PDA

View Full Version : [SFERTURI] Arsenal - Juventus



Catalanul
10th March 2006, 14:28
Primul sfert tras la sorti a fost acesta. Lorent LeBlanc a facut ca Arsenal in frunte cu Henry sa o intalneasca pe Juventus.

Comentarii despre aceasta mansa, inainte si dupa, aici.

inter
10th March 2006, 14:36
galop de sanatate al gobilor ... sa vezi reclamatii la politia metropolitana in ziua meciului :D:D

Catalanul
10th March 2006, 14:39
iar ar fi dat Juve peste "galactici" in aceasta competitie daca Iker si compania ar fi mers mai departe :D dar iata ca de aceasta data nu a fost asa :)

Oricum, nu este deloc un rival usor pt. juventini, asa cum Werder, o echipa slab cotata, a reusit sa le marcheze 4 goluri, de ce nu ar reusi si Henry sa faca acest lucru de unul singur ? :drak: :D

alejandro
10th March 2006, 14:57
cu arsenal nu voteaza nimeni?:D
adversar accesibil,speram totusi ca Henry nu va prinde zile bune,iar Lemann va dormi intre buturi,ca nu vreau sa avem aceeasi regie ca si la meciul cu werder:evil:

Leo_
10th March 2006, 14:59
meci usor, dar trebuie sa vedem cu cine vorbim sa-l cotonogeasca pe Henry sa fie indisponibil :D:D Cine are nr de tel al lui Terry? :D
Si cand ma gandesc ce aproape am fost de un sfert cu lactaticii...ce vremuri frumoase :D

diablo20
10th March 2006, 15:03
amu' mi-am adus aminte, si anume ca nedved e suspendat iar inlocul lui joaca mutu, care i-a execut cu un gol frumos pe tunari ultima oara :D

Ayrton
10th March 2006, 15:08
am votat si eu cu bianconeri din doo motive: unu ca sa fie trei echipe italiene in semifinale si doi ca nu-mi place echipamentul englejilor de anu asta! :D

dflOM
10th March 2006, 18:55
Primul sfert tras la sorti a fost acesta. Lorent LeBlanc a facut ca Arsenal in frunte cu Henry sa o intalneasca pe Juventus.

Comentarii despre aceasta mansa, inainte si dupa, aici.
nu stiu despre tine,dar io stiam pe un fotbalist,laurent blanc...;) cat priveste meciul,arsenal ar fi fost singura echipa pe care as fi acceptat-o ca posibila invingatoare a lui juve.e o delectare sa-i vezi jucand pe "tunari",o bucurie de fotbal,insa imi par ca pot fi destul de naivi...capabili de a da 4 oricui,insa si de a lua de la absolut oricine tot atat.pe scurt,dak s-ar respecta o lege nescrisa a fotbalului,arsenalu' va juca mai mult fotbal,iar bianconerii se vor ocupa cu golurile...insa ce mai e logic in fotbalul de astazi :cool:

rossonero
10th March 2006, 19:35
Meciul asta o sa fie decis de mijlocul lui Juve sau Henry...vroiam un duel barca-juve dar e bine si asa...sa speram ca vor reveni fundasii lui Arsenal.Sanse sunt 40-60 pt Juve

BlueEnergy
10th March 2006, 22:08
Juventus a trecut cu mult noroc de Bayern! In meciul cu Arsenal are avantajul ultimului meci acasa! Insa sa nu uitam cum a jucat Arsenal acasa la Real! Deci totul se anunta extrem de interesant!

maldini
10th March 2006, 22:24
juve a trecut de werder 2-3 si 2-1 si s-a calificat datorita golurilor date in deplasare :drak: au jucat cu bayern in grupe 1-2 si 2-1 ...adica egali cu bayern pe care i-a scos MILAN 1-1 si 4-1 :evil:
dungatilor atentie mare la tunarii din arsenal ca simt ca va umple poarta de ghiulele ...cu werder calificarea a fost norocoasa dar vorba aia ulciorul nu merge de multe ori la apa :D :D

diablo20
10th March 2006, 22:53
maldini, dc la liverpool a mers, la juve de ce nu ar merge ulciorul de mai multe ori la apa?

BlueEnergy
10th March 2006, 23:12
Fiindca o sa aiba grija Arsenal ca ulciorul sa se sparga!:D

SixeR
10th March 2006, 23:49
Am votat cu Arsenal doar pentru ca Juve a trecut de Werder cu mult noroc. Acum sa vedem ce o sa fie! In orice caz, se anunta o foarte spectaculoasa!

Marquise MGP
10th March 2006, 23:52
poate ca nici noi nu vom mai rata 10 ocazii pana sa inscriem primul gol...c ceva atentie la henry mi se pare o ekipa accesibila ... realul cu binecunoscuta defensiva galactica pe care o au ;) , au primit un singur gol de la tunari ... nu vad dece noi nu am putea inchide poarta ... daca facem un egal cu milan in campionat putem sa pregatim calmi liga pt final de sezon.

RajaF
11th March 2006, 08:33
Of de ce juve de ce :(? Inca mai am cosmaruri cu dungatii de acum 3 ani cand am iesit din cauza lor din CL :( Si la cat bulan au...

