26th June 2007, 20:48
Incep sa lacrimez de stirile stelistedinamoviste :headbang:

m4st3r
26th June 2007, 20:57
eu zic sa se faca 2 emisiuni de stiri....una pt aia din capitala ca de` is 10 % din Romania si a 2 pt noi cei din restul tarii( va rog eu terminati cu provinicia, aia care o spun ati intrat in plasa bucurestenilor care ne vad mai provinciali, mai jos decat ei )in care sa se prezinte stiri numa despre echipele din afara bucurestiului...:D

dede
26th June 2007, 21:34
pai vrei dovada ca se poate?eu vad ca se poate, steaua e singuru club despre care se dau stiri 24 din 24 o sa ajunga sa se cheme rubrica sport steaua nu sport simplu...numa urari de "bine" televiziunilor. :jerk: :jerk: :jerk:
cam exagerat ce zici tu, dar totusi, Steaua reprezinta ceva in Romania... fie ca vreti, fie ca nu, pe toti va intereseaza intr-o mica sau mare masura ce se intampla la Steaua... si sa nu ziceti ca nu, ca nu va cred... doar simplul fapt ca atunci cand se deschide un thread despre Steaua, de obicei de scandal (:mda:), intrati toti si va dati cu parerea, iar despre alte echipe se vb mai putin arata ca Steaua nu va e indiferenta, desi voi spuneti altceva pe aici :mda:

iar in legatura cu ce se da la tv, e drept ca se exagereaza cu echipele din capitala... de fapt, se exagereaza cu conducatorii acestor echipe, ca despre fotbal nu se zice prea multe :mda:

hamsterutz
26th June 2007, 21:43
pt mine steaua rep 0 si cred ca si pt inca altzi 10 mil de oameni.
si inca ceva eu am criticat mereu topic-urile de kakao deschise de diablo si de altzii cu prvore la steaua ;)

Cristian
26th June 2007, 21:45
Si ptr mine la fel, ma doare in cot de steaua.

Ferdininho
26th June 2007, 21:56
Steaua = Romania :)
Cum nu reprezinta nimic?

Steaua= Rromania

Cristian
26th June 2007, 21:58
Si Iasi = ROmania si Timisoara = Romania si Otelul = Romania .... Si nu reprezinta nimic nu trebuie sa-ti dam tie explicatii.

caine19
26th June 2007, 22:16
In capitala se discuta despre capitala , in provincie se vb de provincie,,, ce e asa greu :headbang: ..

Toate ziarele au editii speciale pentru zonele importante , asa ca nu vad care e problema :) .

tchibos
26th June 2007, 22:36
spiritul de turma :rosu:

BBB
26th June 2007, 22:55
PROVÍNCIE, provincii, s.f. 1. Unitate geografică sau administrativă dintr-o țară; regiune, ținut. ♦ Teritoriu sau localitate dintr-o țară situate în afara capitalei.

Asadar, pana cand Bucurestiul va fi capitala Romaniei, restu suntem in provincie. mare lucru. sau sa inteleg ca va apucati sa contestati capitala? Hai o mutam la Budapesta daca nu va place

*Coco*
26th June 2007, 23:12
Daca te uiti la PROTV jumate din stiri le da despre steaua, si restu despre dinamo si rapid si mai baga si ei cate o stire sa faca caterinca de Craiova si de Mititelu.In rest mai nimic...
Pacat ca nu se vb si despre echipele din a II jumatate a campionatului

BBB
26th June 2007, 23:13
mi-a fost sters un post desi nu era jignitor la adresa vreunui user ci o simpla intepatura la adresa rromilor care urmeaza sa se intoarca din italia
JOS CENZURA!evident postul mi-a fost sters de un stelist...ue

unde is vremurile cand eram eu moderator aici si instigam la ura rasiala, de clasa, personala, interpersonala, animala, violenta fizica si psihica si folosirea jucariilor erotice?

Luis Garcia10
26th June 2007, 23:13
Relaxati-va mai baieti! Provincie inseamna CFR si POLI! Poate si inca 2-3 echipe ...dar oricum mai slabut! In rest conditiile sunt jalnice peste tot ;)

hamsterutz
26th June 2007, 23:16
Relaxati-va mai baieti! Provincie inseamna CFR si POLI! Poate si inca 2-3 echipe ...dar oricum mai slabut! In rest conditiile sunt jalnice peste tot ;)

oricat de surprins ai fi...inseamna mai mult...cfr nu inseamna nimik...nici macar cei din cluj nu iubesc cfr :D(ma rog o parte din ei)

BBB
26th June 2007, 23:17
On topic, eu is curios de ce se intampla la toate echipele din A, la alea 3 mari bucurestene, la astea clujene, la aradeni, timisoreni, craioveni. si as vrea sa vad un buletin de stiri echilibrat in care se prezinta stiri ca lumea despre toate, nu ca o facut chivu o donatie pentru biserica franciscana din Lipscani. si is constient ca nu intereseaza pe nimeni sa vada pe U Cluj in prime time si nici n-am pretentia.

m8k
26th June 2007, 23:24
Inca ceva urat! Meciul de azi al CFR-lui cu campioana austriei nu a fost transmis desi echipajul de la postul de TV era deja acolo in Austria in asteptarea transmiterii in direct a meciului dintre steaua si o echipa de mana a 2-a din Israel! E rusinos!:rosu:

BBB
26th June 2007, 23:25
Inca ceva urat! Meciul de azi al CFR-lui cu campioana austriei nu a fost transmis desi echipajul de la postul de TV era deja acolo in Austria in asteptarea transmiterii in direct a meciului dintre steaua si o echipa de mana a 2-a din Israel! E rusinos!:rosu:

off topic, cat o fost scoru? de fapt da-i pace ca ma uit pe livescore :D

caine19
26th June 2007, 23:25
Relaxati-va mai baieti! Provincie inseamna CFR si POLI! Poate si inca 2-3 echipe ...dar oricum mai slabut! In rest conditiile sunt jalnice peste tot ;)

provincie e orice loc , in afara Bucurestiului :) .

Luis Garcia10
26th June 2007, 23:27
Inca ceva urat! Meciul de azi al CFR-lui cu campioana austriei nu a fost transmis desi echipajul de la postul de TV era deja acolo in Austria in asteptarea transmiterii in direct a meciului dintre steaua si o echipa de mana a 2-a din Israel! E rusinos!:rosu:

Adica dupa ce ca ne intrerupe tenisul cu toate porcariile reunite sub titulatura "stiri sportive" , acum vrei sa nu-l mai vedem deloc ca sa vizionam amicalele CFR-ului? :confused: :groggy:

Luis Garcia10
26th June 2007, 23:29
provincie e orice loc , in afara Bucurestiului :) .

Serios? :shocked: Nu stiam :rolleyes:
Era vorba de provincia care poate lupta contra granzilor! Ca asa... d-astia care sa se intoarca cu spatele pentru cateva mii de-ale ciobanului sau de-ale lu` Borcea gasesti peste tot ;)

hamsterutz
26th June 2007, 23:32
bine atunci on-topic : poate ia onlinesport atitudine si o sa se schimbe din 90% sitiri capitala 10% stiri provincie in 50 si 50% desi e prea mult...dar ca sa nu le stricam bucuria fanilor becali sa stie si ei cand trage asta cate un partz!!!

Luis Garcia10
26th June 2007, 23:34
Nu cred ca exista fani Becali..dar ma rog :rolleyes:

Si oricum ...v-am mai zis eu: ce vreti , aia primiti ;)

hamsterutz
26th June 2007, 23:35
eu vreau un buletin echilibrat vb lu BBB dar ceva interesant nu stiri mondene.

Luis Garcia10
26th June 2007, 23:37
Daca vreti sa vorbiti despre fotbal....de ce majoritatea threadurilor sunt despre scandaluri , Becali si alte mizerii?

hamsterutz
26th June 2007, 23:38
Daca vreti sa vorbiti despre fotbal....de ce majoritatea threadurilor sunt despre scandaluri , Becali si alte mizerii?

nu pot sa-ti rasp ca e offtopic...fa un topic adecvat si-ti zic. dar ps: intreba-l pe diablo...ca el le deschide si cu inca unu care ma injura pe privat da am uitat cum il cheama.

Vladek
26th June 2007, 23:39
Nu cred ca exista fani Becali..dar ma rog :rolleyes:

Si oricum ...v-am mai zis eu: ce vreti , aia primiti ;)

Hai dom'le ca asta e chiar o abureala. Ai vazut cumva manifestanti cu pancarte pe strazi, strigand "Vrem stiri cu Becali in fiecare seara la stirile sportive ?", "Vrem stiri cu dansul lui Borcea, iahtul lui Copos samd ?".

Vinovate pentru starea de lucru sunt mai inainte de orice tembeliziunile, care promoveaza agresiv stilul tabloidelor britanice, cu scandal maxim si stiri reduse la minim, ca pentru copiii de clasa a 5-a. Depinde de fiecare in parte sa nu inghita asta. Aratati ca nu va pasa prin refuzul de a va uita la stirile din sport.

Luis Garcia10
26th June 2007, 23:41
Vladek..uite-te pe forum despre ce se vorbeste! Daca s-ar vrea altceva macar aici s-ar incerca altceva! ;)
De ce la stirile sportive ne-ar fi servite alte lucruri? Crezi ca daca nu le-ar fi bine nu s-ar schimba? ;) Sa fim seriosi! :)

dede
26th June 2007, 23:57
Inca ceva urat! Meciul de azi al CFR-lui cu campioana austriei nu a fost transmis desi echipajul de la postul de TV era deja acolo in Austria in asteptarea transmiterii in direct a meciului dintre steaua si o echipa de mana a 2-a din Israel! E rusinos!:rosu:
pai acum fa si tu o diferenta... cati fani are Steaua si cati are cfr, cati ar vrea sa vada Steaua si cati cfr... si sa nu ma iei cu povesti, cu capitala, cu provincie si alte prostii de'astea... au si televiziunile un interes, nu pot sa dea orice :sleep:

m8k
27th June 2007, 00:12
pai acum fa si tu o diferenta... cati fani are Steaua si cati are cfr, cati ar vrea sa vada Steaua si cati cfr... si sa nu ma iei cu povesti, cu capitala, cu provincie si alte prostii de'astea... au si televiziunile un interes, nu pot sa dea orice :sleep:

Interesul imens se vede si din rezultatul voturilor de aici! 51-17:groggy:

Zax
27th June 2007, 00:24
se dau stiri despre echipele din Bucuresti in primu rand ca au mult mai multi fani, in al doilea rand ca au rezultate mult mai bune in Europa...echipele din provincie sunt la pamant in europa si n-au ce subiecte sa dea presei

BAK
27th June 2007, 00:51
o da......in fiecare an sdr-ul joaca finala ligii......pai in afara de mijlocul anilor 90, cand steaua juca in liga si semifinala cupei uefa de acum 1 an, sdr-ul nu a facut niminc in europa....

ionut_cluj
27th June 2007, 01:17
o da......in fiecare an sdr-ul joaca finala ligii......pai in afara de mijlocul anilor 90, cand steaua juca in liga si semifinala cupei uefa de acum 1 an, sdr-ul nu a facut niminc in europa....

in 2006 au facut destule, am mai scos si noi capul prin europa.

Rossi
27th June 2007, 01:48
Nu cred ca exista fani Becali..dar ma rog :rolleyes:

E nu ... parerea mea ca 50% dintre suporterii Stelei sunt fani JJ Becali ...
Acum insa , sunt mai "deghizati" ...
Dupa ultimile declaratii ale BOSului , fanii lui JJ au lasat'o mai moale cu laudele ... si asta pt ca nu da bine sa-ti lauzi "idolul" cand acesta te jigneste in mod regulat la TV ...

Rossi
27th June 2007, 01:51
50% dintre stiri sunt despre Steaua ... 20% despre Dinamo ... si restul echipelor beneficiaza la un loc de 30% ... nu cred ca e corect :rosu:

matei_viola
27th June 2007, 02:58
Provincialilor asa le place capitalistilor sa ne zica,nui nimica singurul sfat este sa ignorati televiziunile gen pro-sport.ro si numai de speciale nu le mai arde,decat sa urmaresc aceste tv mai bine ma uit cu copilu la carton,jetix si mini max :happy

Ignor

BAK
27th June 2007, 04:15
in 2006 au facut destule, am mai scos si noi capul prin europa.

