PDA

View Full Version : Otelul in Cupa INTERTOTO



csaby
25th June 2007, 11:48
(BosIC1) Slavija [3.190] / (AndIC1) Sant Julia [0.000] / (RomIC1) Otelul [13.255]
(TurIC1) Trabzonspor [13.791] / (CroIC1) Zagreb [3.533] / (AlbIC1) Vllaznia [1.265]

()=TARA
[]=COEFICIENT UEFA

csaby
25th June 2007, 11:52
REZULTATE TURUL I:
Zagreb - Vllaznia 2-1
Sant Julia - Slavija 2-3

Luis Garcia10
25th June 2007, 12:54
Se califica sigur Otelul fiindca ei intr-adevar au o echipa puternica :D :ok:

Kooler
25th June 2007, 13:54
Grigoras e un antrenor bun si are sanse reale la calificare.

Cristian
25th June 2007, 14:21
Sper sa ne calificam :yeah:

noir_desir
25th June 2007, 15:36
sa speram... chiar mi-ar placea sa va vad in grupele uefa :D :ok:

dede
25th June 2007, 15:47
eh, cam complicat sa ajunga pana in grupe :o: e greu sa ajunga si in turul II preliminar al cupei uefa :groggy:

noir_desir
25th June 2007, 15:49
stiu ca e greu, da' speranta moare ultima... din partea mea, sa ajunga si Otelul, si CFR-ul si Rapidul in grupe.

Universal
25th June 2007, 15:51
Sper din tot sufletul sa se califice, va fi greu..dar sper sa ajunga departe :ok:

De turul 2 vor iesi....in finala va fi totul sau nimic

ReD_Devil
25th June 2007, 21:16
probabil vom trece de bosnieci ...greu va fi cu Trabzon...eu totusi cred ca ne calificam in UEFA ! :D :rolleyes:

STEELMAN
25th June 2007, 21:22
finala interoto va fi oarecum o realizare

Lordul
25th June 2007, 21:34
au sanse sa se califice

Universal
25th June 2007, 23:09
Cu turcii se vor bate...Ii vor invinge..asta e intrebarea..

ducus
25th June 2007, 23:30
Cu turcii se vor bate...Ii vor invinge..asta e intrebarea..
Cum sa nu? Uita-te si tu ce echipa au, de anonimi:
http://www.trabzonspor.org.tr/ing/futbolcular_ing.asp?sezon=2006-07

Gontel
26th June 2007, 12:21
Ar fi foarte frumos sa ajunga iar Otelul in Cupa UEFA. Acum 3 ani au iesit totusi prea devreme dupa dubla cu Partizan. La reurul de la Belgrad se putea mai mult, dar parca galatenii s-au temut de un rezultat extraordinar.

Doctor_Satan
26th June 2007, 12:57
Cu Partizanul am fi reusit calificarea daca am fi putut juca acasa!

On-topic: De primii adversari trecem la pas! Cu turcii ne va fi mai greu, dar sper la ce e mai bine!

Prome
26th June 2007, 14:24
turcii aveau pe unu bun marcelinho nu mai joaca la ei :D?

Adi Da Samraj
27th June 2007, 10:15
Sper sa ne calificam :yeah:

Cind jucati?

Aurel.D
27th June 2007, 11:47
Cred ca Otelul are puterea sa faca o figura frumoasa in Intertoto si chiar sa se califice in UEFA. Oricum, le doresc multa bafta! :ok:

Ferko
27th June 2007, 12:11
Nu stiu daca se vor califica sau nu, dar eu le urez succes si calificarea in UEFA.

Cristian
29th June 2007, 16:35
Cind jucati?


Prima mansa e pe 14 sau pe 15 iulie.

Rossi
29th June 2007, 16:38
e greu , e chiar foarte greu ... dar nu imposibil ...

Matu
29th June 2007, 18:13
Cu putin noroc vor reushi galatzenii sa se califice.