Pe partea ailalta ultimele doua meciuri in italia au fost cu roma 3-1 (Henry at his best + hat-trick) si bine inteles 5 pe San Siro. Poate Vieira mai are suflet de tunar si se face ca uita sa joace :D

Eu zic ca daca nu luam gol la Londra suntm calificati.

Cat despre cate goluri a luat Realu, nu e doua meciuri la fel pe lumea asta ... :D

bunduche
11th March 2006, 23:12
cu arsenal nu voteaza nimeni?:D
adversar accesibil,speram totusi ca Henry nu va prinde zile bune,iar Lemann va dormi intre buturi,ca nu vreau sa avem aceeasi regie ca si la meciul cu werder:evil:

Pai de ce spui ca cu Arsenal nu voteaza nimeni. Dupa ce am votat eu Arsenal are 12 voturi fata de Juventus cu 8 voturi:drak: . Sper ca Juventus sa nu fie ajutata de arbitri, cum se intampla aproape in toate meciurile lor, in acest caz Arsenal are sanse mari sa rapuna pe "batrana doamna":yeah:
Oricum Juventus cred ca se va califica, arbitrii nu o sa-i lese la greu:rosu:

relansat
12th March 2006, 03:15
Am votat cu Juventus pt. ca este echipa mai buna :ok: ... sper intr`o victorie mai clara a bianconerilor si de

aceasta data ... nu ca la mansa cu Werder Bremen :no:

100%rapidist
12th March 2006, 07:54
Dar daca Thery Henry si compania prinde o zi buna ca si in Madrid Juventus nare ce cauta pe teren!!!

alejandro
13th March 2006, 10:20
Pai de ce spui ca cu Arsenal nu voteaza nimeni. Dupa ce am votat eu Arsenal are 12 voturi fata de Juventus cu 8 voturi:drak: . Sper ca Juventus sa nu fie ajutata de arbitri, cum se intampla aproape in toate meciurile lor, in acest caz Arsenal are sanse mari sa rapuna pe "batrana doamna":yeah:
Oricum Juventus cred ca se va califica, arbitrii nu o sa-i lese la greu:rosu:
eu cand am votat,Arsenal avea 0 la voturi,acum vad ca are 14,Juve doar 10:o:
oricum,vedem la sfarsit cine a avut drepatate:P
btw,stie nea batrana doamna ce face cu arbitrii:drak:

bunduche
13th March 2006, 12:56
eu cand am votat,Arsenal avea 0 la voturi,acum vad ca are 14,Juve doar 10:o:
oricum,vedem la sfarsit cine a avut drepatate:P
btw,stie nea batrana doamna ce face cu arbitrii:drak:

De cand ai votat s-a mai schimbat situatia. Imi pare bine ca recunosti ca sunt mereu ajtati de arbitru. HUOOO JUVENTUS:no:

alejandro
13th March 2006, 13:00
fiecare face ce stie mai bine:drak:

tafu
15th March 2006, 00:39
juventus merita sa fe elimininata pt felul in care intelege "fotbalul"

maldini
15th March 2006, 00:49
maldini, dc la liverpool a mers, la juve de ce nu ar merge ulciorul de mai multe ori la apa?


te inseli pe liver-pool I-A UMILIT BENFICA 1-0 si 2-0 acasica la ei :drak: per total 3-0 la super-bulanosii ex-campioni ...asa ca ulciorul merge doar 1 data la apa...de aia ziceam diablo grija mare la Arsenal ca sant mult mai buni decat werder :ok:

Leo_
15th March 2006, 09:46
juventus merita sa fe elimininata pt felul in care intelege "fotbalul"
Tu ar trebui sa nu mai scrii aici pe forum, din aceleasi motive :D:D

alejandro
15th March 2006, 10:59
Mey Leo,ce faci tu?Provoci?:drak:
@Maldini,vorbim dupa sferturi:evil:

Zebrone
15th March 2006, 11:23
maldini, grijuliule, vezi ca lyonul sunt echipa grea si pe voi v-a chinuit empoli acasa. de ce nu te ocupi tu de dungatii tai? in ceea ce priveste dubla mansa cu arsenal sper sa nu mai avem momente de black out ca cele de pe anfield. prea greu au fost platite alea. in rest, numai de bine amatorilor precum branduse,pardon funduche, scuze bunduche :D

SixeR
15th March 2006, 14:46
juventus merita sa fe elimininata pt felul in care intelege "fotbalul"
Niciodata nu am inteles aceasta fraza. Faci si tu acum cum a facut MM Stoica in ultima etapa, cand a zis ca FC Arges a bagat toata autobaza in poarta.:rolleyes: Care e problema daca Juve asa intelege fotbalul? Pana una alta, sunt una dintre cele mai respectate echipe de pe continent. Fotbalul practicat de juventus este daunator pentru spectacol dar stii tu, fotbalul se joaca pe goluri si pe puncte, nu pe calcaie.

diablo20
16th March 2006, 00:21
te inseli pe liver-pool I-A UMILIT BENFICA 1-0 si 2-0 acasica la ei :drak: per total 3-0 la super-bulanosii ex-campioni ...asa ca ulciorul merge doar 1 data la apa...de aia ziceam diablo grija mare la Arsenal ca sant mult mai buni decat werder :ok:
eu ma refeream la bulanul lui liverpool din sezonul trecut, care au iesit din grupe in ultima secunda, cand arbitru avea fluierul in gura, iar din sferturi din meciul cu juve si pana la castigarea finalei au mers din bulan in bulan :D :D

Zebrone
18th March 2006, 11:18
inca nu se stie daca ljunberg va putea juca in mansa de pe highbury, fiind destul de serios accidentat. arsenal ca echipa nu mai este una care sa inspire teama, chiar si dupa un rezultat bun impotriva realului. mai teama mi-e de presiunea publicului, aflat foarte aproape de teren.