:ok: alea da performante...poate daca ne numeam Republica Khazakstan....noi trebuie sa privim sper campionate adevarate, si cand vom avea cele trei echipe mari din bucuresti constant in liga, atunci putem spune ca SDR-ul atrage publicitate pentru ca face "performanta" in ieuropa

Ferko
27th June 2007, 12:01
Ca sa avem stiri serioase din toata tara ar trebui sa avem o presa competenta. Noi avem o presa de scandal si atat.

Cappone
27th June 2007, 18:05
de peste tot!!!!!

six
27th June 2007, 18:15
Si ptr mine la fel, ma doare in cot de steaua.:great: :bere: :cheer: :floricica: /hello :ok: :kiss: :no1 :limba: cool men ;)

Sergio_D
27th June 2007, 18:17
daca intr-adevar v-ar durea in cot de Steaua, nu ati mai pomeni-o la fiecare 3 posturi de-ale voastre pe OLS (daca nu mai des) :D

Este normal ca rezultatul pollului sa fie unul in favoarea provinciei, pentru ca majoritatea userilor de pe forum sunt din provincie...

La stirile sportive, ma deranja faptul ca in loc sa prezinte evenimente sportive, concrete, prezentau pe Becali, Borcea sau mai stiu eu care... Vai de televiziunea noastra...

caine19
27th June 2007, 18:29
Nu neaparat , eu m-as bucura sa fie steaua desfiintata si sa nu mai vorbim de ei :ok:

Sergio_D
27th June 2007, 18:30
Pai nah, daca vrei sa o "desfiintezi", nu mai pomeni de ea. Foarte multi oameni tin cu Steaua pentru ca doar de echipa asta au auzit... si de ce au auzit de ea? Pentru ca mai toti discuta despre ea. :rolleyes:

caine19
27th June 2007, 18:38
ce psihologie...

mai bine atat... daca tot nu-mi pot spune opinia :)

Radu
27th June 2007, 18:40
ce psihologie...

pe mine unul nu ma deranjeaza ca tin toti cu steaua :) ...
stai putin...noi reprezentam steaua...astia care facem sute si mii de km pt echipa...nu boschetarii...si tziganii care vin cum vin in deplasari si fac caterinca...oricum s-a schimbat treaba...din cazua asta s-a desfintat si armata ultra...pt k toti se identificau cu armata ultra...:(

Sergio_D
27th June 2007, 18:44
ce psihologie...

pe mine unul nu ma deranjeaza ca tin toti cu steaua , atata timp cat marea lor majoritate sunt tigani si boschetari :) ...

hai sa nu generalizam... crezi ca toti rromii si toti boschetarii :D din Bucuresti tin doar cu Steaua? Neah... sunt de astia care tin si cu Dinamo, si cu Rapid, si cu National...

Revenind la topic... tind sa cred ca nu prea apar stiri din provincie si pentru ca nu sunt prea multi jurnalisti delegati in provincie, majoritatea fiind concentrati in capitala. Acuma nah, sper ca pe viitor, si Cluj, Timisoara, Craiova sau alte echipe din tara sa se remarce si sa fie mai mediatizate.

caine19
27th June 2007, 18:51
stai putin...noi reprezentam steaua...astia care facem sute si mii de km pt echipa...nu boschetarii...si tziganii care vin cum vin in deplasari si fac caterinca...oricum s-a schimbat treaba...din cazua asta s-a desfintat si armata ultra...pt k toti se identificau cu armata ultra...:(

ma rog... mai erau cateva motive :evil: :evil:

Radu
27th June 2007, 19:02
ma rog... mai erau cateva motive :evil: :evil:
ia spune tu acele motive...u habar nu ai pe ce lume esti si mai iei pe mine cu nush ce plm motive...:(

MagicTouch
28th June 2007, 02:43
Pai....stirile din "provincie" pentru un singur motiv.
Cand auzi oameni din Cluj, Galati, Iasi, Timisoara vorbind parca ai asculta stirile din "capitala" iar cand ii auzi vorbind pe Becali, Borcea, Copos parca ai asculta la....o subdiviziune a "provincie". In plus imi aduce aminte de "gluma" preferata a unora din "capitala" cum ca "provincialii" au stricat capitala :happy :happy

Ramirez
28th June 2007, 02:56
io vreau sa citesc despre capitala.... asa ma simt si io important:groggy:
sieg heil fa!!!:D

six
28th June 2007, 20:43
hai sa nu generalizam... crezi ca toti rromii si toti boschetarii :D din Bucuresti tin doar cu Steaua? Neah... sunt de astia care tin si cu Dinamo, si cu Rapid, si cu National...

cam asa ceva :happy:happy:happy.....dar cei mai multi tin cu national.....:dance::dance::dance::dance::dance:

BBB
28th June 2007, 21:38
:dance::dance::dance::dance::dance::dance::dance:: dance::dance::dance:
ce tare poate fi asta

zebe
1st July 2007, 13:16
Bucuresti ... provincia nu conteaza deloc
in afara de vesnicile caraieli si frustrari ca ei de ce nu sunt bagati in seama , nu se remarca cu nimic

Cluburile de provincie care respecta toate elementele minime ale civilizatiei fotbalistice (site actualizat , conferintza de presa saptamanala) sunt putine...

Provincia va conta in fotbal , cand vor dovedii tupeu sa nu vanda nimic in Bucuresti sau in provincie.

Cat timp Pandurii (Vranjikovici) , Otelul (Vatca) , Bistrita (Muresan) , Vaslui (Badea, Crotoru, Frunza) , Poli Timisoara (Emeghara) , isi lasa vedetele in Bucuresti (si am enumerat doar cluburile de top din provincie) , dar au pretentii de "anti Bucuresti" ele nici nu conteaza.

hmmmm...muresan nu la cfr o ajuns?...sau frunza...

bada_otelul
1st July 2007, 13:23
ce pretentii ai de la unul care vede in vatca vedeta Otelului...e complet pe langa saracul

razwan_vs
1st July 2007, 14:25
provincie.........dar astia ma streseaza in fiecare zi cu sdr :(

becaligr
3rd July 2007, 23:59
provincie vs capitala=lupta inegala desi sunt din provincie e greu sa te pui cu cele 3 fantastice si unguri cat ar baga bani nu cum sa se puna cu bucurestiul e ceva imposibil sa ia cfr titlu ce e aia o mana da unguri sa duca acolo la ei sa faca echipa
am votat bucuresti k stiu k provincia cucu

Datenshi
4th July 2007, 00:08
Termina cu aluziile astea xenofobe si incearca sa scrii coerent.
E clar ca provincia incepe sa se trezeasca.

Charon
4th July 2007, 00:35
provincie vs capitala=lupta inegala desi sunt din provincie e greu sa te pui cu cele 3 fantastice si unguri cat ar baga bani nu cum sa se puna cu bucurestiul e ceva imposibil sa ia cfr titlu ce e aia o mana da unguri sa duca acolo la ei sa faca echipa
am votat bucuresti k stiu k provincia cucu

o fi seceta de vina?:headbang:

The_Blonde
4th July 2007, 01:14
este galatiul e casa noastra si ne p... p capitalal voastra :D damn ce clipe ..la finala cupei in 2002 eram vreo 3000 si cantam asta in drum spre gara p la eroilor :D misto momente ..desigur samantarii nu pot intelege :D

Elvis81
4th July 2007, 07:16
E clar ca provincia incepe sa se trezeasca.

ai dreptate insa va mai dura un timp pana sa ajunga sa se bata la titlu cu adevarat..chiar si jucatorii cat de cat valorosi se plafoneaza cand se transfera de la o echipa din bucuresti la una din provincie.singura care ar putea face ceva performanta este cfr-ul pt ca aduce straini...in rest m-as fi asteptat de la otelul la ceva performanta cand a fost preluat de mitaal insa s-ar parea ca nu prea il intereseaza fotbalul:(pacat...la cati bani are putea face o echipa cu reale sanse la castigarea campionatului

SORINULTRA
4th July 2007, 07:38
la ce bani are nu i sta nimeni din tara in fata dar lui nu i place fotbalul daca am fi avut echipa de criket ar fi bagat bani

Elvis81
4th July 2007, 07:51
asta asa e..ar fi putut aduce jucatori de CL si ar fi facut si imagine tarii noastre.la o adica doar ca avere e aproape de abramovich..cum ar fi fost ca o echipa din romania sa se bata de la egal la egal cu chelsea sau barcelona...vise:(

SORINULTRA
4th July 2007, 11:05
asa este vise iar presa noastra de 2 lei la vremea respectiva nu n e mai scotea din milionari si cupe campionate etc cand de fapt combinatul n e da doar sa supravietuim iar oficialitatile locale absolut nimik

Elvis81
4th July 2007, 18:06
asa este vise iar presa noastra de 2 lei la vremea respectiva nu n e mai scotea din milionari si cupe campionate etc cand de fapt combinatul n e da doar sa supravietuim iar oficialitatile locale absolut nimik

pai la asta se asteptau toti,nu? vrei sa spui ca tu nu aveai vise de marire cand ai auzit cine preia echipa si cati bani are?

matei_viola
5th July 2007, 21:38
Nu neaparat , eu m-as bucura sa fie steaua desfiintata si sa nu mai vorbim de ei :ok:

Rivalitatea capitalei :happy unde esti tu Stalin Doamne ??

Cristian
6th July 2007, 08:08
alex36, bebesabie, becaligr, BIANCO-ROSSI, caine19, Celtic, chipy_1923, d3d3, dardar_3, DiabLo, Florin666, Hardliner, Jerry20cm, jjmihai, kra****x, Liviu, Luis Garcia10, nemilosul, Paul, razwan_vs, relansat, southside, Vadim, valitudor

Atat timp cat pe administratorul acestui forum nu-l intereseaza stiri din provincie, si mai mult ca sigur il intereseaza steaua, degeaba ne zbatem noi.

Luis Garcia10
6th July 2007, 10:17
Pe fiecare il intereseaza ce vrea...eu de exemplu vreau sa aud de Steaua...ca de Fcm Targoviste aud din ziare/posturi de televiziune locale! Daca pe tine te intereseaza de CFR sau de Poli...e problema ta :rolleyes:

SORINULTRA
6th July 2007, 11:28
nu ma pe noi n e intereseaza OTELUL GALATI

Sergio
6th July 2007, 22:55
eu vreau stiri de pe marte

Lordliv
7th July 2007, 07:56
nu ma intereseaza stirile promovate cu nerusinare de televiziunile comerciale despre " vedetele " echipelor sdr,mai ales ca ele se refera la viata lor extrasportiva!
si mai ales cand vad " specimenele " adunate de sub birourile redactorilor,care prezinta aceste stiri,mi se face greata ( desi sunt sanatos!) si dau pe alt program ( chiar pe desene animate!):happy

redneck
7th July 2007, 08:14
Un lucru e clar: procentajul sondajului spune totul !

radante
9th July 2007, 23:09
pai majoritatea stam in capitale...capitale de judet!:confused: Doamne Ajuta!:headbang:

ps: provincie:D

Cristian
9th July 2007, 23:49
Capitale de judet ??? :D Pe vremea mea se chema resedinta de judet :happy

Ferdininho
9th July 2007, 23:55
La ce stiri au unele televiziuni parca sunt posturi locale din bucale, nu cu acoperire nationala.

radante
10th July 2007, 00:44
Capitale de judet ??? :D Pe vremea mea se chema resedinta de judet :happy

tot aia e ...doar denumirea e altfel ;)

Elphax
10th July 2007, 09:40
greseli de gramatica nu gasiti?

andrei1921tm
11th July 2007, 19:25
Pe mine ma lasa rece cantitatea de informatii aparuta in mass-media.Cei care sunt in anturajul unei echipe de provincie, stau in acel oras, sigur sunt informati de evenimentele care se relateaza sub forma de bombe la stirile sportive.
Pe mine nu ma supara ca apare steauadinamorapid la sport, si celelalte echipe sunt lasate la o parte, pe mine ma deranjeaza ca celelalte sporturi sunt neglijate si trecute la rubrica "si altele..."
Indiferent de performante celor de la HCM Resita, Asesoft Ploiesti in europa(ipotetic vorbind), pe prima pagina in ziare, sau pe net, sau primul subiect la stiri, e despre chilotii lui Niculescu sau Dica...
Din pacate in Romania, ziaristica sportiva a fost data uitarii, si orice stire sportiva e data ca bomba ca si cand ai deschide Libertatea...

