PDA

View Full Version : Otelul in Cupele Europene



Doctor_Satan
25th June 2007, 16:09
Acest thread este facut pentru participarile Otelului in cupele europene.
In acest an incepem cu o participare in Intertoto!
Succes si bafta baietilor!

Doctor_Satan
25th June 2007, 16:12
S-a disputat primul tur al meciului care ne da adversara din turul 2!
Rezultat:
UE Sant Julià (AND) 2-3 FK Slavija Sarajevo (BHZ)

Sansele sunt foarte mari sa mergem la Sarajevo! Atentie la partizani!

ReD_Devil
25th June 2007, 20:52
dupa rez asta par slabi totusi ...2-1 cu niste andorezi ...dar sa nu-i subestimam oricun :D

STEELMAN
25th June 2007, 21:17
eu stiam de 3-2 pt bosniaci

megastar
25th June 2007, 22:31
3-2 a fost... 2-1 a facut Bistrita.

ReD_Devil
25th June 2007, 22:35
defapt da 3-2 a fost...confuzia vine de la celalalt meci (zagreb a batut cu 2-1 )

Doctor_Satan
26th June 2007, 08:39
Gata, am modificat!

starsteel
2nd July 2007, 21:24
Sambata 7 iulie ora 21,15 Slavia Sarajevo - Otelul Galati, meciul transmis pe Romania Actualitati si se poarta negocieri pt. transmiterea la tv.

P.S. Parca ar merge mai bine titlul threadului.....Cupele europene

Doctor_Satan
2nd July 2007, 21:30
Ai dreptate! Era facut in graba, dar acum am modificat!

SORINULTRA
3rd July 2007, 10:45
pana la urma e transmis la tv?

Dregan
3rd July 2007, 13:50
Nu se stie inca... cica o televiziune din Romania negociaza inca cu televiziunea bosniaca.

Doctor_Satan
8th July 2007, 11:38
Slavia Sarajevo-Otelul 0-0.
Nu-i rau rezultatul, avand in vedere faptul ca baietii abia au venit din vacanta! Bafta in retur!

SORINULTRA
8th July 2007, 11:53
nu i nimik in retur maturam cu ei pe jos

bada_otelul
8th July 2007, 12:23
la noi le dam de la 3 in sus.ei joaca slab in deplasare noi suntem foarte puternici acasa...muci ii facem

maur85
8th July 2007, 12:44
conteaza noi sa fim multi si rai la peluza.in rest,jucatorii sa-si faca treaba ca in zilele bune.nicaieri nu este asa de bine ca acasa si ma astept la un meci frumos din partea jucatorilor nostri.oricum va fi greu.bosniacii sunt tari si vor lupta pana la capat.

STEELMAN
9th July 2007, 10:43
slavija sarajevo-otelul 0-0 http://www.youtube.com/watch?v=0rpxCgDlmgc&NR=1

lolo_grupa_c
10th July 2007, 19:46
nu stiu ce atatea discutii pe teme acxestui meci....noi ne comparam cu bolovanii aia?!?!?...nu cred...si prin lipsa de modestie,eu unul cred ca nivelul fotbalului din romania nici macar 2% nu_l putem compara cu bosnia...exccluzand aici echipa nationala de tineret a bosniei..

dardar_3
17th July 2007, 01:21
Meci greu cu Trabzon aia....


Succes:drak:


http://www.lufo.ro/infoeducatie/Pagini/Timis/Muntii%20Carpati/faunaimg/cucuvea.jpg

Dregan
17th July 2007, 07:21
Veniti-ar la usa si la geam.

FuBu01
17th July 2007, 10:37
ii tragem in teapa .......simplu asa cum ne-a invatat my friend vlad

Universal
21st July 2007, 18:56
Otelul-Trabzon 1-0 la pauza :ok: FINALA INTERTOTO

rogxg
21st July 2007, 20:39
nu e rau. puteam sa castigam la diferenta mai mare , mai ales ca am jucat 1 ora cu un om in plus. supergol :(:o::shocked::groggy::(:o::shocked::groggy:
astea-s fetele turcilor la golul 2

SORINULTRA
22nd July 2007, 09:35
respect paraschiv , un cap excelent , jula m a desamagit crunt

Nightwish
22nd July 2007, 09:41
respect paraschiv , un cap excelent , jula m a desamagit crunt

Ei, a prins si el un meci mai slab, poate isi ia revansa la turci, in retur :)

The_Blonde
22nd July 2007, 10:05
io la golul 2 eram in spatele portii :dance: :dance: ..chiar ca asa se uitau aia :o:

Universal
26th July 2007, 14:17
http://www.youtube.com/watch?v=ZODZGpuD59M

la tine :D?

bada_otelul
26th July 2007, 15:31
http://www.youtube.com/watch?v=ZODZGpuD59M

la tine :D?

probabil si la ea mai ales tinand cont ca turcoicele sunt "frumoase":scared::nah: de-ti sar ochii din cap iar iulia...ai vazut-o si tu,se vede ca e romanca:D

Hard
27th July 2007, 02:02
cate turcoaice ai cunoscut pana acum de ai ajuns la concluzia ca sunt "frumoase" ?:D ... du-te sa iti vezi echipa live in retur si vei vedea ca te inseli :) ...in plus vei vedea si o GALERIE adevarata.

megastar
28th July 2007, 10:48
"Prietene" .... daca tu consideri galeriile turcesti adevarate atunci ne pierdem degeaba vremea pe aici. Fanatismul nu e un lucru bun pe stadioane. A omora oameni de dragul unei echipe mi se pare idiotenie. Una e sa iti aperi culorile si alta e sa dai cu cutitul in copii.