Leo_
18th March 2006, 11:23
E nasol cu publicul ala la Londra...daca intinde unul mana, te poate trage de urechi cand bati cornere :D:D

Zebrone
19th March 2006, 10:56
bine ca nu stiu ai nostri engleza. sper sa fie vreo 5000 de drughi, arditi si vikingi sa ii mai calmeze pe englezoi cu minunatul "arsenal,arsenal, va....!":D

interfan
19th March 2006, 14:16
Mey zebrone vezi ca pe spanioli i-au invatzat engleza si s-ar putea sa invatati si voi!!

Zebrone
20th March 2006, 10:06
mestere, sesizez in randurile voastre minunata infatuare careia ii datorati mare parte din trofeele castigate pana in prezent. deunazi cordoba declara ca abia asteapta sa joaca cu juve in semifinale. desi ii multumim pentru urarile de bine, vad ca uitati ca aveti doua jocuri cu villareal. foarte bine faceti. :ok:

interfan
23rd March 2006, 09:19
"mestere" cine a zis ca uitam de Villareal? Voi nu prea va datzi seama ca Arsenal nu e ceea ce pare si eu am incercat doar sa va deschid ochii... :drak:

Leo_
23rd March 2006, 09:57
Maestre, mie imi place sa visez cu ochii inchisi, spre deosebire de voi :D:D

Ayrton
23rd March 2006, 10:02
Arsenal - Juve in direct martea viitoare la protv! :ok:

Leo_
23rd March 2006, 10:08
Si Lyon-Milan va fi transmis miercuri! :ok: in sfarsit, vedem si noi alt fotbal decat cel spaniol :D:D

Ayrton
23rd March 2006, 10:10
Cred ca Mocanu a fost bolnav cateva zile iar Mironica si-a luat concediu post-natal si au lipsit de la serviciu de nu se dau spaniolii iar si din nou... :D

Zebrone
23rd March 2006, 10:24
serios? dau astia cele doua mari echipe ale italiei? :drak: foarte frumos! :ok:

Leo_
23rd March 2006, 10:48
Pai Mocanu s-a spanzurat in baie cu nojitzele de la opinci dupa ce a fost eliminat Realul, iar Mironica a zis ca-si da demisia daca nu vede pe Barca :D:D Cred ca o sa comenteze Gyuri Pascu meciul...sau ala de la vacanta Mare :D:D

Zebrone
23rd March 2006, 11:47
eu i-as vrea pe aia de la b1tv. :D :D

rossonero
27th March 2006, 23:50
Arsenal Victorie!!!

Apropo de comentariul celor de la ProTV:e penibil,jalnic,mai bine asculti muzica in timp ce te uiti la meci..

Daca ar fi sa nu tii cu o echipa din lume,aceea ar fi Juve!!!sezonul trecut cand a luat titlul nici proprii fani nu s-au bucurat pt ca sunt satuli de atate meciuri trucate(recunosc meciul decisiv cu milan a fost corect)....asa ca Arsenal tre sa joace mai bine decat cu Real si o sa aiba o calificare usoara...sau poate Lehman o sa aiba ceva impotriva:)ca si conatonalul sau de la werder

Zebrone
28th March 2006, 08:30
bah de unde apareti ma? daca o luati peste ochi de la lyon, mai scrii pe aici?:D :D sau faci si tu parte din categoria "invingatorilor", nu mai castigati scudetto si atunci e un trofeu care nu va trebuie? hai sictir, ca bati campii si mai faci si offtopic.

alejandro
28th March 2006, 10:14
Sol Campbell va lipsi in meciul tur!!!

Zebrone
28th March 2006, 11:08
si ljunberg la fel. iata si convocatii ambelor echipe pentru meciul de diseara:

Arsenal: Lehmann, Almunia, Pires, Gilberto, Hleb, Fabregas, Diaby, Song, Walcott, Reyes, Van Persie, Bergkamp, Henry, Senderos, Toure, Eboue, Flamini, Djourou.

Juventus:
1 Buffon
3 Chiellini
4 Vieira
6 Kovac
7 Pessotto
8 Emerson
9 Ibrahimovic
14 Balzaretti
16 Camoranesi
17 Trezeguet
18 Mutu
19 Zambrotta
20 Blasi
21 Thuram
22 Bonnefoi
23 Giannichedda
24 Olivera
25 Zalayeta
27 Zebina
28 Cannavaro
32 Abbiati

ADelPiero
28th March 2006, 21:44
1-2 scor final ;)

Paul
28th March 2006, 22:25
1-0 Arsenal , sa fie show :D

vasile314tzurka
28th March 2006, 22:29
este show. arsenal joaca mai bine decit mi-am putut inchipui. juve cam slabut totusi.