ReD_Devil
2nd July 2007, 09:17
e greu , e chiar foarte greu ... dar nu imposibil ...

cu Trabzonspor ... caci cu Sarajevo ma indoiesc :D

csaby
2nd July 2007, 10:12
Runda 1 INTERTOTO
Tur:
Zagreb - Vllaznia 2-1
Sant Julia - Slavija 2-3
Retur:
Vllaznia (tot. 2-2) Zagreb 1-0
Slavija (tot. 6-4) Sant Julia 3-2

Runda 2 INTERTOTO
Tur:7/8 iulie Retur:14/15 iulie
Slavija - Otelul
Trabzonspor - Vllaznia

kerosene
2nd July 2007, 10:13
Cum sa nu? Uita-te si tu ce echipa au, de anonimi:
http://www.trabzonspor.org.tr/ing/futbolcular_ing.asp?sezon=2006-07

DA....foarte "necunoscuti" :happy

Pai numai Karadeniz,Yattara,Musampa,Bulut, fac cat toata echipa din Galati.Plus mai au jucatori ca Milan Stepanov si Miroslaw Szymkowiak.E greu.

Succes lui Grigoras sa mearga mai departe ;)

Luis Garcia10
2nd July 2007, 12:46
Trece otelul :yeah:

Lordul
2nd July 2007, 12:48
greu cu trabzon dar cu vointa galatenii trec marea

Cristian
2nd July 2007, 13:28
Trecem Dunarea ma :D:D Ca echipa ca sa ajunga in Sarajevo trebuie sa treaca Dunarea :D:D

Universal
2nd July 2007, 14:30
Cum sa nu? Uita-te si tu ce echipa au, de anonimi:
http://www.trabzonspor.org.tr/ing/futbolcular_ing.asp?sezon=2006-07

te inseli.....ia uite aici... http://www.trabzonspor.org.tr/ing/squadist.asp?id=250 sau aici...http://www.trabzonspor.org.tr/ing/squadist.asp?id=271

sau aici http://www.trabzonspor.org.tr/ing/squadist.asp?id=255 sau aici http://www.trabzonspor.org.tr/ing/squadist.asp?id=268
sau pe acesta... http://www.trabzonspor.org.tr/ing/squadist.asp?id=272

nu-s chiar asa de anonimi..

csaby
3rd July 2007, 00:22
Tur: 7 iulie ora 20.15(21.15 ora RO) Stadion:Kosevo II -Sarajevo
Retur: 14 iulie ora 18.00 Stadion:Otelul -Galati

The_Blonde
3rd July 2007, 00:33
misto :D oricum sper sa ajungem macar in finala intertoto :cheer: FORZA OTELUL!!

SORINULTRA
3rd July 2007, 11:24
daca otelul prinde o zi buna batem si pe trabzon

LazioRoma
3rd July 2007, 17:57
nu o sa reuseasca otelu nici dde mijlocu terenului sa treaca !

Luis Garcia10
3rd July 2007, 18:02
:lol:

becaligr
3rd July 2007, 22:27
s-or califica si asta mah putin imi pasa

gi0nel
3rd July 2007, 23:42
mdea... otelul care mi se pare a pierdut cu mioveni 2-5 ...
trece de turul 2 dar ma tem ca de turul 3 nu vor trece... eu zic ca nu marcheaza deloc in turul 3
Degeaba atata optimism pentru o echipa cam subreda acuma... succes oricum

Cristian
3rd July 2007, 23:53
nu o sa reuseasca otelu nici dde mijlocu terenului sa treaca !