Loco
11th July 2007, 20:19
sunt interesat de stiri din tara, provincii avea imperiul roman...

Elphax
12th July 2007, 11:12
Ave !

redneck
2nd August 2007, 09:17
Si dupa figura frumoasa facuta de Gloria si Otelul in Intertoto, tot cu Borcea si Becali ne intoxica media sportiva !

Elphax
2nd August 2007, 09:44
am stat aseara 30 de minute cu telecomanda sa vad ce rezultat a fost la Galati, si numa pe gigi, hagi si borcea i-am vazut

noroc cu internetul ...

Hai Craiova
2nd August 2007, 09:51
doar atat
va batem

Mario Di Lazi
2nd August 2007, 10:01
ce jucăm aici ? ping-pong ... :D

NumLock
2nd August 2007, 10:26
pong-ping....
Nu înțeleg acest thread! E clar că s-a făcut numai ca să existe material de ceartă! Și cum eu sunt pașnic sufăr puternic cân văd cum vă omorâți prin tastare....:happy

paul30
2nd August 2007, 16:21
Aici nu vad decat TVRi si atat pe text cat si la stiri se vorbeste doar de echipele din Bucuresti. Nu zic sa nu dea stiri despre ele dar mai sunt si alte echipe joaca in aceasi campionat.

mArIuSeL
2nd August 2007, 22:42
Intotdeaua echipele din Bucuresti vor fi mai mediatizate decat cele din provincie!:sleep:

Hard
2nd August 2007, 22:58
pt provincie sunt posturile tv locale....cred ca e de ajuns.pro tv,antena,etc,au sediul central in Bucuresti.

forza_CFR
2nd August 2007, 23:03
imi place ca am vz la stiri ca jj a gresit masina,ca si-a cumparat alta masina,ca stelisti dorm la nush ce hotel ... :headbang: orice doar nu are legatura cu fotbalul

bada_otelul
2nd August 2007, 23:05
senzational direct in direct neinregistrat cea mai tare stire sportiva a mileniului:dica s-a despartit de maimutza lui:headbang::headbang::headbang:

mArIuSeL
2nd August 2007, 23:09
Asta e trebe sa ne impacam cu ideea ca intotdeaua echipele din Buc. vor fi mediatizate..pentru ca cele 3 echipe din bucuresti dau banu la televiziuni.
Asta e!:rosu:

BAK
3rd August 2007, 03:36
din pacate protv galati-braila,tv galati-braila,express tv galati-braila si celelalte posturi din galati nu se pot receptiona pe tot cuprinsul tarii.eu am inceput protestul.nu mai urmaresc stirile sportive,nici macar cele de pe tvr 1 care inainte erau cat de cat mai civilizate si totusi erau stiri din sport.m-am saturat sa vad ca inainte cu cateva zile de meciul stelei pe aproape toate posturile vedeam editii speciale cu tot felul de invitati care-si dadeau cu parerea despre formulele de joc,declaratiile oficialilor,presupuneri de scoruri si moderatorii acelor emisiuni puneau tot felul de intrebari stupide.NU mai urmaresc decat stirile de pe posturile locale,cand citesc gsp sau psp dau click direct pe sigla otelului.cand joaca sdr in cupele europene nu le meciurile lor(pt ca nu vreau sa le fac audienta),nu ma bucur daca pierd nici nu ma intristeaza.chiar daca m-as bucura sa piarda sdr tot e bine pt ei pt ca le aduc notorietate,ii bag in seama.asa ca urmariti stirile sportive locale(daca nu da despre sdr pe la stirile din orasele voastre pt ca la galati sunt stiri doar cu echipele locale),schimbati programul cand vedeti stiri si emisiuni stupide de genul care le-am enumerat mai sus.daca ar fi mai multa lume asa cum sunt eu(poate ma credeti nebun) stirile se vor schimba in bine pentru ca o sa vada ca le vor scade audienta si nu vom mai deschide threaduri de genul asta sa ne plangem ca nijte babe ca ne asupreste capitala.asa ca totul depinde de noi restul 90% al romaniei.
sa nu ne cersim audienta.trebuie sa o dobandim pentru ca numai de noi depinde.

corect. din moment ce noi le dam importanta, ei au numai de castigat....si eu m-am saturat de toate tampeniile pe care le aud la toate emisiunile si la toate talk-showurile sportive....si moderatorii acesto emisiuni sunt de toata jalea..nici o analiza tactica, nimic....cand e vorba de bascalie insa, nu ii mai poti opri...."domnule becali, stit ce a spus borcea despre dumneavoastra?"....sau "mutu a fost surpins cu 4 negrese si inca 4 asiatice in timp ce si-o trageau".....jalnic......
asa zisele "ziare sportive" sunt si ele la fel de jenante...te apuca rasul cand le citesti....si sincer in ultima vreme am incetat sa le mai citesc.....apare titlu de 5 metri pe prima pagina.."dica pleaca!!!!" si apoi citesti ca pleaca la mare cu nevasta si soacra......deh, oricum, la cati sclavi sunt prin tara, degeaba ne mai agitam.ei sa traiasca in inconstienta lor, sa fie fericiti si sa aiba spor la sapa in continuare

Mario Di Lazi
3rd August 2007, 07:59
Intotdeaua echipele din Bucuresti vor fi mai mediatizate decat cele din provincie!:sleep:

Pentru că televiziunile sunt din București ...
și acum pe bune ... cine dracu se uită la Televiziunea Vâlcea 1 dacă ar emite în toată țara și ar da numai știri despre CSM Rm. Vâlcea ... :D

Benny
3rd August 2007, 08:49
Nu ma uit niciodata la stirile sportive. Ca sa fiu sincer nu ma prea uit nici la stiri in general. Prefer internetul unde poti fi mai selectiv.

Nu stiu insa cat de efectiv ar putea fi boicotul asa ziselor televiziuni centrale. Daca toti s-ar uita ca mine, teoretic acestea ar trebui sa moara de foame. Eu cred insa ca exista prostime multa + am dubii asupra modului cum se stabilesc cotele de audienta.

BAK
3rd August 2007, 12:43
am dubii asupra modului cum se stabilesc cotele de audienta.

pai in fiecare luna aflam in prosport ca ei domina piata cu cele mai multe ziare vandute...problema este ca si gsp-ul declara celasi lucru...proteveul au cea mai mare audienta..hopa, si antena 1 are cea mai mare audienta...pai poti sa ii mai crezi pe mincinosii astia

Benny
3rd August 2007, 12:51
Am impresia ca stabilirea cotelor de audienta se fac la noi sub forma de sondaj. Anume merge agentul pe strada sin intreaba esantionul reprezentativ: la ce v-ati uitat ieri seara la tv? Aaah, la ...

Nu e vorba de masuratori. Iar esantionul reprezentativ se alege probabil cat mai aproape de sediul firmei care efectueza sondajul, ca sa nu trebuie sa se deplaseze agentii prea mult. Iar sediul e in ...

SAMM
3rd August 2007, 12:58
cotele de audiente se stabileau prin sondaj telefonic, acum cred ca la firmele de cablu sunt niste softuri care inregistreaza automat audientele

m4st3r
3rd August 2007, 17:11
sau alta...goian si neaga vor sa faca dragoste ! doamnee cat de amatori poti fi sa lucrezi la o astfel de redactie de stiri...hmmm buna idee poate imi depun si eu CV :happy:happy:happy

Blitz.
3rd August 2007, 17:51
pai altceva cu ce sa umple minutele alea dedicate rubricii Sport ?

normal ca vor da intotdeauna stiri ( idioate sau mai putin idioate ) despre echipele din Bucurejti pt ca ei se gandesc ca au audienta mai mare ( normal, Bucurestiul are po****tia cea mai mare => rating ! ).

sunt atatea stiri mult mai interesant de dat la Sport, decat cele gen "goian si neaga fac dragoste" , "becali si-a luat nush ce masina" etc etc.

sau daca chiar nu au ce reportaje sa faca, sa dea ceva stiri din fotbalul extern, doar ca nu-i duce capul sa faca aja ceva !...vb lu' m4st3r, nijte amatori

redneck
16th August 2007, 08:06
Din nou o sa ne omoare astia cu stiri despre sdr ! Sper ca Otelul si Clujul sa faca o figura frumoasa, sa mai fie si alte stiri in mass-media sportiva !

Truica Madalin
19th August 2007, 17:43
a venit si timpul provinciei

caine19
19th August 2007, 19:19
dap.. cfr si otelul au dat tonul in uefa :happy:happy

m8k
19th August 2007, 20:19
...si voi cu Vaslui si Mioveni!:happy:happy

bada_otelul
19th August 2007, 21:01
dap.. cfr si otelul au dat tonul in uefa :happy:happy

vezi ca schelalai aiurea,voua(sdr) cate sezoane ratate in cupele europene v-au trebuit ca sa miscati ceva?din 90 pana in 2005...numai 15 ani(dinamo)
daca jucam si noi an de an acum nu aveam probleme

redneck
25th September 2007, 09:40
Pina acum, capitala nu arata prea multe...Provincia se tine tare !

Rossi
25th September 2007, 10:10
a venit si timpul provinciei

asa e , tu esti in masura sa vorbesti despre asta ...
a venit timpul sa ce ? sa retrogradeze ?! :happy

Cristian
25th September 2007, 10:20
Da domnul caine sa dea despre Bucuresti, despre ce ? ce jonglerii face Jiji cu mingea, unde s-au cazat SDR-istii, cum se prezinta terenu, cum bate vantul, daca are loc fluxul sau refluxul sa va gaseasca scuze pentru rezultatele slabe ??? De aia sa dea stiri despre Bucuresti ??? Oricum presa centrala e aservita echipelor Steaua si Dinamo, si prea putin despre Rapid. La Pro TV spre exemplu cu asta incep stirile, la antena 1 la fel....:no:

Benny
25th September 2007, 10:41
pai altceva cu ce sa umple minutele alea dedicate rubricii Sport ?

normal ca vor da intotdeauna stiri ( idioate sau mai putin idioate ) despre echipele din Bucurejti pt ca ei se gandesc ca au audienta mai mare ( normal, Bucurestiul are po****tia cea mai mare => rating ! ).

Bucurestiul are po****tie mai mare decat Romania? M-as mira.

Rossi
25th September 2007, 10:48
Bucurestiul are po****tie mai mare decat Romania? M-as mira.

Si ce vrei omule ? sa dea stiri despre Otelul din Galati ? Un Galati in care 40% sunt stelisti si 10% dinamovisti ?
Ce po****tie are Galatiul ? Bucurestiul are peste 3 mil ...

Benny
25th September 2007, 13:14
Na bine, omule. Pe mine oricum nu ma afecteaza fiindca nu vizionez asa zisele posturi nationale. Am constatat ca oricum nu dau stiri din Romania si nici despre FC National. Stirile sunt - cu mici exceptii - din capitala. Si cum stirilea astea chiar nu ma intereseaza ... . De fapt denumirea corecta pentru aceste posturi ar fi posturi capitaliste. Desigur tie iti urez vizionare placuta. Inteleg ca stirile sportive sunt o adevarata desfatare. Sigur depinde de gusturi, dar cred ca nu aveti probleme la acest capitol.

Cristian
25th September 2007, 13:30
Si ce vrei omule ? sa dea stiri despre Otelul din Galati ? Un Galati in care 40% sunt stelisti si 10% dinamovisti ?
Ce po****tie are Galatiul ? Bucurestiul are peste 3 mil ...