One-Man Show
28th March 2006, 22:30
Mutu ? Un anonim:ciocan: il munceste Consuelo:evil:

O sa mai inscrie Henry 1 shi Ibrahimovici 1 ca sa pastreze suspansul pt retur:D

Paul
28th March 2006, 22:33
pai la 2-1 se califica Juve la Torino
daca ramane 1-0 , as miza pe Arsenal ...

pinky
28th March 2006, 22:46
Arsenal joaca superb, ofensiv, e o placere sa te uiti! Si Juve sunt mult mai buni ca Real in aparare si tot au luat gol, atat de tari is tunarii! :cool:

10
28th March 2006, 22:49
Mda, Mutu e cam depăşit de evenimente. Poate îşi mai revine pe parcurs.

Universal
28th March 2006, 22:54
Bate greu Arsenal cu 1-0 cred,dar in retur castiga Juve cu 2-0 si il vedem pe Adrian in semifinale abia astept!

Darius
28th March 2006, 23:10
Goooooooooooool!!!!!!!!.......Henryyyyyyyyy!!!!!!! !!!

Ce meci frumos...

Triphat
28th March 2006, 23:41
Frumos meci. Arsenal a facut legea. S-a vazut diferenta dintre fotbalul englez si cel italian.. Henry a fost superb, precum Fabregas, Toure, Pires si Eboue. Arsenal a jucat fara fite... scurt si in vitez de asa sunt asa de buni impotriva echipelor din afara Angliei.

Datenshi
28th March 2006, 23:48
Frumos meci al lui Arsenal. Henry continua sa ma incante de fiecare data, dar toata echipa joaca spectaculos. Si foarte eficient, in ciuda varstei multor jucatori.



Mda, Mutu e cam depăşit de evenimente. Poate îşi mai revine pe parcurs.

Toata echipa a fost la pamant, fata de majoritatea macar el a mai incercat cate ceva.

pinky
28th March 2006, 23:49
Arsenal a jucat fara fite...

Exact la asta ma gandeam si eu in timpul meciului, la Juve s-a vazut un grup de vedete care se credeau castigatori dinainte... la Arsenal a jucat o echipa, si cum a jucat! :o:
Mult mai frumos meciul decat ma asteptam si dominat clar de tunari! N-am mai vazut o echipa care sa atace incontinuu si totusi sa se apere atat de bine ca Arsenal! Joaca un super fotbal echipa asta! :ok:

Darkslowstar
28th March 2006, 23:50
Super meci facut de tunari in fata lui Juve (eh, e greu fara paparesta & co) si ajunge un gol la Torina ca sa mearga mai departe fara probleme.

inter
29th March 2006, 00:10
daca joaca tot asa ... ramane juve si fara aia 3000 de suporteri din Torino :D:D

Catalanul
29th March 2006, 00:10
Mare surpriza, era de asteptat ca Arsenal sa scoata un rezultat bun (sa castige la limita de exemplu) insa nu sa se impuna cu scorul de 2-0. Fabregas omul meciului din ce am vazut in rezumat, cu un gol si o pasa de gol. Fabulos acest jucator care la doar 18 ani a facut un meci mare impotriva Juventusului.

Arsenal a luat o optiune buna de a se califica, insa Juve poate intoarce rezultatul daca Arsenal nu marcheaza. Se anunta un meci foarte interesant in retur.

pinky
29th March 2006, 00:17
Si crezi ca Arsenal nu va mai marca in retur, cand italienilor le vor lipsi Zebina, Vieira si Camoranessi? Ma indoiesc! :)
La cate ocazii a avut Arsenal putea fi lejer 3-0 si asa scapau usor Juve! Si parerea mea e ca omul meciului a fost tot Henry, incredibil jucatorul asta, mare castig pentru Barca in cazul in care merge la ei! :ok:

Darkslowstar
29th March 2006, 00:22
Nu cred ca mai merge daca castiga tunarii Liga. Wenger a pus iar de o ecgipa mare acolo si nu cred ca mai pleaca el. Doara asta era doleanta lui principala, sa aiba o echipa tare cu care se se bate la titlu si la Liga. Acum o are!

maldini
29th March 2006, 01:21
2-0 ptr arsenal , 2 cartonase rosii ptr juve si 9-1 la raportul suturilor pe poarta tot ptr arsenal...penibil a jucat juve , cine zicea pe aici ca juve ajunge in finala este paralel cu fotbalul... mega bulanul pe care l-a avut juve cu werder nu se va mai repeta :evil: arsenal merita sa joace semifinala :ok:

BlueEnergy
29th March 2006, 01:55
Chiar ca... ptr cat noroc au avut cu Werder Bremen merita sa stea acasa ptr acea calificare norocoasa!

rossonero
29th March 2006, 03:15
Arsenal...Arsenal...Arsenal!!!! adio Juve.....poate altadata.Ma bucur pt ca a castigat Arseanal nu ca a pierdut juve!..sau poate nu

RajaF
29th March 2006, 06:19
Stai asa ca parca ziceam eu ceva mai demult... nu se mai aude nici un dungat pe aici?

Sunchase
29th March 2006, 09:46
faptul ca juve nu castiga nimic de ani buni in europa da apa la moara celor care considera ca trofeele castigate de ei in italia aproape an de an nu sunt tocmai corecte..

delaparis
29th March 2006, 09:51
Joc foarte slab al lui Mutu. Capello s-a bazat pe el sa faca jocul in locul lui Nedved iar el a dormit pe teren ... cind se mai trezea era tot timpul cu un pas inapoi. Nici un dribling reusit o lovitura libera ca la rugby un sut tare dar in adversar ... cam atit despre Mutulica :no:

Cred ca Juve mai are sanse de calificare daca se trezeste Ibrah ...