Da ma FaruConstanta noi jucam in spatele portii portarului nostru, deci normal nu vom trece de mijlocu terenului :D

hamsterutz
4th July 2007, 01:59
ajunge in finala si atat...trazbon e echipa cu jucatori si buget...iar otelu are numai 14 juc pe intertoto....:|

SORINULTRA
4th July 2007, 07:52
sa nu tinem cont de amicale pentru ca grigoras a facut numai experimente in ele pt. a sti ce formatie sa alinieze la meciurile oficiale

Elvis81
4th July 2007, 08:07
sarajevo sunt aia cu care a jucat rapid nu?

on-topic are avantajul ca returul se joaca la noi asa ca eu zic ca va trece in turul urmator...are sanse de 85%

*Coco*
4th July 2007, 10:49
In meciul tur sincer cred ca Otelul nu prea are sanse,dupa rezultatele obtinute in amicale( si am vazut ca in meciul cu Dacia Mioveni a bagat cel mai bun 11 )
Dar se califica in meciul retur si merge mai departe:D

SORINULTRA
4th July 2007, 11:11
i ti respect parerea dar nu ti o si impartasesc , eu cred ca batem si acolo

Zax
4th July 2007, 11:55
se califica Sarajevo fara probleme...otelul este de fapt o echipa jalnica care mai prinde odata la 5 luni cate-o zi buna ....

si in plus e mai bine pt Romania sa nu se califice nici otelu nici gloria, pt ca ne-ar trage rau in jos la coeficientu de tara.

Cristian
4th July 2007, 13:01
Iar tu esti si mai jalnic, cu o mentalitate de tractorist.

STEEL
4th July 2007, 13:21
se califica Sarajevo fara probleme...otelul este de fapt o echipa jalnica care mai prinde odata la 5 luni cate-o zi buna ....

si in plus e mai bine pt Romania sa nu se califice nici otelu nici gloria, pt ca ne-ar trage rau in jos la coeficientu de tara.

Observ cu o mare nemultumire ca unii nu se pot abtine sa nu se bage in seama pe mai multe thread-uri.Iar in general,acestia o fac preponderent in afara razei lor de competenta (psihica,artistica,morala,politica,sociala, tehnica, etc). :(
Sunt aproape sigur ca nu o sa intelegi nimic din mesajul de mai sus pe care ti l-am adresat si ca o sa te simti profund jignit si atacat si mai stiu eu cum.Am mai spus-o cuiva:adevarul doare.Sunt curios cand vei invata sa iei adevarul in piept,sa ii faci fata.Eu nu iti spun sa te schimbi.Ramai asa pe viata,dar atunci limiteaza-te la ariile tale de competenta si nu mai starni rasul si compasiunea celorlati useri pe forum.:no:

SORINULTRA
4th July 2007, 14:06
se califica Sarajevo fara probleme...otelul este de fapt o echipa jalnica care mai prinde odata la 5 luni cate-o zi buna ....

si in plus e mai bine pt Romania sa nu se califice nici otelu nici gloria, pt ca ne-ar trage rau in jos la coeficientu de tara.

tu veze ti ma de banelul tau din faurei si lasa ne pe noi , stii tu vb. aia cine moare de grija altuia

Zax
4th July 2007, 14:13
hehe, ce-au sarit in sus omuletii de tinichea... avea dreptate unu mai sus, "adevarul doare" si cand n-aveti argumente sa combateti ceea ce am afirmat eu , o dati in diverse si schimbati subiectu...

apropo din cate vad eu topicu asta e la sectiunea europa, fiecare e liber sa-si expuna parerea atata timp cat o face intr-un mod civilizat :ok:

ReD_Devil
4th July 2007, 14:39
se califica Sarajevo fara probleme...otelul este de fapt o echipa jalnica care mai prinde odata la 5 luni cate-o zi buna ....

si in plus e mai bine pt Romania sa nu se califice nici otelu nici gloria, pt ca ne-ar trage rau in jos la coeficientu de tara.

:groggy:de unde le scoti ?mai ai ?!?!:groggy:

Doctor_Satan
4th July 2007, 14:45
se califica Sarajevo fara probleme...otelul este de fapt o echipa jalnica care mai prinde odata la 5 luni cate-o zi buna ....

si in plus e mai bine pt Romania sa nu se califice nici otelu nici gloria, pt ca ne-ar trage rau in jos la coeficientu de tara.

