PDA

View Full Version : Etapa XXVII Valencia CF - Real Madrid



Catalanul
9th March 2006, 21:22
Ocupat cu CL, am si uitat de derby-ul acestei etape intre echipele care de 2 ani incoace lupta pentru locul 2 in campionat :D :drak:
Deci, sambata, ora 23:00, va avea loc pe Mestalla intalnirea intre Valencia si Real Madrid. Ambele echipe se afla la egalitate de puncte, 51, la 10 puncte de lider.
Sa vedem daca Realul va acuza eliminarea din CL iar Valencia va sti sa profite de acest lucru, sau invers, "galacticii" vor incerca sa spele rusinea din CL chiar pe Mestalla :)

In tur scorul a fost de 2-1 pentru Valencia.

Iata ultimele 5 rezultate pe Mestalla:

2004-05 Valencia 1-1 Real Madrid
2003-04 Valencia 2-0 Real Madrid
2002-03 Valencia 1-2 Real Madrid
2001-02 Valencia 1-0 Real Madrid
2000-01 Valencia 0-1 Real Madrid

realmadrid.com
11th March 2006, 23:15
A incepuit meciul :ok:

Valencia: Cañizares, Miguel, Marchena, Moretti, Raúl Albiol, Angulo, Albelda, Baraja, Regueiro, Aimar, Villa.

Real Madrid: Casillas, Michel Salgado, Mejía, Sergio Ramos, Raúl Bravo, Diogo, Cicinho, Guti, Zidane, Baptista, Raúl

Nu inteleg de ce au inceput cu Baptista in locul lui Robihno, un jucator mai tehnic (si egoist:D) si mult mai rapid, decat "greul" Baptista...

Pronosticul meu (sper sa ma insel)...2-1 pt Valencia.

Catalanul
11th March 2006, 23:55
0-0 la pauza, in urma unei prime parti cam plictisitoare :sleep:

7 spanioli in primul 11 al celor de la real madrid, nu stiu de cand nu am mai avut parte de asa ceva :D oare asta e noua politica a realului ? :P

PS. ce mult interes a starnit acest meci pe forum :D

inter
11th March 2006, 23:58
catalane ... pai la dinamo-otelul 0-3 ... tu ce vroiai .. e .. de povesti pe acolo :D:D

realmadrid.com
12th March 2006, 00:16
La felul in care jucam, sunt multumit si cu un egal :(
Si...am inteles eu prost sau Guti si cu Ronaldo s-au batut in vestiar dupa prima mansa cu Arsenal :D ?

One-Man Show
12th March 2006, 00:39
de la inceputul meciului ashtept sa vad fotbal...shi cred ca sunt slabe sanse sa vad vreo umbra de spectacol in urm 15 min:no: :sleep:

Sasuke Uchiha
12th March 2006, 00:54
ce penalty a ratat ronaldo !!!
se va termina egal...

Catalanul
12th March 2006, 00:59
penalty care nu trebuia acordat pentru hentul lui Ronaldo :D in fine, s-a terminat egal, un rezultat echitabil, niciuna dintre cele 2 echipe nu ar fi meritat victoria :)

realmadrid.com
12th March 2006, 00:59
Ronaldo, jucatorul tau favorit ?...a contribuit decisiv la pierderea a 2 puncte...si este foarte aproape sa plece ?....ehhh, sunt sigur ca doar glumestil, n-ar face el asa ceva :ok:

Revenind la meciul de fotbal....de fapt, care meci de fotbal :D ?...cel putin nu din partea Realului. Valencia a cam dominat meciul...dar nu prea a reusit sa-si creeze ocazii....asa ca rezultatul de egalitate este unul echitabil..

@Catalane
Nu stiu daca a fost hentz acolo, probabil ca n-am vazut bine...dar nu stiu, tre sa mai vad faza odata :D

Paul
12th March 2006, 01:08
@Catalane
Nu stiu daca a fost hentz acolo, probabil ca n-am vazut bine...dar nu stiu, tre sa mai vad faza odata :D
hentz toata ziua .comule , asistentul a fost un mare bou

:ciocan:

Sasuke Uchiha
12th March 2006, 01:10
catalane pune-ti ochelari !
nu e vina lu ronaldo, e vina antrenorului pt ca la lasat pe el sa traga :D

realmadrid.com
12th March 2006, 01:12
:happy :happy

Un jucator rateaza un penalty....si nu este vina lui :D...asta a fost tare :D

Sasuke Uchiha
12th March 2006, 01:15
pai da :D ronaldo mereu a tras prost, vina antrenorului

Paul
12th March 2006, 01:26
:happy :happy

Un jucator rateaza un penalty....si nu este vina lui :D...asta a fost tare :D

.com , stiai ca jucatorii faultati in faza penaltyului sunt predispusi sa rateze penaltyul , fiindca se considera indreptatiti sa execute penalty-uri si daca`l il rateaza au o scuza ca doar "ei l-au scos"

In schimb alt executand , isi asuma responsabilitatea asupra unui gol care ii influenteaza pe toti.

Madrid4EVER
12th March 2006, 10:37
pai da :D ronaldo mereu a tras prost, vina antrenorului
Da pe cine vroaiai sa puna?Ronaldo a marchat toate golurile din Penalty sezonul asta!
@Com:Da,la sfarsitul meciului din tur cu Arsenal,Guti si Ronaldo si-au reprosat unele lucruri...iar Ronaldo i-a teas una lu Guti` de nu a mai putut sa joace in nationala Spaniei in amicalul cu Coasta de Fildes :D :headbang:La urma au fost despartiti de Gravesen,Carlos si ceilalti coechipieri.

100%rapidist
12th March 2006, 10:40
mi-ar placea enorm de mult ca sa castige Valencia ca sa-i vina odata minte celor de la real madrid

esco_alex
12th March 2006, 12:14
shi mah...vad k nu ziketzi nik d faza din prima repriza...unde era penalty klar la henztu lu sergio ramos in kreu,shi tre`ia shi roshu direct....deci aja cva n`am mai vazut p un stadion d fotbal:o: :o:

mariomax
12th March 2006, 12:23
egal de "clasa"...:))

Thanya
16th March 2006, 00:40
Valencia a pierdut 2 puncte...tinand cont ca nu a avut decat meciuri in campionat!!