Hai nu ma innebuni, ai facut tu recensamant. Am impresia ca-n bucurestiu ala (groapa de gunoi) is 60 % stelisti, 20 % dinamovisti 10% rapidisti. Ce enervanti is astia care nu-si vad lungul nasului, cand o sa faci tu sondaj la Galati atunci sa zici ca 40% sunt stelisti si 10% dinamovisti.

BAK
27th September 2007, 20:01
din prosport
"Pâna astazi, putin peste 8.000 de pachete au fost vândute, dintre care 7.100 în perioada 19-22 septembrie, special rezervata abonatilor. Grijile staff-ului condus de Gigi Becali pornesc de la faptul ca sâmbata este ultima zi când fanii pot cumpara bilete la pachet pentru toate cele trei meciuri, ulterior vânzarea urmând sa se desfasoare pentru fiecare partida în parte. Daca pentru meciul de marti cu "tunarii" lui Arsene Wenger se estimeaza totusi o asistenta apropiata de cifra de 20.000, exista posibilitatea ca stadionul "Ghencea" sa fie pe jumatate gol contra spaniolilor si cehilor.

Astfel, din cele 3,2 milioane de euro estimate, Gigi Becali risca sa piarda cel putin 500.000, încasarile depinzând si de rezultatele echipei lui Pedrazzini în urmatoarele doua partide din Liga, cu Arsenal acasa si cu Sevilla în deplasare. "

da iubiti mai sunteti....20.000 cu arsenal....penibil

Nightwish
27th September 2007, 22:15
da iubiti mai sunteti....20.000 cu arsenal....penibil

Pai la ce joaca mi se pare normal sa nu se inghesuie fanii...Ce sa faca? Sa mearga la stadion sa fie umiliti?

Radu
27th September 2007, 22:17
Pai la ce joaca mi se pare normal sa nu se inghesuie fanii...Ce sa faca? Sa mearga la stadion sa fie umiliti?
remember famagusta...nu avem nevoie de tarani pe stadion care sa huiduie jucatorii...:ok:

m8k
27th September 2007, 22:18
...si din aia 20.000 o sa fie 17.000 cel putin din satele de linga Ciumafaia de sus, sustinatori din provincie al echipei din Londra!:D

m8k
27th September 2007, 22:20
remember famagusta...nu avem nevoie de tarani pe stadion care sa huiduie jucatorii...:ok:

Famagustosii macar au jucat fotbal, dar voi.....!:happy

Radu
27th September 2007, 22:21
Famagustosii macar au jucat fotbal, dar voi.....!:happy
a iesit unguru la rampa...te astept sambata pe la miercurea ciuc...poate iese vreun fight!:evil::evil::evil:

Nightwish
27th September 2007, 22:26
remember famagusta...nu avem nevoie de tarani pe stadion care sa huiduie jucatorii...:ok:
Normal, voi aveti destui si care nu huiduie jucatorii :ok:
PS: Remember Boro ;)

Radu
27th September 2007, 22:27
Normal, voi aveti destui si care nu huiduie jucatorii :ok:
PS: Remember Boro ;)
mamagusta sau cum plm ii zice nu se poate compara niciodata cu boro asa k ciocu' mic si jok de glezne...

Duba
27th September 2007, 22:27
Famagustosii macar au jucat fotbal, dar voi.....!:happy

Famasusta, din cate-mi amintesc a terminat pe 3 campionatul in Cipru. E chipa uriasa, asa-i?
Dar ce ce amintesti tu de Famasusta, cand Steaua v-a examinat tur-retur in campionatul trecut, iar in acesta am reusit un ehal cu un jucator in minis timp de mai bine de 80 de minute.
Inchide mai calculatorul ca te faci de ras daca mai continui sa aberezi.

YoYoyOi
27th September 2007, 22:28
chiar clujenii s-au trezit sa vorbeasca de prezenta pe stadion... ei, care nu s-au sinchisit sa umple jumate de stadion in meciul cu mangustii de la Cluj :groggy:

Nightwish
27th September 2007, 22:30
Famasusta, din cate-mi amintesc a terminat pe 3 campionatul in Cipru. E chipa uriasa, asa-i?
Dar ce ce amintesti tu de Famasusta, cand Steaua v-a examinat tur-retur in campionatul trecut, iar in acesta am reusit un ehal cu un jucator in minis timp de mai bine de 80 de minute.
Inchide mai calculatorul ca te faci de ras daca mai continui sa aberezi.

Cred ca vorbesti prostii;
CFR in momentul de fata joaca fotbal. Steaua joaca tzurca.
Uite mah, chiar au tupeul sa se laude cu meciul de la Cluj, cand am ratat un penalty si ei au bagat autobaza in poarta tot meciul :happy:happy
Nice, stelistii au ajuns sa se dea rotunzi ca au facut un egal cu CFR :yes:

Liviu
27th September 2007, 22:32
da iubiti mai sunteti....20.000 cu arsenal....penibil
400 lei abonamentul la tribuna 2 :(, probabil ca va fi inghesuiala in zilele cand se vor da bilete la liber.

De altfel, alti suporteri iubitori de fotbal, timisorenii, nu s-au inghesuit sa dea 100 lei pentru a vedea nationala. ;)

Nightwish
27th September 2007, 22:33
Pai la ce joaca mi se pare normal sa nu se inghesuie fanii...Ce sa faca? Sa mearga la stadion sa fie umiliti?



chiar clujenii s-au trezit sa vorbeasca de prezenta pe stadion... ei, care nu s-au sinchisit sa umple jumate de stadion in meciul cu mangustii de la Cluj :groggy:
A citat doar un articol, nu am numarat niciunul biletele vandute. Si eu am mentionat ca ii inteleg de ce nu merg la meci. Scuza-ma ca am indraznit sa intrerup mica voastra reuniune de familie cu un comentariu de la Cluj:rosu:

YoYoyOi
27th September 2007, 22:36
si ce conteaza ca a citat? faza e ca au sarit clujenii sa comenteze prezenta stelistilor la casele de bilete... in loc sa-si vada de biletele lor ardelenesti :rolleyes:

Duba
27th September 2007, 22:37
Cred ca vorbesti prostii;
CFR in momentul de fata joaca fotbal. Steaua joaca tzurca.
Uite mah, chiar au tupeul sa se laude cu meciul de la Cluj, cand am ratat un penalty si ei au bagat autobaza in poarta tot meciul :happy:happy
Nice, stelistii au ajuns sa se dea rotunzi ca au facut un egal cu CFR :yes:

Asta-i gluma anului. Daca jucati fotbal, eliminati o echipa mediocra, asa cum a fost Famagusta. O formatie sub Zaglebie si Bate.

Cu un om mai putin timp de 80 si ceva de minute orice evhipa se apara. Dominarea vostra a fost sterila fara ocazii de gol.

Noi ne dam rotunzi cu 5 participari in Liga Campionilor, ci o semifinala de UEFA, cu eliminarea sau umilirea unor echipe de calibru, asa cum sunt Valencia, Sampdoria, Betis, Lens.

Nightwish
27th September 2007, 22:41
Asta-i gluma anului. Daca jucati fotbal, eliminati o echipa mediocra, asa cum a fost Famagusta. O formatie sub Zaglebie si Bate.

Cu un om mai putin timp de 80 si ceva de minute orice evhipa se apara. Dominarea vostra a fost sterila fara ocazii de gol.

Noi ne dam rotunzi cu 5 participari in Liga Campionilor, ci o semifinala de UEFA, cu eliminarea sau umilirea unor echipe de calibru, asa cum sunt Valencia, Sampdoria, Betis, Lens.
Da voi aveti experienta si un punct de pornire; nu degeaba ati devalizat 50 de ani toate cluburile de cei mai buni jucatori, nu degeaba partidele nu luau sfarsit pana nu batea Steaua. Iertati-ne daca la prima participare in cupele europene nu am reusit sa facem ce a facut steaua in 50 ani... Sau poate sa ma apuc sa googlesc de cate ori a iesit Steaua in fazele preliminare ale cupelor europene?

Nightwish
27th September 2007, 22:42
si ce conteaza ca a citat? faza e ca au sarit clujenii sa comenteze prezenta stelistilor la casele de bilete... in loc sa-si vada de biletele lor ardelenesti :rolleyes:
Asa, si care e problema, e un subiect tabu, doar stelistii il pot discuta, sau ce??

Duba
27th September 2007, 22:50
Da voi aveti experienta si un punct de pornire; nu degeaba ati devalizat 50 de ani toate cluburile de cei mai buni jucatori, nu degeaba partidele nu luau sfarsit pana nu batea Steaua. Iertati-ne daca la prima participare in cupele europene nu am reusit sa facem ce a facut steaua in 50 ani... Sau poate sa ma apuc sa googlesc de cate ori a iesit Steaua in fazele preliminare ale cupelor europene?

Poti sa googlesti cat vrei. Steaua nu s-a facut de ras cu echipe gen Famagusta. Doar voi si Craiova ati 'reusit' performanta sa fiti eliminati de echipe cipriopte. Asta-i realitatea din pacate pentru voi.

Cat priveste devalizare, bati campii rau de tot.
Afla ca Steaua a produs zeci de jucatori de nationala, ceea ce voi n-o sa reusiti in veci. In schimb, voi, prin infractorul Paskani, ati furat statul roman, banii rezultati intrand in pdeudoechipa maghiara CFR, infiintata in 1907, cand Ardeaul nu apartinea inca de patria mama Romania.

Hai ca am pierdut cam mult timp cu un ignorant ca tine.

Nightwish
27th September 2007, 22:52
Poti sa googlesti cat vrei. Steaua nu s-a facut de ras cu echipe gen Famagusta. Doar voi si Craiova ati 'reusit' performanta sa diti eliminati de echipe cipriopte. Asta-i realitatea din pacate pentru voi.

Cat priveste devalizarea bati campii rau de tot.
Afla ca Steaua a crescut zeci de jucatori de nationala, ceea ce voi n-o sa produceti in veci. Voi, in schimb, prin infractorul Paskani, ati furat statul roman, banii rezultati intrand in pdeudoechipa maghiara CFR, infiintata in 1907 cand Ardeaul nu apartinea inca de patria mama Romania.

Hai ca am pierdut cam mult timp cu un ignorat ca tine.

Mai bine ignorat ca mine decat agramat ca tine.
Si BTW, Vadim Tudor, ai aflat cat costa halatul?:happy:happy

Duba
27th September 2007, 22:55
M-ai prins! Esti tare inteligent. :D

SORENSEN
27th September 2007, 22:59
Terminati cu off-topicul !

Nightwish
27th September 2007, 23:01
M-ai prins! Esti tare inteligent. :D
Apropos de devalizat cluburi, dau paste mai jos unei declaratii ale unui fost stelist, Zsolt Muzsnay:

"Cum a fost cu suspendarea din '83 ?

Pe vremea aia jucam la U. Cluj, si Steaua tot insista sa vin la ei. Eu am refuzat, eram tanar si nu aveam cum sa fiu titular in fata unora precum Boloni, Tudorel Stoica sau Majearu. Am preferat sa fiu titular la Cluj. Am fost suspendat sase luni pentru ca nu am vrut sa vin la Steaua. Nu stiu pe ce baza. Cei de la Cluj m-au lasat sa joc la tineret. Din cauza asta au pierdut toate meciurile cu 3-0, ca eu practic jucam pe blat."

E doar unul dintre numeroase alte posibile exemple..