Ayrton
29th March 2006, 10:08
Ce meci jalnic pt Juve... demult nu i-am mai vazut atat de patetici si penibili... Iar calificarea e mai mult decat un vis... Chiar sunt curios in retur ce linie de mijloc va avea Juve...
Insa tot raul spre bine, nu-i asa verisorilor? :D Deja toata lumea vorbea de o finala Juve - Barca ... parca vad ca nu ajunge nici una in ultimul act... :evil:

inter
29th March 2006, 10:28
de mult am votat Inter-Milan :D:D

Ayrton
29th March 2006, 10:34
pai atunci o sa vorbesc si eu cu Sheva si Ricardo Izecson, tu pune o vorba pe langa Adriano & comp si sa speram ca asa va fi! :ok: :D

R9
29th March 2006, 11:28
Cel mai prost meci al lui Mutu pe care eu l-am vazut.
Iar despre marea aparare a Juventusului, gandita de Capello, ce sa mai zic, doua contraatacuri, doua goluri. Cea mai slaba echipa a Juventusului pe care eu am vazut-o. Cum conduc astia campionatu in Italia, nu stiu?
Nici Arsenal n-a prea stralucit. Singurii care s-au miscat au fost Cesc, Henry si ala de pe partea lu Mutu. Imi dau seama ca niciuna dintre cele doua echipe nu o sa fie in stare sa treaca de Lyon, Barcelona sau Milan.
Oricum, sper ca in retur sa vad 2 goluri de Mutu si sa-si revina si el si astia de la Juventus.

alejandro
29th March 2006, 11:58
calificare jucata:headbang:
hai Barca macar tu!!!!:D

Darkslowstar
29th March 2006, 12:16
In Italia le este mai usor, mai un penalty, un gol din ofsaid, o echipa clinet, mai o zi buna si se rezolva :D. In Europa este alta mancare de peste si bulanul nu merge de fiecare data. Si anul trecut tot niste englezi l-au tras cortina :ok:

bunduche
29th March 2006, 13:02
Bravo Arsenal.:ok:

tafu
29th March 2006, 14:02
clipa asteptata de mine a sosit ;se pare ca Liga Campionilor este interzisa blatistilor...(sau mai bine zis celor care nu respecta regulile jocului)

Zebrone
29th March 2006, 15:20
vezi ca ai gresit threadul. de ce nu bati tu campii in alta parte, cum ar fi pe threadul milanului unde iti poti freca mainile cu restul trepadusilor si amatorilor care uita ca milanul nu a jucat inca?

sun
29th March 2006, 15:38
Da-i incolo pe baftosii de la Juve . La meciul cu Bremen au avut noroc cat pentru un an intreg . E clar ca dupa meciul tur merita sa mearga mai departe Arsenal . O echipa cu adevarat frumoasa ( mai ales Cesc Fabregas ) .

stefy_deva
29th March 2006, 15:40
eu ink mai sper intr-o klifikre a lui Juve!intr-adevar este greu sa kstisgi la diferenta d 3 goluri in fata lui arsenal dar nu e imposibil!!

HAI JUVE!

Rebellz
29th March 2006, 16:07
nu meciu d`aseara nu prea cred k se califica juve...au sanse la ei akas dar tot nu cred k se califica...HAI ARSENAL!

RajaF
29th March 2006, 18:01
vezi ca ai gresit threadul. de ce nu bati tu campii in alta parte, cum ar fi pe threadul milanului unde iti poti freca mainile cu restul trepadusilor si amatorilor care uita ca milanul nu a jucat inca?

Zebrone tu cred ca esti un pic cam suparat azi :D
Lasa ca sa te consolezi gandeste-te ca si Milan o sa trateze Lyon la fel cum ne-ati tratat voi pe noi, cu lipsa de respect. Si o sa si-o ia si ei peste gurita.

alejandro
29th March 2006, 18:10
nu ne intereseaza pe noi ce face milan,ne doare doar de echipa noastra:ciocan:
sa plece odata naibi Henry la Barca ca m-am saturat de Arsenal asta si de toti englejii in general:happy

Ayrton
29th March 2006, 18:14
pe threadul milanului unde iti poti freca mainile cu restul trepadusilor si amatorilor care uita ca milanul nu a jucat inca?

Multumim de aprecieri Zebrone, si tu sa stii ca esti un baiat simpatic si de treaba! :P

Insa nu mai fi asa suparat, 2-0 nu e decisiv, se poate intoarce cu un pic de vointa si un pic de putinta in retur! :ok:

DanJuve
29th March 2006, 18:14
Diseara imi iau o bere,niste semintze,si o sa strig: la la la la la,Olympique Lyon:Dlalalala allez Lyon:D
cat despre meciul de aseara baietzii au fost de nerecunoscut,dar refuz sa cred ca s-a terminat,oricum trebuie sa -si revina,si sa intoarca scorul pe Delle Alpi.Arsenal a jucat cu o echipa care nu s-a regasit de nici o culoare.Oricum anul asta titlul e luat,mai luam unul la anul si ne punem inca o stea pe tricouri:D Forzza Juve Aleeee,Forzza Juve Aleeee!!!:):):)
Milanistilor voi cand va mai bateti pt titlu?Ca incepem sa ne plictisim:evil: nu avem chiar pe nimeni in campionat,care sa se puna cu noi???:D

RajaF
29th March 2006, 18:36
sa plece odata naibi Henry la Barca

Lasa ca inainte sa plece la Barca o sa va mai dea doua boabe si pe Delle Alpi ca sa va linisteasca.