Hard
28th July 2007, 11:56
eu nu am auzit pe vreun fan Trabzon facand asta...in fine,poate tu stii mai bine....interesul...:D

STEELMAN
29th July 2007, 01:36
i-am ciuruit.un fleac..

SORINULTRA
29th July 2007, 04:41
m m lor de otomani

ovidiu62
29th July 2007, 08:55
As vrea sa felicit pe aceasta cale echipa din Galati care fara achizitii rasunatoare dar cu un antrenor care stie sa-si aseze jucatorii in teren si sa-i monteze a reusit sa invinga o echipa cu un buget poate de zece ori mai mare.Bafta Otelul si sa ramai acolo unde i-ti este locul adica cea mai buna din provincie.:lol:

SORINULTRA
30th July 2007, 09:53
Performanța week-end-ului nu s-a consumat în Liga 1, ci pe malul sudic al Mării Negre, la Trabzon, acolo unde o zecime din po****ția orașului a aplaudat la finalul meciului victoria cu 2-1 a oaspeților. Se întîmplă ca acea echipă să fie Oțelul Galați și nu e întîmplare, ci e vorba de muncă, valoare și modestie, ca Petre Grigoraș să califice în premieră o trupă românească din Cupa Intertoto în Cupa UEFA.

Cînd auzim tot timpul la tv “Liga lui Mitică” ne permitem să zîmbim. Liga nu mai e, demult, a lui Dragomir, ci a exemplelor de succes, a muncii serioase și a modelelor pe care, de multe ori, le căutăm sub reflectoare și le găsim unde ne așteptăm mai puțin. Sigur, Oțelul nu e candidată la titlu. Dar a cîștigat deja trofeul respectului

Hard
3rd August 2007, 14:22
Otelul Galati - Lokomotiv Sofia - deplasare usoara ,cam 600 km,va permiteti nu ?:D

dardar_3
3rd August 2007, 14:24
:drak:.... trec lejer otelarii de castraveti.... in turu urmator dau peste spuma fotbalului:drak:...

maur85
3rd August 2007, 20:13
Otelul Galati - Lokomotiv Sofia - deplasare usoara ,cam 600 km,va permiteti nu ?:D

pai este mai scurta decat o deplasare de la galati la timisoara sau arad

Doctor_Satan
10th August 2007, 11:23
In turul 2 preliminar al Cupei UEFA echipa Otelul Galati ii va intalni pe bulgarii de la Lokomotiv Sofia.
Turul se va disputa la Sofia in data de 16 august pe terenul echipei TSKA Sofia, iar returul va avea loc in data de 30 august la Galati.
Pe aceasta cale doresc sa urez succes echipei noastre si drum bun baietilor din galerie care vor merge la Sofia!

Hard
10th August 2007, 12:29
cat mai putine pietre in geamurile microbuzului:D

Doctor_Satan
10th August 2007, 12:41
Otelul este echipa aplaudata de adversari, nu ca Dinamo! Iar baietii din galerie nu sunt niste huligani imbracati ca boschetarii!

Doctor_Satan
31st August 2007, 08:59
Aventura noastra in Europa se incheie aici!
2 victorii cu 2-1 obtinute cu Trabzonspor in finala Cupei UEFA Intertoto ne-a facut sa ne credem prea buni si am ajuns sa fim eliminati (cu aportul ghinionului nostru, evident) de echipa a doua a Sofiei!
Am pierdut primul meci in deplasare cu 3-1, meci in care uriasa lipsa de concentrare din partea fundasilor si a atacantilor ne-a facut sa luam niste goluri penibile si sa ratam cu poarta goala.
Apoi, a venit meciul retur! Desi prima repriza se incheiase cu scor alb (prelungita cam putin pentru cat au tras bulgaroii de timp), cea de-a doua promitea multe, datorita ocaziilor imense pe care le-am avut! Parea ca e doar o chestiune de timp pana sa inceapa ploaia de goluri in poarta bulgarilor! In cea de-a doua am avut de toate (gol anulat, sut in bara, interceptii ratate milimetric, ratari singuri cu portarul), numai goluri nu!
Meciul a fost atat de intens, incat, cu toate tragerile de timp ale bulgarilor, chiar si in minutul 80 mai pastram sanse!
Imi pare foarte rau pentru ghinionul pe care l-am avut si aici se aplica vorba: "La omul sarac nici boii nu trag"!

Thread inchis, cu speranta ca voi fi nevoit sa-l redeschid la anul!