Nightwish
27th September 2007, 23:02
Terminati cu off-topicul !
Care e topicul? Provincia vs Capitala? A inceput odata cu perioada comunista discutia asta, vrei sa ma refer doar la situatia actuala a clasamentului? Cam greu ;)

YoYoyOi
27th September 2007, 23:05
Asa, si care e problema, e un subiect tabu, doar stelistii il pot discuta, sau ce??

nu e problema... ca faza aia cu paiul si barna de mult si-a pierdut din aplicabilitate :rolleyes:

Nightwish
27th September 2007, 23:07
nu e problema... ca faza aia cu paiul si barna de mult si-a pierdut din aplicabilitate :rolleues:

Draga YoYoyOi, pai tu compari Arsenal cu cipriotii? Pai daca ar veni Arsenal la Cluj, ar fi plin in Gruia, chiar daca toti am fi convinsi ca o luam pe coaja :)

YoYoyOi
27th September 2007, 23:11
poi tocmai ca la meciul ala trebuia sa fie plin ca sa asiste toti la frumoasa si asteptata victorie...

in fine... povestim gateje :groggy:

spartacus
27th September 2007, 23:25
povestim gateje..yo tu esti ardeleanca??:)

si ca sa revenim on-topic cred ca stirile sportive fie ca sunt din provincie fie ca sunt din capitala sunt binevenite atata vreme cat sunt STIRI SPORTIVE!!!..din pacate in presa se pune prea mult accent pe can-can si in special pe cel asociat cu SDRul. eu sper intr-o campioana din provincie in viitorul foarte apropiat:)...nu de alta dar cineva trebuie sa strige NEEEEXT odata si odata

Tyler Durden
28th September 2007, 08:49
M-ai prins! Esti tare inteligent. :D

spre deosebire de tine.:D
P.S. Cine a facut threadul cred ca putea sa puna si o a treia varianta si/si, ca asa aveam si eu ce vota.

Radu
28th September 2007, 13:37
deja sunt scarbit de ungurii din provincie...ii astept cu mare "dragoste" sambata la ciuc sa le dam o bataie pe cinste!:evil::evil::evil:

m8k
28th September 2007, 14:18
deja sunt scarbit de ungurii din provincie...ii astept cu mare "dragoste" sambata la ciuc sa le dam o bataie pe cinste!:evil::evil::evil:

Si eu zic ca ungurii din capitala is de treaba!:happy
...mare viteaz mai esti!

Benny
28th September 2007, 17:16
pt provincie sunt posturile tv locale....cred ca e de ajuns.pro tv,antena,etc,au sediul central in Bucuresti.
Dupa logica ta impecabila CNN-ul ar trebui sa dea in proportie de 90% stiri din Atlanta, Georgia.

BAK
30th September 2007, 05:40
deja sunt scarbit de ungurii din provincie...ii astept cu mare "dragoste" sambata la ciuc sa le dam o bataie pe cinste!:evil::evil::evil:

eu cred ca ii ciuc o sa va astepte ei, parerea mea:confused:....sa faci si niste poze, sa vedem cine a castigat

Sevilla86
30th September 2007, 10:07
Nu pot sa cred ca in mass media apar zilnic stiri 90% cu echipele din Bucuresti si 10% cu cele din provincie. Ar fi interesant de vazut pe un forum destul de po****r, vizitat de multi microbisti daca aceste stiri reflecta interesul real!
Votati in poll si sa vedem rezultatul!

In Bucuresti sunt cele mai puternice echipe din Romania care au cei mai multi fani si era normal ca pana acum sa li se acorde mai mult interes. Pe langa asta echipele astea joaca zeci de meciuri pe sezon in Cupele Europene in timp ce provincia bifeaza cate un meci doua o data la cativa ani... de exemplu pentru Steaua se scriu articole pentru ceea ce face in campionat si pt ceea ce face in Champions League cea mai importanta si prestigioasa competitie intercluburi din lume, in timp pt CFR se scriu articole pt ceea ce face in campionat si cam atat...
Steaua da la Nationala mai multi jucatori decat toate echipele din provincie la un loc in timp ce CFR face importuri masive de portughezi... e diferenta ca de la cer la pamant.

Cam mult aia 10% pt provincie... un 3% era suficient.

bada_otelul
30th September 2007, 10:58
In Bucuresti sunt cele mai puternice echipe din Romania care au cei mai multi fani si era normal ca pana acum sa li se acorde mai mult interes. Pe langa asta echipele astea joaca zeci de meciuri pe sezon in Cupele Europene in timp ce provincia bifeaza cate un meci doua o data la cativa ani... de exemplu pentru Steaua se scriu articole pentru ceea ce face in campionat si pt ceea ce face in Champions League cea mai importanta si prestigioasa competitie intercluburi din lume, in timp pt CFR se scriu articole pt ceea ce face in campionat si cam atat...
Steaua da la Nationala mai multi jucatori decat toate echipele din provincie la un loc in timp ce CFR face importuri masive de portughezi... e diferenta ca de la cer la pamant.

Cam mult aia 10% pt provincie... un 3% era suficient.

da mah dau numai stiri din cupele europene despre sdr:djidji s-a scarpinat in poponet si dupa aia a bagat degetul in gura,dica si-a facut manichiura,balanel vrea sa-si faca operatii ca michael,borcea a calcat o furnica,george a mancat o felie de tort.si las-o mai moale ca se stie de ce da steaua cei mai multi la nationala,k altfel in afara de goian si dica nu au ce cauta nici macar ca rezerve

Cristian
30th September 2007, 11:59
In Bucuresti sunt cele mai puternice echipe din Romania care au cei mai multi fani si era normal ca pana acum sa li se acorde mai mult interes. Pe langa asta echipele astea joaca zeci de meciuri pe sezon in Cupele Europene in timp ce provincia bifeaza cate un meci doua o data la cativa ani... de exemplu pentru Steaua se scriu articole pentru ceea ce face in campionat si pt ceea ce face in Champions League cea mai importanta si prestigioasa competitie intercluburi din lume, in timp pt CFR se scriu articole pt ceea ce face in campionat si cam atat...
Steaua da la Nationala mai multi jucatori decat toate echipele din provincie la un loc in timp ce CFR face importuri masive de portughezi... e diferenta ca de la cer la pamant.

Cam mult aia 10% pt provincie... un 3% era suficient.

Da ma faceti un campionat al Bucurestiului: Steaua, Dinamo, Rapid, FC National, Sportul Studentesc, Concordia, Rocar, Juventus... lasati-ne pe noi, in felul asta am impusca 2 iepuri deodata 1) am scapa si noi de echipele comuniste conduse si cu dictare de la centru care si cum castiga campionatul 2) Am avea un fotbal mai curat noi celelalte echipe din provincie.:headbang:

Ulysses
30th September 2007, 13:15
Da ma faceti un campionat al Bucurestiului: Steaua, Dinamo, Rapid, FC National, Sportul Studentesc, Concordia, Rocar, Juventus... lasati-ne pe noi, in felul asta am impusca 2 iepuri deodata 1) am scapa si noi de echipele comuniste conduse si cu dictare de la centru care si cum castiga campionatul 2) Am avea un fotbal mai curat noi celelalte echipe din provincie.:headbang:

sigur , ati dovedit-o cu lokomotiv ca ati meritat in uefa:ok:
stan sa tina banii indianului pentru jucatori nu pentru alde-corpodean ! rusinea romaniei:cfr si otelul:rosu::rosu::rosu:

bada_otelul
30th September 2007, 13:53
sigur , ati dovedit-o cu lokomotiv ca ati meritat in uefa:ok:
stan sa tina banii indianului pentru jucatori nu pentru alde-corpodean ! rusinea romaniei:cfr si otelul:rosu::rosu::rosu:

"mandria" fotbalului romanesc:progeniturile gemene ale comunismului steaua si dinamo:headbang::headbang::headbang::rosu:

Sevilla86
30th September 2007, 13:59
da mah dau numai stiri din cupele europene despre sdr:djidji s-a scarpinat in poponet si dupa aia a bagat degetul in gura,dica si-a facut manichiura,balanel vrea sa-si faca operatii ca michael,borcea a calcat o furnica,george a mancat o felie de tort.si las-o mai moale ca se stie de ce da steaua cei mai multi la nationala,k altfel in afara de goian si dica nu au ce cauta nici macar ca rezerve

Asa este presa zilele astea... o poza cu Beckham in chiloti ar face prima pagina in toate ziarele oricand... nu e de vina Steaua, Rapid sau Dinamo pentru calitatea stirilor si a articolelor.

Cat despre stelistii de la Nationala, vreau sa-ti spun ca fiecare jucator dat de Steaua la Nationala are mai multe meciuri in Europa decat au Urziceniu + CFR + Poli Timisoara + Vaslui in toata istoria lor in Europa. Astea sunt echipele din topul Ligii I la momentul asta. Pentru Nationala nu se cauta numai valoare, ci si experienta si stelistii au din plin.


Da ma faceti un campionat al Bucurestiului: Steaua, Dinamo, Rapid, FC National, Sportul Studentesc, Concordia, Rocar, Juventus... lasati-ne pe noi, in felul asta am impusca 2 iepuri deodata 1) am scapa si noi de echipele comuniste conduse si cu dictare de la centru care si cum castiga campionatul 2) Am avea un fotbal mai curat noi celelalte echipe din provincie.:headbang:

1. Lasa-ne cu vorbele astea de duh... nu mai exista echipe comuniste. S-au privatizat :D
2. Blaturile erau comandate din provincie, de la Bistrita si Piatra Neamt. Nu e cu nimic mai buna provincia, sau mai curata decat capitala.

Nightwish
30th September 2007, 16:39
2. Blaturile erau comandate din provincie, de la Bistrita si Piatra Neamt.

Desigur, asa este, cu precizarea ca doar in cazul stelei meciurile durau pana reuseau sa castige bucurestenii ( vezi cazul meciului cu Bihorul ) :)

Sevilla86
30th September 2007, 16:54
Desigur, asa este, cu precizarea ca doar in cazul stelei meciurile durau pana reuseau sa castige bucurestenii ( vezi cazul meciului cu Bihorul ) :)

Aveti si voi cateva meciuri pe care le pomeniti cu fiecare ocazie si care pentru voi reprezinta dovezi incontestabile a cine stie ce... sunt probabil momente izolate care au o explicatie, alta decat cea pe care o promovati voi la infinit.
Hai sa incerc si eu sa vad cum e:

Doar in cazul lui UTA i se anuleaza toate golurile adversarei ca sa nu cumva sa piarda meciul (vezi cazul meciului cu Steaua cand i s-au anulat doua goluri valabile Stelei)

Doamne, ce usor e!!! Acum va inteleg si pe voi :ok:

Rossi
30th September 2007, 17:12
Campionat

2006 / 2007 DINAMO
2005 / 2006 STEAUA
2004 / 2005 STEAUA
2003 / 2004 DINAMO
2002 / 2003 RAPID
2001 / 2002 DINAMO
2000 / 2001 STEAUA
1999 / 2000 DINAMO
1998 / 1999 RAPID
1997 / 1998 STEAUA
1996 / 1997 STEAUA
1995 / 1996 STEAUA
1994 / 1995 STEAUA
1993 / 1994 STEAUA
1992 / 1993 STEAUA
1991 / 1992 DINAMO
1990 / 1991 Universitatea Craiova
1989 / 1990 DINAMO

Cupa

2006 - 2007 RAPID
2005 - 2006 RAPID
2004 - 2005 DINAMO
2003 - 2004 DINAMO
2002 - 2003 DINAMO
2001 - 2002 RAPID
2000 - 2001 DINAMO
1999 - 2000 DINAMO
1998 - 1999 STEAUA
1997 - 1998 RAPID
1996 - 1997 STEAUA
1995 - 1996 STEAUA
1994 - 1995 Petrolul Ploiesti
1993 - 1994 Gloria Bistrita
1992 - 1993 Universitatea Craiova
1991 - 1992 STEAUA
1990 - 1991 Universitatea Craiova
1989 - 1990 DINAMO

"Provincia" nu se poate compara cu Bucurestiul .
"Provincia" nu a mai castigat un campionat de 16 ani ... si o Cupa de 12 ani ...

Sevilla86
30th September 2007, 17:27
STEAUA, CEA MAI IUBITA ECHIPA DE FOTBAL DIN LIGA I
Duminica, 30 Septembrie 2007

Echipa de fotbal Steaua București ocupă primul loc în topul preferințelor românilor, se arată într-un sondaj de opinie realizat de Biroul de Cercetări Sociale în perioada 3-10 septembrie și dat publicității duminică. Potrivit sursei citate, 42,7 % dintre cei intervievați au declarat că, din Liga I, admiră cel mai mult echipa de fotbal Steaua. Locurile doi și trei au fost ocupate de echipele Dinamo București, care a obținut 13 procente, și Rapid București, care a fost cotată cu 8,8 % din opțiunile celor intervievați.