DanJuve
29th March 2006, 19:30
desteptule nu cu barca joaca invingatoarea dintre juve si arsenal

RajaF
29th March 2006, 20:01
desteptule nu cu barca joaca invingatoarea dintre juve si arsenal

"desteptule" invata sa citesti ce am scris inainte sa comentezi in plus.

DanJuve
29th March 2006, 20:22
a da scuze:)
oricum sper ca lyonul sa va scoata:D::evil:

Tunarul
29th March 2006, 23:24
NU Juve a jucat prost, ci a jucat Arsenal prea bine pt ei! :ciocan:
GO Gunners !!! :yeah:

RajaF
29th March 2006, 23:34
Tunare eu in locul tau nu m-as avanta cu declaratii din astea pe forum chiar din primul post :D

mblue
31st March 2006, 14:55
4-1 pt Juventus in retur

Rebellz
31st March 2006, 15:14
4-1 pt Juventus in retur
mda visatorule... poate 1-4:ok: nu 4-1:no:

ale_henry92
1st April 2006, 11:18
sall all...parerea mea este k Arsenal nu va mai avea probleme cu aceasta ''echipa'' Juventus...cu un asemenea avantaj si cu faptul k la Juve nu joaca multi ''jucatori'' importanti cum ar fi :Camoranesi,Zebina,Del Piero,Vieira.....Forza Tunarii.....2-0 (tur)...0-1 (retur->gol Henry)

RajaF
1st April 2006, 11:32
Ete' na ca se inmultesc fanii arsenal. Da unde va ascunserati mah pana acuma :D

One-Man Show
1st April 2006, 11:39
Sunt multi care au o problema cu Juve:evil:

ale_henry92
1st April 2006, 12:42
Pai eu sunt fan Arsenal de acum 4-5 ani...asa k tot Forza Arsenal...apropo Mavs 4 Life si eu tin cu Brasov...chiar dak nu sunt si nu vor fi in Divzia A...forza Steagu !! :D:D

ale_henry92
1st April 2006, 12:42
Pai eu sunt fan Arsenal de acum 4-5 ani...asa k tot Forza Arsenal...apropo Mavs 4 Life si eu tin cu Brasov...chiar dak nu sunt si nu vor fi in Divzia A...forza Steagu !! :D:D

ale_henry92
1st April 2006, 12:58
Am eu o presimtire k Arsenal va juca finala Champions League cu Barca sau cu Milan....o sa fie o finala de vis...dar decat sa speram atat ma intai trebuie sa ne concentram la meciul din retur si dupa aia la meciu cu Inter sau Villareal... :)

Zebrone
3rd April 2006, 16:46
Sunt multi care au o problema cu Juve:evil:

pai de, plina lumea de invidie :D

RajaF
3rd April 2006, 17:44
Of, Fabregas si Eboue s-au accidentat cu Villa si Wenger zice ca sunt sanse cam 60% sa nu revina miercuri :(

Rebellz
3rd April 2006, 19:20
Of, Fabregas si Eboue s-au accidentat cu Villa si Wenger zice ca sunt sanse cam 60% sa nu revina miercuri :(
:( "SPER" k se descurca cu juve shi fara ei....nu shtii shi pe cine va baga in lokul lor ?

RajaF
3rd April 2006, 20:25
Nu mai e nevoie de nimeni in locul lor. Se pare ca au fost declarati sanatosi din fericire.

"Arsenal have confirmed that Emmanuel Eboue and Cesc Fabregas have recovered from injury and will travel to Turin for Wednesday's Champions League quarter-final second leg clash against Juventus."

rossonero
5th April 2006, 10:31
Cum spun englezi:Bye bye Juve!!!

RajaF
5th April 2006, 10:37
Azi e ziua. Azi Arsenal poate sa faca istorie (si implicit sa il pastreze pe Henry :D) si sa se califice pentru prima oara in semifinale. Sa fie cu noroc si meci de antologie sa avem.

GO ARSENAL!!!!!!!!!!!!!!!!!!/hello /hello /OLE/

Zebrone
5th April 2006, 10:38
asa sa fie, sa va amintiti meciul asta cu obida si durere toata viata de acum inainte :ok:

RajaF
5th April 2006, 10:42
Eh daca se intampla neprevazutul o sa am cateva migrene pana sezonul viitor :D

Tiesto
5th April 2006, 15:48
Cum sa castige Juventus?..cand au atatia indisponibili?......eu pot sa pariez pe masina lu tata ca nu se califica Juventus=)):rosu:

Zebrone
5th April 2006, 17:43
pai voi cum ati castigat? de fapt am jucat noi apocaliptic de prost de terenul vostru, care fie vorba intre noi, e al dracu de ingust, numai fain cat sa nu poti juca pe extreme.

delaparis
5th April 2006, 22:36
Pauza !!! 0-0 ... Mutu e zero !!!

va fi schimbat mai mult ca sigur !!!