Daca prindem o zi buna la 5 luni, atunci cum iti explici ca am terminat pe 5?
Si hai sa-ti spun o chestie care s-ar putea sa te socheze: o tara nu este penalizata la coeficient in cazul in care reprezentantele ei pierd! :ciocan:



fiecare e liber sa-si expuna parerea atata timp cat o face intr-un mod civilizat :ok:

Da, numai ca tu faci afirmatii aberante si nefondate pentru a enerva pe altii!

Zax
4th July 2007, 14:57
Daca prindem o zi buna la 5 luni, atunci cum iti explici ca am terminat pe 5?
Si hai sa-ti spun o chestie care s-ar putea sa te socheze: o tara nu este penalizata la coeficient in cazul in care reprezentantele ei pierd! :ciocan:

documenteaza-te inainte sa debitezi prostii.. coeficientii aia se impart la mai multe echipe, in cazu in care gloria sau otelu s-ar califica in uefa, dc crezi ca am ajuns pe locul 7? tocmai pt ca am avut doar 3 echipe si toate 3 au adus puncte importante pt coeficient..



Da, numai ca tu faci afirmatii aberante si nefondate pentru a enerva pe altii!

nu sunt aberante si nefondate, in fond Sarajevo e un nume mai mare decat otelu pe plan european :ok:

STEEL
4th July 2007, 15:00
hehe, ce-au sarit in sus omuletii de tinichea... avea dreptate unu mai sus, "adevarul doare" si cand n-aveti argumente sa combateti ceea ce am afirmat eu , o dati in diverse si schimbati subiectu...
Unii destepti, nu ca altii... :happy
Mi-ai f8t8t demnitatea, hahahaha.
E bine sa te tii departe de pamfleti, altfel vei sfarsi si tu in cvasi-drafturile literar-siderurgice ale geniului triciclist.....da lasa,noi sa fim sanatosi ca de-alde tine,te impiedici la orice colt de strada.
Vom trece de Sarajevo,suntem peste ei din cate se pare,cel putin asa cred.

SORINULTRA
4th July 2007, 15:38
ia documenteaza te tu sa vezi ca in ultimii ani inafara de bucuresti doar otelul a jucat in europa , si nu a scazut coeficientul deloc, si nu am facut meciuri rele

Mynsc
4th July 2007, 16:21
Suma punctelor adunate de echipele unei tari in competitiile externe e impartita la numarul de echipe, astfel 3 echipe bune aduc mai multe puncte decat 3 echipe bune si 3 slabe. Asta e si motivul pt care am reusit sa depasim in clasament unele tari care au campionate mult mai puternice.

Totusi asta nu inseamna ca trebuie sa sarim pe echipele din provincie care ajung in UEFA ... poate ne vor trage un pic in jos dar totodata vor prinde curaj, exp si nu in ultimul rand bani. Asta va duce la cresterea investitiilor si implicit o concurenta mai mare in campionat. Iar acest lucru va duce la un campionat mai corect si mai valoros (echipele din Bucuresti nu vor trebui sa se intareasca doar pt CL, UEFA ci si pt a prinde un loc in aceste competitii ;) ).
AStea fiind zise, Forza Otelul! :)

Universal
4th July 2007, 16:35
pai..este campionatul maivaloros acum..nus -a vazut ca in primele 3 echipe una nu mai este din Bucuresti? Dupa multi multi ani...asa sa fie si in viitor

Oricum..daca Otelul merge pana-n grupe, atunci si valoarea si performanta creste...ganditi-va numai ca osa se auda de acesti jucatori :ok:

ReD_Devil
4th July 2007, 17:07
in fond Sarajevo e un nume mai mare decat otelu pe plan european :ok:

:happy:happy:happy:happy:happy:cya::cya::cya:

Cappone
4th July 2007, 20:06
nu cred ca se va califica otelul

Lordul
4th July 2007, 20:44
daca otelul isi pastreaza media de 3 goluri pe meci si cu FK Sarajevo se califica

maur85
4th July 2007, 20:53
ne va fi foarte greu.sper ca amenzile sa-i trezeasca la viata pe ai nostri.abea astept sa merg la peluza la +50 de grade si sa fac atmosfera indiferent de situatie:yeah:

The_Blonde
4th July 2007, 20:56
se califica Sarajevo fara probleme...otelul este de fapt o echipa jalnica care mai prinde odata la 5 luni cate-o zi buna ....

si in plus e mai bine pt Romania sa nu se califice nici otelu nici gloria, pt ca ne-ar trage rau in jos la coeficientu de tara.