În plus, 4,1% dintre români și-au exprimat admirația pentru echipa de fotbal Universitatea Craiova, iar 3,3 procente au precizat că echipa CFR Cluj este în topul admirației lor. Ultimele locuri sunt ocupate de echipele Farul Constanța și Dacia Mioveni.

Sondajul de opinie al BCS a fost finanțat de Fundația Societatea Civilă și a fost realizat pe un eșantion de 1.126 persoane în vârstă de peste 18 ani. Eșantionul este reprezentativ pentru po****ția adultă a României, cu o eroare statistică de ± 3%. (prosport)

Peste 60% dintre romani sunt suporteri ai echipelor din Bucuresti. Ma rog, nu toti romanii, aia care sunt interesati de fotbal. Restul de sub 40% se imparte la echipele din provincie, o mare parte chiar la echipele din ligile inferioare care nu prea prezinta interes pentru ziare si televiziuni.
Vreo 20% din romani sunt suporterii echipelor din provincie care activeaza in Liga I, dar pentru ca nu participa in Cupele Europene mai pierd automat cateva procente in media pentru ca din nou interesul este mai redus decat in cazul echipelor din capitala.

Lipsa de performante si suporterii putini au dus la aia 10% despre care se vorbeste pe aici... si sincer, provincia nu merita mai mult de atat. Cred ca am reusit sa dovedesc asta.

spartacus
30th September 2007, 18:20
trecutul recomanda capitala. dar cei care aduc argumente de genul asta stiu foarte bine cum erau recrutati jucatorii pentru Steaua si Dinamo...asa ca mai moale cu performantele din era "pre-luminatului"...

cat despre prezent. eu un proces. nu e usor sa lupti cu ceea ce s-a construit pentru capitala decenii bune. nu e usor sa faci jucatorii buni romani sa isi doreasca sa evolueze la alte echipe decat Steaua and Dinamo..eu tot ce imi doresc e un campioana din provincie..nu conteaza care...si apoi sa vedem daca a fost un accident sau nu...

YoYoyOi
30th September 2007, 18:31
trecutul recomanda capitala. dar cei care aduc argumente de genul asta stiu foarte bine cum erau recrutati jucatorii pentru Steaua si Dinamo...asa ca mai moale cu performantele din era "pre-luminatului"...


ce zicea Rossi mai sus era tocmai dupa plecarea "prea-luminatului" din lumea celor vii ;)

Nightwish
30th September 2007, 19:18
ce zicea Rossi mai sus era tocmai dupa plecarea "prea-luminatului" din lumea celor vii ;)

Hai ca un copy/paste putem da cu totii, sa ma apuc si eu acuma sa caut o chestie din aia de juma de pagina cu steaua, dinamo, securitatea si fam. Ceasca? Si daca dati statistici cu campionate castigate dati-le si pe alea de dinainte de 1945...Nu de alta dar provin dintr-o perioada in care fotbalul romanesc era mult mai curat decat ce avem acuma ( multumim steaua, dinamo, victoria si FC olt pe aceasta cale :D)

YoYoyOi
30th September 2007, 19:22
eu doream doar sa-i demonstrez lui spartacus ca acele informatii sunt chiar din perioada post Ceasca.

bada_otelul
30th September 2007, 20:04
bai astia din capitala,luati voi frumos lista cu cei care joaca acum la nationala si cu cei mai buni jucatori romani ai tuturor timpurilor si spuneti-mi si mie cati sunt bucuresteni.dupa aia vorbiti

Sezione
30th September 2007, 22:54
STEAUA, CEA MAI IUBITA ECHIPA DE FOTBAL DIN LIGA I
Duminica, 30 Septembrie 2007

Echipa de fotbal Steaua București ocupă primul loc în topul preferințelor românilor, se arată într-un sondaj de opinie realizat de Biroul de Cercetări Sociale în perioada 3-10 septembrie și dat publicității duminică. Potrivit sursei citate, 42,7 % dintre cei intervievați au declarat că, din Liga I, admiră cel mai mult echipa de fotbal Steaua. Locurile doi și trei au fost ocupate de echipele Dinamo București, care a obținut 13 procente, și Rapid București, care a fost cotată cu 8,8 % din opțiunile celor intervievați.

În plus, 4,1% dintre români și-au exprimat admirația pentru echipa de fotbal Universitatea Craiova, iar 3,3 procente au precizat că echipa CFR Cluj este în topul admirației lor. Ultimele locuri sunt ocupate de echipele Farul Constanța și Dacia Mioveni.

Sondajul de opinie al BCS a fost finanțat de Fundația Societatea Civilă și a fost realizat pe un eșantion de 1.126 persoane în vârstă de peste 18 ani. Eșantionul este reprezentativ pentru po****ția adultă a României, cu o eroare statistică de ± 3%. (prosport)

Peste 60% dintre romani sunt suporteri ai echipelor din Bucuresti. Ma rog, nu toti romanii, aia care sunt interesati de fotbal. Restul de sub 40% se imparte la echipele din provincie, o mare parte chiar la echipele din ligile inferioare care nu prea prezinta interes pentru ziare si televiziuni.
Vreo 20% din romani sunt suporterii echipelor din provincie care activeaza in Liga I, dar pentru ca nu participa in Cupele Europene mai pierd automat cateva procente in media pentru ca din nou interesul este mai redus decat in cazul echipelor din capitala.

Lipsa de performante si suporterii putini au dus la aia 10% despre care se vorbeste pe aici... si sincer, provincia nu merita mai mult de atat. Cred ca am reusit sa dovedesc asta.

Aceeasi chestie..eterna si stupida... Una e sa admiri o echipa si una e sa o sustii sau sa o IUBESTI... Aia care admira steaua acum maine o admire Cfr-ul sau dianamo daca castiga vreun titlu sau ajung mai departe in cupele europene.. Nu ma mira faptul ca se dau mai multe stiri despre echipele din Bucuresti atata timp cat si castigatoarea cupei si campioana sint de acolo....

Sezione
30th September 2007, 22:57
bai astia din capitala,luati voi frumos lista cu cei care joaca acum la nationala si cu cei mai buni jucatori romani ai tuturor timpurilor si spuneti-mi si mie cati sunt bucuresteni.dupa aia vorbiti

PAi cam putini...relativ ala cei mai buni jucatori roamani ai tututur timpurilor in primele 5 nume care imi vin in minte nu e ncici un jucator din Bucuresti...

Sevilla86
30th September 2007, 23:06
PAi cam putini...relativ ala cei mai buni jucatori roamani ai tututur timpurilor in primele 5 nume care imi vin in minte nu e ncici un jucator din Bucuresti...

In Bucuresti traieste aproximativ 10% din po****tia Romaniei. Daca s-ar pastreaza proportia si la fotbal, unul din 10 fotbalisti ar trebui sa fie bucurestean si unul din 10 cei mai buni fotbalisti romani ar trebui sa fie bucurestean.
Asa ca incearca sa faci un top 10. Daca gasesti vreun bucurestean, atunci proportia se respecta.

Oricum e mai greu pentru bucuresteni pentru ca echipele de aici sunt cele mai bogate echipe din campionat care aduc toti jucatorii buni din provincie. Concurenta este mai mare, sunt mai multe valori iar bucurestenii gasesc mai greu vreun loc pe la o echipa. Pe langa asta sunt unii care nici nu vor sa plece la echipele din provincie pt ca nu vor sa plece din Bucuresti.

KillinG FieldS
30th September 2007, 23:12
ANU asta vrem titlu in afara bucurestiului... cam e timpul

KillinG FieldS
30th September 2007, 23:16
STEAUA, CEA MAI IUBITA ECHIPA DE FOTBAL DIN LIGA I
Duminica, 30 Septembrie 2007

Echipa de fotbal Steaua București ocupă primul loc în topul preferințelor românilor, se arată într-un sondaj de opinie realizat de Biroul de Cercetări Sociale în perioada 3-10 septembrie și dat publicității duminică. Potrivit sursei citate, 42,7 % dintre cei intervievați au declarat că, din Liga I, admiră cel mai mult echipa de fotbal Steaua. Locurile doi și trei au fost ocupate de echipele Dinamo București, care a obținut 13 procente, și Rapid București, care a fost cotată cu 8,8 % din opțiunile celor intervievați.

În plus, 4,1% dintre români și-au exprimat admirația pentru echipa de fotbal Universitatea Craiova, iar 3,3 procente au precizat că echipa CFR Cluj este în topul admirației lor. Ultimele locuri sunt ocupate de echipele Farul Constanța și Dacia Mioveni.

Sondajul de opinie al BCS a fost finanțat de Fundația Societatea Civilă și a fost realizat pe un eșantion de 1.126 persoane în vârstă de peste 18 ani. Eșantionul este reprezentativ pentru po****ția adultă a României, cu o eroare statistică de ± 3%. (prosport)

Peste 60% dintre romani sunt suporteri ai echipelor din Bucuresti. Ma rog, nu toti romanii, aia care sunt interesati de fotbal. Restul de sub 40% se imparte la echipele din provincie, o mare parte chiar la echipele din ligile inferioare care nu prea prezinta interes pentru ziare si televiziuni.
Vreo 20% din romani sunt suporterii echipelor din provincie care activeaza in Liga I, dar pentru ca nu participa in Cupele Europene mai pierd automat cateva procente in media pentru ca din nou interesul este mai redus decat in cazul echipelor din capitala.

Lipsa de performante si suporterii putini au dus la aia 10% despre care se vorbeste pe aici... si sincer, provincia nu merita mai mult de atat. Cred ca am reusit sa dovedesc asta.

PENIBILULE.... lasa-ne dracu si jucati voi mah intre voi...MITICII

Sevilla86
30th September 2007, 23:27
ANU asta vrem titlu in afara bucurestiului... cam e timpul

Bravo, pentru postul asta te felicit. Restul cer atentie si procente mari prin media pe degeaba, iar tu ceri performanta. Daca ar fi performanta ar veni si procentele alea. Probabil ca te supraapreciez pentru ca nu cred ca te-ai gandit tu la asa ceva, dar pe asta ar trebui sa se puna accent.

bada_otelul
1st October 2007, 00:36
In Bucuresti traieste aproximativ 10% din po****tia Romaniei. Daca s-ar pastreaza proportia si la fotbal, unul din 10 fotbalisti ar trebui sa fie bucurestean si unul din 10 cei mai buni fotbalisti romani ar trebui sa fie bucurestean.
Asa ca incearca sa faci un top 10. Daca gasesti vreun bucurestean, atunci proportia se respecta.

Oricum e mai greu pentru bucuresteni pentru ca echipele de aici sunt cele mai bogate echipe din campionat care aduc toti jucatorii buni din provincie. Concurenta este mai mare, sunt mai multe valori iar bucurestenii gasesc mai greu vreun loc pe la o echipa. Pe langa asta sunt unii care nici nu vor sa plece la echipele din provincie pt ca nu vor sa plece din Bucuresti.

in cazul asta sa se respecte proportia si sa vedem de acum incolo numai 10% stiri sdr:ok:

spartacus
1st October 2007, 07:00
eu doream doar sa-i demonstrez lui spartacus ca acele informatii sunt chiar din perioada post Ceasca.

yoyo..nu am fost impotriva argumentelor lui Rossi ci incercam sa domolesc avantul altora..stim noi care;). eu ma referem la faptul ca e ca e nevoie de timp si de bani sa spargi un monopol..chiar si 10-20 de ani..cred ca incet, incet lucrurile incep sa se schimbe inspre bine si sa apara mai multi poli de putere iar pe termen lung campionatul romanesc nu are decat de castigat...

eu sincer cred ca anul asta este PRIMUL an in care provincia joaca aproape de adevaratul potential..motivele sunt multiple

1) avem in sfarsit acces la o participare europeana la nivelul unui campionat puternic..asta a venit ca urmare a performantelor SDR in cupe europene dar si astea se creeaza pe premizele unui fotbal autohton in crestere...

2) lumea s-a cam saturat de aroganta gen Becali si Borcea. textul cu pornim de la 3-0 si aberatiile zilnice ale oierului nu fac altceva decat sa intarate si sa descalifice...ergo..sentimentul de mandrie locala e in clara crestere.

3) antrenoratul din romania nu e ceea ce a fost. mult mai uniforma distributia know-how..

4) jucatorii straini care habar nu au de inhibitii legate de Steaua si Dinamo

5) banii..

YoYoyOi
1st October 2007, 08:01
si pana acum a jucat provincia la adevaratul potential, doar ca pana acum 1-2 ani potentialul echipelor din provincie era de maxim locul 4-5.
Insa lucrurile au evoluat datorita oamenilor care s-au decis sa investeasca in fotbal. Si cum marile echipe din Bucureste deja aveau finantatori puternici, n-au avut ce face investitorii decat sa se indrepte spre provincie. Baze sportive mai bune, jucatori mai valorosi. Cu astea cresc si dorintele si aspiratiile. Si incet-incet s-au ridicat si echipele in clasament. Si e cev cat se poae de normal. Steaua, dinamo si Rapid se calca in picioare si se anihileaza reciproc, iar restul echipelor isi vad de treaba si acumuleaza puncte importante.
Si acest lucru este foarte folositor fotbalului romaensc, in general, pentru ca provoaca o competitie acerba, ceea ce duce la mai multa dorinta de castig si la o calitate mai buna a fotbalului jucat.

Nico21
1st October 2007, 08:26
Ma doare'n stremeleag ca suntem pe locul 3 in privinta numarului suporterilor,daca in ultimul timp nu putem sa umplem un stadion de 19.100 de locuri,decat prin mari cazne,si de obicei la meciurile europene,sau la derby-uri...eu fac o deosebire radicala intre cei care vin pe stadion, si pe care ii consider suporteri, si cei care mananca seminte la tv,care dupa parerea mea sunt niste simpatizanti ignoranti...deci din punctul de vedere al numarului suporterilor,provincia este clar peste Capitala...in frunte cu Timisoara, Craiova,Uta...ba chiar si la Otelul lucrurile mergeau bine,anul trecut vanzandu-se 12.000 de abonamente...

The_Blonde
1st October 2007, 08:32
noi avem cei mai multi abonati din tara asa e , dar nici la noi nu se umple stadionul dekt la derbiuri , app voi rapidistii nu ar trebui sa va plangeti , de dinamo ce mai ziceti atunci?

Nico21
1st October 2007, 08:47
Draga,eu am prins si ceva meciuri dinainte de Revolutie ale Rapidului...5000 de insi la Alexandria,in 1984,la un meci de Div B,5000 la Rosiori de Vede tot in B,16.000 in Ghencea in 1990,iar galeria lor de 10 insi mutata cu forta din stadion,tot in anul ala,am umplut Groapa,in 1999,8000 in Groapa,in 1998, 7000 la Craiova,in ultima etapa...nici nu mai trebuie sa amintesc ca jucam fiecare meci din Div B,in anii '80 pe un Republicii full...voi pune un fragment dintr-o carte de Florian Filip,un suporter dinamovist care isi poveste copilaria sa...care bineinteles se imbina cu fotbalul...cartea se numeste"Baieteii" si a aparut la editura Polirom...

"Fiind duminica dimineata, ne duceam la meciurile de la matineu. Si cine juca la matineu? Rapid. Atat. Cincizeci de mii de oameni se inghesuiau in tribune ca sardelele sau ca sprotul afumat (si tribunele chiar semanau cu o conserva), stateau si pe scari, pe garduri, se catarau pe stalpii cu difuzoare si pe pancarta uriasa de la peluza a II-a, pe care scria cu litere rosii <> si cei cincizeci de mii (mai putin doi, eu si tata) intrau intr-o stare hipnotica inca de la iesirea jucatorilor din vestiare, de cand aparea in gura tunelului un sarpe lung si visiniu, care cerceta un pic imprejurimile, pe urma traversa grabit pista cu zgura, se prelingea pe iarba tunsa scurt, se oprea la mijlocul terenului si se rasucea pe-o parte si pe alta, salutand publicul inainte de-a se rupe-n bucati, unspe titulari si cinci-sase rezerve, dupa cate vertebre avea.

Ce se intampla in jurul nostru nu era nici cor, nici harmalaie, nici vuiet, erau 49.998 de declaratii de dragoste suprapuse. Acolo juca Rapid. Atat. Adversarul nu exista, mai ales ca echipele din B, seria a II-a, erau pricajite si verzi ca broastele, incat toata lumea astepta sa fie inghitite de sarpe".




Greu de explicat ce s-a intamplat in doar doua decenii cu suporterii rapidisti,este ?:):):)

Sevilla86
1st October 2007, 09:57
in cazul asta sa se respecte proportia si sa vedem de acum incolo numai 10% stiri sdr:ok:

Confunzi po****tia Bucurestiului cu suporterii Stelei. Steaua are foarte multi suporteri in provincie, cel mai bun exemplu fiind Constanta unde numarul stelistilor il depaseste pe cel al faristilor (cel putin pe stadion)



1) avem in sfarsit acces la o participare europeana la nivelul unui campionat puternic..asta a venit ca urmare a performantelor SDR in cupe europene dar si astea se creeaza pe premizele unui fotbal autohton in crestere...

2) lumea s-a cam saturat de aroganta gen Becali si Borcea. textul cu pornim de la 3-0 si aberatiile zilnice ale oierului nu fac altceva decat sa intarate si sa descalifice...ergo..sentimentul de mandrie locala e in clara crestere.

3) antrenoratul din romania nu e ceea ce a fost. mult mai uniforma distributia know-how..

4) jucatorii straini care habar nu au de inhibitii legate de Steaua si Dinamo

5) banii..

6) oboseala echipelor din Bucuresti care joaca zeci de meciuri in Europa in fiecare sezon

7) scandalurile specifice :D care nu fac decat sa slabeasca echipele din capitala

Cel mai important punct este: banii, dar pe langa cresterea echipelor din provincie se observa si o scadere in randul echipelor din Bucuresti. Sa fim sinceri, in momentul asta Steaua si Dinamo nu joaca mare lucru si de aceea echipele din provincie sunt in top. Este o situatie de conjunctura de care profita provincia. In caz contrar, configuratia clasamantului nu ar fi foarte diferita decat cea din sezoanele trecute. Ceea ce vreau sa spun este ca provincia nu ar trebui sa-si asume toate meritele... sdr e in mare parte responsabila de cum arata clasamentul.

Bineinteles mai este si "coincidenta" faptului ca echipele din provincie au inceput sa "creasca" exact in momentul in care sdr traverseaza o perioada de cateva sezoane in care au adunat zeci de meciuri in Uefa si CL si implicit si oboseala. Cam mare coincidenta :rolleyes:

spartacus
1st October 2007, 17:52
:ok:
Confunzi po****tia Bucurestiului cu suporterii Stelei. Steaua are foarte multi suporteri in provincie, cel mai bun exemplu fiind Constanta unde numarul stelistilor il depaseste pe cel al faristilor (cel putin pe stadion)



6) oboseala echipelor din Bucuresti care joaca zeci de meciuri in Europa in fiecare sezon

7) scandalurile specifice :D care nu fac decat sa slabeasca echipele din capitala

Cel mai important punct este: banii, dar pe langa cresterea echipelor din provincie se observa si o scadere in randul echipelor din Bucuresti. Sa fim sinceri, in momentul asta Steaua si Dinamo nu joaca mare lucru si de aceea echipele din provincie sunt in top. Este o situatie de conjunctura de care profita provincia. In caz contrar, configuratia clasamantului nu ar fi foarte diferita decat cea din sezoanele trecute. Ceea ce vreau sa spun este ca provincia nu ar trebui sa-si asume toate meritele... sdr e in mare parte responsabila de cum arata clasamentul.

Bineinteles mai este si "coincidenta" faptului ca echipele din provincie au inceput sa "creasca" exact in momentul in care sdr traverseaza o perioada de cateva sezoane in care au adunat zeci de meciuri in Uefa si CL si implicit si oboseala. Cam mare coincidenta :rolleyes:

scandal egal aroganta becali si borcea. cred ca cei doi ar trebui sa puna copyright si ar scoate ceva bani frumosi..cred ca am mentionat asta:ok:

cat despre oboseala acumulata in cupele europene...e posibil. poate e vremea sa va odihniti cateva sezoane si sa atacati si campionatul si cupele europene cu forte proaspete si cu o strategie bine pusa la punct pentru meciuri la trei zile:D. eu nu am spus ca provincia are toate meritele in configuratia actuala ci doar ca in sfarsit provincia joaca pentru provincie :ok:

Elphax
8th November 2007, 10:46
cat e scorul?

ceva gen tenis de masa?

:happy

DinamoBoy
8th November 2007, 14:22
Sunt interesat de stiri din provincie,pentru ca din capitala aud aceleasi lucruri de sute de ori:Borcea s-o sfadit cu copos,copos isi baga-n becali,becali hahalerizeaza...90%sunt stiri din capitala.Trist!

optifight
21st November 2007, 17:23
Trist intradevar ,toate sunt atrase artificial inspre Bucuresti si acolo se dezvolta o incultura crasa ,de aceia multi cu impresia ca Romania se termina pe Valea Prahovei.:headbang:

Sergio_D
8th January 2008, 00:08
Echipe ca CFR Cluj, Unirea Urziceni, Poli Timisoara sau CS Vaslui au dat o replica foarte buna echipelor din capitala si dau semne ca ar rezista in fruntea ierarhiei. Asistam la un campionat cum nu am mai vazut in ultimii ani, sper din suflet ca titlul sa ajunga in provincie. :D

keluba
8th January 2008, 18:53
capitala se duce pe p**a :happy

blaga
9th January 2008, 21:55
Steaua e in tot si toate


Inventar :D
Se numara campionii:D


Dubarbier (21 de ani) a fost transferat de la Gimnasia La Plata, vitezist de meserie - declarat cel mai rapid fotbalist din argentina - 750.000 euro. Este stangaci.

Ruiz - adus de la chilienii Huachipato - 1.90 m. Are fata de killer. sa vedem daca le are si cu obiectul.



Da.. sunt mai vechi de fapt, doar ca azi au fost prezentati.

Ruiz a inscris 14 goluri in prima parte a sezonului din Chile. E un atacant masiv, pe profilul lui Fabbiani, deci s-ar putea sa nu-l vedem prea des in primul 11. Asta daca nu cumva se dovedeste a fi mai bun decat Fabbiani :) Totusi, era vorba ca e mult mai rapid decat Fabbiani, deci s-ar putea sa avem surpriza sa-i vedem pe amandoi pe teren, simultan. Desigur, asta depinde de Andone si de ce va arata Ruiz in perioada de pregatire.

Cat despre Dubarbier, daca se dovedeste a fi chiar asa tehnic si rapid cum se zice, mai mult ca sigur ii va lua locul lui Culio pe stanga, iar acesta din urma va fi trecut in centru. El oricum recupereaza meci de meci multe mingi, si fuge enorm, asa ca am impresia ca se va simti bine si in centru. Mi-ar placea sa vad macar intr-un meci o formula ultraofensiva, la mijloc cu Dubarbier - Culio - Trica - Semedo si in atac Fabbiani si Ruiz :)


:mda: ce ma enervati

Asai, Pinto ala de n-a venit la Steaua si s-a dus la spanioli, era o hahalera:mda:

Nightwish
18th February 2008, 19:51
In seara asta stirile sportive la Pro(s)Tv au inceput cu urmatoarele: "Invitat la Happy Hour, stelistul Banel Nicolita a afirmat ca a avut o presimtire ca va da un autogol in meciul cu Real de pe Bernabeu ". Stiri sportive, cica :headbang:

Kainsashiki
18th February 2008, 20:09
ti se pare muzica?

Nightwish
18th February 2008, 20:59
ti se pare muzica?

Nu, astea sunt stirile sportive cu care am fost obisnuiti in ultima vreme. Dupa presentimentul lui Banel urmeaza pronosticurile adevaratei fiice a mamei Omida despre evolutia stelei in retur :rosu:

dannyreddog
18th February 2008, 22:47
Buletinele sportive ale posturilor tv de pe la noi sunt de toata jena.Exceptie de la regula fac TVR-ul,unde poti sa vezi o stire la obiect si stirile de pe Telesport.In rest,celelalte sunt de tot kakatul.Numai mondenitati,tampenii ceva de genu' ..."stirile din sport ale ...va prezinta ce fac sotiile cand jucatorii sunt plecati in cantonament" astea nu-s stiri..
Da frate stiri si cu celelalte echipe din liga 1,de alte sporturi numai vorbesc ca e jale...Ce pretentii sa mai am cand cele mai importante ziare de sport din Romania aloca spatii minuscule(e putin spus) celorlalte sporturi?Ce sa mai zic de stirile din sport de la noi in legatura cu subiectul asta!?!
Probabil asta-i mentalitatea romanului,asta doreste sa vada si degeaba ne vaicarim noi pe aici..:(

lopez
18th February 2008, 23:01
ieri m-am uitat cu tata la stirile sportive de la protv si prin minutul 30 deja am ajuns sa radem de nesimtirea celor din bucuresti. tot buletinu ala jegos de stiri o fost despre steaua,hagi, hagi, adi ilie, steaua, hagi, adi ilie, gabi balint, gigi becali, hagi, steaua. JENANT!:rosu:

Amu ce vrei mai magherosh mai .No daca nu-ti convinie uiti-ti la emisiunea in limba maghiaro.Cand o sa aveti si voi legende de talia lu Hagi ,Balint si Ilie atunci sa faceti nazuri.

Kainsashiki
18th February 2008, 23:08
Nu, astea sunt stirile sportive cu care am fost obisnuiti in ultima vreme. Dupa presentimentul lui Banel urmeaza pronosticurile adevaratei fiice a mamei Omida despre evolutia stelei in retur :rosu:

Dovedesti inca o data ca vorbesti doar ca sa te afli in treaba. "Inainte de meci mi-am dorit asa de mult sa dau gol. Mi-a spus cineva <<astazi dai gol>>. Eu i-am spus <<Sper sa dau in poarta care trebuie>> si in minutul 70 s-a intamplat ce s-a intamplat. A fost foarte greu pentru mine, doua zile nu am vrut sa vorbesc cu nimeni, mi-am inchis telefonul. Vreau sa le multumesc colegilor si suporterilor care m-au ajutat", a spus Banel.

Mie mi se pare foarte tare stirea, acum cu ce ai fi vrut tu sa inceapa stirile, lunea, cand practic nu s-a intamplat nimic in nici un sport?

Nightwishh, chiar nu inteleg de ce esti suparat, cand Muresan da declaratii 5 ore pe zi si apare peste tot. Eu deja m-am plictisit de el, sa mai vorbeasca si altcineva, sa vorbeasca jucatorii ca au accent frumos.

dannyreddog, iti dau un sfat, tie si celorlalti care se simt deranjati de "astfel de stiri": cand vedeti la tv o astfel de stire, schimbati programul. cand vedeti pe un site o astfel de stire, nu dati click pe ea. astfel ele vor disparea. degeaba va uitati si criticati, nu o sa schimbati nimic.

dannyreddog
18th February 2008, 23:15
Amu ce vrei mai magherosh mai .No daca nu-ti convinie uiti-ti la emisiunea in limba maghiaro.

Probabil ca tu te numeri printre cei care doresc sa afle non stop,daca se poate ,de cate ori s-a dus berbecali la wc intr-o saptamana,sau cate vanturi a tras in acelasi interval de timp borcea.Stii..."chestiuni din astea importante" pentru un privitor microbist din provincie dornic sa afle noutati in ceea ce priveste echipa pe care o iubeste...:rosu:

lopez
18th February 2008, 23:19
Probabil ca tu te numeri printre cei care doresc sa afle non stop,daca se poate ,de cate ori s-a dus berbecali la wc intr-o saptamana,sau cate vanturi a tras in acelasi interval de timp borcea.Stii..."chestiuni din astea importante" pentru un privitor microbist din provincie dornic sa afle noutati in ceea ce priveste echipa pe care o iubeste...:rosu:

Atata timp cat tin pe dinamo ,rapid si cluj departe de tv accept orice tip de stiri si mondenitati

dannyreddog
18th February 2008, 23:25
Atata timp cat tin pe dinamo ,rapid si cluj departe de tv accept orice tip de stiri si mondenitati

Hehe...daca ar fi lumea exact asa cum vrem noi n-ar mai avea farmec toate lucrurile...;)

Nightwish
19th February 2008, 08:11
Dovedesti inca o data ca vorbesti doar ca sa te afli in treaba. "Inainte de meci mi-am dorit asa de mult sa dau gol. Mi-a spus cineva <<astazi dai gol>>. Eu i-am spus <<Sper sa dau in poarta care trebuie>> si in minutul 70 s-a intamplat ce s-a intamplat. A fost foarte greu pentru mine, doua zile nu am vrut sa vorbesc cu nimeni, mi-am inchis telefonul. Vreau sa le multumesc colegilor si suporterilor care m-au ajutat", a spus Banel.


Nu neg ca asta ar fi spus la emisiune, dar ce am citat eu au fost cuvintele celui de la strile sportive de la Protv.. Un fel de rezumat :happy

CFR1907
19th February 2008, 08:33
Atata timp cat tin pe dinamo ,rapid si cluj departe de tv accept orice tip de stiri si mondenitati

Daca vrei sa nu mai auzi de fotbal si vrei doar mondenitati atunci nu te mai uita la stirile din sport si uita-te pe Euforia. In mod normal stirile din sport ar trebui sa fie despre echipele din liga 1 si ar putea zice si 2-3 cuvinte si despre echipele din ligile inferioare cand se intampla ceva mai important si acolo. Ceea ce fac nevestele fotbalistilor nu are ce cauta la stirile din sport. Eventual sa faca o emisiune separata pe aceasta tema, dar nu la stiri.

Eu zic ca in felul urmator ar trebui organizate stirile sportive:
-stiri despre CFR, Steaua, Dinamo, Rapid - 4 minute
-stiri despre restul echipelor din liga 1 - 6 minute
-stiri despre fotbalul extern - 2 minute
-stiri despre alte evenimente sportive - 3 minute

In total 15 minute.

Elphax
19th February 2008, 09:51
ce prostii vorbesti ...

ideal este:

SDR - 9 minute, altele echipe si alte sporturi - 1 minut

CFR1907
19th February 2008, 11:05
ce prostii vorbesti ...

ideal este:

SDR - 9 minute, altele echipe si alte sporturi - 1 minut

Hai sa nu exageram. Echipe ca SDR si CFR (si aici am mai putea include si pe Poli Tm si Universitatea Craiova) merita sa aibe cate o stire de un minut fiecare pt ca sunt cele mai celebre echipe din Romania. In schimb mi se pare aberant ca despre unele echipe din liga 1 auzi cate o stire odata la 2 luni. In mod normal la stirile sportive ar trebui sa vorbeasca si despre celalte echipe macar cate 15-20 de secunde despre fiecare in care sa zica care sunt ultimile informatii despre echipa respectiva. De exemplu azi dimineata la stirile sportive de la ProTV am aflat numai despre ce vise si ce preferinte sexuale are Banel si apoi l-am vazut pe Becali cum tot zice ca el nu are cum sa piarda titlul si alte prostii.:rosu:

Elphax
19th February 2008, 11:08
pai asta vrea lumea sa vada/auda - tu esti parte din minoritate :D

KillinG FieldS
19th February 2008, 15:02
ce prostii vorbesti ...

ideal este:

SDR - 9 minute, altele echipe si alte sporturi - 1 minut

lol

andrei1921tm
23rd February 2008, 15:24
Oricum nu cred ca are rost sa te "informezi" din stirile din sport de la ora 8...sunt niste porcarii.
Si pana la urma si sdr ce alfa?ca si-a schimbat unu chilotii, si topul sanilor "granzilor":|

Charon
23rd February 2008, 15:45
Voi vedeti ce aberatii scrieti pe aici?:D
Ce inseamna la voi stiri sportive,stiri exclusiv din fotbal?:headbang:
Sunt sporturi in tara asta care fac performanta si nu vorbarie,cum face fotbalul!

La handbal de exemplu avem 8 echipe in primavara europeana(cum nu a avut,nu are si nu o sa aiba fotbalul asta de rahat de la noi 10000 de ani de acum incolo) si abia e prezent in stirile sportive!
Sunt sporturi unde producem campioni europeni,mondiali si olimpici si nici nu le vad mentionate in stirile sportive!
Scrima a castigat echivalentul CL IN FOTBAL si nici nu am vazut sa se spuna pe undeva pe la stiri,in schimb toate televiziunile aveau o dilema-pe cine a sarutat Gutti-era femeie sau barbat?:shocked:

KillinG FieldS
23rd February 2008, 17:42
ai dreptate....pacat ca circarii aia de la stiri... ne servesc noua stirile

six
28th February 2008, 08:16
Doliu mare in Bukale.....:drak::drak::drak:

Cristian
28th February 2008, 08:42
Asta-i pofta ce-am poftit :cry::cry::cry: (Citat dintr-un filozof) :happy

ensic
28th February 2008, 10:33
Doliu mare in Bukale.....:drak::drak::drak:

Odihnesca-se in pace macar vreo 10 cincinale!:evil:

MagicTouch
28th February 2008, 12:33
De multe ori sportul a fost folosit ca propaganda. Hitler sa folosit de sport (Olimpiada din '36) pentru propaganda nazista. Comunisti s-au folosit de sport pentru propaganda comunista...un fel de "hai sa ne kkam pe noi ca suntem mai buni ca voi". Azi lucrurile s-au schimbat...un pic. Sportul in sine sau rezultatele din sport nu mai au nici o valoare atat timp cat nu aduc...rating. Si cum in Romania ratingul e adus in mare masura de barfa, rezultatele sunt clare.
Lucian Bute campion mondial??? Cui ii pasa? Sa vezi ce pumni ia carat andrea marin lui raduleasca!! Avem un nou campion mondial la haltere? Mare scofala!
Mai interesant este sa vedem cum isi ridica silicoanele laura andresan de pe masa moderatorului (uneori si acesta in sine campion mondial...al prostiei).
Au aparut noi sperante in atletism? Irelevant! Noi eram deja campioni mondiali de cand becali la alergat pe copos in 10' 03" pe suta de metri.
Televiziunea este de multe ori oglinda civilizatiei unei societati. Nu o spun ca pe o jignire ci ca pe o realitate trista. O realitate si un semnal de alarma pe care l-au tras omeni mult mai inteligenti ca mine la TV. Dar cati mai urmaresc National TV cand ProTV tocmai transmite stirea ca Becali a scapat din nou de la gradina zoologica?
Iar atat timp cat barfa cea mai mare vine din capitala, cu siguranta ca "stirile" cele mai importante (pentru rating) vin din Capitala!! Au incercat unii "repoteri" sa incite spiritele si prin provincie asa ca diversificare dar nu prea a mers. Asa ca se intorc unde e o paine mai usor de mancat si o barfa mai usor de provocat....in capitala.

Elphax
28th February 2008, 12:42
da, apropo, meciul lui Bute nici nu e televizat

Dani3l
28th February 2008, 12:53
Doliu mare in Bukale.....:drak::drak::drak:
Asa e...a mai pierdut o echipa din capitala..care a ajuns la Timisoara!:lol:

andrei1921tm
28th February 2008, 13:38
Aia care a luat bataie cu 2-0 in tur?

six
28th February 2008, 19:47
Asa e...a mai pierdut o echipa din capitala..care a ajuns la Timisoara!:lol:esti ca rasuflat cu aceiasi placa,nu crezi !!?? :D

Elphax
28th February 2008, 19:55
lasa-l , e singura chestie care ii mai ridica moralul ...

six
28th February 2008, 19:56
receptionat,sefu'....:)

Rossi
29th February 2008, 06:39
Capiatala va fi mereu nr 1 .... ca o data la 15 ani se mai intampla si accidente , asta e altceva

ensic
29th February 2008, 06:58
O sa urmeze ani grei plini de accidente numai agresorul se mai schimba, asculta la tata OMIDA !