Juve pierde calificarea

RajaF
5th April 2006, 23:16
Minutul 70, 0-0, inca un pic a mai ramas.

SixeR
5th April 2006, 23:21
Juve este ca si eliminata. Cu un om in minus, le este aproape imposibil italienilor sa macar de 2 ori, pentru a spera la prelungiri. Imi pare rau ca a fost elininat Nedved.

RajaF
5th April 2006, 23:23
Mah ce dracu are Nedved asta, parca ii place sa stea pe tusa... imi pare rau pentru Juventini, as fi vrut sa se termine frumos.

delaparis
5th April 2006, 23:26
de fapt Arsenal nu joaca nimic ... dar asta e !!!! se vor califica ....

realmadrid.com
5th April 2006, 23:31
Ibrahimovich, Mutu, Trezeguet...toti au fost degeaba ;). Arsenal nu joaca nimic, dar Juventus ce face ?...ce a facut tot meciul de fapt ?...nimic ;).
Englezii isi merita pe deplin calificarea :D...iar cretinii de la prost TV n-au treaba cu fotbalul, doar cu Mutu.

RajaF
5th April 2006, 23:36
de fapt Arsenal nu joaca nimic ... dar asta e !!!! se vor califica ....

Da niste slabi Arsenal astia, nimic nu joaca, nu stiu cum naiba de s-au calificat. Hai sa fim seriosi, Juve ce a jucat in cele 180 de minute? Macar ai mei au facut un meci bun acasa, si la Torino au facut ce a fost necesar.

EDIT: Gata s-a terminat.

ARSENAL LONDRA - JUVENTUS TORINO 2-0

Bravo tunarilor, azi sunt un microbist fericit.

/OLE/ We are the AAAAARSEEEEENAAAAL! /OLE/

Darkslowstar
6th April 2006, 00:00
Gunners au fost cu 2 clase peste Juve, s-au jucat cu ei, daca ar fi vrut le dadeau 2-3 goluri lejer. A fost evident ca Arsenal ajungea la poarta lui Buffon de cate ori au vrut. Arsenal are o sansa mare sa ajunga in finala :ok:

Misto e ca Juve a fost scoasa tot de o echipa engleza, careia toti nu-i dadeau nici o sansa :)

delaparis
6th April 2006, 00:11
Ce 2 clase ?
Tu stii fotbal sau scri pe internet ?
unde ai vazut tu diferenta asa mare cu italieni ?
De acord nici Juve nu au fost mari pesti dar nici asa mare diferenta ...

realmadrid.com
6th April 2006, 00:13
Ati avut 3 ocazii de gol in tot meciul si ei 3-4...de ce meritati voi sa castigati ?..ca sa nu mai zic de calificare...
Ibrahimovich n-a facut nimic tot meciul, Mutu ala la fel....Trezeguet si-a dat cu stangu in dreptu intr-o faza importanta....zi-mi tu cine a jucat bine...
Au fost mai buni si in Anglia si aici ;)

delaparis
6th April 2006, 00:20
Lehman a jucat bine (sau nu stiu cum se scrie...) atit...
Restu ... o apa si un pamint ... Ebue de asemenea e jucator bun si unul blond de la Juve intrat in repriza a doua ... CAM ATIT !!!
Mutu ?? ZERO am mai spus

waterboy
6th April 2006, 00:25
Juventus bifeaza vreo 300 de minute fara gol cu Del Pierro pe tusa.

Darkslowstar
6th April 2006, 00:30
Tu ai vazut meciul? Au jucat asa de lejer englezii cum n-am mai vazut in sferturile CL. Nu a zis la intamplare 2 clase, pt ca asa a fost diferenta. Nu s-a pus o secunda problema calificatei! Asta nu-ti spune nimic?

RajaF
6th April 2006, 00:33
Pai se pare ca nu ii spune nimic faptul ca Juve a avut 4 suturi pe poarta tot meciul jucat acasa, dar trebuie sa il lasam in pace pe delaparis ca el e campionul, stie tot.

delaparis
6th April 2006, 00:33
Tu ai vazut meciul? Au jucat asa de lejer englezii cum n-am mai vazut in sferturile CL. Nu a zis la intamplare 2 clase, pt ca asa a fost diferenta. Nu s-a pus o secunda problema calificatei! Asta nu-ti spune nimic?

Am vazut in direct ... da ... Nu zic ... Juve a fost slaba de tot ... dar ce spun e ca Arsenal a jucat nimic in fata unei echipe care a jucat prost ... atit:)

RajaF
6th April 2006, 00:36
Da, Arsenal nu joaca nimic, de aia au reusit sa nu primeasca gol in 8 meciuri consecutive (ultima oara cand se intampla asta, Milan castiga cupa acum 2 ani).

delaparis
6th April 2006, 00:39
Si Arsenal ?