**
n-avem argumente? locul 5 in clasament ti se pare un argument slab de tot nu?sau faptul ca am batut dinamo ..v-am batut p voi * si am facut egal cu rapidul in retur ... doar zile bune nu? .. iesi ma de aici ... o echipa jalnica p care "conducatorii" vostri si-au dorit-o in "ograda" lor in proportie de 60% ..esti penibil baiete ... in ultimii ani majoritatea jucatorilor buni de la noi, au ajuns ... prin presiuni si interventii ,la voi ... cernea , bostina , ochirosii , vatca si lista poate continua ... dar ma opresc aici ..oricum esti praff

Lordul
4th July 2007, 20:57
daca suporterii galatiul vor face aceeasi atmosfera superba ca in campionat la meciurile de acasa se poate

csaby
4th July 2007, 22:33
Suma punctelor adunate de echipele unei tari in competitiile externe e impartita la numarul de echipe, astfel 3 echipe bune aduc mai multe puncte decat 3 echipe bune si 3 slabe. Asta e si motivul pt care am reusit sa depasim in clasament unele tari care au campionate mult mai puternice.

Totusi asta nu inseamna ca trebuie sa sarim pe echipele din provincie care ajung in UEFA ... poate ne vor trage un pic in jos dar totodata vor prinde curaj, exp si nu in ultimul rand bani. Asta va duce la cresterea investitiilor si implicit o concurenta mai mare in campionat. Iar acest lucru va duce la un campionat mai corect si mai valoros (echipele din Bucuresti nu vor trebui sa se intareasca doar pt CL, UEFA ci si pt a prinde un loc in aceste competitii ;) ).
AStea fiind zise, Forza Otelul! :)

Ai perfecta dreptate, as mai adauga faptul ca in cazul in care castiga ceva puncte (in runda 1 sau in grupe) poate ajunge la anul sa evite adversarele puternice.


Offtopic: Imi pare rau ca unii inteleg sa-si sustina echipa prin injurii aduse adversarilor :rosu:

bada_otelul
4th July 2007, 22:37
cu trabzon jucam cel mai probabil tot de la 6 ii bate caldura in cap pe turcaleti si cum jucam foarte bine acasa le dam cateva boabe si speram ca rezultatul din turcia cumulat cu cel de la Galati sa ne duca in uefa

ReD_Devil
4th July 2007, 22:44
nici nu se pune problema cu sarajevo..cu trabzon va fi greu ;) daca jucam ca in amicale...sanse infime....daca jucam cum am demonstrat in campionat...inclin sa zic ca avem un plus :ok::cool:

SORINULTRA
6th July 2007, 07:39
deci pana la urma meciul e televizat doar la radio

SweetMan
6th July 2007, 11:07
Mda...
Nu imi vine sa cred ca nu s-a interesat nici o televiziune sa televizeze meciu :mda:

SORINULTRA
6th July 2007, 11:39
dar in schimb vad amicalele lui steaua pe 7 posturi , iar un meci oficial pe nimeni nu interteseaza daca nu s echipe din bucuresti

Hard
6th July 2007, 11:50
ratingul...:D

krydo
7th July 2007, 07:06
Ce daca a pierdut 2-5 cu Mioveni? Bine, e cam umilitor dar amicalurile chiar nu conteaza. Acum daca Urziceniul a batut Dinamo, inseamna ca la anul o sa-i vedem pe Ialomiteni prin Champions' League? :D Oricum daca nu trece Otelul de penibilii astia de bosniaci, cred ca la anul se vor bate la retrogradare. In 2 meciuri o echipa din Andorra (repet Andorra...tara aia cu o po****tie de 4 ori mai mica decat cea a Galatiului) le-a dat 4 goluri asa ca mai multe n-are rost sa zicem despre valoarea lor. Chiar o sa fiu curios ce o sa faca cand joaca cu Trabzonspor. Otelul nu prea are cine stie ce lot, dar Grigoras e un antrenor bun si cred ca ii va mobiliza bine pe baietii sai pt dubla cu turcii, sa vedem insa ce-o sa iasa
Apropo pana la urma transmite cineva meciul din seara asta la tv?