Nixx
6th April 2006, 01:27
@delaparis
Ce vrei sa joace Arsenal daca avea deja 2-0??? le trebuia cumva 3-0?4-0? Si kiar in aceste condiitii tot mai bine ca Juve au jucat...

dolby
6th April 2006, 07:39
cred ca e unul din cele mai proaste meciuri pe care le-a facut juve in champions league, din punct de vedere tactic
nu s-a vazut chiar nici o idee de joc, cum dreq sa castigi daca joci cu mingi lungi aruncate in nestire pe varfuri, si asta cu o echipa englezeasca ?.
@delaparis:arsenal au jucat exact ce trebuie, si atat cat trebuie, n-avea nici un rost sa forteze.

miril
6th April 2006, 08:20
Calificare meritat a lui Arsenal, Wenger transand batalia tactica in favoarea sa inca din tur. Juve a aratat ca si Inter o incapacitate vizibila de a schimba registrul tactic. In numele obiectivitatii, arbitrul a gresit o singura data, dar major, trebuia sa-l elimine pe Flamini in prima repriza, cand a faultat pentru a doua oara de galben, dar al doilea cartonas nu a aparut desi faultul a fost si mai grosolan. Imi pare bine pentru Wenger, imi plac gentlemanii inteligenti, si imi pare rau pentru Capello, care a dovedit ca si el poate avea limite. Echipa mai buna a mers mai departe.

alejandro
6th April 2006, 11:10
meci foarte si foarte plictisitor...nici macar nu m-am uitat la tot meciul,asa de plictisitor a fost...

realmadrid.com
6th April 2006, 12:29
Daca si asta a fost plictisitor, uita-te la un Juve-Milan :D..
Mie mi-a placut, atata timp cat "gobbi" au iesit :D

alejandro
6th April 2006, 12:36
nu era sa fii mult mai fericit daca ieseau catalanii?:evil:
damn,pacat ca englejii i-au scos pe galactici,cu aia juve sigur se califica:happy

Darius
6th April 2006, 13:11
Juventus si-a cam facut blazonul de ras in dubla cu Arsenal...nu stiu ce s-a intamplat cu torinezii...sa fi fost Arsenal o nuca prea tare pentru Juve?....la inceput nu parea asa, mai ales ca Arsenal mergea prost in campionat si este o echipa in reconstructie.
Cred ca meritul principal pentru calificarea lui Arsenal ii apartine lui Arsene Wanger...

Iulian Lazialu
6th April 2006, 14:06
Nici nu stiu cum a crezut cineva ca rubentinii vor elimina pe Arsenal:o: daca s-au calificat cu bulan ei voiau sa treaca si de Arsenal:D

Leo_
6th April 2006, 14:15
Du-te bah de-aici ca faci praf...

tafu
6th April 2006, 14:38
inca o dovata ca Milan este peste Juventus la toate capitolele (mai putin aranjamentele) ; in campionat v-am dat 3-1 si 0-0 si in Liga noi am scos viitoarele campioane ale Olandei(indirect) Germaniei Frantei si urmeaza Spania :D in timp ce voi ati jucat cu echipe care nu emit pretentii la titlu
Ce sa mai zic ca de vreo 6-7 ani Milan este peste Juve in UCL

STEAUA-MANIA
9th April 2006, 11:06
La fel ca la inceputul fiecarei editii Champions League,juventinii se autoincurajeaza:D
http://img212.imageshack.us/img212/6615/20060407080614pag500yy.jpg

http://img208.imageshack.us/img208/4140/quasimodoparis7me.jpg

Zebrone
10th April 2006, 10:15
maneaua, vezi ca viata are un talent deosebit de iti trage presul de sub picioare.
mistourile sunt binevenite pana la un punct, dupa aia respectul te obliga la tacere. din pacate notiunea iti este straina.

STEAUA-MANIA
10th April 2006, 11:02
Respect?Tu vorbesti?Haha!
Juventus sunt jenibili in cupele europene!Semnatura ta confirma ca aveti 0 caractere in echipa!
Hoti in Italia!0 in Europa!:happy
http://img211.imageshack.us/img211/2907/30mk1.jpg
http://www.lmsat12.altervista.org/bello/nondimenticare.htm :happy :happy

leu_alb_albastru
10th April 2006, 23:32
Respect?Tu vorbesti?Haha!
Juventus sunt jenibili in cupele europene!Semnatura ta confirma ca aveti 0 caractere in echipa!
Hoti in Italia!0 in Europa!
Juve are doua Cupe ale Campionilor (plus alte 4 finale pierdute), o Cupa a Cupelor, o Cupa UEFA, e prima echipa (si singura timp de 7 ani) care a cucerit toate trofeele europene, asta numesti tu zero in Europa ? :cool:

PS: Cel mai bine se aplica in cazul steaua vorba "hotzul striga hotzii!"

STEAUA-MANIA
11th April 2006, 00:11
PS: Cel mai bine se aplica in cazul steaua vorba "hotzul striga hotzii!"
Da,sunt 0!
Off-topic:Hotul striga hotu?STEAUA a castigat Cupa Campionilor,Supercupa Europei..voi,ce ati castigat in afara Romaniei?Nimic!:D
Hai noroc,nu am ce discuta cu cineva care-i in liga inferioara:D

Leo_
11th April 2006, 09:49
Ba maneaua, ti-a mai spus cineva ieri ca esti facut gramada...se pare ca pricepi greu. du-te vere si lasa-ne...discuta cu aia din ligile superioare. paisano...

Andy1987
13th April 2006, 16:58
Un Mutu neinspirat, un juve ratacit...asa as cataloga eliminarea lui juve inca din sferturi