Doctor_Satan
9th July 2007, 09:41
Slavia Sarajevo-Otelul 0-0
Au jucat cam relaxat baietii, dar vine returul de la Galati!

STEELMAN
9th July 2007, 10:45
slavija sarajevo-otelul 0-0 http://www.youtube.com/watch?v=0rpxCgDlmgc&NR=1

starsteel
9th July 2007, 10:59
La radio comentariul a lasat impresia ca au jucat modest totusi au fost cateva faze desenate frumos....eliminarea lui Nogo complet gratuita!

Radu
9th July 2007, 11:21
dar in schimb vad amicalele lui steaua pe 7 posturi , iar un meci oficial pe nimeni nu interteseaza daca nu s echipe din bucuresti
steaua este steaua...otelul este otelul...steaua joaca in Cl...voi doar in intertoto...nush dc aveti pretentii sa va transmita meciurile la TV...:confused:

Cristian
9th July 2007, 11:28
Polar te rog sa-ti vezi de treaba ta si lasa-ne pe noi, da-i cu praf de aici.

Aurel.D
9th July 2007, 12:15
Cred ca Otelul se va califica, insa trebuie multa atentie...Echipele din spatiul ex-iugoslav sunt foarte bataioase si ambitioase, va fi un meci incins in retur!
Bafta Otelului! :ok:

SORINULTRA
11th July 2007, 08:26
steaua este steaua...otelul este otelul...steaua joaca in Cl...voi doar in intertoto...nush dc aveti pretentii sa va transmita meciurile la TV...:confused:

nu ma dupa mintea ta ingusta numai steaua ar trebui sa fie televizata ca vezi doamne joaca in cl datorita lui dinamo , pai nu uita ca in turul trecut v am dat o mama de bataie de nu v ati vazut , cu descultii aia de jucatori ai vostri a ti retrograda daca nu ar fi banii lui jiji , bai provincia ar trebui mai intai mediatizata si apoi capitala

Mynsc
11th July 2007, 11:07
Steaua are fani in toata tara (si nu numai) si il mai are si pe Hagi acuma asa ca se uita lumea si la o sedinta de antrenamente daca e televizata. Otelul nu zic ca nu e echipa buna, dar 99% din fani sunt in Galati si oricum sunt mult mai putini decat cei stelisti. Astea fiind zise, pur si simplu nu e rentabil (sau cel putin asa au considerat televiziunile). O sa-mi zici ca era meci international, intr-adevar, dar miza era f mica iar adversarul necunoscut.

Cristian
11th July 2007, 11:32
Normal ca suntem mai putini ma la nivel national, ca vorba aia vine badia Gheorghe de la camp cu tractoru si aude numa de steaua la TV...

Mynsc
11th July 2007, 12:58
Daca o sa continuati sa cresteti se va schimba situatia. Uite de exemplu CFRul, aproape ca e la fel de cautata de presa/TV ca cele 3 echipe bucurestene. Chiar li se transmit si amicale.
Deci sperante exista, insa trebuie sa atrageti atentia cu ceva special.

bada_otelul
11th July 2007, 13:32
Daca o sa continuati sa cresteti se va schimba situatia. Uite de exemplu CFRul, aproape ca e la fel de cautata de presa/TV ca cele 3 echipe bucurestene. Chiar li se transmit si amicale.
Deci sperante exista, insa trebuie sa atrageti atentia cu ceva special.

cred ca daca le-am arata degetul mijlociu si i-am fugari prin oras pe acesti pseudojurnalisti am aparea mult mai des la tv:evil: